Winamp Logo
dm podcast Slovensko Cover
dm podcast Slovensko Profile

dm podcast Slovensko

Slovak, Arts, 1 seasons, 20 episodes, 15 hours 28 minutes
About
Zaujímavé rozhovory s inšpiratívnymi ľuďmi, to je dm pocast. Prajeme príjemné počúvanie.
Episode Artwork

#20 | Mária Kalčok Babušová: Aj malé rozhodnutia môžu mať veľký dosah | dm podcast Slovensko

“ … aj tie malé rozhodnutia dokážu mať veľký dosah, takže netreba sa toho báť a treba si vybrať nejakú vec a začať, vydať sa na tú cestu udržateľnosti. Lebo je zodpovednosťou každého jednotlivca, ale aj spoločnosti myslieť na stopu, ktorú zanecháva. Lebo aj ako dm máme nejaké budovy, v ktorých sa nachádzame, míňame energiu na svoje fungovanie, prepravujeme tovar… čiže zanechávame nejakú stopu na našej planéte a to isté vlastne robia aj iné firmy. Je dôležité sa nad tým zamyslieť, a keď všetci budeme rozmýšľať rovnako, tak naozaj dokážeme na tejto planéte žiť dlhšie a mať ju v lepšej kvalite..” Vypočujte si podcast s Máriou Kalčok Babušovou, ktorá v dm zastrešuje zodpovedné podnikanie.
15/11/202339 minutes 34 seconds
Episode Artwork

#19 | Mária Mikušová a Aneta Lovičková: Remeslo zostane v rukách navždy | dm podcast Slovensko

“ …stredná odborná škola je veľmi dôležitá. Chcela by som odbúrať nejaké predsudky alebo obavy z prihlásenia žiaka na strednú odbornú školu, pretože to remeslo, ktoré žiak dostane do rúk, aj keby ho po skončení štúdia tá jeho loď alebo pribúdajúce stále mladé roky zaviedli niekam inam, to remeslo v rukách má a to mu zostane navždy..” Vypočujte si podcast s Máriou Mikušovou, regionálnou manažérkou dm a Anetou Lovičkovou, bývalou žiačkou dm duálneho vzdelávania a aktuálne zástupkyňou vedúcej predajne dm v Piešťanoch.
13/10/202341 minutes 47 seconds
Episode Artwork

#18 | Jakub Michelčík: Výnimočnosť a dokonalosť máme v sebe | dm podcast Slovensko

 „… neverte vždy tomu, čo vidíte na fotkách na Instagrame alebo na akýchkoľvek iných vyretušovaných sociálnych sieťach, kde je veľa vysnívaných fotiek alebo modeliek a dokonalých, upravených mejkapov. Nikdy nezabúdajte na realitu. Na to, že to sú fotky a výsledky, ktorým často dopomôže nejaký filter či aplikácia. Nie vždy všetko, čo je prehnané cez filter a má pod sebou desaťtisíc lajkov, je práve to výnimočné a dokonalé. Vy tú výnimočnosť a dokonalosť máte určite v sebe, len sa ju pokúste nájsť.“ Vypočujte si podcast s kaderníkom Jakubom Michelčíkom.
14/09/20231 hour 4 minutes 24 seconds
Episode Artwork

#17 | Zuzana Líšková: Nepodceňujte zloženie taniera | dm podcast Slovensko

„ ... čo sa týka zdravého stravovania, v žiadnom prípade by sme nemali podceňovať zloženie taniera. Treba dbať na to, aby sme mali dostatočný príjem bielkovín ako tej najkvalitnejšej zložky stravy. No a vždy k tomu mať počas dňa aj nejakú zeleninu a aspoň jednu-dve porcie čerstvého ovocia. A, samozrejme, dostatok vody, čo znamená od dva a pol až do tri a pol litra denne, záleží na celkovej konštrukcie človeka. A netreba zabúdať ani na dostatok pohybu.“ Vypočujte si podcast s výživovou poradkyňou Zuzanou Líškovou.
15/08/202356 minutes 6 seconds
Episode Artwork

#16 | Zuzana Kocúrková: Je dôležité vedieť byť sám sebou | dm podcast Slovensko

„ … vedieť byť sám sebou, to je dôležité. Byť autentický neznamená, že hneď poviem všetko to, čo si myslím, ale byť autentický je byť v kontakte so svojimi hodnotami, so svojimi potrebami, vedieť ich komunikovať. A keď vnímam, že ten druhý momentálne nie je na príjme, nebudem to doňho hustiť, nebudem to doňho tlačiť, počkám, keď budem môcť povedať o svojich potrebách.“ Vypočujte si podcast s koučkou Zuzanou Kocúrkovou.
14/07/202343 minutes 41 seconds
Episode Artwork

#15 | Petra Straková: Na každom ochorení má svoj významný podiel psychika | dm podcast Slovensko

„ ... zanedbávať svoje zdravie je nezodpovedné voči sebe, svojej rodine, voči svojim deťom, svojim rodičom, a taktiež popri tomto celom nezabúdať na nastavenie zdravého životného štýlu. Vyhýbanie sa nadmernému vplyvu stresu, pokiaľ sa to dá, a nezabúdať, že na každom ochorení vrátane malígnych ochorení alebo rakoviny má svoj významný podiel aj psychika.“ Vypočujte si podcast s gynekologičkou Petrou Strakovou.
15/06/20231 hour 1 minute 9 seconds
Episode Artwork

#14| Alena Varga Schulczová: Najkrajší make-up je úsmev | dm podcast Slovensko

„ ... aj tak je najkrajší mejkap úsmev a aj tak tá krása vychádza znútra. A keď vnútri je to všetko v harmónii, a keď sa cítime krásne, tak tá krása preráža aj navonok a je jedno, či máš štyri šediny alebo dve vrásky navyše, je to proste všetko len uhol pohľadu a krása je relatívny pojem.“ Vypočujte si podcast s mejkap artistkou Alenou Varga Schulczovou.
15/05/202344 minutes 19 seconds
Episode Artwork

#13| Eva Kováčová: Starajte sa o svoje zdravie, lebo nie je samozrejmosťou | dm podcast Slovensko

„... zdravie máme iba jedno, takže kým je v poriadku, tak sa oň starajme, lebo nie je samozrejmosťou. Nech si nemusíme v budúcnosti hovoriť, že keby som bol býval… tak, ako to počúvame od našich návštevníkov.“ Vypočujte si podcast s výkonnou riaditeľkou Ligy proti rakovine Evou Kováčovou.
14/04/20231 hour 1 minute 20 seconds
Episode Artwork

#12| Katarína Balabánová: Starajte sa o kožu s láskou | dm podcast Slovensko

„... vyberajte si to, čo vám vyhovuje, čo vyhovuje vášmu typu a stavu pleti, v čom sa cítite dobre, čo robí dobre vám a vašej pokožke. Ale hlavne sa o kožu starajte s láskou, pretože je náš najväčší orgán tela, čiže sa o ňu treba starať.“ Vypočujte si podcast s beauty blogerkou Katarínou Balabánovou.
15/03/202344 minutes 3 seconds
Episode Artwork

#11 | Janka Slačková: Tanec je moja celoživotná láska | dm podcast Slovensko

„... tanec, to je vášeň, láska, nepotrebuješ slová, aby si niekomu niečo povedala, skrátka tancuješ a vieš dať zo seba von tie emócie a pocity, ktoré momentálne máš, ktoré prežívaš.“ Vypočujte si podcast s tanečníčkou, modelkou a moderátorkou Jankou Slačkovou.
15/02/202343 minutes 18 seconds
Episode Artwork

#10 | Nikoleta Kováčová (@surovadcerka) : Všetci sme na tej istej lodi | dm podcast Slovensko

„...  pre mňa je hlavným dôkazom búranie odporu voči tomu, že je to iné a že je to nové, a potom hlavne to, že človek naozaj nemusí byť stopercentný vegán.“ Vypočujte si podcast s foodblogerkou Nikoletou Kováčovou, autorkou kníh Slovegán, ktorú môžete poznať aj z blogu Surová dcérka.
15/01/202348 minutes 15 seconds
Episode Artwork

#9 | Miriam Kalisová: Verím v to, že dobro je silnejšie ako zlo | dm podcast Slovensko

„... verím v to, že dobro je silnejšie ako zlo, a myslím si, že tí dobrí ľudia by mali začať hovoriť viac. A možno by sa tí dobrí ľudia nemali nechať zlákať do toho suterénu a kričať, ale riešiť veci naozaj z toho svojho stredu, z toho svojho veľkého srdca a s láskou.“ Vypočujte si podcast s moderátorkou a influencerkou Miriam Kalisovou.
15/12/202248 minutes 19 seconds
Episode Artwork

#8 | Silvia Škultéty: Zázrak sa neudeje z večera do rána | dm podcast Slovensko

„...hlavne by som bola rada, keby ľudia pochopili, že zázrak sa nedá urobiť z večera do rána. Mne to trvalo roky, kým som si našla systém v celom dome. A zakaždým, keď sa rozhodnú, že si budú chcieť niekde systém urobiť, aby po mojej knižke siahli a aby im bola nápomocná.“ Vypočujte si podcast s blogerkou a influencerkou Silviou Škultéty, ktorú môžete poznať z blogu Mini Diamond blog.
15/11/202243 minutes 37 seconds
Episode Artwork

#7 | Vera Wisterová: Vnútorná krása v nás zostáva najdlhšie | dm podcast Slovensko

„...až neskôr som začala vnímať aj vnútornú krásu v ľuďoch, to ľudské vnútro, ktoré fakt môže byť krásne a ktoré nás dokáže neskutočným spôsobom očariť a ovplyvniť. Za stretnutie s krásnymi ľuďmi teraz už nepovažujem tých ľudí, ktorí majú symetrické tváre alebo nejaké črty, alebo majú pekne urobené vlasy, ale myslím si, že tá vnútorná krása v ľuďoch, v nás, rezonuje najdlhšie. Že potom ten moment zostáva.“ Vypočujte si podcast s moderátorkou Verou Wisterovou, ktorá od septembra 2022 moderuje dmLIVE stream shopping.
14/10/202233 minutes 2 seconds
Episode Artwork

#6 | Jany Landl: Sme stvorení na pohyb | dm podcast Slovensko

„...keď počujem, že niekto zabehol polmaratón za hodinu dvadsať, tak si vravím, že wau. Obdivujem ľudí, ktorí majú takéto časy, ale stále si hovorím, že ten beh je úplne o niečom inom. Že beh je príjemná aktivita pre ľudí. Sme stvorení na pohyb, sme ľudia, ktorí majú nohy na to, aby nielen kráčali, ale aj behali, a už odpradávna vlastne ľudia behajú. Takže tí, ktorí behajú, robia správnu vec.“ Vypočujte si podcast fitness trénerom, koučom a milovníkom zdravého životného štýlu Janym Landlom.
07/09/202247 minutes 43 seconds
Episode Artwork

#5 | Natália Pažická: Je to viac o nás ako o životnom prostredí | dm podcast Slovensko

„... akonáhle nebudeme spokojní sami so sebou tak si to následne priťahujeme v ostatných vzťahoch. A to má veľmi veľký súvis aj s tým, akí vieme byť empatickí alebo ako veľmi vieme pomáhať aj životnému prostrediu. Ono je to totiž viac o nás ako o životnom prostredí.“ Vypočujte si podcast s greenfluencerkou a aktivistkou Natáliou Pažickou.
15/08/202245 minutes 38 seconds
Episode Artwork

#4 | Valentína Sedileková: Život je cesta objavovania seba samého | dm podcast Slovensko

„... pre mňa bol jeden z takých dôležitých momentov keď som si uvedomila, že či mám o päť kíl viac, alebo o päť kíl menej, tak to zo mňa nerobí horšieho alebo lepšieho človeka. Jednoducho že moja hmotnosť nemá súvis s mojou hodnotou a tým, aký hodnotný som človek, neurčuje to, či som šťastná, milovaná, úspešná alebo, naopak, smutná, nešťastná.“ Vypočujte si podcast s Valentínou Sedílekovou, autorkou fantasy trilógie Pokrvní, autobiografickej knihy o živote s anorexiou Chuť žiť a zakladateľkou rovnomenného občianskeho združenia.
15/07/202247 minutes 59 seconds
Episode Artwork

#3 | Lucia Klebercová: V prírode nachádzam všetko, čo k životu potrebujem | dm podcast Slovensko

„... dm nám pomohla dostať sa medzi ľudí a množstvo ľudí, najmä žienok, nás práve vďaka tým poličkám spoznalo a veľmi radi tam chodia nakupovať. Je to pre nich veľmi pohodlné. Keď si potrebuje niečo dokúpiť, napríklad mydlové orechy, tak vbehne do dm a vie, že to tam vždy nájde, že to tam bude.“ Vypočujte si podcast s Luciou Klebercovou, zakladateľkou a dušou značky DULCIA.
15/06/202245 minutes 50 seconds
Episode Artwork

#2 | Sasha Chagina: Krása je v tom, že sme iní a rozmanití | dm podcast Slovensko

„... chcela som, aby človek, ktorý ide po ulici, v ňom vedel spoznať sám seba. Alebo svojho kamaráta či ďalších ľudí. Alebo aby sa len pozrel okolo seba a mal väčší záujem o ľudí, ktorí sú okolo neho. Chcela by som, aby ten murál poukazoval na to, že sme krásni takí, akí sme.“ Vypočujte si podcast s ilustrátorkou a umelkyňou Sashou Chaginou, ktorá pre dm ilustrovala krásny a inšpiratívny murál.
09/05/202238 minutes 56 seconds
Episode Artwork

#1 | Martina MOMA Horňáková: Odmalička som chcela byť Hannah Montana | dm podcast Slovensko

“ ... odkedy som ako malá sledovala seriál Hannah Montana, chcela som byť Hannah Montana. A tiež som ako 10-ročná sledovala veľa amerických youtuberiek. Povedala som si, že toto chcem robiť. Len na natáčanie videí som vtedy ešte nemala odvahu, tak som si založila vlastný verejný blog, kde som začala vystupovať pod pseudonymom MOMA. A už mi to ostalo." Vypočujte si podcast s Martinou Momou Horňákovou, jednou z prvých a zároveň najznámejších slovenských youtuberiek. 
20/04/202229 minutes 46 seconds