Winamp Logo
Dobojováno Cover
Dobojováno Profile

Dobojováno

Czech, Sports, 1 season, 49 episodes, 1 day, 10 hours, 44 minutes
About
Pondělní rozhovory s osobnostmi českého sportu. O cestě k úspěchu, době na vrcholu i životě po kariéře. Moderují Lucie Černá a Jakub Štěpánek.
Episode Artwork

#49 FIBINGEROVÁ: Nevím, co pořád někdo má. Byli jsme profesionálové každým coulem

Mistryně světa, olympijská medailistka a později funkcionářka či podnikatelka. Koulařka Helena Fibingerová patří bezesporu k nejvýraznějším postavám československého sportu. Její výkon z roku 1977 je dodnes halovým světovým rekordem. Nejen o jabloneckém závodě mluví v podcastu Dobojováno, který moderuje Lucie Černá.
12/19/202246 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

#48 RADA: Emoce prostě nezastavím, ale dokážu se i omluvit

Impulzivní chování ho provázelo ještě v dobách, kdy patřil k oporám zadních řad pražské Dukly. Emoce si později přenesl i na lavičku, kde si vybudoval pověst fotbalového trenéra "bouřliváka". Petr Rada v podcastu Dobojováno však hovoří nejen o své povaze, ale také o vzpomínkách na Maradonu či vyprodanou Julisku.
12/12/20221 hour, 13 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

#47 ZELENKA: Naše generace si ještě trochu zvládla užít život

Nechybělo moc a o Luďkovi Zelenkovi by se dnes mluvilo jako o členovi Klubu ligových kanonýrů. Od vstupenky mezi fotbalovou smetánku ho nakonec dělilo osm gólů. Bývalý útočník se z fotbalových trávníků přesunul k mikrofonu a věnuje se organizování vlastního fotbalového kempu. Dnes je dalším hostem podcastu Dobojováno, který moderuje Lucie Černá.
12/5/202243 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

#46 ORLOWSKI: Veřejnost na naše úspěchy zapomíná, v Japonsku jsem spal na zemi

V sedmdesátých a osmdesátých letech patřil Milan Orlowski k tomu nejlepšímu, co světový stolní tenis nabízel. Stal se mistrem Evropy, vicemistrem světa a z velkých akcí přivezl na dvě desítky medailí. I v sedmdesáti letech navíc dokazuje, že do starého železa rozhodně nepatří. Přesvědčte se sami v dnešním díle podcastu Dobojováno, který moderuje Jakub Štěpánek.
11/28/202225 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

#45 KUDLIČKA: Už jsem nechtěl zabírat místo mladším

Dnes již bývalý reprezentant a dvojnásobný medailista z evropského šampionátu Jan Kudlička patří k nejúspěšnějším atletům novodobé české historie. Po ukončení kariéry, ke kterému došlo oficiálně v září letošního roku, už se bývalý tyčkař věnuje zcela jiné činnosti. K úspěšné kariéře se vrací v rámci podcastu Dobojováno, který moderuje Lucie Černá.
11/21/202243 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

#44 ANTOŠ: Je spousta věcí, které chválím, ale málokdo si toho všímá

Většinu kariéry spojil s pražskou Slavií, se kterou získal i mistrovský titul, po ukončení kariéry se vrhl na dráhu komentátora a televizního experta. Řeč je o bývalém hokejistovi Milanu Antošovi, jenž je dalším hostem podcastu Dobojováno, který moderuje Jakub Štěpánek.
11/14/202245 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

#43 HAMRŠMÍD: Od juda přes klec až k hokejové reprezentaci

Michal Hamršmíd se dá směle označit za průkopníka a legendu českého MMA. Bojoval v dobách, kdy popularita tohoto sportu byla u nás podstatně nižší, než je tomu dnes. Kromě klece se dostal také na hokejovou střídačku v pozici kondičního trenéra Sparty či reprezentace. Dnes je dalším hostem podcastu Dobojováno, který moderuje Lucie Černá.
11/7/202233 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

#42 KREUZIGER: Detektor lži byl třešničkou na dortu, v pelotonu dnes chybí respekt

Patří k nejúspěšnějším zástupcům české cyklistiky, účastnil se nejprestižnějších závodů v profesionálních stájích, vyhrál etapu na Giro d'Italia či klasiku Amstel Gold Race. Roman Kreuziger, jenž minulý rok ukončil kariéru závodníka, se plynule přesunul do pozice sportovního ředitele stáje Bahrain Victorious. Svoji kariéru i dosavadní působení v nové funckci hodnotí v novém dílu podcastu Dobojováno, který moderuje Jakub Štěpánek.
10/31/202241 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

#41 DLOUHÝ: Rozehrával Federera, dnes mění zlobivou holčičku ve světovou šampionku

Během své kariéry vyhrál dva grandslamy ve čtyřhře, dnes trénuje Lucii Havlíčkovou, juniorskou světovou jedničku a jednu z největších českých tenisových nadějí. Lukáš Dlouhý nevypadl z tenisového prostředí ani po ukončení kariéry a v roli trenéra se vrací na známá místa.
10/24/202230 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

#40 BUDSKÝ: Za totality propadl imperialistickému sportu, kariéru končí osmnáctým titulem

S týmem brněnských Draků získal osmnáct ligových titulů, jako jeden z mála Čechů si vyzkoušel i angažmá ve Spojených státech. Baseballista Pavel Budský letos ukončil kariéru, tentokrát prý už definitivně. V dalším díle podcastu Dobojováno hodnotí kromě vlastní kariéry také současný úspěch české reprezentace, která se poprvé v historii kvalifikovala poprvé na prestižní turnaj World Baseball Classic.
10/17/202245 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

#39 OSIČKA: Opilé karbaníky vyháněl s kabelem v ruce, boxerskou kariéru mu ukončila osudná rána na ulici

Býval vynikajícím boxerem, dodnes se věnuje trénování. Jeho život je jedna velká jízda, žije bohémským životem, maluje a napsal knihu. Rostislav Osička je dnešním hostem podcastu Dobojováno a s Lucií Černou vzpomíná mimo jiné na sportovní kariéru, kterou mu v roce 1981 prakticky ukončila účast v pouliční bitce.
10/10/202238 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

#38 NOVOTNÝ: Kdo neustojí tlak, nemá ve Spartě co dělat

Dlouhé roky byl na Letné kapitánem a v rudém dresu získal 14 ligových titulů, což je zřejmě nepřekonatelným rekordem. Sparťanská legenda Jiří Novotný je hostem další epizody podcastu Dobojováno, kterou moderuje Jakub Štěpánek.
10/3/202235 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

#37 LÉBL: Úroveň finanční gramotnosti u profesionálních sportovců je často alarmující

Volejbalista desetiletí či bývalý kapitán české reprezentace Martin Lébl ukončil aktivní kariéru před 10 lety. Dnes působí jako hráčský agent, navíc se snaží profesionální sportovce vést k finanční zodpovědnosti. Úspěšnou kariéru nyní rozebírá v nové epizodě podcastu Dobojováno, kterou moderuje Lucie Černá.
9/26/202228 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

#36 BEDNÁŘ: Sestup se Slavií byl noční můra, s Haškem jsem se potkal na bažantech

Na konci srpna se hokejista Jaroslav Bednář v pražském Edenu definitivně rozloučil s bohatou kariérou. Stříbrný medailista z mistrovství světa a vítěz hned tří evropských soutěží, jenž dva roky strávil i v NHL, v podcastu Dobojováno vzpomíná mimo jiné na tvrdý boj za mořem či českou souhru v Omsku.
9/19/202240 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

#35 HEJNOVÁ: Ničeho nelituju a medaile neporovnávám

Dnes už bývalá česká atletka, dvojnásobná mistryně světa a olympijská medailistka. Zuzana Hejnová patří k nejúspěšnějším atletům české historie, v roce 2013 byla dokonce ve 13 závodech po sobě neporažena a stala se nejlepší atletkou Evropy. Dnes je také hostem nové epizodu podcastu Dobojováno, kterou moderuje Lucie Černá.
9/12/202231 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

#34 JIRKŮ: Sešívaní už mi odpustili, vypráví legendární Paša svůj příběh

Nikdo mu neřekne jinak než Paša. Pavlín Jirků patří bezesporu k nejvýraznějším postávám tuzemských fotbalových trávníků. S píšťalkou v ruce řídil v devadesátých letech zápasy v první lize a stal se i rozhodčím FIFA. Svérázný bavič, který si u hráčů i fanoušků vybudoval respekt, je hostem dnešní epizody podcastu Dobojováno, kterou moderuje Lucie Černá.
9/5/202245 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

#33 BARDA: Unikát mezi sportovci. Kapitán reprezentace i špička v technologické firmě

Deset let vedl z branky československou házenkářskou reprezentaci jako kapitán. V devadesátých letech pak usedl na lavičku české reprezentace. Michal Barda má však v životopise i řadu profesních úspěchů a už v době, kdy hrál házenou na nejvyšší úrovni, pracoval ve špičkové technologické firmě v Německu. Odchovanec pražské Slavie je dnešním hostem podcastu Dobojováno, který moderuje Jakub Štěpánek.
8/29/202258 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

#32 BARTOŠ: Byl jsem králem trati i večerů, teď už to tak bohužel není

Autokrosu se Petr Bartoš věnuje přes 30 let. Devětkrát ovládl české mistrovství a je čtyřnásobným mistrem Evropy. V další epizodě podcastu Dobojováno přiznává, co pro něj znamenal otec Jiří, jenž první buginu postavil už v roce 1973 a s moderátorkou Lucií Černou vzpomíná i na bouřlivé oslavy po vyhraných závodech.
8/22/202237 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

#31 SESTINI HLAVÁČKOVÁ: Nechtěla jsem se loučit jako lůzr, tři dny jsem jenom kňourala

Olympijská medailistka, vítězka dvou grandslamů či úspěšná fedcupová reprezentantka. Tím vším je Andrea Sestini Hlaváčková, která před několika týdny na turnaji v Praze oficiálně ukončila tenisovou kariéru. Co ji k tomu vedlo, jaký má vztah k pivu a kam povedou její další kroky? Dozvíte se v dnešní epizodě Dobojována, kterou moderuje Jakub Štěpánek.
8/15/202237 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

#30 BAUER: Na závodech fandím Polákům, z české reprezentace nabídka nepřišla

Trojnásobný olympijský medailista či vítěz Světového poháru. To je ve zkratce jeden z nejúspěšnějších českých běžců na lyžích v historii Lukáš Bauer. V podcastu Dobojováno se s Lucií Černou vrací k úspěšné kariéře a mimo jiné přiznává, proč v současné době fandí na závodech polským lyžařům.
8/8/202240 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

#29 KRATOCHVÍLOVÁ: S rekordem jsem se naučila žít, bojkot se režimu nedá odpustit

Příští rok v létě tomu bude už čtyři desítky let, co Jarmila Kratochvílová vytvořila v Mnichově světový rekord v běhu na 800 metrů. Dvojnásobná mistryně světa a olympijská medailistka je jednou z největších sportovních legend československého sportu a dnes je také dalším hostem podcastu Dobojováno, který moderuje Jakub Štěpánek.
8/1/202253 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

#28 KUKA: Vyčítali mu pálení šancí, kritiku se naučil házet za hlavu

Vyhrál německou ligu, byl součástí stříbrného týmu na evropském šampionátu v roce 1996 a dnes patří mezi legendy pražské Slavie. Řeč je samozřejmě o Pavlu Kukovi, který je dalším hostem podcastu Dobojováno. Proč odmítl Manchester, jak snášel kritiku, kdo letos vyhraje titul a co říká na přestup Kuchty do Sparty? Nejen to se dozvíte v dnešním dílu.
7/25/202243 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

#27 KOUKAL: V Česku neměl během kariéry konkurenci, dnes buduje image ostatním

Celkem osmnáctkrát se stal Jan Koukal mistrem České republiky ve squashi. Mezi lety 1999 a 2018 našel přemožitele pouze jednou. Ačkoliv ve světě měli soupeři profesionální trenéry a kvalitnější zázemí, dokázala se česká jednička prosadit i za hranicemi. Dnes je hostem podcastu Dobojováno, kam si ho pozvala moderátorka Lucie Černá.
7/18/202236 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

#26 ZÍDEK: Jako první Čech hrál slavnou NBA, nejcennější výhra přišla ale dřív

Psal se rok 1995, když během draftu v nejslavnější basketbalové lize světa poprvé zaznělo české jméno. Jiří Zídek v NBA strávil tři sezóny, v kariéře pak pokračoval v Evropě a byl rovněž u zrodu nymburské éry. Dalším hostem podcastu Dobojováno je 213 centimetrů vysoký „George“, jenž basketbalovou kariéru spojil se vzděláním na prestižní americké univerzitě.
7/11/202248 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

#25 MACHEK: Český rekord držel 34 let. I po šedesátce miluje extrémní výzvy

Dlouhých 34 let držel Daniel Machek český rekord na 1500 metrů volným způsobem. Jeho výkon nakonec překonal paradoxně až jeho zeť Jan Micka. Machek má na kontě páté místo z olympiády a ve svých 62 letech dokončil už jedenáct extrémních triatlonů Ironman. Dnes je dalším hostem podcastu Dobojováno.
7/4/202254 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

#24 MACHÁČEK: Na Zélandu tančil haku, teď chce s českým ragby na olympiádu

Neběhá po světě moc českých ragbistů, kteří by měli tak bohatou kariéru jako Jan Macháček. Angažmá na Novém Zélandu, ve Walesu, Anglii či Francii, pozvánka do prestižního výběru světa či 55 reprezentačních startů. Český světoběžník, jenž někdy bývá označován za Jágra českého ragby, je dnes dalším hostem sportovně-společenského podcastu Dobojováno.
6/27/202248 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

#23 PETŘIKOV: Na olympiádě cítil křivdu, děti ho znají jako trpaslíka z Ať žijí duchové

Pavel Petřikov starší patří bezesporu mezi legendy českého juda. Účastník tří olympiád a stříbrný medailista z mistrovství světa a dvojnásobný medailista z mistrovství Evropy dnes působí jako asistent trenéra reprezentace. Už méně známá informace je, že si zahrál v pohádce Ať žijí duchové. Dnes je také hostem Lucie Černé v podcastu Dobojováno.
6/20/202245 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

#22 SVORADA: Možnosti dopingu v cyklistice byly, ale bylo to na osobním rozhodnutí

V roce 2001 zvedal jako první Čech ruce nad hlavu při dojezdu poslední etapy slavné Tour de France na Champs-Élysées. Bývalý cyklista Ján Svorada má však úspěchů ve sbírce mnohem více. Vyhrál Závod míru, triumfoval na jedenácti etápach Grand Tour a patřil mezi elitní světové sprintery. Dnes je dalším hostem Lucie Černé v rámci podcastu Dobojováno.
6/13/202246 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

#21 TOPINKOVÁ KNAPKOVÁ: Ze dna na úplný vrchol

S veslováním začínala až v devatenácti letech, přesto dnes nenajdete závod, ve kterém by startovala a neměla z něj zlatou medaili. Olympijská vítězka, mistryně republiky, Evropy i světa, vítězka Světového poháru, dnes už také dvojnásobná maminka. To všechno je Mirka Topinková Knapková, další host podcastu Dobojováno.
6/6/202235 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

#20 KOLLER: Do 19 let jsem netrénoval, na Spartě na mě fanoušci pískali

Kariéra bývalého fotbalisty Jana Kollera připomíná pohádkový příběh. Chlapec ze Smetanovy Lhoty se prakticky bez tréninku dostal přes Spartu a Anderlecht až do Dortmundu a stal se nedílnou součástí české reprezentace. V dnešní epizodě podcastu Dobojováno se s Lucií Černou vrátil k úspěšné kariéře a prozradil mimo jiné i detaily o chystaném filmu.
5/30/202240 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

#19 BOBROVSKÝ: Byl jsem taková brněnská hrouda, v Mongolsku jsem přežil na pivu

S českou basketbalovou reprezentací získal jako hráč dvě medaile na mistrovství Evropy. Nespočet úspěchů slavil také s brněnskou Zbrojovkou. Později jako trenér dovedl ženskou reprezentaci k titulu mistryň Evropy a na klubové úrovni vyhrál prestižní Euroligu. Jan Bobrovský je bezesporu českou sportovní legendou a dnes také devatenáctým hostem podcastu Dobojováno, který moderuje Jakub Štěpánek.
5/23/202233 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

#18 SYNEK: Veslování nejde dělat pro peníze, mladí v tom nevidí budoucnost

Ondřeje Synka není třeba české sportovní veřejnosti dlouze představovat. Získal tři medaile na olympiádě, neskutečných 12 medailí přivezl z MS a stal se vůbec prvním českým veslařem, který se stal mistrem světa v olympijské disciplíně. Věděli jste, že jeho civilní povolání je však na hony vzdálené sportu? I tom mluví v dnešním díle s Lucií Černou.
5/23/202239 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

#17 KAŠPÁRKOVÁ: Na Moravě jsme museli být lepší než Pražáci

Šárka Kašpárková je jednou z nejvýznamnějších postav české atletiky. V rámci pořadu Dobojováno se vrací k úspěšné kariéře, kterou ozdobila titulem mistryně světa nebo třeba bronzovou olympijskou medailí. Už čtvrt století je navíc držitelkou českého rekordu v trojskoku. Sedmnáctý díl sportovně-společenského pořadu moderuje Jakub Štěpánek.
5/9/202246 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

#16 JIRMUS: Rozhodnutí v kokpitu jsou někdy vyčerpávající, létat s Havlem jsem si užíval

Svého času patřil ke světové elitě akrobatických letců. Později přešel do dopravních letadel, létal s prezidentem Havlem a vládním speciálem přivezl olympijské hrdiny z Nagana. Chtěl být Petr Jirmus vždycky pilotem? Jaký zážitek má se psy Václava Havla? A co mu v životopise pilota chybí? Poslechněte si na další epizodu Dobojována, kterou moderuje Lucie Černá.
5/2/202240 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

#15 KULHAVÝ: Kilometry na kole nepočítám, na další profesionální sezónu to nevidím

Během svojí kariéry vyhrál biker Jaroslav Kulhavý prakticky všechno, co se vyhrát dalo. V disciplíně cross country na sklonku kariéry už vyklidil pozice. Jak sám říká, nechce si jezdit pro dvacátá místa. Co chybělo k páté účasti na olympiádě? A jak daleko byl přestup do silniční cyklistiky? Poslechněte si další epizodu Dobojována, kterou moderuje Jakub Štěpánek.
4/25/202238 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

#14 PEŠEK: Na okruhu nehledáš kamarády, s rodiči se dodnes nebavím

Jeden z nejúspěšnějších českých motocyklových závodníků, vítěz dvou Velkých cen v kategorii do 125 kubických centimetrů. V roce 2013 absolvoval sezónu v prestižní Moto GP. Dnes se Lukáš Pešek věnuje mimo jiné trénování motocyklových nadějí. Proč se dodnes nebaví s vlastní rodinou? Jak fungují vztahy ve světě motorsportu? A kdo z mladých Čechů má nakročeno mezi jezdeckou smetánku? Poslechněte si další epizodu Dobojována, kterou moderuje Lucie Černá.
4/18/202235 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

#13 ŠLÉGR: V Litvínově to bylo malý Nagano, Jágrův malíček zblbnul národ

Má dvě medaile z olympijských her, vyhrál Stanley Cup, je mistrem světa a vyhrál i českou extraligu. S tímto životopisem je Jiří Šlégr jedním z nejúspěšnějších českých hokejistů. Proč se pohádal s Ivanem Hlinkou? Kdo mu nikdy neodpustil úspěch v Naganu? Jak prožíval litvínovskou pohádku? A co bylo příčinou neúspěchu na domácím mistrovství světa v roce 2004? Poslechněte si další epizodu Dobojována, kterou moderuje Jakub Štěpánek.
4/11/202256 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

#12 ENGE: Ve formuli 1 jsem byl první komunistický dítě, teď jezdím za pět litrů

V září roku 2001 se Tomáš Enge stal vůbec prvním Čechem, který dostal možnost postavit se na start závodu formule 1. Ve své kariéře však seděl snad ve všem, co mělo kola a zúčastnil se nejprestižnějších závodů světa. Dostane se do seriálu F1 další Čech? Proč skončil se skoky na lyžích a vychovává doma závodníka? Poslechněte si další epizodu Dobojována, kterou moderuje Lucie Černá.
4/4/202245 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

#11 MACHURA: Dopovat nám přišlo naprosto normální, bojkot olympiády zlomil celou generaci

Bývalý koulař Remigius Machura je mnohonásobným mistrem republiky, bronzovým medailistou z mistrovství Evropy a dnes se věnuje trénování na pražské Spartě. Je také jedním z mála československých sportovců, kteří otevřeně přiznali vědomé užívání dopingu. Proč podle něj nejde dělat „čistý“ sport? Měli sportovci za minulého režimu v oblasti dopingu na výběr? A jaké je to trénovat vlastní dítě? Poslechněte si další epizodu Dobojována, kterou moderuje Jakub Štěpánek.
3/28/202242 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

#10 STRACHOVÁ: Po operaci mozku jsem hned věděla, že se vrátím

Na olympiádě ve Vancouveru vybojovala ve slalomu bronzovou medaili, pyšnit se může i titulem mistryně světa. Šárka Strachová (za svobodna Záhrobská) je jednou z nejúspěšnějších českých lyžařek. V roce 2012 podstoupila operaci mozku, tři roky po zákroku vybojovala další medaili na mistrovství světa. Jak dnes zvládá mateřství? Kolikrát se v zimě dostane na lyže a jak její kariéru ovlivnily zdravotní problémy? Poslechněte si další epizodu Dobojována, kterou moderuje Lucie Černá.
3/21/202246 minutes, 1 second
Episode Artwork

#9 KRAJ: Do Sydney jsem přijel jako Vojta ze mlejna, děti dnes učím disciplínu

V roce 2000 nečekaně přivezl z olympiády v Sydney stříbrnou medaili a o tři roky později přidal bronz na mistrovství světa. Boxer Rudolf Kraj se dnes věnuje trénování mladých nadějí, pouliční rváče však vychovávat nechce. Co nesnášel během tréninku? Kde se vzala přezdívka Rudy mlátička? Proč přišel o olympiádu v Aténách? A jakou roli hrají v boxu rozhodčí? Poslechněte si další epizodu Dobojována, kterou moderuje Jakub Štěpánek.
3/14/202241 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

#8 HELCELETOVÁ: Neumím prohrávat, mladí dneska už nechtějí tolik dřít

Ve vrcholné atletice strávila 16 let, za dobu své kariéry vystřídala hned několik disciplín. Je juniorskou mistryní světa ve skoku do dálky, později se stala vícebojařkou, ve kterém držela český rekord, věnovala se i běhu na 400 metrů, k němuž nakonec přidala i překážky. Na který závod nejraději vzpomíná? Proč si po rozvodu s tenistou Rosolem nechala jeho příjmení? A co je problémem dnešní mladé generace atletů? Poslechněte si další epizodu Dobojována, kterou moderuje Lucie Černá.
3/7/202232 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

#7 HAŠEK: Velblouda jsem nedostal, nejvíc se mi stejně líbilo na Spartě

Jako hráč si v roce 1990 zahrál na mistrovství světa, jako trenér má za sebou několik exotických angažmá. Ivan Hašek v současné době trénuje fotbalovou reprezentaci Libanonu, zkušenosti má i z Japonska nebo Spojených Arabských Emirátů. Jak ale přiznává, nejvíc se mu líbilo doma na Letné. Čím mu učarovalo Japonsko? Proč se musí vyhýbat psům Horsta Siegla? Chtěl by se někdy vrátit do Sparty? A proč skončilo jeho působení ve Štrasburku? Poslechněte si další díl Dobojována, který moderuje Lucie Černá.
2/28/202233 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

#6 JEŽEK: Nikdo nechtěl skončit za mnou, na Tour de France jsem měl husí kůži

Toužil se stát fotbalistou, paradoxně nedaleko Letné však jeho sen ukončila projíždějící tatrovka. Jiří Ježek v 11 letech přišel o část nohy, přesto později dokázal na kole porážet zdravé závodníky, startoval na Tour de France, získal šest zlatých paralympijských medailí a stejný počet titulů mistra světa. Jak se vyrovnal s vážným úrazem? Co se mu honilo hlavou při startu na nejslavnějším závodě světa a co mu cyklistika dala do života? Poslechněte si další díl Dobojována, který moderuje Jakub Štěpánek.
2/21/202249 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

#5 ŠTĚPÁNEK: Český lev a miláček publika, který vyrostl na řízcích

Český lev, bojovník, bavič a miláček publika. To všechno je bývalý tenista Radek Štěpánek, který s českým týmem dvakrát vyhrál Davis Cup, doma má olympijskou medaili a dvakrát vyhrál i grandslam ve čtyřhře. Jak vzpomíná na spolupráci s Novakem Djokovičem? Jak vidí kariéru Sebastiana Kordy a kdo ho donutil odepřít si kakao a bagetku k snídani? Poslechněte si další díl Dobojována, který moderuje Lucie Černá.
2/14/202241 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

#4 JANDA: Svazovalo mě být favoritem, na pivo s Ahonenem nechodíme

Jako první Čech vyhrál Světový pohár, ovládl i prestižní Turné čtyř můstků, olympijská medaile mu přesto ve sbírce chybí. Bývalý skokan na lyžích Jakub Janda přiznává, že hlavní roli hraje na můstku hlavně psychika. Jak vnímá současnou výsledkovou krizi českých skokanů, jaký měl vztah s Janne Ahonenem, kdo ho během kariéry obvinil z podvodu a jak dlouho si zvykal na práci poslance? Čtvrtá epizoda Dobojována je tady.
2/7/202236 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

#3 JÍCHA: Získal jsem enormní respekt, ale k práci trenéra přistupuju s pokorou

Po světě neběhá mnoho sportovců, kteří by dokázali vyhrát Ligu mistrů jako hráč i jako trenér. Jedním z nich je rodák ze Starého Plzence a bývalý nejlepší házenkář planety Filip Jícha, který je dalším hostem Dobojována. V upřímném rozhovoru s Lucií Černou přiznává, jak náročné je trénovat jeden z nejlepších týmů světa, vysvětluje, proč si zakazuje pověrčivost a vyzdvihuje důležitost pokory.
1/31/202250 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

#2 KOUBA: Gól blbec mám pořád v hlavě, kvůli střižbě jsem běžel do mekáče

V polovině devadesátých let byl považován za jednoho z nejlepších brankářů Evropy a přestup do slavné Barcelony byl na spadnutí. Po stříbrném Euru v roce 1996 ale přišel zlom. Petr Kouba sice získal španělský titul, o pozici v týmu ale musel tvrdě bojovat. Vzpomíná mimo jiné na stříbrný šampionát, nešťastný gól v prodloužení, přestupy podepisované v kuchyni, přebíhání dálnice na soustředění nebo pohádkové období ve Spartě.
1/24/202248 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

#1 WELSCH: Proháněl nejlepší hráče planety, kariéru za mořem mu zkrátila nepovedená výměna

Z Holic u Pardubic se dostal až do nejlepší basketbalové ligy světa, kde nastoupil i proti Michaelu Jordanovi. Jiří Welsch prožil za mořem velmi povedené období, nakonec se však po čtyřech letech vrátil do Evropy. V prvním díle sportovního podcastu Dobojováno promluvil mimo jiné o nepovedené výměně, olympijské senzaci, samotě, výchově mladých nebo vysoké škole.
1/14/202248 minutes, 29 seconds