Winamp Logo
Barış Özcan ile 111 Hz Cover
Barış Özcan ile 111 Hz Profile

Barış Özcan ile 111 Hz

Turkish, Technology, 1 season, 140 episodes, 2 days, 4 hours
About
Öyle hikayeler vardır ki onları sadece dinleyerek anlayabilirsiniz. Bu podcast’te işte böyle titreşimlerin peşine düşeceğiz. Görüntüden arındırılmış sesin gücüne yaslanacağız. Sanat, tasarım ve teknoloji dünyasının tınılarını aktaracağız kulaktan kulağa.  Burada odak noktamız kimi zaman her gün duyduğumuz bir ses efekti olacak, kimi zaman da severek dinlediğimiz bir müzik parçası. Bazen filmlerdeki kahramanların yaptığı yolculuklara katılacağız, bazen de gözümüzün önünde duran bir tasarımın labirentlerinde kaybolacağız. Teknoloji alanında inovasyon yapanları konuk edeceğiz. Bilimsel gelişmeleri aktarırken mikrofonumuzu uzmanlara yönelteceğiz.  Sonuçta seslerin spektrumunda işitebileceğimiz pek çok farklı ton var.  İnsan seslerinin en güçlü olduğu temel frekans (https://www.wikiwand.com/en/Fundamental_frequency) 85 - 255 Hz (https://www.wikiwand.com/en/Voice_frequency) aralığıdır. Benim sesimin en güçlü çıktığı yer 111 Hz. hikayelerimizin başlangıç noktası olacak. Ben Barış Özcan. 111. frekansa hoş geldiniz.
Episode Artwork

135 - Kervanlardan Akıllı Teknolojilere

İnsanlık ne zamandan beri ticaret yapıyor, bunun için hangi yolları kullanıyor, değişen alışveriş alışkanlıkları ve teknolojik gelişmeler dünyayı nasıl etkiliyor? Yeni teknolojiler bugünümüzü ne kadar şekillendiriyor? Peki gelecekte bizi neler bekliyor? 111 Hz'in bu bölümünde uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Kervanlarla başladığımız yolculuğumuzu akıllı teknolojilerle sürdürüp, çiplerle noktalıyoruz. Bu yolculuk esnasında geçmişten geleceğe teknolojinin dönüşümüne de şahitlik ediyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Kevser Yağcı BiçiciSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu bölüm Vodafone Bussines hakkında reklam içerir.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/10/202418 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

134 - Nasıl Kanıyoruz: Dolandırıcılığın ABC'si

Bir insanın başka bir insanı kandırıp, onun üzerinden kazanç elde etmesi çok eski zamanlara dayanıyor. Dünyanın her yerinde, her zaman daha iyisini kazanmak için elindekini riske atan kişiler var. Peki neden? Her şey bu kadar açıkken, nasıl kanıyoruz dolandırıcılara? Diğer taraftan dolandıran kişi neden dolandırmaya doyamıyor? 111 Hz'in bu bölümünde hiç gündemden düşmeyen dolandırıcılık meselesinin temeline iniyoruz. Dolandıranın ve dolandırılanın psikolojisini inceliyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Hazal Beril ÇamSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Frink hakkında reklam içerir.Frink uygulaması sol menüde bulunan ''Kupon Kodu Kullan'' alanına FRNKPOD kodunu tanımlayıp üyeliğini 200 TL indirimli başlatabilirsin. Hemen indir, üyeliğini başlat!: tıklayınız.Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve podbee10 koduyla size özel indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/3/202421 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

133 - Normal Biri de Lider Olabilir: Jürgen Klopp Etkisi

Geçtiğimiz hafta Liverpool'daki teknik direktörlük görevinden ayrılan Jürgen Klopp'un vedası, güzel ve enteresan bir hikayeyi de ortaya çıkarttı. Kendi deyimiyle "sadece normal birisi" olan Klopp'un yaşam felsefesi ve insan ilişkileri üzerindeki marifeti, onu iyi bir lider kılıyor. Peki normal berisi iyi bir lider olabilir mi, yoksa bunun için üst düzey şeyler yapmak mı gerekir? 111 Hz'in yeni bölümünde bu sorunun cevabını arıyor, Klopp'un Liverpool macerası üzerinden farklı bir liderlik tanımlamasını inceliyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Frink hakkında reklam içerir.Frink uygulaması sol menüde bulunan ''Kupon Kodu Kullan'' alanına FRNKPOD kodunu tanımlayıp üyeliğini 200 TL indirimli başlatabilirsin. Hemen indir, üyeliğini başlat!: tıklayınız.Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve podbee10 koduyla size özel indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/27/202421 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

132 - Gerçekçi İnsanlar Daha mı Üzgün?

“Büyüklük sanrıları”, genellikle çeşitli psikolojik rahatsızlıkların semptomu olarak görülebilen, gerçeklikle bağın tamamen koptuğu patolojik bir durum. Peki ya gerçekliğin ne olduğunu nasıl biliyoruz? Karamsar görünen durumlarda sanrılara sığınmak sağlıklı bir baş etme yöntemi mi, yoksa bir kaçış mı? 111 Hz’in bu bölümünde toz pembe gözlüklerimizi takıp bulutlara doğru uçuyor ve anlam arayışımıza farklı bir perspektiften bakıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Gülşah DimSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Frink hakkında reklam içerir.Frink uygulaması sol menüde bulunan ''Kupon Kodu Kullan'' alanına FRNKPOD kodunu tanımlayıp üyeliğini 200 TL indirimli başlatabilirsin. Hemen indir, üyeliğini başlat!: tıklayınız.Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve podbee10 koduyla size özel indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/20/202422 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

131 - Bir Mola Verebilir Miyiz?

Rutinler bizim gelişmemizi sağlayan alışkanlıklar olslar da zamanla monotonluğa dönüşmek gibi bir riski de barındırıyorlar. 111 Hz'in bu bölümünde rutin ve monotonluk kavramları üzerine konuşuyoruz. Monotonlaşan alışkanlıkların nasıl zararları olduğu üzerine odaklanıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Kevser Yağcı BiçiciSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Frink hakkında reklam içerir.Frink uygulaması sol menüde bulunan ''Kupon Kodu Kullan'' alanına FRNKPOD kodunu tanımlayıp üyeliğini 200 TL indirimli başlatabilirsin. Hemen indir, üyeliğini başlat!: tıklayınız.Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve podbee10 koduyla size özel indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/13/202420 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

130 - Müzik Duygularımızı Nasıl Etkiliyor?

Duygularımızı uyandıran veya onları pekiştiren bir etkisi var müziğin. Farklı hisleri temsil eden, melodik özelliklere sahip bir dil olarak tanımlayabiliriz onu. Peki müzik, duygularımızı nasıl etkiliyor; hangi özellikleri sayesinde hüznü, hangileri sayesinde neşeyi deneyimliyoruz? 111 Hz'in yeni bölümünde bu sorulara cevap arıyor, müziğin hislerimizle etkileşimini inceliyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Frink hakkında reklam içerir.Frink uygulaması sol menüde bulunan ''Kupon Kodu Kullan'' alanına FRNKPOD kodunu tanımlayıp üyeliğini 200 TL indirimli başlatabilirsin. Hemen indir, üyeliğini başlat!: tıklayınız.Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve podbee10 koduyla size özel indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/6/202424 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Üşeniyorum, Öyleyse Yarın: Tembellik Hakkı | 1 Mayıs Özel

Tembellik nedir, bir hak mıdır, tembel insanlar nasıl davranışlar gösterir? 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı'nı kutlarken, bu soruların tekrar soruyoruz. Yoğun iş hayatının temposunu, başarılı olma baskısını ve yıpratıcı sorumlulukların arasında unuttuğumuz bir konu olan tembellik hakkımızı yeniden savunuyoruz. Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Frink hakkında reklam içerir.Frink uygulaması sol menüde bulunan ''Kupon Kodu Kullan'' alanına FRNKPOD kodunu tanımlayıp üyeliğini 200 TL indirimli başlatabilirsin. Hemen indir, üyeliğini başlat!: tıklayınız.Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve podbee10 koduyla size özel indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/1/202416 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

129 - Komplo Teorisi mi, Yoksa Uyarı mı: Distopyalar

Bazen gerçeğin, bazen de kurduğumuz hayallerin karanlık bir yorumu olarak çıkıyor karşımıza distopyalar. İzlediğimiz filmlerin, oynadığımız oyunların ve okuduğumuz kitapların birçoğunda distopyalardan izlere rastlıyoruz. 111 Hz'in yeni bölümünde, distopyaların nasıl popüler kültürün önemli bir parçası olduğunu ele alıyoruz. Bu karanlık hikayelerin birer komplo teorisi mi yoksa geleceğe dair bir uyarı mı olduğu üzerine konuşuyoruz. Bölümde referansı verilen "Dünya 2025’teki güneş fırtınasına hazır değil!" videosunu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve pod10 koduyla size özel indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/29/202417 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

128 - Yaşamın Mucizeleri: Çocuklar

Çocuklar kimsenin aklına gelmeyen fikirleri, hayal gücünden beslenen oyunları ve rengarenk dünyalarıyla yaratıcılık konusunda bize ilham oluyor. 23 Nisan'ı kutladığımız yeni 111 Hz bölümünde bu ilhamın peşinden gidiyoruz. En eğlenceli icatlar, mucize çocuklar ve büyüme arzumuz üzerine konuşuyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Gülşah DimSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve pod10 koduyla size özel indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/22/202424 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

127 - Ya Tüm Dünya Tek Bir Dil Konuşsaydı?

Dil, birçok farklı alanda üzerine konuşabileceğimiz bir kavram. Kültür ve düşünme şeklimizde de çok büyük bir etkisi var elbette. 111 Hz'in bu bölümünde dilin bu alanlardaki etkilerine odaklanıyoruz. "Dünyada sadece bir dil konuşulsa, ne olur?" sorusuyla yola koyuluyor, farklı dillerin düşünme şeklimiz üzerindeki etkisini inceliyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Kevser Yağcı BiçiciSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve pod10 koduyla size özel indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/15/202422 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

126 - Avcılıktan, E-spor'a Oyunu Değiştirenler

İnsanlık ilk çağlardan bu yana oyun oynayarak yaşamını sürdürüyor. Bu oyunlar, kimi zaman antrenman kimi zaman rekabet kimi zamansa eğlence amacıyla oynanıyordu... Ve elbette bu oyun oynama anlayışımız da zamanın akışında defalarca değişti. 111 Hz'in bu bölümünde sık sık değişen oyun tanımını inceliyoruz. Neye oyun diyoruz, neden oyun oynuyoruz gibi sorulara yanıt arıyor, oynadığımız oyunların tarihsel gelişimine odaklanıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Kadir Can DeğerSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve pod10 koduyla size özel indirimden faydalanmak içintıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/8/202424 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

125 - Mizahın Üç Teorisi

Hepimizin gülmeye ihtiyacı var... Peki gülmek neden bir ihtiyaç ve biz neye gülüyoruz? Yeni 111 Hz bölümünde gülmek üzerine düşünüyoruz. Gülmenin felsefesini, mizahın üç temel teorisi üzerinden inceliyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve pod10 koduyla size özel indirimden faydalanmak için tıklayın.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/1/202422 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

124 - En Büyük Takipçinizim: Hayranlık Psikolojisi

Hiç tanımadığı biri için gözünü kırpmadan her şeyini feda edebilecek kaç kişi var? Ünlüler için bu sorunun cevabı binler, hatta milyonlarla ölçülüyor. Hayranlar, şöhretin en önemli getirisi… Peki varlığımızdan haberi olmayan birisi için tüm bu duygusal yükün altına neden giriyoruz? Karşılığında ne alıyoruz? Koleksiyon setleriniz ve imzalı posterlerinizi hazırlayın, bu bölümde hayranlığın perde arkasını keşfe çıkıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Gülşah DimSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Samsung Galaxy S24/S24+ ve Galaxy S24 Ultra hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.Bu podcast, Salus hakkında reklam içerir.Salus hakkında detaylı bilgi almak ve BASLANGIC10 koduyla %10 indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
3/25/202421 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

123 - Kontrolsüz Güç, Güç Müdür?

Güç neden insanı değiştirir? 111 Hz'in yeni bölümünde bu sorunun cevabını arıyoruz. Antik Roma'dan başlayan bu yolculukta bir hapishane deneyine tanık oluyor, ardından beynimizin içini ziyaret ediyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Kevser Yağcı BiçiciSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Samsung Galaxy S24/S24+ ve Galaxy S24 Ultra hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.Bu podcast, Salus hakkında reklam içerir.Salus hakkında detaylı bilgi almak ve BASLANGIC10 koduyla %10 indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
3/18/202427 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

122 - "Misafir Odası" Evrenine Yolculuk (ft. Aslı İnandık, Tunç Şahin)

Ortadan kaybolan bir anne, farklı karakterlerde iki kardeş ve hayali bir kitle... Yeni podcast dizisi Misafir Odası, dinleyenlere enteresan bir aile macerası sunuyor. 111 Hz'in bu bölümünde dizinin oyuncularından Aslı İnandık ve yönetmeni Tunç Şahin'i konuk ediyoruz. Onlarla aile içi dinamiklerden, podcast dizisinin yapım sürecine dek keyifli bir sohbet gerçekleştiriyoruz.Sunan: Barış ÖzcanSoru Akışı: Hazal Tokatlıoğlu, Özgür Yılgür, Şevval BalkanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Samsung Galaxy S24/S24+ ve Galaxy S24 Ultra hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.Bu podcast, Salus hakkında reklam içerir.Salus hakkında detaylı bilgi almak ve BASLANGIC10 koduyla %10 indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
3/11/202452 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

121 - Hayatın Tadı Tuzu: Bir Tutam Baharat

Sadece yemeklerimize tat veren şeylermiş gibi düşünsek de bunun ötesinde bir etkisi var baharatların. Ticaret yapma şeklimizi, coğrafi keşifleri, yeme alışkanlıklarımızı, kültürel temaslarımızı, hatta tarihin akışını... Hepsini etkilemiş baharatlar! 111 Hz'in yeni bölümünde bu küçük mucizelerin hikayesine odaklanıyor, baharatların tarihteki yerini konuşuyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Kevser Yağcı BiçiciSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Samsung Galaxy S24/S24+ ve Galaxy S24 Ultra hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.Bu podcast, Salus hakkında reklam içerir.Salus hakkında detaylı bilgi almak ve BASLANGIC10 koduyla %10 indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
3/4/202423 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

120 - Arada Hepimiz Böyle Hissederiz: Duygudaşlık

Ara sıra tanımlayamadığımız, hatta sadece bizim hissettiğimizi zannettiğimiz bazı hisler vardır. Ancak farkında olmasak da bu hisleri bizim gibi milyonlarca insan hissediyor... 111 Hz'in yeni bölümünde kendimizi sokağa atıyor ve duygudaşlık üzerine düşünüyoruz. Aslında hepimizin hissettiği, ama adını muhtemelen hiç duymadığımız bazı hisler üzerine konuşuyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Kadir DeğerSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, GetirAraç hakkında reklam içerir.GetirAraç'ı indirmek ve ilk kullanımda 500 TL indirimden faydalanmak için, tıklayın.Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve "pod10" koduyla %10 indirimden faydalanmak için tıklayın.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
2/26/202417 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

119 - Kararları Kim Veriyor: Grup Psikolojisi

Bir grubun üyesi olmak ve grupça hareket etmek, iletişim becerimizi geliştirmenin yanı sıra bize kendimizi güvende de hissettirir. Ne var ki bu ihtiyacımız bazen kendi düşüncelerimizden taviz vermemize sebep olabilir. 111 Hz’in bu bölümünde soluğu, her şeyi yapmakta özgür olduğumuz ıssız bir adada alıyoruz. Fakat bu macerada bizi bilinmez bir tehlike de bekliyor. Karanlık ve aydınlık arasında nerede durduğumuzuysa seçimlerimiz belirliyor.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Gülşah DimSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, GetirAraç hakkında reklam içerir.GetirAraç'ı indirmek ve ilk kullanımda 500 TL indirimden faydalanmak için tıklayın.Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve "pod10" koduyla %10 indirimden faydalanmak için tıklayın.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
2/19/202429 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Aşkın Kimyası | 14 Şubat Özel

Aşk, kalbimizde yaşanıyormuş gibi düşünülse de aslında her şey beynimizde cereyan ediyor. 111 Hz'in bu bölümünde bir "ilk görüşte aşk" anına tanıklık ediyoruz. Hazır 14 Şubat gelmişken böyle anlarda vücudumuzda nasıl reaksiyonların gerçekleştiğini ve aşkın felsefesini yeniden inceliyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Oğulcan AyanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, GetirAraç hakkında reklam içerir.GetirAraç'ı indirmek ve ilk kullanımda 500 TL indirimden faydalanmak için, tıklayın.Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve "pod10" koduyla %10 indirimden faydalanmak için tıklayın.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
2/14/202416 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

118 - Yalnızlık Bazen İyidir

Yalnızlık genelde çok kötü bir şeymiş gibi anlatılır. Sanki mutsuzluğun ana kaynağı buymuş gibi düşünülür... Bu görüşler kısmen doğru, zira yalnızlık modern zamanların en büyük sorunlarından birisi gerçekten de. Fakat yalnızlığı sadece bu perspektiften değerlendirmemek gerekiyor. Tercih edilen ve kontrollü bir yalnızlık hali de insana iyi gelebiliyor bazen. Bu bölümde sosyal izolasyonun ne gibi faydaları olduğunu, yalnızlığın iyileştirici gücünü inceliyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, GetirAraç hakkında reklam içerir.GetirAraç'ı indirmek ve ilk kullanımda 500 TL indirimden faydalanmak için, tıklayın.Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve "pod10" koduyla %10 indirimden faydalanmak için tıklayın.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
2/12/202420 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

117 - Birlikte İyileşeceğiz: 6 Şubat Depremi'nden Bir Yıl Sonra | Bölüm 2

6 Şubat 2023'te gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremin yaralarını hala sarmaya çalışıyoruz. Bu süreçte hepimizin aklında dönen bir cümle vardı: "Birlikte iyileşeceğiz." Ancak bu iyileşme sürecinde yaşananları en iyi, deprem bölgesinde çalışmalarını yürüten emekçiler anlatabilir. Bu bölümde deprem sahasına yönelik faaliyetlerini sürdüren Yuva Project, Mor Dayanışma, Biriz Dayanışma Derneği, Payda Derneği, ALİKEV ve Buradayız Hatay'dan emekçilere bırakıyoruz sözü. Bir yıllık süreçte neler yaşandı, bizler bugün bölgedeki yurttaşlarımız için neler yapabiliriz, onlara soruyoruz.Yuva Project'e ulaşmak için: https://www.instagram.com/yuvaproject/?hl=trMor Dayanışma'ya ulaşmak için: https://www.instagram.com/mor_dayanisma/?hl=trBiriz Dayanışma Derneği'ne ulaşmak için: https://www.instagram.com/birizdayanismadernegi/?hl=trPayda Derneği'ne ulaşmak için: https://www.instagram.com/paydadernegi/?hl=trALİKEV'e ulaşmak için: https://www.instagram.com/aliismailkorkmazvakfi/?hl=trBuradayız Hatay'a ulaşmak için: https://www.instagram.com/buradayizhatay/?hl=trSunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür Yılgür, Şevval BalkanSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, GetirAraç hakkında reklam içerir.GetirAraç'ı indirmek ve ilk kullanımda 500 TL indirimden faydalanmak için, tıklayın.Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve "pod10" koduyla %10 indirimden faydalanmak için tıklayın.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
2/6/202449 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

116 - Birlikte İyileşeceğiz: 6 Şubat Depremi'nden Bir Yıl Sonra | Bölüm 1

6 Şubat 2023'te gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremin yaralarını hala sarmaya çalışıyoruz. Bu süreçte hepimizin aklında dönen bir cümle vardı: "Birlikte iyileşeceğiz." Ancak bu iyileşme sürecinde yaşananları en iyi, deprem bölgesinde çalışmalarını yürüten emekçiler anlatabilir. Bu bölümde deprem sahasına yönelik faaliyetlerini sürdüren Gönül Mutfağı, Sivil Alan Hareket Ağı, Turkish Philanthropy Funds, TARDE ve Türk Psikologlar Derneği'nden emekçilere bırakıyoruz sözü. Bir yıllık süreçte neler yaşandı, bizler bugün bölgedeki yurttaşlarımız için neler yapabiliriz, onlara soruyoruz.Gönül Mutfağı'na ulaşmak için: https://www.instagram.com/gonulmutfagimizSivil Alan Hareket Ağı'na ulaşmak için: https://www.instagram.com/sivilalanhareketagi/Turkish Philanthropy Funds'a ulaşmak için: https://www.instagram.com/turkishphilanthropyfunds/TARDE'ye ulaşmak için: https://www.instagram.com/tarde_tr/Türk Psikologlar Derneği'ne ulaşmak için: https://www.instagram.com/turkpsikologlardernegi/Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür Yılgür, Şevval BalkanSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, GetirAraç hakkında reklam içerir.GetirAraç'ı indirmek ve ilk kullanımda 500 TL indirimden faydalanmak için, tıklayın.Bu podcast, Hiwell hakkında reklam içerir.Hiwell'i indirmek ve "pod10" koduyla %10 indirimden faydalanmak için tıklayın.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
2/5/202448 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

115 - Neye Gerek Bu Sanat?

Enteresan geometrik şekiller, doğada karşılaşamayacağımız renkler… Duyduğumuz tüm bu sesler, görüntüler normal mi? Yani neden gün içinde bu kadar gerçek dışı imgelerle karşılaşıyoruz? Bu ve bunun gibi soruların hepsini cevaplayabilecek bir kavram var: Sanat. Peki hepimizin tanıdığı, en azından bir fikir sahibi olduğu bu kavram ne işimize yarıyor? Yeni 111 Hz bölümünde bu konuyu sorguluyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Kadir DeğerSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Olizzi hakkında reklam içerir. Podbee20 koduyla %20 indirimden faydalanmak için olizzi.com.tr adresini ziyaret et.Bu podcast, Enerjisa hakkında reklam içerir.Bu podcast, Meditopia hakkında reklam içerir.Meditopia hakkında detaylı bilgi almak için bu linke. tıklayarak Meditopia'yı telefonuna indir, yeni yıla özel %60 indirimle huzurlu bir hayata adım at.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/29/202420 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

114 - "Kübra" Evrenine Yolculuk (feat. Durul Taylan, Yağmur Taylan)

“Sen farklısın”… 18 Ocak'ta, Netflix'te yayına giren "Kübra" dizisinde her şeyi başlatan mesajdı bu. Sekiz bölümden oluşan dizi, izleyenleri derin okumalara itecek bir etkiye sahip. Yeni 111 Hz bölümündeki odak noktamızda da bu sorgulamalar yer alıyor. Kübra'nın yönetmenleri Durul Taylan ve Yağmur Taylan kardeşler ile dizinin hikayesinden görsel dünyasına kadar birçok şeyi mercek altına alıyoruz.Uyarı! Bu bölüm Kübra dizisine dair spoiler içermektedir.Hazırlayan ve Sunan: Barış ÖzcanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu bölüm Netflix hakkında reklam içerir.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/22/202458 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

113 - İnsanlığın Dikey Yolculuğu

İnsanlık tarih boyunca sınırları bir engel olarak değil, aşılacak hedefler olarak görmüş. Yeryüzünün derinlikleri ve gökyüzünün uç noktaları da buna dahil. Dikey yolculuğumuz hem evrenin en uç noktalarına hem de kendimize doğru bir köprü gibi adeta… Peki bilinmeyene duyduğumuz merak bugüne kadar bizi nerelere götürdü, neler öğretti? Yeni 111 Hz bölümünde bu duraklara uğruyor, dikey yolculuğumuzun önemli anlarına tanık oluyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Gülşah DimSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Enerjisa hakkında reklam içerir.Bu podcast, Meditopia hakkında reklam içerir.Meditopia hakkında detaylı bilgi almak için bu linke. tıklayarak Meditopia'yı telefonuna indir, yeni yıla özel %60 indirimle huzurlu bir hayata adım at.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/15/202433 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

112 - Tertemiz Oldu: Hijyenin Kısa Tarihi

İçgüdüsel olarak temiz olmayı, etrafımızı temiz görmeyi, kendimizi temiz hissetmeyi istiyoruz. Zihnimiz bu şekilde daha rahat ve huzurlu kalabiliyor. Peki insanlığın hijyen konusundaki hassasiyeti nasıl gelişti? Nasıl hijyen tanrıçası Hygieia’dan, sosyal medyadaki ASMR etkili temizlik videolarına kadar geldi temizlik alışkanlıklarımız?Bu bölüm Arçelik hakkında reklam içerir.Arçelik NEO Çamaşır Makinesi hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/11/202420 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

111.2 Mavi Hap

"Bir Simülasyonda Mı Yaşıyoruz?" bölümü dinleyip buraya gelenler, Matrix'te kalmayı seçenler. Peki istediğiniz her şeye inanabildiğiniz, kendinizle baş başa olduğunuz bir evrende sizleri neler bekliyor?Bu bölüm Bir Simülasyonda Mı Yaşıyoruz? bölümününün devam niteliğindedir. Başlangıç bölümünü buradan dinleyebilirsiniz.Peki diğer seçenekte ne olduğunu merak ediyor musunuz? O zaman Kırmızı Hap bölümünü buradan dinleyebilirsiniz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Enerjisa hakkında reklam içerir.Bu podcast, Meditopia hakkında reklam içerir.Meditopia hakkında detaylı bilgi almak için bu linke. tıklayarak Meditopia'yı telefonuna indir, yeni yıla özel %60 indirimle huzurlu bir hayata adım at.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/4/20246 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

111.1 Kırmızı Hap

"Bir Simülasyonda Mı Yaşıyoruz?" bölümünü dinleyip buraya gelenler, gerçekliği seçenler. Peki kırmızı hapı tercih edenleri neler bekliyor? Gerçeklik dediğimiz dünyada bizi nasıl bir yolculuk bekliyor?Bu bölüm Bir Simülasyonda Mı Yaşıyoruz? bölümününün devam niteliğindedir. Başlangıç bölümünü buradan dinleyebilirsiniz.Peki diğer seçenekte ne olduğunu merak ediyor musunuz? O zaman Mavi Hap bölümünü buradan dinleyebilirsiniz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Enerjisa hakkında reklam içerir.Bu podcast, Meditopia hakkında reklam içerir.Meditopia hakkında detaylı bilgi almak için bu linke. tıklayarak Meditopia'yı telefonuna indir, yeni yıla özel %60 indirimle huzurlu bir hayata adım at.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/4/20245 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

111 - Bir Simülasyonda Mı Yaşıyoruz?

Gerçek olan nedir? Nasıl tanımlarsınız gerçeği? Yanıtlaması çok zor bir soru bu… İnsanlık tarihi boyunca cevabı aranan, onlarca farklı felsefi, bilimsel ya da teolojik yaklaşım veya inanışla yanıtlanmaya çalışılan bir soru… Bir adım daha öteye götürelim sorumuzu. Ya hepimiz, etrafımızdaki her şey, hatta evrenin ta kendisi aslında bir simülasyondaysa. Bizler bir simülasyonda yaşıyorsak!111'inci bölümümüzde bu sorunun peşine düşüyoruz. Bir Matrix'te yaşayıp yaşamadığımız üzerine kafa yoruyoruz. Bölümün sonundaysa işi bir oyuna çeviriyoruz.Kırmızı Hap bölümünü buradan dinleyebilirsiniz.Mavi Hap bölümünü buradan dinleyebilirsini.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Enerjisa hakkında reklam içerir.Bu podcast, Meditopia hakkında reklam içerir.Meditopia hakkında detaylı bilgi almak için bu linke. tıklayarak Meditopia'yı telefonuna indir, yeni yıla özel %60 indirimle huzurlu bir hayata adım at.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/4/202424 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

110 - 2024'te Bizi Bekleyen Trendler (feat. Özgür Alaz)

2023'ü kapatırken gelecek yıla dair bir öngörüye de sahip olmak gerekiyor. Bu bölümde 2024'te bizi bekleyen trendleri ve onların arkasındaki itici güçlerin ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. 20 yıla yakın bir süredir bu gelişmeleri takip eden Trend Uzmanı Özgür Alaz ile markaların ve toplumların geçirebileceği zihniyet değişikliklerini analiz ediyoruz. Sadece geleceği değil, geleceğin kodlarını da mercek altına alıyoruz.Özgür Alaz'ın LinkedIn'deki makalesine buradan ulaşabilirsiniz.Özgür Alaz'ın "İlham Olsun" bültenine buradan abone olabilirsiniz.Sunan: Barış ÖzcanSoru Akışı: Özgür YılgürSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, AgeSA hakkında reklam içerir.Bu podcast, Salus hakkında reklam içerir.Salus hakkında detaylı bilgi almak ve KARARLIYIM10 koduyla %10 indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/25/202340 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

109 - Önümüze Serilen Dünya: Haritacılık

İnsanlığın keşif merakı her daim parlayan bir ateş gibi. Bu keşif merakının bilim, sanat ve teknolojiyle buluştuğu bir alan var... Haritacılık. Bu bölümde keşfetme duygusunun peşinden gidiyor, haritacılık tarihine göz atıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Kadir DeğerSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, AgeSA hakkında reklam içerir.Bu podcast, Salus hakkında reklam içerir.Salus hakkında detaylı bilgi almak ve KARARLIYIM10 koduyla %10 indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/18/202329 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

108 - Farklı Bir Yolla Başarmak: Tersine Efor Teorisi

Başarmak için çok çalışıyoruz, hedefi tam 12’den tutturmayı istiyoruz. Peki ya bir bu konuda kendimizi fazla yıpratıyorsak? Belki de gereğinden çok uğraşarak kendimize engeller yaratıyoruzdur. Başarıya giden yolda zaman zaman farklı yaklaşımlarla ilerlemek mümkün. 111 Hz’in yeni bölümünde bu yaklaşımlardan birisi olan Aldous Huxley’nin ters efor teorisi üzerine konuşuyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: İpek Turgay TanSes Tasarımı ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, AgeSA hakkında reklam içerir.Bu podcast, Salus hakkında reklam içerir.Salus hakkında detaylı bilgi almak ve KARARLIYIM10 koduyla %10 indirimden faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/11/202325 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

107 - Doğaya Adapte Olmak

Türümüz tarih boyunca karşılaştığı her koşula adapte olabilmiş. Bu yönüyle değerlendirdiğimizde çok kuvvetli bir canlı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Öyle ki bazen bulunduğumuz ortamı da kendi şartlarımıza göre şekillendirebiliyoruz. Ancak konu çevreyi kendimize adapta etmek olunca bazen kontrolü kaybedebiliyor, çevresel sorunlara yol açabiliyoruz. 111 Hz'in yeni bölümünde doğanın bize değil, bizim doğaya nasıl adapte olabileceğimiz üzerine kafa yoruyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Gülşah DimSes Tasarımı: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast Arçelik By Wat hakkında reklam içerir.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/5/202320 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

106 - Bana Güvenebilir Misiniz: Kimdir Bu Sam Altman?

Open AI'da neler yaşanıyor? Geçtiğimiz günlerde büyük bir şok etkisi yaratan Sam Altman ve Open AI krizinin perde arkasında neler oluyor. Yapay zekayla ilgili endişe duyanlar haklı mı? Kime güvenmeliyiz? 111 Hz'in bu bölümünde bu soruların peşine takılıyoruz. Sam Altman sürecinin dününü ve bugününü konuşuyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarımı: Batuhan KösegilYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'de yılın en büyük indirimi %60'dan 111baris koduyla faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
11/30/202319 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

105 - Hatalardan Doğan Keşifler

Hata yapmak çağımızın en büyük tabularından biri. Peki ya hayatımızı kolaylaştıran bazı icatların birer hata sonucu ortaya çıkmış olabileceğini hiç düşündünüz mü? 111. Hz’in yeni bölümünde bu hatalar ve akıl almaz buluşlarla dolu uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu hatalardan haberdar olmamak, büyük hata olur.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Kadir Can DeğerSes Tasarımı: Batuhan KösegilYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'de yılın en büyük indirimi %60'dan 111baris koduyla faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
11/27/202321 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

104 - Basketbol, Zen ve Phil Jackson'ın Üçgen Hücumu

Michael Jordan, zen ve takım oyunu... Bir arada düşününce biraz tuhaf duyulsa da, Chicago Bulls'un altı şampiyonluktan oluşan hanedanlığı bu temeller üzerine kurulu. 111 Hz'in yeni bölümünde basketbol tarihindeki en efsanevi hikayelerden birinin perde arkasına odaklanıyoruz. Phil Jackson ve Tex Winter'ın Üçgen Hücum taktiği, Zen öğretileri ve Jordan efsanesi üzerine konuşuyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarımı: Batuhan KösegilYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'de yılın en büyük indirimi %60'dan 111baris koduyla faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
11/20/202319 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

103 - Farklılık ile Delilik Arasında: Sanatçı Olmak

Deli mi yoksa farklı mı? Daha çok sanatçılar özelinde tartışılan bir durum bu. Peki ya bu ikilemi hangi çizgi ayırıyor? Yeni 111 Hz bölümünde bunun üzerine odaklanıyoruz. Salvador Dali, Pablo Picasso ve Vincent Van Gogh gibi önemli sanatçıların hikayelerinden ilhamla farklı olmak üzerine düşünüyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: İpek Turgay TanSes Tasarımı: Batuhan KösegilYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'de yılın en büyük indirimi %60'dan 111baris koduyla faydalanmak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
11/13/202324 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

102 - Zihnimizin Arşiv Odası

Bu bölümdeki konumuz hafıza. Zihnimiz anıları nasıl işliyor, hangi anılar bizim için daha unutulmaz, anılarımızı nasıl unutuyoruz? Tüm bu soruların peşine düşüyor, zihnimizin arşiv odasının kapısını aralıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Gülşah DimSes Tasarımı: Batuhan Kösegil, Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir. Cambly'de yılın en büyük indirimi %60'dan 111baris koduyla faydalanmak için tıklayınız. Bu podcast, TAKK hakkında reklam içerir. TAKK hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
11/6/202323 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

101 - İyilik Bulaşıcıdır

İyi hissetmek, kendinin en iyi versiyonuna erişmek, iyilik yapmak... 111 Hz'in yeni bölümünde iyi olma hali üzerine konuşuyoruz. Kendimizin en iyi haline ulaşmak için neler yapabileceğimizi, iyilik yapmanın bizde nasıl pozitif etkilere yol açtığını inceliyoruz.Bu podcast Redoxon hakkında reklam içerir.Kendimizin en iyi haline ulaşmak, önce kendimize ve bedenimize iyi bakmakla başlar. Çünkü biz, iyi olduğumuz zaman çevremize iyi geliriz. Redoxon'un içeriğindeki C, D vitamini ve çinko bağışıklığın normal fonksiyonunu destekliyor, kendinizi iyi hissetmenize yardımcı oluyor. Gelin birlikte bir yürüşüye çıkalım, kendimize ve çevremize iyi gelmenin formülünü bulalım.Redoxon hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/31/202319 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

100 - Güzel Zamanların İzinde

Bu hafta, 111 Hz ile çıktığımız yolculuğun 100. bölümündeyiz! Ancak bu bölümü özel kılan tek şey bu değil... 100 numaralı 111 Hz bölümünde Cumhuriyetin de 100. yılını kutluyoruz. Bunun şerefine kendimizi mutlu hissettiren bir kavramdan, nostaljiden bahsediyoruz. Geçmişte kalan güzel şeyleri hatırladığımızda neden iyi hissettiğimizi birlikte inceliyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarımı: Batuhan KösegilYapımcı: Podbee Media"111'inci Frekansın İzinde" Çalma Listesi: https://open.spotify.com/playlist/0AbqYGNhpwdSOZOGGPmCPp?si=704e1f0aad9840a8------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Disney+ hakkında reklam içerir.Bu podcast, Odea hakkında reklam içerir.Odea'lı olmak ve yatırım fırsatlarından yararlanmak için tıklayın.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/23/202322 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

99 - Dünyanın En Garip Gelenekleri

Gelenekler bazı toplumlar için kültürün sürekliliğindeki en önemli etken. Ancak kimi gelenekler de epey tuhaf. Örneğin bir bayırdan aşağı yuvarlanmak, nasıl bir kültürü sürdürebilir ki? Ya da ölülerin mezardan çıkartılıp yıkandığı bir gelenekte amaç ne olabilir? 111 Hz'in yeni bölümünde dünyanın iki farklı ucuna konuk oluyor, gelenekler üzerine odaklanıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Hazal Beril ÇamSes Tasarımı: Batuhan KösegilYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Disney+ hakkında reklam içerir.Bu podcast, Odea hakkında reklam içerir.Odea'lı olmak ve yatırım fırsatlarından yararlanmak için tıklayın.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/16/202320 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

98 - Bu Bölümü Uyumadan Önce Dinleyin

Uyuyabilmek ayrı bir mesele, kaliteli bir uyku uyuyabilmek ayrı... Uykusuzlukla baş etmekse bambaşka bir dert... 111 Hz’in bu bölümünde kaliteli bir uyku düzenine sahip olabilmek için neler yapabileceğimizi konuşuyor, birlikte bir uyku egzersizi yapıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: İpek Turgay TanSes Tasarımı: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast, Disney+ hakkında reklam içerir. Bu podcast, Odea hakkında reklam içerir. Odea'lı olmak ve yatırım fırsatlarından yararlanmak için tıklayın. See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/9/202322 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

97 - Öğrenmeyi Optimize Etme Yöntemleri

Şehre döndüğümüz bu günlerde işe ya da okula adapte olmak epey zor. Ancak bazı ufak değişikliklerle bunu tersine çevirebiliriz. 111 Hz'in bu bölümünde öğrenme sürecimizi kolaylaştıracak yöntemleri ve bir konuda ustalaşmak için takip edebileceğimiz farklı gelenekleri inceliyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarımı: Batuhan KösegilYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast Salus hakkında reklam içerir.Sağlığınıza gereken önemi Salus'la verin. Psikolog, fizyoterapist ve diyetisyenlerle görüşüp, içerik dünyasını keşfetmek için buradan Salus’un websitesini ziyaret edebilirsin. TERAPI10 koduyla %10 indirimden hemen faydalanmak için şimdi buradan app’i indirebilirsin.Bu podcast TAKK hakkında reklam içerir.Günlük kişisel bakımını TAKK’a bırak. Çünkü TAKK, senin için gerçekten önemli olan şeylere odaklanırken hayatındaki seçenek karmaşasını filtrelemene yardımcı olur. Buradan TAKK’ı keşfedebilirsin.Bu podcast techcareer.net hakkında reklam içerir. Ücretsiz bootcamplere katılmak, eğitimlerle seviye atlamak veya teknoloji alanında iş bulmak istiyorsan, hemen şimdi buradan techcareer.net’e üye ol, kariyerini yükselt.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/2/202320 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

96 - İşitsel Bir Pusula: Binaural Deneyimi

111 Hz'te bu hafta işitsel sürecimizde yaşananları İşitsel Pusula bölümümüzle yeniden hatırlıyoruz.Duymak, çoğumuzun günlük hayatta değerini yeterince bilemediği, fazlasıyla alışık olduğumuz bir olay. Ancak duymak, karmaşık süreçleriyle bir mucize de aynı zamanda. Bu bölümde duyma sürecimizde yaşananları takip edeceğiz. Bu eylemi gerçekleştirirken ortaya çıkan mucizelere tanık olacağız.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast Salus hakkında reklam içerir.Sağlığınıza gereken önemi Salus'la verin. Psikolog, fizyoterapist ve diyetisyenlerle görüşüp, içerik dünyasını keşfetmek için buradan Salus’un websitesini ziyaret edebilirsin. TERAPI10 koduyla %10 indirimden hemen faydalanmak için şimdi buradan app’i indirebilirsin.Bu podcast TAKK hakkında reklam içerir.Günlük kişisel bakımını TAKK’a bırak. Çünkü TAKK, senin için gerçekten önemli olan şeylere odaklanırken hayatındaki seçenek karmaşasını filtrelemene yardımcı olur. Buradan TAKK’ı keşfedebilirsin.Bu podcast techcareer.net hakkında reklam içerir. Ücretsiz bootcamplere katılmak, eğitimlerle seviye atlamak veya teknoloji alanında iş bulmak istiyorsan, hemen şimdi buradan techcareer.net’e üye ol, kariyerini yükselt.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
9/25/202317 minutes, 1 second
Episode Artwork

95 - Sofranın İlker Gümüşoluk ile Tadı Var

Yemek yemek sadece yaşamak için yaptığımız bir şey değil. Mesela sofralar... Tarih boyunca insanların bir araya geldiği, sosyalleştiği, tartıştığı, anılarını ya da kayıplarını andığı bir ortam oldu. Biz de bu bölümde sofrada olmanın verdiği tat üzerine konuşuyoruz. Konuğumuz İlker Gümüşoluk ile yemek kültürü ve sofra anıları ekseninde keyifli bir sohbete dalıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast Arçelik hakkında reklam içerir.Arçelik Tadı Var Otomatik Yoğurt & Kefir Yapma Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
9/22/202332 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

94 - Yeni Alışkanlıklara Doğru Pedal Çevirmek

Bisiklet sürmek maceracı, özgür ve çevreci bir ruha sahip olmamızı da sağlıyor. Peki iki teker üzerindeki bu serüvenimiz nasıl başladı? 111 Hz'in yeni bölümünde bisikletin geçmişine odaklanıyoruz. Bununla beraber yeni alışkanlıklar edinmenin de izini sürüyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Hazal Beril ÇamSes Tasarımı: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media-----------------------Bu podcast Decathlon hakkında reklam içerir.Şehre döndüğümüz bu günlerde, bisiklete binme alışkanlığı edinebilmek için aradığınız her şeyi Decathlon'da bulabilirsiniz. Elektrikli, katlanabilir, dağ ve yol gibi birçok farklı bisiklet seçeneğinin yanı sıra pedal çevirirken güvenliğinizi sağlayacak aksesuarlara da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
9/18/202321 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

93 - Duygular Çarkı

Hepimiz yaşadıklarımızdan, farklı hislere kapılabiliyoruz. Duygular da insanlar gibi karmaşık ve çeşitli olabiliyor. Bu çeşitlilik farklı kültürlerde ve dillerde insanın kendi duygularını anlamlandırma çabasıyla daha da zenginleşiyor. Bu bölümde dünyanın farklı yerlerini ve kültürlerini ziyaret ederek, bazı duyguların hikayesi üzerine konuşuyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: İpek Turgay TanSes Tasarımı: Batuhan KösegilYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast Salus hakkında reklam içerir.Sağlığınıza gereken önemi Salus'la verin. Psikolog, fizyoterapist ve diyetisyenlerle görüşüp, içerik dünyasını keşfetmek için buradan Salus’un websitesini ziyaret edebilirsin. TERAPI10 koduyla %10 indirimden hemen faydalanmak için şimdi buradan app’i indirebilirsin.Bu podcast TAKK hakkında reklam içerir.Günlük kişisel bakımını TAKK’a bırak. Çünkü TAKK, senin için gerçekten önemli olan şeylere odaklanırken hayatındaki seçenek karmaşasını filtrelemene yardımcı olur. Buradan TAKK’ı keşfedebilirsin.Bu podcast techcareer.net hakkında reklam içerir. Ücretsiz bootcamplere katılmak, eğitimlerle seviye atlamak veya teknoloji alanında iş bulmak istiyorsan, hemen şimdi buradan techcareer.net’e üye ol, kariyerini yükselt.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
9/11/202324 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

92 - Hayat Bir Rol Yapma Oyunu Olabilir Mi?

Sosyal yaşamda herkesin farklı bir var olma yöntemi var. Kimisi olduğu gibi görünürken, kimisi de yeni rollere bürünüyor. Bu bölümde günlük hayatta kendine farklı roller biçen bireylerin üzerine düşünüyoruz. Erving Goffman'ın kuramları üzerinden benlik kavramına farklı bir bakış atıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarımı: Batuhan KösegilYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar -------Bu podcast Salus hakkında reklam içerir.Sağlığınıza gereken önemi Salus'la verin. Psikolog, fizyoterapist ve diyetisyenlerle görüşüp, içerik dünyasını keşfetmek için buradan Salus’un websitesini ziyaret edebilirsin. TERAPI10 koduyla %10 indirimden hemen faydalanmak için şimdi buradan app’i indirebilirsin.Bu podcast TAKK hakkında reklam içerir.Günlük kişisel bakımını TAKK’a bırak. Çünkü TAKK, senin için gerçekten önemli olan şeylere odaklanırken hayatındaki seçenek karmaşasını filtrelemene yardımcı olur. Buradan TAKK’ı keşfedebilirsin.Bu podcast techcareer.net hakkında reklam içerir. Ücretsiz bootcamplere katılmak, eğitimlerle seviye atlamak veya teknoloji alanında iş bulmak istiyorsan, hemen şimdi buradan techcareer.net’e üye ol, kariyerini yükselt.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
9/4/202314 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

91 - Sponsorlu Sanat Olur Mu?

Sanat, birçok farklı tartışma konusuna zemin hazırlamış bir kavram. Sanat nedir, toplum için midir yoksa sanat için midir, insan faktörü olmadan sanat düşünülebilir mi? Tüm bunlar gibi "sponsorlu sanat olur mu" konusu da sık sık yapılan bir tartışma aslında. Yeni 111 Hz bölümünde işte bu soru üzerine düşünüyoruz. Sponsorlu sanatın tarihine bir bakış atmak için Rönesans dönemine ve hatta öncesine uzanan bir yolculuğa çıkıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar ------- Bu podcast techcareer.net hakkında reklam içerir. Ücretsiz bootcamplere katılmak, eğitimlerle seviye atlamak veya teknoloji alanında iş bulmak istiyorsan, hemen şimdi buradan techcareer.net’e üye ol, kariyerini yükselt.Bu podcast, Lavita hakkında reklam içerir.Eğer günlük beslenmenizi 70'ten fazla doğal meyve, sebze ve bitki özü içeren mikro besin konsantresi LaVita ile desteklemek istiyorsanız, hemen şimdi buradaki linkten BARIS20 kodunu kullanarak %20 indirim fırsatını değerlendirin ve dünya dalış rekortmeni Cenk Devrim Ulusoy'dan online nefes egzersizi eğitimini kaçırmayın!Açıklama: Nefes egzersizi eğitimi 8 Ekim 2023 tarihinde online bir webinar olarak düzenlenecektir. Ürünü indirim koduyla satın alan müşterilere firma tarafından bilgilendirme e-postası gönderilecek ve olası bir tarih değişikliği durumunda da bilgilendirme yapılacaktır.*Neuroendocrinology. 2015 Eyl; 36(4): 337-347. Yönetmen: Prof. Dr. Mosgöller, Viyana Üniversitesi"See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/28/202320 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

90 - Cahil Cesaretinin Anatomisi: Dunning - Kruger Etkisi

Cahilin özgüveni çok, bilenin kendine güveni yok. Bir şehir efsanesi gibi duyulsa da grafiği bile var bu durumun! Yeni 111 Hz bölümünde tam da bu grafiğin üstüne düşüyoruz. Aptallığın dağlarını aşıyor, umutsuzluğun vadilerini geçiyor, bilgeliğe giden yolları birlikte yürüyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar ------- Bu podcast techcareer.net hakkında reklam içerir. Ücretsiz bootcamplere katılmak, eğitimlerle seviye atlamak veya teknoloji alanında iş bulmak istiyorsan, hemen şimdi buradan techcareer.net’e üye ol, kariyerini yükselt.Bu podcast, Lavita hakkında reklam içerir.Eğer günlük beslenmenizi 70'ten fazla doğal meyve, sebze ve bitki özü içeren mikro besin konsantresi LaVita ile desteklemek istiyorsanız, hemen şimdi buradaki linkten BARIS20 kodunu kullanarak %20 indirim fırsatını değerlendirin ve dünya dalış rekortmeni Cenk Devrim Ulusoy'dan online nefes egzersizi eğitimini kaçırmayın!Açıklama: Nefes egzersizi eğitimi 8 Ekim 2023 tarihinde online bir webinar olarak düzenlenecektir. Ürünü indirim koduyla satın alan müşterilere firma tarafından bilgilendirme e-postası gönderilecek ve olası bir tarih değişikliği durumunda da bilgilendirme yapılacaktır.*Neuroendocrinology. 2015 Eyl; 36(4): 337-347. Yönetmen: Prof. Dr. Mosgöller, Viyana Üniversitesi"See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/21/202319 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

89 - Güvercinlerden Fiber Ağlara İletişim (ft. Engin Aksoy)

İletişim konusunda geçmişten günümüze kat ettiğimiz mesafe son derece etkileyici. Tamtamları kullanarak başladığımız bu yolculukta, internet teknolojisine kadar vardık. Peki nasıl bir teknoloji bu? Günümüzün iletişim teknolojilerinin altyapısında neler yatıyor? Bu soruları Vodafone Türkiye'nin CEO'su Engin Aksoy ile masaya yatırıyoruz. Vodafone'un iletişim alanındaki çalışmalarını ve yarınlarda bizi nelerin beklediğini değerlendiriyoruz.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/17/202337 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

88 - Venüs Retrosu: Burçlara İnanmak İçin Doğru Bir Zaman Mı?

Hiçbir bilimsel dayanağı olmamasına rağmen astrolojiye olan inanç günden güne artıyor. Peki neden böyle, burç yorumlarına olan merakımızın kaynağı ne? 111 Hz'in yeni bölümünde astrolojinin tarihten bugüne nasıl algılandığını inceliyoruz. 8 milyar insanın 12 burç üzerinden yorumlanmasını birlikte sorguluyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Hazal Beril ÇamSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee Media------- Podbee Sunar ------- Bu podcast techcareer.net hakkında reklam içerir. Ücretsiz bootcamplere katılmak, eğitimlerle seviye atlamak veya teknoloji alanında iş bulmak istiyorsan, hemen şimdi buradan techcareer.net’e üye ol, kariyerini yükselt.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/14/202319 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

87 - Bir Sandalye Neleri Değiştirebilir?

B32 sandalyesi... Adını duymamış olabilirsiniz, fakat kesin görmüşsünüzdür... 20'inci yüzyılda mimari, tasarım ve sanat alanlarında yeni akımlar yaratan Bauhaus Okulu'nun öncü çalışmalarından biriydi bu sandalye. Temelde üzerine oturmamız için dizayn edilen bir eşya, tasarım dünyasına yeni bir bakış açısı kazandırmıştı. Peki bir sandalye neleri değiştirmiş olabilir ki? Yeni 111 Hz'te işte bu sorunun cevabını arıyoruz. B32'nin tasarım üzerine düşündürdüklerini birlikte inceliyoruz.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/7/202324 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

86 - Barbie Land: Plastik ve Fantastik Bir Dünya

Son günlerde nereye baksak pembe bir şey görüyoruz, fark ettiniz mi? Bunun yegane sebebi Barbie elbette. Peki nasıl böylesine büyük bir ikon haline geldi bu oyuncak bebek? Yediden yetmişe herkesi nasıl bu kadar kendine hayran bıraktı? Yeni 111 Hz bölümünde bu soruların cevabını bulmak için Barbie'nin plastik ve fantastik dünyasında bir yolculuğa çıkıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaSee Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
7/31/202317 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

85 - Düşünmeden Yapıyorum: Atomik Alışkanlıklar

Yeni bir alışkanlık edinmek veya kötü bir alışkanlıktan kurtulmak... Bunlar hem teoride hem de pratikte çok zor görünüyor. Fakat üzerine biraz kafa yorunca, işimizi kolaylaştırabilecek yöntemler bulmak da mümkün. Bu bölümde alışkanlıklarla ilgili ufak ipuçları arıyoruz. Atomik Alışkanlıklar'ın izinden gidip, farklı bir yöntem deniyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: İpek TurgaySes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaSee Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
7/24/202324 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

84 - Renkler Bize Ne Anlatıyor?

Kırmızı, mavi, sarı, yeşil, turuncu, mor ve daha nicesi. Renkler hayatımızın her noktasında karşımıza çıkıyor. Sanat, psikoloji, pazarlama ve daha birçok farklı alanda renklerden faydalanıyoruz. 111 Hz'in bu bölümünde renklerin psikolojisi üzerine konuşuyor, renk kavramının derinliklerine iniyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaSee Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
7/17/202319 minutes
Episode Artwork

83 - İki Hidrojen Bir Oksijen: İnsan ve Su İlişkisi

Su, insanlığın temel yaşam kaynaklarından birisi. Sadece bu özelliği bile onunla kurduğumuz bağı çok güçlü kılıyor, fakat dahası da var... Yeni medeniyetlerin kurulmasından, bazı topluluklara yuva olmasına kadar birçok önemli konuda su başrolü üstleniyor. 111 Hz'in bu bölümünde insanlığın, suyla ilişkisini inceliyor, bu maddenin bizim için neden bu denli önemli olduğu üzerine konuşuyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Oğulcan AyanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaSee Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
7/10/202318 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

82 - Dedikoduya Övgü

Arkadan konuşma, çekiştirme, gıybet... Tüm bunlar dedikodu yapmayı tanımlayan, negatif kelimeler. Peki ya dedikodu yapmanın pozitif yanları da varsa? Yeni 111 Hz bölümünde çerçevenin dışında düşünüyor ve bu sorunun cevabının peşine düşüyoruz. Dedikodu yapma eyleminin, sosyal yaşantımızdaki olumlu yansımaları üzerine konuşuyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Hazal Beril ÇamSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaSee Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
7/3/202321 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

81 - Bisiklet Üstündeki Alfalar ve Betalar

İki teker üzerinde fiziksel dayanıklılığın sınırlarının zorlandığı bir mücadeleyi sahneliyor Fransa Bisiklet Turu. Ancak sadece fiziksel değil, psikolojik olarak da dayanıklılık gerektiren bir mücadele bu. Yeni 111 Hz bölümünde bu mücadeleyi, bisiklet üstündeki alfa ve beta karakterleri özelinde inceliyoruz. Birlikte 1 Temmuz Cumartesi günü başlayacak Fransa Bisiklet turu için kısa bir ısınma turuna çıkıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Ant Arın ŞermetSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast Odea hakkında reklam içerir.Sen de Odea ile yatırım fırsatlarını yakalayıp yatırımın merkezinde yer almak istiyorsan buradaki linke tıkla.Bu podcast Nespresso hakkında reklam içerir.Sen de Nespresso ile kahve içme deneyimini eşsiz kılmak istiyorsan buradaki linke tıkla.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/26/202326 minutes
Episode Artwork

80 - Bizi İkna Eden Hikayeler

Ethos, Logos ve Pathos... Bu üçlü, ikna sanatı kadar bir hikayenin inandırıcılığı açısından da önemli bir rol oynuyor. Aristo'nun bu öğretisinden yararlanarak, hayatın birçok farklı alanında yeni ve ikna edici hikayeler anlatabiliyoruz. Bu bölümde dinlediğimiz hikayelerin derinine iniyor, onların hikayesini retorik üçgen ekseninde inceliyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: İpek TurgaySes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast Odea hakkında reklam içerir.Sen de Odea ile yatırım fırsatlarını yakalayıp yatırımın merkezinde yer almak istiyorsan buradaki linke tıkla.Bu podcast Nespresso hakkında reklam içerir.Sen de Nespresso ile kahve içme deneyimini eşsiz kılmak istiyorsan buradaki linke tıkla.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/19/202320 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

79 - Yolculuk Özgürleştirici Bir Deneyimdir

Tatil yapmak kadar, tatil için çıkılan yolculuğun kendisi de son derece keyiflidir. Bu bölümde arabamıza atlıyor ve birlikte bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu esnada yolculuğun insan üzerindeki etkileri üzerine konuşuyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast Odea hakkında reklam içerir.Sen de Odea ile yatırım fırsatlarını yakalayıp yatırımın merkezinde yer almak istiyorsan buradaki linke tıkla.Bu podcast Nespresso hakkında reklam içerir.Sen de Nespresso ile kahve içme deneyimini eşsiz kılmak istiyorsan buradaki linke tıkla.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/12/202317 minutes
Episode Artwork

78 - Üçüncü Sanatın Perde Arkası (ft. Nora 2)

Bir tiyatro oyunu sahnelenmeden önce neler olur? Oyun, seyirciyle buluşmadan önce nasıl bir hazırlık süreci gerçekleşir? 111 Hz'in yeni bölümünde bu sorulardan yola çıkarak, Nora 2 oyununun provasına misafir oluyoruz. Oyunun yönetmeni Saim Güveloğlu ve oyuncuları Tülin Özen, Tansu Biçer, Zeynep Çötelioğlu ve Nihal Geyran Yoldaş ile Alan Kadıköy'de buluşuyoruz. Bir hikayeyi yaşamanın inceliklerini, onlarla birlikte deneyimliyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtDış Kayıt: Cemre DalyanYapımcı: Podbee MediaBu podcast Odea hakkında reklam içerir.Sen de Odea ile yatırım fırsatlarını yakalayıp yatırımın merkezinde yer almak istiyorsan buradaki linke tıkla.Bu podcast Nespresso hakkında reklam içerir.Sen de Nespresso ile kahve içme deneyimini eşsiz kılmak istiyorsan buradaki linke tıkla.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/5/202337 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

77 - Bilgi Çağında Cehaletle Nasıl Başa Çıkılır?

Bilgi en büyük güçtür derler. Ancak onun kıymetini ne kadar bildiğimiz derin bir tartışma konusu. 111 Hz'in yeni bölümünde bilmenin ve bildiğini sanmanın arasındaki farkları inceliyoruz. Çok bilmişliğin getirdiği özgüvenin bizi nasıl bir noktaya götürebileceğini tartışıyoruz.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/29/202317 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

76 - Yapay Zeka ile Müzik Yapılabilir Mi?

Yapay zeka teknolojisi birçok alanda olduğu gibi, müzik dünyasında da etkisini göstermeye başladı. 111 Hz'in bu haftaki bölümünde "AI kullanarak müzik yapılabilir mi" diye düşünüyoruz. Bu alanda yapılan çalışmaları inceliyor, birlikte yapay zeka kullanarak bir şarkı yapmaya çalışıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Samsung'un acayip iyi yeni telefonu Galaxy A54 ile ilgili daha detaylı bilgi almak istersen aşağıdaki linke tıklayabilirsin.https://shop.samsung.com/tr/galaxy-a54-5g/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/22/202317 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

75 - Sayılara Saplantılı Olmak

Çevremize baktığımız her an bir sayı, grafik ya da matematiksel bir formülle karşılaşıyoruz. Peki bu bizim için kaçınılmaz bir durum mu? 111 Hz'in yeni bölümünde bu sorunun cevabını arıyoruz. Hayatımızda yeni yeni önemli bir yer tutmaya başlayan big data ve istatistik üzerine kafa yoruyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Oğulcan Ayan, Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaSee Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/15/202317 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

74 - Yapay Zeka Dünyayı Ele Geçirebilir Mi?

111 Hz'in yeni bölümünde, son zamanlarda adını en çok işittiğimiz teknolojilerden biri olan yapay zekayı inceliyoruz. Chat GPT'nin kullanıma açılmasıyla gittikçe popülerleşen AI'ların, hayatımıza nasıl bu kadar çabuk entegre olduğunu sorguluyoruz. "Bu teknolojiler insanlık için ne ifade ediyor, AI'ların sınırları neler, onlardan nasıl faydalanabiliriz?" gibi soruların üzerine birlikte düşüyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Oğulcan AyanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Samsung'un acayip iyi yeni telefonu Galaxy A54 ile ilgili daha detaylı bilgi almak istersen aşağıdaki linke tıklayabilirsin.https://shop.samsung.com/tr/galaxy-a54-5g/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/8/202320 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

73 - Üşeniyorum, Öyleyse Yarın: Tembellik Hakkı

Bu bölümde iş hayatının temposu, başarılı olma baskısı ve sorumlulukların arasında unuttuğumuz bir konu olan tembellik hakkı üzerine konuşuyoruz. Tembellik nedir, bir hak mıdır, tembel insanlar nasıl davranışlar gösterir gibi sorulara birlikte cevap arıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaSee Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/1/202316 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

72 - Neden Yalan Söyleriz?

Günlük yaşamda bazen bilerek bazen de istemeyerek yaptığımız bir eylem üzerine konuşacağız bu bölümde. İnsan neden yalan söyler? Yalan söylediğimizde vücudumuz nasıl bir reaksiyon verir? Yalan bir ihtiyaç mıdır? Tüm bu sorulara deneylerle cevap arayacağız.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Hazal Beril ÇamSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/24/202313 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

71 - Mutluluğun Formülü

Her insan mutlu bir ruh halinde olmak ister. Kimi gündelik mutlulukların peşindeyken kimi de yakaladığı mutluluğu daim kılma arayışı içindedir. Biz de 111 Hz'in bu bölümünde uzun vadeli mutluluğun izini sürüyoruz. Birkaç basit yöntemle, sade bir mutluluk hali yaratmaya çalışıyoruz.Teşekkür ettiğiniz kişiyi ve buna dair hislerinizi Barış ile paylaşmak için: https://podbeemedia.com/podcast/baris-ozcan-ile-111hzSunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/17/202322 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

70 - Neye Spor Diyoruz? (ft. Kaan Kural & Mehmet Demirkol)

Bu bölüm 25 Ocak 2023 tarihinde kaydedilmiştir.Sporun tanımı ve kapsamı, tarihin hemen hemen her döneminde önemli bir tartışma konusu oldu. Antik çağlardan beri cevabını aradığımız "Neye spor diyoruz?" sorusunun günümüzdeki odağındaysa e-Spor yer alıyor. 111 Hz'in bu bölümünde konuklarımız Mehmet Demirkol ve Kaan Kural ile "Sporun elektroniği olur mu?" konusunu tartışıyoruz. "Neye spor diyoruz?" sorusuna onlarla birlikte cevap arıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/10/202358 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

69 - Dinlemenin Felsefesi: Çokseslilik (ft. Rezonans)

111 Hz'in bu bölümünde, bir koro provasına konuk oluyoruz. Birlikte şarkı söylemekle birlikte yaşamak arasıdaki benzerlikleri konuşuyoruz. Çoksesli koro müziğinin felsefesi nedir? Bir koro ne yapar? Uyum içinde var olan bir topluluk olabilmek için hangi değerleri öne çıkarmak gerekir? İşitsel bir deneyim eşliğinde bu soruların cevabını arıyoruz.Bölümde konuk ettiğimiz Rezonans’ın Instagram hesabı için: https://www.instagram.com/rezonanskoro/25 - 30 Nisan arasında gerçekleşecek Dünya Koro Müziği Sempozyumu ve sempozyum kapsamında verilecek konserler hakkında bilgi almak için: https://wscmistanbul2023.com/trSunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/3/202331 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

68 - Aşkın Kimyası

Aşk, kalbimizde yaşanıyormuş gibi düşünülse de aslında her şey beynimizde cereyan ediyor. 111 Hz'in bu bölümünde bir "ilk görüşte aşk" anına tanıklık ediyoruz. Böyle anlarda vücudumuzda nasıl reaksiyonların gerçekleştiğini ve aşkın felsefesini inceliyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Oğulcan AyanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
3/27/202315 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

67 - Çoklu Evrenler, Alternatif Hikâyeler ve Simitler

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Oscar Ödül Töreni'ne "Everything, Everywhere, All at Once" damga vurdu. Yepyeni bir hikâye anlatımı sunmasıyla dikkat çeken filmin ana teması, bu haftaki bölümümüzün de konusunu oluşturuyor. Yeni 111 Hz bölümünde, çoklu evrenler teorisini anlamaya ve bu teoriyle anlatılabilecek hikâyeleri hayal etmeye çalışıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
3/20/202313 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

66 - Yüksek Hızda Bir Tutku: Formula 1

Hız, rekabet, adrenalin, teknoloji, iletişim, drama... Tüm bunlar dünyanın en ilgi gören yarış organizasyonu Formula 1'in kapsama alanında yer alıyor. 111 Hz'in yeni bölümünde Formula 1 dünyasında bir yolculuğa çıkıyor, bu organizasyonun yakaladığı popülerliğin sebeplerini inceliyoruz. İnsanoğlunun hız ve yarışma tutkusunun geçmişine göz atmayı da ihmal etmiyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Ant Arın ŞermetSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
3/13/202319 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

65 - Cadılar ve Kaynayan Kazanlar (ft. Pelin Batu)

Kimi masallarda süpürgeleriyle dolaşıp genç kızlara büyü yapan, kimi mitlerdeyse şeytanla işbirliğine girerek tüm insanlığı lanetleyen kazanları başındaki cadılar kim? Onlara sadece masallarda mı rastlıyoruz? Yoksa hepsinin arkasında haksızlığa uğramış ve cadı denilerek yaftalanmış, etiyle kemiğiyle binlerce kadın mı var?Bu soruları tarihçi Pelin Batu'ya sorduk. Kendisiyle sesli mesaj üzerinden yaptığımız sohbetle, cadılık tarihinin derinlerine doğru bir yolculuğa çıktık. Cadı avlarını, Lilith’i, Circe’i ve cadılığa dair birçok konuyu ondan dinledik.Saçınızı süpürge ettiğiniz değil, süpürgelerinize binip uçtuğunuz bir 8 Mart olması dileğiyle!Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Hazal Beril ÇamSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
3/6/202335 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

64 - Şehir Planlama ve Mimarinin Sunabileceği Çözümler

Bu bölüm, Kahramanmaraş merkezli yaşadığımız deprem sonrasında gerçekleştirdiğimiz Deprem Dayanışma YouTube Ortak Yayını'nın kesitlerinden derlenmiştir. Bölümün uzman konukları; şehir plancısı ve akademisyen Melih Birik, mimar Özgül Öztürk ve klinik psikolog Cevdet Acarsoy oldu. Kendileriyle mimari ile psikoloji arasındaki ilişkiyi, şehir planlama ve sürdürülebilir mimarinin sunabileceği çözümleri konuştuk.Umuyorum siz ve sevdikleriniz iyidir, iyi olacaktır... Hepinize en içten sevgilerimi ve sabır dileklerimi iletiyorum. Hepimize bir kez daha geçmiş olsun ve başımız sağ olsun.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
2/27/202325 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

63 - Doğru Haber ve Akılcı Şehir Hayat Kurtarır

Bu bölüm Kahramanmaraş merkezli yaşadığımız deprem sonrasında başlattığımız Deprem Dayanışma YouTube Ortak Yayını'ndan kesitler ile derlenmiştir. Bu bölümün ilk konuğu Teyit.org’un eş kurucusu ve vizyon/strateji sorumlusu Gülin Çavuş. Kendisiyle doğru habere ulaşmak ve eleştirel düşünmek gibi kritik meseleleri konuştuk. Ardından şehir plancısı Dr. Bahar Aksel ve Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi Başkanı Doç. Dr. Pelin Pınar Giritoğlu konuğumuz oldu. Kendilerinden şehirlerin deprem gibi olaylara karşı nasıl tasarlanması gerektiği ve bu konuda bizlerin ne gibi sorumlulukları olduğuna dair hayati bilgiler aldık.Umuyorum siz ve sevdikleriniz iyidir, iyi olacaktır... Hepinize en içten sevgilerimi ve sabır dileklerimi iletiyorum. Hepimize bir kez daha geçmiş olsun ve başımız sağ olsun.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
2/24/202325 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

62 - Okul Toplumun Merkezidir

Bu bölüm Kahramanmaraş merkezli yaşadığımız deprem sonrasında başlattığımız Deprem Dayanışma YouTube Ortak Yayını'ndan kesitler ile derlenmiştir. Bu bölümün konuğu eğitim uzmanı ve aktivist Ali Koç. Kendisi ile afet anlarında çocukların nasıl normal rutinlerine dönebileceğini, onlara nasıl yaklaşmamız gerektiğini ve bu gibi akut anlarda eğitimin çocuklar, gençler ve hepimiz için önemini birçok açıdan konuştuk.Umuyorum siz ve sevdikleriniz iyidir, iyi olacaktır... Hepinize en içten sevgilerimi ve sabır dileklerimi iletiyorum. Hepimize bir kez daha geçmiş olsun ve başımız sağ olsun.Bu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
2/22/202334 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

61 - Birlikte İyileşeceğiz

Bu bölüm Kahramanmaraş merkezli yaşadığımız deprem sonrasında başlattığımız Deprem Dayanışma YouTube Ortak Yayını'ndan kesitler ile derlenmiştir. Bu bölümün uzman konukları deprem araştırmalarında öncü olan Caltech'ten Elif Oral, gazeteci Sertaç Aktan ve psikiyatrist İlker Küçükparmak.Umuyorum siz ve sevdikleriniz iyidir, iyi olacaktır... Hepinize en içten sevgilerimi ve sabır dileklerimi iletiyorum. Hepimize bir kez daha geçmiş olsun ve başımız sağ olsun.Bölüm içinde yer verdiğimiz Turkish Philanthropy Funds ile ilgili ayrıntılara ulaşmak için linke tıklayınız.https://www.tpfund.org/2023/02/06/turkiye-earthquake-relief-fund/Bölüm içinde yer verdiğimiz Bir Kira Bir Yuva ve İhtiyaç Haritası WhatsApp Talep Merkezi ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.Bir Kira Bir Yuva, evini kaybetmiş kişiler ile kira desteği vermek ya da boş durumdaki evini kullanıma açmak isteyen kişileri buluşturmak için başlatılan bir dayanışma kampanyasıdır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, boş eviniz varsa depremden etkilenmiş ihtiyaç sahiplerine yuva olabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki link'i ziyaret edebilirsiniz.https://birkirabiryuva.orgİhtiyaç Haritası, doğrulanmış talepleri daha hızlı bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacıyla “İhtiyaç Haritası WhatsApp Talep Merkezi” WhatsApp mesaj bot’unu hayata geçirdi. +908502424384 numarasıyla, WhatsApp bot'una erişebilirsiniz. Bot sizi yönlendirerek iletişim bilgilerinizi ve ihtiyaçlarınızı tespit ediyor, bunları kaydediyor ve en kısa sürede size gereken desteklerin ulaşmasını sağlıyor.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
2/20/202320 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

60 - Minimal Yaşama Rehberi

Hayatın kalabalığı karar alma süreçlerimizi olumsuz etkileyebilir. Hayatımızdaki seçenekleri azaltmak ve sadeleşmek bu noktada iyi bir alternatif olabilir. 111 Hz'in bu bölümünde, sade bir yaşam için hangi adımları atabileceğimizi konuşuyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast Alternatif SuperApp hakkında reklam içerir.Alternatif SuperApp hakkında bilgi almak ve uygulamayı indirmek için: https://indir.alternatif.app/111-hz See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/30/202318 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

59 - Dünyanın En Garip Davaları

Tarihe geçen bazı davalar vardır, ama bu davalar büyüklükleriyle değil de gariplikleriyle öne çıkarlar. 111 Hz'in bu bölümünde mahkeme salonlarını ziyaret edip, bu davalara birlikte tanıklık ediyoruz. Hukuk ve adalet kavramlarını bu garip davalar üzerinden tartışmaya açıyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Oğulcan Ayan, Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/23/202320 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

58 - Dikkat Dağınıklığına Son!

Odaklanamıyor musunuz? Korkmayın, yalnız değilsiniz! Günümüzde insanların büyük kısmı, korkunç bir "dikkat dağınıklığı krizi" yaşıyor. 111 Hz'in bu bölümünde, odağımızın neden dağıldığını araştırıyor, ardından bu sorunu çözmek için başvurabileceğimiz çözümler üzerine konuşuyoruz. Sizlerin bölümü dinlerken tek yapması gereken şeyse, odaklanmak.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/16/202318 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

57 - İnternet Tarihinde Sörf 🏄‍♀️

İnternet aracılğıyla bilgiye istediğimiz an, dilediğimiz yerde erişebiliyoruz. Ancak bu hep böyle değildi. İnternetin bugünkü halini alması için bir dizi engelleri aşması gerekti. Dahası birçok yeni engeli de aşması gerekiyor. İşte tam da bu sebeple yeni 111 Hz bölümünde internetin dününü, bugününü ve yarına dair hayal ettirdiklerini konuşacağız. Web 1.0'dan, Web 3.0'a doğru seyreden yolculuğumuzdaki duraklara uğrayacağız.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast Turknet hakkında reklam içerir.Türkiye'nin yalnızca bağlantı hızıyla değil, abonelik süreciyle de en hızlı internet sağlayıcısı Turknet'in GigaFiber altyapısından faydalanmak ve altyapı sorgulaması yapmak için tıklayın.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/9/202320 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

56 - James Webb ve Ötegezegenler (ft. Tansu Daylan)

James Webb Uzay Teleskobu'nun ilk görevlerinden biri WASP-39b adlı ötegezegene dair gözlem yapmak oldu. Gözlem ekibinde yer alan Tansu Daylan ile çalışmanın detaylarını, önemini ve James Webb'in neler yapabileceğini konuştuk.Hazırlayan ve Sunan: Barış ÖzcanDüzenleme: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/2/202327 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

55 - Retrospektif 2022

2022'nin son bölümünde, Barış'la birlikte 111 Hz evreninde bir gezintiye çıkıyoruz. 2022 yılı boyunca buluştuğumuz bölümleri tekrar hatırlıyoruz. Çünkü geçmişe dönüp, ona bugünden bakmak, yeni şeyler öğrenmemize fırsat yaratabilir. En çok da kendimiz hakkında yeni şeyler öğrenmemize...Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/26/202220 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

54 - Barış Mutfakta 🧑🏼‍🍳

Yemek yapmanın, modern yaşamın koşturmacasında meşakkatli bir iş olduğu doğru. Peki ya yemek yapmanın, sandığınızdan çok daha farklı faydaları varsa? Bu bölümde Barış mutfağa giriyor, bir yandan yemek yaparken bir yandan yemek yapmanın biz insanları nasıl etkilediği hakkında koyu bir sohbet sürdürüyor.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür Yılgür, Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast Arçelik hakkında reklam içerir.Arçelik Fibona Ankastre Serisinin yeni üyesi Nano Kaplamalı Ocak ile hemen tanışmak ve yemeklerinizi daha çevre dostu bir şekilde pişirmek için tıklayın.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/19/202221 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

53 - Ütopyalar Güzeldir

Yılbaşı neden biz insanlar için bu kadar önemli? Yeni yılda niye her ne olursa olsun umutlarımızı tazeleriz? Sebebi belki de ütopya kavramında gizlidir. 111 Hz'in yeni bölümünde yeni yıla ve ütopyalara dair soruların cevaplarını arıyoruz. 2023'e dair umutlarımızı ve ütopyalarımızı bir köşeye iliştirmeyi de ihmal etmiyoruz.Barış'a sesli yeni yıl mesajınızı iletmek için: https://podbeemedia.com/podcast/baris-ozcan-ile-111hzSunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür Yılgür, Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/13/202221 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

52 - "Sıcak Kafa" Evrenine Yolculuk (ft. Mert Baykal)

Netflix'te yayınlanan Türkiye'nin ilk distopya dizisi Sıcak Kafa'nın yapımcısı Mert Baykal bu bölümde konuğumuz. Kendisiyle Sıcak Kafa evrenin derinliklerine yolculuğa çıkıyoruz. Dizinin atmosferinden seslerine kadar birçok detayı mercek altına alıyoruz.Hazırlayan ve Sunan: Barış ÖzcanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaSee Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/9/202229 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

51 - Murphy Kanunları

Ekmek her zaman yağlı tarafına mı düşer? Edward Murphy'nin bakış açısına göre: Evet. Peki ama Murphy'nin kehanetlerini ortaya attığı bağlam tam olarak neydi? Ne diye bunca olumsuz kanunu bir araya getirmişti? Ve bu kanunlara bir alternatif düşünülebilir mi?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Oğulcan AyanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/5/202215 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

50 - İşitsel Bir Pusula

Duymak, çoğumuzun günlük hayatta değerini yeterince bilemediği, fazlasıyla alışık olduğumuz bir olay. Ancak duymak, karmaşık süreçleriyle bir mucize de aynı zamanda. Bu bölümde duyma sürecimizde yaşananları takip edeceğiz. Bu eylemi gerçekleştirirken ortaya çıkan mucizelere tanık olacağız.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
11/28/202216 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

49 - Esnek Düşünmek

Modern yaşam fazlasıyla hareketli ve sürekli değişen koşullara sahip. Bu değişimin ortasında, adaptasyon ve esnek olabilme yeteneği önem kazanıyor. Miele'nin destekleriyle sunulan bu bölümde esneklik hakkında konuşuyoruz. Düşüncede esneklik nedir? Katı düşünmek ile esnek düşünmek arasında nasıl farklar var ve esneklik nasıl bir avantaja sahip?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür Yılgür, Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast Miele hakkında reklam içerir.Miele’nin en güçlü elektrikli süpürgesi Triflex HX2 ile tanışın.İşte bu kalite, zamanın ötesinde!https://shop.miele.com.tr/miele-kablosuz-dikey-elektrikli-supurge?utm_source=social&utm_medium=podcast&utm_campaign=triflexhx2&utm_content=baris-ozcanSee Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
11/22/202217 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

48 - Tohumlar: Topraktan Uzaya Bir Macera

Tohumlar temel ihtiyaçlarımızdan sosyal yaşantımıza kadar birçok alanda etkili bir role sahip. Küçük ve işlevsiz görünen bu varlıkların, tarihin seyrine nasıl yön verdiklerini konuşacağız bu bölümde. Tohumlarla birlikte insanlık tarihinde bir zaman yolculuğuna çıkacağız.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
11/15/202220 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

47 - Bö! Korktun mu? 🎃

Korkmak en temel duygularımızdan biri. Kurtulmamız gereken, olumsuz bir duyguymuş gibi görünse de, aslında hayatımızda çok önemli bir işleve sahip. Bu bölümde, korku hakkında konuşuyoruz. Neden korkuyoruz? Korkularımız olmasa ne olurdu? Neden bazen korkmaktan keyif alıyoruz?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/31/202217 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

46 - Değişimi Başlatan Notalar

Günlük yaşantımızda en sık kullandığımız iletişim araçlarından biri kuşkusuz müzik. Onun sayesinde hikayeler anlatabiliyor, birbirimize duygularımızı aktarabiliyoruz. Hatta müziğin yardımıyla bazen tarihin akışına yön verebiliyoruz. Tıpkı dil gibi. Bu bölümde müzik ve dil arasındaki paralellikleri ve müziğin değişime nasıl aracılık ettiğini konuşuyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Özgür YılgürSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/24/202216 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

45 - Renkleri Koklamak: Sinestezi

Renklerin kokusunu, seslerin tadını almak veya kelimelerin dokusunu duyumsamak. Biz sıradan insanlar için, bu ifadeler anlamsız olabilir. Ancak "sinestetler" için değil. Bu bölümde duyuların birbirine karışmasını, yani sinesteziyi konuşuyoruz.Wassily Kandinsky'nin Impression III tablosu için tıklayın.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Ant Arın Şermet, Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/19/202216 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

44 - Kulağına Bir Şey Fısıldayacağım

Bazı hikayeler yalnızca dinleyerek anlaşılabilir. 111 Hz'in bu bölümü, bu türden hikayeleri dinlememizi mümkün kılan "podcast" üzerine. Bir podcast programında, podcast konuşuyoruz. Onu özel yapan, diğer iletişim ortamlarından farklı kılan şey ne?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant Gültekin, Şevval BalkanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Kutay ÇilesizYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/11/202219 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

43 - Kendi Hikayemizi Yazmak

İnsanlar olarak tarihin başından beri hikayeler dinler ve hikayeler anlatırız. EvimdekiPsikolog.com desteğiyle sunduğumuz bu bölümde, hikayelerimizin hayatımızı, hayatımızınsa hikayelerimizi nasıl etkilediğini konuşuyoruz. Çünkü her birimiz "hayat hikayemiz" adını verdiğimiz başyapıtımızın yazarlarıyız. Peki ya hikayelerimizin içine sıkışırsak ne olur? Yeniden öykümüzün kahramanı olmak için neler yapmak gerekir?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Kutay ÇilesizYapımcı: Podbee MediaBu podcast, çevrimiçi terapi platformu evimdekipsikolog.com hakkında reklam içerir.evimdekipsikolog.com’da herkes için, her yerde ve her zaman psikolojik destek sağlayan ruhunuza ve bütçenize uygun psikologlarla tanışmak, BARISOZCAN15 kodu ile ilk seansınızı %15 indirimle görüntülü veya mesajlaşarak dakikalar içerisinde başlatmak için tıklayın.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
9/30/202216 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

42 - Kafamızın İçindeki Ses: Müzik

Kulaklık ve müzik, günümüzün vazgeçilmez ikililerinden. Peki size kulaklıkların, dinlediğimiz müziği değiştirdiğini söylesem? Üstelik yalnızca kulaklık da değil. Müzik son 100 yılda ortaya çıkan teknolojilerle birlikte bambaşka bir yöne evrildi. Bu bölümde bu evrimin peşinden gidiyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant Gültekin, Oğulcan AyanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Berkant GültekinYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
9/19/202216 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

41 - Ses ve İllüzyon: Kulak Yanılsamaları

Gözler bazen yanıltıcı olabilir, peki ya kulaklar? Bu bölümün işte bu: İşitsel İllüzyonlar. Onları dikkatli dinlediğimizde farkedebiliriz, ama bazen o kadar tanıdıklardır ki illüzyon olarak bile görmeyiz. Bu bölümde illüzyonları duyacağız. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Cemre DalyanYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
9/11/202220 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

40 - İnsanlar İkiye Ayrılır: Sağlaklar ve Solaklar

Günlük hayatta kimimiz sağ elini, kimimiz ise sol elini kullanıyor. Peki ama neden? Kullandığımız elin beynimizle ilişkisi ne? El kullanımı ile ilgili mitler doğru mu? Solaklar daha mı yaratıcı? Sağlaklar analitik zekaya mı sahip? Bu bölümde yanlış bilinen doğruların üzerine gidiyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Ant Arın ŞermetSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Cemre DalyanYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/29/202214 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

39 - #SadeceDuymakİstediklerin - Ya Ölümsüz Olsaydık?

Ölümsüzlük, tarihin başından beri insanlığın en büyük hayallerinden. Bugün, aynı hayali teknoloji ve bilim aracılığıyla gerçek kılmaya çalışıyoruz. Peki ama, ölümsüz olmayı gerçekten ister miydik? Sonsuz bir yaşamın ne tür artıları - eksileri olabilir?Bölümde adını anmayı unuttuğum Neil deGrasse Tyson'ın ölümsüzlük hakkında röportajının tamamı için buraya tıklayın. Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant Gültekin, Şevval BalkanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Cemre DalyanYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/22/202224 minutes
Episode Artwork

38 - Kim İzliyor?

TV izleme alışkanlıklarımız son 10 yıl içinde kökten değişmeye başladı. Değişimin öncüsü şüphesiz Netflix. 111 Hz'in bu bölümünde, Netflix'in hikayesinden yola çıkarak, onun ortaya çıkmasını mümkün kılan teknolojik koşulları ve televizyonlarla aramızdaki ilişkinin değişimini konuşuyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Ant Arın Şermet, Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Cemre DalyanYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/15/202221 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

37 - Hafızanın Labirentleri

Hiçbir şeyi unutmamak, her şeyi hatırlamak ister miydiniz? Bu bölümde, hafızanın labirentlerinde bir gezintiye çıkıyoruz. Neden unutuyoruz? Nasıl hatırlıyoruz? Hiç unutmanın olmadığı bir yaşam, nasıl bir yaşam olurdu? Bu bölüm, hafızanızı nasıl daha etkili kullanabileceğiniz üzerine.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Cemre DalyanYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/8/202219 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

36 - WWF Market Sunar: Ne Giydiğini İyi Bil!

Basit şeyler dünyayı değiştirebilir. WWF Market desteğiyle sunduğumuz bu bölümde, dünyanın en basit ve en yaygın giysisi olan tişörtün doğadan üzerimize kadar hikâyesini işliyoruz. Ne giydiğinizi gerçekten tanıyor musunuz? Alışkanlıklarınızın ekolojik etkilerinin farkında mısınız? Ve elbette, daha iyi bir gelecek için neler yapabilirsiniz?Bu podcast, Reflect Studio ve WWF-Türkiye'nin işbirliği olan WWF Market hakkında reklam içerir.Bilinçli tüketicilerin üreticisi WWF Market’i ve ürünlerini daha yakından tanımak, size özel BARIŞÖZCAN20 kodu ile %20 indirimden faydalanmak için tıklayın.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Cemre DalyanYapımcı: Podbee MediaSee Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/2/202216 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

35 - Dünyanın En Garip Bayramları

Dünya üzerindeki tüm kültürlerin farklı sebeplerle kutladıkları özel günleri, bayramları var. Ancak bunlardan bazıları çok ilginç. Örneğin yeni doğmuş çocuklarla ve şeytanların, bir bayram kutlamakla ne işi olabiir? Ya da kimsenin konuşmadığı bir bayram, nasıl kutlanılabilir?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant Gültekin & Oğulcan AyanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Cemre DalyanYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
7/6/202215 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

34 - Hayalden Gerçeğe: Bilim & Kurgu

Tarih boyunca, bilimsel gelişmeler edebiyatı, edebiyat da bilimsel gelişmeleri besledi. Yani gerçekler hayalleri, hayaller de gerçekleri. Ama gerçekleri etkileyen hayaller, gerçekçi olmak zorunda değiller. Bu bölümde, böyle çılgınca hayallerin peşine düşüyoruz. Geçmişte kurulan hayallerin, bugünü nasıl şekillendirdiğinin izini sürüyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Oğulcan AyanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Cemre DalyanYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/27/202219 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

33 - Rüyalarda Buluşulabilir mi?

Neden rüya görürüz? Uyurken, rüya görürken beynimizde, vücudumuzda neler olup biter? Rüyalar bilinçaltına açılan bir kapı mıdır, yoksa öte alemlerle kurulan bir köprü müdür? Peki ya labirentin içinde koşturan fareler, bize rüyalarla ilgili neler öğretebilir? Rüyaların gizemli dünyasına dalmaya hazır olun.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Cemre DalyanYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/21/202215 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

32 - Caz: Hayat Gibi Müzik (ft. İlhan Erşahin)

O bir müzik, bir yaşam tarzı ve bir felsefe. Hayata en çok benzeyen sanat dallarından biri, çünkü özünde doğaçlama ve etkileşim var. Peki hayata böylesine benzeyen bir müzikten, hayata dair neler öğrenebiliriz? İsterseniz bunu bir müzisyene, İlhan Erşahin'e soralım.Birkaç albüm tavsiyesi:İlhan Erşahin's Istanbul Sessions - Bir Zamanlar ŞimdiMiles Davis Sextet - Kind of BlueHerbie Hancock - Head HuntersJohn Coltrane - Giant StepsSunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant Gültekin, Umut Barış Genç, Zuhat TaşerSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Cemre DalyanYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/13/202219 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

31 - Sıkılmak Bazen İyidir

Canınız mı sıkılıyor? Belki de bu bölümü dinleyebilirsiniz? Böylece neden sıkıldığımızı ve sıkıldığımızda neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Sıkılmak, kesinlikle çağdaş yaşamın tabularından biri. Ama artık ona yeni bir gözle bakmaya, onu biraz da olsa kabul etmeye ihtiyacımız var."Sen Ben O" podcastini dinlemek için: https://open.spotify.com/show/4Nmm0SwSDbtk828V0Qny4KSunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Oğulcan Ayan, Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/30/202220 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

30 - Uzaylılar Tarafından Ziyaret Edildik mi?

İnanın veya inanmayın, dünya dışı medeniyetlerin gezegenimizi ziyaret ettiklerini öne süren teoriler var. Bu teorilerin kimi UFO gözlemlerine, kimileri ise atalarımızın inşa ettiği medeniyetlere dayanıyor. Peki bu teorilerin arkasında, gerçeklik payı var mı? Uzaylılar tarafından gerçekten ziyaret edildik mi? Ya da edilsek, ne olurdu?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
5/19/202219 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

29 - Deepfake: Duyduklarınıza İnanabilir misiniz?

Sesiniz size mi ait? Belki de artık değildir? Birileri yapay zeka ile sizin sesinizi kullanan bir algoritma yaratabilir. Ve ona istedikleri her şeyi söyletebilirler. Yepyeni bir döneme giriyoruz: Deepfake dünyasına hoşgeldiniz. Bu, artık kulaklarınıza bile güvenemeyeceğiniz bir dünya.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Ant Arın Şermet, Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/22/202222 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

28 - Dünyanın En Ünlü Pisuarı

1917 yılında düzenlenen bir sanat sergisine, birileri sergilenmesi amacıyla bir pisuar gönderdi. Pisuar "R. Mutt" adıyla imzalanmıştı. Ve sanat dünyası birdenbirine kendisini hararetli bir tartışmanın içinde buldu. Bu pisuar bir sanat eseri miydi? Yoksa birileri etkinlikle dalga mı geçiyordu?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/14/202222 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

27 - Sanat Eserine Dönüşmek

Derdinizi anlatmak için ne kadar ileri giderdiniz? Neleri kaybetmeyi göze alırdınız? Bu bölümde, iletişim arzusuyla büyük bedeller ödemeyi göze alanların hikayeleri var. Çünkü onların dertleri hayatı anlatmak. Ve kelimeler ve dil, böylesi ağır bir yükün karşısında bazen çaresiz kalıyor.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Oğulcan AyanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
4/1/202222 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

26 - Şeytan Bunun Neresinde?

Bugün tarihten gelen uğursuz, lanetli ve korkunç bazı sesleri, ve bu seslerin ardındaki gizemi konuşuyoruz. Kötü şöhretli, kırılgan ve ilahi sesli bir enstrümanın ruhumuzu ele geçirdiği söyleniyor. Duyduklarımız bir söylentiden mi ibaret, yoksa bu sesler gerçekten lanetli sesler mi?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Oğulcan Ayan, Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
3/24/202219 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

25 - Kadının Adı Var!

Hiç düşündünüz mü: Ya adınız olmasaydı? Size seslenebileceğimiz isminiz, tarih boyunca yok sayılsaydı? Bu bölümde tarihte bir gezintiye çıkıyoruz. İsimsiz yaşamak zorunda bırakılan ve bu zorunluluğa başkaldıran, onunla mücadele eden insanların hikayelerine yelken açıyoruz: Kadınların hikayelerine.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant Gültekin, Şevval Balkan, Oğulcan AyanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
3/8/202220 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

24 - Ses ile Şifa Bulmak

Duyduğumuz seslerin, hayatımızdaki önemi sandığımızdan daha büyük. Kimi sesler zor zamanlarımızda, hatta sağlığımız bozulduğunda bize yardımcı olabilir. Bazı özel seslerin sağlığımızla nasıl bir ilişkisi var? İç huzurumuzu nasıl sağlıyorlar? Kulaklıklarınızı takın, gözlerinizi kapatın ve seslerin mucizevi etkisine tanık olun.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Oğulcan AyanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
3/2/202218 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

23 - Zamanın Hükümranlığı

Zaman kavramıyla ilişkimiz tarih boyunca sürekli değişti. Modern zamanlarda ise, zamanın özü, doğadan iyice koptu, ve insan aklının kategorileri ona hükmetmeye başladı. Peki ama, acaba biz mi zamana hükmediyoruz, yoksa zaman mı bize hükmediyor?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
2/21/202217 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

22 - Sesimi Duyurmam Gerek: Elektrogitarın Kusurlu Yolculuğu

20. yüzyıla damgasını vurmuş, müzikte yepyeni bir rota açmış bir sesin izini sürüyoruz bu bölümde. Gürültülü olduğu kadar, aykırı da bir ses bu. Onun bu sıradışı karakterinin değerini ise, ancak elektrogitarın dünyasına girdiğimizde kavrayabiliriz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Ant Arın ŞermetSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
2/14/202218 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

21 - Altın Oran

Matematikte, sanatta ve hatta doğada karşımıza çıkan garip bir sayı var. Bu sayı karşımıza öyle yerlerde çıkıyor ki, her şeyin temelinde bu sayının var olup olmadığını kesin olarak söylemek zor. Peki bu sayı evrenin şifresi olabilir mi? Ya da evrenin değilse de güzelliğin şifresi?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Oğulcan AyanSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/27/202218 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

20 - Sessizlik

Dünyamız, dört bir yanımız seslerle dolu. Peki ya hiç ses olmadığında? Bu bölüm, sessizlik üzerine. Sessizlik nedir? Sesler evreninde hangi role sahip? Bize neler hissettirir? Dinlemeyi bitirdiğinizde, artık onu farklı duyacaksınız.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/20/202227 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

19 - Sinemanın Doğuşu

Hepimiz film izlemeyi severiz. Bu bölümde sinemanın, nasıl bir hokus pokusla yedinci sanat olduğunu konuşuyoruz. Sinema ile büyü ve illüzyon arasındaki nasıl bir ilişki var? İki adamın girdiği bir iddia, sinemanın doğuşuna nasıl sebep olmuş olabilir?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Oğulcan Ayan, Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
1/13/202226 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

18 - Apollo 8 ve Dünyayı Değiştiren Fotoğraf

Barış Özcan, yılın son bölümünü canlı yayında miksleyerek kaydetti. Dünyanın en önemli fotoğrafının hikayesi bu. Uzaydan çekilmiş bir dünya fotoğrafı. Bölüm boyunca, önce astronotlarla birlikte Ay'ın yörüngesinde bir yolculuğa çıkıyoruz. Ardından tarihin karanlık sayfalarına bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. Çünkü teknoloji ile insanlığın ilişkisini anlamak için, birkaç adım öteye gitmek ve hayatımıza biraz uzaktan bakmamız gerek.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Barış ÖzcanMüzik Seçimleri: Barış ÖzcanYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/31/202150 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

17 - Zipf Yasası

Konuşurken en sık kullandığınız kelime nedir? Peki ya bu kelimenin sıklığını sizin değil, evrensel bir yasanın belirlediğini söylesem? 111 Hz'in bu bölümünde, yalnızca kelimelerin değil, dünya üzerinde pek çok şeyin dağılımını belirleyen bu gizemli yasayı konuşuyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Zuhat TaşerSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/17/202117 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

16 - ASMR

Fısıltılar, tıkırtılar, hışırtılar. Bu bölümde, son dönemlerin gözde akımından söz ediyoruz. Kimilerine göre garip, kimilerine göre rahatsız edici; bazılarına göre ise rahatlatıcı etkiye sahip olan bir fenomen bu: ASMR. Peki ama, yakın mesafedeki bir mikrofonla kaydedilen bu sesler, nasıl oluyor da üzerimizde böyle bir etkiler uyandırabiliyor? Daha da ilginci, yıllardır adı konulmamış bu his, nasıl oldu da son yılların en çok üretilen içeriğinin temeli haline geldi?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Zuhat TaşerSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/8/202119 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

15 - Açık Kaynak: Birlikten Doğan Güç

Bazı şeyler paylaştıkça çoğalır, öyle değil mi? İşte bu bölümde, paylaştıkça çoğalmış, ve bugün biz farkında olmasak da, dört bir yanımızı sarmış bir şeyi konuşuyoruz: Açık Kaynak Yazılım. Bozulan bir yazıcı, nasıl oldu da açık kaynak felsefesine ilham verdi? Bir adamın "sırf eğlence olsun diye" başlattığı proje, nasıl oldu da dünyanın en büyük projesi haline geldi?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
12/1/202119 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

14 - Saatleri Kim Ayarlıyor?

Bir gün neden 24 saat? Bir dakika, neden "bir dakika"? Bu bölümde konumuz, evrendeki en büyük bilmecelerden biri, yani "zaman". Bu bilmecenin içinde kaybolmak için, hep birlikte bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ve gözle görülemeyen bu şeyi nasıl ölçtüğümüzü, ölçerken kullandığımız sayıların nereden geldiğini ve elbette saatlerimizi neye göre, kime göre ayarladığımızı konuşuyoruz.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
11/16/202119 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

13 - Transhümanizm: İnsanlığın Sınırlarında

Ne kadar hızlı koşabilirsiniz? Veya ne kadar uzun süre nefesinizi tutabilirsiniz? İnsan bedeninin fiziksel sınırları, yapabileceklimizin de limitlerini belirliyor. Peki ya size, yakın bir gelecekte, bu sınırların bugüne dek hiç görülmemiş bir ölçüde genişleyeceğini söylesem? Hatta yakın gelecekte de değil, bugün bile, bilim kurgu filmlerinden pekâlâ aşina olduğumuz cyborglar, aslında aramızda dolaşıyor.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
11/8/202118 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

12 - iyzico Sunar: Bir Tıkla Dünyayı Değiştirenler

Günümüzde aradığımız herhangi bir şeye tek bir tıkla erişmek, bizler için markete gitmek kadar sıradan. Ama internet henüz emekleme dönemindeyken, kimse sanal dünyanın bu noktaya gelebileceğini tahmin bile etmiyordu. Tıpkı internetin geleceği gibi, bu devrimin öncüleri de hiç de tahmin edilemez kişiler arasından çıktı. Peki kimdi bu öncüler? Ve bugün tek tıkla her şeye erişmemizi sağlayan internet devlerinin sıradışı kuruluş hikayeleri neydi?Bu podcast, iyzico hakkında reklam içerir.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Zuhat Taşer, Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaSee Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/28/202124 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

11 - İkarus Aldatmacası: Yüksekten Uçmanın Faydaları

"Çok yükseklerden uçma, sonra düşüşün sert olur!" Buna benzer cümleleri hayatınızda duymuş olmalısınız. Peki ya size, yüksekleri hedeflemenin, çağımızda sandığımızdan daha az tehlikeli ve sandığımızdan çok daha faydalı olduğunu söylesem? Öyleyse, çıtamızı nasıl daha yükseklere koyabiliriz? Ve hedefimize ulaşmaktan bizi alıkoyan o büyük engeli, nasıl aşabiliriz?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Zuhat TaşerSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/18/202117 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

10 - Onarılmaz Bir Dünyaya Doğru

Laptoplar, tabletler, akıllı telefonlar ve akıllı saatler: Gün geçtikçe, daha yüksek teknolojiyi, daha da ufak boyutlarda yanımızda taşıyoruz. Peki ya bunun bir bedelinin olduğunu söylesem? Giderek ufalan boyutlarıyla elektronik aletler, bizi nasıl daha fazla şey satın almaya yöneltiyor? Peki ya eskiyen cihazlarımıza ne oluyor? Dünyada nasıl bir iz bırakıyorlar?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/11/202119 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

9 - Beyaz Gürültü

Öyle bir ses hayal edin ki, bedeninizde bilinçli bir şekilde kontrol edemeyeceğiniz etkiler uyandırsın. Aslında bu sesi gayet yakından tanıyorsunuz, hem de hiç tahmin etmediğiniz kadar yakından. Bu bölümde, bu gizemli sesin izini sürmek için, birlikte biz yolculuğa çıkıyoruz. Sesin sıradışı etkilerine yapılan bir yolculuk bu. Kulaklıklarınızı takmayı ve kemerlerinizi bağlamayı unutmayın.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
9/22/202117 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

8 - Turing Testi: Makineler Düşünebilir mi?

Cep telefonlarımızın asistan uygulamaları sayesinde, yapay zeka gün geçtikçe hayatımızın bir parçası haline geliyor. Ama kullandığımız bu asistan uygulamaları, gerçek manada düşünebilen zeka olmaktan henüz uzak. Peki ama insanlık bugüne dek gerçek anlamda düşünebilen bir yapay zeka geliştirebildi mi? Ya da daha büyük ve felsefi bir soru soralım: Makineler düşünebilir mi?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
9/13/202119 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

7 - Kelimelerin Gücü

Biz insanları, diğer tüm canlılardan ayıran en önemli farklardan biri dile sahip oluşumuz. Kelimeler sayesinde, birbirimizle anlaşıyoruz ve yine onlar sayesinde dünyayı yorumluyoruz. Hatta çoğu zaman, sözcükleri kullanarak düşünüyoruz. Peki ya hiç dil bilmeseydik? Sözcüklerimiz olmadan da düşünebilir miydik?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
9/7/202116 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

6 - Voyager Plakları: Dünyadan Kozmosa Bir Mesaj

İçerisinde bir mesajla okyanusa fırlatılan şişeleri bilirsiniz. Peki bunlardan birinin Carl Sagan'ın öncülüğünde uzayın derinliklerine fırlatıldığını biliyor muydunuz? Üstelik, bu şişedeki mesajın çok önemli bir görevi var: İnsanlığı, evrendeki diğer medeniyetlere, ses kayıtları aracılığıyla anlatmak. Peki sizce Sagan ve ekibi dünyamızı anlatmak için hangi sesleri seçmişti?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant GültekinSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/23/202118 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

5 - Müzikofili: Müzik ve Beyin Öyküleri

Herkes müzik dinlemekten keyif alır. Ama bazı insanların müzikle kurduğu ilişki keyif almanın çok ötesinde. Bu bölümde, müzik dehalarının zihnine ve müziğin mucizevi etkilerine bir yolculuk yapacağız. Dinlediğimiz müzik bizi nasıl etkiliyor? Bir müzik dehasının zihni nasıl çalışır? En ilginci de, yıldırım çarpması ile müzisyenlik arasında nasıl bir bağlantı olabilir?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Zuhat TaşerSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/16/202119 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

4 - Alevlerle Yaşamak

Bir haftayı aşkın bir süredir, Türkiye'nin dört bir yanındaki ormanlardan yangın haberleri ile yaşıyoruz. Yangın, ağaçlarlarla birlikte, canımızı da yakıyor. Bizim ise biraz sakinleşip, sormamız gereken sorular var: Ormanlar neden yanar? Yangınların giderek daha büyük alanları etkilemesinin sebebi ne? Ve elbette, biz yangınlar karşısında ne yapabiliriz?Esmiyor Podcast'i dinlemek için: https://dinle.podbee.co/esmiyor/Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant Gültekin, Zuhat TaşerSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
8/6/202124 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

3 - CRISPR: Yüzyılın Genetik Devrimi

Dünyanın en küçük canlılarından birinin içinde bilimin bugüne dek rastladığı en güçlü araçlardan biri saklı. CRISPR adı verilen bu araç hastalıkları yok etmemizi, hatta insanın genetik kodunu yeniden yazmamızı mümkün kılabilir. Ancak dikkatli olmakta fayda var çünkü bilim ve genetiğin bu tehlikeli dansı, distopik bir geleceğe de göz kırpıyor.Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Berkant Gültekin, Zuhat TaşerSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
7/26/202119 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

2 - Bin Yüzlü Kahraman

Mitolojiden edebiyata, efsanelerden sinemaya, insanlık olarak hikaye anlatmaktan asla vazgeçmedik. Bu hikayelerin çoğunda, aslında birbirinin birer kopyası kahramanlar yarattık. Peki, size tüm bu kahramanların birbirinin aynısını olduğu söyleseydim; ne derdiniz?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Zuhat TaşerSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
7/13/202116 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

1 - Geleceğin Sesini Tasarlamak

Duyduğumuz sesler, dünyayı algılayışımızı şekillendiriyor. Bu yüzden, geleceğe yön verecek icatların çıkardığı sesleri tasalarlamak, geleceğin sesini tasarlamak demek. Peki bugün hayatımızın bir parçası olan bilgisayarlar ve telefonların çıkardığı sesler nasıl tasarlandı? Ve gelecekte duyacağımız sesler nasıl olacak?Sunan: Barış ÖzcanHazırlayan: Zuhat TaşerSes Tasarım ve Kurgu: Metin BozkurtMüzik Seçimleri: Umut Barış GençYapımcı: Podbee MediaBu podcast, Cambly hakkında reklam içerir.Cambly'nin %60 indirimden 60hz koduyla yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzCambly Kids'in %60 indiriminden 60hzkids koduyla yararlanmak için ise aşağıdaki linke tıklayın.https://cambly.biz/60hzkidsBu podcast Samsung hakkında reklam içerir.Sen de Galaxy A54 ile tanışmak için şimdi aşağıdaki linke tıkla.https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-green-256gb-sm-a546elgdtur/See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
7/5/202119 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

111. Frekansa Hoş Geldiniz!

Merhaba, ben Barış Özcan. 111 Hz’e hoş geldiniz.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
6/30/20211 minute, 42 seconds