Winamp Logo
Bilgisel Cover
Bilgisel Profile

Bilgisel

Turkish, Social, 2 seasons, 77 episodes, 19 hours, 48 minutes
About
Bilgisel, Ali Yağız Baltacı ve Podbee Media yapımıyla Türkiye tarihinde iz bıraksa da geçen zamanda unutulmaya yüz tutan siyasi ve kültürel olayların hatırlanmasına katkı sağlamak amacı taşıyor. Hem yakın zaman Türkiye tarihine hem de toplumsal olaylara ilgi duyanların başucu podcasti olmasının önünde hiçbir engel yok. Öyleyse başlayalım!
Episode Artwork

53: Halkın Prensesi: Diana Spencer'ın Trajik Hikayesi

Bilgisel'in bu haftaki bölümünde yakın tarihin en sansasyonel hikayelerinden birine tanıklık ediyoruz. 31 Ağustos 1997'de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden ve İngiltere'de büyük bir karmaşaya yol açan Prenses Diana'nın öyküsünü inceliyoruz. Hazırsanız, başlayalım.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
7/3/202315 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

52: Atatürk'ün Son Savaşı: Hatay'ın Türkiye Sınırlarına Katılma Süreci

Bilgisel'in yeni bölümünde Hatay'ın, Türkiye sınırlarına dahil olma sürecini inceliyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsi meselesi olarak gördüğü bu şehrin hikayesini mercek altına alıyoruz. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast Odea hakkında reklam içerir.Sen de Odea ile yatırım fırsatlarını yakalayıp yatırımın merkezinde yer almak istiyorsan buradaki linke tıkla.Bu podcast LaVita hakkında reklam içerir.Sen de enerjini tazelemek ve doğanın gücünü vücudunda hissetmek istiyorsan buradaki linke tıkla ve %20 indirimden LVTBILGI koduyla yararlan.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/26/202313 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

51: Mesut Özil'in Çalkantılı Kariyeri

Bilgisel'in bu bölümünde Mesut Özil'in futbol macerasını mercek altına alıyoruz. Gelsenkirchen'in gettolarından Real Madrid'e, Arsenal'den Başakşehir'e kadar uzanan kariyerini inceliyoruz. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast Odea hakkında reklam içerir.Sen de Odea ile yatırım fırsatlarını yakalayıp yatırımın merkezinde yer almak istiyorsan buradaki linke tıkla.Bu podcast LaVita hakkında reklam içerir.Sen de enerjini tazelemek ve doğanın gücünü vücudunda hissetmek istiyorsan buradaki linke tıkla ve %20 indirimden LVTBILGI koduyla yararlan.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/19/202322 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

50: Yeşil Sahadan Savaş Meydanına: El Salvador - Honduras

Bilgisel'in bu haftaki bölümünde literatüre Futbol Savaşı olarak geçen bir süreci inceliyoruz. İki komşu ülkenin, El Salvador ve Honduras'ın arasındaki anlaşmazlıkların perde arkasına odaklanıyoruz. Yeşil sahalardan savaş meydanlarına sıçrayan bu gerilimin kırılma anlarını irdeliyoruz. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast Odea hakkında reklam içerir.Sen de Odea ile yatırım fırsatlarını yakalayıp yatırımın merkezinde yer almak istiyorsan buradaki linke tıkla.Bu podcast LaVita hakkında reklam içerir.Sen de enerjini tazelemek ve doğanın gücünü vücudunda hissetmek istiyorsan buradaki linke tıkla ve %20 indirimden LVTBILGI koduyla yararlan.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/12/202313 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

49: Mavi Gözlü Dev: Nazım Hikmet'in Hayat Öyküsü

Bilgisel'de bu hafta Türkiye'nin yetiştirdiği en değerli şairlerden birinin yaşam hikayesine odaklanıyoruz. Ölümünün 60'ıncı yılını andığımız Nazım Hikmet Ran'ın hayat öyküsüne, onun şiirleri eşliğinde tanıklık ediyoruz. Hazırsanız, başlayalım."Memleketimden İnsan Manzaraları" ve "Vatan Haini" şiirlerinin seslendirmeleri için Tansu Biçer'e teşekkür ederiz.Bu podcast Odea hakkında reklam içerir.Sen de Odea ile yatırım fırsatlarını yakalayıp yatırımın merkezinde yer almak istiyorsan buradaki linke tıkla.Bu podcast LaVita hakkında reklam içerir.Sen de enerjini tazelemek ve doğanın gücünü vücudunda hissetmek istiyorsan buradaki linke tıkla ve %20 indirimden LVTBILGI koduyla yararlan.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/5/202324 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

48: Ezeli Rekabetin Kökleri: Fenerbahçe - Galatasaray Derbisi

Bilgisel'in bu bölümünde, Türkiye futbol tarihinin en büyük rekabetininin geçmişini inceliyoruz. Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki çekişmenin köklerine iniyoruz. Hazırsanız, başlayalım.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/29/202316 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

47: Cumhuriyet Tarihinin İlk Koalisyon Hükümeti

Bilgisel'in yeni bölümünde demokrasi tarihimizin en önemli kırılma anlarından birini hatırlıyoruz. Sekizinci İnönü Hükümeti olarak da bilinen 1961 Koalisyonu'nun hikayesini masaya yatırıyoruz. Hazırsanız, başlayalım.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/22/202316 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

46: Neşe ve Hüzün Bir Arada: Cem Yılmaz ve Hokkabaz'ın Hikayesi

Bilgisel'in bu haftaki bölümünde ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın kariyerine kısa bir bakış atıyor ve onun en hüzünlü filmi Hokkabaz'ın öyküsüne odaklanıyoruz.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/15/202315 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

45: Sinan Oğan'ın Siyasi Yaşamı

Bilgisel'in yeni bölümünde; Ata İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan'ın siyasi hayatını, MHP Genel Merkezi ile yaşadığı karmaşık dönemi ve Cumhurbaşkanlığı'na aday olma sürecini inceliyoruz. Hazırsanız, başlayalım.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/8/202317 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

44: Kana Bulanan Bir Bayram Günü: 1 Mayıs 1977

Bilgisel'in bu bölümünde 46 yıl öncesine gidiyoruz. 1 Mayıs 1977'de, Taksim'de düzenlenen kutlamalarda yaşananları inceliyor, İşçi Bayramı'nın nasıl kana bulandığını mercek altına alıyoruz. Hazırsanız, başlayalım.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/1/202318 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

43: Er Sevag Şahin Balıkçı'nın Ölümü ve Sonrasında Yaşananlar

Bilgisel'de bu hafta tam 12 yıl önce şehit edilen Er Sevag Şahin Balıkçı'nın hikâyesini inceliyoruz. Onun ölümü ve ardından yaşanan dava sürecini mercek altına alıyoruz. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/24/202312 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

42: Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyasi Yaşamı

Bilgisel'in yeni bölümünde, son 21 senedir ülkenin iktidarındaki siyasetçiyi, Recep Tayyip Erdoğan'ı konuşacağız. Onun, Refah Partisi yıllarından günümüze kadar geçen süreçteki politik kariyerini masaya yatıracağız. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/17/202328 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

41: Milli Şef: İsmet İnönü'nün Yaşam Öyküsü

Bilgisel'in bu bölümünde Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli isimlerinden birinin yaşam öyküsünü inceliyoruz. Ömrü savaş meydanlarında, diplomasi masalarında ve meclis kürsülerinde geçen, birçok devrimin gerçekleşmesine vesile olan İsmet İnönü'nün hayatına odaklanıyoruz. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/10/202324 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

40: Yeşil Sahaların Rekortmeni: Cristiano Ronaldo

Bilgisel'de bu hafta, futbolun son yirmi yılına damga vuran isimlerinden Cristiano Ronaldo'nun kariyerine bir bakış atıyoruz. Portekizli yıldızın başarılarını ve Suudi Arabistan'a kadar uzanan öyküsündeki düğüm noktalarını inceliyoruz. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/3/202317 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

39: Tüm Zamanların En İyisi: Muhammed Ali'nin Yaşam Öyküsü

Bilgisel'in yeni bölümünde spor tarihinin en iyilerinden birini, Muhammed Ali'yi konuk ediyoruz. Onun çalkantılarla ve büyük mücadelelerle dolu yaşamında bir yolculuğa çıkıyoruz. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
3/27/202314 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

38: Gaffar Okkan ve Diyarbakırspor'un Kesişen Hikâyesi

Bilgisel'in bu bölümünde, Gaffar Okkan dosyasını ele alıyoruz. '90'larda Diyarbakır'da görev yapan Okkan'ın, şehir halkı ve Diyarbakırspor ile kurduğu bağı inceliyoruz. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
3/20/202314 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

37: Ankara - Atina Arası Gerilim Hattı: Kardak Kayalıkları Krizi

Bilgisel'de bu hafta 27 yıl öncesine bir bakış atıyoruz. İki komşu ülkeyi, Türkiye ve Yunanistan'ı savaşın eşiğine getiren Kardak Kayayalıkları meselesini odağımıza alıyoruz. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
3/13/202313 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

36: Kaosa Dönüşen Sivasspor - Kayserispor Maçı

Bilgisel'in yeni bölümünde Sivasspor ve Kayserispor arasındaki rekabeti odağımıza alacağız. İki şehrin takımları arasındaki gerilimin sebeplerini, tarihsel bir okuma yaparak bulmaya çalışacağız. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
3/6/20239 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

35: Bir Kadirşinaslık Öyküsü: Ebubekir Hâzım Bey

6 Şubat 2023'te, Kahramanmaraş merkezli depremde yaşananların üzüntüsünü derinden hissediyoruz. Depremde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyor, aileleri ve sevdiklerine başsağlığı diliyoruz. Yaralı olan ve evini kaybeden tüm vatandaşlarımız için de acil şifalar temennisinde bulunuyoruz. Hepimize geçmiş olsun.Bilgisel'in bu bölümünde Osmanlı İmparatorluğu'nun son yıllarından, Milli Mücadele'nin ilk dönemine yansıyan bir hikâyeye odaklanacağız. Ebubekir Hâzım Bey'in vefa ve sadakatle örülü öyküsünü birlikte inceleyeceğiz. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
2/27/202311 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

34: Köyden Kente Bir Göç Hikâyesi: Züğürt Ağa

Bilgisel'de bu hafta Yeşilçam klasiklerinden Züğürt Ağa'yı inceleyeceğiz. Taşradan, metropole göç eden bir köy ağasının hikâyesi üzerinden, 80'ler Türkiye'sinde yaşanan sosyolojik dönüşümü okumaya çalışacağız. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/30/202312 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

33: Muhalefetin Zirvesinde: Kemal Kılıçdaroğlu'nun Siyasi Yaşamı

Bilgisel'in yeni bölümünde Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi kariyerini inceleyeceğiz. Kılıçdaroğlu'nun ana muhalefetin zirvesinde yaşadığı önemli anları birlikte hatırlayacağız. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/23/202318 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

32: İstanbullu Rumlar ile Lefter'in Dramatik Hikâyesi

Bilgisel'in bu bölümünde, ölümünün 11'inci yılını andığımız Lefter Küçükandonyadis'in hikâyesine ortak oluyoruz. Ordinaryüs'ün Büyükada'da başlayan öyküsünü, İstanbullu Rumların yaşadığı trajedilerin ekseninde ele alıyoruz. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/16/202312 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

31: Kalecilikten Politikaya: Ekrem İmamoğlu'nun Siyasi Yaşamı

Bilgisel'de bu hafta, son yılların en popüler siyasetçilerinden Ekrem İmamoğlu'nun politik kariyerindeki kırılma anlarına odaklanacağız. Onun, Türk Ocağı Limasol kalesinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na uzanan hikayesine tanıklık edeceğiz. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/9/202317 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

30: Türkiye'nin İlk Sandık Sınavı: Serbest Cumhuriyet Fırkası'nın Hikayesi

Bilgisel'in yeni bölümünde, Türkiye Cumhuriyeti'nin seçimlere katılan ilk muhalefet partisi olan Serbest Cumhuriyet Fırkası'nın hikayesini inceleyeceğiz. Hazırsanız, başlayalım.Bu bölümün hazırlanmasında üç farklı eserden faydalanılmıştır: 1) Yol Ayrımı - Kemal Tahir2) Büyük Günlerin Adamı: Fethi Okyar'ın Hayatından Kareler - Ali Fethi Okyar, Kansu Şarman3- Serbest Cumhuriyet Fırkası Hatıraları - Ali Fethi OkyarBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/2/202312 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

29: Ak Parti - FETÖ Krizinin Tarihçesi

Türkiye tarihinin son yıllarına yön veren, tüm odakları üzerinde toplayan bir krizi masaya yatırıyoruz Bilgisel'in bu bölümünde. Ak Parti ve FETÖ'nün ortaklıkla başlayıp, büyük bir politik kavgaya dönüşen ilişkisindeki kırılma anlarını takip ediyoruz. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/26/202214 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

28: Kurtuluş Savaşı Döneminde Türkiye - İtalya İlişkileri

Bilgisel'in yeni bölümünde Kurtuluş Savaşı dönemine uzanıyoruz. İtilaf devletlerinden İtalya'nın işgal ettiği bölgelerdeki tutumunu ve Türkiye ile kurduğu ilişkileri masaya yatırıyoruz. Hazırsanız, başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/19/202210 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

27: 3 Temmuz Şike Davası Sürecinde Yaşananlar

Bilgisel'de bu hafta, Türkiye futbol tarihinin en tartışmalı konularından birini, 3 Temmuz Şike Davası Sürecini mercek altına aldık. Fenerbahçe ve başkan Aziz Yıldırım'ın ekseninde gelişen soruşturmaların perde arkasını inceledik. Hazırsanız başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/12/202221 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

26: Arjantin - İngiltere Rekabeti

Bilgisel'in bu bölümünde futbol tarihinin en ikonik rekabetlerinden birini, Arjantin ve İngiltere arasındaki çekişmeyi ele alıyoruz. 1966'da sahada başlayan bu husumetin tarihsel akışını inceliyoruz. Hazırsanız başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/5/202215 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

25: Kıbrıs Türkleri

Kıbrıs’ta, Kıbrıs Türkü olmak, kendi evinde deplasmanı yaşamaktan farksız. Ne evsizsin ne de “benim evim” diyebildiğin bir yer var. Ada’daki nüfus ise günden güne Kıbrıs Türkleri’nin vedasıyla şekilleniyor… Bilgisel'de bu hafta Kıbrıs Türkleri'ni ele aldık, keyifli dinlemeler!Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
11/28/202215 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

24: İyi Parti'nin Kuruluşu İkinci Kısım I Umuda Yolculuk

MHP'de Meral Akşener'in başını çektiği ekiple genel başkan Devlet Bahçeli arasındaki ipler bir daha onarılmamak üzere kopmuştur. Meral Akşener'in izleyeceği yol ise, her şeyin iyi olacağına inandığı, yeni bir umudun peşinden gidip kendi partisini kurmaktır. İyi Parti'nin kuruluş sürecinin ikinci ve son kısmı; keyifli dinlemeler!Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
11/21/202219 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

23: İyi Parti'nin Kuruluşu Birinci Kısım I MHP'de Yollar Ayrılıyor

MHP'de bir noktaya kadar her şey yolunda görünse de içerdeki kazanlar kaynamış, değişim isteği yüksek sesle dile getiriliyordu. Bu hareket parti içinde bir kırılmaya, kırılma da yeni bir partinin doğmasına yol açtı. Bilgisel'in bu bölümünde İyi Parti'nin kuruluş sürecinin ilk kısmını ele aldık. Hazırsanız başlayalım!Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
11/14/202212 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

22: Abdullah Öcalan'ın Yakalanmasının Gerginliğinde Bir Maç: Galatasaray-Juventus

1998 yılının son günlerine geldiğimizde Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda Juventus, İstanbul'a gelip Galatasaray'la karşılaşacaktı. Bu cümlenin normalliğini bozan dev bir olaysa eş zamanlı olarak yaşanıyor, bölücü terör örgütü PKK'nın başı Abdullah Öcalan, İtalya tarafından Türkiye'ye teslim edilmiyordu. Devamı için hazırsanız başlayalım mı?Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
11/7/202210 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

21: Kapıcılar Kralı

Bilgisel'de bu hafta, bir yeşilçam klasiği olan Kapıcılar Kralı'nın neden hala bir Türkiye Panorama'sı olarak anıldığının izini sürdük. Hazırsanız başlayalım!Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/31/20229 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

20: 2018 Seçim Süreci ve Sonrasında Muharrem İnce

"Adam kazandı" cümlesiyle hatırlanan bir sona ev sahipliği yapmıştı 2018 Seçimleri. 2018 Seçimleri'nin iki baş aktöründen biri olan Muharrem İnce'nin seçim süreci ve ardından yaşadıklarını Bilgisel'in yeni bölümünde ele aldık. Hazırsanız başlayalım!Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/24/202214 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

19: 2007 Seçimleri ve DYP İle ANAP'ın Birleşme Çalışmaları

Bilgisel'de bu hafta 2007 seçim sürecinin en kritik kararlarından biri olan DYP-ANAP birleşmesi için atılan adımların nasıl yolunda gitmediğini ve bu durumun seçim sonuçlarına etkisini ele aldık. Hazırsanız başlayalım!Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/17/202210 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

18: Futbol Tarihinin En Eski Derbisinin Kökenleri: Celtic-Rangers

Bilgisel'de bu hafta, bir tek İskoçya'nın değil futbol tarihinin en eski derbisi olan Celtic-Rangers rekabetinin oluşumunu, sebeplerini ve kökenini ele aldık. Hazırsanız başlayalım!Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/10/202215 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

17: Atatürk'e Yapılmaya Çalışılan İzmir Suikastı ve Sonrasında Yaşananlar

Bilgisel'in bu bölümünde Mustafa Kemal Paşa'yı hedef alan İzmir Suikastı'nın ordu içindeki dengeleri nasıl değiştirdiğini ve İsmet İnönü'nün ilk kez Atatürk'e karşı gelmesine neden olan süreci ele aldık. Hazırsanız başlayalım!Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/3/202215 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

16: Nelson Mandela'nın Öncülüğünde Ragbi ve Güney Afrika

Bilgisel'de bu hafta, Nelson Mandela'nın Güney Afrika'yı ragbi sayesinde nasıl bir bütün haline getirdiğini ele aldık. Keyifli dinlemeler.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
9/26/202211 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

15: Ankara Takımlarının Melih Gökçek'le İmtihanı

Bilgisel'in bu bölümünde uzun yıllar Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yapan Melih Gökçek'in, Ankara'da yer alan kulüplere yaklaşımını, verdiği zararları ve son durumu derledik. Hazırsanız başlayalım!Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
9/19/202211 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

14: Cumhuriyet Mitingleri

Bilgisel'in bu bölümünde 2007 Seçimleri öncesinin toplum hafızasına kazınan olayı Cumhuriyet Mitingleri'nin ortaya çıkmasına neden olan süreci ele aldık. Hazırsanız başlayalım!Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
9/12/202212 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

13: Abdullah Gül ile Recep Tayyip Erdoğan Arasındaki Kriz ve Ayrışma I Bölüm 2

Bilgisel'in bu bölümünde, Abdullah Gül ile Recep Tayyip Erdoğan'ın dava arkadaşlığından iki yabancıya dönüşmesine neden olan sürecin ikinci ve final kısmını derledik. Hazırsanız başlayalım!Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
9/5/202217 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

12: Abdullah Gül ile Recep Tayyip Erdoğan Arasındaki Kriz ve Ayrışma I Bölüm 1

Bilgisel'in bu bölümünde, Abdullah Gül ile Recep Tayyip Erdoğan'ın dava arkadaşlığından iki yabancıya dönüşmesine neden olan sürecin ilk kısmını derledik. Hazırsanız başlayalım!Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/29/202213 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

11: #SadeceDuymakİstediklerin: Fazilet Partisi İçindeki Kavga ve AKP'nin Kuruluşu

Bilgisel'in bu bölümünde Milli Görüş'ün çatırdayıp ikiye bölünmesine neden olan Fazilet Partisi içindeki kavgayı ve AK Parti'nin kurulma sürecini ele aldık. Hazırsanız başlayalım.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/22/202214 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

10: Novak Djokovic'in Zorluklarla Bezeli Kariyeri

Bilgisel'de bu hafta Novak Djokovic'in tartışmalar ve zorluklarla dolu kariyer, hayat yolculuğunu ele aldık. Hazırsanız başlayalım!Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/15/202213 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

9: Maradona'nın 1990 Dünya Kupası

Bilgisel'in bu bölümünde Diego Armando Maradona'nın İtalya'daki kaderini değiştiren İtalya-Arjantin yarı finalini ve sonrasındaki gelişmelere değindik. Keyifli dinlemeler.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/8/202211 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

8: 7 Haziran 2015 Seçimleri: Erdoğan, Demirtaş, İmralı, Kandil Ayrışmaları

Bilgisel'in bu bölümünde sizler için 7 Haziran 2015 seçimlerinde HDP'nin meclise girmesinin ardından siyasette yaşananları ve bunun yansıması olan kanlı günlerin bir delemesini yaptık.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/1/202214 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

7: 2002 Seçimleri ve Cem Uzan'ın 'Fantastik' Hikayesi

Tıpkı 2002'de olduğu gibi 2023'te de seçime katılacağını açıklayan Cem Uzan'ın siyasete girişinden, Türkiye'yi terk etmesine uzanan süreci ele aldık. Keyifli dinlemeler.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
7/25/202213 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

6: Arda Turan'ın Zirveden Hayal Kırıklığına Dönen Kariyeri

Arda Turan'ın Bayrampaşa'da başlayan kariyeri bir peri masalı gibi Barcelona'ya uzanmıştı. Ancak bu masal Barcelona'dan sonra serbest düşüşle birleşen bir hayal kırıklığı oldu. Gelin bu süreci birlikte hatırlayalım...Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
7/18/202215 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

5: CHP Kaset Süreci: Deniz Baykal'ın İstifası ve CHP'nin Değişimi

2010 yılında, dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın çıkan kasedi gündeme oturmuştu. Bu kasetin ardından istifa eden Baykal'ın yerine gelecek isim CHP'nin halk nezdindeki imajını değiştirecekti. Keyifli dinlemeler.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
7/11/202216 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

4: Altay Spor Kulübü ve İzmir Yahudileri

Bilgisel'in bu haftaki bölümünde, İzmir Yahudileri için Altay Spor Kulübü'nün anlamı ve duydukları aidiyetin sebebi mercek altına alındı. Keyifli dinlemeler!Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
7/4/20226 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

3: Prens Philip'in Kurtuluş Savaşı'yla Değişen Kaderi

Bilgisel'de bu hafta, Kurtuluş Savaşı'nda Prens Philip'in ve ailesinin kaderinin nasıl tamamen değiştiği mercek altına alındı.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/27/20226 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

2: 2011 Genel Seçimlerinin Kaderini Değiştiren Olay I MHP Kaset Kumpası

Bilgisel’in bu bölümünde, 2011 Genel Seçimlerinin MHP ve muhalefet aleyhine kaderini değiştiren kaset kumpasıyla bu kumpasın ardında yatanlar yer aldı. Keyifli dinlemeler!Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/20/202216 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

1: Bitmeyen Husumet I Galatasaray-Leeds Olayları

Bilgisel’in ilk bölümünde, Galatasaray ile Leeds United arasında 2000 yılında UEFA Kupası Yarı Final Maçı öncesinde yaşanan kanlı olaylar ve bunun Kopenhag’daki finale yansıması ele alındı. Keyifli dinlemeler!Kaynakça:UEFA Kupası Öyküsü I Unutulmaz Maçlar - Mehmet Ali BirandBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60sel koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selCambly Kids'in %60 indiriminden 60selkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60selkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/13/20229 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Bilgisel I Trailer

Merhaba, ben Ali Yağız Baltacı. Bir siyaset bilimci ve gazeteci olarak; kimi zaman hafızalardan silinmiş, kimi zaman ise hayal meyal hatırladığımız, Türkiye tarihinde yer tutmuş toplumsal, siyasi ve kültürel olaylara ışık tutan bilgisellerimi, sizler için Podbee Media’yla birlikte derleyeceğim. Her hafta yepyeni bir hikayeyle buluşmak üzere!See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/10/202237 seconds