Winamp Logo
Eesti roimad koos Andres Anveltiga Cover
Eesti roimad koos Andres Anveltiga Profile

Eesti roimad koos Andres Anveltiga

Estonian, Social, 1 season, 26 episodes
About
Eesti esimeses ja ainulaadses krimitaskuhäälingus võtavad Andres Anvelt ja ajakirjanik Dagmar Lamp ette Eestit raputanud kuritööd.
Episode Artwork

Eesti roimad erisaade: naisetapjad Rainar Roos ja Mohamed Helmi Jebnouni on perevägivallatsejate musternäidiseks

„Eesti roimade“ novembrikuine erisaade valmis kampaania Sõnavägi raames. Andres Anveltil ja Dagmar Lambil on külas endine peaprokurör Lavly Perling, kellega räägime veritsevast probleemist nimega perevägivald. Vaata ka: sõnavägi.ee
11/16/20210
Episode Artwork

Kas põhjuseks Estonia? Endise tolliülema Igor Kristapovitši mõrval lasub senini saladusteloor

  Estonia hukkumise ajal oli 31-aastane Igor Kristapovitš tolliameti peadirektori asetäitja. 1994. aasta oktoobris tapeti ta Lasnamäel oma kodumaja ees. Paljud usuvad, et Estonia saladuse eest maksis ta eluga. Tänases «Eesti roimade» saates räägib Igori hea tuttav Kalle Klandorf pikemalt, miks on tõenäoline, et Kristapovitš suri Estonia saladuse tõttu.
6/23/20210
Episode Artwork

Lasnamäe «must ämm» tellis tütrega Itaalia ärimehe Salvatore Grasso mõrva

aasta aprillis kõlasid lasud Müürivahe tänava sisehoovis. Surmavalt sai haavata Itaalia ärimees, restorani Controvento omanik Salvatore Grasso. Võimalikke motiive oli politsei uurimise all mitmeid, kuid lõpuks selgus, et kuritöö taga on endine naine, endine ämm ja asjaga oli seotud ka üks endine politseinik. Külas on endine komissar Artur Tšulitski, kes küll natuke pelgab mikrofoni ja räägib vaikselt, kuid loodetavasti annate selle meile andeks!
6/9/20210
Episode Artwork

Keskturu mõrtsukvägistaja Uuno Põdra

Seksuaalmõrvar Uuno Põdra enam seda nime ei kanna, kuid 1996. aasta sügistalvel sattus tema ohvriks kaks naist. Neist üks eluga ei pääsenud... Tänase saate külaline on endine komissar Artur Tšulitski, kes küll natuke kartis mikrofoni - sellest ka kõikuv helikvaliteet. Palume vabandust!
5/26/20210
Episode Artwork

Tutvus Viru varietee «daamidega» sai Rootsi ametiühinguliidritele saatuslikuks

Jaanuaris 1991 tulid kaks Rootsi ametiühinguliidrit, 55-aastane Bertil Whingberg ja 50-aastane Ove Fredriksson Eestisse, et luua sõbralikke sidemeid taasiseseisvunud Eesti ametiühingutega. Tutvus Viru varietees osutus neile aga saatuslikuks ning nimekad välismaalased leidsid oma otsa Paldiski maantee tühermaal. Rootsi ametiühinguliidrite röövmõrvast on täna «Eesti roimade» stuudios rääkimas Kalle Klandorf, kes avab pikemalt ka nn Viru eriteenistuse tagamaid.
5/12/20210
Episode Artwork

Väikese Mailise tapja aitas paljastada ainulaadne operatsioon «Mustlasennustaja»

Reedel, 19. mail 1989 helistas Pärnu-Jaagupi miilitsa vanemleitnant Heino Õigele erutatud naine. Selgus, et naise kaheaastane tütar Mailis on juba lõunast saati kadunud. Erakordse juhtumi lahendas eriti tähtsate asjade uurija Alar Kirs omal käel, ja ta on täna stuudios, et sellest rääkida.
4/28/20210
Episode Artwork

Koolitüdruk Veronika Dari tapmise tõe paljastas üks pisiasi

Täna on „Eesti roimade“ stuudios lisaks saatejuht Dagmarile ja Andres Anveltile külas endine riigi peaprokurör Lavly Perling. Me räägime 2005. aastal Eesti avalikkust šokeerinud arutust mõrvast, kui kooliteel tapeti 16-aastane koolitüdruk Veronika Dari. See, kuidas kuritegu avastati, oli aga põnev ja keeruline teekond.
4/14/20210
Episode Artwork

Pastor Harald Meri roim on 31 aastat hiljem ikka veel lahendamata

Aprillis 1990 toimus Eestis võigas mõrv, mis on läinud ajalukku ainulaadsena. Pastor Harald Meri ja tema koduabiline Valve Klein tapati kummalisel ja koledal kombel. Seda, kelle käed on verised, ei tea me aga tänapäevani. Saates on külas Alar Kirs, kes oli toona uurimisrühma juht.
3/31/20210
Episode Artwork

Ususekti juht Voldemar Holm palkas sõbra end tapma

25. novembril 2002 leiti Raplamaal Hagudi ja Kodila vahelt teepervelt skandaalne julgeolekutöötaja, 58-aastane Voldemar Holm, kes viimastel eluaastatel tegeles jumalasõna levitamisega ja keda nimetati suisa ususekti juhiks. Seda, mis uurimisel lahti rullus, ei oleks osanud ette näha ilmselt ka kõige kogenenumad keskkriminaalpolitsei töötajad. Külas on endine prokurör Lavly Perling.
3/17/20210
Episode Artwork

Erisaade: Mäo tulistamine: jõhker rünnak politseile tõi valusad õppetunnid

28. novembril toimus Tartus podcastifestival Aparaadio, kus astusid erisaatega üles ka Eesti roimad. Dagmar Lambil ja Andres Anveltil oli külas Jaan Toots, kellega rääkisime Eestit šokeerinud Mäo tulistamisest. "Eesti roimade" uus hooaeg algab kevadel.
12/2/20200
Episode Artwork

Poseidoni ööklubi topeltmõrv: Kemerovo grupi brigadirid maeti lõpuks saunapõranda alla

Verised arveteõiendamised allilmategelaste vahel pole viimastel kümnenditel enam väga sagedased, kuid paraku pole need ka täiesti 90ndatesse jäänud. Nii šokeeris Eesti ühiskonda 2017. aastal topeltmõrv, mis on kui kinolinalt välja astunud. Me lähme rännakule põrandaalusesse pokkeriklubisse, kust ei puudu ei alkohol, katuserahad, kokaiin ega ka julmad mõrvad.
6/18/20200
Episode Artwork

Nikolai Tarankovi hukkas kalkuleeritult mees, kes tundis teda lapsepõlvest saadik

Eelmises «Eesti roimade» hooajas rääkisime me kahes saates pikalt Eesti allilma legendaarsest juhist Nikolai Tarankovist. Sel korral toome teieni aga üksikasjad tema tapmisest, millest pole kunagi avalikult räägitud. Kõik sai alguse sõnelusest ja kalkuleeritud otsusest konflikt püstolilaskudega lõpetada. 14. septembril 2016 pärast kella 14 leiti Läänemaal 63-aastase Nikolai Tarankovi surnukeha. Peavigastusega surnukeha leiti metsa alla kõrvalisse kohta pargitud autost. Nädal hiljem võeti Tarankovi tapmise eest vahi alla Juri Vorobei. Juhtumist jutustab meie saates täna Ago Leis keskkriminaalpolitseist.
6/4/20200
Episode Artwork

Sarivägistajast mõrvar Buketov pidas vägistamisi süütuks «läheduseks»

Eeskujulik pereisa, ontlik ühiskonnaliige. Neli last, viies teel… 19-aastane Regina istus ühel 2002. aasta juuniõhtul halba aimamata usaldusväärsena tundunud mehe autosse. Õige pea hakkas aga mees sõidu eest tasu nõudma ning olukord võttis traagilise pöörde.
5/13/20200
Episode Artwork

KAPO peadirektor paljastab, miks saab inimesest riigireetur

Tänases «Eesti roimade» erisaates, mida saab näha ka videona, oleme külas kaitsepolitseiameti peadirektoril Arnold Sinisalul, kellega räägime nii KAPO töömeetoditest kui ka sellest, miks ja kuidas saab inimesest riigireetur. Et kuulajal-vaatajal oleks lihtsam jälgida vihjeid riigireeturite juhtumitele, mida saates teeme, toome siin välja mõned olulisemad. Loe ka: Kolm tähtsat maja, kus on kaitstud Eesti iseolemist
5/7/20200
Episode Artwork

Bandiitlik Ida-Virumaa: politseinikud tirisid kaevandusšurfidest välja palju laipu

Ida-Virumaa 1990ndate aastate alguses oli verine ja julm koht. Kuulid vihisesid elava liiklusega tänavatel, arveid õiendati omavahel avalikult baarides ja restoranides - kurjakaid ei huvitanud, kes nende teele ette jääb. Küsimus oli loomulikult rahas ja mõjuvõimus ning nende nimel pusklesid omavahel mitu kuritegelikku grupeeringut, nii et verd lendas ja laipu langes... Tänases «Eesti roimade» saates on külas kriminaalpolitseinik Sergei, kellega koos jalutame 90ndate Ida-Virumaa veristel radadel. Saade on pigem ülevaade tollasest ajast, aga toome artiklis välja põhilised kuriteod, millele saates viitasime ning põhitegelaste tausta, kellest podcastis juttu tuleb.
4/15/20200
Episode Artwork

«Must lesk» Svetlana Haikola lasi oma soomlasest kallima vana-aasta õhtul maha lasta ja põlema pista

1996. aasta viimasel päeval sõitis üks lihtne, kuid armunud Soome farmer nimega Markku Kemiläinen Helsingist Tallinnasse, et veeta aastavahetus oma pruudiga koos. Ta oli Svetlanale juba kinkinud maja ja auto ning kättki palunud. Kahjuks ei osanud Markku aga kartagi, et uut aastat tema silmad ei näe... Tänases «Eesti roimade» saates on lisaks saatejuhtidele Dagmar Lambile ja Andres Anveltile külas endine uurija Meelis Olev, kellega räägime õnnetu Markku viimastest päevadest ning sellest, mis traagilise saatuseni viis. Artiklit juhtunust saad lugeda siin: https://sobranna.postimees.ee/6939025/must-lesk-svetlana-haikola-lasi-oma-soomlasest-kallima-vana-aasta-ohtul-maha-lasta-ja-polema-pista
4/1/20200
Episode Artwork

Politseinike suunas granaadi heitnud palgamõrvar Nikiforov võitluseta alla ei andnud

22. jaanuaril 2002 otsustavad politseinikud Kopli liinidel kontrollida üht vana puumaja. Oli infot, et seal varjab end tagaotsitav, 23-aastane Aleksei Nikiforov. Vaid mõned hetked hiljem kaigub granaadiplahvatus... Pingelisest tagaajamisest hargnema hakanud sündmuste jada viis uurijad aga märksa olulisemate kuritegude jälile. Loe pikemat artiklit siit: https://sobranna.postimees.ee/6927649/palgamorvar-nikiforov
3/19/20200
Episode Artwork

Kurikuulsal sarimõrtsukal Jüri Mosinal õnnestus vanglast putku panna suisa kahel korral

24. märtsil 1991. aastal istus Vasalemma raudteejaamas üks memmeke. Rummu vangla poolt lähenes rong viie tsemenditsisternivaguniga ning jäi seisma. Ühel hetkel ronisid tsisternist välja kaks tolmust ja närvilist meest. Ei osanud memmeke ilmselt arvata, et on parasjagu tunnistamas, kuidas vanglast põgeneb tulevane sarimõrvar Jüri Mosin...
3/4/20200
Episode Artwork

Kahe naise ja lapse elu võtnud südametu mõrtsukas Rosenberg tabati ülipineva operatsiooni käigus

Kuritegelikke ühendusi on igasuguseid, kuid märksa harvem juhtub seda, et kuritegelik liin kandub edasi põlvest põlve ning kelmusi, pettusi ja isegi mõrvasid sooritatakse ema-isaga kõrvu ja käsikäes. Üks selline perekond on aga Eestis paljudele inimestele ränki kannatusi põhjustanud. Kui politsei lõpuks neile jälile sai, päädis see pingelise tulevahetusega ühes Põhja-Eesti talus. Tegemist oli politseioperatsiooniga, milletaolisi võib Eestis vaid ühel käel kokku lugeda.
6/21/20190
Episode Artwork

Tallinna laibatükeldaja Bušujev vedas spordikottidesse topitud kehaosi mööda linna taksoga laiali

Mõnikord võivad äriasjad võtta ootamatu, suisa verise pöörde. Paraku juhtus seda 1990ndatel liigagi sageli. Kui vaid 20-aastane Žanna oli pärast oma ema surma maha müünud talle päranduseks jäetud korteri ning hakkas mõtlema, mida rahaga pihta hakata, ei osanud ta kindlasti arvata, et vaid mõni aeg hiljem leitakse ta pea Tartu maanteelt, jalad Nõmmelt, keha aga Pirita-Kose metsast…
6/12/20190
Episode Artwork

Allilmaboss Tarankov mängis rolli Balkani verise maffia Eestist tõrjumisel

Sel nädalal on «Eesti roimade» stuudios külas endine krimiajakirjanik Rasmus Kagge ning üheskoos püüame aru saada, milline on üldse Eesti allilm olnud, kuidas Tarankov troonile tõusis, mida ta üldse tegi ning miks Tarankov suri. Selleks, et mõista Tarankovi rolli, tuleb meil aga kaevuda sügavale.
5/29/20190
Episode Artwork

Eesti allilma ristiisa Nikolai Tarankov lõi kurjakate maailmas korra majja

Kuhu läheb kurjakas, kui tal on vaja nõu ja abi? Kelle käest liigub läbi raha? Kuhu kaob kuritegude tolm? Kes on need, kes lahendavad kurjategijate ja grupeeringute omavahelisi tülisid? Kes juhib Eesti allilma? Hetkel on sellele vastust keeruline anda, kuid vähemalt 2016. aastani olid väga paljud teadjad inimesed veendunud, et Eesti allilma direktorite nõukogu eesotsas istub üks, tasakaalukas ja intelligentne mees - Nikolai Tarankov…
5/16/20190
Episode Artwork

Noore sarimõrtsuka Šmõgini hingel on kolm jõhkrat mõrva

1998. aasta 25. septembril sõitsid Tallinnast Pärnusse mitmed inimesed, kuid üks neist sihtpunkti ei jõudnud. Mis aga kõige kurioossem ja võikam – tema mõrva tunnistasid kümned inimesed, kuid mitte keegi ei sekkunud ega teavitanud politseid.
5/1/20190
Episode Artwork

Julm vägistaja ja sarimõrtsukas Tenetov jäi vahele tänu šašlõkile

Täna kõnnivad saatejuhid Andres Anvelt ja ajakirjanik Dagmar Lamp koos endise mõrvauurija Michel Rannalaga 1990ndate alguses julma vägistaja ja sarimõrtsuka Vladimir Tenetovi jälgedes.
4/9/20190
Episode Artwork

Kassi-hiiremäng Juri Ustimenkoga

Eesti esimese krimipodcasti «Eesti roimad Andres Anveltiga» teises saates jätkame möödunud korral alustatud kurjategija, Juri Ustimenko loo jutustamisega.
3/26/20190
Episode Artwork

Sarimõrvar Juri Ustimenko jälgedes

Me kõik teame, kes on Juri Ustimenko, kuid kui hästi me mäletame neid pööraseid sündmusi, mis 2002. aasta kevadel Eestis lahti rullusid? Eestis ainulaadses krimitaskuhäälingus võtavad Andres Anvelt ja Postimehe ajakirjanik Dagmar Lamp ette Eestit raputanud kuritööd.
3/13/20190