Winamp Logo
Basketstudija 2+1 Cover
Basketstudija 2+1 Profile

Basketstudija 2+1

Latvian, Sports, 1 season, 130 episodes, 5 days, 10 hours, 16 minutes
About
“Basketstudija 2+1” ir vieta, kurā sarunāsimies par basketbolu, palīdzot noorientēties faktu, rezultātu un viedokļu nepārtrauktajā plūsmā.
Episode Artwork

Matīss Rožlapa “Basketstudijā 2+1”: “Darbs izlasē ir lieliska iespēja palīdzēt spēlētājām”

“Basketstudijā 2+1” viesojās nesen Latvijas U16 sieviešu izlases galvenā trenera amatā apstiprinātais Matīss Rožlapa, kuram aiz muguras veiksmīga sezona Vācijas bundeslīgas klubā “Noerdlingen” (5. vieta bundeslīgā un fināls valsts kausa izcīņā) un tikko noslēgts līgums ar iespēju ziņā pārāko Vācijas komandu “Saarlouis”. Runājām par:  latviešu trenera pirmo pieredzi ārzemēs; sieviešu basketbola specifiku Vācijā; trenera principu nedarīt tā, lai spēlētāja laukumā izskatītos slikti; U20 izlases un valstsvienības saspēles vadītājas Enijas Vīksnes pirmo pieredzi ārzemēs; galvenajām atšķirībām starp bundeslīgu un Baltijas līgu; bagāto Vāciju un ceļošanu ar autobusu; unikālajiem apstākļiem, kas pieejami Latvijā; jaunām iespējām jaunajā sezonā; iecienītāko triku basketbola laukumā un pirmo gājienu šaha spēlē; sportiskajām ambīcijām un vēlmi palīdzēt spēlētāju attīstībai; U16 izlases karsto vasaru. 65 minūtes par sieviešu basketbolu Vācijā un Latvijā!
5/17/20241 hour, 5 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Rūdolfs Rozītis “Basketstudijā 2+1”: “Nevieni mīnusi nav pārāk lieli, lai nemēģinātu atsisties”

“Basketstudijā 2+1” viesojās “trīs vienā” – Latvijas sieviešu čempionāta bronzas medaļu ieguvēju SBK “Liepāja/LSSS, LJBL U19 grupas čempionvienības Liepājas Sporta spēļu skolas komandas un Latvijas U18 sieviešu izlases galvenais treneris Rūdolfs Rozītis. Runājām gan par tuvāko pagātni, gan tuvāko nākotni: ļoti interesanto LJBL U19 grupas finālturnīru; rezultāta svārstībām ļoti plašā diapazonā un treneru iespējām ietekmēt procesu; spēlētāju “autopilotu” izšķirošajos brīžos; ⁠uzvaras svinībām ar ūdens dušu; pārtraukto Rīgas komandu uzvaru sēriju; ⁠LSBL bronzas likumsakarību; labo pēcgaršu, sezonu pabeidzot ar uzvarām; atgriezenisko saikni ar basketbolistēm un gandarījumu par progresu; spēlētāju visvērtīgākajām īpašībām; ⁠trenera stingrības pazīmēm un liepājnieku krāsainajiem uzvalkiem; visā Eiropā talantiem bagāto 2006. dzimšanas gadu un Latvijas U18 izlases perspektīvām; ⁠lielo izvēli uzbrucēju un centru pozīcijās; Latvijas vietu Eiropas labāko astoņniekā; kā top kandidātu saraksts. 64 minūtes par sieviešu basketbolu Liepājā, Latvijā, Eiropā!
5/9/20241 hour, 3 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Valdis Razumovskis “Basketstudijā 2+1”: “Galvenais mērķis – dod iespēju Salaspils jauniešiem attīstīties”

“Basketstudijā 2+1” viesojās cilvēks “trīs vienā” – Salaspils sporta skolas jauniešu treneris, Ramirent Nacionālās līgas vicečempionvienības galvenais treneris un Latvijas sieviešu basketbola čempionvienības “TTT-Rīga” galvenā trenera asistents Valdis Razumovskis. Runājām par:  Salaspils 2005. gadā dzimušo puišu komandas attīstību un izredzēm LJBL U19 grupas finālturnīrā; Optimālo veidu jauno basketbolistu slodžu sabalansēšanā; ⁠Covid-19 pārbaudījumu pozitīvo ietekmi; ⁠basketbola popularitāti un pārpildītajām treniņgrupām; Salaspils sporta skolas ērti pieejamo vietu un kvalitatīvo piedāvājumu; ⁠Salaspils komandas lēcienu no 2. vietas Reģionālajā līgā uz 2. vietu Ramirent NBL; ⁠pieredzējušo spēlētāju ieguldījumu un komandas ķīmiju; ⁠līdz šim labāko Salaspils basketbolistu un izcilam spēlētājam nepieciešamām īpašībām; Mārtiņa Gulbja faktoru; kā apvienot darbu ar vīriešu un sieviešu komandām; ⁠Salaspils basketbola piramīdas nākotnes izaicinājumiem un plāniem 50 minūtes par aktualitātēm jaunajā basketbola centrā Salaspilī!
5/2/202449 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Agnis Beķeris “Basketstudijā 2+1”: “Ir taču svarīgi izaudzināt bērnu par nečīkstuli”

“Basketstudijā 2+1” viesojās Aizdevums.lv Reģionālās Basketbola līgas čempionvienības BK “Madona”/BJSS galvenais treneris Agnis Beķeris, kuram bija, ko teikt gan par tikko aizvadīto sezonu un Madonas komandas nevainojami veikto 25 spēļu distanci, gan 25 gadus ilgo trenera pieredzi Madonas sporta skolā. Runājām par: priekšnojautām un apņēmību pirms sezonas; turnīra MVP Mikus Sokolova zelta un bronzas kolekciju; basketbola un konkurences līmeni Aizdevums.lv RBL; komandas ķīmiju un sarežģītākajiem pretiniekiem; jauno spēlētāju pienesumu komandas panākumam un ambīciju līmeni; kāpēc Madonas komanda netēmē uz Ramirent Nacionālo līgu; Madonas sporta skolas visu laiku zvaigžņu izlasi; trenera favorītiem, realizētajiem un nerealizētajiem talantiem; lokālpatriotismu un basketbola pozīcijām biatlona un slēpošanas paradīzē; basketbola treniņu pievienoto vērtību; basketbola un tautas deju sinerģiju; Atzeles līgu un 3x3 basketbola vasaras plāniem; Latvijas basketbola Užavas kausa izaicinājumu. Protams, arī noskaidrojām, kas notiek ar savulaik LBL konkursā vinnēto fordiņu! 52 minūtes par basketbolu Madonā un ne tikai. P.S. Atvainojamies par īslaicīgiem skaņas defektiem.
4/25/202452 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Elvijs Mičulis “Basketstudijā 2+1”: “Aktīvi gatavojamies sezonas karstākajam laikam”

“Basketstudijā 2+1” uz vadītāja Gunta Keisela un klausītāju jautājumiem atbildēja Latvijas Jaunatnes basketbola līgas direktors Elvijs Mičulis. Runājām par: relatīvi kluso sezonas gaitu; komunikāciju ar vecākiem; jauno tiesnešu audzināšanu; sezonas pieredzi un idejām nākamajam nolikumam; kā ierobežot spēļu skaitu; pirmklasnieku uzrunāšanu projektā “Pirmie soļi basketbolā”; Talantu spēli un NBA Junioru līgu; 19.⁠ ⁠aprīlī Valmierā un Ogrē startējošo LJBL finālturnīru seriālu; Sekmju kontroli un vecāku ētikas kodeksu. 47 minūtes par jaunatnes basketbola aktualitātēm!
4/10/202448 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Roberts Prūsis “Basketstudijā 2+1”: “Finālspēles laikā vairāk bija jāspēlē mēmais šovs nekā jārunā”

“Basketstudijā 2+1” uz Gunta Keisela un klausītāju iesūtītajiem jautājumiem atbildēja Latvijas Sieviešu basketbola līgas 2. divīzijas čempionvienības Ventspils sporta skolas “Spars” sieviešu komandas galvenais treneris Roberts Prūsis. Runājām par: •⁠  ⁠Ventspils komandas sarežģīto ceļu pretim titulam; •⁠  ⁠emocijām finālturnīra laikā un pēc uzvaras; •⁠  ⁠spēkos līdzvērtīgajām LSBL 2. divīzijas finālturnīra dalībniecēm; •⁠  ⁠pieredzi un jaunības enerģiju čempioņu sastāvā; •⁠  ⁠vai sievietēm jāspēlē basketbols un vai tas jādara arī Ventspilī; •⁠  ⁠trenera īpašajiem izaicinājumiem, strādājot sieviešu komandā; •⁠  ⁠Liepājas un Rīgas vilinājumu; •⁠  ⁠Ventspils potenciālo sapņu komandu; •⁠  ⁠Ugāles spilgtākajiem personāžiem; •⁠  ⁠Ventspils komandas iespējamo nākotni; •⁠  ⁠paša trenera radu rakstiem un plāniem. 45 minūtes par Latvijas Sieviešu basketbola līgas 2. divīzijas čempionēm un basketbolu Ventspilī.
3/27/202445 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Kā varēs tikt pie olimpiskā kvalifikācijas turnīra spēļu biļetēm? Atbild “Basketstudija 2+1” un basket.lv!

Trešdien, 6. martā, sāksies biļešu tirdzniecība uz olimpiskā kvalifikācijas turnīra spēlēm, kas no 2. līdz 7. jūlijam notiks “Arēnā Rīga”. Biļetes varēs iegādāties basket.lv un bezrindas.lv. Uz karstākajiem jautājumiem “Basketstudija 2+1” raidierakstā un basket.lv atbild turnīra organizācijas komitejas mārketinga menedžeris Kalvis Kovaļevs. 
3/1/202447 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Mārtiņš Gulbis “Basketstudijā 2+1”: “Pirmais puslaiks nebija tāds, kā TTT šogad spēlē"

“Basketstudijā 2+1”viesojās Latvijas sieviešu valstsvienības un “TTT Rīga” galvenais treneris Mārtiņš Gulbis. Pieskārāmies arī vīriešu valstsvienības karstajai uzvarai Spānijā, bet uzmanības centrā, protams, aktualitātes sieviešu basketbolā un Mārtiņa atbildes uz klausītāju iesūtītajiem jautājumiem. Runājām par: •⁠  ⁠pēc 10 uzvaru sērijas neizdevušos pirmo puslaiku FIBA kausa ceturtdaļfināla spēlē ar Venēcijas komandu; •⁠  ⁠pieredzējušās Ievas Pulveres 22 un jaunās Vanesas Jasas 20 punktiem; •⁠  ⁠Itālijas kluba objektīvajām priekšrocībām; •⁠  ⁠izaicinājumiem un mērķiem atbildes spēlē Venēcijā; •⁠  ⁠jauno spēlētāju pienesumu klubam un valstsvienībai; •⁠  ⁠laika trūkumu darbā ar valstsvienību; •⁠  ⁠sieviešu valstsvienības neseno uzvaru pār Izraēlas komandu un nākotnes plāniem; •⁠  ⁠dažādu paaudžu saliedētību; •⁠  ⁠kā novembrī uzvarēt Francijas izlasi; •⁠  ⁠pozitīvajiem aspektiem darbā ar sieviešu komandām; •⁠  ⁠“skarbo pieeju” un reputācijas inerci; •⁠  ⁠ko sieviešu komandu treneris var aizgūt no vīriešu Eirolīgas; •⁠  ⁠kā sagatavot spēlētājas, atbilstoši modernā basketbola prasībām. 55 minūtes par sieviešu basketbolu, bet ne tikai.
2/23/202453 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Gunārs Gailītis “Basketstudijā 2+1” par Užavas kausa finālu: “Spēles, kas seko viena otrai, nemēdz būt vienādas"

Nedēļā, kuras kulminācija būs Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas finālspēle “VEF Rīga” – “Rīgas Zeļļi”, “Basketstudijā 2+1” viesojās “Latvijas Universitātes” galvenais treneris Gunārs Gailītis. Runājām par: •⁠ finālistu trešdien notikušo “iesildīšanas” maču Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas turnīrā; •⁠ atšķirībām no decembrī notikušās pirmās spēles;•⁠  ⁠spēles satura un sižeta iespējamo iespējamo ietekmi uz finālspēli; •⁠  ⁠ko var un ko nevar noslēpt no pretiniekiem; •⁠  ⁠“VEF Rīga” trumpjiem un zeļļu izaicinājumiem; •⁠  ⁠neitrālā laukuma faktoru; •⁠  ⁠“Latvijas Universitātes” atjauninātā modeļa sarežģīto sezonu; •⁠  ⁠motivāciju cīnīties ar stipriem pretiniekiem; •⁠  ⁠kā jauniem censoņiem iekļūt “Latvijas Universitātes” komandā; •⁠  ⁠spēku samēriem starp Latvijas un Igaunijas klubiem; •⁠  ⁠“Latvijas Universitātes” izaicinājumiem sezonas finiša taisnē; •⁠  ⁠Gunāra gaidāmo debiju valstsvienības brīvprātīgā trenera statusā; •⁠  ⁠valstsvienības kandidātu sarakstu un Latvijas klubu ieguldījumu spēlētāju izaugsmē; •⁠  ⁠Dubultamatieru līgā izcīnītā zelta “garšu” un atmiņām par “Leifheit” laikiem. 55 minūtes par Latvijas basketbola aktualitātēm.
2/16/202456 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Ketija Vihmane “Basketstudijā 2+1”: “Treneri ar noteikumiem palīdz spēlētājai kļūt pieaugušākai"

Sieviešu valstsvienības darba nedēļā “Basketstudijā 2+1 viesojās viena no spēlētājām, kurām īstā karjera Latvijas galvenajā komandā vēl priekšā – Vācijas bundeslīgas līdervienības “Keltern” saspēles vadītāja, Latvijas 2023. gada 3x3 basketboliste Ketija Vihmane. Runājām par:  •⁠  ⁠sieviešu valstsvienības aktualitātēm; •⁠  ⁠lomu sadali komandas atjaunināšanas procesā; •⁠  ⁠saspēles vadītājas pienākumu specifiku; •⁠  ⁠oriģinālo pavērsienu karjeras attīstībā, no Rīgas pārceļoties uz Liepāju; •⁠  ⁠Amerikas (ne)vilinājumu; •⁠  ⁠pirmo pieredzi leģionāres gaitās Vācijā; •⁠  ⁠pāreju uz bundeslīgas līdervienību; •⁠  ⁠nākotnes sapņiem un īstenību; •⁠  ⁠3x3 basketbola īpatnībām; •⁠  ⁠11. februārī paredzēto spēli ar Izraēlas komandu. 50 minūtes par sieviešu basketbola aktualitātēm!
2/7/202450 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Kaspars Cipruss “Basketstudijā 2+1”: “Prieks, ka parādās cilvēki ar idejām un pozitīvi trakiem mērķiem”

Februāra – basketbola mēneša – ievadā “Basketstudijā 2+1” uz vadītāja un klausītāju jautājumiem atbildēja Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss. Runājām par: •⁠  ⁠Rīgā 8. februārī paredzētās Eirolīgas spēles organizatorisko un finansiālo aspektu; •⁠  ⁠iespējām ieņemt stabilu vietu Eirolīgas kartē; •⁠  ⁠vīriešu valstsvienības atgriešanos jaunā statusā; •⁠  ⁠sieviešu valstsvienības tuvākajām un tālākajām perspektīvām; •⁠  ⁠Užavas kausa izcīņas izaicinājumiem un mācībām; •⁠  ⁠sportiskajām intrigām Ramirent Nacionālajā basketbola līgā; •⁠  ⁠kā tiks tērēta olimpiskā kvalifikācijas turnīra rīkošanai piešķirtā nauda; •⁠  ⁠vārdiem un darbiem, lai starptautiskajā sporta sabiedrībā izolētu agresorvalstis; •⁠  ⁠lielākajiem izaicinājumiem ģenerālsekretāra amatā; •⁠  ⁠ko darīt vecākiem, ja bērns nav uzaicināts jaunatnes izlasē; •⁠  ⁠lielākajiem mērķiem. 52 minūtes par Latvijas basketbola aktualitātēm!
2/2/202452 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Česlavs Mateikovičs “Basketstudijā 2+1”: “Mūsdienās jauniešus biežāk jāpaslavē”

“Basketstudijā 2+1” Guntis Keisels ar klausītāju iesūtīto jautājumu palīdzību izvaicā Jelgavas sporta skolas un BK “Jelgava” treneri Česlavu Mateikoviču. Runājām par tikko aizvadīto Reģionu izlašu sabraukumu, tendencēm jaunatnes basketbolā, norisēm Ramirent Nacionālās basketbola līgas čempionātā un citām aktualitātēm: kā tiek izraudzīti Reģionu izlašu dalībnieki;  ⁠U15 vecuma grupas puišu attīstības tendencēm; treneru sadarbību un atbildību; ⁠ko darīt un nedarīt, ja esi vai neesi uzaicināts Reģionu izlasē; ⁠uzvedību sociālajos tīklos; ko interesantāk trenēt – bērnus vai pieaugušos; kā pasargāt jaunos basketbolistus no pāragras izdegšanas; 1994. gadā dzimušo spēlētāju Top 5; ⁠basketbola pozīcijām Jelgavā; ⁠BK “Jelgava” tagadni un iespējamo nākotni. 56 minūtes par aktualitātēm Latvijas basketbola piramīdas dažādos stāvos.
1/26/202456 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

llze Ose-Hlebovicka “Basketstudijā 2+1”: “Ja kļūdas palīdz kļūt labākam – viss ir kārtībā”

“Basketstudijā 2+1” uz raidieraksta vadītāja Gunta Keisela un klausītāju iesūtītajiem jautājumiem atbildēja Latvijas U16 meiteņu izlases  galvenā trenere Ilze Ose-Hlebovicka. Runājām par: U16 izlases pieredzi Baltijas jūras kausa izcīņā; Somijas basketbola internāta sistēmas augļiem; 30 kandidātēm un lielo konkurenci ārējā līnijā; Talantu akadēmijas un LSBL spēļu efektu; talantu monitoringu un attīstībai (ne)piemērotiem apstākļiem; sacensību sistēmu un treneru veselo saprātu; motivēšanu un pozitīvo emociju nozīmi; lielākajiem izaicinājumiem, trenējot meitenes; jaunatnes izlašu dalībnieku apdrošināšanu un iespējām mainīt “basketbola pilsonību”; favorītēm komandā. 49 minūtes par aktualitātēm Latvijas jauniešu basketbolā!
1/17/202449 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Edijs Šlesers: “Kad spēlētāji sāks uzticēties viens otram, komandas izaugsme būs ļoti strauja”

“Basketstudija 2+1” atgriežas ar jaunu akcentu – viesim jautājumus uzdod gan raidieraksta vadītājs Guntis Keisels, gan ikviens klausītājs, kurš savu vaicājumu ierakstījis LBS Instagrama kontā. Jauno sarunu ciklu sākam ar treneri, kurš Latvijas basketbolam izcīnījis pirmo trofeju 2024. gadā – U16 puišu izlases galveno treneri Ediju Šleseru. Runājām par tikko aizvadīto Baltijas jūras kausa izcīņas turnīru, bet ne tikai: vai treneri pārsteidzis pērnā U18 izlases līdera Roberta Blūma straujais pieteikums pieaugušo basketbolā; pēc kādiem kritērijiem tika izraudzīti U16 izlases kandidāti; statistikas (ne)nozīmību un mentalitātes faktoru izvērtējot jaunos talantus; kā raksturot 2008. gadā dzimušo spēlētāju komandas modeli; lomu sadali un neizsmeļamām rezervēm komandas spēles uzlabošanā; basketbola kultūršoku un īsto mērauklu spēlētāju varējumam; trim spēlēm ar trim dažādiem sižetiem; kā noturēt spēles kvalitāti uz noguruma fona; spēlētāju pieredzi ārzemēs un Latvijas pieaugušo basketbolā; labākajiem Tallinas turnīrā un citiem kandidātiem uz startu Eiropas čempionātā; vai nav par vēlu sākt trenēties 14 gadu vecumā? kā patika vadīt basketbola nometni jauniešiem Saldū 2023. gada vasarā? kas visspilgtāk palicis atmiņā no 2017. gada Pasaules Universiādes bronzas? kāds ir pats labākais/ideālais spēlētājs?   48 minūtes par Latvijas jauniešu basketbolu.
1/10/202448 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Elvijs Mičulis: “Emociju temperatūra LJBL spēlēs uzlabojusies.”

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 32. sezonas priekšvakarā “Basketstudijā 2+1” viesojās LJBL direktors Elvijs Mičulis. Runājām par: - Elvija pieredzi dalībnieka un līgas vadītāja statusā; - loģiskāko izspēles sistēmu zēnu Superlīgā – “Labākais pret labāko”; - komandu skaita dinamiku; - spēļu kalendāra izaicinājumiem; - nestandarta risinājumiem nestandarta situācijām; - vai vecuma grupu skaits un struktūra atbilst reālajām vajadzībām un iespējām; - apmācības procesu jaunajiem spēlētājiem un arī tiesnešiem; - komunikāciju ar vecākiem; - LJBL pamatvērtību – izglītību; - iespējām redzēt LJBL spēles, neatrodoties zālē; - tradicionāliem un jauniem projektiem. 55 minūtes par Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 32. sezonas kontūrām un izaicinājumiem!
9/22/202332 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Klāvs Olšteins: “Gribam unikālas zināšanas aizvest tuvāk vietām, kur aug jaunie basketbola talanti.”

Jaunās basketbola sezonas priekšvakarā par jaunu iniciatīvu – basketbola ekselences programmu, kas izstrādāta, lai “Sapņu komandas” lidojumam būtu turpinājums. “Basketstudija 2+1” pastāvīgie vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels izvaicāja programmas koordinētāju LBS valdes locekli Klāvu Olšteinu. Runājām par: - ģimeņu un basketbola sabiedrības dalībnieku lielo ieguldījumu “Sapņu komandas 2023” tapšanā; - ekselences programmas galveno mērķi – veidot apstākļus, lai jaunie talanti nebūtu spiesti agrā vecumā pamest Latviju; - atlētisma un vispusīgas sagatavotības aizvien pieaugošo nozīmi basketbolā; - saudzīgu attieksmi pret talantiem un ģimenes vides svētīgo ietekmi; - ekselences programmu, kā caurviju motīvu visai Latvijas basketbola sistēmai; - Oskara Ernšteina un Ivara Ikstena unikālo programmu; - Lukas Banki faktoru; - nepieciešamību aizvest zināšanas līdz vietai, kur aug jaunie talanti; - kā pārvilināt talantus no citiem sporta veidiem; - plānoto pirmo sarunu ar jauno talantu vecākiem un treneriem; - ekselences centru kā papildinājumu nevis alternatīvu sporta skolām; - Reģiona izlašu pirmās sezonas pieredzi un plānoto turpinājumu; - Satura piedāvājumu vēl pirms jaunās basketbola mājas atklāšanas. 70 minūtes par jaunu iniciatīvu un jaunām iespējām jaunatnes basketbolā!
9/19/20231 hour, 10 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Aigars Nerips:“Paskatīsimies, novērtēsim un izdarīsim.”

“Basketstudijā 2+1” viesojās “sudraba komandas” – Latvijas U20 sieviešu izlases galvenais treneris Aigars Nerips. Runājām par: - piesardzību braucot uz čempionātu un dziedošo autobusu mājupceļā; - mērķiem un sapņiem; - kolektīva veidošanu un saliedēšanu; - lomu sadalījumu un līderu nobriešanu; - treneru stafeti; - talantu uzbrukumā un darba spējām aizsardzībā; - startā piedzīvoto zaudēju Beļģijai, kas finišā izkrita no A divīzijas; - nestabilitāti atsevišķās spēlēs un stabilo piecu uzvaru sēriju; - spēlētāju perspektīvām lielajā basketbolā. 59 minūtes par Latvijas U20 izlases sudraba medaļām, bet ne tikai. 
8/9/202359 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Edijs Šlesers:“Eiropas čempionātā spēlēt bija vieglāk, nekā treniņos savā starpā.”

“Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas junioru izlases galvenais treneris Edijs Šlesers, kura vadībā mūsu komanda Eiropas U18 čempionāta B divīzijas turnīrā uzvarēja visās septiņās spēlēs, izcīnīja pirmo vietu un tiesības nākamgad spēlēt Eiropas U18 čempionāta A divīzijā. Runājām gan par komandas tapšanu, gan notikumiem Matusinju: - motivāciju uzņemties izlases vadīšanu; - jauno spēlētāju nepamatotu noniecināšanu; - veselīgo konkurenci LJBL un komandu līderu neveselīgo ekspluatēšanu; - dinamisko spēles stilu un plašo spēlētāju rotāciju; - pirmo pieredzi Baltijas jūras kausa izcīņā un mentālo faktoru spēlētāju atlases procesā; - katram spēlētājam piemītošajām līdera īpašībām; - lomu sadalījumu starp Juri Vītolu un Robertu Blūmu; - “recepti”, kā kļūt par Eiropas čempionāta MVP; - neapjukšanu brīžos, kad iniciatīva bija pretiniekiem; - individuālo un kolektīvo agresivitāti; - vēl neizmantotajām rezervēm progresēt; - kā saglabāt uzvarētāju mentalitāti un noskaņojumu; - nākamajiem izaicinājumiem spēlētājam un trenerim. 57 minūtes par Latvijas U18 izlases veiksmīgo startu Eiropas čempionātā!
8/3/202356 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Aigars Miklāvs: “Ceru, ka prezidenta statuss palīdzēs nodrošināt lielāku atbalstu ratiņbasketbolam”

Vēl pirms vīriešu basketbola valstsvienības debijas Pasaules kausa izcīņas turnīrā no 11. līdz 19. augustam  Eiropas čempionāta  A divīzijas turnīrā Roterdamā pirmo reizi startēs Latvijas ratiņbasketbola izlase. Kā komandas gatavojas atbildīgajam startam, un kas notiek visā ratiņbasketbola saimniecībā – par to “Basketstudijā 2+1” izvaicājām tikko Latvijas Ratiņbasketbola federācijas prezidenta amatā ievēlēto Aigaru Miklāvu. Apspriedām: - kā ilggadējā LRF izpilddirektora un ģenerālsekretāra darbu ietekmēs jaunais – prezidenta – statuss; - lielāko izaicinājumu – kā iesaistīt jaunus spēlētājus; - sporta zāļu (ne)pieejamību; - ieceri atjaunot Latvijas čempionātu; - meklēto un pagaidām nedabūto specializēto busiņu; - sadarbību ar Paralimpisko komiteju un Basketbola savienību; - 3x3 ratiņbasketbola perspektīvām; - grūto treniņprocesu, gatavojoties Eiropas čempionātam: - izlases līderu dažādo pieredzi Vācijā, Itālijā, Spānijā un Francijā; - spēlētāju klasifikācijas niansēm; - izredzēm un mērķiem Eiropas čempionātā. 53 minūtes ne tikai par ratiņbasketbolu!
7/27/202352 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Dāvis Čoders: “Nav bezceris, ir spēlētāji ar perspektīvu nākotnē.”

Eiropas jaunatne čempionātu seriālam uzņemot apgriezienus, “Baskestudijas 2+1” pastāvīgie vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels viesos aicināja Latvijas U20 vīriešu izlases galveno treneri Dāvi Čoderu, kura vadītā komanda Eiropas čempionāta B divīzijas turnīru noslēdza 29. vietā. Runājām par neveiksmīgā starta cēloņiem un sekām: - trenera motivāciju un sajūtu, “mesties zem tanka”; - iecerēto spēles stilu un tā saskaņošanu ar spēlētāju iespējām; - kandidātu loka plašumu; - spēlētāju praksi klubos un lomām izlasē; - uzbrukuma kvalitātes pārsvaru pār aizsardzību; - līderiem un spēlētāju rotāciju; - pirmās spēles izaicinājumu un lēmumiem galotnē mačā ar Šveici; - komandas motivēšanu un spēlētāju savstarpējā prasīguma deficītu; - konkurences līmeni Eiropā un izredzēm atgriezties A divīzijā. 61 minūte par Latvijas U20 izlases startu un situāciju jaunatnes basketbolā.  
7/20/20231 hour, 1 minute, 11 seconds
Episode Artwork

Raimonds Feldmanis:“Citi spēlētāji, citāds spēles stils – tā ir pievienotā vērtība izlasei.”

Dažas dienas pēc Latvijas 3x3 basketbola izlases triumfa Eiropas spēļu turnīrā “Basketstudijā 2+1” viesojās komandas galvenais treneris Raimonds Feldmanis. Runājām par: - sacensību sportisko līmeni; - Latvijas komandas veidošanu, dodot iespēju starptautisko pieredzi krāt jauniem basketbolistiem; - konkurenci un komunikāciju; - sešiem soļiem pēc Eiropas spēļu zelta; - kā 3x3 basketbolā izmantot skaitlisko vairākumu; - pārliecību, bet ne pašpārliecinātību; - katrā spēlē neizbēgamiem kritumiem un uzticību izraudzītajam spēles plānam; - plāniem vasaras turpinājumā; - sieviešu izlases perspektīvām; - kā tiks izraudzīts sastāvs septembrī paredzētajam Eiropas čempionātam; - Jauno izaicinājumu “Prometey” treneru štābā.   50 minūtes par un ap Latvijas 3x3 basketbola zelta panākumu!
6/29/202350 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Matīss Graudiņš: “U14 Baltijas kausa izcīņā neredzēju katastrofas pazīmes

Atklājot Latvijas jaunatnes basketbola izlašu vasaras turnīru seriālu “Basketstudijā 2+1” aicinājām U14 puišu izlases galveno treneri Matīsu Graudiņu, kurš ar komandu tikko atriezies no Tallinā notikušā Baltijas kausa izcīņas turnīra. Runājām par: - U14 izlašu turnīra misiju un cīņām ar gadu vecākajiem; - kā tika apzināti kandidāti un treneru gaumi; - to, ka Tallinas braucējiem nav nekāda iemesla svinēt, bet U14 izlasē netikušajiem noteikti nav jāmet plintes krūmos; - Rīgas dominanci šajā gadugājumā un Reģiona izlašu projekta svētību; - uzslavām kolēģiem sporta skolās; - mānīgo statistiku un profesionālo skautu interesi par niansēm; - laimes zemes meklējumiem un uzticēšanos treneriem; - atšķirībām starp U14 un U15 vecuma komandām; - komunikāciju ar spēlētājiem, vecākiem un treneriem labākas nākotnes vārdā; - Latvijas basketbola centru labajām iespējām. 44 minūtes par Latvijas jaunatnes basketbola aktualitātēm!
6/14/202343 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Francis Lācis: “3x3 basketbola komandā grupējumi neveidojas.”

Nepilnas 40 stundas pēc uzvaras FIBA 3x3 basketbola Pasaules kausa izcīņas bronzas finālā “Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas izlases debitants Francis Lācis. Runājām par: - pēcgaršu ASV studentu basketbola “Marta trakumam’21” un apņēmību attīstīt karjeru basketbolā; - 3x3 basketbolu kā lietderīgu laika pavadīšanas veidu 2022. gada vasarā; - pirmo profesionāļa pieredzi Nīderlandes klubā; - 3x3 basketbola vilinājumu; - cerībām un izredzēm pirms izlases treniņnometnes; - atlētismu un aizsardzību kā pievienoto vērtību; - saprašanos laukumā un ārpus tā; - atšķirībām no klasiskā basketbola un pārliecības nostiprināšanu; - uzlādēšanos no emocijām; - partneru uzticības iegūšanu; - zaudējumu amerikāņiem un piecām uzvarām; - trāpīgajiem serbiem un lēnajiem brazīliešiem; - tuvāko nākotni 3x3 basketbolā. 47 minūtes par Latvijas 3x3 basketbola izlases bronzas panākumu Pasaules kausa izcīņā!
6/6/202347 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Aleksa Gulbe: ”Jāņus varēsim nosvinēt pēc Eiropas fināla.”

Divas dienas pirms Rozā lentītes spēles Latvija – Slovākija (piektdien, 2. jūnijā, plkst.19:30 “Arēnā Rīga”) un divas nedēļas pirms Eiropas sieviešu basketbola čempionāta finālturnīra sākuma “Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas valstsvienības uzbrucēja Aleksa Gulbe. Runājām par: - noskaņojumu un secinājumiem pēc pirmā pārbaudes turnīra Turcijā; - komandas kodolu un jauno spēlētāju iesaisti; - Aleksas bagāto pieredzi jaunatnes izlasēs; - pieredzi ASV augstskolā un profesionāles gaitu sākumu; - sezonu Spānijas superklubā “Perfumerias Avenida”; - jauno pieredzi, sēžot uz “soliņa”; - nākamajiem izaicinājumiem; - sarunām ar komandas biedrenēm par tikšanos Telavivā zem saviem karogiem; - Latvijas cerībām un ambīcijām Eiropas čempionātā. 46 minūtes par Latvijas sieviešu basketbola aktualitātēm!
6/1/202346 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Kārlis Lasmanis: “Ļoti gribam izcīnīt Pasaules kausa zeltu.”

Nākamnedēļ Vīnē notiekošās FIBA 3x3 basketbola Pasaules kausa izcīņas priekšvakarā “Basketstudijā 2+1” viesojās olimpiskais čempions Kārlis Pauls Lasmanis. Runājām par: - netradicionālo sezonas sākumu, pārstāvot komandu “Beijing”; - kā Kārlis un Nauris Miezis izvēlējās komandas biedrus no Ķīnas basketbola saimes; - treniņiem un sadzīvi Ķīnas sportistu sagatavošanas centrā nekurienes vidū; - pirmo uzvaru Challenger turnīrā un trešo vietu Manilas Masters; - noskaņojumu, laukumā cīnoties ar ilggadējiem komandas biedriem no “Rīgas”; - konkurenci cīņā par vietu Latvijas izlasē; - četriem cietajiem riekstiem Pasaules kausa izcīņas grupā; - motivāciju izcīnīt vienīgo trūkstošo titulu; - FIBA reitingu īpatnībām; - olimpisko perspektīvu. 43 minūtes par 3x3 basketbola aktualitātēm!
5/25/202343 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Artūrs Visockis-Rubenis: “Jauno basketbolistu attīstība ir emocionāli smags darbs.”

Bronzas medaļas Latvijas čempionātā, sasniegts Užavas Latvijas kausa izcīņas fināls, nopelnīts Pafbet Latvijas Basketbola līgas Gada trenera tituls un priekšā aizraujoša vasara, ar valstsvienību gatavojoties un debitējot Pasaules kausa izcīņā – “Basketstudijā 2+1” šoreiz aicinājām BK “Liepāja” galveno treneri Artūru Visocki-Rubeni. Runājām par: - to, ka basketbolā “viens nav arājs”; - BK “Liepāja” vētraino startu, emocionāli veiksmīgo finišu un produktīvo procesu sezonas garumā; - intrigas “smeķi” pusfinālā pret “VEF Rīga”; - stresa situāciju izspēlēšanu treniņos un pieredzes nozīmi galotnēs; - Renāra Birkāna “faktoru”; - Kārli Šiliņu un jauno spēlētāju pašmotivācijas nozīmi; - basketbola talantu attīstības procesu kā emocionāli smagu darbu; - cerību, ka panākumi palīdzēs piepildīt kluba budžetu; - kluba attīstības stratēģiju – ar kājām uz zemes, bet soli uz priekšu; - čempionu nopelnīto titulu; - vairāk nekā 50 spēlētājiem valstsvienības treneru uzmanības lokā; - lauztajām tradīcijām un izdevību Pasaules kausu sākt ar spēli pret Libānu; - izcilo iespēju jauniešiem vasarā jēgpilni pavadīt katru dienu un nākamo sezonu sagaidīt stiprākiem. 59 minūtes par Liepājas basketbola aktualitātēm un citām karstām tēmām!
5/19/20231 hour, 11 seconds
Episode Artwork

Matīss Rožlapa: “Gribu pārbaudīt sevi un izsisties jaunā vidē.”

RSU komandas veiksmīgā sezona, karstā vasara sieviešu valstsvienībā un Latvijas U16 izlasē, kā arī jauns izaicinājums nākamajā sezonā Vācijas kluba Nērdlingenas “Angels” galvenā trenera postenī – sarunu ar Matīsu Rožlapu var raksturot kā “trīs vienā”. Runājām par: - noskaņu sieviešu valstsvienības dalībnieču iesildīšanās treniņos; - jauno spēlētāju iespējām cīnīties par vietu valstsvienības divpadsmitniekā; - atšķirībām starp īso darba ciklu kvalifikācijas laikā un pilnvērtīgo gatavošanos Eiropas čempionāta finālturnīram; - RSU komandas sasniegto rezultātu atbilstību komandas statusam un iespējām; - komandas uzvarām un spēlētāju izaugsmi; - jauna profesionālā izaicinājuma meklējumiem ārzemju klubā; - kā pievērst uzmanību starptautiskajā basketbola darba tirgū; - pirmajiem iespaidiem Bavārijas mazpilsētā; - Latvijas U16 izlases perspektīvām; - Latvijas Basketbola līgas finālsērijām. 60 minūtes par sieviešu basketbola aktualitātēm!  
5/11/20231 hour, 21 seconds
Episode Artwork

Digna Strautmane: “Lai Amerikā mācītos un spēlētu, jābūt atvērtam prātam.”

Latvijas basketbola valstsvienības spēlētāja Digna Strautmane Rīgā rehabilitējas pēc smaga savainojuma, ar optimismu skatās uz mūsu komandas perspektīvām Eiropas čempionāta finālturnīrā un ar prieku atceras laiku Latvijas Jaunatnes līgā un ASV studentu basketbolā. “Basketstudijā 2+1” kopā runājām par: - sakrātajiem LJBL čempiones tituliem; - neklātienes līdzdalību Grieķijas basketbola derbijā “Olympiacos” – “Panathinaikos”; - rehabilitācijas gaitu un izredzēm atgriezties laukumā; - pareizo izvēli nebraukt uz ASV vidusskolu, bet doties studēt; - pirmo gadu objektīvajām un subjektīvajām grūtībām - kā iegūt treneru uzticību; - neveselīgajiem burgeriem pirms treniņiem; - noderīgajiem kontaktiem visā pasaulē; - neērtajiem lidojumiem privātās lidmašīnās; - prasīgajiem un saprotošajiem skolotājiem; - motivējošiem apstākļiem; - pozitīvās attieksmes un atvērta prāta priekšrocībām. 63 minūtes par pozitīvo pieredzi ASV studentu basketbolā!
4/25/20231 hour, 1 minute, 13 seconds
Episode Artwork

Kaspars Cipruss: “Cienīsim visus basketbola dalībniekus.”

Karstajā basketbola pavasarī “Basketstudijā 2+1” uz sarunu par karstākajām tēmām aicinājām Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretāru Kasparu Ciprusu.   Runājām par: - šonedēļ startējošo Jaunatnes basketbola līgas finālturnīru seriālu; - cīņu par medaļām un/vai izglītības procesu; - basketbola norišu dalībnieku savstarpējo attiecību dinamiku; - “Steļmaha lietas” dažādajām dimensijām; - faktiem, viedokļiem un rīcību; - noskaņojumu treneru vidē; - iesaistītajiem un viņu atbildības līmeņiem; - vai ētikas kodekss pasargās no prolēmām; - kas trenēs U18 izlasi; - sieviešu valstsvienības plāniem, gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram; - 29. aprīlī paredzēto FIBA Pasaules kausa izcīņas izlozi un Latvijas sapņu maršrutu; - LBS un sabiedroto panākto uzvaru FIBA kabinetos.   61 minūte par Latvijas basketbola aktualitātēm.
4/18/20231 hour, 3 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

LBS Jaunatnes komisija: “Vecāku ietekme ir fenomenāli liela”

Latvijas Jaunatnes basketbola līgā tuvojas eksāmenu un svētku laiks – 21. aprīlī sāksies finālturnīru seriāls, kura laikā četrās nedēļas nogalēs noskaidrosies labākās komandas 14 vecuma grupās. Par finālturnīru noskaņu un lielākajiem izaicinājumiem “Basketstudijā 2+1” runājām ar cilvēkiem, kuri norisēs iesaistīti gan kā treneri, gan basketbola norišu organizētāji Latvijas Basketbola savienības Jaunatnes komisijā – Rīgas Bērnu un jauniešu sporta skolas direktora vietnieci Daigu Žvirbli un Ventspils sporta skolas “Spars” topošo direktoru Matīsu Graudiņu. Runājām par: - LBS Jaunatnes komisijas karstākajiem darbiem; - spēlētāju pārejām starp sporta skolām un to regulēšanu; - izaicinājumiem komunikācijā ar LJBL spēlētāju vecākiem; - saspringto spēļu grafiku; - LJBL finālturnīru šarmu un tradīcijām; - jaunatnes basketbola pārspīlēto profesionalizēšanu; - interešu basketbolu un profesionālās ievirzes basketbolu; - attieksmi pret jaunajiem tiesnešiem; - basketbola norisēs iesaistīto cilvēku savstarpējo cieņu. 65 minūtes par jaunatnes basketbola aktualitātēm!
4/14/20231 hour, 5 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Kate Vilka: “Pirmo reizi spēles laikā neskatījos uz tablo – baudīju brīdi”

Starplaikā starp “TTT Rīga” emocionālo uzvaru Betsafe Baltijas Sieviešu basketbola līgas finālturnīrā un Latvijas čempionāta pusfināla sēriju startu “Basketstudijā 2+1” viesojās “TTT Rīga” kapteine Kate Vilka. Runājām par: - aizraujošajiem sižeta pavērsieniem spēlē “TTT Rīga” – “Kibirkštis”; - spēlēšanu, neskatoties uz rezultāta tablo un īpašo iedvesmu; - pēdējā uzbrukuma scenāriju un norisi; - atkarību raisošām emocijām, kādas gūstamas tikai sportā; - atgriešanos basketbolā pēc dēliņa piedzimšanas; - trenera uzticību un pašas ticību sev; - “TTT Rīga” jaunā modeļa tapšanas procesu; - psiholoģisko pārsvaru divcīņās ar RSU komandu; - darbiņu, kas vēl jāpadara aprīlī; - valstsvienības mērķiem Eiropas čempionātā; - plānošanu un dzīves plūdumu. 43 minūtes par sieviešu basketbola aktualitātēm un sievieti basketbolā!
4/6/202343 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Kārlis Večens: “Nevarējām pievilt Siguldas skatītājus”

2023. gada sezonas čempionu parādi “Basketstudijā 2+1” atklāja Reģionālās līgas uzvarētāju “Sigulda/Modern house” spēlējošais galvenais treneris Kārlis Večens. Runājām par: - lielisko gaisotni Siguldas sporta centrā izšķirošo spēļu laikā; - “Koka bumbu” un Siguldas komandas komplektēšanas procesu; - Lukas Banki palīdzību; - uzvaru sēriju un vienīgo zaudējumu; - basketbola pozīcijām skeletona galvaspilsētā; - kā piepildījās skatītāju tribīnes; - talciniekiem no Cēsīm; - uzvaras prieku un jauniem izaicinājumiem. 44 minūtes par Reģionālās līgas jaunajiem čempioniem!
4/5/202344 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Kristaps Konstantinovs “Basketstudijā 2+1”: “Tiesnešiem jāmāk izturēt spriedzi”

Par basketbola spēļu tiesāšanu un tiesnešiem ir interesanti runāt dažādā sabiedrībā, bet vislietderīgāk to darīt ar jomas profesionāļiem, kuru spēkos ir ietekmēt situāciju. “Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas Basketbola savienības Tiesnešu komisijas vadītājs Kristaps Konstantinovs, ar kuru pārrunājām ne tikai notikumus LSBL bronzas spēlē. Runājām arī par: - tiesnešu sajūtām pēc labi un ne tik labi aizvadītām spēlēm; - lēmumu pašanalīzi un analīzi; - ko mācīties no konkrētās epizodes; - Latvijas tiesnešu attīstības programmām no LJBL līdz mentoriem un tiesnešu akadēmijai; - kļūdu neizbēgamību un nozīmi tiesnešu izaugsmē; - kaitīgajām šaubām; - sadarbību ar treneriem; - darba kvalitātes (ne)saikni ar apmaksu; - jaunumiem nesportisko piezīmju traktēšanā. 52 minūtes par Latvijas basketbola tiesnešu aktualitātēm.
3/24/202352 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Ģirts Splīte: “Meiteņu Talantu akadēmijā visām deg acis”

Marta noskaņās “Basketstudijas 2+1” uzmanības centrā atkal notikumi sieviešu  basketbolā – tikko noslēgusies “Meiteņu Talantu akadēmijas” pavasara sesija, tuvojas Pullman LSBL, Betsafe Baltijas Sieviešu basketbola līgas, Latvijas čempionāta un Latvijas Jaunatnes basketbola līgas izslēgšanas turnīri. Visas nosauktās tēmas apspriedām ar liepājnieku – treneri Ģirtu Splīti. Runājām par: - jaunā speciālista personīgo pieredzi basketbolā; - pievēršanos meiteņu basketbolam; - pirmajā medaļām ar Liepājas U13 grupas komandu; - attīstības iespējām, spītējot Covid-19; - meiteņu motivāciju un perspektīvām; - “Talantu akadēmijas” mērķiem, pienesumu un plāniem; - treneru sadarbības vērtību; - Liepājas komandas uzvaru pār “Kibirkšti” - treneru atraktivitātes nozīmi; - gaidāmo interesanto pavasari. 46 minūtes par sieviešu basketbola aktualitātēm!
3/17/202348 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Gundars Vētra: “Valstsvienības pašreizējā modelī nevienai spēlētājai papildus motivācija nav vajadzīga”

Dienu pēc 2023. gada Eiropas sieviešu čempionāta finālturnīra grupu izlozes “Basketstudijas 2+1” pastāvīgie vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels viesos aicināja Latvijas sieviešu valstsvienības galveno treneri Gundaru Vētru. Runājām par - izlozes raisītajām emocijām; - Latvijas komandas pretinieču Spānijas, Grieķijas un Melnkalnes izlašu potenciālajām iespējām; - iepriekšējo pieredzi attiecībās ar Melnkalnes izlases galveno treneri Jeļenu Škeroviču; - turnīra optimālo scenāriju un iespējamām pretiniecēm blakus grupā; - sagatavošanās plāna veidošanu un galvenajiem izaicinājumiem; - komandas kodolu un potenciālo papildinājumu; - Kitijas Laksas līgumu ar WNBA klubu un iespējām iekļauties valstsvienības darbā; - kolektīvajiem mērķiem un individuālo motivāciju; - Gundara Vētras un citu “VEF’1991” basketbolistu atveidojumu Igaunijas spēlfilmā “Kalev”; - filmas atdzīvinātajām atmiņām un atgādinājumu par sportā gūto panākumu milzīgo ietekmi uz sabiedrības dzīvi 57 minūtes par Latvijas sieviešu valstsvienības vasaras plāniem un PSRS augstākās līgas pēdējās sezonas galvenajiem varoņiem.
3/10/202357 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Andrejs Gražulis: “Pēc kvalificēšanās Pasaules kausam dzīve nav kļuvusi vienkāršāka.”

Vīriešu valstsvienības spēļu priekšvakarā “Basketstudijā 2+1” aicinājām Andreju Gražuli – vienu no četriem basketbolistiem, kurš 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas ciklā piedalījies visās 14 spēlēs un gatavojas būt ierindā arī piektdien, 24. februārī, Bursā spēlē ar Turciju un pirmdien, 27. februārī, “Arēnā Rīga” cīņā ar Grieķijas vienību.   Runājām par: - valstsvienības februāra modeli un debitantu iesaisti; - vēlmi uzvarēt katrā spēlē, neskatoties turnīra tabulā; - Kokneses puikas ceļu līdz lielajam basketbolam; - soļotāja pieredzi un iejušanos Ventspils basketbola sistēmā; - Eiropas U20 čempionāta sudrabu un pāreju uz pieaugušo basketbolu; - atlētismu un basketbola iemaņām; - valstsvienības ieskrējienu priekškvalifikācijā un lūzuma spēlēm ar Beļģiju; - ikdienu Itālijā un mērķiem 2023. gada vasarā. 45 minūtes ar vienu no Latvijas valstsvienības stabilajām vērtībām!
2/23/202345 minutes, 1 second
Episode Artwork

Raimonds Feldmanis: “3x3 izlasēs nevienam nekas nav garantēts”

Nedēļā, kad olimpiskie čempioni iepazīstināja ar saviem nākotnes plāniem, kas iezīmē nopietnus izaicinājumus Latvijas 3x3 basketbola saimniecībai, “Basketstudijā 2+1” aicinājām valsts vīriešu izlašu treneri Raimondu Feldmani un LBS 3x3 basketbola koordinatoru Kristapu Gotfrīdu. Runājām par nākotni: - Latvijas “zelta komandas” dalībnieku ieguvumiem un riskiem, iesaistoties Ķīnas projektā; - trenera iespējām attālināti ietekmēt treniņprocesu; - kā tiks veidota Latvijas izlase Pasaules kausam un Eiropas čempionātam; - konkurenci un “iespēju logu” tuvākajiem rezervistiem; - kurai komandai varēs sekot Latvijas līdzjutēji; - plāniem un spējām; - konstruktīvas komunikācijas lietderību; - jaunatnes izlašu sasniegumiem un perspektīvām; - 3x3 basketbola jaunatnes līgas un Latvijas kausa izcīņas pienesumu. 53 minūtes par 2023. gada sezonas izaicinājumiem 3x3 basketbolā!
2/16/202353 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Kārlis Šiliņš “Basketstudijā 2+1”: “Savainojumi notestēja manu mīlestību pret basketbolu”

“Basketstudijā 2+1” viesojās Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas Oktobra un Janvāra spēlētājs BK “Liepāja” centrs Kārlis Šiliņš, kurš tikko ar savu komandu iekļuva Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas finālā. Runājām par: - savainojumu izaicinājumiem pilno “Liepājas” ceļu līdz Užavas kausa finālspēlei; - BK “Liepāja” prasmi basketbola laukumā runāt vienā valodā gan ar “VEF Rīga” un “Kalev/Cramo”, gan “Kandava/Anzāģe”; - likumsakarīgo vai nejaušo nokļūšanu “VEF skolā”; - svētīgajiem treniņiem pie Jāņa Gailīša un Raimonda Feldmaņa; - ASV studentu basketbola akcentiem; - diviem gadiem, ārstējot savainojumus; - redzesloka paplašināšanu; - Liepāju kā atspēriena punktu turpmākai karjerai; - veiksmīgo sezonu un tās iespējamo turpinājumu; - vasarā pieņemamiem lēmumiem; - pirmo pieredzi valstsvienībā; - gatavošanos Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas finālspēlei. 50 minūtes ar vienu no karstākajiem spēlētājiem Latvijas basketbola turnīros!
2/10/202352 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Ilze Jākobsone: “Ļoti ticu, ka Eiropas čempionātā varam nospēlēt labi.”

Divas nedēļas pirms Eiropas sieviešu basketbola čempionāta kvalifikācijas turnīra pēdējās spēles “Basketstudijā 2+1” aicinājām Latvijas valstsvienības saspēles vadītāju Ilzi Jākobsoni. Runājām par: - spēlētājas pieredzi Izraēlas klubā un Meksikā; - atgriešanos “TTT Rīga” un tuvākajiem izaicinājumiem; - ģimenes ietekmi uz karjeras attīstību; - sarežģītajiem gadiem jaunatnes basketbolā; - veiksmīgo ieskrējienu Liepājā; - kā iziet no komforta zonas; - profesionāles maizi ārzemēs un piedalīšanos laukuma salikšanā; - valstsvienības izredzēm Eiropas čempionātā; - pirmo pieredzi 3x3 basketbolā. 56 minūtes par sieviešu basketbola tuvāko pagātni un aktualitātēm!  
2/2/202354 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Agris Galvanovskis: “Par vietu U16 izlasē cīnās 30 kandidāti”

“Basketstudijā 2+1” turpinās sarunas par situāciju Latvijas jaunatnes basketbolā. Ar Latvijas Basketbola savienības Treneru komisijas vadītāju Latvijas U16 izlases galveno treneri Agri Galvanovski runājām par Baltijas jūras kausa izcīņas turnīrā piedzīvoto un secināto, bet ne tikai. Arī par: - U16 izlases jaunā sasaukuma pirmajiem soļiem; - pandēmijas sekām un LBS vadlīniju ietekmi uz kandidātu sagatavotību; - spēles laika limitu līderiem; - kā kompensēt auguma centimetru trūkumu; - ārzemēs pieredzi guvušo saspēles vadītāju ieguldījumu; - kā iekrist acīs izlases treneriem; - Gunta Šēnhofa dāvanu; - 30 kandidātiem uz 12 vietām; - atšķirībām prasībās U15 un U16 vecuma grupā; - U18 izlases spēles rokraksta meklējumiem; - iespējām ar administratīvām metodēm sekmēt meistarības attīstību; - kā rast kopsaucēju LBS Jaunatnes un Treneru komisijas skatījumiem. 54 minūtes par Latvijas jaunatnes basketbola aktualitātēm!
1/19/202354 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Oskars Vīksna: “Galvenais mērķis – palīdzēt spēlētājiem attīstīties”

“Basketstudija 2+1” 2023. gadu ievada ar skatu nākotnē, pievēršoties norisēm jaunatnes basketbolā. Tradicionālie vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels viesos uzaicināja LJBL 2022. gada sezonas čempionu U14 vecuma grupā Gulbenes BJSS treneri Oskaru Vīksnu, kurš gada nogalē bija viens no Reģionu izlases  treneriem Austrumu sabraukumā. Runājām par: - reģionu izlašu pievienoto vērtību; - pamanītajiem un nepamanītajiem talantiem; - pirmajā sabraukumā iecerēto un paveikto; - treneru sadarbību un pieredzes apmaiņu; - sekošanu taktikas vadlīnijām; - izaicinājumu sezonas beigās pārspēt rīdziniekus; - kas notiek ar Gulbenes jauniešu komandām pēc līderu aizbraukšanas; - kā piesaistīt un noturēt bērnus basketbolā; - pretrunām starp interešu izglītības un profesionālās izglītības programmu iespējām un mērķiem; - kā Gulbenes zvaigznei klājas Madridē; - talantīgu meiteni puišu vidē; - lietderīgiem un nelietderīgiem tēriņiem. 58 minūtes par jaunatnes basketbola aktualitātēm no skatupunkta Gulbenē!
1/5/202358 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

2022. gada apskats: kas izdevās, kas izdosies nākamgad?

2022. gada pēdējā ierakstā “Basketsudijā 2+1” pie tradicionālajiem vadītājiem Reiņa Lāča un Gunta Keisela viesojās kolēģis – portāla “sportacentrs.com” basketbola pārzinātājs Toms Mālmeisters. Sarunā par gada laikā notikušo runājām par pieturas punktiem izmantojām Latvijas Basketbola savienības piešķirtās Gada balvas basketbolā. Apspriedām: - basketbola sabiedrības iesaisti solidaritātes akcijās ar Ukrainu; - jauniem impulsiem Gulbenē un Latvijas ratiņbasketbola sabiedrībā; - Latvijas tiesnešu starptautisko reputāciju; - kas pārstāvēs Latviju Parīzes olimpisko spēļu 3x3 basketbola turnīros; - pārsteidzošo līderi cīņā par balvu “Gada cerība”; - ar kādiem argumentiem Luka Banki kļuva par pirmo ārzemnieku, kurš ieguvis Latvijas basketbola Gada balvu; - Kitijas Laksas veiksmīgo sezonu; - Riharda Lomaža spilgtāko spēli; - ar ko GADA basketbolists (tiesnesis, treneris utt.) atšķiras no LABĀKĀ basketbolista (tiesneša, trenera utt.); - ko ceram sagaidīt no 2023. gada Nepilnas 100 minūtes par Latvijas basketbola dzīves spilgtākajiem notikumiem 2022. gadā!
12/22/20221 hour, 36 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Ernests Kalve:“Trenera asistents profesionālā klubā – tas ir labs sākums”

“Basketstudijā 2+1” viesojās BK “Ogre” spēlējošais treneris Ernests Kalve. Runājām par: - lēmumu likt punktu spēlētāja karjerai un vēlmi strādāt basketbolā; - jaunā trenera pienākumiem un izaicinājumiem; - darbu lielajā komandā un - dzīves piespēlēto iespēju atgriezties laukumā ; - BK “Ogre” veikumu šajā sezonā; - komandas iespējām uzlabot sniegumu un bilanci; - pieredzējušajiem piemērotāko režīmu; - iespēju piedāvājumu jaunajiem spēlētājiem; - kā uzvarēt “BC Prometey”; - “Ogres” mērķiem trijos turnīros. 44 minūtes par BK “Ogre” un citām basketbola aktualitātēm!
12/16/202244 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Oskars Virsis: “Ja ar katru spēli būsim labāki, uzvaras atnāks”

“Basketstudijā 2+1” viesojās komandas “VALMIERA GLASS VIA” jaunais galvenais treneris Oskars Virsis, kura vadībā valmierieši uzlabojuši bilanci Pafbet Latvijas – Igaunijas līgā. Runājām par: - iemesliem, kāpēc komandas pieredzējušo spēlētāju “frakcija” komplektēta no ārzemniekiem; - līkločiem kluba ilgtermiņa stratēģijā; - motivējošu savstarpējo konkurenci treniņos; - junioru gatavību pilnvērtīgi iekļauties pieaugušo basketbolā; - studentu piesaisti; - sezonas sākumā piedzīvotajām neveiksmēm; - ticību komandas un spēlētāju spēkam; - izaicinājumu uzņemties galvenā trenera pienākumus un pirmajiem lēmumiem; - Nika Salenieka un Valtera Vēvera izaugsmi; - uzvaru pār Igaunijas čempioniem un zaudējumu Gulbenē; - komandas reakciju uz -19 Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas trešās kārtas pirmajā spēlē; - spēļu triecienciklu līdz Ziemassvētkiem; - komandas mērķiem un izaicinājumiem. 58 minūtes par “VALMIERA GLASS VIA” tuvāko pagātni, tagadni un nākotni.
12/8/202257 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Mārtiņš Zībarts: “Valstsvienības līderes ir labā formā”

Latvijas sieviešu valstsvienības svarīgās spēles priekšvakarā “Basketstudijā 2+1” viesojās viens no mūsu komandas treneriem – Grieķijas čempions Mārtiņš Zībarts. Runājām par svētdien, 27. novembrī, Rimi Olimpiskajā sporta centrā paredzēto spēli ar Izraēlas izlasi (LTV1 tiešraide) un citām sieviešu basketbola aktualitātēm: - svētdienas spēles likmi; - kā sagatavoties atbildīgai cīņai nedēļas laikā; - Latvijas un Izraēlas komandu atšķirīgo motivāciju; - valstsvienības līderu veiksmīgo sezonas sākumu ārzemju klubos; - potenciālo debitantu pretrunīgo pieredzi; - pastiprinājumu, salīdzinot ar pagājušo gadu; - izlūkošanas datiem – kas mainījies Izraēlas komandā; - kā izvēlēties labāko aizsardzības sistēmu; - informācijas dozēšanu; - Grieķijas derbija “Olympiacos” – “Panathinaikos” akcentiem sieviešu basketbolā; - “Olympiacos” iespējām un mērķiem. 57 minūtes par sieviešu basketbola aktualitātēm!  
11/24/202257 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Jānis Gailītis”: “Iekļūšana PK finālturnīrā jāizmanto, lai paceltu Latvijas basketbolu nākamajā līmenī”

Valsts un Latvijas basketbola svētku nedēļā “Basketstudijā 2+1” viesojās viens no vīriešu valstsvienības vēsturiskā panākuma līdzautoriem – galvenā trenera asistents Jānis Gailītis. Runājām gan par pagātni – ļoti veiksmīgi aizvadīto kvalifikācijas ciklu – gan nākotni – gatavošanos 2023. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīram. Apspriedām: - galvenā trenera Lukas Bani tēzi par  konsekventu valstsvienības identitātes veidošanu un tās pakāpenisko īstenošanu dzīvē; - 27 spēlētāju iesaisti kvalifikācijas spēlēs un jaunas komandas veidošanu katrā spēļu posmā; - savlaicīgu lomu sadali starp spēlētājiem; - ko var paveikt 3-4 treniņos pirms oficiālām spēlēm; - pārliecību pirms spēles ar Grieķiju; - kā nepārsteidza un kā pārsteidza Jānis Timma; - unikālo bilanci kvalifikācijas ciklā – 13 uzvarām 14 spēlēs – un lūzuma brīžiem tās gaitā; - nopelnīto veiksmi; - Pasaules kausa finālturnīru kā unikālu iespēju pacelt Latvijas basketbolu nākamajā līmenī; - izaicinājumiem sagatavošanās procesā; - veselīgo konkurenci; - valstsvienības spēļu pauzi kā iespēju restartēt “VEF Rīga”; - cerībām un izredzēm klubu sezonas turpinājumā. 50 minūtes par Latvijas vīriešu valstsvienību un citām basketbola aktualitātēm!
11/17/202249 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Gunārs Gailītis: “No mūsu sastāva gribam izspiest maksimumu”

“Basketstudijā 2+1” viesojās viens no  Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas čempionāta pirmā mēneša veiksminiekiem – komandas “Latvijas Universitāte” galvenais treneris Gunārs Gailītis. Runājām par studentu komandas labo bilanci (4-3), kā arī par: - ērto spēļu grafiku sezonas sākumā un izbraukumu izaicinājumiem; - mācīties gribošajiem komandas līderiem; - iejušanos galvenā trenera lomā; - ”spridzekli” Haraldu Kārli un mentoru Lauri Blauu; - tradīciju nozīmi komandas mikroklimata veidošanā; - nepārtraukto treniņu procesu; - attīstības komandas pienesumu; - kā iemācīties uzvarēt; - sastāvu ar studentiem un skolēniem, bez sponsoriem un tūristiem; - komandas mērķiem Pafbet Latvijas – Igaunijas līgā, Latvijas čempionātā un Užavas kausa izcīņā. Nepilnas 50 minūtes par “Latvijas Universitātes” komandas tagadni un nākotni.
11/3/202249 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Gints Fogels: “Viss sagatavošanās darbs vēl nav izdarīts”

Turpinot Latvijas klubu apgaitu, “Basketstudijas” 2+1 pastāvīgie vadītāji viesos aicinājuši Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas vicelīderu BK “Ventspils” galveno treneri Gintu Fogelu. Runājām par: - piesardzīgajām pirmssezonas prognozēm un komandas veiksmīgo startu; - sagatavošanās posmā nepagūto un iespējām to paveikt sezonas laikā; - komandas kodola saglabāšanu un vajadzīgajām pārmaiņām; - jaunpienācēju potenciālu un iespējām to realizēt; - pozitīvajām emocijām pēc vizītes Igaunijā; - kā uzvarēt izbraukuma otrajā spēlē; - kā pietrūka, lai uzvarētu čempionus; - vai “Prometey” ir neapturami; - Užavas kausa intrigu; - viesmīlīgo zāli Ogrē. 52 minūtes par BK “Ventspils” un Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas aktualitātēm!
10/27/202251 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Matīss Rožlapa: “Nav sajūtas, ka mūsu spēlētājām basketbols būtu tikai otrajā vietā”

Sieviešu basketbola klubu sezonas ieskrējiena brīdī “Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas vicečempionvienības RSU komandas galvenais treneris Matīss Rožlapa. Runājām par: - nopietno gatavošanos sezonai; - RSU augošo atbalstu savai komandai; - studējošo spēlētāju profesionālo attieksmi; - RSU otrās komandas specifiku; - vēlmi mēroties spēkiem ar stiprām pretiniecēm; - Eiropas līgas izaicinājumu; - līderu izaugsmi un individuālā darba iespējām; - 3x3 basketbola ietekmi; - iespējamo pienesumu valstsvienībai; - sezonas mērķiem. 54 minūtes par sieviešu basketbola aktualitātēm!
10/20/202254 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Artūrs Visockis-Rubenis: “Gribam pierādīt, ka Liepāja attīstībai ir tikpat laba, cik Spānija”

Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas pirmo divu nedēļu lielāko pārsteigumu autoru BK “Liepāja” galvenais treneris un Latvijas valstsvienības galvenā trenera asistents Artūrs Visockis-Rubenis. Runājām par: - uzvarām pār “VEF Rīga” un “Kalev/Cramo”; - vasarā paveikto iesildīšanās darbu; - katra spēlētāja izšķirošo nozīmi; - kā atrast iespējas uzvarēt; - atšķirībām spēlēšanā no pirmā un otrā numura pozīcijām; - uzticēšanos saviem instinktiem; - BK “Liepāja” prioritātēm – attīstīt jaunos spēlētājus, palīdzēt restartēt karjeru pieredzējušajiem, sasniegt labus rezultātus; - nepieciešamību spēlētājiem regulāri rūpēties par sevi; - ciešo saikni ar fārmklubu; - kluba zīmolu un prasmi sevi “pārdot” publikai; - valstsvienības aktualitātēm, gatavojoties svarīgajām novembra spēlēm. 52 minūtes par Liepājas un Latvijas basketbola aktualitātēm!
10/13/202251 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

“Basketstudija 2+1”: “Basketbols ir lieliska platforma audzināšanai”

“Basketstudijā 2+1” šoreiz ciemojās divi viesi –  Latvijas Jaunatnes basketbola līgas direktors Elvijs Mičulis un tikko izveidotās LJBL Vecāku padomes vadītājs Aigars Armanovs. Runājām par: - tikko notikušo LJBL Vecāku padomes pirmo sēdi un tajā izskanējušajām idejām; - basketbola komūnu un komunikāciju trīsstūrī ģimenes – sporta skolas – LJBL; - plašo ideju spektru un darīšanas kapacitāti;  - kritiku un konstruktīvu kritiku; - vecāku ilūzijām un skarbo realitāti; - savstarpējo attiecību kultūru; - basketbola milzīgo potenciālu; - vecāku iesaisti basketbola ikdienā. 53 minūtes par Latvijas Jaunatnes basketbola līgas Vecāku padomes iecerēm un mērķiem!
10/6/202253 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

“Basketstudija 2+1”: Pafbet LAT-EST piektās sezonas priekšnojautas un mīklas

Pafbet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas piektās sezonas priekšvakarā “Basketstudija 2+1” atgriežas pie klausītājiem ar sarunu par Latvijas klubu gatavību, ambīcijām un izredzēm. Pastāvīgie vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels kopā ar basketbola zinātāju – topošā TV raidījuma “Pafbet Shoot-around” vadītāju Andreju Siliņu runāja par: - starpsezonas pārsteigumiem, pārdzīvojumiem un atklājumiem; - Igaunijas basketbola kolorītu; - ukraiņu akcentu Latvijas – Igaunijas līgā; - iespēju pilsētu Liepāju; - kluba restartu Valmierā; - Latvijas Universitātes studentu tuvošanos basketbola bakalaura grādam; - stabilitāti un motivācijas izaicinājumiem Ogrē; - iespējamo sezonas dinamiku Ventspilī; - čempionu atjaunoto veidolu un tradicionālajiem mērķiem Rīgā. Saruna par Latvijas klubu basketbola aktualitātēm labas basketbola spēles garumā!
9/29/20221 hour, 36 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Kaspars Cipruss: “Šādos apstākļos labi, ka jaunieši nav spēruši soli atpakaļ”

Valstsvienību un jaunatnes izlašu 2022. gada sezonas izskaņā “Basketstudijā 2+1” iztaujājām Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretāru Kasparu Ciprusu. Runājām par: - lidojumu uz Ņūkāslu ar Ryanair; - valstsvienības lielisko bilanci un perspektīvām; - kad varēs iegādāties biļetes uz nākamajām spēlēm; - sieviešu valstsvienības lietderīgi pavadīto vasaru; - kā kompensēt “TTT Rīga” pauzi Eirolīgā; - 3x3 basketbola izaicinājumiem, iespējām un potenciālo prioritāšu konfliktu; - jaunatnes izlašu bilanci; - “Covid-19” faktora ietekmi uz rezultātiem; - liktenīgajām pirmajām spēlēm; - iespējām atjaunot basketbola akadēmiju; - vēlmēm un iespējām ietekmēt talantu migrāciju; - vēstījumu drīz startējošajai LJBL sezonai. 59 minūtes par Latvijas basketbola aktualitātēm!
9/2/202259 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Gundars Vētra: “Sportā ir svarīgi pieņemt izaicinājumus”

Vīriešu valstsvienību svarīgo cīņu noskaņās “Basketstudija 2+1” tomēr nolēma neaizmirts par dāmām – ciemos uzaicinājām Latvijas sieviešu valstsvienības galveno treneri Gundaru Vētru, kurš tikko kopā ar komandu atgriezies no četrām spēlēm ar Pasaules kausa izcīņas dalībniecēm Japānas un Korejas Republikas basketbolistēm. Runājām par: * valstsvienības vasaras darba svētību; * spēlētāju atsaucību; * izaicinājumiem un iespējām, spēlējot bez vairākām līderēm; * aizsardzības pārsvaru pār uzbrukumu; * jauno spēlētāju potenciālu un vēlmi ziedoties profesionāļu karjerai; * nepieciešamību un spēju pieņemt jaunus izaicinājumus; * Āzijas basketbola skolas mācībām; * kā kompensēt “TTT Rīga” atkāpšanos no Eirolīgas; * attīstības iespējām Latvijā un ārzemēs; * 3x3 basketbola iespējamo ietekmi; * sieviešu valstsvienības tuvākajiem mērķiem. 65 minūtes par Latvijas sieviešu basketbola aktualitātēm!
8/25/20221 hour, 5 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Uldis Švēde: “Treneri strādā ar pilnu atdevi, bet kā to jaunieši ņem pretī?”

“Basketstudijā 2+1” viesojās desmitais FEC kursu absolvents Latvijā – BK “Ogre” galvenais treneris Uldis Švēde, kurš iepriekšējās vasarās strādājis ar šīsvasaras jaunatnes izlašu dalībniekiem. Runājām par: - lielisko pieredzi FIBA treneru kursos; - Svetoslava Pesiča, Pablo Laso un Andrea Trinkjeri meistarstundām; - trīs gadu mācību ciklu; - noslēguma pārbaudījumu izaicinājumu; - akcentu uz basketbola pamatlietām; - pieredzi darbā ar 2022. gada vasaras jaunatnes izlašu dalībniekiem; - “divtūkstošnieku” paaudzes raksturīgākajām iezīmēm; - jaunatnes izlašu kandidātu sagatavotības līmeni; - neesošajām brīnumreceptēm un pacietības izšķirošo nozīmi; - BK “Ogre” nākamās sezonas modeli un izaicinājumiem; - Pafbet Latvijas - Igaunijas līgas pievienoto vērtību. 68 minūtes par basketbola aktulaitātēm.  
8/18/20221 hour, 8 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Juris Umbraško: “Pati galvenā prioritāte jaunajiem spēlētājiem ir izglītība”

“Basketstudijas 2+1” vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels uz sarunu aicinājuši Juri Umbraško, kura vadītās Latvijas U18 vīriešu izlases starts Eiropas junioru čempionātā izraisīja daudz emociju un  komentāru. Runājām par: - “Covid-19” ietekmi un citiem objektīvajiem faktoriem, kas ietekmēja komandas gatavību konkrētajam turnīram; - jauniešu motivāciju trenēties un iekļūt izlasē; - fiziskās nobriešanas procesa īpatnībām; - viena turnīra ietekmi uz spēlētāju perspektīvām profesionālajā basketbolā; - atšķirībām skatījumos uz spēlētāju potenciālu; - kritiku un paškritiku; - B divīzijas reālo līmeni; - spēlētāju progresu sezonas laikā; - atšķirībām starp bērnu un pieaugušo basketbolu; - atsevišķām kļūdām un vispārējām tendencēm; - ko darīt, lai laboti sistēmiskos trūkumus; - iespējām šī gadugājuma spēlētājus pēc gadiem redzēt valstsvienības sastāvā. 67 minūtes Latvijas U18 izlases starta aizkulisēs.
8/11/20221 hour, 7 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Kristaps Gotfrīds: “3x3 turnīros nāk iekšā jauni spēlētāji”

Gadu pēc Latvijas 3x3 basketbola izlases triumfa Tokijas olimpiskajās spēlēs “Basketstudijā” 2+1 aicinājām cilvēku, ar kuru varējām runāt par visu, kas aktuāls 3x3 basketbola saimniecībā – Latvijas Basketbola savienības 3x3 basketbola koordinatoru Kristapu Gotfrīdu. Runājām par: - nedēļas nogalē Ventspilī gaidāmo Latvijas 3x3 basketbola Olybet Sports Bar kausa izcīņas finālposmu; - vasarā aizvadītajiem 17 posmiem; - rīkotāju un dalībnieku ieinteresētību; - ieguvumu spēlētājiem un visai Latvijai; - FIBA punktu un reitingu sistēmas īpatnībām; - finālturnīra favorītiem; - olimpisko čempionu pēcolimpiskā gada izaicinājumiem; - kas pārstāvēs Latviju Eiropas čempionātā; - startiem U23 Nāciju līgā; - sieviešu izlases aktualitātēm; - junioru perspektīvām U17 Eiropas un U18 pasaules čempionātā; - izaicinājumiem sadalot spēlētāju resursus. 55 minūtes par 3x3 basketbola aktualitātēm Latvijā.  
8/4/202255 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Uldis Rudzītis: “Sākumā “Buki” spēlēja lauku basketbolu, bet treneri mums iemācīja vīru spēli”

Sestdien, 30. jūlijā, Gulbenes sporta centrā viena no interesantākajām Latvijas basketbola komandām – “Gulbenes Buki” – atzīmēs savas pastāvēšanas 25. gadadienu. Jubilejas pasākuma ietvaros basketbola laukumā vēlreiz būs iespēja redzēt gan vietējos, gan viesspēlētājus, kuri dažādos laikos ir spēlējuši “Bukos”, kaldinot komandas panākumus Latvijas Basketbola līgas 1. un 2. divīzijā.  Uz jubileju “Buki” sabrauks no visas pasaules un, gatavojoties šim notikumam, “Basketstudijas 2+1” pastāvīgie vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels sarunu biedrus šoreiz sameklēja viņpus Atlantijas okeānam – ASV, kur dzīvo un strādā kādreizējie “bronzas sezonu” varoņi – rezultatīvākais spēlētājs Uldis Rudzītis un komandas kapteinis Jānis Vītols. Pārrunājām gan vecos, gan jaunos laikus: - Gulbenes talantu paaudzes pirmos panākumus Latvijas Jaunatnes basketbola līgā; - treneru Alda Sproģa, Pētera Višņeviča, Maigoņa Valdmaņa, Induļa Možeika, Jāņa Zeltiņa un Agra Galvanovska devumu; - izcilā menedžera Egila Čakara darba stilu; - vecās sporta zāles – “Zilā gulbja” – neatkārtojamo šarmu; - savējiem un talciniekiem; - kā tika izcīnītas trīs Latvijas Basketbola līgas čempionāta bronzas; - kādas bija sajūtas Gulbenes zālē spēlējot viesu komandas sastāvā; - “Gulbenes mafijas” pēcbasketbola gaitas viņpus okeānam. 71 minūte par komandu ar ļoti interesantu pagātni un perspektīvu nākotni – “Gulbenes bukiem”!
7/28/20221 hour, 11 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Kaspars Cipruss: “Jaunatnes izlašu rezultāti ir svarīgi, bet galvenais mērķis ir valstsvienības”

Vasaras viducī, kad basketbola cilvēkiem uzmanība jādala starp jaunatnes izlašu turnīru seriālu, valstsvienību cīņām, 3x3 basketbola aktivitātēm un jaunās klubu sezonas priekšdarbiem “Basketstudijas 2+1” pastāvīgie vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels viesa krēslā aicināja cilvēku, ar kuru var runāt par visu jautājumu spektru – Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretāru Kasparu Ciprusu. Apspriedām: - vīriešu valstsvienības un tās vadības tuvākos izaicinājumus gaidāmajās augusta cīņās; - plašo spēlētāju loku ceļā uz lielo mērķi – ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņas finālturnīru; - pieprasījumu pēc laba basketbola un iespējām laukumā redzēt Latvijas zvaigznes vēl pirms spēles ar Turciju; - sieviešu valstsvienības vasaras darba cēlienu un vizīti Tālajos Austrumos; - U20 izlašu startu Eiropas čempionātos un jaunatnes izlašu perspektīvām; - talanta nozīmi un iespējām to attīstīt; - jaunatnes izlašu rezultātu saikni ar valstsvienību spēku; - LJBL atgriešanos pie principa “labākais pret labāko” un kalendāra izaicinājumiem; - Talantu akadēmiju meitenēm un reģionu izlasēm; - Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas piektā čempionāta kontūrām; - klubu basketbola saimniecības lielākajām problēmām; - 3x3 basketbola izlašu izaicinājumiem. Gandrīz 80 minūtes par Latvijas basketbola aktualitātēm!  
7/21/20221 hour, 19 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Ilze Ose-Hlebovicka: “Talantu akadēmijai” meklēsim meitenes ar basketbola dzirksteli acīs”

“Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas Basketbola savienības jaunā projekta – “Talantu akadēmijas meitenēm” – galvenā trenere Ilze Ose-Hlebovicka. Runājām par: - Talantu akadēmijas iecerēto galveno pievienoto vērtību – talantīgo meiteņu apzināšanu un motivēšanu; - mērķauditoriju – U14 vecuma grupas meitenēm; - pāreju no rotaļu basketbola pie nopietna darba; - ieguvumiem trenējoties kopā ar labākajām; - reģionos neizmantotajām iespējām; - individuālās meistarības attīstīšanu, neaizraujoties ar taktiskajām shēmām; - iecerēm pirmajās nometnēs augustā Gulbenē un Saldū; - vairākiem desmitiem kandidātu uz 18 vietām; - 3x3 basketbola papildus iespējām; - virsmērķi – nostiprināt mīlestību uz basketbolu; - meitenēm ar dzirksteli acīs. 55 minūtes par papildus attīstības iespējām talantīgajām jaunajām basketbolistēm.
7/14/202254 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Jānis Gailītis: “Viss fokuss tagad uz to, kā turpināt”

Dienu pēc atgriešanās no 2023. gada Pasaules kausa izcīņas pirmā posma pēdējās spēles “Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības galvenā trenera asistents Jānis Gailītis. Runājām par veiksmīgo startu pirmajā posmā un turpmākajiem izaicinājumiem ceļā uz Tālajiem Austrumiem, kur nākamvasar notiks finālturnīrs. Apspriedām: - vasaras cikla labo pēcgaršu un basketbola saimes vienotību; - augusta spēļu specifiku Latvijai un komandām, kas gatavosies Eiropas čempionāta finālturnīram; - serbu noslēpumainību un bulgāriem, kas necēla telefonu; - taktisko koncepciju un tās korekcijas, mainoties sastāvam; - specifiku spēlēšanai visnepateicīgākajā laikā; - saspēles vadītāja izvēli; - “6. spēlētāja” neatsveramo ieguldījumu; - uzticēšanos spēlētājiem; - spēles veidotāju deficītu Eiropā; - sportisko pašcieņu spēlē ar Slovākiju; - “nākamās paaudzes” treniņu pievienoto vērtību; - plānu darbam augustā’ - Latvijas čempionvienības 2023. gada sezonas modeļa kontūrām. 64 minūtes par vīriešu valstsvienības veiksmīgo vasaras sākumu.
7/7/20221 hour, 4 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Raimunds Beginskis un Kārlis Podnieks: “No zemes līdz zvaigznēm ceļš nav gluds”

“Basketstudijā 2+1” šoreiz divi viesi – Latvijas ratiņbasketbola izlases līderi, Eiropas čempionāta B divīzijas turnīra Zvaigžņu piecnieka dalībnieki Raimunds Beginskis un Kārlis Podnieks, kuri kopā ar komandu tikko izcīnījuši tiesības 2023. gadā spēlēt Eiropas čempionāta A divīzijas turnīrā. Runājām par: - veiksmīgo sagatavošanās posmu un neparedzētiem izaicinājumiem Eiropas čempionātā Sarajevā; - meistarīgi izspēlēto galotni spēlē ar Slovēniju un raksturu cīņu ar Serbiju; - ratiņbasketbolu kā vienkāršu sporta veidu; - beļģu spiedienu; - iedarbīgo presingu pret bosniešu milžiem; - Latvijas komandas rokrakstu; - Eiropas A līmeņa ratiņbasketbolu Turcijas profesionāļu izpildījumā; - kā sagatavoties A divīzijas turnīram; - ratiņbasketbolu kā sociālo liftu; * nepieciešamību atdzīvināt Latvijas čempionātu; * ratiņbasketbolistu nākamajiem mērķiem. 65 minūtes par un ap pirmo Latvijas basketbola valstsvienību, kas sasniegusi 2022. gada sezonas galveno mērķi!
6/29/20221 hour, 4 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Kārlis Muižnieks: “Lai uzvarētu serbus, jākontrolē savs grozs”

“Basketstudijas” pastāvīgie vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels kā viesi šoreiz aicinājuši cilvēku “četri vienā” – Kārlis Muižnieks pirms apaļiem 30 gadiem bijis viens no atjaunotās valstsvienības līderiem pirmajos oficiālajos turnīros, kā galvenais treneris vadījis valstsvienību divos Eiropas čempionātu finālturnīros, viņa vadībā valstsvienībā nostiprinājās šonedēļ uzmanības centrā esošais Jānis Blūms, turklāt Kārlis ir pagaidām vienīgais, kurš praksē iepazinis Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas jaunpienācēju Ukrainas klubu “Prometey”. Runājām par: - Latvijas valstsvienības atgriešanos starptautiskajā arēnā pēc 50 gadu pārtraukuma; - iespējām pieteikt sevi pasaulei; - gada laikā panākto progresu; - Kārļa sasniegto un joprojām nepārspēto Eiropas čempionātu finālturnīru rekordu; - trenera Muižnieka lomu Jāņa Blūma karjerā; - meistarības un sportiskās ilggadības noslēpumiem; - Latvijas valstsvienības liktenīgajām spēlēm; - “Prometey” straujo izaugsmi un stabilitāti nestabilajos apstākļos; - trenera Banki rokrakstu; - kas jāizdara, lai uzvarētu Serbiju. 70 minūtēs par basketbola aktualitātēm ar vēsturiskiem akcentiem.
6/21/20221 hour, 10 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Ainars Zvirgzdiņš: “3x3 basketbolā vajadzīgas spēlētājas ar specifiskām prasmēm”

“Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas 3x3 basketbola sieviešu izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš. Runājām par - nesenā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā gūtajām mācībām; - liktenīgo pieredzes trūkumu; - 3x3 basketbola noderību individuālā darba procesā; - atšķirībām no vīriešu spēles stila un zemo riska līmeni; - 3x3 basketbolam nepieciešamajām prasmēm; - acu kontaktu starp spēlētājām un treneri; - profesionālo spēlētāju ieinteresētību; - taktikas noslēpumiem; - ceļu uz Parīzi’2024 un izlases komandas veidošanas stratēģiju; - vasaras plāniem U23 Nāciju līgā un FIBA Sieviešu sērijā 57 minūtes par sieviešu 3x3 basketbola perspektīvām Latvijā un pasaulē!
6/16/202257 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Oskars Ernšteins: “Vadlīnijas palīdzēs fiziskās sagatavotības vingrinājumus iekļaut basketbola treniņu procesā”

“Basketstudijā 2+1” pie pastāvīgajiem vadītājiem Reiņa Lāča un Gunta Keisela viesojās vīriešu basketbola valstsvienības un “VEF Rīga” fiziskās sagatavotības treneris Oskars Ernšteins, kurš kopā ar savu kolēģi – sieviešu valstsvienības un “TTT Rīga” fiziskās sagatavotības treneri Ivaru Ikstenu – tikko izstrādājis “Basketbola treniņu plāna vadlīnijas fiziskajai sagatavotībai” no 6 līdz 19 gadu vecumam. Runājām par: - basketbolistu sagatavošanas procesa četriem galvenajiem virzieniem; - vadlīniju sagatavošanā izmantoto avotu sarakstu uz trim lappusēm; - regulāras testēšanas milzīgo nozīmi; - fizisko sagatavotību attīstošo vingrinājumu integrēšanu katrā treniņnodarbībā; - traumu profilaksi un priecīgu emociju vairošanu; - vispārattīstošajiem un īpašajiem basketbola vingrinājumiem; - dažādu vecumu grupu specifiku; - sadarbību trīsstūrī: vecāki – treneris – sportists; - “Vadlīnijām” kā makšķeri; - iecerēto turpinājumu – topošajiem video materiāliem; - atgriezenisko saikni ar treneriem. 65 minūtes par veikumu, kas Latvijas basketbolam palīdzēs kļūt labākam!
6/2/20221 hour, 5 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Kristaps Janičenoks: “Ir liela interese no Ukrainas klubiem”

“Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas Basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks. Runājām par - Pafbet Latvijas Basketbola līgas finālsērijas pēcgaršu; - apvainošanos un atvainošanos; - skaļu rezonansi izraisījušiem tiesnešu lēmumiem; - basketbola noteikumu burtu un garu Latvijā un Igaunijā; - potenciālajām iespējām saasināt intrigu; - Lietuvas piemēru un tā nepiemērotību Latvijas apstākļiem; - izslēgšanas turnīra spēļu grafika niansēm; - finanšu disciplīnas nostiprināšanu; - igauņu vēlmi sargāt spēlētāju tirgu; - Ukrainas klubu iespējamo iesaisti; - apvienotās līgas vilkmi un potenciālo septīto komandu no Latvijas; - idejām, kas tiks realizētas nākamajā sezonā. 70 minūtes par Pafbet Latvijas Basketbola līgas neseno pagātni un tuvāko nākotni!
5/26/20221 hour, 10 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Guntis Endzels: “Daudzas svarīgas lietas statistikā neparādās”

“Basketstudijā 2+1” viesojās “Latvijas Universitātes” vīriešu komandas galvenais treneris Guntis Endzels. Runājām par: - pēcsezonas emocijām; - bronzas sēriju plusiem; - emocionālo tukšumu pēc uzvaras ceturtdaļfināla piektajā spēlē; - aktīvās aizsardzības nozīmi; - līderu nozīmi komandu spēlē; - Dāvida Vīksnes un visas komandas attīstību sezonas gaitā; - basketbola aspektiem, kas neparādās statistikā; - jauniem vārdiem Latvijas līgā; - kas visvairāk nepieciešams jaunajiem spēlētājiem; - pārliecības augšanu par spīti zaudējumiem; - nākamo izaicinājumu SELL spēlēs; - “Latvijas Universitātes” nākamās sezonas modeli; - iespējām, ko LU paver jaunajiem basketbolistiem. 60 minūtes par studentu basketbola ikdienu un svētkiem.
5/19/20221 hour, 48 seconds
Episode Artwork

Gatis Melderis: “Ja daudzās spēlēs ir liela rezultāta starpība – mēs stāvam uz vietas”

“Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas U16 izlases galvenais treneris Gatis Melderis, kurš tikko vadīja Bertānu Valmieras Basketbola skolas komandu LJBL U16 grupas finālturnīrā Mārupē. Runājām par: - divus gadus neizbaudītām finālturnīra sagaidītajām un nesagaidītajām emocijām; - Mārupes un “Rīga/DSN” komandu likumsakarīgajiem panākumiem; - nesagaidīto meistarības līmeni; - motivācijas dzirksteli treneru acīs; - vieglo uzvaru dārgo cenu; - ko nevar iemācīties treniņos; - U16 izlases kandidātu progresu sezonas gaitā; - vasarā starptautiskajās spēlēs paredzamo kultūršoku; - U16 izlases kandidātu loku; - iespēju pieteikties izlases atvērtajiem treniņiem; - atšķirību starp principiem “izdarīsi – dabūsi” un “dabūšu – tad (varbūt) izdarīšu; - mājas darbu paveikšanu pirms Eiropas čempionāta: - komandas spēli kā U16 izlases potenciālo trumpi. 53 minūtes par Latvijas U16 izlasi un šī gadugājuma aktualitātēm.
5/12/202253 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Elvijs Mičulis: “Spēlējot basketbolu iemācies daudz citu vērtīgu prasmju”

Tuvojoties Latvijas Jaunatnes basketbola līgas sezonas kulminācijai “Basketstudijā 2+1” viesojās LJBL direktors Elvijs Mičulis. Runājām par: - sezonas rezultativitātes rekordu Ramirent Nacionālajā līgā; - LJBL čempionāta pārceltajām spēlēm un citiem nestandarta sezonas izaicinājumiem; - “Covid-19” (ne)ietekmi uz spēku samēriem; - emocijām laukumā un skatītāju tribīnēs; - jauno tiesnešu audzināšanu; - nākamās sezonas kontūrām; - treneru lomu darbā ar spēlētāju vecākiem; - LJBL čempionātu kā mācību procesu, nevis šovu; - Talantu nedēļas piedāvātajām iespējām; - Basketbola pievienoto vērtību; - gaidāmajiem LJBL finālturnīriem un NBA Junioru līgu - garāko sezonu LJBL vēsturē. 64 minūtes par Latvijas Jaunatnes basketbola līgas aktualitātēm!
4/28/20221 hour, 4 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Saruna ar Ramirent Nacionālās Basketbola līgas klubu pārstāvjiem

Ramirent Nacionālās Basketbola līgas pusfināla sērijas priekšvakarā piedāvājam līgas direktora Kristapa Janičenoka sarunu ar četriem pusfināla komandu pārstāvjiem. BK Jelgava, Gulbenes Buki/BJSS, BK Jēkabpils, kā arī Kandava/Anzāģe pārstāvji pauda sajūtas par aizvadīto sezonu, ekspektācijas cīņā par līgas čempionu titulu, iespējas pievienoties augstākajai līgai, kā arī pārcilāja citas aktuālas tēmas.  Sarunā piedalījās: - Dins Ušvils, BK Jelgava valdes priekšsēdētājs - Gatis Rikveilis, Gulbenes Buki/BJSS valdes priekšsēdētājs - Juris Kalniņš, BK Jēkabpils valdes loceklis - Kristaps Gotfrīds, Kandava/Anzāģe prezidents
4/22/202251 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Gatis Saliņš: “Prieks, ka tiesnešu virzienā negācijas un lieki jautājumi nenāca”

“Basketstudijā 2+1” viesojās FIBA Eirolīgas finālspēles tiesnesis Gatis Saliņš. Runājām par - Rīgā nokļuvušo finālspēles suvenīru; - Final 4 turnīra gaisotni Stambulā; - galveno favorītu nedienām; - komunikāciju ar Eirolīgas zvaigznēm; - kā tikt pie norīkojuma uz Eirolīgas Final 4; - vīriešu un sieviešu basketbola specifiku; - video seansu lietderību; - Latvijas basketbola tiesnešu sagatavošanas sistēmu; - lielajiem plāniem 2022. gada vasarā   60 minūtes par basketbola tiesneša ikdienu un svētkiem.
4/14/20221 hour, 16 seconds
Episode Artwork

Andris Misters: “Ir sajūta, ka varam cīnīties ar visiem”

Divas dienas pirms Pafbet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas finālturnīra starta “Basketstudijā 2+1” viesojās viens no ceturtdaļfināla sensācijas līdzautoriem – Igaunijas komandas ”Parnu Sadam” uzbrūkošais aizsargs Andris Misters. Runājām par: - Pērnavas komandas uzvaru ceturtdaļfinālā pār Igaunijas čempioniem “Kalev/Cramo”, kas pārsteidza Latviju, bet nepārsteidza pašus pērnaviešus; - komandas pārvērtībām sezonas gaitā; - sportiskajiem un emocionālajiem zemtekstiem; - atgriešanos Latvijas – Igaunijas līgā pēc divām sezonām Spānijā; - Spānijas otrās līgas un Igaunijas basketbola kolorītu - palīdzību amerikāņiem; - latviešu pēdām Pērnavas basketbolā; - Final 4 izaicinājumiem un iespējām; - kuriem spēlētājiem pievērst uzmanību Pērnavas un Vīmsi komandās; - mērķiem nedēļas nogalē un sezonas atlikušajā daļā. 47 minūtes par un ap Latvijas basketbola karstāko aktualitāti: Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas finālturnīru “Arēnā Rīga”!
4/7/202247 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Kaspars Cipruss: “Ceram Rīgā redzēt labākos Eiropas basketbolistus”

“Basketstudijā 2+1” dienu pēc atgriešanās no FIBAEurope valdes sēdes Minhenē viesojās Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss. Runājām par: - Latvijas ceļu līdz tiesībām rīkot EuroBasket2025 finālturnīru; - Arēnas atbilstību FIBA kritērijiem; - kāpēc FIBA neprasa otro spēļu zāli; - Sporta spēļu halles projekta attīstību; - kas tika darīts, lai FIBA neatliktu lēmuma pieņemšanu; - attiecībām ar Kipru un Somiju; - zaļo akcentu Latvijas pieteikumā; - iespējamo biļešu politiku; - potenciālajām partnervalstīm; - rīkotājvalsts sportiskajām privilēģijām – bez stresa par kvalificēšanos; - aktuālajiem darbiem un grafiku trīsarpus gadu garumā; - rīkotāju komandas veidošanu; - vislabāko iespējamo EuroBasket2025 pēcgaršu. 43 minūtes par EuroBasket2025!
3/31/202242 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Kristaps Janičenoks: “Skatītāju klātbūtne maģiski pastiprina spēles kvalitāti”

“Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas basketbola līgu direktors, kurš pavasarī ir uzmanības centrā vismaz trijos aspektos. Apspriedām: - kāpēc Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas finālturnīrs otro gadu pēc kārtas notiks Rīgā? - izaicinājumu 9. un 10. aprīlī piepildīt “Arēna Rīga” tribīnes; - basketbola svētku saturu laukumā un ārpus tā; - iespējamo Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas Final 4 dalībnieku sastāvu un intrigām ceturtdaļfinālā; - biļešu cenām un LTV7 tiešraidēm; - kā tika sapulcēti gandrīz 3000 skatītāji Latvijas basketbola Užavas kausa finālspēlē Ventspilī; - mārketinga trikiem un individuālo darbu ar līdzjutējiem; - skatītāju ietekmi uz notikumiem laukumā; - EuroBasket2015 pieredzi spēlētāja statusā un iespējamiem izaicinājumiem EuroBasket2025 laikā; - Latvijas gatavību 29. martā paredzētajai izšķirošajai cīņai par tiesībām rīkot EuroBasket2025. 55 minūtes par basketbola svētkiem – Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas finālturnīri, Užavas kausa finālspēli un EuroBasket2025.
3/24/202254 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Ieva Pulvere: “Ar izlasi ir nepadarīta darba sajūta”

Dažas dienas pēc “TTT Rīga” pēdējās spēles Eirolīgā “Basketstudijā 2+1” viesojās komandas kapteine Ieva Pulvere. Runājām par: - Eirolīgas sezonas priekšnojautām un realitāti; - kā komandā sadzīvo dažādas spēlētāju paaudzes; - kā izdevās uzvarēt saspringtās spēļu galotnēs; - piepildītām un nepiepildītām cerībām; - slinkāko komandu Eirolīgā; - “nozagto” iespēju cīnīties par FIBA kausu; - kā saglabāt motivāciju sezonas finiša taisnei; - diviem aktuālajiem mērķiem; - valstsvienībā vēl nepadarīto; - iespējām un riskiem 3x3 basketbolā. 52 minūtes par sieviešu basketbola aktualitātēm.
3/17/202251 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Artis Ate: “Otrajā puslaikā mēs esam pavisam cita komanda”

Divas dienas pēc Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas finālspēles  “Basketstudijā 2+1” viesojās kausa ieguvēju “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate. Runājām par: - sen nepiedzīvotām emocijām pirms finālspēles un tās laikā; - diviem atšķirīgajiem komandas modeļiem pirmajā un otrajā puslaikā; - kas notika spēles lielajā pārtraukumā; - basketbola spēli un kinofilmu žanriem; - “VEF Rīga” četriem sezonas mērķiem un motivāciju tos sasniegt; - sportisko gaisotni treniņos; - lietišķo noskaņojumu valstsvienībā pirms spēlēm ar Beļģiju; - trenera Banki prasmi “atvērt” spēlētājus; - mācīšanos no savām kļūdām; - nākamās vasaras izaicinājumiem. 56 minūtes par Latvijas basketbola aktualitātēm.
3/10/202255 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Artūrs Visockis-Rubenis: “Latvijas izlase ir laba, profesionāla, pozitīva vide”

Kā bija domāts, kas no tā iznāca – pēc divu nedēļu pārtraukuma “Basketstudijā 2+1” viesojās valstsvienības treneris Artūrs Visockis-Rubenis. Apspriedām gan aktualitāti – tikko valstsvienības veiksmīgi aizvadītās spēles Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā – gan mūžīgās tēmas. Piemēram, spēlētāju izaugsmes perspektīvas Latvijā un treneru izglītošanas vajadzības un iespējas. Runājām par: - valstsvienības identitātes nozīmi, neatkarīgi no sastāva konkrētajā spēlē; - debitanta Toma Leimaņa lomu; - Lukas Banki nepārtraukto komunikāciju ar spēlētājiem; - diviem atšķirīgajiem puslaikiem pirmajā spēlē; - mācīšanos uzvarēt spēlēs, kurās uzbrukums nav izcilā līmenī; - spēlētāju nozīmi komandas spēlē un nepareizo priekšstatu, vērtējot tikai gūtos punktus; - komandas vadāmību spēļu galotnēs; - valstsvienībā valdošās gaisotnes pozitīvo ietekmi; - jauno izaicinājumu Latvijas basketbolā – konkurenci ar darba piedāvājumiem citās profesijās; - studentu basketbola piedāvātajām iespējām; - kā lietderīgi izmantot laiku; - vai Latvijas treneri ir gatavi kvalitatīvi palīdzēt spēlētājiem attīstīties; - kā izmantot Latvijas basketbola sabiedrības intelektuālo potenciālu. 66 minūtes par Latvijas valstsvienības uzvarām un darāmo, lai panākumu būtu vairāk.
3/3/20221 hour, 6 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Arnis Vecvagars: “Būs vajadzīgi punkti ar asinīm un zilumiem”

“Basketstudijā 2+1” šoreiz ne tikai trīs dalībnieki, bet arī trīs aktuālas tēmas. Reinis Lācis un Guntis Keisels šoreiz ciemos uzaicinājuši Arni Vecvagaru, kuram ir ko teikt gan par patlaban diemžēl ne basketbola ziņā "karsto” Ukrainu, gan Latvijas valstsvienības tuvāko pretinieci Beļģijas izlasi, gan trenera darba specifiku situācijā, kad sastāvs kļūst zināms tikai dažas dienas pirms spēles un komanda jāizveido dažos treniņos. Runājām par: - gaisotni Ukrainas pilsētā Mikolajevā (epizode ierakstīta 23. februāra vakarā); - basketbola līmeni un infrastruktūru Ukrainas līgā; - trenera Vecvagara darbu Mikolajevs klubā; - Beļģijas basketbola spēka saknēm; - sāpīgo zaudējumu Ļubļanā’2013 un pārliecinošo uzvaru Stambulā’2017; - kā atrast iespējas uzvarēt arī dienās, kad spēle neiet no rokas; - lomu spēlētāju svarīgo lomu; - neizcīnīto bumbu liktenīgo nozīmi; - Riharda Lomaža un Rodiona Kuruca debiju valstsvienībā; - galvenajiem aktieriem – spēlētājiem; - kāpēc spēlēs ar Beļģiju nevar gaidīt stabilitāti visu 80 minūšu garumā. 77 minūtes par basketbolu Ukrainā un Latvijas basketbola karsto aktualitāti – gaidāmajām cīņām  Latvija – Beļģija.
2/24/20221 hour, 17 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Artūrs Visockis-Rubenis: “Jaunajiem spēlētājiem jāiemācās būt līderiem”

FIBA 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēļu cikla priekšvakarā “Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas valstsvienības treneris BK “Liepāja” galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis. Runājām par: - turnīra tabulas bilances ietekmi uz BK “Liepāja” reputāciju un trenera darba novērtējumu; - spēlētāju attīstības procesa blaknēm; - prasmi spēlēt un prasmi uzvarēt; - tehniku, taktiku un psiholoģiju; - jaunu izaicinājumu nepieciešamību; - līdzsvara meklējumiem valstsvienības kandidātu plašajā sarakstā; - pieredzējušo spēlētāju novērtēšanu un jauno iesaistīšanu; - līderu nozīmi; - Beļģijas izlases potenciālu. 49 minūtes par basketbola aktualitātēm!
2/17/202249 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Ieva Veinberga: “Itālija ir kas daudz vairāk par basketbolu”

“Basketstudijā 2+1” viesojās Pullman Sieviešu basketbola līgas Janvāra spēlētāja Ieva Veinberga. Runājām par: - “Ogres Kolibri” 2022. gada sezonas modeli, - pieredzējušas spēlētājas statusu jauniešu komandā, - trenera Pētera Višņēviča un “Avantis/Turība” nozīmi Ievas dzīvē, - kā veidot profesionāles karjeru bez pieredzes Latvijas jauniešu izlasēs, - kārdinošo ārzemju izaicinājumu, - ģimenes atbalsta nozīmi, - otrajām mājām Itālijā un astoņām sezonām A2 līgā; - aktuālajiem sportiskajiem mērķiem. 63 minūtes par sievieti basketbolā un sieviešu basketbolu!
2/10/20221 hour, 3 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Jānis Blūms: “Man patīk rūpēties par savu komandu”

Nepilnu nedēļu pēc izstāšanās no čempionu līga un dienu pēc iekļūšanas Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas finālā “Basketstudijā 2+1” viesojās basketbola kluba “VEF Rīga” padomes priekšsēdētājs Jānis Blūms. Pārrunājām: - kur palika daži punkti, kuru pietrūka, lai turpinātu sezonu Čempionu līgā; - kluba vadības komunikāciju ar spēlētājiem; - iespējām visu sezonu nospēlēt bez kritumiem; - kluba darbu plānošanu ekstremāli mainīgos apstākļos; - vienas izšķirošās spēles izaicinājumiem sezonas turpinājumā; - kāds izskatās basketbols no kluba vadītāja krēsla; - “VEF Rīga” pievienoto vērtību spēlētāju karjeras attīstībā un Latvijas basketbolistu gatavību to izmantot; - komandas komplektēšanas proncipiem; - sadarbību ar RSU; - atšķirībām starp jauno talantu paaudzēm; - labvēlīgo konkurenci starp Latvijas klubu veidotajām jauniešu attīstības sistēmām. 54 minūtes par “VEF Rīga” neseno pagātni, aktualitātēm, kā arī tuvāku un tālāku nākotni!
1/27/202254 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Varis Krūmiņš: “Ja paskriet nevari, basketbolu neuzspēlēsi”

“Basketstudijā 2+1” viesojās Kandavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Varis Krūmiņš, kura trenera CV rotā Valmieras komandas trīs reizes izcīnītās bronzas medaļas Latvijas čempionātā, ar Valmieras un Jelgavas komandām izcīnītās četras uzvaras LBL 2. divīzijas turnīrā, kā arī Latvijas jaunatnes (puišu) izlašu rekords, vadot komandas deviņos Eiropas čempionātu finālturnīros. Varim pavaicājām par labākajām copes vietām, bet lielākoties runājām par basketbolu: Runājām gan par vēsturi, gan aktualitātēm: - Naukšēnu basketbola fenomenu; - debiju VEF meistarkomandā; - trenera maizes garozu lielajos klubos; - spēlēm, kuras atceramies; - jaunatnes basketbola specifiku; - attiecībām starp jaunatnes izlašu un sporta skolu treneriem; - kāpēc deviņdesmito gadu beigās jaunatnes izlase bija konkurētspējīgāka pieaugušo turnīrā; - kā sadalīt bērnus starp daudzām interešu izglītības grupām; - dzīves līmeņa ietekmi uz sportiskajām aktivitātēm; - Latvijas basketbola potenciālu; - Sporta skolas direktora aktuālajām rūpēm. 75 minūtes par basketbolu – kas bija, kas ir un kas būs.
1/20/20221 hour, 15 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Juris Umbraško: “Jebkuram spēlētājam var atrast, kur viņam ir potenciāls”

“Basketstudijā 2+1” pie Reiņa Lāča un Gunta Keisela pirmo reizi viesojās bijušais Latvijas valstsvienības basketbolists Juris Umbraško, kurš pēc vairākiem Igaunijā nostrādātiem gadiem šogad darbojas kā treneris Liepājas basketbola sistēmā un galvenais treneris Latvijas U18 izlasē. Runājām par: - papildus izaicinājumiem trenēt izlasi pandēmijas laikā; - kandidātu apzināšanas un izvēles procesu; - spēlētāju potenciālu un aktuālajām iespējām; - pretinieku fiziskā pārspēka iemesliem; - izaugsmi veicinošiem un ierobežojošiem faktoriem; - lomu sadalīšanas un komandas veidošanas procesu; - mērķi atgriezties Eiropas čempionāta A divīzijā; - sadarbību ar sporta skolu treneriem; - Igaunijas basketbolistu progresa iemesliem; - pacietības nozīmi. 62 minūtes par Latvijas jaunatnes basketbola aktualitātēm.
1/13/20221 hour, 2 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

“Basketstudija 2+1”: “Valstsvienības novembra spēlēs toni noteica Latvijas līgā izaugušie basketbolisti”

“Basketstudijas 2+1” gada pēdējais ieraksts, protams, veltīts 2021. gada svarīgāko notikumu apkopojumam un ieskatam nākotnē. Vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels talkā uzaicinājuši kolēģi – MVP redaktoru Jāni Freimani. Runājām par: - 3x3 zelta komandas perspektīvām Parīzē’2024 un dāmu ambīcijām; - jaunatnes basketbola piespiedu dīkstāves iespējamām sekām; - secinājumiem pēc U19 Pasaules kausa izcīņas; - topošās sporta spēļu halles pievienoto vērtību jaunatnes sporta sistēmai; - izredzēm piedalīties EuroBasket’2025 rīkošanā; - Rolanda Šmita raksturu un potenciālo lomu valstsvienībā; - Artūra Žagara karjeras līkločiem; - valstsvienību bilanci un nākotnes perspektīvām; - studentu basketbola potenciālu. 95 minūtes par Latvijas basketbolu 2021. gadā un tuvākajā nākotnē.
12/29/20211 hour, 35 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Raimonds Feldmanis: “Gribam treniņprocesā integrēt jaunus spēlētājus un meklēt dimantus”

“Basketstudijā 2+1” viesojās olimpisko čempionu treneris un LBS Gada balvas laureāts Raimonds Feldmanis. Kopā atskatījāmies uz neseno pagātni un lūkojām ieskatīties nākotnē. Runājām par: - tikko Džidā notikušo Pasaules tūres finālposmu; - izaicinājumiem pēc olimpiskā triumfa; - taktikas un psiholoģijas niansēm; - dzīvošanu un spēlēšanu pastiprināta spiediena apstākļos; - pieredzes un pacietības nozīmi; - treniņa ritmu; - vienīgā līdz šim neizcīnītā titula vilinājumu; - B komandas ieguldījumu olimpiskajā uzvarā; - vienotu valodu visās izlasēs; - sieviešu 3x3 izlases perspektīvām; - Latvijas izredzēm Parīzes olimpiskajās spēlēs. 65 minūtes par 3x3 basketbola aktualitātēm un izaicinājumiem!
12/23/20211 hour, 5 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Ronalds Zaķis: “Zinu, kad mums būs spēle Ventspilī”

“Basketstudijā 2+1” pie pastāvīgajiem vadītājiem Reiņa Lāča un Gunta Keisela attālināti viesojās Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas Novembra spēlētājs Igaunijas kluba “KK Viimsi/Sportland” centrs Ronalds Zaķis. Runājām par - izvēli spēlēt Igaunijā; - Vīmsi kluba ambīcijām un komandas veidošanas procesu; - igauņu basketbola un tiesāšanas stilu; - deviņām uzvarām sezonas sākumā; - zaudējumiem cīņās ar Latvijas labākajām komandām; - latviešu frakciju Igaunijas basketbolā; - smago spēli Valmierā; - gaidāmo atgriešanos Ventspilī pretinieku komandas sastāvā; - sestdienas tikšanos ar Robertu Štelmaheru un citiem “Kalev/Cramo” latviešiem Igaunijas kausa pusfinālā. 48 minūtes par latvieti Igaunijas basketbolā.
12/14/202148 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Rūdolfs Rozītis: “Kas uzspiests – paliek īslaicīgi, kas pieņemts – ilglaicīgi”

Sieviešu basketbola kluba “Liepāja” galvenais treneris Rūdolfs Rozītis “Basketstudijā 2+1” viesojās dienu pēc uzvaras Baltijas līgas spēlē ar principiālajām pretiniecēm RSU. Protams, runājām ne tikai par šo spēli. Arī par: - dažādu skaitļu nozīmi uzvaru kaldināšanā; - pauzi trenera karjerā un iesaisti Liepājas basketbola sistēmā; - Liepājas sieviešu komandas modeli; - leģionāres meklēšanu amatieru komandai; - brazīliešu basketbolistes Maiaras Pereiras Diasas piedzīvojumiem un pienesumu; - spēlētāju izaugsmes iespējām un motivāciju spēlēt Liepājā; - divtūkstošo paaudzes akcentiem attieksmē pret dzīvi un basketbolu; - valstsvienības labajām pozīcijām un jauno spēlētāju konkurētspēju; - Baltijas līgas pienesumu un vajadzību pēc spēlēm Eiropā; - studentu basketbola perspektīvām Latvijā; - konkurēšanu ar “TTT Rīga” un sezonas mērķiem. 65 minūtes par sieviešu basketbolu Liepājā, Latvijā un pasaulē.
12/9/20211 hour, 5 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Kaspars Cipruss: “Lai sasniegtu kopīgo mērķi, dažkārt jāmazina personiskās ambīcijas”

Pēc Latvijas basketbola karstā novembra “Basketstudijā 2+1” aicinājām Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretāru Kasparu Ciprusu, lai pārrunātu aktualitātes. Runājām par sieviešu valstsvienības veiksmes formulu un turpmākajiem plāniem, vīriešu valstsvienības “skaisto zaudējumu” Belgradā, pirmo kritiku pār galvenā trenera Lukas Banki galvu, komunikācijas mākslas niansēm, individuālām ambīcijām un kopīgiem mērķiem, 3x3 basketbola saimniecības aktualitātēm, jaunatnes izlašu darbu pandēmijas ierobežojumu apstākļos, pārsteigumiem un to trūkumu Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņā, valdības un Rīgas pašvaldības atbalstu cīņā par EuroBasket2025, LBS Gada balvu pasniegšanas procesu. 70 minūtes par Latvijas basketbola aktualitātēm.
12/6/20211 hour, 10 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Kristaps Janičenoks: “Igauņi nesaprot, kāpēc Latvijai nav septītās komandas līgā”

Dažas dienas pēc Latvijas un Igaunijas basketbola organizāciju vadītāju paziņojuma par kopīgās līgas darbības pagarināšanu vēl vismaz uz trim gadiem un īsi pirms Latvijas valstsvienības spēlēm Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā “Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas basketbola līgu direktors – valstsvienībā 140 spēles aizvadījušais Kristaps Janičenoks. Runājām par: - tiesāšanas specifiku kaimiņvalstīs; - abpus robežai valdošajiem mītiem par savējo vilkšanu; - tiesnešu kvalifikāciju un jaunās maiņas audzināšanu; - abpusējo vēlmi turpināt sadarbību un tuvākajiem izaicinājumiem; - igauņu vēlmi cīnīties ar vismaz septiņiem Latvijas klubiem un Latvijas darbībām, lai paplašinātu pārstāvniecību; - dažādiem atbalstītāju piesaistīšanas mehānismiem; - epidemioloģiskās situācijas atšķirīgajiem akcentiem un kopsaucējiem; - paredzamo sezonas kulmināciju Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas izslēgšanas turnīrā; - priekšnojautām pirms spēles Belgradā; - kāpēc iepriekšējā statistika neietekmē nākamās spēles rezultātu; - vēsturiskās “Pionir” halles šarmu. 71 minūte par Latvijas basketbola aktualitātēm!
11/23/20211 hour, 11 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Dāvids Vīksne: “Latvijas Universitātes stils, ātrums ir tieši tas, kas man patīk”

“Basketstudijā 2+1” pie pastāvīgajiem vadītājiem Reiņa Lāča un Gunta Keisela viesojās viens no Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas čempionāta pirmā mēneša skaļākajiem spēlētājiem – “Latvijas Universitātes” uzbrucējs Dāvids Vīksne. Runājām par: - “Latvijas Universitātes” komandas veiksmīgo sezonas sākumu un klupienu Ogrē; - cik principiāla būs piektdien paredzētā spēle ar Dāvida iepriekšējo komandu BK “Ventspils”; - savas vietas meklēšanu dažādu komandu taktiskajās sistēmās; - kā atrast savu pozīciju modernajā basketbolā; - “Latvijas Universitātes” jaunā modeļa tapšanu; - kāpēc pietrūka divu punktu, lai Tallinā uzvarētu “Kalev/Cramo”; - līdera mentalitāti; - basketbola savienošanu ar mācībām; - “sudraba komandas” spēlētāju brālību; - iekļūšanu valstsvienības kandidātu paplašinātajā sarakstā. Vairāk nekā 54 minūtes par basketbolu un dzīvi ar vienu no jaunās paaudzes spilgtākajiem spēlētājiem!
11/3/202154 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Mārtiņš Gulbis: “Uzmanība jāpievērš tam, kā samazināt kļūdu skaitu, nevis turnīra tabulai”

Dienu pēc “TTT Rīga” otrās uzvaras Eirolīgas turnīrā “Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas čempionvienības galvenais treneris Mārtiņš Gulbis. Runājām par: - sāpīgi svētīgo pieredzi pirmajās cīņās ar Eirolīgas favorītēm; - labajām un ne tik labajām minūtēm katrā spēlē; - šķiršanos no Lūisas un idejām, kā nedaudz atslogot Džastīni Tomasu; - kā savienot medicīnas studijas ar profesionālo basketbolu; - Latvijas jaunajām spēlētājām “TTT Rīga” redzeslokā; - kā vienlaikus organizēt treniņprocesu pieredzējušajām līderēm un jaunajiem talantiem; - Vanesas Jasas, Ievas Korzānes un Luīzes Silas pienesumu; - uzvaru lietuviešu centra spēlētāju derbijā; - cerībām laukumā beidzot ieraudzīt īsto Šantalu Hendiju; - iespējām pastiprināt komandas spēli; - turnīra tabulas ignorēšanu un nepieciešamību saglabāt izsalkumu. 56 minūtes par “TTT Rīga” un Latvijas sieviešu basketbola aktualitātēm!
10/28/202155 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Matīss Rožlapa: “Augsts novērtējums, ka spēlētājas atgriežas un grib pie manis trenēties”

“Basketstudijā 2+1” viesojās Rīgas Stradiņa Universitātes sieviešu komandas galvenais treneris Matīss Rožlapa, ar kuru apspriedām gan aktuālus, gan ilglaicīgus jautājumus. Runājām par: - RSU komandas treniņu grafiku un rīta treniņu vērtību; - augstskolas plāniem un iespējām basketbola sistēmas attīstībā; - ASV studentu vicečempiones Māras Motes atgriešanos Latvijā; - Amerikas vilinājuma aspektiem un Latvijas augstskolu piedāvājumu konkurētspēju; - Latvijas meiteņu pretrunīgo pieredzi Itālijā; - ilgtermiņa interešu nozīmi jaunatnes treniņu procesa; - paaudžu maiņu valstsvienībā un pacietības nozīmi; - pirmo pieredzi, mācoties FECC (FIBA Europe Coaching Certificate) kursos; - “sīkumu” izšķirošo nozīmi basketbolistu apmācības procesā; - Izraēlas jauniešu panākumu noslēpumiem; - treneru savstarpējās komunikācijas vērtību; - sporta psihologa pieskārienu Latvijas U18 izlasei. 82 minūtes par sieviešu basketbola aktualitātēm un jauniešu attīstības stratēģiju un taktiku!
10/21/20211 hour, 21 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

BK “Madona” treneris Agnis Beķeris: “Starp Latvijas līgām plaisa nav nemaz tik liela”

“Basketstudijā 2+1” viesojās viens no Latvijas klubu basketbola sezonas pirmā mēneša lielāko pārsteigumu autoriem – BK “Madona”/BJSS galvenais treneris Agnis Beķeris, kura vadītā komanda Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas pirmajās kārtās no cīņas izsitusi divas rangu tabulā augstāk esošas vienības. Runājām par: - madoniešu četrām uzvarām pār RSU/”VEF Rīqa” un OC “Limbaži”; - BK “Madona”/BJSS komplektācijas īpatnībām un izaicinājumiem; - basketbola saknēm Madonas novadā; - amerikāņa pēdām Madonas basketbolā; - kā sportiskām iespējām bagātajā Madonā pievērst puikas basketbolam; - jauniešu gatavību vidusskolas vecumā doties prom no ierastās vides; - sadarbību ar Latvijas basketbola centriem; - talantu un līderu nozīmi mazo sporta skolu dzīvē; - 3x3 basketbolu kā lielo iespēju; - kā ripo 2011. gadā LBL skatītāju konkursā vinnētais autiņš. 50 minūtes par Latvijas basketbolā notiekošo ar skatu no Madonas.
10/14/202151 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Edmunds Valeiko: “Valmierā pamati ir ielikti ļoti labi”

Noslēdzot sarunu sēriju ar Pafbet Latvijas – Igaunijas līgā startējošo Latvijas klubu pārstāvjiem, “Basketstudijā 2+1” aicinājām Latvijā sešus gadus nestrādājušu cilvēku – “Valmiera GLASS VIA” galveno treneri Edmundu Valeiko. Runājām par - bagāto pieredzi otrā trenera darbā un šo pienākumu specifiku; - neseno pieredzi Baltkrievijā; - vēlmi apzināt Latvijas jauno basketbolistu resursus; - Valmieras basketbola sistēmas stabilajiem pamatiem; - komandas pieredzējušo spēlētāju kodolu; - iespējām, kas svarīgākas par centiem; - pirmo leģionāru Valmieras jaunā kluba vēsturē; - sadarbību ar Bertānu Valmieras Basketbola skolu; - jaunās Ziemeļu līgas pārākumu pār FIBA kausu; - sezonas mērķiem un gandarījuma avotiem. 70 minūtes par basketbola aktualitātēm Valmierā!
9/29/20211 hour, 10 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Uģis Bisenieks: “Latvijas Universitātei” līderu vieta nekad nav bijusi tukša”

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas ceturtā čempionāta priekšvakarā “Basketstudijā 2+1” viens pēc otra viesojas Latvijas klubu pārstāvji. Šoreiz kārta basketbola kluba “Latvijas Universitāte” ģenerāldirektoram Uģim Biseniekam. Runājām par: - pērnās sezonas līderu Anrija Miškas un Kārļa Zundas nākamo soli karjerā; - izaicinājumiem un iespējām nākamai paaudzei; - studiju iespaidu uz domāšanu basketbola laukumā; - kurš basketbolists aizstāvējis diplomdarbu uz “deviņi”; - kā augstskolas vidē mainījusies sportistu reputācija; - kas notiek ar Latvijas Universitātes Sporta mājas projektu; - jauno basketbolistu sagatavotības īpatnībām; - vai LU komandā redzēsim ārzemniekus; - kas notiek ar sieviešu komandas projektu. 76 minūtes par studentu basketbola vīriešu sekcijas flagmaņa aktualitātēm!
9/28/20211 hour, 16 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Nikolajs Mazurs: “Gribam progresēt kā komanda, kā organizācija”

Turpinot pirmssezonas sarunu ciklu ar Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas klubu pārstāvjiem “Basketstudijā 2+1” aicinājām BK “Ogre” galveno treneri Nikolaju Mazuru. Runājām par: - pērnās bronzas sezonas pēcgaršu; - komandas jaunā modeļa veidošanas principiem un procesu; - nepieciešamību pēc svaigām asinīm un pieredzējušo līderi Rinalda Sirsniņa un Kristapa Dārgā stiprajām pozīcijām; - lokālpatriotisma nozīmi; - viesspēlētāju adaptācijas procesu; - Eiropas junioru vicečempiona Ojāra Bērziņa atgriešanos Latvijā; - komandas īstermiņa un ilgtermiņa mērķiem; - pozitīvo emociju nozīmi; - Latvijas basketbola cilvēkiem kā eksporta preci. 54 minūtes par BK “Ogre” tagadni un tuvāko nākotni!
9/25/202154 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Normunds Atvars: “Nevērtējiet tabulu, vērtējiet darbu”

“Basketstudijā 2+1” pirmssezonas sarunu sēriju turpinājām ar BK “Liepāja” ģenerālmenedžeri Normundu Atvaru. Uzmanības centrā: - pērnās sezonas laikā nostiprināto kluba reputāciju; - sarežģīto vasaras darbu ar atbalstītājiem; - Jura Umbraško iesaisti un treneru brigādes sinerģiju; - Liepājas basketbola akadēmijas ideju; - ģimeņu dienu Liepājā; - darbu, kura rezultāti nav redzami aktuālajā turnīra tabulā; - Liepājā piedāvātajām Iespējām restartēt karjeru, atgūties pēc savainojumiem un sajust profesionālā basketbola garšu; - neielaišanos vairāksolīšanā; - vīriešu komandas jaunā modeļa raksturīgajām iezīmēm; - vīriešu un sieviešu komandu līdzdalību Eiropas basketbola līgā; - kā Rūdolfs Rozītis kļuva par Kaspara Mājenieka pēcteci sieviešu komandā; - sieviešu basketbola resursu inventarizāciju; - brazīliešu basketbolistes garderobes niansēm, 64 minūtes par Liepājas basketbola aktualitātēm!
9/24/20211 hour, 3 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Ralfs Pleinics: ”Cik labi būs jaunie “pipari”, tik stipra būs “Ventspils” komanda”

Desmit dienas pirms Pafbet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas starta “Basketstudijā 2+1” viesojās basketbola kluba “Ventspils” ģenerālmenedžeris Ralfs Pleinics. Runājām par: - pērnās sudraba sezonas pēcgaršu; - vicečempionu rocību un labvēļu atsaucību; - izaicinājumiem komandas komplektēšanas procesā; - jauno talantu bērnības beigām; - kā piesaistīt skatītājus; - Māra Gulbja aiziešanu un Linarda Jaunzema atgriešanos; - basketbolistu motivāciju spēlēt Ventspilī; - reģionālo līgu perspektīvām; - sadarbību ar Ventspils Augstskolu; - kluba īstermiņa un ilgtermiņa mērķiem. 79 minūtes par pirmssezonas noskaņu basketbola klubā “Ventspils”!
9/21/20211 hour, 19 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Kristaps Janičenoks: “Vakcīna ir kā apdrošināšana visam sezonas plānam”

Dienu pirms klubu sezonas starta – Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas pirmās spēles – “Basketstudijā 2+1” aicinājām Latvijas basketbola līgu direktoru Kristapu Janičenoku. Runājām par: - optimistisko sezonas scenāriju par spīti tam, ka epidemioloģiskās situācijas statistika ir sliktāka nekā pirms gada; - vakcinēšanos kā pienākumu vai “apdrošināšanas polisi”, kas palīdz normāli dzīvot; - klubu atbildību izmantot MK noteikumos paredzētās iespējas; - kopsaucēju meklēšanu ar partneriem Igaunijā; - iespējamo spēļu pārcelšanu vai atcelšanu; - mēneša spēlēm LTV7; - basketbola pieejamību YouTube kanālā; - spilgtāko epizožu topiem; - iespējām palielināt Latvijas pārstāvniecību Pafbet Latvijas – Igaunijas līgā. 64 minūtes par Latvijas klubu basketbola aktualitātēm!
9/16/20211 hour, 4 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Jānis Gailītis: Ir spēlētāji, kas baidās paņemt iespēju. Ir, kas nebaidās”

Divas dienas pēc uzvaras pirmssezonas pārbaudes turnīrā Lietuvā “Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas čempionvienības “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis. Runājām par “VEF Rīga” jaunā modeļa iezīmēm, (ne)dalījumu pamatpiecniekā un rezervistos, jauno spēlētāju iesaisti, attiecībām ar jauno fārmklubu “RSU/VEF Rīga”, Latvijas basketbolistu attieksmei pret iespēju spēlēt Čempionu līgā, dažādiem “galdiem” starptautiskajā basketbola sabiedrībā, Čempionu līgas izaicinājumiem, dažādiem minūtes pārtraukumiem un to ietekmi uz basketbola popularitāti, tabulā neierakstāmiem kluba mērķiem, pieredzi darbā kopā ar Luku Banki, valstsvienības komandas stila veidošanas niansēm. 82 minūtes par Latvijas basketbola karstajām tēmām!
9/14/20211 hour, 21 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Edijs Šlesers: “Jaunatnes sportā galvenais mērķis ir spēlētāju attīstība”

Tuvojoties 3x3 basketbola sezonas izskaņai un Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 30. sezonas un klubu basketbola sezonas startam, “Basketstudijā 2+1” aicinājām cilvēku “trīs vienā” – Latvijas jaunatnes izlašu treneri 3x3 basketbolā, BJBS “Rīga” Pārdaugavas filiāles vadītāju un “Latvijas Universitātes” otrās komandas galveno treneri Ediju Šleseru. Runājām par: - Latvijas jauno basketbolistu vasaras aktivitātēm 3x3 laukumos Latvijā un kaimiņvalstīs, - jauniešu pašiniciatīvu, U18 grupā pakāpjoties līdz 5. vietai FIBA rangu tabulā, - olimpiskā zelta ietekmi, - liktenīgo pavērsienu U18 Pasaules kausa izcīņā, - U23 izlases pieredzi Nāciju kausa izcīņā, - 3x3 basketbola perspektīvām nelielajās sporta skolās, - pandēmijas ietekmi uz jauniešu basketbola sistēmu, - LJBL čempionāta eksperimentālās izspēles sistēmas plusiem un mīnusiem, - latviešu pasīvo basketbolu, - “Latvijas Universitātes” basketbola sistēmas piedāvātajām iespējām, - jauniešu gatavību izmantot savas iespējas. 80 minūtes par 3x3 un jaunatnes basketbola aktualitātēm!
9/10/20211 hour, 20 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Kaspars Cipruss: “LBS parādīs virzienu, bet neieliks visiem ēdienu ar karoti mutē”

Latvijas izlašu darba cēlienam mijoties ar nākamās klubu sezonas sākumu “Basketstudijā 2+`1” aicinājām LBS ģenerālsekretāru Kasparu Ciprusu, lai runātu par pagātni un nākotni. Apspriedām: - Latvijas vīriešu valstsvienības perspektīvas 2023. gada Pasaules kausa izcīņas grupas turnīrā; - LBS pieteikumu rīkot EuroBasket2025; - Jaunatnes izlašu startus FIBA Challenger turnīros; - LBS iespējas ietekmēt jaunatnes treneru darbu; - Kā rast kopsaucēju starp Treneru un Jaunatnes komisiju viedokļiem; - Reģionu izlašu programmas perspektīvas jaunajā sezonā; - Aktuālos izaicinājumus 3x3 basketbola saimniecībā; - Iespējas jaunajā klubu sezonā sadzīvot ar pandēmijas ierobežojumiem; - LBS pieredzi rīkojot sacensības drošos apstākļos. 67 minūtes par Latvijas basketbola aktualitātēm!
9/2/20211 hour, 7 minutes
Episode Artwork

Edijs Eglītis: “Challenger turnīros gaisotne un spriedze bija kā Eiropas čempionātos”

“Basketstudijā 2+1” viesojas Latvijas Basketbola savienības sieviešu izlašu koordinators Edijs Eglītis, tāpēc uzmanības centrā dāmas. Runājām par: - Latvijas sieviešu valstsvienības izaicinājumiem Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā; - iespējām novembra spēlēs iesaistīt ASV augstskolu studentes; - iekšējās konkurences vērtību; - jaunatnes izlašu vasaras bilanci un ilgtermiņa ieguvumiem; - challenger turnīru vērtību; - kādu paliekošu efektu atstājusi iepriekšējo paaudžu līdzdalība U17 un U19 Pasaules kausa izcīņā; - jauno spēlētāju izaugsmes iespējām Latvijas klubos; - Baltijas Basketbola līgas un LSBL turnīra kontūrām; - Par ko liecina komandu skaita palielināšanās.   71 minūte par sieviešu basketbola aktualitātēm! (Atvainojamies par ieraksta slikto kvalitāti 21-22 minūti – turpinājums skan labi).
8/25/20211 hour, 11 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Mārtiņš Tīss: ”Resursus izmantojam neefektīvi”

“Basketstudijas 2+1” vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels viesos aicinājuši Tukuma jauno basketbolistu treneri Mārtiņu Tīsu, ar kuru saruna iznāca pēc formulas “trīs vienā”. Runājām par Mārtiņa pieredzi vīriešu valstsvienības brīvprātīgā trenera darbā, skatu no Tukuma sporta skolas uz jaunatnes izlašu startu izgaismotajām problēmām jauno basketbolistu audzināšanā un Tukuma basketbola cilvēku aktivitātēm, veidojot savu klubu, kas 17. septembrī rīkos Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas atklāšanas spēli: 00:00 - Kā kļūt par Latvijas izlases brīvprātīgo treneri; 08:30 - Trāpīgie pieraksti Baltkrievijas spēles laikā; 16:15 - Lukas Banki atziņa par nesaņemtajām vēstulēm; 22:25 - Jauno basketbolistu dažādā metienu tehnika; 31:00 - LJBL treneru šķēršļi labam darbam pie spēlētāju tehnikas; 37:00 - Milzu problēmas treniņu apmeklētībā; 42:00 - Sporta skolu sistēmas galvenās problēmas; 59:10 - Vīzija par basketbola klubu "Tukums"
8/19/20211 hour, 12 minutes, 1 second
Episode Artwork

Pēteris Ozoliņš: “Jābeidz cīnīties par uzvarām mazajās grupās ar taktiskiem līdzekļiem”

Latvijas U18 vīriešu izlases galvenais treneris Pēteris Ozoliņš, viesojoties “Basketstudijā 2+1” stāsta par FIBA Challenger turnīrā piedzīvoto, kā arī secinājumiem pēc junioru starptautiskā starta. Runājām par pandēmijas gada rūgto pēcgaršu, U18 izlases komplektēšanas principu, sastāvā tikušajiem un netikušajiem, diviem nokdauniem turnīra sākumā, lūzumu pirms spēles ar Krieviju, taktiskajiem risinājumiem un kapteiņa iniciatīvu, nepieciešamību pēc konceptuāliem grozījumiem LJBL nolikumā, jaunatnes basketbola sabiedrības gatavību pārmaiņām, kā vajadzētu spēlēt U12, U13 un U14  vecuma grupās, gandarījumu par 3. vietu noslēguma tabulā un iegūtās pieredzes ilgtermiņa efektu. 62 minūtes par jaunatnes basketbola mezglu punktiem.
8/12/20211 hour, 2 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Aigars Miklāvs: “Kad iesaistīsies ratiņbasketbolā, dzīve sagriezīsies kājām gaisā”

Latvijas ratiņbasketbola izlase Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā Atēnās uzvarēja piecās spēlēs no sešām, pirmo reizi izcīnīja trešo vietu, tomēr nesasniedza pašu nosprausto galveno mērķi – neieguva ceļazīmi uz A divīzijas turnīru. Par notikumiem Atēnās un Latvijas ratiņbasketbolistu ikdienu “Basketstudijas 2+1” vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels iztaujāja Latvijas Ratiņbasketbola federācijas ģenerālsekretāru Aigaru Miklāvu. Runājām par valstsvienības jaunā trenera – lietuvieša Nerijusa Vencka – būtisko pienesumu, konkurentu viltībām, ārzemju klubos rūdīto Latvijas komandas pamatpiecnieku, inventāra niansēm, ratiņbasketbola procesu profesionalizāciju pasaulē un amatieru realitāti Latvijā, spēles un treniņu niansēm, komandas vienotību un svētīgo savstarpējo konkurenci, ratiņbasketbola pavērtajām iespējām un pievienoto vērtību, kautrīgajiem latviešiem un “Prāta vētras” atsaucību. 64 minūtes par vīriem, kuri nepadodas – ratiņbasketbolu Latvijā un pasaulē.
7/23/20211 hour, 4 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Daiga Jansone: “Ir bērni, kas var paņemt un ir bērni, kas nevar”

Uz norisēm jaunatnes basketbolā savs skats no jaunatnes izlases galvenā trenera posteņa, savs no Treneru komisijas apspriežu telpas – no sporta zāles, kurā aizrit bērnu un jauniešu treneru ikdienas. Daiga un Ziedonis Jansoni darbojušies visās minētajās pozīcijās, iekrājot pieredzi un viedokļus. Par to, kas notiek basketbolā, par to, ko var un arī nevar izdarīt labāk. “Basketstudijā 2+1” runājām par Ziedoņa pieredzi, pašam vadot U19 izlasi Pasaules kausa izcīņā pirms desmit gadiem un iespaidiem, no ieinteresēta skatītāja pozīcijām sekojot šīs vasaras turnīram, par cīnītāju rakstu veidošanu ģimenēs un vecāku lomu, kāpēc latviešu talanti vēlajos padsmit gados progresē lēnāk nekā vienaudži, modi uz individuālajiem treneriem, objektīvi iemācāmo un neiemācāmo, jaunatnes izlašu treneru brigāžu veidošanas principiem, treneru savstarpējo komunikāciju, kā sporta skolās kompensēt to, ko mūsdienās jaunieši neizdara neorganizētajās sporta nodarbībās. Basketbola savienības komisiju sadarbību un LJBL nolikuma niansēm. 83 minūtes par jaunatnes basketbola karstajām tēmām!
7/21/20211 hour, 25 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Arvis Steckis: “Jāliek klāt fiziskais un jābūvē tehnika uz labiem pamatiem”

Lai saprastu, ko īsti nozīmē Latvijas U15 puišu izlases trīs zaudējumi ar 40 punktu starpību Ramūna Šiškauska turnīrā Lietuvā. Uz sarunu “Basketstudijā 2+1” aicinājām komandas galveno treneri Arvi Stecki. Runājām par konkrētās komandas īso gatavošanos un īso kandidātu sarakstu, pandēmijas ietekmi, konkurentu spēli bez taktiskajām viltībām, LJBL spēļu tiesāšanas stila lielo nozīmi spēlētāju attīstības procesā, nākamā gada laikā darāmo, dažādiem procesiem Latvijas jaunatnes basketbolā, jauno talantu piespiešanu un motivēšanu, basketbola pamatu stabilitāti un iemesliem, kāpēc Arvis šaubās vai pieteiksies nākamsezon trenēt  U16 izlasi. 83 minūtes par situāciju Latvijas jaunatnes basketbolā ar treneri, kurš strādājis visos Latvijas basketbola piramīdas stāvos: 2:55 - Iemesli aiz U-15 izlases vājajiem rezultātiem Šiškauska turnīrā; 11:45 - Tiesnešu pieeja ciešai aizsardzībai LJBL; 22:00 - Mazā reģionu pārstāvniecība U-15 izlasē; 30:10 - Citu sporta veidu nolasītie bērni Liepājā; 45:45 - Jaunais LJBL nolikums, iespējamas prasības nākotnē; 55:50 - Liepājas sporta spēļu skolā izdomātie normatīvi; 1:02:35 - Jaunatnes izlašu treneris kā situācijas ķīlnieks  
7/16/20211 hour, 24 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Galvanovskis: “Jānolaižas uz zemes un jāsāk piespiest bērnus un arī trenerus strādāt“

“Basketstudijas 2+1” vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels FIBA U19 Pasaules kausa izcīņas pēcgaršu pārrunāja ar Latvijas Basketbola savienības Treneru komisijas vadītāju U16 izlases galveno treneri  Agri Galvanovski. Pavērām priekškaru uz izlases trenera izraudzīšanās procesu, pieskārāmies spēlētāju sniegumam un iespējamiem alternatīviem risinājumiem  konkrētajā turnīrā. Tomēr uzmanības centrā paturējām Latvijas jaunatnes basketbolā valdošās tendences, kas ietekmē jaunatnes izlašu rezultātus un tuvākajā nākotnē atstās iespaidu uz valstsvienības un klubu sniegumu. Runājām par LJBL “pīļu dīķa” čempioniem, nepieciešamību nošķirt interešu izglītību no mērķtiecīgas sportiskās meistarības attīstības un nepieciešamību cīnīties par katru bērnu, ārzemēs nenotikušajiem brīnumiem un 12 atšķirīgām metienu tehnikām izlases spēlētāju izpildījumā, nepieciešamību pēc diktatūras jaunatnes basketbolā un klupšanas akmeņiem, to ieviešot praksē, kā arī Latvijas jaunatnes izlašu perspektīvām sezonas turpinājumā. 72 minūtes par situāciju Latvijas jaunatnes basketbolā: 00:00 - U-19 Pasaules kausa vērtējums 04:55 - Komandas veidošana un trenera izvēle; 12:20 - Plašā kombināciju izmantošana LJBL spēlēs; 17:25 - Treneru komisijas loma jauniešu izlasēs; 22:25 - Citu valstsvienību spēles manieres piemērs; 38:30 - Basketbola evolūcija, citu valstsvienību garie augumi; 46:50 - LJBL kontrolnormatīvi; 51:50 - Gaidāmās U-16 un U-18 izlašu spēles
7/14/20211 hour, 12 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Ivars Strencis: “Katram spēlētājam jāapzinās, ko viņš grib nākotnē”

FIBA U19 Pasaules kausa izcīņas priekšvakarā “Basketstudijas 2+1” patstāvīgie vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels viesos uzaicināja cilvēku, kur apkopotajos failos var atrast informāciju par vairākiem desmitiem tūkstošu jauno basketbolistu no visas pasaules – skautu Ivaru Strenci. Runājām par informācijas apriti un klātienes priekšrocībām, salīdzinot ar attālināti veiktu video materiālu pētīšanu, pussimts parametriem, pēc kuriem tiek vērtēti jaunie talanti, pandēmijas ietekmi uz basketbola procesiem, ASV augstskolu neprognozējamību, skaļākajiem vārdiem U19 Pasaules kausa izcīņas dalībnieku vidū, latviešu talantu statusu starptautiskajā vidēm nobriedušajiem ātraudžiem un potenciālajām zvaigznēm, Latvijas komandas noslēpumainajiem pretiniekiem, Pasaules kausa izcīņas pozitīvo pienesumu Latvijas basketbolam, 60 minūtes par šīs vasaras lielo aktualitāti: U19 Pasaules kausa izcīņu Rīgā un Daugavpilī.
7/1/20211 hour, 47 seconds
Episode Artwork

Edgars Buiķis: “3x3 basketbolā viņš var aizķerties. Ne visiem tāda iespēja dota”

Tūlīt pēc Jāņiem – 26. un 27. jūnijā – Latvijas sieviešu un vīriešu 3x3 basketbola izlases Rumānijas pilsētā Konstancā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā cīnīsies par ceļazīmēm uz Parīzi, kur septembrī dalīs Eiropas medaļas. Vīriešu izlases treneris Edgars Buiķis, viesojoties “Basketstudijā 2+1” stāsta par sarežģīto komandas veidošanas procesu. Runājām par specifiskajiem 3x3 basketbola talantiem un iespējām, 5x5 basketbola paradumu efektiem un defektiem, komandas ķīmijas veidošanos, konkurentu potenciālo varējumu un treneru lomu 3x3 basketbola cīņās. 43 minūtes par latviešu gatavošanos Eiropas 3x3 basketbola čempionāta kvalifikācijas turnīram!
6/18/202143 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Toms Leimanis: “… lai piekarinātu manu kreklu zālē pie griestiem”

“Basketstudijā 2+1” viesojās tikko par Baltkrievijas čempionu kļuvušais Toms Leimanis. Runājām par pirmajiem iespaidiem vīriešu valstsvienības treniņos galvenā trenera Lukas Banki vadībām, izredzēm debitēt Latvijas galvenajā komandā, basketbola specifiku Grieķijas otrajā līgā, uzvaru Spānijas līgā LEB Oro, VTB Vienotās līgas līmeni, basketbolu Baltkrievijā, sarežģīto ceļu uz mājām un turpmākajiem karjeras izaicinājumiem. 50 interesantas minūtes ar Ventspils basketbola audzēkni.
6/11/202150 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Edgars Krūmiņš: “Olimpiskā turnīra saspringtais spēļu grafiks mūs nebaida”

“Basketstudijā 2+1” viesojas Latvijas 3x3 izlases spēlētājs Edgars Krūmiņš. Uzmanības fokusā – tikko veiksmīgi aizvadītais olimpiskais kvalifikācijas turnīrs Grācā un pēc nepilniem diviem mēnešiem startējošais olimpiskais turnīrs Tokijā. Runājām par liktenīgiem pavērsieniem atsevišķās spēlēs, konkurentu viltībām, labo sportisko formu svarīgākajā brīdī, nervu spriedzi un skarbo runu spēles laikā, 21 gūto punktu katrā spēlē un neiekritušajiem tālmetieniem, attiecībām ar Polijas komandu, nākamo gatavošanās posmu, olimpiskā turnīra grafiku un potenciālajiem spēku samēriem, līdzdalību atklāšanas parādē un mērķi Tokijā. 49 minūtes par Latvijas 3x3 izlases olimpiskajām perspektīvām: 00:00 - 3x3 basketbola rezonanse; 04:20 - Ballīte un nākamie plāni; 10:00 - Neērtie pretinieki Polijas basketbolisti; 15:00 - Atvainošanās par spēli pret lietuviešiem; 24:35 - Metienu precizitāte, sniegums soda laukumā; 29:35 - Olimpisko spēļu grafiks; 35:05 - Latviešu atbalsts Gracā; 39:45 - 2012. gada 3x3 turnīrs pie Brīvības pieminekļa.
6/2/202148 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Kaspars Cipruss: “Viens no risinājumiem – nākamsezon varēs spēlēt vakcinētie”

Brīdī starp basketbola sezonas diviem cēlieniem “Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss. Runājām par tikko finišējušo LBL čempionātu un bronzas medaļu nepiešķiršanu, priekšnoteikumiem, lai nākamā sezona gan profesionāļiem, gan amatieriem varētu noritēt bez aizķeršanās, sadarbību ar igauņiem un lietuviešiem, nākamo piegājienu Latvijas kausa izcīņā, Latvijai pienākošos vietu Čempionu līgas pamatturnīrām, pretenzijām rīkot kārtējo valstsvienību “burbuli”, valstsvienību un jaunatnes izlašu vasaras darba plāniem, gatavošanos jūlijā Rīgā un Daugavpilī paredzētajai U19 Pasaules kausa izcīņai, jaunumiem sporta spēļu halles sakarā un vēlējām veiksmi 3x3 izlasei olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Grācā. 58 minūtes par Latvijas basketbola aktualitātēm
5/26/202158 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Guntis Endzels: “Lasīt motivācijas vēstules bieži ir interesantāk, nekā novērtēt spēlētājus vienā treniņā”

Latvijas basketbola čempionāta izšķirošo sēriju priekšvakarā “Basketstudijā 2+1” viesojās Latvijas Universitātes vīriešu basketbola komandas galvenais treneris Guntis Endzels. Runājām par “Latvijas Universitātes” 2021. gada modeļa tapšanas lielākajiem izaicinājumiem, sarūgtinājumu pēc izslēgšanas spēļu sērijas, komandas līderu Anrija Miškas un Kārļa Žundas progresu un potenciālu, Latvija basketbola talantu plašajām rezervēm, kāpēc nav tik svarīgi būt superrezultatīvam 14-15 gadu vecumā, motivācijas vēstuļu pievienoto vērtību, pieaugošo interesi par “Latvijas Universitātes” basketbola projektu, sarežģītās sezonas pēcgrašu un LBL finālsēriju intrigām. 77 minūtes par studentu basketbola šarmu: 00.00 - "Latvijas Universitāte" jau sāk gatavošanos nākamajai sezonai; 03:05 - Nikolaja Zotova iztrūkums; 11:50 - Viena spēle nedēļā - vai pateicīgi studentiem?; 21:45 - Anrija Miškas sniegums izslēgšanas spēlēs; 28:35 - Kārlis Žunda un 3x3 basketbola plusi; 33:55 - Talantīgā latviešu tauta; 44:20 - Iespējas piesaistīt LU jauniešu izlašu līderus; 51:15 - LBL2 spēlētāju aktualitātes, A vai B divīzija jauniešu EČ; 58:35 - Prognozes LBL medaļu sērijām.
5/7/20211 hour, 17 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Agnis Čavars: “Katram sava līkne, kad jābūt labākajā formā”

Latvijas 3x3 izlases dalībnieks Agnis Čavars “Basketstudijai 2+1” pieslēdzās no saulainās Spānijas. Uzmanības centrā bija karstākā aktualitāte – gatavošanās maija beigās Austrijas pilsētā Grācā paredzētajam olimpiskajam kvalifikācijas turnīram. Runājām par treniņnometnes ikdienu un mērķiem, olimpiskās sezonas gaitu un līdz šim aizvadīto cīņu zemtekstiem, vēlmi uzvarēt vienmēr un nepieciešamību būt labākajā formā konkrētā brīdī, konkurentu rosīšanos, pārsteigumiem un likumsakarībām, Grācas turnīra kalendāru. 47 minūtes par 3x3 basketbola izlases gatavošanos cīņai par olimpisko ceļazīmi.
5/5/202147 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Aija Klakocka: “Ģimene nav šķērslis basketbolam – tā ir papildus motivācija”

“TTT Rīga” un valstsvienības kapteine Aija Klakocka “Basketstudijā 2+1” viesojās dažas dienas pēc valsts čempionu titula izcīnīšanas un paziņojuma par profesionālās karjeras beigām. Runājām par aizvadītās sezonas specifiku, emocionālākajiem brīžiem valstsvienības spēlētājas karjerā, U20 izlases pirmo bronzu Eiropas čempionātā, skolas gadiem Francijā, Pētera Višņēviča vadīto basketbola akadēmiju “Turībā”, līdzjušanas kultūras niansēm Francijā un Latvijā, ģimenes dzīves pozitīvo ietekmi uz spēlētāju karjeru. 61 minūte par sieviešu basketbolu un sievieti basketbolā.
4/29/20211 hour, 1 minute, 5 seconds
Episode Artwork

Mārtiņš Zībarts: “Final 4 turnīrā vienā spēlē viss ir iespējams”

Pieredzējušais treneris Mārtiņš Zībarts “Basketstudijā 2+1” dalās novērojumos un viedoklī par Latvijas basketbola aktualitātēm. Runājām par Gulbenes basketbola sistēmas restartu un darba specifiku pandēmijas diktēto ierobežojumu apstākļos, “Latvijas Universitātes” sieviešu komandas izredzēm Douglas Latvijas Sieviešu basketbola līgas finālturnīrā paspēkoties ar “TTT Rīga” un lielo risku pusfinālā pirmo reizi sezonā piekāpties liepājniecēm, jaunie vārdiem Douglas LSBL komandu kartē un izlašu kandidātu sarakstā, Pafbet LBL ceturtdaļfināla intrigām, kāpēc marta varonis Anrijs Miška aprīlī neparādīja savu labāko sniegumu, Izslēgšanas spēļu specifiku un komandu izredzēm pusfinālā. 82 interesantas minūtes par Latvijas basketbola aktualitātēm!
4/23/20211 hour, 22 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Anrijs Miška: Latvijas Universitāte ir labākais variants, lai sagatavotu sevi nākamajam solim

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas Marta spēlētājs “Latvijas Universitātes” komandas spēka uzbrucējs Anrijs Miška, viesojoties “Basketstudijā 2+1” stāsta par studentu komandas ikdienu, līdzšinējo pieredzi un nākamajiem izaicinājumiem. Runājām par “Latvijas Universitātes” labo sniegumu pamatturnīra izskaņā un intrigām izslēgšanas turnīrā, labajiem apstākļiem individuālai attīstībai, nokļūšanu Madrides “Real” sistēmā 15 gadu vecumā, Spānijas basketbola sistēmas īpatnībām, pieredzi Latvijas jaunatnes izlasēs. 55 minūtes ar Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas sezonas labāko jauno spēlētāju: 01:20 - Ilgi gaidītās uzvaras un LU cīņasspars; 05:40 - Nikolaja Zotova trūkums tieši spēļu galotnēs; 08:20 - Komandas maiņa un pievēršanās studijām; 22:05 - Piedzīvotais laiks "Real Madrid" un Spānijā; 31:30 - Atgriešanās Spānijā kā karjeras mērķis; 37:50 - Pieredzējušie basketbolisti, kuri zem groziem pārmāca jaunos; 43:40 - Gaidas pēc sērijas pret "Ogri"
4/9/202155 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Roberts Freimanis: “Uz Final 6 turnīru mūs pavadīja 30 cilvēki ar karogiem”

Igaunijas komandas “AVIS Utilitas Rapla” kapteinis Roberts Freimanis Pafbet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas finālturnīra priekšvakarā stāsta par dzīvi un spēlēšanu Igaunijā, igauņu basketbola līdzjutēju paradumiem, neklātienē gūtajiem priekšstatiem par Latvijas un Igaunijas komandu spēku samēru šajā sezonā, latviešu basketbola komūnu Igaunijā, gatavošanos ceturtdaļfināla cīņai ar “Ventspili” un Raplas komandas ambiciozajiem mērķiem. 48 interesantas minūtes kopā ar Latvijas basketbola cilvēku Igaunijā: 00:00 - Kapteinis starp gados jauniem spēlētājiem; 05:00 - Raplas komandas mērķi, Igaunijas medicīnas īpatnības; 11:00 - Līdzjutēji, kuri pavadīja komandu uz "Final 6" turnīru; 17:05 - Igauņu valoda un Latvijas basketbolistu kopiena Igaunijā; 24:20 - Veiksmīgās sezonas Igaunijā; 28:05 - "Rapla" un "Ventspils" klubu spēles maniere; 38:00 - "Final 6" bez skatītājiem, spēlēšana Lukas Banki priekšā.
4/7/202148 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Jānis Gailītis: “Latvijā pretiniekos piecas dažāda stila komandas – normāls progresējošs basketbols”

Latvijas labākās komandas “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis, viesojoties, “Basketstudijā 2+1”, stāsta, ko iemācījusi  Čempionu līgas sezona, kāda bijusi konkurence Pafbet Latvijas – Igaunijas līgā, ko gaidīt no nākamnedēļ paredzētā līgas finālturnīru, ko sola gaidāmā iepazīšanās ar tikko amatā apstiprināto Latvijas valstsvienības galveno treneri Luku Banki. 77 minūtes par Latvijas basketbola aktualitātēm 02.30 - Čempionu līgas otrās kārtas realitāte; 11:25 - VEF komandas rezerves, apstākļi ārpus laukuma; 23:25 - Iespējas noturēt komandas kodolu, spēlētāju līgumi; 30:00 - Ko satikt Latvijas-Igaunijas līgas "Final 6"?; 41:00 - Iespēju došana Krūmiņam un Butirinam; 45:50 - Latvijas izlases treneris – ārzemnieks; 52:45 - Trenera Gailīša vīzija par Latvijas basketnola izlasi; 57:15 - Latvijas treneru iespējas strādāt ārzemēs.
4/2/20211 hour, 17 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Kaspars Cipruss: Sapratām virzienu, kurā skatās basketbola sabiedrība

Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss, viesojoties “Basketstudijā 2+1” atbildēja uz jautājumiem par basketbola dzīves aktualitātēm. Runājām par vīriešu valstsvienības galvenā trenera izvēles procesu, vērtēšanas kritērijiem, speciālistu pieejamību un tuvākajiem izaicinājumiem, ieskicējām sieviešu valstsvienības potenciālo vadītāju loku, pievērsām uzmanību vasarā paredzētās U19 Pasaules kausa izcīņas aktualitātēm, kā arī tikām skaidrībā, kādā veidā tiek nodrošinātas basketbola spēļu translācijas ne tikai no Olimpiskā Sporta centra un Ventspils halles, bet arī no Kandavas, Saldus, Ogres un citām Latvijas līgu spēļu norises vietām. 55 minūtes par basketbola aktualitātēm: 00:00 - Vīriešu izlases trenera meklējumu process; 05:30 - Sapratne par Latvijas izlases resursiem; 09:20 - Basketbola sabiedrības iesaistīšanās trenera atrašanā; 16:20 - Izlases galvenā trenera tautība; 22:05 - Gaidāmais valdes lēmums, trenera atalgojums; 26:35 - Sieviešu izlases galvenā trenera amats; 32:10 - Gaidāmie jaunumi par Pasaules kausu U-19 vecuma grupai; 39:30 - Jauniešu izlašu pārbaudes spēļu meklējumi; 43:30 - Latvijā uzstādītās "Synergy" video kameras.
3/17/202155 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Agris Galvanovskis: “Laba komunikācija, labs psihologs. Bet sportā garantiju nav”

Latvijas Basketbola savienības Treneru komisijas vadītājs Agris Galvanovskis, viesojoties “Basketstudijā 2+1”, stāsta par aktualitātēm – vīriešu valstsvienības galvenā trenera izvēles procesu – un ilgtermiņa tēmām Runājām par šobrīd galvenā favorīta Itālijas speciālista Lukas Banki profesionālo reputāciju, Latvijas basketbola reālo potenciālu, valstsvienības vadītāja izraudzīšanas procesu, kā arī LBS vadības iespējām kontrolēt un ietekmēt galvenā trenera darbu. Apspriedām LBS biedru aptaujā izskanējušās atziņas – absolūtā vairākuma akceptu ārzemju trenera iesaistīšanai darbā ar valstsvienību, vēlmi uzlabot darbu ar jauniešiem pārejas vecumā uz pieaugušo basketbolu un kraso viedokļu dalīšanos attiecībā uz klubu basketbola attīstību, dažiem aktīvi iestājoties par superkluba ideju, citiem – par līdzvērtīgu klubu attīstību, paaugstinot sportiskās konkurences līmeni Latvijas čempionātā. Arī par to, ka LBS biedru vairākums domstarpības basketbola sabiedrībā neuzskata par būtisku kavēkli attīstībai. 67 minūtes par Latvijas basketbola aktualitātēm. 00:00 - Treneru komisijas otrdienas sanāksmes rezultāts; 05:30 - Mūžīgais temats "latvietis vai ārzemnieks"; 10:50 - Latviešu mentalitāte kā šķērslis ārzemju trenerim; 14:25 - Biedru anketā izteiktais viedoklis par spēlētāju resursiem; 22:05 - Pašpārliecinātības izpausmes kā vīriešu izlases neveiksmes faktors; 31:50 - Ģenerālmenedžera amats; 36:35 - Galvenā trenera atlases kritēriji, finansiālais jautājums; 44:45 - LBS vadlīnijas jauniešu izlasēm; 55:25 - Vai vajadzīgs Latvijas basketbola superklubs?  
3/10/20211 hour, 7 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Roberts Zeile “Basketstudijā 2+1”: “Ar Bertānu palīdzību skolas budžets pieaug par 20%”

Valstsvienību neveiksmes un nākotne ne tuvu nav vienīgais temats, kas aktuāls Latvijas basketbolā. Komandas “VALMIERA GLASS VIA” galvenais treneris un nodibinājuma “Bertānu Valmieras Basketbola skola” vadītājs Roberts Zeile, viesojoties “Basketstudijā 2+1”, stāsta par Valmieras komandas ikdienu pandēmijas skartajā sezonā un jaunām vēsmām, ko pilsētas un visa Vidzemes reģionā sola ienest 1. janvārī oficiālu darbu sākusī “Bertānu Valmieras basketbola skola”. Runājām par brāļu Bertānu iesaistes pavērtajām iespējām piesaistīt papildus speciālistus, vēlmi juridiski sakārtot jaunatnes basketbola vidi, skolas piedāvājumu un prasībām, līgumiem un cilvēciskajām attiecībām, optimālu modeli attīstībai. 69 minūtes par basketnola aktualitātēm un ilgtermiņa risinājumiem. 04:00 - "Valmiera Glass"/ViA pozīcija tabulā un zaudējumi ciešās spēlēs; 10:50 - Kārļa Apsīša pievienošanās komandai, izslimotais Covid-19; 18:30 - Bertānu Valmieras basketbola skolas izveidošanas iemesli; 25:00 - Līgumu slēgšana, skolas budžets; 33:55 - Pagātnes piemēri Valmieras basketbolā, sporta skolu sistēmas trūkumi; 43:00 - No citām Vidzemes pilsētām piesaistīti spēlētāji, transfēru prncips; 52:30 - Rūjienas vieta basketbola kartē pēc pašvaldību vēlēšanām; 57:00 - Treniņu skaits jaunajā skolā  
3/5/20211 hour, 9 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Roberts Štelmahers: “Jābūt komandai!”

Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Roberts Štelmahers, viesojoties “Basketstudijā 2+1”, komentē sastāvu, kas izraudzīts Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošajām cīņām, ieskicē gatavošanās plānu un  dalās informācijā par Bulgārijas izlases stila niansēm. 31 minūte par vīriešu valstsvienības aktualitātēm.
2/11/202131 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

“Basketstudija 2+1”: "Nav precīzas atbildes uz jautājumu, ar kādu rezultāta starpību jāuzvar"

“Basketstudijas 2+1” pastāvīgie vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels “viesos” šoreiz uzaicinājuši Veiksmi, kas Latvijas sieviešu basketbola valstsvienībai būs nepieciešama, lai sestdien izcīnītu ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru. Runājām par faktoriem, kas var ietekmēt sestdienas spēles iznākumu un aritmētikas variantiem, kas būs svarīgi, nosakot komandu izvietojumu kvalifikācijas turnīra noslēguma tabulā. 42 minūtes par Latvijas sieviešu valstsvienības izredzēm kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram.
2/5/202142 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Gatis Jahovičs: “Ceru, ka Vefs spēs noturēt šo līmeni”

Basketbola kluba “VEF Rīga” prezidents Gatis Jahovičs, viesojoties “Basketstudijā 2+1”, atceras, ko darīja Kristera Zorika izšķirošā metiena brīdī, kā arī paver priekškaru uz kluba virtuvi. Runājām par kluba piedāvājumu jaunajiem basketbolistiem un leģionāru izvēles kritērijiem, iespējamo sastāva papildinājumu un iekšējām rezervēm, atbalstītāju atsaucību un nestandarta sezonas budžeta akcentiem, izlozes faktoru un gaidāmo karsto martu. 64 minūtes par Latvijas čempionvienības “VEF Rīga” veiksmīgo startu Čempionu līgā, kluba ikdienu un stratēģiju. 00:00 - Zorika uzvaras metiens kā apdraudējums Jahoviča uzvalkam; 03:30 - Emocijas pēc Strasbūrā piedzīvotā zaudējuma; 07:50 - Attiecības ar Čempionu līgas vadību; 13:10 - Minūšu sadalījums VEF komandā; 19:05 - Jauniešu cīņa par iekļūšanu pirmajā komandā; 26:00 - VEF sistēmas plāni, sadarbošanās ar aģentiem; 31:20 - Sastāvs sezonas turpinājumam; 37:30 - Finanšu plānošana savdabīgajai sezonai; 46:20 - Nenoskaņošanās vietējai līgai, leģionāru priekšzīmīgums; 55:10 - Smagais kalendārs martā.
1/29/20211 hour, 4 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Raimonds Vējonis: “Jaunatnes basketbola attīstības centrs būs lieliska dāvana basketbola simtgadē”

Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis, viesojoties “Basketstudijā 2+1”, atskatās uz prezidentūras pirmā gada svarīgākajiem notikumiem un runā par aktuālajiem darbiem. Runājām par Zani un pārsteigumiem, Basketbola savienības darba ritmu un reālajiem vadītājiem, komisiju iniciatīvām un to īstenošanu, darbu ar sponsoriem un politiķiem, Latvijas basketbola pozīcijām starptautiskajā vidē un iespējām tās nostiprināt, Jaunatnes basketbola centra projekta īstenošanu un basketbola pozīcijām prioritāro sporta veidu hierarhijā. 66 minūtes ilga saruna par Latvijas basketbola aktualitātēm! 00:00 - Pirmais gads LBS prezidenta amatā; 06:20 - Kas ir Zane?; 09:20 - Darba ritms Covid-19 pandēmijas laikā; 15:00 - Profesionāļu veidoto komisiju iesaistīšanās basketbola procesos; 23:55 - Edgara Šnepa dalība LBS darbībā; 27:40 - Jauniešu basketbola attīstības centrs vai bērnudārzs; 36:15 - Atbalstītāju saprotošā attieksme par jauniešu basketbolu; 41:05 - Jaunatnes izlašu finansēšana; 50:35 - LBS sadarbība ar FIBA vadību; 1:01:20 - Basketbols starp prioritārajiem sporta veidiem.
1/26/20211 hour, 6 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

2020. un 2021. gads Latvijas basketbolā: “Basketstudijā 2+1” diskutē un dala gada balvas

Latvijas Basketbola savienība nepiešķīra LBS Gada balvas par 2019./2020. gada sezonas rezultātiem, jo pandēmija faktiski izjauca starptautisko turnīru norisi un nobremzēja daudzu ideju realizēšanu.  Tomēr “Basketstudijas 2+1” pastāvīgie vadītāji Reinis Lācis un Guntis Keisels kopā ar viesi – ilgus gadus par basketbolu runājošo un rakstošo žurnālistu Andreju Siliņu – pieminot izdarīto, neizdarīto un iezīmējot nākotnes notikumus, kā pieturas punktus izmantoja 12 tradicionālās Gada balvas nominācijas. Diskutējot, pastrīdoties un vienojoties meklējām atbildes uz 12 jautājumiem: Vai Kaspars Kambala pelnījis Gada seniora titulu? Kas noticis ratiņbasketbolā? Kā sauc Latvijas 3x3 basketbola sieviešu čempionāta vērtīgāko spēlētāju? Kurš tiesāt labāk par Oļegu Latiševu? No kā ņemt piemēru? Kā izaudzināt nākamo basketbola zvaigzni vai valsts prezidentu? Vai Gada cerība var būt divus gadus? Kas vērtīgāks – grāmata, kinofilma vai tradīcijas uzturēšana? Kurš treneris pārsteidzis visvairāk? Kā izvēlēties starp Elīnu un Aneti? Kā salīdzināt KP#6 un Latvijas Lāzeri ar MM&MM? Kam kārta kļūt par Misteru 3x3? Protams, ieskatījāmies arī 2021. gada izaicinājumos. 105 minūtes par Latvijas basketbolu 2020. un 2021. gadā!
12/29/20201 hour, 45 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Nauris Miezis: “ Mums bija jāieslēdz nākamais “robs”, lai piebeigtu viņus”

FIBA 3x3 basketbola Pasaules tūres finālposma izšķirošā metiena autors un turnīra MVP Nauris Miezis, viesojoties “Basketstudijā 2+1” atceras izšķirošās cīņas nianses un stāsta par “Rīgas” taktisko arsenālu un spēlētāju rotāciju spēļu izšķirošajos brīžos, pēdējo sekunžu izaicinājumiem, šeihiem tribīnēs, īpašajām attiecībām ar serbu basketbolistiem, kāpēc latvieši reti pieprasa pārtraukumus, turnīra smago pirmo dienu un iedvesmu otrajā, pandēmijas saraustīto sezonu un iespējām uzturēt sportisko formu Latvijas turnīros, Olimpiskās vienības atbalstu un lielo mērķi nākamgad. 40 minūtes par 3x3 basketbola noslēpumiem un Latvijas komandu, kas prot nesalūst izšķirošajos brīžos. 00:00 - Plāns finālspēlei; 03:20 - Trenera Feldmaņa norādes no laukuma malas; 07:20 - "Rīgas" spēlētāju rotācija, pēdējais metiens; 12:00 - Pretinieki no Serbijas, baumas par "Novi Sad"; 14:15 - Psiholoģiski sarežģītā nometne; 20:20 - "Top Gun", klasiskā basketbola spēlētāju iesaiste 3x3; 28:50 - Plāni nākamajai sezonai, Agņa Čavara loma plānošanā; 33:50 - LOV sniegtais atbalsts.
12/22/202040 minutes, 11 seconds