Winamp Logo
Aréna N Cover
Aréna N Profile

Aréna N

Czech, News, 1 season, 44 episodes, 1 day, 9 hours, 3 minutes
About
Politický podcast Deníku N, moderují Renata Kalenská a Jan Moláček. Vychází každý týden.
Episode Artwork

Můžu k vám přijít? Chci se svěřit, potřebuji pomoct. Poslankyně Urbanová pomáhá lidem zažívajícím domácí násilí

„Dítě se nebrání, neřekne ne. Neřekne ‚au, to bolí’. Nikomu se nesvěří, je to tajemství. Je rádo, že si ho konečně někdo všímá, tak to přece chvíli vydrží.“ Poslankyně STAN Barbora Urbanová, která spoluzaložila organizaci Pod svícnem, popisuje v Aréně N mimo jiné i to, jak začíná sexuální násilí na dětech.
6/30/202343 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Pokud Blažek překročí další linii, tak by to mělo být buď on, nebo my, říká Gregorová

Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová očekává garance, že ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) nebude ovlivňovat vyšetřování brněnské bytové kauzy. Pokud by vyšly najevo další kroky, které by toto podezření vyvolávaly, měli by podle ní Piráti požadovat buď jeho konec nebo sami odejít z vlády. Strana odhlasovala, že Blažek ohrožuje důvěru ve spravedlnost. Gregorová, která hlasování vyvolala, v Aréně N odmítla, že by se tak chtěla zviditelnit před evropskými volbami.
6/21/202335 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Soudržnost pětikoalice je malý zázrak, říká Vystrčil

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) očekává v následujících měsících větší pnutí ve vládní koalici. Její dosavadní soudržnost přičítá umírněnému vystupování premiéra Petra Fialy a ochotě všech stran ke kompromisu. Některá rozhodnutí ale podle něj nejsou ideální a koalice je musí zbytečně korigovat. Vystrčil v Aréně N vysvětloval také senátní peripetie kolem ústavních soudců a řekl i svůj názor na fotku europoslance ODS Jana Zahradila s čínským velvyslancem.
6/9/202336 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Zvenčí mi přijde nedostatečné, že se kauza Wollner uzavřela jen jeho odchodem, řekl zvolený ředitel ČT Souček

Nově zvolený generální ředitel ČT Jan Souček chce mluvit s redakcí pořadu Reportéři ČT o dalším směřování a obsazení. V Aréně N řekl, že odchod bývalého šéfredaktora Marka Wollnera nepokládá na základě dostupných informací za dostatečnou reakci na obvinění ze sexuálního obtěžování a šikany. Souček vystřídá Petra Dvořáka v říjnu, v podcastu mluvil o svých prioritách.
6/8/202338 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Když je třeba, jsme rebelové, jindy zase konsenzuální vyjednavači, říká Pirátka Richterová

Podmínky pro provozování škol jsou moc přísné, vláda je musí zmírnit. Do budov se pak vejde výrazně víc dětí, navrhuje místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová. V podcastu Aréna N mluví také o vládním angažmá Pirátů, kteří v dolní komoře disponují čtyřmi poslanci.
6/2/202352 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Mám strach volit do Ústavního soudu Baxu, řekl senátor ODS Tomáš Goláň

Předseda ústavně-právního výboru Senátu Tomáš Goláň v Aréně N prohlásil, že z trojice nominandů Petra Pavla na ústavní soudce by byl ochoten volit ústavního právníka Jana Wintra. V případě bývalého šéfa Nejvyššího správního soudu Josefa Baxy stále neví, jak se rozhodne, zatímco u bývalé soudkyně NSS si je jist. Tu volit nebude.
5/23/202339 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Balíček bych neobstruoval, je to odpovědnost vlády, říká Nacher

Poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher kritizoval v Aréně N vládu za zvyšování daní firmám a další prvky konsolidačního balíčku. Nepokládá ho ale za věc, kterou by měla opozice ve Sněmovně obstruovat. Na rozdíl od penzijní reformy, kde podle něj koalice s opozicí musí najít shodu. Nacher v podcastu mluvil také o příklonu ANO k národoveckým a konzervativním postojům.
5/11/202337 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Babiš v objetí s Klausem u Orbána vypovídá o tom, jak se síly přelévají, říká Němcová

Podle senátorky Miroslavy Němcové (ODS) se na neoblibě kabinetu Petra Fialy podepisuje nejistota lidí, za kterou vláda částečně může sama. Němcová doufá, že do podzimu navzdory protestům projde konsolidační balíček a důchodová reforma. Někdejší předsedkyně Sněmovny v Aréně N srovnává také tehdejší a nynější obstrukce v dolní komoře.
5/5/202335 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Své děti jsem bil, ale přiměřeně, říká senátor za KDU-ČSL Jiří Čunek

V polovině května to bude sedm let, co česká vláda podepsala Istanbulskou úmluvu. Udělala to jako jedna z posledních zemí Evropské unie a stále ještě smlouvu neratifikovala. Senátor a bývalý předseda KDU-ČSL Jiří Čunek se proti tomuto paktu v Aréně N rezolutně staví, přiznává ale zároveň, že celý text Istanbulské úmluvy nikdy nepřečetl. Je přitom přesvědčen, že ratifikace by v otázce násilí na ženách nezměnila absolutně nic.
4/28/202351 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Lídr eurokandidátky by byla zajímavá výzva, ale rozhodne se až v září, říká Farský

Místopředseda Starostů a nezávislých Jan Farský potvrdil, že chce kandidovat do Evropského parlamentu. STAN podle něj pravděpodobně postaví samostatnou kandidátku. Farský řekl, že jednal s předsedy KDU-ČSL a TOP 09, ale bez výsledku. Bývalý poslanec v podcastu mluví také o své stáži v USA, kvůli které se vzdal mandátu, i kauzách hnutí STAN.
4/20/202341 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Vládě bych odpustil, kdyby málo bojovala s inflací. Ale ona ji přiživuje, říká Kalousek

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek ostře kritizoval návrh současného šéfa resortu Zbyňka Stanjury (ODS) na úpravu DPH. Podle Kalouska zvýší inflaci. Někdejší předseda TOP 09 také potvrdil, že zvažuje kandidaturu do Evropského parlamentu, kterému by dal přednost před Senátem. Zatím ale podle něj není rozhodnuto o ničem.
4/12/20230
Episode Artwork

Neumím definovat, co je to dezinformace, říká vládní poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar

Pozor, všechno, co tam máte, může být použito proti vám. Tohle by řekl vládní poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar jako rodič dětem. A nejde jen o čínskou aplikaci TikTok, před kterou varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, ale třeba i o Facebook. Pojar by ale nevěřil ani Telegramu, který vznikl v Rusku a o němž se tvrdí, že se do jeho skupin nedá dostat. Nevěřte tomu, že je něco neprůstřelné. Není nic, co by bylo neprůstřelné. Záleží na tom, kdo střílí. Jsou tací, kteří se mohou dostat všude, říká vládní poradce.
4/4/202349 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Na akci ČSSD bych Babiše nezval, u odborů jsem byl host, říká Šmarda

Předseda ČSSD Michal Šmarda je přesvědčen, že se k sociální demokracii začínají vracet voliči, vzestup je ale podle něj velmi pomalý. V Aréně N také vysvětloval, proč vystoupil na odborářské demonstraci s Andrejem Babišem a politiky z SPD a KSČM.
3/29/202339 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Je dobře, že prezident valorizaci podepsal. Jeho povinnost je vládě pomáhat. Obracet na Ústavní soud by se neměl, říká Rychetský

Pavlu Rychetskému za čtyři měsíce skončí mandát předsedy Ústavního soudu a chystá se opustit prostředí justice. V Aréně N mluvil nejen o tlacích bývalého prezidenta Miloše Zemana na soudy, ale i o budoucí podobě ÚS. Vyjádřil se i k minulosti Petra Pavla, jemuž v rámci gratulace ke zvolení sdělil, že výsledek prezidentských voleb znamená vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí. Co se týče zákonné úpravy valorizace důchodů, Rychetský prohlásil, že podpis vládního návrhu považuje za prezidentskou povinnost, ovšem obracet na Ústavní soud by se podle něj prezident Petr Pavel neměl.
3/24/202344 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Můžeme být poslední generací, která zažije demokracii. Čaputová a Pavel v Prezidentské debatě N

Prezident Petr Pavel během své první návštěvy Slovenska diskutoval s prezidentkou Zuzanou Čaputovou o budoucnosti obou zemí i Evropy. „Pokud si někdo představuje, že když přestaneme Ukrajině dodávat zbraně, Rusko dosáhne prozření a nastane kompromis, je to naprostá iluze. Stačí se podívat do historie, do toho, jak Rusové vnímají svět.“ Poslechněte si záznam z debaty.
3/14/20231 hour, 19 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Jadernou zbraň Rusko nechystá, takže jod nevykupujte, říká český velvyslanec při NATO Landovský

„Válka je svět v malém. Potřebujete mít kde vyprat prádlo, potřebujete i mobilní márnice,“ říká český velvyslanec při NATO Jakub Landovský. Podle něj bude Ukrajina od Západu chtít vždycky víc, než kolik dostává, protože vede existenciální boj. Volodymyr Zelenskyj prý v každém případě dostává denně „tuny a tuny munice“ a v rámci kapacit obranného průmyslu je to maximum možného.
3/8/202341 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Babišovi by vyhovovalo, kdybych zavolal ochranku a udělal z něj mučedníka, říká Bartošek

Za exhibici trapnosti označil místopředseda Sněmovny a KDU-ČSL Jan Bartošek jednání opozice během páteční schůze, kterou v nejvypjatějších momentech řídil. Koalice omezila čas na vystoupení i řečníkům s přednostním právem, na což podle opozice nemá právo. Andrej Babiš odmítl odejít od řečnického pultu a obstoupili ho další opoziční poslanci. Bartošek mu vypnul mikrofon.
3/7/202334 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Hrubě se mi nelíbilo, že jsem s Udženijou na billboardech, ale nemohla jsem s tím nic dělat, říká Hana Marvanová

Senátorka a zastupitelka Hana Marvanová v Aréně N popisuje anabázi kolem volby pražského primátora. Bohuslava Svobodu se prý snažila dvě hodiny přesvědčit, že jeho samostatné zvolení do funkce by bylo protizákonné a znamenalo by jednu žalobu za druhou. „Řekl mi, že je mu to jedno, protože takových žalob už bylo... Primátorem prý být musí," popisuje Marvanová.
2/22/202346 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Nenapadá mě, který můj klient by po mě mohl chtít schůzku s prezidentem, říká Kolář

Budoucí externí poradce prezidenta Petr Kolář odmítl, že by se mohl dostat do střetu zájmů, přestože bude dál působit jako konzultant pro soukromé firmy. Pokud bude některý z jeho klientů usilovat například o doprovázení prezidenta na zahraniční cestu, odkáže ho prý na oficiální postup. Odpovídal také na otázky týkající se americké lobbistické firmy Squire Patton Boggs, s níž externě spolupracuje, a která do loňska pracovala také pro ruskou banku Gazprombank. Kolář v podcastu řekl, že o tom nevěděl.
2/14/202349 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Rakušan nelpí na pátku, přehoďme jednodenní volby na neděli, řekl Lacina

Ministr vnitra a předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan nekonzultoval svůj návrh na jednodenní volby v pátek v rámci hnutí. V Aréně N to řekl místopředseda STAN a poslanec Jan Lacina. Rakušanův návrh schválila vláda, Lacina chce po dohodě s ministrem ve Sněmovně přesunout volby na neděli.
2/6/202338 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Na Hradě se pohybuje soukromá bezpečnostní agentura, policie má pokyn ji nekontrolovat, řekl prezident Pavel

Uděláme si závodní dovolenou, s Milošem Zemanem se sejdeme asi za deset dní, říká v Aréně N nově zvolený prezident Petr Pavel. Ohledně situace v prezidentově sídle má prý od lidí ze Zemanova okolí zatím jen kusé informace, už dnes ale velmi kritizuje přítomnost soukromé bezpečnostní agentury na Hradě. Ta má prý všude neomezený přístup, a pokud se prokáže, že byla placena z prostředků na chod hradní kanceláře, „bude to evidentně zneužití veřejných prostředků“, uvedl nový prezident příklad okolností, za kterých by uvažoval o podání trestního oznámení.
2/2/202343 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Babiš chce být prezident za jakoukoliv cenu, očekávám ještě něco velmi osobního proti Pavlovi, říká politolog Charvát

Podle politologa Jana Charváta vsadil Andrej Babiš závěr kampaně na jednu kartu a musí stupňovat nadbíhání proruským a extremistickým voličům. Tato scéna podle Charváta Babiše vnímá jako pragmatika bez hodnot, kterým bude možné manipulovat tlakem ulice. Expert na extremismus v podcastu vysvětluje i pozici Tomia Okamury, který jako jeden z mála proruských lídrů Babiše nepodpořil.
1/24/202344 minutes
Episode Artwork

Petr Pavel neumí oslovit katolické voliče, potřebuje autoritu arcibiskupa Graubnera. Ten rozhodne volby, říká Michopulos

Před druhým kolem prezidentské volby, ve které se utkají generál Petr Pavel a předseda ANO Andrej Babiš, přišel do Arény N diskutovat marketingový expert Petros Michopulos. Věnoval se především Andreji Babišovi, který je pro něj husákovský udavač, a Tomiu Okamurovi. Toho označuje za blba a jeho SPD za pátou kolonu gangsterského režimu v Moskvě.
1/17/202348 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Balogová, Šimůnek a Tomášek v Debatě N: příští prezident očima šéfredaktorů

Vrchol prezidentské kampaně očima šéfredaktorky slovenského deníku SME Beaty Balogové, šéfredaktora měsíčníku Forbes Petra Šimůnka a šéfredaktora Deníku N Pavla Tomáška. Situaci tři dny před volbami rozebírali v Knihovně Václava Havla s moderátorkou Arény N Renatou Kalenskou.
1/12/20231 hour, 36 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Středula mi volal v sobotu, že zvažuje odstoupení, říká Nerudová

Danuše Nerudová v Aréně N odpovídala na dotazy o nejasných místech kauzy s diplomy na Mendelově univerzitě. Popsala také svou komunikaci s Josefem Středulou ohledně odstoupení z kampaně v její prospěch.
1/10/202340 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Mám rád výzvy a chci co nejsilnějšího protivníka. Boj s Babišem by byl výživnější a zábavnější, říká generál Pavel

Deset dní před prvním kolem prezidentské volby přišel do Arény N diskutovat jeden ze tří nejsilnějších kandidátů, generál Petr Pavel. Mluvil mimo jiné o tom, že zatímco s Danuší Nerudovou by souboj o křeslo prezidenta byl kultivovanější, protože je žena, s Andrejem Babišem by došlo na silná slova a emoce. Předseda hnutí ANO je pro něj bezohledný podnikatel, není prý ale zas až tak odpudivý jako Donald Trump.
1/3/202347 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Aréna N: Byli jsme satelit Orbánova Maďarska, díky našemu předsednictví jsme plnohodnotný člen EU, říká ministr Mikuláš Bek

Čeští politici, diplomaté a úředníci zažívají poslední dny předsednictví v Radě Evropské unie, 1. ledna jejich roli převezmou Švédové. O tom, jak tuto misi Česko zvládlo, jak chce vláda Petra Fialy svůj úspěch vytěžit i do budoucna a proč kabinet o předsednictví příliš nekomunikoval s veřejností, mluvil ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek, který byl hostem poslední Arény N v roce 2022.
12/22/202243 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Chtějí vytvořit Superhlubučka, říká Hřib o plánu Spolu na radního pro investice

Končící primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl v Aréně N vinu za krach jednání s pražskou koalicí Spolu. Ta si podle něj nárokovala naprostou kontrolu nad hlavním městem. Hřib také nesouhlasí s kritikou, že se za jeho vlády v Praze zhoršily zácpy.
12/13/202252 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Gregor, Lebedová a Tvrdoň analyzují kampaň a výkony kandidátů v prezidentské Debatě N

Politologové Miloš Gregor a Eva Lebedová společně s redaktorem Deníku N Janem Tvrdoněm byli v pondělí hosty druhé částí prezidentské debaty. S moderátory podcastu Aréna N před publikem mimo jiné zhodnotili výkony kandidátů, kteří odpovídali v první části, tedy Danuše Nerudové, Pavla Fischera, Marka Hilšera a Josefa Středuly.
12/8/20221 hour, 14 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Fischer, Hilšer, Nerudová a Středula v prezidentské Debatě N

Vyvěsili by na Hradě duhovou nebo romskou vlajku? Popřáli by jako hlava státu k muslimskému svátku? Finále kampaně i nekrytá místa - prezidentští kandidáti odpovídali před publikem v pražských Vršovicích na otázky moderátorů Arény N.
12/6/20221 hour, 14 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Danuše Nerudová je de facto majitelka vlivové skupiny. Jako ústavní činitel to nemůžu nechat jen tak, říká Marek Hilšer

Prezidentský kandidát Marek Hilšer hodnotí své protikandidáty a mluví o svých šancích dostat se na Hrad. V poslední době v médiích často zmiňuje, že na rozdíl od těch, kteří jdou do boje o prezidentské křeslo jako pouhé loutky, on kandiduje s úmyslem posílit demokracii. V Aréně N upřesnil, že termínem loutka má na mysli bývalou rektorku brněnské Mendelovy univerzity Danuši Nerudovou. V případě Petra Pavla potom naznačuje, v čím zájmu podle něj kandiduje právě generál. Sám Hilšer si ve volbách věří. Zároveň otevřeně popisuje, kdo z jeho nejbližších má s jeho prezidentskými ambicemi problém. 
11/28/202255 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Podepíšu i adopce pro stejnopohlavní páry, pokud je parlament schválí, řekl Fischer

Senátor a prezidentský kandidát Pavel Fischer řekl, že by jako prezident podepsal nejen manželství pro všechny, ale i možnost registrovaných či sezdaných stejnopohlavních párů adoptovat děti. Bližší jeho osobnímu přesvědčení by ale podle jeho slov byla ústavní definice manželství jako svazku muže a ženy. Vysvětloval také, proč by podle něj neměl být prezidentem bývalý voják. Petra Pavla i Danuši Nerudovou by ale ve druhém kole proti Andreji Babišovi případně podpořil.
11/23/202244 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Obcházení sankcí vůči Rusku musí být trestný čin. Vydělávat na této mizerii je hyenismus, říká Věra Jourová

Od prosince postupně začne platit embargo na dovoz ruské ropy. O sankcích proti Rusku přišla do Arény N diskutovat místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová. Mimo jiné prohlásila, že v oblasti bezpečnosti a zahraniční politiky by měl Brusel zvážit, zda zachovat systém jednomyslného hlasování, nebo přejít na většinové. 
11/16/202245 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

V otázce manželství nemá LGBT+ menšina stejná práva, říká Křečkův nový zástupce Schorm

Tento týden nastoupil do svého nového působiště Vít Alexander Schorm, nástupce Moniky Šimůnkové ve funkci zástupce ombudsmana. Jeho předchůdkyně v létě na funkci rezignovala poté, co jí Stanislav Křeček odebral všechny agendy. Schorm v podcastu Aréna N popisuje dojem z prvních pracovních porad s Křečkem a představu o spolupráci. Podobně jako Šimůnkovou, i Schorma s ombudsmanem rozděluje řada názorů.
11/10/202237 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Všichni sníme o společnosti, ve které nebude nutné dělat coming outy, říká youtuber Kovy

Po dvojnásobné vraždě v bratislavském klubu Tepláreň se jedním z nejdiskutovanějších témat v českých médiích opět stalo manželství pro všechny. Známý youtuber Karel Kovy Kovář v Aréně N vysvětluje, proč by politici měli prosadit, aby se v této otázce stejnopohlavní páry necítily, jako by patřily do druhé kategorie. Sám Kovy by o uzavření manželství se svým partnerem velmi stál.
11/3/202246 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Nejsem cenzor. A nechci být hlavní nástěnkář, říká ministr vnitra Rakušan

Ke konci října mělo ministerstvo vnitra dokončit návrh zákona proti dezinformacím. Sice jsme v informační válce s Ruskem, ale na tom, jak by měl boj s dezinformacemi vypadat, zatím shoda mezi koaličními partnery není. Šéf resortu a předseda hnutí STAN Vít Rakušan v Aréně N oznámil, že říjnový termín se tedy odkládá, a slíbil, že návrh zákona předloží do konce roku.
10/27/202244 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Rusko bychom z tendru na Dukovany po napadení Ukrajiny vyřadili za deset minut, řekl Havlíček

První místopředseda ANO Karel Havlíček odmítl, že by vláda Andreje Babiše zanedbala snižování závislosti na Rusku. Exministr průmyslu a dopravy se také podle svých slov nepokoušel udržet Rosatom v tendru na Dukovany. V podcastu naopak kritizoval kroky současné vlády proti drahým energiím. Prohlásil také, že ANO neuvažuje o výměně předsedy ani v případě, že městský soud Babiše odsoudí za Čapí hnízdo.
10/20/202249 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Je normální jet navštívit babičku, hájí Benda jednu parkovací zónu v Praze

Předseda poslaneckého klubu a pražské buňky ODS Marek Benda odmítl podmínky Pirátů ohledně společné koalice v hlavním městě. Pokud jednání zkrachují, není podle něj jediným možným partnerem ANO. „Kompetentní lidé“ jsou podle Bendy i v Praze sobě, proti níž se ale ODS zatím tvrdě vymezovala. V Aréně N byla řeč i o prezidentské volbě a Bendově podpoře ultrakonzervativního kandidáta na zástupce ombudsmana.
10/11/202247 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Moje výhoda? Ženy jsou matky a chtějí mír, říká Danuše Nerudová. Mezi mladými lidmi prý zvedla tsunami

Pokud se Danuše Nerudová stane prezidentkou, po tradičně první cestě na Slovensko by navštívila napadenou Ukrajinu. V Aréně N bývalá rektorka Mendelovy univerzity kritizuje Václava Klause za to, že na mnoho let zakonzervoval téma globální změny klimatu, Miloš Zeman už podle ní nekonzervuje vůbec nic. Vyjádřila se i k problematice adopcí homosexuálními páry. „Představte si, že máte syna, který má rád muže a nemá stejná práva jako ostatní. Jak by vám bylo?“
10/6/202246 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

STAN zpirátštěl, vysvětlil Hraba odchod. Školy podle něj děti učí, že si mohou vybrat pohlaví

Senátor Zdeněk Hraba vystoupil z hnutí STAN. Se spolustraníky se nedávno střetl o definici manželství, rozpory ale podle něj narůstaly od začátku spolupráce Starostů s Piráty. Hraba v podcastu Aréna N mimo jiné také prohlásil, že se mu nelíbí, že se dětem ve školách říká, aby si vybrali pohlaví, a hájil svůj návrh zákona „můj dům, můj hrad“, rozšiřující nutnou obranu.
9/27/202237 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Bez Senátu by to šlo. I bez Sněmovny, ale zamířili bychom k autoritářskému režimu, říká Pithart

V pátek a v sobotu budou lidé kromě zastupitelů volit i nové senátory. Spoluzakladatel Senátu a jeho první předseda Petr Pithart v podcastu Aréna N popisuje, jak těžké bylo před více než čtvrt stoletím vysvětlit lidem, k čemu jim horní komora bude. Připomíná přitom, že lidé to často netuší ani dnes a kandidáti na senátorská křesla jim to nejsou schopni vysvětlit.
9/22/202231 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

„Slovo špion se mi příčí. Zavání to Jamesem Bondem.“ Petr Pavel vysvětluje svoji minulost

Generál ve výslužbě a kandidát na prezidenta Petr Pavel přišel do Arény N diskutovat o své minulosti, o bratrech Mašínech i o tom, co všechno by chtěl jako prezident změnit. Svoje členství v KSČ označuje za chybu, na kterou není pyšný a která je pro něj větší problém než fakt, že pracoval pro Vojenské zpravodajství. 
9/16/202245 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Mnozí si teď oddechli, že obranu řídí „ta střelená starostka, co si hraje na vojáky“, říká Černochová

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) byla prvním hostem nového podcastu Aréna N. Podle ní si Česko pomocí Ukrajině buduje skvělou pozici pro účast na rekonstrukci země. Hájila také postup vlády v energetické krizi a odpovídala na otázky týkající se nadcházejících voleb, zbrojních zakázek, či zda by i dnes šla demonstrovat po boku Martina Konvičky jako v roce 2015.
9/15/202249 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Aréna N: Startuje nový politický podcast

Spouštíme pro vás nový podcast Aréna N. Renata Kalenská a Jan Moláček v něm budou zpovídat české političky a politiky. Krizové události se valí jedna za druhou, letní okurková sezóna se zase nekonala, blíží se dvoje volby a Deník N u toho pochopitelně nemůže chybět. První díl už v polovině září. Přihlaste se k odběru a těšíme se na slyšenou!
8/25/20223 minutes, 47 seconds