Winamp Logo
Boomer Talk Cover
Boomer Talk Profile

Boomer Talk

Czech, Hobbies, 1 season, 56 episodes, 2 days, 1 hour, 38 minutes
About
Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně.
Episode Artwork

Šimon Pánek: Hrál jsem nějakou roli v momentální chvíli historie

Dalším hostem rozhovorového podcastu Boomer Talk byl Šimon Pánek, výkonný ředitel společnosti Člověk v tísni, humanitární organizace se sídlem v České republice. S Milošem Pokorným pohovořil o jejích začátcích, sametové revoluci a Václavu Havlovi, oblíbených filmech i hudbě. Došlo však i na současná vážná témata, situaci na Ukrajině nebo v Izraeli. 
4/19/202453 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Jiří Suchý: S Werichem jsme k sobě měli blízko, Voskovec mě nejdřív neměl rád

Vzácným hostem podcastu Boomer Talk byl básník, herec a výtvarník Jiří Suchý. Miloš Pokorný ho navštívil v jeho pražském bytě a během povídání došlo na Divadlo Semafor, Jiřího Šlitra, Wericha s Voskovcem, Miroslava Horníčka, oblíbený humor a baviče, technologie, sprostá slova, minulý režim i nejrůznější ocenění.  Kdo je herecký vzor Jiřího Suchého? Kolika let by se chtěl dožít? Jaké bylo jeho první zaměstnání? Co si myslí o The Beatles? A jaký má vztah se svým synem? Poslechněte si v novém díle podcastu Boomer Talk
4/5/20241 hour, 14 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

David Novotný: Rozhodnutí odejít z Dejvického divadla bylo bolestivé

Na dobré věci si člověk musí počkat. Miloš Pokorný následujícího hosta k rozhovoru přemlouval poměrně dlouho, nakonec to vyšlo a pozvání do jeho podcastu Boomer Talk přijal herec a vášnivý fotbalový fanda David Novotný. Fotbal byl stěžejním tématem jejich povídání, ale došlo i na bolestivý odchod z Dejvického divadla, rodinu nebo boj s alkoholem. 
3/22/20241 hour, 2 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Jiří Macháček: Snažit se být trendy by byla naše smrt

Herec, scenárista a zpěvák Jiří Macháček přijal pozvání do podcastu Boomer Talk, aby s Milošem Pokorným probral svou hereckou i pěveckou kariéru, profesní vzory i image. Prozradil také, jak se hodnotí jako otec nebo co drží kapelu Mig 21 stále pohromadě.  
3/8/20241 hour, 4 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Václav Marhoul: Byl jsem úplná nula

Život Václava Marhoula je velmi pestrý, stejně jako výčet jeho profesí - je scenáristou, režisérem, hercem, producentem, manažerem. Neméně pestré bylo i jeho povídání s Milošem Pokorným v novém dílu podcastu Boomer Talk, došlo na vzpomínky z dětství, film, divadlo, vedení barrandovských studií, armádu, image i podporu prezidenta Petra Pavla.  Jakého známého amerického herce Václav Marhoul osloví, aby mu udělal cameo v chystaném filmu?  Jakým trikem zaujal, jako promítač, děvčata? Co bylo klíčové pro to, aby dostal nabídku točit americký film? A jak oblečený vyjednával o právech na film Nabarvené ptáče? Poslechněte si v našem podcastu Boomer Talk  
2/23/20241 hour, 18 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Helena Vondráčková: Skladba Bulháři mě bavila, méně se ale líbila Bulharům

Jedna z nejpopulárnějších českých zpěvaček Helena Vondráčková přijala pozvání do rozhovorového podcastu Boomer Talk a s Milošem Pokorným společně zavzpomínali na Šíleně smutnou princeznu, Golden Kids, angažmá v zahraničí, ale došlo i na důchod nebo spolupráci s kapelou J.A.R. 
2/9/202455 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Michal Horáček: Klid je to poslední, co jsem v životě chtěl, ten budu mít, až umřu

Pozvání do podcastu Boomer Talk přijal tentokrát spisovatel, novinář, textař, básník a producent Michal Horáček. S Milošem Pokorným probrali radosti i svízele osudové spolupráce s Petrem Hapkou, studium dějin umění v pokročilém věku, cestování, prezidentskou kandidaturu i každodenní radosti. 
1/26/202453 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Tomáš Enge: Mé působení ve Formuli 1 bylo hezké, ale krátké

Pozvání do letošního prvního vydání podcastu Boomer Talk přijal automobilový závodník, expert a instruktor Tomáš Enge. Jeho povídání s Milošem Pokorným bylo z velké části nasáklé vůní benzínu, došlo na zkušenosti z Formule 1, legendárního závod v Le Mans, ale i na současné aktivity nebo vyrůstání v sedmdesátkách. 
1/12/20241 hour, 5 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

František Ringo Čech: Plýtvali jsme krásnými ženami a celý život jim lhali

Hostem speciálního silvestrovského vydání podcastu Boomer Talk byl hudebník, herec, malíř a spisovatel František Ringo Čech. Miloš Pokorný ho navštívil v jeho srubu nedaleko Prahy a mimo jiné s ním probral jeho bohatou uměleckou kariéru, Jiřího Schelingera, střet s mladší generací, úspěchy vnuka Matěje, technologie, krásné ženy a samozřejmě humor. 
12/29/202359 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Saskia Burešová: Nabídky na rande jsem odpálkovala s elegancí

Hostem vánočního speciálu podcastu Boomer Talk byla legendární rozhlasová a televizní moderátorka a hlasatelka, ale také spolupracovnice rádia Expres FM, Saskia Burešová. S Milošem Pokorným hovořila především o Vánocích, oblíbených pohádkách i hudbě, oslavách silvestra, ale i o práci televizní hlasatelky, technologiích nebo sociálních sítích. 
12/22/202339 minutes, 1 second
Episode Artwork

Miroslav Krobot: S nějakou hereckou dráhou jsem vůbec nepočítal

Dalším hostem podcastu Boomer Talk byl režisér, herec, dramaturg a pedagog Miroslav Krobot. Na herectví i režisérskou práci v rozhovoru samozřejmě také došlo, ale překvapivě s Milošem Pokorným probrali kvantovou fyziku, technologie, koníčky, hazard, zahraniční zkušenosti i projekt snů. 
12/8/202342 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Anna K: Jsem pyšná, že jsem to debilní období zvládla

Dalším hostem podcastu Boomer Talk byla zpěvačka, skladatelka a herečka Anna K. S Milošem Pokorným upřímně probrala moderní technologie, sociální sítě, módu, aktuální album, boj s těžkou nemocí, ale i divadlo Semafor a Jiřího Suchého nebo svá oblíbená místa. 
11/24/20231 hour, 2 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Petr Jákl starší: Říkali mi kaskadér, Havla jsem chránil holýma rukama

Pozvání do čtyřiačtyřicátého vydání podcastu Boomer Talk přijal Petr Jákl starší, legenda českého juda, producent, příležitostný herec a kaskadér i ochránce Václava Havla nebo Alexandra Dubčeka. Mimo jiné s Milošem Pokorným probral pověstnou kaskadérskou školu, úspěchy syna Petra nebo jaké je to pro olympionika být nahý v sauně plné australských plavkyň. 
11/10/20231 hour, 7 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Václav a Jan Neckářovi: Hádáme se odmalička, ale stojíme při sobě

Václav Neckář, jedna z nejvýznamnějších postav české populární hudby, oslavil v říjnu osmdesáté narozeniny. Zároveň se stal velmi vzácným hostem speciálního vydání podcastu Boomer Talk. Na rozhovor s Milošem Pokorným dorazil společně se svým bratrem Janem a producentem Janem Hlaváčem. Došlo na ohlédnutí za sólovou kariérou, Golden Kids a jejich úspěch v zahraničí, Ostře sledované vlaky, Skřivánky na niti, boj s režimem i první pyrotechnické efekty na koncertech skupiny Bacily. Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje v podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně (každý lichý pátek). Podcast vzniká v zázemí radia Expres FM.
11/3/202353 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Milan Šteindler: Do šedesáti jsem pořád pařil

Herec, scenárista a režisér Milan Šteindler si s Milošem Pokorným v aktuálním vydání podcastu Boomer Talk popovídal o filmu, Divadle Sklep, alkoholu, adrenalinových sportech, technologiích, AI, bulváru, ale i o novém videocastu, ve kterém bude zpovídat první dámu České republiky. O podcastu Boomer Talk Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk, který vychází dvakrát měsíčně. Termín boomer slouží jako urážlivá satira zahořklých, starých internetových uživatelů, kteří mají potřebu kritizovat mladší uživatele za jejich věk a zájmy. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých, Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí.  
10/27/202346 minutes, 1 second
Episode Artwork

Z boxera malířem a básníkem: Jsem romanticky založený, říká Rosťa Osička

Hostem 41. dílu podcastu Boomer Talk je legenda českého boxu Rosťa Osička. Ale také malíř a básník. Povídání s Milošem Pokorným se tak překvapivě netočilo jen kolem boxu nebo populárních zápasů MMA, ke kterým se bývalý reprezentant a kondiční trenér vyjadřuje velmi kriticky, ale i kolem malování obrazů, psaní knih, básní, oblíbených filmů, vína nebo chystané výstavy.  
10/13/202346 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Pavel Nový: Jeden čas mi záleželo na tom, abych vypadal jako kovboj

Dalším, a velmi významným hostem podcastu Boomer Talk, je nejen vášnivý hráč kulečníku-poolu, ale především herec Pavel Nový. S Milošem Pokorným probral sport, módu, filmové začátky, angažmá v Ypsilonce, oblíbené kovbojky nebo české šlágry S tebou mě baví svět, Pěsti ve tmě či Bába z ledu. Přestože se rozhovor nesl ve velmi uvolněné a pohodové náladě, došlo i na vážnější téma týkající se jeho boje se zákeřnou nemocí, ale oblíbený herec jej pojal pozitivně a přihodil i vtipnou historku s Paulem Newmanem. 
9/29/202347 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Jakub Smolík: Mám 47 motorek, další kupovat nemohu, žena mi to zakázala

 Na začátku léta jsme vám přinesli cestovatelské vydání Boomer Talk s vůní kávy. Na jeho konci vás čeká neméně zajímavý speciál, ale tentokrát s vůní benzinu. Dnešní, v pořadí 39. vydání podcastu Boomer Talk, se bude točit kolem motorek, sběratelské vášně i kolem legendární Route 66 v Americe. Miloš Pokorný pozval kamaráda a zároveň fandu a velkého sběratele motorek, Jakuba Smolíka. Jaké jsou jeho zkušenosti s nákupy starých motorek? Kolik utratil za svého prvního Harleye? A jak vzpomíná na legendu českého motocyklového sportu Františka Štastného? Poslechněte s i v aktuálním vydání podcastu Boomer Talk.
9/15/202351 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Dyk, Prachař a Maxián: Hrozně jsme se mezi sebou ponižovali

Sedmatřicátý díl podcastu Boomer Talk je v mnoha ohledech výjimečný. Poprvé se natáčel živě v rámci festivalu Soundtrack Poděbrady. Poprvé se v něm představí najednou hned tři hosté, a sice Tros Discotequos. A poprvé v historii podcastu si Miloš Pokorný nepřipravoval pro hosty otázky. Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maximám měli krátce po úspěšném vystoupení, nicméně témata rozhovoru se točila nejen kolem mejdanu, který skončil v ranních hodinách, ale došlo i na životosprávu, jídlo, peníze nebo bývalé i současné kolegy. A hosté je glosovali často velmi nekorektně. Celé toto milé povídání nakonec skončilo opravdu velmi překvapivě. Přesvědčit se o tom můžete v našem podcastu
9/1/202358 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Dan Bárta: Na texty potřebuji spoustu času a samoty

Dalším hostem podcastu Boomer Talk byl zpěvák, textař, fotograf a milovník přírody Dan Bárta. S Milošem Pokorným probrali novou desku J. A. R., projekt Illustratosphere, lásku k přírodě, fotbal, ale i technologie, sociální sítě nebo rodičovství. 
8/18/202356 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Martina Formanová: Krize ve vztahu s Milošem přišla, když jsme si pořídili iPhony

Dalším hostem v podcastu Boomer Talk byla Martina Formanová, spisovatelka a scenáristka, jejímž manželem byl oscarový režisér Miloš Forman. Během povídání přišla řeč na psaní knih, život v Americe, vystupování s Jiřím Kornem, spolupráci s Honzou Hřebejkem, moderní technologie a samozřejmě i na jejího manžela Miloše Formana.Martina Formanová (57)Vystudovala scenáristiku na pražské FAMU. Během vysokoškolského studia pracovala jako modelka. Začátkem 90. let žila ve vztahu s Karlem Gottem. Později odletěla do USA, kde se chtěla zdokonalit v angličtině a přivydělávala si úklidem. Zde navázala vztah s režisérem Milošem Formanem. Při natáčení filmu Lid versus Larry Flynt byla jeho asistentkou. V roce 1998 přivedla na svět dvojčata Andrewa a Jamese Formanovy. V roce 1999 se provdala za Miloše Formana. Jak do jejího života zasáhla jeho smrt (v dubnu 2018), popsala ve své zatím poslední knize Nalakuj to narůžovo.
8/4/202350 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Antonín Panenka: Zeleno-bílá barva mně asi byla souzena

Hostem nového vydání podcastu Boomer talk je skutečná fotbalová legenda. Ten výraz už se trošku zprofanoval, máme v Česku i na Slovensku spoustu legend, ale u Antonína Panenky je to bez diskuze! Samozřejmě, že ústředním tématem rozhovoru byl fotbal, legendární penalta, zahraniční angažmá, ale i móda, přátelství nebo dovolená.Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje v podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně (každý lichý pátek). Podcast vzniká v zázemí radia Expres FM. Vaše názory, otázky nebo připomínky můžete posílat na e-mail [email protected] 
7/21/20231 hour, 12 seconds
Episode Artwork

S cestovatelkou Alenou Antonovičovou o Kolumbii, záchraně indiánů i kávě

K letním prázdninám patří cestování stejně jako dobrodružství. Dnešní vydání podcastu Boomer Talk je v podstatě takový cestovatelský speciál. Pozvání do něj přijala Alena Antonovičová – cestovatelka, milovnice Kolumbie a první Evropanka, která pomohla indiánům kultury Arhuacos získat zpět svá území. A následující řádky jsou nejen pro ty, kdo zvažují tuto krásnou zemi navštívit. 
7/14/202354 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Marko Čermák: Pro lidi v této době jsou Rychlé šípy taková pohádka pro dospělé

Dnešní vydání podcastu Boomer Talk je výjimečné tím, že vznikalo na úžasném místě, ve srubu u pana Marko Čermáka. Ten srub se jmenuje El Toro a byl postaven v roce 1926, takže zažil mnohé a Marko Čermák, legendární ilustrátor Rychlých šípů, muzikant a tramp v něm Milošovi Pokornému povyprávěl řadu zajímavých příběhů týkajících se nejenom oblíbené chlapecké čtveřice. Protože se rozhovor odehrával během jednoho jarního dopoledne, v kamnech praskalo dříví a artefakty na zdech dodávaly srubu na útulnosti. 
7/7/202355 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Čechomor: Důležité je, že jsme zdraví, že se máme rádi a že nás baví hrát

Pozvání do dalšího dílu podcastu Boomer Talk přijala kapela Čechomor, respektive dva její zakládající členové Karel Holas a František Černý. S Milošem Pokorným si povídali o splněných snech, hvězdných spolupracích, těžkých začátcích, životosprávě, ale i technologiích a benzinových pumpách. 
6/23/202355 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Rony Plesl: Kreslení byla posedlost, když se mi nedařilo, trestal jsem se

Sochař, výtvarník, designér Rony Plesl přijal pozvání do podcatsu Boomer Talk Miloše Pokorného. Probrali spolu sklářství, sochařinu, kamarádství, trendy, módu, víno, aktuální aktivity nebo profesní zkušenosti z domova i ze světa. Jak tvrdá je konkurence v umělecké branži? Jak je pro něj důležitá odezva od lidí mimo branži? Odmítl někdy nějakou lukrativní nabídku? A co mu přinesla kariéra učitele na Umprum? Poslechněte si v našem podcastu. Rony Plesl patří k mezinárodně nejuznávanějším tvůrcům v oblasti skleněné plastiky. Jeho unikátní œuvre vyrůstá z hluboké znalosti kvalitního sklářského řemesla a hluboké lásky k nejednoznačné matérii skla. Fascinován jeho neustálou proměnou hledá ve volném umění i v originálním designu jeho přirozenou formu za uplatnění přelomových technologií. Místo konfrontace se současnými trendy spíše následuje impulzy z nejrůznějších oborů. Zkoumá možnosti skleněné plastiky a záměrně k ní přistupuje jako k osobitému médiu. Ve své práci často pracuje s příběhem a historií i tradicemi, kterým vdechuje punc moderny. S jeho dílem se setkává i ta část Čechů, která se o svět designu nemusí zajímat na denní bázi – navrhl totiž pivní sklenice pro Budějovický Budvar a Plzeňský Prazdroj. Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně (každý lichý pátek). Podcast vzniká v zázemí radia Expres FM. Vaše názory, otázky nebo připomínky můžete posílat na e-mail [email protected] 
6/9/202351 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Ondřej Soukup: Nenáviděl jsem český mainstream a snažil se vůči němu všemožně vymezit

Skladatel, producent, hudebník a pilot Ondřej Soukup přijal pozvání do 30. dílu podcastu Boomer Talk. Miloš Pokorný s ním probral nejenom trendy týkající se skládání a nahrávání, pracovní aktivity, ale i vznik hitu Láska je láska, angažmá u Karla Gotta, zkušenosti z pilotní kabiny i osudové setkání se svou manželkou. Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně (každý lichý pátek). Podcast vzniká v zázemí radia Expres FM. Vaše názory, otázky nebo připomínky můžete posílat na e-mail [email protected] 
5/26/20231 hour, 9 seconds
Episode Artwork

Jiří Hrdina: Kdybych nehrál hokej, dělal bych truhlařinu

Pozvání do speciálního hokejového vydání podcastu Boomer Talk přijal Jiří Hrdina, ikona pražské Sparty, mistr světa a trojnásobný vítěz Stanley Cupu, čili Pán prstenů. S Milošem Pokorným samozřejmě probrali nadcházející světový šampionát, šance našeho nároďáku, práci hokejového skauta, módu, hudbu v hokejových kabinách, Maria Lemieux i legendární pražskou návštěvu Calgary Flames v době totality.Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně (každý lichý pátek). Podcast vzniká v zázemí radia Expres FM. Vaše názory, otázky nebo připomínky můžete posílat na e-mail [email protected] 
5/12/202356 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Olda Říha: Dokud nezemřu, tak budu hrát!

Dalším hostem podcastu Boomer Talk byla legenda českého bigbítu Olda Říha. Zanedlouho oslaví životní jubileum a s Katapultem po letech vydává novou desku. S Milošem Pokorným probrali dětství v rodině vojenského důstojníka, vyrovnávání se se ztrátou spoluhráčů, rivalitu mezi Katapultem a Olympicem, image, moderní technologie i trávení volných chvil. Olda Říha je rocker se vším všudy a v rámci rozhovoru nejenom, že zavzpomínal na své bývalé spoluhráče, ale dokonce i zazpíval. Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně (každý lichý pátek). Podcast vzniká v zázemí radia Expres FM. Vaše názory, otázky nebo připomínky můžete posílat na e-mail [email protected] 
4/28/202351 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Adam Plachetka: Nepatřím mezi muže, kteří by se realizovali v kuchyni

Operní pěvec Adam Plachetka přijal pozvání do nového dílu podcastu Boomer Talk a s Milošem Pokorným pohovořil nejenom o opeře, ale i oblíbených seriálech, vaření, volnočasových aktivitách nebo nezapomenutelných kulturních zážitcích.Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně (každý lichý pátek). Podcast vzniká v zázemí radia Expres FM. Vaše názory, otázky nebo připomínky můžete posílat na e-mail [email protected] 
4/14/202346 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Jaromír Bosák: Divím se, že po nás holky nešly víc

Legendární sportovní komentátor a novinář Jaromír Bosák přijal pozvání do podcastu Boomer Talk. S Milošem Pokorným si probral nejen téma boomerství, sport či sportovní komentátorství, na přetřes přišlo i společné působí v rádiu, literatura, móda a koníčky. O podcastu Boomer TalkOblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk, který bude na Podcasty.cz vycházet dvakrát měsíčně. Termín boomer slouží jako urážlivá satira zahořklých, starých internetových uživatelů, kteří mají potřebu kritizovat mladší uživatele za jejich věk a zájmy. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí.
3/31/202342 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Michal Prokop: Na jevišti se dějí věci, které se předtím neděly

Dalším hostem v podcastu Boomer talk byl rockový zpěvák a frontman kapely Framus Five, ale taktéž hudební skladatel, moderátor a bývalý politik Michal Prokop. S Milošem Pokorným pohovořil o svých profesních začátcích, těžkých sedmdesátých letech, vystupování s Karlem Gottem nebo Hankou Zagorovou, moderních technologiích, fanoušcích, plánech do budoucna i svém politickém angažmá. 
3/17/20231 hour, 3 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Lou Fanánek Hagen: Nechci psát o současném světě, jsem z něj trochu vyděšený

Hudební skladatel, textař, zpěvák a frontman skupiny Tři sestry, Lou Fanánek Hagen, přijal pozvání do podcastu Boomer Talk, aby s Milošem Pokorným probral nejenom krizi středního věku, svět hospod, moderní technologie, dlouholetý pobyt na horách, ale i kolegy z kapely nebo spolupráci s Karlem Svobodou. Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně (každý lichý pátek). Podcast vzniká v zázemí radia Expres FM. Vaše názory, otázky nebo připomínky můžete posílat na e-mail [email protected] 
3/3/202356 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Bára Basiková: Že mám nohy a zadek hezčí než obličej, vím od mládí

Teprve čtvrtou ženou, která navštívila podcast Boomer Talk Miloše Pokorného, se stala oblíbená zpěvačka Bára Basiková, která slaví kulaté narozeniny. S Milošem pohovořila o tom, jak bude probíhat oslava, jaké byly její začátky v hudební branži i sólovou kariéru, co je pro ní v životě nejdůležitější, co jí nejvíce baví, a samozřejmě došlo i na moderní technologie. Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně (každý lichý pátek). Podcast vzniká v zázemí radia Expres FM. Vaše názory, otázky nebo připomínky můžete posílat na e-mail [email protected]  
2/17/202349 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Richard Tesařík: Teď jsem starý, v pohodě a spokojený

Podcast Boomer Talk dospěl k pořadovému číslu dvaadvacet a Miloš Pokorný do něj tentokrát pozval zakládajícího člena skupiny Yo Yo Band, zpěváka, herce, hudebníka, textaře a také výborného kuchaře Richarda Tesaříka. V rámci rozhovoru došlo nejen na rodinu, kapelu či divadlo, ale i na moderní vychytávky, vaření, alkohol nebo prezidentskou volbu.
2/3/202349 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Kamil Střihavka: Jakou hudbu děláš, takový jsi člověk

Pozvání do 21. dílu podcastu Boomer Talk přijal zpěvák Kamil Střihavka. S Milošem Pokorným se domluvili na fotbalovém zápase české reprezentace a v rámci jejich povídání došlo na Kamilovy hudební začátky s heavymetalovou kapelou, aktuální dokumentární cyklus, divadlo, image i dlouhé vlasy nebo technologie. Kamil Střihavka je český zpěvák, který 20. ledna oslaví osmapadesáté narozeniny. Jeho žánrové rozpětí je široké a veřejnosti je znám nejen coby drsný rocker. S kariérou začínal v osmdesátých letech v teplické heavymetalové kapele Motorband. V letech devadesátých pak spojil síly s Michalem Pavlíčkem a Otou Balagem a společně slavili úspěchy s projektem BSP. Do povědomí fanoušků se zapsal angažmá v legendární české adaptaci rockové opery Jesus Christ Superstar – je považován za jednoho z nejlepších představitelů role Ježíše. Účinkoval také v muzikálech Johanka z Arku či Excalibur. Vydal i několik sólových alb a napsal divadelní hru Tolik hlav, pro jejíž uvedení založil Divadelní společnost Kamila Střihavky. Posledních pár let se věnuje úspěšnému projektu České televize Ikony Kamila Střihavky, v něm divákům nabízí mimořádná setkání s hudebními osobnostmi, které se ve své umělecké kariéře s Kamilem potkaly.
1/20/202349 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Ondřej Synek: Skončil jsem šťastný a s úsměvem na tváři

Ondřej Synek je historicky nejúspěšnějším českým veslařem. Je několikanásobným mistrem světa i Evropy a ze dvou olympiád přivezl tři medaile. V aktuálním díle podcastu Boomer Talk pohovořil s Milošem Pokorným nejenom o nelehkém konci kariéry, ale i sociálních médiích, životosprávě a práci s mladou generací.
1/6/202345 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

S Martinou Šmukovou o Vánocích, modelingu i pomoci onkologickým pacientům

Posledním hostem podcastu Boomer Talk v roce 2022 byla Martina Šmuková, modelka a zakladatelka Nadačního fondu Pink Bubble. V předvánoční atmosféře probrala s Milošem Pokorným nejen, jak ráda slaví Vánoce nebo začátky v modelingové branži, ale i vážnější témata týkající se pomoci onkologickým pacientům.
12/23/202256 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Oto Klempíř: V životě jsem už několikrát totálně ztratil víru ve svou budoucnost

Oto Klempíř, zakladatel skupiny J.A.R., textař, rapper, ale také scenárista a marketingový odborník, byl dalším hostem v podcastu Boomer Talk Miloše Pokorného. Jako správný boomer se snažil být pomalý a srozumitelný, aby to posluchači i čtenáři pobrali. S Milošem velmi upřímně probral svoje působení v kapele, doby minulé i současné, ale i citlivá témata jako alkohol nebo víru v budoucnost. Oto Klempíř se narodil v roce 1963 v Kyjově. Po ukončení gymnázia přesídlil v roce 1982 do Prahy, kde krátce na to získal své první hudební angažmá v kapele Garáž. 17. 11. 1989 založil oblíbenou českou funkově-rockovou skupinu J.A.R., se kterou vydal devět řadových alb a je autorem většiny textů. Krom psaní textů pro hvězdy české pop music má na svém kontě i sólové album Špička, spolupracoval na něm s Oskarem Rózsou a vyšlo v roce 2012. Mimo jiné je podepsán i pod soundtracky k filmům Snowboadďáci a Rafťáci. Zároveň je i autorem scénářů k filmům Czech Made Man a Hranaři. Napsal tři básnické sbírky a v roce 2014 zasedl do poroty česko-slovenské verze celosvětově známé televizní pěvecké soutěže X Factor. Více jak čtvrtstoletí pracuje v marketingu, patří mezi špičku politických marketérů v ČR – podílel se na kampaních pro Piráty, ODS i Spolu. Je otcem dvou synů.
12/9/202255 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Jan P. Muchow: Nebyli jsme rebelové ani zapřisáhlí abstinenti, šlo nám především o hudbu

Úspěšný hudebník, filmový skladatel a renomovaný producent Jan P. Muchow přijal pozvání do podcastu Boomer Talk Miloše Pokorného. V sedmnáctém díle prozradil mimo jiné, co dělá pro to, aby se po letech v branži nevykrádal, nebo k jakým filmům se mu dělá hudba nejlépe. V rozhovoru došlo také na to, jaký je otec, jak to má s moderními technologiemi a samozřejmě i na jeho velkou vášeň fotbal.
11/25/202257 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Ondřej Pivec: Miluji moderní technologie a v současnosti poslouchám spíše elektronickou hudbu

V dalším vydání podcastu Boomer Talk přivítal Miloš Pokorný nejúspěšnějšího českého jazzového klávesistu a držitele Grammy, Ondřeje Pivce, který si našel čas krátce před svým odletem do Států. V rozhovoru prozradil, jaká byla jeho cesta do kapely Gregory Portera, jaké byly jeho začátky v Americe i jak je pro muzikanta těžké najít si partnerku.
11/11/202250 minutes, 1 second
Episode Artwork

Hudebník a oční lékař Imran Musa Zangi: Nechci znít jako nějaký pošahaný fotřík

Lékař, optik a perkusionista Imran Musa Zangi byl dalším hostem Miloše Pokorného v podcastu Boomer Talk. Tento díl je unikátní v tom, že v něm došlo ke konfrontaci generací, protože spolu s ním dorazil i jeho syn Filip Zangi a dostal prostor pohovořit nejenom o svém otci, ale i o unikátním narozeninovém dárku.
10/28/202250 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Zdeněk Pohlreich: Nemám žádné kamarády

Miloš Pokorný si tentokrát do svého podcastu Boomer Talk pozval oblíbeného šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, který se rozhodl svůj život zasvětit gastronomii a restauračnímu byznysu. Témata jejich povídání se však z větší části překvapivě točila kolem cestování, módy, sportu, hudby, aut i zbytečností. Na gastronomii samozřejmě došlo také.
10/14/202247 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Michal Malátný: Cennější než Slavíci nebo Andělé je, když seš s lidmi, se kterými tě to baví a těšíš se na ně

Michal Malátný (vlastním jménem Michal Novotný) se narodil roku 1970 v Jičíně. Vyrůstal ve vsi Konecchlumí a poté v blízkém Jičíně, kde studoval na Lepařově gymnáziu. O poezii a hudbu se zajímal už na základní škole, na střední přidal divadlo a založil kapelu, která od roku 1994 vystupuje pod názvem Chinaski. Mezitím vystudoval obor činoherní herectví na Damu u profesorů B. Rösnera, I. Rajmonta a J. Hlaváčové. Od roku 2000 se věnuje pouze kapele, skládá hudbu a píše texty. Jako autor nebo spoluautor je podepsán pod desítkami hitů (např. Dlouhej kouř, Kutil, Klára, 1. signální, Drobná paralela, Vrchlabí, Vakuum). Od roku 2014 hostuje také v divadle Semafor ve hrách Osvobozené divadlo Semafor a Prsten pana Nibelunga. Společně s Jitkou Čvančarovou účinkuje ve hře Kleopatra (divadlo La Fabrika).
10/3/202245 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Jindřich Šídlo: Nemám tendenci soudit lidi podle toho, co dělali za minulého režimu

V pořadí dvanáctý host podcastu Boomer Talk Miloše Pokorného to do rádia Expres FM neměl až tak daleko – pracuje totiž ve stejné budově. Pozvání na rozhovor tentokrát přijal český novinář, politický komentátor a moderátor Jindřich Šídlo. Krom klasických témat došlo samozřejmě na srovnávání věcí starých a nových, hudbu, fotbal, ale především na jejich oblíbenou Anglii.
9/16/202248 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

David Koller: Za totalitou vůbec nesmutním, honička za penězi mě nevzrušuje

Muzikant, skladatel, zpěvák a producent David Koller přijal pozvání do aktuálního vydání podcastu Boomer Talk a tématy rozhovoru s Milošem Pokorným byl nejenom syn Adam, kapela Lucie nebo peníze, ale i nahrávací technologie, móda nebo doba minulá.
9/2/202247 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Šimon Caban: Devadesátky pro mě byly ohňostrojem nápadů a možností

Tentokrát si Miloš Pokorný do svého podcastu Boomer Talk pozval Šimona Cabana. Jeho profesní rozpětí je poměrně pestré: Šimon Caban je mimo jiné známý jako architekt, režisér, scénograf nebo divadelní a filmový tvůrce.
8/19/202249 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

David Matásek: Jsem jednoznačně rodinný typ, sám bych asi být nemohl

Co mu přineslo ježdění na skútru? Proč před představením v divadle nejí? A jak si rozumí se svou mladou ženou a dětmi? Tento týden si Miloš Pokorný pozval herce a hudebníka Davida Matáska.
8/5/202245 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Janek Ledecký: Nedokážu si představit, že bych hrál něco, co se mi nelíbí

Tentokrát přivítal Miloš Pokorný ve svém podcastovém seriálu Boomer Talk Janka Ledeckého, který na konci července oslaví svoje šedesáté narozeniny. Ze svého pracovního tempa nezpomaluje ani v létě a koncerty má momentálně naplánované až do konce září. Během rozhovoru došlo nejenom na jeho kapelu Žentour, která ve své době patřila mezi nejúspěšnější domácí formace, ale i na dceru, syna, Vánoce nebo oblíbené The Rolling Stones.
7/22/202248 minutes, 1 second
Episode Artwork

Michal Viewegh: Příběh musí být originální, styděl bych se, kdybych se opakoval

V pořadí sedmým hostem v podcastu Boomer Talk byl spisovatel Michal Viewegh, jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších českých spisovatelů. Tématem rozhovoru byla samozřejmě Michalova autorská tvorba, profesní začátky, osobní život, víno i plány do budoucna. Kam jezdí Michal Viewegh na dovolenou a co na ní dělá? Na koncerty jaké kapely rád zajde? Jak často čte? Co by ve svém osobním i profesním životě změnil? Poslechněte si v našem podcastu
7/8/202245 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Márdi z Vypsané fixy: Náš první koncert byl totální propadák

Miloš Pokorný tentokrát přivítal ve svém podcastu Boomer Talk Márdiho, frontmana úspěšné pop punkové kapely Vypsaná fixa. Témata jejich rozhovoru se točila kolem začátků kapely, image, oblíbených kapel, ženských i zažehnávání krize ve Vypsané fixe. 
6/24/202247 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Igor Timko: Jakmile si tě Češi zamilují, už tě nepustí

Miloš Pokorný přivítal v podcastu Boomer Talk Igora Timka, frontmana oblíbené slovenské skupiny No Name. Povídali si o popularitě, penězích a showbyznysu, probrali i děti, politiku nebo nové technologie. Do čeho No Name naposledy investovali? V čem chodil Igor oblékaný na umělecké škole? Jak to má se sociálními sítěmi? A jak se kapele spolupracovalo s kosmetickou značkou? To zjistíte v našem podcastu
6/10/202246 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Petr Janda: Snažím se být s každým zadobře, k bratrovi mám ale nejdál

Miloš Pokorný přivítal v podcastu Boomer Talk legendárního Petra Jandu, který oslavil osmdesáté narozeniny. Probrali hudební i sportovní aktivity, úmrtí spoluhráčů, listopadové oslavy šedesátého výročí kapely Olympic i vztahy s bratrem. Petr Janda je nejznámější coby frontman jedné z nejslavnějších českých rockových skupin Olympic, ve které jako jediný člen působí od jejího založení, a jejímž je skladatelem, zpěvákem a kytaristou.
5/20/202258 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Zpěvačka Lenka Nová: Pokud se někomu daří, je to málokdy úplná náhoda

Miloš Pokorný přivítal v podcastu Boomer Talk zpěvačku Lenku Novou. Prozradila mu, kolikrát dostala padáka z kapely Laura a její tygři, jak její kariéru ovlivnil Michal Horáček, jací se jí líbili kluci a jak se dá propojit špičková architektura s kvalitní hudbou.
5/6/202250 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Pěvkyně Andrea Kalivodová: V rodině není čas si hrát na operní divu

Druhým hostem v podcastu Boomer Talk byla Andrea Tögel Kalivodová, přední česká mezzosopranistka, která patří k nejžádanějším pěvkyním současnosti. S Milošem Pokorným probrali fotbal, operu i běžné starosti normální ženské.
4/25/202244 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Robert Nebřenský: Naše hudba je trochu náročnější, na dívky ne vždy platila

Prvním hostem podcastu Boomer Talk byl hudebník, skladatel, textař, kapelník, malíř a herec Robert Nebřenský. S kapelou Vltava vydá u příležitosti 35. výročí album Spass muss immer sein. Řeč samozřejmě přišla i na dobu minulou.
4/11/202244 minutes, 7 seconds