Winamp Logo
Digitālās Brokastis Cover
Digitālās Brokastis Profile

Digitālās Brokastis

Latvian, Social, 1 season, 371 episodes, 6 days, 16 hours, 45 minutes
About
Iknedēļas aktualitātes, mūsdienīgi gadžeti, globālās tendences, sociālo tīklu uzplaiksnījumi, aizraujoši zinātnes sasniegumi, kosmosa piedzīvojumi un vienkārši amizantas lietas digitālajā pasaulē. Pasniedz Artis Ozoliņš un Rihards Blese, katru nedēļu pie Digitālo brokastu galda aicinot savu jomu ekspertus. Skaties #DigitālāsBrokastis video formātā: YouTube https://ej.uz/DB-video Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.
Episode Artwork

Viedtālruņa "Samsung A55" apskats

Flagmaņi vilina, taču realitātē bieži nav pieejami to cenas dēļ. Ko piedāvā budžetam draudzīgākais "Samsung A55" viedtālrunis? Kādi ir tā trumpji un trūkumi? Noklausies Riharda apskatu!
5/17/202412 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Latvija var! Zemūdens drons "Submerge Baltic"

Rīgas Tehniskās universitātes un tās Biznesa skolas studenti izstrādājuši zemūdens dronu izpētes darbiem. Kārtējais pierādījums, ka Latvija var! Taču kā tas jaunajiem profesionāļiem izdevās? Kur talkā nāk starptapu ekosistēma un kas tomēr vēl pietrūkst pasaules iekarošanai? Noskaidro pie Digitālo brokastu galda kopā ar "Submerge Baltic" līdzdibinātājiem Kārli Bērziņu un Tomu Rožkalnu. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
5/17/202422 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Ziņas: Google un OpenAI mākslīgā intelekta uzlabojumi un liels kiberuzbrukums Helsinkos

Kādi jaunumi pāršalca tehnoloģiju pasauli? 1. Google IO konferencē dominē mākslīgais intelekts; 2. Cilvēkam līdzīgāka, jauna ChatGPT versija Omni; 3. Lielā kiberuzbrukumā Helsinkiem hakeri iegūst desmitus tūkstošu cilvēku datu; 4. Saules vētras sabojā GPS balstītas sistēmas ASV zemniekiem; 5. Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieki uzstāda jaunu datu pārraides rekordu. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
5/17/202413 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Mākslīgais intelekts praktiski: rīki noslēguma darba izstrādei

Turpinot izzināt, kā reāli un praktiski mākslīgais intelekts mums var palīdzēt atvieglot ikdienu, pievēršamies studiju procesam un konkrētāk — noslēguma darba rakstīšanai. Kā mākslīgo intelektu drīkst pielietot? Un kā studenti Latvijā jau iekrituši darba izstrādē? Pie Digitālo brokastu galda Nora Jansone-Ratinika, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore un Pedagoģiskās izaugsmes centra direktore, un Alla Anohina-Naumeca, Rīgas Tehniskās universitātes Mākslīgā intelekta un sistēmu inženierijas katedra asociētā profesore. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
5/10/202435 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Ziņu tops: Mākslīgā intelekta balss, jauni iPads un jaunas skaņu slāpējošas austiņas

Kas jauns tehnoloģiju pasaulē? 1. Latviešu mākslīgais intelekts pārveido dziedātāju balsis; 2. Apple prezentē jaunākos iPad planšetdatorus, irbuli un klaviatūru; 3. Mākslīgā Ukrainas preses pārstāve; 4. Huawei prezentē jaunākos produktus; 5. Sonos nāks klajā ar skaņu slāpējošajām austiņām. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
5/10/202412 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Pauls Timrots un tehnoloģijas uz ceļa, automašīnās un medijos

Mediji, teātris, auto un satiksme — kā tehnoloģijas ietekmē ikdienu un darbu? Ar prieku pie digitālo brokastu galda aicinām Paulu Timrotu, radio raidījumu vadītāju, producentu, teātra režisoru un raidījuma “Zebra” vadītāju. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
5/3/202449 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Pauls Timrots un tehnoloģijas uz ceļa, automašīnās un medijos

Mediji, teātris, auto un satiksme — kā tehnoloģijas ietekmē ikdienu un darbu? Ar prieku pie digitālo brokastu galda aicinām Paulu Timrotu, radio raidījumu vadītāju, producentu, teātra režisoru un raidījuma “Zebra” vadītāju. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
5/3/202449 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Automašīnas Audi Q8 apskats

Apskatā 2024. gada Audi Q8 — uzlabota luksusa klases automašīna, kas būvēta uz iepriekšējo pamatiem. Vai tā ir Q8 sērijas etalons vai arī tomēr auto ir savi trūkumi pat pārsniedzot sešciparu slieksni? Kādas tehnoloģijas iedzīvinātas SUV flagmanī? Galdā tehnoloģiju entuziastu apskats! * Auto neatkarīgam un neapmaksātam apskatam sagādāja Moller Baltic Import. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
4/26/202415 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Mākslīgais intelekts praktiski – attēlu ģenerēšana

Mākslīgais intelekts un tā rīki ir kļuvuši par ļoti aktuālu tematu. Digitālās brokastis rūpējas, lai jūs, klausītāji, uzzinātu ko jaunu par mākslīgā intelekta praktisko pielietojumu. Februārī stāstījām par mākslīgā intelekta lietošanu latviešu valodā, martā par tā trenešanu un pielāgošanu savām vajadzībām, bet šoreiz runājam par to, kā mākslīgais intelekts var palīdzēt sagatavot dažādus attēlus atbilstoši tavām vajadzībām. Vai mākslīgais intelekts nogalinās stock photos jeb attēlu krātuves? Pie Digitālo brokastu galda Guntis Bārzdiņš, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesors, un Kristaps Cīrulis, "Helve" eksperts. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.  
4/26/202432 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Monitora "Samsung Odyssey OLED G9" apskats

Šodien kas nebijis uz Digitālo brokastu galda - platekrāna monitors S49CG950SE jeb "Samsung Odyssey OLED G9". Vai tas ir monitoru pasaules Porziņģis vai tomēr uzvar jautajums “priekš kam”? Laipni lūgts apskatā! * Monitoru neatkarīgam un neapmaksātam apskatam sagādāja Samsung Electronics Baltics Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
4/19/202415 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Latvija var! Tehnoloģiju jaunuzņēmumi "Watchbuilt" un Catalyco"

Turpinām raidījumu ciklu “Latvija var!” un iepazīstinām jūs, klausītāji, ar Latvijas jaunuzņēmumiem, kuri radušies, sadarbojoties zinātniekiem un uzņēmējiem, ko angliski mēdz dēvēt par deep-tech. Šodien uzzināsim, kādu pievienoto vērtību rada uzņēmumi "Watchbuilt" un  Catalyco", kādas tehnoloģijas ir šo uzņēmumu pamatā un cik viegli būt deep tech jaunuzņēmumam Latvijā? Pie Digitālo brokastu galda Reinis Spunde, "Catalyco" līdzdibinātājs, un Aija Hermane-Sabule, "Watchbuilt" līdzdibinātāja. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
4/19/202433 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Budžeta viedtālruņa "Nothing Phone 2a" apskats

Šoreiz stāsts par budžeta klases "Nekā tālruni" jeb jaunāko veikumu no "Nothing", kas labāk zināms ar tā caurspīdīgo dizainu. Kādi kompromisa lēmumi pieņemti ražošanā un kur budžeta klase noķer flagmaņus? Uzzini apskatā! * Viedtālruni neatkarīgam un neapmaksātam apskatam sagādāja "Nothing" pārstāvji Latvijā TCCM. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
4/12/20248 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Cilvēka prāta noslēpumi. Ceļojums pa kognitīvo spēju pētījumu pasauli

Digitālo brokastu komanda dodas aizraujošā ceļojumā pa cilvēka prāta labirintiem, izzinot kognitīvo zinātņu pētījumu pasauli un tehnoloģijas, kas palīdz tos īstenot. Kopā ar Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes zinātniekiem laboratorijās sarunājamies par aktuālajiem kognitīvo zinātņu pētniecības virzieniem, kā arī noskaidrojam, kā kognitīvo spēju pētījumu rezultātus var izmantot praksē, lai uzlabotu mūsu dzīves kvalitāti. Digitālās brokastis galdā ceļ: Jurģis Šķilters, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs un profesors, Solvita Umbraško, vadošā pētniece Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātē un Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijā, Laura Zeļģe, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes maģistra programmas “Sporta zinātnes” studente un laborante Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijā, un Artūrs Šilovs, ārsts rezidents radioloģijas specialitātē, asistenta p.i. radioloģijas katedrā Rīgas Stradiņa universitātē. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
4/12/202441 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Automašīnas "Volkswagen Amarok" apskats

Digitālo brokastu testā kas nebijis - pikaps jeb auto ar kravas kasti: jaunākais "Volkswagen Amarok". Auto ar specifisku pielietojumu, kas paredzēts darba ļaudīm, taču vai tomēr tas der arī vienkārši, lai pārvietotos pa Rīgas bedrēm? Noskaidro mūsu apskatā! * Automašīnu neatkarīgam un neapmaksātam apskatam sagādāja Moller Baltic Import Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
4/5/202410 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Renārs Zeltiņš par tehnoloģijām ikdienā un darbā

Turpinām izzināt tehnoloģiju dažādo ietekmi uz mūsu ikdienu — šoreiz pie Digitālo brokastu galda verbālais Brūs Lī un gaviļmeistars Renārs Zeltiņš. Vai zināji, ka Renārs bērnībā gribēja kļūt par videokasešu nomas veikala īpašnieku? Noklausies! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
4/5/202440 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Mākslīgais intelekts praktiski - kā to uztrenēt?

Viens no lielākajiem trūkumiem, lietojot mākslīgā intelekta čatbotus, ir vispārīgas atbildes, kurās pietrūkst izpratne un konteksts par mūsu uzdotajiem jautājumiem. Vai to var labot? Kā to darīt? Digitālās brokastis turpina apgūt mākslīgā intelekta priekšrocības praktiski kopā ar Igoru Uhaņu, "Helve" inovāciju vadītāju. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/22/202435 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Ziņu tops: Waze uzlabojumi, NVIDIA superčips un bezmaksas tehnoloģiju apmācības

Digitālo brokastu tehnoloģiju ziņu tops ir galdā. Ar ko mielojamies šonedēļ? 1. "Waze" palīdzēs izbraukt apli un brīdinās par jaunām bīstamībām uz ceļa 2. NVIDIA prezentējusi tās jaunāko mikročipu platformu Blackwell 3. Bezmaksas apmācības Iepazīsti tehnoloģijas 4. Microsoft strādā pie acu rakstīšanas tehnoloģijas 5. "Space Wreck" - Latvijas Gada spēle 2023 Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/22/202414 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Elektroauto GWM Ora 03 apskats

Apskatām elektrisko "Funky Cat" jeb "GWM Ora 03" automašīnu. Uz ko spējīgs elektriskais hečbeks? Cik tālu ar to var nobraukt? Kur tas izceļas un kas tomēr jāzina pirms pirkuma? Noklausies apskatā! * Automašīnu neatmaksātam un neatkarīgam apskatam mums sagādāja AD REM Auto. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/15/202410 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Latvija var! Miksētās realitātes apmācību uzņēmums Exonicus RD

Raidījumā DigitālāsBrokastis turpinām jauno interviju sēriju "Latvija var!", kurā izzinām Latvijas uzņēmumus, kuri savu darbību saista ar modernajām tehnoloģijām. Otrajā sērijā pie Digitālo brokastu galda Latvijas uzņēmums "Exonicus RD", kuri ar virtuālās (VR) un papildinātās (AR) realitātes programmatūru palīdz simulētā vidē apgūtu iemaņas militārajā medicīnā. Uz šķīvja tehnoloģiju iespējas un jaunuzņēmumu attīstība. Ciemos Līga Ellere, "Exonicus RD" direktore, un Dāvis Ābols, vecākais programmēšanas inženieris. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/15/202439 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Ceļš līdz vadītājas amatam tehnoloģiju uzņēmumos - Anastasija Oļeiņika no "Printify CEO"

Izceļot sieviešu nozīmīgo lomu Latvijas jaunuzņēmumu attīstībā, #DigitālāsBrokastis raidījumā iepazīstam Anastasiju Oļeiņiku — viņas personību, ceļu līdz "Printify" vadībai un kā tehnoloģijas ietekmē viņas ikdienu un profesionālo dzīvi. Par pārsteigumu Anastasijai jautājumus uzdod arī viņas laikabiedri Egija Gailuma, "OX Drive" līdzdibinātāja, Didzis Ādmīdiņš, "DelfinGroup" valdes priekšsēdētājs, un Anda Asere, žurnāliste "Labs of Latvia" portālā un "Finday" līdzdibinātāja. Pievienojies pie #DigitālāsBrokastis galda kopā ar Arti un Rihardu!  Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/8/202450 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

"Sudden Lights" dziedātājs Andrejs Reinis Zitmanis par tehnoloģijām ikdienā un mūzikā

Cik ļoti tehnoloģijas pārņēmušas "Sudden Lights" mūzikas radīšanu? Vai "Spotify" un "TikTok" diktē mūzikas skanējumu? Un vai rokvzvaigznes ir mirušas? Par tehnoloģijām ikdienā, mūzikas radīšanā un Eirovīzijā pie Digitālo brokastu galda Latviešu supergrupas "Sudden Lights" vokālists Andrejs Reinis Zitmanis. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/1/202440 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Caurspīdīgs datora ekrāns, viedais gredzens un jauni telefoni ziņu topā

Nedēļas karstā aktulaitāte ir tehnoloģiju izstāde Barselonā — "Mobile World Congress". Digitālo brokastu ziņu topā: 1. Jaunākie viedtālruņi "Mobile World Congress 2024"; 2. Lenovo prezentē portatīvo datoru ar caurspīdīgu displeju; 3. Viedo gredzenu ausma - "Galaxy Ring"; 4. "Oppo" papildina papildinātās realitātes briļļu tirgu; 5. Modernā retro stilā atgriežas "Renault 5" elektroautomobīlis. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/1/20249 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Viedtālruņu "Samsung S24" paaudzes apskats

Kad ažiotāža pieklususi un bijusi iespēja telefonus notestēt ilgāku laiku, sniedzam dziļāku ieskatu "Samsung S24" paaudzes lietošanas pieredzē. Vai mākslīgā intelekta iespējas ir tā vērtas? Un uz ko patiesībā ir spējīgās pašas ierīces, kad atmetam mārketinga saukļus? Noklausies! * Telefonus neatmaksātam un neatkarīgam apskatam mums sagādāja "Samsung Electronics Baltics". Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/23/202414 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

"Apple Vision Pro" - AR/VR revolūcija vai kārtējais mēģinājums?

Virtuālā un papildinātā realitāte (VR un AR) ir tehnoloģijas aug to pielietojumā — no virtuālām koprades telpām un spēlēm līdz virtuālajiem datoru ekrāniem un pat pielietojumiem medicīnā. "Apple Vision Pro" brilles ir pieejamas arī Latvijā. Vai tās ir pagrieziena punkts attīstībā vai tikai kārtējais mēģinājums? Uz ko spējīgi tās konkurenti? Un vai kādu dienu patiesi pārcelsimies dzīvi virtuālajā pasaulē? To skaidro Henrijs Avotiņš, tehnoloģiju blogeris un apskatnieks portālā "Kursors", un Artūrs Gorenko, "Vividly" Biznesa attīstības vadītājs. * Brilles neatmaksātam un neatkarīgam apskatam mums sagādāja "Evelatus". Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/23/202422 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Ziņu tops: Jaunas iespējas "WhatsApp" čatos un jauna mākslīgā intelekta video ēra

10 minūtēs par aktuālo tehnoloģijās Latvijā un pasaulē! Digitālo brokastu ziņu topā: 1. "Sora" - nākamais solis mākslīgā intelekta video radīšanā; 2. "WhatsApp" pievieno jaunas teksta formatēšanas opcijas; 3. Lielie tehnoloģiju uzņēmumi vienojas par mākslīgā intelekta ierobežošanu vēlēšanu drošībai; 4. "Reddit" nodod savu saturu mākslīgā intelekta apmācībai; 5. Nāve videospēļu diskiem - laipni lūgti mākonī! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.  
2/23/202414 minutes
Episode Artwork

Kā Tevi apkrāps? Ieskats "deepfake" attīstībā un nākotnē

Krāpniecības radošumam nav robežu. No vienkāršiem e-pastiem, kas uzdodas par valsts iestādi, līdz zvaniem taviem ģimenes locekļiem, pieprasot naudu, jo tu esi iekļuvis avārijā. Un pat videokonferences zvani, kuros darbinieku pārliecina pārskaitīt vairākus miljonus uzņēmuma līdzekļu! "Deepfake" jeb dziļie viltojumi, mākslīgajam intelektam attīstoties, vienu dienu nebūs atšķirami no realitātes. Vai arī tomēr varam sevi kā pasargāt? Pie Digitālo brokastu galda piesēž īstie, ne viltotie, Elviss Strazdiņš, programmētājs un tehnoloģiju entuziasts, un Ēvalds Urtāns, Ventspils Augstskolas asociētais profesors un Rīgas Tehniskās universitātes vadošais pētnieks. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/16/202447 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Automašīnas "BAIC Beijing X55" apskats

Auto no Ķīnas! Tas pievērš cilvēku uzmanību uz ielas, jo pie mums ir kas nebijis. Tomēr tendence liek domāt, ka tie pie mums būs ar vien vairāk. Digitālajās brokastīs testējam "BAIC Beijing X55" — benzīna darbināms pilsētas apvidus auto. Uz ko spējīgs glītais Frankenšteins? Noklausies apskatā! * Automašīnu neatmaksātam un neatkarīgam apskatam mums sagādāja Autorings. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/9/202411 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Mākslīgais intelekts praktiski - kā ar to strādāt latviešu valodā?

Mākslīgā intelekta pakalpojumi kļūst arvien plašāk pieejami un šobrīd jau tas ir atrodams pat mūsu viedtālruņu lietotnēs. Tomēr ne visas jaunās iespējas, kas elpai liek aizrauties, ir pieejamas latviešu valodā. Ko latviski varam paveikt jau šodien? Kādas iespējas un ierobežojumi mums vēl ir priekšā? To praktiski ieskicē Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas valdes priekšsēdētājs Pēteris Jurčenko un projekta "Balsu talka" dalībnieks Raivis Dejus. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/9/202422 minutes
Episode Artwork

Ziņu tops: Videozvanā izkrāpj 23,8 miljonus eiro. Būtiskas pārmaiņas "WhatsApp" darbībā

10 minūtēs par aktuālo tehnoloģijās Latvijā un pasaulē! Digitālo brokastu ziņu topā: 1. Latvijas Universitātē rada jaunu elektrības ieguves paņēmienu kosmosa misijās; 2. Eiropā ar vien vairāk elektroenerģiju iegūst no atjaunojamiem energoresursiem; 3. Vai nākotnē "WhatsApp" ziņas varēsim sūtīt arī uz "Telegram", "Signal" u.tml. platformām? 4. "TikTok" platformā iestājas klusums pēc "Universal Music Group" aiziešanas; 5. Dziļviltojuma videozvanā izkrāpj 23,8 miljonus eiro. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.  
2/9/202412 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Asinsspiediena viedpulksteņa "Huawei Watch D" apskats

Skārienjutīgs pulkstenis, kas spēj mērīt asinsspiedienu - "Huawei Watch D". Cik precīzs tas ir? Vai spēj aizstāt parasto asinsspiediena mērītāju? Un vai to var izmantot arī kā parastu viedpulksteni? Noskaidrojam Digitālo brokastu apskatā! * Viedpulksteni neatkarīgam un neapmaksātam apskatam piešķira Huawei Technologies Latvia. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/2/202413 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Latvija var! Videospēļu kontrolieru izstrādātājs "Azeron"

Raidījumā #DigitālāsBrokastis aizsākam jaunu interviju sēriju "Latvija var!", kurā tiekamies ar veiksmīgiem Latvijas uzņēmumiem, kuri savu darbību saista ar modernajām tehnoloģijām. Pirmajā sērijā pie Digitālo brokastu galda Latvijas uzņēmums "Azeron", kas rada inovatīvus un ergonomiskus videospēļu kontrolierus. Sarunā atklājam, kā radās šī ideja, cik viegli būt tehnoloģiju jomas jaunuzņēmumam Latvijā un kādi plāni nākotnei kopā ar Olafu Grundānu, IT departamenta vadītāju, un Rasmu Pīpiķi, dažādības vadības eksperti. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/2/202420 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

ES piespiež "Apple" pie sienas un pirmais "Neuralink" čips cilvēka smadzenēs

10 minūtēs par aktuālo tehnoloģijās Latvijā un pasaulē! Digitālo brokastu ziņu topā: 1. Fortnite atgriežas iPhone un iPad, ES būtiski ietekmējot "Apple" darbību; 2. Pirmais čips cilvēka smadzenēs - Īlona Maska uzņēmuma "Neuralink" eksperiments; 3. Vai TikTok kļūst par YouTube? 4. "Mercedes-Benz" nejauši publiskojis biznesa noslēpumus internetā; 5. Kriptovalūtu maksājumi būs iespējami ar Visa karti. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/2/202411 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Pirmais latvietis uz Mēness - utopija vai realitāte?

Kosmosa misijas, tehnoloģijām attīstoties, kļūst arvien biežākas un ambiciozākas. Kad iekarosim Marsu? Ko esam pazaudējuši uz Mēness? Un kāda ir latviešu artava kosmosa dzīļu izzināšanai? Par aktuālo kosmosa izpētē Latvijā un pasaulē pie Digitālo brokastu galda Artim un Rihardam pievienojas Angelina Bekasova, Oskars Raudiņš un Jānis Urtāns. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
1/26/202438 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Roboti "Lido", viltotais prezidents, restlings "Netflix" un elektriskais "Dodge"

10 minūtēs par aktuālo tehnoloģijās Latvijā un pasaulē! Digitālo brokastu ziņu topā: 1. "Lido" restorānos apkalpošanā iesaista robotus; 2. "Netflix" maina stratēģiju un iegādājas pro-restlinga šovu "WWE Monday Night Raw"; 3. Mākslīgā intelekta sintezēta prezidenta balss musina vēlētājus; 4. "DragonFire" - lāzerierocis, kas var trāpīt monētai kilometra attālumā; 5. Jaunais "Dodge" auto pārspēšot "Hellcat V8" priekštečus. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
1/26/202411 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Viedtālruņu "Samsung Galaxy S24" agrais apskats

Jauns gads un jauna "Samsung Galaxy S24" paaudze. Pērn Digitālo brokastu Viedtālruņu gada balvā "Galaxy S23 Ultra" nopelnīja Gada lielā viedtālruņa balvu. Ar ko pārsteidza šī paaudze? Vai piepildījās baumas par būtisku mākslīgā intelekta integrāciju viedtālruņa saknēs? Noklausies! * Viedtālruņus neatmaksātam un neatkarīgam testam sagādāja "Samsung". Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
1/19/202411 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju tendences izstādē "CES 2024" ar Kristapu Skuteli

Kristaps Skutelis no portāla "Kursors.lv" pievienojas Artim un Rihardam pie Digitālo brokastu galda, lai apspriestu tendences, kas novērotas globālajā tehnoloģiju izstādē "CES 2024" Lasvegasā. Cik dominējoša bija mākslīgā inteleta klātbūtne? Ar ko pārsteidza jaunākie datori un spēlu konsoles? Kas paspīdēja ekrānu kategorijā? Pačukstēsim priekšā — caurspīdīgie ekrāni! Un vai vispār ekrāni būs vajadzīgi, kad tirgū ienāks jaunākās AR/VR brilles? Noklausies un esi līmenī! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
1/19/202436 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Kādi nozīmīgi notikumi mūs sagaida 2024. gadā tehnoloģiju pasaulē?

Kas nebijis! 15 prognozes no 15 dažādiem tehnoloģiju jomas ekspertiem un entuziastiem. No mākslīgā intelekta un videospēlēm līdz kriptovalūtām un automašīnām! Un kā jau katru gadu ierasts pie Digitālo brokastu galda piesēž Filips Lastovskis, Delfi.lv galvenais redaktors, lai palīdzētu mums ielūkoties tehnoloģiju orākula bumbā. Pievienojies pie Digitālo brokastu prognožu spēlei un izsaki savas prognozes komentāros!   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā: https://www.lsm.lv/temas/digitalas-brokastis/
1/12/202450 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju prognožu spēles "BŪS-NEBŪS 2023" rezultāti

Mākslīgais intelekts, virtuālā realitāte, kriptovalūtas, kosmoss, Latvijas jaunuzņēmumi, videospēles, gadžeti, IT drošība, automašīnas, roboti, veselības tehnoloģijas un mediju vide — tik plašu tēmu spektru aptvērām 2023. gada "BŪS-NEBŪS" spēlē. Kā veicās Artim, Rihardam, Filipam un sekotājiem? Un ko varam mācīties no izteiktajām prognozēm? Pievienojies pie Digitālo brokastu galda! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
1/5/202418 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Tetris uzveikts un "Cybertruck" avarē - gadu mijas tehnoloģiju ziņu top 10

Gadu mijā tehnoloģiju pasaule nesnauda un sarūpēja virkni interesantu jaunumu, kurus nobaudām pie Digitālo brokastu galda. 1. Latvijā obligāti jāreģistrē elektriskie skrejriteņi; 2. Katrs ceturtais jaunais viedtālrunis no premium kategorijas; 3. 13 gadus vecs zēns uzveic spēli "Tetris"; 4. Vertikāli saules paneļu tendence lauksaimniekiem; 5. Visienesīgākās datora videospēles "Steam" platformā 2023. gadā; 6. Vibrējoša tablete pret aptaukošanos; 7. Jauni elektroauto no "Xiaomi", "Toyota" un "NIO"; 8. Pirmā reģistrētā avārija "Tesla Cybertruck"; 9. Fotokameras palīdzes atpazīt īstu bildi no viltotas; 10. Google inkognito režīms nenozīmē pilnīgu anonimitāti. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
1/5/202431 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Viedtālruņu "Gada balva 2023"

Kuri ir labākie 2023. gada viedtālruņi? Digitālās brokastis "Viedtālruņu Gada balvā 2023" pasniedz balvas trīs kategorijās — mazais, lielais un atšķirīgais jeb "wildcard". Žūrijā četri tehnoloģiju apskatnieki: Artis Ozolinš un Rihards Blese no Digitālajām brokastīm, Lauris Āboliņš no "YouTube" kanāla "Konsumer" un Henrijas Avotiņš no portāla "Kursors.lv." Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
12/29/202351 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Austiņu "Sony WF-1000XM5/S" apskats

Mazās in-ear jeb ausī ieliekamās skaņu slāpējošās austiņas no "Sony" ar nosaukumu "WF-1000XM5/S" sola reizē labu skanējumu un apkārtējās pasaules trokšņu apslāpēšanu. Cik labi sanāk šīm dārgā gala austiņām? Vai ieguldījums ir ieguvuma vērts? Noklausies apskatu! * Austiņas neatmaksātam un neatkarīgam testam sagādāja Sony Europe filiāle Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
12/22/20238 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Austiņu "Sony WF-1000XM5" apskats

Mazās in-ear jeb ausī ieliekamās skaņu slāpējošās austiņas no "Sony" ar nosaukumu "WF-1000XM5/S" sola reizē labu skanējumu un apkārtējās pasaules trokšņu apslāpēšanu. Cik labi sanāk šīm dārgā gala austiņām? Vai ieguldījums ir ieguvuma vērts? Noklausies apskatu! * Austiņas neatmaksātam un neatkarīgam testam sagādāja Sony Europe filiāle Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
12/22/20238 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Sociālo tīklu tendences Latvijā un pasaulē 2023. gadā

Raidījums #DigitālāsBrokastis atskatītās uz tehnoloģiju pasaules aktualitātēm aizvadītajā gadā. Kādas bija sociālo tīklu tendences Latvijā un pasaulē 2023. gadā "Instagram", "TikTok", "Twitter / X", "Facebook" un citos? Pie Digitālo brokastu galda Kārlis Pozņakovs, "TV3 Group" Latvija komunikācijas vadītājs, Rolands Juris Zibins, Influenceru projektu vadītājs aģentūrā "Collex" un satura veidotājs, kā arī Vilhelms Meisters, aģentūras "WRONG" sociālo mediju nodaļas vadītājs. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
12/22/202341 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Automašīnas "Renault Clio E-tech" hibrīda apskats

"Renault Clio" daudziem jautājumus neradīs — tas ir bijis pazīstams kopš tā izlaišanas 1990. gadā. Ar ko pārsteidz jaunais "Renault Clio hibrīds Esprit Alpine" papīriņā? No izskata un dizaina līdz tehnoloģiju pielietojumam uz borta un sajūtām braucot. Noklausies apskatu! * Automašīnu neatmaksātam un neatkarīgam testam sagādāja "Renault" izplatītāji Latvijā - "Norde". Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
12/15/20238 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Videospēļu tendences Latvijā un pasaulē 2023. gadā

Raidījums #DigitālāsBrokastis turpina atskatīties uz tehnoloģiju pasaules aktualitātēm aizvadītajā gadā. Šoreiz — videospēļu tendences Latvijā un pasaulē 2023. gadā. Pie Digitālo brokastu galda Artis Ozols, Latvijas Radio 5 raidījuma "Piektais līmenis" veidotājs, un Jāzeps Rutkis, Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas valdes priekšsēdētājs. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
12/15/202342 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Televizora "Sony Bravia" XT X90L 2023 apskats

Uz Digitālo brokastu testēšanas galda televizors "Sony Bravia" XT X90L 2023. Ar ko pārsteidza šis 65 collu milzis un kur tas nav tik spīdošs? No uzstādīšanas līdz attēlam, skaņai un operētājsistēmai - pārbaudījām! Noklausies! * Televizoru neatmaksātam un neatkarīgam testam sagādāja Sony Europe filiāle Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
12/8/202310 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju tendences Latvijā un Baltijā 2023. gadā

Raidījums #DigitālāsBrokastis turpina atskatīties uz tehnoloģiju pasaules aktualitātēm aizvadītajā gadā. Šoreiz — tehnoloģiju aktualitātes Latvijā un Baltijā. Kas ir bijušas šī gada galvenās tendences tehnoloģiju jaunuzņēmumu un inovāciju attīstībā Baltijā? Kā tiekam līdzi pasaules tendencēm mākslīgā intelekta un zaļās enerģijas jomā? Ko varam sagaidīt no nākamā gada? Piebīdiet papildus krēslus pie Digitālo brokastu galda, jo ciemiņu daudz! Ieva Treija, portāla "Labs of Latvia" galvenā redaktore, Anda Asere, "Labs of Latvia" redaktore, Keitija Krastiņa, portāla "Kursors.lv" satura veidotāja, un Raivis Vilūns, portāla "Delfi" žurnālists. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
12/8/202338 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Automašīnas "Volkswagen ID.3 Pro Performance" apskats

Digitālo brokastu testā šoreiz kas jauns un nebijis - atsvaidzinātais, elektriskais hečbeks "Volkswagen ID.3 Pro Performance". Apskatām ievērojamākos uzlabojumos, salīdzinot ar iepriekšējo versiju un tiešajiem konkurentiem no tehnoloģiju baudītāju perspektīvas. * Automašīnu neatmaksātam un neatkarīgam testa braucienam mums piešķīra Moller Baltic. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
12/1/202313 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Automašīnu tendences Latvijā un pasaulē

Pie Digitālo brokastu galda Latvijas Gada auto konkursa organizators Māris Ozoliņš no portāla "iauto.lv" un žurijas biedrs Raimonds Zandovskis no portāla "Delfi Auto". Kādas tendences novērotas automobīļu nozarē un kas diktēs nākotnes attīstību? Kas ir Latvijas top automašīnas žūrijas vērtējumā? Pievienojies un esi lietas kursā! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
12/1/202324 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Ziņu tops: Mākslīgais intelekts WhatsApp, top podkāsti pasaulē un saziņa dziļajā kosmosā

Digitālo brokastu tehnoloģiju ziņu topā šonedēļ 5 stāsti! 1. E-adresei un citiem iestāžu pakalpojumiem varēs piekļūt arī ar Smart-ID 2. Virgin Atlantic veic pirmo starpkontinentālo lidojumu ar degvielu no 100% atjaunojamiem resursiem 3. Spotify un Apple izziņo populārākos podkāstus 2023. gadā 4. WhatsApp mākslīgā intelekta čatbots pieejams beta versijā 5. Notikusi visu laiku tālākā saziņa kosmosā - 16 milj. kilometru attālumā Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
12/1/202311 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Pārnēsājamās skandas Sony SRS-XV800 apskats

Aplūkojam īstu ballītes lielizmēra skaļruni Sony SRS-XV800. Kam šī skanda varētu būt noderīga un vai tā ir pietiekami daudzpusīga, lai tā būtu tās naudas vērta un konkurētu ar JBL, LG un citu zīmolu veikumiem? Noskaidrojam Digitālo brokastu apskatā! * Ierīci neatkarīgam un neapmaksātam testam sagādāja Sony Europe filiāle Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
11/24/202311 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Kas ir "dark web" jeb tumšais tīmeklis?

"Dark web" ir interneta daļa, kurai piekļūt no ierastajiem interneta pālūkiem nav iespējams. "Dark web" slēpj lietotāju identitāti un atrašanās vietu, kas ļauj veikt dažādas darbības, kas var būt arī nelegālas vai amorālas. Vienlaikus tā ir iespēja disidentiem un žurnālistiem anonīmi apmainīties ar informāciju. Podkāstā uzzinām, kā darbojas "dark web", kādi ir tā darbības riski un ieguvumi un kā pasargāt sevi. Pie Digitālo brokastu galda Ādams Darra, Tumšā tīmekļa operāciju vecākais direktors kiberdrošības uzņēmumā "Zerofox". Iespēja noklausīties interviju arī angļu valodā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
11/24/202320 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: Drāma "OpenAI", "Starship" sprādziens un alternatīva "The Sims" spēlei

Nedēļa tehnoloģiju pasaulē iesākās spraigi ar drāmu “ChatGPT” uzņēmumā “OpenAI”. “Starship” kosmosa kuģa 2. lidojumā tas paceļas kosmosā, taču uzsprāgst. Īlona Maska antisemītisma dēļ reklāmdevēji atsakās no “X” platformas. Noskaidrojam, kas ir modernā fotogrāfija! Un “The Sims” spēlei jauns konkurents — “InZoi” avatari! Noklausies Digitālo brokastu ziņu topu un esi lietas kursā par visu aktuālo! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
11/24/202316 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Kas ir "dark web" jeb tumšais tīmeklis? [saruna angļu valodā]

"Dark web" ir interneta daļa, kurai piekļūt no ierastajiem interneta pālūkiem nav iespējams. "Dark web" slēpj lietotāju identitāti un atrašanās vietu, kas ļauj veikt dažādas darbības, kas var būt arī nelegālas vai amorālas. Vienlaikus tā ir iespēja disidentiem un žurnālistiem anonīmi apmainīties ar informāciju. Podkāstā uzzinām, kā darbojas "dark web", kādi ir tā darbības riski un ieguvumi un kā pasargāt sevi. Pie Digitālo brokastu galda Ādams Darra, Tumšā tīmekļa operāciju vecākais direktors kiberdrošības uzņēmumā "Zerofox".
11/24/202324 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Viedtālruņa "Nothing Phone 2" apskats

Viedtālruņu horizontā ieraudzīt inovāciju paliek ar vien grūtāk, bet "Nothing Phone 2" ir ne gluži kārtējais telefons, bet dizaina un tehnoloģiju simbioze. Cik laba ikdienā ir šī caurspīdīguma revolūcija? Noklausies Digitālo brokastu apskatā! * Telefonu neatkarīgam un neapmaksātam testam sagādāja Nothing pārstāvji Latvijā TCCM. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
11/17/202311 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Zibenīgo FPV dronu sacensības

FPV droni ir bezpilota lidaparāti, kas ļauj tā pilotam, izmantojot īpašas brilles vai ekrānu, lidojuma laikā raudzīties uz pasauli no drona skatu punkta. Dronam paātrinoties līdz 250 km/h un manevrējot caur dažādiem vārtiem un objektiem, mēs iegūstam sporta veidu. Pie Digitālo brokastu galda pieredzējuši FPV dronu piloti Oskars Raudiņš, tehniskās jaunrades nama "Annas 2" lidmodeļu un dronu skolotājs, un Elmārs Misevičs, “Annas 2” audzēknis, kurš oktobrī piedalījās sporta dronu pasaules čempionātā Korejā junioru kategorijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
11/17/202322 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu tops: Autonomā braukšana, hakeri paralizē ostas un gada sliktākā parole

Uz Digitālo brokastu ziņu topa šķīvja šonedēļ šādi gardumi! 1. BMW par vienu soli tuvāk pašbraucošam auto; 2. Labo ieradumu un sabiedriskās aktivitātes lietotne — Varu.Daru; 3. WhatsApp reklāmas un uzlaboti balss sazvani grupās; 4. Hakeri paralizē ostu operatoru "DP World"; 5. 2023. gada sliktākā parole - 123456. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
11/17/202314 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Viedtālruņu iPhone 15 un 15 Pro Max apskats

Jauns gads, jauns ābolītis. Cik liels progress ir 15. paaudzē un vai tā dēļ vērts skriet uz veikalu? Pastāstīsim parastā iPhone 15 un jaudīgākā 15 Pro Max apskatā pēc aptuveni mēneša ilgas lietošanas!   * Telefonus apskatam sagādājām paši.
11/10/202311 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Mākslīgā intelekta čatboti - kur esam gadu vēlāk?

Artūrs Mednis, aģenturas "New Black" vadītajs, un Nauris Kļava, EY Latvija Konsultāciju pakalpojumu nodaļas partneris, pie Digitālo brokastu galda ieskicē, kur esam nonākuši aptuveni gadu pēc mākslīgā intelekta čatbotu sprādziena. Kur praktiskā jēga, kur potenciāls? Noskaidrojam sarunā! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
11/10/202322 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu tops: GTA 6 treileris un personalizēts ChatGPT

Digitālo brokastu ziņu topā šonedēļ: 1. Grand Theft Auto 6 treileris iznāks decembrī; 2. ChatGPT mākslīgā intelekta čatbota izaugsme strauji turpinās; 3. No nākamā oktobra ziemas periodā vairs nedrīkstēs braukt ar vissezonas riepām; 4. Latvijā radīta lietotne medību procesa digitalizēšanai; 5. Auto ilgtermiņa abonēšanas platforma. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
11/10/202315 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Vai "Samsung" planšetdatori pārspēj "Apple" iPad? S9+ un Ultra apskati

S9+ un S9 Ultra ir "Samsung" jaunākie un labākie planšetdatori aprīkoti ar funkcijām, kas noteikti pārvērš uzmanību. Bet vai ar tiem pietiek, lai gāztu no troņa iPad, kas noteiktās aprindās ticis saukts par planšetdatoru karali? Noklausies mūsu apskatu! * Planšetdatorus neatkarīgam un neapmaksātam apskatam mums piešķīra Samsung Electronics Baltics.
11/3/202316 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Kino baudīšanas tehnoloģijas

Kinoteātri ir viena no populārākajām izklaides formām, kas piedāvā skatītājiem iespēju iegrimt dažādos stāstos un pasaulēs. Lai nodrošinātu augstas kvalitātes skatīšanās pieredzi, kinoteātri izmanto dažādas tehnoloģijas, kas galvenokārt uzlabo attēla un skaņas baudījumu. Kādas tehnoloģijas to visu darbina un kādas ir to nākotnes perspektīvas? Skaidro Māris Misevičs, "Forum Cinemas Latvia" pārstāvis, un Edgars Hartmanis, "Apollo Kino" pārstāvis. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
11/3/202320 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu topā Apple datori, čatbotu attīstība un ūdenszīmes deepfake saturam

Digitālo brokastu tehnoloģiju ziņu topā stāsts par "Apple" M3 aprīkotajiem iMac un MacBook Pro datoriem. Lielas investīcijas un manāms progress mākslīgā intelekta čatbotos. Un vai ūdenszīmes būs sudraba lode dezinformācijai? Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
11/3/202311 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Četri viedpulksteņi - Apple vs. Samsung vs. Garmin vs. Huawei

Digitālajās brokastīs apskatām četrus dažādus viedpulksteņus - Apple Watch Ultra 2 vs. Samsung Galaxy Watch 6 Classic vs. Garmin Venu 3 vs. Huawei Watch Buds. Ar ko katrs ir īpašs un kas tomēr jāņem vērā pirms pirkuma? Uzzini Arta un Riharda apskatā! * Viedpulksteņus neatkarīgam un neapmaksātam apskatam piešķīra Samsung Electronics Baltics, Garmin pārstāvniecība Latvijā un Huawei Technologies Latvia.  
10/27/202323 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Latviešu valodas saglabāšana - "balsutalka.lv"

Balsu talka ir projekts latviešu valodas saglabāšanai un tehnoloģiju attīstībai. Cik aktīvi esam talkojuši, kādi ir pirmie secinājumi un pielietojums mūsu paveiktajam darba? Pie brokastu galda Pēteris Jurčenko, Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas valdes priekšsēdētājs, un Roberts Darģis, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas insitūta mākslīgā intelekta laboratorija pētnieks. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
10/27/202317 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu topā 5G militārie testi Ādažos un sapārošanas funkcija "Tinder"

Digitālo brokastu tehnoloģiju ziņu topā trīs stāsti, sākot ar 5G testa vidi Ādažos, kur NATO testē nākotnes sakaru tīklu tehnoloģijas. "Facebook" un "Messenger" piedāvās informātīvos čatus jeb "Channels". Un "Tinder" platformā draugi varēs ieteikt cilvēkus, ar kuriem iet uz randiņu. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
10/27/20237 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Izturīgais Cat S75 viedtālrunis

Cat S75 viedtālrunis - izturīga ierīce ar lielāku ekrānu, uzlabotām kamerām un bateriju, un klāt nākusi satelītkomunikācija. Bet vai tas ir tā vērts? Noskaidrosim apskatā!   * Telefonu neatkarīgam un neatmaksātam apskatam mums piešķīra Bullit Group pārstāvji Latvijā TCCM. 
10/20/202311 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Izturīgais Cat S75 viedtālrunis

Cat S75 viedtālrunis - izturīga ierīce ar lielāku ekrānu, uzlabotām kamerām un bateriju, un klāt nākusi satelītkomunikācija. Bet vai tas ir tā vērts? Noskaidrosim apskatā!   * Telefonu neatkarīgam un neatmaksātam apskatam mums piešķīra Bullit Group pārstāvji Latvijā TCCM. 
10/20/202311 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju pielietojums Latvijas Pastā

Pie Digitālo brokastu galda ar Latvijas Pasta valdes locekli Kristapu Krūmiņu un vecāko projektu vadītāju Tomu Vāveri apskatām tehnoloģiskos risinājumus, ko izmanto Latvijas Pasts, kā arī ieskatīsimies nākotnē, izzinot kā attīstīsies pasta pakalpojumu nozare Latvijā turpmākajos gados. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
10/20/202321 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu tops. "Spotify" veikals, "WhatsApp" ielogošanās, Wi-Fi 7 un maksas "X"

Tehnoloģiju ziņu tops. 1. Mūziķu suvenīrus turpmāk varēs iegādāties arī caur "Spotify" platformu; 2. "WhatsApp Android" lietotāji varēs ielogoties bez paroles; 3. Viedie zobu sargi turpmāk sekos līdzi spēlētāju galvas traumām; 4. Septītās paaudzes Wi-Fi tehnoloģija ir pie apvāršņa; 5. Platforma “X” testa režīmā sākusi vietām iekasēt maksu no jauniem lietotājiem. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
10/20/202316 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

"Bolt 6" skrejritenis – Digitālās brokastis testē

Elektroniskais skrejritenis viens no ir 21. gadsimta pārvietošanās līdzekļu galvenajām inovācijām - to kļūst ar vien vairāk kā kā uz ielām no nomas servisiem, tā tos iegādājas arī privātpersonas. Igauņu uzņēmuma "Bolt" 6. paaudzes skrejritenis vizuāli ir kļuvis brangāks tā miesās un riteņu apkārtmērā, taču vai līdz ar to tas ir drošāks kā braucējam tā apkārtējiem satiksmes dalībniekiem? Noklausies apskatu! * Skrejriteni neatkarīgam un neapmaksātam testam mums piešķīra Bolt Technology pārstāvniecība Latvijā.
10/13/20239 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Metaversa status quo ar Neilu Kalniņu

Metaverss - virtuālās realitātes telpa, kuras lietotāji var mijiedarboties ar datorā ģenerētu vidi un citiem lietotājiem. Kā šī koncepcija gadu gaitā attīstījusies? Cik praktiska tā ir kā globāli, tā Latvijā? Vai metaverss būs cerētais pagrieziena punkts vai tikai viens no digitālās attīstības blakusproduktiem? Pie Digitālo brokastu galda VAS "Elektroniskie sakari 5G Techritory" programmas direktora Neils Kalniņš. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
10/13/202322 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Ziņu tops. Iekšdedzes dzinēju aizliegumi, e-atkritumi un 3D drukāta laša fileja

Tehnoloģiju ziņu tops: 1. Stokholmas centrā nevarēs iebraukt ar iekšdedzes automašīnām 2. Elektroniskās cigaretes - ekoloģisks drauds, ja nepareizi izmestas 3. Eiropā eksperimentēts ar 3D drukātu, vegānisku laša fileju Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
10/13/202316 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Salokāmo telefonu attīstība "Samsung Flip 5" un "Fold 5" prizmā

Salokāmie viedtālruņi ir uz palikšanu, turklāt šobrīd jau Latvijā varam nopirkt dažādu ražotāju ierīces. Vai varam apgalvot, ka salokāmie viedtālruņi ir kļuvuši par pilnvērtīgiem mūsu ikdienas tehnoloģiju sabiedrotajiem, vai tomēr vēl joprojām ir dzīvesstila apliecinājums, kas nespēj apmierināt visas mūsu praktiskās gaidas no viedtālruņa? Un ko mums piedāvā "Samsung", laižot klajā divus jaunākos salokāmo viedtālruņu modeļus — "Flip" un "Fold 5". paaudzi?* Pie brokastu galda piesēž Jurģis Spulenieks, portāla "Kursors" apskatnieks. * Viedtālruņus neatkarīgam un neapmaksātam testam mums piešķīra "Samsung Electronics Baltics". Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
10/6/202330 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu tops. Jauni viedtālruņi, maksas sociāli tīkli un emoji e-pastu reakcijas

Tehnoloģiju ziņu tops. 1. Jauni viedtālruņi no Google, Samsung un Nokia. 2. Vai Tu maksātu par sociālo tīklu lietošanu bez reklāmām? 3. Turpmāk uz e-pastiem atbildēsim ar emoji. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.  
10/6/202319 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Samsung Smart Monitor M8. Digitālās brokastis testē

Arvien vairāk ierīces cenšas apmierināt vairākas cilvēka vēlmes - viedtālrunis, veļasmašīnas, robota putekļsūcēji. Arī monitori! "Samsung" 32 collu "Smart Monitor M8" jeb gudrais monitors, kas cenšas reizē būt monitors un televizors. Vai un cik labi M8 valkā divas cepures? Noskaidrosim apskatā!   * Monitoru neatkarīgam un neapmaksātam apskatam mums uz testa laiku piešķīra Samsung Electronics Baltics.
9/29/202310 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Kiberdrošības aktualitātes Latvijā un pasaulē

Balstoties uz CERT 2022. gada datiem, pērn Latvijā dažāda veida kiberuzbrukumu skaits pieauga par 40%, padarot to par dinamiskāko gadu kiberdrošības telpas uzturēšanā. Tā kā īpaši pēdējā gada laikā fiziskā un digitālā vide turpina saplūst, drošība kļūst vēl svarīgāka nekā līdz šim. Pie Digitālo brokastu galda Aizsardzības ministrijas Valsts sekretārs Jānis Garisons. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
9/29/202320 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Ziņas: "ChatGPT" runā, "Counter-Strike 2" un vairāk elektroauto uzlādes stacijas Latvijā

Digitālo brokastu topā pieci stāsti no aizvadītās nedēļas tehnoloģiju ziņām. 1. "ChatGPT" runā, atpazīst attēlus un servē aktuālāko informāciju internetā; 2. "Counter-Strike 2" ir gaisā un bez maksas; 3. "Meta" no jauna izziņo "Quest 3" brilles; 4. "Tesla", "Eleport", "Enefit" un "Elektrum" saņems Eiropas Savienības atbalstu, lai attīstu elektroauto uzlādi Baltijā 5. Latvieši - pasaulē lielākie mobilo datu patērētāji'. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
9/29/202316 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Digitālo brokastu izbrauciens: dīzelis vs. elektroauto vs. gāze

Vasarā Digitālās brokastis nodevās dažādu tehnoloģiju testiem, tai skaitā, devāmies izbraucienā ar trīs automašīnām: dīzeļa "Audi Q5", elektroauto "Audi Q8" un LPG darbināmu "Dacia Jogger" automašīnu. Uzzini, kā mums gāja Ziemeļvidzemi izbraukājot, un ieklausies ekspertu komentāros gan par to, kā braukt ekonomiski, gan cik viegli dzīvot ar elektroauto. Studijā Artis un Rihardam pie brokastu galda pievienojas Lauris Āboliņš. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
9/22/202338 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā "Microsoft" datu noplūdes, "iPhone" starojums, latviešu elektrokartinga rekords

Digitālo brokastu topā pieci stāsti no aizvadītās nedēļas tehnoloģiju ziņām. 1. Netīšām publiskoti "Microsoft" un "Xbox" noslēpumi'; 2. Francijā, Beļģijā un Vācijā satraucas par "iPhone 12" elektromagnētisko starojumu; 3. Latviešu elektrokartings uzstāda rekordlielu ātrumu; 4. "OpenAI" izziņo trešo "DALL-E" mākslīgā intelekta attēlu ģenerēšanas paltformas versiju; 5. "Bolt Drive" atgriežas lidostas "Rīga" stāvvietā P3. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
9/22/202312 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Aizraujošas ierīces izstādē IFA 2023 Berlīnē

Šefpavārs Artis un gurmāns Rihards paver durvis uz IFA tehnoloģiju izstādi Berlīnē, ieskicējot ierīces, kuras, iespējams, būs mūsu nākotnes ikdienas sastāvdaļa un izmainīs to kā dzīvojam. No gudrām plītīm, līdz robotputekļsūcējiem, ilgtspējīgiem viedtālruņiem un LED sejas maskām. Ienirsti jaunākajās tendencēs kopā ar Digitālajām brokastīm! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
9/15/202323 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Latvijas jaunuzņēmumu vasaras ziņu tops ar Andu Aseri

Tehnoloģiju raidījums Digitālās brokastis ar šefpavāru Arti un gurmānu Rihardu ir atpakaļ ēterā rudens sezonā un kopā ar labsoflatvia.com redaktori Andu Aseri servē aizvadītās vasaras top notikumus Latvijas jaunuzņēmumu sfērā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
9/15/202325 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju tendences IFA 2023 izstādē Berlīnē

Artis un Rihards atklāj jauno Digitālo brokastu sezonu ar lielākās tehnoloģiju izstādes IFA apmeklējumu Berlīnē. Kādas tendences novērotas? Kur virzās tehnoloģijas? Kā tās pārveidos mūsu dzīves? Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā: https://www.lsm.lv/temas/digitalas-brokastis/
9/8/202335 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Ziņu tops: Twitter tiek pārdēvēts par X, Indija sasniedz Mēness dienvidu polu

Tehnoloģiju raidījums ar šefpavāru Arti un gurmānu Rihardu atgriežas ēterā rudens sezonā ar atskatu uz vasaras subjektīvi nozīmīgākajiem tehnoloģiju pasaules notikumiem. 1. ASV zinātnieki atkārto kodolsintēzes aizdedzes eksperimentu, iegūstot vairāk enerģiju kā ielikts 2. Indija veiksmīgi sasniedz Mēness dienvidu polu, Krievijai fiasko 3. Twitter tiek pārdēvēts par X 4. Samsung Galaxy Flip5 un Galaxy Fold5 5. Latvijā tikai reģistrēti skrejriteņi 2024. gadā Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā: https://www.lsm.lv/temas/digitalas-brokastis/
9/8/202313 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Mākslīgais intelekts - cilvēka labākais draugs vai lielākais drauds?

Sarunu festivālā "Lampa"raidījums un podkāsts “Digitālās brokastis” šķetināja tehnoloģiju karstos jautājumus, lai konstatētu, vai esam kļuvuši par tehnoloģiju ķīlniekiem vai arī joprojām valdām pār tām. Šī gada lielā tēma bija mākslīgas intelekts. Bils Geits mūsu laiku proklamējis par mākslīgā intelekta laikmeta sākumu. Tekstu ģeneratori, radošuma asistenti, attēlu zīmētāji, pat videospēļu izstrādātāji - ar vien cenšamies izzināt tā iespējas. Kādi secinājumi - jauka spēlīte vai reāls rīks? Uzticams sabiedrotais vai tukša muca, kas tālu skan? Noklausies labākos izvilkumus no Arta un Riharda Digitālo brokastu sarunas "Radio Naba" teltī festivālā "Lampa"kopā ar Pēteri Jurčenko, Normundu Grūzīti, Reini Zitmani un Aigu Andrijanovu, un beidzot noskaidro, kā Tu praktiski ikdienā vari pielietot mākslīgā intelekta rīkus, lai kļūtu efektīvāks, un reizē nepalikt jaņos. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
6/16/202349 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Enerģijas ieguves un uzkrāšanas tehnoloģijas ar Andri Šternbergs

Enerģiju iegūstam no ūdens, saules un vēja. Pasauli pārsteidz kodolsintēzes sasniegumi. Kāds ir Latvijas neizmantotais potenciāls? Kas ir perspektīvākie enerģijas ieguves veidi nākotnē? Kā uzglabāt enerģiju, ko saražojam saulainā dienā, vai laikā, kad upēs ir vairāk ūdens? Skaidro fiziķis un akadēmiķis Andris Šternbergs.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
6/9/202321 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Dators uz sejas, koka satelīts un super plāns dators. Tehnoloģiju ziņu opst

Priekšpēdējā Digitālo brokastu ziņu topā vasaras ābolu piegarša! 1. "Apple" virtuālās un papildinātās realitātes brilles "Vision Pro"; 2. Jaunas "Apple" operētājsistēmu versijas un ierīces; 3. Kuldīgas novadā cer ceļus labāk apsaimniekot ar mākslīgā intelekta palīdzību; 54. Japāņi vēlas palaist kosmosā koka satelītu; 5. Vienradzis "Printful" e-komercijas spēka mitriķi "Snow Commerce". Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
6/9/202325 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Audi A5 2023 automašīnas apskats Digitālajās brokastīs

2023. gada "Audi A5 Sportback" - luksusa četrdurvju kupeja, kura piedzīvojusi manāmu, taču ne drastisku evolūciju. A5 līnija piedāvā pievilcīgu kombināciju starp stilu, jaudu un komfortu S-line izpildījumā. Ar ko tehnoloģiski izceļās 2023. gada versija? Apskatā no tehnoloģiju dzīvesstila entuziastu skatupunkta! * Automašīnu neatkarīgam un neatmaksātam testa braucienam mums piešķīra "Moller Baltic Import".
6/2/202310 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Kas ir Latvijas Kiberzemessardze?

Zemessardzes Kiberaizsardzības vienība ir viena no jaunākajām un modernākajām Zemessardzes struktūrvienībām, kas nodarbojas ar IT drošības incidentu novēršanu un to seku pārvarēšanu kibertelpā gadījumos, kad Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem vai CERT.LV ir nepieciešama papildus kapacitāte vai Kiberaizsardzības vienības speciālās prasmes. Intervijā izzinām vienības darbību, izaicinājumus, sasniegumus un kā tajā iesaistīties. Mūsu sarunu biedrs ir Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības komandieris majors Ronalds Mandelis. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
6/2/202322 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Ziņu tops: Seno ģimenes foto atjaunošana un mākslīgā intelekta darbināti videospēļu tēli

Jūnijam sākoties pie Tevis atkal nāk Digitālo brokastu tehnoloģiju ziņu tops! 1. Latvijas Radio lietotne tagad pieejama lietošanai arī automašīnās; 2. "Reimagine" lietotne atjauno senos fotoattēlus; 3. "Tesla Model Y" ir vispārdotākais automobilis; 4. Ekrāna dalīšanās un lietotājvārdi - vai tās būs jaunās iespējas "WhatsApp"? 5. Vai nākotnē ar datorspēļu tēliem sarunāsimies dabiski? 6. Sarunu festivālā "Lampa" diskutēs par tehnoloģijām. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
6/2/202315 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Virtuālā un papildinātā realitāte medicīnā

Virtuālās un papildinātās realitātes izstrādātāji turpina meklēt praktiskos pielietojumus šīm tehnoloģijām. No komandu sadarbības koprades telpās līdz spēlēm, virtuālajiem birojiem un, tai skaitā, praktiskiem pielietojumiem medicīnā. Epizodē ieskatāmies un izzinām kāds ir AR un VR progress un praktiskie pielietojumi veselības jomā kopā ar Ingu Grencbergu un Jāni Lapu no Virtuālās realitātes laboratorijas, Mārtiņu Kozlovski no Mindio un Keitu Augstkalni no Fungo.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
5/26/202328 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Ziņu tops: GTA 6 jaunumi, gudrāks ChatGPT un Netflix paroļu kari

Maija noslēgumā brangs Digitālo brokastu tehnoloģiju ziņu top 10! 1. Microsoft ievieš ciešāku Bing integrāciju ar ChatGPT un čatbotu integrē Windows OS 2. Google plūdu prognozēšanas rīkā iekļauta arī Latvijas teritorija 3. Netflix turpina karu pret paroļu koplietošanu 4. Vai GTA 6 iznāks 2024. gadā? Take-Two prognozē milzīgus ienākumus 5. PlayStation izziņo jaunumus pirms vasaras sezonas 6. Facebook draud 1.2 miljardu eiro liels sods par GDPR parkāpumiem 7. Viltus ziņa kārtējo reizi izceļ Twitter Blue trūkumu 8. Salokāmi, sarullējami un asinsspiedienu mēroši ekrāni 9. Blue Origin būvēs NASA Mēness nolaišanās sistēmu 10. 1000 ASV dolāri par 10h TikTok skatīšanos no vietas   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
5/26/202318 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Ārējā cietā diska Samsung T7 Shield apskats

Pirmo reizi Digitālajās brokastīs testējam ārējo cieto disku - Samsung T7 Shield SSD. Cietais disks, kas izceļas ar tā mazo izmēru un izturību, ar ietilpību un ātrumu. Kuros gadījumos tas ir labs risinājums un kuros tam tomēr vēl ir kur augt? * Ierīci neatkarīgam un neatmaksātam apskatam mums piešķīra Samsung Electronics Baltics. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
5/19/202311 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Vispārīgās tendences e-komercijā ar Ričardu Roziņu

Epizodē runājam par to, kā e-komercija ir mainījusi mūsu ikdienas dzīvi, kādi ir tās izaicinājumi un iespējas un kā mākslīgais intelekts un tehnoloģiju attīstība kopumā var palīdzēt uzlabot e-komercijas pakalpojumus un pieredzi. Saruna ar Ričardu Roziņu, "Httpool Meta" vadītāju Latvijā.
5/19/202325 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Ziņu tops: WhatsApp ziņu slēgtie čati, Microsoft mākslīgā intelekta dizaineris

  Digitālo brokastu tehnoloģiju ziņu top 5 virsraksti.     1. Eiropas Savienība regulējums mākslīgajam intelektam;     2. Ar Latvijas zinātnieku izstrādātu interneta rīku iespējams prognozēt augu slimības;     3. WhatsApp ziņu rediģēšana un slēgtie čati;     4. Windows 11 iespējams savienot ar iPhone un izmantot iMessage;     5. Microsoft Designer pieejams bezmaksas lietošanai.     Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.    
5/19/20239 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

"Nothing Ear (2)" caurspīdīgo austiņu apskats

Uz šķīvjiem "Nothing Ear (2)"! Austiņas, kuras saviļņojušas audio pasauli ar to “caurspīdīgo” un ievērojami uzlaboto dizainu, salīdzinot ar Ear 1. austiņām, kuras arī starpcitu esam apskatījuši Digitālajās brokastīs — meklējiet Spotify, Apple vai Google Podcasts arhīvos. Ar ko 2. versija ir labāka par pirmo, ņemot vērā, ka tās ir uz pusi dārgākas kā pirmās, un kā tās cīkstējas vienā ringā ar citiem konkurentiem? * Austiņas neatkarīgam un neatmaksātam apskatam piešķīra TCCM. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
5/12/20237 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Mākslīgais intelekts mūzikā ar DJ Rudd un Deividu Viljamu Hērnu

Vai zināji, ka jau 2017. gadā angļi ar frančiem izveidoja pirmo mākslīgā intelekta mūzikas albumu helloworldalbum.net? Tikai nesen gan šis temats atkal nokuvļuvis uzmanības centrā. Cik mākslīgā ir mūzika šodien? Cik slinka tā būs nākotnē? Un ar kādiem AI rīkiem producenti jau šodien apstrādā mūziku? Patiesības meklējumos sēžamies pie Digitālo brokastu galda ar DJ Rudd jeb Rūdolfu Budzi un aprunājāmies arī ar britu komponistu un producentu Deividu Viljamu Hērnu (David William Hearn), kurš nesen viesojās "TechChill" konferencē.
5/12/202322 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju tops: Laiks jaunam Google meklētājam; un kas ir zilās debess skītotāji

Digitālo brokastu maija pirmais tehnoloģiju ziņu top 5 ir servēts mākslīgā intelekta mērcē! 1. Lielākie paziņojumi no Google IO konferences 2. Huawei prezentē jauno P60 Pro viedtālruni un Watch viedpulksteņus 3. Bluesky gūst nepieredzētu lietotāju skaita pieaugumu – vai Twitter ir apdraudēts? 4. Norvērģijas uzņēmums veidos ASV elektroauto bezvadu uzlādes lielceļu 5. Baltais nams aicina tehnoloģiju uzņēmumu vadītājiem aizsargāt sabiedrību no mākslīgā intelekta riskiem   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
5/12/202316 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

[ENG] Mākslīgā intelekta ietekme mūzikā ar komponistu David William Hearn

Cik mākslīgā ir mūzika šodien? Cik slinka tā būs nākotnē? Un ar kādiem AI rīkiem producenti jau šodien apstrādā mūziku? Pie Digitālo brokastu galda angļu valodā aprunājāmies arī ar britu komponistu un producentu Deividu Viljamu Hērnu (David William Hearn), kurš nesen viesojās "TechChill" konferencē.
5/12/202316 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Viedo skaļruņu "Bose Smart Speaker 500" un "Sonos Era 300" apskats

"Bose Smart Speaker 500" un "Sonos Era 300" ir divi augstas kvalitātes viedie skaļruņi, kas piedāvā plašu funkcionalitāti. "Bose" skaļrunis iznācis jau pirms vairākiem gadiem, bet "Sonos" pavisam nesen. Vai "Bose" skaļrunis spēj turēt līdzi jaunpienācējam un kādas ir katras skandas priekšrocības un trūkumi — to uz paplātes pēc neilga skaļruņu testa izklāj Rihards! "Bose" skaļruni neatmaksātam un neatkarīgam apskatam mums piešķīra "Capital", savukārt "Sonos" skaļruni — "Sonos" pārstāvniecība Latvijā.  Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
4/28/202310 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Atvērtās tehnoloģijas un latviski runājošas viedierīces. Intervija ar Pēteri Jurčenko

Atvērtās tehnoloģijas savu standartu, pirmkoda, licenču un piekļuves dēļ veicina zināšanu un inovāciju apmaiņu, sadarbību starp dažādām iesaistītajām pusēm un tehnoloģijas pārredzamību. Taču kur ar tām sastopamies ikdienā? Ar ko tās atšķirās no slēgtajiem risinājumiem? Latvijā par atvērtajām tehnoloģijām rūpējas Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācija, ar kuras jauno valdes priekšsēdētāju Pēteri Jurčenko sarunājamies, lai uzzinātu ne tikai par tehnoloģisko pusi, bet arī par personību aiz amata. Starpcitu, vai Tu zini, kas ir “balss banka”? Pateicoties tai, iespējams, kādu dienu ar viedierīcēm varēsim sarunāties latviski. Sēdies ar mums pie Digitālo brokastu galda un uzzini! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
4/28/202325 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Ziņu tops: Kriptovalūtu regulējums, Twitter ķekšu ažiotāža un neveiksmīga Mēness misija

Digitālo brokastu aprīļa pēdējais tehnoloģiju ziņu top 5 ir galdā! 1. Eiropas Parlaments pieņem kriptovalūtu regulējumu; 2. Twitter piešķir zilos ķekšus slavenībām - grib viņi to vai nē; 3. Pirmā privātā misija uz Mēness beidzas nesekmīgi; 4. RTU iniciatīva lielo datu izmantošanu vēža diagnostikā; 5. WhatsApp turpmāk būs pieejams vairākos telefonos vienlaicīgi.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.  
4/28/202312 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Pulsar Merger LRF XP50 termālā binokļa apskats

Digitālajās brokastīs nebijis apskats — Pulsar Merger LRF XP50 termālais binoklis. Termālais binoklis ir tālskats, kuru var izmantot naktī, jo viss ir redzams kā uz delnas. Ko gan reālitātē ar to var saskatīt? Un cik noderīgs tas ir dabas izspiegošanā? Noskaidrosim! * Binokli neatkrīgam un neatmaksātam apskatam mums iedeva uzņēmums Omicron Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
4/21/202314 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Viedierīču lādētāji - evolūcija, atšķirības, nākotne | Pēteris Apse Apsītis

Kad viedierīce izlādējusies, meklējam atbilstošu lādētāju. Kāpēc viens lādētājs uzlādē ierīci ātrāk nekā cits? Vai tas ietekmē akumulatora ilgmūžību? Vai drīzumā mūsu viedierīces lādēsim tikai ar bezvadu risinājumiem? To izzinām kopā ar Pēteri Apsi Apsīti, Rīgas Tehniskās universitātes profesoru un Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta vadošo pētnieku. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
4/21/202323 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Ziņu tops: AI Drake dziesma, automātiskie maksājumi par degvielu un "ID.7"

Digitālo brokastu tehnoloģiju ziņu top 5. Kura ziņa uzrunāja Tevi visvairāk? Atstāj pārdomas komentāros! #1 Mākslīgā intelekta radīta dziesma satricina mūzikas pasauli #2 Par degvielu varēs maksāt automātiski ar lietotnes palīdzību #3 “Xbox” spēļu abonements “Windows” datoru spēlētājiem pieejams arī Latvijā #4 “Volkswagen” prezentē jauno “ID.7” automašīnu #5 Latvijā notiks Eiropas Digitālās nedēļa 2023 pasākumi Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
4/21/202312 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

"Eufy 2K Tilt and Pan" video novērošanas kameras apskats DigitālāsBrokastis

Ja agrāk par mājokļu drošību rūpējās mūsu četrkājainie draugi, tad mūsdienās to bieži dara stiklacaini ciklopi — novērošanas kameras. "Eufy 2K Tilt and Pan" video novērošanas kamera izceļas ar tās bezmaksas WiFi savienojuma funkcionalitāti un iespēju attēlu grozīt teju pa visiem 360 grādiem. Kādi ir tās plusi un kādi trūkumi? Noklausies apskatu un atstāj savas pārdomas komentāros! Ierīce pašu iegādāta neatkarīgam un neatmaksātam apskatam. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
4/14/202313 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Ziņu tops: Metaversa modes skate, cilvēki uz Mēness un ūdeņraža saules paneļi

Digitālo brokastu tehnoloģiju ziņu top 10! No iespējas iegādāties Latvijas akcijas lietotnē līdz ūdeņraža saules paneļiem un metaversa modes skates. Kura ziņa uzrunāja Tevi visvairāk? Atstāj pārdomas komentāros! 1. Revolut drīzumā piedāvās iegādāties Eiropas biržās kotētās akcijas. 2. Bolt skrejriteņiem naktīs tiks samazināts braukšanas ātrums. 3. WhatsApp, iespējams, piedāvās slēgtu čatu funkciju. 4. LIKTA un Microsoft piedāvās virtuālās prakses un digitālo prasmju apguves kursus. 5. Beļģu zinātnieki strādā pie veida kā ražot ūdeņradi ar saules paneļiem. 6. NASA palaiž piesārņojuma novērošanas satelītu. 7. NASA izziņo Artemis misijas astronautu komandu. 8. Spotify slēdz dzīvā audio pārraižu funkciju. 9. Metaversā notikusi modes nedēļa ar 60 zīmolu dalību. 10. Latvijā palielinājušies kiberuzbrukumi no Ķīnas. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā:  https://www.lsm.lv/temas/digitalas-brokastis/
4/14/202332 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

"Volkswagen ID Buzz" elektriskā busiņa apskats #DigitālāsBrokastis

Pagājušā gadsmita vidū "Volkswagen" uzsāka ražot busiņus ar nosaukumu "Type 2", ko mēdz dēvēt arī par hipiju busiņiem. Lai arī esam piedzīvojuši daudzas šo autobusu paaudzes, kad tie no maza apaļīga transporta līdzekļa ir kļuvuši par elegantiem minibusiem kravas un pasažieru pārvadāšanai, ko plašāk pazīstam ar nosaukumu "Transporter". "Volkswagen" ir atgriezies pie saknēm un iedevis sabiedrībā iemīļotajam "Type2" minibusam jaunu elpu un izpildījumu, turklāt šoreiz jau ar elektrisku sirdi. #DigitālāsBrokastis devās testa braucienā, lai pārbaudītu kādas tehnoloģijas ir šīs automašīnas asinsritē!   * Automašīnu neatkarīgam un neapmaksātam testam mums piešķīra Møller Baltic Import. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/31/202316 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Runa-tekstā ar mākslīgā intelekta palīdzību – iespējas un izaicinājumi

Latvija ir viena no tām pasaules valstīm, kurā aktīvi attīsta nacionālās valodas izmantošanu tehnoloģijās, tai skaitā, "speech-to-text" jeb cilvēka runas pārvēršanu rakstiskā tekstā datorā. Kāds ir status quo? Kādi jau reāli pielietojumi ikdienā? Un kad beidzot varēsim ar viedajiem asistentiem sarunāties latviski? Pie Digitālo brokastu galda sēžas Raivis Skadiņš, "Tilde" izstrādes un pētniecības vadītājs, Inese Zariņa, TET mākslīgā intelekta pakalpojumu vadītāja, un Rīgas Tehniskās universitātes pētnieks un mākslīgā intelekta uzņēmumu "Pitch Patterns" vadītājs Ēvalds Urtāns.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/31/202324 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu tops: Iekšdedzes auto Eiropā būšot arī turpmāk, bet Čikāgā auto lidos!

Digitālo brokastu tehnoloģiju ziņu tops šoreiz vairāk par Latvijas videospēlēm un transporta attīstību. Kura ziņa uzrunāja Tevi visvairāk? Atstāj pārdomas komentāros! #1 Iekšdedzes dzinējiem Eiropā būt arī turpmāk, taču ar e-degvielu. #2 Latvijas gada videospēle — “The Case of the Golden Idol”. #3 3D drukātā raķete “Terran 1” tomēr paceļas no Zemes! Bet orbītu tomēr nesasniedz. #4 Iznākusi jauna latviešu zombiju spēle “Stories from the Outbreak”. #5 Čikāgā no 2025. gada lidošot elektriskie gaisa taksometri.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/31/202312 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Elektroskrejriteņu drošas braukšanas ABC. Kā iztikt bez traumām?

Ir iestājies astronomiskais pavasaris un arī uz ielām arvien bežāk redzami riteņbraucēji un elektroskrejriteņu lietotāji. Mums visiem ir laiks atcerēties par drošību uz ceļa, tai skaitā, vadot elektroskrejriteņus. Bieži vien tie noved pie traumām — pat pavisam smagām! Pārgalvība dārgi maksā gan elektroskrejriteņu vadītājiem, gan arī mums kā sabiedrībai, tāpēc raidījumā runājam gan par pārgalvības sekām, gan par to, kā līdz tām nenonākt. Pie Digitālo brokastu galda ciemos Dr. Uģis Mihelsons, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts, Raivis Ozoliņš, "Tuul" skrejriteņu nomas vadītājs Latvijā un Gerda Kivleniece, "Bolt" vecākā skrejriteņu operāciju speciāliste Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/24/202329 minutes, 1 second
Episode Artwork

Ziņu tops: Jauna "Counter-Strike" spēles versija un māklsīgā intelekta draudi dizaineriem

Digitālo brokastu tehnoloģiju ziņu topā 10 aktuāli stāsti! Kura ziņa uzrunāja Tevi visvairāk? Atstāj pārdomas komentāros! #1 Liepājā krustojumā dators fiksēs sarkanās gaismas pārkāpumus un nosūtīs varas iestādēm. #2 Jauna Midjourney 5 versija uzlabo gandrīz visus AI ģenerēto attēlu aspektus. #3 Baidu strādā pie ChatGPT alternatīvas Ķīnas tirgum — ERNIE bot. #4 “Tele2” izziņot VoWiFi balss sakaru pakalpojumu — zvani caur WiFi savienojumu. #5 Eiropiešiem tiesības ierīces remontēt kā garantijas periodā, tā pēc tā beigām. Vai retāk pirksim jaunas ierīces? #6 Epic Games demonstrē Unreal Engine spēļu dzinēja evolūciju — pārsteidzoši reālistiskas cilvēku sejas un vides veidošana. #7 Counter-Strike 2 iznāks 2023. gada vasarā ar uzlabotu izskatu, darbību un uzlabotām klasiskajām vērtībām. de_dust_2 ir uz palikšanu! #8 Grafiskā dizaina programma Canva saņem uzlabojumus ar mākslīgā intelekta iesaisti attēlu apstrādē. #9 Life by You — The Sims spēles konkurents. Vai dekādēm ilgo Sims spēli iespējams pārspēt? #10 IKEA Eiropā ievieš autonomu dronu sistēmu noliktavās. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/24/202323 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Lietotnes, kuras mūs izspiego! Atklāj Uldis Lībietis un Gints Mālkalnietis

Daudzas viedtālruņu lietotnes ikdienā seko līdzi mūsu atrašanās vietai, runātajam un rakstītajam. Tomēr pa ceļam lietotnes klusi, klusi uzkrāj milzīgu datu apjomu par mums. Iespējams, jūsu viedtālrunis tieši šobrīd sūta atrašanās vietas datus vairākiem uzņēmumiem… Vai Tev ir bijusi sajūta, ka lietotnes Tevi noklausās? Mītus no patiesības nošķir Uldis Lībietis no "Tet" un Gints Māklanietis no CERT. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/17/202327 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Ziņu tops: Čatboti atdarina rakstniekus, izskauž cilvēka kļūdas un imitē attiecības

2023. gadam uzņemot apgriezienus, kārtējais Digitālo brokastu tehnoloģiju ziņu tops. Šoreiz galdā veselas 10 ziņas! Kura ziņa uzrunāja Tevi visvairāk? Atstāj pārdomas komentāros! #1 Iepazīstieties ar jauno OpenAI GPT-4 versiju: mākslīgā intelekta čatbots, kas atpazīst bildes un rakstīta kodu un dziesmas #2 Tet ievieš “balss uz tekstu” tehnoloģiju klientu apkalpošanā, izskaužot klusuma pauzes. #3 Spotify seko TikTok un Instagram, imitējot tā vertikālo ziņu lentas izpildījumu. #4 Vai esat kādreiz sapņojusi par ideālu partneri, kurš nekad nenomirs, nestrīdēsies ar nums un nekrāps jūs? Iespējams, Tev dzīvē pietrūkst empātisks čatbots! #5 Pasaulē pirmā 3D drukātā raķete nespēj pacelties no zemes. Vai par spīti neveiksmei, tā ir kosmosa iekarošanas nākotne? #6 Microsoft savā kopdarba platformā Teams maijā piedāvās videozvanos sevi aizstāt ar 3D avataru. #7 Vai Twitter jauns konkurents? Meta gatavo jaunu sociālā tīkla platformu. #8 Vinila plates pārdošanas apjomi ASV apsteiguši CD. Vai plates piedzīvo savu pavasari? #9 Gaismas zobens, kas imitē Zvaigžņu karu filmās redzēto! Disney prezentē “īstu” gaismas zobenu #10 Vai Tev padodas videospēle FIFA? Pārstāvi Latvijas valsts izlasi pasaules mērogā! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.  
3/17/202323 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

[ENG] Intervija ar "airBaltic" vadītāju Martinu Gausu (saruna oriģinālvalodā)

Intervija par karstu tēmu no tehnoloģiju pasaules personības redzes loka. Digitālās brokastis devās ārā no radio mājas sienām, lai aprunātos ar Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" izpilddirektoru un valdes priekšsēdētāju Martinu Gausu.
3/10/202349 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Kad lidmašīnās būs internets? Intervija ar "airBaltic" vadītāju Martinu Gausu

Intervija par karstu tēmu no tehnoloģiju pasaules personības redzes loka. Digitālās brokastis devās ārā no radio mājas sienām, lai aprunātos ar Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" izpilddirektoru un valdes priekšsēdētāju Martinu Gausu. Vai tiešām drīzumā jau varēsim sērfot internetā, skatīties HD filmas tiešsaistē un spēlēt GTA Online no savas lidmašīnas sēdvietas? Vai "Flight mode" būs pagātne? Vai tāpēc biļetes būs dārgākas? Un kā vispār rodas inovācijas tehnoloģiju uzņēmumā? Uzzini par tehnoloģijām nebijušā veidā Digitālajās brokastīs — ar detalizētu un garās formas sarunu.  Intervija ar "airBaltic" vadītāju Martinu Gausu (oriģinālvalodā) Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/10/202354 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

"Sonos Arc" vs. "Beam Gen" 2 skaņas sistēmu apskats

Jaunie televizori kļūst arvien plānāki, bet tas visbiežāk nozīmē, ka tiek upurēta skaņas kvalitāte — it īpaši, ja ir vēlme baudīt "Dolby Atmos", kas nodrošina skaņu mums visapkārt. Podkāstā apskatām divus skaņas stieņus jeb horizontālās skaļruņu sistēmas (soundbar) — "Sonos Arc" un "Sonos Beam Gen 2". Vai kinoteātri var pārcelt uz mājām? Vai skaņa bija patiesi visaptveroša un telpiska? Noskaidrojam apskatā! * Skaļruņus neatmaksātam un neatkarīgam apskatam mums sagādāja Sonos pārstāvniecība Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/3/202310 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

"Mobile World Congress" skaļākie jaunumi kopā ar Mareku Matisonu

Noslēdzoties vienai no lielākajām ikgadējām tehnoloģiju izstādēm pasaulē — "Mobile World Congress" Barcelona, ieskatāmies skaļākajos ziņu virsrakstos par atrullējamiem un salokāmiem telefoniem, kā arī sazināmies ar portāla LSM.lv autoru Mareku Matisonu, kurš šogad viesojās Barselonā un izbaudīja jaunākās tehnoloģijas uz savas ādas. Kas bija kongresā viskarstāk apspriestās tēmas? Piesēdies pie brokastu galda un noskaidro! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/3/202319 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu tops: Bērns pazūd TikTok? Ir risinājums!

Marts ir klāt un laiks servēt #DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu top 5! Noklausies apskatu un atstāj savas pārdomas un jautājumus komentāros. Un cik atbildes uz viktorīnas jautājumiem zināji Tu? Citplanētiešu laiks? Zinātnieki vēlas ieviest Mēness laika zonu, lai nākotnes kosmosa misijas notiktu pēc vienotas laika joslas. TikTok ierobežos bērnu pavadīto laiku lietotnē līdz 60 minūtēm dienā.. Protams, ja vecāki to iestatīs bērna viedtālrunī. Starptautiskā Olimpiskā komiteja sper nākamos soļus e-sporta sacensībās un pievieno "The Olympic Esports Series 2023" šahu, "Just Dance" deju spēli, loka šaušanu, tenisu un teikvando. Ķīniešu studentu grupa izstrādājusi skūpstīšanās ierīci priekš pāriem, kuri piekopj attālināto attiecību modeli. "Pokémon Sleep" ir jauna mobilā spēle iOS un Android ierīcēm, kas ļauj spēlēt Pokémon spēli guļot.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
3/3/202319 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Made in Latvia. Militāro tehnoloģiju nozare ar Jāni Garisonu un Elīnu Egli

Dienā, kad tieši pirms gada 24. februārī sākās plaša mēroga Krievijas Federācijas iebukums Ukrainā, pie Digitālo brokastu galda viesojas Jānis Garisons, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs, un Elīna Egle, Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas valdes priekšsēdētāja, lai ieskicētu kāda ir Latvijas militāro tehnoloģiju industrija. Cik plaša tā ir un kā tiek sekmētas inovācijas tajā? Viesus kopā ar raidījuma vadītājiem izjautā portāla "Labs of Latvia" žurnāliste Anda Asere. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/24/202328 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Kas šovakar spēlēs? DJ Spotify! Digitālo brokastu tehnoloģiju ziņu tops ar Andu Aseri

Pie Digitālo brokastu galda viesojas "Labs of Latvia" portāla žurnāliste Anda Asere, lai mielotos ar tehnoloģiju ziņu topa gardumiem un servētu savus jaunumus. Plus, Artis izaicina Andu un Rihardu uz viktorīnu. Starpcitu, vai Tu zini kā sauc Latvijas pirmo satelītu? DJ Winamp, DJ YouTube? DJ Spotify! Platformai tiek pievienots mākslīgā intelekta personalizēts DJ, kas ierunās tekstus pa vidu speciāli Tev atlasītām dziesmām. Latvijas digitālās veselības jaunuzņēmums Longenesis dodas uz Pasaules Uzņēmējdarbības kausā finālu. Vai latviešu kļūs par labākajiem pasaulē? Vēl viens iemesls apmeklēt Cēsis! Top Kosmosa izziņas centrs, kurā varēs ieraudzīt pat Starptautiskās kosmosa stacijas repliku! Vai Tu tīmekļa pārlūka programmā cilnes jeb tabs turi atvērtas vai arī aizver visu lieko? Varētu būt risinājums — Chrome iesaldēs neaktīvās cilnes. Plus, Microsoft Teams tiks pilnībā atsvaidzināts! Smadzeņu stimulācija lidojuma laikā — nākotnes lidojumu īpašais piedāvājums? Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/24/202320 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

"Samsung" ekosistēma un jaunie S23 viedtālruņi — plusi un mīnusi

Pagājušā gada oktobrī raidījumā #DigitālāsBrokastis runājām par "Apple" ekosistēmu un nu ir pienākusi "Samsung" kārta. Pavisam nesen iznākuši jaunie "Samsung Galaxy S" sērijas viedtālruņi — S23, S23+ un Ultra, kas ir ļoti būtiska "Samsung" ekosistēmas sastāvdaļa. Kādi ir jaunākie šīs ekosistēmas dalībnieki un kā vērtējam šo ekosistēmu kopumā? Artis un Rihards uz svaru kausiem liek "Samsung" ierīču ģimeni kopā ar Jurģi Sulenieku, bloga "Kursors.lv" rakstu autoru, un Lauri Āboliņu, tehnoloģiju apskatnieku YouTube kanālā "Konsumers". Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/17/202335 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Vai Latvijā nevarēs vairs dalīties ar Netflix parolēm? Tehnoloģiju ziņu tops

Šonedēļ 17. februāra #DigitālāsBrokastis podkāsta sērijā Artis un Rihards apspriež "Twitter" zilo ķekšu nākotni. Turpmāk tie tikai par samaksu: cilvēkiem — zili, zīmoliem — zelta, valsts iestādēm — pelēki. Tuvojoties pirmajam gadam kopš Krievijas uzsāktā kara Ukrainā, "SpaceX" liedz Ukrainai izmantot "Starlink" pakalpojumu, lai kontrolētu dronus. Kāpēc tā? Noklausies un uzzini! Latvijas jaunuzņēmums "Trace.Space" piesaistījis 1,5 miljonus dolāru pirmssēklas investīciju — līdz šim lielākais pirmssēklas finansējums, ko piesaistījuši jaunuzņēmuma dibinātāji no Baltijas valstīm. Straumēšanas platforma "Netflix", pērn reģistrējot lielākos abonentu zaudējumus pēdējo desmit gadu laikā, ievieš sistēmu, kas iekasē maksu par "papildu lietotāju" apakškontiem, kad cilvēki ārpus vienas mājsaimniecības izmanto vienu un to pašu kontu. Vai tas skars arī Latviju? Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes pētnieki izstrādā ierīci agrīnai ādas melanomas un citu vēža paveidu diagnostikai, pēcoperācijas rētas uzraudzībai un audzēja recidīva laicīgai atpazīšanai. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/17/202314 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Kāda ir Latvijas videospēļu industrija? Skaidro Laura Vilsone un Andrejs Kļaviņš

Vai zinājāt, ka Eiropā aptuveni 52% no sabiedrības vecumā no 6-64 gadiem vismaz pa retam uzspēlē kādu videospēli? Videospēles parasti uztveram kā izklaidi un veidu kā atslēgties no realitātes, pārceļoties pasaulē, ko izveidojuši to izstrādātāji. Bet videospēļu izstrāde var būt arī profesionāla nodarbe, kurā cilvēki veido savu karjeru. Profesionāļi ir gan spēļu spēlētāji, gan testētāji, gan arī to veidotāji. Pie #DigitālāsBrokastis galda pievienojušies divi cilvēki, kuri ar videospēlēm strādā profesionāli, lai atklātu kāda ir Latvijas videospēļu industrija — Latvijas videospēļu izstrādātāju asociācijas pārstāve Laura Vilsone un videospēles “The Case of the Golden Idol” viens no autoriem Andrejs Kļaviņš. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/10/202326 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Microsoft un Google čatbotu cīņas un 4. krāsa luksoforā tehnoloģiju ziņu topā

#DigitālāsBrokastis ziņu augšgalā milžu cīņas: ringā mākslīgā intelekta čatboti — "Google Bard" pret "Microsoft Bing". Kā turpmāk meklēsim internetā? Pasaulē un Latvijā novērots rekordstraujš kritums viedtālruņu pārdošanas apjomos. Pētnieki ASV rosina ceturto luksoforu gaismu autonomajiem transportlīdzekļiem. "Nintendo Switch" — trešā visu laiku visvairāk pārdotā konsole. Un Latvijā beidzot pieejama "Apple Support" lietotne ierīču atbalstam vienuviet. Kā tā Artim palīdzēja atrisināt tehniskas problēmas telefonā? Noklausies jaunāko topu un ieraksti komentārā, kādu 4. krāsu luksaforā gribētu redzēt Tu? Zilu, purpora, rozā? Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/10/202322 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Kas ir viedās mājas "Matter" standarts? Skaidro Rihards Mukstiņš un Krišjānis Antons

Pagājušajā gada rudenī dienas gaismu piedzīvoja jauns viedierīču saziņas standarts "Matter", kas sola ieviest vienu saziņas valodu starp ierīcēm jūsu gudrajā mājā. Īpaši spilgti "Matter" uzmirdzēja CES tehnoloģiju izstādē Lasvegasā šī gada sākumā, kur desmitiem stendu vēstīja, ka to preces atbalsta vai plāno atbalstīt "Matter" protokolu. Vai viss ir tik vienkārši un kā tas strādās praktiski? Skaidro "Tet" viedo pakalpojumu vadītājs Rihards Mukstiņš un LMT Risinājumu uzturēšanas daļas vadītājs Krišjānis Antons. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/3/202321 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Ziņu topa: Jaunie "Samsung" viedtālruņi, IT apmācības mediķiem un "latvija.gov.lv"

Februāra pirmajā #DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topā veselas 10 ziņas! Latvijā debitē Galaxy S23, S23 Plus un S23 Ultra viedtālruņi. Martā sāksies bezmaksas IT prasmju apmācības veselības aprūpes speciālistiem. Latvijas valsts pārvaldes e-pakalpojumi turpmāk "latvija.gov.lv". Lietota auto pircējam būs jāsniedz ziņas VID cīņai ar ēnu ekonomiku. Latvijā aug pieprasījums pēc elektroautomašīnām. ASV valdība aptur tehnoloģiju eksportēšanu Ķīnas uzņēmumam "Huawei". ChatGPT maksas versija un mākslīgā teksta detektīvs. "Volkswagen" publiski noraida iespēju veidot ūdeņraža vieglās automašīnas. "Mercedes" reģistrē ASV "Level 3" autonomās braukšanas sistēmu. "Spotify" sasniedz 205 miljonus apmaksātu abonentu un fiksē ikmēneša aktīvo lietotāju skaita pieaugumu par 20%. Labu apetīti! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
2/3/202327 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Vai auto bez programmatūras vairs ir auto? "Renault Austral" tehnoloģiju apskats

Tehnoloģijas un programmatūra ar vien vairāk ienāk arī mūsu spēkratos. Izklaidei, drošākai braukšanai, šoferu braukšanas paradumu maiņai un programmatūras pielāgojamībai — šie ir tikai pāris no aspektiem kā agrāk izteikti motorizētie pārvietošanās līdzekļi apgūst programmatūru sniegtās priekšrocības. Kas "Renault Austral" zem pārsega? Skats uz automašīnu no tehnoloģiju dzīvesstila baudītāju perspektīvas Digitālo brokastu saldajā ēdienā. Automašīnu testa braucienam sagādāja Renault Baltijas reģiona pārstāvniecība. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
1/27/202314 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Kas ir "Mastodon" sociālais tīkls un vai tas aizstās "Twitter"?

"Twitter" pie stūres nonākot Īlonam Maskam un sociālajai platformai piedzīvojot dažādas pārmaiņas, piemēram, trešo pušu lietotnēm zaudējot sadarbības iespēju, ieinteresētie lietotāji meklē jaunas saziņas platformas. Viena no tām — "Mastodon". Kas ir decentralizētais sociālais tīkls "Mastodon"? Kādas ir tā iespējas un darbības principi? Vai tas nākotnē spēs iekāpt Twitter kurpēs? Par to spriežam ar sociālo tīklu pārzinātāju Artūru Medni un vienu no latviešu mastodonistiem Kirilu Solovjovu. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
1/27/202325 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: "Microsoft OpenAI", latviešu videospēle un jauns dronu ātruma rekords

Janvāra pēdējā #DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topā stāsts par "Microsoft" ilgtermiņa lielizmēra investīciju "OpenAI" rīkos. Vai Word dokumentus rakstīs mūsu vietā? "The Case of the Golden Idol" — latviešu videospēļu zelts? Uzstādīts jauns Ginesa rekords dronu lidošanas ātrumam. Vai nākotnē attēlus varēsim pilnā kvalitātē nosūtīt arī "WhatsApp" čatos? Vieglam ziņu noslēgumam — zivtiņas, spēlējot videospēles, aplaupa savu īpašneku. Kā tas gadījās? Noklausies un uzzini! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
1/27/202311 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Samsung S95B OLED TV un HW-Q990B soundbar apskats

Digitālajās brokastīs apskatām Samsung 2022. gada televizoru flagmani — S95B OLED TV, kā arī akustiskās skaņas sistēmu jeb soundbar HW-Q990B. Kas kas mums patika? Un kas ir jāzina pirms pirkuma izvēles? No izskata un uzbūves līdz attēla un skaņas kvalitātei. Novērojumos un pārdomās dalās šefpavārs Artis un gurmāns Rihards. TV un soundbar neatmaksātam un neatkarīgam apskatam mums piešķīra Samsung Electronics Baltics. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
1/20/202315 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Kas ir ChatGPT OpenAI mākslīgā intelekta čats? Skaidro Guntis Bārzdiņš un Mārcis Pinnis

Kas ir ChatGPT izstrādātais OpenAI čats, kas pāršalcis pasauli? Kā to izmantot praktiski? Ko ar to var paveikt? Un kādi varētu būt tā nākotnes attīstības scenāriji? Atsijāt graudus no sēnalām palīdz Latvijas Universitātes profesors Guntis Bārzdiņš un uzņēmuma "Tilde" mākslīgā intelekta attīstības vadītājs Mārcis Pinnis. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
1/20/202323 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: Pārtikas pakomāts, jauni Apple datori un videonovērošana cauri sienām

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu 20. janvāra topā stāsts par Āgenskalna tirgū izvietoto pārtikas pakomātu. Apple izziņojis jaunus MacBook Pro un Mac Mini datorus ar uzlabotiem M2 Pro un M2 Max procesoriem. Wall hack? Zinātnieki atklāj veidu kā ar Wi-Fi signāla palīdzību ieraudzīt cilvēkus cauri sienām. 3D drukāšanā jauns sasniegums — divstāvu māja. Un kā kiberuzbrukuma rezultātā tika bloķēti starptautiskie sūtījumi Lielbritānijas Royal Mail. Vai kaut kas līdzīgs varētu atgadīties arī Latvijā? Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
1/20/202312 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Viedpulksteņa "Garmin Enduro 2" apskats #DigitālāsBrokastis

Pievienojies Digitālo brokastu saldajam ēdienam, kurā Rihards izmēģina "Garmin Enduro 2" ultrasportistu viedpulksteni un dalās savā pieredzē un atklāsmēs ar Arti par visu no treniņu iespējām līdz akumulatora darbības laikam. Pulksteņa apsakts no tehnoloģiju dzīvesstila perspektīvas. Ikdienā praktiski noderīgs viedpulkstenis vai tikai ultrasportistu kompanjons? Noklausies! Viedpulksteni neatmaksātam un neatkarīgam apskatam mums piešķīra "Garmin". Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
1/13/202310 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Jaunākās ierīces un tehnoloģiju tendences CES 2023 izstādē Lasvegasā ar Kristapu Skuteli

Nepalaid garām jaunāko Digitālo brokastu sērijas Arta un Riharda sarunu ar Kristapu Skuteli no Kursors.lv, kurā iedziļinājāmies jaunākajās tehnoloģiju tendencēs un ziņās no CES 2023 izstādes Lasvegasā. Atklāj kopā ar mums, kas ir jaunākais un būtiskakais televizoru un monitoru segmentos, viedtālruņos, viedajā sadzīves tehnikā un citās jomās. Ierīces un tendences, kas noteiks mūsu ikdienu 2023. gadā viena “play” pogas attālumā! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
1/13/202339 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

BŪS NEBŪS tehnoloģiju prognožu spēle 2023

Spēle BŪS-NEBŪS ir raidījuma #DigitālāsBrokastis ikgadēja tradīcija, ar kuru janvāra sākumā īsi un kodolīgi paskatāmies uz aizvadīto gadu un izsakām savas prognozes par dažādiem tehnoloģiju pasaules notikumiem aktuālajā gadā. No robotiem līdz mākslīgajam intelektam, elektroauto un kriptovalūtām. Būs vai nebūs - tāds ir jautājums! Mēs, Artis Ozoliņš un Rihards Blese, ielūkojamies tehnoloģiju kristāla bumbā kopā ar Delfi.lv galveno redaktoru Filipu Lastovski.
1/6/202344 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Ziņas: Politiskā reklāma Twitter, 2022. gada top paroles un Steam populārākās videospēles

Pirmajā 2023. gada #DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topā stāsts par Twitter, kas plāno atcelt politisko reklāmu aizliegumu, lai celtu ienākumus. Vai tavu paroli atminētu vienā sekundē? Noskaidrotas 2022. gada TOP paroles. Un kuras bija spēļu platformas Steam spēlētākās videospēles? Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.
1/6/20235 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

LG OLED Flex vs. Samsung Odyssey Ark salīdzinājums #DigitālāsBrokastis

Decembris — senie latvieši to dēvēja par vilku mēnesi, taču Digitālajās brokastīs to turpmāk sauksim par ekrānu mēnesi. Divi nezvēri: LG OLED Flex vs. Samsung Odyssey Ark. Taču vai tie ir tikai monitori, kas grib būt arī televizori? Vai arī tie jau ir ekrāni, kas jau ir arī pilnvērtīgi datori? Abas ierīces mums piešķira neatmaksātam un neatkarīgam testam: * Ark — Samsung Electronics Baltics * Flex — LG Electronics Latvia Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
12/30/202213 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Viedtālruņu Gada Balva 2022

2023. gads ir bijis ražens tehnoloģijās un it īpaši viedtālruņu pasaulē. To esam izjutuši arī Digitālajās brokastīs, testējot lielus, mazus, salokāmus, izturīgus. Taču gads ir galā! Mēs, Artis un Rihards, noslēdzam atskatu uz 2023. gadu tehnoloģiju pasaulē un to darām svinīgi kronējot, mūsuprāt, labākos viedtālruņus trīs kategorijās kopā ar gadžetu entuziastu un Latvijas top "YouTube" tehnoloģiju apskatu kanāla "Konsumer" veidotāju Lauri Āboliņu.
12/30/202229 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: SMS nāve, WhatsApp ziņu dzēšana un gada meklētākās kriptovalūtas

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topā: #1 Sūta mazāk SMS un vairāk tērē datus — 2022. gada sakaru tencence Latvijā #2 WhatsApp lietotnē varēsi atgriezt izdzēstās ziņas #3 Bitcoin, Dogecoin un Shiba Inu — 2022. gadā meklētākās kriptovalūtas Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
12/30/20226 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Sony Inzone H3, H7 un H9 austiņu apskats #DigitālāsBrokastis

Trīs "Sony" austiņas — H3, H7 un H9 — vienā apskatā. Austiņas, kas paredzētas videospēļu baudījumam un saziņai. Cik liela atšķirība ir starp lētākajām un dārgākajām austiņām? Vai geimeri atšķirību jutīs? Austiņu apskats no Arta un Riharda, komentāri, pārdomas un atsauksmes — no Tevis! * Austiņas neatkarīgam un neatmaksātam apskatam mums sagādāja Sony pārstāviecība Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
12/23/202213 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Hakeru un kiberdrošības tendences 2022. gadā ar Agri Krustu un Kirilu Solovjovu

Turpinām atskatīties uz tehnoloģiju pasaules aktualitātēm aizvadītajā gadā. Šoreiz runājam par galvenajiem notikumiem un tendencēm kiberdrošības lauciņā 2022. gadā. Gads, kurā biežāk ziņās redzam virsrakstus par to, ka kāda valsts pārvaldes vai liela uzņēmuma mājaslapa vai platforma atteikusies darboties hakeru uzbrukuma rezultātā. Paralēli karam Ukrainā, notiek arī karadarbība, kuru izsekot ir daudz grūtāk - tās ir cīņas kibertelpā. Izsekot notikumiem aizejošajā gadā palīdz Agris Krusts, uzņēmuma "IT centrs" vadītājs, un Kirils Solovjovs, uzņēmuma "Possible Security" vadītājs. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
12/23/202234 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Top 2022. gada tehnoloģiju notikumi pasaulē ar Reini Zitmani un Ievu Siliņu

Turpinām atskatīties uz tehnoloģiju pasaules aktualitātēm aizvadītajā gadā. Šoreiz runājam par galvenajiem notikumiem un tendencēm tehnoloģiju pasaulē kopumā 2022. gadā. Gada sākumā visi sekojām līdzi Džeimsa Veba teleskopam, tad sekoja Krievijas ierukums Ukrainā, kas ietekmēja arī digitālo tehnoloģiju pasauli. Vēl plašāku rezonansi piedzīvoja NFTs un Metaverss. Arī zaļās tehnoloģijas un kriptovalūtas daudz vīdēja mūsu ziņu virsrakstos. Šie ir tikai daži no tematiem, ko pārrunājam ar Reini Zitmani, biznesa tehnoloģiju ekspertu, un Ievu Siliņu, raidījuma Zinātnes vārdā vadītāju radio NABA un ekonomikas ministres padomniece inovāciju un digitalizācijas jautājumos. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
12/16/202230 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: Latvijas Gada auto, Artemis I kosmosa misija noslēgusies un videospēļu jaunumi

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topā: #1  Latvijas Gada auto 2023 — Škoda Fabia #2  Veiksmīgi noslēgusies pirmā Artemis NASA kosmosa misija #3  CyberPunk 2077, Death Stranding, Star Wars, Diablo 4, Among Us — videospēļu gardumi The Game Awards ceremonijā #4  LIAA konkursā noskaidrotas Latvijas inovatīvākās biznesa idejas #5  Candid Stories — Instagram nokopē BeReal sociālo tīklu Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
12/16/202214 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Austiņu "Nothing Ear" (stick) apskats #DigitālāsBrokastis

Nothing.. Nekas? #DigitālāsBrokastis testē Nothing Ear (stick) jeb bezvadu austiņas, kas nāk ar solījumu, ka tās teju vairs nejutīsi, lai vari sajust apkārtējo pasauli. Vai tiešām to tām izdevās sasniegt? Noklausies Arta un Elmāra Ozoliņa apskatu. * Austiņas neatkarīgam un neatmaksātam apskatam mums sagādāja Nothing izplatītāji Latvijā TCCM.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
12/9/202211 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Top 2022. gada tehnoloģiju notikumi Latvijā un Baltijā ar Ievu Treiju un Andu Aseri

Turpinām atskatīties uz tehnoloģiju pasaules aktualitātēm 2022. gadā. Šoreiz runājam par galvenajām tehnoloģiju aktualitātēm Latvijā un Baltijā ar Labs of Latvia portāla redaktorēm Ievu Treiju un Andu Aseri.
12/9/202212 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: Google meklējumi 2022, Rīgas elektroautobusi un ūdenraža lidmašīnas

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topā: #1 Google aktuālākie meklējumi Latvijā šogad — Covid sertifikāts, Ukraina un manavakcina #2 Rīgā plānoti jauni sabiedriskā transporta elektroautobusi #3 Elektroniskie sakari aicina izvērtēt radioiekārtu atbilstību Latvijai #4 Airbus izstrādā ūdeņraža degvielas šūnu sistēmu lidmašīnām #5 Apple Eiropā atklāj ierīču remontēšanas programmu   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
12/9/202212 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Skaļruņa Sonos ONE SL apskats #DigitālāsBrokastis

#DigitālāsBrokastis testē un aplūko savā funcionalitātē pirmsšķietami vienkāršu, bet ar spēcīgu skanējumu apveltītu plaukta skandu Sonos one SL. Vai teiciens viss ģeniālais ir vienkāršs ir attiecināms arī uz šo skandu? Noskaidrosim apskatā. Atstāj savas pārdomas komentāros! * Neatkarīgam un neatmaksātam apskatam viedtālruni piešķīra Sonos pārstāvniecība Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
12/2/202211 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Mākslīgā intelekta tehnoloģijas 2022. gadā

Mākslīgais intelekts ir "buzzword" jeb plaši pielietots vārds, kad tiek runāts par gudrajām tehnoloģijām. Attēlu un video apstrāde, automašīnas, izklaides industrija — tas šķietami ir visur. Kas ir un kas nav mākslīgais intelekts? Kas ir būtiskākie mākslīgā intelekta attīstības virzieni 2022. gadā? Un kādu artavu mākslīgā intelekta attīstībai nes Latvijas zinātnieki? Uz dabiskā intelekta sarunu pie #DigitālāsBrokastis galda viesojas Latvijas Universitātes profesors Guntis Bārzdiņš un Rīgas Tehniskās universitātes pētnieks Ēvalds Urtāns.  
12/2/202222 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: internets lidmašīnā, WhatsApp aptaujas un sensors atņem vārtus Ronaldu

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topā: #1 Internets lidmašīnā — ES teritorijā nākotnē lidmašīnās atļauts 5G tīkla savienojums #2 WhatsApp aptaujas čatos un ziņas nosūtīšana sev pašam #3 Sensors futbola bumbā atņem Krištianu Ronaldu vārtu guvumu #4 Nākotnē satelīttelefona sakari varētu būt pieejami plašam patēriņam #5 Latviešu Giraffe360 piesaista 16 miljonu ASV dolāru investīciju Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
12/2/202212 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Velodatora "Garmin Edge Explore 2" apskats #DigitālāsBrokastis

Laikā, kad ziemas dēļ uz ielām vairs redzam tikai entuziastiskākos velo braucējus un jūtam līdzi kurjeriem, kas cīnās par savu iztiku, apskatām pārnēsājamu ierīci Garmin Edge Explore 2, kas palīdz no jauniem rakursiem paskatīties uz saviem velosipēda braucieniem. Vai tā spēj konkurēt ar viedtālruni un viedpulksteni? Un vai tās uzdevums vispār tos ir izkonkurēt? Atbildēt Tavā vietā, klausītāj, bet palīdzēsim Tev pašam pieņemt lēmumu, atskatoties uz mūsu testiem. Noklausies #DigitālāsBrokastis apskatu un atstāj savas pārdomas komentāros!   * Neatkarīgam un neatmaksātam apskatam viedtālruni piešķīra Garmin pārstāvniecība Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
11/25/202211 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Latvija — "FinTech" lielvalsts?

Jaunās tehnoloģijas un digitāli risinājumi plaši tiek izmantoti arī finanšu pasaulē. Tomēr arvien biežāk dzirdam par finanšu inovācijām, kas nāk nevis no bankām, bet tieši specializētiem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem, ko mēdz dēvēt arī par "FinTech". Kas ir "FinTech" un kādas ir perspektīvas šādu uzņēmumu attīstībai Latvijā, jautājām Marine Krasovskai, FKTK Finanšu inovāciju departamenta direktorei, Robertam Bernānam, Nordigen līdzdibinātājam, kā arī Denisam Fiļipovam, "Tietoevery" Stratēģiskās attīstības vadītājam.  
11/25/202221 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: subtitrēšana latviešu valodā, ugunsdzēsēju drons un Artemis I misija gaisā

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topā: #1 Tilde kopā ar medijiem izstrādā subtitrēšanas rīka prototipu #2 Helikopters ar dronu — RTU studenti izstrādā inovatīvu ugunsgrēku dzēšanas risinājumu #3 Artemis I misija ir gaisā — jaunas kosmosa izpētes ēras sākums #4 TikTok un YouTube testē video materiālos integrētu produktu pārdošanu #5 Pārskatīta pulksteņu sekundes korekcija Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
11/25/202214 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Audiobriļļu "Fauna Spiro" apskats #DigitālāsBrokastis

Audiobrilles #DigitālāsBrokastis parādās jau otro reizi — šoreiz no "Fauna". "Spiro" saulesbrilles sevi slēpj gan mazas tumbiņas, gan mikrofonus. Cik veiksmīgi dažādās funkcijas apvienojas brillēs, kas vēlas būt arī stilīgas? Noklausies apskatu un atstāj savas pārdomas komentāros, cik veiksmīgi ir sanācis! * Neatkarīgam un neatmaksātam apskatam audiobrilles sagādāja Fauna.
11/11/20229 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Dzimšanas dienas tehnoloģiju ziņu tops ar tehnoloģiju žurnālistiem

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu top 5 stāstus šoreiz Artim un Rihardam raidījuma 7. dzimšanas dienas nedēļā palīdz servēt tehnoloģiju pasaules žurnālisti Anda Asere, Māris Bergs, Kārlis Dambrāns un Keitija Krastiņa. Sākam ar stāstu par to, ka Latvijā ar vien vairāk digitalizē kultūras mantojumu. Latvijas studenti radījuši mobilo lietotni medijpratības veicināšanai “Ziņderis”. Vienā kartē apvieno Latvijas koplietošanas transporta sniedzēju piedāvājumu. "Manchester City FC" debitē futbola snieguma trekeri "CityPlay". "Google" un "Renault" jaunās partnerības mērķis — programmatūrā balstītas automašīnas. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
11/11/202236 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Cat S53 viedtālruņa apskats #DigitālāsBrokastis

Viens no retajiem viedtālruņiem, kas ar nākamo paaudzi fiziski kļuvis brangāks un smagāks. Ko Cat S53 ieguvis līdz ar fiziskās formas izmaiņām? Cik ilgi tur baterija? Cik ļoti tas ir darba telefons un vienkārši telefons darbīgai ikdienai? Noklausies #DigitālāsBrokastis apskatu un atstāj savas pārdomas komentāros! * Neatkarīgam un neatmaksātam apskatam viedtālruni piešķīra TCCM pārstāvniecība Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
11/4/202210 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Atbildīgs influenceru saturs ar Ievu Florenci-Vīksni un Mariju Vorkuli #DigitālāsBrokastis

Ko nozīmē atbildīgi un godprātīgi veidot sociālo tīklu saturu un kādas ir jaunākās tendences influenceru pasaulē? Tēmturi, filtri un bērnu izmantošana satura veidošanā. Vaicājam #DigitālāsBrokastis viesiem influencerei, radio un TV personībai un aktrisei Ievai Florencei-Vīksnei un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņi fakultātes lektorei, pētniecei un doktorantei Marijai Vorkulei. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
11/4/202223 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: dārgāki sakari, elektroniski eksāmeni un ziedojumu straumēšanas serviss

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topā stāsts par augošajām Latvijas mobilo sakaru nodrošinātāju cenām. Masks ievieš izsludina pirmās izmaiņas "Twitter" darbībā. Valsts pārbaudījumu veikšana elektroniski ļauj samazināt izmaksas. Novembra sākumā darbu sāk "Stopify" – Latvijā radīta unikāla ziedojumu straumēšanas platforma. "Twitter" tēvs Dorsijs strādā pie jauna sociālā tīkla izveides. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
11/4/202211 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

"Apple" ekosistēmas jaunpienācēji - iPhone 14, Apple Watch Ultra & AirPods Pro

Ekosistēmas mēdz dēvēt dažādi — mijiedarbības šūpulis, skaists dārzs ar augstiem mūriem vai pat zelta rokudzelži. Cik laba ir jaunā iPhone 14 paaudze? Ar ko pārsteidza jaunākie "Apple Watch"? Vai "Watch Ultra" ir tā vērts? Un cik daudz labākas ir "AirPods Pro 2022"? Uz šiem un citiem ekosistēmas aspektiem atskatās Henrijs Avotiņš no portāla "Kursors.lv", Lauris Āboliņš no YouTube tehnoloģiju apskatu kanāla "Konsumer," kā arī #DigitālāsBrokastis Artis un Rihards. Ko Tu domā par "Apple" ekosistēmu? Gaidīsim Tavu viedokli komentāros! * Neatkarīgam un neatmaksātam apskatam Apple Watch Ultra piešķīra Latvijas Mobilais Telefons. Savukārt iPhone 14 Pro Max un AirPods Pro 2022 neviens nesagādāja — ieguldījāmies paši jūsu dēļ, klausītāji. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
10/28/202236 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: Maska Twitter, jauns salokāmais Eiropā un divplākšņa lidojošs elektroauto

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topa augšgalā vaicājam, vai Masks tomēr pērk "Twitter"? Kosmosa hakatons "Act in Space" atvērts reģistrācijai. Eiropas salokāmo viedtālruņu tirgū jauns spēlētājs — "Motorola Razr 2022". "Alef" — vēl viena lidojošās automašīnas iecere. "Age of Empires" varēs spēlēt kā "Xbox" tā viedtālruņos. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
10/28/202211 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

"Steam Deck" pārnēsājamās spēļu konsoles apskats

Tehnoloģiju rudens raža ir patiešām bagātīga, tāpēc šogad iznākušo "Steam Deck" spēļu konsoli pieaicinājām apskatīt mūsu pašu audiovizuālo redaktoru un videospēļu cienītāju Arnoldu Auziņu. Cik laba ir "Steam" spēļu bibliotēkā balstītā konsole? Kuriem tā drīzāk ir paredzēta, bet kam labāk to neiegādāties? Īkšķis augšā, pa vidu vai lejā? Atstāj savu vērtējumu komentāros! * Neatkarīgs un neatmaksāts apskats. Konsoli apskatam neviens nepiešķīra. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
10/21/202212 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Dronu uztveršanas sistēma Rīgā

Droni jeb tālvadības bezpilota gaisa kuģi ir kļuvuši ļoti pieejami sabiedrībai. Pašreiz Latvijā ir reģistrēti aptuveni 6000 tālvadības piloti. Līdz ar to parādījusies nepieciešamība novērst riskus, kas saistās ar dronu nepareizu un neatļautu lietošanu. Tāpēc ir izveidota dronu uztveršanas sistēma. Par to #DigitālāsBrokastis stāsta Civilās aviācijas aģentūras Bezpilota gaisa kuģu lidojumu drošuma nodaļas vadītājs Ilmārs Ozols un Toms Sadovskis, Rīgas Pašvaldības policijas galvenais sabiedrisko attiecību speciālists. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
10/21/202220 minutes, 1 second
Episode Artwork

Ziņu topā: Stīvs Džobss atdzīvojas mākslīgā intelekta podkāstā un salokāms TV spēlmaņiem

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topu atklāj stāsts par Podcast.ai — mākslīgā intelekta radīts raidieraksts ar Džo Rogana un Stīva Džobsa dalību. Tālāk runājam par to, ka Latvijā pieejams salokāmais videospēļu LG OLED televizors. Apple izziņo jaunākās paaudzes planšetdatorus iPad un iPad Pro. Elektrību pašražojošu mājsaimniecību skaits Latvijā sasniedz 10000. Apvienotajā Karalistē samazinās ūdeņraža uzpildes staciju skaits. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
10/21/202214 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

"Garmin Forerunner 955 Solar" viedpulksteņa apskats #DigitālāsBrokastis

Aktīva dzīvesveida viedpulkstenis ar saules uzlādes funkcionalitāti. Kā tas strādā dzīvē? Kādas funkcijas pārsteidza Arti pulksteni testējot? Un kas tomēr ir jāzina pirms pirkuma lēmuma? Noklausies #DigitālāsBrokastis "Garmin Forerunner 955 Solar" viedpulksteņa apskatu.   * Austiņas neatmaksātam un neatkarīgam apskatam sagādāja Garmin Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
10/14/202216 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

eSIM kartes — fizisko SIM karšu ēras beigas?

SIM kartes vēsturiski kļuvušas arvien mazākas un līdz ar iegulto digitālo SIM karšu jeb eSIM parādīšanos tās ir iebūvētas pašā ierīcē. ASV tirgū jau ir nonācis "Apple" telefons, kurā vairs nav iespējams ievietot fizisko SIM karti. Jau kopš 2019. gada arī Latvijā ir pieejamas eSIM un šobrīd šo pakalpojumu piedāvā visi trīs lielie mobilo sakaru operatori. Kas ir eSIM? Kādas ir to priekšrocības? Kā tās palīdz nodrošināt savienojumu ar mūsu valkājamajām viedierīcēm un lietu interneta ierīcēm? Pie #DigitālāsBrokastis galda viesojas LMT Biznesa vadības dienesta direktors Vīgants Radziņš un "Bite" Biznesa produktu menedžeris Gatis Ruļuks.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
10/14/202219 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: asteroīda novirzīšana, Supercharger, lidojošs auto un latviešu viedā boja

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topa augšgalā stāsts par NASA veiksmīgo asteroīda novirzīšanas misiju. Rīgā atver Latvijā otro Tesla Supercharger uzlādes punktu. Meta prezentē metaversa attīstības tendences un jaunas VR brilles. Dubajas debesīs paceļas lidojošais transportlīdzeklis XPeng X2. Latvijas zinātnieki izveido viedās bojas prototipu, kas mēra ūdens kvalitāti.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
10/14/202211 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

"Samsung Galaxy Buds 2 Pro" austiņu apskats #DigitālāsBrokastis

Bezvadu austiņas turpina ieņemt arvien stabilāku vietu mūsu ikdienas gadžetu sarakstā. #DigitālāsBrokastis apskata "Samsung Galaxy Buds 2 Pro" jeb trokšņu slāpējošās austiņas, kuras ievietojamas iekšā ausīs (jeb "In-ear"). Noskaidro Ingunas servētajā #DigitālāsBrokastis apskatā! * Austiņas neatmaksātam un neatkarīgam apskatam sagādāja Samsung Electronics Baltics Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
10/7/202213 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Sociālās inženierijas urķēšana

Ja ikdienā lietojat e-pastu un sociālos tīklus, tad pastāv diezgan liela iespēja, ka vismaz reizi dzīvē esat saņēmuši ziņu par negaidītu laimestu loterijā, vai arī ziņu no kāda svešas zemes prinča par tieši jums atstātu mantojumu. Šos gadījumus vairums ļaužu atpazīst kā mēģinājumus izkrāpt naudu vai jūsu datus un neuzķeras. Tomēr hakeri kļūst ar vien gudrāki, tāpat kā to izmantotās metodes. Mēdz apgalvot, ka tieši cilvēks ir kiberdrošības vājākais posms. Kas ir sociālā inženierija? Kā to izmanto hakeri? Un kā neuzķerties uz šīm viltībām? Vaicājam Ivars Austeram, Latvijas Universitātes profesoram, un Kirilam Solovjovam, IT drošības ekspertam. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
10/7/202225 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: vienots lādētājs, vairāk elektroauto uzlādes stacijas un cilvēkveidīgs robots

#DigitālāsBrokastis pamatēdienā šonedēļ šādi pieci tehnoloģiju ziņu stāsti! Vienots mobilo ierīču lādētājs Eiropā no 2024. gada. Elektroauto uzlādes staciju skaits pārskatāmā nākotnē Latvijā būtiski augs. "Huawei" Latvijā prezentē jaunus viedtālruņus un asinsspiediena mērošu viedpulksteni. "Tesla" prezentē tās cilvēkveidīgā robota prototipu. Bellas Hadidas uzpūšamā kleita. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.    
10/7/202210 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

"Sony" SRS-XG300 pārnēsājamā skandas apskats #DigitālāsBrokastis

Uz ko ir spējīga pārnēsājamā skanda "Sony" SRS-XG300? Vai tās darbība ir kārdinošāka par tās nosaukumu? Cik izturīga ir tumba ikdienas piedzīvojumos? Noskaidro Riharda servētajā #DigitālāsBrokastis apskatā! * Skaļruni neatmaksātam un neatkarīgam apskatam mums sagādāja Sony Europe filiāle Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
9/30/202211 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju pielietojums vēlēšanās

Saeimas vēlēšanu priekšvakarā #DigitālāsBrokastis sarunā ar Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Kristīni Bērziņu un Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieku Māri Albertu apspriežam, kādi tehnoloģiski uzlabojumi šogad tiek pielietoti Saeimas vēlēšanās. Vai vēlēšanām būtu jākļūst vēl digitālākām? Kad pieredzēsim vēlēšanas internetā? Noklausies aktuālo sarunu pie #DigitālāsBrokastis galda un izsaki savas pārdomas komentāros! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
9/30/202220 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: jauna auto noma Rīgā un mākslīgā intelekta "Darth Vader" balss

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu gardumu augšgalā stāsts par "Bolt", kas Rīgā un Jūrmalā atklāj automašīnu nomas pakalpojumu. Jauniešiem lietas meklējot "TikTok" un "Instagram", Google uzlabo savu meklētāju. Dārta Veidera balsi turpmāk sintezēs ukraiņu jaunuzņēmuma mākslīgais intelekts. Rīgā eksperimentē ar viedo ielu apgaismojumu. Britu zinātnieki strādā pie lidojošiem 3D drukas robotdroniem. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
9/30/202214 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

"Samsung Flip 4" salokāmā viedtālruņa apskats #DigitālāsBrokastis

"Samsung Flip 4" — viens no kompaktākajiem viedtālruņiem tirgū, pie tam salokāms. Cik lielu lomu spēlē tā lokanums? Cik ilgi tur baterija? Vai mazais ekrāns priekšpusē ir lietojams? Un cik droši ar to var justies, nebaidoties to saplēst? Noskaidro Riharda servētajā #DigitālāsBrokastis apskatā!   * Ierīces neatkarīgam un neatmaksātam testam sagādāja Samsung Electronics Baltics. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
9/23/20228 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

GTA 6 noplūdes, videospēļu DLC un Unreal Engine 5 — videospēļu aktualitātes

Videospēles ir ļoti populārs laika kavēklis — pēc ISFE datiem Eiropā aptuveni 52% sabiedrības vecumā no 6-64 gadiem laiku pa laikam kaut ko uzspēlē. Artis kopā ar Latvijas Radio kolēģiem, videospēļu entuziastiem Arnoldu Auziņu un Tomu Šicu apspriež aktuālo videospēļu pasaulē: 1) videospēļu papildinājumu lomu spēles dzīves ciklā, 2) Unreal Engine 5 potenciālās iespējas nākotnē, 3) GTA 6 hakeru nopludināto saturu. Sērijā pievienojas ar komentāriem arī Lauris Āboliņš no YouTube kanāla “Konsumer”, Miks “Independent” Siliņš no e-sporta komandas Wolsung un spēļu entuziasts Oskars Miķelsons.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
9/23/202225 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: hakeri piekļūst "Revolut", "BeReal" sociālais tīkls un skudrrobots mata biezumā

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topā šonedēļ servēts stāsts par hakeriem, kas piekļuvuši "Revolut" klientu datiem. "BeReal" — jaunais sociālo tīklu spīdeklis. Skudrrobots cilvēka mata biezumā. Spotify paplašina savu saturu ar audiogrāmatām. Kas ir Latvijas top sociālie tīkli?   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
9/23/202210 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Samsung Fold4 vs. Huawei Mate Xs 2. #DigitālāsBrokastis tests

Divi salokāmie viedtālruņi! Samsung Fold4 un Huawei Mate Xs 2! Abi lieli, abi jaudīgi, abi produktivitātes dzinuļi. Locījām, baudījām un centāmies atbildēt uz jautājumu, vai tie ir parasti telefoni, kas arī lokās, vai joprojām salokāmi telefoni, kas cenšas kļūt par parastiem telefoniem? Noskaidro #DigitālāsBrokastis apskatā!   * Ierīces neatkarīgam un neatmaksātam testam sagādāja Samsung Electronics Baltics un Huawei filiāle Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
9/16/202211 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

TikTok mūzika, mūsdienu dziesmu algoritms un tehnoloģiju ietekme mūzikas industrijā

Tehnoloģijas ir neatgriezeniski izmainījušas veidus kā mūziķi rada mūziku un kā mēs to patērējam. Pasaules līmeņa hiti top dzīvojamā istabā. Instruments kļuvis sekundārs kontekstam! Un kādi parametri nosaka to, kāda mūzika dominē TikTok un Spotify? Digitālās mūzikas pasaules noslēpumus atklāj Arnis Račinskis, mūziķis grupā "Laika Suns", dziesmu autors un mūzikas producents, kā arī Latvijas Radio 5 galvenais mūzikas redaktors DJ Makree jeb Mārtiņš Makreckis.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
9/16/202224 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Saules paneļu parks ostā, latviešu kosmosa misija un hakeru uzbrukumi nerimst

Par ko stāsta #DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topā šonedēļ? Rīgas ostā plāno veidot lielāko saules paneļu parku Latvijā. Latvijas Universitāte piedalīsies kosmosa atkritumu problēmas risināšanā. Latvija piedzīvo pakalpojumu atteices uzbrukumu vilni. Videospēļu jaunumi no Sony, Nintendo un EA. Kopienu čati Messenger un repost funkcija Instagram.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
9/16/202210 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Tendences un aktuālais tehnoloģiju pasaulē "IFA Berlin 2022" izstādē

Salokāms datora monitors? Neierobežota lieluma televizors? Salokāms portatīvā datora ekrāns? Pielāgojams sadzīves tehnikas dizains? Nesalaužams gaismas zobens! Tendences un aktuālais tehnoloģijās Arta un Riharda atskatā no IFA tehnoloģiju izstādes Berlīnē. Podkāstu aptauja: https://ej.uz/podkastuaptauja/ Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
9/9/202230 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

iPhone jaunā paaudze, Latvijas militārais auto, bezvadu optiskais internets | Ziņu tops

Septembra pirmājā Tehnoloģiju šova #DigitālāsBrokastis ziņu topa augšgalā — iPhone atsakās no SIM kartēm, Watch Ultra debija un skaņu slāpējošākas AirPods austiņas. Latvijā radīts militārā automašīnas prototips VR-1 FOX. Hakeri Maskavā radījuši sastrēgumu. Latvijā testē 1Gbit/s ātru bezvadu optisko internetu. Nākamgad iznāks spēles Cyberpunk 2077 papildinājums. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
9/9/202217 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Austiņu "Huawei Freebuds Pro" 2 apskats #DigitālāsBrokastis

Vai ir vieta jau tā piesātinātajā austiņu tirgū vēl vienām skaņu slāpējošajām austiņām? Ar ko izceļas "Huawei Freebuds Pro" 2 austiņas uz pārējo fona? Skaļs pieteikums vai arī centiens, kas pazudīs klusumā — šķetina Rihards un Artis #DigitālāsBrokastis testā. Ierīci neatkarīgam un neatmaksātam testam sagādāja Huawei filiāle Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
9/2/202212 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

IT zināšanu apguve skolās #DigitālāsBrokastis sarunā

Uzsākot jauno mācību gadu, meklējam atbildes, kā kopumā mainās izglītība un skolotāja loma tajā? Kādas jaunas iniciatīvas STEM jomas mācību priekšmetos aizsāksies skolās šogad, tai skaitā, informācijas tehnoloģijās? Iztaujājam Jāni Grēviņu, Rīgas Tehniskās Universitātes Biznesa skolas direktoru. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
9/2/202220 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: NASA dodas kosmosā, IT apguve sievietēm, spēle "Hattrick" svin 25 gadus

Pirmājā septembra #DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topa augšgalā stāsts par "Artemis" misiju – jauns NASA kosmosa izpētes ēras sākums. "Duolingo Math" – vieglais rieksts matemātikas apguvējiem un entuziastiem. "Work in Tech" apmācību programma uzņem sievietes IT apguvei. Rīgā pie tirdzniecības centra uzstādītas viedās velonovietnes. "Hattrick" futbola simulācijas spēle svin 25. jubileju. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
9/2/202213 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Elektriskā skrituļdēļa apskats un jaunuzņēmumu veidošanās Latvijā

Divi vienā — elektriskā bezceļu skrituļdēļa "Bruntor" apskats un saruna ar tā veidotāju Raimondu Jurgeli par jaunuzņēmumu veidošanos Latvijā. Kā ir braukt ar šādu ekstrēmu transporta līdzekli? Kam tas ir domāts? Un cik viegli bija nokļūt no idejas līdz reālam braucamrīkam Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmā? Noklausies Arta un Riharda atskatu un sarunu ar "Bruntor" veidotāju! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
8/26/202235 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju topā: WhatsApp privātums, YouTube podkāsti, videospēles un FinTech forums

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topa 26. augusta izlase: stāsts par WhatsApp saziņas lietotni, kurā vienreizējo bilžu sūtīšana nākotnē kļūšot drošāka; YouTube agresīvāk ienāk podkāstu industrijā; Septembra vidū notiks pirmais Latvijas FinTech forums; Gamescom izstādē debitē vairāki jauni videospēļu rullīši; DualSense Edge — jauna PlayStation spēļu pults. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
8/26/202211 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Gaisa kvalitātes un dūmu sensora Elpo apskats #DigitālāsBrokastis

Temperatūra, gaisa kvalitāte, mitrums, dūmi, tvana gāze — visus šos rādītājus sola ikdienā uzraudzīt LMT jaunais gaisa kvalitātes un dūmu sensors Elpo. Kā tas darbojas ikdienā un vai tas ir abonēšanas vērts? Noklausies apskatu un atstāj savas pārdomas komentāros! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
8/19/202210 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ietekme uz cilvēku prātiem ar prof. Jurģi Šķilteru

Festivālā LAMPA erudītu sarunu partneru kompānijā raidījums #DigitālāsBrokastis šķetināja mīklu – vai mēs esam tehnoloģiju ķīlnieki vai pavēlnieki? Šajā reizē pievērsāmies digitālo tehnoloģiju ietekmei uz mūsu prāta spējām, attīstot šo tēmu tālāk ar Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesoru un Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītāju Jurģi Šķilteru. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
8/19/202225 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu topā: Android 13, nepatiesie influenceri un cilvēkveidīgs robots

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topa 19. augusta izlaidumā priekšgalā stāsts par jauno Android 13 operētājsistēmu. Provizoriski pārskatāmā nākotnē Elektrum un CSDD elektroauto uzlādes staciju lietotāji varēs lietot arī otra uzņēmuma tīklu. Nepatiesais influenceru dzīvesstils. Xiaomi prezentējis cilvēkveidīgu robota konceptu. Norit pieteikšanās LIAA Ideju kausa konkursam. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
8/19/202210 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

"Audi e-tron GT" 2022 apskats #DigitālāsBrokastis

Sportisks četrdurvju elektroauto, kas cenas dēļ automātiski iekrīt ļoti dārgajā automašīnu kategorijā. Kādām tehnoloģijām apveltīta e-tron ģimenes atlētiskākā atvase un kādu pieredzi tas sniedz vadītājam un pasažieriem? Un vai beigu beigās tas ir augstās latiņas vērts? Noklausies Arta un Riharda "Audi e-tron GT" 2022 apskatu un atstāj savas pārdomas komentāros! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
8/12/202215 minutes, 1 second
Episode Artwork

NFT jeb neaizstājamie blokķēžu žetoni biznesā ar Lizu Aizupieti un Artūru Garo

NFT jeb neaizstājamie blokķēžu žetoni pēdējo divu gadu laikā visā pasaulē guvuši lielu popularitāti. Kopā ar viesiem skaidrojam kas ir NFT?  Vai tā ir tikai māksla, vai arī šī tehnoloģija sniedz daudz plašākas iespējas uzņēmējdarbībā? Un galu galā - kāda ir neaizstājamo blokķēdes žetonu nākotne? Pie #DigitālāsBrokastis galda piesēž Liza Aizupiete, "Fintelum" vadītāja, un Artūrs Garais, “airBaltic” blokķēžu un NFT speciālists. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.   NFT jeb neaizstājamie blokķēžu žetoni pēdējo divu gadu laikā visā pasaulē guvuši lielu popularitāti. Kopā ar viesiem skaidrojam kas ir NFT?  Vai tā ir tikai māksla, vai arī šī tehnoloģija sniedz daudz plašākas iespējas uzņēmējdarbībā? Un galu galā - kāda ir neaizstājamo blokķēdes žetonu nākotne? Pie #DigitālāsBrokastis galda piesēž Liza Aizupiete, "Fintelum" vadītāja, un Artūrs Garais, “airBaltic” blokķēžu un NFT speciālists. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
8/12/202221 minutes
Episode Artwork

Ziņu topā: "Samsung" jaunākā paaudze, elektroskrejriteņu drošība un maksā ar plaukstu

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topa augšgalā stāsts par "Samsung Galaxy" ZFold4 un ZFlip 4 viedtālruņiem, Galaxy Buds2 Pro austiņām un Galaxy Watch5 un Watch5 Pro sērijas viedpulksteņiem. Policija un nomas operatori vērš uzmanību drošai braukšanai ar elektriskajiem skrjriteņiem, mopēdiem un velosipēdiem. "Amazon" veikalos ASV ievieš maksājumus ar plaukstu. "Snapchat" ļaus vecākiem redzēt, ar ko sarakstās viņu bērni. Buru jahta — lietotnē izīrējams transporta līdzeklis. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
8/12/202210 minutes, 1 second
Episode Artwork

Elektroauto uzlādes staciju tests #DigitālāsBrokastis

Lai gan #DigitālāsBrokastis šefpavārs Artis un gurmāns Rihards vasarā bija devušies brīvsolī no radio viļņiem, tomēr bez jauniem tehnoloģiju garšas piedzīvojumiem neiztikām. Notestējām pāris elektroauto uzlādes stacijas, lai gūtu priekšstatu par esošo situāciju. Cik pieejamas ir stacijas? Cik ātri tās lādē? Vai sistēma sniedz visu, lai Tu būtu elektroauto pavēlnieks, ne ķīlnieks? Noklausies un atstāj savas pārdomas komentāru sadaļā! Noklausies podkāstu šeit: http://www.podfollow.com/digitalasbrokastis Šova video epizodes skaties šeit. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā: https://www.lsm.lv/temas/digitalas-brokastis/
8/5/202231 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: Kiwie NFT kolekcija, VR sekmēta operācija un elektroskrejriteņu ierobežojumi

#DigitālāsBrokastis 5. augusta ziņu topa priekšplānā latviešu ielu mākslinieku kolektīva Kiwie jaunā NFT kolekcija Ņujorkā. Virtuālā realitāte sekmē dvīņu galvu atdalīšanas operāciju. Facebook pirmo reizi ziņo par ienākumu kritumu. Austrāļu hakeris nopelnījis vairāk nekā 300'000 ASV dolāru pārdodot spiegošanas rīku. Un Zviedrijā vairs nedrīkstēs ar elektroskrejriteņiem pārvietoties pa trotuāriem Noklausies pilno ziņu topu šeit: http://www.podfollow.com/digitalasbrokastis Šova video epizodes skaties šeit. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā:  https://www.lsm.lv/temas/digitalas-brokastis.
8/5/202211 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Metaversa ABC: izdzīvošanas kurss virtuālajos džungļos

Dzīve nav viegla. Dažādi globāli izaicinājumi met sprunguļus ratos un liek meklēt vietu, kur no tā visa patverties. Metaverss! Virtuāla vide paralēlai dzīvei. Vieta, kur strādāt, satikties, atpūsties, iepirkties un nodoties jaunradei. Taču, vai viss būs tik vienkārši un skaisti? Virtuālie mūžameži nāks ar saviem džungļu likumiem. Īpašums metaversā - vai tā būs vērtība? Eiro, dolārs, mārciņa - vai metaversā tos aizstās kripto? Kāda būs metaversa sabiedrība? Un ar kādiem rīkiem vispār varēsim tajā līdzdarboties? Nāc un noskaidro kopā Arti un Rihardu no tehnoloģiju šova #DigitālāsBrokastis!     Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi: LSM portālā.  
7/29/202237 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: Veba teleskops, Līnijas pilsēta un stingrāka satura kontrole internetā

#DigitālāsBrokastis 28. jūlija ziņu pjedestāla augšgalā stāsts par Džeimsa Veba kosmiskā teleskopa pirmajiem attēliem no dziļā kosmosa. Līnija — vertikāla, 170 km gara nākotnes pilsēta Saūda Arābijā. Eiropas Komisijā bērnu aizsardzībai rosināta stingrāka satura kontrole internetā. Kiberuzbrukumu skaits Latvijā šogad nesamazinās. Un visbeidzot — Krievija izstāsies no Starptautiskās Kosmosa stacijas.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
7/29/20229 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

"Huawei Watch GT 3 Pro" viedpulksteņa apskats #DigitālāsBrokastis

Viedpulkstenis ir kļuvis par cilvēka labāko draugu — tas bieži vien ir kopā ar mums pat tad, kad viedtālrunis nav līdzās. Pielietojumi tam ir dažādi — ikdienas ķermeņa parametru mērījumi, sportisko aktivitāšu uzraugs, saziņas līdzeklis un izklaides kompanjons. Šo plašo spektru cenšās nosegt "Huawei Watch GT 3 Pro" ar savu izskatu, darbību un ievērojamo baterijas ilgumu. Vai tam izdodas? Uzzini apskatā! * Pulksteni neatmaksātam un neatkarīgam apskatam uz testa laiku piešķīra "Huawei Technologies" Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
6/17/202211 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Robotu putekļsūcēji un zāles pļāvēji sarunā ar Matīsu Brunavu un Oskaru Teikmani

Arvien biežāk grīdas uzkopšanu mājās uzticam robotam putekļsūcējam. Retāk redzam robotus zāles pļāvējus, bet arī tie ienāk mūsu ikdienā. Kādas tehnoloģijas darbina šos robotus, kuri mums ievērojami atvieglo mājas soli? To Artim un Rihardam palīdz izprast Matīss Brunavs, jaunuzņēmuma "Squad Robotics" dibinātājs, un Oskars Teikmanis, Elektronikas un datorzinātņu institūta zinātniskais asistents. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
6/17/202224 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: "Facebook" algoritma nākotne, "Xbox" jaunumi un ādas pārklāts robotpirksts

#DigitālāsBrokastis 17. jūnija ziņu pjedestāla augšgalā stāsts par pārmaiņām, kuras nākotnē varētu piedzīvot "Facebook" ziņu lenta. "Xbox" prezentējis tā videospēļu jaunumus turpmākajos 12 mēnešos. Japānas zinātnieki radījuši miklu, ādas pārklātu robotpirkstu. Iekārta, kas rada ūdeni no tīra gaisa — realitāte Tunisijā. Un Ventspils novadā plāno būvēt līdz šim lielāko saules kolektoru parku Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
6/17/202210 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Mobilo tumbiņu "Bose SoundLink Micro and Flex" apskats #DigitālāsBrokastis

Vasara ir beidzot klāt — Jāņi, laivu braucieni, festivāli un ballītes! Nekas tā neiekustina publiku kā mūzika. Ārpus mājām to var palīdzēt nodrošināt mobilā tumbiņa, kas gan skan labi, gan ir pietiekami mobila, lai to nēsātu apkārt. Vai "Bose SoundLink Micro and Flex" to spēj nodrošināt? Kas testā patīkami pārsteidza un kas jāzina pirms pirkuma? Noklausies un atstāj savas pārdomas komentāros! *Tumbiņas uz testa laiku neatkarīgam un neatmaksātam apskatam piešķīra "iDeal". Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
6/10/202210 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Mūsu drošība internetā un ierīcēs sarunā ar Dmitriju Ņikitinu un Agri Krustu

Diemžēl arvien biežāk ziņās redzam virsrakstus par to, ka kāda mājaslapa vai platforma atteikusies darboties hakeru uzbrukuma rezultātā. Raidījumā runājam par to, kas ziņu virsrakstos neparādās — mūsu personīgo drošību. Kā internetā, tā viedierīcēs un gudrās mājas areālā ar uzņēmuma "Tet" galveno tehnoloģiju direktoru Dmitriju Ņikitinu un uzņēmuma IT centrs vadītāju Agri Krustu. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
6/10/202221 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: USB type-C uzvara, Nacionālais kiberdrošības centrs un Apple jaunumi

#DigitālāsBrokastis 10. jūnija ziņu pjedestāla augšgalā stāsts par vēlmi Eiropas Savienībā ieviest vienotu USB Type-C lādēšanas standartu. Ministru kabinets atbalstījis Nacionālā kiberdrošības centra izveidi. Jaunās "Apple" operētājsistēmas un "MacBook Air M2". Sievietei transplantēta 3D drukāta auss. Latvijā 25% jauniešu apzināti zog saturu internetā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
6/10/202214 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

"Sony" WH-1000XM5 apskats #DigitālāsBrokastis

Trimmers aiz loga, skaļi kolēģi vai vēlme pilnībā norobežoties no apkārtējās pasaules, lai sakoncentrētos — iemesli, kāpēc cilvēki izvēlas skaņu slāpējošas austiņas ir dažādi. WH-1000MX5 ir "Sony" jaunākais skaņu slāpējošo austiņu flagmanis, kas ir nonācis pie Digitālajām brokastīm uz testu. Vai slāpē labāk kā 4. paaudze? Kādi uzlabojumi pārsteidza un kas tomēr jāzina pirms pirkuma? Noklausies!   *Austiņas uz testa laiku neatkarīgam un neatmaksātam apskatam piešķīra Sony Europe filiāle Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
6/3/202214 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Latvijas kosmosa industrija #DigitālāsBrokastis ar Irbinu, Bekasovu un Karoli

Interese par kosmosu pēdējā desmitgadē ir ievērojami augusi gan NASA, gan Eiropas kosmosa aģentūras, gan privāto uzņēmumu aktivitāšu dēļ. Mūsdienās kosmosa izpēte nav iedomājama ne bez zinātnes sasniegumiem, ne biznesa iesaistes šajā nozarē. Kosmoss ir mums tuvāk kā jebkad agrāk, un arī pie mums Latvijā. Par to pat organizē veselas konferences! #DigitālāsBrokastis saruna sniedz ieskatu tajā status quo un kur šobrīd attīstās Latvijas kosmosa industrija ar trīs brokastu viesu palīdzību: Ekonomikas ministrijas Inovācijas departamenta Inovācijas politikas nodaļas Vecākā eksperte Angelina Bekasova, Latvijas Kosmosa industrijas asociācijas prezidents Pauls Irbins un Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta Kosmosa nozares eksperts Kaspars Karolis.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
6/3/202226 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu topā: Gaisa mērītāji Latvijas skolās, LGB un Ķīnas kosmosa stacija

#DigitālāsBrokastis 3. jūnija ziņu topa priekšgalā stāsts gaisa kvalitātes mērītājiem Latvijas skolās. LGB jeb Looking Glass Block — jaunās paaudzes GIFs? Ķīna līdz gada beigām plāno pabeigt tās kosmosa staciju. ASV nākamgad atklās pirmo elektroceļu spēkratu uzlādei brauciena laikā. "FintechLatvia.eu" — jauns portāls finanšu tehnoloģiju attīstībai Latvijā.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
6/3/20228 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Bose Soundbar 900 apskats #DigitālāsBrokastis

Kinoteātris neizejot no savas dzīvojamās istabas — skan skaisti, taču vai to var pilnvērtīgi īstenot ar Bose Soundbar 900 skaņas stieni? Kāda ir soundbar uzbūve un izskats, cik viegli uzstādīt, kā to kontrolē un pats galvenais, cik labi skan mūzika, podkāsti, filmas un videospēles — to visu pēc praktiska testa dzīvokļa apstākļos apskata Artis un Rihards pie #DigitālāsBrokastis galda.   Vairāk LSM portālā.
5/27/202214 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Elektroauto baterijas ar Kasparu Kroiču un Māri Bergu #DigitālāsBrokastis sarunā

Litija jonu baterijas ir elektroauto evolūcijas pamatā, taču kā tās strādā? No kā tās tiek ražotas? Cik zaļas tās ir? Un ko beigu beigās nozīmē praktiskā līmenī dzīvot ar bateriju darbināmu elektroauto? Pie #DigitālāsBrokastis galda ar Arti un Rihardu uz sarunu pievienojas Rīgas Tehniskās universitātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta vadošais pētnieks Kaspars Kroičs un žurnālists, automobīļu pasaules entuziasts Māris Bergs. Vairāk uzzini LSM portālā.
5/27/202224 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu topā: latvietis CS:GO finālos, 2022 top videospēles un tornado drons

#DigitālāsBrokastis 27. maija ziņu topa priekšgalā: Stāsts par latvieti Helviju Saukantu, kura komanda piedalīsies vispasaules CS:GO fināla sacensībās. Top 10 populārākās videospēles 2022 1. ceturksnī. Sievietes aicinātas pieteikties She Goes Tech apmācībās. Boeing veiksmīgi noslēdz testa misiju uz Starptautisko kosmosa staciju. Caltech zinātnieki veido dronu, kas pretosies tornado vējiem.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
5/27/20226 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Ierīces vājredzīgajiem

Daudzas tehnoloģijas, kas sākotnēji ir veicinājušas piekļūstamību un iespēju būt neatkarīgākiem cilvēkiem ar redzes vai dzirdes traucējumiem, vēlāk ir plaši izmantotas visā sabiedrībā. Kādas tehnoloģijas šodien ir pieejamas cilvēkiem ar redzes traucējumiem? Kas ikdienā palīdz sazināties, pārvietoties, veikt mājas darbus un izklaidēties? Pie #DigitālāsBrokastis galda viesojas Svetlana Sproģe, Latvijas Neredzīgo biedrības centrālās valdes priekšsēdētāja, un Edgars Fomičevs, praktisks ierīču lietotājs ikdienā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
5/20/202227 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: hakeru uzbrukums Inbox, Starlink ienācis Latvijā un Sony jaunākās austiņas

#DigitālāsBrokastis 20. maija ziņu topa priekšgalā stāsts par hakeru uzbrukumu "Inbox.lv" platformai. "Starlink" internets pieejams daļā Latvijas. "Sony" jaunākās skaņu slāpējošās austiņas WH-1000XM5 un Linkbuds S. Botu dēļ Īlons Masks nobremzējis "Twitter" pirkšanas darījumu. Latvijā bloķē sociālos tīklus "Vkontakte" un "Odnoklassniki". "Meta" prezentējis tā vīziju par miksēto virtuālo realitāti. "Netflix" strādā pie tiešraižu ieviešanas straumēšanas platformā. Bezpilota kravas kuģis veic 790 km garu maršrutu. "Bite" sadarbībā ar "Ericsson" paplašinās savu 5G bāzes staciju tīklu. Un vai zināji, ka viena eiropieša dati dienā tiek pārdoti tālāk 376 reizes? Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
5/20/202218 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Viedtālruņa Samsung Galaxy A53 apskats #DigitālāsBrokastis

Liels ekrāns, vairākas kameras un liela baterija. Vai pienācis laiks, kad normāls telefons nemaksā četrciparu summu? Vai arī tomēr budžeta klase ir atstājusi savu robu izpildījumā? Samsung Galaxy A53 5G viedtālruņa apskats #DigitālāsBrokastis. Viedtālruņa demo versiju neatkarīgam un neatmaksātam apskatam piešķīra Samsung Electronics Baltijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
5/13/202214 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Kas ir VPN jeb virtuālais privātais tīkls un cik privāts tas ir?

Kāds pielietojums ir VPN jeb virtuālajam privātajam tīklam? Kas notiek VPN, tas paliek VPN? Un vai vispār tas ir legāli? Pie #DigitālāsBrokastis galda ar Arti un Rihardu pievienojas Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes asociētais profesors Leo Trukšāns. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
5/13/202221 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu topā: peldoši saules paneļi, viedi skrejriteņi un tulkojošas AR brillles

#DigitālāsBrokastis 11. maija ziņu topa priekšgalā jaunumi no "Google" I/O pasākuma. Portugālē uzstādīts lielākais peldošais saules paneļu parks. "Bolt" ierobežos vairāku cilvēku pārvietošanos uz viena skrejriteņa. EA Sports futbola spēle pazaudē FIFA vārdu. Argentīnā divas bankas sāk piedāvāt kriptovalūtu pakalpojumus. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
5/13/20229 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Audiobriļļu "Bose Frames Tenor" apskats pēc #DigitālāsBrokastis testa

Šogad #DigitālāsBrokastis lutina ar dažādu neierastāku ierīču apskatiem. Līdz Artim un Rihardam beidzot nonākušas "Bose Tenor" audio brilles. Jā, patiešām — brilles, ar kurām arī var klausīties mūziku, podkāstus un citus audio baudījumus. Taču vai divi vienā patiešām strādā? Kas patīkami pārsteidza un ko jāzina pirms pirkuma — to atklāj Rihards pēc briļļu praktiskas testēšanas. Audiobrilles neatkarīgam un neatmaksātam testam nodrošināja "Tedra". Šova video epizodes skaties šeit. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
5/6/202212 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģijas hokejā ar Latvijas izlases video treneri Pēteri Gromu

Kāda ir tehnoloģiju loma mūsdienu hokejā? Ko nozīmē būt video trenerim? Kā praktiski strādā situāciju video fiksēšana? Pie #DigitālāsBrokastis galda pirms 2022. gada Pasaules čempionāts hokejā pievienojas Latvijas izlases video treneris Pēteris Groms. Šova video epizodes skaties šeit. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
5/6/202223 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu topā: govju gāzes no satelīta un helikopters noķer krītošu raķeti

#DigitālāsBrokastis 6. maija ziņu topa augšgalā stāsts par zinātniekiem, kas no satelītiem pēta govju gāzes. "Rocket Lab" helikopters gaisā pārtver krītošu satelītu palaišanas raķeti. "TechChill Fifty Founders Battle" uzvar balss treniņu lietotne. Latviešu uzņēmums piesaista 8,4 miljonu ASV dolāru investīcijas blokķēžu videospēļu attīstīšanai. "Wolsung" — pirmā profesionālā e-sporta komanda Latvijā. Šova video epizodes skaties šeit. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
5/6/20229 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Renault Megane E-Tech elektroauto apskats

Laiks atsvaidzināt Digitālo brokastu gadžetu apskatus ar ko neierastāku — automašīnu! "Renault Megane E-Tech Electric": baterijas ražotas Francijā, auto ražota Francijā un arī dizains radīts Francijā. Kā tad francūžiem ir sanācis? Noskaidro noklausoties apskatu!   *Automašīnu neatkarīgam un neatmaksātam testam nodrošināja "Renault" pārstāvniecība Polijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
4/29/202211 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Kāda būs metaversa pievienotā vērtība nākotnē?

Kas ir metaverss un kādas ir tā nākotnē sniegtās iespējas? Virtuālā, papildinātā un jauktā realitāte… Vai tās spēs aizstāt realitāti un vai tāds būs to uzdevums? Kādas ierīces būs jādavina Ziemassvētkos, lai baudītu metaversu? Pie #DigitālāsBrokastis galda pievienojas Gunita Kuļikovska-Ķiesnere, jaunuzņēmuma “Vividly” dibinātāja, un asociētais profesors Arnis Cīrulis, Vidzemes Augstskolas Virtuālās realitātes laboratorijas vadītājs. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
4/29/202223 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu topā: Masks nopērk Twitter, investīcijas Aerones un japāņu zobārstu lelle

#DigitālāsBrokastis 29. aprīļa ziņu topa augšgalā stāsts iespaidīgo 44 miljardu darījumu, kura rezultātā Īlons Masks iegādājies "Twitter". Tikmēr Latvijas jaunuzņēmums "Aerones" piesaista 9 miljonus dolārus. Otrā pasaules galā Japānā radīts dzīvelīgs robots bērnu zobārstu trenēšanai. Nozagti 2.5 miljonu ASV dolāru vērti Slinko Mērkaķu Jahtu Kluba NFTs. Un tuvojas Latvijas Universitātes Jauno tehnoloģiju un inovāciju diena.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
4/29/202210 minutes, 1 second
Episode Artwork

Skriešanas viedpulksteņa Huawei Watch GT Runner apskats #DigitālāsBrokastis

Varētu teikt, ka viedpulkstenis mūsdienās ir kļuvis par otru tuvāko ierīci aiz viedtālruņa — ar to pat burtiski guļam kopā! Huawei nācis klajā ar speciālu pulksteni tiem, kuriem skriešanas treniņi ir būtiska ikdienas sastāvdaļa. Tačai pulkstenis skriešanai der arī ikdienai? Un kā pulkstenis palīdz sasniegt labākus rezultātus? Krāsains ekrāns, vairāki sensori, skaļrunis un ietilpīga baterija — vai ar to pietiek īkšķim augšā vai arī tomēr vēl ir kur augt? Uzzini noklausoties Arta un Riharda viedpulksteņa apskatu. Ierīci neatkarīgam un neatmaksātam testam nodrošināja Huawei Technologies Latvijā. Noklausies podkāstu šeit: http://www.podfollow.com/digitalasbrokastis Šova video epizodes skaties šeit: Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā: https://www.lsm.lv/temas/digitalas-brokastis/
4/22/202210 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Vai ar videospēlēm var pelnīt iztiku? Profesionālu videospēļu spēlētāju ikdiena

Videospēles daudziem ir veids kā izklaidēties un atslēgties no realitātes, taču labākajiem mūsdienās tā jau ir profesionāla nodarbe. Kā e-sportisti pelna iztiku? Vai labāka pelīte nodrošinās labākus rezultātus? Kāda ir profesionāla e-sportista ikdiena? Pie Arta un Riharda #DigitālāsBrokastis galda viesojas Miks "Independent" Siliņš un Reinis "hyskeee" Grīnbergs no “Wolsung” komandas. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
4/22/202223 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Latvijas Radio jaunā lietotne ar Agnesi Binderi

Aizgājušas ir tās dienas, kad radio stacijas meklējam tikai ar ripuli dzenājot frekvences. Modernās tehnoloģijas ļauj mums radio klausīties kad un kur vien gribam. Pateicoties jaunajai Latvijas Radio lietotnei plašais radio raidījumu spektrs ir kā uz plaukstas. Kā lietotne nāk talkā? Uzzini sarunā ar Latvijas Radio Multimediju satura galveno redaktori Agnesi Binderi. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
4/22/20226 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu topā atlaides elektroauto, WhatsApp emoji un elektriskie irbulīši

#DigitālāsBrokastis 22. aprīļa ziņu topa augšgalā stāsts par valsts atbalstu elektroauto iegādei. Lietuvas kiberdrošības uzņēmums kļuvis par valsts otro “vienradzi”. WhatsApp iegūs jaunas funkcijas, t.sk., jaunus emoji ziņu novērtēšanai un līdz pat 2GB lielu failu sūtīšana. Izgudroti elektriskie irbulīši ēdiena garšas uzlabošanai. Un visbeidzot klātienē vienpadsmito reizi norisināsies jaunuzņēmumu un tehnoloģiju pasākums TechChill. Ko no tā sagaidīt? Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
4/22/202210 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra planšetdatora apskats

Planšete, kura no pirmā acu uzmetiena pārsteidz ar saviem parametriem. Vai šis ir planšetdators, kas nogalinās portatīvos datorus? Vai arī tomēr liela spēļmantiņa? Ar ko pārsteidz ar klaviatūru un irbuli aprīkotais planšetdators un kas jāzina pirms pirkuma — to #DigitālāsBrokastis apskatā atklāj Artis un Rihards.   Ierīci neatkarīgam un neatmaksātam testam sagādāja Samsung Electronics Baltijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
4/8/202212 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Skriešanas viedierīces un to sniegtie dati

Cik uzticamas ir mūsdienu skriešanas viedierīces? Kuriem datiem ir vērts pievērst uzmanību gan treniņos, gan ikdienā? Vai ārsti par tām priecājas vai smīkņā? Skriešanas sezonai uzņemot apgriezienus, pie #DigitālāsBrokastis galda viesojas sporta ārste Sandra Rozenštoka un sporta tehnoloģiju entuziasts Māris Berķis.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
4/8/202223 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu topā: ukraiņu valodas tulkotājs, tvītu rediģēšana un dronu radari

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu top 5 augšgalā stāsts par hugo.lv tulkošanas platformai pievienoto ukraiņu valodu. Twitter strādā pie ilgi gaidītās tvītu rediģēšanas. Radari dronu ķeršanai pie lidostām “Rīga” un “Liepāja”. Robotsuns, kas apsargā Pompeju pilsētas drupas. Un nākotne ir atpakaļ ar DeLorean jauno konceptauto.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
4/8/202211 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

#DigitālāsBrokastis testē "Sony LinkBuds" austiņas

Austiņas, kuras nevis slāpē apkārtējās vides skaņu, bet ļauj tai brīvi plūst. Artis un Rihards testē intriģējošā dizaina "Sony LinkBuds" austiņas. Cik veiksmīgā ir "Sony" inovācija? Vai tās būs austiņu tirgus tendences veidotājs vai tomēr nišas produkts? Noklausies divu nedēļu testa rezultātus un atstāj savas pārdomas komentāros! Ierīci neatkarīgam un neatmaksātam testam sagādāja "Sony Europe" filiāle Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
4/1/202212 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Pirmie soļi saules paneļu uzstādīšanā

Zaļā enerģija kļuvusi par spēcīgu pasaules tendenču veidotāju, tai skaitā, privātmāju un dzīvokļu ēku saimniecībās. Ideja par savu elektrības ražošanu vilina daudzus, taču, kas ir jāzina pirms ķeras pie to uzstādīšanas? Uz kādiem grābekļiem neuzkāpt? Un kā savienot tos ar kopējo elektrotīklu? Pie #DigitālāsBrokastis galda rīta kafiju malko Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta docents Dzintars Jaunzems, Sadales tīkla vecākais korporatīvo klientu attiecību vadītājs Jurģis Vinniņš un saules paneļu praktiķis Miķelis Zondaks. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
4/1/202223 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: Rīgā ražos elektroauto baterijas; nozagti 625 miljoni ASV dolāru kriptovalūtās

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu top 5 augšgalā stāsts par Eiropas Parlamenta vēlmi savienot lielās un mazās digitālās saziņas lietotnes. Rīgā veidos elektroautomašīnu bateriju ražotni. 625 miljoni ASV dolāri — notikusi lielākā zādzība kriptovalūtu pasaulē. Kosmosā skenēs astronautu smadzenes. PlayStation Plus un GTA+ — spēļu abonēšanas popularitāte. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
4/1/202213 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Budžeta viedtālruņa "Nokia G21" apskats

Viedtālruņi mūsdienās mēdz maksāt iespaidīgas summas, taču, vai tiešām jānoliek galdā mēneša alga? "Nokia G21" ir budžeta klases piedāvājums. Uz ko tas ir spējīgs un kādi kompromisi rasti, lai nodrošinātu tā cenu? Noklausies kā Artim un Rihardam gāja viedtālruņa testā! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
3/25/202211 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģijas ārkārtējās situācijās ar Gintu Mālkalnieti

Turpinoties Krievijas uzsāktajam karam Ukrainā, mēdzam aizdomāties, vai paši esam pietiekami sagatavojušies ārkārtējām situācijām. Mūsdienās esam tik ļoti pieraduši un arī atkarīgi no modernajām tehnoloģijām, ka elektrības pārrāvums var radīt lielu ietekmi uz mums tik ierastajām ērtībām. Par ko ir jāpadomā un kas jāsagatavo? Artis un Rihards pie #DigitālāsBrokastis galda uzklausa CERT.LV kiberdrošības ekspertu Gintu Mālkalnieti. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
3/25/202223 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: Starlink Latvijā, Tesla rūpnīca Vācijā, NASA prezentē iespaidīgo Mēness raķeti

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu top 5 augšgalā stāsts par Īlona Maska "Starlink" firmas satelīta interneta ieviešanu Latvijā. Vācijā beidzot atver "Tesla" automašīnu "Gigafactory" rūpnīcu. "Netflix" paplašina savu videospēļu piedāvājumu. NASA prezentējusi Mēness misijas raķeti. "Twitter" ievieš GIF uzņemšanas funkciju iPhone. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
3/25/202211 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Modernās kara tehnoloģijas ar Mārtiņu Vērdiņu

Modernās tehnoloģijas caurvij mūsu ikdienu, bet nereti tās radušās pateicoties tieši militāro tehnoloģiju attīstībai - internets, droni, 3D printeri ir tikai daži no piemēriem. Arī karadarbība Ukrainā ir apliecinājusi dažādu tehnoloģiju vai to trūkuma nozīmi kara vešanā. Par moderno tehnoloģiju nozīmi karā #DigitālāsBrokastis stāsta rezerves kapteinis Mārtiņš Vērdiņš. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
3/18/202224 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: maināmas telefonu baterijas, "Netflix" paroļu dalīšanās un CD popularitāte

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu top 10 pirmajās rindās stāsts par Eiropas Parlamenta debatēm par jauniem viedtālruņu bateriju noteikumiem. Vai atkal varēsim baterijas mainīt paši? "Samsung Galaxy" A33 un A53 — jaunākie budžeta klases viedtālruņi. Vai nākotnē "Instagram" varēsim iegādāties NFTs? "Digitālā nedēļa 2022" ir tepat aiz stūra. Savukārt Ukrainas valdībai piešķirta piekļuve sejas atpazīšanas sistēmai. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
3/18/202221 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Viedtālruņu apskats: Samsung Galaxy S22 un S22 Ultra

Jauns gads, jauns Samsung! Kā reklāmas solījumi par uzlaboto jaudu un kameras kvalitāti īstenojas dzīvē? Ar ko pārsteidz Ultra? Vai nakts režīma bildes ir tā vērtas? Un kāda jēga no irbuļa? Divi apskati vienā, Rihardam pastāstot par S22 un Artim par S22 Ultra.   * Ierīces demo versijas neatkarīgam un neatmaksātam testam sagādāja Samsung Electronics Baltics. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
3/11/202217 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Dezinformācija par Krievijas iebrukumu Ukrainā ar Niku Aleksejevu

Dezinformācija jeb kā to ir nosaukuši vairāki eksperti — cīņa par cilvēku, kā arī starptautiskās sabiedrības sirdīm un prātiem. Kas ir dezinformācija un kādi ir tās spilgtākie piemēri sasitībā ar karadarbību Ukrainā? To pie #DigitālāsBrokastis galda atklāj Nika Aleksejeva, domnīcas "Atlantic Council" Digitālās izpētes laboratorijas "DFRLab" dezinformācijas pētniece Baltijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
3/11/202221 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: Apple jaunumi, vertikāls lidojošais šķīvītis un satelītu labos ar robotu

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu top 5 stāstu augšgalā šonedēļ "Apple" ar jaunāko budžeta klases SE viedtālruni un līdz šim jaudīgāko "Mac Studio" galda datoru. NFT pārdod uz ielas automātos un tie atdzīvina "LimeWire". "Zeva Zero" — vertikālās pacelšanās lidojošais šķīvītis, NASA nākotnē vēlas ar robotiem labot satelītus. Un "TikTok" nodibinājis savu mūzikas izplatīšanas platformu "SoundOn".   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.  
3/11/20228 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Kas ir SWIFT? Ko tā aizliegšana nozīmē Krievijai un Latvijai?

Kas ir SWIFT? Kā tas strādā? Un kādas sekas rada Krievijas atslēgšana no SWIFT? Vai tas ietekmēs arī mūs Latvijā? Šos aktuālos jautājumus #DigitālāsBrokastis skaidro Jānis Silakalns no Latvijas Bankas. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
3/4/20227 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Kiberkarš un hakeru uzbrukumi ar Kirilu Solovjovu

Kā norit kiberkarš starp Krieviju un Ukrainu? Uz ko ir spējīgi labākie no hakeriem? Vai darbības virutālajā vidē var ietekmēt notikumus realitātē? Kā vērtējamas "Anonymous" hakeru grupējuma darbības? Vai laiks stāties kibersardzē? #DigitālāsBrokastis Artim un Rihardam pievienojas “Possible Security” tehnoloģiju drošības eksperts Kirils Solovjovs. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
3/4/202221 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu topā: tehnoloģijas Ukrainas karā, TikTok 10 min. video un lidojoša laiva

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu top augšgalā stāsti par dažādajiem veidiem kā tehnoloģijas palīdz un kaitē Ukrainas karā. TikTok pagarina maksimālo video garumu līdz 10 minūtēm. "Bosch" investē pusvadītāju ražošanā Eiropā. "Apple" patentējis klaviatūru un datoru divi vienā. "Honor" izziņo ķermeņa temperatūru mērošas austiņas. "Candela C8" - zviedru elektrolaiva ar zemūdens spārniem. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
3/4/202215 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Salokāmā viedtālruņa "Huawei P50 Pocket" apskats

Beidzot salokāmo viedtālruņu tirgū Latvijā būs konkurents — "Huawei P50 Pocket". Cik labs ir "Huawei" pirmais atvēžamais viedtālrunis Latvijā? Kāda ir tā korpusa kvalitāte un dizains? Kādas ir pirmās sajūtas lietojot? Īkšķis augšā, pa vidu, vai lejā — to pēc īsa testa atklāj Artis.   Ierīci neatkarīgam un neatmaksātam testam sagādāja Huawei Technologies Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
2/25/202211 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

3D printeri hobijam un profesionāļiem ar Frici Pirtnieku un Juri Kļavu

Ja agrāk 3D printeri bija kas neierasts, tad mūsdienās tie jau ir pieejami plašākam patēriņam. Kas jāzina pirms pirkšanas? Vai ir jābūt īpašām zināšanām? Kā 3D printerus pielieto profesionāli un vai kādu dienu tie vienkārši stāves uz ielas līdzīgi kā pakomāti? #DigitālāsBrokastis Artim un Rihardam pievienojas Fricis Pirtnieks, 3D printēšanas speciālists Baltic3D, un Juris Kļava, RTU Zinātnes un inovāciju centra Inovatīvu produktu izstrādes nodaļas eksperts.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā: https://www.lsm.lv/temas/digitalas-brokastis/
2/25/202222 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu topā: metaversa būvēšana ar balsi, Facebook Reels un nezāļu lāzerravētājs

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu top augšgalā stāsts par jaunāko "Meta" virtuālās realitātes rīku "Builder Bot", kurš ļaus būvēt vidi un objektus ar balsi. "Facebook" pārņem no "Instagram Reels" jeb īsos, vertikālos video. Ēģiptiešu zinātnieks strādā pie mākslīgā intelekta ratiņkrēsla Latvieši izstrādājuši lāzera nezāļu ravēšanas iekārtu. Savukārt ASV publicēta Donalda Trampa sociālā tīkla "TRUTH Social" lietotne. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
2/25/202211 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

#DigitālāsBrokastis testē "Sony SRS-NS7" apkakles skaļruni

Tik tuvu kā austiņas, bet tās nav austiņas! Strādā kā tumbas, bet tās nav tumbas! Uzmini nu, kas tas ir? Apkakles skaļrunis SRS-NS7 no "Sony". Kas ir apkakles skaļrunis? Uz ko tas ir spējīgs un kādiem gadījumiem paredzēts — to ierīces apskatā pēc divu nedēļu testa atklāj Artis. Noklausies apskatu un atstāj savas pārdomas komentāros! Ierīci neatkarīgam un neatmaksātam testam sagādāja Sony Europe filiāle Latvijā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
2/18/202210 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ietekme uz redzi un redzes tehnoloģijas ar Kristīni Detkovu un Inesi Gansausku

Cik stundas dienā tu pavadi pie ekrāniem? Attālinātais darbs, izklaide un vienkārši sekošana līdzi pasaules notikumiem – teju visu darām ar ekrānu palīdzību neskaitāmas stundas dienā. Kāda ir ekrānu lietošanas ietkeme uz redzi? Ko varam darīt, lai acis neciestu ilgtermiņā? Kādas ir aktualitātes redzes pārbaudes un redzes uzlabošanas tehnoloģijās? Iztaujājam optometristes Kristīni Detkovu no "OC Vision" un Inesi Gansausku no "Fielmann". Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
2/18/202223 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu topā: gredzenveida austiņas, runājošs čatbots un lidojoši taksometri

Tehnoloģiju šova #DigitālāsBrokastis 18. februāra ziņu topa virsotnē stāsts par jaunajām "Sony LinkBuds" gredzenveida austiņām. Tet čatbots nākotnē varēs sarunāties ar klientiem. Instagram ievieš "Like" iespēju "Stories". Dienvidkorejā plāno šajā desmitgadē ieviest lidojošos taksometrus. Jaunietim piespriesti pieci gadi Krievijas cietumā par ēkas spridzināšanu "Minecraft" spēlē. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
2/18/202212 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Apskatā "Garmin Fenix 7" un "Garmin Venu 2 Plus" viedpulksteņi

Divi apskati vienā! "Garmin Fenix 7 Saphire Solar" versijas un "Garmin Venu 2 Plus". Artis atklāj, uz ko ir spējīgs Fenix - viens no jaudīgākajiem Garmin viedpulksteņiem. Vai skārienjutīgais ekrāns tam ir nācis par labu? Cik labi ar to sadzīvo baterija? Un cik laba patiesībā ir saules uzlādes funkcija? Savukārt Rihards šķetina, ko var piedāvāt Venu 2 Plus, kurš cenšas reizē uzrunāt kā aktīvos sportotājus, tā vienkārši tehnoloģiju baudītājus? Vai ar pulksteni var sarunāties un cik labi tas skan un izskatās? Kādas ērtības tas piedāvā ikdienā? Noklausies apskatu un atstāj savas pārdomas komentāros! Pulksteņus neatmaksātam un neatkarīgam apskatam uz testa laiku mums piešķīra "Garmin Latvija". Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā: https://www.lsm.lv/temas/digitalas-brokastis/
2/11/202212 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Austiņu tehnoloģijas un dzirdes ietekme kopā ar Mārtiņu Popeli un Marku Roni

Austiņu lietošana kļuvusi arvien biežāka, jo gandrīz katram no mums kabatā ir viedtālrunis, kurā ir pieejama mūzika, podkāsti, kā arī radio un televīzijas pārraides no visas pasaules. Kādas austiņas ir pieejamas un kā tās pareizi lietot? Kāpēc vienās austiņās visa skaņa saplūst lielā jūkli, bet citās katru mūzikas instrumentu varam sadzirdēt atsevišķi? Kādas ir austiņu attīstības tendences? Audiālu #DigitālāsBrokastis desertu uzbur Mārtiņš Popelis, audiotehnoloģiju uzņemuma "Sonarworks" līdzdibinātājs, un Marks Ronis, ārsts-otolaringologs. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.  
2/11/202221 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu topā: jaunā Samsung S22 S8 sērija, GTA 6 un laulības metaversā

Tehnoloģiju šova #DigitālāsBrokastis 11. februāra ziņu topa virsotnē stāsts par jauno "Samsung Galaxy" S22 viedtālruņu un S8 planšetdatoru sēriju. "Rockstar Games" apstiprina GTA 6 izstrādi un atklāj vairāk par uzlaboto GTA 5 versiju. Mākslīgais intelekts pārspēj pasaules klases virtuālo sacīkšu braucējus. "Meta" draudi pārtraukt "Facebook" un "Instagram" darbību Eiropā. Un kā beidzās pirmais laulību mēģinājums metaversā? Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
2/11/202214 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Pirmie soļi viedās mājas izveidē

No kā mūsdienās sastāv viedā māja? Ar ko sākt? Vai ir droši visu pieslēgt internetam? Kas ir viedās mājas smadzenes? Spuldzes, durvis un vārti, izklaides sistēmas, novērošanas kameras… Ievadu viedās mājas izveidē #DigitālāsBrokastis ieskicē Zandis Zvirbulis, valdes loceklis uzņēmumā “Gudra māja sistēmas”, Kārlis Jakadels, gudro māju entuziasts un praktiķis, kā arī Toms Stālmans, “Tet” Jauno biznesu attīstības vadītājs. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
2/4/202227 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Hakeri nolaupa 324 miljonus ASV dolāru un ķīnietis izveido 27 miljonu mAh powerbank

Tehnoloģiju šova #DigitālāsBrokastis 4. februāra ziņu topa augšgalā stāsts par Tet saules paneļiem, Eleport elektroauto uzlādes stacijām un Sony atbildes gājienu Microsoft, nopērkot videospēļu izstrādātāju Bungie. Hakeri nolaupījuši kriptovalūtas 324 miljonu ASV dolāru vērtībā, savukārt ķīnoešu YouTuber radījis 27 miljonu mAh lielu powerbank uzlādes staciju. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
2/4/202221 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Videospēļu debijas un tendences 2022. gadā kopā ar Oskaru Miķelsonu

Kādas ir pasaulīgās tendences, kuras veidos videospēļu pasauli šajā un nākamajos gados? Kuras ir 2022. gada gaidītākās videospēles? Konsoles vai viedtālruņi? Vai mikrotransakcijas jau ir spēļu neatņemama sastāvdaļa? Fiziski diski vai spēles mākoņos? Pie Arta un Riharda ciemojas videospēļu entuziasts un konsoles.lv veidotājs Oskars Miķelsons. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
1/28/202221 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: zviedri šuj čipus zem ādas un Krievijā rosina aizliegt kriptovalūtas

Tehnoloģiju šova #DigitālāsBrokastis 28. janvāra ziņu topa augšgalā Artis un Rihards stāsta par straumēšanas platformas "Disney+" ienākšanu Latvijā. Čips zem ādas? Ar vien populārāks pašidentifikācijas rīks Zviedrijā. Un Krievijā pētnieki rosina aizliegt kriptovalūtu rakšanu un lietošanu. Noklausies subjektīvi objektīvo tehnoloģiju ziņu top 10! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.
1/28/202224 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Kriptovalūtu tehnoloģijas un nākotne kopā ar Denisu Fiļipovu un Kristapu Moru

Kādas tehnoloģijas darbina kriptovalūtas? Kā rodas jaunas? Vai tās var rakt jebkurš? Un kāda ir kriptovalūtu nākotne? Uz šiem un citiem jautājumiem atbild Latvijas Bankas Maksājumu sistēmas politikas daļas vadītājs Deniss Fiļipovs un kriptovalūtu entuziasts Kristaps Mors.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
1/21/202224 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: "Microsoft" pērk "Activision", hakeri uzbrūk Centrālajai laboratorijai

Tehnoloģiju šova #DigitālāsBrokastis 21. janvāra ziņu topa augšgalā Artis un Rihards servē stāstus: "Microsoft" iegādāsies "Activision Blizzard" spēļu izstrādātāju par 68,7 miljardiem ASV dolāru; "fenix 7" un "epix" - jaunākie "Garmin" viedpulksteņi; Hakeri uzbrūk Centrālās laboratorijas tīmekļa vietnei. Indonēzijas students ar selfiju NFT nopelna miljonu dolāru. 5G frekvences ieviešana ASV rada traucējumus lidsabiedrībām. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
1/21/202222 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Miega austiņu "Bose Sleepbuds 2" apskats

Ja aizmigšana tev ir izaicinājums, tad noklausies šo apskatu par "Bose Sleepbuds 2" austiņām. Testētas lidmašīnā, lidostā un, protams, mājas apstākļos. Īkšķis lejā, pa vidu vai augšā? Artis Tev pastāstīs! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv. * Austiņas neatkarīgam un neapmaksātam apskatam piešķīra Bose izplatītājs Latvijā Tedra
1/14/20229 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Kas ir Džeimsa Veba kosmiskais teleskops? Saruna ar Kasparu Kalniņu

Gadumijas tehnoloģiju ziņu virsrakstos dominēja vārdu salikums “Džeimsa Veba kosmiskais teleskops”. Kas tas ir? Ko ar to varēs ieraudzīt? Un kāpēc tik izmisīgi cenšamies atras citas planētas ar dzīvības pazīmēm? Artis un Rihards iztaujā Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieku Kasparu Kalniņu.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
1/14/202220 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: viedtelefonu paradumi, hakeris uzlauž "Tesla", jauns salokāmais telefons

Tehnoloģiju šova #DigitālāsBrokastis 14. janvāra ziņu topā Artis un Rihards servē stāstus par cilvēku viedtālruņu lietošanas paradumiem 2021. gadā. 19 gadīgs hakeris uzlauž 25 Tesla automašīnas 13 valstīs. Jaunie Garmin viedpulksteņi Venu 2 Plus un vivomove Sport. Jauns salokāmais telefons no Honor. 628 miljoni eiro — Bolt piesaista līdz šim lielāko investīciju apjomu.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
1/14/202218 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju prognožu spēle “BŪS-NEBŪS” kopā ar Filipu Lastovski

Artis un Rihards atskatās uz 2021. gada prognozēm “BŪS-NEBŪS” spēlē un prognozē notikumus 2022. gadā kopā ar "Delfi+" redaktoru Filipu Lastovski. Vai Džeimsa Veba teleskops veiksmīgi līdz galam kosmosā uzsāks savu operacionālo darbību? Vai Latvijā būs pieejams un strādājošs Starlink satelītu internets? Vai kriptovalūtas Bitcoin vērtība sasniegs 100'000 ASV dolāru? Prognozē komentāros kopā ar mums! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
1/7/202236 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Ziņu topā: jaunākās ierīces CES izstādē, Džeimsa Veba teleskops, 2021. gada Steam spēles

Tehnoloģiju šova #DigitālāsBrokastis 10. decembra ziņu topā Artis un Rihards servē stāstus par tehnoloģiju izstādē “CES 2022” tehnoloģiju grandu prezentētajiem jaunumiem. Džeimsa Veba teleskops veiksmīgi atvēris tā saules vairogus. Apkopotas Steam platformā populārākās 2021. gada videospēles. Drons un ārsts izglābj zviedru no sirdstriekas. WandaVision - top nelegāli iegūtais seriāls 2021. gadā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
1/7/202213 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju pasaules tendences 2021. gadā ar Ievu Ilvesu un Reini Zitmani

Kas bija lielās tendences tehnoloģijās Latvijā, Baltijā un pasaulē? Vai sociālie tīkli diktēja tendences vai pakļāvās tām? #DigitālāsBrokastis palīdz servēt Ieva Ilvesa, Valsts prezidenta padomniece, un Reinis Zitmanis, Itero biznesa tehnoloģiju eksperts. Kā arī ekspertu komentāri no Laumas Sīles, Māra Kuļikovska un Jurģa Šķiltera.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.  
12/17/202133 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Skaņu slāpējošo "Bose Quietcomfort" 45 austiņu apskats

Arta un Riharda atziņas par jaunākās paaudzes skaņu slāpējošajām austiņām no "Bose". Cik labi tās slāpē? Cik ērti ir tās ikdienā valkāt un vai ar tām var sportot? Cik ilgi tur baterija? Kas patīkami pārsteidza, bet kas obligāti jāzina pirms pirkuma? Noklausies apskatu un uzzini! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
12/10/20216 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Zinātnes sasniegumi tehnoloģijās 2021. gadā ar Aivaru Vembri un Kasparu Ozolu

Kosmoss, zaļais kurss un elektroautomašīnas, kā arī tehnoloģiju pielietojums medicīnā. Kas ir lielākie zinātnes sasniegumi aizejošajā gadā? To Artim un Rihardam palīdz atklāt Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks Aivars Vembris un Elektronikas un Datorzinātņu institūta vadošais pētnieks Kaspars Ozols, kā arī ekspertu komentāri no Lauras Očagovas (LIAA) un Dmitrijs Ņikitins (Tet). Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
12/10/202132 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju topā: cilvēciskas robotu sejas, laternu auto uzlāde, izbīdāma telefonkamera

Tehnoloģiju šova #DigitālāsBrokastis 10. decembra ziņu topā stāsts par britu inženieru radīto cilvēcisko humanoīda robota seju. Latvieši radījuši elektroauto uzlādes stacijas pie laternu stabiem. Un jaunākais pārsteigums no Ķīnas — izbīdāma kameras lēca viedtālrunī. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
12/10/20218 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Viedtālruņu gada balva 2021 - #DigitālāsBrokastis & Konsumer

Apple, Asus, Huawei, Google, Motorolla, Nokia, Poco, Samsung, Xiaomi... Kuri viedtālruņi tiks kronēti kā šī gada labākie? Savus top 3 servē gan Artis un Rihards, gan Lauris Āboliņš jeb Konsumer. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
12/3/202114 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Eksperti komentē: 2021. gada viedierīces #DigitālāsBrokastis

Droni, roboti, viedierīces un viedtālruņi... Kādas ierīces 2021. gadā paviesojās #DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topā? Kas pārsteidza un kas sarūgtināja viedtālruņu tirgū? Raidījuma īpašais viesis - tehnoloģiju blogeris Lauris Āboliņš, un komentāri no Jana Jelinska un Artūra Kovrigo.   Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
12/3/202125 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju topā: YouTube skatītākie video, "Android" uzlabojumi un "CyberQuad"

Tehnoloģiju šova #DigitālāsBrokastis 3. decembra ziņu topā stāsts par šī gada skatītākajiem YouTube video. Google ieviesīs vairākus būtiskus "Android" operētājsistēmas uzlabojumus. Tesla prezentējusi tās jaunākos produktus - "Cyberwhistle" un "Cyberquad". Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
12/3/20216 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Nepērc "Apple Watch 7" pirms šī podkāsta noklausīšanās | #DigitālāsBrokastis testē

Jaunākā "Apple Watch 7" apskats, kur atbildam uz jautājumiem vai kvalitāte attaisno cenu? Vai pirkt "Watch 7", ja man ir "Watch 6", ar ko tas ir labāks par "Garmin", "Huawei" un "Samsung"? Noskaties pirms pērc! ` Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
11/26/202111 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Ko par Tevi var atrast internetā? Skaidro Nika Aleksejeva #DigitālāsBrokastis intervijā

Kad pēdējo reizi pameklēji sevi internetā? Cik daudz no mūsu dzīves ir atspoguļots tiešsaistē? Kur meklēt balansu starp privātumu un sabiedrības drošības interesēm? Un kāda vispār jēga uztraukties par saviem datiem internetā? Uz #DigitālāsBrokastis kafiju pievienojas domnīcas "Atlantic Council Digitālās" izpētes laboratorijas DFRLab dezinformācijas pētniece Baltijā Nika Aleksejeva. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
11/26/202122 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju topā: kriptovalūtu rakšanas aizliegums Eiropā, robolaivas un Spotify kareoke

#DigitālāsBrokastis ziņu topā 26. novembrī stāsts par Zviedrijas amatpersonu rosinājumu aizliegt kriptovalūtu “rakšanu” Eiropā. Nīderlandē testē autonomi vadāmu laivu risinājumu. Spotify pievieno dziesmu tekstus reāllaikā. Horvātijā kokus no gaisa stāda ar dronu palīdzību. Lielbritānijā aizliegs viedtālruņa izmantošanu pie stūres. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
11/26/202113 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju topā: kosmosa saules paneļi, oglekļa savākšanas baloni un maksājumu pieņemšana

#DigitālāsBrokastis ziņu topā 12. novembrī stāsts par zinātniekiem, kuri strādā pie agrīna kosmosa saules paneļu prototipa. Izraēlas jaunuzņēmums strādā pie oglekļa gāzes savākšanas baloniem. Jaunums mazajiem tirgotājiem — maksājumu pieņemšana ar viedtālruni.  
11/12/202122 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Bēbīšu tehnoloģijas pieskatīšanai, labsajūtai un drošībai #DigitālāsBrokastis intervija

Kādas ir bēbīšu tehnoloģijau tendences? Ar kādām ierīcēm mazuļus var pieskatīt, iemidzināt, pārvadāt, sekot veselības stāvoklim un uzlabot apkārtējo vidi? Uz sarunu pievienojas Helga Drupasa-Zeltiņa no "Nord Baby", Anna Krumholce no "Baby Store" un Klāvs Ozoliņš no biedrības ģimenes atbalstam “Tēvi”. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
11/12/202123 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Garmin suņu izsekošanas ierīce Alpha 10 & T5 #DigitālāsBrokastis apskatā

Cik labi suni medību laukā var izsekot ar Alpha 10 un T5? Vai tas ir piemērots arī lietošanai ikdienā? Artim un Rihardam uz testu pievienojas Ieva ar suni Māršalu, salīdzinot "Garmin" piedāvājumu ar "Tractive" suņu izsekošanas ierīci. Īkšķis augšā, pa vidu vai lejā? Noklausies un uzzini!   * Ierīces neatkarīgam un neatmaksātam apskatam piešķīra Garmin
11/5/202112 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju topā: smadzeņu redzes implants, MS Teams 3D, "Supercharger" visiem

#DigitālāsBrokastis ziņu topā 5. novembrī stāsts par smadzeņu impantu, kas ļauj aklai sievietei atgūt minimālu redzi. "Micorost Teams" iet metaverse virzienā, Zoom — reklāmu. Tesla eksperimentāli Nīderlandē atver 10 "Supercharger" uzlādes punktus citiem elektroauto. 99% Latvijas jauniešu ikdienā regulāri izmanto internetu. Kazahstāna tomēr nevarēs dzēst Facebook saturu.
11/5/202115 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

5G un viedās pilsētas. #DigitālāsBrokastis intervija

Kad Latvijā būs pilnvērtīgs 5G pārklājums? Kādas iespējas tas pavērs pilsētvidē? Pie #DigitālāsBrokastis galda pieslēdzas Rasmuss Filips Geks, Rīgas mēra padomnieks, un Elektronikas un datorikas institūta vadošais pētnieks Kaspars Ozols. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
11/5/202119 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

iPhone 13 Pro Max #DigitālāsBrokastis apskatā

Artis un Rihards pirmo reizi raidījuma vēsturē apskata "Apple" ierīci - jaunākās paaudzes karali "iPhone 13 Pro Max". Cik patiesībā laba ir baterija? Vai foto un video kamera ir labākā tirgū? Pirkt vai nogaidīt? Vai beigu beigās tas ir tās naudas vērts? #DigitālāsBrokastis vērtē! * Viedtālruni neatkarīgam un neatmaksātam apskatam neviens nepiešķīra
10/29/202112 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju topā: lidojošs motocikls, privātā kosmosa stacija, elektroskrejriteņu novietne

#DigitālāsBrokastis ziņu topā 29. oktobrī stāsts par Džefa Bezosa Blue Origin privāto kosmosa staciju. Latvijā dzimuši 12 deep-tech jaunuzņēmumi. Lidmotocikls XTurismo Limited Edition. “E-Stop” elektroskūteru novietne. Un topu noslēdz Groglass augstas tehnoloģijas akrila pārklājums.
10/29/202111 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Kameru attīstības parametri #DigitālāsBrokastis intervijā

Kādas ir kameru tehnoloģiju attīstības tendences? Ko praktiski nozīmē dažādie parametri ierīču reklāmās un kuriem ir vērts pievērst uzmanību? #DigitālāsBrokastis iemūžina sarunu ar fotogrāfu Tomu Nordi un Cietvielu fizikas institūta vadošo pētnieku, Latvijas Universitātes asociēto profesoru Sergeju Fominu. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.  
10/29/202126 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju topā: Lāzeršprice, MacBook Pro un lūgšanu lietotne

#DigitālāsBrokastis ziņu topa augšgalā stāsts par digitālajām biļetēm Rīgas sabiedriskajā transportā, nesāpīgu lāzeršprici un jaunajiem "Apple MacBook Pros" un "Airpods".  
10/22/202123 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Windows 11 — instalēt vai gaidīt?

Kāda ir jaunā Windows 11 operētājsistēma no UX un praktiskā pielietojuma skatupunkta? Spīdīgas podziņas vai reāls lēciens uz priekšu? Pie #DigitālāsBrokastis galda pieslēdzas UX pētnieks Gints Fricbergs. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
10/22/202122 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Cenzūras tehnoloģijas #DigitālāsBrokastis intervijā

Modernās tehnoloģijas - iespēja vai drauds vārda brīvībai? Vai ir atšķirība, kam nododam savus datus - Ķīnai, ASV vai Dienvidkorejai? Un vai mums būtu ikdienā jāsatraucās par mūsu novērošanu? Atbildes #DigitālāsBrokastis servē profesors Franks Kraushārs no Vācijas. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
10/15/202124 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu topā: Tesla alus, rotējoša māja un robot-drons Leo

#DigitālāsBrokastis ziņu topa augšgalā stāsts par Eiropas Parlamentu, kas aizliedz cilvēku seju atpazīšanu un sociālā reitinga veidošanu. Latvijā tapis robots dārza analizēšanai. Savukārt šonedēļ mūs pārsteidza Tesla alus, rotējošā māja Bosnijā un robotdrons Leo. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
10/15/202120 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Facebook nedienas un Latvijas programmētāju panākumi | Tehnoloģiju ziņu tops

Tehnoloģiju ziņu topa top 3 vietās: #1 Trauksmes cēlāja apsūdz Facebook sabiedrības interešu neievērošanā; #2 Facebook pārrāvums noticis nepareizas rūteru konfigurācijas dēļ; #3 Latvijas programmētāju komanda iekļūst pasaules top 30 komandu lokā. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
10/8/202121 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Viedās lauksaimniecības tehnoloģijas

Cik attīstīts ir tehnoloģiju pielietojums Latvijas lauksaimniecībā? Vai laukus jau var apkopt attālināti? Roboti, droni, sensori, satelīti... Latvijas lauku labumus #DigitālāsBrokastis galdā ceļ Dainis Jakovels no Vides risinājumu institūta, Andrejs Vītoliņš no Stādu audzētāju biedrības un Iveta Grudovska no Zemnieku saeimas.
10/8/202127 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Jaunuzņēmumu attīstības ekosistēma Latvijā

Kādas iespējas ir Latvijā attīstīt savu biznesa ideju un radīt savu jaunuzņēmumu? Inkubatori, akselatori, startapi un enģeļi - no universitātes līdz pat deep-tech līmenim! #DigitālāsBrokastis bauda Lauma Muižniece, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tehnoloģiju departamenta direktore, Ilona Gulčaka, “Commercialization Reactor” valdes priekšsēdētāja, un Māra Birzniece, Latvijas Universitātes studentu Biznesa inkubatora vadītāja.   Tehnoloģiju ziņu topa 3 vietās: Google meklētājs uzsāk tā plašākā konteksta ēru TikTok turpina ieņemt pasauli — 1 miljards ikmēneša aktīvie lietotāji Dronus varētu izmantot Austrālijas ogļu raktuvēs   Saldajā ēdienā Artis un Rihards apskata budžeta klases viedpulksteni Garmin Forerunner 55*. Vai tas atbilst vai pārspēj budžeta klases titulu? Mīnusi! Plusi! Ko ar to var paveikt? Un kuriem vislabāk pulkstenis derētu?   * Viedtālruņus neatkarīgam un neatmaksātam testam piešķīra "Samsung Electronics Baltics". Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.  
10/1/202147 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Dabai draudzīgs sabiedriskais transports Rīgā

Sarunā ar ekspertiem skaidrojam, kādas ir jaunākās tehnoloģijas, lai sabiedrisko transportu padarītu dabai draudzīgāku un vai varam gaidīt arī kādas pārmaiņas Rīgā un Latvijā kopumā. Cik zaļš ir sabiedriskais transports Rīgā un kam piederēs transporta nākotne - elektrībai, ūdeņradim, gāzei, pie #DigitālāsBrokastis galda sēžas autotransporta un sabiedriskā transporta eksperts Ingus Rūtiņš un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka padomnieks transporta jomā Jānis Meirāns. Tehnoloģiju ziņu topa top 3 vietās: Lietuvā nerekomendē izmantot Ķīnā ražotus viedtālruņus; Microsoft prezentē jaunākos Surface gadžetus; GoPro izlaidis HERO10 aktīvā dzīvesveida kameru.   Saldajā ēdienā salokāmo viedtālruņu Samsung Galaxy ZFold3 un ZFlip3 apskats.* Kā tie lokās? Cik izturīgi tie ir? Ar kādām inovācijām pārsteidz? Un vai beigu beigās tie ir tās naudas vērti? * Viedtālruņus neatkarīgam un neatmaksātam testam piešķīra Samsung Electronics Baltics. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.lv.
9/24/202151 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Viedtālruņu tendences 2021.gadā ar Lauri Āboliņu un Kristapu Skuteli

Kamera, formas faktors, baterija - vai esam sasnieguši to izaugsmes griestus? Vai cenas ir adekvātas? Un kāpēc Latvijā ir tikai pāris ļoti izplatīti zīmoli? Pie Arta un Riharda #DigitālāsBrokastis galda atgriežas tehnoloģiju blogeris Lauris “Konsumer” Āboliņš un portāla "Kursors.lv" galvenais redaktors Kristaps Skutelis. #DigitālāsBrokastis 17. septembra raidījuma laika zīmogi: [02:38] #1 Kosmosā pirmo reizi dodas civila apkalpe ar SpaceX raķeti [04:56] #2 Latvijā uzstādīts pirmais 10Gbit/s internets [07:16] #3 Apple prezentē iPhone 13, iPad Mini un Watch 7 [10:48] #4 Xiaomi jaunos viedtālruņus varēs uzlādēt 17 minūšu laikā [13:16] #5 Latvijā uzsākta taromātu ieviešana [15:09] #6 Latviešu mūzikas apguves lietotne Solfeg.io piesaistījusi jau vairāk kā miljonu eiro investīcijas [17:01] #7 WhatsApp strādā pie speech-to-text funkcionalitātes [18:32] #8 Tesla labo Nirburgringas trases elektrauto rekordu [19:56] #9 Mākslīgi radīta influencere piesaista sponsoru uzmanību [21:50] #10 Razer radījis geimeriem paredzētus uzpirksteņus [23:00] Intervijas sākums
9/17/202148 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Mākoņtehnoloģiju attīstības tendences, datu centri un dati mākonī

Kas ir datu centrs, kādas ir mākoņtehnoloģiju tendences un vai glabāt failus mākonī ir droši? Pie #DigitālāsBrokastis galda sēžas Rasa Gulbe no "Dati Group", Ingus Homka no "Tet" un Jānis Viklis no "failiem.lv". ` Savukārt tehnoloģiju ziņu topā pirmajās trīs vietās: Bitcoin kļūst par vienu no Salvadoras oficiālajām valūtām; Marsa izpētes robots ieguvis tā pirmo iežu paraugu; Communities - Twitter slēgtās sarunu istabas. #DigitālāsBrokastis testē Samsung Galaxy Buds2*. Kā un cik labi tās ieguļ ausīs? Kāda ir to skaņa? Cik kvalitatīvs ir mikrofona sniegums? Cik stundas var klausīties mūziku ar vienu uzlādi? Kādi ir to lietojamības plusi un mīnusi? *Samsung Galaxy Buds2 neatmaksātam un neatkarīgam apskatam mums sagādāja Samsung Electronics Baltics Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.
9/10/202151 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Aktualitātes izglītības tehnoloģiju jomā

Cik aktīvs ir tehnoloģiju pielietojums Latvijas izglītības sistēmā? Kādas tendences diktē izglītības tehnoloģiju attīstību Latvijā un pasaulē? Pie #DigitālāsBrokastis galda sēžas Latvijas Universitātes profesore Linda Daniela un izglītības uzņēmuma "Lielvārds" vadītājs Andris Gribusts. Savukārt tehnoloģiju ziņu topā pirmajās trīs vietās: Windows 11 klajā nāks 5. oktobrī; Wolt un Bolt platformas konkurē ar mazumtirdzniecības veikaliem; Spotify Blend - kopīgs draugu mūzikas klausīšanās saraksts. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.
9/3/202148 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Kiborgi, čipi un cilvēku uzlabošana. Diskusija festivālā "Lampa"

Kā cilvēku uzlabot ar gēnu inženieriju, tehnoloģijām un farmāciju? Kādos gadījumos uzlabošana ir nevēlama un neētiska? Pie #DigitālāsBrokastis galda ar Arti un Rihardu sarunu festivālā "Lampa" sēžas četri zinātnieki — Leo Seļāvo, Signe Mežinska, Jānis Liepiņš un Roberts Rimša, lai diskutētu par cilvēka spēju un maņu uzlabošanu ar tehnoloģiju palīdzību. Raidījumā spilgtākie fragmenti no sarunas.   Savukārt tehnoloģiju ziņu topā pirmajās trīs vietās: Īlons Masks pārsteidz pasauli ar Tesla Bot humanoīda robota paziņojumu; Yara Birkeland - viens no pirmajiem konteineru elektrokuģiem; Starlink piegādājuši 100’000 interneta uztvērējus. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.
8/27/202150 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Policijas un apsardzes tehnoloģijas, ikdienā rūpējoties par mūsu drošību

Kādas tehnoloģijas Latvijā pielieto policija un apsardzes firmas? Kā tehnoloģiju attīstība ietekmē sabiedrības drošību? Pie #DigitālāsBrokastis galda Toms Sadovskis, Rīgas Pašvaldības policijas galvenais sabiedrisko attiecību speciālists, un Artis Velšs, G4S Iekšējās drošības dienesta vadītājs. Savukārt tehnoloģiju ziņu topā pirmajās trīs vietās: #1 "Rīgas satiksme" testē elektroautobusu; #2 VARAM rosina ievērojamas atlaides elektroauto iegādei; #3 Eiropas Komisija rosina vienotu mobilo ierīču lādētāja standarta. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi portālā LSM.
8/20/202149 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Virtuālās realitātes tehnoloģija medicīnā ar Marinu Petrakovu un Lindu Lanceri

Kāda ir virtuālās realitātes loma medicīnā? Kādu pievienoto vērtību tā rada? Skaidrojumus un piemērus #DigitālāsBrokastis galdā ceļ Marina Petrakova no VReach un Linda Lancere no Vidzemes augstskolas. Tehnoloģiju ziņu topa pirmajās trīs vietās: #1 Samsung prezentē tās jaunākos salokāmos viedtālruņus #2 Mikroshēmu trūkums tehnoloģiju nozarē turpinās #3 Tinder organizēs unikālu interaktīvo iepazīšanās spēli
8/13/202148 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Kādā veidā digitālās vides piekļūstamība skar katru no mums?

Kādā veidā digitālās vides piekļūstamība skar katru no mums? Un kuri ir tie gadījumi, kad gribas lamāties par piekļūstamības trūkumu? Pie #DigitālāsBrokastis galda sēžas piekļūstamības eksperts Pēteris Jurčenko un piekļūstamības funkciju ikdienas lietotāja Anastasija Proskurjakova. Tehnoloģiju ziņu tops: #1 WhatsApp ieguvusi izgaistošās ziņas #2 Nākotnē Rīgā varēs iegādāties digitālās sabiedriskā transporta biļetes #3 Oppo strādā pie uzlabotas zemekrāna selfiju kameras
8/6/202148 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Kā tiek nodrošinātas tiešraides no Tokijas olimpiskajām spēlēm?

Kā notiek Tokijas Olimpisko spēļu tehniskā pārraide? Kādas jaunas tehnoloģijas apraidē tiek izmantotas? Pie #DigitālāsBrokastis galda pieslēdzas Guntars Plūcis no Latvijas Radio un Jānis Kazulis no Latvijas Televīzijas. Tehnoloģiju tests: Huawei Watch 3 un Watch 3 Pro. Kādi ir jaunie Huawei viedpulksteņi? Tehnoloģiju ziņu topā: #1 droni rada lietu un pārspēj profesionālus lidotājus, #2 roboti skrien, vāc atkritumus un veido domino kauliņu kolāžas, #3 TikTok tiešraides, Twitter tirgotava un Instagram privātums.  
7/30/202147 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Kas jāzina, lai lidotu ar dronu?

Kas nepieciešams, lai lidinātu dronu? Kur drīkst un kur nedrīkst lidot? Vai ir jēga apgūt to profesionāli? Pie #DigitālāsBrokastis galda lidinās Civilās aviācijas aģentūras Bezpilota gaisa kuģu lidojumu drošuma nodaļas vadītājs Ilmārs Ozols un Latvijas Mobilā telefona Dronu skolas pārstāve Evija Plone. Tehnoloģiju duelis: Samsung Galaxy XCover 5 vs. Cat S42 H+.* Tehnoloģiju ziņu topā: Rimi izveido digitālu recepšu rīku Ķīnā atklāts levitējošs vilciens ar maksimālo ātrumu 600 km/h Tesla ar abonementu piedāvā pilnībā pašbraucošo pakalpojumu tās automašīnām * Samsung neatmaksātam un neatkarīgam apskatam mums sagādāja Samsung Electronics Baltics, savukārt Cat telefonus - to pārstāvji Baltijā TCCM
7/23/202151 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

IT izglītība un darbs ar Normundu Bergu un Annu Andersoni | Intervija #DigitālāsBrokastis

Kāda ir darba vide IT jomā? Kāpēc IT nozarē trūkst sievietes? Ko jāapgūst skolā, un kādas darba iespējas pavērsies nākotnē? #DigitālāsBrokastis baudām kopā ar SAF Tehnika īpašnieku Normundu Bergu un Riga TechGirls dibinātāju Annu Andersoni.   Toyota Camry 2021 Hybrid automašīnas testa apskats.*    Savukārt 16. jūlija tehnoloģiju ziņu topā: #1 Smadzeņu implants ļauj paralizētam vīrietim izteikties #2 Kriptovalūtu īpašnieki cenšas piedzīt zaudējumus no Binance platformas #3 Vairāki papildinājumi sociālo tīklu funkcionalitātēs   Noklausies podkāsta formātā šeit: http://www.podfollow.com/digitalasbrokastis * Automašīnu neatkarīgam un neatmaksātam testam iedeva Toyota Baltic.
7/16/202146 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Sociālo tīklu statuss un nākotne

Vai Facebook kritīs no sava troņa un kurš sociālais tīkls būs nākamais modes kliedziens? Pie #DigitālāsBrokastis letes piesēžas Artūrs Mednis no "New Black" un Deniss Ševeļovs no "BSMS". Kādas ir aktuālās tendences populārākajos sociālajos tīklos un kas mūs sagaida nākotnē. Saldajā ēdienā gudrās video konferenču kameras "Meeting Owl" apskats.* Savukārt tehnoloģiju ziņu top 3 stāsti: E3 spēļu izstrādātāju konferencē prezentētas jaunākās videospēles; Facebook platformā turpmāk nepastarpināti būs klausāmi podkāsti; Tesla prezentē tās jaunāko spēkratu Model S “Plaid”. * Meeting Owl neatkarīgam un neatmaksātam apskatam nodrošināja SignTech.  
6/18/202152 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Klaviatūru un datorpeļu tendences ar Lauri Āboliņu jeb Konsumer

Par datoru klaviatūrām un pelēm gan produktīvam darbam, gan videospēļu baudīšanai pie #DigitālāsBrokastis galda aicinām Lauri Āboliņu jeb Konsumer. Savukārt saldajā ēdienā Samsung Neo QLED televizora apskats.* Šonedēļ tehnoloģiju ziņu top triš stāsti: Apple izziņo gaidāmos programmatūras uzlabojumus. Twitter jaunās funkcijas Blue un Super Follows. Izveidota Baltijā pirmā 3D betona printēšanas laboratorija. Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba. * Televizoru neatkarīgam un neatmaksātam testam iedeva Samsung Electronics Baltics
6/11/202148 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju nozīme sportā - uzvaru nesoša kombinācija vai nevienlīdzības aiza

Tehnoloģijas un sports - uzvaru nesoša kombinācija vai nevienlīdzības aiza? Vai tiesneši būs lieki? Un ko no tā iegūs skatītāji? Pie #DigitālāsBrokastis rīta kafijas skaidro Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesors Leo Seļāvo. Šonedēļ tehnoloģiju ziņu top trīs stāsti: Roboeatz - pirmais robota restorāns Latvijā; Viļņā uzbūvēts videoportāls uz Ļubļinu; Publicēta vietne Latvijas digitālajiem Covid-19 sertifikātiem. Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.
6/4/202149 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģijas veikalos jeb iepirkšanās bez pārdevēju klātbūtnes

Tehnoloģijas veikalos un attālinātā iepirkšanās. Vai cilvēka-darbinieka loma veikalā zudīs un cik tālu esam no pilnībā automatizētiem veikaliem, kuros nav ne pārdevēju, ne kasieru? Pie #DigitālāsBrokastis galda sēžas Liene Perija no "Rimi Latvija", Gundega Laugale no "Maxima Latvija" un Uģis Začs no "Strongpoint". Raidījuma noslēgumā "Garmin Venu 2" viedpulksteņa apskats.* Šonedēļ tehnoloģiju ziņu top trīs stāsti: "Printful" kļūst par pirmo Latvijas vienradzi; "Longenesis" uzvar "TechChill" jaunuzņēmumu sacensībās; "Virgin" veiksmīgi izmēģina kosmiskā tūrisma kuģi. Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba. * Viedpulksteni neatkarīgam un neatmaksātam testam nodrošināja Garmin Latvijā.
5/28/202146 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Virtuālie asistenti: kad tie būs tik labi, lai pilnvērtīgi aizstātu cilvēku

Kad virtuālie asistenti būs tik labi, lai pi254510lnvērtīgi aizstātu cilvēku? Un kad beidzot varēsim ar asistentiem sarunāties latviešu valodā? Čatbotu tendences #DigitālāsBrokastis servē uzņēmuma "Tilde" mākslīgā intelekta biznesa attīstītājs Mārtiņš Sūna un "Hugo Legal" pārstāve Latvijā Elvīra Krēķe. Savukārt šonedēļ tehnoloģiju pasaules top trīs stāsti: 1. Google I/O pasākumā prezentē lērumu ar jaunumiem; 2. Jaunā, krāsainā Android 12 operētājsistēma; 3. No 1. jūnija Google Photos tiks pieskaitīts Google konta atmiņas apjomam.   Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.
5/21/202146 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

NFT jeb neaizstājamie blokķēžu žetoni: Vai tie nesīs revolūciju mākslas pasaulē?

Kas ir NFTs? Vai tam ir ilgtermiņa segums? Vai tie nesīs revolūciju mākslas pasaulē? Uz brokastu sarunu pieslēdzas Latvijas ielu mākslinieka Kiwie komandas biedri Valters Brūns un Aleksadrs Breže un podkāsta "Svarīgas detaļas" veidotājs Juris Baltačs. Savukārt šonedēļ tehnoloģiju pasaules top 3 stāsti: Elektroskrejriteņi pa ietvēm, veloceļiem un brauktuvēm; ASV vēsturē lielākais hakeru uzbrukums infrastruktūrai; Latvijā pārveidoti pirmie elektriskie mikroautobusi pasažieru pārvadāšanai. Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.
5/14/202148 minutes
Episode Artwork

Apple ekosistēma un nākotnes plāni ar Ģirtu Pāpi un Rolandu Juri Zibinu

Apple ekosistēma - mārketinga triks vai patiesi parocīga ierīču sadarbība? Un kāda ir Apple nākotnes perspektīva? Pie #DigitālāsBrokastis galda sēžas AS "Capital" pārstāvis Ģirts Pāpis un Apple entuziasts Rolands Juris Zibins. Savukārt šonedēļ tehnoloģiju pasaules top trīs stāsti: Twitter Spaces pieejams visiem lietotājiem ar vismaz 600 sekotājiem Lielbritānijas Karaliskā flote izmēģina raķešu lidtērpu jūras misijās ASV armija testē baltās gaismas nakts redzes sistēmu Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.
5/7/202148 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Zaļo automašīnu aktualitātes ar Kristapu Skuteli un Kristapu Vītolu

Raidījumā Digitālās brokastis sarunā ar portāla "Kursors.lv" galveno redaktoru Kristapu Skuteli un Rīgas Tehniskās universitātes pētnieku Kristapu Vītolu skaidrojam, kas šobrīd aktuāls videi draudzīgu auto tehnoloģijās un to pielietojumā un cik liela ietekme būs ūdeņradim “zaļajos” dzinējos? Savukārt šonedēļ tehnoloģiju pasaules top trīs stāsti: "Tildes" un "Avatar" mašīntulkošanas rīks igauņu un latviešu valodai; "Zoom" rada virtuālās telpas, ļaujot ielīmēt runātājus jebkādā fona skatā; Ģeogrāfi nobažījušies par zemes deep-fake attēliem. Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.
4/30/202146 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Ar ko sākt, ja vēlies pats komplektēt un uzbūvēt savu datoru?

Raidījumā iknedēļas tehnoloģiju ziņu tops. Ar ko sākt, ja vēlies sakomplektēt pats savu spēļu datoru? #DigitālāsBrokastis pievienojas tehnoloģiju blogeris Lauris Āboliņš jeb “Konsumer” un tehnoloģiju entuziasts Arturs Kovrigo. Savukārt šonedēļ tehnoloģiju pasaules top 3 stāsti: 1. Apple izkrāso pavasari ar jaunu iMac, iPad Pro un AirTag; 2. NASA helikopters veic vēsturisku lidojumu uz Marsa; 3. Amazon inovācijas: maksā ar plaukstu un pielaiko savu jauno matu krāsu.  
4/23/202147 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Jānis Krīvēns jeb Krivenchy atklāj Pāļa Bazāra YouTube veiksmes stāstu

Vai viegli būt jūtūberim? Vai ar YouTube Latvijā var nopelnīt? To pie #DigitālāsBrokastis galda skaidro Jānis Krīvēns jeb Krivenchy. Kāda ir videoblogeru jeb jūtūberu ikdiena un kas jādara, lai sasniegtu iespējami lielu skatītāju auditoriju. Rihards noslīcina budžeta klases Samsung A52 telefonu un stāsta par tā 2 nedēļu lietošanas pieredzi.* Savukārt šonedēļ tehnoloģiju pasaules top trīs stāsti: Pērtiķis ar "Neuralink" implantu smadzenēs ar domām spēlē videospēli Pong; Microsoft par 19.7 miljardien ASV dolāru iegādājies Nuance; LMT uzlabo balss zvanu kvalitāti ar VoLTE tehnoloģiju. Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba. * Telefonu neapmaksātam, neatkarīgam testam iedeva "Samsung Electronics Baltics".
4/16/202146 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Kā Latvijā veiksmīgi izveidot savu internetveikalu?

Kā izveidot savu internetveikalu? Pie #DigitālāsBrokastis galda sēžas Arnis Jēkabsons, Mihails Hruščovs un Māris Kuļikovskis, lai atklātu ceļu, kā Latvijā tikt pie sava internetveikala. Šonedēļ tehnoloģiju pasaules top 3 stāsti: “Clubhouse” sašūpojis sociālos tīklus, atteicies no 4 miljardu ASV dolāru darījuma; “Hummer” atdzimis elektriskā versijā; LG iziet no viedtālruņu tirgus. Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.
4/9/202148 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Latvijas spēļu kopienu attīstība

#DigitālāsBrokastis servē iknedēļas tehnoloģiju ziņu topu un interviju ar ar Andri Grīnbergu no "GoExanimo", Antonu Semeņaku no "Ghetto e-games" un Egilu Grasmani no "Brain Games" runāsim par tiešsaistes galda un videospēļu komūnu attīstību Latvijā. Šonedēļ tehnoloģiju pasaules top trīs stāsti: Instagram 2021. gada darbu sarakstā - platforma bērniem; Riga TechGirls izsludina apmācības tehnoloģiju nozarē un īpaši aicina pieteikties grūtībās nonākušas sievietes; NFT trakums: tvīts par gandrīz 3 miljoniem ASV dolāru. Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.
3/26/202147 minutes, 1 second
Episode Artwork

"Fintech" jeb finanšu tehnoloģiju pakalpojumu attīstība Latvijā

#DigitālāsBrokastis saruna par “Fintech” jeb finanšu tehnoloģiju pakalpojumu attīstību Latvijā ar ekspertiem Marini Krasovsku no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un Robertu Bernānu no “Nordigen”. Šonedēļ tehnoloģiju pasaules top 3 stāsti: "Volkswagen" piesaka elektroauto revolūciju; Eiropā rosina izveidot digitālo sertifikātu pārvietošanās brīvībai Covid-19 pandēmijas laikā; "Digitālā nedēļa 2021" jaunu prasmju apgūšanai. Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.      
3/19/202147 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Gads attālinātā režīmā: Kā mainījušies mūsu tehnoloģiju lietošanas paradumi

Latvija ir nodzīvojusi gadu attālinātā režīmā. Kā ir mainījušies mūsu tehnoloģiju lietošanas paradumi? Vai darba un privātās dzīves līdzsvars vēl eksistē? Un kā esam pielāgojušies jaunajai realitātei kā indivīdi un sabiedrība? Trīs #DigitālāsBrokastis sarunās pie rīta kafijas ar Uldi Tatarčuku un Ivaru Austeru atskatīsimies - kā tehnoloģijas ir mainījušas mūsu dzīvi gada laikā kopš saskaramies ar pandēmijas radītajiem ierobežojumiem.  
3/12/202150 minutes
Episode Artwork

Latvijas elektroapgādes sistēmas attīstības tendences

Kādas ir šī gadsimta elektroapgādes tendences? Vai Latvija ir gatava elektroauto revolūcijai? Un kāda loma ir privātajiem saules paneļiem? #DigitālāsBrokastis palīdz gatavot Tomass Liepnieks, “Sadales tīkls” datu platformas vadītajs, un Reinis Āzis, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietnieks investīciju jautājumos. Šonedēļ tehnoloģiju pasaules top trīs stāsti: 3. visiem pasaules iedzīvotājiem piedāvāta iespēja aplidot Mēnesi, 2. dziļviltojuma tehnoloģija “atdzīvina” senču sejas vaibstus, 1. Twitter Spaces - atbildes trieciens audio sociālajam tīklam Clubhouse. Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.
3/5/202148 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Viedierīču salokāmo ekrānu attīstības iespējas

Viedtālruņi: salokāmi, izrullējami, staipāmi un caurspīdīgi. Kādas ir viedierīču ekrānu attīstības iespējas? Kā tos nākotnē varēsim transformēt? Par ekrānu tehnoloģijām pie #DigitālāsBrokastis galda sēžas Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta zinātnieki Andris Anspoks un Aivars Vembris. Kā ir trīs mēnešus dzīvot ar salokāmu viedtālruni? Par Samsung Galaxy Z Fold 2 ilgtermiņa lietojamības testa rezultātiem stāsta Artis.* Šonedēļ tehnoloģiju pasaules top trīs stāsti: Atklāta reģistrācija trešajai Deep Tech Atelier konferencei Oppo tehnoloģijas koncepts sola bezvadu uzlādi viedtālrunim 10 cm attālumā Debiju Ķīnā piedzīvo Huawei salokāmais tālrunis Mate X2 * Telefonu neapmaksātam, neatkarīgam testam iedeva “Samsung Electronics Baltics”. Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.
2/26/202147 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Vai viegli būt jaunuzņēmumam Latvijā? Atbild TimeTag.Space, Longenesis un Aerones

Kā veidot veiksmīgu jaunuzņēmumu Latvijā? Kas ir dzinuļi un kas sprunguļi? Noklausies sarunu ar jaunuzņēmumu pārstāvjiem Mārtiņu Ražuku-Ebelu no TimeTag.Space, Emīlu Sjundjukovu no skrinings.lv un Longenesis un Jāni Putrāmu no Aerones. Pieejams podkāsta formātā šeit: http://www.podfollow.com/digitalasbrokastis Šonedēļ tehnoloģiju pasaules top 3 stāsti: 3. Lietotne Apturi Covid lejupielādēta jau 300 000 reižu; 2. Revolut Latvijā sāk piedāvāt Lietuvas bankas pakalpojumus; 1. Jaunais sarunu sociālais tīkls Clubhouse iekaro popularitāti pasaulē un ienāk arī Latvijā. Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.
2/19/202146 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Mobilie sakari, 6G un lietu internets: diskutē LMT un Tele2 pārstāvji

Kāda ir mobilo sakaru nākotne? Kāpēc tik lēni ievieš 5G un ko var sagaidīt no 6G interneta? Uz sarunu pie viena #DigitālāsBrokastis galda sēžas LMT vizeprezidents Ingmārs Pūķis un Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. Raidījums pieejams podkāsta formātā šeit: http://www.podfollow.com/digitalasbrokastis Savukārt, šīs nedēļas tehnoloģiju pasaules notikumu top 3 ierindojas: 3. Latvijā noticis ievērojams hakeru uzbrukums namu apsaimniekošanas uzņēmumam 2. Tet prezentējis savu jauno televīzijas platformu Tet+ 1. Emirātu un Ķīnas zondes veiksmīgi sasniedz Marsu, ASV lidaparātam vēl tuvojoties Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.
2/12/202146 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Kosmosa iekarošanas plāni kopā ar RTU zinātnieku Kasparu Kalniņu

Raidījumā #DigitālāsBrokastis papildus iknedēļas tehnoloģiju ziņu topam dzirdēsiet sarunu par šī gada lielākajiem notikumiem kosmosa izpētē un Latvijas zinātnieku iesaisti tajos kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieku Kasparu Kalniņu. Uz kārā zoba gadžeta apskats - stājas korekcijas treneris "Backbro"*. Šīs nedēļas #DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topā: Tesla prezentē tās jauno Model S automašīnas versiju; Zviedrijā uzbūvēts bezvadu uzlādes ceļš smagajām automašīnām un autobusiem; Xiaomi prezentē attālinātās bezvadu uzlādes tehnoloģijas koncepciju. Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba. * Gadžetu neatkarīgam un neapmaksātam apskatam iedeva jaunuzņēmums "Backbro".
2/5/202147 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Ieskats videospēļu pasaules aktualitātēs kopā ar jūtūberi Konsumer

Raidījuma #DigitālāsBrokastis uzkodās dzirdēsi iknedēļas tehnoloģiju ziņu topu. Pamatēdienā kopā ar tehnoloģiju blogeri Lauri Āboliņu ieskatāmies šī gada gaidītāko videospēļu sarakstā. Vai CyberPunk 2077 ir izgāšanās vai šī gadsimta šedevrs? Kura geimeru rase ir pārāka? Un saldajā ēdienā jaunā Samsung S21 Ultra viedtālruņa apskats. Pieejams podkāsta formātā šeit: http://www.podfollow.com/digitalasbrokastis Šīs nedēļas raidījuma #DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topā: 3. vietā - Digitālās piegādes platformas “Bolt” un “Wolt” piedzīvo strauju izaugsmi 2. vietā - Facebook lietotāju telefona numuri tiek tirgoti Telegram platformā 1. vietā - Biļete kosmosā par 55 miljoniem ASV dolāru jeb trīs miljonāru izklaides Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.
1/29/202146 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

#DigitālāsBrokastis par kiberdrošību 2021. gadā ar Ilvesu un Solovjovu

Vai Covid-19 lietotne ir droša? Vai ir sagaidāms globāla mēroga kiberkarš? Klausies tehnoloģiju podkāstā #DigitālāsBrokastis sarunu par kibedrošību Latvijā un pasaulē 2021. gadā ar Valsts prezidenta padomnieci Ievu Ilvesu un IT drošības ekspertu Kirilu Solovjovu. Garšas kārpiņas tehnoloģiju topā palutina īsa saruna par gaidāmo TechChill konferenci maijā ar tās operatīvo vadītāju Laumu Sīli. Cert.lv brīdina par mājsaimniecību viedo ierīču drošību. Un 3. vietā - aizvadītajā gadā pēc Gemius datiem audzis interneta lietotāju skaits no mobilajiem telefoniem visās vecuma grupās. Ar pilno tehnoloģiju ziņu top 10 iepazīsties podkāstā! Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.
1/22/202148 minutes, 1 second
Episode Artwork

Tehnoloģiju jaunuzņēmumi, kuriem pievērst uzmanību 2021. gadā

Tehnoloģiju podkāstā #DigitālāsBrokastis​ Artis un Rihards servē aizvadītās nedēļas tehnoloģiju ziņu top 10, kura augšgalā ierindojas stāsti par #Samsung​ #WhatsApp​ #Telegram​ #Signal​ #Parler​. Un brokastu galdu papildina Džūlija Giforda no portāla labsoflatvia.com ar sarunu par tehnoloģiju jaunuzņēmumiem, kuriem ir vērts pievērst uzmanību 2021. gadā. Klausies podkāsta formātā šeit: http://www.podfollow.com/digitalasbrokastis Raidījums tapis Latvijas Radio 1 sadarbībā ar Latvijas Radio 6 Radio Naba.
1/15/202147 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

#DigitālāsBrokastis: kā tehnoloģijas izmainīs mūsu dzīvi 2021. gadā?

Tehnoloģiju raidījumā #DigitālāsBrokastis Artis un Rihards pasniedz Jaungada mijas nedēļu tehnoloģju subjektīvi-ojbektīvo ziņu topu. Šo 2021. gadu tehnoloģijās prognozē Delfi.lv galvenā redaktora pienākumu izpildītājs Filips Lastovskis un Kursors.lv galvenais redaktors Kristaps Skutelis. Noslēgumā ikgadējā “Būs-Nebūs” prognožu spēle par 2021. gadu tehnoloģijās. Klausies raidījumu šeit: https://podfollow.com/digitalasbrokastis Tehnoloģiju topa augšgalā šoreiz “Apple” lietotņu veikals “App Store”, kas atklāj datus, kurus ievāc saziņas lietotnes “WhatsApp” un “Facebook Messenger”. Kriptovalūtas “Bitcoin” vērtība paceļas rekorda augstumos. “Apple” plānojot radīt savu elektrisko pašbraucošo automašīnu.  
1/8/202147 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

#DigitālāsBrokastis - Tava iknedēļas tehnoloģiju ziņu deva

Apskatām iknedēļas aktualitātes, mūsdienīgus gadžetus, sociālo tīklu uzplaiksnījumus, globālas tendences, aizraujošus zinātnes sasniegumus, pat kosmosa piedzīvojumus un vienkārši amizantas lietas digitālajā pasaulē.
1/1/202140 seconds
Episode Artwork

Gada apskats tehnoloģijās: būtiskākie notikumi, videospēļu pasaule un kosmosa tehnoloģijas

Noslēdzot 2020. gadu tehnoloģiju raidījums un podkāsts #DigitālāsBrokastis atskatās uz tā janvārī izteiktajām prognozēm par šo gadu un izceļ ar interesantus notikumus no aizritošā gada. Uz sarunu par e-sportu un videospēļu tendencēm pievienojas geimeris, producents un orgnaizācijas Goexanimo pārstāvis Andris Grīnbergs, zināms arī kā grianDs. Savukārt par kosmosa tehnoloģijām, pētniecību un nākotni podkāstam pievienojas doktors Kaspars Kalniņš, vadošais pētnieks Rīgas Tehniskās universitātes Materiālu un konstrukciju institūtā.
12/18/202050 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Gadžetu apskats: Garmin viedpulkstenis Venu Sq un viedie svari Index S2 Smart Scale

Tehnoloģiju raidījums #DigitālāsBrokastis šajā nedēļā sadarbībā ar Garmin apskata divas ierīces. Rihards testē praktisko un daudzfunkcionālo viedpulksteni Venu Sq: pieejama cena kombinācijā ar lielisku veiktspēja, pateicoties dzīvotspējīgai baterijai un daudzveidīgajam sportošanas un ikdienas darbību atbalstam. Savukārt, Artis apskata šī rudens jaunumu - viedos svarus Index S2 Smart Scale, kuri ideāli iederas sportojoša vai veselīga dzīvesveida piekritēja ikdienā, pateicoties virknei funkciju un ķermeņa rādītājiem, par kuriem iespējams iegūt informāciju, vienkārši uzkāpjot uz svariem.  Tehnoloģiju ziņu augšgalā ierindojas stāsts par Latvijā populārākajiem Google meklējumiem 2020. gadā - “Koronavīruss”, “Rīgas svētki 2020” un “Kabaču receptes”. Gada izskaņā Apple debitē jaunas bezvadu austiņas AirPods Max. Un turpmāk iepirkties varēs arī turpat WhatsApp lietotnē.
12/11/202054 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

PlayStation 5 apskats, saruna ar Bolt vadītāju un tehnoloģiju top 10

DigitālāsBrokastis apskata jauno spēļu konsoli PlayStation 5 - polarizējošs dizains, zibenīgs ātrums un nokauta cienīga pults. Sarunā ar Bolt vadītāju Latvijā Kārli Ķezberi apskatām kāds ir aizritošais gads un kāda būs nākotne transporta, mobilitātes un piegādes servisu pasaulē. Savukārt tehnoloģiju ziņo topa augšgalā, pirmkārt, “Maxima” jaunā “Scanandgo” lietotne, ar kuru pircēji varēs paši ar saviem telefoniem skenēt pērkamos produktus. Otrkārt, Bolt laiž klajā jaunu inovatīvu elektrisko skrejriteni ar drošības sensoriem. Treškārt, Tet čatbots Anete iegūst balsi un spēs sarunāties ar klientiem.
12/4/202053 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

The Polite Type - tehnoloģisks risinājums interneta huligānisma mazināšanai

Kas ir mobings internetā? Vai tehnoloģijas spēj to mazināt? Noklausies sarunu ar TietoEVRY in Latvia vadītāju Valēriju Vārnu un Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Konstantinovu gan par huligānismu internetā, gan jauno TietoEVRY rīku The Polite Type. Podkāsta sērijā arī tehnoloģiju ziņu tops un jaunā Samsung Galaxy Tab Active 3 planšetdatora apskats - planšetdators cilvēkiem darbībā, kuri ir gatavi iemainīt spīdīgus dizaina aspektus pret izturību un praktiskumu. Podkāsta sērija tapusi sadarbībā ar TietoEVRY in Latvia.
11/27/202054 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Unikāls ieskats Latvijas armijas tehnoloģijās - sakari, sensori un tehnoloģiju integrācija

Noklausies vienu no aizraujošākajām šī gada #DigitālāsBrokastis podkāsta sērijām! Tajā ne tikai uzzinām, kas ir NBS “Esi formā” rekrutēšanas kampaņa, bet arī kādas sakaru un sensoru tehnoloģijas izmanto Latvijas armija. Un kā tehnoloģijas tiek integrētas Latvijas armijas ikdienā? Sarunājamies ar Nacionālo bruņoto spēku Kaujas atbalsta bataljona komandieri Edmundu Svenču un Vecāko radiosakaru speciālistu Viesturu Birkentālu. Podkāsta tehnoloģiju apskatniece Inguna servē Samsung Galaxy S20 Fan Edition 5G apskatu. Cik viegla S20 sērijas versija šī ir, kur rasti kompromisi un kas pārsteidza Ingunu šīs cenu kategorijas telefonā? Savukārt tehnoloģiju topa augšgalā ziņa par “PlayStation 5”, kas beidzot pieejams kā pasaulē, tā Latvijā. Twitter beidzot pieejami izgaistošie “Fleets” ieraksti. “Google Pay” kļūst par pilnvērtīgu finanšu pārvaldības lietotni, kas starpcitu nule pieejama arī Latvijā.  
11/20/202054 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Vakuuma transportlīdzeklis, 6G internets, kontaktlēcu robots un saruna par Tildes Balsi

Noklausies aizraujošu #DigitālāsBrokastis sēriju, kurā ir gan tehnoloģiju ziņu top 10, gan saruna par Tildes Balss jauno versiju ar Mārtiņu Sūnu. Kā tapa Tildes Balss? Uz ko tā nākotnē būs spējīga? Topa augšgalā šoreiz ielauzies stāsts par veiksmīgi noritējušo pirmo Virgin Hyperloop transportēšanas testu ar cilvēku dalību. Ķīna nosūta kosmosā pirmo satelītu 6G interneta testēšanai. Radīts robots kontaktlēcu ielikšanai un izņemšanai no acs.
11/13/202050 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Tildes Balss izruna kļūst izteiksmīgāka un saruna par skrinings.lv platformu

Klausies tehnoloģiju podkāstā #DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu top 10 un interviju ar krūts vēža profilakses platformas skrinings.lv vienu no viedotājiem Emīlu Sjundjukovu. Top 3 servētās tehnoloģiju ziņas ir Tildes Balss, kura ieguvusi vēl izteiksmigāku latvisko izrunu. Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta pētnieki radījuši tehnoloģiju, kura atpazīst Covid-19 pēc klepus skaņas. Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieki radījuši aizsargmaskas ar respiratoru.
11/6/202044 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Ūdens uz Mēness un saruna par mākslīgā intelekta kursu - Elements of AI

Tehnoloģiju podkāsta #DigitālāsBrokastis augšgalā šonedēļ stāsts par ūdeni uz Mēness - NASA netīšs atklājums izmantojot lidojošu teleskopu. Garmin laiž klajā zivju lokatoru STRIKER Cast. Strongpoint piedāvā Latvijas mazumtirgotājiem ieviest viedos iepirkumu ratiņus. Savukārt, otrajā podkāsta daļā saruna par bezmaksas mākslīgā intelekta kursu “Elements of AI” ar StartIT projektu vadītāju Anci Kanceri. Artis apskata arī viedo galdautu, filmēšanas tehnoloģijas, mikroskopisku 3D printera drukātu kuģīti, Starlink interneta testēšanu, Spotify un Microsoft Teams popularitātes pieagumu un 100. SpaceX lidojumu.
10/30/202038 minutes
Episode Artwork

Facebook Dating ienāk Latvijā un Samsung Galaxy ZFold2 5G apskats

Šonedēļ tehnoloģiju jaunumu apkopojumā podkāstā #DigitālāsBrokastis šāds top 3: 1) Facebook Dating ienāk Latvijā; 2) NASA zonde ieguvusi paraugus no asteroīda “Bennu”; 3) spēle Among Us pārspēj Fortnite pēc Google Trends datiem. Artis un Rihards papildus tehnoloģiju ziņu top 10 sniedz detalizētu apskatu par salokāmo telefonu pasaules flagmani Samsung Galaxy ZFold2 5G. Vai tas ir produktivitātes zvērs vai arī 2000 EUR vērta spēļmantiņa?
10/23/202045 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju topā: Apple jaunie iPhone 12 un HomePod, bet Ķīnā jauna digitālā valūta

Tehnoloģiju raidījuma #DigitālāsBrokastis sarunu augšgalā uzņēmuma Apple jaunie iPhone 12 viedtālruņi un viedais mājas skaļrunis HomePod Mini. Savukārt Ķīna testē digitālo valūtu ceļā uz bezskaidras valūtas sabiedrības izveidošanu. Artis un Rihards apspriež arī TikTok aizliegumu Pakistānā, jūras līmeni mērošo satelītu, suņus ar AR brillēm, Android jauno skaņas atpazīšanas funkciju, ASV armijas vēlmi pēc pašuzlādējošiem droniem, jauno kosmosa izpētes vienošanos un Covid-19 ilgdzīvotību uz telefonu virsmām.
10/16/202043 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Google veidos ziņu vietni un Spotify var meklēt dziesmas pēc to vārdiem

#DigitālāsBrokastis podkāsta tehnoloģiju topā Google plāns par 1 miljardu ASV dolāru iepirkt ziņas no medijiem. Spotify var meklēt dziesmas pēc to vārdiem. Un veiksmīgi Jelgavā un Aizkrauklē kursējuši bezpilota elektroautobusi. Artis un Rihards apskata arī #Bump #NVIDIA #Maxine #Instagram #Mobilly #Samsung #Active3 #Einride
10/9/202049 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju ziņu tops un Samsung Galaxy jaunākie produkti

#DigitālāsBrokastis podkāsta tehnoloģiju topa pirmajās trīs vietās ir Ultimate Ears bezvadu austiņas, kuras pielāgojas cilvēka auss gliemežnīcai. Maksāšana ar plaukstu Amazon Go veikalos. Un Google prezentē jaunus gadžetus, t.sk., viedtālruni Pixel 5. Otrajā daļā Artis un Rihards apspriež kā jaunie Samsung Galaxy gadžetus - viedtālrunis Note20 Ultra, planšetdators Tab S7+, viedpulkstenis Watch3 un austiņas Buds Live - papildina tavu dzīves stilu.  
10/2/202045 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Apple debitē Watch Series 6 un Watch SE, iPad Air, Fitness Plus un Apple One

#DigitālāsBrokastis podkāsta tehnoloģiju topa augšgalā, pirmkārt, Apple jaunais Watch Series 6 un Watch SE, iPad Air, kā arī Fitness Plus un Apple One servisi. Otrkārt, Oracle potenciāli varētu kļūt par TikTok līdzīpašnieku. Treškārt, GoPro Hero 9 - 5K videokamera darbībai par 450 ASV dolāriem. Artis un Rihards apskata arī #PlayStation5 #LGWing #ceļuPolicija #droni #Microsoft #xCloud #Bose #gaming #RocketLeague #elektrokartingi  
9/18/202046 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Android 11: lielāka kontrole cilvēkam pār ierīcēm un privātumu

#DigitālāsBrokastis podkāsta tehnoloģiju topa augšgalā jaunā 11. Android operētājsistēmas versija viedtālruņiem, Microsoft jaunās paaudzes Xbox Series X un Series S spēļu konsoļu iznākšana un navigācijas lietotnes Waze uzlabojumi Betmena ēnā. Artis un Rihards apskata arī #ZvaigzneABC #droni #rocketMan #seatrec #Lokalise #Baltcom
9/11/202048 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Sarunu festivāls LAMPA: Diskusija "Tehnoloģiju ķīlnieki vol.2"

Tehnoloģijas attīstās neticami straujā ātrumā un ne tikai padara mūsu dzīvi vieglāku, bet arī slēpj daudz nezināmā. Tās ne vien atrisina, bet arī rada jaunas problēmas mūsu ikdienā. Lai atrastu īsto līdzsvaru starp tehnoloģiju radītajām iespējām un draudiem, ir nepieciešamas arvien jaunas zināšanas un prasmes, drosmīgi lēmumi un radoši risinājumi. Vai Tu esi tehnoloģiju pavēlnieks vai ķīlnieks? Kur ir robeža starp ieguvumu un zaudējumu? Atbildes diskusijā meklēs Radio Naba tehnoloģiju podkāsts #DigitālāsBrokastis kopā ar tehnoloģiju entuziastiem. Rīko: Latvijas Universitāte Sadarbībā ar: Radio NABA Piedalās: Filips Lastovskis - "DELFI plus" redaktors Rihards Blese - Radio NABA raidījumu vadītājs, digitālo tehnoloģiju eksperts Kaspars Eglītis - Radio radio NABA raidījumu vadītājs Mārcis Auziņš - fiziķis, Latvijas Universitātes profesors
9/4/202059 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Latviešu digitālā loģistikas platforma Shippers Republic piesaka sevi Baltijas mērogā

#DigitālāsBrokastis podkāsts šonedēļ 2 kārtās - pirmajā tehnoloģiju ziņu top 10, bet otrajā saruna ar Shippers Republic veidotāju Rihardu Averatu par jauno kravu pārvadājumu loģistikas digitālo platformu Shippers Republic. Tā atvieglo kravas nosūtīšanu no sūtītāja līdz galamērķim un ļauj kravu pārvadātājiem vieglāk tikt pie vedamas kravas. Sarunā sīkāk gan par jaunuzņēmuma dzīves ciklu, gan platformas tapšanu un priekšrocībām. Tehnoloģiju top 10 augšgalā Samsung, kuru ekosistēmai pievienojas Note20 telefoni, Tab S7 planšetdators, Buds Live austiņas un Watch3 viedpulkstenis. Plus, drīz debitēs salokāmais viedtālrunis Samsung Galaxy Z Fold 2. Un vai Tu zini, kas ir Instagram Reels? Artis un Rihards apskata arī #TikTok #SpaceX #Microsoft #XCY #MikroTik #LMT #MicrosoftTeams
8/7/20201 hour, 6 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

LaIPA izpilddirektore Liena Grīna par mūzikas patēriņu Latvijā

7/31/202020 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Latvijas jaunuzņēmums “Koatum” uzsākuši darbu pie unikāla zobu implantu pārklājuma

#DigitālāsBrokastis gardākie pīrādziņi šoreiz jaunuzņēmuma “Koatum” vadītāja Emīla Sjundjukova stāsts par unikālo implantu pārklājumu, kas mazinās pēc operācijas infekcijas risku. Visurgājējs, helikopters un dāvana Marsam: veiksmīgi uzsākta NASA misija uz sarkano planētu. Fintech jaunuzņēmums Nordigen Solutions iegūst licenci, lai varētu nodrošināt risinājumu, ka persona vienā vietā var redzēt informāciju par viņa maksājumu konta saturu. Artis un Rihards apskata arī #Marss #Xbox #Batman #Robin #DC #Garmin #Spotify #Bolt #tele2
7/31/202035 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Mīti un patiesība par Apturi Covid lietotni - intervija ar izstrādātāju

#DigitālāsBrokastis izaicina sabiedrībā pastāvošos uzskatus par Apturi Covid lietotni un izzina tās darbības principus un nākotnes perspektīvas intervijā ar vienu no izstrādātājiem Uģi Lazdiņu, SIA “MAK IT” mobilo programmētāju vadītāju. Tehnoloģiju ziņu topa augšgalā šonedēļ stāsts par Tīmekļvietņu vienoto platformu jeb Latvijas valsts pārvalžu mājaslapu revolūciju. Gorilla Glass latiņu ceļ augstāk ar Victus aizsargstiklu. Un Jaunzēlandes zinātnieki secinājuši, ka videospēles nav iemesls agresivitātei. Podkāstā Artis un Rihards apskata arī #ApturiCovid #Marss #SpaceX #Twitter #Spotify #AirDresser #Microsoft #Xbox #SeriesX
7/24/20201 hour, 7 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Tehnoloģiju tops un intervija ar Garmin: viedpulksteņi - lādētāju gandrīz vari aizmirst

#DigitālāsBrokastis izzina kā reāli strādā jaunie Garmin saulē uzlādējamie viedpulksteņi, kā līdz tādiem uzņēmums nonācis un kā Garmin tehnoloģijas mainīs mūsu dzīves nākotnē. Intervijā ar Garmin pārdošanas un mārketinga vadītāju Baltijas valstīs Dmitriju Ļisicinu spriežam arī par to kā Garmin lietotājus ietekmēs Firstbeat uzņēmuma iegāde un kādas tehnoloģijas vēl dzīvo Garmin ekosistēmā. Savukārt, tehnoloģiju topa augšgalā masīvs hakeru uzbrukums populāriem Twitter kontiem, reklamējot kriptovalūtu. Zinātnieki uz vaboļu mugurām uzstāda livestream kameras. RTU studenti izstrādā autobusu pienākšanas laika prognozēšanas sistēmu. Podkāstā Artis un Rihards apskata arī #KobArt #NASA #Garmin #Firstbeat #Spotify #MIT #robots #Scania #Gmail #TesDevLab
7/17/20201 hour, 8 minutes
Episode Artwork

Garmin viedpulksteņi ar saules bateriju, jauns Samsung viedtālrunis un What3words lokācija

Uzsūc jaunākās tehnoloģiju ziņas podkāstā #DigitālāsBrokastis! Šonedēļ topā Garmin viedpulksteņi - Instinct, fēnix 6 un 6S, tactix Delta - ar iestrādātu saules uzlādes tehnoloģiju. Samsung 5. augustā atklās jaunu produktu. Vai tas būs Samsung Galaxy Note 20? Glābšanas dienesti sāk izmantot What3words atrašanās vietas noteikšanas sistēmu. Podkāstā Artis un Rihards apskatīta arī #Spotify #MicrosoftTeams #GoogleMaps #Loon #PokemonGO #HyundaiXcient #SelfStorage
7/10/202035 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

BMW funkciju abonēšana, Starlink satelīti vairs nemirdzēs un Fiqsy eletroauto

Vai nākotnē automašīnas abonēsim pēc to nopirkšanas? Par to liecina BMW paziņojumi. Vai īpaša satelītu pārklājuma dēļ debesīs vairs neredzēsim Starlink mirdzošo satelītu čūskas? Un Rīgas ielās drīzumā varēs izīrēt Fiqsy elektroauto! Šādi un citādi gardumi baudāmi #DigitālāsBrokastis podkāstā kopā ar Arti un Rihardu. Podkāstā apskatīts arī #TikTok #VEFresh #StopHateforProfit #Bolt #NASA #Tesla #BurgerKing #PokemonGo
7/3/202033 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Intervija par to kā radās e-Saeima un nedēļas tehnoloģiju ziņu TOP10

#DigiālāsBrokastis pirmajā cēlienā tehnoloģiju TOP10, un otrajā - saruna par Latvijas IT nozares veiksmes stāstu e-Saeimu. Kā tā strādā? Kā tā tapa? Kādas deputātu lietojamības īpatnības bija jāņem vērā? Studijā Kirils Solovjovs no “Possible Security” un Pēteris Jurčenko no “Turn Digital”. Tehnoloģiju topa augšgalā Oura gredzeni, kuri uzraudzīs NBA spēlētāju Covid-19 simptomus. Bolt Food nu jau Rīgā uz mājām piegādā arī medicīnas preces. Latviešu jaunuzņēmums Aerones piesaista 1,6 miljonus ASV dolāru vēja ģeneratoru tīrīšanai ar robotiem. Artis un Rihards apskata arī #Roboeatz #Danucd #rekinilv #SpacePerspective #FRB #BostonDynamics #VasarasSpeluZapte.
6/19/202057 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Digitālā bibliotēka – iespēja bez maksas un legāli lasīt jaunas grāmatas latviešu valodā

3td.lv – e-grāmatu bibliotēka, kas piedāvā iespēju bez maksas lasīt grāmatas tiešsaistē datorā, planšetdatorā vai viedtālrunī, strauju popularitātes kāpumu piedzīvoja ārkārtējās situācija laikā, lasītāju skaitam kāpjot par 62%. Par to, kā drukāta grāmata pārtop par e-grāmatu, kādas ir tās priekšrocības, kādas ir attīstības iespējas un kad varam cerēt sagaidīt audiogrāmatas, uzņēmuma “Tieto Evry”, kas ir viens no šīs bibliotēkas izveidotājiem, funkcionālā konsultante Aiga Grēniņa un produktu izstrādes un attīstības vadītājs Nauris Kolāts stāsta Latvijas Radio 6 Latvijas Universitātes radio NABA raidījumā “Digitālās brokastis” sarunā ar tā vadītājiem Arti Ozoliņu un Rihardu Blesi. Latvieši saka “Nevērtē vīru pēc cepures!”, bet angļi – nevērtē grāmatu pēc tās vāka. Vai jūs piekrītat šim izteicienam? Aiga: Tur ir sava taisnība, bet piekrītu daļēji, jo vāks ir ļoti svarīgs. 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā redzami tieši grāmatu vāki, un šāds vizuāls izkārtojums ir virtuālās vides priekšrocība. Man te gribētos iestarpināt citu teicienu – “Visas grāmatas, kamēr vien tās nav lasītas, tiek vērtētas pēc vāka”, un jo īpaši to var attiecināt uz bērniem. Ļoti daudziem latviešu valodā tulkotiem darbiem izdevēji gatavo arī īpaši latviešu valodas izdevumam paredzētu vāku, ar kuru tad mēģina uzminēt, kas lasītāju varētu ieinteresēt visvairāk. Kas ir jādara, lai varētu piekļūt 3td.lv un varētu lasīt tajā pieejamās grāmatas? Aiga: Vispirms ir jābūt ierīcei – telefonam, datoram vai planšetei, kā arī internetam. Ieskatīties 3td.lv, aplūkot grāmatu vākus un palasīt pirmās lapaspuses var ikviens, bet lai lasītu pilnos tekstus gandrīz 400 elektronisko grāmatu, vajadzīgi autorizācijas dati – publiskās e-bibliotēkas lietotāja vārds un parole. Iespējams, ka daudziem šie elektroniskā kataloga dati jau ir, bet ja ne, lai tos saņemtu, jāsazinās ar bibliotēku. Pati lasīšana notiek tiešsaistē, tas ir straumēšanas pakalpojums, lejupielāde netiek piedāvāta, jo mēs, cieši sadarbojoties ar izdevējiem, vēlamies mazināt riskus, lai netiku pārkāptas autortiesības – lai autori būtu droši, ka viņu ievietotie darbi e-grāmatu bibliotēkā būs aizsargāti, un lai lasītājiem būtu pārliecība, ka viņi lasa legāli un ar izdevējiem un autoriem saskaņotu tekstu. Šī ir arī iespēja mums visiem kopīgi veicināt legāla satura apriti, arī izdevēji teikuši, ka viņi šo ļoti atbalsta, jo viņiem vienkāršāk pārraudzīt grāmatu ievietošanu e-bibliotēkā nekā dzīties pakaļ dažādiem likumpārkāpējiem, un cilvēkiem tas ir drošāk, ērtāk, nav jāiet kaut kādā nezināmā lapā, pārkāpjot likumu. Kā notiek bibliotēkas klāsta papildināšana? Aiga: Šis projekts tapis, cieši sadarbojoties ar Kultūras informācijas sistēmu centru (KISC) un izdevējiem. Tiesības piedāvāt ievietot e-grāmatu bibliotēkā ir atrunātas izdevniecību līgumos ar autoriem vai viņus pārstāvošajām aģentūrām. Šobrīd 3td.lv lasāmi četru izdevēju – “Zvaigzne ABC”, “Prometejs”, “Mansards” un “Latvijas Mediji” – darbi. Izdevniecības sagatavo šo grāmatu sarakstus un iesniedz tos KISC, kuri no piedāvātā saraksta atlasa grāmatas bibliotēkai. Bibliotēkas klāsts tiek papildināts trešdienās, un man pašai trešdienas ir kļuvušas interesantākas, jo tajās virtuālajos plauktos ieguls vismaz trīs jaunas grāmatas. Taču izdevēja darbs ar to vēl nebeidzas – katrai grāmatai ir atrunāts, cik ilgi drīkst izplatīt drukāto versiju, cik ilgi elektronisko versiju, un izdevējs seko tam līdzi. Pirms gadiem desmit par e-grāmatām saucām ieskenētas grāmatas, kuras pārsūtīja pa e-pastu vai arī bija pieejamas kādā interneta vietnē. Kā mūsdienās atšķiras parasta grāmata no e-grāmatas? Nauris: Galvenā atšķirība ir lietošanas pieredzē, jo ieskenētas grāmatas būtībā ir bildes, saliktas kopā vienā pdf dokumentā, kuru var lasīt, skatīties, bet tas nav pārāk ērti un lietotājam draudzīgi. E-grāmatu formāts pielāgojas dažādām ierīcēm, ekrāniem, ir iespēja palielināt, samazināt burtus, mainīt fonu vai kontrasta izmērus, var redzēt, cik tālu šobrīd atrodos grāmatā un citas. Veidojot sistēmu, parūpējāmies, lai saglabātu un atcerētos, kurā ierīcē lasītājs pēdējo reizi ir lasījis un cik tālu ticis – ja iepriekš lasīts datorā, bet nākamajā reizē grāmata jau atvērta viedtālrunī, lasītājam nebūs jāšķirsta lapas un jāmeklē, kur viņš palika. Kas un kādās ierīcēs šīs grāmatas lasa? Aiga: Šobrīd e-grāmatu bibliotēkai ir jau 10 000 lietotāju un grāmatu lasīšana ir bez maksas. Ārkārtējās situācijas laikā novērtējām, ka mums šāds resurss ir, jo reģistrēto lietotāju skaits šajos mēnešos palielinājās par 62%. Mums bija pārsteigums, ka aktīva lasītāju daļa lasītāju ir seniori, un tieši viņi īpaši novērtēja iespēju ērti pielāgot burtu izmēru. Man gribētos teikt, ka visērtāk e-grāmatas ir lasīt planšetē, bet reālā dzīve pierāda, ka biežāk tomēr lasu telefonā, jo tas vienmēr ir pa rokai. Un arī tā statistika liecina, ka 55% lasa mobilajos telefonos. Kāds ir pārejas process no vienkārša teksta uz e-grāmatas tekstu? Aiga: Tur patiesībā jāiegulda diezgan daudz darba un finanšu resursu, jo pieņēmums, kas var vienkārši paņemt drukāto versiju un palaist to kā e-grāmatu vai, ja teksts ir elektroniski, tad e-grāmata ar to jau gatava, ir maldīgs. Apgāda “Mansards” vadītājs vadītājs Jānis Oga ir teicis, ka viņiem nav izdevies radīt nevienu e-grāmatu mazāk kā astoņu stundu laikā, tātad tas maksā vismaz astoņas stundas – ir jāpiesaista maketētājs, jāsaskaņo juridiskās nianses, lai šo e-grāmatu vispār varētu piedāvāt, jāpārnes arī teksts ar visu struktūru. Ja ir attēli, tiem vajag citas atļaujas, lai tos varētu elektroniskajā vidē piedāvāt. Vēl ir jautājums par formātiem. E-grāmatu vidē tas ir ePub formāts, bet šie formāti ir dažādi. Kā jūs raugāties uz audio grāmatu formātu? Kādi ir izaicinājumi tā radīšanai? Aiga: Par šo esam domājuši un ar KISC un izdevējiem pārrunājuši. Šobrīd tās ir tikai ieceres, taču ceram un turam īkšķus, lai tas notiktu – lai varētu ne tikai lasīt e-grāmatas, bet arī klausīties, jo visi zinām, ka audiogrāmatas ir vajadzīgas. Taču jāsaprot arī, ka tas ir liels finanšu ieguldījums – būtu jāpiesaista aktieri, ir vēlme pielāgot un izvēlēties balsis, taču Latvijas tirgus tomēr ir mazs. Apsveram domu iesaistīt mākslīgo intelektu, lai tekstu varētu nolasīt ar automatizētās balss atpazīšanas programmām. Ņemot vērā paradumu maiņu, arī krīzes ietekmi, vai ir pierādījumi, ka e-grāmatas Latvijā tiek pirktas biežāk nekā papīra formātā? Aiga: Jā, šie apstākļi stimulē e-grāmatu pirkšanu, taču izdevēji neslēpj – lai nodrošinātu e-grāmatu veidošanu, viņi iegulda no drukāto grāmatu pārdošanas gūtos ieņēmumus. E-grāmatām latviešu valodā ir 10 gadu sena vēsture, pirmie e-grāmatu izdeva “Zvaigzne ABC”. It kā 10 gadi ir daudz, daudz kas ir noticis un attīstījies, bet noteikti, ka vēl ir kur augt. Mēs ļoti ceram, ka 3td.lv ir stimuls, grūdiens, lai e-grāmatu apriti iekustinātu vēl vairāk.
6/12/202027 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Latviešu un pasaules grāmatas digitālajā bibliotēkā 3td.lv — intervija ar TietoEVRY

Aizmirsti par stūrīšu locīšanu un lasīšanas brillēm smalkajai drukai, jo latviešu un ārzemju literatūra digitālā formātā pieejama 3td.lv. Kādi ir lietotāju paradumi? Ko nozīmē šādas bibliotēkas izveidošana? Un kāda ir elektronisko grāmatu nākotne? Uzzini par digitālo bibliotēku sarunā TietoEVRY speciālistiem Aigu Grēniņu un Nauri Kolātu. Savukārt tehnoloģiju top trijniekā trāpījuši Minecraft ar grandiozu elektroniskās mūzikas festivālu Electric Blockaloo, PlayStation 5 ar mūsdienu arhitektūras šedevra cienīgu dizainu, kā arī elektromobīlis Changli par 824 eiro. Runājām arī par #GoogleMeets #Bolt #eSports #Android11 #HarleyDavidson #Toyota #elektroauto
6/12/20201 hour, 4 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Mākslīgais intelekts atņem darbu žurnālistiem un Garmin viedpulksteņu apskati

Pirmajā #DigitālāsBrokastis podkāsta daļā TOP 10 tehnoloģiju pasaules jaunumi un otrajā - Garmin Vivoactive 4 un Forerunner 945 viedpulksteņu apskati. Vai viedpulksteņi spēj celt Tavu dzīves un sportošanas kvalitāti? Vai Garmin spēj aizstāt fitnesa treneri? Tehnoloģiju topa augšgalā šonedēļ portāla MSN.com redakcijā žurnālistus aizstāj mākslīgais intelekts. Ķīna ar 500m radioteleksopu zondēs citplanētiešus. Apturi Covid lietotne Google Play un App Store augšgalā. Apskatām arī #elektroauto #lasergun #GoogleMaps #Facebook #SpaceX #NASA
6/5/20201 hour, 3 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Prakse – labākais veids gūt pārliecību par izvēlētās IT studiju jomas piemērotību

Lai gūtu skaidrību, vai izvēlētā IT joma būs piemērota profesija, vai tomēr patīk tikai doma par to, studiju laikā noteikti ir vērts doties praksē, kā arī ievingrināt roku vienkāršos programmēšanu uzdevumos, pārliecināts uzņēmuma “Tieto Evry” prakses absolvents un jaunākais programmētājs Hermanis Ozols. Ar viņu un uzņēmuma personāla atlases speciālisti Martu Medni par “Tieto Evry” prakses programmu, iespējām tajā pieteikties, kā arī praktikantu karjeras iespējām uzņēmumā Latvijas Radio 6 Latvijas Universitātes radio NABA raidījumā “Digitālās brokastis” sarunājas Artis Ozoliņš un Rihards Blese. Skolēniem un studentiem šobrīd aktuāla ir studiju un prakses izvēle. Kāpēc, jūsuprāt, vajadzētu izvēlēties tieši IT jomu? Marta: Pats galvenais ir tas, ka vienmēr ir darba iespējas – ja apskatām vakanču portālu piedāvājumu, redzams, ka IT ir tā joma, kur ļoti, ļoti tiek meklēti papildspēki. Un man šķiet, ka tuvākajos gados nekas šajā jomā nemainīsies. Kādas prasmes un zināšanas jauniešiem vajadzētu izkopt un papildināt, lai varētu veiksmīgāk uzsākt studijas IT nozarē un vēlāk iesaistīties arī darba tirgū? Hermanis: Daudzi teiks, ka matemātika. Protams, matemātika ir ļoti liela daļa no studiju programmas, programmēšanas saknes vairāk vai mazāk ir matemātikā. Jāteic, ka man matemātikas zināšanas ir izrādījušās praktiski noderīgas, kad studiju laikā pusslodzes darbā būvēju bezpilota formulu. Tur, izmantojot Pitagora teorēmu, bija jāaprēķina, cik tālu mašīna ir no konusiem. Tomēr es jauniešiem ieteiktu pamēģināt pašiem paprogrammēt un iemēģināt, jo tieši tas, vai to patīk darīt būs noteicošais. Pats arī sāku ar tiešsaistes kursu, kurā varēja apgūt pamata html mājaslapu programmēšanu. Marta: Tieši šobrīd ir īstais laiks, lai to darītu, jo ir pieejami daudzi bezmaksas programmēšana kursi – atver internetu, sameklē kaut ko un sāc. Kā “Tieto Evry” strādā ar skolām, atbalsta to, lai cilvēki izvēlētos IT studijas? Marta: Mēs aicinām vai nu vidusskolu pēdējo klašu skolēnus, vai pirmo kursu studentus pie mums ekskursijā, pastāstām par uzņēmumu, par savu darba ikdienu pastāsta kāds testētājs, programmētājs vai analītiķis. Kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fondu atbalstām “ZIBIT” stipendiju programmu, piešķirot stipendijas labāko IT jomas bakalaura un maģistra darbu autoriem. Vēl ir arī citas iniciatīvas, piemēram, šogad vidusskolēniem stāstīsim par kiberdrošību. Tu, Hermani, esi izgājis praksi un nu jau strādā “Tieto Evry”. Pastāsti par šo prakses programmu! Hermanis: Praksi sāku pagājušā gada jūlijā – bijām seši praktikanti, un mums bija savs projekts, kurā bija jāizstrādā lietotne. Sākumā mums palīdzēja un mūsu darbu uzraudzīja uzņēmuma darbinieki, bet ar laiku mēs palikām patstāvīgāki, šķiet, pēdējo mēnesi visu jau darījām paši. Man šķiet, ka mūsu darba rezultāts bija veiksmīgs! Šādu praksi uztveru kā normālu procesa sastāvdaļu, iesaistoties darba attiecībās, jo jauniem darbiniekiem bez pieredzes uzņēmums tik ļoti neuzticēsies, un šis ir labs veids, kā to iegūt. Marta: Būtībā mēs visu jūniju meklējam sev praktikantus, kuri divus mēnešus pie mums nāks praksē. Mēs nemeklējam praktikantus, lai viņiem uzdotu darīt maznozīmīgus darbiņus, bet gan mēģinām atrast projektu, kuru ļaujam praktikantiem pašiem no A līdz Z izstrādāt, lai viņiem rodas pieredze un izpratne par to, kā tas ir – pašiem strādā komandā, organizēt savu darbu. Loģiski, mentori vienmēr ir pieejami un palīdz ar sarežģītākām lietām, bet prakses formāts ir tāds, ka divus mēnešus tu praktizējies, un pēc tam mēs runājam par to, kā tu varētu pievienoties mūsu komandai. Vai ir plānots, ka prakse notiks arī šogad? Marta: Prakse notiks. Mēs ļoti ceram, ka izdosies to organizēt arī klātienē, bet, protams, esam gatavi arī variantam, ja tas nebūs iespējams. Tieši patlaban apkopojam CV un, ja kādam, kurš šo lasa ir interese, var sūtīt pieteikumus uz [email protected]. Informācija par to pieejama gan mūsu mājaslapā, gan sociālo tīklu kontos. Kā jūs raugāties uz praktikantiem – kā uz potenciāliem darbiniekiem, vai tomēr prakses gaitā rūpīgi un kritiski vērtējat? Marta: Pats praktikantu atlases process jau atklāj, kuri vēlas un kurus interesē darbs pie mums, mēs vienmēr atlasam motivētu jauniešus un mūsu galvenais mērķis ir dot šiem praktikantiem iespēju palikt uzņēmumā. Esam priecīgi redzēt, ka šie cilvēki arī paši vēlas palikt pie mums. Arī praktikantu darba ikdienu organizējam tādu pašu, kāda tā ir mūsu štata programmētājiem, jo mūsu mērķis ir šo praksi maksimāli pietuvināt reālai darba ikdienai, lai radītu priekšstatu par darbu uzņēmumā. Vairums studentu strādā, kā uzņēmums skatās uz studiju un darba apvienošanu? Marta: Šo jautājumu risinām ļoti pragmatiski – vienojamies, cik stundas nedēļā pēc prakses beigšanas praktikants var strādāt un sastādām viņa grafiku uz nepilnu slodzi. Viņš parāda – šeit no rīta man ir no rīta ir lekcijas, varu tikai pēcpusdienā, šeit visu dienu būšu universitātē, bet man pa vidu ir pauzītes, varu pasēdēt bibliotēkā un pastrādāt. Tādā veidā viņš atskaitās par laiku, kad būs pieejams, norāda savu pieejamību kalendārā un pārējie kolēģi zina, ar ko rēķināties. Mēs esam ļoti ieinteresēti, lai studenti, kas atnāk pie mums, savas studijas arī pabeidz un cenšamies viņus šajā procesā atbalstīt. Kā notiek attīstība notiek pēc studiju beigām? Mācības ar to jau nebeidzas? Marta: Jaunākajiem programmētājiem vēl ir diezgan daudz ko apgūt un attīstīt. Mums katru gadu ar viņiem vairākas reizes notiek attīstības pārrunas, tad attiecīgi var sastādīt savu plānu, par to, ko gribas sasniegt pašam, kas ir tas, ko komanda no tevis sagaida, un tad tajā virzienā virzīties. Hermanis: “Tieto Evry” ir jāuzraksta savi gada plāni un uz tiem arī jāiet, un gada beigās tie ir jāpārskata – cik daudz esi tiecies uz to, cik daudz esi izdarījis, ejot uz to. Tas tiek darīts, lai veicinātu pašizaugsmi. Hermani, ko tu ieteiktu tiem, kuri šobrīd vēl domā studēt IT, un tiem kuri studē un domā par praksi? Tiem, kuri plāno studēt, ieteiktu aiziet uz kādu hakatonu, jo tas ir labs veids, lai saprastu mazliet vairāk par to jomu, pamēģināt pašam kaut ko mājās paprogrammēt, uztaisīt kaut ko interesantu, piemēram, pakodēt “Raspberry Pi”, uztaisīt mājaslapu. Tas palīdzēs saprast, vai patiešām patīk IT, vai patīk tikai doma par to. Tiem, kuri domā iet praksē vai nē, teiktu, ka noteikti jāiet! Tā ir ļoti laba iespēja apgūt kaut ko jaunu un varbūt pat turpināt darbu “Tieto Evry”!
5/29/202022 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

3 iemesli, lai izvēlētos studijas un darbu IT nozarē

Kāpēc studēt datorzinātnes? Kādām spējām jāpiemīt? Un kā talkā nāk TietoEVRY prakses programma? Atbildes uz šiem jautājumiem un unikālu skatupunktu uz IT studentu pirmajiem soļiem darba gaitās mums sniedz TietoEVRY HR speciāliste Marta Medne un TietoEVRY prakses programmas absolvents un jaunākais programmētājs Hermanis Ozols. Savukārt tehnoloģiju stāstu top10 vidū šonedēļ, pirmkārt, izceļās izgudrojums, kas imitē uz mēles dažādas garšas. Otrkārt, latvieši radījuši jaunas, unikālas modulāras gaismas Aptolux. Un, treškārt, Latvijas autoceļu uzturētājs ņem vērā Tavus Waze ziņojumus. Apskatām arī #telekomunikācijas #SpaceX #NASA #5G #robots #FormulaE #PokemonGO #YouTube Šī #DigitālāsBrokastis podkāsta sērija tapusi sadarbībā ar TietoEVRY.
5/29/202056 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Huawei P40 Pro apskats un Spotify podkāstu un video revolūcija

#DigitālāsBrokastis podkāsts apskata Huawei flagmani P40 Pro un atbild uz jautājumu vai kamera, jauda un uzlādes ātrums atsver Google Play Store neesamību. Savukārt, tehnoloģiju pasauli pāršalkusi Spotify agresīvā podkāstu izaugsmes stratēģija. Populāro GIF attēlu platformu Giphy pārpirkuši Facebook. Un vai skārienjūtīgi austiņu vadi ir Google produktu nākotne? Apskatām arī #Facebook #AI #BostonDynamics #Netflix #GoogleMaps #LĢIA #Fortnite #Tenet
5/22/202045 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

ASV un Ķīnas tehnoloģiju karš turpinās - liegums uzņēmumiem spēkā

#DigitālāsBrokastis podkāsts šoreiz 2 daļās ar tehnoloģiju jaunumiem un interviju ar Datu skolas vadītāju Niku Aleksejevu par velo slazdiem Rīgas ielās. Kur ir par šauru? Kur par bedrainu? Beidzot var izdarīt datos balstītus lēmumus! TOP10 augšgalā ASV lēmums pagarināt liegumu viņiem nedraudzīgām kompānijām sadarboties ar vietējiem uzņēmumiem. Kā tas ietekmēs Ķīnā ražotās tehnoloģijas? Hakatons The Raccoons rezultējies radošās tehnoloģiju idejās. Un Swedbank klienti beidzot var krāt pirkuma centus līdz pilnam eiro krājrīkā. Apskatām arī #Elko #streaming #basketball #SAF #space #Tesla #GTA  
5/15/202049 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Z Flip apskats un Waze un Google Lens jaunumi

#DigitālāsBrokastis podkāstā Artis apskata futūristiski stilīgo Samsung Galaxy Z Flip viedtālruni. Lokāms ekrāns, kas mainīs Tavus viedtālruņa paradumus. Tas nav tikai viedtālrunis, tas ir stils! Savukārt tehnoloģiju ziņu topa augšgalā Waze, kurā drīzumā varēs redzēt precīzas braukšanas joslas. Google Lens ļauj pa taisno pārkopēt ar roku rakstītu tekstu datorā. Prototipa lietotne ļauj objektus no realitātes iekopēt datorā. Papildus tam apskatām arī #Bolt #Revolut #MacBook #elektroAuto #Covid19 #Xbox #SeriesX #Fortnite
5/8/202035 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Pirmo reizi NASA kosmonauti misijā dosies ar SpaceX raķetēm

#DigitālāsBrokastis podkāsta tehnoloģiju topā šoreiz NASA un SpaceX misija uz Starptautisko kosmosa staciju 27. maijā, pirmo reizi kosmosā attālināti salabots satelīts, un Rotofarm rotējošais dārzs ļauj 360 grādos izveidot savu garšaugu dobīti. Artis un Rihards apskatā arī #Jungo #Skok #LG #Facebook #Zoom #Gaming #Samsung
4/24/202034 minutes
Episode Artwork

Zoom drošības caurumi un jaunais iPhone SE

Nobaudi #DigitālāsBrokastis, kurās Artis un Rihards apskata tehnoloģiju pasaules top 10 stāstus, t.sk., Zoom videozvanu programmas dažādie drošības trūkumi, Apple debitējis iPhone SE - jaudīgākais budžeta ābolītis, Rīgas ielās jauna elektro skrejriteņu firma - Scoot911.
4/17/202032 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Ko hakeri Tev nestāsta? Saruna ar IT drošības ekspertu Kirilu Solovjovu

Iekodies sulīgajā #DigitālāsBrokastis podkāstā un uzzini kāds ir mūsdienu Latvijas hakera profils, kā vārdā mūsdienās urķējas hakeri un kas ir pēdējās desmitgades slavenākie hakeru meistarstiķi! Plus, tehnoloģiju ziņu TOP10 augšgalā: Sony Playstation jaunās paaudzes spēļu pultis DualSense; MIT radījuši drošu koronavīrusa apziņošanas lietotni; Roadgames orientēšanās spēle pārceļas uz Google StreetView. #DigitālāsBrokastis pasniedz Artis, Rihards un viesos IT drošības eksperts un podkāsta KiberKambaris veidotājs Kirils Solvojovs.
4/10/202059 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Kā izvairīties no kiberapdraudējumiem pandēmijas radītās krīzes laikā?

Krīžu, haosa un kara laikā vienmēr atrodas ļaudis, kuri situāciju steidz izmantot savtīgiem nolūkiem – aktivizējušies ir gan hakeri, gan ļaunatūru izplatītāji, tāpēc tieši šobrīd kiberapdraudējumiem jāpievērš pastiprināta uzmanība. Par interneta drošības jautājumiem un to, kā šis laiks izmainīs mūsu paradumus nākotnē ar “Tieto Evry” Lietojumu programmu platformas biznesa vadītāju un IKT direktoru Jāni Tupuli un vadošo sistēmas tehnisko arhitektu un sertificētu personas datu aizsardzības speciālistu Arti Ābolu sarunājas Latvijas Radio 6 Latvijas Universitātes radio NABA raidījuma “Digitālās brokastis” vadītāji Artis Ozoliņš un Rihards Blese. Datu drošība ir temats, par kuru pēdējā laikā daudz nerunā, taču tieši šobrīd tas ir aktuālāks kā jebkad agrāk. Kāda šobrīd ir Latvijas interneta higiēna un kas ir laba interneta higiēna, ņemot vērā datu drošību? J. Tupulis: Parasti saku, ka virtuālās vides higiēnai ir pieci pamatprincipi – jānodrošina sava tehnika ar ugunsmūri, antivīrusu programmām, jāizmanto pārbaudītas lietotnes, droši savienojumi un drošas paroles un jāveido rezerves kopijas. Bet izmantojot publiskos bezvadu interneta savienojumus jāatceras, ka bez īpašas nodrošināšanās ar sensitīviem datiem tajos strādāt nevajadzētu. A. Ābols: Interneta higiēna ir ne tikai šie drošības risinājumi, bet arī ētikas principu ievērošana un savstarpējas cieņas saglabāšana interneta vidē. Jādomā līdzi tam, ar kādu informāciju dalāmies, ko pārsūtām, kad redzam kibermobingu, par to jāziņo utt. Kuri interneta savienojumi ir tie drošākie, ja publiskie skaitās visnedrošākie? J. Tupulis: Parasti uzņēmumi parūpējas par sava interneta drošību, tāpēc lielākā iespējamība ir, ka drošākie ir darba savienojumi, samērā drošs ir mobilais internets, tad seko publiskais, un visbeidzot publiskais jeb savienojums. Bet labs hakeris tiks arī tajā uzņēmumā savienojumā, bet jautājums ir par viņa motivāciju? Vispirms hakeris uzbruks tur, kur viņš var visvairāk iegūt. Lielākā daļa hakeru dzenas pēc naudas, un ja tavā datorā iespēja tikt pie naudas būs maza, tad arī iespēja, ka viņš tu līdīs, būs neliela. Otra lieta, kas hakerus interesē ir datora resursi, ko viņi zog. Šajā gadījumā lielāka interese viņam būs ielauzties kaut kādā lielākā datu centrā, kuri ir lieli serveri. Tomēr mēs Latvija kopumā kā maza zeme ar savu valodu hakerus interesējam daudz mazāk nekā kāda liela angliski runājoša valsts. Pirms kāda laika daudzi uzņēmumi uztraucās par GDPR (General Data Protection Regulation – Vispārīgā datu aizsardzības regula), kas mūsu dzīvē izmainīja daudzus dažādus juridiskus, praktiskus un tehniskus aspektus. Vai GDPR jau pilnībā ir ieviesta ikdienā vai tomēr vēl ne? A. Ābols: Ja līdz 2018. gada 25. maijam daudzi pa galvu, bieži vien haotiski, kaut ko darīja, lai formāli atbilstu regulas prasībām, tad šobrīd esam regulas adaptācijas jeb pielāgošanas stadijā, uzlabojot savas sistēmas, datu apstrādes procesus, mainot biznesa procesus, reaģējot uz to, ka pat lieli uzņēmumi kā Facebook un Google saņem milzīgus sodu, cenšamies izvairīties no kļūdām. Lai pilnībā pielāgotos regulas prasībām, vēl nepieciešams laiks. Kas bez drošības jautājumiem, strādājot no mājām, būtu jāņem vērā? Kā pāriet no klātienes uz attālināto darbu? J. Tupulis: Pirms dažiem gadiem, pašiem pārejot uz attālināto darbu no mājām, nācās secināt, ka vislēnāk adaptējās cilvēka smadzenes. Tehniku var ātri aiziet uz veikalu un nopirkt, savienojumus sataisīt, bet cilvēkam ar šo domu ir jāaprod un tas ne vienmēr ir tik vienkārši. Mums ir kolēģi, kuri situācijā, kad visi jau strādā attālināti un tehniski to darīt nav nekādu problēmu, kuriem tomēr vajag to tusiņu, un tad viņi nāk uz biroju. Arī strādājot attālināti, fiziskā kopā sanākšana ir svarīga, īpaši uzsākot kādu jaunu projektu. Tagad mums ir izņēmuma apstākļi un ir jāpiecieš. Vai ir pazīmes, ka ļaunatūru izplatītāji un hakeri šobrīd ir aktivizējušies? A. Ābols. Noteikti, ka jā, jo šajā situācijā, kad tiek apdraudētas mūsu fizioloģiskās vajadzības – veselība, finansiālā situācija un drošība, mūsu ģimene, draugi, mūsu uzmanība vairāk pievērsa šiem jautājumiem un mēs mazāk spējam domāt par kiberdošības apdraudējumiem, apzināt tos, kā rezultātā kļūstam daudz vieglāk ievainojami. Tāpēc šajā laikā mums jābūt īpaši modriem attiecībā pret kiberdrošību un interneta higiēnas lietām. J. Tupulis: Vienmēr, kad ir kaut kāds lielāks vai mazāks haoss, karš, uzrodas cilvēki, kuri to grib izmantot savām savtīgajām interesēm. Iesaku sekot Latvijas interneta drošības aģentūrai CERT – viņi savā mājaslapā un sociālajos tīklos ziņo par dažādiem apdraudējumiem. Kā pašreizējā situācija, kad daudzi strādā no mājām, ietekmēs lietu kārtību nākotnē? J. Tupulis: Domāju, ka pārmaiņas būs daudzās sfērās. Piemēram, attālinātajās mācībās tagad aktīvi tiek izmantotas virtuālās izglītības platformas, un domāju ka arī turpmāk tā būs, lai arī skolēni, protams turpinās apmeklēt skolu. Mēs joprojām iesim uz veikalu, bet vairāk iepirksimies internetā, tas ir viennozīmīgi. Pēc kāda laika, kad kritiskā masa būs sasniegta, arī šie uzņēmumi būs spējīgi piedāvāt jaunus, interesantus un labākus pakalpojumus. Noteikti būs labāk. A. Ābols: Domāju, ka daudz kas mainīsies un liela loma šo izmaiņu procesā būs IT, tas būs galvenais pārmaiņu virzītājspēks, nosakot to, kādā virzienā iesim un kāda būs mūsu nākotne.
4/3/202030 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

5 interneta higiēnas ieteikumi, lai pasargātu sevi strādājot attālināti

5 interneta higiēnas ieteikumi, lai pasargātu sevi, savu ģimeni un bērnus, strādājot attālināti. Vai ir vērts izmantot antivīrusu? Pie kā mūs ir novedis GDPR? Un kā pašreizējā Covid-19 krīze mainīs mūsu darba paradumus? Uz šiem un citiem jautājumiem #DigitālāsBrokastis podkāstā atbild TietoEVRY speciālisti Jānis Tupulis un Artis Ābolts. Savukārt tehnoloģiju top 10 augšgalā, pirmkārt, Apple AirTags izsekošanas ierīces, otrkārt, YouTube cīņa pret TikTok ar jaunu “lietotni” Shorts un, treškārt, Facebook Messenger laiž klajā desktop versiju. Noklausies jaunākās #DigitālāsBrokastis ar Arti un Rihardu - galdu klāj TietoEVRY!
4/3/20201 hour, 54 seconds
Episode Artwork

Cilvēki izslāpuši pēc sporta pārraidēm - pievēršas eSportam: NBA, FIFA, F1, NASCAR

Izklaidē sevi ar #DigitālāsBrokastis podkāstu, kura tehnoloģiju TOP10 augšgalā: sporta zvaigznes pievēršas eSportam, kas izpelnas lielu skatāmību; interneta savienojuma problēmas koronavīrusa dēļ; pasaules debiju piedzīvo Huawei P40 sērijas tālruņi. Noklausies #DigitālāsBrokastis podkāstu ar Arti un Rihardu!
3/27/202036 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Kā labāk strādāt attālināti un Nokia jaunās paaudzes telefoni

Iepriecini sevi ar jaunāko #DigitālāsBrokastis podkāstu, kurā viesojas Andra Čudare no Delfi.lv jaunā podkāsta “Zinātne vai muļķības”. Apspriežam kā labāk organizēt darbu attālināti un apskatām top 7 tehnoloģiju pasaules jaunumus: Nokia jaunās paaudzes telefoni - 8.3 5G, 5.3, 1.3 un 5310; Latvijā radīti dzīvību glābjoši ideu prototipi Covid-19 novēršanai hakatonā HackForce; publicētas PS5 un XBOX Series X spēļu konsoļu specifikācijas. Noklausies #DigitālāsBrokastis podkāstu ar Arti, Rihardu un Andru!
3/20/202036 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Samsung S20+ apskats un latviešu lauksaimniecības drons AirBoard Agro

Uz kārā tehnoloģiju zoba podkāstā #DigitālāsBrokastis gan Samsung Galaxy S20 Plus apskats, gan aizvadītās nedēļas tehnoloģiju top 10, kura augšgalā: latviešu lauksaimniecības drons AirBoard Agro; Escobar Fold telefonu krāpniecības shēma; Igaunijā izveidota Baltijā jaudīgākā elektroauto uzlādes stacija. Noklausies #DigitālāsBrokastis podkāstu ar Arti un Rihardu!
3/13/202033 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Kā maksāsim nākotnē un vai skaidras naudas izmantošana jau netuvojas noslēgumam?

Kad Latvijā tirgus pārdevējai par kartupeļiem varēsim samaksāt bez skaidras naudas un kāpēc jaunattīstības valstis digitālo maksājumu attīstībā nereti ir soli priekšā? Kur ir robeža starp digitālu maksājumu inovatīviem risinājumiem, to ērtumu, ātrumu un mūsu privātumu? Par šiem un citiem jautājumiem ar “Tieto Evry” stratēģisko produktu vadītāju Edgaru Bremzi un Izstrādes nodaļas vadītāju Sergeju Jefimovu sarunājas Latvijas Radio 6 Latvijas Universitātes radio NABA raidījuma “Digitālās brokastis” vadītāji Artis Ozoliņš un Rihards Blese. Kādās valstīs darbojas “Tieto” un no kādām nāk jūsu klienti? Lasīju, ka pavisam jums ir turpat 24 tūkstoši darbinieku. S. Jefimovs: Digitālo maksājumu nodaļas klienti atrodas gandrīz visās pasaules malās, pavisam to mums ir ap 80, sākot no tādām valstīm kā Dienvidāfika, Maldīvas, un beidzot ar Eiropas valstīm, piemēram, Nīderlande vai Latvija. Savukārt Latvijā strādā ap 800 cilvēku, 300 no tiem – Digitālo maksājumu nodaļā. Esam lielākais IT un finanšu uzņēmums Ziemeļvalstīs. Vai šobrīd, digitālajā laikmetā, pastāv kādi ierobežojumi, kur uzņēmums atrodas? S. Jefimovs: Tādu robežu nav, taču jārēķinās, ka katrā valstī var būt atšķirīgi kultūrvēsturiski aspekti un likumi, kas jāņem vērā, lai mūs produkts atbilstu konkrētās valsts iedzīvotāju vajadzībām. Arvien vairāk cilvēku skaidras naudas vietā izvēlas bezskaidras naudas norēķinus, to pašu ceļu iet arī valsts iestādes, piemēram, Latvijas pašvaldības. Kā jūs vērtējat pāreju uz elektroniskajiem maksājumiem gan Latvijā, gan pasaulē kopumā? E. Bremze: Šī tendence ir viennozīmīga, jo skaidra nauda ir dārga – tā ir kaut kur jāpārskaita, jāglabā, tā nenes nekādus peļņas procentus, vajadzīgi cilvēki, kas ar to fiziska darbojas un kopumā tās apstrāde ir dārga un saistīta ar daudz liekiem procesiem, bez kuriem var arī iztikt. Šī tendence vērojama visā pasaulē, taču dažādās valstīs attīstās dažādos tempos – ir jaunattīstības valstis, kur attīstība ir daudz straujāka, jo tajās ir vairāk jaunu cilvēku, sabiedrība kopumā ir jaunāka un ātrāk pierod pie izmaiņām. Piemēram Āzijā, Ķīnā ļoti populāri ir QR kodu mobilie maksājumi. Ir arī valdības, kas ļoti motivē attiekšanos no skaidras naudas, piemēram, Indijā vienā dienā no apgrozības izņēma lielos naudas nominālus, tādā veidā liekot cilvēkiem aktīvāk pāriet uz mobilajiem maksājumiem. Nereti mobilais telefons ir vienīgais, kas cilvēkiem šādās lielās valstīs ir pieejams, jo atšķirībā no mums, tur to banku, iespējams, ne tuvu nav tik daudz. E. Bremze: Tieši tā, un mūsu vēsture apliecina, ka karšu maksājumi ir laba alternatīva skaidrajai naudai, taču tie nenodrošina visus procesus, piemēram, fiziska persona nevar pieņemt kartes maksājumu, jo būtu pārāk dārgi katram nodrošināt savu POS terminālu, tāpēc valstīs, kas skatās tālāk, ir ieviesti mobilie risinājumi – dažādi QR kodu maksājumu veidi, ļaujot savstarpējus norēķinu veikt arī privātpersonām. Diemžēl Latvijā šie mobilie maksājumi nav tik ļoti attīstījušies, kaut gan jāuzteic Latvijas Banka, kas šajā jomā ir ļoti daudz darījusi, ieviešot zib maksājumus un ieviesuši zib saites, kas piesaista kontu mobilajam telefonam. Komercbankas mums ir lēnākas, bet ceru, ka tuvākajā nākotnē arī mums būs iespējas veikt šādus maksājumus. Šķiet, ka FinTech uzņēmumi tirgū mēģina ielauzties ar inovācijām, attīstot jaunas idejas, projektus, savukārt bankas iepaliek. Kā jūs redzat šo procesu? Jo jūs tomēr esat tie, kuri veido šos risinājumus. E. Bremze: Šobrīd FinTech vai jaunuzņēmumu motivācija, protams, ir būt ātrākiem, veiklākiem par bankām, viņi atšķirībā no bankām, kuras ir konservatīvi uzņēmumi, var uzņemties lielāku risku – ja viņiem ideju izdodas realizēt dzīvē, tad tā ir iespēja nopelnīt lielu naudu, jo tad šos mazos inovāciju uzņēmumu nopērk banka vai tehnoloģiju gigants, taču ja ideju īstenot neizdodas, lielu zaudējumu jau nav, lielākoties tikai pašu ieguldītais laiks. Kas ir tie pakalpojumi, ko “Tieto Evry” šajā jomā piedāvā saviem klientiem un vai šie risinājumi tiek arī programmēti uz vietas Latvijā? E. Bremze: Mēs piedāvājam maksājumu neredzamo daļu – tas ir tas, kad jūs nopīkstiniet karti vai veicat pārskaitījumu, lai tas dažu sekunžu laikā nonāk pie maksājumu saņēmēja. Mūsu galvenais uzdevums ir nodrošināt, lai varētu notikt liela transakciju apstrāde, maksājumi būtu ātri un droši, jo, ja runājam par bankām, esam pieraduši, ka mūsu kartes vai jebkurš cits maksājums notiks, nepieļaujam situāciju, ka kādu dienu viss varētu apstāties, jo tad pamatīgi ciestu bankas reputācija.   S. Jefimovs: Par izstrādi varu piebilst, ka lielākā daļa no produktiem, ko mēs ražojam, top tepat Rīgā, bet dažas izstrādes vienības atrodas Zviedrijā un Indijā. Taču mēs Rīgā esam tie, kas izdomā, kā šie risinājumi varētu izskatīties. Kādā virzienā attīstīsies digitālie maksājumi un kas varētu būt nākamās jaunās lietas, ko mēs šajā jomā varētu sagaidīt? Kā varētu maksāt ātrāk un efektīvāk? E. Bremze: Daudzās citās valstīs cilvēki par ļoti ērtu atzinuši QR kodu izmantošanu. Maksājot ar tiem, nav jāpīkstina, bet gan ar mobilo telefonu jāskenē QR kods. Šāda sistēma ir plaši izplatīta, piemēram, Zviedrijā to izmanto mazie ielu tirgotāji - viņi var vienkārši uz papīra izdrukāt QR kodu, kuru noskenējot pārdevējam var ieskaitīt naudu. Tur arī baznīcā pie ziedojumu kastes ir QR kods. Somijā mūsu klientam testējām lietotāja autentifikāciju pēc sejas atpazīšanas – tur bija izveidota pilotkafejnīca, kurā apmeklētājiem maksājot bija nevis jāpīkstina, bet viņu sejas atpazina 3D kameras, bet pirms maksājuma jāapstiprina piekrišana summai, nospiežot OK pogu uz monitora, un maksājums ir veikts. Tad tika aprēķināts, ka šāda veida maksājumi ir dažas sekundes ātrāki, jo nav jātērē laiks telefona izņemšanai no kabatas vai somas, vienkārši jāpieiet pie kases. Nesen ziņojām par jauna koncepta veikalu – Amazon Go – tur pircējs ieiet, paņem preces un vienkārši iziet ārā, bet nauda no konta tiek noskaitīta atbilstoši datiem, ko sniedz veikalā izvietotie sensori. Vai šāds modelis ir jauns modes kliedziens, kas var pārņemt visu pasauli? E. Bremze: No maksājumu viedokļa jau tur nekā jauna īsti nav, jo tos mēs jau tagad varam šādā veidā apstrādāt – lielākās starpība droši vien ir šī veikala iekārtojumā, lai būtu iespējams uzskaitīt preces, ko pircējs ir paņēmis no plauktiem un zinātu, kādu summu jāiekasē. No maksājumu apstrādes viedokļa būtiski ir saprast, ka tas ir tas īstais klients, kurš maksā, un tur varētu būt nozīme, piemēram, ģeolokācijas datu uzmantošanai – ja jūs tikko esat bijis viena veikalā, tad pēc minūtes nevarat būt citā veikalā, citā valstī.
3/11/202028 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Digitālo maksājumu trendi un nākotne

Svaigākajā #DigitālāsBrokastis podkāstā atklājam digitālo maksājumu attīstību nākotnē. Cik tālu attīstījušies digitālie maksājumi Latvijā un pasaulē? Kādi būs nākotnes zibmaksājumi? Kas sekos pēc pīkstināšanas? Atbildes servē TietoEVRY speciālisti Edgars Bremze un Sergejs Jefimovs. Top 10 tehnoloģiju ziņu augšgalā: - zinātnieki izgudrojuši elastīgu betonu, - jauna mūzikas straumēšanas platforma Resso, - Twitter testē pazūdošus ierakstus jeb Fleets. Noklausies #DigitālāsBrokastis podkāstu ar Arti un Rihardu!
3/6/202057 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Pirmais pilna izmēra pārtikas veikals bez kasieriem

Nogaršo jaunākos tehnoloģiju gardumus #DigitālāsBrokastis podkāstā: Sietlā atvērts pirmais Amazon Go pilna izmēra pārtikas veikals bez kasieriem; Huawei atklājis salokāmo viedtālruni Huawei Mate Xs; narko dīleris pazaudē 58 milj. ASV dolāru vērtus Bitkoinus. Šīs un citas tehno ziņas kopā ar Arti un Rihardu!
2/28/202036 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Dubaijā pārspēts cilvēka lidojuma augstuma rekords

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu TOP 10 augšgalā šonedēļ: Dubaijā vīrs paceļas rekordaugstumā ar reaktīvo raķešu spārniem; Latvijā 1. reizi elektrokartinga čempionāts bērniem; Indiešu politiķis izmanto deepfake video vēlēšanu kampaņā. Tehnoloģiju ziņu topu šoreiz pasniedz Artis, Rihards un brokastu viesis Kaspars Salenieks no podkāsta “Ctrl+S”.
2/21/202038 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Samsung S20 paaudzes un Z Flip telefonu apskati un A51 un Note 10 Lite praktiskie testi

#DigitālāsBrokastis podkāstā šoreiz vairāku telefonu apskati. Vai ir vērts pirkt jauniznākušos Samsung S20, S20+, S20 Ultra un salokāmo Z Flip? Ja nav pa kabatai, varbūt noderēs budžeta telefonu Samsung A51 un Note 10 Lite telefonu praktiskie apskati. Un, protams, tehnoloģiju ziņu top 5. Šoreiz top augšgalā noturējies koronavīruss, kura dēļ atcelta lielākā mobilo tehnoloģiju izstāde Mobile World Congress Barselonā. Samsung jaunā Galaxy Buds Plus paaudze ar 2 reizes ilgāku bateriju. Un skaists update Google Earth View ar gleznainākajiem zemeslodes skatiem. Šos un citus jaunumus servē šefpavārs Artis ar Rihardu un Ingunu pie šķīvjiem.
2/14/202037 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Mazinoties virtuālās realitātes izklaides funkcijai, pieaug tās praktiskais pielietojums

Laiks, kad virtuālā realitāte tika saistīta tikai ar izklaides iespējām, jau sen ir pagātnē, jo attīstoties tehnoloģijām tiek rastas arvien jaunas iespējas, kā to izmantot izglītības, veselības, būvniecības, kā arī citiem ļoti praktiskiem mērķiem. Tā var būt iespēja attālināti apsaimniekot mežu, izstaigāt objektus tūkstošiem kilometru attālumā, atpūsties un relaksēties darba dienas vidū un paveikt daudz ko citu praktiski noderīgi, ietaupot laiku un līdzekļus. Par to LR6 Latvijas Universitātes radio NABA raidījumā “Digitālās brokastis” vadītāji Artis Ozoliņš un Rihards Blese sarunājas ar “TietoEVRY” mārketinga un komunikācijas vadītāju Ingu Grencbergu un vadošo programmētāju Igoru Vasiļjevu. Cik tālu mēs esam no tā, lai īstās realitātes sajūtas spētu atdarināt virtuālajā? Pavisam aizstāt to laikam īsti nevarēs, jo fiziskās sajūtas mums tomēr arī ir ļoti mīļas. I. Vasiļjevs: Tehnoloģiju attīstība lieliem soļiem skrien uz priekšu, tās tirgū paliek aizvien pieejamākas, arī cenas krīt. Primāri mēs uztveram ar redzi un dzirdi, šīs sajūtas atdarina mūsu virtuālo realitāti, un ar to pilnīgi pietiek, jo, ja mēs paskatāmies, kā smadzenes ļaujas ilūzijai, tad arī tās visas sajūtas var arī caur redzi izjust. Ja mēs izvērtējam visus šos maņu orgānus – redzi, dzirdi, smaržu un tausti, sanāk, ka visvieglāk smadzenes ir apmānīt caur redzi? I. Vasiļjevs: Tauste jau tiek simulēta pietiekami reālistiski. Tehnoloģiski mēs jau varam simulēt arī smaržu un kaut kādus garšas izjūtas receptorus  – to ļauj izdarīt mikromodulārās ķīmijas laboratorijas, taču pagaidām tas nav tik plaši pieprasīts, piedāvājumu rada pieprasījums. Tomēr kopumā pagaidām lielākais izaicinājumus ir šīs smaržas un garšas sajūtas simulēšana. Kur jūs saskatāt virtuālās realitātes praktisko pielietojumu, kaut kādu pievienoto vērtību – tā ir tikai izlaide vai tai arī ir kādi nopietni profesionālie izaicinājumi? I. Grencberga: Virtuālās realitātes izmantošana izklaides jomā arvien straujāk samazinās par labu reālam pielietojumam  visdažādākajās praktiskās jomās – medicīnā, arhitektūrā, būvniecībā, ražošanā, tā vairs nav tikai spēlīšu sadaļa, tās ir reālas lietas, kuras ikdienā cilvēkiem palīdz un dod vērtīgāko, kas mums ir – laiku. Piemēram, “TietoEVRY” galvenajā birojā Helsinkos ir biroja virtuālā tūre, ļaujot jaunajiem darbinieki pirms savas pirmās darba dienas virtuāli izstaigāt telpas, ieraudzīt kolēģus, noskaidrot viņu amatus, uzzināt, kur atrodas kafijas automāts. I. Vasiļjevs: Mūsu birojā ir “Tieto Electronics Gym” – radošā tehnoloģiju telpa mūsu darbiniekiem, kur mēs pētām arī virtuālās realitātes iespējas, izmantojot tehnoloģijas un programmatūru. Mēs pētām tās lietas, kuras tirgū vēl nav pieejamas vai arī ir ļoti dārgas –varam tās savā tajā telpā radīt, izstrādājot elektroniskos risinājumus, mikroshēmas un ar 3D printeri izdrukāt korpusu. A. Ozoliņš: Redzamākais līdzeklis realitātes simulēšanai ir brilles, kādus vēl rīkus izmanto realitātes atdarināšanai? I. Vasiļjevs: Jā, primāri tās ir brilles. Šobrīd tās ir ļoti lielas, kā ķieģelis uz galvas, bet to gabarīti ar laiku samazinās, un pienāks brīdis, kad šīs brilles būs tikpat lielas kā parastās optiskās brilles, vēl tālākā nākotnē tās varētu būt kontaktlēcas. Papildus vēl nāk austiņas, cimdi taustei, un tērps, lai izjustu objektus virtuālajā realitātē. Attīstot kustības izjūtu, tehnoloģiski nav sarežģīti radīt tādu kā sfēru, kurā cilvēks ieiet iekšā un tad šī sfēra uz lodīšu pamata it kā kustās apkārt ap sevi, ap savu asi, un tad cilvēks iekšpusē var iet visos virzienos. Tas ir viens no kustības un pārvietošanās virtuālajā telpā attīstības virzieniem. Jāpiebilst, ka, izmantojot virtuālās realitātes tehnoloģijas mājas apstākļos, telpā jābūt diezgan drošai videi, lai pārvietojoties netīšām uz kaut kā neuzkāptu vai kaut ko nenogāztu. Kādiem vēl nolūkiem vēl jūs izmantojat virtuālo realitāti? I. Grencberga: Viens no “TietoEVRY’ lielākajiem projektiem ir virtuālais mežs, kurš izstrādāts kopā ar skandināvu mežu uzņēmumu “Metsä Group” – tas nozīmē, ka sēžot birojā pie galda tu vari staigāt un apsaimniekot savu īstu mežu, tādējādi ietaupot laiku un naudu tā apsekošanai klātienē. Tas sniedz iespēju virtuālā vidē novērtēt mežu, saprast, cik lieli būs ieņēmumi, izcērtot to šodien vai arī izdarot to pēc gada. Tur var arī virtuāli sastādīt jaunus kokus. Vēl viens no “Tieto” virtuālās realitātes projektiem ir Norvēģijā datu centrs – tas ir ļoti drošs, iebūvēts tālu Norvēģijas kalnos un, lai, klientiem to parādītu nemērojot tūkstošiem kilometru tālo ceļu līdz pašam centram, ir radīta iespēja to kopā ar klientu izstaigāt un iepazīt drošības risinājumus, sēžot birojā pie galda. Kā jūsu uzņēmums veicina izpēti un attīstību, vai jūs sadarbojoties ar zinātniekiem? I. Grencberga: Mūsu Somijas kolēģi, kuri īsteno mūsu nozīmīgākos virtuālās realitātes projektus, šobrīd kopā ar Somijas zinātniekiem strādā pie virtuālās realitātes projektiem un viena no interesantākajām lietām veselības nozarē, ko viņi ir izstrādājuši un testē, ir virtuālās realitātes brilles relaksācijai, meditācijai. Šīs brilles darba dienas vidū var uzlikt, un tās ļauj relaksēties un meditēt, arī izmēra asinspiedienu. Kāds potenciāls ir Latvijā virtuālās realitātes projektu attīstībā? Latvijā mēs sadarbojamies ar studentiem – viņi veica izpēti būvniecības nozarē un mēs kopā ar kolēģiem analizējām, ar kādiem rīkiem varētu veikt un apsekot būvniecības procesu no projekta līdz finišam un skatīties, kādas ir iespējamās novirzes un jau laicīgi tās koriģēt. Viens no veidiem varētu būt telpas skenēšana ar dažādiem paņēmieniem un tās apsekošana ar virtuālās realitātes palīdzību. Kādi ir virtuālās realitātes attīstības virzieni? Notiek izpēte un jau ir taustāmi rezultāti neirointerfeisā smadzenēm, – apejot mūsu maņu orgānus, informācija pa tiešo jau tiek nodota smadzenēs. Pavisam nesen Elons Masks ziņoja, ka viņi pēta iespēju pieslēgt pirmajam cilvēkam tādu smadzeņu skanētāju. Kopumā virtuālā realitāte attīstās pieprasījuma virzienā – tiek strādāts pie tā, ko vēlas gala patērētājs. Piemēram, arī tajā pašā papildinātās realitātes jomā, ka var aiziet uz trenažieru zāli, uzvilkt brilles un ieraudzīt savu virtuālo treneri, kuš seko jūsu kustībām un stāv blakus un koriģē treniņa procesu. Un visi, kas vēlas strādāt jūsu uzņēmumā jau arī virtuāli var ar to iepazīties? I. Grencberga: Jā, iepazīties ar mūsu biroju virtuāli iespējams try.tieto.lv
2/7/202023 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Virtuālās realitātes iespējas, izaicinājumi un nākotnes trendi

#DigitālāsBrokastis podkāstā saruna ar TietoEVRY par virtuālās realitātes praktisko pielietojumu un iespējām mūsdienās, kā arī nākotnes izaicinājumiem. Kuru cilvēka maņu ir visgrūtāk atdarināt? Cik tālu esam no dienas, kad varēsim pārvākties uz dzīvi hiperrealitātē? Vai virtuālā realitāte ir tikai izklaidei? Uz šiem un citiem jautājumiem palīdz atbildēt TietoEVRY vadošais programmētājs Igors Vasiļjevs un Mārketinga un komunikācijas vadītāja Inga Grencberga. Protams, neatņemama sastāvdaļa ir tehnoloģiju ziņu top 10, kura augšgalā šoreiz gozējās emoji jaka no uzņēmuma Ford, kura palīdzētu velobraucējiem komunicēt vizuāli ar apkārtējiem. Google Assistant piedāvā saglabāt savas atmiņas digitāli ar “Reminder” funkciju. Koronavīruss ietekme tehnoloģiju pasaulē - no nepiegādātiem Nintendo Switch līdz Uber brīdinājumiem par slimiem taksometru šoferiem. Šie un citi jaunumi no Arta un Ričija!