Winamp Logo
Gilmorky podcast Cover
Gilmorky podcast Profile

Gilmorky podcast

Czech, TV & Video, 1 seasons, 16 episodes, 10 hours 54 minutes
About
Vítejte u podcastu Gilmorky, kde rozebíráme vše, co se týká seriálu Gilmorova děvčata. Připomeňte si kouzlo městečka Stars Hollow a naše rychle mluvící duo Lorelei a Rory. V podcastu probereme lásky, přátelství, hudbu, filmy, jídlo - prostě vše, co naše Gilmorky milují. Navíc k tomu přidám zajímavosti z natáčení, rozklíčujeme některé z mnoha pop kulturních referencí a zjistíme, kdo je team Dean, team Jess nebo team Logan. Podcast vychází každou středu a obsahuje spoilery.
Episode Artwork

Epizoda 16 - Díkůvzdání

Čtvrtý čtvrtek v listopadu znamená v USA jediné - bude se jíst a jíst a jíst! S Gilmorkama se podíváme hned na čtyři sváteční večeře díkůvzdání, řekneme si něco málo o původu tohoto svátku a něco hodně o tom, jak se díkuvzdání slaví v Přátelích. Tribiani a Gilmorky prostě umí jíst!
23/11/202326 minutes 59 seconds
Episode Artwork

Epizoda 15 - Podzim ve Stars Hollow

Zhluboka se nadýchněte, voní tady podzim! Dnešní epizoda bude plná dýní, listí, slámy a krásné podzimní módy. K tomu přihodím tipy na dokonalý filmový večer a na Halloweenské kostýmy inspirované Gilmorkami. Boo!
21/10/20231 hour 2 minutes 6 seconds
Episode Artwork

Epizoda 14 - Vizionář Huntzberger

Logana čekají velké kariérní změny a závěrem má na Rory na jednu důležitou otázku. Odpoví mu Rory správně? Mimo to dnes probereme sexting, Baracka Obamu a Taylor Swift. Tak vzhůru do předposlední epizody minisérie o chlapcích Rory!
20/09/202359 minutes 55 seconds
Episode Artwork

Epizoda 13 - Blond blb, Yale

Blížíme se ke konci minisérie o chlapcích Rory a dnes se podíváme na to, co vše Logan zvládne pokazit během zbytku šesté sezóny. Řekneme si, co má společného s Rossem Gellerem, odhalíme propojení mezi filmem Barbie a Gilmorkami a na konci vyšleme Logana na nové dobrodružství do Londýna. Cheerio!
12/08/202347 minutes 16 seconds
Episode Artwork

Epizoda 12 - Birkinka pro Rory

Další díl z minisérie o chlapcích Rory, který je věnovaný jejímu vztahu s Loganem během počátku šesté sezóny. Rory začala novou životní kapitolu a svůj čas dělí mezi práci v D.A.R., výkon trestu od soudu a muchlovačky s Loganem. Vyprávění nás dnes zavede i k historii slavné kabelky Birkinky, k hollywoodské kantýně a k ministryni zahraničí USA Madeleine Albright. Příjemný poslech!
29/07/202345 minutes 50 seconds
Episode Artwork

Epizoda 11 - Pulp Friction

Stále pokračujeme v minisérii o chlapcích Rory a posouváme se zase o kousek dál v povídání o Loganovi. Dnes se zamyslíme nad tím, jestli je Logan nebezpečný gaslighter, vzdáme hold filmům Quentina Tarantina a najdeme dokonce i pár věcí, které se mi na Loganovi fakt líbí!
05/07/202350 minutes 28 seconds
Episode Artwork

Epizoda 10 - Ne tak hezkej jako Pushkin

Pokračujeme v minisérii o chlapcích Rory a dnes se podíváme na vzestupy a pády počáteční fáze jejího vztahu s Loganem. Zjistíme, že se jí sice líbí, ale že Alexander Pushkin u ní stejně vyhrává. A řekneme si, proč Logana nazvala poďobaným bídákem a proč ho chtěli Chris i Luke oba zároveň ve stejnou chvíli zabít.
21/06/202337 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Epizoda 9 - In omnia paratus

Pokračujeme v minisérii o chlapcích Rory a dnes si představíme Logana, chlapce, který je připraven ke každé špatnosti! Zároveň v tomto dílu probereme filmy Titanic, Casablanca a Snídaně u Tiffanyho a řekneme si, proč si Logan přál, aby ho Rory oslovovala jako Master a Commander.
07/06/202340 minutes 9 seconds
Episode Artwork

Epizoda 8 - Chlapec, který nezůstal na místě

Pokračujeme ve vyprávění o Jessovi, chlapci, který tolikrát odešel. Sledujeme jeho mnohé návraty do Stars Hollow a také to, jak se při každém návratu mění, až nakonec vyroste v muže, který slečně Gilmorové dokáže vždy dobře poradit a navést ji správným směrem.
24/05/202339 minutes 54 seconds
Episode Artwork

Epizoda 7 - Rebel s potenciálem

Pokračujeme v minisérii o chlapcích Rory a dnes začneme povídání o romantickém hrdinovi jménem Jess Mariano. O tomto chlapci bych mohla mluvit hodně dlouho, proto je povídání rozděleno do dvou částí. V této části se s Jessem seznámíme, zamyslíme se nad tím, jestli by se hodil mezi beatnickou generaci a zjistíme, proč jsme o něj v Gilmorkách přišli, i když jsme nakonec nemuseli.
10/05/202347 minutes 3 seconds
Episode Artwork

Epizoda 6 - Toxic nebo teenager

Dean! Toxic nebo teenager? Začátek minisérie o chlapcích Rory Gilmorové. První jde na řadu Dean, který je možná nejkontroverznější ze tří hlavních milostných zájmů Rory. Jak dlouho ho můžeme omlouvat tím, že je ještě teenager, a kdy už je jeho obsesivní chování toxické? O tom v epizodě, která team Dean asi moc nepotěší, enjoy!
26/04/202339 minutes 23 seconds
Episode Artwork

Epizoda 5 - Kimova děvčata

Tato epizoda není o ženách Kima Čong-una, ale o Lane a její mámě, trochu jiných Kimových děvčatech. Jejich vztah porovnám se vztahem Lorelai a Emily a prozradím, kdo je reálnou předlohou pro postavu Lane Kim.
12/04/202328 minutes 28 seconds
Episode Artwork

Epizoda 4 - Moje nejlepší kamarádka máma

Jaké to je mít za nejlepší kamarádku mámu? Může takový schizofrenní vztah máma vs kamarádka fungovat? A co se stane, když se babička trošku poplete a snaží se z Rory vytvořit novou vylepšenou verzi Lorelai.
05/04/202333 minutes 10 seconds
Episode Artwork

Epizoda 3 - Jaro ve Stars Hollow

Dražba piknikového košíku, festival vítání jara nebo bludiště z balíků sena, to jsou způsoby, jakými se ve Stars Hollow oslavuje příchod jara. Vytvořila jsem pro vás playlist jarních epizod a k tomu přihodila tipy na aprílové pranky a velikonoční tradice.
29/03/202340 minutes 5 seconds
Episode Artwork

Epizoda 2 - Hledá se Lorelai

Nechybělo málo a Lorelai by nehrála Lauren Graham. Co všechno se muselo stát, aby svoji životní roli získala? A proč si Amy myslela, že ji Alexis Bledel nesnáší? Tato epizoda vypráví o tom, jak se naše děvčata stala Gilmorovic děvčaty a taky o tom, kdo si v Gilmorkách vystřihl více než jednu roli.
22/03/202329 minutes 34 seconds
Episode Artwork

Epizoda 1 - Vítejte ve Stars Hollow

Vítejte ve Stars Hollow a u první epizody podcastu Gilmorky, kde rozebíráme vše, co se týká seriálu Gilmorova děvčata. Dnes se podíváme na to, jak svět Gilmorek vzniknul a kdo za ním vlastně stojí.
14/03/202326 minutes 41 seconds