Winamp Logo
DOX Podcast|پادکست داکس Cover
DOX Podcast|پادکست داکس Profile

DOX Podcast|پادکست داکس

Persian, TV & Video, 3 seasons, 60 episodes, 2 days, 19 hours, 32 minutes
About
من پیمان بشردوست هستم، در مورد موضوع جذابترین مستندهایی که دیدم تحقیق میکنم و نتیجه رو در پادکست داکس براتون تعریف میکنم.
Episode Artwork

اپیزود پنجاه و نهم - اردوگاه بیگانگان

در هفتم دسامبر سال 1941 ژاپن به پایگاه نیروی دریایی ایالات متحده در پرل هاربر هاوایی حمله نظامی کرد، این واقعه باعث شد تا امریکا وارد جنگ جهانی دوم شود. ورود آمریکا به جنگ جهانی دوم باعث خوشحالی میلیونها اروپایی شد، اما در خود ایالات متحده این شروع یک کابوس چند ساله برای 120 هزار نفر آمریکایی با اصالت ژاپنی بود. شهروندان آمریکایی با اصالت ژاپنی بیشتر مدت جنگ را در اردوگاههای ویژه و به دور از جامعه آمریکا گذراندند.اصلاحیه: بین ایالات متحده و آسیا اقیانوس آرام واقع شده که در این اپیزود به اشتباه اقیانوس اطلس عنوان شد.لینک شنیدن گفتگوی پیمان بشردوست در پادکست داتسلینکهای حمایت مالی  از پادکست داکس:  حامی باش  و پی پل    وبسایت پادکست داکسکانال یوتیوب داکساینستاگرام پادکست داکستلگرام پادکست داکسپادکست داکس در شنوتو با سپاس از ساسان موسوی برای تدوین این اپیزود Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
7/13/20241 hour, 25 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

اپیزود پنجاه و هشتم- سفرهای ناصرخسرو

 شخصیت ناصر خسرو از چند منظر جالب است. اول اینکه اون یک دانشمند و شاعره و به چند زبان صحبت میکنه. منظر دیگر اینکه با همه این فضایل ناصرخسرو یک کارگزار حکومت و یک فرد عالیرتبه است. موضوع جالب دیگر که دانستن در مورد ناصرخسرو را جالب میکند ربط او به یک سری شخصیت و جریان تاریخی مثل حکومتهای غزنوی و سلجوقی در ایران، حکومت فاطمیون در مصر و فرقه اسماعیلیه است. اما مهمترین جنبه شخصیت ناصرخسرو شاید این باشد که او به معنای واقعی کلمه ماجراجو بوده و از خراسان به مصرسفر کرده. در این اپیزود در مورد سفر زندگی و سفر هفت ساله ناصر خسرو صحبت میکنم. با تشکر از:فریما دستیار برای پژوهشهای تاریخی و ساسان موسوی برای تدوین این اپیزودلینکهای حمایت مالی  از پادکست داکس:  حامی باش  و PayPal  وبسایتپادکست داکسویدئوی دیرپایی در یوتیوب داکسکانالیوتیوب داکساینستاگرامپادکست داکستلگرامپادکست داکسپادکست داکس در شنوتو  Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
6/22/20241 hour, 12 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

اپیزود پنجاه و هفتم- جیمز کوک، بزرگترین دریانورد تاریخ

بیشتر از ۲۵۰سال از اولین دوره سفرهای اکتشافی جیمز کوک می‌گذره. عده زیادی جیمز کوک رو بزرگترین دریانورد، و جهانگرد تاریخ میشناسن. اون رو بزرگترین نقشه نگار دنیا میدونن. یعنی کسیکه نقشه های دقیقی رو تهیه کرده. نقشه هایی که تا همین چند سال پیش هم دریانوردها ازشون استفاده میکردن. کوک 250 سال پیش با کشتی بادبانی به نقاطی از دنیا رفته که وقتی میشنویم میگیم، مگه میشه؟ بله شده. در این اپیزود میخواهیم اصلا همین رو تعریف کنیم.  لینک ویدئوی جبل الطارق لینکهای حمایت مالی  از پادکست داکس:  حامی باش  و PayPal  وبسایتپادکست داکسویدئوی دیرپایی در یوتیوب داکسکانالیوتیوب داکساینستاگرامپادکست داکستلگرامپادکست داکسپادکست داکس در شنوتو با تشکر از:فریما دستیار برای پژوهشهای تاریخی و ساسان موسوی برای تدوین این اپیزود Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
5/30/20241 hour, 24 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

اپیزود پنجاه و ششم- غروب آندلس

در سال 711میلادی لشکر عرب‌های مسلمان، از شمال آفریقا وارد اسپانیا شدند.آنها در مدت‌زمان کوتاهی توانستند بیشتر مناطق شبه جزیره ایبری را از دست ژرمن‌های مسیحی بگیرند و این منطقه مهم اروپا را فتح کنند. مسلمانان نزدیک به هشتصدسال در آندلس ماندگار شدند، تا اینکه بعد از هشت قرن مسیحیان اروپا موفق به پس گرفتن اسپانیا شدند. اما مسلمانان چرا به اسپانیا رفتند و چطور سقوط کردند؟ این اپیزود در مورد فراز و فرود مسلمانان در آندلس است.تصویر پوستر مربوط به ایزابلا و فردیناند میباشد. لینک ویدئوی بازدید از کاخ الحمرا لینکهای حمایت مالی  از پادکست داکس:  حامی باش  و PayPal  وبسایتپادکست داکسویدئوی دیرپایی در یوتیوب داکسکانالیوتیوب داکساینستاگرامپادکست داکستلگرامپادکست داکسپادکست داکس در شنوتو با تشکر از:فریما دستیار برای پژوهشهای تاریخی و ساسان موسوی برای تدوین این اپیزود Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
4/30/20241 hour, 20 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

اپیزود پنجاه و پنجم- جمهوری ایرلند

تو این اپیزود قراره در مورد یکی از اتفاقات مهم قرن بیستم صحبت کنیم. از کشوری که احتمالا کمتر در موردش شنیدیم و میدونیم. ایرلند و یکی از مهمترین حوادث این کشور در دهه های پایانی قرن بیستم ینی درگیری و جنگ داخلی در ایرلند شمالی که بعدا به مصائب یا ترابلز مشهور شد.لینکهای حمایت مالی  از پادکست داکس:  حامی باش  و PayPal  وبسایتپادکست داکسویدئوی دیرپایی در یوتیوب داکسکانالیوتیوب داکساینستاگرامپادکست داکستلگرامپادکست داکسپادکست داکس در شنوتوبا تشکر از:ساسان موسوی برای تدوین این اپیزود Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
3/28/20241 hour, 18 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

اپیزود پنجاه و چهارم- حهان در سال 2100

پیش بینی آینده کار سختیه. چه یک سال دیگه و چه ده سال دیگه. در این اپیزود میخوام راجع به پیش بینی دنیا در نزدیک به صد سال آینده صحبت کنم. میخواهیم ببینیم آدمهایی که در دهه های آینده زندگی میکن 50 سال اینده 80 سال آینده یا در صد سال آینده زندگی میکنن با چه فناوریهایی سر و کار خواهند داشت و کیفیت زندگیشون چطوره؟پروفسور کاکو یک فیزیکدان و نظریه پرداز برجسته امریکایی است که با بیشتر از 300 دانشمند و کارآفرین برجسته دنیا مصاحبه کرده و با نظراتی که از این افراد جمع اوری کرده در مورد آینده دنیا در سال 2100 میگوید.لینکهای حمایت مالی  از پادکست داکس:  حامی باش  و PayPal  وبسایتپادکست داکسویدئوی دیرپایی در یوتیوب داکسکانالیوتیوب داکساینستاگرامپادکست داکستلگرامپادکست داکسپادکست داکس در شنوتو Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
3/8/20241 hour, 13 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

اپیزود پنجاه و سوم - دیرپایی، راز بلوزونها

در دنیا مناطقی وجود دارد که تعداد افراد صد سال به بالا در انها بسیار بالاست. پژوهشگرانی که در زمینه طول عمر تحقیق میکنند به این مناطق بلوزون میگویند. در این اپیزود به پنج بلوزون در اکیناوای ژاپن، ساردینیای ایتالیا، نیکویای کاستاریکا، ایکاریای یونان و لوما لیندای امریکا میرویم و بررسی میکنیم که سبک زندگی مردم در این مناطق چگونه است. میخواهیم با توجه به یافته های این مناطق یک شهر عادی را تبدیل به بلوزون کنیم. لینکهای حمایت مالی  از پادکست داکس:  حامی باش  و PayPal  وبسایتپادکست داکسکانالیوتیوب داکساینستاگرامپادکست داکستلگرامپادکست داکسپادکست داکس در شنوتو Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
2/6/20241 hour, 13 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

اپیزود پنجاه و دوم- جمهوری چین، تایوان

در دنیا دو کشور با نام چین داریم. یعنی دو کشور هستند که ادعا میکنند چین هستند، یکی جمهوری خلق چین و دیگری جمهوری چین. در این اپیزود در مورد تاریخ این دو کشور صحبت میکنم و میگویم که چطور کشور تایوان متولد شد و رابطه عجیب این دو کشور چطور است. لینکهای حمایت مالی  از پادکست داکس:  حامی باش  و PayPal  وبسایتپادکست داکسکانالیوتیوب داکساینستاگرامپادکست داکستلگرامپادکست داکسپادکست داکس در شنوتو Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
1/17/20241 hour, 11 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

اپیزود پنجاه و یکم- نجات وایکینگ اسکای

کشتی تفریحی عظیم وایکینگ اسکای یک کروز توریستی برای دیدن شفق قطبی بود. این کروز بعد از بازدید از مناطق قطبی در راه بازگشت در جنوب نروز اسیر طوفان شد و هر چهار موتورش از کار افتاد. 1373 نفر در آستانه مرگ بودند، یک تایتانیک دیگر در شرف وقوع بود. در این اپیزود در مورد عملیات نجات موفق و معجزه آسای این کروز صحبت میکنم.لینکهای حمایت مالی  از پادکست داکس:  حامی باش  و PayPal  وبسایت پادکست داکسکانال یوتیوب داکساینستاگرام پادکست داکستلگرام پادکست داکسپادکست داکس در شنوتو Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
12/20/20231 hour, 9 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

اپیزود پنجاهم- جنگ تراشه

همانطور که در عصر صنعتی کشورها برای داشتن مواد اولیه، نیروی انسانی و ماشین الات با یکدیگر مبارزه و رقابت میکردند، لشکر کشی مینمودند و کشورهای دیگه را به استعمار میگرفتند، امروزه دیگر دعوا بر سر ارتباطات و ابزارهای اطلاعاتی است. و یکی از مهمترین مناقشه های امروزی در مورد تراشه است. چیزی که شاید بتوان به آن جنگ تراشه اطلاق کرد. در این اپیزود در مورد مهمترین بازیگران صنعت تراشه دنیا و مناقشه تراشه بین چین و امریکا میشنوید.لینکهای حمایتمالی  از پادکست داکس:  حامی باش  و PayPal    وبسایتپادکست داکسکانالیوتیوب داکساینستاگرامپادکست داکستلگرامپادکست داکسپادکست داکس در شنوتوپادکست داکس در تهران پادکست با تشکر از:مرتضی هادیان، برایپژوهش و نوشتن اپیزودساسان موسی برای تدویناپیزود Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
11/15/20231 hour, 15 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

اپیزود چهل و نهم-اونجلیستها، مسیحیان انجیلی

قبلا یک سه گانه در مورد فرقه های محافظه کار ادیان ابراهیمی ساخته بودم. حسیدیها، آمیشها و سلفیها. این اپیزود هم در ادامه همان سه گانه است. گرچه اونجلیستها فرقهایی اساسی با آن سه فرقه یادشده دارند. از جمله اینکه برخلاف سه فرقه ذکر شده اونجلیستها یک گروه ناشناخته و کم قدرت نیستند بلکه آنها یکی از بزرگترین گروههای مذهبی ایالات متحده و دارای قدرت سیاسی و مالی بسیار زیادی اند. حتی میتوان گفت بر روی سیاست خارجه امریکا نفوذ زیادی دارند. لینکهای حمایت مالی  از پادکست داکس:  حامی باش  و PayPal     وبسایت پادکست داکس کانال یوتیوب داکس اینستاگرام پادکست داکس تلگرام پادکست داکس با تشکر از: سمانه هاشمی نژاد برای پژوهش در مورد اونجلیسم ساسان موسوی برای تدوین این اپیزود مراجع: ·       Book: American Evangelicals: A Contemporary History of a Mainstream Religious Movement (Critical Issues in History) ·       Documentary: God Bless America: How the US is Obsessed with Religion – ENDEVR Documentary ·       Documentary: An (Un)Civil War: The Evangelical Divide – CBS Reports ·       Documentary: Why Evangelical Christians Love Israel – VICE on HBO ·       Documentary: How a Bible prophecy shapes Trump’s foreign policy – Vox ·       Research: About Three-in-Ten U.S. Adults Are Now Religiously Unaffiliated – Pew Research Center ·       Research: Modest Warming in U.S. Views on Israel and Palestinians - Pew Research Center ·       Article: Evangelical church – Britanni    
9/28/20231 hour, 18 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

اپیزود چهل و هشتم-راه آهن سراسری ایران

بعد از اپیزودهای کانال پاناما و سوئز به دنبال این بودم که در مورد یک پروژه ملی تاریخی ایران هم اپیزودی بسازم . چه پروژه ای بهتر از راه اهن سراسری ایران. راه اهن سراسری ایران که 85 سال پیش به هزینه ملت ایران و با سختکوشی دهها هزار ایرانی ساخته شده در سال 2021 بعنوان یک میراث جهانی در یونسکو ثبت شده. این راه آهن یکی از سختترین مسیرهای راه آهن دنیاست و اولین میراث صنعتی جهانی ما ایرانیان است. در این اپیزود در مورد تاریخچه و نحوه اجرای آن صحبت میکنم. لینکهای حمایت مالی  از پادکست داکس:  حامی باش  و PayPal     وبسایت پادکست داکس کانال یوتیوب داکس اینستاگرام پادکست داکس تلگرام پادکست داکس با تشکر از: ساسان موسوی برای تدوین این اپیزود طرح پوستر برگرفته از طرح هادی حیدری برای  جلد مجله اندیشه پویا میباشد. موسیقی متن هزاردستان ساحته زنده باد مرتضی حنانه مراجع: ·        تاریخچه مختصر راه آهن در ایران- مهندس آناتول ترسکینسکی1326 ·        راه آهن ایران- مهنس محتبی ملکوتی 1327 ·        راه آهن سراسر ایران- وزارت طرق 1317 ·        سایه یه سایه با شاه، حاطرات دکتر محمد سجادی ·        خاطرات و تالمات مصدق- دکتر محمد مصدق ·        ایران بین دو انقلاب- یرواند ابراهامیان ·        راه نجات- مرتضی – مرتضی قلی خان صنیع الدوله ·        کهنه سرباز-غلامرضا منصور رحمانی ·        بررسی میراث فرهنگی-تاریخی برجامانده از راهآهن شمال ایران- مصطفی نوری، کریم سلیمانی مقدم ·        Danes, Orientalism and the Modern Middle East Perspectives from the Nordic Periphery  
9/6/20231 hour, 18 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

اپیزود چهل و هفتم- دوبی، از فرش به عرش

دوبی بعنوان یکی از معجزات دنیای عرب در عصر مدرن به حساب می  آید. آن هم در وسط صحرای سوزان. اگر نگاهی به عکسها دوبی در دهه هفتاد میلادی کنید و بعد یک عکس از امروز این شهر رو ببینید باورتان نمیشود که چنین توسعه چشمگیری در این مدت کوتاه اتفاق افتاده. در این اپیزود در مورد تاریخ منطقه و تشکیل کشور امارات، برنامه های خاندان آل مکتوم در صد سال گذشته صحبت میکنم. همچنین در مورد اندیشه ها و نظرات شیخ محمد بن راشد آل مکتوم هم صحبت میکنم. لینکهای حمایت مالی  از پادکست داکس:  حامی باش  و PayPal     حامی این اپیزود: استودیو سپهر ابراهیم کرمانی و همکاران وبسایت پادکست داکس کانال یوتیوب داکسپرینس اینستاگرام پادکست داکس تلگرام پادکست داکس با تشکر از:  آژانس کدوب برای  سئوی وبسایت پادکست داکس ساسان موسوی برای تدوین این اپیزود مراجع: بررسی پیشینه تاریخی امارات متحده عربی-مرکز مطالعات خلیج فارس کتاب كتاب مديريت و رهبري به سبك شيخ محمد کتاب Flashes of Thoughts کتاب جرات رویاپردازی کتاب نگرش من و چالشهای برتری
8/14/20231 hour, 26 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

اپیزود چهل و ششم- پرسه در دنیای باستان

آیا تابحال فکر کرده اید که چرا 2500 سال پیش بین ایران و یونان جنگهایی رخ داده؟ عاقبت جنگهای ایران و یونان چه شد؟ آیا میدانید که این یونانیها بودند که دموکراسی را ابداع کردند و برای اولین بار در دوران باستان یک جکومت دکوکراتیک بر سر کار آوردند؟ راجع به آکروپولیس که در شهر آتن قرار گرفته و یک میراث تاریخی جهانی است چه میدانید؟ راحع به مصر چطور؟ در مورد خدایان مصری و مومیایی کردن مردگان شنیده اید؟ تابحال فکر کرده اید که آثاری که از دنیای باستان به جا مانده چطور از موزه های اروپایی مثل لوور و موزه بریتانیا سر در آوردند؟  اینها بعضی از سوالاتی هستند که در این اپیزود میخواهم بهشون پاسخ بدم. پس اگر این موضوعات براتون جالبه اپیزود درستی رو برای شنیدن انتخاب کرده اید. جنگهای ایران و یونان بازدید از موزه ملی بریتانیا چطور آثار باستانی ایران تاراج شدند؟ بتکده خدایان مصری در یونان کانال یوتیوب پادکست داکس Doxperience صدابردار و تدوین: ساسان موسوی طراح پوستر اپیزود:مهشید صالحی برزگر اینستاگرام پادکست داکس: آوا افتخاری  
7/7/20231 hour, 24 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

اپیزود چهل و پنجم - تب کانال، کانال سوئز

تلاشها برای ساخت کانال پاناما از دهه 1870 پیش از میلاد شروع شد و در نهایت این تلاشها در دهه 1870 پس از میلاد به بار نشست و کانال پاناما ساخته شد. در اپیزودهای 43 و 44 گفتم که ساخت کانال کار یک ابرقدرت مدعی است. در طول تاریخ دراز کشور مصر ابرقدرتهای بزرگی توانایی خود برای ساخت کانال را محک زدند، از سنورست فرعون سلسله دوازدهم مصر تا داریوش بزرگ هخامنشی و ناپلئون بناپارت. در این اپیزود داستان تاریخ دراز کانال سوئز را تعریف کردم ا از زمان فرعونها تا ساخت کانال توسط فردینان دو لیسپس فرانسوی. چندین دهه بعد از ساخت کانال و در جریان بحران کانال سوئز بین قدرتهای بزرگ تنشی رخ داد که منجر به نغییر توازن قدرتهای جهانی شد.   تصویرپوسترمتعلق به فردینان دولیسپس است. اسپانسر:  پلتفرم نویسش مجموعه روستاگل صدابردار و تدوین: ساسان موسوی کانال یوتیوب Doxperience مراجع: ·        Book: Parting the Desert: The Creation of the Suez Canal ·       Book: The History of the Suez Canal by Ferdinand de LESSEPS (1805 - 1894) ·        کتاب داریوش یکم پادشاه پارسی، نوشته یولیوس یونگ ·       Documentary: Extreme Constructions: The Suez Canal ·       Documentary: Suez Crisis 1956 ·        Paper: King Dariush’s Red sea canal ·        Paper: Egypt’s Nile-Red Sea canals: chronology, location, seasonality and function         Parting the desert : the creation of the Suez Canal  
6/11/20231 hour, 29 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

اپیزود چهل و چهارم- تب کانال، پاناما قسمت دوم

کانال پاناما، یک آبراهه دست ساز بشر به طول 80 کیلومتر و یکی از عجایب هفتگانه دنیای مدرن است. اپیزودهای 43 و 44 در مورد چالشها و نحوه ساخت این پروژه بزرگ است. در این اپیزود در مورد این موضوعات صحبت کردم:  بازدید تئودور روزولت از پاناما (اولین ماموریت خارجی رییس جمهور امریکا)، استعفای جان استیونس، چالشهای کاری جرج واشینگتن گاثلز سومین مدیر پروژه، جزیات فنی قفل کانال، پیشرفت اجرایی کار، خاتمه پروژه و افتتاح کانال پاناما. تصویرپوسترمتعلق به تئودور روزولت است. اسپانسر:  پلتفرم نویسش صدابردار و تدوین: ساسان موسوی کانال یوتیوب Doxperience مراجع: ·        Documentary: A Man, a Plan, a Canal, Panama (1987 PBS Nova) ·        Documentary: Building the Panama Canal Full Documentary ·        Documentary: Control The Choke Point: How The US Stole The Panama Canal ·        Book: THE PANAMA CANAL, Fredric J. Haskin, 1913 ·        Book: I Took Panama: The Story of Philippe Bunau-Varilla Paperback – October 14, 2012 ·        Book: Panama Fever: The Epic Story of the Building of the Panama Canal, Matthew Parker ·        Book: Make the Dirt Fly! Building the Panama Canal ·        Book: John Frank Stevens: Civil Engineer (Railroads Past and Present) ·        Buidling the Panama Canal, Linda Hall Library Exhibition ·        Panama Canal: Topics in Chronicling America in Library of Congress    
5/16/20231 hour, 26 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

اپیزود چهل و سوم- تب کانال، پاناما قسمت اول

کانال پاناما، یک آبراهه دست ساز بشر به طول 80 کیلومتر و یکی از عجایب هفتگانه دنیای مدرن است.  اولین بار فرانسویها از سال 1880 به مدت هشت سال درگیر ساخت کانال پاناما بودند اما بخاطر مشکلات اجرایی فراوان کار را نیمه تمام رها کردند. عاقبت آمریکاییها در سال 1904 به پاناما رفتند و بعد از هشت سال این کانال عظیم را تکمیل نمودند. ساخته شدن این کانال یک اعلان رسمی به جهان بود که اینک ایالات متحده قدرت برتر سیاسی، علمی و تکنولوژیکی دنیاست. در این اپیزود در مورد این موضوعات صحبت کردم:  جنگ امریکا و اسپانیا، شرایط امریکا در اوایل قرن بیستم، نحوه به قدرت رسیدن تئودور روزولت و برنامه های او، دلایل شکست پروژه فرانسویها، فیلیپ بونو واریلا و نقش او در تاسیس کشور پاناما، مشکلات اجرایی و دلایل استعفای جان والاس اولین مدیر پروژه امریکایی، راهکارهای جان استیونز دومین مدیرپروژه امریکایی.  اسپانسر: پادکست کارگاه کانال یوتیوب Doxperience مراجع: ·        Documentary: A Man, a Plan, a Canal, Panama (1987 PBS Nova) ·        Documentary: Building the Panama Canal Full Documentary ·        Documentary: Control The Choke Point: How The US Stole The Panama Canal ·        Book: THE PANAMA CANAL, Fredric J. Haskin, 1913 ·        Book: I Took Panama: The Story of Philippe Bunau-Varilla Paperback – October 14, 2012 ·        Book: Panama Fever: The Epic Story of the Building of the Panama Canal, Matthew Parker ·        Book: Make the Dirt Fly! Building the Panama Canal ·        Book: John Frank Stevens: Civil Engineer (Railroads Past and Present) ·        Buidling the Panama Canal, Linda Hall Library Exhibition ·        Panama Canal: Topics in Chronicling America in Library of Congress    
4/30/20231 hour, 19 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

اپیزود چهل و دوم- پشت میله های زندان (قسمت دوم)

نلسون ماندلا در مورد زندان جمله معروفی دارد. میگوید تاوقتیکه زندان یک کشوری را ندیدی نمیتوانی آن ملت را به درستی بشناسی و قضاوتشان کنی. حرف درستی است و از شرایط حاکم بر زندانهای یک کشورمیشود فهمید که اوضاع اقتصادی و سیاسی آن کشور چطور است، و یا مردم جامعه چه ارزشهایی دارند. در این اپیزود با هم میخواهیم به زندانهای امریکا، ایران فنلاند و چند کشور دیگر برویم، میخواهیم ببینیم یک متهم بعد از دستگیری چه بر سرش میاید. چه چیزهایی را از دست میدهد، چه رنجهایی میکشد واز طرف دیگر چه حقوقی دارد.   کانال یویتوب پادکست داکس Do’xperience وبسایت پادکست داکس صفحه پادکست داکس در ویرگول دفاعیه کارشناسی ارشد ضیا نبوی  آهنگ عجایب شهر- حمید صفت   ·        Behind Bars: South Cotabato Jail, Philippines | World’s Toughest Prisons ·        Behind Bars: Urso Branco, Brazil | World’s Toughest Prisons ·        RUSSIA'S ALCATRAZ - The toughest prison on Fire Island ·        Prisoners In Finland Live In Open Prisons Where They Learn Tech Skills ·        In the hell of Japanese prisons ·        How Tough Is Singapore Prison Life? | Inside Maximum Security ·        Behind Bars: The World’s Toughest Prisons - San Pedro Prison ·        Louis Theroux: Behind Bars, San Quentin Prison ·        Behind Bars-Shanghai maximum security prison (Qing pu 1998) ·        Mysterious Qincheng Prison ·        Russia's Toughest Prisons  2011
4/1/20231 hour, 15 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

اپیزود چهل و یکم- پشت میله های زندان (قسمت اول)

نلسون ماندلا در مورد زندان جمله معروفی دارد. میگوید تاوقتیکه زندان یک کشوری را ندیدی نمیتوانی آن ملت را به درستی بشناسی و قضاوتشان کنی. حرف درستی است و از شرایط حاکم بر زندانهای یک کشورمیشود فهمید که اوضاع اقتصادی و سیاسی آن کشور چطور است، و یا مردم جامعه چه ارزشهایی دارند. در این اپیزود با هم میخواهیم به زندانهای فیلیپین و چین برویم. در اپیزود بعدی هم به زندانهای امریکا، ایران فنلاند و چند کشور دیگه میرویم، میخواهیم ببینیم یک فرد بزهکار بعد از دستگیری چه بر سرش میاید. چه چیزهایی را از دست میدهد، چه رنجهایی میکشد واز طرف دیگر چه حقوقی دارد. کانال یویتوب پادکست داکس Do’xperience وبسایت پادکست داکس صفحه پادکست داکس در ویرگول   ·        Behind Bars: South Cotabato Jail, Philippines | World’s Toughest Prisons ·        Behind Bars: Urso Branco, Brazil | World’s Toughest Prisons ·        RUSSIA'S ALCATRAZ - The toughest prison on Fire Island ·        Prisoners In Finland Live In Open Prisons Where They Learn Tech Skills ·        In the hell of Japanese prisons ·        How Tough Is Singapore Prison Life? | Inside Maximum Security ·        Behind Bars: The World’s Toughest Prisons - San Pedro Prison ·        Louis Theroux: Behind Bars, San Quentin Prison ·        Behind Bars-Shanghai maximum security prison (Qing pu 1998) ·        Mysterious Qincheng Prison ·        Russia's Toughest Prisons  2011  
3/24/20231 hour, 10 minutes, 32 seconds