Winamp Logo
Fair Play Michala Kovačiča|aktuality.sk Cover
Fair Play Michala Kovačiča|aktuality.sk Profile

Fair Play Michala Kovačiča|aktuality.sk

Slovak, News, 1 season, 46 episodes, 15 hours, 55 minutes
About
Aktuálne problémy, kľúčové mená a korektné otázky. Aj o tom je Fair Play - diskusia Michala Kovačiča s osobnosťami slovenského politického a verejného života. Spoločný projekt Aktuality.sk a TV Markíza má jasný cieľ - klásť férové otázky a žiadať jasné odpovede od politikov, biznismenov, poslancov či vysokých štátnych úradníkov. Vychutnajte si diskusie na aktuálne témy i nadčasové debaty s relevantnými osobnosťami.
Episode Artwork

Holcová: Vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka

Vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka sa po siedmich mesiacoch výrazne pohlo a polícia z tohto činu obvinila štyroch ľudí. Ako hodnotí najnovší vývoj jedna z blízkych spolupracovníčok zavraždeného novinára, sme sa sa v relácii Fair Play Michala Kovačiča rozprávali s Pavlou Holcovou.  V novom vydaní Fair Play Michala Kovačiča sa tiež dozviete: ako je to s talianskou stopou vo vyšetrovaní akú úlohu mohol vo vražde zohrať Marián Kočner či Pavla Holcová dôveruje slovenskej alebo českej polícii čo hovorí na vystúpenie Jaromíra Čižnára a Milana Lučanského ako je to s kauzami, na ktorých Holcová robila s Jánom Kuciakom
4/17/202313 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Andrea Kalavská: Vďaka opatreniam vlády môže byť nakazených o polovicu menej

Exministerka zdravotníctva a lekárka Andrea Kalavská v najnovšom vydaní relácie Fair Play Michala Kovačiča jasne hovorí, že kroky súčasnej vlády v boji s novým koronavírusom plne podporuje. Argumentuje číslami z najnovšej predikcie odborníkov, podľa ktorých je Slovensko na tom v porovnaní s inými európskymi krajinami veľmi dobre. Pripomína, že podľa jedného z prvotných scenárov vývoja, sa mohlo nakaziť až 10 percent populácie. „Opatreniami vlády pána Matoviča by sme sa mali dostať možno na 5 percent, teda na polovicu. To si ale vyžaduje od obyvateľov, aby to, čo im hovorí vláda, dodržiavali,” upozorňuje Kalavská. Aj preto nemá problém ani s najnovšími rozhodnutiami parlamentu, podľa ktorých bude môcť Úrad verejného zdravotníctva vyhľadávať nakazených aj pomocou dát získaných z mobilných telefónov. Pripomína štáty, ktoré si najlepšie vedú v boji s týmto vírusom aj vďaka využívaniu týchto nástrojov. „Na Taiwane stopujú pacientov. Keď sa vrátite zo zahraničia, musíte napísať odkiaľ ste prišli, aký je váš zdravotný stav. Keď cieľ je taký, že nám tu nemajú umierať ľudia, je to v poriadku,” vysvetľuje bývalá šéfka rezortu zdravotníctva.
4/1/202025 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Bugár: Držím Matovičovi palce. Ak to nedokáže, pochová nádej ľudí

Hoci pred voľbami predseda Mostu-Híd Béla Bugár hovoril, že ak by mal vládnuť s lídrom OĽaNO Igorom Matovičom, vyberie si smrť, teraz už svoj slovník krotí.   V novom vydaní relácie Fair Play Michala Kovačiča víťazovi volieb miesto toho odkazuje, že má šancu ukázať, že vie robiť aj zodpovednú politiku. „Snaží sa vystupovať nie ako cirkusant, ale to je len začiatok. Keď prídu prvé ťažkosti, potom sa uvidí, či ich vie zvládnuť,” skonštatoval Bugár. Samotný výsledok svojej strany považuje pritom za katastrofu. Aj preto na otázku, či zvažuje prípadnú opätovnú kandidatúru za šéfa Mostu-Híd, odpovedá úplne jednoznačne. „Už stačilo.”
3/11/202019 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Bihariová z PS: Matovič to skúša na Kotlebových voličov, ale nevyjde mu to

Jej meno sa skloňovalo aj ako predsedníčky Progresívneho Slovenska. Nakoniec sa stala podpredsedníčkou strany. Tvrdí, že to neľutuje.   „Ja mám ideologické klapky a hodnotové limity. Michal (Truban, pozn. red.) si nechá viac vecí vysvetliť, počúva pragmatické argumenty,“ tvrdí v najnovšom vydaní relácie Fair Play Irena Bihariová. Aj preto predsedu PS bráni pred kritikou. „Má silný potenciál pritiahnuť voličov, ktorých by som napríklad nedokázala pritiahnuť ja.“ Na druhej strane však nemá pochopenie pre lídra OĽaNO Igora Matoviča, ktorému sa nepáčia akcie progresívcov proti mítingom Kotlebovcom. „Možno by stačilo, keby menej škodil. Očakávam od človeka, ktorý chce byť súčasťou antifašistickej opozície, že sa postaví na stranu občianskej spoločnosti a nedopustí, aby bola postavená na úroveň ĽSNS,“ dodala Bihariová.
2/17/202022 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Cigániková z SaS: Matovič premiérom byť nechce, môže to byť Eduard Heger

Máloktorá poslankyňa na seba pútala za uplynulé štyri roky toľko pozornosti ako Jana Cigániková z SaS. V najnovšom vydaní relácie Fair Play Michala Kovačiča prezradí nielen to, či chce byť ministerkou zdravotníctva, ale aj čo si myslí o lídrovi OĽaNO Igorovi Matovičovi.   Práve on sa totiž spomína ako možný budúci premiér potom, čo preferencie jeho hnutia vyleteli strmo nahor. „Nemyslím si, že Igor bude chcieť byť premiérom. Má tam iných ľudí,” reaguje Cigániková. Možného predsedu novej vlády vidí skôr v poslancovi OĽaNO Eduardovi Hegerovi. „Edo Heger je inteligentný človek. Dokáže spájať a komunikovať.” Cigániková má však aj jednu „podmienku”. „Tento svet s Igorom Matovičom si viem predstaviť iba vtedy, keď po jeho boku bude Richard Sulík. To je jediný človek na politickej scéne, ktorý mu vie dohovoriť.” Jednoznačne odpovedá aj na otázku, či by možným kompromisom nemohol byť bývalý prezidentský kandidát a dnes nestranník Robert Mistrík: „Premárnil veľa príležitostí. Čakala som od neho oveľa viac,” hovorí Cigániková. Michal Kovačič sa s Janou Cigánikovou v ďalšom špeciálnom vydaní predvolebných Fair Play s političkami rozprával aj o tom čo by SaS urobila s 13. dôchodkami, v čom sú Sulíkovci slabší ako Matovičovci a odpovie aj na to prečo ich zdravotnícky program „zľavicovel”.
2/13/202027 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Saková: Volebný úspech Smeru-SD? Všetko nad 17 percent

Hoci vo voľbách 2016 získal Smer-SD 28 percent, ministerka vnútra a trojka na kandidátke Denisa Saková v relácii Fair Play Michala Kovačiča hovorí jasne. Teraz bude úspechom všetko nad sedemnásť percent.   Na otázku, s kým by chcel Smer-SD vládnuť, hovorí, že “s niekým rozumným a triezvo praktickým”. Zároveň Saková obraňuje videá, ktorými jej strana zaplavila slovenský internet. Smer-SD v nich tvrdí, že SaS chce zavádzať šestdňový pracovný týždeň a predsedu Za ľudí Andreja Kisku obviňuje, že ukradol pozemok. A hoci ani jedno z týchto tvrdení nie je pravdivé, ministerka vnútra hovorí, že jej 10-ročného syna pobavili. „Neviem, či sa tam klame. Ja som si tú knihu odporúčaní SaS nečítala,” reagovala Saková na otázku moderátora Michala Kovačiča, či jej to neprekáža.
2/11/202026 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Mária Kolíková (Za ľudí): Chcem byť ministerkou spravodlivosti

Väčšina politikov o svojich ambíciách hovoriť nechce. Mária Kolíková, bývalá „dvojka” exministerky spravodlivosti Lucii Žitňanskej, dnes kandidátka strany Za ľudí, ide ale proti prúdu. Jasne hovorí, že po voľbách sa vidí práve na čele tohto rezortu. A nie je to jediná vec, v ktorej prekvapuje. Kolíková tvrdí, že s výrokom prezidentky Zuzany Čaputovej v relácii Na telo, že by mala problém vymenovať predsedu Za ľudí Andreja Kisku za premiéra v prípade, ak by bol obžalovaný, nemá žiaden problém. „Určite by sa nám nikomu nepáčilo, keby sme mali obžalovaných ministrov, premiérov. (...) Ako advokátka som si ten prípad ale pozrela a som presvedčená, že tam nie je dôvod, aby bolo vznesené obvinenie ani obžaloba. Podľa mňa je to politický proces, a prezidentka by mala na to prihliadať,” hovorí kandidátka Za ľudí v najnovšom vydaní relácii Fair Play Michala Kovačiča.
2/5/202021 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Pčolinská zo Sme rodina: Kollár nechce byť vo vláde. Na ministra vnútra máme Krajniaka

Hoci sa na verejnosť už pred niekoľkými rokmi dostali fotografie Borisa Kollára v spoločnosti mafiánov, jeho hnutie Sme rodina by chcelo v možnej novej vláde obsadiť post ministra vnútra alebo obrany.   „Keď sa s niekym stretávate a neviete o ňom relevantné informácie, ktoré by boli toxické, a potom sa v horizonte 10-20 rokov ukáže, že ten človek páchal trestnú činnosť, neznamená to, že aj vy musíte byť v kategórii mafián,” hovorí v novom vydaní relácie Fair Play Michala Kovačiča poslankyňa Sme rodina Adriana Pčolinská.  
1/30/202025 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Lipšic: Kočner bol posadnutý peniazmi. Kuciakove články ohrozovali jeho bohatstvo

Slovensko uplynulé dva týždne žilo súdnym megaprocesom v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Daniel Lipšic, advokát rodiny Kuciakovcov je presvedčený, že všetko smeruje k usvedčeniu páchateľov aj objednávateľov. „Marián Kočner bol závislý na luxuse, bol posadnutý peniazmi. Tá posadnutosť bola zrejme tak veľká, že neváhal sa uchýliť ani k objednávkam vrážd, ak mal pocit, že jeho bohatstvo môže byť ohrozené. (…) Spomínal jachty, súkromné lietadlá, dovolenky,“ hovorí Lipšic v relácii Fair Play Michala Kovačiča
1/26/202032 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Čakáte na najväčší predvolebný prieskum? K ľuďom sa dostane pár hodín pred voľbami

Viac ako 40 000 eur od viac ako 9200 ľudí. Aj tak vyzerá odpoveď občanov, ktorí sa poskladali na najrozsiahlejší predvolebný prieskum v čase, keď to vyzeralo, že vládni poslanci presadia 50-dňové moratórium.   A nakoniec nebude jeden prieskum, ale rovno dva. Nielen to, kedy a kto ho dostane, prezradila Zuzana Suchová z iniciatívy 50 dní v najnovšom Fair Play Michala Kovačiča.
1/20/202013 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Viceguvernér NBS: V druhom pilieri prišiel každý o 1000 až 4000 eur

Ľudovít Ódor je spoluautorom štúdie, podľa ktorej malo byť na našich dôchodkových účtoch dohromady o 2 až 7 miliárd viac.   Počas fungovania systému sa totiž doň robilo množstvo zásahov a oslnivé výkony pri investovaní našich peňazí nepodali ani správcovské spoločnosti. Kým najlepší slovenský dôchodkový fond nezarobil v priemere ani 4 percentá, novozélandsky verejný fond mal priemerný ročný výnos až 10 percent. Štúdia preto ponúka viacero alternatív, čo s tým. Od pravidiel pre druhý pilier zakotvených v Ústave, až po tú najkrajnejšiu. „Keď 15 rokov vidím, že to v zásade nemôže fungovať dobre, tak jednou z alternatív je, keď sa politici nevedia zhodnúť, utápať peniaze v takomto systéme nie je asi dlhodobé riešenie,“ hovorí viceguvernér Národnej banky Slovenska Ľudovít Ódor v relácii Fair Play Michala Kovačiča.
12/4/201918 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Poradca prezidentky Marián Leško: Smer nemusí dostať poverenie. Čo s Kotlebom, ešte nevieme

Ako sa bude prezidentka správať pred voľbami či po nich? Má víťaz automaticky zaručené poverenie na zostavenie vlády? A čo v prípade, že by vo voľbách triumfovali extrémisti z ĽSNS?   Nielen o politike, ale aj o vyhrážkach, ktoré hlava štátu dostáva, či možnom sťahovaní z Pezinka v dôsledku viacerých hrozieb hovoril poradca prezidentky Zuzany Čaputovej Marián Leško v relácii Fair Play Michala Kovačiča.
12/3/201921 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Robert Mistrík: Prečo krachla koalícia? Nebudem nahrávať Ficovi na smeč

Bol pri veľkých zákulisných rokovaniach opozičných strán, ktoré mohol práve on ako líder veľkej koalície viesť do volebného súboja.   Dlhé týždne dohadovania sa napokon ovocie ale nepriniesli. Viní z toho Andreja Kisku? A prečo sa napokon nedohodol s Richardom Sulíkom ani na kandidatúre za SaS?  „Nerád by som ukazoval na niekoho, kto-čo hovoril, neprospelo by to veci a nahrávali by sme len na smeč Robertovi Ficovi a koalícii," hovorí Robert Mistrík, hosť relácie Fair Play Michala Kovačiča.
11/29/201919 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Šéf FOCUS-u: Veľká koalícia PS/SPOLU, Za ľudí, SaS, OĽaNO by mohla získať 30 percent

Len necelé dva týždne pred odovzdaním kandidátnych listín sa v politickom zákulisí opäť hovorí o možnom vzniku veľkej pravicovej koalície - PS/SPOLU, Za ľudí, OĽaNO a SaS.   Šéf agentúry FOCUS Martin Slosiarik v relácii Fair Play Michala Kovačiča na jednej strane upozorňuje, že tak krátko pred voľbami to môže byť riziko, na strane druhej hovorí, že takéto zoskupenie by mohlo získať až 30 percent hlasov.
11/19/201918 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Milka Vášáryová o Novembri 89: Zrazu bolo ticho, ľudia sa objímali a dávali si ruky

„Prosím vás, neštrngajme kľúčmi, podajme si ruky, objímeme sa a sľúbme si lásku.” Aj tieto slová povedala 25. novembra 1989 v mimoriadne emotívnom prejave herečka Milka Vášáryová na Námestí SNP pred 100-tisíc ľuďmi. Rozhovor s Milkou Vášáryovou vám prinášame v rámci série špeciálnych vydaní Fair Play k výročiu 17. novembra 1989 s podtitulom: 30 rokov slobody.
11/17/201930 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Sajfa o Novembri ´89: Mal som červené otepľovačky a Krylovi praskla struna

Hoci mal v Novembri ´89 len desať rokov, pamätá si všetko celkom presne. Aj preto, že sa ho to priamo dotýkalo. Jeho otec totiž niekoľko mesiacov pred pamätnými udalosťami odišiel pracovať do Spojených štátov a totalitný režim rodine nedovoloval za ním vycestovať.   „Zrazu sa na tom námestí začalo niečo diať. Mám z toho stále zimomriavky. Je to totiž osobná vec," hovorí Matej „Sajfa" Cifra, hosť relácie Fair Play Michala Kovačiča. Rozhovor vám prinášame v rámci série špeciálnych vydaní Fair Play k výročiu 17. novembra 1989 s podtitulom: 30 rokov slobody.
11/13/201921 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Kálmán Petőcz: Slovenskí Maďari sú na seba precitlivelí

Zatiaľ čo maďarská televízia už vysielala rozhovor s Alexandrom Dubčekom, vtedajšie Československo žilo stále v informačnej izolácii. Aj vďaka tomu slovenskí Maďari predbehli Nežnú revolúciu, hovorí v relácii Fair Play Michala Kovačiča predseda Helsinského výboru na Slovensku Kálmán Petőcz.   Rozhovor s Kálmánom Petőczom vám prinášame v rámci série špeciálnych vydaní Fair Play k výročiu 17. novembra 1989 s podtitulom: 30 rokov slobody.
11/6/201919 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Youtuber Selassie: Za socializmu by ma asi zavreli

Síce udalosti 17. novembra nezažil, hovorí však, že si slobodu váži. Desí ho, ako ľahko sa dnes mladí ľudia nechajú ovplyvniť extrémistami. Hosťom relácie Fair Play Michala Kovačiča bol Matej Slažanský alias Selassie. Rozhovor vám prinášame v rámci série špeciálnych vydaní Fair Play k výročiu 17. novembra 1989 s podtitulom: 30 rokov slobody.
10/23/201921 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Hudobník Vladimír Sendrei: Rómom sa za socializmu žilo lepšie

Dnes je ako hudobník jedným z najznámejších reprezentantov Rómov nielen na Slovensku. Jeho prácu si všimol aj Hollywood. Napriek tomu ale tvrdí, že za socializmu sa Rómom žilo lepšie. „Hlavne tým, ktorí chceli pracovať. Boli sme súdržnejší, mali sme na všetko čas, boli sme pokojnejší v živote." Hosťom relácie Fair Play Michala Kovačiča bol Vladimír Sendrei.
10/16/201917 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Čarnogurský: Pre mňa sa komunizmus skončil. A ja som patril k víťazom

Ešte krátko pred novembrom ’89 bol za mrežami. Vtedajší režim ho vinil z podvracania a poburovania. Dnes ho vidieť po boku zástupcov KSS protestovať proti NATO. Michal Kovačič sa v relácii Fair Play zhováral s Jánom Čarnogurským v rámci špeciálnych Fair Play k výročiu 17. novembra 1989 s podtitulom: 30 rokov slobody.
10/14/201921 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

František Mikloško: Kresťanstvo sa ešte vráti, predbehne ho ale ekológia

Fenomén Karla Gotta vypovedá o niečom oveľa hlbšom, než len o tomto spevákovi. Prvý, kto ho rehabilitoval, bol Václav Havel, keď počas Nežnej revolúcie Gott spieval hymnu spolu s Karlom Krylom, spomína bývalý disident a ponovembrový politik František Mikloško.  
10/9/201918 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Hovorca Pochodu za život: Snáď sme zatlačili na poslancov

Hosťom relácie Fair Play s Michalom Kovačičom bol hovorca Národného pochodu za život Patrik Daniška.  
9/24/201917 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Martin M. Šimečka: Nostalgii za socializmom rozumiem

Takto pred tridsiatimi rokmi mal voľno, pretože kuričská sezóna sa ešte nezačala. Keďže jeho otec bol disident, musel napriek ambíciám chodiť na učňovku, a pracoval ako predavač, plavčík aj kurič. „Komunisti ľudí buzerovali, ale starali sa. Dnes sa o nich nestará nikto a je ťažké sa s tým vyrovnať,“ hovorí Martin M. ŠIMEČKA v relácii Fair Play Michala Kovačiča.  
9/20/201922 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Oskar Fegyveres: Neverím, že Lexa bude potrestaný

Svedok únosu Michala Kováča mladšieho a kamarát zavraždeného Róberta Remiáša hodnotí, kam dospelo vyšetrovanie kauzy. Vypočujte si reláciu Fair Play Michala Kovačiča s hosťom Oskarom Fegyveresom.
9/11/201915 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Režisér filmu o kyberšikane: Deti je ľahké zmanipulovať a vydierať fotografiami

Nakrútil film, ktorý mnohých šokuje. Vznikol totiž na základe skutočných výpovedí teenagerov, ktorí prišli do kontaktu s kyberšikanou. V čom kyberšikana predstavuje nebezpečný fenomén či koľko detí na Slovensku už zasiahol? Aj o tom hovoril Miro Drobný, režisér snímky Kto je ďalší.
9/9/201913 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Tomáš Drucker: Fico alebo Truban? Ešte neviem

Hoci Tomáš Drucker politickú stranu Dobrá voľba ešte len zakladá, už je okolo neho mimoriadne rušno. Prečo sa teda rozhodol vrátiť z politického dôchodku, aké známe tváre chce do strany získať alebo koho (ne)vylučuje z možnej koaličnej spolupráce? Počúvajte Fair Play Michala Kovačiča.  
8/28/201921 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Poradca Zuzany Čaputovej: prezidentka bude menej lietať, hľadí na ekológiu

Juraj Rizman spolupracoval so Zuzanou Čaputovou dávno pred tým, ako sa stala prezidentkou Slovenska. Spoločne bojovali proti skládke odpadov v Pezinku. Pamätá si aj na časy, keď sa Zuzane Čaputovej začali vyhrážať. Dnes jej v prezidentskom paláci radí v oblasti životného prostredia a už majú za sebou prvý úspech: Slovensko sa prihlásilo ku klimatickej neutralite. Čo to znamená? Viac vysvetlil Juraj Rizman. Moderuje Michal Kovačič.
8/26/201920 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Šéf firmy ESET: Nechystáme sa prevziať moc na Slovensku

Názov tejto spoločnosti funguje v prípade niektorých politikov ako zaklínadlo. Môžu takmer za všetko, čo sa im nepáči. Ako to teda je? Aj to sa dozviete v novom vydaní relácie Fair Play Michala Kovačiča. Hosťom bol generálny riaditeľ spoločnosti ESET Richard Marko
6/12/201922 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Kotleba svoj strop ešte nedosiahol. Môže mať 15 percent

Prečo sa podarilo extrémistickej ĽS-Naše Slovensko získať dve miesta v budúcom europarlamente a hnutie Sme rodina, ktoré sa snažilo naskočiť na euroskeptickú stranu pohorelo? Čo kotlebovci v kampani radšej zatajili? Hosťom v relácii Fair Play Michala Kovačiča bol odborník na extrémizmus Daniel Milo.
5/28/201923 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Primátor Nitry Hattas: Hokej dostal menej, deti viac

Hosťom Michala Kovačiča bol najmladší primátor krajského mesta - Marek Hattas z Nitry.  Ako dodržiava sľuby, ktoré dal voličom? 
4/16/201919 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Bývalý veľvyslanec pri NATO. Pôjde ku Kiskovi?

Tomáš Valášek bol veľvyslancom SR pri NATO. Michal Kovačič sa ho pýtal na americké peniaze na slovenské letiská, ale aj na stranu Andreja Kisku. 
4/9/201922 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Zuzana Čaputová to išla skúsiť, hovorí šéf jej kampane

Martin Burgr má za sebou dve úspešné kampane - Matuša Valla a Zuzany Čaputovej. Michalovi Kovačičovi porozprával o kľúčových momentoch kampane.   
4/1/201918 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Žena ako prezidentka? Problém pre väčšinu vidieka

Prečo sa Maroš Šefčovič prezentuje s manželkou pri nedeľných rezňoch? A prečo by Zuzana Čaputová mala byť viac ľudová, keď chce pomýšľať na triumf v prezidentských voľbách? Aj na tieto otázky odpovedal v relácii Fair Play Michala Kovačiča expert na stratégie kampaní v spoločnosti Restartup Michal Novota.  
2/28/201922 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Jožo Pročko: Kampaňoval som za Dzurindu a pomôžem aj v 2020-tom

Jožo Pročko vtipkoval, hovoril jeho najpopulárnejšom videu a aj o politike. Čo funguje na ľudí? Úprimnosť!  
1/31/201921 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Šéf komory učiteľov: O dotáciach rozhodujú oligarchovia. Ministerka je len maskot

Rozhovor s Vladimírom Crmomanom.
1/28/201917 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Demeš: Takéhoto Lajčáka som ešte nevidel

Exminister zahraničia Pavol Demeš hodnotí ministra Lajčáka, pakt o migrácii a možných nástupcov Miroslava Lajčáka. 
11/27/201816 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Richard Sulík ponúkol SaS expremiérke Radičovej

Hoci je Iveta Radičová už niekoľko rokov mimo veľkej politiky, zostáva jej súčasťou. O to zaujímavejšie vyznieva informácia, podľa ktorej jej Richard Sulík chcel prenechať líderskú stoličku v SaS. Aj o tejto téme rozprávala v relácii Fair Play Michala Kovačiča.  V novom vydaní relácie Fair Play Michala Kovačiča sa dozviete: – kto jej ponúkal návrat do politiky, – či už odpustila Richardovi Sulíkovi pád vlády, – ako reagovala na nezvyčajnú ponuku lídra SaS, – ako hodnotí šance pripravovaného subjektu Andreja Kisku, – na koho fungujú reči Roberta Fica o Georgovi Sorosovi.
11/20/201823 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Matúš Vallo: Pre každého slušného poslanca mám neuveriteľné lákadlo

V novom vydaní Fair Play Michala Kovačiča sa dozviete: – čo je pre Matúša Valla prioritou v doprave, – čo urobí za prvý rok vo funkcii, – kto a koľko zaplatí za parkovanie v Bratislave, – koho si chce získať na svoju stranu a čo za to sľubuje, – koľko kilometrov cyklotrás pribudne, – ako chce zmeniť verejné priestory a čo bude s Hlavnou stanicou, – či končí svoju kariéru v skupine Para.
11/12/201827 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Holcová: Marián Kočner je relevantná verzia vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka

Vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka sa po siedmich mesiacoch výrazne pohlo a polícia z tohto činu obvinila štyroch ľudí. Ako hodnotí najnovší vývoj jedna z blízkych spolupracovníčok zavraždeného novinára, sme sa sa v relácii Fair Play Michala Kovačiča rozprávali s Pavlou Holcovou.  V novom vydaní Fair Play Michala Kovačiča sa tiež dozviete: ako je to s talianskou stopou vo vyšetrovaní akú úlohu mohol vo vražde zohrať Marián Kočner či Pavla Holcová dôveruje slovenskej alebo českej polícii čo hovorí na vystúpenie Jaromíra Čižnára a Milana Lučanského ako je to s kauzami, na ktorých Holcová robila s Jánom Kuciakom
11/6/201811 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Fair Play s Baruch Myers: Keby politici nemali elitársky postoj, Kotleba by nemusel byť v parlamente

Vo Fair Play Michala Kovačiča sa dozviete: Kde sa Židia cítia bezpečnejšie? Ako vníma vyťahovanie „sorosovskej“ karty slovenskými a maďarskými politikmi? Čo hovorí na volebný úspech kotlebovcov? Kedy sa Slovensko vyrovná so slovenským vojnovým štátom? Prekážajú utečenci z prevažne arabských krajín? Ako vníma vzťahy medzi judaizmom, kresťanstvom a islamom? Čo radí deťom v škole, keď sa stretnú s prejavmi neznášanlivosti?
9/18/201820 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Fair Play s klimatológom Pavlom Faškom: Bude nám chýbať pitná voda a máme si zvykať na Vianoce na blate?

Vo Fair Play Michala Kovačiča sa dozviete: Treba si zvykať na bleskové búrky a intenzívne dažde? Musíme sa zmieriť s povodňami? Bude nám chýbať pitná voda? Máme si zvykať, že Vianoce budú na blate? Bude väčšina lyžiarskych stredísk na Slovensku odkázaná na umelý sneh? Ako si ochrániť majetok pred nepriazňou počasia?
9/12/201816 minutes
Episode Artwork

Fair Play s Jurajom Mravcom: Desaťtisíce Arabov v Bratislave? Aspoň by sa bolo kde strihať

Fotograf a filmár Juraj Mravec strávil kvôli svojmu najnovšiemu dokumentu celý rok na frontovej línii boja proti Islamskému štátu. Pri Mosule mu lietali nad hlavou guľky a rakety. Navyše videl veľa utrpenia, keďže v Iraku bol so slovenskými záchranármi. „Keď priniesli naraz 17 zranených, odložil som fotoaparát a išiel pomáhať. Urgentná medicína nie je jadrová fyzika, treba rýchlo urobiť niekoľko úkonov, aby človek prežil transport do nemocnice.“ Mladý dokumentarista o migračnej kríze hovorí, že sa neskončí dobre. Nemôžeme sa ale podľa neho čudovať, že ak Západ vykorisťuje ľudí z chudobnejších krajín, tak sa tlačia do Európy. „Keby sme nežili na úkor práce ľudí z tretieho sveta, tak by nás telefón v obchode nestál 300 eur, ale povedzme 4000 eur,“ dodáva.
8/17/201821 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Fair Play s Evou Goncalvesovou: Rozsiahle infarkty postihujú aj dvadsiatnikov

Obézni päťdesiatnici, zároveň tuhí fajčiari. To sú vzorové príklady ľudí, ktorých najčastejšie postihujú infarkty. Aj keď je to stále tá najrizikovejšia skupina, veková hranica infarktu sa posúva stále nižšie a nižšie. „Zaznamenávame rozsiahle infarkty u mladších ľudí. Sú pre nich typické väčšinou veľké infarkty, ktoré prídu z čista-jasna, z plného zdravia a vedia byť aj smrteľné,“ priznala v relácii Fair Play s Michalom Kovačičom primárka Oddelenia zlyhávania a transplantácie srdca z Ústavu srdcových a cievnych chorôb Eva Goncalvesová. Podiel na tom má nielen fajčenie a nezdravý životný štýl, ale v nezanedbateľnej miere sa na tom podieľajú aj dedičné faktory. „A nepochybne sa k tomu pridáva aj stres a u mladých ľudí v súčasnosti užívané stimulujúce látky,“ hovorí Goncalvesová. Z desiatich Slovákov má pritom minimálne 8 z nich jeden a viac rizikových faktorov pre vznik infarktu. „Pre mladších ľudí to platí možno viac ako pre starších. Lebo mladší určite viacej fajčia ako starší. A trend je taký zvláštny, že fajčia viacej dievčatá,“ priznáva.
8/17/201822 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Fair Play s Jurajom Rosom: Kedy ľudí nahradia stroje?

Umelá inteligencia môže byť v mnohých ohľadoch lepšia ako človek. V relácii Fair Play s Michalom Kovačičom to povedal Juraj Rosa, ktorý pracuje na vývoji umelej inteligencie. Rosa spolu so svojim bratom vyvinuli aplikáciu, vďaka ktorej vedia napríklad rozpoznávať diamanty lepšie ako odborníci. „Dokážeme rozpoznávať niektoré parametre alebo kvalitatívne parametre z obyčajnej fotografie,“ hovorí Rosa. V relácii sa dozviete aj to, prečo môže umelá inteligencia znamenať ohrozenie ľudstva.
8/17/201819 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Fair Play s Branči Kováčom alias VECom

Raper Braňo Kováč, alias Vec, je legendou slovenskej hip hop scény. V dnešnom dieli Fair Play s Michalom Kovačičom hovorí nielen o hip hope, ale aj o politike a náckoch.
8/17/201820 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Fair Play s Gabrielou Belopotockou: Kto vydáva knihy vrahov a konšpirátorov?

„Nemyslím si, že pitie Sava dokáže vyliečiť rakovinu, takže by som takú knihu určite odmietla,“ hovorí Gabriela Belopotocká, ktorá vedie najväčšie slovenské vydavateľstvo už 28 rokov. Po chuti jej nie sú ani životopisy slovenských politikov, hoci kontroverzného expolitika Jozefa Banáša obhajuje. Ten je pritom populárny aj vďaka svojim predpovediam, ktoré sa často nenaplnia. Jedna z nedávnych hovorí o tom, že Wall Street nedovolí americké voľby vyhrať Donaldovi Trumpovi. „On pre nás píše výbornú fikciu, s jeho osobnosťou to nič nemá,“ vysvetľuje Belopotocká. Hoci jej vydavateľstvo vydáva v priemere jednu knihu denne a medzi nimi aj množstvo sladkých príbehov o láske, odmieta, že by sa podpísala pod brak. „E-mailom dostávame minimálne 2-3 rukopisy denne, brak je to, čo nevydáme,“ dodáva.
8/15/201818 minutes, 20 seconds