Winamp Logo
Ayıptır Söylemesi Cover
Ayıptır Söylemesi Profile

Ayıptır Söylemesi

Turkish, Education, 3 seasons, 23 episodes, 14 hours, 16 minutes
About
KızBaşına ekibi olarak 2017 senesinden beri toplumsal cinsiyete dayalı ayrımcılık ve şiddeti önleme amacıyla çalışan bir ekibiz. “Toplumsal Ayıpların” günlük yaşantımızı derinden etkileyen bir mesele olduğunu fark ettik ve hayatımızın her alanında karşılaştığımız farklı tabuları gündeme getirmek istedik. Ve nihayetinde birbirinden çeşitli dertleri olan ekip üyelerimizi toplayıp, AyıptırSöylemesi podcast serimizi başlattık! Her hafta farklı konuklarımızla başka bir “el alem” kaygısını masaya yatırmaya, birlikte gülmeye, ve toplumsal ayıpları kırmaya geldik. Kapak tasarımı: Defne Sağol
Episode Artwork

#ayıptırsöylemesi Komiğiz

Ayıptır Söylemesi Komiğiz bölümümüzde sosyal medyada video içerikleri üreten Simay Dal'la birlikte videolarını çekmeye nasıl başladığını, kendi çevresinde ve sosyal medyada maruz kaldığı komik kadın olmaz önyargılarını, ve bu gibi durumlarla nasıl başa çıktığını konuştuk. Ayrıca, meslek gruplarında neden hala kadın cinsiyet diye belirtildiğini de komik kadın elbette olur konsepti içerisinde tartıştık. Yeni bölüm spotify linki bioda! Not: Kadınlar kahkaha da atar, kahkaha da attırır.
7/26/202132 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

#ayıptırsöylemesi Bizim Varlığımız Ayıp

#ayıptırsöylemesi Bizim Varlığımız Ayıp bölümümüzde serotonin kaynağı Berat Bebek ile LGBTIQA+ çatısı altında kimler var, love is love sloganı kapsayıcı mı, LGBTIQA+ çocuklar ve çok daha fazlasını konuştuk. Bu rengarenk Pride ayı özel bölümümüzü dinlemeyi unutmayın. Kendimizi sevmek için onay beklemedigimiz nice onur haftalarına!
6/21/202143 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

#ayıptırsöylemesi Drag Queeniz

Ayıptır söylemesi Drag Queen'liği konuştuğumuz bu bölümde Drag Queen olmanın benzersiz ve ihtişamlı yanını, Onur Ayı'nda daha da coşan renkleriyle, üretme tutkusuyla ve performans enerjisiyle Gia Androgyny'den dinledik. Kendisinin bir drag karakterini nasıl yarattığını ve hayranlık uyandıran showlarını da konuştuk.
6/7/202135 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

#ayıptırsöylemesi Nedir?

Toplumsal ayıpların, tabuların günlük yaşantımızı her alanda etkilediğinin hepimiz farkındayız. Bizler de bu tabuları yıkmak, toplumsal ayıpları gündeme getirmek istedik ve nihayetinde birbirinden çeşitli dertleri olan ekip üyelerimizi toplayıp, Ayıptır Söylemesi serimizde konuştuk! mail: [email protected] Instagram/Twitter: kiz_basina
5/17/20212 minutes, 35 seconds