Winamp Logo
Delfi Briifing: ülevaade päevakajalistest teemadest Cover
Delfi Briifing: ülevaade päevakajalistest teemadest Profile

Delfi Briifing: ülevaade päevakajalistest teemadest

Estonian, Political, 1 season, 8 episodes, 2 hours, 50 minutes
About
Eesti Päevalehe ja Delfi vanemtoimetaja, teen Delfi Briifingu nimelises saates ülevaateid päevakajalistest teemadest.
Episode Artwork

Delfi Briifing 26. oktoobril 2017: miks me ei saa nii palju palka kui prantslased?

Delfi Briifing selgitab seekord Euroopa liikmesriikide poolt kokku lepitud lähetatud töötajate direktiivi ja esitab küsimuse, et miks me ikkagi ei ole veel jõudnud palkades jõukamatele riikidele järele. Nimelt on just riikide suured palgavahed selleks põhjuseks, miks mõned Euroopa riigid soovivad takistada oma siseturgudel odava tööjõu pakkumist naaberriikidest. Delfi ja Eesti Päevalehe vanemtoimetaja Lauri Tankleri kõrval arutab palkade ja tootlikkuse teemat Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja.
10/26/201729 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Delfi Briifing 21. septembril: kuritöö ja kandidaat

Eesti Päevaleht leidis Tallinnas kohalikel valimistel kandideerijaid uurides, et vähemalt 29 inimest on viimase kümne aasta jooksul kuriteos süüdi jäänud. Kuidas seda taustauuringut tehti, mida need inimesed rääkisid ja kui palju peaks üldse kuritegelikku tausta kandidaatide puhul meenutama, arutlevad Eesti Päevalehe reporterid Otti Eylandt ja Mihkel Tamm.
9/21/201722 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Delfi Briefing ENGLISH version: Will EU Start Competing with NATO?

The European ministers of defense and foreign affairs are going to be gathered in Tallinn, Estonia in the first week of September to discuss increased cooperation between EU member countries. Why is this such a controversial issue, what's on the table, and what in the world is PESCO? We discuss this with NATO Secretary General Jens Stoltenberg in this special English language edition of Delfi Briefing.
9/3/201719 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Delfi Briifing 3. septembril 2017: kas nüüd hakkame Euroopa kaitseväge ehitama?

Euroopa liidu kaitse- ja välisministrid räägivad üha enam Euroopa liidu ülesest kaitsekoostööst. Jutuks tuleb see ka Tallinnas ja kohale lendab ka NATO peasekretär Jens Stoltenberg. Mida see Euroopa suurenenud kaitsekoostöö tähendada võib ja kas sellest võib saada NATOle konkurent, seda oli mul võimalik Stoltenbergiga enne tema visiiti ka arutada.
9/3/201717 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Delfi Briifing 27. augustil: kuidas kolmapäeval Soosaare soos maailma päästeti

Eestimaa looduse fondi kaudu organiseeritud soode taastamise projekti esialgne eesmärk oli hoida liigirikkust, kuid sellega käib kaasas veel üks kliimamuutuste vaatenurgast oluline aspekt - kuivendatud sood emiteerivad süsinikku rohkem kui seovad. Kuidas on Eestimaa metsad ja sood ja nendega tegelemine kliimale kasulik või kahjulik, kuidas soode taastamine loodusele mõjuma hakkab, sellest räägivad soode taastamise projektijuht Jüri-Ott Salmi ja teadur Liina Remm.
8/27/201720 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Delfi Briifing 7. augustil: kuidas USA uued sanktsioonid maailma muudavad

USA presidendi poolt 2. augustil alla kirjutatud sanktsioonid Venemaa vastu on täiesti uutmoodi meetmed. Neid saab leevendada vaid USA kongress ja need hakkavad mõjutama ka Euroopa liidu ettevõtteid, mis Venemaaga koostööd tegema hakkavad. Miks lähenesid ameeriklased sel korral niimoodi? Kuidas võiks Venemaa president nendele vastata? Praha rahvusvaheliste suhete instituudi teadur Mark Galeotti arutleb Venemaa võimaluste üle.
8/7/201719 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Delfi Briifing 19. juulil 2017: vaguniäri võimalikkusest Venemaal

Eesti riigifirma EVR Cargo äriplaan hakata Venemaal ehitama raudteevaguneid ja konteinerplatvorme ning rentima neid välja Venemaal tegutsevatele ettevõtetele sattus poliitikute kriitika alla. Samal ajal peaks EVR Cargo püüdma oma väärtust suurendada. Kuidas see kõik kokku sobib, seda selgitab Eesti Päevalehe Ärilehe reporter Ann-Marii Nergi.
7/19/201721 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Delfi Briifing 7. juulil 2017: Yana Toomi musklid

Keskerakonna liige Yana Toom üllatas täna oma kaasvõitlejaid Oudekki Loonet ja Olga Ivanovat teatega, et tema ei kavatse eraldi valimisnimekirjaga kaasa tulla ning kandideerib erakonna nimekirjas Tallinnas kohalikel valimistel. See tähendab aga esialgu, et Keskerakonnale konkureerivat valimisnimekirja ei tule. Eesti Päevalehe vanemtoimetaja Lauri Tankler ja Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora arutavad, kes võidavad ja kes kaotavad selle protsessi tulemusena.
7/7/201720 minutes, 16 seconds