Winamp Logo
Dan Bárta: Nevinnosti světa Cover
Dan Bárta: Nevinnosti světa Profile

Dan Bárta: Nevinnosti světa

Czech, Arts, 1 season, 12 episodes, 4 hours, 44 minutes
About
Dan Bárta jako zapisovatel a předčítač. To je nový vltavský podcast Nevinnosti světa. V pěti půlhodinkách Bárta vypráví o cestování, o focení vážek, o světě a o tom, co v něm viděl a cítil. Vydejte se s ním na cestu do Venezuely, Číny, Kostariky, Mosambiku a Indie.
Episode Artwork

Dan Bárta: Nevinnosti světa II. Poslechněte si novou sérii

Dan Bárta nikoli zpívající, nýbrž píšící a čtoucí. Tak se představil v podcastu Nevinnosti světa. V pěti půlhodinkách vyprávěl o cestování, o focení vážek, o světě a o tom, co v něm viděl a cítil. A protože toho viděl a cítil opravdu dost, zrodila se úplně nová pětice povídek. Už podruhé se tak můžete s Vltavou ponořit do hlubin ještě nevinného světa. Dan Bárta se vrátil na Borneo, do Nikaraguy, Mexika, Peru a Srí Lanky. Všechny díly podcastu Dan Bárta: Nevinnosti světa můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/8/20213 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Dan Bárta: Mexiko

Devadesátá léta, dva maníci se poflakují po vyhřáté pláži, kouří trávu a zjišťují, jak se taky dá žít. Že se dá dotahat dříví, udělat oheň, opéct rybu a pak sedět a pozorovat svět. Že můžete úplně klidně risknout ochutnávku podivných bobulí a zahrát si s klukama z vesnice kuličky. Protože ono to všechno nějak dopadne, vždycky se nějak vrátíte domů. Do ospalého a značně zrelaxovaného Mexika nás vezme nová série podcastu Dana Bárty a Českého rozhlasu Vltava Nevinnosti světa.Všechny díly podcastu Dan Bárta: Nevinnosti světa můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/8/202128 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Dan Bárta: Nikaragua

Co když se ve čtyřech jen tak s báglama vydáte na cestu kamsi, kde je v mapě jenom jedna výrazná tečka? Potřebujete k tomu ideálně loď, ideálně navíc s místním kníratým frajírkem, který přesně ví, co je třeba. To se pak spolu s ním pustíte na vratké bárce přímo do vln velkých jak paneláky. A pak už jen doufáte, že ještě někdy stanete suchou nohou na pevné zemi. Do moří Nikaraguy teď vyjeďte s novou sérií podcastu Dana Bárty a Českého rozhlasu Vltava Nevinnosti světa.Všechny díly podcastu Dan Bárta: Nevinnosti světa můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/8/202129 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Dan Bárta: Peru

Na sytě zelené banánovníky se snáší vytrvalý déšť. Obloha potemněla, teplota klesla a nezbývá než zabalený do deky popíjet čaj s limetou, karibským rumem a třtinovým cukrem. A čekat… Čekat, až bude zase možné vyrazit s foťákem na lov. Protože biologie je vášeň, které může konkurovat snad jedna jediná věc. Nebo nemůže? Do Peru plného zásadních rozhodnutí a nejbarevnější palety vážek na světě vás zavede nová série podcastu Dana Bárty a Českého rozhlasu Vltava Nevinnosti světa.Všechny díly podcastu Dan Bárta: Nevinnosti světa můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/8/202126 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Dan Bárta: Srí Lanka

Za světla vstát, cvičit jógu, pak chvíli uhrabávat už uhrabané cestičky, zazpívat si mantry a tak nějak celkově se uklidnit. V centru duchovní obrody, kde jinde. Když se tam navíc potkáte s prošedivělým hipíkem z Bernu nebo se členem barmského buddhistického kléru, obroda je zaručena. Zvlášť pokud už máte za sebou amatérskou humanitární misi. Na Srí Lanku klidnou i zmítanou tsunami se vydejte s novou sérií podcastu Dana Bárty a Českého rozhlasu Vltava Nevinnosti světa.Všechny díly podcastu Dan Bárta: Nevinnosti světa můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/8/202132 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Dan Bárta: Borneo

Hudebník a fotograf Dan, entomolog a ekolog Aleš, kunsthistorik a památkář Jan, estetik a historik přírodních věd Karel, primatolog a ochranář Standa. Pět mužů na jednom místě. Přes den se věnují tomu svému, v noci pak sedí na terase u svíčky a vyprávějí si. Třeba jak se v místních lesích kdysi ztratila jedna bílá paní. Protože ztratit se na Borneu je snazší, než by se zdálo. Blouděte po něm chvilku s novou sérií podcastu Dana Bárty a Českého rozhlasu Vltava Nevinnosti světa.Všechny díly podcastu Dan Bárta: Nevinnosti světa můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/8/202130 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Dan Bárta: Nevinnosti světa

Dan Bárta jako zapisovatel a předčítač. To je nový vltavský podcast Nevinnosti světa. V pěti půlhodinkách Bárta vypráví o cestování, o focení vážek, o světě a o tom, co v něm viděl a cítil. Jak mu skoro explodovala páteř při konzumaci jakéhosi indického povzbuzováku, jak v Jižní Americe gázou ucpával klukovi rozšklebenou ránu, jak v Africe shodou náhod vytvořil potenciální chlapecké fotbalové mužstvo… To všechno s nadhledem a poezií.Všechny díly podcastu Dan Bárta: Nevinnosti světa můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/17/20214 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Dan Bárta: Venezuela

Río Caura a Río Yutajé – dvě řeky Jižní Ameriky, jedna výprava. Sklonek devadesátých let, kajak a na něm dva muži. Na háčku Dan Bárta, na kormidle Thomas, strojní inženýr původem z Vídně. Divoké peřeje i klidný tok, zpěvy oslnivě zbarvených ptáků a rozjímání se náhle mění v městský hvizd, kde na každém rohu číhají nástrahy a nekonečné vynalézavosti dosluhujícího kapitalismu… Do krásné a divoké Venezuely nás zavede podcast Dana Bárty a Českého rozhlasu Vltava Nevinnosti světa.Všechny díly podcastu Dan Bárta: Nevinnosti světa můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/17/202128 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Dan Bárta: Kostarika

Pozorovat havěť všeho druhu, lepší druhy taky fotografovat, po chlapsku tábořit, živit se rybolovem… Z romantických představ o dobrodružné výpravě dokáže déšť v kopcích udělat výpravu ještě dobrodružnější. A možná nakonec i romantičtější. Rozdivočelá řeka duní, břehy se drolí a o poslední zásoby jídla je třeba se dělit s tlupou místních dětí. Však oni to Indiáni nakonec vrátí… Kostariku drsnou i vlídnou přibližuje podcast Dana Bárty a Českého rozhlasu Vltava Nevinnosti světa.Všechny díly podcastu Dan Bárta: Nevinnosti světa můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/17/202125 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Dan Bárta: Mosambik

Praha – Amsterdam – Johannesburg – Národní Park Malolotje – Maputo – pobřeží provincie Inhambane – řeka Save – západní Mosambik na hranici se Zimbabwe. Na předlouhou cestu se vydali tři. Jeden německý entomolog, druhý český lovec brouků, třetí známý hudebník a milovník hmyzu. V africké přírodě na ně čekají hmyzí houfy a taky třeba podařený alkoholový obřad a Zilvar z afrického chudobince… Do nitra Mosambiku vjíždí podcast Dana Bárty a Českého rozhlasu Vltava Nevinnosti světa.Všechny díly podcastu Dan Bárta: Nevinnosti světa můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/17/202124 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Dan Bárta: Jižní Indie

Ranní povzbuzovák z čajových granulí, pak odpolední povzbuzovák z chilli papriček, které na okamžik zadrnčí celou délkou páteře – a člověk je nachystaný na nekonečné výpravy rozhrkaným autobusem. Zkušený průvodce ví a zná „evritink, mister“, takže je čeho se obávat. A navíc jsou Vánoce, nad noční krajinou šumí příroda a za pětadvacet hodin se všechno navždy změní… Cestu do poetické i přízemní jižní Indie přináší podcast Dana Bárty a Českého rozhlasu Vltava Nevinnosti světa.Všechny díly podcastu Dan Bárta: Nevinnosti světa můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/17/202122 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Dan Bárta: Čína

Hong Kong, nové milénium, klimatizovaný přednáškový sál a poctivě uchystané odborné prezentace. Je druhý den mezinárodního odonatologického sympozia a po obědové pauze teorii vystřídá čirá praxe. A právě ta roztančí těsně nad hladinou barevná, štíhlá těla vážek, jako by skoro stály ve vzduchu. Právě ta nemilosrdně konfrontuje grafy se zázrakem přírody; to zjevné s tím niterným. Do Číny za vědou i mimo ni nás vezme podcast Dana Bárty a Českého rozhlasu Vltava Nevinnosti světa.Všechny díly podcastu Dan Bárta: Nevinnosti světa můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/17/202126 minutes, 58 seconds