Winamp Logo
Eesti Sotsiaalmeedia Podcast Cover
Eesti Sotsiaalmeedia Podcast Profile

Eesti Sotsiaalmeedia Podcast

English, Financial News, 1 season, 59 episodes, 2 days, 14 hours, 22 minutes
About
Miks, mida ja kuidas sotsiaalmeedias? Nendele ja paljudele teistele küsimustele anname vastuseid 7Blaze podcastis.
Episode Artwork

[#55] Kanad on meie tulevik - Gustav Kotkas ehk www.gustavikanad.ee

Lugu sellest kuidas tehnoloogia startupides töötav Gustav maale kolis ja hakkas kanu kasvatama! Elasin 2022 suvi maal, Avinurme kandis, kus rentisin kaheks kuuks majakese ja veetsin unustamatu suve koos koera ja abikaasaga metsa vahel puumajakeses välikäimlaga. See oli piisav, et sain selgeks enda jaoks selle, et soovin mingist hetkest ka ise maale minna päriseks. Veel ei kiirusta, aga teen eeltööd selle kohta, et kuidas seal siis hakkama saada ja kuidas on võimalik seal üldse ära elada. Kutsusin oma tuttava Gustavi, keda olin jälginud viimastel aastatel tema kanakasvataja teekonnal. Lähemalt saad uurida ja lugeda ise www.gustavikanad.ee Saade oli lustakas ja täis taipamisi, et kõik see on tehtav. Peab olema lihtsalt kannatust ja järjepidevust. Loodan, et ka sina kallis kuulaja saad sellest saatest inspiratsiooni. Maal kohtume! Nagu aru saate, siis turundussaade on vaikselt üle kolinud persoonilugude saateks. See on tõenäoliselt mõneks ajaks viimane podcast mis ilmub 7Blaze nime alt, edasipidi hakkavad saated olema Jaan Kruusma Podcast nime all. See siis on justkui 0 episood.
9/27/20221 hour, 47 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

[#54] Kuidas saada üksteisest paremini aru ehk kaks podcasterit panid hullu! - Chris Kala

Duo podcast koos Chris Kalaga https://www.facebook.com/chriskalapod..., toores ausus ja ausad mehed stuudios. Teemad: Kas sina valiksid selle, mis on eetiliselt õige või selle mis sulle päriselt rõõmu valmistab? Kuidas seista enda eest? Arutasime ka viha üle, kuidas sellega toime tulla! Mark Zuckenberg ja mida tema otsustas teha vihaga Facebookis. Kas teha elus asju raha pärast? Kuula miks 7Blaze puhkusel oli ja mis saab saatest edasi. Igatahes oli imeline vestlust Chrisiga, aitäh! Kui soovid alustada oma podcastiga, siis tee seda juba täna! Saadet toimetas Joonas Sild, salvestatud Ruum:Um'is.
9/19/20222 hours, 30 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

[#53] Jaan Kruusma - Miks ja millest ma mõtlen? Sõda, viha ja armastus!

Istusin maha ja hakkasin lihtsalt rääkima. Teemadeks mina ise, sotsiaalmeedia, naised, tsensuur, Mark Zuckerberg ja kõik muu mis pähe tuli. Viha, sõda ja rahu! Korruptsioon Facebookis. Räägin ka sellest, mis toimub 7Blazega, miks ma seal midagi ei tee enam. Aga sellegi poolest, podcast jätkub. Vist kõige raskem saade, mida ma teinud ja avaldanud olen. Head kuulamist ja head vaatamist. Saade on sponsoreeritud Stuudio:UM poolt ja Chillit Bängi poolt!
9/7/20221 hour, 56 seconds
Episode Artwork

[#52] Kuidas Instagramis 20000 jälgijani jõuda? - Vahur Singa

Läksin külla sõbrale ja pärisin kuidas ta jõudis paari kuuga endale 20000 jälgijat saada ning kuidas jõusaal aitab sul paremaks turundajaks saada. Külaline Vahur Singa avab enda telgitaguseid. Räägime peamiselt küll turundusest, aga sinna sisse mahtus ka palju enesearengu teemasid. Mikrod ja makrod on paigas, minule oli see väga äge ja hariv saade, aitäh Vahur https://www.instagram.com/vahursinga/ Head kuulamist ja vaatamist! Saade üleval ka Youtubes https://www.youtube.com/watch?v=lR1cvDCbUwQ
3/15/20221 hour, 41 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

[#51] Täitsa Pekkis, Milline Turundussaade - Taavid Mikomägi

Täitsa lõpp! Saade number 51 on nüüd teie kõrvade jaoks valmis ning ootab kuulamist. Saates kõlavad vastused järgmistele küsimustele: Kas Jaan sai igavese bänni Facebookist? Miks pole nii kaua uusi saateid tulnud? Kes on see seksikas mees Taavid Mikomägi? Salvestus toimus Täitsa Pekkis stuudios ja külalisena oli Taavid Mikomägi, kes on endine turundaja Nudisti peenjoogi vabrikust, Veriffis, imeline jutuvestja ja üldse teinud palju ägedaid turundusprojekte oma karjääri jooksul, millest juttu tuleb ka selles saates. Aga see pole veel kõik. Taavid teeb saadet nimega Täitsa Pekkis Milline Mees, kuhu ka mina, Jaan Kruusma, olen sattunud vahepeal kaas saatejuhiks arutamaks meheks ja inimeseks olemist igapäeva võtmes, mida toome esile ka siin. Täitsa Pekkis Milline Mees saateid saab kuulata siit https://open.spotify.com/show/5xXMCSz7smavyCo8LD6WV0?si=7cff74cc6ccd4ad1 Aitab lugemisest, head kuulamist!
2/7/20221 hour, 38 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

[#50] Mis on elus kõige tähtsam? - Jaan Kruusma ja Ailar Väärtmaa

Juhhuuu! Poolsada saadet on purgis ja teekond on olnud super! 50 juubeli puhul teeme kiire tagasivaate ja meenutame, kuidas kõik sai alguse ning mis ja kui palju on viimaste aastatega muutunud. Otsime vastuseid küsimustele nagu: mis on meid teinud selliseks nagu oleme täna? kas unistada või mitte? kui palju teha tööd? kuidas olla päriselt kohal? Kõik saates mainitud viited, soovitused ja muud vajalikud lingid leiad 7Blaze blogist: https://7blaze.com/podcast-50-mis-on-elus-koige-tahtsam/ Põnevat kuulamist!
3/4/20201 hour, 9 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

[#49] Strateegiline internetiturundus - Katrin Vilimaa-Otsing ja Kaspar Aren

Mis on strateegiline internetiturundus? Millised on kolm esimest sammu turundusstrateegia koostamisel? Mis on 70/20/10 reegel? Millal on õige aeg Facebooki reklaam kinni keerata? Mida mõõta, kuidas mõõta ja millega mõõta? Turundusalaseid küsimusi on veel kuhjaga ja neile annavad tänases saates vastused koolitaja ja turundusspetsialist Katrin Vilimaa-Otsing ning müügilahtrite ja turundusstrateegia spetsialist Kaspar Aren. Kõik saates mainitud viited, soovitused ja muud vajalikud lingid leiad 7Blaze blogist: https://7blaze.com/podcast-49-strateegiline-internetiturundus Head kuulamist!
12/30/20191 hour, 18 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

[#48] Isikubränding Juhtidele - Peep Vain Ja Olesija Saue

Tänases saates defineerime isukubrändi, arutame isikubrändi vajalikkusest, selle loomisest ja räägime ka muudel põnevatel teemadel. Saatekülalisteks on enesearengu maaletooja, edumaniakk #1 ning sõna ja helikunstnik Peep vain ja ettevõtja, koolitaja ja strateeg Olesija Saue. Vastatud saavad muuhulgas küsimused: - kelle, mille jaoks on vaja isikubrändi? - mis on kolm küsimust, läbi mille luua isikubränd? - kuidas mõjutada seda, mida räägivad inimesed siis, kui oled ruumist lahkunud? - mis on edu saladus? - kas sinu kalender peegeldab sinu elu top 5 asju? - ja paljud teised isikubrändi ning turundust puudutavad küsimused. Kõik saates mainitud viited, soovitused ja muud vajalikud lingid leiad 7Blaze blogist: https://7blaze.com/podcast-48-isikubranding-juhtidele/ Põnevat kuulamist!
12/7/20191 hour, 23 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

[#47] Kuidas on lood teisel pool? - Jana Gashkova ja Erki Veiko

Saatekülasteks on seekord turundusagentuuri Paprika juht Jana Goshkova ja Errier butiigi asutaja ning juht Erki Veiko. Räägime meestest ja venekeelsest sihtgrupist ja paljust muust. Vastuse saavad küsimused: - kuidas hoida mehi endast huvitatuna? - mis on oluline turundades venekeelsele sihtgrupile? - kas Eestis on demograafiline kriis? ja veel mitmed põnevad küsimused. Kõik saates mainitud viited, soovitused ja muud vajalikud lingid leiad 7Blaze blogist: https://7blaze.com/podcast-47-kuidas-on-lood-teisel-pool Põnevat kuulamist!
10/9/20191 hour, 11 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

[#46] Internetiturunduse Meistriklass - Priit Kallas Ja Timo Porval

Kokku üle 30 aasta digiturunduse tarkusi ja praktikat ja sadu joostud kilomeetreid. Tere tulemast saatekülalised Dreamgrow asutaja Priit Kallas ja Lavii asutaja Timo Porval. Selles kasulikest nõuannetest pungil podcastis leiavad muuhulgas vastused järgmised küsimused: Mis on Internetiturundus? Kus on Instagramis raha? Kas Palja Porgandi blogist tuleb Sulle trafficut? Mis on Next Big Thing? Kõik saates mainitud viited, soovitused ja muud vajalikud lingid leiad 7Blaze blogist: https://7blaze.com/podcast-46-internetiturunduse-meistriklass/ Põnevat vaatamist ja kuulamist!
8/1/20191 hour, 36 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

[#45] Mida Juku ei õpi, seda pole Juhanil teada vaja - Tallinna Majanduskool

Kumb tuli enne, kas muna või kana? Mis puuvili oleks sotsiaalmeedia? Miks minna kooli sotsiaalmeediat õppima? Mis on sotsiaalmeedia pahupool? Ja paljud muud põnevad küsimused saavad vastuse tänases episoodis, kus saatekülalisteks sotsiaalmeedia spetsialisti eriala tudengid Tallinna Majanduskoolist. Kõik saates mainitud viited, soovitused ja muud vajalikud lingid leiad blogist https://7blaze.com/podcast-45-tallinna-majanduskool/ Põnevat vaatamist ja kuulamist!
5/20/20191 hour, 3 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Ring Podcast #9 - Jaan Kruusma

Jaan käis külas Ring Podcastis, mida juhtis Rico Veskivälji, ja andis intervjuu sotsiaalmeedia turunduse teemadel. Saate märkmed Jaani taust ja sotsiaalmeedia areng [2:30] Sotsiaalmeedia olemus, lugude rääkimine [5:30] Sotsiaalmeedia haare [7:40] Emotsioonide jagamine [10:35] Sotsiaalmeedia kolm kasutajatüüpi [14:20] Eesti sisuloojad [21:00] Sotsiaalmeedia põhiväärtused [25:30] Sotsiaalmeedia positiivsed küljed [33:35] Facebook ja ettevõtted [36:45] 7Blaze -kuidas luua sisu ettevõttele [41:30] Sotsiaalmeedia negatiivsed küljed [46:54] Teadlik sotsiaalmeedia kasutamine [50:30] Teadusuuringud sotsiaalmeedia mõjudest [54:45] Sotsiaalmeedia mõju noortele [1:05:30] Prantsusmaa seadusloome [1:08:00] Noorte sotsiaalmeedia harjumused [1:12:30] Snapchat’i olemus [1:14:50] Youtube platvorm ja Eesti Youtuberid [1:24:15] Linkedin platvorm [1:27:30] Uued potentsiaalsed platvormid [1:30:30] Jaani lemmik podcast’id ja audiobook’id [1:32:50] Kuulamise treenimine [1:37:00] Eesti taskuhäälingud [1:39:50] Jaani lifehack’id [1:41:35] Lõpuküsimused [1:45:25]
4/6/20191 hour, 51 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

[#44] Reaalsuse kujundamine - Roland Tokko ja Tarvo Tobbi

Mis on elu mõte? Kes Sa oled? Kas raha teeb õnnelikuks? Milliseid hirme tasub ja milliseid ei tasu ületada? Millal jätta ülikool pooleli? Kuidas leida oma "flow"? Ja paljud muud põnevad küsimused ja mõtted. Saatekülalisteks Eduakadeemia asutaja ja autor Roland Tokko ning autor, coach ja koolitaja Tarvo Tobbi. Põnevat kuulamist!
2/25/20191 hour, 31 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

[#43] Sisemine turundus ja areng - Mai-Liis Kivistik ja Sille Martma

Mis on voolav turundus? Mis hakkas juhtuma peale maailmalõppu? Kas ja miks elada tühja uudisvooga? Miks võiks lugeda 100+ raamatut? Ja paljud muud põrutavad kastist väljas küsimused ning mõttevälgatused on arutusel tänases saates, kus külalisteks Mai Maailm asutaja ja Sisemina kaasasutaja Mai-Liis kivistik ning Brena Eluviis asutaja ja Vaimukeha kaasasutaja Sille Martma.
1/15/20191 hour, 13 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

[#42] Influencer Influenca - Aleks Koha & Avery Schrader

Instagram and influencer marketing is on the rise and smart marketers and business owners take advantage of it. Would you like to work with an influencer who's followers live near your business? What's the main key metric you should focus on when working with influencers? Celebrity influencer or micro influencers? And a whole lot more influencer marketing questions get answered in this episode by Aleks, founder of Promoty and Avery, founder of Modash. All the links and notes can be found here https://7blaze.com/podcast-42-influencer-influenca/ Tune in!
1/3/20191 hour, 4 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

[#41] Turunduse Alustamine, Kiired Ja Vihased - Holger Mets & Rasmus Aarla

Millal tasub joosta alasti ümber auto? Enne postitamist küsi WWJD! CVI - mis see on ja kas sinul on seda vaja? Kui sa ei tegele brändinguga, siis... Kuidas saada ennast tasuta pilti? Ja veel palju põnevat turundusest, disainist ja ettevõtlusest toovad sinuni täna kiirelt ja vihaselt Wink kaasasutaja Holger Mets ja book it up asutaja Rasmus Aarla. Kõik saates mainitud viited, soovitused ja muud vajalikud lingid leiad blogist https://7blaze.com/podcast-41-turunduse-kiired-ja-vihased/ Head vaatamist ja kuulamist!
11/11/20181 hour, 9 minutes, 1 second
Episode Artwork

[#40/2] Kas "Instalife" on uus elamise norm? - Jaan Parmask & Magnus Heinmets

Kus on piir töö ja elu vahel? Kaua teha tasuta, enne kui saab õiglast pappi küsida? Kas saab trippida ja töötada üheagselt? Ja veel paljud huvitavad küsimused on vastatud kaugel Sri Lankal. Vastajateks on Jaan Parmask, kes on videograaf ja hobifotograaf ning Magnus Heinmets, kes on reisiv fotograaf.
10/14/201833 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

[#40/1] Kas "Instalife" on uus elamise norm? - Jaan Parmask & Magnus Heinmets

Kuidas saab 0€ eelarvega turundada? Kuidas saada endale Bentley? Miks Instagramis mõjutavad peamiselt naised? Ja veel paljud huvitavad küsimused on vastatud kaugel Sri Lankal. Vastajateks on Jaan Parmask, kes on videograaf ja hobifotograaf ning Magnus Heinmets, kes on reisiv fotograaf.
10/3/201831 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

[#39] Kuidas Turundada Kaugelt? - Sri Lankalt - Krõõt Laesson

Kuidas käib turundamine surfijate paradiisis? Miks hakkasid vombatid surfima? Miks on vaja teha kükke? Miks üksi reisida? Ja veel paljud põnevad küsimused on vastatud kaugel Sri Lankal. Vastajaks on Krõõt Laesson, kes koos oma äripartneriga peab vinget hosteli ja on siiani turundanud väga edukalt ka ilma turundusplaanita. Põnevat kuulamist ja avastamist sulle! Saates mainitud viited leiad blogist siin https://7blaze.com/podcast-39-kuidas-turundada-kaugelt/
8/11/201848 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

[#38] Kuidas müüa tooteid läbi sotsiaalmeedia? - Mihkel Männik

Kui suurt rolli mängib tänapäeval sotsiaalmeedia toodete müügis? Kas turundus või müük, kumb on tähtsam? Nendele ja veel paljudele põnevatele küsimustele annab täna vastused Mihkel Männik. Mihkel on selliste ettevõtete eestvedaja nagu Tallinn Craftory ehk Tallinna Nahatöökoda ja Peenjoogivabrik Nudist.
6/25/20181 hour, 54 seconds
Episode Artwork

[#37/2] Kogukondlik turundamine ja investeerimine - Kristi Saare ja Marko Oolo

Jätkame Krist Saare ja Marko Oologa ning sukeldume sügavamale investeerimissaladustesse ja sotsiaalmeediasse.
5/23/20181 hour, 11 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

[#37/1] Kogukondlik turundamine ja investeerimine - Kristi Saare ja Marko Oolo

Tööga rikkaks ei saa- oled ilmselt sellist väljendit isegi kuulnud. Mida siis teha? Kas investeerimine on kõigile jõukohane, miks investeerida ja kuidas seda kõike targasti teha? Sellest ja paljust muust põnevast meil täna juttu ongi. 37. saates on meil oma kogemusi ja tarkusi jagamas Naisinvestorite klubi eestvedaja, Investeerimisraadio tegija, finantsvabaduse grupi vedaja, blogi kirjutaja ja Tuleva kogukonnajuht Kristi Saare koos Marko Oologa, kes on kasutaja kogemuse tootejuht TransferWises ja tema enda sõnade järgi investeerimismaailma mõttes väikeinvestor, kuid minu silmis täitsa eeskujulik investor.
5/8/201849 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

[#36/2] Automatica-personatica – Outfunnel ja Smaily

Sellest, kuidas muuta uudiskirja sõnumid personaalsemaks, reklaamid nutikamateks ning turundustegevused automaatsemaks räägivad Outfunneli asutaja Andrus Purde ning Smaily asutaja Erkki Markus. Selles saate pooles teeme juttu automatiseerimise töövahenditest, nende kasutuse vajalikkusest ning kuidas lisada turunduse automaattegevusele inimliku puudutust. Mainimata ei jää ka põrsas Pepa, kes on selle töö juures kriitliselt tähtis.
4/17/201834 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

[#36/1] Automatica-personatica – Outfunnel ja Smaily

Sellest, kuidas muuta uudiskirja sõnumid personaalsemaks, reklaamid nutikamateks ning turundustegevused automaatsemaks räägivad Outfunneli asutaja Andrus Purde ning Smaily asutaja Erkki Markus. Saate esimeses pooles räägime mis see turunduse automatiseerimine õigupoolest on, kui palju tasub turundustegevusest automatiseerida ning mis juhtub siis kui sellega üle piiri minnakse.
3/16/201850 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

[#35] Elukestev õpe – 7Blaze ja Socialfly

Seekordses saates räägime me õpetajatega, kes koolitöid ei anna ning kes kahtesid ei jaga, aga kes sellegi poolest on igati hinnas. Sotsiaalmeedia turunduse gurud Taavi Tammpere ja Jaan Kruusma räägivad meile kuidas nemad õpetavad inimesi sotsiaalmeediat efektiivselt kasutama.
1/23/201850 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

[#34] Tervis ennekõike – Apotheka ja Eesti Haigekassa

Käesoleval Instagrami-ajastul on praktiliselt igaühest ja nende koerast saanud terviseblogija, fitness-guru või dietoloog, kes oskab anda nõu kuidas saada targemaks magnetvõru abil, kasvajast lahti saada kapsalehe abil ning kuidas lillegi liigutamata kaalust alla võtta. Kuid mis ohud kaasnevad veebis levivate soovitustega, kuidas mõjutab sotsiaalmeedia inimese ettekujutust tervislikkusest ning kuidas saab ettevõte luua tervisliku sõnumit? Nendele ja paljudele teistele tervise turunduse alastele küsimustele vastavad Apotheka ja iluveebi digiturunduse eest vastutav Karin Maandi ning Liis Hinsberg, kes Eesti Haigekassas juhib tervise edendust ja kommunikatsiooni
1/5/20181 hour, 27 minutes, 1 second
Episode Artwork

[#33] Kuidas saada vabakutseliseks – Hanna Odras ja Karola Karlson

21. sajandil on meil Maarjamaal hakkanud levima uut sorti tööinimesed– pole need päris traditsioonilised kindla graafiku alusel töötavad inimesed, aga samas ka mitte päris töötud hedonistid, kes midagi tegemata päeva hommikust õhtusse veeretavad. Kes on need nõndanimetatud vabakutselised ja mida sõnaliide "vaba" tegelikult tähendab räägivad meile fotograaf Hanna Odras ning turundaja Karola Karlson.
12/11/20171 hour, 31 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

[#32] Kuidas müüa elevanti? – Katana MRP ja Weekdone

Kuidas müüa tolmuimejat koduperenaisele ning kuidas seda müüa ettevõtele? Mille poolest on need kaks müüginimese silmis sarnased ning mille poolest erinevad? Nendele küsimustele vastavad meile saate külalised Oliver Vesi ja Ott Jõgi, kes suudavad maha müüa kas või sangaga toru nii tavakasutajale kui suurettevõttele.
10/31/20171 hour, 46 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

[#31] Eile klubis – Mihkel Sillaots ja Tõnn Kuuli

Mida tähendab Facebook'i event'i nupp Interested sündmuse korraldaja jaoks? Kuidas mõjutab sotsiaalmeedia sündmuste korraldamist ning miks on MS Paint parim plakati kujundusprogramm? 31. saates on meil külas ürituste korraldamise veteranid: Mihkel Sillaots ning Tõnn Kuuli, kellega teeme juttu sündmuse korraldamise ilust ja valust 21. sajandil.
10/10/20171 hour, 15 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

[#30] Podcastimise ilu ja valu – Hakkame tegutsema ja Mõtteaine

Omanäolise juubeli puhul pühendasime 30. saate podcast'imise ehk maakeeli taskuhäälingute tegemise kunstile. Saadete Mõtteaine ja Hakkame Tegutsema autoritega Mathias-Erik Tempeli ja Indrek Põldveega teeme juttu väärtuse pakkumisest, enesearengust, sisuturundusest, õppimisest, katsetamisest ja lagritsa müümisest. Ning jah, podcast'i tegemise võlust teeme ka juttu.
9/22/20171 hour, 27 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

[#29] Kuidas vallutada maailma? – Groove ja Planet OS

Nii mõnelgil meie kodumaisel ettevõtel on plaanis laieneda väljapoole Maarjamaa piire, kasvada mõjukaks firmaks, teenida hiiglasuuri kasumeid ning kodumaale au ja uhkust tuua. Paraku vähestel õnnestub seda teha. Miks see nii on ja millega peavad Eesti ettevõted rahvusvahelisele turule pürgides arvestama räägivad meile rikkaliku turundusalase kogemustepagasiga USA idufirma Groove turundaja Elen Veenpere ja Eesti-USA tehnoloogiaettevõtte Planet OS turundusjuht Annika Ljaš
8/22/20171 hour, 14 seconds
Episode Artwork

[#28] Avalikud suhted ja sotsiaalmeedia – Rahandusministeerium ja Optimist Public

Kuidas saab ettevõtte välja öelda oma sõnumi, nii et seda mõistetaks õigest keskkonnas, kus igat tähte võib tõlgendada tuhandel erineval viisil? Avalikusega suhtlemise peensustest räägivad meile Eesti Majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi PR nõunik Emilie Toomela ning turundus-kommunikatsiooniagentuuri Optimist Public konsultant Eveli Paalberg.
7/26/20171 hour, 10 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

[#27] Numbrid ja tulemused – Äripäev ja Goal

Kes on su veebilehel käinud ja kes neist külastajatest on valmis sinu ees tengelpunga lahti lööma? See küsimus vaevab tõenäoliselt nii igat suurt kui pisikest ettevõtte omaniku, juhatajat, turundajat, kes tahab oma veebiesindusest maksimaalset kasu saada. Tänapäeval on turundajatele kättesaadavad võimsad tööriistad, mis lubavad täpselt määratleda oma külastajad ja kellele neist tasub raha kulutada. Sellest, mis on need tööriistad ja kuidas neid võimalikult hästi rakendada räägivad meile Goal'i projektijuht Mart Prööm ning Äripäeva veebianalüütik Andrus Kiisküla
7/11/20171 hour, 15 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

[#26] Uue aja tegijad – Creat.ly ja Fitloora

Kui küsida tänapäeva lapselt, kelleks ta tahab saada kas telestaariks või Youtube'i täheks, siis tõenäoliselt valib ta viimase. Miks? Sest kõik lahedad inimesed on Youtube's ja sotsiaalmeedias ning see pakub tegijatele ja ka tarbijatele palju rohkem väärtust, kui traditsiooniline meedia. Sellest kuidas hakkata tegijaks 2017. aastal ning mida tuleks silmas pidada et sotsiaalmeedia kuulsustega edukalt koostööd teha, räägivad meile Eesti blogija Laura Liisa Leosk ehk Fitloora ning agentuuri Creat.ly tegevjuht Brait Pilvik.
6/2/20171 hour, 2 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

[#25] How to sell a country? – EstonianWorld and VisitEstonia

In our previous episodes we have talked about how to market a person, a small company, NGO or a corporation on social media. This time, we went bigger. We invited over co-founder of EstonianWorld and marketer of VisitEstonia, to tell us how to make a country seem desirable on social media.
5/11/20171 hour, 4 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

[#24] What it's like, outside? – Kerli Tarum(UK) and Tommy Tillander(FIN)

Have you ever heard about Jodel? Or Telegram? Do you use Facebook Messenger or Whatsapp? How do people use social media in Estonia and how it differs from social media usage in UK and Finland? Our guests, estonian living in UK Kerli Tarum and Finn living Estonia told us, in which way are Estonian social media usage is lagging behind and where we are ahead of the curve.
4/19/201746 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

[#23] Visuaalne Sotsiaalmeedia - Alina Birjuki ja Hans Markus Antson

23. saatesse oleme kutsunud piltnikud Alina Birjuki ja Hans Markus Antsoni, kes räägivad meile kuidas hakkama saada üha visuaali põhisemaks muutuvas sotsiaalmeedia maastikul.
4/4/201744 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

[#22] Äri kasvatamise kunst - Tarvo Tobbi ja Remy Konimois

Meie saate seekordseks külalisteks oli Tarvo Tobbi ja juba vana tuttav Remy Konimois, ettevõttest Konimois&Tobbi, kes räägivad meile äri kasvatamisega seotud probleemidest. Jutuks tuleb millal on mõistlik ettevõttet kasvatada, kes selle kasvatustööga hästi hakkama saavad ning mille pärast on äri kasvatamine väike ettevõtete jaoks niivõrd kuratlikult raske.
3/10/201754 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

[#21] The only key to win – Joao Rei from Idea Group and Siim Lepisk from SEB

One of the hottest buzz words among marketing and business people nowadays is innovation. But what is innovation, how does it happen and what kind of opportunities can it create? Guests of our 21 podcast episode were Innovation Manager at SEB Bank Siim Lepisk and Joao Rei who is responsible for Digital Innovation at Idea Group.
2/15/201756 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

[#20] Creating content people actually need - Adam Rang and William Ross

Nowadays quite a lot of marketers and business owners try to get more sales by doing content marketing. Quite often they do it wrong by putting out as much content as possible and waiting for immediate results. But how do you make the content marketing work for you and how to create content that will make your audience like you? On our 20th episode we have Adam Rang from Rang House Media content marketing agency and a blogger William P Ross, with whom we are going to talk about content creation.
1/18/201756 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

[#19] 2016. aasta sotsiaalmeedias – Cannes Lions ja #TheCannesDress

2016 oli erakordne aasta nii päriselus kui sotsiaalmeedia vallas. Populaarseks said tundmatud tegijad ning tuntud tegijad kadusid silmapiirilt, nii meil Eestis kui ka laias ilmas. Aasta suurimatest vägitegudest, läbikukkumistest ja trendidest sotsiaalmeedia vallasid rääkisid meile Joosep Raudsepp Cannes Lions konkursi esindaja Eestis ning moedisainer Lilli Jahilo, kes rahvusvahelisel meediakonkursil kõmu tekitas.
12/21/20161 hour, 4 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

[#18] Elu kui mäng – Sten Kohlmann (Level1) ja Mart Virkus (Toggl)

Mängimine on inimese lahutumatu osa. Tahes-tahtmata teevad seda kõik: nii lapsed kui vanavanemad, mehed kui naised, vahel isegi mõistmata, et nad seda teevad. Kuid miks me mängime, mis meid selles köidab ja kas inimese mänguhimu saab ära kasutada ka turunduses? Sellele küsimusele vastavad meile Eesti kõige tuntumad mängude austajad: Toggl sisuturundaja Mart Virkus ning Level1.ee peatoimetaja Sten Kohlmann.
11/23/201646 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

[#17] Mis imeloom on bränding? Remy Konimois (DDR) ja Rasmus Rask (La Muu)

"Bränd on see, mida räägitakse sinust kui sind kohal pole" -nii sõnastas võõrapärase sõna bränding tähenduse üks meie saatekülalistest. Kuidas aga inimese ettekujutust sinust, ettevõttest ja tootest kujundada räägivad meile seekordsed saatekülalised: DDR brändingu strateeg Remy Konimois ning La Muu asutaja Rasmus Rask.
11/9/201655 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

[#16] Sotsiaalmeedia agentuuride hingeelust – Marko Saue (Goal) ja Rauno Kutti (Vurr)

Kes on need inimesed, kes sinu eest Facebook'is istumise eest raha küsivad, mida nad päevast päeva teevad ning kuidas nende tegevus aitab ettevõttetel klientidega hästi läbi saada? Sotsiaalmeedia agentuuri Goal loovjuht Marko Saue ning agentuur VURR Rauno Kutti räägivad sotsiaalmeedia agentuuri pakkutavatest teenustest, mida tuleb teenust valides silmas pidada ning mis kõige tähtsam: kuidas sotsiaalmeedia agentuuriga hästi läbi saada.
10/6/20161 hour, 3 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

[#15] Kuidas peab suurettevõtte sotsiaalmeedias käituma? – Elisa ja Sportland

Rääkimine hõbe, vaikimine kuld – see eesti vanasõna oli kohane nii sajandeid tagasi kui ka praegusel sotsiaalmeedia ajastul. Paljud ettevõtted on sotsiaalmeedias küll esindatud, kuid ainuüksi platvormil kohalolek ei ole edutegur. Kuidas peaks olema ettevõtte olema sotsiaalmeedias esindatud? Sellele küsimusele vastama oleme kutsunud Elisa sotsiaalmeedia suhtekorralduse spetsialisti Marit Liiki ja Sportlandi sotsiaalmeedia eest vastutava Kairi Killingu.
9/21/201642 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

[#14] "E-post on surnud, elagu E-post" - Meelis Ojasild (Pipedrive) ja Mikk Orglaan(Mailbow)

Mis elukas on meiliturundus? Mida on võimalik on saavutada e-kirjaga, mis sotsiaalmeedia kaudu pole võimalik? Millisele sihtrühmale on kõige mõistlikum meili teel oma toodet reklaamida? Ja mis kõige tähtsam: kes jääb peale: vana hea e-kiri või postitus Facebook'i seinal? Nendele ja paljudele teistele küsimustele annavad vastuse Pipedrive'i meiliturunduse direktor Meelis Ojasild ning e-posti turunduse tarkvara Mailbow loonud ettevõtte asutaja Mikk Orglaan.
9/7/201650 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

[#13] Muusikud Sotsiaalmeedias - Andres Kõpper (NOËP) ja Joosep Järvesaar (Cartoon)

Kuidas on sotsiaalmeedia kaasa aidanud NOËPi ja Cartooni karjäärile? Milline sotsiaalmeediakanal toob neile kõige rohkem kasu ja kuidas meie muusikud ennast muusikaedastusplatvormidel turundavad? Nendele küsimustele vastavad Andres "NOËP" Kõpper ja Joosep Järvesaar Cartoon'ist.
7/27/201646 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

[#12] Edukas ühisrahastus - Ott Ilves ja Karl Annus

Mis on ühisrahastus? Kuidas see toimib? Kuidas pidada maha üks korralik ühisrahastuskampaania ning kuivõrd aitab sotsiaalmeedia kaasa edu saavutamisele selles valdkonnas? Eesti jalgrattatootja Ampler Bikes turundusjuht Ott Ilves ning Karli Prilliraamide valmistaja Karl Annus jagavad oma kogemusi ühisrahastuskampaania pidamisest.
7/20/201652 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

[#11] Ajakirjandus ja sotsiaalmeedia - Jakob Rosin (Geenius.ee) ja Kerli Kivistu (Postimees)

Kuidas mõjutab tänapäevane klikimaania ajakirjandust? Kuivõrd olulist rolli mängib sotsiaalmeedia ajakirjaniku töös ja kas ajakirjanik saab mingisugust kasu oma kätetöö viraalsusest? Nendele ja paljudele teistele küsimustele vastab Jakob Rosin tehnoloogia uudisteportaalist geenius.ee ning Postimehe ajakirjanik Kerli Kivistu.
7/13/201638 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

[#10] Turundus Instagramis - Ailar Väärtmaa (Viks) ja Teet Torim (Boost Yourself)

Instagram ei ole ainult endlipiltide jaoks! Paljud ettevõtted ja brändid kasutavad ära pildijagamise platvormi enda turundamiseks ja nad teevad seda üsnagi efektiivselt. Sellest, kuidas õigesti esitleda oma toodet, teenust või brändi Instagramis räägivad Teet Torim Boost Yourself’ist ja meie taskuhäälingu üks saatejuhtidest Ailar Väärtmaa, kes on seekord jalgratta brändi Viks turundaja rollis.
6/27/201655 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

[#9] "Päevad, mis ajasid segadusse" ja Metafoor turunduses - Kaspar Ainelo ja Kaarel Kõre

Sotsiaalmeedia platvorm on nagu lõkkeplats, mis ootab enda ümber inimesi. Sotsiaalmeedia on need lood, mida inimesed seal lõkkeplatsi ümber räägivad. Mida kaasahaaravamad need lood on, seda suuremalt lõke põleb ja seda rohkem inimesi tahab sinna tulla :) Sellist metafoori kasutab Jaan, et seletada sotsiaalmeedia olemust. Metafooriga saab väga vähesega öelda väga palju - ühe lause või pildiga saab seletada terve loo. Seekord olid meil külas Kaspar Ainelo ja Kaarel Kõre - turundajad ja reklaamimeistrid. Vestlesime ka "Päevad, mis ajasid segadusse" filmi turundamisest. Kuula podcasti ja saad teada. Helikvaliteedi tõi teieni Henrik Veeäär Lakeside Soundist. https://www.facebook.com/Lakesidesound
6/16/201630 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

[#8] - Mis toimub LinkedIn'is? Külas Tõnis Mutt

Ailar on tagasi ja seekord otsustas ta, et räägime spetsialistide sotsiaalvõrgustikust, mis on vanem kui Facebook. Külla kutsuti LinkedIni konsultant, kes on ise selles kanalis toimetanud juba rohkem kui 7 aastat. Mis vigur see LinkedIn on ja kuidas seda enda kasuks tööle panna? Kuula podcasti ja saad teada. Helikvaliteedi tõi teieni Henrik Veeäär Lakeside Soundist.
6/9/201639 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

[#7] Youtubberid ehk Mõjutajad sotsiaalmeedias? külas Kairi Killing ja Martti Hallik

Seekord käisid külas Kairi Killing digiagentuurist Vurr, ja Martti Hallik, kes päeval kirjutab Exoves koodi ning õhtuti kehastub professionaalseks Youtuberiks. Mis või kes on need mõjutajad sotsiaalmeedias? Kuula podcasti ja saad teada. Saatejuht on Jaan Kruusma ning heli eest hoolitses Henrik Veeäär Lakeside Sounds'ist.
5/26/201647 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

[#6] Youtube, striimimine ja filmikunst - HDTanel ja Einar Kuusk

Ära iial anna alla, sest elu on mäng! Podcasti külalisteks on Youtuber, striimija ja saatejuht Tanel Lepp ning filmitegija, striimija ja youtuber Einar Kuusk. Saatejuht on Jaan Kruusma ning heli eest hoolitses Henrik Veeäär Lakeside Soundsist.
5/19/201647 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

[#5] Töötaja roll ja HR sotsiaalmeedias - Swedbank Eestist Kristel Leif ja Ivar Raav

Kas sina esindad enda tööandjat sotsiaalmeedias? Podcasti viib läbi 7Blaze juhataja Jaan Kruusma. Külalisteks on Ivar Raav, kes on Swedbank HR osakonnas projektijuht ning Kristel Leif, kelle meisterlikkuse läbi sünnib Swedbanki sotsiaalmeedia.
5/12/201644 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

[#4] Strateegiline sotsiaalmeedia - Vestlemas SA Archimedes ja Viks

Selle nädala külaliseks oli Joosep Raudsepp ja ka Ailar oli külalise rollis. Joosep töötab infojuhina Sihtasutuses Archimedes ning lisaks sellele on ta ka ettevõtja. Varasemalt on ta aidanud ülesehitada Eesti edukaima valitsusorganisatsiooni, Päästeameti, sotsiaalmeediakanaleid ning nõustanud just sotsiaalmeedia valdkonnas mitmeid organisatisoone nii era kui avalikus sektoris. Ailar lisaks 7Blaze'i projektijuhtimisele turundab ka Eesti käsitööjalgratast Viksi. Uurisime meestelt, millised on nende kogemused sotsiaalmeediaga. On see tüütu lisategevus või turunduse hädavajalik osa? Kvaliteetse heli eest hoolitses Lakeside Sound.
5/5/201648 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

[#3] Mis loom on sisuturundus? - Merilin Taimre(Paljas Porgand) ja Elen Veenpere (Teleport)

Seekord käisid meil külas blogija Merilin Taimre, kes on laiemalt tuntud kui Paljas Porgand ning Elen Veenpere, kes vastutab start-upis Teleport.org sisuturunduse eest. Mis loom see sisuturundus on ja kuidas seda hästi teha? Mis saab bännerreklaamist? Sisuturundus aastal 2020? Kuula podcasti ja leiad ehk vastuseid... Hea heli eest hoolitses Lakeside Sound!
4/29/201638 minutes
Episode Artwork

[#2] Disain, kvaliteet ja sotsiaalmeedia - Tajo Oja ja Martin Voltri Fraktalist

Tajo Oja ja Martin Voltri Fraktalist ja Ailar Väärtmaa 7Blaze'ist arutlevad disaini ja kvaliteedi üle sotsiaalmeedias. Kuidas toota kvaliteetset sisu? Kvaliteetse heli tagas Lakeside Sound. Nendele ja paljudele teistele küsimustele annab järgnev podcast vastuse.
4/21/201640 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

7Blaze Podcast #1 - Sotsiaalmeedia põhitõed. Jaan Kruusma ja Ailar Väärtmaa

Miks olla sotsiaalmeedias? Kuidas siin müüa? Kas lihtsalt sotsiaalmeedia lehe tegemisest on kasu? Kas ja kuidas aitab sotsiaalmeedia otsingumootorite leitavausele kaasa? Nendele ja paljudele teistele küsimustele annab järgnev podcast vastuse. Jaan Kruusma ja Ailar Väärtmaa sotsiaalmeediaagentuurist 7Blaze räägivad oma esimeses podcastis sotsiaalmeedia põhitõdedest. Iga nädal ilmub uus 7Blaze'i sotsiaalmeedia teemaline podcast.
4/13/201627 minutes, 18 seconds