Winamp Logo
Automatky Cover
Automatky Profile

Automatky

Czech, Political, 1 season, 50 episodes, 9 hours, 47 minutes
About
Internet a přehršel informací bezstarostnému mateřství moc nepřispívá. Protichůdné názory na vás skáčou každý den a webové diskuse čtenářky často znejišťují. Předávání informací z generace na generaci dnes skoro neexistuje. Jak se potom máte rozhodnout, jestli „zabít“ dítě lepkem z bílého pečiva, nebo nechat zakrnět jeho jazykové svalstvo, když mu rohlík nedáte? I proto vznikl pořad Automatky.
Episode Artwork

Automatky s profesionální chůvou: Evropské děti jsou lépe vychované než ty v USA

Jade Ryan se hned po střední škole rozhodla, že chce být chůva. Udělala si certifikovaný kurz a z rodné Austrálie nejdříve odjela pracovat do Velké Británie, následně do USA a Kanady a pak zamířila do Evropy. Posledních šest let pečuje o děti v Mnichově, které k jejímu překvapení přirozeně konzumují ovoce a zeleninu a jejich rodiče jsou překvapivě fajn.Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/3/201914 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Automatky s umělkyní Kačou Olivovou: Mateřský tělo je požehnaný a břicho je takovej dárek

Finalistka letošní Ceny Jindřicha Chalupeckého, nastupující pedagožka pražské AVU, kurátorka a performerka, jejíž umění se posledních šest let točí okolo mateřství, Kača Olivová den po vyhlášení vítěze Ceny Jindřicha Chalupeckého přijala pozvání do Automatek. A nikomu nevadilo, že nevyhrála.Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/27/201831 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Podnikání v mateřství je podnikání s jiným příběhem, říká Kateřina Piliarik v Automatkách

V České republice stále přibývá žen podnikatelek, které jsou před, na nebo po mateřské dovolené. Jednou z nich je i Kateřina Piliarik, matka tří dětí, která stojí za projektem Ani-Muk, kreativně-edukativní krabicí pro děti.Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/18/201816 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Automatky s Terezou Stehlíkovou: Po čtyřicítce si mateřství užívám mnohem víc

Vizuální umělkyně a vysokoškolská pedagožka žijící v Londýně Tereza Stehlíková navštívila Automatky v roce 2017. Tehdy jsme mluvily zejména o jejím globálním projektu 4Gen, který se zabývá psychogenealogií (biologickým propojením generací, kdy se rodově předávají pozitivní prožitky, ale i traumata) čtyř generací žen v jedné rodině. Tentokrát Tereza přivezla nejen informace o svém novém čtyřgeneračním ženském filmu, ale i druhou dceru, kterou porodila ve 43 letech.Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/5/201819 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Automatky: Žádné kroužky ani ovoce pro děti. Proč českým samoživitelkám hrozí chudoba?

Dana Pavlousková před rokem založila neziskovou organizaci s názvem Klub svobodných matek a stejnojmennou facebookovou skupinu, kde se aktuálně sdružuje více než 7000 žen. V květnu letošního roku zaujala pozornost médií a veřejnosti výsledkem průzkumu Jak se žije matkám samoživitelkám v ČR. Dana Pavlousková přijala pozvání do Automatek.Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/1/201830 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Automatky: Jaké to je být matkou na Novém Zélandu?

Automatky se po dlouhé letní pauze opět vrací s premiérovými díly. Celé září budeme v Automatkách cestovat s rodiči po celém světě. Začínáme s Češkou, která porodila dítě Samoanovi na Novém Zélandu. Můžete se těšit i na rozhovory s rodiči, kteří s dvouletým chlapečkem cestují po celém světě na všech možných dopravních prostředcích (včetně kola), s otcem, který je na rodičovské v Norsku, a s šéfredaktorkou RW Ivou Jonášovou, která letos jela na dovolenou do Afriky.Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/5/201817 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Automatky o rozvodu: Dřív lidé věřili, že je do manželství svedl Bůh. Co všechno je dnes jinak?

Rozvodová statistika se v České republice – a v západních zemích obecně – už roky výrazně nemění. Stále platí, že více než polovina sezdaných párů se rozvádí. Rozvod se stal tématem i pro Automatky, do kterých přijala pozvání psycholožka a terapeutka Pavla Koucká.Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/26/201820 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Automatky o Aeroškole: Nejsme filmová akademie, ale úspěch našich absolventů nás těší

Kino Aero slaví 20 let své novodobé existence. Poprvé bylo ale otevřeno už v roce 1933 za osobní účasti Lídy Baarové, Hugo Haase, Vladimíra...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/24/201817 minutes
Episode Artwork

Automatky s šéfredaktorkou Radia Wave: Po porodu jsem jako žena vyrostla ve všech směrech

Tři týdny po porodu se vrátila do práce, s partnerem založila vlastní rádio, učila na VOŠP, pracovala v České televizi a Českém rozhlase.Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/10/201821 minutes
Episode Artwork

V životě nám schází skromnost, vděčnost a trpělivost, říká terapeutka pro rodiče Pavla Koucká

Už v roce 1969 přišel izraelský psycholog a dětský terapeut Haim Ginott s termínem helicopter parenting.Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/13/201720 minutes
Episode Artwork

Maorské porodní tradice: jak se vytváří pouto mezi rodiči a nenarozeným dítětem?

Hostem Automatek byl maorský šaman Te Kaha, který nedávno přijel do Česka hovořit o porodních tradicích svého lidu. Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/6/20176 minutes
Episode Artwork

Tereza Stehlíková v Automatkách: Ženy si v rodinách předávají zvyky i traumata

Tereza Stehlíková žije 27 let v Londýně, zabývá se vizuálním uměním, vyučuje na University of Westminster a vystudovala...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/1/201719 minutes
Episode Artwork

Indonesistka Michaela Budiman: Své děti jsem v šátku nikdy nenosila

Michaela Budiman stojí za obnovením oboru indonesistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/18/201720 minutes
Episode Artwork

Automatky: Být dobrá máma dnes nestačí, nároky jsou obrovské

Marek Herman je známý lektor osobního rozvoje. Proslavil se zejména jako autor knihy Najděte si svého marťana.Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/11/201718 minutes
Episode Artwork

Automatky s pěstounkou Janou Luhanovou: Rasismus je v naší společnosti zakořeněný

Jana Luhanová i přes cystickou fibrózu donosila a porodila dvě zdravé děti, Alžbětu a Šimona.Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/4/201718 minutes
Episode Artwork

Automatky s Kateřinou Šorejsovou, která snila o tradičním porodu domorodkyň na Novém Zélandu

Kateřina Šorejsová poprvé rodila ve 30 letech. Naposledy ve dvaačtyřiceti. Dnes má dvanáctiletého syna, šestiletou a pětiměsíční dceru. Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/27/201720 minutes
Episode Artwork

Automatky: I falešná Pařížanka může být opravdová matka

Kamila Boudová je známá česká propagátorka udržitelné módy.Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/20/201719 minutes
Episode Artwork

Automatky: Jak být zároveň matkou a válečnou reportérkou v Sýrii

Markéta Kutilová a Lenka Klicperová se jako jedny z mála Češek už od roku 2014 vydávají do Sýrie...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/13/201719 minutes
Episode Artwork

Automatky: Jak se cestuje bílé matce a pětileté dceři po Africe? Kde je vůle, tam je cesta

Říká se, že Tanzanie je Afrika pro začátečníky. Najdete v ní safari i původní kmeny Masajů přístupné turistům. Navíc Zanzibar prý skýtá jedny ...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/6/201719 minutes
Episode Artwork

Automatky s Danielou Komatovič: Jaké to je být světově uznávanou designérkou a matkou dvou synů?

Daniela Komatovič coby grafická designérka Daniela Krákorová potkala ve 23 letech svého budoucího srbského manžela Aleksandara. Ten tehdy přišel do Prahy ...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
8/30/201719 minutes
Episode Artwork

Automatky: Jsem cholerik a bral jsem si dětský pláč osobně. Jaké je šestinedělí pro muže?

Jonáš Zbořil a jeho partnerka Marcela se po pár letech vztahu domluvili, že za rok počnou dítě. A přesně za rok se jim to povedlo. Jonášovi je devětadvacet a jeho p...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
8/23/20171 minute
Episode Artwork

Automatky o umění: Mateřská revoluce s Mothers Artlovers

Jedna z nejzásadnějších umělkyň současnosti Marina Abramovich se loni nechala slyšet s otevřeným prohlášením, že podstoupila tři potraty. Pro německý Tagesspiegel A...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
8/16/20171 minute
Episode Artwork

Automatky: Eurytmie – školení vůle nejen pro naše děti

Jitka Radová už v devadesátých letech sháněla alternativní školu pro svoje dvě dcery. Našla waldorfskou školu, podřízenou německé asociaci. Měla tedy jistotu, že al...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
8/9/20171 minute
Episode Artwork

Automatky: Nosila smrtelně nemocné dítě a odmítla potrat. Dnes o zkušenosti přednáší

Martina Dbalá v průběhu svého třetího těhotenství zjistila, že dítě uvnitř její dělohy trpí anencefalií. Smrtelnou vývojovou vadou, kvůli které se dítěti nevyvíjí m...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
8/2/20171 minute
Episode Artwork

Automatky: Nechat děti doma s manželem je ohromná výhoda

Minulý týden byl hostem Automatek otec třech dcer Jan Prekop. Tento týden přišla jeho žena, živitelka rodiny. Honza se doma stará o tři dcery, Hanka pracuje jako ve...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/21/20171 minute
Episode Artwork

Otec tří holčiček v Automatkách: rodičovskou by si měl vyzkoušet každý

V České republice stále převládá tradiční model péče o děti. Matka se stará, zatímco otec je v práci. Statistiky hovoří o zhruba třech procentech případů, kdy je to...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/14/20171 minute
Episode Artwork

Automatky: Umíte správně dýchat?

Většina z nás využívá pouze 20 % kapacity svého dechu. Správné, vědomé dýchání přitom uvolňuje napětí a stres, pomáhá dobrému trávení, posiluje pánevní dno a naprav...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/7/20171 minute
Episode Artwork

Automatky: Dítě se může ztratit kdekoliv. Ví to vaše, co má dělat?

Celoevropská síť krizové linky 116 000 Missing Children Europe letos vyvinula mobilní aplikaci s názvem Remumber. Aplikace naučí děti zapamatovat si telefonní číslo...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
5/24/20171 minute
Episode Artwork

Automatky: Termín porodu je orientační datum. Ve čtyřicátém týdnu se žádné drama nekoná

Týden respektu k porodu letos prolamuje úzus čtyřicátého týdne těhotenství. Takzvaný čtyřicátý týden je mezník, podle kterého se určuje přenášení neboli potermínová...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
5/17/20171 minute
Episode Artwork

Automatky s Dědkem kořenářem: Před heřmánkem klekni, před bezinkou smekni

Před heřmánkem klekni, před bezinkou smekni, praví staré české pořekadlo. Pokud jste ještě nepropadli DIY šťávám a limonádám, teď je na to ten pravý čas. Začíná tot...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
5/10/20171 minute
Episode Artwork

Automatky o autismu: český konejšivý přístup včasné diagnostice nepomáhá

V České republice se každý rok narodí tisíc dětí s poruchami autistického spektra, mezi něž spadají různé formy autismu a Aspergerův syndrom. Všechny tyto poruchy s...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
5/3/20171 minute
Episode Artwork

Nevidomá matka v Automatkách: Žijeme běžný rodinný život

Kateřina Lusková je šestadvacetiletá vdaná pracující žena. S jednatřicetiletým manželem vychovávají čtyři a půl roku starou dceru Elišku. Kateřina je od dvaceti let...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/26/20171 minute
Episode Artwork

Automatky: Tinder je jako bar na internetu

„Téma děti je v seznamkách i v životě hodně silný filtr, podle kterého je dobré se řídit, a patří do toho i informace, zda ještě chci, nebo nechci děti,“ říká psych...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/19/201719 minutes
Episode Artwork

Automatky: Při rozvodu má i soud lidské cítění

V roce 2012 vznikl charitativní projekt manželů Tykačových s názvem Women for Women. Organizace poskytuje pomoc matkám s dětmi v nelehkých životních situacích. Nabí...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/12/20171 minute
Episode Artwork

Automatky: Dědek kořenář radí, jak na jarní očistu

„Nejšpičkovější kombinace je čerstvá jarní kopřiva, list pampelišky a list břízy a k tomu nějaká kytka, co vám zbyla od loňska, špetka heřmánku, mateřídoušky, co má...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/5/20171 minute
Episode Artwork

Automatky: Děti mohou zažít život ve tmě díky speciální hmatové knize

V roce 2011 získala Kateřina Kubánková cenu za Excelentí studentský design za hmatovou knihu pro nevidomé děti se slovenským názvem Zatoulané bodky. O pár let pozdě...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/29/20171 minute
Episode Artwork

Automatky: Proleťte se ve spacácích s dětmi do vesmíru a zpět na festivalu Malé oči

V pondělí 20. března začal v pražském kině Bio Oko festival Malé oči, který je určený uzavřeným skupinám z mateřských a základních škol a družin. Hlavní program bud...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/22/20171 minute
Episode Artwork

Automatky: Model společné péče o děti s bývalou partnerkou funguje!

Více než polovina sezdaných párů se rozvádí a podle dostupných statistik počet dětí, které vyrůstají v neúplných rodinách, stále roste. Nemusí to ale nutně znamenat...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/15/20171 minute
Episode Artwork

Automatky: Když se český hokejista stane odborníkem na čínskou medicínu

Dvacet let byl vrcholovým hráčem ledního hokeje, v šestadvaceti ho dostihly zdravotní problémy. Doktoři tvrdili, že mu nic není, a tak vyhledal odbornici na čínskou...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/8/20171 minute
Episode Artwork

Automatky o dětské rakovině: Nemá cenu se ptát, co jsme jako rodiče udělali špatně!

„Diagnóza nádorového onemocnění v dětském věku, až na 10 % dětí, u kterých je daná geneticky, nemá jasnou příčinu,“ říká MUDr. Lucie Hrdličková z Kliniky dětské hem...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/1/20171 minute
Episode Artwork

Automatky: Jak sladit pracovní a rodinný život a docílit trvalejšího a pevnějšího svazku? Pomůže nám stát!

Loni v listopadu odstartovala kampaň Odboru rovnosti žen a mužů na Úřadu vlády s názvem To je rovnost. První část se týkala prevence domácího násilí (o které jste m...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/22/20171 minute
Episode Artwork

Automatky: O menstruaci s Dianou Fabiánovou

Před osmi lety proběhla premiéra dokumentárního filmu slovenské režisérky Diany Fabiánové Měsíc v nás. Film pojednávající o menstruaci od té doby objel celý svět a ...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/8/201718 minutes
Episode Artwork

Automatky: Tajemství Zázračného úklidu

„Pokud si myslíte, že uklízení představuje nekonečnou dřinu, které se musíte dennodenně věnovat, je to zásadní omyl.“ … „Dovednost třídit, ukládat a podobně, není z...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/25/201717 minutes
Episode Artwork

Automatky s Laurou Janáčkovou: Životním úkolem ženy je vhodně zvolený partner

„To nejdůležitější, co žena musí za celý svůj život udělat, není kariéra, ale vhodně zvolený partner. Hloupé je, že se nám do toho plete zamilovanost. A většinou se...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/11/201718 minutes
Episode Artwork

Automatky s Laurou Janáčkovou: Základ fungujícího sexu je orgasmus ženy

„Existují muži, kteří nechtějí mít sex v těhotenství, protože pro ně žena, budoucí matka, ztratila atraktivitu, což mi přijde naprosto patologické. V případě, že má...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/4/201719 minutes
Episode Artwork

Šťastná vdova se třemi dětmi. Krkavčí matka v Automatkách

Veronika Hurdová je mladá vdova se třemi malými dětmi. Když byla ve třetím měsíci těhotenství s posledním potomkem a měla už tříletou dceru a dvouletého syna, její ...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/28/201618 minutes
Episode Artwork

Automatky: Domácnost bez odpadu s Beou Johnson

Během deseti dní promluvila na dvaceti přednáškách v pěti zemích Evropy a při cestě nevyprodukovala žádný odpad. To tvrdí na svém blogu Zero Waste Home minimalistka...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/21/201617 minutes
Episode Artwork

Automatky: Matky se musí naučit bojovat za své pracovní podmínky

Loni v prosinci jsme v Automatkách informovali o studii, ze které vyplývá celospolečenský negativní dopad nezaměstnanosti matek v České republice. Situace se za pos...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/14/201617 minutes
Episode Artwork

Ohrožené děti v Automatkách: Pomoct můžeš i ty

„Tisíc dětí ročně končí za branami dětských domovů. Osmdesát procent z nich končí v tzv. černé díře,“ říká Klára Chábová, předsedkyně spolku Mimo domov, která se za...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/7/201619 minutes
Episode Artwork

Automatky: Výchova dětí v bilingvních rodinách

„Ve vícejazyčné rodině by měl každý rodič hovořit na dítě svou mateřštinou,“ říká psycholožka, psychoterapeutka a spoluautorka publikace Bilingvismus a interkulturn...Všechny díly podcastu Automatky můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/23/201620 minutes