Winamp Logo
Emmecast Cover
Emmecast Profile

Emmecast

Estonian, Parenting, 1 season, 38 episodes, 1 day, 15 hours, 51 minutes
About
Räägime emaks saamisest, emaks kasvamisest, muredest-rõõmudest ja kõigest, mis emadusega kaasas käib. Sekka puistame teemasid ka isadele. Teeme podcasti teile ja teiega! Jaga meiega oma lugusid, et saaksime neid kajastada ja anda teistele emadele tunde, et nad ei ole oma muredega üksi.
Episode Artwork

37. Imetamine II osa

Jätkame täna seal, kus eelmisel nädalal pooleli jäi. Räägime armsa imetamisnõustaja Elianaga talle südamelähedasel teemal - imetamine, kuidas muuta imetamine kõigile osapooltele toredaks, mida silmas pidada lisatoiduga ja kuidas võiks välja näha rinnast võõrutamine. Seda ja palju muud meie tänases osas. Eliana tegemisi saab jälgida tema Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/DoulaEliana
4/4/202253 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

36. Imetamine I osa

Imetamine on ilus kogemus. Aga mitte alati.  See võib olla ka valus, ebameeldiv, ebamugav või suisa võimatu. Võtame selles ja järgmises osas ette imetamisel ette tulevad mured, Eliana jagab nippe, kuidas neist üle saada. Räägime imetamisnõustaja tööst üldiselt ja loodetavasti on need kaks saadet sinu jaoks täis väärt infot. Eliana tegemisi saab jälgida tema Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/DoulaEliana
3/28/202256 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

35. Vankrid, kärud ja turvatoolid

Jagame täna oma kogemusi erinevate vankrite, kärude ja turvahällide ning -toolidega. Mis meile meeldis, mis mitte? Palju on Johannal olnud erinevaid kärusid? Mis on interneti arvates parimad 2022. aasta kärud ja turvahällid. Mõnusat kuulamist!
3/14/20221 hour, 11 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

34. Sünnitusplaani koostamine. Külas Maarika Mesipuu-Veebel

Sünnitoetaja ja doula Maarika räägib täna Mariga sünnitusplaani koostamisest. Mis see on, miks võiks neid olla mitu ja mida sinna kirja panna, et võimalikult hästi sünnituseks ette valmistunud olla. Mõnusat kuulamist!
3/7/20221 hour, 40 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

33. Jutud elust kahe lapsega

Räägime, kuidas on läinud Mari elu kahe lapse emana. Sekka juttu 2.5 aastaste hingeelust ja muust.  Mõnusat kuulamist!
2/28/20221 hour, 15 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

32. Mari teine sünnitus - otse haiglast

Ahjusoojad emotsioonid ja kokkuvõte Mari teise poja sünnist. Ehe, aus ja ilustamata. Aitäh personalile ja mõnusat kuulamist!
2/14/202250 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

31. Õdede-vendade suhted

Mari üks suurimaid hirme teise lapse saamisega on peredünaamika muutumine ja laste omavaheline läbisaamine. Kuidas oli olukord Johanna ja Mari kodudes õdede-vendadega, kui nad lapsed olid? Täna räägime oma kogemusest meie enda õdede-vendadega. Mõnusat kuulamist!
2/7/20221 hour, 5 seconds
Episode Artwork

30. 1. RASEDUS vs 2. RASEDUS

Mari räägib, kuidas on kulgenud teise lapse ootus, mida on ta pakkinud enda haiglakotti, kuidas on korraldatud vanema lapse logistika, millised hirmud on kohe-kohe teise lapse emaks saaval naisel ja paljust muust.
1/31/20221 hour, 8 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

29. Jõulud ja aastavahetus

Ilusat 2022. aastat! Oleme pausilt tagasi ja räägime, mida tegime jõulude ja aastavahetusega. Kuidas lastega, kingitustega. Mida söödi joodi. Mõnusat kuulamist!
1/24/202254 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

28. Kes on ja mida teeb raseduskriisinõustaja

Eelmise nädala osa jätkuks toome täna sinuni saate, kus räägime raseduskriisinõustajaga tema tööst. Mida ta teeb, kes peaksid kriisinõustaja juurde pöörduma, kuidas sinna saada ja millist abi raseduskriisinõustaja üldse pakkuda saab. Meil on külas Eliana, kes jagab oma mõtteid ja kogemusi. Mõnusat kuulamist!
12/16/202158 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

27. Rasedusjärgne depressioon

Rasedus ja rasedusjärgne periood peaksid olema maagilised, ilusad võimsad ajad naise elus. Aga mis juhtub siis, kui see ei ole nii? Mis juhtub siis, kui (tulevane) ema ei tunne ennast ilusa, võimsa, enesekindlana? Kuidas tulla välja sügavast mustast august, kus mõtted ka kõige hullema juurde kipuvad eksima? Täna räägime sünnitusjärgsest depressioonist. Meil on külas Mariann, kes peab blogi https://momsquad.ee/ ja räägib väga avameelselt ja ausalt oma võitlusest depressiooniga.
12/6/202157 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

26. Mari käis lapsega reisil

Hullumeelsus, aga nii on. Mari räägib oma toredast reisist Taani
11/29/202147 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

25. Tegevused väikelapsega

Selle nädala osa on üle-eelmise nädala jätkuks. Räägime sellest, millega meie lapsed päevad otsa tegelevad, milliseid mänge nendega mängime ja ka sellest, millised on jõulud meie peredes. Mõnusat kuulamist! Kui sulle meie saated meeldivad, jälgi meid, pane sellele osale like ja jaga meie podcasti ka oma sõpradele!
11/22/20211 hour, 2 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

24. Igapäevaelu väikelapsega

Räägime, kuidas meie lapsed elavad, käituvad, magavad. Kuidas on meie peres ekraaniajaga ja kuidas lasteaias läheb.
11/8/20211 hour, 2 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

23. Johanna kaalulangus ja hullud kaheaastased

Tänase osa peateemaks on Johanna kaalulangetuse teekond. Ta räägib kuidas kõik algas, milliste arstide juures ta käima pidi, kuidas taastumine läks, kuidas mõjutas maovähendusoperatsioon tema rasedust ja kuidas läheb tal täna. Saate esimese pooles räägime sellest, kuidas meie kaheaastased meid hulluks ajavad. Mõnusat kuulamist!
11/1/20211 hour, 9 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

22. Vaimne tervis raseduse ajal 2. osa

Siin on teine osa meie vestlusest Mari ja Sanderiga. Kuidas nad said hakkama koos ja eraldi oma vaimse tervise hoidmisega, mis tunded neis raseduse ajal olid, kuidas sünnitus läks ja mida soovitavad nad teistele tulevastele lapsevanematele, et rassedus oleks võimalikult ilus aeg.
10/25/20211 hour, 20 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

21. Vaimne tervis raseduse ajal

Meil on külas Mari ja Sander koos oma tutika beebiga. Räägime väga vajalikul teemal, mis ei saa piisavalt kajastust - vaimne tervis raseduse ajal. Kuidas tulla toime selle elumuutusega, läbipõlemisega. Mis toimub tulevase ema peas, kui tema kaasa ei saa tulla vastuvõttudele ja kuidas tunneb ennast see kõrvale jäänud isa. Juttu jagus kauemaks, seega on täna teie ees esimene pool vestlusest. Jutu jätku kuuled juba nädala pärast
10/18/20211 hour, 8 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

20. Lobiseme niisama

Tänases osas võtame vabalt ja ajame niisama juttu. Räägime ikka ja jälle Mari rasedusest, sellest, kuidas me juba oleme 20. osani jõudnud. Mari võtab ette artikli, kuidas riigiasutused omavahel ei suhtle ja lapsevanemate elu keeruliseks muudavad ja Johanna paiskab eetrisse huvitavaid fakte beebidest. Mõnusat kuulamist!
10/11/20211 hour, 5 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

19. Esimene kuu lapsega

Haiglast kodus, mis nüüd saab? Meenutame ja muljetame oma esimese emaksolemise kuu üle. Kuidas ellu jäime? Kuidas meie elu muutus? Kuidas lapsed käitusid jne. Mõnusat kuulamist!
10/4/202151 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

18. Beebide ja väikelaste uni. Külas Unenõistaja Livia

Tänases osas räägib Johanna unenõustaja Liviaga (Insta: @uneliiva_livia FB: https://www.facebook.com/UneliivaLiviaMordant) väga tähtsal teemal, mis kahtlemata mõjutab iga perekonna elukorraldust. Arutatakse beebide ja väikelaste une ja selle parandamise võimaluste üle. Mõnunsat kuulamist.
9/27/20211 hour, 3 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

17. Kodusünnitus (külas Maarika Mesipuu-Veebel)

Räägime ülitoreda Maarikaga kodusünnitustest. Kes saab eestis kodus sünnitada? Kuidas on see reguleeritud? Kes kodusünnitajat toetab? Kui palju maksab kodusünnitus? Need ja paljud teised küsimused saavad tänases osas vastuse.
9/20/20211 hour, 29 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

5. Viljakus ja viljatus (beebitolm.ee)

Külas on armas Mari, kes räägib oma pikast emaks saamise teekonnast. Avatud ja avameelne suhtlus ka keerulistel teemadel on oluline, et naised ja paarid tunneksid ennast vabalt ja ei peaks häbenema ega piinlikust tundma, kui nende lapsesaamise teekond on pikem ja teistsugune kui enamusel. Keegi pole üksi ja keegi ei peaks tundma ennast üksikuna! Jaga seda saadet oma sõprade ja perega, et see ülivõimas sõnum jõuaks võimalikult paljude inimesteni! Lisaks oma kogemuse jagamisele viib Mari koos kamba vingete naistega emadepäeva nädalal ägedaid vestlusõhtuid. Rohkem infot siit: www.fienta.com/naisteltnaistele
5/3/20211 hour, 9 minutes, 13 seconds