Winamp Logo
DEKOMPRESOR Cover
DEKOMPRESOR Profile

DEKOMPRESOR

Polish, Technology, 1 season, 29 episodes, 1 day, 27 minutes
About
Świat przyspiesza, główne wydania programów publicystycznych, dzienniki, serwisy internetowe, coraz częściej operują ogólnikami, informacja dostępna jest w skompresowanej, streszczonej, pozbawionej kontekstu formie. DEKOMPRESOR postara się przywrócić ją do pierwotnej postaci. Dlatego zawsze pod odcinkiem znajdziecie linki do informacji źródłowych. Dlatego postaramy się uzupełnić luki, powiązać ze sobą czasem odległe myśli - dać Wam spojrzenie na całość.
Episode Artwork

PolCaster 2016: Podcast prawdę Ci powie

O wymaganiach jakie stawia przed nami prowadzenie podcastu opowie redaktor naczelny miesięcznika “Mój Mac Magazyn”,
7/9/201947 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Jak rok po roku powstaje PolCaster

Margo z podcastu "Startup my life", Radek z "Lepiej teraz" i Wojtek z podcastu "Dekompresor /Technologia" rozmawiają o tym, czym dla nich jest podcast, dlaczego warto, jak to u nich było. Oraz o wyzwaniach związanych z organizacją konferencji PolCaster.
6/8/201738 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Czwarta rewolucja przemysłowa i jej mroczne konsekwencje.

Raz na kilka dziesięcioleci człowiek zmienia świat za przyczyną jednego wynalazku. Czasami zmiana jest bardzo szybka i radykalna, innym razem dawkowana w czasie. Jednak w obu przypadkach zmienia się społeczeństwo, obyczaje, dzień codzienny i oblicze ludzkości. Przed nami kolejne zmiany tego rodzaju i ciężaru. Rozpoczynamy rewolucję przemysłową nr 4.
4/4/20171 hour, 9 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Linux, to jedna wielka...

Tym razem ostro zetrzemy się w sprawie sensu i celu rozwoju technologii desktopowych w Linuksie. O ile do zastosowań serwerowych nie mamy zastrzeżeń, nawet więcej - nie damy powiedzieć złego słowa. O tyle Linuks na biurko, to niekończąca się opowieść o zawiedzionych nadziejach i niedopracowanych pomysłach.
3/11/20171 hour, 37 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Przychodzi polityk do informatyka

Prawo, polityka i technologie. Czasami jest to mieszanina wybuchowa, innym razem coś w rodzaju zawiesiny - substancje, których nie da się w sobie rozpuścić, koegzystują obok siebie. Niedawna historia pełna jest rozmaitych e-wpadek, e-antyregulacji i rozmaitych pomyłek. W tym odcinku przedstawiamy kilka z nich, rozwijając wątek styku prawa/polityki i technologii.
2/19/20171 hour, 9 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Internet przyszłości, kiedy i jaki?

Jaki będzie internet przyszłości? I czy długo przyjdzie nam na niego czekać? Już dziś na ukończeniu są projekty, które niebawem dadzą nam zupełnie inne, niespotykane w tej chwili prędkości dostępu do Internetu. Co to zmieni, czy będzie popularne i powszechne?
2/2/20171 hour, 15 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Zawody przyszłości - świat za kilka lat

Sztuczna inteligencja, wirtualne światy, autonomiczne pojazdy, a może służba zdrowia? Po upowszechnieniu się silników, zawód woźnicy przeszedł do historii, ale w zamian pojawiło się zapotrzebowanie na kierowców. Czy jesteśmy obecnie świadkami kolejnej rewolucji?
1/18/20171 hour, 13 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

TECHNOLOGIA (OBS) #64: Czy warto regulować zawody informatyczne?

Troszkę o CES 2017, w tym o samochodach przyszłości. A większość odcinka poświęciliśmy problemowi jakości oprogramowania i systemów tworzonych wokoło nas. Czy na wzór architektury, medycyny czy zawodów prawniczych, informatycy nie powinni być poddani urzędowemu potwierdzaniu kwalifikacji?
1/11/20171 hour, 4 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Eclipse Che, Visual Studio for Mac, Windows Subsystem for Linux

Pięć lat temu nikt by nie uwierzył, w to co dzieje się dziś na naszych oczach. Windows i Linux razem, Visual Studio na Makach, Kompletne środowiska programistyczne w chmurze. Czym jeszcze świat nas zaskoczy?
11/20/201644 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

MacBook Pro Touch Bar, Microsoft Surface Studio, iPad Pro

Z tego odcinka dowiecie się dlaczego nie warto przesadzać ze słowem "produkt", co nowego od Adobe, oraz oczywiście konkretna dawka krytyki pod adresem zarówno Microsoftu, jak i Apple.
11/14/20161 hour, 17 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

BBC micro:bit, atak na Internet, szkoły do reformy, cyfrowe środki antykoncepcyjne

OBS - Odcinki Bez Spinki. W nowej formule odcinka, opowiadamy o ostatnich ciekawostkach ze świata: Projekcie BBC micro:bit, ataku na serwery DNS firmy Dyn, aplikacji pomagającej określić płodność, oraz szeroko o obawach o szkolnictwo u progu rewolucji AI.
10/25/201641 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

PolCaster 2016: Nadajemy podcast na żywo

Jak przygotować się do nadawania na żywo. Jak nadawać, jakie platformy do nadawania na żywo warto wypróbować. Jaki sprzęt jest niezbędny i czy to jest drogie? Co z mediami społecznościowymi?
7/16/201622 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

PolCaster 2016: Podcast jako narzędzie edukacyjne

Czy treść broni się sama? Kiedy warto tworzyć podcast edukacyjny. Jaką rolę w edukacji może pełnić podcasting. O tym wszystkim opowiedzą prowadzący podcasty “Świata w trzy minuty” oraz “Nauka XXI wieku”.
7/2/201645 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

PolCaster 2016: Podcast jako narzędzie rozwoju biznesu

Czy podcasting może mieć wartość biznesową? Czy może być sposobem promocji marki? Na te pytania odpowie broker technologii oraz właściciel startup’u, który ma już międzynarodowy zasięg.
6/25/201634 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

PolCaster 2016: Podcast branding - panel 2

Społeczne elementy marki podkastu (obecność w katalogach; społeczności; łączenie się w większe stacje)
6/18/201630 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

PolCaster 2016: Podcast branding - panel 1

Niezbędne elementy mocnej marki podcastu: nazwa, logo, dżingle, domena, tagi. O tym jak wyróżnić się z tłumu, być zapamiętanym i czy podcaster musi znać się na wszystkim, opowiedzą podcasterzy z wieloletnim doświdczeniem i mocną pozycją wśród polskich podcastów
6/11/201640 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

PolCaster 2016: Podcasterka a inne media (radio, audiobooki)

Właściciel radia http://KonteStacja.com, bloger w http://Kosinski.IT i szef serwisu http://Edukatorium.pl będzie opowiadać o przewagach podcastingu nad innymi mediami. O tym dlaczego wybrał podcast i czy podcasting jest dla wszystkich.
6/4/201646 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

PolCaster 2016: Reklama i marketing podcastu

Tworzysz świetny materiał, ale nie wiesz czy i jak powinieneś go promować? Twoje statystyki zasięgu od miesięcy stoją w miejscu? To prezentacja właśnie dla Ciebie. Ja też przez to przechodziłem, miesiącami zastanawiając się, czy ktokolwiek mnie słucha… Do czasu aż odbyłem przełomową 20 minutową rozmowę. Z tej prelekcji dowiesz się z kim wtedy rozmawiałem i czego się dowiedziałem.
5/28/201651 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - Relacja

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń – zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowszych dokonań współczesnych uczonych. Piknik pozwala zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia, a poprzez przybliżenie warsztatu naukowca zachęca i inspiruje zwiedzających do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej.
5/27/201653 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Pieniądze

Komercyjny sens podkastowania - za i przeciw. Finansowanie podkastingu. Przykłady zarabiania na podcastach.
4/23/20161 hour, 5 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Marketing i reklama

Gdzie szukać odbiorców? Promocja podkastu w internecie i poza nim. Jakie są sensowne formy reklamowe?
4/22/201644 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Rynek podkastów

Podkasting w Polsce, w Europie i na świecie, podobieństwa i różnice. Międzynarodowe platformy, na których warto być. Konkursy i nagrody podkasterskie - co się dzieje na świecie, co możemy zrobić u siebie?
4/21/201657 minutes
Episode Artwork

Od strony słuchawek

Kto słucha podkastów? Charakterystyka odbiorców. Do czego przydają się statystyki i jak je zbierać. Budowanie społeczności - moc zapału i zaangażowania. Czym jest podkasting dla odbiorców?
4/20/201631 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Podcast jako forma komunikacji

Różnice między podkastami a innymi kanałami masowego nadawania (radio, blogi, wideo, netcasty live). Bariery i możliwości podkastowania.
4/19/201633 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Podcast branding

Muzyka w intro, oprawa graficzna - w co warto zainwestować? Zasady iTunes, czyli jak wycisnąć wszystko z tagów. Zalety i wady łączenia się w większe stacje i organizacje.
4/18/201640 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Początek przygody z mikrofonem

Dlaczego warto podkastować?
4/17/201636 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Podcasterem być

Historia wybranych polskich podkastów. Podcasty autorskie, wzloty, upadki i wyciągnięte wnioski.
4/16/201639 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Audio Hijack 3 - Nagrywamy podcast na maku.

W tym odcinku przykładowe zastosowanie Audio Hijack 3 do nagrywania równolegle kilku źródeł audio. Oraz przykład świetnej wtyczki, poprawiającej brzmienie nagrań głosu ludzkiego. Bez przeciągania, bez teoretyzowania, tylko konkretna konfiguracja i komentarz.
1/31/201629 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

PIXEL HEAVEN 2014 - Relacja.

Mamy już gotowy materiał z Pixel Heaven 2014, zapraszamy Was dziś na szybką relację z imprezy. Opowiemy Wam przede wszystkim kogo spotkaliśmy. Zapowiemy najciekawsze rozmowy, powiemy gdzie szukać naszych relacji etc. Do tego garść aktualności ze świata.
6/9/20141 hour, 5 minutes, 34 seconds