Winamp Logo
Fitness007 Cover
Fitness007 Profile

Fitness007

Czech, Fitness / Keep-fit, 1 season, 149 episodes, 4 days, 8 hours, 34 minutes
About
Podcasty o sportu a výživě se zajímavými hosty
Episode Artwork

Petr Havlíček o ketodietě | Zkušenosti. Jak se dostat do ketózy? Jaké tuky jíst při keto dietě?

Výživový specialista Petr Havlíček radí, jak se správně dostat do keto diety a pro koho je vhodná. Proč je zásadně proti pytlákovým keto dietám? A proč při keto dietě doporučuje užívat i další doplňky stravy? Ketodieta = vysoko tuková, nízko sacharidová se středním obsahem bílkovin. 0:00 Úvod 1:20 Co je to ketodieta? Historie ketodiet. 2:57 Co je metabolická ketóza? 5:10 Ketodieta není doporučována pouze komerčně pro hubnutí, ale i při různých onemocnění. 6:30 Jaký má Petr Havlíček pohled na keto dietu? Komu by mohla pomoci? 9:50 Jak dlouho držet v ketodietě? Měla by se ketogenní dieta cyklovat? 13:00 Jak začít s keto stravou? Zjistěte si všechno, abyste nebyli překvapení. 14:40 Kolik jíst bílkovin, aby se neproměnila na glukózu? 16:15 Jaké potraviny jíst, abych se dostal/a do ketózy? 17:50 Ideální tuky do keto diety? 21:40 Proč keto dieta funguje moc dobře většinou jen napoprvé? 22:22 Instantní keto dieta není řešení. 23:00 Může být ketodieta nebezpečná? 24:00 Mohu během keto diety užívat doplňky stravy? 26:11 Mohu užívat protein při keto dietě? 27:40 Proč doplňovat elektrolyty?! 28:05 Závěrečné shrnutí.
6/13/202430 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Petr Havlíček o zpomaleném metabolismu | Příčiny. Příznaky. Jak zrychlit metabolismus? Lze zhubnout?

✨ Výživový specialista Petr Havlíček o tom, jak zjistíte, že máte zpomalený metabolismus. Stačí pro zrychlení metabolismus lépe jíst a cvičit? 🚫 Jak je to s hubnutím a zpomaleným metabolismem? 0:00 Úvod 5:22 Nejčastější příčiny zpomaleného metabolismu? Mohu si to zapříčinit sám nebo to je geneticky dané? 12:07 Rozdíl v energetické spotřebě při práci v sedě a ve stoje. 13:10 Stačí pro udržení fungujícího metabolismu denní pohyb a správné jídlo nebo je třeba sportovat? 14:29 Co je pro vás extrémně nízký příjem energie? Zkušenost s 300 kcal denně. 16:00 Hubnutí pod hladinou bazálního metabolismu. 19:00 Adaptace na fyzický stres, hlad... Přemíra estrogenu také souvisí s váhou. 20:50 Jaká je nejlepší strategie, jak rozhýbat metabolismus? Jak dlouho to trvá? 23:30 Za jak dlouho lze vidět první výsledky? (falešné iluze a reklamy: zhubnul 15 kg za 10 dnů) 27:50 Je třeba hodnotit i proces cesty a přístup ne jen centimetry a kila. 29:20 Co se stane, když budu mít příliš rychlý metabolismus? 30:50 Evoluce. Více než polovina Čechů má nadváhu a svět zažívá epidemii obezity. Často tvrdíte, že je tělo chytré a lecčemu se přizpůsobí. Myslíte si, že by se mohlo stát, že se časem tělo adaptuje i na tento lenivý způsob života a přizpůsobí se mu tak, že lidi přestanou přibírat?
6/6/202434 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Poradna Petra Havlíčka 2 | Jak poznat ultrazpracované potraviny? Konjak. Fermentované potraviny.

Výživový specialista Petr Havlíček odpovídá na další várku vašich dotazů. Tentokrát jste se ptali na konzumaci jednoduchých cukrů, jaké je optimální množství mléčných výrobků denně nebo jaký názor má luštěninové těstoviny a pomazánky. 0:00 Úvod 0:25 Ráda bych se zeptala, jaký máte názor na luštěninové těstoviny (vyrobené z cizrny, hrachu, čočky). Je jejich pravidelná konzumace v pořádku, nebo se jedná o nevhodný způsob zpracování těchto potravin? 3:24 Jak se dělí vysoce ultra zpracované potraviny a které jsou v pořádku? 8:00 Je instantní káva káva? Jak se vyrábí? 11:32 Ráda bych se zeptala, co jsou konjakové těstoviny a jaký na ně máte názor. Myslím tím, jestli neškodí zdraví-tělu a jestli je vůbec vhodné zařadit je do jídelníčku. 14:38 Jaký máte názor na fermentované nápoje mám na mysli Kombuchu a kefír z Tibetské houby, jak často je pít a jsou zdraví prospěšné? 17:53 Potřebovala bych poradit s cukry ve stravě. Je mi bližší spíše strava založena na tucích. Dlouho jsem se mylně domnívala, že se přesně tak stravuji, ale výsledky cvičení nepřicházely. Zkusila jsem zapisovat, vážit a kontrolovat vše co jím. Jsem překvapená z faktu, že mám zřejmě velký nadbytek cukrů ve stravě. Ačkoliv nejím sušenky, buchty ani jiné sladkosti. Jím hodně mléčných výrobku, ovoce a z toho jsem schopna poskládat až 45 g cukru za den. Zajímalo by mě, zda i forma jednoduchých cukru je důležitá, například pro zadržování vody v těle a cukrové vlny. To jsou přesně ty dvě vlastnosti cukru, které mě v životě štvou a proto se mu snažím vyhýbat. Jsem aktivní, nemám nadváhu. Předem děkuji za odpověď. 22:30 Má smysl z jídelníčku vyřadit všechny sacharidy? Je to přirozené stravování? 23:50 V rámci podcastů již bylo rozebráno, co jíst před i po tréninku. Zajímalo by mě, jak by měla vypadat svačina mezi dvěma tréninky. Konkrétně chodím po práci do posilovny s úmyslem budovat svalovou hmotu a potom mám 1-2 h před lekcí Muay Thai. Obě aktivity mají pro mě podobnou prioritu. Jaký cca poměr živin bych měla zvolit ve svačině mezi tréninky? 26:25 Viděla jsem snad všechny vaše podcasty, ale nevzpomínám si, že byste někde zmiňovali, kolik mléčných produktů (případně mléka) je vhodné pít denně a kolik už je moc.
5/31/202431 minutes
Episode Artwork

Nejlepší doplňky stravy pro 50 + podle Petra Havlíčka | Vysoký cholesterol a tlak. Ztučnění jater.

Výživový specialista Petr Havlíček a trenér Jirka Vacek odpovídají ohledně suplementace pro lidi 50 let a více. Jak zůstat fit a být aktivní, co nejdelší čas? 0:00 Úvod 0:50 Jaká je základní suplementace pro aktivní sportovce 50 + 3:25 Jaké produkty na urychlení regenerace, když už není jako ve dvaceti? 5:30 Jak na zvýšení klesajícího testosteronu. 6:55 Jak na zvyšující se hladinu cholesterolu nebo tlak? 10:00 Má smysl užívat preventivně kloubní výživu? Kolagen a kyselina hyaluronová. 14:20 Mohu používat pre workout, když mám zvýšený krevní tlak? 17:17 Jaký máte názor na doplňky, které stimulují testosteron? 19:40 U mužů velká hladina tuku, zvyšuje hladinu estrogenu. 21:24 Jsou doplňky stravy na které by se měla zaměřit žena v menopauze? 22:40 Jak předejít osteoporóze? 24:19 Jaká doplňky stravy jsou vhodné na podporu střevního mikrobiomu a regeneraci jater? 26:13 Ztučnění jater postihuje čím dál tím více lidí. 28:25 Je rozdíl mezi fruktózovým sirupem a fruktózou v ovoci.
5/22/202431 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Jirka Vacek a příprava na závody 2. | Nechutenství k jídlu a demotivace. Jak budovat vítězství?

✨ Jak nastavit hlavu na úspěch? Trenér a mentor Jirka Vacek se rozpovídá o změnách ve svém závodním životě a nové přípravě. 💥 Jaké suplementy kupuje Jirka ➡️ https://bit.ly/Jirka_Vacek_Kosik 0:00 Úvod 1:40 Jaký je zásadní rozdíl v Jirka přípravy do teď a s novým trenérem? 3:30 Jak se změnilo stravování jídla a jeho množství? 8:30 Co se děje, když kulturista trpí nechutenstvím? 11:50 Co dělat, když přijde demotivace? 17:00 Ve stopách Emila Zátopka. 17:45 Jak se změnil trénink pod vedením nového trenéra? 19:05 Pokud se chci posunout dál, je třeba udělat změnu. 21:10 Kolik hodin Jirka trénuje a jak má složené tréninky? 22:33 Teorie: Trénování podle temperamentu. 24:50 Rozdělení tréninků Jirky Vacka. 26:00 Jaké doplňky stravy užívá Jirka Vacek? 28:15 Jaký protein pije Jirka Vacek? Kolik ho vypije denně? 31:30 Patří pečivo do jídelníčku kulturisty? 33:00 Dává si Jirka Vacek záležet na regeneraci? 34:30 Jak vyčistit hlavu? 37:30 Jaký je další plán?
5/16/202438 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Odpovědna Petra Havlíčka | Jak dávkovat vitamíny. Funguje placebo efekt? Chci začít snídat.

Petr Havlíček odpovídá na vaše dotazy. ✅ Všechny doplňky koupíte na ➡️ https://bit.ly/ESHOP_FITNEES007, čímž podpoříte i naší tvorbu a podcasty. 😊 Děkujeme. Máte otázky piště je do komentářů pod video. ➡️ https://bit.ly/Multivitaminy_multimineraly ➡️ https://bit.ly/JV_Adaptogen_mix 0:00 Úvod 0:25 Aktuálně jsem ve fázi objemu a jediné, s čím mám problém je dostat do sebe jakoukoliv zeleninu, protože bych už nezvládal sníst objem, který bych sníst měl. Očekávám tak, že mi budou chybět potřebné vitamíny z ovoce, ale především zeleniny. Je zde nějaký vhodný suplement, který by se dal doporučit jako náhrada zeleniny? Vlákniny mám v jídelníčku dost, spíše mi jde o vitamíny. 3:15 Právě mi dorazil balíček s chelátovým hořčíkem, Ahhwagandhou, Macou, Rhodiolou... jsem víc než natěšená vše zkusit. Ale když čtu to dávkování... tak za prvé, aby na to člověk měl rozvrh, kdy co brát a za druhé mi to přijde opravdu jako nálož kapslí denně. Nejsem příznivec užívání kapslí, vždy jsem měla radši kvalitní stravu a věřila, že mi vše potřebné dodá. Jako aktivní sportovec však například to magnesium suplementovat skutečně musím. Mohu se zeptat na názor - Je v pohodě to.vše užívat najednou? Nebo radši postupně - třeba zkusit dva měsíce Ashwagandhu, pozorovat co to udělá a pak třeba zkusit Rhodiolu. 7:20 Chtěla jsem vás poprosit o radu ohledně hořčíku a vápníku. Kvůli tetanii musím hořčík pravidelně, většinou je to Magnosolv. Kvůli osteoporóze mi předepisují vápník Calcichew D3. Obojí mi nedělá dobře. Můžete mi prosím poradit konkrétní přípravky a jak a kdy je užívat s kde je můžu koupit? Ve videu je zmiňována syrovátka, stačila by místo vápníku v tabletě? Snad nevadí že nejsem sportovec ale důchodkyně. 11:00 Pane Havlíčku, hovoříte často o tzv. placebo efektu a jeho doloženým studiím o jeho skutečném působení. Skrze tento fakt bych se rád zeptal na věc ohledně doplňků stravy. Nejsou tedy vlastně také placebo? Když si budu brát doplňky stravy s pocitem a vědomím, že teď do těla dávám to co potřebuje a věřím tomu, že vlastně suplementuji a tedy mám vše pokryto, případně pak ale i suplementy na regenerace, nebo i proteiny atd. Tak zkrátka, když tomu budu věřit, tak to ten efekt udělá, když ne, tak ne... Takže nedá se říct, že i toto je placebo? Díky za názor. 14:54 Nikdy jsem nesnídal a tak přemýšlím alespoň o nějaké variantě proteinu či gaineru. Jde mi o to, jaký je vhodný pro nabrání. Nejde mi jen o svaly, ale klidně i tuk. Nemám špetku tuku a vždy jsem měl problém nabrat tuky.
5/13/202417 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Petr Havlíček o reverzní dietě | Jak dlouho držet reverzní dietu? Jak navyšovat příjem? Jojo efekt.

Výživový specialista Petr Havlíček a trenér Jiří Vacek o reverzní dietě u normálních lidí a závodníků a proti sportovců. 👍🏽 Návod, jak správně držet reverzní dietu. 0:00 Úvod 0:40 Co je to reverzní dieta a co je jejím cílem? 2:17 Jaká je reverzní dieta u závodníků kulturistiky či bikiny fitness? 5:30 Jak vypadá reverzní dieta u normálních lidí. 9:00 Je důležitější řešit kvalitu jídla nebo kalorie? 10:10 Může reverzní dieta pomoci zvýšit metabolismus a napravit hormonální rovnováhu? 12:15 Jak se vyhnout jojo efektu? 14:35 Jak správně uchopit reverzní dietu? Minnesotský experiment s polo hladověním. 16:05 Jaké potraviny jíst, o kolik navýšit příjem? 17:00 Jsou bílkoviny skutečně klíčové? 19:00 Jak dlouho by měla trvat reverzní dieta? 22:00 Jak výživový poradce hodnotí, jakou dietu zvolit?
5/9/202426 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Petr Havlíček o práci na směny | Jak se stravovat? Tipy na jídla. Jak se udržet aktivní při noční?

✨ Výživový specialista Petr Havlíček odpovídá na otázky, jak si efektivně naplánovat, jídelníček a spánkový režim při práci na směny? 😴 Jaké doplňky stravy pomohou? 0:00 Úvod 1:00 Práce na směny patří mezi potencionální karcinogeny. 2:30 Jak si nastavit jídelníček při práci na směny a jaké jídlo zvolit? 4:46 Jak změnit režim, pokud dělám jenom noční? 5:50 Jak se stravoval Jirka, když pracovat na směny? 9:17 Jak si organizovat stravování při směnném provozu? 11:00 Mohu si dát večerní trénink, před noční? 14:23 Jak mohu minimalizovat únavu a vyčerpání během dlouhých směn? 16:20 Lze udržet stabilní spánkový režim i při nepravidelných pracovních hodinách? 18:05 Ovlivňuje práce na směny hormonální hladinu? 20:02 Existují specifické doplňky stravy u práce na směny?
5/2/202422 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Holčičí Q&A | Lze cvičením zvětšit prsa? Nejlepší doplňky na růst vlasů. Menstruace a cvičení.

Na tyto otázky se ptají nejčastěji ženy. 🙆🏽‍♀️ Jak by ženy měly cvičit během menstruace? Jak se zbavit hip dipů na zadku nebo existují cviky, díky kterým se zvětší prsa? 👀 0:00 Úvod 0:55 Názor na dospívající dívky a cvičení. Na co by si měly dát pozor? 3:17 Jak zvládat menstruační cyklus a cvičení? 7:05 Mohou ženy používat kreatin? 9:00 Kolik kreatinu může žena užívat? 9:45 Jaké suplementy jsou vhodné pro podporu růstu vlasů? 11:00 Co si myslíte o kolagenu, funguje? 13:33 Existují prsa, které zvětší prsa? 16:30 Na jaké partie by se měla zaměřit holka a které nejsou důležité? 18:00 Jak dlouho trvá progres u žen? Je nějaký rozdíl mezi mužem a ženou? 20:00 Ženy často nedokážou zvolnit. 21:20 "Chybí mi část zadku." Nejlepší cviky na hip dipy.
4/25/202425 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Fyzioterapie 2 | Jak na bolest spodních zad? Cvičení po císařské řezu. Kdy začít cvičit po úrazu?

Fyzioterapeut Jiří Ptáček odpovídá na vaše nejčastější otázky. Chcete vědět jak řešit blokády a kdy je ideální cvičit po úrazech nebo po sekci? 0:00 Úvod 0:50 Bolest spodních zad při tréninku. Co to může způsobovat? 2:30 Né každé kyčle jsou schopny udělat hluboký dřep nebo mrtvý tah. 5:50 Jak dlouho trvá, než se "přeprogramuje" špatný pohybový vzorec? 8:30 Co čekat od fyzioterapie? 12:00 Jak napravit disbalance? 21:00 Zapomínáme základní a přirozené pohyby. 25:00 Jak se omezený pohyb podepisuje na vývoji dětí? 29:00 Jaký názor máte na chůzi s hůlkami? Nordic walking. 32:00 Kdy začít cvičit po artroskopii kolene a operaci menisku? 34:16 Jak předcházet zablokování hrudníků a žeber? 36:03 Za jak dlouho začít cvičit po císařském řezu? 40:55 Jak se zbavit Cervikobrachiální syndromu? 43:48 Cviky, kterým se vyhnout po utržení křížového vazu. 47:15 Co na bolest u mezilopatkových svalů? 47:53 Jak vzniká pupeční kýla a jaká je její prevence?
4/18/202455 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Fyzioterapeut Jiří Ptáček radí | Cvičení s vyhřezlou plotýnkou? Barefoot boty? Strečink nemá smysl.

Fyzioterapeut Jiří Ptáček odpovídá na vaše otázky. Jaký má názor na statický stretching, co si myslí o používání opasků při cvičení, o barefoot botách a dá se zlepšit stav vyhřezlé plotýnky? 0:00 Úvod 0:50 Jaký je rozdíl mezi masérem, fyzioterapeutem a chiropraktikem? 7:05 Má smysl chodit na fyzioterapii preventivně bez problému? 9:50 Radikulární syndrom - vyhřezlá plotýnka. Je zde omezení při sportu? Lze tento stav uzdravit? 13:29 Jaký máš názor na používání opasků při zátěži? 16:40 Izolované cvičení nepodporuje funkční chování těla v rámci svalových skupin? 18:00 Je důležité cvičit i nohy! 22:47 Jaký máte názor na barefoot boty? Je vhodná i pro lidi s plochou nohou nebo haluxy? 28:49 Je lepší aktivní nebo pasivní protahování svalů? 29:15 Co je dynamický strečink? 31:11 Co je statický strečink? Pro koho je vhodný? Je vůbec vhodný? 37:55 Vyzkoušejte místo statického protahování jógu. 39:19 Je vhodné, aby se člověk s hypermobilitou protahoval?
4/11/202443 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Jirka Vacek a suplementy ▷ Jak užívat spalovač tuků? Proč nemá rád americké suplementy?

Trenér Jirka Vacek odpovídá na vaše otázku k doplňkům stravy. Může protein sloužit jako náhrada jídla? Jaký má názor na sukralózu? Jak správně používat kasein? 0:00 Úvod 0:39 Jaký je rozdíl mezi spalovačem tuků a předtréninkovkou. Mohu pre-workout používat jako spalovač, když obsahuje podobné látky? 3:00 Jak správě užívat spalovač tuků? 5:00 Tip na kvalitní spalovače tuků. 6:55 Jak zvýšit účinek preworkoutů? Které fungují v synergii? 8:30 Jak správně užívat a cyklovat kreatin? 10:10 Názor na karnitin? 10:40 Jaký máte názor na sukralózu a ostatní sladidla? 12:59 Jaký máte názor na užívání Carboxu v nabírací fázi. (Sacharidy) 15:45 Jaký je rozdíl mezi americkými a českými produkty? Rozdílné dávkování. 17:00 Hodnotíme americké nakopáváče. 20:14 Proteinové tyčinky a protein jako náhrada jídla. 22:30 Jaký je ideální protein pro náhradu jídla? 23:30 Jak správně užívat kasein? 25:00 EAA během cvičení nalačno? 25:33 Jak často suplementovat předtréninkové doplňky. 28:00 PWO jako rituál.
4/4/202429 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Petr Havlíček a strava dětí | Budujeme v dětech závislost? Jak je vést ke zdravé stravě a sebevědomí

Jak ovlivňuje strava a pohyb dětí jejich sebevědomí a dospělý život? Výživový specialista Petr Havlíček vysvětluje, jak správně děti vézt k jídlu. Co si myslí o odměňování sladkým a jaký názor má na umělé sladidlo. 1:00 Ano, máme vlastní audioknihu 2:10 Dobrý den, zajímalo by mě, jak je to se svačinami u dětí? Platí to stejné, co pro dospělé? Že bychom z nich neměli dělat svačináře nebo v jejich případě je to potřeba doplňovat průběžně? Vidim kolem sebe, že se děti jedí od rána do večera a řeším, jak to mam nastavit u svého téměř ročního syna? 4:50 Pravidla jsou důležitá pro sebevědomí dítěte. 9:30 Jak je to s masem o teenegarů? Většinou jím 5x týdně maso a 2x týdně něco bez masa. A vyhovuje mi to, ale pořád mi někdo z okolí říká, že když nejím maso každý den budu mít málo železa atd. Je to pravda? 15:30 Co si myslíte o školní jídelně? Mně zcela upřímně ta jídla chutnají, ale pro mě jako člověka co má cca 180 cm a něco mezi 75 až 80 kg nestačí 100 g syrového masa? A když se nenajím tak mám na nic náladu, pravděpodobně půjdu na intr další rok. Doporučili by jste mi něco co udělat např. si do toho jídla sypat protein, nebo po tom jídle sníst tvaroh? 19:25 Co si myslíte o sladidlech u dětí? Náš kluk (12) hodně sportuje a rád by užíval protein (neochucený mu nechutná), občas sní proteinovou tyčinku nebo si dá nějaký ioňták ve kterém sladidla jsou. 20:10 Co říká WHO o sladidlech. 27:43 Jaký máte názor na nezdravé potraviny u dětí? Čokoláda, bonbony, sušenky a sladké limonády? Doma dceru vedeme ke zdravé stravě a sladké standardně nekupujeme, pokud není Mikuláš, Velikonoce atp. ale přece jen tráví hodně času s kamarády, které ve škole nosí a jí tyto “dobroty” běžně. Dcera sportuje dělá atletiku, není tlustá jen nevíme, jak se postavit k tláskání sladkého. 36:30 Sladký vyvolává závislost! A dítě to neumí regulovat. 38:00 Děti musíme vychovávat!
3/28/202443 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Petr Havlíček o bílkovinách | Ideální poměr rostlinné vs. živočišné. Nadýmání. Protein na pečení?

Výživový specialista Petr Havlíček odpovídá na vaše otázky ohledně příjmu bílkovin. Zajímá vás, kvalitní rostlinné vegan zdroje proteinů? ➡️ Jak je správně započítávat do kalorických tabulek a jak bílkoviny upravovat? 0:00 Úvod 0:40 Je pravda , že né každá bílkovina je zcela využitelná pro tělo? Když si zapisuju do kalorických tabulek, ale tělo si z nich nevezme všechno? 4:00 Proč jsou kalorické tabulky zkreslené? 6:30 Je živočišná bílkovina lépe stravitelná než živočišná? 7:47 Co je to Carni vore dieta a jak funguje? 9:00 Takhle si můžete poškodit fungování štítné žlázy? 14:04 Rostlinné bílkovin vs. živočišné, jaký je ideální poměr? 16:20 Kdo je flexitarián? 18:00 Kvalitní zdroje rostlinných bílkovin. 21:00 Je třeba započítávat rostlinné bílkoviny? 22:40 Mohou se bílkoviny kombinovat se sacharidy? 25:00 Může vysoký příjem bílkovin za zvýšenou plynatost a nadýmání? 30:50 Znehodnotí se protein tepelnou úpravou? 33:30 Jaký protein je vhodný na pečení? 36:07 Dají se ořechy a ořechová másla považovat za zdroj bílkovin? 38:00 Které mléčné výrobky lze považovat za zdroj bílkovin?
3/25/202442 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

NEJLEPŠÍ SUPLEMENTY | Prokrvení a napumpování. Tip, jak během tréninku vyživit svaly a zvýšit růst.

✨ Základní suplementy jsme probrali v minulém díle a teď si ukážeme doplňky stravy, které ještě více podpoří lepší prokrvení a koncentraci pro lepší růst svalové hmoty. 💥 0:00 Úvod 1:10 Základní suplementy pro každého - zopakování 8:00 Zinek v chelátové formě. 9:55 Citrulin malate a kvalitní pre workout
3/21/202415 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

TOP 5 PRO ZAČÁTEČNÍKY | Suplementy pro růst svalové hmoty a pevné zdraví. Tyto mají smysl.

Začínáte ve fitku a chcete podpořit růst svalové hmoty? Tyto suplementy by vám měly na vaší cestě ulehčit. Trenér Jirka Vacek doporučuje 5 základních doplňků a popisuje, k čemu jsou vhodné. 0:00 Úvod - za co má smysl dát peníze? 2:57 Základ pro svaly je kvalitní protein - bílkoviny. 5:10 Rybí tuk - Omega 3 nenasycené mastné kyseliny pro vývoj organismu. 8:30 Nezbytný vitamín D3 pro správně fungování těla a pro dobrou imunitu. 10:25 Hořčík, zásadní minerál pro organismus. 12:35 Kreatin monohydrát.
3/18/202416 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Jirka Vacek a příprava na závody | Jí 50% bílkovin z proteinů? Počítá i vegan bílkoviny? Nový trenér

✨ Kolik jíst bílkovin denně, pokud usilujete o růst svalové hmoty? Měly by se započítávat i rostlinné zdroje bílkovin nebo pouze živočišné? A jak vybrat kvalitního trenéra? 0:00 Úvod 1:00 Jak jíst a jak cvičit pro růst svalové hmoty? 2:00 Kolik jíst bílkovin pro růst svalové hmoty? Až 3 g bílkovin? 4:00 Je rozdíl v příjmu jídla u naturálního cvičence a u lidí na látkách? 8:00 Jak vybrat trenéra nebo konzultanta? 10:00 Jirka Vacek chce získat profi kartu. 19:30 Co dělat, když se v určitých věcech začneš šťourat až příliš? 25:00 Jirka Vacek je druhý Jarda Jágr?
3/14/202427 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

VŠE O KREATINU | Jak funguje a jak ho správně užívat. Nejen pro silový sport! Skutečně zavodňuje?

Veškeré informace, co potřebuješ vědět o kreatinu. Je zde něco, co nezaznělo, nebo tě zajímají další otázky na suplementaci, nejen kreatinu? Napiš nám to do komentářů! Natočíme další videa 0:00 Úvod 0:52 Jsou doplňky stravy typu kreatin třeba? 1:33 Jak funguje kreatin? 4:00 Hodí se kreatin i pro jiné, než silové sporty? 6:00 Kreatin je látku tělu vlastní a dokonce si ho tělo tvoří samo. 9:50 Kdy je vhodné užívat kreatin? 13:42 Zadržuje kreatin vodu? 15:20 Mohu ho užívat i v rýsovací fázi? 17:28 Zastaví se při užívání kreatinu vlastní produkce? 19:24 Vypadávají po kreatinu vlasy?
3/4/202423 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Petr Havlíček o zpomalení metabolismu. Jak ho nastartovat? Stačí 4500 kroků denně? Názor na sladidla

Výživový poradce Petr Havlíček odpovídá na vaše otázky ohledně hubnutí, půstů a zrychlování metabolismu. Máte další otázky? Napište je do komentářů. 0:00 Úvod 0:50 Slyšela jsem rozhovor s jednou paní lékařkou o tom, že při půstu, respektive přerušovaném hladovění tělo využívá energie ze zásob. To je obecně již známo, nicméně mě tam překvapila jedna informace o tom, že jakmile při období půstu, či okna, kdy nejíme, začíná tzv. "kručet" v žaludku, neboli slyšíme i takové vyloženě až "mletí naprázdno", pak bychom měli být rádi, neboť to znamená, že tělo opravdu využilo vše, co bylo nashromažděné. 4:50 Co znamená kručení v žaludku? Musím se najíst? 6:00 Jaké jsou příznaky, když mi dochází energie? 8:11 Zajímalo by mě, co je pravdy o tom, že nejvíce kalorií a celkově zrychlení metabolismu nezávisí ani tak na sportovním výkonu cíleném, tudíž tréninku, ale na NEAT. Je pravda, že samotný trénink, i když bude sebevíc maximální a dáme do něj vše, pokud bude ale třeba jen 3-4x týdně na 40 min. a po zbytek týdne a dne člověk sedí na zadku a nic nedělá, tak prostě výsledky mít nebude, kdežto člověk, který naopak nemusí mít vyloženě extrémní tréninky ve sportu, ale bude se většinu dne a hlavně každý den hýbat v přirozených aktivitách, tak bude mít rychlejší metabolismus, a tudíž i spalování? 9:00 Stačí 4500 kroků denně? 11:00 Jak to udělat, když chci být štíhlý a zdravý. 15:40 Jak by se měl člověk stravovat při překyseleném organismu? Při tzv. acidóze nebo syndromu prorůstajícího střeva? 21:35 Mám v noci vlčí hlad. Dokud se nenajím, neusnu. A ne ovoce, ale něco hutnýho. Jím těsně před spaním a stejně mě hlad vzbudí. Co s tím? 24:20 Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi cukrem a glukozo-fruktozovym sirupem? 30:44 Mohli byste, prosím, někdy načnout otázku "trvalé zpomalení metabolismu"? Jestli je vůbec možné se do tohoto stavu dostat. Jestli je to nezvratné a pokud ne, tak jakými dalšími kroky ten metabolismus zase zrychlit, protože většina lidí pořád říká "jezte víc bílkovin, cvičte silově". Spousta z nás nějakou dietou prošla a určitě se mnoha lidem nedaří mít dlouhodobě výsledky a zase spadnou do diety, tak aby třeba měli i povědomí o takovém riziku dlouhodobého, ne-li trvalého zpomalení metabolismu.
2/22/202448 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Vše o proteinu 2 | Kdy a jak užívat protein? Nejlepší pro hubnutí? Protein jako náhrada jídla?

Jirka Vacek odpovídá na nejčastější otázky ohledně proteinu. ➡️ Který je vhodný pro hubnutí a který pro růst svalové hmoty? ✨Mohu proteinem nahradit jídlo? A skutečně se tepelnou úpravou protein zničí? 0:00 Úvod 0:45 Jak zjistím, kolik proteinu denně potřebuji? 3:40 Může mít nadstandardní příjem bílkovin nějaký negativní vliv na moje zdraví. 4:35 Přes jakou hranici bílkovin za den bychom se neměli dostat? 5:25 Můžu proteinem nahradit polovinu příjmu bílkovin? 6:47 Kdy je nejlepší čas pro užívání proteinu? 8:30 Jak užívat protein při hubnutí a jaký protein je do diety nejvhodnější? Jak užívat protein pro nabírání svalové hmoty? 10:52 Dochází při tepelné úpravě k degradaci syrovátkového proteinu? Pro upřesnění, po mnoha typech snídaní mi nejvíce vyhovuje z hlediska sytosti a stabilní energie palačinka z kokosové mouky s přidáním proteinu. Zamýšlím se však nad tím, co se děje jak s kokosovou moukou, o které jsem četla, že oxiduje při tepelné úpravě, tak s proteinem. 13:45 Můžete říct, jaké jsou podle vás nejlepší proteiny? Jaké samo užíváte a jak často je obměňujete je to vůbec třeba střídat druhy proteinů? 15:30 Jak vybrat protein? 16:55 Oblíbený proteiny Jirky Vacka.
2/19/202420 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Vše, co potřebuješ vědět o proteinech | Jaké jsou druhy proteinu? Nejlepší pro růst svalů? CFM?

✨ Trenér Jirka Vacek se s vámi podívá na protein zblízka. ➡️ Co vlastně protein je, jak funguje? Odhalí nejlepší typ proteinu pro podporu růstu svalů. 💪🏽 Vysvětlí vám proteinové formy od CFM zpracování, až po nedenaturované a nativní varianty. Popíše vám různé druhy proteinů, včetně syrovátkového koncentrátu, izolátu a hydrolyzátu, až po vaječný albumin, kasein, vícesložkový protein a hovězí protein. Ani veganské alternativy nezůstanou bez povšimnutí. 🌱 A co ta záhadná věta o nevhodnosti pro děti, těhotné a kojící ženy?🤰🏽 0:00 Úvod 0:45 Co je to protein a jak funguje? 1:50 Jaký je základní a nejlepší protein pro růst svalů? 3:00 Co znamená zpracování CFM proteinu? Je to známka kvality? 4:00 Co znamená nedenaturovaný a nativní protein? 5:10 Jaké jsou druhy proteinů a pro koho jsou vhodné? 5:30 Co je syrovátkový koncentrát? 6:19 Co je syrovátkový izolát? 7:20 Co je syrovátkový hydrolyzát? 10:14 Co je vaječný albumin? Je to obyčejný vaječný bílek? 10:54 Co je kasein? 12:23 Co je vícesložkový protein? 13:13 Co je hovězí protein? 13:50 Co je rostlinný (vegan) protein? 15:00 Proč je v upozornění uvedeno: Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy?
2/12/202416 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Q&A TRÉNINK | Petr Havlíček Jak je to s kofeinem? Jak blokovat tvorbu kyseliny mléčné? Antibiotika?

Výživový specialista Petr Havlíček a trenér Jirka Vacek odpovídají na vaše otázky ohledně tréninku. Co dělat, když nefunguje žádný pre-workout, jak se metabolizuje kofein a proč není vhodné cvičit s nemocí? 0:00 Úvod - Otázky k tréninku 0:30 Co byste mi doporučili, když na mě nefunguje žádný nakopávač, káva ani energy drinky? Mohu toho vypít kolik chci a vůbec nic necítím. Nakopávače jsem zkoušel i hodně výrobců (např. Agrezz, co pro většinu lidí funguje nejvíc, tak ani s celou dávkou necítím vůbec nic). Něco jiného co může fungovat na nakopnutí? Jediné co na mě funguje když jsem unavený, že se musím prostě vyspat. 1:30 Je nějaký rozdíl v metatabolizací kofeinu z kávy/čaje a kofeinu z tablet (bezvodý). V případě kávy mi dělá problém usnout i po 10 hodinách po vypití a někde jsem slyšel, že u kofeinu z tablet je metabolizace rychlejší. 4:20 Kdysi nám učitel biochemie říkal, že kofein osoby s nízkým tlakem nenakopne, ale naopak je uspává. Je na tom něco pravdy? 7:05 Jaký názor máte na molekulární vodík ve sportu? Používám láhev na výrobu vodíkové vody a cca po měsíci se mi zvýšil výkon od maxima až po 5 min. intervaly (cyklistika) a snížení váhy o cca 2 kg. A hlavně už nepiju slazené ani sycené nápoje. 8:56 Dobrý den, jaký mají vliv antibiotika na cvičení? Když se fyzicky cítím dobře, ale mám předepsané antibiotika, může mi to způsobit nějaké zdravotní komplikace? 15:00 Můžete nějak blíže rozebrat tu kyselinu mléčnou a souvislost s protahováním? Všude jsou info jak je důležité protahování ihned po tréninku a skutečně existují doplňky stravy, které blokují její tvorbu? 22:37 Napište nám otázky pro fyzioterapeuta
2/6/202424 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

SVALY, GENETIKA A JÍDLO | Petr Havlíček: Výsledky jsou součástí motivace. Jak přijmout skutečnost?

Zajímá vás, jak přizpůsobit jídlo a makroživiny při cvičení v posilovně nebo u aerobních sportů? Petr Havlíček a Jirka Vacek odpovídají na váš dotaz. 0:00 Úvod 1:30 Lidé, co necvičí v posilovně nemusí tolik dbát na stravu a příjem živin. 2:10 Modré zóny. Jak se dožít sta let? 4:00 Bílkoviny potřebujeme všichni, ale kolik? 5:40 Kolik přijímat sacharidů, když je pořád spaluju? 7:00 Jaký je stravovací režim při aerobním sportům? 9:35 Při kardiu a vytrvalostním sportu pálíš svaly. 10:00 Suplementy pro udržení svalové hmoty. 15:00 Jaké je role svalové genetiky a predispozice podle druhu svalových vláken při rozhodování, který druh cvičení je vhodný? 17:30 Výsledky jsou součástí motivace. 18:00 Má smysl jít proti sobě? Když mi jde vytrvalost, ale chci budovat svaly? 19:40 Dokud to nepřijmeš, nemůžeš se posunout.
1/4/202421 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

CO JÍST BĚHEM KOJENÍ | Mohu užívat protein a doplňky stravy? Kdy začít hubnout? Sladidla.

Jak je to v období během kojení? Je důležité, co jíme? Má to vliv na mléko a jaké doplňky stravy bychom neměli opomenout? 0:00 Úvod 0:30 Mohu konzumovat uměla sladidla, když kojím? Dostanou se sladidla do mléka? 2:20 Alkoholové cukry - nadýmání. 6:50 Jak si při kojení nastavit makra, když chci nabírat. 12:00 O kolik navýšit příjem bílkovin? 16:00 Mohu užívat protein, když kojím? 18:00 Kolik mohu vypít kávy během kojení? 20:15 Co jíst během kojení? Dle doporučení kvůli kolikám je jídlo dost strohé. 25:15 Jaké doplňky stravy jsou vhodné při kojení? 28:00 Kolik sladkého během kojení je v pořádku? 29:37 Kdy je ideální začít hubnout po porodu?
12/28/202335 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

VÁNOČNÍ SPECIÁL | O přejídání se, zdravém cukroví hubnutí i formě.

💥 Trochu se nám to zvrtlo.💥 Měly to být otázky a odpovědi ohledně Vánoc, ale vznikl z toho takový vánoční guláš. Takže pokud vás zajímá, proč Petr Havlíček bude večeřet smažák a jak se na Vánoce nepřejídat. 0:00 Úvod 1:00 Jak udržet motivaci k hubnutí během vánočního období? 5:00 Je reálně možné přibrat 3 kila tuku za vánoce? 9:45 Má smysl nesnídat nebo neobědvat, když mě čeká velká hostina? 13:30 Proč ti každý nutí tolik jídla? 15:30 Petr Havlíček měl problém s nadváhou! 22:00 Je dobrá cesta nahradit suroviny v cukroví a jídle za zdravější? 24:40 Řízek je dietnější, když ho po usmažení vykoupete ve vroucí vodě. 28:30 Proč Jirka jí 350 g bílkovin? 30:20 Jak se vrátit ke zdravým stravovacím návykům po Vánocích? 35:00 Jak letos slavíme vánoční svátky?
12/21/202340 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

CHUŤ A HLAD | Petr Havlíček radí, jak vyzrát na chutě. Emoční přejídání. I malá změna stačí.

Výživový specialista Petr Havlíček a Tereza Fuková odpovídají na otázky ohledně chutí a emočního hladu. Hlad je neodmyslitelnou součástí našeho života, a přesto je to téma, které často nedostává dostatečnou pozornost. 0:00 Úvod 0:55 Jaké jsou druhy hladů? Fyziologický hlad, emoční hlad...? 2:49 Co se stane když dlouhodobě nejím? 9:38 Uspokojení chutí. 10:57 Co je to sociální hlad? 14:00 Popcorn v kině a nezdravé jídlo u filmů. 17:30 Mají lidé častěji chutě kvůli nevyváženému jídelníčku nebo emocím? 18:30 Rozbij starou rutinu, ale nastav si jinou. 21:00 Pokud nemáš ve stravě tuky, budeš se dojídat cukry. 25:00 Je těžké správně jíst! 29:14 Doplňky stravy na potlačení chutí. 31:30 Co dělat, když mám potřebu jíst hodně? 32:40 Je v pohodě mít chuť na něco sladkého? 34:00 Dotaz na Petra Havlíčka: Nakupování a kvalita potravin 35:00 Petr peče chleba. Stravitelnost pečiva.
12/14/202339 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

JAK ZDRAVĚ PŘIBRAT? | O kolik navýšit příjem? Mohu jíst i nezdravé jídlo? Tělo zničené dietami.

Nepatříte do té skupiny, která má problém zhubnout, ale spíše byste potřebovali dostat nějaké to kilo nahoru? Výživový poradce Petr Havlíček a Tereza Fuková o tom, jak zdravě nabrat na váze. 0:00 Úvod 1:55 Jaké jsou příznaky podvýživy? 4:20 Může rychlý metabolismus za podváhu? 8:00 Navýšit jídelníček pouze o bílkoviny nemá smysl. 9:50 Jak nastartovat mTor? Jaké proteiny zvolit? 12:13 Pokud potřebuju nebrat, nemusím koukat na to, co jím. Zdravé vs. nezdravé. 14:50 Lze napravit, co jsme spáchala dietami? 21:58 Zaleží na rozložení makroživin a je dobré zařadit svačiny? 24:53 O kolik si navýšit jídelníček? 26:00 Jak vylepšit a zvýšit energetickou je v pohodě udělat si smoothie? 30:00 Jaké potraviny volit, pokud chci nabrat? 31:40 Jaký pohyb volit, když chci nabrat? 32:30 Jaké zvolit jídlo po cvičení a okolo tréninku?
12/7/202335 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

CO JÍST V TĚHOTENSTVÍ? | Jaké doplňky stravy jsou důležité? Můžu pít kávu? Jaký sport zvolit?

Jak by se měla stravovat žena v těhotenství? 🤰🏽 Petr Havlíček a Tereza Fuková odpovídají na nejčastější otázky. ⬇️ Pokud vás cokoliv napadne, pište dotazy do komentáře. 0:00 Úvod 1:12 Také strava a doplňky stravy se doporučují před otěhotněním? 5:00 Má váha a obezita vliv na početí miminka? 7:30 O kolik zvednou příjem v těhotenství. 11:00 Je třeba v těhotenství zvýšit příjem bílkovin? 13:50 Názor na veganství a vegetariánství v těhotenství. 19:00 Vlčí hlady v těhotenství. Je to normální nebo za to můžou emoce? 24:15 Na jaká jídla si dát v těhotenství pozor? 27:00 Můžu pít kávu v těhotenství? 31:16 Jaké vitamíny a minerály jsou vhodné pro těhotné. Proč je na doplňcích stravy napsáno napsat není vhodné pro těhotné a kojící? 37:00 Pohyb v těhotenství? Můžu sportovat, když jsem těhotná?
11/30/202345 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Plnohodnotné bílkoviny: tip na jídlo. Nechci jíst zbytečně moc, jak donutit tělo strávit všechno?

Vybrali jsme další zajímavé otázky v komentářích a Jirka Vacek společně s Petrem Havlíčkem vám na ně dají odpovědi. 0:00 Úvod 0:55 Přečtení dotazu. 3:40 Věčná nespokojenost se svým tělem. Nelze odpovědět každému. 5:00 Co všechno potřebuje trenér vědět, aby vám dokázal dát resumé? 7:54 Chůze a kalistenika, je třeba i nějaký další pohyb? 9:29 Znamená to, že když častěji chodím na záchod 💩, že moje tělo nedokáže strávit jídlo? 11:10 Nechci jíst zbytečně. Jak jíst, abych maximálně využil jídlo? 17:00 Bio potraviny mě zasytí více než klasické potraviny, ale pak neujím tolik kalorií. 22:00 Kdy sáhnout po gaineru? 24:54 Je pravda, že svalové partie a jejich vypracování nám je dáno geneticky? 32:10 Jak vnímáte ryby z pozice masa? Lze je srovnat s drůbeží? 33:30 Plnohodnotné bílkoviny 34:55 Alternativy bílkovin a jídel.
11/23/202340 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Petr Havlíček o zadržování vody v těle a pestrém jídelníčku. Můžu jíst stejná jídla a pít protein?

Vybrali jsme další zajímavé otázky v komentářích a Jirka Vacek společně s Petrem Havlíčkův vám na ně dají odpovědi. 0:00 Úvod 1:30 Kolik mléčných produktů (případně mléka) je vhodné pít denně a kolik už je moc? 3:00 Tip na farmářské mléko A2? 10:45 Jak fermentovat vločky, rýži,...? Naivně jsem si myslela, že stačí dostatečně dopředu zalít vodou a proces fermentace nastane sám. Nyní jsem narazila na několik článků, že je potřeba přidat vodní kefír nebo jablečný ocet. 11:45 Kdy jíst fermentované potraviny? Jíme jich dostatek? 15:00 Žijeme ve strachu a jdeme ode zdi ke zdi. 18:00 Je nutné z vloček, vodu vždy slít a vařit v nové? 19:20 Zajímalo by mě, co si myslíte o pravidle tzv. 80:20, respektive takové to " nezdravé neexistuje, jen množství dělá jed". Já upřímně s tímto moc nesouhlasím a to hlavně z důvodu toho, že právě to "nezdravé neexistuje a jen množství dělá jed....." toto mi přijde jako blbosti a největší hovadina. 24:50 Má cenu řešit, když při dlouhodobém stravování jednoho jídelníčku (4 stejná jídla každý den) Aplikace na výpočet maker/vitamínů/minerálů) hlásí, že v mém jídelníčku je nedostatek max. 1 nebo 2 vitamínu/minerálů z celého spektra? Cítím se dobře, jídla mi chutnají, výsledky mám a baví mě to, ale může se do budoucna vyskytnout problém např. při dlouhodobém deficitu? 31:40 Chci začít přijímat více bílkovin než doposud, a jen tuhou stravou by to bylo dost těžké. Mohu přijímat 50% bílkovin z tuhé stravy a 50% bílkovin ze syrovátkového proteinu? 34:55 Chtěla bych kluky poprosit o názor na celozrnný toastový chleba a celozrnnou tortillu. Je možné brát je jako zdravý zdroj vlákniny nebo se jedná o vysoce zpracované potraviny? 37:38 Chci se zeptat na proteinové doplňky. Očekávám, že se extrahují z výchozích surovin pravděpodobně nějakými fyzikálními a chemickými procesy. Jsou tyto procesy "zdravé"? Nemohou dlouhodobé užívání způsobit vedlejší negativní účinky na naše zdraví? 38:50 Jak bojovat se zavodněním těla? Někdo říká že málo piju, jiný že hodně. Nebo jím moc sacharidů?
11/17/202343 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Petr Havlíček o spánku | Práce na směny. Usínací techniky. Cvičení před spaním. Spánek a hubnutí.

Jak kvalitně a dostatečně spát? Jak spánek ovlivňuje naši náladu, výkonnost v práci i při sportu a jaký ma vliv na ukládání tuku a rozvoj civilizačních chorob? 0:00 Jirka nerad spí dlouho a Petr jo? 1:30 Každý máme jinou potřebu spánku. Sociální jet lag. 8:00 Jak spánek ovlivňuje hubnutí, nabírání svalů a sportovní výkon? 13:52 Existují nějaké usínací techniky? 15:15 Co dělat pro kvalitní spánek? Co jíst před spaním? 20:17 Cvičení před spaním a co dělat, když můžu cvičit jen po práci večer? 28:40 Je opravdu potřeba spát 8 hodin? Co se stane z deficitu spánku? 31:38 Coffee nap. Co si myslíte o odpoledním šlofíku? 33:15 Lze mít kvalitní spánek i při práci na směny? 36:25 Existují doplňky stravy, které podpoří klidný spánek? Jak je dávkovat? 41:35 Knihy o spánku 42:40 Shrnutí rizik nekvalitního spánku
11/9/202343 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

ADAPTOGENY | Pomohou se stresem a zkvalitní spánek. Jak je užívat a kdy uvidím výsledky?

Adaptogenní rostliny rostou v nehostinných podmínkách a díky jejich odolnosti, můžeme čerpat jejich benefity. Petr Havlíček a Jirka Vacek se rozpovídaní o jejich benefitech. 0:00 Úvod 2:15 Co jsou to adaptogeny a jaké je jejich funkce? 4:30 Jirka Vacek vytvořil další produkt - Adaptogen Mix. 5:50 Historie a 3 podmínky, které musí splňovat adaptogen. 10:00 Parazitické houba Cordyceps další adaptogeny ? 12:30 Jaké adaptogeny používáme běžně v kuchyni? 15:45 Adaptogeny dokážou nabít energií a zároveň vyklidnit. 18:25 Jak dlouho adaptogeny užívat? 19:05 Mohu kombinovat adaptogeny společně s jinými adaptogeny a doplňky? 23:00 Jak správně užívat adaptogeny? Mohu je použít i do jídla? 28:30 Adaptogen 5-HTP zlepšuje náladu i spánek. 32:00 Mohou mít adaptogeny negativní účinky? 36:00 Organismus se snaží dostat vždycky jen do rovnováhy! 37:40 Závěrečné shrnutí
11/2/202340 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

JAK ZVÝŠIT VÝKON 2 | Nejlepší suplementy pro podporu výkonu? Jak fungují a jak je dávkovat?

Trenér Jirka Vacek má pro vás tipy, na doplňky stravy, kterými podpoříte svůj výkon nejen při silových sportech, ale i vytrvalostních. V podcastu se dozvíte i jak fungují a jak je správně užívat. 0:00 Úvod 2:15 Jaké jsou základní doplňky pro podporu výkonnosti? 4:00 Nakopávač podle Zdeňka Srstky. 5:00 Jaký vliv má placebo efekt? Síla myšlenek. 7:00 Jaké jsou účinky kofeinu? Jak podporuje výkon? 10:15 Kreatin není vhodný jen pro silové sporty? Jak funguje? 14:50 Je třeba nasycovací fáze? Jak a kdy dávkovat kreatin? 18:00 Jakou formu kreatinu zvolit? 20:05 Proč zařadit beta alanin pro podporu výkonu? Jak funguje? 24:50 Jak dávkovat beta alanin? Co když mě mravenčí tělo? 27:42 Jaký je rozdíl mezi citrulinem a argininem? 30:00 Jaké jsou účinky citrulinu? Produkce oxidu dusnatého. 32:45 Fungují adaptogeny pro podporu výkonu? 33:30 Po čem Petr zhubnul? Doba zkoušení. 35:00 Zpátky do minulosti. Devadesátkový suplementy. 39:30 Shrnutí
10/27/202342 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

PODZIMNÍ ÚNAVA | Jak zůstat dlouho úspěšný, správně výkonný a zdraví? Myšlení, strava a pohyb.

Petr Havlíček a Jirka Vacek se rozpovídali o podzimních změnách. Jak podpořit imunitu? Jak na deprese a neztratit motivaci ke cvičení, k práci a životu? 0:00 Úvod 0:30 Jak vnímá Jirka Vacek podzimní únavu? 1:40 Jak to má Petr Havlíček s podzimem? Doléhá na něj podzimní únava? 3:10 Je třeba upravit skladbu jídelníčku, když začne podzim? 4:47 Se změnou počasí dostává imunitní systém větší nálož. 6:20 Jaký má spánek a odpočinek vliv na imunitní systém? 12:40 Bez správného nastavení hlavy nelze nic. 14:25 Jaké doplňky stravy nám pomohou podpořit imunitu? 15:30 Proč bychom měli zvýšit množství fermentovaných potravin? 16:30 Jaké volit potraviny a jak je upravit? 18:50 Jak si poradit s návaly chutí a proč máme tendenci jíst více kalorická jídla? 23:20 Podzim přináší sezonní únavu a deprese, máte tip, jak si udržet motivaci? Jak si udržuje motivaci do cvičení Jirka Vacek? 29:15 Co musíš pochopit, aby tvoje tělo začalo fungovat? 32:40 Nepodléhejte negativním zprávám? Obzvlášť těm, který se vám netýkají. 34:00 Nevyhraješ agresivitou, ale radostí a vírou! 35:30 Mění se hormonální hladina na podzim? Zvyšuje se kortizol? 37:00 Studie: kdo se lépe zotaví?
10/19/202339 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Q&A 2 | Proč nejíst každý den stejný počet kalorií? Jak vypadá stav ketózy. Existuje lék na hubnutí.

Vybrali jsme komentáře, které jste psali pod poslední videa a Petr Havlíček a Jirka Vacek na ně reagují. 0:00 Úvod 0:40 "Nehledejte potraviny, "půst zrychluje metabolismus" (MUDr. Frej). Zkuste 20-24 hodin nejíst, uvidíme ten příval energie. Je třeba se jen adaptovat na tuk, nebýt závislákem glukózy." 2:30 Jak vypadá stav ketózy? 3:20 Kdy a za jakých podmínek začnu spalovat tuky? Studie. 14:45 Není protein jako protein. Rychle a pomalu vstřebatelné bílkoviny. 17:45 Jak se stravovat, když mám hlad hlavně večer. 20:00 Jak jíst, když mě druhý den čeká náročný sportovní výkon. 25:05 Když hodně sportuji a jsem i aktivní přes den, mohu být v mírném kalorickém nadbytku aniž bych nabrala tělesný tuk? 27:00 Lze si vypočítat energetický výdej? Přesnou spotřebu nikdy nezjistíš! 28:00 Mohu každý den běhat stejnou trasu za stejný čas, ale výdej energie bude pokaždé jiný! 30:20 Dávej pozor a nauč se poslouchat své tělo. 33:30 Přestaň mluvit o změně, udělej jí! Věční začátečníci. 35:00 Existuje lék na hubnutí.
10/12/202338 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Q&A Je zdravější bezlepková strava? Výhody přerušovaného hladovění. Kouření pro lepší výsledky?

Výživový specialista Petr Havlíček a trenér Jirka Vacek odpovídají na vaše otázky. Vybrali jsme dotazy, které píšete pod YouTube videa. 0:00 Úvod0:37 Jaký vliv má bezlepková strava na hubnutí a budování svalové hmoty? 2:00 Některé bezlepkové produkty jsou vysoce průmyslově zpracované.3:15 Jsou bezlepkové produkty zdravější?4:45 Můžu užívat kreatin, když chci rýsovat? 6:30 Příjem jednoduchých cukrů. Kolik je moc?12:20 Káva a vstřebávání minerálů. Zabraňuje jejich vstřebávání?15:00 Jsou potraviny, které zabraňují vstřebávání minerálních látek?19:35 Má nikotin vliv na hypertrofii svalů nebo hubnutí? 23:00 Jaké jsou nejlepší formy minerálních látek?28:14 Má vliv frenkvenčí stravování na hypertrofii? Přerušované hladovění.33:00 Jídelníček olympionika Michaela Phelpse.35:50 Co je to autofágie a jak jí prodloužit? 38:00 Přerušované hladovění není pro každého.
10/5/202339 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

SACHARIDY | Nejlepší náhrada cukru? Minimální množství sacharidů na den? Příloha jídlu do diety?

Dokáže tělo fungovat bez sacharidů a jak se zbavit závislosti na cukru? Mohu si v dietě užívat sacharidy ve které formě jsou nejzdravější? Na tyto otázky odpovídají výživový specialista Petr Havlíček a Jirka Vacek. 0:00 Úvod 0:56 Jsou sacharidy nezbytné v jídelníčku? Jaké je denní minimum? 2:35 Tělo by mělo umět fungovat na tucích i sacharidech. 3:50 Co je největší a nejlepší spalovač tuků? 8:50 Co se stane, pokud vyřadím z jídelníčku sacharidy? 15:35 Jaké jsou rozdíly mezi komplexními a jednoduchými cukry? 17:45 Co byste doporučili k slazení místo bílého cukru? 19:10 Na cukru lze vytvořit závislost stejně jako na cigaretách. 22:45 Je důležité sledovat glykemický index? Jak ovlivňují sacharidy hladinu cukru v krvi? 27:15 Je pravda, že když budu jíst sacharidy večer spíše přiberu než je jím přes den? 33:50 Jaké jsou zásady pokud chci držet nízkosacharidovou dietu? 37:50 Jaká příloha je ideální do redukčního jídelníčku? 44:00 Jak nám pomáhají sacharidy v tréninku? Cyklický dextrin, maltodextrin... 46:00 Komu byste doporučovali sacharidy do tréninku?
9/28/202349 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

HUBNUTÍ | Proč už to nejde jako poprvé? Stagnace těla a žádný progres. Každý den stejné kalorie?

Přišel nám dotaz od slečny, která závodí v bikini fitness, že poprvé se jí povedla skvělá forma, ale od té doby tělo stagnuje. Tento problém neprovází pouze závodníky, ale mnoho lidí, kteří jdou na hubnutí špatně. Co radí výživový specialista Petr Havlíček a fitness trenér Jirka Vacek? 0:00 Úvod 1:15 Přečtení dotazu 3:00 Proč dieta na poprvé funguje skvěle a pak už málo nebo vůbec? 8:00 Když začnu cvičit a omezím kalorie, nemusí přijít žádný efekt. 10:00 Mnozí ukazují krásnou formu, ale už nesdílí svou skutečnou cestu. 12:55 Napoprvé funguje tělo strašně dobře. 15:09 Jak se dostat dobře do formy? 17:10 Když to nefunguje, musím to začít dělat jinak! 23:00 Je blbost jíst každý den na gram stejné kalorie. 27:00 Jakmile vás bude stresovat to, co děláte, nebude to nikdy fungovat. 30:30 Shrnutí a závěr.
9/21/202331 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

SYNDROM PŘETRÉNOVÁNÍ | Příčiny, rizika a prevence. Jaký má vliv na výkon a psychiku? Ztráta formy.

Jak poznám, že jsem přetrénovaný (intolerance na trénink) nebo jen přetažený? Jaký vliv má dlouhodobý a tvrdý trénink bez odpočinku? Na toto téma se rozpovídali výživový specialista Petr Havlíček a trenér Jirka Vacek. 0:00 Úvod 0:30 Setkali jste se s klienty, kteří byli přetrénovaní? 2:25 Jak poznám, jestli jsem přetažený nebo trpím syndromem přetrénování? 3:30 Může syndromem přetrénování trpět i rekreační sportovec? 5:00 Jaké jsou příznaky syndromu přetrénování? 5:30 Jaký je rozdíl mezi syndromem přetrénování a syndromem vyhoření? 6:40 Při přetrénování dochází k úbytku aktivní hmoty a nárůstu tukové hmoty. 10:00 Není normálně padnout do postele a okamžitě usnout. 12:50 Prevence, aby nedošlo k přetrénování. 15:00 Je třeba zařadit suplementace? 16:10 Práce s hlavou je ohromně důležitá. 17:00 Káva a stimulanty, to je jen práce na dluh! 26:29 Jaká je ideální délka odpočinku? Co je třeba udělat, když jsem přetrénovaný? 30:00 Když se ze cvičení nestane povinnost, ale radost. 33:30 Trénuj chytře!
9/14/202336 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Otázky a odpovědi | Kloubní výživa a kolagen, fungují? Sníží se produkce kreatinu, když ho užívám?

Otázky a odpovědi | Kloubní výživa a kolagen, fungují? Sníží se produkce kreatinu, když ho užívám? 0:00 úvod 1:10 Lze při zátěži preventivně chránit klouby? 2:00 Doporučili byste nějakou kloubní výživu? 4:45 Jaký máte názor na kolagen? 8:45 Slyšel jsem, že při užívání kreatinu se zastaví vlastní produkce, je to pravda? 11:25 Lze nabírat svalovou hmotu i při full body tréninku 2x týdně? 13:56 Ve videích jste nikdy neuvedli, jak dlouho trvá, než uvidím výsledky? 19:07 Když katabolizuješ, jsi cítit čpavkem! Jak tomu zabránit? 21:15 Má vliv intenzita tréninku na kvalitu tréninku? 22:07 Petr Havlíček začal cvičit?
9/7/202324 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

OD KOLIKA LET MŮŽU DO FITKA? | Přetěžování dětí, společné zájmy, strava a suplementace.

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téma o sportu v mladém věku, kdy začít chodit do fitka a posilovat, pokud o to má dítě zájem, jak se stravovat, a které doplňky stravy přihází v úvahu? 0:00 Úvod 2:00 Může přetěžování v období rozvoje a růstu narušit dítě? 5:35 Od kolika let je vhodné začít chodit do fitness centra? 11:20 Může dítě hned začít cvičit s váhami a na strojích? 15:15 Jaký trénink je pro začátek vhodný? 20:30 Je rozdíl pokud dítě není vedené ke sportu od mala a chce začít sám a dítě, které sportuje od mala? 26:45 Jsou nějaká rizika pokud ještě nemám ukončený růst? 30:30 2 hodiny týdně ve škole jsou málo nebo moc? 31:30 Na co by měl mladý sportovec myslet v jídle. Přece jen 15 /16 let není dítě, ale ani dospělí jsou zde nějaké nutriční požadavky? 33:00 Jaké doplňky stravy může mladý sportovec? 39:25 Jaký má sport vliv na psychiku dítěte i do dospělého člověka? 47:20 Začínal posilovat jako mladý, je něco, co bys teď udělal jinak?
8/31/202354 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

JAK NEPŘIBRAT NA DOVOLENÉ | Jaké zdravé jídlo si vzít na výlety? Co dává Petr Havlíček svým dětem?

Chystáte se na dovolenou a už vás stresuje, kolik kilo tuku si přivezete domů? Petr Havlíček a Jirka Vacek se na toto téma rozpovídali a odpovídají na nejčastější dotazy. 0:00 Úvod 1:00 Jak zvládat dovolenou a stravování v restauracích bez přibírání na váze? 2:00 Vždycky je to psychice. Pokud se bojíš jídla, budeš přibírat? 4:50 Měl by se nějak lišit jídelníček v zimě a v létě? 5:55 Jak má Jirka nastavené dovolenou se svými klienty? 9:10 Co se stane pokud nebudu týden na dovolené řešit jídlo a nebudu cvičit? Přijdu o svaly a přiberu tuk? 12:40 Jak správně plánovat a připravovat si jídla na letní výlety? Co chystá na výlet třeba Petr dětem? 17:15 Shrnutí, co si zabalit na výlet. 18:23 Jak se vyhnout přejídání během letních oslav a rodinných setkání? 21:10 Jak zůstat aktivní a pravidelně cvičit i během letních měsíců? 22:28 Jsou nějaké doplňky, které jsou vhodné v letních měsících při sportu?
8/23/202324 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

OTÁZKY K TRÉNINKU 3 | Kolikrát týdně procvičovat partie? Trénink pro naturála a nenaturála.

Trenér Jirka Vacek odpovídá na vaše nejčastější otázky ohledně tréninku, tréninků pro naturála vs. na látkách a jak dlouho být v objemové fázi. 0:00 Úvod 0:34 Kolik cviků doporučuješ na malou partii jako je biceps, triceps? 1:59 Při cvičení na legpressu, mohu zacílit na jinou partii pokud mám nohy na široko či na úzko, jestli je mám na platformě nahoře či dole nebo podle toho kam směřují špičky? 4:40 Jaký máš názor na opasek při cvičení? 5:50 Jaké partie by se měly cvičit několikrát v týdnu a která stačí jen jednou? 7:00 Jaké jídlo zařadit před ranním tréninkem? 8:30 Jaký máš názor na Korte trénink? 10:00 Liší se nějak trénink pro naturála a “nenaturála”? 11:40 Jaký máš názor na full body trénink ob den cca 30 minut? 13:20 Jak dlouho by měla trvat objemová fáze?
8/3/202316 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

OTÁZKY K TRÉNINKU 2 | Jaký zvolit tréninkový plán? Cvičení do selhání. Jak často měnit trénink?

Trenér Jirka Vacek odpovídá na vaše nejčastější otázky ohledně tréninku, přetrénování a tréninkových splitů. 0:00 Úvod 0:30 Při posilování nedokážu procítit svaly, je to technikou nebo je opravdu nemusím cítit? Jak to zlepšit? 3:30 Mohl bys říct něco ke skinny fat? Setkal ses s tím v praxi? Jak řešit tenhle typ postavy? 5:00 Jaký máš názor na opasek při cvičení? 7:28 Kdy doporučuješ cvičit full body a kdy si rozdělit trénink do splitu? 9:15 Má smysl jet každý trénink do selhání? Je to vůbec možné? 12:05 Často se píše, že pro progres je třeba svaly šokovat, co tím je myšleno? 14:45 Co je lepší v objemu? Rest pauzy, nebo shazované série? 16:15 Jak poznám, že jsem přetrénovaná? Posiluji 5x v týdnu a pořád mě to baví a únavu necítím. 17:15 Názor na trénink Push / Pull? 18:45 Má smysl pomalá negativní fáze u všech cviků v tréninku?
7/27/202322 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

OTÁZKY K TRÉNINKU 1 | Fitness pojmy, které musíš znát.

Termíny z posilovny, které jste určitě slyšeli, ale možná nevíte, co znamenají. Trenér Jirka Vacek vám vše vysvětlí do detailu. 0:00 Úvod 0:50 Co znamená, když někdo řekne, že cvičí 3+1, 2+1 atd. 1:30 Co je to rozcvičovací série? 2:00 Co je to aktivační série? 3:20 Co je to pracovní série? 4:10 Co je to shazovaná série (drop-set)? 5:20 Co je to rest-pause? 6:45 Co je to excentrická (negativní) fáze? 8:00 Co je to koncentrická fáze? 8:44 Co jsou to izolované cviky? 11:15 Co je to supersérie? 12:20 Co je to trisérie? 12:40 Co je to gigantická série? 12:50 Co je to cluster set?
7/20/202314 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

VYTRVALOSTNÍ SPORT | Jak se stravovat a jaké zvolit doplňky stravy?

Děláte vytrvalostní sporty a zajímá vás, jakou zvolit stravu a jaké doplňky stravy pomohou s vytrvalostní, výkonem a lepší regenerací? Poslechněte si rady od Petr Havlíčka a Jirky Vacka. 0:00 Úvod 0:45 Co je to vytrvalostní trénink a sport? 3:20 Měli by vytrvalci jíst hlavě sacharidy? 5:00 Při hubnutí ti nestačí 30 minut ve vytrvalostním tempu. 7:00 Lze několika hodinová vytrvalosti odjet na čisté vodě? Jak vypadá hypoglykémie? 9:30 Je rozdíl pokud děláš vytrvalost ve fitku nebo venku. 10:45 Jak se správně stravovat u vytrvalostního tréninku před výkonem? 17:00 Superkompenzace u vytrvalostních sportů. 18:50 Jak se stravovat během aktivity? Jak vypadá ztráta minerálních látek a iontů. 20:00 Jak se hydratovat během výkonu? 25:10 Jaké jsou nejlepší doplňky stravy pro vytrvalostní sporty. 26:30 Jsou MCT tuky pro doplnění energie? 27:50 Jak funguje beta alanin při vytrvalostních sportech? 31:00 Je vhodné užívat kreatin ve vytrvalostních sportech? 35:10 Jaké zvolit regenerační nápoje? 36:10 Jak zvládat únavu a bolest při vytrvalostním tréninku. 37:40 Jak by měl být čas regenerace mezi tréninky? 40:54 Jaký je nejlepší vytrvalostní sport na hubnutí? 42:25 Je třeba změnit jídelníček při rekreačním sezónním sportování? 45:42 Co je ideální zabalit si s sebou na celodenní výlet. 49:45 Jaké doplňky stravy užívat, když jdu na túru?
7/13/202351 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

HUBNUTÍ | Jaké jídlo zrychluje metabolismus? Můžu jíst každý den to samé? Kolik cukru můžu v dietě?

Petr Havlíček a Jirka Vacek odpovídají na vaše otázky ohledně hubnutí a zdravého životního stylu. 0:00 Úvod 1:05 Je velký problém, pokud jím pořád stejné množství jídla? 2:45 Jaký máte názor na vnitřnosti? Měly by být součástí jídelníčku? 5:50 Jaký máte názor na jedly hmyz, jako zdroj proteinu? 10:50 Má smysl namáčet ořechy a luštěniny? 15:50 Ovlivňuje to co jíme náš spánek? 18:00 Existují potraviny, které zrychlují metabolismus? 21:40 Jaký máte názor na užívání syrovátkového proteinu u nesportujících lidí. 24:20 Když se snažím zhubnout musm vyřadit všechny cukry nebo je nějaké procento povolené? 27:12 Jídlo bychom neměli označovat jako zdravé a nezdravé, protože to vytváří negativní vztah s jídlem, co si o tom myslíte? 37:20 Hodí se kává do zdravého životního stylu?
7/6/202339 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

HUBNUTÍ BEZ CVIČENÍ | Jak rychle zhubnout bez cvičení a diety? Detox, eliminační diety.

Lze efektivně a rychle zhubnout bez cvičení a dodržování stravování? Petr Havlíček a Jirka Vacek o problematice rychlého hubnutí. 0:00 Úvod 0:55 Lze zhubnout bez cvičení? 2:00 Co se stane, když snížím kalorický příjem a nebudu cvičit 6:50 Proč je svalová hmota důležitá? 10:50 Lze zhubnout pouze cvičením bez úpravy jídelníčku? 13:43 Lze zhubnout bez diety a bez cvičení? 16:15 Lze zhubnout jen problémovou partii? (přidat video i postavách) 18:30 Rychlodieta: Zhubní 5 kilo za 5 dní. 27:00 Mají smysl detoxy a eliminační diety? 31:00 Závěr
6/22/202332 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

JARNÍ ÚNAVA | Vliv na sportovní výkon. Skutečně se lépe hubne v létě? Jak změnit stravování?

Změna ročních období dokáže ovlivnit nejednoho z nás. Jaký má vliv změna období na hubnutí a sportovní výkon? Jak by měla vypadat naše strava? 0:00 Úvod 0:55 Má změna ročního období skutečně vliv na člověka? 3:30 Počasí ovlivňuje naši náladu. 4:50 Jarní únava. Skutečnost nebo mýtus? Má vliv i na sportovní výkon? 6:15 Mění se hormonální hladina a chybí nám vitamín D. 7:10 Co dělat pro udržení nálady? 7:50 Je pravda, že se v pozdních jarních měsících a v létě snadněji hubne, než v zimě, i za předpokladu, že bychom měli stejný režim? 8:15 Přibírání po lécích na alergii? 12:00 V létě se nám hubne lépe, protože máme motivaci vypadat dobře. 14:20 Je třeba přizpůsobit stravování ročnímu období? 28:36 Jak minimalizovat příznaky související s přechody ročních období? Doporučili byste nějaké doplňky stravy? 30:00 Máte nějaký tip, jak se rychleji adaptovat na přechod období?
6/15/202333 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

JAKÝ JSEM SOMATOTYP | Který nejlépe nabírá svaly? Lze změnit? Co je SKINNYFAT postava?

Víte jaký jste somatotyp? Kdo dobře přibírá lépe na svalech, kdo na tuku a komu se těžko nabírá obojí? 0:00 Úvod 0:50 Jak vznikly somatotypy? 1:10 Jak vypadá ektomorf? 3:10 Jak vypadá mezomorf? 3:30 Jak vypadá endomorf? 4:50 Mohou se jednotlivé somatotypy prolínat? 7:00 Jak zjistím, jaký somatotyp jsem? 10:55 Jaký typ je nejlepší pro udržení svalové hmoty? 12:00 Mohu svůj somatotyp změnit? 13:00 Určuje somatotyp náš potenciál v tréninku. 14:50 Má somatotyp vliv na to, jak rychle budeme spalovat energii? 15:30 Nese každý somatotyp i vlastní psychologické znaky? 18:10 Existuje 4. somatotyp SKINNYFAT postava?
6/8/202321 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

JAK NABRAT SVALY #2 | Nejlepší suplementy pro nabírání svalové hmoty. Mohou doplňky nahradit stravu?

Jaké doplňky jsou ideální pro nabírání svalové hmoty? Trenér Jirka Vacek a Petr Havlíček se na toto téma rozpovídají v novém podcastu. 0:00 Úvod 0:44 Doplňky stravy, jsou důležité? 2:30 Doplňky stravy jsou vysoce průmyslově zpracované potraviny? 4:10 Doplňky stravy jsou i extrakty z rostlin. 8:16 Můžou sloužit jako náhrada jídla? 9:30 Jsou doplňky stravy, které bychom měli užívat všichni? 13:00 Co dělat, když se chci posunout dál? Jaký doplněk použít? 14:00 Jaký protein užívat? 21:11 Jaké doplňky nejsou klíčové, ale mohou pomoci? 24:13 Spoustu látek jako je i kreatin jsou tělu vlastní. 27:09 Jaký máte názor na gainery? 31:50 Je nutné pít v posilově iontový nápoj? 33:50 Závěr
6/1/202334 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

JAK NABRAT SVALY #1 | Jak jíst pro růst svalů? Kolik bílkovin a jak na makroživiny? Kolikrát cvičit?

Jak nabrat svalovou hmotu? Jirka Vacek a Petr Havlíček vám dají rady, jak mít konečně parádní výsledky. ⁠0:00⁠ Úvod ⁠0:40⁠ Je potřeba být v kalorickém nadbytku pro nárůst svalové hmoty? Jak ho zjistím? ⁠3:40⁠ Kolik přidat bílkovin pro růst svalové hmoty? ⁠10:30⁠ Holky by měly přijímat jiné množství bílkovin než kluci? ⁠14:30⁠ Je důležité rozložení makroživin? ⁠17:50⁠ Bílkoviny by měly být v každém jídle. ⁠18:30⁠ Jogurt není zdroj bílkovin. ⁠29:30⁠ Kolik přidat kalorií a jak si to rozložit? Kolik kluk a kolik holka? ⁠31:50⁠ Kolikrát cvičit pro nárůst svalové hmoty? Začátečník vs. pokročilý cvičenec. ⁠40:00⁠ Rozehřátí a kardio před tréninkem? ⁠47:00⁠ Jak si sestavit silový trénink. ⁠52:00⁠ To, že se pozvracíš neznamená, že máš kvalitní trénink. ⁠55:00⁠ Nauč se perfektně techniku.
5/25/202359 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

ANABOLISMUS | Co určuje, zda budu nabírat svaly nebo tuk? Jak podpořit anabolismus. Ideální příjem?

Petr Havlíček a Jirka Vacek o růstu svalů. 1:45 Jaký je rozdíl mezi anabolismem a katabolismem? 2:18 Co je se děje, když anabolismus a katabolismus nejsou v rovnováze? 6:00 Anabolismus není pouze svalový, ale i tukový. 10:50 Jak přirozeně podpořit anabolismus? Spánek = růstový hormon. 23:00 Co startuje mTor? BCAA jsou startér, pro svaly ale potřebujeme celistvou bílkovinu. 29:50 Je třeba vyřadit všechny katabolické procesy? 31:30 Podpořím anabolismus, když si dám v noci svačinu? 35:40 Kratší trénink, abych nepálil svaly? Ektomorf nemůže dělat dlouhý trénink. 44:05 Kardio a aerobní trénink je katabolický děj. 49:15 Co je znak silné katabolizace? 50:00 Rozhodující faktor jestli naberu svaly nebo tuk? 51:00 Ideální energetický příjem pro nabírání svalové hmoty a pro hubnutí? 52:10 Lze nabrat svalovou hmotu bez tuku?
5/4/202354 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

VACEK & HAVLÍČEK | Otázky na tělo. Berete názory od obyčejných lidí? Osobní život.

0:00 Úvod 0:40 Jak se díváte na lidi skrze výživu od kterých byste si sami vyslechli nějaké zkušenosti? Musí to být pouze lidí, kteří mají výživu vystudovanou nebo to lékaři či nutriční terapeuti? Prostě lidé s nějakým titulem/papírem? Nebo byste si popovídali klidně i s člověkem jen na základě toho, že si něco zažil a má své zkušenosti. 3:30 Evidence based. Proč uznáváme jen, to co píšou studie? 4:30 Často se platí výsledek nikoliv studie. 5:50 Lidem s vysokým vzděláním chybí kritické myšlení. 8:40 Pokud něco nevidíme, neslyšíme a nevnímáme, tak to neznamená, že to neexistuje. 14:00 Učíte se i od svých klientů nebo jste vždy vy ten zkušený, co má tu praxi a ví vše jak má fungovat? Když k vám přijde klient, tak předpokládáte, že asi ví kulové o svém zdraví, a proto byste si ani nenechal poradit nebo sdělit jeho názor, který byste ale přijal za možnost, že to tak být může? 22:30 Jak byste doporučili a vzbudili ve svých klientech důvěru, že vám mohou věřit, že jim třeba nechcete uškodit? Musí všechno vždy být podle vašich rad a zkušeností, nebo jste třeba otevřeni a necháváte svým klientům také prostor? Vyžadujete třeba po svých klientech, aby ve všem dělali přesně to, co řeknete na 100 %? 24:40 Jak se díváte na lidi, kteří si prošli nějakou formou PPP, vnímáte konkrétně takové lidi za blázny, kteří budou vždy narušeni a jejich názory byste nevzali? 27:00 Strach je to, co provází poruchu příjmu potravy. 36:40 Předáváte si navzájem osobní zkušenosti i například s klienty a inspirujete se tak? Např. jestli Jirka z pohledu trenéra mohl získat nějaké zkušenosti či poznatky od Petra z jeho zkušeností a praxe a naopak? Sdílíte své poznatky nebo i se navzájem vzděláváte, nebo toto každý z vás ctí za své soukromí? 42:10 Stoupla vám popularita od té doby, co tvoříte videa pro Fitness007? 45:20 Jirko setkal ses na sociálních sítích, když sdílíš svůj život s tím, že bys získával fanynky? Určitě to musí být velké sousto, když jsi veřejná osobnost a kus chlapa. 50:00 Petře díky Jste to, co jíte jste se stal celebritou a idolem né jedné z žen. Jak vy se vypořádáváte třeba s tím, když k vám chodí mladé holky osobně? 54:00 Nedovedu si představit, jak oba dva zvládáte profesní kariéru, nedej bože třeba Jirko u tebe, když máš trenérství s holkami.
4/27/202359 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Otázky a odpovědi | Přetrénování a stres. Stagnace váhy při hubnutí. Měření inBody, má to smysl?

0:00 Úvod 1:00 Je nutné při budování síly hýbat s hmotností, jako to dělají kulturisti? Nebo je možné budovat sílu a být pořád na stejné tělesné hmotnosti? 3:45 Proč mnoho sportovců podceňuje kvalitu a délku spánku? 5:50 Náročnější silový trénink, pro zlepšení, vyžaduje větší energetický příjem. 7:35 Má smysl v nabírací fázi v „rest day“ snižovat sacharidy a v tréninkový den je zase navýšit? 11:00 Jak to má Jirka Vacek s jídlem v tréninkový a netréninkový den? 12:00 V jednom videu zaznělo, že velký počet opakování 20 - 30, je vražda, zavodněnost a plochý svaly. Platí to i v případě, že cvičím doma a nemám možnost přidávat závaží. 17:00 Názor na cvičení doma? 21:30 Názor na měření na váze Tanita, inBody atd? Má to vůbec smysl? Jak to funguje? 26:00 Věříme víc přístrojům než sami sobě. Příklady z měření inBody Jirka, Tereza a Petra vrcholově sportující dcera. 30:30 Jak efektivně skloubit běh a silový trénink, když je cílem zlepšovat se v obou dysciplínách? 32:10 Zhubla jsem, ale tělo najednou začne stagnovat. Nejčastější příčiny a co dělat? 34:00 Přetrénování a přestresování organismu. 35:50 Někde jste zmínili, že liposukce může pomoc když se partie nedá chodit a tuk se drží. Svoje břicho nám ráda a trápí mě to. Může zafungovat neinvazivní liposukce? 36:30 Přestaňte se nenávidět.
4/20/202344 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

TUKY #3 | Bez tuku nemůže tělo fungovat. Je mléčný tuk špatný? Palmový tuk a avokádo.

0:00 Úvod 0:40 Jsou dobré ztužované tuky? 1:30 Proč je mléčný tuk špatný a neměl by se tolik konzumovat? (Plnotučné mléčné výrobky) Je pravda, že cholesterol zvyšují mimo jiné i nasycené tuky například z mléčného tuku a masa? Je prokázána škodlivost každodenní konzumace? 3:00 Není mléko jako mléko. 5:20 Znáte někoho, kdo se denně přejídá tučnými sýry? 6:40 Mléko obsahuje CLA, který se prodává jako doplněk stravy na hubnutí. 10:40 Fyzický strádáme a psychicky to nezvládáme. 11:30 Hledáme, špatné věci, na těch, co jsme sami zkazili. 14:30 Malá odbočka ke sladidlům aneb malé množství jedu tělo posílí? 19:00 Je pravda, že po rostlinných tucích a olejích se méně přibírá než po živočišných? 22:00 Jedlo se v minulosti více živočišných tuků než rostlinných? 23:00 Palmový tuk. Zdraví, etika, mafie a devastace přírody. Kolik toho vede potravinářství? 25:20 Odsuzujeme palmový tuk, ale avokáda jíme po kilech. 28:10 Jaký máte názor na alternativní druhy olejů např. dýňový, lněný či olej z vlašských ořechů apod. K čemu, nebo do čeho jsou tyto netradiční oleje vhodné, respektive jestli jsou vůbec vhodné? Hodně jsem slyšel o lněném oleji, že na studenou kuchyni je výborný, neboť obsahuje poměrně slušné zastoupení omega 3 a je třeba vhodnější než řepkový olej, ale zase nevhodný na tepelnou úpravu? 30:00 Namáčení ořechů a semen - zdravotní benefity. 32:00 Plýtvání a vyhazování jídla. 33:30 Co hrozí při nedostatečném příjmu tuku? Jaké zdravotní problémy může nedostatek tuků způsobit? 35:00 TUK NENÍ DŮVOD, PROČ NABÍRÁŠ TUK! 37:00 Je pravda, že si člověk sám dokáže vyrábět Omega 3 mastné kyseliny? 42:20 Petr se věnuje výživě už několik desítek let, je něco, na co Petr během těch let změnil názor nebo by nyní udělal jinak? 43:20 Nikdo není neomylný. Chce to umět přiznat chybu nebo říct nevím.
4/13/202347 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

CO JÍST PO CVIČENÍ | Anabolické okno. Zhubnu rychleji když, se nenajím? Protein po cvičení.

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téma: Kdy jíst po cvičení, aby došlo k maximálnímu využití živin? Jak si jídlo načasovat a co jíst po cvičení? 0:00 Úvod 1:00 Je důležitější jídlo před tréninkem nebo po tréninku? 4:15 Co je anabolické okno a jak funguje? 7:35 Co by mělo potréninkové jídlo obsahovat? 14:00 Kolik jíst tuků po tréninku? Je to žádoucí? 18:00 Co se stane, když se po cvičení nenajím. Zhubnu rychleji tuk? 23:35 Co když mám trénink večer a nechci se ne nacpávat před spaním? 30:05 Jaký protein po tréninku zvolit? Jaký protein pro vegany po cvičení? 33:15 Má smysl dát si protein, když budu do dvou hodin cvičit? 34:40 Jaké doplňky stravy mají po tréninku smysl? 38:00 Tip na jídla po tréninku 39:45 Jaké jídlo jí Jirka Vacek po cvičení? 41:45 Sůl před tréninkem?
3/16/202346 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

CO JÍST PŘED CVIČENÍM? | Jídlo pro hubnutí a pro svaly. Trénink nalačno. Jak zefektivnit spalování?

💥 Co jíst před tréninkem a je jídlo vůbec důležité? 🍴 Jak můžou makroživiny ovlivnit naše cvičení, energii v průběhu a následnou regeneraci? 🤔😱 0:00 Úvod 0:55 Je důležité jídlo před tréninkem?   5:00 Plnohodnotné jídlo těsně před tréninkem? 9:30 Je rozdíl, jestli si dáme kaši nebo plátek masa. 10:00 Má zvolená strava vliv na kvalitu tréninku? 16:00 Co si dát, když potřebuju doplnit energii během tréninku?   17:44 Jaké by mělo být složení potravy před tréninkem? 21:40 Proč jít cvičit nalačno? Očistný proces. 25:30 Hladová okna. Přerušované hladovění a trénink. 27:30 Krátké shrnutí. 30:40 Mělo by být jinak složené jídlo pro hubnutí a jiné pro budování svalů? 36:00 Jak zefektivnit spalování tuků? 37:36 Co si mám dát, když se nestihnu najíst, ale cvičit správným žaludkem mi nedělá dobře. 40:27 Jídlo při tréninku. 44:55 Můžu zapíjet jídlo preworkoutem?   47:00 Jaké tréninky užívat před tréninkem?   51:01 Jaké jídlo má Jirka Vacek před svými tréninky? 55:00 Závěr.
3/9/202356 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

INFORMAČNÍ VÁLKA | Hledáme informace, které potvrzují naše tvrzení. Kritické myšlení. Seberozvoj.

Petr Havlíček a Jirka Vacek tenktokrát trochu o seberozvoji, vyhledávání a čerpání informací. 0:00 Úvod   2:00 Informace o výživě jsou zvrácené. 3:00 Hledat informace v dnešní době je složitější. Už to není o jednom úhlu pohledu.   5:00 Hledáme informace, které potvrdí naše tvrzení. 7:10 Praxe Petra Havlíčka. 10:30 Chybí nám kritické myšlení?! 20:30 Je v tréninku snažší hledat informace než ve výživě? 30:00 Vytrháváte věci z kontextu. Útočné zprávy. 37:50 Koukejte na lidi, kteří vám radí.   42:00 Tento komfortní životní styl je z dlouhodobého hlediska neudržitelný.   45:00 Můžu se rozhodnout, jak se budu stravovat. 47:30 Bez strasti není slasti. 49:00 Vyhledávejte si informace.
3/1/202355 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

HUBNUTÍ | Jak někoho přimět hubnout? Hladovění vede k depresím. Zelené potraviny a čekankový sirup.

Petr Havlíček a Jirka Vacek odpovídají na další várku vašich otázek? 0:00 Úvod   0:40 Jak přimět partnera, aby začal hubnout a začal se sebou něco dělat?   6:10 Jak hubnout, když tělo po hodně letech stagnuje? Ubírání jídla a přidávání pohybu dělá pravý opak. Studie  1 0:00 Dlouhodobé polohladovění i hladovění vede k významnému nárůstu deprese, emočního stresu, hysterie a hypochondrie.    11:00 Proč nemůže nikdy fungovat brutální snižování energetického příjmu?   14:30 Jak tedy efektivně zhubnout a mít výsledky? 16:00 Jsou obézní lidé šťastní?   19:00 Tělo si neumí vzít úvěr, aby mělo všech hned. 19:30 Poradkyně mi řekla, že abych hubla, musím si nastavit do tabulek stejný příjem, jako je bazální metabolismus. 21:20 Zajímalo by mě, jaký máte názor na zelené potraviny, jako je zelený ječmen, zelená pšenice, chlorella, spirulina atd... 23:15 Názor na slazení čekankovým sirupem, protože nemá tolik cukru a kalorií? Co udělá taková nálož inulinu (prebiotikum) se střevním mikrobiomem. 26:45 Znamená nižší využitelnosti bílkovin, že z nich nezískáme tolik energie a mají tak rostlinné bílkoviny méně kalorií? 29:40 Jak zlepšit regeneraci? 31:50 Jaké vitamíny a minerály byste doporučili o půstu o vodě?   33:50 Jak je to se sójovým proteinem a sójovou náhražkou masa? Dá se to považovat jako kvalitní zdroj bílkovin?   36:00 Rostlinné oleje a omega 6 mastné kyseliny. 41:30 Kde u vás začíná tlustý člověk? Co to vlastně znamená? Když tabulky ukazují nadváhu, ale já se tak necítím.   47:30 Je možné se předávkovat omega 3 mastnými kyselinami?
2/20/202354 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

JAK ČÍST NUTRIČNÍ ÚDAJE NA OBALECH | Jak zapisovat do tabulek? Vzorečky na počítání kalorií.

Petr Havlíček a Jirka Vacek o tom, jak číst obaly potravin. 0:00 Úvod 1:00 Co všechno vyčteme na etiketě. 2:20 Jak číst nutriční údaje. 4:00 Je důležitější nutriční tabulka nebo složení potraviny? 11:00 Nutriční tabulky obsahují kvantitu, ne kvalitu. 12:20 Jak poznáme jestli je cukr přidaný nebo přirozeně vyskytující se? 14:40 Jak poznám vysoce zpracovanou potravinu? 17:20 "Éčka" v potravinách ještě neznamenají, že je potravina ultra zpracovaná. 19:30 Co jsou to okradené potraviny? 20:50 Údaje jsou uvedené na 100 g a na jednu porci. Kdo udává tu jednu porci? 24:00 Jak si vypočítat a zapsat energetický příjem? 28:00 Fungují vzorečky na počítání kalorií? 32:00 Je rozumné si stabilně zapisovat do tabulek? Je třeba to mít přesně? 36:00 Jak si spočítat příjem. Kolik je průměrný příjem pro ženu a muže? 41:00 Za jak dlouho uvidím změnu? Jak se zdravě pozorovat? 42:28 Ani zdravé jídlo a pravidelný pohyb nemusí být zárukou výsledku. Co je nejdůležitější? 54:19 Mám si zapisovat jídlo před, hned jak ho sním nebo až večer? 56:00 Vědomé a nevědomé jezení. 1:03:22 Jak si zapisovat jídlo, které v tabulkách není (pečivo, jídlo z farmářských trhů)
2/15/20231 hour, 14 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

IMUNITA | Tipy jak rychle posílit imunitní systém. Krátký spánek a stres nepřispívá

Petr Havlíček a Jirka Vacek vám prozradí, co nejlépe funguje na silnou obranyschopnost imunitního systému, a co imunitu oslabuje. 0:00 Úvod 1:00 Základ imunity je střevo 2:20 V trávicím traktu se nachází většina imunitních buněk. 4:00 Průmyslově zpracované potraviny mají negativní vliv na střevní mikrobiom. 5:30 Mít stejný jídelníček celý rok úplně stejný není dobrá volba. 8:00 Co všechno je dobrý pro mikrobiom a v čem jsme se pletli? 9:30 Jaký má vliv spánek na imunitu? 11:00 Práce na směny byla zařazena na seznam potenciálních karcinogenů. 12:00 Nadbytek i nedostatek spánku je špatně. 17:00 Jak se projeví nedostatek spánku? Co to dělá s naším tělem? 21:30 Jak podpořit spánek? 26:00 Sport před spaním, ano nebo ne? 29:00 Imunosuprese. Devastuje nás psychické stres i protože nemáme fyzický stres. 30:00 Nic nemáš o nic nepřijdeš. 32:00 Společnost nás to děsí. 36:00 Všechno chceme hned a nejlépe za minimum námahy a peněz 38:40 Proč je pohybová aktivita důležitá pro imunitu? Pozor na extrémní zátěž. 40:00 Největší přínos má pohybová aktivita venku. 44:30 Přísun vitamínů a minerálů pro lepší imunitu. 49:00 Názor na infuze vitamínů. 52:00 Shrnutí - jak posílit imunitu 52:30 Babské rady a tipy z internetu, co pro lepší imunitu. 53:00 Meditace, otužování, jóga 53:00 Nohy v teple! Pro oslabení imunity je třeba prochladit celý organismus. 54:30 Více se usmívej, prospívá to dobré náladě. 56:00 Otužování. 56:30 Více dbejte na hygienu rukou. 57:00 Čistotou a hygienou si sami oslabujeme imunitu. 1:00:00 Syrový česnek každý den. 1:02:00 Popálení od kopřiv budete mít lepší imunitu. 1:04:00 Každé ráno malý panák slivovice 1:07:00 Máte tipy na lepší imunitu? 1:07:10 Tip Petra Havlíčka.
1/30/20231 hour, 8 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

PŘEJÍDÁNÍ SE ZDRAVÝM JÍDLEM | Je bio známka kvalitnějšího jídla? Co je zdravá potravina?

Zajímavý rozhovor Petra Havlíčka a Jirky Vacka na téma o přejídání se "zdravým" jídlem. Jaký je rozdíl mezi bio a farmářským a jak jíst vlastně správně? 0:00 Úvod 0:50 Co si myslíte o přejídání ale zdravým jídlem? 1:10 Přibírá se méně po zdravých potravinách? 4:00 Můžu si zdravými potraviny způsobit zdravotní problémy? 7:10 Zajímalo by mě, jestli lze přibrat po nadbytku zeleniny, tedy, jestli nadbytek jednoduchých cukrů ze zeleniny se skutečně může přeměnit na tuku a přibrat po ní? 10:30 Jsou lepší farmářské potraviny (lokální a původ ČR) nebo je jistější bio? 11:20 Není bio jako bio. Bio není známka toho, že je jídlo zdravější. 12:45 Farmáři také časté mají "bio" jen se jim nevyplatí dělat ochranou známku. 13:20 Co znamená certifikace IPZ a SISPO a proč se o tom moc neví? 15:50 Nemůžeme žít jen v bio bublině. 17:00 Jaký máte názor na slazení medem? Je med brán jako lepší sladidlo než třeba klasický cukr, nebo je lepší si třeba do kaše nebo čaje dát lžičku medu než lžičku cukru? A názor na kokosový a. třtinový cukr? Čím sladí vy kluci? 22:00 Zkusme se podívat na režim našich předků. 24:40 Počítají se i luštěniny v plechovce sterilované, nebo to je nekvalitní a je třeba si luštěniny uvařit doma? Možná budete překvapení. 30:20 Mají skutečně BIO potraviny nějaký benefit co se výživové hodnoty týče? Např. BIO mléko, BIO maso oproti NEbio. 33:00 Kde nakupovat farmářské potraviny? 36:50 BIO je lež, jen si na tom někdo maže kapsu. Dneska se nedá nic vypěstovat bez hnojiv a i když budu hnojit kravským hnojem, tak ty krávy se dneska nepasou na pastvinách, ale jsou krmeny různými krmnými směsi, granulemi apod. a kdo kontroluje, zda zvířata nejsou krmena zaplísněnými nebo jinak znehodnocenými krmivy? 40:20 Závěr a shrnutí
1/23/202341 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Otázky a odpovědi | Kolik masa jí Jirka? Kolik jíst denně přidaného cukru? Vegan, raw a Šmakoun.

Petr Havlíček a Jirka Vacek odpovídají na vaše otázky.  0:00 Úvod 1:08 Jaká je podle vás ideální porce masa bílé a červená, muž a žena?   2:00 Co je „běžný“ muž a „běžná“ žena?  4:40 Kolik jí masa denně Jirka Vacek?   6:00 Doporučení konzumace masa podle Petra Havlíčka. 7:00 Kolik gramů ryb jíst? Je to stejné jako u bílého a červeného masa. 8:10 Je rozdíl ve stravitelnosti masa?   9:10 Je dobré jíst maso každý den? 11:00 Nezohledňujeme i další faktory. Nepaušalizujte! Vytrácí se kritické myšlení. 13:30 Co je klíčové ve výběru uzenin? Je to obsah masa nebo tuku? Která je vhodná do redukčního jídelníčku? To samé u výběru sýrů. 15:40 Jak vybrat kvalitní šunku?   19:20 Jaký máte názor raw stravu a potraviny a přípravě i dezertů. Líbí se vám složení těchto jídel? Je raw strava zdravější než klasická? 23:00 Je veganská a raw strava pro dítě? 25:00 Jaký je rozdíl mezi tmavou a světlou pohankou? A jaký jsou rozdíly mezi druhu rýže (basmati, jasmínová, dlouho zrnná)? 29:00 Jak Petr dělá domácí pizzu?   30:00 Jsou lepší celozrnné těstoviny než ty z bílé mouky? 31:00 Je skutečně lyofilizované ovoce lepší než klasicky sušené ovoce?   34:10 Kolik gramů přidaného cukru (medu atd.) je na den ideální?   35:20 „Neomezujte se, nahraďte!“ To co nám předhazují potravináři. Proč? 40:40 Čím nahradit cukru při pečení? Co říkáte na sladidlo erythritol? 45:00 Jsou rostlinné náhražky vhodné zařadit do jídelníčku? Tofu či tempeh? Jaká máte názor na Šmakouna.   48:30 Myslíte si, že má smysl zaplatit si test na intoleranci potravin?
1/20/202353 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

PŘEDSEVZETÍ | Vůle se dá vytrénovat, tělo má své limity.

Kde začít a jak udělat první krok? Na to vám odpoví Jirka Vacek a Petr Havlíček.  0:00 Úvod 0:50 Jak žít zdravě? Co je to zdraví?   6:00 Musíme to dělat pro ten pocit a né jako trest 9:30 Najdi si smysluplný cíl. 12:40 Je třeba udělat změnu radikálně hned nebo začít postupně? 14:00 Jak začít krok za krokem? Maličkosti, které pomůžou. 21:40 Nemám žádnou vůli. Dá se vytrénovat jako svaly?   23:20 Musím zkoušet, začít postupně, tím si buduju sebevědomí. 28:00 Pokud nic nejde a opakovaně, možná je třeba změnit cestu. 29:00 Vůle nemá meze narozdíl od těla. 31:00 Vždycky když začnu se sebou něco dělat, selže mi imunita, musím si dát oraz a začít zase od začátku. Je to demotivující. 34:00 Je třeba cvičit a hýbat se celý den, abych nezlenivěl? 37:00 Nejtěžší je začít. 40:30 Můžu si spočítat svůj příjem nebo je třeba jít za specialistou? 41:20 K čemu všemu dochází, když si nastavím přesný kalorický příjem? 44:50 Podpora okolí. Co dělat, když se mě přátelé a rodina snaží odradit od mého cíle?   48:00 Lidi kteří vás od něčeho odrazují, tak je to protože jde dál, než oni dokáží. 49:50 Jak a kde nabírat motivaci?   51:00 Co je syndrom tlustá housenka?
12/27/202254 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

(NE)ŘEŠ VÁNOCE | Co dělat, když se přejím? Musím zapisovat do tabulek? Přibírání ovlivňují emoce.

Petr Havlíček a Jirka Vacek natočili vánoční díl na přání, kde odpovídají na vaše otázky stravy, přejídání se, ale i tipů, jak (ne)řešit tento krátký vánoční čas, který je o tom být s těmi, co máme rádi a užít si ho na maximum. 0:00 Úvod 1:15 V období Vánoc přiberou lidé průměrně 0,5 až 2 kg. Je možné přibrat i 5 kg tuku? 5:20 Je pravda že ukládání tuku začíná po 2 - 3 dnech, kdy jsem v kalorickém nadbytku? 7:30 Má smysl se stresovat zapisováním jídla během Vánoc? 11:00 Můžu si zkazit výsledky, pokud vypadnu na Vánoce z rutiny? 13:00 Co dělat s výčitkami z nedodržování režimu? 14:00 Může přibírání ovlivnit i to s jakou emocí to jídlo jíme? 18:00 Jak se postavit k přejídání? 19:14 Jak se postavit další den k tomu, když se přejím? 20:00 Jak to dopadne, když se budu "trestat" za to, že se přejím? 23:00 Je cesta udělat si odlehčený den? 25:40 Časté rady z internetu, fungují? 26:00 Dejte si jídlo na menší talíř, jídlo pak vypadá opticky větší. 28:50 V čem je zásadní problém při přejídání? 29:40 Omezte tekuté kalorie, pokud máte rádi limonády udělejte si vlastní. 30:30 Během Vánoc se pije mnohem víc alkoholu. Alkohol má mnoho kalorií. 35:30 Při vaření a pečení neuždibujte. 38:20 Upravte recepty na zdravé alternativy. 39:00 Řecký jogurt místo majonézy do bramborového salátu? 40:30 Zdravé cukroví podle Petra. 44:50 Mělo by každé jídlo obsahovat bílkoviny? 47:00 Odbočka ke kulturistice :D 49:30 Ovoce pouze dopoledne? Odpoledne se sacharidy jíst nesmějí. 52:45 Ovoce nebo zelenina ke každému jídlu. 54:20 Máte nějaký tip, který dáváte svým klientům? 56:10 Povolujete uzdu i sobě nebo jedete svůj režim? 59:30 Přejeme pěkné svátky
12/19/20221 hour, 1 minute, 38 seconds
Episode Artwork

TUKY #2 | Kouřový bod. Přebytek omega 6 ve stravě. Jaký olej na smažení?

Petr Havlíček a Jirka Vacek v pokračování na téma tuky. Měli bychom nahrazovat živočišné tuky rostlinnými? Liší se příjem tuků u dětí? 0:00 Úvod 1:15 Má smysl řešit kouřový bod? 6:00 Co je lepší řepka nebo slunečnice? Který olej je nejlepší na smažení?   13:10 Živočišné tuky. Rychta za smažení na přepuštěném másle.   15:00 Kardiovaskulární nemoci a omega 6 mastné kyseliny. 18:30 Jsou vůbec ještě nutné ryby v nich Omega 3 moc není? V čem jsou ryby prospěšné pokud právě vyjmeme ty omega 3 tuky?   20:40 Jsou i české ryby zdrojem omega 3 mastných kyselin? 22:20 Pokud budu konzumovat maso, mléko či vejce od zvířat s přirozenou potravou a dostatkem pohybu, dostanu více a lepší omega3 než od levného omega3 suplementu? Všude se říká že omega3 jsou jen v rybách, to je nesmysl ne?   24:15 Jak poznám jestli mám v těle dostatek omega 3? 26:54 Doplněk stravy omega 3 bez polyfenolů jsou prý vyhozené peníze, protože v žaludku oxidují a nedají tělu nic. Jako zdroj polyfenolů se dodává prý olivový olej.  Znamená to, že "oxidaci" Omega 3 zabráníme i tím, že je budete užívat s olivovým olejem? Jaké Omega 3 byste doporučili? 28:00 Měli bychom nahrazovat živočišné tuky a potraviny rostlinnými? (rostlinné pomazánky i kupované) 30:00 Ořechy a semínka jako zdroje prospěšných tuků. Jsou ořechy a krémy z nich vhodné jako svačina? 33:30 Co je lepší do pečení do těsta. Olej nebo máslo? 35:50 Měli by děti jíst více živočišných nebo rostlinných tuků? Liší se příjem tuků u dětí? 39:30 Vliv vysokého příjmu tuku na žlučník. 40:20 Je pravda, že by se nasycené tuky neměly konzumovat na denní bázi? 41:20 Je pravda, že jezení větší množství ořechů je karcinogenní nejen kvůli tuku, ale i plísním? 42:15 Když jedu stravování 80/20 mám hledět na to, aby nasycené tvořili max. 1/3 celkového příjmu tuků? 44:30 Cholesterol a příjem nasycených tuků? Je v pořádku jíst máslo nebo není? Živočišné tuky prý snižují „dobrý“ cholesterol a prudce zvyšují „zlý“ a to již za poměrně krátkou dobu. Údajně stačí cca týden-dva jíst denně 10 g másla nebo plnotučný aby se snížila hladina „hodného“ cholesterolu o 1/3. 47:00 Závěr + pouštíme prémium členství
12/12/202249 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

TUKY #1 | Jak zabránit oxidaci tuků? Jaké má být rozložení tuků ve stravě. Omega 3, jaké jíst?

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téma o příjmu tuků, oxidace tuků a omega 3. 0:00 Úvod 4:00 Vytrhávání věcí z kontextu 6:00 Řepka olejka jako perspektivní plodina?   8:00 Nesportující lidí jí hodně živočišných tuků, sportovci preferují rostlinné. 10:00 Vytváříme ze stravy extrémy a obyčejný konzument neví, co má jíst. 15:00 Názor Petra Havlíčka na rozložení tuků ve stravě. 18:00 Co všechno má vliv na kvalitu tuků, které konzumujeme? 22:20 Nasycené i nenasycené se označují jako nezdravé, je tomu tak? 28:00 Co jsou to mono nenasycené a polynenasycené tuky?   30:00 Kosový olej obsahuje nezdravé nasycené mastné kyseliny, máme se mu vyhýbat?   34:35 Je lepší mít ve stravě více živočišných nebo rostlinných tuků? 37:00 Omega 3 a 6 si neumíme vyrobit a je třeba je přijímat, ale v určitém poměru a v určité míře. 43:00 Oxidace omega 3 a 6 nasycených mastných kyselin.   45:00 Jak se vyrábí omega 3, jak je uchovávat a aby neoxidovaly a jak je užívat? 50:00 Naše doporučení jsou aktivní a zdravé jedince, kteří se o sebe starají. Tady jsou. 52:00 Je dobré konzumovat velké množství ořechů?   54:00 Ne každý má peníze na to, aby kupoval bio a farmářské potraviny. 57:00 Proč vyházet průmyslově zpracované potraviny?   58:20 Jak tuky ovlivňují náš mikrobiom. 1:05 Co je to ortorexie?
12/5/20221 hour, 9 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

OTÁZKY K TRÉNINKU | Naturál musí cvičit do hodiny. Cviky na bolavá kolena. Pevný zadek, štíhlé nohy.

0:00 Úvod 1:00 Co znamená do selhání. Někdo může vidět Yatesovo styl, kdy končí sérii až při negativních opakování, kdy už v podstatě není schopný pohnout činkou a jiný to chápe jako poslední opakování, který je schopný odjet se správnou technikou. 4:22 Maximum je tedy 100 % - odpovídá taková zátěž, se kterou jsem schopný provést právě a jen 1 opakování? 5:17 Ze splitu tahový, tlakový den 4x týdně: Trénink vypadá super. Jen se chci zeptat za jak dlouho se to má cca odcvičit. Spočítal jsem, že to je celkem 27 pracovních sérií a 14 aktivačních. Já měl za to, že naturál by měl cvičit do hodiny. 7:40 Měl jsem zdravotní problémy a byl jsem obézní. Teď se zdravě stravuju, zhubl jsem. Když začnu cvičit přiberu i v zápěstích, jako jestli mi i kosti trochu zhrubnou, protože mám ruce a prsty jako žena a mám z toho malý komplex. Pomáhá v tomto cvičení? Nabalí se mi i trochu vápníku na ty kosti, když začnu cvičit spolu se svalstvem?   9:50 Jak je to s propínáním loktů. Je to vůči nim šetrné? Ted nemyslím třeba stahování kladky, ale silovější cviky (dipy, francouzské tlaky apod.)  11:20 Jsou vhodné pre-workouty a kreatin pro lidi s hypertenzí? 13:40 Pokaždé když dělám dřepy nebo mrtvé tahy s osou, dost mě bolí spodek zad. Váhu těžkou nemám, ale spíš než nohama mi přijde, že to berou bohužel ty záda. S jednoručkami se mi to neděje. To můžu mít větší váhu než s osou a záda nebolí vůbec. Nevíte, kde může být chyba? 15:50 Mám celkem zkrácené šlachy, tudíž u dřepu si musím dávat pod paty menší podložku, není to problém? To stejné u legpressu nejezdím až úplně dolů, protože se mi odlepuje pata. Dá se se zkrácenými šlachami pracovat, jako nějaké cviky?   18:30 Myslíte si, že zakopávání v leže je efektivnější, než zakopávání v sedě? 20:10 Zajímalo by mě jestli to, jak našikmo nastavíme plošinu na legpressu, ovlivní zapojení svalů? 22:40 Jaké doporučíte cviky na nohy pro někoho, kdo má bolavé menisky? Dřepy a výpady bohužel u mne nepřipadají v úvahu. 27:00 Jaký máš názor na legpress s jednou nohou? Pokud člověk zvedá větší váhy, je nucen si na legpress nakládat obrovské množství závaží. Není tak lepší cvičit každou nohu zvlášť? 28:40 Často slyším, že abdukce (roznožování na stroji) není cvik na zadek, protože se tam nezapojují hýžďové svaly a je absolutně k ničemu, jaký na to máte názor?   31:00 Jak docílit pevných nohou a zadku, ale aby byly štíhlé. Jsem postavou hruška se sklonem k hypertrofii ve spodní části těla. Drtím vršek vysokými váhami, aby se vybudoval a srovnaly se proporce, ale s tím spodkem stále tápu. Už jsem zkoušela větší váhy, ale rostla mi stehna a zadek mega rychle a hodně a nevypadalo to pěkně a celkový dojem nezachránil ani vypracovaný vršek. Když polevím, tak mi spodek splaskne a v riflích vypadám super, ale zas se mi vše povoluje a měkne.
11/14/202236 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

UZENINY | Jak se vyrábí? Proč nám tak škodí? Jak často jíst uzeniny? Množství dělá jed.

Jak často jíte uzeniny? Petr Havlíček a Jirka Vacek odpovídají na vaše otázky o uzeninách. 0:00 Úvod 0:45 Má Petr problém s uzeninami?   1:15 Uzená masa i sýry jsou v ČR i na SK populární, jak jsou na tom masa sušená? 2:50 Měli bychom se inspirovat u italské kuchyně? 4:30 Jak se zpracovávají uzeniny? Co tam je všechno za aditiva? Dusitany a dusičnany. 8:51 Jak se vyrábí šunka? Jak by se měla vyrábět? 12:00 Co je dětská šunka a proč v ní je menší podíl masa? 16:57 Maso a uzeniny není jedno a to samé a je nutno je rozdělovat. 24:47 Uzeniny k životu nepotřebujeme naopak zdraví nám kazí. 26:25 Jí sám Petr Havlíček uzeniny?   30:30 Jak často jíst uzeniny?
11/7/202232 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

MASO | Jak často jíst maso? Je zdravější bílé nebo červené? Vnitřnosti a zvěřina. (NE)udržitelnost.

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téma o mase. Jak často bychom měli konzumovat maso? Proč lidé nezařazují do jídelníčku české ryby? Firmy nechtějí udržitelnost, chtějí konzum. 0:00 Úvod 2:10 Jaké druhy masa a kolik bychom ho měli denně sníst. 6:49 Bereme maso jako standard. Existují etická jatka? 9:30 Záleží na tom, jak zvíře žije a jak je krmené.   11:10 "Nechcete udržitelnost, chceme konzum." 14:00 Je bílé maso zdravější než červené?   16:00 Pro a proti konzumace červeného masa. 21:20 Jsou dobré vnitřnosti? Kolik bychom jich denně měli jíst? 24:00 Je v pořádku každý den jíst šunkový salám?   26:00 Červené maso je hůře stravitelné.   31:00 Kolik bychom měli jíst ryb a jak moc jsou zdravé? 34:00 Mořské ryby, proč se z nich vytrácí omega 3 a přibývá těžkých kovů? 35:30 Proč nejsou atraktivní české ryby? Proč je nechceme jíst?   38:00 Je rozdíl jestli sníme 300 g hovězího steaku nebo ryby. 40:00 Je zdravá svíčková s knedlíkem?   41:20 Je dobré zařadit zvěřinu do jídelníčku? Je zdravější než klasické maso.   45:00 Uzeniny se jedí od pradávna, ale ne celoročně a rozhodně ne každý den.   47:20 Kolik by měla běžná populace jíst červeného masa?   48:00 Nejhorší jsou zpracované potraviny z červeného masa. (burger, uzeniny...) 53:30 Odbočka: tradiční luštěniny, které vždy byly součástí našeho jídelníčku.   56:00 Stravitelnost syrového masa.
10/31/20221 hour, 1 minute, 33 seconds
Episode Artwork

Q&A | Jak se zbavit závislosti na sladkém. Jak na celulitidu? Strava během těhotenství a kojení.

Zajímá vás, jak se zbavit celulitidy, kolik bílkovin by měla jíst aktivní žena nebo zda má smysl počítat neustále kalorie? Na tyto otázky odpovídají Petr Havlíček a Tereza Fuková. 0:00 Úvod 0:50 Jak poznat na vlastním těle, zda je lepší přiklonit ke zdroji energii z tuků či sacharidů? 2:00 Je dobrá ketodieta? Lze na ní fungovat dlouhodobě?   4:22 Efekt ketodiety mizí. 4:45 Jak si odvyknout na cukr? Jak se zbavit závislosti na sladkém? 7:54 Hubnutí se sníženou funkcí štítné žlázy?   8:50 Jak se zbavit celulitidy?   9:30 Fungují masážní žínky a lymfatické masáže?   13:08 Má smysl počítat permanentně kalorie?   13:19 Jak jíst před a po cvičení?   14:42 Kolik gramů bílkovin by měla jíst aktivní žena?   15:34 Je nutné neustále hýbat kalorickým příjmem, aby se nezpomalil metabolismus? 18:30 Není zcela logické každý den jíst stejný počet kalorií a makroživin. 21:00 Cuketa do kaše pro navýšení objemu jídla, ale ne kalorií.   22:33 Hubnutí po porodu. Je třeba upravit stravu?   23:11 Přibrat tuk je přirozené a žádoucí, pro budoucí kojení, které je energeticky náročné. 24:00 O kolik navýšit příjem během těhotenství a kojení + vhodné doplňky stravy. 32:10 Nízkotučná dieta výsledky? Poruchy menstruačního cyklu, neustálá zima, špatná pleť. 34:00 Sacharidové vlny - mají nějaký význam? 35:00 Pomůžou trávicí enzymy s trávením?
10/24/202238 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

MENOPAUZA | Přibývá tuk a ubývají svaly? Jak zmírnit příznaky, co jíst a jaké přípravky zkusit?

Menoupauze se nevyhne nikdo, ani muži Petr Havlíček a Tereza Fuková odpovídají na nejčastější dotazy, které se týkají "přechodu". Jak upravit stravu, jak si můžeme pomoci?  0:00 Úvod 0:49 Proč tolik žen začne okolo padesátky přibírat? Zpomaluje se metabolismus vinou menopauzy a klimakteria?   1:42 Jak se tělo ženy mění?   3:40 Má vliv průběh menopauzy i vliv životního stylu ženy?   7:15 Ubývá svalová svalová hmoty, přestože žena cvičí? Je možný svalový růst a je třeba držet něco extra nad obecná pravidla? 10:49 Často se zhoršuje kvalita spánku, má vliv na přibírání? 13:00 Má strava vliv na hormonální rovnováhu? Jak si nastavit kalorický příjem? Může být rozložení makroživin stejné jako u 20 leté holky? 15:12 Jak dávkovat bílkoviny a kolik? Jaká jsou doporučení?   19:55 Jak poznám, jestli jím hodně málo nebo akorát? Dá se řídit dle výpočtů kalorických tabulek?   25:00 Mohou pomoci nějaké doplňky stravy a jsou nutné?   27:00 Není od věci poradit se se svým gynekologem, pokud se vám zdá, že ten "přechod" nemá úplně hladký průběh.   29:00 Během menopauzy je často narušena i sexualita. 30:00 Jaké přípravky používat v době menopauzy. 33:50 Jsem hodně zavodněná, co na na odvodnění těla. 37:40 Pernamentní sezení zvyšuje i riziko civilizačních chorob. 39:00 Všichni se musíme udržovat v kondici i po padesátce. 40:30 Menopauza postihuje i muže. Jak to probíhá? 42:50 Vliv štítné žlázy na hubnutí a přibírání. Opravdu osoby se sníženou funkcí štítné žlázy mají obtížnější cestu k tomu zhubnout, ikdyž mají léčbu. 43:30 Příznaky a jak vypadá léčba? 45:00 Co vyřadit v jídelníčku v období, kdy jde váha nahoru. 46:00 Jaké tuky používat tedy do kuchyně? 49:40 Na jakém tuku smažit?   50:00 Produkty, které vyřadit z jídelníčku. 51:40 Jak předcházet stárnutí. Zázrak Resveratrol. 54:00 Závěr
10/17/202254 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

STRAVOVÁNÍ DĚTÍ #2 | Proteinové jogurty. Rodičovské naschvály. Doplňky stravy a kolik bílkovin?

Petr Havlíček a Jirka Vacek a druhé pokračování o výživě a suplementaci sportujících dětí. 0:00 Úvod 1:34 Má smysl kupovat dětem potraviny obohacená o protein, (Proteinový jogurt, kaše, sýr) 3:40 U proteinových potravin často neznáme zdroj bílkovin. 5:00 Jíme všichni nadbytek bílkovin. Nadkonzum proteinů. 11:26 Tip na produkt pro děti po tréninku.   13:18 Dítě do sebe nemusí sníst 20 g bílkovin v jedné porci. 14:36 Může sportující dítě pít protein a gainer? Od kolika let?   31:20 Měli by děti doplňovat vitamíny a minerály? A jaké? 33:30 Tuky - poměr Omega 3 a 6 38:35 Jaký máte názor, když si dítě nějakou pochutinu. (brambůrky, Energy drinky, cukrovinky) 42:00 Každý z nás potřebuje pravidla, nejen děti. 45:45 Jak se postavit k tomu, když jeden rodič chce vézt dítě ke zdravému životnímu stylu a druhý ho cpe sladkostmi? 48:30 Jak nejvíc ubližujeme našim dětem? 49:45 Jak motivovat dítě k pohybu?   52:20 Dítě které sportují od mala, jsou díky endorfinů šťastnější?
10/11/202256 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

STRAVOVÁNÍ DĚTÍ #1 | Poměr makroživin. Frekvence stravování. Školní jídelny. Snídaně.

Nakrmit naše ratolesti není občas žádná sranda. Petr Havlíček a Jirka Vacek toto téma rozebrali úplně do detailu. 0:00 Úvod   1:37 Každé dítě by se mělo hýbat. Dětem zoufale chybí přirozený pohyb. 8:30 Jak poskládat dítěti jídelníček? Energetický výdej. 9:40 Měli bychom dětech počítat jídelníček? 10:00 Děti můžeme jídlem zkazit jedině my rodiče. Rodič musí jít příkladem. 18:50 Pestrý jídelníček pro dítě, je to nejdůležitější od 4 měsíce.   19:40 Riziko alergií, díky omezování jídla dětí. 22:29 Doplňování železa dětí. Kdy a jak?   23:15 Frekvence stravování dětí. Kolikrát by měl dítě za den jíst? 30:00 Musí dítě snídat? 33:30 Rodič by měl poznat, jestli má dítě hlad nebo nemá. 35:30 Je dobré dělat ústupky v jídle?   38:00 Stravování ve školní jídelně. Je opravdu tak špatné, jak rodiče tvrdí?   48:00 Forma, nachucení a konzistence je nesmírně důležitá. 52:00 Nesmíme dětem vytvořit odpor k jídlu.   54:30 Poměr makroživin u dítěte. Mělo by jíst více energie?   56:00 Jsou hlavní složkou dítěte sacharidy? Musíme přemýšlet trochu jinak. 58:00 Emoční jezení a přejídání se sladkým.
9/11/20221 hour, 8 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Q&A | Má vliv strava na sex? Musím vařit jídlo denně? Nikotin a výkon. Navrácení menstruace.

Čím víc víš, tím víc chceš vědět. Proto Petr Havlíček a Jirka Vacek rádi odpovídají na vaše dotazy. 0:00 Úvod 1:14 Je zdravé jíst často rybí maso? A ryby z konzervy? Je dobré jíst české ryby?   5:07 Tuky v rybách, jsou zdravé? Oxidace omega 3 mastných kyselin. 8:20 Jak nikotin ovlivňuje sportovní výkon?   10:11 Má smysl kreatin pro vytrvalostního sportovce? Má vliv na svalové křeče?   15:00 Jaké doplňky jsou pro vytrvalostní sportovce vhodné? 19:48 Cvičení s hypertenzí. Můžu silově posilovat s vysokým krevním tlakem? 24:13 Je potřeba si vařit jídlo každý den nebo je možné ho uvařit a nakrabičkovat dopředu?   25:44 Musí se pít káva s vodou?   30:23 Pokud nekonzumuji mléčné výrobky kravské, ale jen ovčí, kozí nevadí to něčemu z nutričního hlediska? 36:19 Jak si mám odvyknout na vyšší konzumaci sacharidů ze zeleniny? Jím jí opravdu hodně.   37:00 Proč bychom se neměli bát konzumace zeleniny?   40:45 Může mít strava vliv na sexuální život? Existuje potravina, která zlepšuje či zhoršuje chuť na sex?   44:00 Dá se hubnout, aniž by člověk přicházel o svalovou hmotu?    45:50 Silový trénink klíč pro udržení svalové hmoty při hubnutí. 47:50 Úbytek vnitřních svalů = změna těžiště těla 49:50 Vynechání menstruace, doktor by to řešil injekcí, lze to vyřešit s doplňky stravy.
9/5/202253 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

PŘEJÍDANÍ | Jak rozeznat chuť a hlad? Proč se nezajímáme, co jíme? Jak vědomě jíst.

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téma přejídání, emoční přejídání a jak ukočírovat chutě. 0:00 Úvod 1:40 U nás už je více tlustých než hubených. 4:00 Velká váha a sebevědomí.   5:30 Ztrácí se vědomé jedení. 6:20 Vzdělání dělá svobodu. Dnešní populaci skoro nic nezajímá.   8:26 Rozlišení hladu normálního (fyziologického) a hlad emoční (hedonický) 14:40 Chutě - lidi potřebují alespoň nějaké uspokojení. 18:00 Tvoření nesmyslných režimů je neudržitelné. 27:40 Rozebíráme doporučované rady, lze se je naučit? 28:30 Jíst klidu bez rušivých elementů.   32:00 Co je všímavé jezení a proč je tak důležité? 36:00 Proč se bojím změny? Nebo to je lenost? 38:00 Kvalitní jídlo nám dá víc než průmyslové zpracované potraviny. 39:30 Každý si musíme najít svůj způsob. 40:10 Potřeba sladkého po obědě, je to v pořádku?   42:00 Závěr
8/29/202244 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

ALKOHOL | Jak velký má alkohol vliv na hubnutí? Může mi zkazit formu? Alkohol po sportu.

Petr Havlíček a Jirka Vacek se rozpovídají na téma o alkoholu. Existuje alkohol, po kterém se netloustne a jaký je nejdietnější? Můžu si dát skleničku a nezkazit si formu? 0:00 Úvod 1:07 Vliv alkoholu na sportovní výkon 5:00 Je alkohol doping?    7:20 Červené víno jako lék. 12:20 Panák na vypálení bacilů? 15:10 Co kouření a vliv na zdraví? 18:40 Kolik vypít alkoholu denně, aby se to nepodepsalo na mé formě? 25:00 Přijímám v pití alkoholu hodně kalorií? Mám je započítávat do kalorií? 31:20 Nealko pivo po sportu? Hydratační. Je super, ale má víc cukru. 32:20 Piju příležitostně, tělo není zvyklé, může to rozhodit mojí formu? 38:00 Lze hubnout, ikdyž piju alkohol? 40:00 Jedna z nejužívanějších drog na světě. 42:15 Závěr
8/22/202243 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

TYPY POSTAV | Jablko nebo hruška? Ukládání viscerálního (útrobního) tuku a rizika. Pivní pupek.

Petr Havlíček o typech postav, jaké mají vliv na hubnutí a zdraví. 0:00 Úvod 1:20 Opravdu existují typy postav „jablko, hruška a obdélník“, které nám jsou geneticky dané a když začneme přibírat, ukládají se nám do přednostně do určitých částí? 3:00 Riziko pivního pupku. Který typ postavy je horší? 6:40 Období menopauzy, jak se mění postava?   7:35 Lze nějak předejít ukládání podkožního tuku? 10:00 Proč se drží tuk na stehnech, bocích a zadku? 13:36 Jak se tuků zbavit a zhubnout ho? 16:00 Emoční tuk? 17:37 Sebevědomí = trpělivost 18:00 Hubnoucí reklamy na "kůry", snadná práce, rychlé výsledky. 23:13 Viscerální tuk - proč se ukládá v oblasti břicha? 24:26 S viscelárním tukem (útrobní tuk) se pracuje lépe než s podkožním. 28:00 Stresové a sedavé zaměstnání je rizikové pro viscerální tuk. 31:10 Když se snažím nabrat svaly, zároveň na stejných partiích nabírám i tuk. Lze tomuto nějak předcházet?   33:06 Lze nabrat 10 kg svalů za rok? 40:00 Shrnutí
8/15/202244 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

JAK ZAPOČÍTAT ENERGETICKÝ PŘÍJEM | Kde lidé často chybují? Poznatky od Jirka a Petra klientů.

Petr Havlíček a Jirka Vacek z vlastní zkušenosti od klientů o tom, kde lidé dělají při evidenci kalorického přijmu největší chyby. 0:00 Úvod 0:50 Mnoho lidí nevědomky uždibuje během dne a dělá to až 1/3 příjmu. 3:17 Focení si vlastního jídla. 5:00 Jak započítávat? 10:00 Emoční mapa. Emoční vs. fyziologický hlad. 13:00 Zkuste si psát deník.    17:20 Závěr
8/8/202219 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

HODNOTÍME VAŠE SNÍDANĚ | Jak bychom je upravili? Otázky a odpovědi na mléko a mléčné výrobky.

Petr Havlíček a Tereza Fuková hodnotí vaše snídaně z minulého videa o snídaních, které najdete na našem YouTube. 0:00 Úvod 1:00 míchaná vajíčka na sladko 3:10 sladkoslana snídaně 6:25 ovesná omeleta s cottage sýrem 9:30 proteinové lívance 11:25 ovesná kaše s ořechy 12:40 snídaně v podobě actimelu a piškotů 14:00 vydatná snídaně - kolik vajec sníst týdně 18:30 smoothie k snídani? 20:40 proč bychom neměli kombinovat sladidla se sacharidy? 22:20 Káva s MCT tuky a hovězí se sýrem. 25:30 snídaně přesycená omega 6 tuky. 27:50 Fermentovaná kaše - vítěz snídaní. 29:30 Chcete udělat tipy na obědy či večeře? 30:30 Je nepřevařené mléko nezdravé a špatně stravitelné? 33:40 náhražky mléka - kokosové, sójové, rýžové... 38:00 Jogurty a kysané produkty - kvašení a fermantace.
8/1/202242 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

JOJO EFEKT 2 | Návod pro všechny. To nejdůležitější. Ujasnění odpovědí a reakce na vaše komentáře.

Navazující díl na podcat jojo efekt s Petrem Havlíčkem a Jirkou Vackem. 0:00 Úvod 1:10 Lze se vrátit na váhu bez jojo efektu? Přijde vždy přejídání a kila navíc? 7:00 Kolísání váhy není nic neobvyklého. Není to určitě důvod k tomu to vzdát. 9:20 Největší trend v hubnutí jsou léky a to rozhodně není cesta. 10:00 Univerzální rada bohužel neexistuje, musíte se naučit pracovat se svým tělem. 13:57 Komentář: Jojo efekt neexistuje! Lidé se jen přežírají a neumí dobře žít. 15:30 Dřina bez výsledku je strašně demotivující a je to cesta k selhání. 17:30 Calories in, calories out - není to tak jednoduché. 19:00 Co všechno má vliv na výdej energie. 21:00 Kalorická restrikce.   24:50 Stejný příklad: Jím víc, ale nenabírám svaly. 26:00 Záleží i na genové výbavě. 27:40 Zdravotní stav: inzulínové rezistence, dislipidémie. 29:00 Produkce hormonů a řízení těla. Placebo a nocebo. Sympatikus a parasympatikus. 31:20 Základ je znát kalorie, bez toho to nepůjde. Je potřeba jíst vědomě. 34:20 Co by lidi měli udělat, než začnou držet diety a chtějí se sebou něco udělat. 35:28 Základní pravidla jak začít.   37:00 Uvědomit si, proč chci se sebou něco začít dělat a vydržet to? 41:20 Co je ještě důležité, co lidem hodně chybí?   42:30 Proč se inzeruje hubnutí bez pohybu? To nás zničí. 43:15 Shrnutí "Univerzální recept"
7/25/202247 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

JOJO EFEKT | Jím málo, ale nehubnu - přibírám. Garance rychle shozených kil. Diety v prášku.

Petr Havlíček a Jirka Vacek o jojo efektu. 0:00 Úvod 2:00 Lidé na nízkém kalorickém příjmu nehubnou naopak přibírají. 3:18 Reklamy nám garantují rychle shozená kila, zrychlený metabolismus a žádný jojo efekt. 4:00 Adaptace těla na jídlo a energetický příjem. 5:24 Nízkokalorický příjem je stres pro tělo. 7:15 Opravdu existují geny, které způsobují obezitu? 7:55 Jak se podílí psychika na hubnutí?   9:37 Hormonální regulace pocitu sytosti a pocitu hladu. 10:40 Adaptivní termogeneze - pokles metabolické výkonnosti. 12:40 Někdy se hubnutí opravdu zasekne. 15:00 Proč nejsou vhodné diety v prášku? Koktejly, polívky... 16:30 Nízké kalorie (nízkokalorická dieta) není cesta k hubnutí.   18:00 Jojo efekt a adaptace v praxi. 24:00 Netrpělivost a snaha o rychlé výsledky bez dřiny není cesta. 26:00 Jaká je ta správná cesta? Ani přílišné šlapání na plyn není správné. 30:00 Shrnutí za závěr
7/18/202235 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

DETOXY A PŮST 2 | Půstování pro lepší regeneraci a formu? Vypnutí mTORu. Reakce na vaše komentáře.

0:00 Úvod 2:20 Přínosy půstu se maximalizují kolem 24 hodin, po tu dobu tělo určitě zvládá ochránit svaly (za dva dny bez jídla zvýší hladinu růstového hormonu tuším až 5x. 4:40 Půstování pro anti aging. 6:14 Kolik času potřebujete tělo na "uklizení" organismu? 10:00 Podle mě je největším přínosem půstu akcelerace autofagie, tj. řízeného umrtvování buněk, tělo si navýší hlavně fagocyty. 17:00 Fyzická aktivita a pěstování. 22:00 Není to tak, že vyhladovělé tělo dokáže vytěžit z minima maximum? Hladová mikrobiota dokáže lépe vstřebat a využít živiny, méně je někdy více, což neplatí pro pravidelné jezení? 23:00 Kdyby tělo vyloučilo jídlo jako odpad, pak bychom nebyli tak tlustí. 25:20 Je při budování svalů dobré půstovat? Ubydou mi svaly? 30:00 Odbočka k vínu a Resveratrol 35:30 To se mi nechce věřit, že se při půstu spalují svaly, něco co používáme denně a ještě k tomu když sportujeme. Odborníci na tyto záležitosti říkají že se tělo nejprve zbavuje odpadu a chorob, toho co nepotřebuje. Zajímavé přirovnání je, že půst je jako chirurgický zákrok zevnitř těla. 37:00 Při dietě v kalorickém deficitu, vždycky přijdeme o část svalů, na čem záleží? 38:00 Může doping ochránit svaly i v kalorické restrikci? (Ne, opravdu to ale za to nestojí) 40:00 Pod půstem si každý představuje něco jiného. 43:00 Každý jsme jiný, každému vyhovuje něco jiného.
7/12/202251 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

PŮSTY A DETOXY | Při hladovění spalujeme svaly. Půst není rychlá cesta k hubnutí. Jak půstovat?

Jak držet detox? A pro koho jsou půsty vhodné? Petr Havlíček a Jirka Vacek rozeberou celé téma zaobírající se právě těmito oblíbenými "aktivitami". 0:00 Úvod 1:10 Hubnutí pomocí půstů. Tělo přestane po 24 hodinách spalovací glukózu a pálí tuk? 3:00 V nutriční ketóze a při hladovění dochází k pálení svalů. 4:10 Kdy vyzkoušet půstování a proč? Není půst jako půst. 6:24 Jak často zařazovat půst a jak ho uchopit? 7:20 Názor na půstování několik dnů a týdnů. 9:47 Je půstování pro každého? Kdo by se ho měl vyvarovat? 10:50 Vede půstování k poruchám příjmu potravy? 12:40 Prapodivný dotaz na půstování a udržení svalů. 19:32 Hubnutí pomocí půstu, protože to je rychlé. Na klasické hubnutí nemám trpělivost. 21:40 Kam vede snaha o rychlé hubnutí? 23:20 Závěr
6/20/202225 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

INTENZITA TRÉNINKU | Co je nejlepší pro svalový růst? Trénink do selhání nebo 70-80% intenzity?

Jirka Vacek odpovídá na dotaz, jakou intenzitu vložit do tréninku, aby to mělo maximální efekt pro nabírání svalové hmoty. 0:00 Úvod   1:16 Je lepší cvičit do selhání nebo na 60-80% 1:43 má smysl trénovat do selhání u naturálních sportovců? 3:00 Proč a jak rostou svaly? Adaptace na přežití? 4:20 Když neopustíš komfortní zónu, nemůžeš se posunout. 5:30 Přetěžování z dlouhodobého hlediska nepřináší konstantní výsledky. 6:53 Záleží i na frekvenci tréninku. 7:50 Netrénuješ na 100%, ikdyž to tvrdíš. Vždycky tam je rezerva. 9:48 Co je tedy lepší pro svalový růst? 11:50 Závěr. Máš dotazy? Piš je do komentáře.
6/13/202212 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

VEGANSKÁ STRAVA | Lze budovat svaly na vegan stravě? Ochutnáváme veganské náhražky.

Petr Havlíček a Jirka Vacek otevřeně o veganké stravě, veganských náhražkách a doplňcích stravy. 0:00 Úvod 1:00 Máme problém s veganama? 2:30 Jak by měla být vypadat správná kombinace rostlinných bílkovin, aby strava obsáhla celé AMK spektrum? 4:00 Plné aminokyselinové spektrum neznamená, že je bílkoviny plnohodnotná. Některé obsahují antinutriční látky. 9:11 Lze budovat svaly na veganské stravě? Aminokyselinové spektrum + využitelnost a vliv na regeneraci a růst svalů. 15:15 Jak zpracovat vegan stravu, abych dosáhl maximální stravitelnosti a využitelnosti. 18:23 Dá se na veganské stravě hubnou a přibírat? Zlepšuje nebo zhoršuje zdraví?   19:36 Pro správné fungování mozku potřebuje omega 3 mastné kyseliny, kterých se ve sveden stravě moc nedostává. Narušený poměr omega 3 a 6.   23:20 Je vhodná veganská strava pro děti?   28:00 Co jsou antinutriční látky a jak nám škodí?   29:50 Co by se stalo, kdybychom přešli všichni na veganskou stravu? Orná půda ztrácí živiny a stane se z ní písek? 34:40 Rostlinné náhražky. Hodnotíme veganský sýr, salám, párky a burgery. 41:00 Aditiva v potravinách, nejen ve veganských. Průmyslově zpracované potraviny. 44:00 Pšeničná bílkovina není nic jiného než lepek. 59:36 Ochutnáváme veganské náhražky. 1:05:20 Veganské potraviny a doplňky stravy 1:15:00 Závěr
6/6/20221 hour, 23 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Jídelníček rekreačního sportovce | Jídlo před, během a po tréninku. Kolik bílkovin?

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téma o jídelníčku rekreačního a výkonnostního sportovce. 0:00 Úvod 1:50 Jaký je rozdíl mezi rekreačním, výkonnostním a vrcholovým sportem. 5:00 Kdy má smyl začít řešit jídelníček? 9:45 Sportuju, abych se mohl nažrat. 12:00 Nastavení rekreačního a výkonnostního sportovce? 17:30 Jaké volit jídlo před tréninkem? Cvičení na lačno? 43:20 Shrnutí jídla před cvičení. 35:20 Co užívat při tréninku? Je to potřeba? 42:00 Anabolické okno a ideální jídlo po tréninku? 52:00 Cvičení večer. 54:25 Doporučený příjem bílkovin? 1:05:00 Závěr
5/9/20221 hour, 7 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Práce na směny a jídlo. Nízké BMI a menstruace. Jídlo na cestách. Ortorexie. Uchování jídla.

0:00 Úvod 1:21 Existuje kniha, kterou napsal Petr Havlíček? 2:45 Je pravda, že by člověk měl jíst alespoň jídlo denně?   7:25 Je pravda, že se při tancování posilují také svaly, ikdyž se jedná o aerobní pohyb? 9:00 Na kterém svalu je nejvíc vidět, když nic neděláme?   13:20 Existuje nějaká zdravá zmrzlina? Mohl by pan Havlíček poradit, jak si zdravou zdravou zmrzlinu vyrobit? 18:00 Když se propadnu do ortorexie. 19:45 Jak dlouho vydrží uvařené potraviny v lednici? Je v pořádku si uvařit na více dní dopředu?   23:00 Jak rychle se kazí jídlo?   25:25 Jak mám řešit jídlo na cestách, respektive stravování mimo domov? 30:45 Únava po aktivitě. Je pravda, že čím déle vykonávám aktivitu, tím tělo vynakládá více energie? Je to o délce nebo intenzitě.   35:50 Kde Petr Havlíček a Jirka Vacek hledají nové studie a informace o výživě? Dá se rozšiřovat si znalosti a vědomosti bez znalosti angličtiny?   43:00 Zabraňuje kofein přibírání na váze? Existuje nějaká metoda, jak se odnaučit pít kávu?   44:30 Proč je tak těžké zvyknout si na nové potraviny? Vystoupení z komfortní zóny, rutina? 52:30 Pokud mám nízkou váhu (podle BMI i podváhu), ale menstruaci mám pořád pravidelnou, má cenu řešit toto číslo a snažit se přibrat? 56:00 Práce na směny a jídlo. Práce na směny se řadí mezi potencionální karcinogeny?
5/4/20221 hour, 3 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Q&A | Jak jíst v období tréninku? Úprava stravy u dětí? Přátelé zesměšňují má rozhodnutí.

Petr Havlíček a Jirka Vacek tentokrát odpovídají na vaše dotazy. 0:00 Úvod 1:50 Názor na společnost Vím, co jím a jejich prezentaci.   9:05 Může být jízda na kole/rotopedu považována za pohyb, když se při této aktivitě sedí. 12:30 Jaká jsou negativa cvičení po snídani, pokud mi to vyhovuje a nemám problém hned po jídle jít cvičit? 21:35 Je potřeba hned po cvičení si dát něco k jídlu, když jsem se před cvičení najde a velké jídlo budu mít až hodinu či dvě po tréninku? 22:45 Existuje anabolické okno?   24:30 Co udělat, když se chci soustředit na maximální výkon? Kdy a jak tedy jíst. 25:30 Večerní trénink. Jsem unavený, ale nemůžu usnout. Čím to je? 27:00 Kdy sáhnout po proteinovém nápoji? Načasování jídla po tréninku? 34:00 Je něco špatného na večeřích typu krupicová kaše či ovesná kaše. 36:40 Kdy a pro koho se krupicová kaše hodí k jídlu?   43:00 Můžu jíst sacharidy i večer? 44:50 V kolika letech je vhodná případná změna v úpravě stravy a pohybu dětí? Např. začít chodit do posilovny, zasahovat do stravy a kalorií?   46:00 Proč je důležitá strava a pohyb dětí od dětství? My máme zodpovědnost za své děti. 47:30 Rodiče kopírují přesně to, co dělají děti. Oni nemají jiný vzor. Rodič vede příkladem nikoliv příkazem. 51:00 Rozmazlujeme děti sladkostmi, protože si myslíme, že jim tím projevujeme lásku? 54:00 Musíme se zamyslet nad sebou, nad svými činy a nad svým životním modelem, který jednou předáme svým dětem. 59:00 Proč jsou ve škole ty předměty, které jsou? Jaký to má vliv na zdraví dětí? 1:05:00 Patří jóga a meditace k zdravému životnímu stylu nebo to je jen ducha placebo? 1:09:00 Přátelé mě zesměšňují mé životní rozhodnutí a snaží se mi ho rozmlouvat? 1:10:00 Co se stane, když se snažíte o něco, co všechny chtějí?   1:12:00 Sebe posouvání. 1:18:00 Lidé začínají se změnou až když vidí, že to je průšvih.
4/25/20221 hour, 22 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

TIPY NA HUBNUTÍ | Kde všichni dělají chybu a proto nedokáží trvale zhubnout? Jak rychle zhubnout?

Nevíte jak zhubnout? 😮‍💨 Petr Havlíček a Jirka Vacek vám do detailu vysvětlí, kde lidi často chybují a proč nedokážou trvale udržet váhu. 0:00 Úvod 2:30 Redukce tuku a redukce hmotnosti není totéž. 4:00 Fixace na číslo na váze. Lidem často nezáleží, co vlastně hubnou.   6:00 Hubnout pouze tuk nelze. 7:00 Stabilizační a silový trénink je při hubnutí hrozně moc důležitý. 8:00 Rychlé hubnutí = změna těžiště těla + mizí hluboký stabilizační systém. 12:00 Hubnutí bez pohybu. 14:55 Strava dělá 80% úspěchu? 17:30 Jak velký vliv má genetika na to, jak budu vypadat? 23:00 Je nám dáto geneticky, kde se bude ukládat tuk? 25:15 Stejné makroživiny a jiné složení stravy. Má to vliv na hubnutí? 27:00 Co je to kalorický deficit? Hodně tlustých v něm je. 33:30 Hubnutí a jídlo = moderní problém. Nemám čas na jídlo. 39:00 Jak snižovat kalorický příjem? 41:00 Jak vytvořit kalorický deficit? 44:10 Jaký má vliv na hubnutí rozložení stravy v průběhu dne? 46:30 Každý den není stejný, není třeba mít jídlo každý den jako přes kopírák. 55:00 Nejčastější chyby při redukci váhy.   59:00 Strach ze selhání. Jak s tím pracovat? 1:02 Doplňky stravy pro podporu redukci tuku? 1:07:33 Lze hubnout lokálně? 1:08:20 Závěr
4/11/20221 hour, 9 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

PŘÍLOHY | Ideální porce. Nejlepší příloha do diety. Celozrnné nerovná se zdravější. Časté mýty.

Petr Havlíček a Jirka Vacek odpovídají na otázky ohledně příloh, kde i vysvětlí, proč nejsou úplní vyznavači celozrnného pečiva a příloh. 0:00 Úvod 1:30 Jaká je optimální porce přílohy? 2:25 Co je špatně na těstovinách, rýži a konzumním chlebu? 3:50 Problematické celozrnné potraviny? Obsahují anti nutriční látky. 5:30 Původní výroba pečiva, proč byla lepší. Štěpení lepku. 8:15 Problém není v bílém pečivu a přílohách. 12:00 Vše je o zpracování potravin.   17:40 Čerstvost a zpracování těstovin. 20:20 Bílá mouka není zlo, jak se říká. 24:20 Jsou ideální brambory, jako příloha? 28:10 Jak připravovat brambory? 35:00 Lidé, kteří mají problémy s váhou by měli přílohy vynechat? 36:30 Časté mýty o hubnutí a pečivu a přílohách.   40:00 Závěr
4/4/202243 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

JAK MÁ VYPADAT PITNÝ REŽIM | Kolik pít vody? Jak se naučit vnímat signály těla - dehydratace.

Petr Havlíček a Jirka Vacek se rozpovídali na hodně řešené téma - pitný režim. Co všechno má vliv na to, kolik bychom měli vypít vody? 0:00 Úvod 3:40 Kolik bychom měli pít vody?   6:00 Jak poznat zavodnění organismu podle moči? 7:30 Jak pít podle skladby jídla? 11:00 Co je to falešná žízeň? 12:30 Kdy pít teplé a kdy studené? 14:00 Vytrácí se reflex - pocit se žízně. 18:00 Co počítat do pitného režimu? 20:30 Pitný režim při sportu. 22:00 Jak vnímat signály těla, které značí dehydrataci? 24:00 Aplikace na dodržování pitného režimu. 24:30 Zvýšený pocit žízně - nepřiměřená hydratace. 26:00 Homestáza - co se stane, když pijeme moc.
3/28/202232 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

CO JE BIOHACKING | Jsme závislí na technice a přílišným sebe pozorováním? Adaptogeny a nootropika.

Petr Havlíček a Jirka Vacek o biohackingu. Opravdu díky němu můžeme zlepšit náš život? 0:00 Úvod 0:40 Co je to biohacking? 2:46 Názor na používání technologií pro sledování sebe sama?   3:10 "Chytré hodinky" 6:40 Jsme závislí na technice, která dělá chyby a přestáváme poslouchat sami sebe. 16:30 Modré světlo řešíme brýlemi, než abychom elektroniku vypli. 22:00 Kvalita spánku. 27:30 Názor na užívání nootropik a adaptogenů.   30:42 Používáte sami nějaké adaptogeny a proč? 40:00 Už nežijeme sezónním životem, chybí nám živiny. 42:15 Máte nějaké návyky? Denní návyky jako je jóga, meditace, otužování, saunování, deník vděčnosti (psát si každý den dvě tři věci, za který jsem vděčný a díky tomu uvidím svět pozitivněji)
3/21/202250 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

TOP 5 SUPLEMENTŮ PRO RŮST SVALŮ | Jak pomáhají doplňky s nárůstem svalové hmoty?

✅ Jak nabrat svalovou hmotu? 😵 Častá otázka. Je jasné, že nabrat svalovou hmotu bez cvičení a kvalitní stravy je nereálné, ale pokud tyto dva důležité body splňujete a chcete zkusit podporu růstu svalů, máme pro vás tipy na top přípravky pro růst svalů.
3/14/202216 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

TOP 5 SUPLEMENTŮ | Nejlepší doplňky stravy pro sportovce i nesportovce. Jaká suplementace má cenu?

Trenér Jirka Vacek vám ukáže nejlepší fitness doplňky stravy pro sportovce, ale i nesportující část populace. Jedná se o deficitní vitamíny a minerály, které v našem těle chybí. Jak se projevuje jejich nedostatek? Všechny produkty, o kterých se Jirka zmiňuje najdete na našem e-shopu, stačí si do lupy zadat TOP 5 SUPLEMENTŮ.
2/28/202217 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

JAK ZAČÍT NOVÝ ŽIVOTNÍ STYL | Návod. Jak neztratit motivaci. Blbost jménem 80% jídlo a 20% pohyb.

Petr Havlíček a Jirka Vacek o tom, jak vybudovat a udržet nový životní styl. 0:00 Úvod 1:10 Nechtěné scény :D Přeskoč. 2:30 Jak začít, když chci začít lepší životní styl?   5:00 Motivace a vystupování z komfortní zóny. 8:30 Návod: Jak začít s novým životním stylem? 15:00 Z extrému do extrému? 19:45 Potravinová pyramida podle Petra Havlíčka 24:00 Co když selžu? Jak se k tomu postavit? 27:00 Nic není jen černobílé. 30:00 Jídlo dělá 80% a cvičení 20%. Hubnout lze bez pohybu? 33:00 Naše metabolický zdraví jde do 🍑 ... Tloustneme. 37:00 Když byl Jirka dítě. Všem je jiná dnešní doba? 40:00 Proč děti tloustnou?   42:00 Fyzicky odolný dítě je i psychicky odolný dítě a člověk. 45:00 Shrnutí: Adaptace na nový životní styl. 51:00 Když jsem rozpadlý uvnitř, jsem 100% rozpadlý i venku. 52:46 Proč není dobré hubnout pouze jídlem? Bludný kruh, ztráta motivace. 58:00 Hypertrofie, zničený hluboký stabilizační systém. Nejdřív vyřešit pomoc fyzio a pak začni makat. 1:05:00 Proč je mít lepší přehled a rozhled? 12:30 Závěr
2/21/20221 hour, 17 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

JAK TĚLO HOSPODAŘÍ S ENERGIÍ Z JÍDLA? | Odpírači živočišné stravy. Partner nechápe můj životní styl.

Petr Havlíček a Jirka Vacek o tom, jak tělo využívá energii z jídla a jak s ní hospodaří + odpovědi na vaše otázky. 0:00 Úvod 1:00 Ukládá si tělo tuky na horší časy? Hladová okna. Jak tělo využívá energii z jídla? 7:00 Co se stane, když budu jíst každé dvě až tři hodiny? 13:10 Co znamená přiměřený pohyb a proč ho lidé nedokážou naplnit? 19:00 Né každý sport je pro každého vhodný. 32:00 Zapisování kalorií a sledování stravy a progresu např. na inbody? 39:00 Jak začít, když vlastně nevím, co jím? 45:51 Je nutnost jíst maso? Odpírači živočišné stravy. Psychické problémy? 58:00 Můj partner nechápe můj životní styl.
2/14/20221 hour, 12 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Co jsou vícesložkové proteiny? Vaječný albumin. Veganské proteiny. Protein na pečení.

Pavel Samek a Tomáš tentokrát zabrousí do vícesložkových a veganských proteinů. 0:00 Úvod 0:40 Vícesložkové proteiny. Co je to? 2:00 Poměry zdrojů bílkovin. Hodnotíme Pentha Pro. 7:36 Co je to vaječný albumin? 11:30 Míchání tvarohu se syrovátkovým proteinem? 12:25 Vstřebatelnost tvarohu? Je dobrý po tréninku? 14:05 Potřebuju protein pro holku, protein pro kluka. 17:00 Redukce sacharidů, sacharidové vlny. 19:19 Redukce tuku na velkém množství kalorií. 22:00 Veganské proteiny - jak dosáhnout aminokyselinového spektra. 26:20 Vysoký příjem masa - je to dobře? 28:00 Jaký protein použít při pečení?   37:30 Čím člověk dosáhne nejlepší aminospektrum? 38:36 Aminospektrum v proteinech? Porovnávání.   42:00 Je důležité mít pestrý jídelníček? 45:00 Proteinový chleba?   49:00 Bílkoviny hned po tréninku?
2/7/202257 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Proteiny. Jak se vyrábí? Metody filtrace CFM. Aditiva. Legislativa. Grass fed a bio.

Pozvali jsme Pavla Samka, aby nám objasnil, jak vzniká syrovátka a jak se vyrábí proteiny. Tomáš se zeptá na všechny otázky, které s tímto tématem vyplývají na povrch. 0:00 Úvod. 3:30 Co je syrovátka a kde se vezme? 4:40 Syrovátka a pozitivní vliv na zdraví. 6:50 Proteiny v těhotenství a při kojení. Legislativa. 7:45 Protein není vysoce zpracovaná potravina.   9:00 Aditiva v proteinech vs. v potravinách. Sladidla, barviva, plnidla. 14:00 Jaké jsou metody zpracování syrovátky? 16:45 Jak funguje CFM? Filtrace za studena? 23:30 Hodnocení proteinů - různé značky. 35:00 Grass-fed. Syrovátka z mléka od krav pasoucích se na pastvinách. 41:00 Dělit věci na přírodní a chemický je často hloupost. 47:00 Jak probíhá filtrace u syrovátkového koncetrátu. 47:50 Filtracemi vyfiltrujeme prospěšné složky? 52:00 Hydrolyzáty nejsou úplná výhra? 1:01:00 Micelární kasein vs. kaseinát vápenatý.   1:05:00 Jak si připravit kasein, aby byl měl lepší strukturu? 1:06:30 Kasein = noční protein? 1:10:03 A zase ten lepek a pečivo.   1:15:30 Nadýmání s nadmírou bílkovin?
1/31/20221 hour, 19 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Porucha příjmu potravy | Jak se přestat bát jídla. Proč už Petr neposiluje?

Petr Havlíček a Jirka Vacek opět otevřeli několik témat, na které jste se dotazovali. Proč Petr sekl s posilovnou, proč se Jirka nepovažuje za kulturistu a jak strach ovlivňuje naše stravování? 0:00 Úvod 0:50 Proč Petr už neposiluje?   3:50 Proč není řešení úplné vyškrtnutí sportu? Stres a sebelítost. 6:50 Nic není hned a bez práce nejsou koláče. 10:30 Jak vypadal Petr v dětství? Byl tlustý nebo hubený? 13:00 Bojíme se sebereflexe? 18:00 Dotaz: Bojíme se "zhřešit" abychom si nezkazili formu. 24:00 Proč se Jirka nepovažuje za kulturistu? 27:00 Negativní myšlenky. Vyšší kortizol = požírač svalů. 30:00 HLAVA NA PRVNÍM MÍSTĚ 34:00 Umíte poslouchat vnitřní hlas? 37:00 Má smysl meditace?   40:00 Jak začít vnášet řád do svého života a začít se sebou pracovat. 42:00 Jak moc nás ovládá strach? 49:00 PPP (Porucha příjmu potravy)   54:00 Podporující se komunity k ozdravování - PPP 56:00 Naučte se naslouchat. 58:40 Závěr
1/24/20221 hour, 58 seconds
Episode Artwork

MLÉKO | Vše kolem mléčných výrobků a ještě dál. Laktóza, trávení, udržitelnost, porovnávání.

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téma o mléčných výrobcích 0:00 Úvod 1:50 Je správné jíst mléčný výrobky?   3:00 Plnotučné, polotučné nebo odtučněné? 3:30 Pro jsou nízkotučné mléčné výrobky blbost? 5:00 Z čeho by se měli vyrábět mléčné výrobky. 7:00 Jaké mléčné výrobky konzumovat? 8:30 V čem tkví problém u beta-kasomorfinu (casomorphin)? 15:00 Jaký je rozdíl mezi A1 a A2 mlékem? 15:30 Udržitelnost?   16:00 Jaké mléčné výrobky preferují Jirka a Petr? 20:00 Neumíme si odříkat.    27:00 Nejlépe fungují ty nejjednodušší věci. 30:30 Proteinové mléčné výrobky 33:00 Skyr. 35:00 Produkce mléčných výrobků. 40:50 Mléčné výrobky bohaté na bílkoviny. 45:00 Zakysané produkty. 46:50 Skyr vs. tvaroh 48:49 Které mléčné výrobky jsou zbaveny laktózy? 51:00 Měli by lidé bez intolerancí vyřazovat laktózu? 53:00 Kluků nejoblíbenější mléčný produkt. 59:00 Závěr
1/4/20221 hour, 4 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

VÝDEJ ENERGIE #2 | Proč hodně lidí spaluje jen cukr? Spaluju, když se učím? Jak nastavit deficit.

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téma o kalorickém deficitu a spalování tuků. 0:00 BACKSTAGE 2:40 Úvod 3:19 Tělo nefunguje na základě fyzikálních zákonů?   11:00 Díky změnám ve stravě se dostáváme do hibernace? 16:00 Adaptace na přežití. 20:00 Jak spočítat denní příjem kalorií a jak vypočítat kalorický deficit.   21:20 Jaktože po vypočítání deficitu můžu přibrat? Zkreslené údaje.   29:00 Je možné, že člověk může extrémně spalovat ne cvičením, ale když "pracuju" mozkem a učím se? 39:00 SHRUNUTÍ
12/27/202142 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

O VÁNOCÍCH | Přejídání během Vánoc. Stres a tradice. Děláme, že to je něco výjimečného?

Petr Havlíček a Jirka Vacek s předvánoční tématikou. 0:00 Úvod 2:50 Jak slaví Vánoce Jirka?   4:05 Jak slaví Vánoce Petr? 8:00 Štědrý den plný stresu? 11:30 Jídlo během Vánoc. Vánoční večírky. 15:49 Jak se z toho 💩 20:00 Přetvářky a divadlo během Vánoc. 25:00 Strava, (pře)motivace a fitness cukroví.   28:00 Cukroví bez mouky se sladidly ze strachu. 31:00 Chystání kvanta jídla, které nikdo území nechce jíst. 36:00 Omlouvání si jídlo. 38:00 Závislost na vlastním životním stylu. Vystoupení z komfortní zóny. 41:00 Konečné shrnutí.
12/24/202150 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

MÝTY VE VÝŽIVĚ | Mléko zahleňuje? Největší omyly o bílkovinách. Bílé vs. tmavé pečivo.

Petr Havlíček a Jirka Vacek se baví o největších mýtech ve výživě. 0:00 Úvod 5:20 Maso je plné přidaných antibiotik a růstových hormonů. 17:40 Tmavé pečivo je zdravější než světlé. Celozrnné pečivo je dietnější. 22:00 Lepek 27:40 Mléko začleňuje, není pro člověka vhodné a trvanlivé mléko je mrtvé.   41:10 Hnědý cukr je zdravější než klasický bílý. 44:50 Jíst zdravě = jíst málo 46:10 Je nutné jíst pravidelně každé 2 - 3 hodiny. 48:00 Nejsme schopni strávit více ja 30 g bílkovin. 52:43 Vysoká bílkovinová dieta odvápňuje kosti. 54:40 Příliš bílkovin zatěžuje ledviny. 58:13 Vaření mění biologickou hodnotu bílkovin.
12/21/20211 hour, 4 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

CHOLESTEROL | Špatné tuky. Po čem se přibírá? Je zdravé jídlo opravdu drahé? Co jsou superpotraviny?

Petr Havlíček a Jirka Vacek v podcastu odpovídají na vaše dotazy. Je cholesterol opravdu tak špatný? Po čem se nejvíce přibírá a je kvalitní jídlo opravdu předražené? 0:00 Úvod 2:30 Cholesterol je špatný. Máslo a sádlo nejsou zdravé. 17:00 Je zdravé jíst ryby?   20:00 Zdravé jídlo je drahé, proto si kupuju to nejlevnější. Kvalita je drahá. 29:30 Super potraviny jsou pouze z exotických krajů. Ultrazpracované potraviny. 46:00 Tloustneme po tucích? Z čeho přibíráme?
12/14/20211 hour, 5 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

HUBNUTÍ | Jak se dostat z deficitu bez přibírání. Extrémní diety vs. obezita #BODYPOSITIVITY

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téma: Hubnutí, stravování pod bazálním metabolismem, navyšování kalorií a body positivity. 0:00 Úvod 1:03 Po dlouhém těžkém deficitu, jak se vrátit zpátky. Přibírání a sacharidy.   5:00 Jak to, když jsem v kalorické deficitu, tak váha stojí nebo roste? 8:18 Adaptace na hlad.   11:00 Strach z jídla. Strach je nejhorší stres. 14:40 Jídlo je kámoš. Proč nás všichni straší. Tělo není excelová tabulka. 18:00 Jak se dostávat kaloricky nahoru. Jak to, že lze při navyšování hubnout? 20:30 Úplné hladovění není cesta. Trestání se za nekázeň.   23:30 Když chceš zhubnout potřebuješ být na sebe být tvrdý?! Kravina. 27:00 Rady, jak začít fungovat a postupně přidávat. Jak rozjet metabolismus.   29:30 Tělo si huntujeme roky, nemůžeme chtít nápravu během pár týdnů. 35:00 #BODYPOSITIVITY Nad tím je třeba ale přemýšlet.   36:00 Ja jsem tlustý, buď taky tlustý, je to v pohodě.   38:00 Influenceři. Úhly fotek, prezentace, reklamy, navádění.   42:00 Každý jsme unikát, je třeba k tomu tak přistupovat.
12/5/202151 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

SEBEVĚDOMÍ | Co je to sebevědomí? Sobectví, egoismus, sebelítost. Jak si začít věřit?

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téma sebevědomí, jak si začít věřit, sobectví a egoismus. 0:00 Úvod 2:00 Sebevědomí, egoismus, sobectví a manipulace 7:00 Víra v sebe. Kdy svým chování omezuju své nejbližší?   10:30 Nemůžete být spokojení, když jste u sebe na posledním místě. 13:30 Umět říct si o pomoc. A myslet i na sebe není sobectví. 15:20 Člověk, co nemá sebevědomí všechno bere jako selhání.   21:00 Začít si věřit? Začíná to v dětství. 27:30 Kde má kluk vzít chlapský vzor? Táta? Učitel? Trenér? 32:00 Jaká je mužská role? 34:00 Jak si buduje vztah táta s dítětem a jaký to má vliv na jeho budoucnost? 37:30 Všechno je to o pravidlech. Jak s tím pracovat, když máme tak široké "mantinely". 41:00 Neříkáme svůj vlastní názor, protože se bojíme, že ho někdo odsoudí. 47:20 Matriarchát a alfasamci. :D 50:00 Vystoupení z komfortní zóny = sebevědomí. 59:00 Nemůžu kázat vodu a pít víno. Strava, obezita, cvičení.   1:04:00 Jak začít? Přestaňte se hledat, začněte se utvářet. 1:08:00 Minulost se nedělá vám, ale pro vás.
12/3/20211 hour, 13 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

OČISTA STŘEV | Střevní mikrobiom. Jak jí Petr Havlíček? Zneužívání jeho jména.

Petr Havlíček a Jirka Vacek se tentokrát rozpovídají na téma o detoxikaci střev a střevního mikrobiomu. Mimo jiné se dozvíte, jaký má vliv stres na naše trávení, jak se stravuje Petr Havlíček a jak byla jeho osobnost zneužita v podvodu na doplňky stravy. 0:00 Úvod 1:50 Podvod: Zneužívání jména Petra Havlíčka a dalších osobností na nesmyslné produkty a diety. 14:45 Jak se stravuje Petr Havlíček?   25:00 Stravování podle Mačingové. 26:50 Očista střev. Jak detoxikovat střevní systém? 44:00 Proč dobrá strav nemá až takový smysl, když pořád budeme ve stresu? 47:00 Vliv hubnutí a nabírání svalů na střevní mikrobiom.   52:00 Jak zlepšit střevní mikrobiom. Je řešením rostlinná strava?
10/25/202159 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

JÍDLO V RESTAURACI | Otroci jídla. Jídlo nedává jen živiny, ale i zážitek.

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téma, jak se naučit jíst, nestát se otrokem jídla a nemít výčitky z jídla, u kterého nemáte napočítané makroživiny? 0:00 Úvod 0:50 Strach dát si něco v restauraci, protože to nemám spočítaný. 2:30 Jak dostat jídlo do podvědomí. Jídlo by měla být radost. 5:00 Nutriční terapeut má naučit jíst, né napsat jídelníček a "čau". 7:00 Krabičkování. 9:00 Jak vybírat jídlo v restauraci? 13:00 Člověk, který je v pořádku, nepředá svůj život výživáři. 16:00 Fast Foody 23:00 Proč lidi nechtějí přemýšlet a dají si radši krabičku? Jídlo jako užitek. 28:00 Jak si vybrat jídlo v restauraci? 32:00 Nebylo lepší období proto jíst fakt foody? 39:00 Závěr
9/16/202143 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

ADAPTOGENY | Nejznámější a nejsilnější adaptogeny. Stresové situace v životě. Koncetrace.

Jirka Vacek a neurochirurg Andrej Callo rozeberou hodně žádané téma o adaptogenech. K čemu slouží a jaké jsou nejznámější a nejsilnější adaptogeny? 0:00 Úvod 0:45 Co jsou to adaptogeny? 3:30 Najznámější adaptogeny. 5:10 Ashwaganda. Používaná v ajurvédské medicíně.   18:30 Ženšen pravý - Panax ginseng. Tribulus. 26:10 Rhodiola - snížení únavy 30:40 Maca - afrodiziakum, menopauza, libido, erekce 33:00 Leuzea - stimulace svalového růstu 36:00 Housevnice čínská - cordyceps 39:00 Reishi - imunita, top adaptogen 43:00 Zázvor 47:30 Kurkumin   52:00 Tongat Ali   54:40 Pískavice řecká
9/10/20211 hour, 2 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

MÝTY VE FITNESS | Hodně opakování pálí svaly. Z velkého deficitu se tloustne. Sacharidy jsou zlo.

Petr Havlíček a Jirka Vacek reagují na nejčastější nesmysly a mýtusy. Něco je ovšem skutečně pravda. 1:20 Když začneš s váhami, budeš vypadat jako chlap. 11:40 Velký počet opakování pálí svaly. 18:30 Pokud chci hubnout, tak nesmím hodinu po cvičení jíst. 27:40 Velký kalorický deficit = tloustnutí. 33:00 Když budete dělat dřepy narostou vám velká stehna. 36:20 Je pravda, že když smíchám kreatin ve vodě a nechám ho 20 minut, je již k ničemu? 38:35 Po ovoci a sacharidech se tloustne. 42:45 Pokud nechci přibrat nesmím jíst po 8 hodině večer. 49:30 Sacharidy jen do 17 hod, ovoce jen dopoledne 56:30 Musím se najíst v co nejkratší době před i po tréninku 1:02:50 Když bereš kreatin, nejsi natural. 1:03:50 Ženy musí cvičit jinak, než muži.
8/24/20211 hour, 18 minutes
Episode Artwork

IDEÁLNÍ SNÍDANĚ | Jak určitě nesnídat. Musíme vůbec snídat? Inspirace na fitness snídaně.

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téma snídaně. Jak snídat, jaká jsou základní pravidla a proč bychom se neměli držet pravidla: "Snídaně, základ dne." 0:00 Úvod a shrnutí 4:10 Co je to dobrá snídaně? Jak snídat?   6:30 Jaká je nejblbější snídaně?   8:00 Snídaně z reklamy, co NESMÍ chybět v žádné snídani. 10:00 Syrovátkový protein NE k snídani? 12:20 Proč někdo musí snídat hned ráno a někdo až později?   14:30 Musíme vs. nemusíme snídat? Tréninky na lačno. 18:00 Shrunutí pravidel o snídani. 26:00 Tipy na snídaně: chleba s máslem šunkou? 35:11 Snídaně pro Low-carb 36:30 Sladká snídaně 41:00 Ovesné vločky k snídani. Fitness snídaně. 42:10 Jirky oblíbená snídaně 48:00 Tekutá snídaně a náhrady jídla.  Podstata kousání.   54:00 Závěr
8/17/20211 hour, 28 seconds
Episode Artwork

STRAVA A SUPLEMENTACE DĚTÍ | Děti by se měly přirozeně hýbat a jíst. Jakou suplemataci doplnit?

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téma výživa a suplementace sportujících dětí.  0:00 Úvod 1:27 Shrnutí, o čem bude řeč? 3:15 Definice dítěte s vyšší fyzickou aktivitou. 4:15 Dítě dříve a dnes. Kdy má smysl řešit suplementaci a upravovat výživu. 9:00 Výživa dětí a rodičů. Děti kopírují své rodiče.   15:00 Na co se soustředit u stravy? Je správně mu počítat kalorie? 20:45 Vsuvka Petra: Ze studie o batolatech a jídle. 22:00 Pitný režim u dětí. Jenom vodu? Nesmysl. 27:45 Jakou suplementaci, pro rychlejší regeneraci a energii.   37:35 Vitamíny a minerály.
8/16/202151 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

ENERGETICKÝ VÝDEJ | Jak se počítá a co všechno na na něj vliv?

Petr Halvíček a Jirka Vacek na téma, co všechno má vliv na energetický výdej? 0:00 Úvod 2:19 Shrnutí o čem bude řeč 5:13 Počítání kalorií. 5:56 Bazální metabolismus a klidový metabolismus. 6:47 Energie, kterou potřebuju na trávení jídla 8:45 Denní aktivity 11:15 Jde energetický výdej přesně spočítat? 14:30 Počítání kalorií na hodinkách. Jsou přesné? 17:00 Počítáni v praxi - spotřeba energie 23:40 Tělo se nám přizpůsobuje. Pozor na diety. 35:00 Čím více svalové hmoty, tím více spotřebované energie. 36:50 Nouzový stav - jak se rok zavřených sportovišť na nás podepsalo? 41:00 Emoční jezení
6/28/20211 hour, 1 minute, 57 seconds
Episode Artwork

JAK SESTAVIT JÍDELNÍČEK? | Existuje univerzální návod? Jídlo v tréninkový a netréninkový den.

Petr Havlíče a Jirka Vacek na téma co je a není správný jídelníček. Jaký oni zastávají styl stravování? Opírání se o vědu nebo selský rozum? 0:00 Úvod 2:30 Možnost volby jídla 3:00 "Strojové" nastavení jídelníčku 8:50 Celková změna životního stylu, nesmí nás to stresovat. 11:00 Radost z té cesty a z toho procesu.   12:00 Proč nelze nastavit jeden univerzální jídelníček. 13:00 Jídelníček v tréninkový a netréninkový den 17:00 Lidi mají pocit, že s jídelníčkem předávají zodpovědnost tomu, kdo je dělá. 20:00 Změny dělám, pokud jim věřím a pokud jim rozumím. 24:00 Udržitelný jídelníček podle Jirky a Petra 26:00 Názor na vysokosacharidovou dietu.   28:00 Je načase začít se bát vědy? 33:00 Sacharidy a jídlo 5x denně 38:30 Individualizované krmné dávky aneb proč potřebujeme výživáře 41:00 Premium videa 46:00 shrnutí 50:00 Srandičky na závěr
6/21/202151 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Jirka Vacek. Jak vybrat kvalitní protein? Přírodní proteiny bez aditiv. Chuť, složení, cena.

Jirka na téma přírodní proteiny, pro koho mají smysl, krávy pasoucí se na pláních, cena a chuť proteinů. 0:00 Úvod   1:55 Jak poznat kvalitní syrovátkový protein? 3:00 Na co koukat u výběr proteinu?   6:45 Pro koho se vyplatí maximální kvalita? 8:10 Kvalita na úkor chuti? Ne, opravdu nejsou zkažené. 13:45 České značky mají jedny z nejkvalitnějších proteinů. 19:00 Proč si lidé myslí, že je koncentrát nekvalitní? Je tomu tak? 22:00 Extrifit a Nutrend jsou zastaralé? Rozhodně ne. 25:00 Shrnutí. Blastní látky, aromata, barviva.
6/14/202129 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

RŮST SVALŮ | Lze zvýšit hladinu testosteronu? Svalová hypertrofie - jak rostou svaly?

Andrej Callo a Jirka Vacek na téma, jak rostou svaly a co dělat pro maximální efekt. 0:00 Úvod   2:10 Lze stimulovat testosteron a hormony?   4:00 Obezita i drastické diety snižují tvorbu testosteronu.   9:10 Nižší hladina testosteronu neznamená, že nemůžeš vytěžit víc. 10:00 Kolik stojí testy na zjištění hladiny hormonů. 10:50 Jak získat vyšší hladinu tst po čtyřicítce? 12:00 Vstřebávání živin. 15:00 Mají vysoké cukry vliv na snižování testosteronu? 15:50 Proč byste se neměli ve výživě ani tréninku srovnávat s profi kulturisty? 19:00 Proč se nebát tuků? Jak snídají kluci? 23:00 Spánek a pohyb. Přetrénovanost je kontraproduktvivní. 26:00 Shrnutí: Jak tedy optimalizovat hladinu testosteronu? 28:15 Doplňky výživy na optimalizaci testosteronu. 33:00 Růst svalové hmoty. Jak na to? Jak dlouho to trvá? 34:00 Jak dlouho Jirka nabíral 40kg svalů? 35:45 Jak svaly rostou? Co je to svalová hypertrofie? 38:00 Kolik dělat sérií? Styl tréninku? 40:00 Pro dlouhodobou udržitelnost je zásadní myofibriální hypertrofie. 44:00 Aerobní vs. anaerobní sport 45:00 typy svalových vláken 47:00 Na kolik % svalovou hmotu ovlivňuje genetika? 50:00 Né každý musí vypadat skvěle, ale každý se může posouvat.   53:00 Tvrdost svalů
6/9/202158 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Pavel Samek, Petr Havlíček, Jirka Vacek - Kalorie, jsou lepší tuky nebo sacharidy?

Kontroverzní téma makroživiny, příjem kalorií, kalorická bilance a individualita každého z nás.  0:00 Úvod 0:55 Jak to vzniklo? Reakce na Pavla Samka 3:00 zapisování jídla a dieta - Pavel Samek 5:25 zakomplexovaní egoisti - Petr Pavlíček 8:45 dva odlišné názory můžou najít průsečík - Pavel Samek 10:30 kalorická bilance a výdej - placebo a nocebo 17:30 příjem tuků a pestrý jídelníček 20:00 výživové směry - základ je stejný 26:00 lze udělat forma na tucích? - Jirka Vacek 30:00 "to jsem neviděl, to není možný" 33:00 psychika a vliv na formu 40:00 makra Jirky Vacka 42:00 individualita každého znáš - zdraví 53:00 nastavení makroživin - vlastní režim 1:00:00 pracuj na sobě 1:06:00 toxický tok informací 1:15:00 závěr
6/4/20211 hour, 18 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Emoční tuk. Hledáme si alibi v minulosti? Jak začít pracovat se sebou? Jen jídelníček nestačí.

Petr Havlíček a Jirka Vacek se tentokrát rozpovídají o emočním tuku. Proč se upínáme k minulosti a nedokážeme žít přítomným okamžikem?   0:00​ Úvod 1:00​ Jídelníčky a psychika 2:00​ Kolik lidí je spokojeno a šťastno s nadváhou? 3:10​ Proč se člověk stravuje, tak jak se stravuje? 4:45​ Sebehodnota a sebeujišťování jestli to zvládnu? 5:59​ Proč by se o emočním tuku mělo mluvit? Emoce, nejistota. Manipulování. 7:00​ Žijeme v minulosti a hledáme si v tom alibi.   9:40​ Jak začít? Najdi klid a žít přítomností. 10:30​ Proč si lidé nedokáží udržet váhu?   13:00​ Na co si stěžuješ, když nemáš důvod?   15:00​ Začít pracovat s emocemi, naučit se vyjadřovat emoce, hlavně ty pozitivní. 19:00​ Víra. Jdu do toho, protože tomu věřim. 21:20​ Z jídla si dáváme náboženství. 24:00​ Vyvážený jídelníček. 26:00​ Přestaňte fňukat. Začíná sám u sebe. 27:40​ Měníme se, měníme názory, zjišťujeme.   29:00​ JEDINĚ BLBEC NEMĚNÍ NÁZOR. 31:00​ Zahoď ego.
4/5/202134 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Pečivo. Můžu jíst pečivo v dietě? Pšenice kam se podíváš. Proč nejíst suché ovesné vločky?

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téma Pečivo. Výroba, lepek a jaké pečivo tedy upřednostňovat? 0:00​ Úvod 2:00​ Je pečivo zdravé a dá se zařadit do zdravého životního stylu? 3:05​ Pšenice a lepek. Pěstování a prospěšnost. 6:00​ Trávení lepku a pšenice. 7:15​ Technologie a suroviny, které se při výrobě používají. 9:00​ Kvasové pečivo. Jeho lepší stravitelnost. 10:30​ Kvas a kvásek. 15:22​ Studie: Lidi s celiakií mohli jíst kvalitní kvasové pečivo. 16:44​ Pečivo do diety. Je to vhodné? 18:00​ Pšeničné nebo žitné pečivo. Které je lepší a proč? 19:10​ Pšenice je úplně všude.   22:00​ Uspěchaná doba a pečivo je nejrychlejší cesta k jídlu. Svačiny. Musli. 24:00​ Sledujte SLOŽENÍ, zajímejte se o to co kupujete. 28:59​ Proč je nám z nějakého pečiva zle a z jiného ne? 29:30​ Fermentace, kvašení, sterilování. 33:00​ Škodní nám antinutrienty? Jsou ovesné vločky špatně stravitelné? 39:00​ Shrnutí, kolik a jaké jíst pečivo a jaká je alternativa pečiva?
3/29/202141 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Q&A| Jak navrátit menstruaci. Nabírání svalů a půsty. Počítání kalorií. Jídelníček Jirky Vacka.

Petr Havlíček a Jirka Vacek odpovídají na vaše otázky: 0:00​ Úvod 1:15​ Jak navrátit menstruaci. Jaký má vliv tvrdý trénink na ženské hormony. 5:30​ Ženy by neměly dělat vrcholový sport? Za jakých podmínek tvrdě trénovat? 10:10​ Nabírání svalů a půsty, jde to dohromady?   14:00​ Frekvence stravování. Musíte jíst každé dvě hodiny pro nabírání svalů? 18:00​ Posilování na lačno? 19:10​ Jak se stravuje a jaký jídelníček má Jirka Vacek?   27:05​ Vaječné bílky vs. celé vejce. 30:00​ Šunka. 90% masa není známka kvalitní šunky. 33:40​ Je důležité suplementovat Koenzym Q10.   37:10​ Má smysl suplementovat HMB? Vliv na anabolismus. 41:40​ Kreatin do diety? Podstatný suplement? Podporuje spalování tuků? 43:05​ Počítat nebo nepočítat kalorie. 48:20​ Zdroje, kde se dají čerpat kvalitní informace. 51:00​ Škatulkování. Veganství. Co se stane, když bude všichni vegani. 55:50​ Rozdělit makra v tréninkové a netréninkové dny. Na co si dát pozor? 58:00​ Štítná žláza a cvičení.
3/22/20211 hour, 2 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Hodnotíme tipy influencerek, jak zhubnout + tipy Petra a Jirky, jak hubnout.

0:00​ Úvod 1:30​ Předsevzetí influencerek - novoroční předsevzetí 2:20​ Stanov si reálný cíl. Jak si to nastavit?   6:35​ Motivace. Co když zvolíš špatnou motivaci? 9:30​ Plánování. Jídelníček a trénink.   12:00​ Měj záložní plán. Nauč se rozlišit NEMŮŽU a NECHCE se mi.   14:00​ Pozor na věty: Nejez tučná jídla. 14:55​ Nový režim. Není to na měsíc, je to rutina. 16:30​ Jak to udělat, když se mi nechce.   17:22​ Emoce. Vzpomenout si na to, jak to to fajn, když cvičíš. 19:50​ Nezapomeň na odměnu? Když dojdeš do cíle, taky dostaneš medaili. 22:50​ Vnitřní motivace. Proč se trestáte za nekázeň? Musí tam být radostná emoce. 24:00​ CESTA JE CÍL :)   27:00​ Poselství na závěr
3/15/202128 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

ÚNAVA, ÚZKOSTI, DEPRESE | Zhoršený výkon. Dá se tomu nějak předejít a zabránit. Doplňky.

Petr Havlíček a Jirka Vacek a jejich stručný a rychlý návod, jak na pochmurnou náladu. V 11 minutách se dozvíte všechno, co potřebujete vědět nebo už to možná víte, jen to potřebujete slyšet nahlas 0:00 Úvod 0:40 Přednáška na téma štěstí. Antidepresiva. 1:15 Nejšťastnější lidi jsou ti, co neřeší majetek, ale duši. 2:15 V čem tkví štěstí? #selflove 3:00 Kdo hledá štěstí v majetku nebude skutečně štastní. 3:46 Slunce, pohyb přátelé, pomáhá to? 5:15 Samota, pocit osamocení. 6:30 Klasifikace lidí podle toho, jaká soustava je ovlivňuje. 9:15 Spánek. Zkrátili jsme si ho už teď o dvě hodiny. (Kniha: Proč spíme) 10:30 Jak spánek ovlivňuje naší práci, názory, rozhodnutí 11:28 když budete mít rádi sebe, budete mít rádi i ty ostatní.
2/22/202111 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

KÁVA | Kolik jí pít denně? Odvodňuje organismus? Kofein. Předsudky a mýty o kávě.

Petr Havlíček a Jirka Vacek a vše, co byste měli vědět o kávě.  0:00 Úvod - Káva 0:40 Káva a mléko - srazí se v žaludku? 1:40 Předsudky o kávě. 4:00 Citlivost na kávu/kofein. 4:40 Káva a cukrovka. 6:45 Kolik pít kávy denně?   7:20 Pití kávy u autoimunitních onemocnění.   8:00 Průjmy z pití kávy? 9:00 Je rozdíl v pití kávy nebo užívání čistého kofeinu? 12:00 Jak připravit správnou kávu? Rozpustná káva?   13:45 Káva odvodňuje / dehydratace organismus.
2/15/202116 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

VITAMIN C a D | Fungují velké dávky Céčka? Celosvětově deficitní vitamin D, jakto?

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téma vitamín C a D. 0:00 Úvod 0:45 VITAMIN C 1:35 Studie na vitamin C. Mega dávky vitamínů C. 2:30 Jaká dávka vitaminu C je optimální?   6:00 Nejlepší forma vitamínu C 9:00 Jak ho dávkovat? 11:00 VITAMIN D - prohormon 12:00 Suplementace vitamínu D.
2/8/202115 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

STŘEVNÍ MIKROBIOM | Proč má největší vliv na trávení psychika? Probiotika, prebiotika a enzymy.

Petr Havlíček a Jirka Vacek na téme trávení, proč s ním všechno souvisí. Petr toto téma opravdu má rád a má k němu co říct, že se nám ho pomalu nepovedlo zastavit. :D  0:00 Úvod   1:20 Probiotika, prebiotika, trávicí enzymy, nadýmání, emoce, co všechno ovlivňuje trávicí stravy. 3:00 Nadýmání a lidský mikrobiom. 6:40 Prebiotická dieta. Co jsou to prebiotika a probiotika? Rozdělení.   9:20 Prebiotika = vlákniny. Rezistentní škroby. 12:30 Jídlo už není radost? Stres z jídla. 15:40 Má smysl jíst probiotika? Jaké potraviny jíst? 17:30 Eliminační dieta. 20:00 Kdo je znevýhodněn? Začíná to od miminka.
2/1/202123 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

INTOLERANCE | Je možné si ji vypěstovat? Lepek a laktóza. Každá revoluce v jídle nemusí být správně.

Petr Havlíček a Jirka Vacek odpovídají na žádané téma: jsou potravinové intolerance, lze si vybudovat alergii na potraviny obsahující lepek a laktozu. Jak to lze poznat a kde hledat pomoc? 0:30 Intolerance   1:00 Je možné si vytvořit intolerance na lepek a lakotou? 1:30 Laktóza a tvorba laktázy. Tvorba enzymů. 3:00 Lepek, je opravdu problém u něj? 4:40 Dva extrémy. Vyřazení lepku vs. "přežírání" se jím. 5:40 Příznaky a testy. Problém nemusí být v lepku. 7:20 Výživové styly a raw stara.   8:20 Každá revoluce v jídle nemusí být vždycky dobře. 9:30 GMO, šlechtí se schválně kvůli lepku? 10:30 Mléko a mléčné potraviny. 12:00 Jak zlepšit své stravovací návyky. Síla mysli.
1/27/202114 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

EMOČNÍ PŘEJÍDÁNÍ | Závislosti. Proč problémy řešíme jídlem? Příčiny přicházející už z dětství.

Petr Havlíček a Jirka Vacek se kouknout na to, proč emoční situace většina z nás zajídá? Chronický stres. Tato situace začíná už v dětství, kdy a jak? 0:00 Úvod 0:40 Podle jídla, vím jak se cítíš. 2:30 Zajídání nepříjemných stavů.   3:20 Chronický stres 4:00 Začíná to už v dětství. Absence lásky. Reklamy. 6:00 Stravování "vrcholného manažera" 8:00 Povolování uzdy o víkendu. Obžérství. 10:00 Nutkavé jezení, výčitky svědomí. 10:45 Jak řešit závislosti na jídle? 11:45 Důsledky špatně nastaveného jídelníčku?   12:30 Jak pracovat s emocemi? 15:34 Výživa novodobé náboženství. Fanatismus výživových směrů. 18:00 Jak to začít ovládat, aby člověk nestrádal? 20:00 Jídlo je výsledkem - výchovy, emoce, reklamy.
1/27/202121 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

SARMs | Rizika, výsledky, realita. Influenceři mají peníze na úkor vašeho zdraví. Jak nabrat svaly?

Jirka Vacek a Ander Callo se baví o spekulativním téma, o kterém jste určitě slyšeli. Jaká je jeho realita, rizika, vedlejší účinky a výsledky? 0:00 Úvod 0:30 Sarm o co jde?   2:30 Jaká jsou rizika? 4:00 Testy na zvířatech, nárůst rakoviny. 5:40 Výsledky, co to dokáže? Ale za jakou cenu? 8:00 Vydává se to za něco šetrnějšího, než jsou dopingové látky. 9:00 Jaká jsou rizika? Horší výsledky? 9:40 Naturální maximum? Stojí za to si zničit zdraví? 11:00 Co se stane, když začnete brzy se zakázanými látkami? 12:30 Neděláš tvrdý trénink, věř že ne. 13:00 Lidi to propagují, za peníze, za vaše zdraví a jim je to jedno. 15:00 To že navyšuješ jídlo neznamená, že nabereš svaly. Musíš mít progresivní trénink. 15:30 Jak nabrat svaly? 19:00 Je několik cest. Zpomalte. 20:00 Tělo má svalovou paměť, svaly ti nezmizí jen tak. Pokud máš svalovou paměť a tu s dopingem neuděláš. 22:00 Jak poznáš naturála? Vypadat dobře a zlepšit má každý ve své moci.
1/27/202125 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

TESTOSTERON | Jak zvýšit testosteron? Tuky, diety a stres - zabiják TSTR. Jaké doplňky užívat?

Nízký testosteron trápí nejednoho muže a to i ve mladším věku. Kde je chyba a jak přirozeně zvýšit hladinu testosteronu? Na to se podívá Ander a Jirka v novém videu. 0:00 Úvod - Testosteron 0:50 Lze přirozeně zvýšit testosteron? 1:40 Jak to s testosteronem funguje v lidském těle? Kdy je nejvyšší hladina tst? 4:00 Jeden výsledek z krve nic neznamená. 4:50 Čím se hladina testosteronu snižuje. 5:40 Co je důležité pro optimalizaci testosteronu? 6:00 Dieta, málo tuků a stres. Zabiják testosteronu? 9:00 Kolik tuků přijímat denně? 15:00 Doplňky stravy pro podporu testosteronu? 16:00 Tribulus, Maca, Ashwaganda...
1/27/202123 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

IONTY | Jak udržet rovnováhu? Nejdůležitější ionty. Vliv na výkon. Co pomůže odvodnit organismus?

Proč jsou tak důležité ionty a které jsou podle Jirky a Andreje nejdůležitější? Jaké mají vliv na výkon a jsou přínosné pro zdraví? Řeč bude i o stravování na směnném provozu a trénincích na lačno. 0:00 Úvod 1:00 Rovnováha iontů v lidském organismu. 3:00 Nejdůležitější minerály pro tělo? 3:55 Jak funguje magnesium, proč a kde ho doplňovat? Poddimenzovaný minerál. Nejlepší formy? 6:40 Sodík - vliv na křeče. Deficitní prvek? 9:45 Draslík - odvodnění organismu. Stahuje vodu z podkoží? Dávkování? 16:00 Je třeba doplňovat ionty během tréninku? Intraworkout. Intraamina. BCAA. 20:00 Pálí se svaly během tréninku?   22:00 Jak se Andrej stravuje.   24:00 Je nutné jíst více porcí? Nastartuje se tím metabolismus? 16:30 Jak se najíst před tréninkem?
1/27/202129 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

PŘETRÉNOVÁNÍ. Jak dosáhnout hustoty svalů? Sůl, kolagen, Vitamin C - regenerace?

Andrej je neurochirurg, který miluje fitness a i se účastnil soutěží. Díky svému oboru vidí do lidského těla o trochu více než my a v tomto videu se dozvíte spoustu nových informací. 0:00 Úvod o Andrejovi 1:58 Proč natáčení s Andrejem. Jak fungují lidské pochody. 3:00 Přetrénování. 4:00 Jak dosáhnout maximální hustoty svalů? 9:10 Jak zjistím co na mě funguje? Dlouhé tréninky. Regenerace. 10:20 Je opravdu možné přetrénování? 13:00 Kolagen a vitamin C na regeneraci šlach? 14:30 Křeče z nedostatku sodíku. Proč je důležitá sůl? Ionťáky. 16:50 Přetrénovanost, strava - úrazy a utržené svaly.
1/27/202120 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Petr Havlíček jako kulturista. Rozdíl mezi dnešní kulturistikou a před 30 lety. Tréninky a jídlo.

0:00 Úvod Petr Havlíček   0:40 Petr Pavlíček závodil v kulturistice.   2:00 Kulturistika před 30 lety. Jak to vypadalo, když začal s cvičením.   5:00 Cvičení s úctou. 7:00 Jak to pokročilo, chování, pokora. 10:00 Vrátil by se Petr do fitness? 11:02 Dnešní trendy v cvičení. Základní principy. 14:00 Trénink 1x týdně, základ cvičení. 16:10 Výživa před 30 lety. Tvaroh, treska a rýže. 20:30 Závěr.   21:30 Zdravíme Zbyňka Slanaře
10/21/202023 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

NOOTROPIKA | Pomáhají lépe využít kapacitu mozku. Pomůžou při stresu a učení?

0:00 Úvod 0:45 O čem bude řeč. Nootropika. 1:10 Jaký má Petr názor na nootropika. 1:50 Historie nootropik? Znali je 1000 let před námi. 2:30 Co je to Nootropikum. 4:00 Základní kameny nootropik. 4:40 Jak fungují nootropika? 8:30 Jaký druh nootropik? 9:45 Zvedá se zájem o čínskou medicínu. Má takový účinek? 11:00 Placebo a nocebo efekt. 11:20 Názor Jirky na Nootropika. 12:20 Za jak dlouho začnou fungovat. 14:30 Pro koho jsou vhodná?
10/21/202015 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Jak si vypočítat makroživiny a nastavit jídelníček? Kde a jak začít. Jak počítat kalorie.

Přátelé říkáme rovnou, že tohle není jediný správný způsob toho, jak si nastavit jídelníček. Jirka a Tereza mají na to stejný pohled, který vám v podcastu předají. Nejedná se žádný striktní návod, ale možná vás toto povídání navede na vaší cestu. 0:00 Úvod 2:00 Vzorečky na vypočítání příjmu. Ano ne?   3:00 Kde začít? Vím co jím? Nepodváděj se. 5:30 Makroživiny.   7:00 Nebojte se sacharidů.   8:05 Řekni si jak vypadáš? Kolik makroživin u kluků a u holek na kg váhy? 15:00 Mění se tvoje tělo? Za jak dlouho poznám, že se něco mění? 19:15 Inbody za Terez jo za Jirku ne. :D 20:00 Vyhoď váhu, měř, odrážej se v zrcadle a foť.
9/16/202021 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Jak poznám, že suplementy na mě fungují. Kolikrát denně jíme? Zeštíhlující pásy. Stagnace + 1/2 kg svalů týdně.

0:00 Úvod 1:32 Je pro naturála málo cvičit partii 1x do týdne?   1:42 Projeví se na růstu svalů, jestli budu jíst každé dvě hodiny nebo každých pět? 3:07 Frekvence stravování 4:20 Používat rukavice při cvičení?   5:35 Cvičení po úrazu? Nejsme doktoři, ale nějaké tipy pro vás máme. 8:46 Jak shodit tuk na břiše. Jak shazovat tuky na problémových partiích? Jak to funguje? 10:29 Jak předejít stagnaci progresu při tréninku? Jak sledovat progres? 12:40 Jak nabrat svalovou hmotu? Půl kila týdně?   15:08 Je pravda, že alkohol rozpouští svaly? Snižuje testosteron. 16:58 Jak kombinovat a užívat minerály a vitamíny. 17:15 Lze hubnout a zároveň tvarovat a nabírat svaly?   18:18 Jak poznám, že suplementy na mě fungují.   20:16 Jak si vypočítat kalorický příjem a jak nastavit makroživiny.
9/16/202022 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Co je zdravý životní styl? Alkohol a elektronické cigarety. Poruchy příjmu potravy a další vaše otázky.

Petr Pavlíček a Jirka Vacek odpovídají na vaše dotazy. Jak se stravuje Petr Havlíček a jaké makroživiny? Má dlouhodobé užívání vitamínů vliv na játra a zvýšený cholesterol? Užívání hydrolyzátu během tréninku? Proč je lepší upřednostnit komplexní sacharidy před ovocem? Proč se ve fitness jí rýže a brambory? Je to lepší než špalda a semolina? Můžu pít protein s mlékem? Neznehodnotím tím protein? Jaký je nejlepší vzorec pro ideální výpočet kalorií? Výpočet bazálu? Jaký vliv má trávení a vyprazdňování na budování svalů? Jsou v poslední době nějaké relevantní studie v oblasti výživy? Anabolické okno. Protein okamžitě po tréninku? Stravování před a po. Můžu míchat protein s bílým vínem? Jak rychle najet na sacharidy z ketodiety? Kdy přestat po závodech s reverzní dietou. Zpomaluje konzumace mléka trávení metabolismus a proto ho není dobré konzumovat? Kdy přestat po závodech s reverzní dietou. Souhlasíte, že Iqos se neslučuje se zdravým životním stylem? Umělá sladidla. Studie. Dají se nabírat svaly v dietě? Je podle vás porucha příjmu potravy psychický problém? Je lepší jíst každou hodinu nebo počkat? Frekvence stravování. Jak je to s cvičením po 40? Andropauza a snižování testosteronu. Mají ženy 45 let + opravdu pomalejší metabolismus. Názor na oxaláty ve stravě. Antinutriční látky.
8/7/20201 hour, 22 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Kolikrát týdně cvičit pro růst svalů? Regenerační potenciály. Zotavení svalů.

Jirka Vacek otevřel téma, jak na růst svalové hmoty. Na jakých aspektech záleží a co byste neměli podcenit? 0:00 Jaký je nejlepší tréninkový Split pro naturála?   1:00 Náš obsah na kanálu fitness007 2:00 Základní princip trénování 2:30 Roste sval max 24-48h ? Druhy regenerace. 2:50 Energertická regenerace 3:20 Hormonální regenerace 4:30 Kontraktilní regenerace 6:30 Nervová (CNS) regenerace 8:00 Jak tedy trénovat? Kolikrát týdně?
6/28/202010 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Jak správně a efektivně hubnout? Jojo efekt. Jak zrychlit metabolismus? Zavodnění organismu.

0:00 Úvod 0:50 Jak si udržet váhu po dietě. Co dál? 1:25 Co je to jojo efekt 2:30 Bazální metabolismus. Zpomalení metabolismu. 4:00 Fungování na bazálu. Škrcení kalorií. 6:10 Zvyšování kalorií a nabírání tukové hmoty, proč? Ztráta menstruace. 7:50 Jde nabírat na váze, bez nabírání tuků? Hormonální nerovnováha. 8:20 Jak začít navyšovat kalorie? 10:40 Zavodnění organismu. Příčiny a jak se z toho zbavit? 13:39 Pozor na online trenéry a jejich drastické jídelníčky. 14:24 Může se metabolismus vrátit do "původního" stavu, jak bych na začátku? 15:00 Proč je silový trénink nejlepší k hubnutí? Málo živin a kardio = zpomalení metabolismu. 18:00 Spalovače tuků, ano nebo ne?
5/7/202020 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Za jak dlouho uvidím progres? Zdroje bílkovin. Náhrada cukru. Musím v den tréninku více jíst?

0:00 Úvod 1:09 Když mám hlad před spaním. Mám to překonat nebo to zaspat? 2:10 Za jak dlouho je možné vidět výsledky, když si nastavím jídlo a trénink? 3:50 Sacharidové vlny. Jak to funguje? Jak si je nastavit, má to smysl u normálního cvičence? 7:30 Musím ve cvičící (tréninkový) den více jíst? 8:20 Které druhy zeleniny má stejné spektrum aminokyselin jako maso? Může to být zdroj bílkovin? 9:10 Které proteiny jsou pro tělo nejlepší? 10:29 Čím nahradit mléčné výrobky, když mám alergii na laktozu? Náhrady jogurtů? 11:40 High Carb, Low fat diety? Názor na veganskou stravu? 13:48 Nejdůležitější suplemety pro začátečníka? 14:20 Jaký protein je vhodný jako svačina v práci? 15:50 Chci nabrat svalovou hmotu, pomůže mi protein? 16:50 Vadí když si 2x denně sladím kávu? 17:30 Čekankový sirup a další sirupy jako náhrada cukru? Je to zdravější a dietní 19:19 All in stravování.
5/7/202022 minutes
Episode Artwork

ONLINE COACHING | Pohodlnější poradenství? Jednoduchý příjem peněz? Jak poznat kvalitní coaching?

Zajímavá debata s Petrem Havlíčkem a Jirkou Vackem o online coachingu. 0:00 Je to účinné, ale? Je to past? 3:20 Je to pohodlnější forma, ale udělá pro to klient i trenér maximum?   5:00 Osobní kontakt, jaký to má vliv? 8:00 Co je nejdůležitější u online coachingu? 9:00 Cena kurzů/onlinů? Individualizace. 12:30 Jídelníček podle výšky, věku a váhy? 17:30 Sociální sítě a influenceři. 18:30 Jak poznat kvalitního coache. 22:00 Důvěra. Zneužití informací? Informovaný souhlas.
4/23/202023 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Jak podpořit imunitu? Proč jíst kvalitní bílkoviny a tuky? Úprava stravy a doplňky stravy. Vitamíny.

Petr Havlíček a Jirka Vacek měli zajímavou debatu o současné situaci o tom, jak posilovat imunitu a jak si nastavit třeba i stravování.    0:00 Jak podpořit imunitu? Jak se chovat? 1:40 Jsou na tom hůř ti, co nemají pestrou stravu a vedou sedavý život, než ti co sportují a správně jí?   3:50 Lze podpořit imunitu stravou a doplňky?   5:30 Uklidňujeme se jídlem? Proč jíme nezdravě a proč se přejídáme? 7:00 Kupování nekvalitních surovin, ze strachu o   10:00 Odpočinek zlepšuje imunitu. 11:00 Sex pro lepší imunitu 12:40 Má smysl suplementovat vitamin D3? 14:30 Suplementace Glutaminem? Podpora imunity a proti zánětům ve střevech? 15:00 Jaké suplementy doporučuje Petr Havlíček?
4/23/202022 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Otázky a Odpovědi | Hladovění, umělá sladidla, MANA, bolavé klouby, jak eliminovat chutě na sladké. Jak si vypočítat kolik přijmout kalorií.

Odpovědi na vaše otázky :)  Kafe nalačno. Je vůbec dobré ho pít? Dá se započítávat do pitného režimu? Tvaroh na noc nebo ráno? Doplnění aminokyselin po nočním hladovění. Alternativa - skyr.  Umělá sladidla. Mega sladidlo byznys. Vliv na střevní mikrobiotu? Alkoholové cukry.   Mohou fytoestrogeny ovlivňovat hormony? Jaký mají vliv na organismus. Vegani a falešné maso. Lokální potraviny.   Lze nabírat svaly a shazovat tuk?  Lze na nízko-sacharidové stravě trénovat vytrvalostní sporty?  Nejlíp stravitelná bílkovina, která má nejméně kalorií.  Kolik přijmout kalorií. Jak si to vypočítat? Jaká je realita. Zavodnění organismu Systém objem vs. dieta Jak eliminovat chutě na sladké. Jak často mít cheat day, je to dobrý? Jak tělo reaguje, když má jeden den ve stravě více tuku a méně sacharidů a naopak.   Vysoký cholesterol  Vyndání žlučníku ovlivňuje trávení? Ovoce v redukční dietě.  Stravování ve směnném provozu.  Jak získat kolagen přirozeně.   Problém s klouby kvůli špatné stravě.  Kolik se rostlin se přemění na EPA a DHA. Je to marketingový trik výrobců s rybím tukem?   Může přidání proteinu po tréninku narušit snahu zhubnout?   MAKROŽIVINY se vypočítávají na kolik čisté svaloviny.   Jak vybrat pečivo ze super marketu?  MANA  Přerušovaný půst. Časově omezené jezení.
2/28/20201 hour, 29 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

KETODIETA není pro každého. Jak vlastně funguje? Nejčastější chyby.

Petr Havlíček je jedním z nejznámějších a nejváženějších výživových poradců v České republice. I my si Petra opravdu vážíme, protože jeho názory mají hlavu a patu. Podívejte se na diskuzi Jirky Vacka a Petra Havlíčka o frekvenci stravování, dietách, ketodietě, hladovění a tak dále.
2/14/202033 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

SUPLEMENTACE Z LÉKAŘSKÉHO POHLEDU. Vitamíny, minerály. Vstřebatelnost. Syntetické vitamíny.

Určitě jsem se už setkali s lidmi, kteří tvrdí že suplementace je k ničemu a tělu to nic nedá. Tady v tom podcastu najdete super debatu právě o využitelnosti, vstřebatelnosti a mnoho dalších informací o suplementaci. 0:00 Úvod  0:36 Názor na suplementaci mikroživin  1:20 Historie vitamínů. Mysleli jsme si, že vyřešíme všechno vitamíny.  2:30 Je přínosná suplementace vitaminu C, magnesia a zinku... ?  4:00 Stoupá při zvýšené aktivitě potřeba vitamínů a minerálů?  5:00 Multivitamíny. Na čem záleží? 6:30 Syntetické vitamíny nejsou přirozený?   9:20 Vitamin C přírodní vs. kyselina askorbová.  11:50 Vitaminy rozpustné v tucích. Lze se předávkovat vitaminem D3?  16:00 Je protein dobře vstřebatelný?   17:00 Jsme uzpůsobený na pevnou stravu! Proč jíst normální jídlo?   20:30 Jaký doplňky užívá Jirka Hrabák? Kreatin jako anabolika?  22:00 Jak dávkovat kreatin, aby byl největší efekt?  26:00 Tip na jak lépe nabírat svaly  27:00 Sůl, aby člověk nezadržoval vodu.
2/14/202031 minutes
Episode Artwork

Jak nejefektivněji suplementovat? Nejlepší proteiny a látky pro budování svalové hmoty.

Lukáš Roubík a Míla Šindelář jsou zakladateli Institutu moderní výživy, jehož hlavní vizí je vzdělávat širokou veřejnost a přispět ke zlepšení celé oblasti zdravé i sportovní výživy v ČR a bojovat proti obrovskému množství dezinformací a mýtů ve výživě a zdraví. V tomto videu se dozvíte jaké doplňky stravy jsou alfa omegou, pokud chcete vidět výsledky.
2/3/20201 hour, 14 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Limity svalového růstu. Genetický potenciál. Zakázané látky a následky.

Jaké jsou limity svalového růstu? Jak poznám, že mám genetický potenciál pro růst svalové hmoty? Kolik svalů mohu nabrat v naturální formě a proč si dávat pozor na zakázané látky?
2/3/202030 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Existuje ideální jídelníček? Frekvence stravování, online jídelníček, počítání kalorií.

Petr Havlíček je jedním z nejznámějších a nejváženějších výživových poradců v České republice a Jirka Vacek je fitness trenér a bodybuilder.
2/3/202042 minutes, 24 seconds