Winamp Logo
Casablanca Cover
Casablanca Profile

Casablanca

Czech, Adventure sports, 1 season, 102 episodes, 3 days, 1 hour, 21 minutes
About
Casablanca je magazín o cestování, exotice, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství.
Episode Artwork

Češi nepřehlížejí jenom polskou kuchyni, ale celé Polsko, tvrdí Jedlíci na cestách

Dvojice Jaroslav Bouzek a Tomáš Šapovalov cestuje po světě a vytváří atlas místních gastronomií. O desítkách jídel v jednotlivých zemích natáčejí videa a píšou knihy. Říkají si Jedlíci na cestách.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/8/202443 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

U pyramid mi to došlo. Cesta je cíl. Jan Novotný dojel na kole z Prahy do Egypta a Tibetu

Na kole z Prahy do Egypta. Jako zaprášený a unavený student bez peněz se také stal oficiálním hostem jordánského krále a žasnul v horách i u pyramid, kam se dostal vlastními silami. Později dojel na kole za půl roku z Prahy do Tibetu a Nepálu. Objel Austrálii. Vydal se z Bangkoku do Singapuru.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/24/202441 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Na Nepál jeden život nestačí. Horolezec Honza Tráva Trávníček o šrámech i radostech z hor

Nepálský hospodský, horolezec, který stál na vrcholu 5 osmitisícovek, vystudovaný geodet a taky někdejší manažer Znouzecnosti bilancuje svoje vidění světa v cestovatelském podcastu Radia Wave. Nejen něhu Himálaje, ale i těžké životní a lezecké momenty nebo některé méně známé, například jihoamerické zkušenosti.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/19/202444 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Pro Albánii jsem prostě zahořel. Jezdím tam třikrát až čtyřikrát ročně, říká Vladimír Přikryl

Kafe a rakije. Žádný spěch ani v obchodním jednání. Nádherné hory. Chaotická doprava. Charismatické pevnosti. Pláže a bunkry, ze kterých jsou někdy ruiny, ale někdy také sklípky nebo kavárny. Tak charakterizuje svou nejoblíbenější zemi Vladimír Přikryl.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/10/202441 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Jakou mám v horách tepovku? No nevím, říká horská průvodkyně Marie Lollok Klementová aka Děvče z hor

„V horách je to vždycky dobrý,“ říká Marie Lollok Klementová alias Děvče z hor. Horská průvodkyně a cestovatelka vypráví své zážitky z Patagonie, Nepálu i Dolomit. V čem je žena průvodkyně lepší než její kolegové muži? A proč jich je tak málo?Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/4/202440 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Tohle je moje očista! Zdeněk Lyčka splouvá evropské řeky do všech moří kolem dokola

Splul Labe až do Severního moře. Dunaj do Černého moře. Vislu do Baltu, Rhônu do Středozemního moře… Vyhýbá se kempům a stanuje „na divoko“. Řeky podle něj nepatří žádnému státu a o svůj kajak už se dávno přestal bát, že by mu ho někdo ukradl. Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/25/202441 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

V Dominikánské republice jsem viděla otisky šestiprstých rukou, říká cestovatelka Slávka Chrpová

Slávka Chrpová už s kolem navštívila spoustu ostrovů. Například Francouzskou Polynésii, Kapverdské ostrovy, Madagaskar nebo Kubu. Tam byla dokonce pětkrát. A rozhodla se do Karibiku znovu vrátit, tentokrát do Dominikánské republiky. Ta je podle ní „náročná na postřeh“.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/18/202441 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Hora není soupeř. Se smrtí kamaráda se my lezci vyrovnáváme jako se vším. Lezeme, říká Radek Groh

V Himálaji se mu podařil světový prvovýstup na horu Cholatse. Při aklimatizačním výstupu ale zemřel kamarád. Jak se horolezec vyrovnává s tragédií? Radoslav „Radar“ Groh také působí jako člen horské služby v Krkonoších. Co mu to přináší? A jak se ohlíží za svými nejcennějšími výpravami?Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/11/202441 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Romantika, která nesmrdí a nebolí, není romantika. Cestovatelská Casablanca oslavila narozeniny

Co si užít v zasněženém Kyrgyzstánu? Jak neztroskotat v Beringově moři a jak stopovat rybářské lodě? Jak v Patagonii stoupat vzhůru ve stopách nejlepších horolezců minulosti? Jak překonávat hlad, obtíže i bizáry na cestách a sžít se s parťákem nebo parťačkou?Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/4/202459 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Tahiti voní jako školní jídelna. Havaj jako mokrá hlína, tvrdí cestovatel Jakub Neumann

Jak si stopnout loď a zvládnout první oceánskou plavbu? „V Pacifiku bylo po týdnech plavby úplně nad moje chápání, jak je svět obrovský,“ vypráví Jakub Neumann své světoběžnické zážitky, o které se dál dělí jako travel kouč.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/22/202441 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Tropická Evropa plná sopečných kráterů. Martin Stiller vypráví o pestrobarevném Reunionu

Jak se šlape z úrovně moře až na třítisícové sopečné vrcholy? Jaká byla noc na nejvyšším bodě ostrova Reunion? Beskydský chatař a cestovatel Martin Stiller přešel francouzský tropický ostrov od severu k jihu po trase GR2.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/14/202440 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Best of 2023. Cestovatelský podcast Casablanca byl plný dobrodružství

Velká osobní vítězství a sebepřekonání. Hory, moře, pouště. Pěšky, na kole, na lodích a paddleboardu, na paraglidu i na motorce. Oči otevřené a hlavy vnímavé. Nabízíme vám výběr 10 silných a okouzlujících cestovatelských zážitků, vysílaných v roce 2023 v cestovatelské Casablance.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/31/202344 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Banát je jako setkání s vlastní minulostí. Fotograf Ivo Dokoupil vypráví o svátcích v české komunitě

V Banátu, oblasti na rumunsko-srbském pomezí, je šest českých vesnic, kde žije naše krajanská komunita. Jedna z nich letos oslavila 200 let existence. Fotograf a cestovatel Ivo Dokoupil tam už dvě dekády jezdí, fotí svátky a tradiční život a vede místní projekt na místní šetrnou turistiku.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/24/202340 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Stádo divokých mustangů v bouři? Mysleli jsme si, že už jsme v nebi, říká cyklistický pár

Na kole jezdili mezi arizonskými kaktusy i vysoko v horách Colorada. Dálkoví cyklisté a milovníci amerických trailů Johana Šťastná a Roman Bojda jsou první Češka a první Slovák, kteří zdolali tři cyklotrasy ve Spojených státech, označované za Triple Crown bikepackingu.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/11/202349 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Tam se pořád dají zažít nevšední věci, vzpomíná cestovatelka Helena Křenková na kazašský Altaj

Česká cestovatelka a milovnice evropského severu Helena Křenková znovu zamířila do Střední Asie. Naplánovala si výlet pod impozantní čtyřtisícovkou Bělucha na kazašské straně Altaje. Od jezera Rovnováhy stoupala až k vrcholkům Víry, Lásky a Naděje. Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/4/202342 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Z Jižní Ameriky se vrátil s traumatem. Teď hledám balanc v cestování i životě, uvažuje Marek Balicki

„Seznam situací, kdy jsem málem zemřel obsahuje už asi šedesát položek,“ říká s nadhledem český cestovatel vystupující pod přezdívkou Záchranář na cestách. Tříměsíční cesta na motorce po Jižní Americe pro něj byla plná potíží vrcholící zdrogováním, okradením a ohrožením života těsně před odletem.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/27/202340 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

„Nejkrásnější věci jsou skryté a nenápadné.“ Dívčí dvojice zdolala Pacifickou severozápadní stezku

Neobjevený klenot mezi dálkovými traily. Tak označuje dvojice Marie Šnajdrová a Alena Mahlejová alias „Alča a Mája – Aawesome.cz“ drsnou, 2009 kilometrů dlouhou Pacifickou severozápadní stezku ve Spojených státech.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/20/202340 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Je to bordel, ale je to krása, říká o Brazílii spisovatelka Lucie Brejšová

Sedm let života a práce v São Paulu a baťůžkářské cesty s dobrovolnickými pracemi po celých kontinentech bilancuje v cestovatelském magazínu Casablanca Lucie Brejšová.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/13/202344 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Dětem navzdory. Cestu kolem světa jednou docení, ale radši jim to už neříkáme, tvrdí manželé Kočí

Eva a Jan Kočí vyrazili na víc než roční cestu kolem světa. Jejich tři děti se ale na ni moc netěšily, přiznávají manželé. „Opustily domov a nebylo to pro ně snadné. My ale nelitujeme. Svět se mění a není na co čekat.“Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/5/202346 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Váránasí vždycky byla turistická past. Ale zároveň má obrovské kouzlo, říká indolog Jiří Krejčík

Proměny Indie, její poutní místa, vznikající megalomanské stavební projekty, náboženský turismus a oblíbené smaženky z nádražky přibližuje Jiří Krejčík.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/31/202343 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Měli jsme v Afghánistánu štěstí tak akorát, říká Jozef Krajňák o návštěvě země pod vládou Tálibánu

Slovenský cestovatel navštívil na konci loňského roku Afghánistán. Co tam chtěl vidět a zažít? Jak se plánuje cesta do nestabilního regionu? Jaká bezpečnostní rizika taková cesta přináší?Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/22/202342 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

V Čadu jsou nejhnusnější města světa a nejkrásnější muži tam tančí ženám, vypráví Lenka Hrabalová

Velká neznámá jménem Čad? Arabistka, íránistka a cestovatelka Lenka Hrabalová podnikla objevnou cestu po africkém Čadu. Potýkala se s pouštním hmyzem, vypravila se na ostrov v Čadském jezeře a navštívila festival Gerewol.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/17/202342 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Na Balkáně i v životě je lepší volit nesnadnou cestu, říkají Anna Šebestík Vácová a Ondřej Šebestík

Ještěže jsme jeli po Balkáně na kole a ne autem, říkají manželé Ondřej Šebestík a Anna Šebestík Vácová. V novém díle cestovatelského podcastu vyprávějí o svých kilometrech v bosenské krajině poznamenané válkou, v černohorských kopcích i albánské sluneční výhni.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/8/202346 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Svatební cesta po 88 chrámech na Šikoku. Nikola a Slávek Královi vyrazili do Japonska

Manželé Královi jsou „cestovatelsky nevyvážený pár“. On má za sebou dvě cesty stopem kolem světa a navštívil všechny kontinenty. Pro ni byla společná svatební cesta první výlet mimo Evropu. Společně se rozhodli vyrazit na japonský Šikoku Trail.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/25/202343 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

V Saúdské Arábii jsem zažila pouštní vedra, nádherné chvíle i paranoiu, říká Dominika Gawliczková

Více než 10 000 kilometrů a 5 měsíců. 36 obědů a večeří s místními, 15 návštěv u nich doma, 816 volání k modlitbě, 2 skleničky vína, 1 ramadán, 1 pokuta. Takovou statistiku si přivezla česká cestovatelka Dominika Gawliczková ze Saúdské Arábie a také Spojených arabských emirátů, Bahrajnu, Kuvajtu a Kataru.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/18/202343 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Osvoboďte cesty od očekávání. O indickém Ladakhu a jeho laskavosti vypráví Linda Horčičková

Indické sedmitisícovky i České Středohoří je třeba navštěvovat s jasným záměrem, ale bez zbytečných očekávání, radí Linda Horčičková v cestovatelském a outdoorovém podcastu Radia Wave Casablanca.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/3/202342 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Spousta deště. Hodně grónské romantiky. Arctic Circle Trail byl trochu peklo, chválí si cestovatelé

Od přístavu Sisimiut k druhému největšímu ledovci světa vede trasa Arctic Circle Trail, na kterou se vypravili Pavel Stejskal a Jiří Kalát. Jak si užívali severskou krajinu, brodění ledových potoků v dešti a hejna komárů?Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
8/13/202341 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Mořská nemoc šest dní v kuse je krutá. Na lodi je mi ale stejně líp než ve městě, říká mořeplavkyně

„Mořská vlčice“ Maruška Poláková se zamilovala do života na vodě a na lodích. Z Dunaje postupovala do příbřežních evropských vod a nakonec i k plavbám do arktických a antarktických krajin. Nejen své nové zážitky ze Špicberk vypráví v cestovatelské Casablance.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
8/6/202348 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Maminka ušla s dcerkami 500 km až k Baltu: Na mateřské jsem zjistila, že nemám žádné koníčky

Máma, co ráda chodí. Tak si říká Eliška Kopicová, která letos došla se dvěma malými dětmi z Česka až k Baltu. Popisuje to jako velkou výzvu a osvobozující, nejen rodičovskou zkušenost.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
7/23/202341 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Blízký východ poznáte líp sami nebo v malé skupině. Jen tak můžete splynout, radí Marek Čejka

Politolog a specialista na Blízký východ Marek Čejka se označuje za „politologického turistu“. Jaká má nejoblíbenější místa v Izraeli a Palestině? Co jsou jeho doporučení na bezpečný pohyb po regionu? A kde vůbec Blízký východ začíná a končí?Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
7/16/202348 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Vietnam vás vyškolí hned první den. I když nejste „čajoví psychopati“ jako já, říká Jakub Seif

Jakub Seif obchoduje s čajem a jezdí za ním do Asie. Pátrá po nejlepších druzích a starých stromech například ve Vietnamu. Tam letos strávil pět týdnů a navštívil oblasti, kam turisti nejezdí.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
7/3/202348 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Sjeli nepálskou šestitisícovku na kole. Na strach nebyl čas, říkají bikeři Zejda a Novák

Čeští bikeři Tomáš Zejda a Ondřej Novák se pustili do hodně šíleného podniku. Na kolech sjeli – jako první na světě – horu Mera Peak v centrálním Himálaji. Jak sami přiznávají, bylo to za hranou.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/19/202345 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

1,5milionkrát máchl pádlem. Milan Pachlopník plul na kajaku podél kanadských a aljašských břehů

Hluboké okouzlení. Tak mluví Milan Pachlopník o severské divočině. Proplul námořní trasu zvanou Inside Passage. Velryby a kosatky měl na dotek. Jeho kamarádka, profesionální německá houslistka Katy, koncertovala v odlehlých místních komunitách a příroda jim měnila život.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/12/202349 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Nejhorší byly náklaďáky v Guatemale, říká cyklocestovatel Tadeáš Šíma po návratu ze Střední Ameriky

Tadeáš Šíma jel z Kostariky do Mexika na kole. Při nepodařeném paraglidovém přistání si pochroumal koleno a musel zvládnout 3000 kilometrů i s touto obtíží, aby mohl na závěr vystoupit na nejvyšší sopku Severní Ameriky Pico do Orizaba.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/6/202343 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Na dálkových trasách má navrch moje žena, říká Matúš Lašan po 6300 km horami Evropy

Matúš Lašan a jeho žena Ania šli od dubna do listopadu loňského roku z Bulharska do Španělska přes hory Balkánu, Alpy i Pyreneje. „Nebylo to zadarmo,“ říká Matúš. A už teď dlouhou trasu postrádá.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
5/15/202343 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Nejlepší vodáci se rodí u nás v Česku! Paddleboardové objevy na divoké vodě líčí Honza Rott

Jeden z „otců paddleboardingu u nás“ Honza Rott vypráví v nové Casablance o pádlování vestoje na mořských vlnách u pobřeží Fuerteventury, o sjíždění řek na Balkáně, v Jižní Americe a taky o skákání vodopádů na paddleboardu.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
5/7/202340 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Na Maledivách je úchvatný podmořský svět a nejpozornější milenci, říká moderátorka Eliška Soukupová

Herečka a moderátorka Radia Wave Eliška Soukupová se vrátila ze svojí třetí návštěvy Malediv. Jak si vybrat správný ostrůvek a co se na něm dá celý měsíc dělat? Jak je to se sexem na cestách a jakou roli v něm mají kulturní rozdíly? A jak je možné, že jí destinace, která je prototypem luxusní plážové dovolené, změnila život?Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
5/1/202347 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Moře mi dalo všechno. Dobrodružství, rodinu i meditaci. Jiří Denk vypráví o svých plavbách

Letos dokončil etapové obeplutí Jižní a Severní Ameriky. Už dříve obeplul svět kolem dokola. Byl přepaden piráty, uvízl s lodí mezi arktickým ledem a s malou dcerkou doplul na pevninskou Antarktidu. S jednou ženou se během cest rozešel, s druhou se seznámil. Poslechněte si vyprávění Jiřího Denka v cestovatelské Casablance.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/23/202345 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Sedíte u ohně a v dálce zařve lev. Africké zázraky přírody líčí cestovatel Marek Novotný

„Afrika mě uchvátila. Mám plán na několik let dopředu, co bych ještě chtěl vidět.“ Autor nové knihy Tři chlapi na safari vypráví zážitky ze svých šesti návštěv afrických národních parků a příběhy objevitelů tohoto kontinentu, které má rád. Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/17/202340 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Od té doby, co dělám hlouposti, jsem na světě spokojenější, říká paddleboardistka Monika Klemšová

„Většina praštěných nápadů mi v životě vyšla. A nic by se nemělo odkládat.“ Tím se řídí úřednice a paddleboardistka Monika Klemšová. Má za sebou tisíce upádlovaných kilometrů i tři skandinávské expedice.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/9/202345 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Fantazie se proměnila ve skutečnost. Špicberky bylo nejtěžší opustit, říká vědkyně Sokolíčková

Česká vědkyně Zdenka Sokolíčková žila s rodinou dva roky na Špicberkách, kde prováděla akademický výzkum. Na norské souostroví v Severním ledovém oceánu se po intenzivních zážitcích dál vrací.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/2/202344 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Jak se vyznat v Peru. Džungli, turistické pasti i nepokoje líčí Zuzana Bartáková, která v zemi žila

Zuzana Bartáková žila dva roky v Peru a pravidelně se vrací zpět. Letos tam během divokých protivládních protestů cestovala 3 měsíce těhotná. Svoje zážitky z džungle, And i měst bude vypráví v novém díle Casablanky.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/26/202337 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Irák. Zažíval jsem pocity beznaděje v kolébce civilizace, vypráví cestovatel Vladimír Váchal

Emoční chaos prožívá zkušený cestovatel, tlumočník z perštiny a také výtvarník Vladimír Váchal po nedávném návratu z Iráku. Není to jeho první cesta do válkou zničeného státu, ale žádná země na něj ještě nikdy nepůsobila tak neutěšeně.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/20/202347 minutes, 1 second
Episode Artwork

Hory emocí. Vděčnost, zima, zranění. Hikerka Aneta Vachová vypráví o Pacific Crest Trailu

Pacific Crest Trail ze severu na jih nebyl zadarmo. Hikerka Aneta Vachová vypráví o samotě, přírodě, zranění na cestě i hledání vlastního tempa a komfortu dlouhé chůze.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/12/202342 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Pádlování v kanadské Arktidě! Cestovatel Milan Pachlopník líčí nejlepší a nezdravější divočinu světa

Vodák a cestovatel Milan Pachlopník si zamiloval severozápadní teritoria Kanady a arktickou tundru. Nejpřirozenější způsob pohybu v této krajině je po řekách. Strávil tam během minulých dvou dekád už tři a půl roku čistého času.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/5/202348 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Nebát se a vyrazit. Cestovatelská Casablanca oslavila 17. narozeniny

I Pákistánci mají smysl pro humor. A jaký! Jak zdolat Japonsko na kole, ale jet pouze z kopce? Když máte dlouhou slackline, můžou přijít trable nejenom s rovnováhou, ale i se zloději a policií... 10. února se konal narozeninový večer cestovatelského podcastu Casablanca a nabídl přehlídku vypečených cestovatelských zážitků.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/20/202335 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Hory jsou droga a Pyreneje ti dají tisíckrát víc, než sis vysnil, vypráví hikeři Kuboj a Fiki

Ivo Fikrle a Jakub Šolc alias Fiki a Kuboj společně „vytunili“ pyrenejskou trasu Haute Randonnée Pyrénéenne a stvořili svou vlastní „HRP Ultimate Crown“ s odbočkami na exponované hřebenovky a 3 nejvyšší vrcholy.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/30/202343 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

S dětmi do hor i prašné stepi. Rodina Zigáčkových brázdila Kazachstán a Kyrgyzstán na kole

Třítisícová sedla „Nebeských hor“, tedy kyrgyzského Ťan-šanu, a prašná step Kazachstánu. To vše zvládla cyklocestovatelská rodina Zigáčkových z východních Čech. Nový díl podcastu Casablanca je tak o rodinném cestování a Střední Asii.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/23/202338 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Jak chytit čerta. O Austrálii, Tasmánii a ochraně fauny vypráví ošetřovatel David Vala z pražské zoo

Ošetřovatel David Vala z pražské ZOO vypráví o svých zkušenostech z Austrálie a projektech zoologické zahrady na záchranu fauny u „protinožců“.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/15/202352 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Každý den vrchovatě dobrodružství. Pavlína Adam zdolala jako první Češka Great Himalaya Trail

1700 kilometrů přes celý Himálaj. Zhruba 240 000 metrů (!) převýšení. To je nepálský Great Himalaya Trail. Dosud ho zdolala jen stovka lidí. Jako první z Česka se mezi ně zařadila přírodovědkyně a cestovatelka Pavlína Adam. Navíc to bylo během monzunů a v čistě ženském týmu, což se dosud nikomu nepoštěstilo.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/8/202346 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Nejlepší cestovatelské příběhy roku? Best of Casablanca 2022

Uplynulý rok byl v cestovatelském a outdoorovém magazínu Radia Wave plný skvělých hostů a příběhů. Vybíráme desítku z nich jako ohlédnutí. Mezi nimi prvovýstup v Himálajích, nezávislé cestování autostopem, na koloběžce, v rodinném obytňáku, desetitisíce kilometrů pěšky v horách a další zážitky.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/1/202347 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Jaké jsou Vánoce na cestách? Ve stanu na Ukrajině, s Brazilci u bazénu, s rodinou v Íránu

Vánoční speciál Casablanky, cestovatelského a outdoorového magazínu, shromáždil zážitky tří hostů, kteří strávili mnohé Vánoce na cestách v zahraničí. V různých kulturách i v zemích, které tyto svátky vůbec neslaví.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/25/202242 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Strmá krasavice Chumbu a majstrštyk roku. Češi zvládli prvovýstup na himálajskou šestitisícovku

Tři účastníci expedice na himálajskou horu Chumbu, Radoslav Groh, Petr Kejklíček a Juraj Koreň, vypráví o nádherném výstupu na vrchol, na kterém dosud nikdy nikdo nestál.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/18/202242 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Mám rád chaos a moje hranice komfortu je hodně nízko, vypráví 19letý mistr Česka v autostopu

Mladý cestovatel, loňský vítěz Mistrovství ČR v autostopu a nadšený stopař Šebestián Bok se letos vydal do Gruzie a Arménie. Stopem, za několik málo tisíc korun celkových nákladů a „na punk“.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/11/202245 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Neuvěřitelná mořská dobrodružství ve člunu z doby kamenné. Expedice Monoxylon pokračují

Parta českých „šílenců, archeologů a tělocvikářů“ už od devadesátých let rozvíjí principy experimentální archeologie objevnými plavbami na replikách dřevěných plavidel z mladší doby kamenné.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/4/202247 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Stopem z Česka do Indonésie. Splněný sen i těžká výzva cestovatele Tondy Voldřicha

Antonín Voldřich dokončil po osmi měsících svou životní cestu, jak sám říká. Vedla z Česka do Indonésie, a to převážně autostopem. Končila v javánském Bandungu, kde mladý cestovatel kdysi studoval.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/28/202246 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Líbí se mi tam, kde příroda ještě vyhrává, říká cestovatel Tom Mihulka

Tomáš Mihulka žije 7 let v kanadské Britské Kolumbii, živí se realizací dřevostaveb a cestuje po celém světě. O své lásce k horám, džunglím a o starosti o ubývající přírodní bohatství planety mluví v cestovatelském magazínu Radia Wave.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/20/202237 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Z krás Dolomit mi padá čelist v každém druhém údolí, říká cestovatelka Michaela Hrdá

Krásnější hory než Dolomity jsem nepotkala, říká milovnice hor, cestování a dálkových tras Michaela Hrdá. Absolvovala dvě varianty trasy Alta Via a chystá se postupně zvládnout všech dvanáct.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/13/202238 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Co je to pozitivní turismus? Jak se chovat šetrně? Geograf Jan Haruda o zodpovědném cestování

Kulturní a politický geograf, cestovatel, cyklista a propagátor udržitelných metod Jan Haruda uvažuje v Casablance o zodpovědnosti vůči planetě při cestování.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/7/202243 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Dozrál čas na Peru! O Andách a tamních festivalech vypráví fotograf Pavel Svoboda

Všude žijí indiáni, všude jsi hrozně vysoko a všude je spousta míst, kde můžeš být sám... Pavel Svoboda vypráví o svém návratu do jižního Peru.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/23/202244 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Sbírat písničky, odpadky, zážitky a úsměvy. Pavla Kopřivová vypráví o svém cestování

V Chorvatsku začala sbírat písničky. Indonésii se naučila usmívat. V Izraeli trekovat v poušti, v anglickém Glastonbury stavět jurty a uklízet odpadky v obřím rozsahu. Ve Švýcarsku vyměnila písničku za tetování a živila se jako pouliční performerka. Poslechněte si vyprávění Pavly Kopřivové o cestovatelských zážitcích v nové Casablance!Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/16/202242 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Safari je fotografické porno, říká průvodce a fotograf Aleš Malár

Aleš Malár je fotograf a průvodce, který žije posledních pět let částečně na Zanzibaru. Právě o tomto ostrově a východoafrických národních parcích vypráví v cestovatelském magazínu Casablanca.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/9/202245 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Nejdůležitější je být každý den venku! Cestovatelka Heather Anderson má v nohách 72 500 kilometrů

Držitelka titulu National Geographic Adventurer of the Year 2019 Heather Anderson má za sebou tolik nachozených kilometrů, že by dohromady dvakrát obkroužila planetu.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/2/202239 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Je to prostě boží. Veronika Jiříčková objela Irsko na koloběžce

2042 km na koloběžce z Belfastu do Dublinu, tedy kolem většiny zeleného ostrova, a to během 40 dní. Programátorka, cestovatelka a milovnice koloběžek se vrátila ze své expedice.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/25/202243 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Slzy, bouře a sebepoznání. Poutník Tomáš Gavlas vypráví o přechodu Negevské pouště

Tomáš Gavlas je poutník se zálibou v pouštích, filozofii a křesťanství. „Odmalička jsem měl zalíbení v poušti. Sen jsem si pak splnil návštěvou Íránu a Maroka. Když jsem potom ale začal chodit na poutě, připadalo mi, že na putování v poušti nikdy nebudu mít, že je to příliš náročné,“ vypráví v cestovatelském pořadu Casablanca.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/18/202243 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Vítězství. Přerod. Svoboda. Putování po Česku a Slovensku popisuje fyzioterapeutka Zuzana Polanecká

Fyzioterapeutka Zuzana Polanecká vloni obešla Česko. Letos se rozhodla pokořit zhruba 770 km dlouhou Cestu hrdinů Slovenského národního povstání.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
8/21/202240 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Pouštní Hayduke Trail byla nejintenzivnější cesta, co jsem absolvoval, říká „MacGyver“ Jakub Čech

Milovník dlouhých pěších tras Jakub Čech letos absolvoval Hayduke Trail vedoucí Utahem a Arizonou, pouštěmi a některými slavnými národními parky včetně Grand Canyonu.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
8/14/202246 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Pestřejší, než byste si mysleli! O Německu vypráví novinář Tomáš Lindner

Největší sousední země a také cestovatelsky neprozkoumaný terén, to je Německo, které českým cestovatelům často slouží jen jako tranzitní prostor. O regionální různorodosti, skrytých perlách i stereotypech mluví redaktor týdeníku Respekt Tomáš Lindner.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
8/7/202242 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Nic není nemožné. Cestovatel s dětskou mozkovou obrnou Jakub Greschl vypráví svoje zážitky

I když ho cestování někdy bolí, stojí to zato. Jakub Greschl se narodil s dětskou mozkovou obrnou, ale o cestování má zájem jako o nic jiného.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
8/2/202244 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Svoboda je nejdůležitější. Směřuju k tomu i při cestování s dětmi, říká cestovatelka Martina Špatná

Těhotenství, rodina i práce na cestách. Martina Špatná a její rodina cestují po Evropě. Až polovinu některých z minulých let strávila v obytné dodávce. O praktické stránce věci i zážitcích vypráví v novém dílu cestovatelského a outoorového magazínu Casablanca.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
7/19/202242 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Dává mi to obrovský smysl. Lékárník Stanislav Havlíček vypráví o cestování na mise Lékařů bez hranic

Pět misí do čtyř nestabilních zemí. A také tři knihy má za sebou lékárník Stanislav Havlíček, jehož Hlas větru se stal cestopisem roku a dostal Cenu Hanzelky a Zikmunda.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/28/202246 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Nejkrásnější trek Evropy. Milovnice hor Hana Jampílková vypráví o Tour du Mont Blanc

Tour du Mont Blanc je okruh okolo nejvyšší hory západní Evropy, dlouhý 160 km a stoupající přes 9000 výškových metrů. Jaké zážitky si z něj přivezete?Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/13/202238 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Kanadská divočina je obrovská, říká o národních parcích cestovatel a podnikatel Filip Molčan

Filip Molčan, technologický inovátor, nadšenec do přírody a také dobrovolný strážce NP České Švýcarsko, se potřetí vypravil na západ Kanady a na Aljašku. Zážitky z cesty a znalost fungování narodních parků přináší do cestovatelského magazínu Radia Wave.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/6/202242 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Z Česka do Pákistánu a dál na východ. Po tom jsem odjakživa toužil, říká cestovatel Tonda Voldřich

Tonda Voldřich stopoval z Česka do Pákistánu. Na rozhovor pro cestovatelskou Casablanku jsme ho zachytili v krátké pauze doma před pokračováním cesty v Indii a dál na východ.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
5/30/202255 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Na Patagonii je nejkrásnější pohled ze hřbetu koně. Slovenští cestovatelé milují nekonvenční výzvy

Drsná romantika. Mladí slovenští cestovatelé Jozef Kmeť, Pavol Sivý a Lujza Marečková vypráví v cestovatelském magazínu Casablanca o tom, jak byli čtvrt roku v Argentině a putovali na koních.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
5/16/202244 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Po hlavě do Latinské Ameriky. Lenka Kosmatová stopovala z Mexika do Panamy

Studium v Mexiku. Vánoce v Hondurasu. Nový rok v Nikarague… Mladá česká cestovatelka vypráví o své cestě autostopem po Střední Americe a hledání sebe sama na cestách.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
5/8/202240 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Dva roky na karibské pláži. Tomáš Šapovalov vypráví o ostrově Sv. Martina

Hranice Evropské unie uprostřed Karibiku. Bramborový salát jako v Česku. Pláže a rum. Tomáš Šapovalov žil a pracoval na ostrově Sv. Martina.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
5/5/202242 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Lisabon je na rozhraní starého světa a nekonečna. Adam Gebrian vypráví o poznávání měst

Jak navštěvovat a poznávat města? „V Lisabonu jsem zažil věci, které si budu pamatovat do konce života. Mnohem důležitější než nějaký kostel ze 17. století nebo konkrétní památky,“ říká publicista, pedagog a popularizátor architektury Adam Gebrian, autor knihy Dva měsíce v Lisabonu.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/24/202242 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Začíná nám sezona! Čeští lovci bouří milují meteorologii i adrenalin

Blesky, duhy, obří hradby mračen… Dva lovci bouří z Česka mluví o svých dobrodružstvích s fotografováním počasí v cestovatelském a outdoorovém magazínu Radia Wave.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/19/202237 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Zambie je ohromující směs tradičního a moderního. České vědkyně studovaly udržitelnost v Africe

Setkání s africkým princem, tradiční zemědělství v době smartphonů, kukuřičná kaše, ale taky globální změna klimatu. Dvě mladé české vědkyně vyprávějí o své návštěvě Zambie.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/12/202243 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Rudé nebe, bílé písky a dračí taje Sokotry. Cestovatelka Jolana Sedláčková o exotickém ostrově

Náhorní planiny se stromy dračí krve, bílé písky, azurové moře a exotická kultura. Ostrov Sokotra s vlastním jazykem náleží k Jemenu, ale má blíž k východoafrickým břehům.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/4/202243 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Když chceš něco objevit, musíš taky něco opustit. Šestičlenná rodina cestuje už 3 roky v obytňáku

NARUBY.life. Tak si říká šestičlenná rodina Rychtaříkových, která zrekonstruovala obytné auto, pronajala dům a poslední tři roky tráví nomádsky na cestách. Pracují na ekofarmách, cestují a také poznávají, jak se podobný typ cestování v Evropě proměňuje.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/27/202239 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Rusko? Nemůžu na něj přestat myslet. Martin Ryšavý vypráví své zkušenosti a zážitky nejen ze Sibiře

Spisovatel a filmař Martin Ryšavý věnoval značnou část svého dosavadního profesního života Rusku, především tomu sibiřskému. Teď pozoruje, jak mezi Ruskem, které rozpoutalo válku na Ukrajině, a zbytkem světa patrně vzniká nová železná opona.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/14/202246 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Česko je plné překvapení. Jan Hocek vypráví o nové Stezce středozemím

Rodina dálkových tras Via Czechia má nového člena, Stezku středozemím. Spojuje nejjižnější a nejsevernější bod naší země a měří 569 km. „Zapojil jsem i města včetně Prahy,“ říká její tvůrce.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/8/202237 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Není den, kdy bychom na Švédsko nevzpomínaly. Cestovatelky Lucie a Aneta o trase Kungsleden

Ohromující příroda, komáři, sněhová bouře, nadšení. Kamarádky Lucie Fenclová a Aneta Vachová si oblíbily dálkové trasy. Společně přešly švédskou trasu Kungsleden.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/27/202248 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Lenka Vacvalová běžela 1000 km v Rocky Mountains: Potkávala jsem sama sebe v surové podobě

Milovnice ultramaratonských běhů Lenka Vacvalová přeběhla za 18 dní celý Colorado Trail v USA, pokračovala přes zlatokopecká města duchů a trasu zakončila v Never Summer Mountains.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/22/202235 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Kempování na Tasmánii je nádhera, říkají cestovatelé Klára Pecháčková a Martin Bolech

Česká dvojice, která se seznámila až v Sydney, ráda surfuje, cestuje a kempuje. Přestěhovala se do Hobartu, hlavního města Tasmánie, a usiluje o australské občanství.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/8/202244 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Do hlubin pralesa za neznámými žábami a krokodýly. Václav Gvoždík vypráví o africkém cestování

Václav Gvoždík zkoumá obojživelníky a hady. V Česku se věnuje například výzkumu slepýšů, ale rád se vydává do Afriky. Objevuje tam mimo jiné nové, neznámé pralesní druhy. Co přinesly jeho poslední výpravy do Kamerunu a obou konžských republik?Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/23/202241 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Nejlepší cestovatelské příběhy roku 2021 v pořadu Casablanca

Rok 2021 přinesl cestovatelům hodně nejistot i extrémní březnový lockdown s omezením volného pohybu na katastr obcí, a tím pádem také znovuzaměření na domácí hroudu. Přesto se událo několik zahraničních expedic, které vynikly špičkovými sportovními výkony. Sílil příliv knih s cestovatelskou tematikou. Odehrály se výrazné ženské sólo cestovatelské příběhy. A nastala příležitost položit si otázku o postcovidovém osudu autostopu v Evropě.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/2/202241 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Láska až na druhý pohled. O životě v Maroku vypráví cestovatelka a průvodkyně Tereza Huclová

O Vánocích–nevánocích v Maroku, ladovské zimě ve Vysokém Atlasu, bloudění ve Fesu a o svém poznávání severoafrické země vypráví cestovatelka a průvodkyně Tereza Huclová.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/26/202140 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Cestuju za ničím, říká Jana Liška, která jako první a navíc sama přejela European Divide Trail

Jana Liška absolvovala zbrusu nový European Divide Trail. Přejela Evropu od severu k jihu na kole, navíc sama. Urazila víc než 8000 kilometrů a má spousty zážitků. Nikomu jinému kromě autora trasy se to zatím nepovedlo.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/19/202142 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Vedro, džungle a mouchy tse-tse. Čeští vědci vyrazili s pastmi na hlodavce do Ugandy

Skupina českých vědců odletěla v říjnu na expedici do Ugandy. Kromě výzkumu malých savců zažila bouřku v horském pralese, nákupy v milionech místních šilinků i setkání s pravěkými jeskynními malbami.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/13/202141 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Naprostá euforie. O sopkách, Mexiku, Guatemale a dobrovolničení s Petrem Chvílou

Cestovatel, fotograf a dobrovolník Petr Chvíla se potýkal s těžkým návratem z Nového Zélandu a jihovýchodní Asie v době covidu. Pak hledal dobrovolnickou stáž a vydal se do Mexika.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/7/202139 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Cestovat a kreslit. Ilustrátorka Barbora Žižková o tom, jak vystihnout cestovatelské zážitky

Japonsko, Mexiko nebo Thajsko patří mezi země, kam se vydala mladá ilustrátorka a výtvarnice Barbora Žižková. V cestovatelském magazínu Radia Wave vypráví o pavoucích, japonských restauracích i mexických světluškách.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/28/202141 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Opravdu to tu miluju. Zuzana Vančáková objela Česko na kole. Bez plánu, ale s vděčností

„Nešlo mi o žádný sportovní výkon, ale o svobodné poznávání vlastní země a odpočinek od všedních dní,“ říká studentka fyzioterapie Zuzana Vančáková. V létě se rozhodla objet Česko na kole.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/21/202134 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Cestovat „čistě“ nedává nic zadarmo, ale je to svoboda, říká Marek Cvach, který došel do Benátek

Po maturitě pěšky do Benátek. Oklikou přes Švýcarsko a za 30 dní. Anebo 300 km po filipínských ostrovech na kajacích. S jedním šťastným ztroskotáním. Dvě úplně odlišné cesty spojuje snaha Marka Cvacha o „čistý styl“.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/15/202140 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Narozen do dobrodružné rodiny. Lékař a cestovatel Julius Lukeš chce navštívit všechny země světa

Lékař a cestovatel Julius Lukeš shrnuje v cestovatelském magazínu Radia Wave své dosavadní výlety do 100 zemí. Přežil při nich například žahnutí nejjedovatějšího tvora a rozhodl o nouzovém přistání letadla.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/7/202140 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

10 000 letních kilometrů autostopem po Evropě. S rouškou i bez. Šebestián Bok o svém cestování

Student a nadšenec do autostopu Šebestián Bok letos v létě najezdil 10 000 km stopem. Část ve smíšeném páru v rámci Mistrovství České republiky v autostopu a část v rámci svojí měsíční sólo cesty po BalkáněVšechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/31/202135 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Jsme rozsekaní, ale v očích to hoří. Tomáš Petreček vypráví o extrémních závodech a lezení

O expedici na nejvyšší nevylezenou horu světa Muču Kiš v Pákistánu a o mistrovství Adventure Race ve Španělsku vypráví horolezec a extrémní sportovec Tomáš Petreček.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/24/202139 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Pouští i pralesem. Greater Patagonian Trail je trasa jako žádná jiná, vypráví Matúš Lašan

Matúš Lašan vypráví o náročném přechodu Patagonian Trail. Za 112 dní prošel 2662 km úžasnou přírodou Patagonie. A byla to navíc jeho svatební cesta.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/19/202136 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Slow travel po mexicku? Oaxaca a kouzlo barev Mexika podle Evy Kubátové

Proč česko-mexická rodina vezla z Česka na americký kontinent 109 čokolád a Pražské Jezulátko k tomu? Autorka Mexikopedie vypráví o svých zážitcích z Mexika.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/10/202143 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Autostop žije! I po covidu. Šimon a Prokop Gregarovi „stopují východ“

„Vyzkoušeli jsme kdysi stop v Gruzii a už se bez něj nemůžeme obejít,“ říkají bratři, kteří milují východní země a autostop.Všechny díly podcastu Casablanca můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/4/202145 minutes, 14 seconds