Aposto Radyo Cover
Aposto Radyo Profile

Aposto Radyo

Turkish, News, 2 seasons, 1205 episodes, 4 days 17 hours 14 minutes
About
Her sabah 06.30'da, 10 dakikada tüm Türkiye ve dünya gündemi kulaklarınızda. Ayrıntılar Aposto! bültenlerinde ve mobil uygulamasında. apostonews.com
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 29 Kasım Çarşamba - Elgin Mermerleri, yoksulluk sınırı

Dört kişilik bir aile için 45 bin 686 liraya ulaşan yoksulluk sınırı, 11 bin 402 liralık asgari ücretin dört katını aştı. Sunak, Miçotakis ile görüşmesini "Elgin Mermerleri" tartışması nedeniyle iptal etti.  Bugünün bülteni EY Türkiye (Ernst & Young) hakkında reklam içermektedir.
29/11/202311 minutes 59 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 28 Kasım Pazartesi - Af görüşmeleri, kabul zamanı

CHP PM’de Tanju Özcan dahil 13 kişinin af taleplerinin görüşüldü ve onaylandı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “Türkiye’nin İsveç’i NATO’ya kabul etme zamanı geldi” dedi. İsrail ve Hamas arasındaki ateşkes için görüşmeler sürüyor. Bu bölüm Odeabank hakkında reklam içermektedir. Odeabank’ın Cumhuriyetin 100. yılına özel hazırladığı İlber Ortaylı ile Cumhuriyetin 100 Yılı podcast serisi devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 yıllık serüvenini, tarihe tanıklık etmiş ünlü Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın gözünden sunan podcastte seriye Belgesel Yapımcısı ve Gazeteci Cem Fakir eşlik ediyor.
28/11/202310 minutes 49 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 27 Kasım Pazartesi - Rehine takasları, yeni genelge

İsrail ve Hamas arasında rehine takasları gerçekleşiyor. "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ile İlgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi" Resmî Gazete'de yayımlandı. Plan ve Bütçe Komisyon'unda bakanlıkların bütçe görüşmeleri tamamlandı. Bu bölüm TÜYAP hakkında reklam içermektedir. TÜYAP Fuarcılık Grubu tarafından ilk defa düzenlenecek olan Carpet & Flooring Expo - Halı ve Yer Kaplamaları Fuarı, dünyanın farklı noktalarına yüksek kalitede halı ve tekstil zemin kaplamalarının ihracatını gerçekleştiren yerli üreticilerle farklı ülkelerden firmaların satın alma profesyonellerini yeni iş bağlantıları kurmak için bir araya getirmeye hazırlanıyor. Fuar 5 - 8 Aralık tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde.
27/11/202312 minutes 59 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 25 Kasım Cumartesi - Yılın şefi, #BahanesiYok

The Best Chef ödülü bu yıl da önceki iki yılda olduğu gibi Dabiz Muñoz'a gitti. Kadına yönelik şiddetle mücadele kampanyası, #BahanesiYOK mesajıyla başladı. Hamas'ın serbest bıraktığı rehineler İsrail'e hareket etti. Bu bölüm Koçtaş hakkında reklam içermektedir. Şahane Cuma indirimlerinden yararlanmak isterseniz Koçtaş mağazalarını, koctas.com.tr ve Koçtaş mobil uygulamasını ziyaret edebilirsiniz.
25/11/202310 minutes 55 seconds
Episode Artwork

Mercek #4: Bozuk Terazi | Can Atalay kararı ve yergıdaki çekişmenin arka planı

Herkese merhaba, Mercek’in bu bölümünde Tanem Zaman, Türkiye Cumhuriyeti’nde Anayasa Mahkemesi’nin yolculuğunu ele alacak. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ve 2018 sistem değişikliği ile Türkiye’nin yargı sistemindeki dönüşümü incelerken, Anayasa Mahkemesi’nin Can Atalay kararına Yargıtay 12. Ceza Dairesi’nin cevabının ne ifade ettiğini, yaşanan çatışmanın Türkiye’nin bugünü ve geleceğini nasıl şekillendirebileceğini tartışacak.
24/11/202330 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 24 Kasım Cuma - Gizli protokolün belgesi, sürpriz faiz hamlesi

Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu ile imzaladıkları gizli protokolün belgesini paylaştı. TCMB, faizleri beklentilerin üzerinde artırdı. İsrail ile Hamas arasında ateşkes ve rehine takasının bu sabah başlaması bekleniyor. Bu bölüm Hepsiburada hakkında reklam içermektedir. Efsane Kasım boyunca avantajlı fiyatları ve alışverişte ayrıcalıkları bir arada sunan Hepsiburada, Efsane Cuma için pazar gününe kadar sürecek yılda bir kez gelen efsane indirim fırsatlarını kullanıcılarıyla buluşturuyor.
24/11/20238 minutes 43 seconds
Episode Artwork

d:pact: Merkezsiz bir geleceğin peşinde

Aposto ekibi olarak 15 Kasım’da gerçekleşen, teknolojik dönüşümün eşiğinde web3, blockchain ve kripto teknolojilerinin toplulukları ve algımızı nasıl dönüştürebileceğini ele alan d:pact’teydik. Etkinliğe dair izlenimlerimizi, bu alanda çalışan uzmanlarla röportajlarımızı ve merkezsiz bir dünyada teknolojinin toplumla kesişiminin nasıl şekillenebileceğine dair görüşlerimizi bu bölümde bulabilirsiniz.
23/11/202314 minutes 18 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 23 Kasım Perşembe - Geleceğe dönüş, rehine takası

Sam Altman, OpenAI'a CEO olarak geri döndü. Yoksulluk sınırı 50 bin lirayı aştı. Hamas ile varılan 4 günlük ateşkes sonrasında İsrail ilk rehinelerin bugün bırakılmasını bekliyor.  Bu bölüm Yapı Kredi Portföy hakkında reklam içermektedir.
23/11/20239 minutes 54 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 22 Kasım Çarşamba - Yamalı bohça, ateşkes ihtimali

Adalet Bakanı Tunç, mevcut Anayasa'nın "yamalı bir bohça hâline geldiğini" savundu. Hamas lideri Heniyye, İsrail ile ateşkes anlaşmasına yaklaştıklarını belirtti. Sam Altman, OpenAI'a dönmek için istekli olduğunu bildirdi. Bu bölüm Koçtaş hakkında reklam içermektedir. Şahane Cuma indirimlerinden yararlanmak isterseniz Koçtaş mağazalarını, koctas.com.tr ve Koçtaş mobil uygulamasını ziyaret edebilirsiniz.
22/11/20237 minutes 43 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 21 Kasım Salı - Arnavutluk’ta sis bombası, infaz iddiası

Arnavutluk'ta muhalefet milletvekilleri bütçe görüşmelerinde mecliste salona sis bombası attı. İsrail, Gazze'nin en büyük hastanesi olan El Şifa'da esir bir askerin Hamas tarafından infaz edildiğini iddia etti. Hamas ise iddiayı reddetti. Bu bölüm Odeabank hakkında reklam içermektedir. Yakınlarını Odealı olmaya davet ederek toplamda 10.000 TL’ye varan nakit ödül kazanma şansı yakalayabilirsin.
21/11/20239 minutes 50 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 20 Kasım Pazartesi - Serap benzetmesi, borçluluk psikolojisi

Hamas sözcüsü, Netanyahu'nun Şifa Hastanesi'nde hamas güçlerini aramasının "bir serabın peşinden gitmeye benzediğini" söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "İsrail Filistin savaşını bir borçluluk psikolojisi içinde değerlendirmemek gerekir" dedi. Bu bölüm Siemens hakkında reklam içermektedir. Yenilikçi fonksiyonlarla küresel tatları keşfetmek için Siemens EQ700 Tam Otomatik Kahve Makinesi’ni buradan inceleyebilirsiniz. Sırada neresi var? #DünyaBiKahveUzağında #SiemensEvAletleri
20/11/202310 minutes 46 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 18 Kasım Cuma - Volkanik alarm, tarihin ayak izleri

İzlanda, Grindavik civarındaki volkanik faaliyet nedeniyle alarm durumuna geçti. Yatağan'daki antik kentte 2-3 yaşlarındaki çocuklara ait 1.900 yıllık ayak izleri keşfedildi. Gault&Millau, 2024 rehberi ile Türkiye'ye geleceğini duyurdu. Bu bölüm Migros Uygulaması hakkında reklam içermektedir.Migros Sanal Market, Migros Hemen, Migros Yemek, Tazedirekt, Macroonline, Migros Ekstra ve Migros’un en yeni markası Mion, tüm ihtiyaçlarınıza yanıt vermek üzere Migros Uygulamasında.
18/11/202312 minutes 43 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 17 Kasım Cuma - Panda diplomasisi, NATO protokolü

TBMM, İsveç'in NATO'ya katılım protokolünün onayını erteledi. Çin, ABD'ye dostluk elçisi olarak panda göndereceğini duyurdu. BMGK Gazze'de “insani duraklama” çağrısında bulundu. Bu bölüm Vitafenix hakkında reklam içermektedir. Kış aylarını hastalıklardan uzak geçirmek için Vitafenix’in bağışıklık dostu ürünleriyle tanışabilirsiniz. Bağışıklık için gardınızı almak ve Vitafenix’in sağlık dolu dünyasına adım atmak için gerekli tüm ürünleri www.vitafenix.com’dan inceleyebilir ve oradan satın alabilirsiniz.
17/11/20237 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Dönüm Noktası #2: Siber Güvenlik | Konuk: Hakan Uzun

“Bizleri gelecekte nasıl bir dünya bekliyor?” sorusundan yola çıkan Dönüm Noktası gelecekte hayatımızı değiştirmesini, bakış açımızı şekillendirmesini beklediğimiz teknolojilere ve endüstrilere odaklanıyor. Her bölümde farklı sektörden farklı şirketleri konuk alarak çalıştıkları alanlardaki gelişmelerin hayatımıza nasıl etki edeceğini konuşuyor. Serinin ikinci bölümü güvenlik tehditlerinin giderek daha karmaşık hale geldiği bir dönemde, siber güvenlik sektörüne odaklanıyor, profesyonellerinin bu tehditlerle başa çıkma yöntemlerini ve gelecekte şirketleri ne gibi tehlikeler bekleyebileceğini Brandefense CEO'su Hakan Uzun ile konuşuyor. Bu bölüm Brandefense ile ilgili reklam içermektedir.
16/11/202335 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 16 Kasım Perşembe - Fenomen soruşturması, El-Şifa operasyonu

Ekim'de açlık sınırı 13 bin lira, yoksulluk sınırı 45 bin lira oldu. Birleşik Krallık’ta Yüksek Mahkeme, hükümetin sığınmacıları Ruanda’ya gönderme planını reddetti. E-ticaret sektöründe şikayetler, Kasım'da zirve yaptı. Bu bölüm Siemens Türkiye hakkında reklam içermektedir. Siemens Türkiye Senfoni Orkestrası 100. Yıl Özel Konseri 19 Kasım Pazar günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi Opera Salonu’nda. Konserin bilet satış gelirleri bu yıl depremden etkilenen öğrenciler için Darüşşafaka’ya bağışlanacak. Gelecek nesillere destek olmayı amaçlarken aynı zamanda onlara ilham olmayı hedefleyen bu özel geceye tanıklık etmek için konser biletlerini burada bulabilirsiniz.
16/11/20237 minutes 42 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 15 Kasım Çarşamba - Safra ve sancı

İstanbul Barosu Başkanı, Can Atalay'ın AYM hak ihlali kararının ardından tahliye edilmemesine ilişkin açıklama yaptı. Hello Space, uzaya iki yeni uydu fırlattı. Sendikalı Starbucks baristaları Perşembe en büyük grevlerini yapacak. Bu bölüm Alternatif Bank hakkında reklam içermektedir. VOV Hesap’ın ayrıcalıklı dünyasını keşfetmek için bu bağlantıyı ziyaret edebilir, VOV Hesaplı olmak için buradaki başvuru formunu doldurabilirsiniz.
15/11/20239 minutes 34 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 14 Kasım Salı - Yüksek mahkemeler, çifte standart

2023 yılında fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yapan firmalara 710 milyon lira ceza verildi. İzlanda, volkanik faaliyet endişesiyle acil durum ilan etti. DİSK'in "Gelirde Adalet, Vergide Adalet" talebi ile düzenlediği yürüyüş dün başladı. Bu bölüm Paribu Cineverse hakkında reklam içermektedir. Paribu Cineverse, Dünya Sinema Günü’nü Paribu kullanıcılarıyla kutluyor. 1-30 Kasım tarihleri arasında, hesabında en az 50 TL değerinde kripto varlık bulunan tüm Paribu kullanıcılarına 200 TL değerinde CGV Para ile orta boy mısır menüsü hediye ediliyor.
14/11/202310 minutes 24 seconds
Episode Artwork

Ekonomi Hakkında Her Şey #2: Merkez Bankaları ve Kripto Paralar

Friedrich Naumann Vakfı'nın destekleriyle ve Erkin Ergüney'in hazırlayıp sunduğu 'Ekonomi Hakkında Her Şey' isimli yeni podcast serimiz, Türkiye'de ekonomiyi sıkıştığı 'Dolar kaç olur?' tartışmasından çıkartıp ekonomik meseleleri kapsamlı bir şekilde ele alarak inceliyor. Serinin ikinci bölümünde Erkin Ergüney, akademisyen ve Daktilo 1984 kurucularından Enes Özkan'ı konuk alıyor, merkez bankalarının günümüz dünyasındaki rollerini, kripto paraları ve devletlerin kripto paralara dair gelecekte atabileceği adımları tartışıyor.
13/11/202336 minutes 41 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 13 Kasım Pazartesi - Üstünlük sıralaması, Türkiye soruşturması

Yargıtay, AYM kararına ilişkin açıklamasında yüksek mahkemeler arasında "üstünlük sıralaması" olmadığını söyledi. New York Belediye Başkanı hakkında seçim döneminde Türkiye hükümetinden bağış aldığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Bu bölüm TCL hakkında reklam içermektedir. Cihazların günlük kullanımında ortalama ekran süresinin arttığından yola çıkan TCL, kullanıcıların göz sağlığından ödün vermemeleri ve kaliteli bir deneyimin tadını çıkarabilmeleri için NXTPAPER'ı geliştirdi. T-pen kalemiyle kâğıt ve kalem hissinde gerçekçi ve pürüzsüz bir tecrübe sunan TCL NXTPAPER 11 tableti buradan inceleyebilirsiniz.
13/11/202310 minutes 20 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 11 Kasım Cumartesi - MICHELIN Rehberi, layüsel kurumlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM-Yargıtay krizi hakkında "taraf değil, hakemiz" dedi; "hiçbir kurum layüsel, eleştirilemez değildir" yorumunda bulundu. MICHELIN Rehberi'nin ikinci Türkiye seçkisine girmeye hak kazanan restoranlar belli oldu. Bu bölüm Hepsiburada hakkında reklam içermektedir. Hayallerinizi ertelememek, heyecanlandığınız ürünlere gelecek ayı, yeni yılı, bir sonraki maaşı beklemeden kavuşmak için kasım ayı boyunca Hepsiburada’yı ziyaret edebilirsiniz.
11/11/202311 minutes 46 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 10 Kasım Cuma - Yargı çatlağı, 4 saatlik ara

Yargıtay'ın AYM kararı devletin içindeki görüş ayrılıklarını derinleştirdi. Beyaz Saray, İsrail'in Gazze operasyonlarına günde 4 saatlik insani ara vereceğini açıkladı. Barış Pehlivan, yeniden hakim karşısına çıktı. Bu bölüm Şişecam hakkında reklam içermektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık ve çağdaşlaşma mücadelesinin lideri, müziğe verdiği değer ve önemle nesilleri etkileyen Ulu Önderin kendi müzik zevkini anlamak ve bu sayede onu daha yakından tanıyabilmek için Şişecam tarafından hayata geçirilen "Atatürk'ün En Seveceği Şarkılar" projesi kapsamında hazırlanan Spotify çalma listesine buradan ulaşabilirsiniz.
10/11/20238 minutes 4 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 9 Kasım Perşembe - Meclis'te boykot, Komisyon'da ilk

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM'de düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Banka yetkilileri, enflasyon muhasebesine dahil edilmek için Hazine ile görüşmeyi değerlendirdiklerini açıkladı. Getir online market şirketi FreshDirect'i satın alacağını duyurdu. Bu bölüm Beko hakkında reklam içermektedir. Mutfağı temiz tutarak yemek yapmayı hayal ediyor, yağdan tasarruflu sağlıklı lezzetlerin peşinden gidiyorsanız Beko 2in1 FitFry Az Yağlı Fritöz’ün mutfaktaki yeni arkadaşınız olması için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
09/11/20237 minutes 54 seconds
Episode Artwork

Mercek #3: Bir Michelin Anatomisi

Aposto Mercek’in üçüncü bölümünde Aposto’nun yemek editörü Reyhan Ülker Türkiye’de ikinci yılına girerken Michelin rehberinin yolculuğunu ele alıyor. Rehberin yıllar içinde nasıl kurumsallaştığını, günümüzde yeme içme sektörü üzerindeki etkisini ve rehberin Türkiye’de geçtiğimiz yıl başlayan macerasının nasıl geçtiğini konuşuyor.
09/11/202324 minutes 50 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 8 Kasım - Yetki aşımı, yeni buluşmalar

Günaydın. Başsavcılık, Anayasa Mahkemesi'nin Can Atalay konusunda yetkisini aştığını söyledi. İmamoğlu, yeni buluşmaların söz konusu olduğunu belirtti. Netanyahu, savaştan sonra Gazze Şeridi'nin sorumluluğunun İsrail'de olacağını bildirdi. Bu bölüm Yatsan hakkında reklam içermektedir.
08/11/202311 minutes 1 second
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 7 Kasım Salı - İnsani ateşkes, derhal

BM'nin büyük kuruluşlarının başkanları Gazze'de insani bir ateşkes çağrısında bulundu. Antony Blinken, mevkidaşı Hakan Fidan ile görüştü. SGK 41,1 milyar lira açık verdi. Kayseri'de 200 metre uzunluğunda bir yer altı şehri bulundu. Bu bölüm Garanti BBVA hakkında reklam içermektedir. Garanti BBVA’nın geleneksel Güz Konserleri ile bu yıl da elektronik, caz ve pop evrenlerinden heyecanla beklediğimiz isimlerle buluşuyoruz. Garanti BBVA Güz Konserleri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilir, tüm konser biletlerini Garanti BBVA kredi kartlarıyla %20 indirimli satın alabilirsiniz.
07/11/20239 minutes 48 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 6 Kasım Pazartesi - Yeni lider, yeniden saldırı

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Genel Başkanlığa Özgür Özel seçildi. Polat çiftinin de aralarında bulunduğu 12 kişi tutuklandı. İsrail'in Gazze ve Batı Şeria'ya saldırıları devam etti. Bu bölüm Mükellef hakkında reklam içermektedir. Mükellef aracılığıyla anonim şirketinizi hızlı ve güvenli bir şekilde kurmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
06/11/202310 minutes 54 seconds
Episode Artwork

Yeni yüzyılı inşa etmek: Cumhuriyet ve medya #1: Basının emekleme günleri

Gazeteci Ümit Alan’ın hazırlayıp sunduğu “Yeni yüzyılı inşa etmek: Cumhuriyet ve medya” podcasti, dünden bugüne medya ve iktidar ilişkilerini mercek altına alıyor. İki haftada bir Pazar günleri, tarihçiler ve medya dünyasından kilit isimlerle, cumhuriyet tarihinde basın ve medyanın hikayesini konuşuyor. İlk bölümde Ümit Alan Galatasaray Üniversitesi öğretim üyesi, tarihçi Ahmet Kuyaş'ı konuk alıyor, 1831’den tek parti iktidarına, basının emekleme günlerini inceliyor.
05/11/202351 minutes 13 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 4 Kasım Cumartesi - Enflasyon makası, kadınların ekonomisi

TÜFE ile ÜFE arasındaki makas açılırken; ENAG'ın verileri, TÜİK'in ölçümlerinin iki katını aştı. Ekonomi Nobeli, yatak odası ile toplantı odası arasındaki ayrımın kalktığını gösterdi. ‘Kirli Hanım’, Türkiye'nin ilk ödüllü peyniri oldu. Bu bölüm Mey Diageo hakkında reklam içermektedir. Yaşadığı çevreye ve dokunduğu hayatlara önem veren, toplumun değerlerine her noktada saygı gösteren Mey | Diageo’yu ve değerli çalışmalarını ziyaret edebilirsiniz.
04/11/202312 minutes 56 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 3 Kasım Cuma - Hukuk devleti

Tolga Şardan’ın savcılık ifadesi ortaya çıktı; avukatı, ‘savcılığın yazıyı ihbar olarak kabul ederek soruşturma açması gerekirdi’ dedi. İstanbul Barosu, AYM'nin Can Atalay kararını uygulamayan mahkeme başkanını HSK’ya şikayet etti. Bu bölüm Tefal hakkında reklam içermektedir. Çok yönlü tasarım anlayışı ve beklentilerimize tam da aradığımız şekilde hizmet eden teknolojileriyle Tefal, en güçlü kablosuz dikey şarjlı elektrikli süpürgesi X-Force Flex 15.60 ile kusursuz temizlik ve pratik esneklik sağlıyor.
03/11/20238 minutes 39 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 3 Kasım Cuma - Hukuk devleti

Tolga Şardan’ın savcılık ifadesi ortaya çıktı; avukatı, ‘savcılığın yazıyı ihbar olarak kabul ederek soruşturma açması gerekirdi’ dedi. İstanbul Barosu, AYM'nin Can Atalay kararını uygulamayan mahkeme başkanını HSK’ya şikayet etti. Bu bölüm Tefal hakkında reklam içermektedir. Çok yönlü tasarım anlayışı ve beklentilerimize tam da aradığımız şekilde hizmet eden teknolojileriyle Tefal, en güçlü kablosuz dikey şarjlı elektrikli süpürgesi X-Force Flex 15.60 ile kusursuz temizlik ve pratik esneklik sağlıyor.
03/11/20238 minutes 39 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 2 Kasım Perşembe - Geçişler ve gözaltılar

İsrail-Hamas savaşının 26. gününde Refah Sınır Kapısı ilk kez açıldı. 2,5TL'lik madeni para basılabilir. Kuzey Kore, diplomatik misyonlarının dörtte birini kapatacak. Bu bölüm Thermomix hakkında reklam içermektedir. Tek elinde sonsuz marifet sunan Thermomix®, kasım ayında bizi sadece mutfaklarda değil, her an mutlu etmeye kararlı. Bu ay için özel olarak hazırlanmış kampanyalara bültenden ulaşabilirsiniz.
02/11/20239 minutes 42 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 1 Kasım Çarşamba - Doğru cevap, makul nedenler

Günaydın. ABD, İsrail-Hamas savaşında doğru cevabın "ateşkes" olduğunu söyledi. BM, Ukrayna’ya gerçekleştirilen füze saldırısının arkasında Rusya olduğuna inanmak için “makul nedenler” olduğunu açıkladı. Apple, yeni nesil çiplerini tanıttı. Bu bölüm Arter hakkında reklam içermektedir.
01/11/202311 minutes 39 seconds
Episode Artwork

Mercek #2: Ufukta Son Yok | İsrail Filistin çatışmasının yansımaları

Mercek'in İsrail Filistin meselesinin 125 yıllık tarihini ve dönüm noktlarını ele aldığı ilk bölümünü dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz. Aposto Altı Otuz’un yeni podcast serisi Aposto Mercek her hafta dünyada öne çıkan gelişmelerden önemli olduğunu düşündüğümüz bir konuyu mercek altına alacak, meseleleri arka planlarıyla, farklı alanlara etkileriyle geniş bir perspektiften anlatacak. Aposto Mercek, yoğun ve sürekli değişen günlük gündemin ötesine geçip önemli konulara bir adım uzaktan bakmamızı, insanlığı ve dünyanın nereye gittiğini anlayabilmemizi sağlayacak. Serinin ikinci bölümünde Aposto editörlerinden Tanem Zaman 7 Ekim'den bu güne İsrail Filistin çatışmasında yaşananları ele alacak, ülkelerin, medyanın ve toplumların yaşananlara tepkilerinin dünyayı nasıl etkileyebileceğini tartışacak.
31/10/202318 minutes 34 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 31 Ekim Salı - Beklenen değişim, savaşa hazırlık

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 4-5 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek Kurultay'da beklenen değişimi gerçekleştireceğini açıkladı. Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, halkın Avrupa'da olası bir savaş fikrine hazır edilmesi gerektiğini belirtti. Bu bölüm Fairy hakkında reklam içermektedir. Mutfakları evlerin 1 numaraları tasarruf alanına dönüştüren Fairy, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü’nde tasarrufun önemine ve gerekliliğine bir kez daha dikkat çekiyor. Bulaşık temizliğinde üstün performans sunan Fairy, herkesi yapacakları basit değişikliklerle tasarruf hareketine katılmaya davet ediyor.
31/10/202311 minutes 22 seconds
Episode Artwork

Yeni yüzyılı inşa etmek: Cumhuriyet ve Medya #0

Aposto Altı Otuz Cumhuriyetin 100. yılında yeni bir podcast serisiyle karşınızda. Gazeteci Ümit Alan’ın hazırlayıp sunduğu “Yeni yüzyılı inşa etmek: Cumhuriyet ve Medya” podcasti, dünden bugüne medya ve iktidar ilişkilerini mercek altına alıyor. İki haftada bir Pazar günleri, tarihçiler ve medya dünyasından kilit isimlerle, cumhuriyet tarihinde basın ve medyanın hikayesini konuşuyor.
30/10/20234 minutes 55 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 30 Ekim Pazartesi - 100. yıl coşkusu, ‘savaş suçlusu’

Türkiye'de Cumhuriyet'in 100. yılı coşkuyla kutlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  İsrail'i savaş suçlusu olarak ilan edeceklerini söylemesinin ardından İsrail tüm diplomatlarını Türkiye'den geri çağırdığını açıkladı. Bu bölüm Türkiye İş Bankası hakkında reklam içermektedir. Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olan Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu, cumhuriyetin 100. yılının coşkusuyla ve “Yüzyılın Koşusu” sloganıyla 5 Kasım Pazar günü koşulacak.
30/10/202310 minutes 21 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 29 Ekim - 100. yılında Cumhuriyet

Bugün, her birimiz ayrı duygulara sahibiz, kimimiz gururlu kimimiz neşeli kimimiz az da olsa hüzünlü… Ancak her birimizin içinde malum bir sevgi. Bazıları için "vatan sevgisi" kimileri için "millet sevgisi" bazılarımız için "insan sevgisi" belki "özgürlük", "bağımsızlık" sevgisi.  İsimler bir yana dursun, herkesin kendi nedenleri de. Bugün her birimizin bayramı. Yıllardır farklı kutuplaşmalarla, farklı kavgalarla, farklı hüzünler ve sevinçlerle ayrışan toplumumuz, yılın bir gününde aynı sevince sahip; Cumhuriyet.  Altı Otuz’un cumhuriyet’in yüzüncı yılı için hazırladığı özel bölümde ben İpek, arkadaşlarım Yakup ve Çağnur hep birlikte sizlerle olacağız. Bu bölümde birbirinden değerli gazeteci, akademisyen ve yazarın Cumhuriyet’in yüzüncü yılında Aposto için kaleme aldığı yazılarını sizlerle paylaşacağız.
29/10/202336 minutes 34 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 28 Ekim Cumartesi - 100’e 1 kala

Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutlamamıza sadece 1 gün kaldı. Van Gogh Müzesi, Pokémon hayranlarıyla baş edemedi. Gelmiş geçmiş en acı biber, rekorlar kitabına girdi. Bu bölüm Yapı Kredi hakkında reklam içermektedir. Cumhuriyetimizin 100. yılında Yapı Kredi, Yarınlara Kartopu projesiyle zihinsel gelişim döneminde olan 0-6 yaş aralığındaki çocuklara doğru araç ve eğitim desteği vererek ileriki hayatlarında başarıyı yakalamalarına destek olmayı amaçlıyor.
28/10/20239 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 27 Ekim Cuma - Üç çocuk ihtiyacı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Boşuna 3 çocuk demiyoruz; çünkü bu toplumun özellikle ihtiyacı var” dedi. Rusya'nın Gazze'de insani ateşkes çağrısı BMGK'da reddedildi. TCMB politika faizini 500 baz puan artırdı. Bu bölüm QNB Finansbank hakkında reklam içermektedir. Güvenli ve motive edici bir ortamda çocukların okullarına dönebilmesi için QNB Finansbank ve UNICEF iş birliğiyle gerçekleşen "Depremden etkilenen bölgelerdeki 100 okulun renovasyonu” projesi hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.  
27/10/202312 minutes 10 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 26 Ekim Çarşamba - Direniş ekseni, hak ihlali

Otoyol ve köprü ücretleri zammı 2024'e ertelendi. Erdoğan, "Netanyahu'nun elini bir kez sıktım, iyi niyetimizi suistimal etti" dedi. Üniversitelilere verilecek cep telefonu, bilgisayar ve internet destekleri açıklandı. Bu bölüm Disney+ hakkında reklam içermektedir. Tom Hiddleston’ın hayat verdiği ve ikonik Fesatlık Tanrısı Loki’nin maceralarını aktaran Loki, ikinci sezonuyla şimdi Disney+’ta.
26/10/20237 minutes 29 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 25 Ekim Çarşamba - Omuz omuza

Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, Fransa'nın İsrail ile "omuz omuza" durduğunu söyledi. Saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 791'e ulaştı. İzlanda'da kadınlar ve LGBTi+'lar, ücret farkı ve şiddeti protesto için greve gitti. Bu bölüm Beko hakkında reklam içermektedir.
25/10/202310 minutes 44 seconds
Episode Artwork

Değişim Küçük Adımlarla Başlar #6: Kurumsal Vatandaşlık ve Sürdürülebilirlik | Konuk: Murat Azdemir

Samsung destekleriyle Yuvam Dünya ekibi tarafından hazırlanan Değişim Küçük Adımlarla Başlar podcast serisi  sürdürülebilir bir gelecek için iklim değişikliği konusunda yapılabilecekleri anlatıyor. Karbon salımından teknolojik gelişmelere farklı alanlarda atılacak adımların bizleri yeşil bir geleceğe uzanan yolda nasıl ileri taşıyabileceğini inceliyor. Beşinci bölüm Samsung Türkiye Mobil İş Birimi Başkan Yardımcısı Murat Azdemir'i konuk alıyor. Kurumların sürdürülebilirlik adına nasıl sorumluluklara sahip olduğundan ve bu sorumlulukları nasıl yerine getirebileceklerinden bahsediyor. Samsun Innovation Campus ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
24/10/20237 minutes 24 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 24 Ekim Salı - Son harekât, insani duraklama

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, “Bu Gazze içindeki son harekatımız olacak çünkü sonrasında Hamas olmayacak” dedi. AB liderleri bu hafta İsrail-Hamas savaşında "insani bir duraklama" çağrısında bulunacak.
24/10/20239 minutes 57 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 23 Ekim Pazartesi - Hatalar ve seçimler

Belçika Adalet Bakanı, Brüksel'deki saldırının ardından hata vurgusuyla istifa etti. Netanyahu, Hizbullah'ın savaşa girmesi hâlinde "hayatının hatasını yapacağını" söyledi. İsviçre ve Arjantin'de seçimler gerçekleştirildi. Bu bölüm Migros Uygulaması hakkında reklam içermektedir.Migros Sanal Market, Migros Hemen, Migros Yemek, Tazedirekt, Macroonline, Migros Ekstra ve Migros’un en yeni markası Mion, tüm ihtiyaçlarınıza yanıt vermek üzere Migros Uygulamasında.
23/10/202313 minutes 27 seconds
Episode Artwork

Mercek #1: İsrail-Filistin meselesinin 125 yılı

 Aposto Altı Otuz’un yeni podcast serisi Aposto Mercek her hafta dünyada öne çıkan gelişmelerden önemli olduğunu düşündüğümüz bir konuyu mercek altına alacak, meseleleri arka planlarıyla, farklı alanlara etkileriyle geniş bir perspektiften anlatacak. Aposto Mercek, yoğun ve sürekli değişen günlük gündemin ötesine geçip önemli konulara bir adım uzaktan bakmamızı, insanlığı ve dünyanın nereye gittiğini anlayabilmemizi sağlayacak. Serinin ilk bölümünde Aposto editörlerinden Tanem Zaman geçtiğimiz günlerde hepimizin dikkatini çeken, büyük bir insanlık dramına sahne olan İsrail - Filistin çatışmasını ele alacak. Aposto Mercek'in iki bölümlük İsrail-Filistin dosyasının ilk bölümü geçmişten günümüze İsrail ve Filistin arasındaki ilişkiyi inceleyecek, bugün yaşananları anlamak adına tarihe ışık tutacak.
21/10/202328 minutes 48 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 21 Ekim Cumartesi - Kayıp eserler, umami lezzetler

2022'de 2,4 milyar kişi yeterli temiz suya erişemedi; 2030'da ise 600 milyon kişinin yeterli gıdaya erişemeyeceği düşünülüyor. Her yıl ortalama 20 milyondan fazla insan doğrudan iklim krizi kaynaklı sebeplerden göç etmek zorunda kalıyor. Bu bölüm Range Rover hakkında reklam içermektedir. Zahmetsiz zarafetin mükemmel konforla tamamlandığı Yeni Range Rover Velar’ın heyecanlandıran tüm ilham verici özelliklerini buradan inceleyebilir, yeni güvenli sığınağınız için ise şuradan iletişime geçebilirsiniz.
21/10/202311 minutes 6 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 20 Ekim Cuma - Garantör formülü, vize engeli

Dışişleri Bakanı Fidan'ın Filistin'de garantör ülke formülüne Rusya'dan destek geldi. Avrupa Komisyonu, düzensiz göçmen girişi endişesiyle vizesiz seyahati zorlaştırmayı planlıyor. KKM'de rekor düşüş serisi ikinci haftasında. Bu bölüm Siemens hakkında reklam içermektedir. Yenilikçi fonksiyonlarla küresel tatları keşfetmek için Siemens EQ700 Tam Otomatik Kahve Makinesi’ni buradan inceleyebilirsiniz. Sırada neresi var? #DünyaBiKahveUzağında #SiemensEvAletleri
20/10/20236 minutes 56 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 19 Ekim Perşembe - Birlik mesajı, insani yardım

Netanyahu ile bir araya gelen Biden, ülkesinin İsrail’i desteklemeye devam edeceğini söyledi. Biden’ın insani yardım çağrısının ardından Mısır’ın Gazze Şeridi’ne sınırlı miktarda insani yardım ulaştırmasına izin verileceği belirtildi. Bu bölüm OCTAPULL hakkında reklam içermektedir. Bireysel ve kurumsal ihtiyaçlara yönelik bulut tabanlı video konferans çözümleri sunan Türkiye'nin VCaaS (Video Conference as a Solution) girişimi OCTAPULL, OctaMeet ile kullanıcılarına güvenli bir video konferans deneyimi sunuyor.
19/10/202310 minutes 37 seconds
Episode Artwork

Ekonomi Hakkında Her Şey #1: Kapitalizm ve Eşitsizlikler

Friedrich Naumann Vakfı'nın destekleriyle ve Erkin Ergüney'in hazırlayıp sunduğu 'Ekonomi Hakkında Her Şey' isimli yeni podcast serimiz, Türkiye'de ekonomiyi sıkıştığı 'Dolar kaç olur?' tartışmasından çıkartıp ekonomik meseleleri kapsamlı bir şekilde ele alarak inceliyor. Serinin ilk bölümünde Erkin Ergüney, ekonomist ve köşe yazarı Arda Tuncay'ı konuk alıyor ve eşitsizlik kavramını odağa alıyor. Ekonomik eşitsizliğin tarih boyunca dönüşümünü incelerken günümüzdeki eşitsizlik durumunu, kapitalizmle tarihsel bütünlüğünü ve ekonomik olarak daha eşit bir toplumun mümkün olup olmadığını tartışıyor.
18/10/202335 minutes 50 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 18 Ekim Çarşamba - Nakil, misilleme, ziyaret

BM Sözcüsü, İsrail'in Gazze'ye uyguladığı ablukanın tahliye emrinin “zorla nakil” olarak uluslararası suç kapsamına girebileceğini söyledi. Hamas, İsrail'e misilleme saldırısı düzenledi. Putin Çin'e gitti. Biden İsrail'i ziyaret edecek. Bu bölüm Vitafenix hakkında reklam içermektedir. Yaşam kalitenizi artıracak Magna P ve Serenita’nın yanı sıra daha birçok gıda takviyesi ürününe, ismini küllerinden yeniden doğan Zümrüdüanka Kuşu’nun mitolojideki adından alan www.vitafenix.com üzerinden ulaşabilirsiniz.
18/10/202310 minutes 4 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 17 Ekim Salı - Yeni cephe endişesi, sessizlik haftası

Hizbullah ile İsrail arasındaki çatışmalarda can kayıpları artıyor. Avustralya'da yerli halklara daha fazla siyasal hak tanınması için yapılan referandumda %61 hayır oyu kullanıldı. Türkiye gıda enflasyonunda dünya dördüncüsü oldu. Bu bölüm Alternatif Bank hakkında reklam içermektedir. ‘İnsanlı Dijital Bankacılık’ mottosuyla dijital bankacılık hizmetlerini insan dokunuşuyla birleştiren Alternatif Bank, herkesi tek tıkla ulaşarak yatırımları, finansal ihtiyaçlarına yönelik öneriler ve yaşadıkları sorunlara ilişkin çözümler hakkında bilgi alabilecekleri portföy yöneticileriyle tanışmak üzere Dijital Şube'ye davet ediyor.
17/10/202312 minutes 24 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 16 Ekim Pazartesi - Söz, saldırı, savunma

İsrail Başbakanı Netanyahu, Hamas'ı "yok etme" sözü verdi. İsrail'in Gazze'ye bombardımanı devam ederken Hamas da İsrail'e yönelik saldırılarını sürdürdü. Fransa'da okula düzenlenen saldırı sonrası savunma amaçlı uygulama başlatıldı. Bu bölüm Tefal hakkında reklam içermektedir. Bu yıl Türkiye’deki 30’uncu yılını kutlayan Tefal’in Pro Express Vision ütüsü, akıllıca düşünülmüş özellikleriyle sizi uzun ütüleme seanslarından kurtarmak ve daha az çabalı konfor sunmak için hazır.
16/10/202311 minutes 34 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 14 Ekim Cumartesi - Ölümsüzlüğün teknolojisi, savaşın maliyeti

İnsanoğlu kendisini ölümsüzlüğe ulaştıracak teknolojilere ne kadar uzak? İsrail'in Hamas'a karşı yürüttüğü savaşın ekonomisine maliyeti ne kadar? Havaalanına girişte sıra beklememek mümkün mü? Bu bölüm Mey | Diageo hakkında reklam içermektedir. Mey | Diageo ile birlikte ulaşıyor: Mey | Diageo’nun Alpagut Bağları’nda bağ bozumu heyecanı devam ediyor.
14/10/202311 minutes 28 seconds
Episode Artwork

Dönüm Noktası #1: Blockchain | Konuk: Can Azizoğlu

“Bizleri gelecekte nasıl bir dünya bekliyor?” sorusundan yola çıkan Dönüm Noktası gelecekte hayatımızı değiştirmesini, bakış açımızı şekillendirmesini beklediğimiz teknolojilere ve endüstrilere odaklanıyor. Her bölümde farklı sektörden farklı şirketleri konuk alarak çalıştıkları alanlardaki gelişmelerin hayatımıza nasıl etki edeceğini konuşuyor. Dönüm Noktası’nın ilk bölümü aslında uzun zamandır hayatımızda olan ancak birçoğumuzun potansiyelini tam kavramakta zorluk çektiği bir teknoloji: blockchain. İlk bölümde blockchain teknolojisini anlamak, teknolojinin nasıl ortaya çıktığını ve hayatımızın farklı alanlarına nasıl etki edebileceğini kavramak adına Coinox CEO'su Can Azizoğlu bizlerle. Can Azizoğlu ile blockchain üzerine detaylı bir sohbet gerçekleştiriyor, aynı zamanda şirketi Coinoxs'un yolculuğuna ortak oluyoruz. Keyifli dinlemeler.
13/10/202324 minutes 54 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 13 Ekim Cuma - Yapılacaklar listesi, rehine müzakeresi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Hamas’ın rehin aldığı kişilerin serbest bırakılması için devrede olduğu iddia edildi. FTX CEO’su SBF’in yapılacaklar listesinde “Binance’i çökertmek” olduğu öğrenildi. TCMB Başkanı Erkan, Fed Başkanı Powell ile Marakeş'te bir araya geldi. Bu bölüm Paribu Hub hakkında reklam içermektedir. Paribu Hub ve Bilgi Eğitim iş birliğinde hazırlanan “Kriptoloji ve Blokzincir Sertifika Programı” hakkında detaylı bilgi almak ve başvurmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
13/10/20238 minutes 6 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 12 Ekim Perşembe - Örgüt muamelesi, seçim harakirisi

Özgür Özel, "İYİ Parti’yle ittifak yapmamak harakiri olur" açıklamasında bulundu. Erdoğan, "İsrail devlet değil örgüt gibi davranırsa öyle muamele görecektir" dedi. İsrail'den uzaklaşmaya çalışan kruvaziyer gemileri rotayı Türkiye çevirdi. Migros, herkesi Cumhuriyetin 100. yılına keyifle yakışacak Migros 100. Yıl Festivali’ne davet ediyor.
12/10/202310 minutes 21 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 11 Ekim Çarşamba - Küresel krizler mozaiği

Günaydın. İşsizlik, Ağustos'ta da tek haneli seyretti. İsrail, Gazze Şeridi ile sınırı kontrol altına aldı. Fransa, Nijer’deki birliklerin ilk bölümünü ülkeden çekti. EURO 2032'nin ev sahipleri, Türkiye ve İtalya olarak açıklandı. Bu bölüm Param hakkında reklam içermektedir.
11/10/20238 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 10 Ekim Salı - “Bu bizim 11 Eylül’ümüz”

İsrail ordusu yetkilileri, Hamas'ın İsrail'e yönelik saldırısını 11 Eylül saldırılarına benzetti. 2022'de Türkiye medya ve eğlence sektörü 5,5 milyon dolara ulaştı. Parker Güneş Sondası, insan yapımı en hızlı nesne rekorunu yeniden kırdı.Bu bölüm Amerikan Hastanesi hakkında reklam içermektedir. Meme kanserinde erken teşhis için; kendi kendine meme muayenesi, düzenli doktor muayenesi ve mamografi çektirilmesi öneriliyor. Meme sağlığı hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurarak talepte bulunabilirsiniz.
10/10/202310 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 9 Ekim Pazartesi - Operasyon değil, savaş

Hamas, İsrail'e sızarak çok sayıda sivili öldürdü ya da rehin alarak Gazze'ye götürdü. Avrupa Komisyonu, AB ile Türkiye arasındaki göçmen anlaşmasının yenilenmesi gerektiğini savundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti MKYK'sının üçte ikisini değiştirdi. Bu bölüm TCL hakkında reklam içermektedir. Çocuklarınızla her an iletişimde kalmanızı sağlayacak TCL MOVETIME MT42’yi ve diğer TCL ürünlerini incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
09/10/20237 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 7 Ekim Cumartesi - ‘En anormal sıcak’

Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi yarın Yeşilköy'de açılıyor. Louis Vuitton'un ilk oteli Şanzelize Bulvarı'nda açılacak. Eylül ayı ‘en anormal sıcaklıktaki ay’ oldu. Bu bölüm Zeyrek Çinili Hamam hakkında reklam içermektedir. Zamanda gösterişli bir yolculuk yapmak için 5 Kasım'a kadar salıdan pazara 10.00 - 18.00 saatleri arasında Zeyrek Çinili Hamam’ı ziyaret edebilirsiniz.
07/10/202310 minutes 16 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 6 Ekim Cuma - Kuşak ve demiryolu

Hükümet, 3. köprü üzerinden geçecek demiryolu hattı için BAE ile görüşüyor. AYM, Can Atalay'ın hak ihlali başvurusunu AYM Genel Kurulu'na sevk etti. Rusya, Abhazya'da deniz üssü kurmak için anlaşma imzaladı. Bu bölüm Beykoz Kundura hakkında reklam içermektedir. Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma, Sümerbank’ın 90. yılını Hafıza Konuşmaları adlı konuşma serisiyle kutluyor. Ücretsiz gerçekleşecek Hafıza Konuşmaları için randevunuzu buradan yaptırabilirsiniz. Tarihi tazeleyecek daha pek çok çeşitli etkinliğe Beykoz Kundura’dan ulaşabilirsiniz.
06/10/20238 minutes 18 seconds
Episode Artwork

Değişim Küçük Adımlarla Başlar #5: İleri Dönüşüm | Konuk: Onaranlar Kulübü

Samsung destekleriyle Yuvam Dünya ekibi tarafından hazırlanan Değişim Küçük Adımlarla Başlar podcast serisi  sürdürülebilir bir gelecek için iklim değişikliği konusunda yapılabilecekleri anlatıyor. Karbon salımından teknolojik gelişmelere farklı alanlarda atılacak adımların bizleri yeşil bir geleceğe uzanan yolda nasıl ileri taşıyabileceğini inceliyor. Beşinci bölüm Onaranlar Kulübü'nü konuk alıyor ve ileri dönüşümün sürdürülebilir bir gelecek için neden önemli olduğundan bahsediyor.
05/10/202319 minutes 47 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 5 Ekim Perşembe - Sınır dışı kararı, jüri görevi

Dış ticaret açığı yıllık bazda %48,1 azalarak 4,99 milyar dolara indi. Pakistan hükümeti, Afgan sığınmacıların Kasım'a kadar ülkeyi terk etmesini istedi. Sam Bankfman-Fried hakkında açılan iki ceza davasından ilki, jüri seçimiyle başladı. Bu bölüm Girişim Savaşçısı hakkında reklam içermektedir. Küresel çapta bir girişimciye dönüşebilmek için yapılması gerekenleri öğrenmek isterseniz Girişim Savaşçısı İntibak Eğitimi için buradan başvuru yapabilirsiniz.
05/10/20238 minutes 42 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 4 Ekim Çarşamba - Anların en kısası

Tüketici enflasyonu yılın zirvesini gördü. Gözaltına alınan Ayşenur Arslan serbest bırakıldı. Nobel Fizik Ödülü sahiplerini buldu. Cambridge Üniversitesi fizik bölümünün yeni başkanı Türk bilim insanı Mete Atatüre oldu. Bu bölüm evital hakkında reklam içermektedir.
04/10/202310 minutes 32 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 3 Ekim Salı - Varoluşsal tehdit

AB dışişleri bakanları ilk kez birliğe üye olmayan bir ülkede bir araya geldi. İmalat PMI, üst üste üçüncü ayında da eşik değer olan 50'nin altında kaldı. Nobel Tıp Ödülü’nün 2023 kazananları açıklandı. Bu bölüm Thermomix hakkında reklam içermektedir. Keyifli sofralar, sağlıklı ve lezzetli öğünler, en kolayından atıştırmalıklar ve içecekler hazırlayabilmeniz için gereken ikiliyle; Thermomix® TM6 ve Cookidoo ile artık tanıştınız. Cookidoo’yu buradan ücretsiz deneyebilir, siz de Thermomix’i keşfetmek için hemen ücretsiz tanıtım talep edebilirsiniz.
03/10/20239 minutes 54 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 2 Ekim Pazartesi - Sistem iyileştirmesi, Özgürlük Yürüyüşü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni anayasa ile birlikte yönetim sistemi tartışmalarını sona erdirme imkanı bulacağız" dedi. TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Can Atalay ve tüm Gezi tutukluları için "Özgürlük Yürüyüşü" başlattı. Bu bölüm Zer hakkında reklam içermektedir. Zer’i yakından incelemek ve sunduğu stratejik çözümlerle tanışmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
02/10/20239 minutes 50 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 30 Eylül Cumartesi - Londra tasarım festivali, yapay tatlandırıcı

Yapay tatlandıcıların depresyona yol açtığı tespit edildi. Zeytinyağının demans kaynaklı can kayıplarını azalttığı ortaya kondu. Yoğurdun sarımsak kokusunu önlemeye yardımcı olduğu keşfedildi. Bu bölüm Yapı Kredi hakkında reklam içermektedir. 12 ayrı dalda sahiplerini bulacak Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri için adayların tamamına buradan ulaşabilirsiniz.
30/09/202310 minutes 16 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 29 Eylül Cuma - Nükleer devlet, onanan müebbet

Kuzey Kore, nükleer devlet statüsünü anayasaya ekledi. ABD'de Kongre, bütçe üzerinde anlaşmaya varamazsa; federal hükümet kısmen kapanacak. AYM, ek MTV'ye yönelik itirazı oybirliği ile reddetti. Bu bölüm VTC Enerji hakkında reklam içermektedir. Enerji verimliliği konusunda dijitalleşmenin rolü giderek önem kazanırken siz de VTC Enerji’nin V-Sensor ve V-Forecast çözümlerini keşfedebilirsiniz.
29/09/20238 minutes 19 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 28 Eylül Perşembe - Nükleer yapay zeka

Microsoft'un yapay zekanın enerji ihtiyacına yönelik nükleer planlar yaptığı belirtildi. İSO Başkanı, sanayide 2022'deki gibi bir hareketlilik beklemediklerini söyledi. Bakan Yerlikaya, Mobil Göç Noktası Uygulaması'nın başarısına değindi. Bu bölüm Alternatif Bank hakkında reklam içermektedir. Alternatif Bank, Erişilebilir Bankacılık Terimleri Sözlüğü’ne 75 yeni terim kazandırdı. Bugün sözlükte yer alan 100’ün üzerinde terimin işaret dili, sesli betimleme ve sadeleştirilmiş metin kullanılarak anlatıldığı video serisine buradan ulaşabilirsiniz.
28/09/20238 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Değişim Küçük Adımlarla Başlar #4:Denizlerin Geleceği | Konuk: Engin Hınçer

Samsung destekleriyle Yubam Dünya ekibi tarafından hazırlanan Değişim Küçük Adımlarla Başlar podcast serisi  sürdürülebilir bir gelecek için iklim değişikliği konusunda yapılabilecekleri anlatıyor. Karbon salımından teknolojik gelişmelere farklı alanlarda atılacak adımların bizleri yeşil bir geleceğe uzanan yolda nasıl ileri taşıyabileceğini inceliyor. Dördüncü bölüm Deniz Yaşamını Koruma Derneği'nden Engin Hınçer'İ konuk alıyor, iklim değişikliğinin denizler ve okyanuslar üzerindeki etkilerini tartışırken yeşil bir gelecek için dünyanın sularını nasıl koruyabileceğimizi inceliyor.
27/09/202320 minutes 12 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 27 Eylül Çarşamba - Kapı, deprem ve iade-i ziyaret

Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Netanyahu'nun Türkiye ziyaretinin ekim, kasım gibi gerçekleşeceğini söyledi. CHP'nin 38’inci Olağan Kurultay'ı için tarih 4-5 Kasım olarak belirlendi. Polonya, Ukrayna'ya silah yardımını keseceğini açıkladı.  Bu bölüm İş Sanat hakkında reklam içermektedir.  İş Sanat’ın koordinasyonunda hazırlanan, küratörlüğünü 19. ve 20. yüzyıl Türkiye iktisadi ve sosyal tarihi, kurum ve girişimcilik tarihiyle ilişkin çalışmalarıyla bilinen Dr. Öğr. Üyesi Murat Koraltürk’ün üstlendiği Yaşasın Cumhuriyet! Atatürk Döneminde İktisadi Bağımsızlığın İlk Adımları sergisine davetlisiniz.
27/09/202311 minutes 1 second
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 26 Eylül Salı - Bir Avrupa-Türkiye sorunu

Yunanistan, göçmenlerin Avrupa'ya gelişini engelleyen 2016 anlaşmasının yenilenmesini istedi. Turkcell'in yeni Genel Müdür Bülent Aksu’nun görevine 11 günün ardından son verildi. Eylül ayında açlık sınırı 14,5 bin lira oldu. Bu bölüm Dardanel hakkında reklam içermektedir. Omega 3 yağ asitleri ve protein bakımından zengin içeriğiyle sağlıklı beslenme rutininin olmazsa olmazlarından ton balığı, 1984 yılından bu yana sofralarımıza Dardanel’le ulaşıyor.
26/09/20239 minutes 2 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 25 Eylül Pazartesi - Namağlup Şampiyon!

Filenin Sultanları 7'de 7 yaparak Dünya Şampiyonu oldu ve olimpiyat vizesini aldı. YSK Başkanı Yener, yerel seçim takviminin 1 Ocak'ta başlayacağını duyurdu. Hollanda'nın ilk kadın başbakanı olması beklenen Dilan Yeşilgöz, göçü engellemeye yönelik vaatlerini duyurdu. Bu bölüm Vestel hakkında reklam içermektedir. Tarzını yansıtmak isterken nostaljiden de vazgeçemeyenleri heyecanlandırıcak Vestel Retro serisi ürünlerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.
25/09/20239 minutes 29 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 23 Eylül Cumartesi - İran’da özgürlük, Alplerde kar

İran Meclisi, zorunlu başörtüsü yasasını ihlal edenlere para cezası ve hapis öngören yasayı onayladı. Fransız Alplerinde kayak merkezleri, küresel ısınma nedeniyle kar yağmayınca birer birer kapanmaya başladı. Bu bölüm Mey|Diageo hakkında reklam içermektedir. Doğanın, hammaddenin ve insanın sürdürülebilirliğine verdiği önemi attığı her adımda ortaya koyan Mey|Diageo, tohumdan kadehe uzanan yolculuğunda, verimlilik kadar geleceği düşünen projelerine devam ediyor.
23/09/202311 minutes 4 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 22 Eylül Cuma - Orta Doğu’da tarihî dönüşüm

Suudi Arabistan ile İsrail normalleşmeye doğru adım adım ilerliyor. TCMB, politika faizini 20 yılın zirvesine taşıdı. KKM'de gerileme serisi 4. haftasında. Bu bölüm Arçelik hakkında reklam içermektedir. Geleneksel, probiyotik ve süzme yoğurt çeşitlerini ve kefiri tek bir makineyle, ideal lezzette yapmanızı sağlayan Arçelik Tadı var® Probiyotik Yoğurt ve Kefir Makinesi'yle hayatın farklı bir tadı var. Keşfetmek için burayı ziyaret edebilirsiniz.
22/09/20238 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 21 Eylül Perşembe - Kravat, ateşkes, yasak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Netanyahu ile ilk kez bir araya geldi. Azerbaycan, Karabağ'da ateşkes sağlandığını açıkladı. İtalya Başbakanı, ülkenin Avrupa'nın mülteci kampına dönüşmesine izin vermeyeceğini belirtti.Bu bölüm Siemens hakkında reklam içermektedir. Yenilikçi fonksiyonlarla küresel tatları keşfetmek için Siemens EQ700 Tam Otomatik Kahve Makinesi’ni buradan inceleyebilirsiniz. Sırada neresi var? #DünyaBiKahveUzağında #SiemensEvAletleri
21/09/20238 minutes 14 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 20 Eylül Çarşamba - Karabağ'da operasyon, doğuda ittifak

Günaydın. Azerbaycan, Karabağ'da antiterör operasyonu başlattı. Kanada'nın Hindistan'daki en üst düzey diplomatı ülkeden sınır dışı edildi. Bakan Işıkhan, Ocak 2024'te en düşük memur maaşının 30 bin liranın üzerine çıkacağını bildirdi. Bu bölüm Paribu hakkında reklam içermektedir. Kurumsal Yaşamda Kadın podcastini dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.
20/09/20238 minutes 58 seconds
Episode Artwork

Değişim Küçük Adımlarla Başlar #3: Döngüsel dönüşüm | Konuk: Aylin Alagöz

Samsung destekleriyle hazırlanan Değişim Küçük Adımlarla Başlar podcast serisi  sürdürülebilir bir gelecek için iklim değişikliği konusunda yapılabilecekleri anlatıyor. Karbon salımından teknolojik gelişmelere farklı alanlarda atılacak adımların bizleri yeşil bir geleceğe uzanan yolda nasıl ileri taşıyabileceğini inceliyor. Üçüncü bölüm Yuvam Dünya Bilim Kurulu Üyesi Aylin Alagöz'ü konuk alıyor, iklim krizinin derinleşmesi ile gezegenin döngülerinde gözlemlenen değişimleri konuşuyor. Doğrusal ekonomiden döngüsel ekonomiye geçmenin gezegenin geleceği için önemini tartışırken bu ekonomik kavramları detaylı bir şekilde açıyor.
19/09/202331 minutes 55 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 19 Eylül Salı - Yedinci fabrikanın adresi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü. Erdoğan'ın Musk'tan Tesla'nın bir sonraki fabrikasını Türkiye'de kurmasını istediği, Musk'ın buna olumlu baktığı bildirildi. WSJ ise Tesla'nın Suudi yönetimiyle de görüştüğünü iddia etti. Bu bölüm BMW hakkında reklam içermektedir. BMW’in tamamen elektrikli model gamı, çevre dostu sürüş deneyimini farklı yaşam tarzlarına uygun tasarımlarla ve klasik BMW konforuyla buluşturuyor.
19/09/20239 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 18 Eylül Pazartesi - Yol ayrımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AB ile gerekirse yolları ayırabiliriz" dedi. ÖZDEBİR Başkanı Atalay bu yıl en az 3 bin özel okulun kapanabileceği yönünde uyardı. Alzheimer hastalarında beyin hücrelerinin ölüm nedeni tespit edildi. Bu bölüm QNB Finansbank hakkında reklam içermektedir. QNB Finansbank’ın desteğiyle, İstanbul Tenis Eskrim Dağcılık Kulübü'nün ev sahipliğinde düzenlenen İstanbul Challenger 75. TED Open Tenis Turnuvası’nda şampiyon belli oldu.
18/09/202310 minutes 16 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 16 Eylül Cumartesi - ChatGPT'nin kariyeri, en sıcak yaz

ChatGPT, ABD'de 3 yıl içinde 17 farklı doktora giden 4 yaşındaki çocuğun hastalığına doğru teşhis koydu. KKM büyüklüğü, 8 Eylül itibarıyla bir önceki haftaya göre 15,7 milyar lira gerileyerek 3,33 trilyon liraya geriledi. Bugünün bülteni Vitafenix ile birlikte ulaşıyor. Bireylerin hayatını kolaylaştıran ürünler sunan gıda takviyesi firması Vitafenix; Magna P magnezyum takviyesi ve kabak çekirdeği yağıyla güçlendirilmiş D3K2 ürünleriyle vücudun günlük magnezyum, D ve K vitamini ihtiyacını karşılamaya yardımcı oluyor. Ayrıntılar bültende.
16/09/202311 minutes 51 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 15 Eylül Cuma - Yılın halka arzı, yapay zeka hakemi

Çip üreticisi Arm, yılın en büyük halka arzında 5 milyar dolara yakın gelir elde etti. Musk, federal hükümetin "yapay zeka hakem kurulu" kurması gerektiğini söyledi. Tanrıkulu'nun fezlekesi Adalet Bakanlığı'na geldi. Bu bölüm Yumoş hakkında reklam içermektedir. Yumoş’un renkli dünyasını yakından takip etmek için burayı ziyaret edebilirsiniz. #YumoşSokak #YumoşDeterjanGücü #DahaİyisiYok
15/09/20238 minutes 32 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 14 Eylül Perşembe - İki ülke, tek dostluk

Günaydın. Kore lideri Kim Jong Un, Rusya ziyaretinin ardından Devlet Başkanı Putin'e destek açıkladı; Putin ise Kuzey Kore'nin uydu yapımına Rusya'nın destek vereceğini belirtti. İYİ Parti, yerel seçimlerde 81 ilde kendi adayını çıkaracağını duyurdu.Bu bölüm Philips hakkında reklam içermektedir. İlham veren teknolojisi ve eşsiz tasarımıyla LatteGo tam otomatik espresso makineleriyle tanışmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
14/09/202310 minutes 18 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 13 Eylül Çarşamba - İdeal anayasa, Apple Wonderlust

Günaydın. Kim Jong Un, Putin ile görüşmek üzere Rusya'ya gitti. Fas'taki depremde can kaybı sayısı 2 bin 800'ü aştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ideal anayasa metni için çağrıda bulundu. Apple, iPhone 15 serisini tanıttı. Bu bölüm Param hakkında reklam içermektedir.Kapak görseli: AA
13/09/20239 minutes 46 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 12 Eylül Salı - Taşıtta kısıtlama, beklenen istifa

Günaydın. Bakan Şimşek taşıt ve konut kredileri ile kredi kartlarında kısıtlamaların sinyalini verdi. Kadınlar Dünya Kupası finalindeki davranışlarıyla gündeme gelen İspanya Futbol Federasyonu başkanı, tepkilerin ardından 3 hafta sonra istifa etti. Bu bölüm Migros Sanal Market hakkında reklam içermektedir. Tüm ihtiyaçlarınız ve okul gereçleri için Migros Sanal Market’i ziyaret edebilirsiniz. Migros Sanal Market, Migros uygulamasında!
12/09/202310 minutes 13 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 11 Eylül Pazartesi - 45 metrekareye 45 bin

Günaydın. Kira fiyatlarında, yeni eğitim-öğretim döneminin başlaması öncesinde %20-25 artış görüldü. Hindistan'da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi tamamlandı. Apple hisseleri %6'nın üzerinde düştü. Bu bölüm TCL hakkında reklam içermektedir. Kullanıcıların göz sağlığından ödün vermemeleri ve kaliteli bir deneyimin tadını çıkarabilmeleri için NXTPAPER'ı geliştiren TCL, şimdi NXTPAPER 2.0 teknolojisiyle donatılan TCL NXTPAPER 11 tableti Türkiye’de satışa sunuyor.
11/09/202310 minutes 54 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 9 Eylül Cumartesi - Orta vadeli program, X'te muhalif avı

2023 için büyüme tahmini düşürüldü, yıl sonu enflasyon tahmini revize edildi. X, Suudi Arabistan'ın insan haklarını ihlal edici davranışlarda bulunmasına yardımcı olmakla suçlanıyor. Bugünün bülteni Anadolubank ile birlikte ulaşıyor. "Okul ihtiyaçlarını çok da büyütmeyin, %2,89 avantajlı faiz oranıyla Dijital İhtiyaç Krediniz burada hazır" diyen Anadolubank’ın 20.000 TL ve 12 ay vadeye kadar dosya masrafsız olarak kullanabileceğiniz Dijital İhtiyaç Kredisi ile ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabilirsiniz. Ayrıntılar bültende. 
09/09/202311 minutes 42 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 8 Eylül Cuma - Hedef: Enflasyon

Bakan Şimşek, yeni ücret artışlarının hedef enflasyona göre yapılacağını bildirdi. Şimşek, işveren katkılı yeni emeklilik sistemini duyurdu. Ekonomi kurmayları Cumhurbaşkanı'nın OVP'ye desteğinin tam olduğuna vurgu yaptı. Bu bölüm Hepsipay hakkında reklam içermektedir. Hepsiburada’nın platform cüzdanı olarak hayata geçen şimdi ise Hepsiburada dışında da kullanılan ve kazandıran Hepsipay’in kullanıcıları, cüzdanlarını anında kendilerine en uygun krediyle doldurabiliyor. Kolay, hızlı ve güvenli ödeme; Hemen Al Sonra Öde; anında hesaba para iadesi gibi avantajlar sunan Hepsipay ile tanışmak için burayı ziyaret edebilirsiniz.
08/09/20238 minutes 19 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 7 Eylül Perşembe - Orta vade, göçmen fonu

Günaydın. Hükümet Orta Vadeli Programı açıkladı. Dışişleri Bakanı Fidan, mülteciler için 780 milyon avroluk hibeyi AB ile imzaladı. Trakya'da etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle 7 kişi yaşamını yitirdi. Bu bölüm Siemens hakkında reklam içermektedir. Yenilikçi fonksiyonlarla küresel tatları keşfetmek için Siemens EQ700 Tam Otomatik Kahve Makinesi’ni buradan inceleyebilirsiniz. Sırada neresi var? #DünyaBiKahveUzağında #SiemensEvAletleri
07/09/20238 minutes 41 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 6 Eylül Çarşamba - Ekonomik değil, psikolojik

Günaydın. Hakan Fidan, Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Yerapetritis ile bir araya geldi. Artİstanbul Feshane'de bulunan "Ortadan Başlamak" isimli sergi hakkında soruşturma başlatıldı. Meclis’te HDP milletvekili kalmadı.  Bu bölüm Anadolubank hakkında reklam içermektedir. Anadolubank’ın Renkli Hesap başvuru formuna ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
06/09/20239 minutes 10 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 5 Eylül Salı - Anlaşmanın şartları, enflasyonda ilk

Günaydın. Erdoğan ile görüşen Putin yaptığı açıklamada şartlarına uyulursa tahıl anlaşmasına döneceklerini söyledi. TÜİK'in açıkladığı aylık enflasyon ilk kez ENAG'ın verisini geçti. Ukrayna'nın Savunma Bakanı değişti. Bu bölüm İstanbul Bilgi Üniversitesi hakkında reklam içermektedir. Lisansüstü öğrenimini BİLGİ ayrıcalıklarıyla yaşamak için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
05/09/202311 minutes 59 seconds
Episode Artwork

Kurumsal Yaşamda Kadın #1: Türk kültüründe kadın ve iş yaşamı

Kurumsal Yaşamda Kadın podcastinin diğer bölümlerini dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz. Odeabank sunar,Güçlü toplumlar için kadınların hayatın her alanında etkin şekilde var olmalarının destekçisi olan ve çocukların eşit yarınlara uyanması için çok değerli projeler hayata geçiren Odeabank’ın toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili çalışmalarına bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz Kurumsal Yaşamda Kadın podcastinin ilk bölümünde Orta Asya Türklerinden günümüze Türk ve Türkiye kültüründe kadının yaşamda ve iş hayatında rolüne odaklanıyoruz. Türk kültürünün karakteristik özelliklerini Hoftsede’nin kültür boyutlarıyla ele alıyor ve kültürel özelliklerin toplumdaki kadın algısı, kadına atfedilen roller ve kadından beklentiler üzerindeki etkisini inceliyor.
04/09/202342 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 4 Eylül Pazartesi - Avrupa’nın en büyüğü Türkiye!

Günaydın. A Millî Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı 3-2 mağlup ederek Avrupa Şampiyonu oldu. Bugün Erdoğan ve Putin’in bir araya gelmesi bekleniyor. Bu bölüm Levi's hakkında reklam içermektedir. Boran Kuzum’un küçüklüğünden bugüne Levi’s® ile geçen anılarından ve giydiği en güzel hikâyelerden ilhamını alan özel parçaları bu bağlantıdan keşfedebilirsiniz.
04/09/20239 minutes 36 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 2 Eylül Cumartesi - 60. yılında King'in hayali, memur maaş zammı

Günaydın. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, memur maaşları ile memur emeklisi aylıkları için verdiği kararda hükümetin teklifini onayladı. TÜRK-İŞ’e göre açlık sınırı 12 bin lira, yoksulluk sınırı ise 40 bin lira oldu. Bugünün bülteni Thermomix ile birlikte ulaşıyor. Yemek deneyimini geliştirmek ve mutfağınızı daha üretken hâle getirmek için 1971’den bu yana en yeni teknolojilerle donatılan Thermomix®, mutfakların tek kişilik devre kadro ürünü Thermomix® TM6'yı sunar. Ücretsiz deneyim talebinde bulunabileceğiniz ürünle ilgili ayrıntılar bültende.
02/09/20239 minutes 50 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 1 Eylül Cuma - Kademeli sadeleşme, sürdürülebilir büyüme

TCMB'nin yayımladığı toplantı özetinde sadeleşme adımlarının kademeli olarak devam edeceği belirtildi. Bakan Şimşek açıklamasında "sürdürülebilir büyüme" vurgusu yaptı. Erdoğan ile Putin'in pazartesi günü görüşeceği açıklandı. Bu bölüm BANDWITT hakkında reklam içermektedir. Türkiye’nin öncü dijital dönüşüm platformu BANDWITT'i incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
01/09/20239 minutes 33 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 31 Ağustos Perşembe - Rusya mesaisi, içki meselesi

Hakan Fidan, Ukrayna ziyaretinin ardından, Rusya'ya da ziyaret gerçekleştireceğini duyurdu. Medvedev, NATO'nun Ukrayna'daki rolünün savaş gerekçesi olacağını açıkladı. İstanbul Valiliği, "parklarda içki yasağı" talimatından geri adım attı. Bu bölüm Kendine Has hakkında reklam içermektedir. 8 - 10 Eylül tarihlerinde yedinci kez adaya caz melodileri serpiştirecek olan Bozcaada Caz Festivali; Kendine Has ile birlikte herkesi adada serin rüzgârların peşinden, deniz ve güneşin birlikteliğinden ve elbette müziğin izinden gitmeye davet ediyor. Festival boyunca katılımcılara birbirinden farklı ve özel tecrübeler yaşama fırsatı sunacak Kendine Has’ı takip ederek kulağınıza üflenecek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
31/08/20237 minutes 23 seconds
Episode Artwork

Değişim Küçük Adımlarla Başlar #2: Karbon ayak izi nasıl azaltılır? | Konuk: Kıvılcım Kocabıyık

Samsung destekleriyle hazırlanan Değişim Küçük Adımlarla Başlar podcast serisi  sürdürülebilir bir gelecek için iklim değişikliği konusunda yapılabilecekleri anlatıyor. Karbon salımından teknolojik gelişmelere farklı alanlarda atılacak adımların bizleri yeşil bir geleceğe uzanan yolda nasıl ileri taşıyabileceğini inceliyor. İkinci bölüm Yuvam Dünya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kıvılcım Kocabıyık'ı konuk alıyor, bireylerin ve kurumların karbon ayak izini azaltmak için neler yapabileceğini ve bu tutum davranışının neden önemli olduğunu tartışıyor.
30/08/202318 minutes 42 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 30 Ağustos Çarşamba - Mevduat mesaisi, aday meselesi

Bankalar, KKM'den TL mevduata dönüşüm hedefleri nedeniyle yoğun mesai yaptı. İYİ Parti, yerel seçimlerde kendi adaylarını çıkaracağını söyledi. Putin, Hindistan'da gerçekleşecek G20 Zirvesi'ne katılmayacağını bildirdi. Bu bölüm Vitafenix hakkında reklam içermektedir. İnovatif, güvenilir, sinerjik ve bilimsel kriterlere göre geliştirilmiş, bireylerin hayatını kolaylaştıran ürünler sunmak üzere yola çıkan gıda takviyesi firması Vitafenix, hem leke karşıtı hem de antioksidan desteği özelliğiyle öne çıkan ürünü Angard'ı tanıtıyor.
30/08/202310 minutes 3 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 29 Ağustos Salı - Kıyafet polisi, sınır tehdidi

Günaydın. Fransa'da devlet okullarında öğrencilerin abaya giymesinin yasaklandı, karar "kıyafet polisliği" diye nitelendirildi. Baltık ülkeleri, Wagner Belarus'tan ayrılmazsa ve sınırda olay olursa sınırlarını kapatacaklarını açıkladı. Bu bölüm Hamdi Ulukaya Girişimi hakkında reklam içermektedir. Bir girişiminiz var ve dünyaya açılmak istiyorsanız; Hamdi Ulukaya Girişimi-Startup Destek Programı 31 Ekim’e kadar başvurularınızı bekliyor. New York ayağı dahil olmak üzere bir yıl sürecek Startup Destek Programı için başvuru ve detaylara buradan ulaşabilirsiniz.
29/08/20239 minutes 42 seconds
Episode Artwork

Asena Sarıbatur ile Sürdürülebilir Moda #7: Vintage kültürü moda sektörünü dönüştürebilir mi?

Size özel yepyeni bir alışveriş deneyimi vadeden Clotie, teknolojiyi deneyimli stil danışmanlarının kişisel dokunuşlarıyla birleştirerek kullanıcılarına; tarzlarına ve bütçelerine uygun sürpriz kombinler sunan online styling platformudur. Asena Sarıbatur'un hazırlayıp sunduğu Sürdürülebilir Moda podcasti yedinci ve son bölümünde Mels Vintage dükkanının kurusucu Melissa Kalyoncu'yu konuk alıyor. Asena ve Melissa vintage kültürünün yükselişi, ikinci el tüketimin sağladığı avantajlar ve bu alışkanlıkların moda sektöründe sürdürülebilir bir dönüşüm için neden önemli olabileceği üzerine kouşuyor.
28/08/202330 minutes 1 second
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 28 Ağustos Pazartesi - Konutta düzenleme, bağlılık yemini

Günaydın. BDDK, konut kredilerini evin değerinin yaklaşık dörtte biri ile sınırlandırdı. Putin, Wagner askerlerinden "Rusya'ya bağlılık yemini" etmelerini istedi. Meral Akşener, "seçim yenilgisine engel olamadığı için" özür diledi. Bu bölüm OMO hakkında reklam içermektedir. Yeni OMO Active Fresh Cold Power Sıvı ailesi, oldukça ilgi çekici bir reklam filmi yayınladı. Hayallere giden yolun kirlenmekten geçtiği mesajıyla yayınlanan reklam filmine buradanulaşabilirsiniz.
28/08/20238 minutes 7 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 26 Ağustos Cumartesi - Prigojin, Putin, Penguenler ve Panama

Günaydın. Wagner'in kurucusu ve lideri Yevgeni Prigojin öldü. Oklar Putin'i işaret ederken Kremlin'den herhangi bir yorum gelmedi. Pegasus'un sahibi Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı deniz kazasında ağır yaralandılar. Bu bölüm Türkiye İş Bankası hakkında reklam içermektedir. Herkesin benim bankam diyebileceği bir Cumhuriyet kurumu olan İş Bankası 99 yaşında. Herkesin benim bankam diyebileceği bir Cumhuriyet kurumu olan İş Bankası’nı buradan ziyaret edebilirsiniz.
26/08/202310 minutes 50 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 25 Ağustos Cuma - Genişleme kararı, sıkılaşma adımı

Günaydın. TCMB, beklentilerin üzerindeki 750 baz puanlık faiz artışı ile politika faizini %25'e yükseltti. BRICS liderleri; 6 üyeye üyelik davetinde bulunma kararı aldı. Bu bölüm Artıbir hakkında reklam içermektedir. +1’in en özel yeşilini bu yaz yanınızdan hiç ayırmamak için koleksiyonu buradan inceleyebilir ve favori parçanızı eve götürmek için shopi go mağazasını ziyaret edebilirsiniz.
25/08/20238 minutes 2 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 24 Ağustos Perşembe - Her on binadan biri

Günaydın. BRICS ülkeleri, genişleme kararı aldı. Hindistan, Ay'a yumuşak iniş gerçekleştiren 4'üncü ve Ay'ın güney kutbuna inen ilk ülke oldu. Memur ve memur emeklilerine zam müzakereleri uzlaşmazlıkla sona erdi. Bugünün bülteni Paribu ile birlikte ulaşıyor.Bu bölüm Paribu hakkında reklam içermektedir. Paribu, taraftar token’ı Türkiye’de ilk listeleyen ve bu kategoride yüksek işlem hacmine sahip kripto para işlem platformu.
24/08/20237 minutes 55 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 23 Ağustos Çarşamba - Her on binadan biri

Günaydın. Bakan Özhaseki, İstanbul depreminde 6 milyon konutun 600 bininin ilk etapta yıkılacağı yönünde uyardı. Getir, küçülme kararı aldığını duyurdu. Eski ABD Başkanı Trump, “Perşembe günü tutuklanacağım” dedi. Bugünün bülteni Intel ile birlikte ulaşıyor.Bu bölüm Intel hakkında reklam içermektedir. Günlük hayatınızı daha üretken ve verimli kılacak, oyun saatlerini eşsiz bir şekilde yönetecek, dünyayla bağlantınızı güçlendirecek ve daha fazlası için heyecan uyandıracak bir dizüstü bilgisayar deneyimi Intel® Evo™ dizüstü bilgisayarlarla mümkün. Üstelik aynı anda daha fazlasını yapabilmeniz için 13. Nesil Intel® Core™ işlemciyle donatıldı.
23/08/202310 minutes 36 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 22 Ağustos Salı - Jet hızıyla ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinin ardından Türkiye ile Macaristan arasında doğalgaz anlaşması imzalandı. Ukrayna lideri Zelenski'nin Hollanda ziyaretinde Başbakan Rutte F-16 jetlerinin Ukrayna'ya hibe edileceğini açıkladı. Bugünün bülteni Hepsiburada ile birlikte ulaşıyor.
22/08/202311 minutes 37 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 21 Ağustos Pazartesi - KKM tedbiri, KKTC gerilimi

TCMB'den, KKM yükünü azaltarak TL mevduatları artırmaya yönelik adım geldi. KKTC yönetimi ile BM barış gücü arasında yol yapım faaliyetleri nedeniyle gerilim yaşandı. Kadınlar Dünya Kupası'nda şampiyon İspanya oldu.
21/08/202310 minutes 12 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 19 Ağustos Cumartesi - Rap operasyonu, engelleme yasağı

19 Ağustos Cumartesi sabahından herkese merhaba. Dün rapçi Muti hakkında yakalama kararı çıkarıldı, Heijan ile BIG ve CAC gözaltına alındı. Bloklama özelliğini Twitter'dan (yeni adıyla X) kaldırmak isteyen Elon Musk, aldığı tepkiler sayesinde kendisini yeniden gündeme taşımayı başardı. Bu bölüm Siemens hakkında reklam içermektedir.
19/08/202311 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Değişim Küçük Adımlarla Başlar #1: Karbonun sıfırı nasıl olur? | Konuk: Prof. Dr. Levent Kurnaz

Samsung destekleriyle hazırlanan Değişim Küçük Adımlarla Başlar podcast serisi  sürdürülebilir bir gelecek için iklim değişikliği konusunda yapılabilecekleri anlatıyor. Karbon salımından teknolojik gelişmelere farklı alanlarda atılacak adımların bizleri yeşil bir geleceğe uzanan yolda nasıl ileri taşıyabileceğini inceliyor. Birinci bölüm Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği Çalışmaları Başkanı Prof. Dr. Levent Kurnaz'ı konuk alıyor, karbon sıfır kavramını inceliyor ve karbon salımını azaltmak adına bireylerin, kurumların ve ülkelerin neler yapması gerektiğini tartışıyor.
18/08/202327 minutes 24 seconds
Episode Artwork

Asena Sarıbatur ile Sürdürülebilir Moda #6: Kıyafet kiralama ve sürdürülebilirlik

Size özel yepyeni bir alışveriş deneyimi vadeden Clotie, teknolojiyi deneyimli stil danışmanlarının kişisel dokunuşlarıyla birleştirerek kullanıcılarına; tarzlarına ve bütçelerine uygun sürpriz kombinler sunan online styling platformudur. Clotie'ye ⁠buradan⁠ ulaşabilirsiniz. Asena Sarıbatur'un hazırlayıp sunduğu Sürdürülebilir Moda podcastinin altıncı bölümünde online kıyafet kiralama platformu Modaloop'un kurucuları Neslişah Şatıroğlu ve Duygu Tunçyürek oluyor. Asena ve konukları moda sektöründe satın alma kavramının ötesine geçebilen bir tüketim anlayışının geleceğe sair neler katabileceğini tartışıyorlar.
18/08/202334 minutes 52 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 18 Ağustos Cuma - Düzgün teklif, mali reform

Günaydın. Memur-Sen, hükümetin zam teklifi hakkında "bize doğru düzgün bir teklifle gelinmesi gerek" dedi. TÜRMOB, mali sistemin geliştirilmesine yönelik kapsamlı raporunu hazırladı. Soros'un Açık Toplum Vakfı, Avrupa’dan çekileceğini açıkladı. Bugünün bülteni Migros Sanal Market ile birlikte ulaşıyor. Bu bölüm Vestel hakkında reklam içermektedir. Tarzını yansıtmak isterken nostaljiden de vazgeçemeyenleri heyecanlandırıcak Vestel Retro serisi ürünlerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.
18/08/20238 minutes 34 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 17 Ağustos Perşembe - Sınıf tekrarı, su tasarrufu

Günaydın. Milli Eğitim Bakanı, liselere sınıf tekrarının geleceğini bildirdi. Ukrayna’daki ‘geçici koridor’dan ilk gemi geçti. İmamoğlu, barajlarda düşen doluluk oranı nedeniyle İstanbullulara ‘su tasarrufu’ çağrısında bulundu. Bugünün bülteni Vestel ile birlikte ulaşıyor.
17/08/20239 minutes 56 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 16 Ağustos Çarşamba

Altı Otuz | 16 Ağustos - İstanbul ittifakı, bütçe fazlasıGünaydın. Merkezî bütçe Temmuz ayında fazla verdi. İmamoğlu “tekrar İstanbul ittifakını kurmaya geliyorum” dedi. Ekim'de Meclis'e sunulacak kısa ve orta vadeli eylem planlarına ilişkin detaylar açıklandı. Bugünün bülteni Evidea ile birlikte ulaşıyor. Bu bölüm Evidea hakkında reklam içermektedir. Evidea kalite ve güvencesiyle sunulan, sosyal medyanın en favori ürünlerini keşfetmek üzere Evidea mağazalarında ve evidea.com’da ‘Fenomen Ürünler’ reyonunu ziyaret edebilirsiniz.
16/08/20239 minutes 13 seconds
Episode Artwork

Rota Dijital #10: Dijital Dönüşümde Devamlılık

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliğiyle ve J.P. Morgan’ın desteğiyle hazırlanan "Rota Dijital" podcast serisinde, dijital dönüşüme dair en çok merak edilenleri, dijital dönüşümün temel bileşenlerini ve KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler’in) dijital dönüşüm yolculuğunu inceliyoruz. KOBİ’lerin dijital dönüşümüne destek olmayı hedefleyen EBRD’nin geliştirdiği Dijital Barometre Anketi’ni ücretsiz olarak cevaplamak ve sonuç raporunuzu almak için ⁠buraya⁠ tıklayabilirsiniz. Rota Dijital'in onuncu ve son bölümünde Emir Barın konuğu Trendyol İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) E-ticaret Meclisi Başkanı Ozan Acar ile dijital dönüşümde devamlılığın önemine ve gerekliliğine değinerek; kamu kurumları, finansal kurumlar ve sektörel birliklerin dijital dönüşümdeki devamlılığa katkılarını ve KOBİ’lerin dijitalleşme yolculuklarında devamlılık sağlamak iç
15/08/202325 minutes 44 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 15 Ağustos Salı - Grev resti, uyarı ateşi

Günaydın. KESK, hükümetin ilk memur zammı teklifinin ardından 16 Ağustos'ta iş bırakacaklarını duyurdu. Karadeniz'de Rusya, Ukrayna'ya doğru giden gemiye uyarı ateşi açtı. Arjantin'de ön seçimi aşırı sağcı aday önde bitirdi.Bugünün bülteni TCL ile birlikte ulaşıyor. 
15/08/202310 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 14 Ağustos Pazartesi - Ay’a yolculuk, sessiz başkaldırı

Günaydın. Bakan Kacır, Türkiye'nin 10 yıllık millî uzay programı olduğunu kaydederek “Nihayetinde Ay'a erişeceğiz” dedi. Bibby Stockholm tahliye edildi. Hawaii'deki yangınlarda ölenlerin sayısı 93'e yükseldi. Bugünün bülteni Schweppes ile birlikte ulaşıyor.
14/08/202312 minutes 39 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 12 Ağustos Cumartesi - Gladyatör dövüşü, yapay zeka savaşı

TSK'da 187 general ve amiralin ataması gerçekleşti. Musk, Zuckerberg ile Kolezyum'da dövüşmeyi planlıyor. ABD Donanması çatışmanın geleceğine hazırlanırken günümüzdeki robotik ve yapay zeka teknolojilerinden nasıl faydalanıyor? Bugünün bülteni Intel ile birlikte ulaşıyor.
12/08/202311 minutes 1 second
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 11 Ağustos Cuma - Biden belgeleri, meşrubat sohbetleri

ABD Başkanı Biden'ın oğlunun Rus oligarklardan aldığı ödemelerin belgeleri yayımlandı. Beşar Esad'ın "Erdoğan ile neden buluşayım, meşrubat içmek için mi?" sözleri ortaya çıktı. Yolsuzlukla mücadele sözü veren Ekvador Cumhurbaşkanı adayı uyuşturucu kartelinin suikastine uğradı. Bugünün bülteni Mavi ile birlikte ulaşıyor.
11/08/20239 minutes 18 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 10 Ağustos Perşembe - Karşı saldırı, kimin şartları

İlk 5 ayda cari açığın neredeyse yarısı altın ithalatından kaynaklandı. Suriye lideri Esad, “Erdoğan'ın istediği şartlar altında görüşmeyeceğini” söyledi. Ukrayna lideri Zelenski, başlatılan karşı saldırı “zor ve ve yavaş ilerliyor” dedi. Bugünün bülteni Ford Otosan ile birlikte ulaşıyor.
10/08/202310 minutes 48 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 9 Ağustos Çarşamba - Vergili faiz, zamlı taşıma

İstanbul'da toplu taşıma ücretleri %50 zamlandı. İtalya, büyük bankalara tek seferlik 'yüksek faiz kazancı vergisi' getirdi. Portekiz'de yılın üçüncü sıcak hava dalgası, binlerce hektarlık orman yangınlarına neden oldu. Bugünün bülteni Schweppes ile birlikte ulaşıyor.
09/08/202310 minutes 9 seconds
Episode Artwork

Rota Dijital #9: Üretimde dijital dönüşüm 2

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliğiyle ve J.P. Morgan’ın desteğiyle hazırlanan "Rota Dijital" podcast serisinde, dijital dönüşüme dair en çok merak edilenleri, dijital dönüşümün temel bileşenlerini ve KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler’in) dijital dönüşüm yolculuğunu inceliyoruz. KOBİ’lerin dijital dönüşümüne destek olmayı hedefleyen EBRD’nin geliştirdiği Dijital Barometre Anketi’ni ücretsiz olarak cevaplamak ve sonuç raporunuzu almak için ⁠buraya⁠ tıklayabilirsiniz. Rota Dijital'in dokuzuncu bölümünde Emir Barın konuğu Tofaş Tedarikçi Kalite ve Geliştirme Yöneticisi Fırat Başlar ile üretim sektöründe tedarik zinciri yönetimi alanında gözlemlenen trendlere değiniyor ve büyük ölçekli firmaların, tedarikçileri olan KOBİ’lerin dijital dönüşümünü nasıl etkilediğine ışık tutarak, ortak yürütülen proje ve programlardan örnekler sunuyor.  
08/08/202320 minutes 17 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 8 Ağustos Salı - Moskova’sız Diplomasi: Cidde

Ayrıca: TBMM'de Akbelen toplantısı, Birleşik Krallık’taki mülteci gemisi, Gandi’nin dönüşü. Bugünün bülteni Lensmarket.com ile birlikte ulaşıyor.
08/08/202311 minutes 17 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 7 Ağustos Pazartesi - Barış görüşmesi, büyük buluşma

Günaydın. Rusya-Ukrayna arasında barış anlaşmasının temel ilkelerinin belirlenmesi için 40'tan fazla ülke bir araya geldi. "Akbelen Büyük Buluşması" yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Pakistan’ın eski başbakanı İmran Han, tutuklandı. Bugünün bülteni Mükellef ile birlikte ulaşıyor.
07/08/202311 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 5 Ağustos Cumartesi - Aile yapısı retoriği, “pizza fenomeni”

Günaydın. RTÜK'ün dijital mecralara verdiği para cezasının ardından "bozulan aile yapısı retoriği"ni ele aldık. Çevrimiçi pizza platformu Slice, tam zamanlı bir "pizza fenomeni" aradığını duyurdu. Bugünün bülteni Mey|Diageo ile birlikte ulaşıyor.
05/08/20237 minutes 43 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 4 Ağustos Cuma - İlk kadın amiral, “olağanüstü bir hâl”

Günaydın. Yüksek Askerî Şûra toplantısında TSK'nın üst kademesi belirlendi. Aylık enflasyon son 1,5 yılın en yüksek seviyesini gördü. 6 Akdeniz ülkesi iklim değişikliğine karşı mücadele için ortak bildiri yayımladı. Bugünün bülteni Ernst & Young Türkiye (örnst end yang) ile birlikte ulaşıyor.
04/08/20238 minutes 18 seconds
Episode Artwork

Rota Dijital #8: Üretimde dijital dönüşüm 1

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliğiyle ve J.P. Morgan’ın desteğiyle hazırlanan "Rota Dijital" podcast serisinde, dijital dönüşüme dair en çok merak edilenleri, dijital dönüşümün temel bileşenlerini ve KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler’in) dijital dönüşüm yolculuğunu inceliyoruz. KOBİ’lerin dijital dönüşümüne destek olmayı hedefleyen EBRD’nin geliştirdiği Dijital Barometre Anketi’ni ücretsiz olarak cevaplamak ve sonuç raporunuzu almak için ⁠buraya⁠ tıklayabilirsiniz. Rota Dijital'in sekizinci bölümünde Emir Barın konuğu Özge Makina’nın Kurucusu Özge Kartal ile üretim sektöründe yaygınlaşmaya başlayan ileri teknolojileri ele alarak, bu teknolojilerin dijital dönüşümdeki önemine, üretim sektöründe yer alan KOBİ’lerden uygulama örneklerine ve yeni teknoloji projelerini hayata geçirmeyi hedefleyen diğer KOBİ’ler için tavsiyelere yer veriyor.
03/08/202331 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 3 Ağustos Perşembe - Makam meselesi, Mars benzetmesi

Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya lideri Putin ile görüştü. Fitch, ABD'nin kredi notunu düşürdü. Türkiye ile AB, Gümrük Birliği anlaşmasının güncellenmesini değerlendiriyor. Bugünün bülteni TV+ (tivi pılas) ile birlikte ulaşıyor.
03/08/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 2 Ağustos Çarşamba - “Yaşamak ve Yaşatmak”

Günaydın. Sağlık çalışanları 5 temel taleplerini ileterek iş bıraktı. İzmir'deki İsveç Konsolosluğu'nda silahlı saldırı düzenlendi. Endonezya, Türkiye'den 300 milyon dolar değerinde insansız hava aracı satın aldı. Bugünün bülteni Schneider (Şınaydır) Electric ile birlikte ulaşıyor.
02/08/20239 minutes 56 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 1 Ağustos Salı - Airbnb vergisi, “müzik vandalizmi”

Günaydın. Bakan Ersoy, günübirlik kiralanan evlerden vergi alınacağını açıkladı. Açlık sınırı asgari ücretin üzerine çıktı. Afganistan'da Taliban yönetiminin müzik aletlerini ateşe vermesi "müzik vandalizmi" olarak nitelendirildi. Bugünün bülteni Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile birlikte ulaşıyor.
01/08/202313 minutes 13 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 31 Temmuz Pazartesi - Barış, darbe, direniş

Günaydın. Afrika liderleri, Rusya Devlet Başkanı Putin'e Ukrayna ile "barış önerisinde" bulundu. Nijer'de bir grup asker, yönetime el koydu. Akbelen Ormanı'nda ağaç kesimi sürerken halkın protestosu da devam etti. Bugünün bülteni Alternatif Bank ile birlikte ulaşıyor.
31/07/202313 minutes 27 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 29 Temmuz Cumartesi - Kalori rekoru, çekilme raporu

Fransa, İspanya, Portekiz ve İtalya'dan çekilen Getir, Birleşik Krallık'ta kalıcı olabilecek mi? Türkiye günlük kalori tüketiminde dünya beşincisi oldu. Akbelen Ormanı'nda direniş sürüyor. Bugünün bülteni OMO ile birlikte ulaşıyor. 
29/07/20238 minutes 11 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 28 Temmuz Cuma - Seçici sıkılaşma, kademeli sadeleşme

TCMB Başkanı Erkan, seçici sıkılaştırmanın yanı sıra faiz artışlarının da devam edeceğini bildirdi. PPK metninde sadeleşme sürecinin kademeli olarak devam edeceği vurgulandı. Akbelen'de köylülerin direnişi 5. gününe girdi. Bugünün bülteni Vitafenix ile birlikte ulaşıyor.
28/07/20238 minutes 7 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 27 Temmuz Perşembe - “Bay Kemal'in kararı”

Günaydın. Tanju Özcan CHP'den ihraç edildi. Özcan "Bu Bay Kemal'in kararıdır" dedi. Akbelen Ormanı'nda köylülerin ve vatandaşların direnişi sürüyor. Akdeniz'de meydana gelen orman yangınlarında 40'tan fazla kişi yaşamını yitirdi. Bugünün bülteni TOBB ETÜ ile birlikte ulaşıyor.
27/07/202311 minutes 7 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 26 Temmuz Çarşamba - “Kayıp bakan, darbe anayasası”

İstanbul, İzmir ve Ankara'da gazeteciler gözaltına alındı. TBMM Genel Kurulu, "vergi artışları ve zamlar" gündemiyle olağanüstü toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevcut yasayı "darbe anayasası" olarak tanımladı. Bugünün bülteni TOBB ETÜ ile birlikte ulaşıyor.
26/07/202310 minutes 17 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 24 Temmuz Salı - X'ten next olur mu?

Günaydın. Twitter'ın ismi, Elon Musk'ın duyurusunun ardından “X” olarak değişti. İsrail’de meclis, ocak ayından bu yana ülkede geniş çaplı protestolara neden olan “yargı reformu” yasasını onayladı. TBMM bugün olağanüstü toplanacak. Bugünün bülteni Doğuş Teknoloji ile birlikte ulaşıyor.
25/07/202312 minutes 14 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 24 Temmuz Pazartesi - “10 cephede yara almış komutan”

Günaydın. CHP'de Parti Meclisi toplantısı gerçekleştirildi. CHP lideri istifa çağrılarına ilişkin "10 cephede yara almış bir komutan savaşa devam eder mi? Evet, eder. Etmelidir" dedi. İspanya'da genel seçim yapıldı. Bugünün bülteni Beykoz Kundura ile birlikte ulaşıyor.
24/07/202312 minutes 29 seconds
Episode Artwork

Altı Otuz | 22 Temmuz Cumartesi- 400 bin yılın en sıcağı

Salı gününden itibaren yeni rekor sıcaklık dalgası geliyor. Kılıçdaroğlu, Özdağ ile gizli protokolü reddetmedi. BTK, Twitter'a reklam vermeyi yasakladı. Bugünün bülteni TOBB ETÜ ile birlikte ulaştı.
22/07/20239 minutes 10 seconds
Episode Artwork

Altı Otuz | 21 Temmuz Cuma - Toplantı etiği, şifre engeli

Günaydın. CHP'li Özgür Özel, İmamoğlu'nun toplantısına yönelik ‘etik dışı’ eleştirilerine yanıt verdi. Netflix, ABD'de uyguladığı şifre paylaşımı engelini dünya genelinde uygulamaya karar verdi. TCMB, ikinci kez üst üste beklentilerin altında faiz artışı gerçekleştirdi. Bugünün bülteni Atakey ile birlikte ulaşıyor.
21/07/20238 minutes 35 seconds
Episode Artwork

Rota Dijital #7: Veri ve dijital dönüşüm

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliğiyle ve J.P. Morgan’ın desteğiyle hazırlanan "Rota Dijital" podcast serisinde, dijital dönüşüme dair en çok merak edilenleri, dijital dönüşümün temel bileşenlerini ve KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler’in) dijital dönüşüm yolculuğunu inceliyoruz. KOBİ’lerin dijital dönüşümüne destek olmayı hedefleyen EBRD’nin geliştirdiği Dijital Barometre Anketi’ni ücretsiz olarak cevaplamak ve sonuç raporunuzu almak için ⁠buraya⁠ tıklayabilirsiniz. Rota Dijital’in yeni bölümünde Emir Barın konuğu Microsoft Türkiye Pazarlama ve Operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı ile verinin dijital dönüşüm içindeki yerine ve önemine değinerek, veri yönetimi konusunda firmaların özellikle KOBİ’lerin göz önünde bulundurması gereken önemli noktaları ve önerileri aktarıyor.
20/07/202327 minutes 17 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 20 Temmuz Perşembe - Avrupa’dan ret, Körfez’e ziyaret

Günaydın. Erdoğan, Körfez gezisi kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri'ne gitti. Avrupa Birliği, mevcut şartlarda Türkiye'nin üyelik sürecinin ilerleyemeyeceğini belirtti. Avro Bölgesi’nde enflasyon 17 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bugünün bülteni QNB Finansbank ile birlikte ulaşıyor.
20/07/20239 minutes 42 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 19 Temmuz Çarşamba - “İntikam saldırısı”, SİHA anlaşması"

Günaydın. Avrupa'da haftalık ortalama çalışma saatinin en yüksek olduğu ülke Türkiye oldu. Erdoğan’ın Suudi Arabistan ziyaretinde Akıncı İHA’ları alımı için anlaşma yapıldı. Tahıl koridorunu sonlandıran Rusya, Ukrayna limanlarını vurdu.
19/07/20239 minutes 55 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 18 Temmuz Salı - "Dostum Putin"

Günaydın. Rusya'nın Tahıl Koridoru Anlaşması'ndan çekildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Dostum Putin'in bu insani köprünün devamını istediğine inanıyorum." dedi. Erdoğan Körfez ziyaretlerine başladı. Orman yangınları devam etti.  Bugünün bülteni TV+ (tivi pılas) ile birlikte ulaşıyor.
18/07/202311 minutes 39 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 17 Temmuz Pazartesi - ÖTV zammı, barış adımları

Bu bölüm Lensmarket.com hakkında reklam içermektedir. Bu yazın favorisi olacak kullan-at lensleri keşfetmek için Lensmarket.com’u buradan ziyaret edebilirsiniz. 
17/07/202310 minutes 19 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 15 Temmuz Cumartesi - Aspartam paniği, Demokles’in kılıcı

Dünya Sağlık Örgütü, aspartamı "olası kanserojen" madde ilan etti. İmamoğlu'na siyasi yasak istemiyle yeni bir dava daha açıldı. İBB'nin yeni oteli Büyükada Resort açıldı. Bu bölüm İBB Kültür AŞ hakkında reklam içermektedir. Gençlere Alan Açık: Resim Yarışması’nda finalist seçilen 20 eseri görmek için 30 Temmuz’a kadar Taksim Sanat’ı ziyaret edebilir ve favori isminizi Radar İstanbul üzerinden seçebilirsiniz.
15/07/20237 minutes 59 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 14 Temmuz Cuma - Vilnius Zirvesi, MTV taksidi

Günaydın. Ek MTV'nin ilk taksidi Ağustos sonuna kadar ödenecek. KKM'ye girişler son 2 ayın zirvesine çıktı. NATO zirvesinde sonuç bildirisi yayımlandı.Bu bölüm Feel Real hakkında reklam içermektedir. İrlanda’nın kalbinden, gerçek bir lezzet hikâyesiyle buluşmak için Feel Real Irish’i takip edebilirsiniz.
14/07/20237 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Rota Dijital #6: Dijitalleşme ve yeşil dönüşüm

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliğiyle ve J.P. Morgan’ın desteğiyle hazırlanan "Rota Dijital" podcast serisinde, dijital dönüşüme dair en çok merak edilenleri, dijital dönüşümün temel bileşenlerini ve KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler’in) dijital dönüşüm yolculuğunu inceliyoruz. KOBİ’lerin dijital dönüşümüne destek olmayı hedefleyen EBRD’nin geliştirdiği Dijital Barometre Anketi’ni ücretsiz olarak cevaplamak ve sonuç raporunuzu almak için ⁠buraya⁠ tıklayabilirsiniz. Rota Dijital’in altıncı bölümünde Emir Barın konuğu Escarus (TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı) Genel Müdürü Dr. Kubilay Kavak ile dijitalleşme ve yeşil dönüşüm arasındaki ilişkiye değiniyor. Dijital dönüşüm çalışmalarını planlarken ve hayata geçirirken yeşil dönüşümü nasıl göz önünde bulundurabileceğimizi ele alıyor.
13/07/202332 minutes 25 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 13 Temmuz Perşembe - “Harika” görüşme, uzlaşma koşulu

Günaydın. G7 ülkeleri, Ukrayna'nın uzun vadeli güvenliğini sağlamak amacıyla uluslararası bir çerçeve açıkladı. Zelenski, görüşmenin sonucunu "önemli bir güvenlik zaferi" olarak nitelendirdi. Erdoğan, Yunanistan lideri Miçotakis ile bir araya geldi. Bu bölüm Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) hakkında reklam içermektedir. KOBİ’lerin dijital dönüşümünü hızlandırmalarına yardımcı olmayı amaçlayan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD); yol haritası, mentorluk, eğitim ve danışmanlık hizmetleri aracılığıyla rehberlik sağlamak üzere EBRD Dijital Barometre aracını geliştirdi.
13/07/202312 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 12 Temmuz Çarşamba - Ne bir ses ne de davet

Günaydın. Ukrayna lideri Zelenski ülkesine üyelik tarihi vermeyen NATO'ya tepki gösterdi. İsrail'de hükümetin yargı reformunu oylamaya sunmasıyla kitlesel protestolar yeniden başladı. Almanya'da enflasyon 3 ay aranın ardından yeniden yükselişe geçti. Bu bölüm Alternatif Bank hakkında reklam içermektedir. Yenilikçi uygulamalarıyla mutlu çalışan-mutlu müşteri anlayışını sürdüren ve sektöründe de öncü adımlar atan Alternatif Bank’ın Alternatif Yaz uygulaması hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
12/07/202310 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 11 Temmuz Salı - NATO için AB şartı

Günaydın. Bugün NATO Zirvesi, Litvanya’nın başkenti Vilnius'ta başlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan zirve öncesi yaptığı açıklamada İsveç'in NATO üyeliğine ilişkin "Önce Türkiye'nin AB'de önünü açın, biz de İsveç'in önünü açalım" dedi. Bu bölüm Hepsiburada hakkında reklam içermektedir. Hepsiburada 10 - 17 Temmuz tarihlerinde sunduğu Marka Günleri ile bizleri dev indirimler ve kaçırılmayacak fırsatlarla buluşturuyor.
11/07/20239 minutes 39 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 10 Temmuz Pazartesi - Mülteci sınavı, “suç ortağı”

Günaydın. Hollanda'da göç politikası konusundaki anlaşmazlığı aşamayan hükümet düştü. Rusya, ABD'yi Ukrayna'ya misket bombası gönderme kararının ardından "suç ortağı" olarak nitelendirdi. Kılıçdaroğlu zamlar için "ekonomik soykırım" dedi. Bu bölüm BMW hakkında reklam içermektedir. BMW’in tamamen elektrikli model gamı, çevre dostu sürüş deneyimini farklı yaşam tarzlarına uygun tasarımlarla ve klasik BMW konforuyla buluşturuyor.
10/07/202311 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 8 Temmuz Cumartesi - Yuvarlak hesap

KDV oranları yükseltildi, kişisel hijyen ürünlerinin KDV dilimleri katlandı, pasaport ve yurt dışı harçları zamlandı. Bu bölüm S Sport Plus hakkında reklam içermektedir.
08/07/202310 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 7 Temmuz Cuma - Yeni ‘düğüm’, yine ittifak

Threads yayımlandığı ilk 7 saat içinde 10 milyon kullanıcıya ulaştı. Saadet ve Gelecek partisi TBMM'de grup kurma konusunda anlaştı. KKM ve BIST 100 rekor kırdı, reel efektif döviz kuru tarihî dibe yaklaştı. Arda Güler Real Madrid ile anlaştı. Bu bölüm  Ulysse Nardin hakkında reklam içermektedir. İkonik formuyla sadece ve sadece zamanın ritmiyle hareket bulan Freak ONE, tasarım saatçiliğe yeni bir boyut kazandıran İsviçreli saat üreticisi Ulysse Nardin için en önemli iki ilkeyi bir araya getiriyor: Yenilik ve ustalık.
07/07/20238 minutes 38 seconds
Episode Artwork

Rota Dijital #5: Dijital dönüşüm ve şirket kültürü

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliğiyle ve J.P. Morgan’ın desteğiyle hazırlanan "Rota Dijital" podcast serisinde, dijital dönüşüme dair en çok merak edilenleri, dijital dönüşümün temel bileşenlerini ve KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler’in) dijital dönüşüm yolculuğunu inceliyoruz. KOBİ’lerin dijital dönüşümüne destek olmayı hedefleyen EBRD’nin geliştirdiği Dijital Barometre Anketi’ni ücretsiz olarak cevaplamak ve sonuç raporunuzu almak için ⁠buraya⁠ tıklayabilirsiniz. Rota Dijital’in beşinci bölümünde Emir Barın konukları Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) Genel Müdürü Sitare Baras ve Idecon’un kurucusu ve girişimci Yaprak Yapsan ile dijital dönüşümün şirket kültürünü ve çalışma mekanizmalarını nasıl etkilediğini ele alırken bu etkilerin daha iyi yönetilebilmesi ve dijitalleşmenin şirket kültürünün bir parçası hâline getirebilmesi için yapılabileceklere ışık tutuyor.
06/07/202320 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 6 Temmuz Perşembe - Her zam her yerde aynı anda

TÜİK verilerine göre enflasyon son 18 ayın en düşük seviyesine geriledi. Memur zammını içeren torba yasada birçok ek vergi de yer aldı. İzmir Alsancak Limanı’nın işletme haklarının satışı için Körfez ülkeleri ile görüşüldüğü belirtildi. Bu bölüm Arter hakkında reklam içermektedir. Nuri Kuzucan’ın Arter’de devam eden Pasaj başlıklı kişisel sergisi özelinde hazırlanan kitaba buradan veya Arter Kitabevi'nden ulaşabilirsiniz.
06/07/202311 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 5 Temmuz Çarşamba - Değişim sancısı, Cenin saldırısı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisindeki "değişim" tartışmalarına ilişkin konuştu. İsrail'in Cenin kentine düzenlediği hava saldırılarında ölen Filistinlilerin sayısı 10'a çıktı. Türkiye ile Mısır büyükelçi atama kararı aldı. Bu bölüm Lensmarket.com hakkında reklam içermektedir. Bu yazın favorisi olacak kullan-at lensleri keşfetmek için Lensmarket.com’u buradan ziyaret edebilirsiniz.
05/07/20236 minutes 41 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 4 Temmuz Salı - Irkçı saldırılar ve başkaldırılar

Fransa'da polisin bir genci vurarak öldürmesi üzerine başlayan protestolar devam etti. İsveç hükümeti, cami önünde Kuran yakılmasını kınadı. Tanju Özcan, "Değişim ve Adalet" yürüyüşüne başladı. İsrail, Batı Şeria'ya saldırdı. Bu bölüm Türkiye İş Bankası hakkında reklam içermektedir. Cumhuriyetin bir yaş küçük kardeşi olan İş Bankası, Cumhuriyetin 100. yıl coşkusunu karnesini alan tüm çocuklarla kutlamak üzere bu yıl için oldukça özel bir kitap hazırladı. Sevgili küçükler için hazırlanan Çocuklar Soruyor Tarih Dede Anlatıyor kitabı, şimdi dijital olarak Kumbara Dergisi Portalı’nda veya karnesini kapıp gelmek isteyen minik dostlarımız için İş Bankası şubelerinde onları bekliyor.
04/07/202311 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 3 Temmuz Pazartesi - 'Durun' talebi, tweet limiti

Sivas Katliamı'nda yaşamını yitirenler, olayın 30'uncu yılında Sivas'ta anıldı. Twitter, kullanıcılarının günlük belirli sayının üstünde olan tweetleri görüntüleyebilmesi için abone olmaları gerektiğini duyurdu. Bu bölüm Migros Sanal Market hakkında reklam içermektedir. Siz de Migros Sanal Market’ten kolayca sipariş vermek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
03/07/202310 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 1 Temmuz Cumartesi - Özgürlük, eşitlik, polis şiddeti

Fransa'da polisin 17 yaşındaki bir genci öldürmesinin ardından başlayan protestolar ülke geneline yayıldı. Tatilciler bayram dönüşü için hazırlıklara başladı. Bu bölüm Cif hakkında reklam içermektedir. Temiz ve umut dolu bir gelecek için çalışmalarına devam eden Cif’in Temizken Güzel projesi hakkında detaylı bilgiye bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
01/07/20237 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 30 Haziran Cuma - “En güzel deniz henüz gidilmemiş olandır”

Yunanistan'da SYRIZA'nın lideri Aleksis Çipras, istifasını Nazım Hikmet'in "en güzel deniz henüz gidilmemiş olandır" dizeleriyle duyurdu. Fransa'da bir gencin ölümüne ilişkin protestolar düzenlendi. Madonna hastaneye kaldırıldı. Bu bölüm BMW hakkında reklam içermektedir. Türkiye’de elektrifikasyon dönüşümüne liderlik eden BMW, tamamen elektrikli Yeni BMW iX1 ile sürdürülebilir ve çevre dostu bir sürüş deneyimini işlevsellik ve çok yönlülükle buluşturuyor. Tamamen elektrikli Yeni BMW iX1'i buradan inceleyebilirsiniz.
30/06/20239 minutes
Episode Artwork

Rota Dijital #4: Doğru teknoloji çözümlerini bulmak

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliğiyle ve J.P. Morgan’ın desteğiyle hazırlanan "Rota Dijital" podcast serisinde, dijital dönüşüme dair en çok merak edilenleri, dijital dönüşümün temel bileşenlerini ve KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler’in) dijital dönüşüm yolculuğunu inceliyoruz. KOBİ’lerin dijital dönüşümüne destek olmayı hedefleyen EBRD’nin geliştirdiği Dijital Barometre Anketi’ni ücretsiz olarak cevaplamak ve sonuç raporunuzu almak için ⁠buraya⁠ tıklayabilirsiniz. Rota Dijital’in dördüncü bölümünde Emir Barın Bandwitt ekibinden konukları Elçin Şendur, Selim Özoğuz ve Ömer Güngörür ile birlikte ü teknoloji çözümleri ve tedarikçilerinin dijital dönüşüm yolculuklarındaki önemine ve bu alanda doğru seçimler yapmak konusunda yaşanan zorluklara değinerek; KOBİ’lerin doğru teknoloji çözümlerine ulaşabilmeleri için pratik öneriler sunuyor.
29/06/202322 minutes 4 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 29 Haziran Perşembe - “Liderlik değişimi”, açık hava oteli

Dünya Bankası, depremden etkilenen bölgelerin yeniden inşası için 1 milyar dolarlık finansman sağladı. Erdoğan, Almanya Şansölyesi Scholz ile görüştü. CHP'li Tezcan, Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesini beklediğini söyledi. Bu bölüm Coffee Department hakkında reklam içermektedir. Coffee Department’ın özenle seçilmiş kahvelerden oluşan tüm seçkisini buradan inceleyebilir, en yeni kahvesi Finca Ana’ya ise şuradan ulaşabilirsiniz.
29/06/202310 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 28 Haziran Çarşamba - Ayrımcılık hükmü, erişim engeli

AİHM Türkiye’de boşanmış kadınların yeniden evlenmek için 300 gün bekleme zorunluluklarının ayrımcılık olduğuna hükmetti. Reuters'ın Bilal Erdoğan'ın da içinde olduğu yolsuzluk şikayetini içeren haberine erişim engeli getirdi. Bu bölüm LG hakkında reklam içermektedir. Tasarruflu ve konforlu bir yaşam alan sunan LG UV ARTCOOL klima ile ilgili ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.
28/06/20239 minutes 10 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 27 Haziran Salı - Yirmi altından 26'ya

Dolar, 26 lirayı görerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ gözaltına alındı. Yunanistan'da seçimleri mevcut başbakan Miçotakis kazandı. Bu bölüm Foneria hakkında reklam içermektedir. Türkiye’nin fon pazarı Foneria ile yatırım yapmaya buradan başlayabilir, mobil uygulamasını şuradan indirebilirsiniz.
27/06/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 26 Haziran Pazartesi - Güneye giderken

İYİ Parti lideri Meral Akşener, düzenlenen Kurultay'da yeniden genel başkan seçildi. DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'yle Meclis'te ortak grup kurmayı reddetti. Rusya'da paralı asker grubu Wagner'in "darbe girişimi" sonlandı. Bu bölüm Elidor hakkında reklam içermektedir. Elidor X TOG Genç Kadın Destek Merkezleri hakkında detaylı bilgiye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Genç kadınların kendi yollarında atacakları umutlu adımlar için buradan TOG’a katkıda bulunarak destek olabilirsiniz.
26/06/20239 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 24 Haziran Cumartesi - Denizler altında ½ fersah

Günaydın. Titanik batığı için dalış yaparken 5 kişinin mezarı olan Titan denizaltısının enkazına ulaşıldı. Döviz kurları yukarı yönlü harekete geçti. Rusya'da Wagner, orduya karşı ayaklandı. Bu bölüm koçtaş.com.tr hakkında reklam içermektedir. Koçtaş’ın yeni online pazaryeri koçtaş.com.tr şimdi hizmetinizde.
24/06/202310 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 23 Haziran Cuma - Kesin ihraç istemi, kafes dövüşü teklifi

CHP'den 1 yıl süreyle ihraç edilen ve cezası yeni biten Tanju Özkan, bu kez de kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi. Meta CEO'su Zuckerberg, Elon Musk'ın kafes dövüşü teklifini kabul etti. ABD Sahil Güvenlik Ekipleri, Titanik enkazına dalış yaparken kaybolan denizaltının içinde bulunan beş kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Bu bölüm Dardanel hakkında reklam içermektedir. Ton balığının en özel yerinden alınarak fileto şeklinde hazırlanan Dardanel Ton Bonfile dahil olmak üzere Türkiye’nin balık uzmanı Dardanel’in ürünlerini incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
23/06/20238 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Rota Dijital #3: Mesleklerin dönüşümü

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliğiyle ve J.P. Morgan’ın desteğiyle hazırlanan "Rota Dijital" podcast serisinde, dijital dönüşüme dair en çok merak edilenleri, dijital dönüşümün temel bileşenlerini ve KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler’in) dijital dönüşüm yolculuğunu inceliyoruz. KOBİ’lerin dijital dönüşümüne destek olmayı hedefleyen EBRD’nin geliştirdiği Dijital Barometre Anketi’ni ücretsiz olarak cevaplamak ve sonuç raporunuzu almak için ⁠buraya⁠ tıklayabilirsiniz. Rota Dijital’in üçüncü bölümünde Emir Barın konuğu ekonomist Cevat Giray Aksoy ile dijitalleşmenin bireylerin ve firmaların iş yapış şeklini nasıl değiştirdiğini ve gelecekte mesleklerin nasıl şekilleneceğini aktararak KOBİ’leri bekleyen değişimleri ve fırsatları inceliyor.
22/06/202326 minutes 26 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 22 Haziran Perşembe - Faiz kararı, memur maaşı

Merkez Bankası bugün faiz kararını açıklayacak. Çalışma Bakanı Işıkhan, en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağını söyledi. TDP lideri Sarıgül, partisinin CHP ile birleşeceğini duyurdu.  Bugünün bülteni Tefal ile birlikte ulaştı. Sağlıklı, çevreci ve mükemmel sonuçları mutfağınıza taşımak için (RE)NEW serisine Tefal mağazalarından veya tefal.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliğiyle ve J.P. Morgan’ın desteğiyle hazırlanan "Rota Dijital" podcast serimiz yayında! Dijital dönüşüme dair en çok merak edilenleri, dijital dönüşümün temel bileşenlerini ve KOBİ’lerin dijital dönüşüm yolculuğunu incelediğimiz "Rota Dijital"in üçüncü bölümünü buradan dinleyebilirsiniz.
22/06/202311 minutes 11 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 21 Haziran Çarşamba - Asgari ücret: $483

Günaydın. Asgari ücret, 8 bin 506 lira seviyesinden %34 zam ile 11 bin 402 liraya yükseltildi. Johnson'a ilişkin rapor, parlamentoda doğum gününde kabul edildi. Titanik'e turistik gezi düzenlerken kaybolan denizaltıyı arama çalışmaları devam etti. Bu bölüm Artıbir hakkında reklam içermektedir. Artıbir sponsorluğunda bizleri müzik, dans ve keyif dolu iki güne davet eden+1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’nde eğlenceye +1 olmak için hem kobine hem de tek günlük biletlere buradan ulaşabilirsiniz.
21/06/202311 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 20 Haziran Salı - Dolar pazarlığı, kızamık salgını

Türk-İş temsilcisi, asgari ücretin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağını belirterek pazarlığın Türk lirası üzerinden yapıldığını söyledi. Sağlık Bakanı Koca, kızamığa bağlı ölüm haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Bu bölüm Lensmarket.com hakkında reklam içermektedir. Size en uygun kontakt lensi veya göz ürünlerini Lensmarket.com’dan bulmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
20/06/202312 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 19 Haziran Pazartesi - “İki kere iki dört”

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra, "Kaybettik, bu iki kere iki dört" dedi. İstanbul’da Onur Haftası etkinliklerine polis müdahale etti. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun bugün saat 10.00'da toplanması bekleniyor. Teknoloji bültenimiz Quando'ya ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Philips hakkında reklam içermektedir. Hem süpürüp hem paspas yapma özelliğiyle günlük zemin temizliğinde en yakın yardımcınız olmaya aday Philips Robot Süpürge 7000'i buradan inceleyebilirsiniz.
19/06/202313 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 17 Haziran Cumartesi - Yürüyüş yasağı, göçmen faciası

İstanbul Valisi onur yürüyüşlerini yasakladı. Akdeniz’de göçmenleri taşıyan teknenin batmasına Yunan sahil güvenliği seyirci kaldı. Feshane’nin restorasyonu tamamlandı. Bu bölüm Philips hakkında reklam içermektedir. Hem süpürüp hem paspas yapma özelliğiyle günlük zemin temizliğinde en yakın yardımcınız olmaya aday Philips Robot Süpürge 7000'i buradan inceleyebilirsiniz.
17/06/20238 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 16 Haziran Cuma - Kasıtlı yanıltma, değişim engeli

Günaydın. Rusya, ülkede ameliyat veya medeni durum yoluyla cinsiyet değişikliğini yasakladı. Birleşik Krallık'ta komite, Boris Johnson'a ilişkin raporda, "Partygate"e ilişkin Parlamento'yu kasıtlı olarak yanılttığı sonucuna vardı. Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları için Duende'ye ücretsiz abone olabilirsiniz. Bu bölüm Brothers hakkında reklam içermektedir. Pernod Ricard ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan ve İstanbul'un tadını damakta bırakmak için gün sayan Extra Gastronomy by Brothers biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.
16/06/202310 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Rota Dijital #2: Teknoloji Yatırımları: Neden ve Nasıl?

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliğiyle ve J.P. Morgan’ın desteğiyle hazırlanan "Rota Dijital" podcast serisinde, dijital dönüşüme dair en çok merak edilenleri, dijital dönüşümün temel bileşenlerini ve KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler’in) dijital dönüşüm yolculuğunu inceliyoruz. KOBİ’lerin dijital dönüşümüne destek olmayı hedefleyen EBRD’nin geliştirdiği Dijital Barometre Anketi’ni ücretsiz olarak cevaplamak ve sonuç raporunuzu almak için ⁠buraya⁠ tıklayabilirsiniz. Rota Dijital podcast serisinin ikinci bölümünde Emir Barın Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem ve EBRD Türkiye başkan vekili Hande Işlak’ı konuk alıyor, teknolojiye yatırım yapmanın faydalarını, KOBİ’lerin dijital dönüşüm konusundaki yatırımlarını, mevcuttaki yatırım desteklerini ve KOBİ’lerin dijital dönüşümüne yön verecek pratik öner
15/06/202336 minutes 17 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 15 Haziran Perşembe - “Nafile” arayışlar, tahliye çağrıları

İmamoğlu, bugün görülecek davasına ilişkin, “nafile” arayışlar ifadesini kullandı. Erkan Baş, Can Atalay'ın tahliyesi için çağrıda bulundu. Erdoğan, NATO onayı bekleyen İsveç'in terörle mücadele sorununu çözmesi gerektiğini söyledi.  İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri için Pareto'ya ücretsiz abone olabilirsiniz. Bu bölüm Beko hakkında reklam içermektedir. Beko'nun Fitfry Teknolojisine Sahip Ankastre Buhar Destekli Fırınıyla tanışmak ve mutfağınızda çok yönlü bir yardımcı kazanmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 
15/06/202314 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 14 Haziran Çarşamba - Azer'beş'can

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'da "en az beş cocuk yapılması" tavsiyesinde bulundu. Süleyman Soylu'nun bakanlığa ait WhatsApp grubundan çıkarıldığı söylendi. İstanbul'da suya %13 zam yapıldı. Teknoloji bültenimiz Quando'ya ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) hakkında reklam içermektedir. KOBİ’lerin dijital dönüşümünü hızlandırmalarına yardımcı olmayı amaçlayan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD); yol haritası, mentorluk, eğitim ve danışmanlık hizmetleri aracılığıyla rehberlik sağlamak üzere EBRD Dijital Barometre aracını geliştirdi.
14/06/202311 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 13 Haziran Salı - İlk savunma, Berlusconi’ye veda

Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, 86 yaşında hayatını kaybetti. NATO tarihinin en büyük hava kuvvetleri tatbikatı olan "Air Defender 23" ün başladı. Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, yargılandığı davada ilk kez savunma yaptı. Bu bölüm TCL hakkında reklam içermektedir. Çocuklarınızla her an iletişimde kalmanızı sağlayacak TCL MOVETIME MT42’yi ve diğer TCL ürünlerini incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
13/06/202311 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 12 Haziran Pazartesi - Büyük final, değişime aday

Günaydın. CHP lideri Kılıçdaroğlu, geriye dönük pişmanlığı olmadığını söyledi. Birleşik Kamu-İş, asgari ücretin brüt en az 25 bin lira olması talebinde bulundu.  Finans dünyasındaki tüm önemli gelişmeler ve makro-iktisadi meseleler, derinlemesine bir perspektif ve sebep-sonuç ilişkileriyle hafta içi her gün sabah 08.00'de e-posta kutunda. Exante'ye ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Arçelik hakkında reklam içermektedir. İklim Dostu Hareket’in öncüsü Arçelik'in Oliz uygulamasına özel indirim fırsatıyla kullanıcıların beğenisine sunduğu; enerji tasarrufu sağlarken performanstan ödün vermeyen Arçelik Aquatouch Çamaşır Makinesi'ni buradan inceleyebilirsiniz. 
12/06/202312 minutes
Episode Artwork

Geleceğin Sürüşü #1: Elektrikli araçların tarihi

Sürdürülebilirlik ve çevreye duyarlı üretim vizyonu ve stratejisi kapsamında 2025 yılına kadar karbon emisyonunu 2,5 milyon ton azaltmayı amaçlayan Volvo Cars, 2040 yılında iklim nötr bir marka olmayı hedefliyor. 2030 yılına dek tamamen elektrikli bir otomobil şirketi olmayı planlayan Volvo Cars’ın Türkiye’de satışı sunduğu tamamen elektrikli modelleri XC40 ve C40’ı bu bağlantı üzerinden yakından inceleyebilirsiniz. Fırat Keskin'in hazırlayıp sunduğu Geleceğin Sürüşü podcast serisi elektrikli otomobillere dair bilinmesi gerekenleri anlatıyor, elektrikli araç sahibi olmak isteyenlerin bilmesi gerekenleri açıklıyor ve geleceğin dünyasında sürüş deneyiminin nasıl şekilleneceğini inceliyor. İlk bölümde Fırat Keskin direksiyonu geçmişe kırıyor ve elektrikli araçların günümüze uzanan tarihini anlatıyor.
10/06/202316 minutes 4 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 10 Haziran Cumartesi - Veri sızıntısı; ‘kokoretsi’ tartışması

Günaydın. 85 milyon vatandaşın e-Devlet bilgileri sızdırıldı. TasteAtlas, Yunan ‘kokoretsi’yi 1. sıraya koyarken Türk kokoreçi 4. sırada yer aldı. Sorumlu editörümüz İlkim Emirler, MS hastalarının DEÜ&#39;de yaşadığı mağduriyeti kaleme aldı. Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları için Duende&#39;ye ücretsiz abone olabilirsiniz. Bu bölüm Vodafone hakkında reklam içermektedir. Çalışanlarının karşılaştığı farklı koşulları çeşitli çözümler aracılığıyla başarıyla yöneten Vodafone, uzaktan veya ofisten çalışma günlerinin önceden planlanlanmasını destekleyerek çalışanların seyahat programlarını kolaylıkla öngörebilmelerini sağlıyor. Siz de “Vodafone’da çalışmak güzel iş” demek için Vodafone’a katılarak ayrıcalıklı bir iş hayatının parçası olabilirsiniz. Başvuru için <a href="https://jobs.vodafone.com/careers?&location=turkey&domain=vo
10/06/20239 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 9 Haziran Cuma - Çaya, ekmeğe zam

Günaydın. Çaya %43 zam geldi. Merkez Bankası net rezervi tarihin en düşük seviyesini gördü. İTO Başkanı Avdagiç, asgari ücretin Türk Lirası bazında güncellenmesi gerektiğini söyledi.  Politika yayınımız Spektrum&#39;a ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Yatsan hakkında reklam içermektedir. Bu Babalar Günü’nde bir baba gibi gördüğünüz tüm kahramanlara sadece bir hediye almakla kalmayıp yaşam kalitelerini iyileştirmek için Yatsan&#39;ı uyku çözümlerini buradan inceleyebilirsiniz.
09/06/202312 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Asena Sarıbatur ile Sürdürülebilir Moda #5: Modada sürdürülebilirlik için teknolojiyi kullanmak | Konuk: Clotie

Size özel yepyeni bir alışveriş deneyimi vadeden Clotie, teknolojiyi deneyimli stil danışmanlarının kişisel dokunuşlarıyla birleştirerek kullanıcılarına; tarzlarına ve bütçelerine uygun sürpriz kombinler sunan online styling platformudur. Clotie&#39;ye ⁠buradan⁠ ulaşabilirsiniz. Asena Sarıbatur&#39;un hazırlayıp sunduğu Sürdürülebilir Moda podcasti beşinci bölümünde Clotie ekibinden Selen Korkmaz ve Ceylan Atınç sürdürülebilir bir moda sektörü için teknolojinin nasıl kullanılabileceğini kouşuyor, moda sektörünün teknolojik gelişmelere nasıl adapte olduğunu inceliyor.
08/06/202319 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 8 Haziran Perşembe - ₺1 = $0,043

Günaydın. Dolar/TL kuru 23 lirayı aştı. TBMM&#39;de yapılan oylama ile Numan Kurtulmuş, Meclis Başkanı oldu. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Can Atalay&#39;ın tutukluluk durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliğiyle ve J.P. Morgan’ın desteğiyle hazırlanan &quot;Rota Dijital&quot; podcast serimiz yayında! Dijital dönüşüme dair en çok merak edilenleri, dijital dönüşümün temel bileşenlerini ve KOBİ’lerin dijital dönüşüm yolculuğunu incelediğimiz &quot;Rota Dijital&quot;in ilk bölümünü buradan dinleyebilirsiniz. Bu bölüm Dardanel hakkında reklam içermektedir. 1984’ten beri Türkiye’yi konserve ton balığıyla buluşturan Dardanel’i buradan ziyaret edebilirsiniz.
08/06/202313 minutes 36 seconds
Episode Artwork

Rota Dijital #1: A'dan Z'ye Dijital Dönüşüm

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliğiyle ve J.P. Morgan’ın desteğiyle hazırlanan &quot;Rota Dijital&quot; podcast serisinde, dijital dönüşüme dair en çok merak edilenleri, dijital dönüşümün temel bileşenlerini ve KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler’in) dijital dönüşüm yolculuğunu inceliyoruz. KOBİ’lerin dijital dönüşümüne destek olmayı hedefleyen EBRD’nin geliştirdiği Dijital Barometre Anketi’ni ücretsiz olarak cevaplamak ve sonuç raporunuzu almak için ⁠buraya⁠ tıklayabilirsiniz. Dijital dönüşümün hayatlarımızdaki etkisini inceleyen, küçükten büyüğe şirket ve işletmelerin dijital dönüşüm ile birlikte nasıl farklılaşabileceğine odaklanan Rota Dijital podcast serisi ilk bölümü ile karşınızda. İlk bölümde programın hostu Emir Barın ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası&#39;ndan Suat Eroğlu oldukça geniş bir kavram olan dijital dönüşümün aslında ne anlama geldiğini konuşuyor, özellikle küçük ve or
07/06/202322 minutes 27 seconds
Episode Artwork

Attila Köksal ile Finansal Bakış #10: Burcu Civelek Yüce ile açık bankacılık

Akbank sponsorluğunda gerçekleşen Finansal Bakış podcast serisinde duayen yatırım uzmanı Attila Köksal finans, birikim ve yatırım konularında yaptığımız hataları inceleyecek, nedenlerini arayacak ve bu hatalardan nasıl kaçınabileceğimize dair ipuçları verecek. Onuncu ve son bölümde Attila Köksal Akbank Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce&#39;yi konuk alıyor, açık bankacılık teknolojisi ve bu yeni teknolojinin bireylerin finansal tercihleri üzerinde nasıl bir etkisi olabileceği üzerine konuşuyor.
07/06/202320 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 7 Haziran Çarşamba - A Takımı, AİHM kararı

&quot;A Takımı&quot; olarak bahsedilen CHP&#39;nin yeni MYK&#39;sı ilk kez Kılıçdaroğlu başkanlığında bir araya geldi. AİHM, Demirtaş ve Yüksekdağ&#39;ın başvurusunda Türkiye&#39;ye ihlal kararı verdi. Apple, karma gerçeklik cihazı Vision Pro&#39;yu tanıttı. Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve bilim haberleri için Quando&#39;ya abone olabilirsiniz. Bu bölüm Vestel hakkında reklam içermektedir. Size en uygun elektrikli araç şarj istasyonuna ulaşmak için Vestel’i buradan ziyaret edebilirsiniz.
07/06/202311 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 6 Haziran Salı - Devir teslim

TÜİK, Mayıs ayı enflasyonunu açıkladı. CHP&#39;nin yeni Merkez Yönetim Kurulu belli oldu. Türkiye Cumhuriyeti&#39;nin 67&#39;nci hükümetinin bakanlarının devir teslimleri devam etti. Finans dünyasındaki tüm önemli gelişmeler ve makro-iktisadi meseleler, derinlemesine bir perspektif ve sebep-sonuç ilişkileriyle hafta içi her gün sabah 08.00&#39;de Exante ile gelen kutunda! Ücretsiz abone olmak için buraya tıklayın. Bu bölüm Alternatif Bank hakkında reklam içermektedir. Müşterilerinin birikimlerine değer katmak için hizmet sunan Alternatif Bank, mevduat ürünlerinin yanı sıra Alternatif Bank Mobil uygulaması ile kolaylıkla yatırım hesabı açma imkânı sunuyor. Siz de görüntülü görüşmeyle Alternatif Bank müşterisi olmak için bu bağlantıyı ziyar
06/06/202311 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 5 Haziran Pazartesi - Yeni kabine, “etkili muhalefet”

Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün yeni Kabine&#39;de yer alan bakanları açıkladı. CHP&#39;nin Grup Başkanı Özgür Özel seçildi. Yeni Meclis Başkanının ise Salı günü seçilmesi bekleniyor. Teknoloji bültenimiz Quando&#39;ya ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Schneider Electric hakkında reklam içermektedir. Schneider Electric, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, küresel iklim değişikliğiyle mücadele için bireysel olarak eyleme geçmek isteyenleri Tohum Hareketi’ne ortak olmaya davet ediyor.
05/06/202311 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 3 Haziran Cumartesi - Cannes kardeşi, Pan heykeli

Günaydın. Merve Dizdar, Cannes&#39;da kazandığı ödülü, ‘kendilerine layık görülenlere boyun eğmeyen tüm kız kardeşlerine’ armağan etti. Saraçhane Arkeoloji Parkı&#39;nda yürütülen kazı çalışmasında Pan heykelinin parçası bulundu. Bu bölüm Türkiye İş Bankası hakkında reklam içermektedir. 2024 yılında kuruluşunun 100’üncü yılını kutlamaya hazırlanan Türkiye İş Bankası, ikinci yüzyılının eşiğindeyken olimpiyat heyecanını da ilk günkü gibi yaşayarak iki sevinci birlikte paylaşmak üzere Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) Resmî Destekçisi oldu.
03/06/202311 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 2 Haziran Cuma - Mal bildirimi, istifa kabulü

Günaydın. Resmî Gazete’nin dünkü mükerrer sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan&#39;ın mal bildirimine de yer verildi. CHP MYK toplantısında Kılıçdaroğlu tüm MYK üyelerinin istifasını kabul etti. İstanbul’un Mayıs enflasyonu %56,05 oldu. Exante&#39;ye ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Vodafone hakkında reklam içermektedir. Çalışanlarının karşılaştığı farklı koşulları çeşitli çözümler aracılığıyla başarıyla yöneten Vodafone, uzaktan veya ofisten çalışma günlerinin önceden planlanlanmasını destekleyerek çalışanların seyahat programlarını kolaylıkla öngörebilmelerini sağlıyor. Siz de “Vodafone’da çalışmak güzel iş” demek için Vodafone’a katılarak ayrıcalıklı bir iş hayatının parçası olabilirsiniz. Başvuru için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsini
02/06/202311 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 1 Haziran Perşembe - Ekonomik büyüme, siyasete veda

Eski HDP lideri Demirtaş, aktif siyaseti bıraktığını açıkladı. Avrupa ülkelerinde enflasyon beklentilerin üzerinde yavaşladı. Elon Musk, üç yıl sonra ziyaret ettiği Çin&#39;de üst düzey yetkililerle görüştü. Politika yayınımız Spektrum&#39;a ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Techcareer.net’i buradan inceleyebilir, teknoloji sektöründeki en yeni iş ilanlarına ulaşmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
01/06/202312 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 31 Mayıs Çarşamba - İdam tepkisi, yapay zeka tehdidi

Demirtaş, &quot;idam&quot; sloganlarına yanıt verdi. Dış ticaret açığı rekor kırdı. Bilim insanları, yapay zekanın oluşturduğu tehdidi salgın hastalık ve nükleer savaş tehdidi ile eş tuttu. Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları için Duende&#39;ye ücretsiz abone olabilirsiniz. Bu bölüm Mercedes-Benz hakkında reklam içermektedir. Mercedes-Benz benimsediği müşteri odaklı yeni satış modeliyle müşterisine yepyeni bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. Hızlı ve şeffaf bir satış süreciyle, hayalinizdeki Mercedes-Benz’e sahip olmak için ayrıntıları burada bulabilirsiniz.
31/05/202312 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 30 Mayıs Salı - Çatı parti, istifa reddi

DEVA, Gelecek, Saadet ve Demokrat partilerinin mecliste grup kurmak için çatı parti belirlemeye çalıştığı iddia edildi. CHP&#39;de istifa tekliflerini Kılıçdaroğlu&#39;nun reddettiği öne sürüldü. Dünya basınında 2023 seçimleri geniş yer buldu. Bu bölüm Lensmarket.com hakkında reklam içermektedir. Lensmarket.com, ihtiyacınız olan tüm lenslerden ve göz bakım ürünlerinden oluşan geniş ürün gamını hızlı kargoyla müşterilerinin beğenisine sunuyor. APOSTO10 koduyla Lensmarket.com’dan yapacağınız tüm alışverişlerde %10 indirim fırsatını değerlendirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
30/05/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 29 Mayıs Pazartesi - Yine, yeniden

Günaydın. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu dün gerçekleşti. Recep Tayyip Erdoğan, katılım oranının %84,69 olduğu seçimlerde geçici sonuçlara göre yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Sonuçları sokaklara çıkarak kutlayan vatandaşlar konvoylar oluştururken, Erdoğan&#39;ın zaferi yabancı liderler tarafından da tebrik edildi. Merve Dizdar, Nuri Bilge Ceylan&#39;ın yönettiği “Kuru Otlar Üstüne” filmindeki performansıyla 76. Cannes Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazandı. Bugünün bülteni Reeder hakkında reklam içermektedir. Türkiye&#39;nin yeni nesil teknoloji markası Reeder&#39;ın toplumun kalkınması için kadınların hayatın her alanında rol alması gerektiği farkındalığıyla hareket ederek T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile hayata geçirdiği Kızlar Kodlar projesi hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
29/05/20236 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 27 Mayıs Cumartesi - Jitem’de beraat, distopya filmleri

Bugün bültende, Ankara JİTEM davasında aralarında Mehmet Ağar ve Korkut Eken&#39;in de olduğu tüm sanıklar hakkında çıkan beraat kararı yer alıyor. Buna ek olarak ise Uluslararası Booker Ödülü&#39;nün yeni sahibi ve Nuri Bilge Ceylan&#39;ın yeni filmi Cannes Film Festivali&#39;nde izleyiciyle buluşması da bültende. Bugünün bülteni Reeder hakkında reklam içermektedir. Türkiye&#39;nin yeni nesil teknoloji markası Reeder&#39;ın toplumun kalkınması için kadınların hayatın her alanında rol alması gerektiği farkındalığıyla hareket ederek T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile hayata geçirdiği Kızlar Kodlar projesi hakkında detaylı bilgiye ⁠buradan⁠ ulaşabilirsiniz.
27/05/202311 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 26 Mayıs Cuma - “Tek seçenek”, meydan okuma

Bugün bültende, HDP ve YSP’nin seçimin ikinci turuna ilişkin tutumları, Kılıçdaroğlu’nun, Erdoğan&#39;a çağrısı, Rusya’nın Belarus&#39;la nükleer silah konuşlandırmak üzere anlaşma imzalaması yer alıyor. İş dünyasının en önemli içgörüleri, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri için Pareto&#39;ya ücretsiz abone olabilirsiniz. Bu bölüm Automechanika hakkında reklam içermektedir. Otomotiv satış sonrası endüstrisinde dünyanın lider fuar markası Automechanika’nın bölgedeki en büyük uluslararası ticaret fuarı Automechanika Istanbul, 8-11 Haziran’da İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde.
26/05/202310 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 25 Mayıs Perşembe - “Cehennemin kapıları”, montaj davası

Bugün bültende; Zafer Partisi lideri Özdağ&#39;ın ikinci turda Kılıçdaroğlu&#39;nu destekleyeceğini açıklaması, ikinci tur için yurt dışı temsilciliklerde oy verme işlemlerinin sona ermesi ve Kılıçdaroğlu&#39;nun montaj görüntüler nedeniyle Erdoğan&#39;a dava açması yer alıyor. Politika yayınımız Spektrum&#39;a ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm The Irish Spirit hakkında reklam içermektedir. The Irish Spirit&#39;in önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği müzik ve eğlence dolu etkinliklerin takvimine buradan ulaşabilir, hiçbirini kaçırmamak için The Irish Spirit&#39;i takip edebilirsiniz.
25/05/202311 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 24 Mayıs Çarşamba - Referandum benzetmesi, şeref madalyası

Bugün bültende, HÜDA-PAR&#39;ın Akşener hakkında suç duyurusunda bulunması, Erdoğan&#39;ın, Sinan Oğan&#39;la arasında pazarlık yapılmadığını söylemesi, Ümit Özdağ&#39;ın ikinci tur seçiminde kimi destekleyeceğini bugün açıklayacağının beklenmesi yer alıyor. Politika yayınımız Spektrum&#39;a ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Vodafone hakkında reklam içermektedir. Çalışanlarının karşılaştığı farklı koşulları çeşitli çözümler aracılığıyla başarıyla yöneten Vodafone, çalışan babalara 4 aylık ücretli izin gibi uygulamalarla çalışanlarına en özel anlarını sevdikleriyle birlikte geçirme imkânı sunuyor. Siz de “Vodafone’da çalışmak güzel iş” demek için Vodafone’a katılarak ayrıcalıklı bir iş hayatının parçası olabilirsiniz. Başvuru için bu bağla
24/05/202314 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 23 Mayıs Salı - Erd(oğan)

Günaydın. Bugün bültende, ATA İttifakı&#39;nın cumhurbaşkanı adayı Oğan’ın, ikinci turda Cumhur İttifakı&#39;nın adayı Erdoğan&#39;ı destekleyeceği açıklaması, Zafer Partisi lideri Özdağ’ın kararını bugün açıklayacağ duyurusu, ve Tüketici Güveni’nin mayıs ayı verileri yer alıyor. Teknoloji bültenimiz Quando&#39;ya ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Alternatif Bank hakkında reklam içermektedir. Yıllık üyeliğini Alternatif Bank Bonus Card veya VOV Kart ile satın alan Alternatif Banklılar, Boodio’nun indirimsiz üyelik ücreti olan 359 TL yerine sadece 1 TL ödeyerek üyelik işlemini tamamlayabiliyor. Kampanya hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilir, görüntülü görüşmeyle kolayca Alternatif Bank müşterisi olabilirsiniz.
23/05/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 22 Mayıs Pazartesi - Karar günü, ustalık eseri

Bugün bültende sandık görevlileriyle buluşan İmamoğlu&#39;nun &quot;28 Mayıs&#39;a 0-0 başlayacağız&quot; ifadesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan&#39;ın &quot;21 yıl boyunca hiçbir gencin hayat tarzına müdahale etmedik&quot; mesajı ve &#39;Cumhurbaşkanına hakaret&#39; gerekçesiyle gözaltına alınan Boğaziçili öğrencilerin serbest bırakılması yer alıyor. Bu bölüm Paribu hakkında reklam içermektedir. Paribu, Bitcoin tarihindeki ilk alışverişi bu yıl da Paribu Pizza Günü kapsamında kullanıcılarıyla kutluyor. Hesabında Bitcoin’i bulunan Paribu kullanıcılarının bugün Papa John’s büyük boy pizza hediye kazanacağı kampanyayla ilgili detayları burada bulabilirsiniz.
22/05/202312 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 20 Mayıs Cumartesi - Dolmabahçe görüşmesi

Bugün bültende açık artırmaya çıkarılan dünyanın en eski İbranice İncil&#39;i, 19. Akbank Film Festivali&#39;nin ödülleri ve Lana Del Rey&#39;in yeni şarkısı yer alıyor.  Bu bölüm Paribu hakkında reklam içermektedir. Paribu, Bitcoin tarihindeki ilk alışverişi bu yıl da Paribu Pizza Günü kapsamında kullanıcılarıyla kutluyor. Hesabında Bitcoin’i bulunan Paribu kullanıcılarının bugün Papa John’s büyük boy pizza hediye kazanacağı kampanyayla ilgili detayları burada bulabilirsiniz.
20/05/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 19 Mayıs Cuma - Makam talebi, Hizbullah tahliyeleri

Günaydın. Bugün bültende Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu&#39;nun ikinci tur seçim stratejisine ilişkin açıklamaları, Sinan Oğan&#39;ın &quot;Cumhurbaşkanı yardımcısı olabilecekken neden bakan olayım?&quot; sözü ve Merkez Bankası net rezervlerinin 2,3 milyar dolara gerilemesi yer alıyor.  Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları için Duende&#39;ye ücretsiz abone olabilirsin. Bu bölüm Paribu hakkında reklam içermektedir. Team Paribu&#39;nun sporda iki nesil arasında köprü kurmak ve yeni sporcuların yetişmesine katkı sağlama amacıyla geliştirdiği Team Paribu Mentor programıyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.
19/05/202312 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 18 Mayıs Perşembe - Desteğin şartları, sandık itirazları

Günaydın. Bugün bültende cumhurbaşkanı adayları Erdoğan ve Kılıçdaroğlu açıklamaları, Zafer Partisi lideri Özdağ’ın ikinci tura kalan adaylara destek vermek için şartları, CHP’nin itiraz ettiği sandık sayısı ve TÜİK’in işsizlik oranı yer alıyor.  İş dünyasının en önemli içgörüleri, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri için Pareto&#39;ya abone olmayı unutmayın. Bu bölüm QNB Finansbank hakkında reklam içermektedir. QNB Finansbank&#39;ın Artkolik Sanat Platformu ile hayata geçirdiği “Kırılma Noktası: Hikâyenin SonunuSen Yaz” sergisiyle ilgili ayrıntıları burada bulabilir, sergiyi Kristal Kule&#39;de ziyaret edebilirsiniz.
18/05/202310 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 17 Mayıs Çarşamba - Kadro değişiklikleri, pazarlık payı

Günaydın. Bugün bültende Millet İttifakı&#39;nın ikinci tur kampanya ekibinin değişmesi, AK Parti toplantılarında ikinci tur sonucunun en az %52 olarak hedeflendiği ve YSK&#39;nın itirazlar üzerine yurt dışı ikinci tur oy verme sürelerini uzatma kararı alması yer alıyor.  Politika bültenimiz Spektrum&#39;a ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Param hakkında reklam içermektedir. ParamKart’la harcadıkça kazanır, kazanmanın keyfini çıkarırsınız. ParamKart’a başvurmak için burayı, Param Mobil’i indirmek için şurayı, Param avantajlarını keşfetmek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz
17/05/202311 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 16 Mayıs Salı - Beş yirmi sekiz

Bugün bültende Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde üçüncü olan Sinan Oğan&#39;ın seçimin kaderini belirleyecek kilit isme dönüşmesi, Türkiye&#39;nin CDS priminin 600 puanı aşması ve Borsa İstanbul&#39;da uygulanan devre kesici yer alıyor. Bugünün bülteni TEPTA Aydınlatma ile birlikte ulaşıyor. Bu bölüm TEPTA Aydınlatma hakkında reklam içermektedir. Yerebatan Sarnıcı gibi dünyanın önemli tasarım ödüllerine layık görülen projelerin parçası olmanın yanı sıra İBB Miras tarafından restore edilerek kentlilere kazandırılan Metro Han, Casa Botter, Kadıköy ve Beşiktaş iskeleleri gibi yapılarda imzası bulunan TEPTA&#39;yı ⁠⁠⁠⁠⁠buradan⁠⁠⁠⁠⁠ ziyaret edebilirsiniz.
16/05/202312 minutes 8 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 15 Mayıs Pazartesi - İkinci tur

Günaydın. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerine ilişkin kesin olmayan sonuçlar aktarılmaya devam ediyor. Anadolu Ajansı, Erdoğan&#39;ın %49,34, Kılıçdaroğlu&#39;nun %45, Oğan&#39;ın ise %5,24 oy oranına sahip olduğunu bildiriyor. Bu bölüm Get Golden Visa hakkında reklam içermektedir. Portekiz Golden Visa programına dair soru işaretlerinizi Get Golden Visa ile gidermek için buradan toplantı talebinde bulunabilir ve detaylı bilgi için uzmanlara danışabilirsiniz.
15/05/20233 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 13 Mayıs Cumartesi - Ben değilsem kim, şimdi değilse ne zaman?

Bugün bültende hayatını kaybeden Ryuichi Sakamato’nun albümü, kadınlar koşu yarışına yönelik cinsiyetçilik suçlaması ve 69. Sait Faik Hikâye Armağanı yer alıyor. Bu bölüm Get Golden Visa hakkında reklam içermektedir. Portekiz Golden Visa programına dair soru işaretlerinizi Get Golden Visa ile gidermek için buradan toplantı talebinde bulunabilir ve detaylı bilgi için uzmanlara danışabilirsiniz.
13/05/202311 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 12 Mayıs Cuma - İnce çekilince

Bugün bültende, Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesi, kararın ardından Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları ve AB’nin İstanbul Sözleşmesine katılma hazırlığı yer alıyor. Bu bölüm BANDWITT hakkında reklam içermektedir. Türkiye’nin öncü dijital dönüşüm platformu BANDWITT&#39;i incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
12/05/202311 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Spektrum Son Düzlük #44: "2019 belediye seçiminden çıkarılacak dersler"

Son Düzlük&#39;ün yeni bölümünde Mehmet Yaşar Altundağ ile 2019 belediye seçiminde muhalefeti zafere taşıyan seçim stratejisini, bu zaferin muhalif seçmen üzerindeki etkisini konuştuk. 2019&#39;da Cumhur ve Millet İttifakı&#39;nın kampanya stratejilerini bugünkü kampanyalarla karşılaştırıp 14 Mayıs seçimlerinin önemine değindik.
11/05/202328 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 11 Mayıs Perşembe - Şenlik iptali, Moskova zirvesi

Bugün bültende ODTÜ&#39;de bahar şenliğinin rektör tarafından iptal edilmesi, Moskova&#39;da gerçekleşen dörtlü zirvede Türkiye ve Suriye dış işleri bakanlarının 2011&#39;den bu yana ilk kez bir araya gelmesi ve ABD&#39;de enflasyonun iki yılın ardından %5&#39;in altına gerilemesi yer alıyor. Finans dünyasındaki tüm önemli gelişmeler ve makro-iktisadi meselelerin derinlemesine bir perspektifi için ⁠Exante⁠ &#39;ye abone olmayı unutmayın. Bu bölüm Yatsan hakkında reklam içermektedir. Anneler Günü’nde Yatsan’la annenize teşekkürlerinizi sunmak için Yatsan’ın hediye seçeneklerini buradan inceleyebilirsiniz
11/05/202316 minutes
Episode Artwork

Spektrum Son Düzlük #43: “Tırla yarışıyorum” Konuk: İYİ Parti milletvekili adayı Orhun Ertürkmen

Son Düzlük’ün yeni bölümünde İYİ Parti İstanbul 1’inci bölge milletvekili adayı 29 yaşındaki Orhun Ertürkmen ile saha gözlemlerini, ittifakların kampanyalarını ve iktidarın devlet imkanlarını seçim kampanyasında kullanmasını konuştuk.
10/05/202324 minutes 41 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 10 Mayıs Çarşamba - Dikta hevesi, kırmızı çizgi

Günaydın. Bugün bültende, Kılıçdaroğlu&#39;nun Bolu mitinginde iki kırmızı çizgisinin bayrak ve vatan olduğunu söylemesi, Erdoğan&#39;ın Aydın mitinginde muhalefeti &quot;dikta heveslisi&quot; olmakla suçlaması, YSK&#39;nın yurt dışında 1 milyon 780 bin 570 seçmenin oy kullandığını duyurması yer alıyor. Bu bölüm Odeabank hakkında reklam içermektedir. Odeabank Oksijen Hesap ve koşulları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
10/05/202314 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Spektrum Son Düzlük #42: Provokasyon ve “ana muhalefet” | Konuk: TİP Milletvekili Adayı Umur Talu

Son Düzlük&#39;ün bu bölümünde Spektrum editörü İlkim Emirler Türkiye İşçi Partisi’nin İstanbul 3. bölge milletvekili adayı Umur Talu ile birlikte Ekrem İmamoğlu’na yönelik provokasyonu değerlendirdiyor, 2023 seçimine günler kala Talu, olası senaryolardan da bahsedeiyor TİP’in “ana muhalefet” söylemini tartışıyor.
09/05/202323 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 9 Mayıs Salı - Yapboz tahtası, cezaevi kapısı

Günaydın. Bugün bültende Kılıçdaroğlu’nun MEB&#39;in bağımsız olacağı açıklaması ve “yapboz tahtası” benzetmesi, İmamoğlu’nun Konya mitingi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Millet İttifakı&#39;nın Öcalan’ı cezaevinden çıkaracağı söylemi yer alıyor. Politika bültenimiz Spektrum&#39;a ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm TCL hakkında reklam içermektedir. Çocuklarınızla her an iletişimde kalmanızı sağlayacak TCL MOVETIME MT42’yi ve diğer TCL ürünlerini incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
09/05/202310 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Spektrum Son Düzlük #41: Türkiye’nin sorunları ve kimlik siyaseti | Konuk: TİP Milletvekili Adayı Talya Aydın

Son Düzlük&#39;Ün bu bölümünde Spektrum ekibinden İlkim Emirler Türkiye İşçi Partisi’nin İstanbul 2. bölgeden milletvekili adayı, 26 yaşında, trans kadın Talya Aydın ile siyasette temsilin önemini, Türkiye’nin sorunlarını, sorunlara yönelik çözüm önerilerini, saha çalışmalarını ve kimlik siyaseti üzerine konuştu.
08/05/202334 minutes 11 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 8 Mayıs Pazartesi - Miting ve provokasyon

Bugün bültende, Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı&#39;nın İstanbul mitingleri, İmamoğlu’na Erzurum’da saldırı girişimi ve hafta sonu tartışılan Ali Yeşildağ’ın iddiaları yer alıyor. Pareto&#39;ya ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Bristol Myers Squibb Türkiye hakkında reklam içermektedir. Bristol Myers Squibb Türkiye Medikal Direktörü Uzm. Dr. Devrim Emel Alıcı&#39;nın 8 Mayıs Dünya Talasemi Günü&#39;nün anlam ve önemine istinaden ilettiği mesaja ⁠buradan⁠ ulaşabilirsiniz.
08/05/202315 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 6 Mayıs Cumartesi - Gönüllüler aranıyor!

Bugün bültende, Oy ve ötesi’nin seçime katılım ve gönüllü olma çağrısı, yenebilir kelebek türünün keşfi, 13. Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali ve Rock &amp; Roll Hall of Fame isimleri yer alıyor. Bu bölüm Bristol Myers Squibb Türkiye hakkında reklam içermektedir. Bristol Myers Squibb Türkiye Medikal Direktörü Uzm. Dr. Devrim Emel Alıcı&#39;nın 8 Mayıs Dünya Talasemi Günü&#39;nün anlam ve önemine istinaden ilettiği mesaja ⁠buradan⁠ ulaşabilirsiniz. 
06/05/20239 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Asena Sarıbatur ile Sürdürülebilir Moda #4: Moda endüstrisine vegan bakış | Konuk: Elif Taştekne

Size özel yepyeni bir alışveriş deneyimi vadeden Clotie, teknolojiyi deneyimli stil danışmanlarının kişisel dokunuşlarıyla birleştirerek kullanıcılarına; tarzlarına ve bütçelerine uygun sürpriz kombinler sunan online styling platformudur. Clotie&#39;ye buradan ulaşabilirsiniz. Asena Sarıbatur&#39;un hazırlayıp sunduğu Sürdürülebilir Moda podcasti dördüncü bölümünde &quot;vegan moda&quot; kavramını inceliyor.Asena bu bölümde Bitki bazlı moda ürünleri üreten Prev markasının kurucusu Elif Taştekne&#39;yi konuk alıyor, Elif ve Asena vegan modanın ne demek olduğu, moda sektörü ve gezegenimizin geleceği için neler katabileceği üzerine sohbet ediyor.
05/05/202334 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 5 Mayıs Cuma - “Seçim seçimdir”

Günaydın. Bugün bültende, TBMM Başkanı Şentop’un Bakan Soylu’nun “siyasi darbe” ifadelerini değerlendirmesi, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski’nin Hollanda ziyareti yer alıyor. Teknoloji bültenimiz Quando'ya ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm MG Türkiye hakkında reklam içermektedir. Britanyalı otomotiv markası MG’nin Avrupa’da dikkatleri üzerine çeken ve geniş bir kitleye hitap eden modeli MG4 Electric'i ⁠bu bağlantı⁠ üzerinden inceleyebilirsiniz.
05/05/202310 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Spektrum Son Düzlük #40: Seçime günler kala ittifakların adımları | Konuk: Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan

Spektrum Son Düzlük&#39;ün bu bölümünde Spektrum editörü Abdullah Esin Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan ile seçime günler kala Millet İttifakı&#39;nın atılımlarını, Cumhur İttifakı&#39;nın söylemlerini değerlendirdi. Seçim güveliği ve olası medya manipülasyonları üzerine konuştu.
04/05/202325 minutes 18 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 4 Mayıs Perşembe - İşporta siyaset, güneşe hasret

Bugün bültende, Türkiye&#39;nin basın özgürlüğünde 180 ülke arasında 165&#39;inci sırada yer alması, Rusya&#39;nın Ukrayna tarafından Putin&#39;e suikast girişiminde bulunulduğu iddiası ve Nisan ayı enflasyon verileri yer alıyor. İş dünyasının en önemli içgörüleri, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri e-posta kutunda. Pareto&#39;ya ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Girişimci Kurumlar Platformu hakkında reklam içermektedir. Girişimci Kurumlar Platformu ve Özyeğin Üniversitesi işbirliğinde ve Fibabanka ana sponsorluğunda 9 Mayıs&#39;ta gerçekleşecek Türkiye&#39;nin ilk Kurumsal Girişim Sermayesi Konferansı&#39;na katılmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
04/05/202314 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 3 Mayıs Çarşamba - Takip sistemi, taarruz hazırlığı

Bugün bültende, Kılıçdaroğlu’nun ilk turda seçimi bitireceği tahmini, ABD’nin Aralık ayından bu yana Ukrayna&#39;da ölen Rusya askerlerine ilişkin açıklamaları, ve Getir’in Almanya merkezli rakibi Flink&#39;i satın alma görüşmeleri yer alıyor. Bu bölüm Portonovi hakkında reklam içermektedir. Karadağ’da Boka kıyılarında konumlanan Portonovi Resort&#39;u yakından inclemek ve yerinizi ayırtmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
03/05/202311 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 2 Mayıs Salı - Patates etkisi, kira tavsiyesi

Günaydın. Bugün bültende, Patates fiyatlarında Nisan ayında yaşanan %42’lik artış, Bakan Kurum’un kiracılara %25&#39;ten fazla artış yapmamaları tavsiyesi ve İstanbul&#39;da %62,42 seviyesinde gerçekleşen yıllık enflasyon yer alıyor. Bu bölüm Dardanel hakkında reklam içermektedir. Türkiye’nin balık uzmanı Dardanel’i buradan ziyaret edebilirsiniz.
02/05/202312 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 1 Mayıs Pazartesi - “Hey Biden!”

Bugün bültende, Bakan Soylu&#39;nun ABD Başkanı Biden&#39;a yönelik &quot;sadece &#39;Bay Bay Kemal&#39;i sandıkta mağlup etmeyeceğiz, seni de mağlup edeceğiz&quot; seslenişi, Millet İttifakı&#39;nın İzmir&#39;de gerçekleşen mitingi ve Uçankuş televizyonunun sahibi Can Tanrıyar&#39;ın tutuklanması yer alıyor. Politika yayınımız Spektrum&#39;a ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Beykoz Kundura hakkında reklam içermektedir. Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın üretim tarihine yakından tanık olmak isterseniz Kundura&#39;nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini, buradan randevu alarak cumadan pazara ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
01/05/202314 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 29 Nisan Cumartesi – 2500 yıl hapis, yenilebilir böcekler

Bugün bültende, Gazeteci Barçın Yinanç&#39;ın seçim sonrası dış politikaya yönelik öngörüleri, Fadıl Akgündüz&#39;e verilen 2 bin 500 yıl hapis cezası, İskoçya’daki yenilebilir böcekleri viski çeşitleriyle eşleştiren tadım etkinliği yer alıyor.  Bu bölüm Mey|Diageo hakkında reklam içermektedir. Mey|Diageo&#39;nun kullandığından daha fazlasını yerine koymayı hedeflediği Damla Sulama Projesi&#39;ni buradan inceleyebilirsiniz.
29/04/202310 minutes
Episode Artwork

Spektrum Son Düzlük #39: Seçime günler kala anketler ve kampanyalar

Son Düzlük’ün bu bölümünde Spektrum ekibinden Bartu Özden ve Abdullah Esin, seçime sayılı günler kala yayınlanan son anketleri ve Cumhurbaşkanı adaylarının kampanyalarını tartışıyor.
28/04/202322 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 28 Nisan Cuma - Santral töreni, siyaset sahnesi

Bugün bültende Akkuyu Nükleer Güç Santrali İlk Nükleer Yakıt Getirme Töreni’nin gerçekleşmesi, Kılıçdaroğlu’nun TIME dergisi röportajı ve TCMB’nin faiz kararı yer alıyor. Bu bölüm Coffee Department hakkında reklam içermektedir. Kaliteli ve nitelikli kahvenin peşine düştüğü yolculuğu birbirinden farklı coğrafyalarda sürdüren Coffee Department&#39;ın sunduğu taze bahar seçkisi kahveleri buradan inceleyebilirsiniz.
28/04/202311 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 27 Nisan Perşembe - Ateşkes ikilemi, satış engeli

Günaydın. Bugün bültende, Sudan&#39;da ateşkese rağmen devam eden çatışmalar, Birleşik Krallık’ta Microsoft&#39;un Activision Blizzard&#39;ı satın alımının engellenmesi ve Türkiye&#39;de 77,7 yıla düşen ortalama yaşam süresi yer alıyor. İş dünyasının en önemli içgörüleri, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri Pareto farkıyla e-posta kutunda. Ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Garnier hakkında reklam içermektedir. Garnier&#39;nin Hayata Destek Derneği işbirliğiyle deprem bölgesinde yürüttüğü çalışmalarla ilgili detaylara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
27/04/202314 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 26 Nisan Çarşamba - Diyarbakır’da operasyon, Sudan’da ateşkes

Bugün bültende, Fransa Merkez Bankası Başkan’nın, ECB&#39;nin faiz artışlarının etkisinin önümüzdeki dönemde zaten görüleceğini belirtmesi, Diyarbakır merkezli 21 ilde düzenlenen operasyonda 110 kişi gözaltına alınması ve Japonya merkezli girişim iSpace’in başarılı olduğu takdirde Ay&#39;a iniş yapan ilk özel şirket olacağı yer alıyor. Finans dünyasındaki tüm önemli gelişmeler ve makro-iktisadi meseleler, derinlemesine bir perspektif ve sebep-sonuç ilişkileriyle hafta içi her gün sabah 08.00&#39;de gelen kutunda! Exante&#39;ye ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Foneria hakkında reklam içermektedir. Size en uygun portföyü Türkiye’nin fon pazarı Foneria’da keşfetmek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
26/04/202311 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 25 Nisan Salı - Dokunulmazlık dosyası, kontrol noktası

Bugün bültende, 42 milletvekiline ait 65 dokunulmazlık dosyasının Meclis&#39;e gönderilmesi, İstanbul surlarına asılan Cumhurbaşkanı Erdoğan afişlerinin indirilmesi ve Azerbaycan ile Ermenistan arasında çıkan &quot;kontrol noktası&quot; krizi yer alıyor. Bu bölüm Teknosa hakkında reklam içermektedir. Teknosa.com&#39;a üye olup giriş yaptıktan sonra Teknosa&#39;dan satın almanız fark etmeksizin garantisi olan veya olmayan tüm elektronik cihazların servis kaydını kendiniz oluşturabilirsiniz. Kaydınızla size en yakın Teknosa mağazasına giderek ürününüzü teslim edebilirsiniz.
25/04/202314 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 24 Nisan Pazartesi - YSK reddi, Sudan tahliyesi

Ekşi Sözlük’ün kapatılması kararına itiraz eden iki hakimin görevinden alınması, YSK&#39;nin AK Parti&#39;nin oy pusulasından Millet İttifakı çıkarılsın talebini reddetmesi ve Kılıçdaroğlu&#39;nun &#39;Alevi&#39; videosu&#39;nun dünyanın en çok izlenen Twitter videosu olduğu yer alıyor. İş dünyasının en önemli içgörüleri, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri e-posta kutunda. Pareto&#39;ya ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Otokoç 2. El hakkında reklam içermektedir. Hayalinizdeki her marka ve model ikinci el araca Otokoç güvencesiyle şubelerden veya otokocikinciel.com adresinden kolayca sahip olabilir; satmak istediğiniz aracınızın değerini kolayca öğrenip şubelerden ücretsiz ekspertiz randevusu alarak satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
24/04/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 22 Nisan Cumartesi – Altın Lale, kraliyet yemeği

Bugün bültende, Prof. Dr. Şule Özsoy Boyunsuz&#39;un TBMM&#39;nin azalan yetkileri ve eriyen gücüne yönelik yazısı, Kral Charles&#39;ın taç giyme töreninin imza yemeğinin içeriği ile 42. İstanbul Film Festivali&#39;nde Altın Lale&#39;ye uzanan film yer alıyor. Bu bölüm Schneider Electric hakkında reklam içermektedir. 2050 yılında da tedarik zincirinde net sıfır emisyona ulaşmayı hedefleyen Schneider Electric’in sürdürülebilirlik çalışmalarını incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
22/04/202310 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Spektrum Son Düzlük #38: Vaatler ve gerçekler | Konuk: Burak Dalgın

Son Düzlük&#39;ün bu bölümünde Spektrum editörü Bartu Özden, Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili adayı Burak Dalgın ile partisinin CHP listelerinden girme kararını, muhalefetin seçimi kazanması durumunda yapacaklarını ve iktidarın vaatlerindeki tutarsızlıkları konuştu.
21/04/202319 minutes 23 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 21 Nisan Cuma - Geri dönüş paketi, kesin aday listesi

Bugün bültende, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mutfak ve sıcak su tüketiminde gerekli olan doğal gazın 1 yıl ücretsiz olacağına ilişkin açıklaması, YSK’nın milletvekili kesin aday listesini yayımlaması ve AP’nin düzensiz göçmenlerin geri dönüşlerini hızlandıracak pakette uzlaşması yer alıyor. İş dünyasının en önemli içgörüleri, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri e-posta kutunda. Pareto&#39;ya ücretsiz abone ol! Bu bölüm Foneria hakkında reklam içermektedir. Size en uygun portföyü Türkiye’nin fon pazarı Foneria’da keşfetmek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
21/04/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Asena Sarıbatur ile Sürdürülebilir Moda #3: Karbon nötr bir moda endüstrisi mümkün mü? | Konuk: Voiterra

Size özel yepyeni bir alışveriş deneyimi vadeden Clotie, teknolojiyi deneyimli stil danışmanlarının kişisel dokunuşlarıyla birleştirerek kullanıcılarına; tarzlarına ve bütçelerine uygun sürpriz kombinler sunan online styling platformudur. Clotie&#39;ye buradan ulaşabilirsiniz. Asena Sarıbatur&#39;un hazırlayıp sunduğu Sürdürülebilir Moda podcasti üçüncü bölümünde Türkiye&#39;nin ilk karbon nötr moda markası Voiterra&#39;nın kurucu ortağı ve sürdürülebilirlik danışmanı Bartu Özcan konuk oluyor. Asena ve Bartu sürdürülebilirliğin temeline inerek karbon nötr kavramını inceliyor, karbon nötr bir moda endüstrisinin sürdürülebilir bir gelecek için önemlerinden bahsediyor.
20/04/202330 minutes
Episode Artwork

Spektrum Son Düzlük #37: TİP Genel Başkanı Erkan Baş ile röportaj | "Türkiye'nin kırmızı çizgisiyiz"

Son Düzlük&#39;ün bu bölümünde Spektrum ekibinden Abdullah TİP Genel Başkanı Erkan Baş ile ayrı liste kararını, seçim güvenliğini, TİP&#39;in seçmene vaatlerini, neden Kılıçdaroğlu&#39;nu desteklediklerini ve hedeflerini konuştu.
20/04/202323 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 20 Nisan Perşembe - Kaçak yapı, silahlı saldırı

Bugün bültende, YSK’nın milletvekili genel seçimlerine girecek bakanların istifa etmelerine gerek olmadığına dair kararı, Üsküdar sahilindeki kaçak yapıların yıkımının gerçekleşmesi ve Birleşik Krallık&#39;ta piyasaların beklediği kadar düşmeyen enflasyon var. Bu bölüm Zer hakkında reklam içermektedir. Zer&#39;in uluslararası lojistik satın alma hizmetleriyle tanışmak ve teklif almak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
20/04/202311 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 19 Nisan Çarşamba - Uydu kentler, Ukrayna’ya ziyaretler

Bugün bültende Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Avrupa ve Anadolu yakasında 500 bin konutluk uydu kentler planlandıklarını açıklaması, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ilk kez Ukrayna’daki Herson ve Luhansk bölgeleri ziyareti ile Elon Musk’ın devlete ait bazı kurum ve kuruluşların Twitter'daki verilere erişmek içim tam yetkiye sahip olduklarını öne sürmesi yer alıyor. Politika yayınımız Spektrum'a ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Girişim Savaşçısı İntibak Eğitimi hakkında reklam içermektedir. Küresel çapta bir girişimciye dönüşebilmek için yapılması gerekenleri öğrenmek isterseniz Girişim Savaşçısı İntibak Eğitimi için buradan başvuru yapabilirsiniz.
19/04/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Spektrum Son Düzlük #36: Siyasi reklamlar: Kim, ne görüyor?

Son Düzlük&#39;ün bu bölümünde Spektrum editörü Bartu Özden Gözlemevi kurucusu Handan Uslu ile seçim döneminde sosyal medyada yer alan siyasi reklamların arkasındaki algoritmayı ve mikro-hedeflemeyi konuştu.
19/04/202329 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 18 Nisan Salı - “Yanlışlar, hileler, desiseler”

Günaydın. Bugün bültende, YSK’nın seçmen sayısını ilişkin açıklaması, Bakan Soylu’nun seçim güvenliğine ilişkin söylemleri ve Polonya, Macaristan ile Slovakya’nın Ukrayna&#39;dan tahıl ihracatını yasaklaması yer alıyor. Finans yayınımız Exante&#39;ye ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm 1000 Çiftçi 1000 Bereket programı hakkında reklam içermektedir. Çiftçilerin verimini ve refahını artırmak, tarlada sosyal ve dijital dönüşümü desteklemek amacıyla hayata geçirilen 1000 Çiftçi 1000 Bereket programına ilişkin detaylı bilgi için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
18/04/202314 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 17 Nisan Pazartesi - İMECE uydusu, oy motivasyonu

Bugün bültende, İMECE uydusunun yörüngeye fırlatılması, Almanya&#39;da nükleer enerji üretimi sona ermesi ve Türkiye’nin OECD ülkeleri arasında işgücüne katılım oranında sonuncu olması var. Teknoloji bültenimiz Quando&#39;ya ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Novo Nordisk hakkında reklam içermektedir. Novo Nordisk’in yürüttüğü İş’te Hemofili projesi hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
17/04/202312 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 15 Nisan Cumartesi - Cannes seçkisi, Casa Botter

Günaydın. Bugün bültende, Serbest Kürsü’de Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun seçim döneminde gazeteciliği değerlendirmesi, Botter Apartmanı&#39;nda restorasyon çalışmalarının tamamlanması ve 76. Cannes Film Festivali’nin seçkisi yer alıyor. Bugünün bülteni Beko ile birlikte ulaşıyor. Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları için Duende&#39;ye abone olmayı unutmayın! Bu bölüm Beko hakkında reklam içermektedir. Beko’nun nisan ayı kampanyası kapsamındaki ürünleri incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
15/04/20239 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Spektrum Son Düzlük #35: İttifakların seçim listeleri | Konuk: Edgar Şar

Son Düzlük&#39;ün önceki bölümlerini ⁠buradan⁠ dinleyebilirsiniz. Son Düzlük&#39;ün bu bölümünde Spektrum ekibinden Abdullah ve siyaset bilimci Edgar Şar Cumhur, Millet ve Emek ve Özgürlük ittifaklarının milletvekili listelerini inceliyor, listelerin seçimler üzerindeki olası etkilerini tartışıyorlar.
14/04/202335 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 14 Nisan Cuma - Deprem raporu, yeni ortağın vizyonu

Günaydın. Bugün bültende EMEP’in depreme ilişkin değerlendirme raporu, Cumhur İttifakı&#39;nın ortağı HÜDA-PAR’ın seçim vizyonu ve ABD&#39;de Pentagon&#39;dan sızdırılan belgeler yer alıyor. Finans dünyasındaki tüm önemli gelişmeler ve makro-iktisadi meseleler, derinlemesine bir perspektif ve sebep-sonuç ilişkileriyle, Exante&#39;de. Ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Alternatif Bank hakkında reklam içermektedir. Alternatif Bank Mobil kullanıcıları, 26 şehirde 500’den fazla seçkin restoran dâhil, yüzlerce noktada indirim, ikram ve avantajlar sağlayan GastroClub’ın 4.000 TL değerindeki üyelik paketine sahip oluyor. Siz de yalnızca Alternatif Bank müşterisi olarak <a href="https://link.apos.to/c/ApabmmfnuMPO?c=TLyNEJYu2k4cMYW
14/04/202311 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 13 Nisan Perşembe - Demokrasinin kanıtı, sandıkta “iyi niyet”

Günaydın. Bugün bültende Bahçeli’nin &quot;Demokrasinin olmadığı bir ülkede, gayri meşru TKP’nin veya HKP&#39;nin seçimlerde boy göstermesi akıl dışılıktır&quot; açıklaması, Sinan Oğan’ın, Kılıçdaroğlu&#39;nu CHP Genel Merkezi’nde ziyareti ve ABD&#39;de enflasyon beklentilerin altında açıklanması var. Formula 1, tenis ve basketbol başta olmak üzere tüm atletik branşların etrafında gelişen hikâyeler, Punto&#39;da. Ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Dardanel hakkında reklam içermektedir. Türkiye’nin balık ve deniz ürünleri uzmanı Dardanel’i buradan ziyaret edebilirsiniz.
13/04/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 12 Nisan Çarşamba - Haber tarifesi, vaat listesi

Günaydın. Bugün bültende BBP Antalya Kepez teşkilatının, toplantılara katılma karşılığında gazetecilere para teklif etmesi, AK Parti Seçim Beyannamesi, Anayasa Mahkeme&#39;sinin, HDP’nin kapatılma davasında partinin sözlü savunma yapmama kararını ele alması yer alıyor. İş dünyasının en önemli içgörüleri, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri için Pareto&#39;ya ücretsiz buradan ücretsiz abone olabilirsiniz. Bu bölüm Yatsan hakkında reklam içermektedir. Yatsan&#39;ın uyku sorunlarınızı çözmek üzere tasarladığı Serta Perfect Sleeper serisiyle tanışmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. 
12/04/202312 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 11 Nisan Salı - Yersiz endişe, “bir avuç insan”

Günaydın. Bugün bültende İmamoğlu’nun &quot;İstanbul&#39;u kendi malı zanneden bir grup var, bir avuç insan!” açıklaması, Çin&#39;in Tayvan Boğazı&#39;ndaki askerî tatbikatının sona ermesi ve Filipinler liderinin, ABD ile anlaşmasına ilişkin &quot;Çin&#39;in endişeleri yersiz&quot; ifadeleri yer alıyor. Bu bölüm TCL hakkında reklam içermektedir. Çocuklarınızla her an iletişimde kalmanızı sağlayacak TCL MOVETIME MT42’yi ve diğer TCL ürünlerini incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
11/04/202312 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 10 Nisan Pazartesi - Aday listeleri, hakaret davası

Bugün bültende 14 Mayıs seçimleri için partilerin milletvekili aday listelerinin açıklanması, Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla gözaltına alınan Mahir Akkoyun&#39;un serbest bırakılması ve NASA&#39;nın kazara yeni bir kara delik keşfettiği yer alıyor. Teknoloji bültenimiz Quando&#39;ya ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Koçtaş hakkında reklam içermektedir. Türkiye’nin dört bir yanına yayılan mağazaları ve alanında uzman binlerce çalışanıyla ev geliştirme sektörüne yön veren Koçtaş’ı buradan ziyaret edebilirsiniz.
10/04/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 8 Nisan Cumartesi - Soyut dava, “Arada bir yer”

Günaydın. Bugün bültende Rüyası Bölünenler isimli romanı toplatılan Yavuz Ekinci’nin tepkisi, Japonya’da restoranında telefon kullanılmasını yasaklayan restoran sahibi ve burçlara göre kahve seçimi yer alıyor. Serbest Kürsü’de Gazeteci Özlem Gürses bulunuyor. Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları Duende&#39;de. Ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm MG hakkında reklam içermektedir. MG&#39;nin satışa sunduğu Yeni ZS EV hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
08/04/202311 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Spektrum Son Düzlük #34: Türkiye’nin krizden çıkışı | Konuk: Bilge Yılmaz

Spektrum Son Düzlük&#39;te bu bölümde İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, ekonomi politikalarını Spektrum ekibinden Bartu Özden&#39;e açıkladı. Vergi reformu planını detaylandırdı, üniversite hocalığı yıllarını anlattı, muhalefete yönelik saldırıları yorumladı ve krizden çıkışın reçetesini çizdi.
07/04/202334 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 7 Nisan Cuma - Ortak liste, ayrık liste

Bugün bültende Millet İttifakı&#39;ndaki dört parti seçime CHP listelerinden girme kararı, AK Parti ve MHP&#39;nin ayrı listeyle seçime gitmesi ve İsrail&#39;in Mescid-i Aksa&#39;ya düzenlediği saldırılar yer alıyor. Politika yayınımız Spektrum&#39;a ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Lancôme hakkında reklam içermektedir. 8 – 19 Nisan tarihleri arasında Akaretler Sıraevler No: 37’de farklı deneyimler ve kişiye özel hizmetler sunmaya hazırlanan Lancôme Skin Science Club&#39;da kendinize bir randevu oluşturmak isterseniz bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
07/04/202311 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Asena Sarıbatur ile Sürdürülebilir Moda #2: Lokal hareket moda sektörünü nasıl dönüştürüyor? | Konuk: Nil Ertürk

Size özel yepyeni bir alışveriş deneyimi vadeden Clotie, teknolojiyi deneyimli stil danışmanlarının kişisel dokunuşlarıyla birleştirerek kullanıcılarına; tarzlarına ve bütçelerine uygun sürpriz kombinler sunan online styling platformudur. Clotie&#39;ye buradan ulaşabilirsiniz. Asena Sarıbatur’un hazırlayıp sunduğu Sürdürülebilir Moda podcast serisinin ikinci bölümünde Asena lokal ürünlere yer veren Lokal Mağaza&#39;nın kurucusu ve yazar Nil Ertürk ile bir araya geliyor. Asena ve Nil günümüz moda sektöründe lokal ürünleri kullanmanın geleceğe dair neler vaat ettiği üzerine konuşuyor.
06/04/202335 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 6 Nisan Perşembe - Ayrı liste, Çin’de müzakere

Bugün bültende Karamollaoğlu’nun Gelecek ve DEVA partileri ile ortak listede anlaşamadıkları açıklaması, Suudi Arabistan ve İran dışişleri bakanlarının 7 yıl aradan sonra Pekin&#39;de bir araya gelmesi ve depremlerde can kaybının 50 bin 399’a yükselmesi var. İş dünyasının en önemli içgörüleri, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri hafta içi her gün 17.00&#39;de Pareto ile e-posta kutunda. Ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Paribu hakkında reklam içermektedir. Team Paribu&#39;nun sporun iyileştirici gücünden faydalanarak bu yıl İhtiyaç Haritası ile birlikte hayata geçirmeye hazırlandığı Team Paribu Seninle Afet Bölgesi Spor Alanları Projesi’yle ilgili ayrıntıları burada bulabilir
06/04/202311 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 5 Nisan Çarşamba - 31'inci üye, zemin yoklaması

Bugün bültende Finlandiya&#39;nın NATO&#39;ya resmen girişi, Moskova&#39;daki Suriye konulu dörtlü zirve, Tesla&#39;nın Türkiye pazarında satışa başlaması ve Elon Musk&#39;ın Twitter logosunu şaka olarak kripto para birimi logosu Dogecoin yapması yer alıyor. Finans bültenimiz Exante&#39;ye ücretsiz abone olmak için buraya tıklayın. Bu bölüm Philips hakkında reklam içermektedir. İlham veren teknolojisi ve eşsiz tasarımıyla LatteGo tam otomatik espresso makineleriyle tanışmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
05/04/202311 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 4 Nisan Salı - Seçim pazarı, son mesai

Bugün bültende Bulgaristan, Finlandiya ve Karadağ&#39;daki seçimlerin ardından ilk sonuçlar, Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanına hakaret suçuna ilişkin açıklaması ve TBMM’nin seçim tatili öncesi son mesai haftası yer alıyor. Bu bölüm Arçelik&#39;in Arçelik hakkında reklam içermektedir. Arçelik A Fry Ankastre Fırın ailesini incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
04/04/202313 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 3 Nisan Pazartesi - “En kötü 1 Nisan şakası”

Bugün bültende cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki sırası, Kılıçdaroğlu’nun eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesi, Ukrayna’nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi dönem başkanlığının Rusya&#39;ya geçmesine tepki göstermesi var. Teknoloji bültenimiz Quando&#39;ya ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Levi&#39;s hakkında reklam içermektedir. Boran Kuzum&#39;un yenilenmiş Levi’s® 501® seçkisini buradan inceleyebilirsiniz.
03/04/202313 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz  | 1 Nisan Cumartesi - Fotoğraf ödülleri, Londra kulesi

Bugün bültende Can Selçuki’nin seçim yasasında yapılan değişikliğin etkileri ve D&#39;hondt sisteminin detaylarıyla ilgili yazısı, TBMM’nin Finlandiya&#39;nın NATO üyeliğini onaylaması ve Yılın Basın Fotoğrafları ödüllerinin sahiplerini bulması var. Politika yayınımız Spektrum&#39;a ücretsiz abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Philips hakkında reklam içermektedir. Farklı ihtiyaçlara cevap veren Philips Airfryer XXL Smart Sensing’i yakından incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
01/04/202310 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 31 Mart - “Yeni bir sayfa”

Günaydın. Bugün bültende eski Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro’nun ülkesine dönüşü, YSK’nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan&#39;ın adaylığına yapılan itirazları reddi ve YÖK’ün yüz yüze eğitime ilişkin açıklaması yer alıyor. Finans dünyasındaki tüm önemli gelişmeler ve makro-iktisadi meseleler, derinlemesine bir perspektif ve sebep-sonuç ilişkileriyle hafta içi her gün sabah 08.00&#39;de e-posta kutunda! EXANTE&#39;ye abone olmak için buraya tıklayın. Bu bölüm Levi&#39;s hakkında reklam içermektedir. 150’nci yılını klasikleşmiş modellerin yeniden yorumlandığı yepyeni bir 501® seçkisiyle kutlayan Levi&#39;s&#39;ı buradan ziyaret edebilirsiniz.
31/03/202313 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 30 Mart Perşembe - Ayrı gayrı?

Günaydın. Bugün bültende Kılıçdaroğlu&#39;nun Muharrem İnce&#39;yi Memleket Partisi merkezinde ziyaret etmesi, Erdoğan’ın BBP merkezinde Destici ile görüşmesi ve Suudi Arabistan’ın Şanghay İşbirliği Örgütü&#39;ne katılma kararı yer alıyor. Gazetecilikten beslenen, spor kültürünü şekillendiren olayları neden ve sonuçlarıyla geniş perspektiften ele alan spor yayınımız Punto&#39;ya ücretsiz kaydolmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm BANDWITT hakkında reklam içermektedir. Türkiye’nin öncü dijital dönüşüm platformu BANDWITT&#39;i incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
30/03/202310 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 29 Mart Çarşamba - Ziyaretler ve İtirazlar

Günaydın. Bugün bültende Erdoğan&#39;ın adaylığına Memleket Partisi ve DEVA Partisi&#39;nden tekrar gelen itirazlar, Erdoğan&#39;ın Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan’ı ziyareti ve Kemal Kılıçdaroğlu&#39;nun bugün yapılması beklenen Muharrem İnce&#39;yle olacak görüşmesi yer alıyor. Teknoloji yayınımız Quando&#39;ya ücretsiz abone olmak için buraya tıklayın. Bu bölüm Legalmatic hakkında reklam içermektedir. Altı Otuz dinleyenlerinin 30 Haziran’a kadar geçerli APOSTOLM23 koduyla diledikleri sözleşmeyi %25 indirimli olarak hazırlayabildikleri Legalmatic&#39;i buradan inceleyebilirsiniz.
29/03/202311 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Yas ve Haz #7: Görünmez Bir Sahne Yaratmak | Simge Burhanoğlu & Ata Doğruel

Karanlık bir odada aralıksız 40 gün / 960 saat geçiren performans sanatçısı Ata Doğruel, küratör Simge Burhanoğlu ile birlikte “Işık Kaynağı” sürecinde yaşadıklarını ve tecrübelerini aktarıyor.
28/03/202335 minutes 41 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 28 Mart Salı - Anormal teklif, habersiz satış

Bugün bültende AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz’un Refah Partisi’nin tekliflerine ilişkin ifadeleri, Kızılay Başkanı Kınık’ın çadır satışına ilişkin açıklaması ve İsrail’de yargı reformunun ertelenmesi yer alıyor. Politika yayınımız Spektrum&#39;a ücretsiz abone olmak için: https://aposto.com/n/spektrum Bu bölüm BMW hakkında reklam içermektedir. Yeni BMW 7 Serisi&#39;ni incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
28/03/202314 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 27 Mart Pazartesi - Nükleer taktik, saat farkı

Günaydın. Bugün bültende YSK&#39;nın Kılıçdaroğlu ve Erdoğan’ın adaylıklarını onaylaması, Lübnan&#39;ın güne iki farklı saat dilimiyle başlaması ve Putin&#39;in Belarus’a taktik nükleer silah yerleştireceklerini açıklaması yer alıyor. İş dünyasının en önemli içgörüleri, sektör analizleri, gelecek öngörüleri her pazartesi ve çarşamba 10.00&#39;da ve her cuma 12.00&#39;de e-posta kutunda. Ücretsiz abone olmak için: https://aposto.com/n/pareto Bu bölüm Zer hakkında reklam içermektedir. Zer’i yakından incelemek ve sunduğu stratejik çözümlerle tanışmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
27/03/202311 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 25 Mart Cumartesi - Yeniden (Refah, İzmir, Festival)

Bugün bültende Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakına katılması, İkinci Yüzyılın İzmir İktisat Kongresi ve 42. İstanbul Film Festivali’nin program detayları yer alıyor. Bugünün bülteni Reklamverenler Derneği ile birlikte ulaşıyor. Bu bölüm Reklamverenler Derneği&#39;nin düzenleyeceği Küresel Pazarlama Konferansı İstanbul hakkında reklam içermektedir. 27 Nisan’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek Küresel Pazarlama Konferansı İstanbul için detaylı bilgi ve biletleri bu bağlantıda bulabilirsiniz.
25/03/202310 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 24 Mart Cuma - Mücevherlerin iadesi, kira desteği

Bugün bültende TCMB’nin faiz kararı, İBB Meclisinin kentsel dönüşüm sürecinde kiracı ve ev sahiplerine yönelik desteği ve Brezilya hükümetinin eski Devlet Başkanı Bolsonaro’dan mücevher iadesi talebi yer alıyor. Gazetecilikten beslenen, spor kültürünü şekillendiren olayları neden ve sonuçlarıyla geniş perspektiften ele alan spor yayınımız Punto&#39;ya abone olmayı unutmayın. Bu bölüm Philips hakkında reklam içermektedir. İlham veren teknolojisi ve eşsiz tasarımıyla LatteGo tam otomatik espresso makineleriyle tanışmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
24/03/202310 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Attila Köksal ile Finansal Bakış #9: Onur Yurtsever ile Finansal Teknolojiler ve Yatırım Kararlarımız

Akbank sponsorluğunda gerçekleşen Finansal Bakış podcast serisinde duayen yatırım uzmanı Attila Köksal finans, birikim ve yatırım konularında yaptığımız hataları inceleyecek, nedenlerini arayacak ve bu hatalardan nasıl kaçınabileceğimize dair ipuçları verecek. Dokuzuncu bölümde Attila Köksal ve finansal teknolojiler uzmanı Onur Yurtsever finansal teknolojilerdeki gelişmelerden bahsedecek, bu gelişmelerin bireysel yatırımcılara nasıl olanaklar sunduğunu tartışacak.
23/03/202322 minutes 22 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 23 Mart Perşembe - İmza takibi, ekonomik işbirliği

Bugün bültende adayların 100 bin imza sürecinin takip edilebileceği duyurusu, HDP&#39;nin seçime Yeşil Sol Parti üzerinden katılacağını açıklaması ve Rusya-Çin zirvesinin ardından yayımlanan ekonomik işbirliği bildirisi yer alıyor. Bu bölüm Alternatif Bank hakkında reklam içermektedir. Alternatif Bank&#39;ın Toplumsal Haklar ve Araştırma Derneği (TOHAD) ve İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği (İED) iş birliğiyle hazırladığı Erişilebilir Bankacılık Terimleri Sözlüğü içerik serisine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
23/03/20239 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 22 Mart Çarşamba - Evrak yangını, diploma itirazı

Günaydın. Bugün bültende Diyanet’in geçtiğimiz yıl yaptığı harcamalar, AFAD’ın evrak bölümünde çıkan yangın ve CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Siyasi Ahlak Kanunu” açıklaması yer alıyor. Türkiye’nin ve dünyanın en iyi teknoloji kaynaklarından derlenmiş hikâyeler için Quando&#39;yu takip etmeyi unutmayın. Bu bölüm Multitek hakkında reklam içermektedir. Tüm interkom, akıllı ev ve güvenlik alarm özelliklerinin cep telefonu üzerinden kontrol edilebilmesini mümkün kılan Multitek Bulut İnterkom&#39;la ilgili detaylı bilgiyi bu bağlantıda bulabilirsiniz.
22/03/202310 minutes 10 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 21 Mart Salı - Çözüm adresi: TBMM

Bugün bültende CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun HDP Eş Başkanlarını ziyareti ve ardından yaptığı açıklama, Demirören AVM’nin Denizbank&#39;a devredilmesi, Çin Devlet Başkanı Cinping’in Rusya&#39;dan mevkidaşı Putin&#39;le bir araya gelmesi yer alıyor. Politika bültenimiz Spektrum&#39;a abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölüm Mükellef hakkında reklam içermektedir. Anonim ve limited şirket kuruluş işlemlerini Mükellef Kurumsal ile online olarak güvenle tamamlamanız için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
21/03/202311 minutes 21 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 20 Mart Pazartesi - Milyarlık can simidi, tutuklanma beklentisi

Günaydın. Bugün bültende depremlerin 40. gününde Hatay’da &quot;Hakkımızı helal etmiyoruz” sloganlarıyla yapılan yürüyüş, Dışişleri Bakanının 11 yıl sonra Mısır&#39;a ziyareti ve Trump&#39;ın salı günü tutuklanacağını söyleyerek destekçilerine protesto çağrısı var. İş dünyasının en önemli içgörüleri, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri için Pareto&#39;ya abone ücretsiz olabilirsiniz. Bu bölüm Odeabank hakkında reklam içermektedir. Odeabank Oksijen Hesap ve koşulları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Fotoğraf: New York Times
20/03/202313 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 18 Mart Cumartesi - Finlandiya kararı, Antakya künefesi

Bugün bültende Finlandiya’nın NATO’ya katılımı için TBMM’de onay sürecinin başlatılması, Yüksek Seçim Kurulu’nun seçimlere ilişkin kararları ve partilerin ittifak müzakerelerinin hız kazanması var. Serbest Kürsü’de Selçuk Üniversitesi’nden Dr. Esra Akgemci Meksika’dan Türkiye’ye deprem ve sivil toplumu yazıyor. Bu bölüm Dardanel hakkında reklam içermektedir. Dardanel&#39;in günün anlam ve önemine değindiği reklam filmine ulaşmak için ⁠bu bağlantıyı⁠ ziyaret edebilirsiniz. 
18/03/20239 minutes 55 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 17 Mart Cuma - Kalıcı varlık, kayıp uranyum

Bugün Gündem'de Esad'ın Türkiye ile görüşmek için ortaya koyduğu şartlar, Libya'da kaybolan 10 varil uranyum ve Fransa'nın emeklilik reformunun onaylanması için Ulusal Meclis'in onayını baypas etme formülü var. Spor yayınımız Punto'ya abone olmak için: https://aposto.com/n/punto Bu bölüm Yatsan hakkında reklam içermektedir. Yatsan'ın iyi uykunun önemine kapsamlı bir şekilde değindiği çalışmalarına ulaşmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
17/03/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 16 Mart Perşembe - "Gereken koltuk"

Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "14 Mayıs’a kadar altılı koalisyonun adayıyla demokratik şekilde yarışacak inşallah kendisine gereken koltuğu vereceğiz" dedi. Merkezî yönetim bütçe dengesi şubat ayında rekor açık verdi. Bugünün bülteni BANDWITT ile birlikte ulaşıyor.&nbsp; Teknoloji yayınımız "Quando"ya abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Fotoğraf: Esra Hacioğlu Karakaya/Anadolu Ajansı Soundtrack: Yağız Özdemir
16/03/20239 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Attila Köksal ile Finansal Bakış #8: Mehmet Gerz ile yatırım fonları

Akbank sponsorluğunda gerçekleşen Finansal Bakış podcast serisinde duayen yatırım uzmanı Attila Köksal finans, birikim ve yatırım konularında yaptığımız hataları inceleyecek, nedenlerini arayacak ve bu hatalardan nasıl kaçınabileceğimize dair ipuçları verecek. Sekizinci bölümde Attila Köksal ve konuğu Ata Portföy Genel Müdürü Mehmet Gerz yatırım fonlarını anlatacak, yatırım fonlarının bireysel yatırımcılara neler vadettiğinden bahsedecek.
15/03/202325 minutes 8 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 15 Mart Çarşamba - "İttifak içinde ittifak"

Millet İttifakı'nın en yüksek milletvekili sayısını çıkarmak amacıyla "ittifak içinde ittifak" formülünü değerlendirdiği iddia edildi. ABD, Birleşik Krallık ve Avustralya liderleri AUKUS Anlaşması kapsamında yol haritasını açıkladı. Bugünün bülteni Kredim ile birlikte ulaşıyor. Aposto Radyo'nun tüm podcast serilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Soundtrack: Yağız Özdemir
15/03/202311 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 14 Mart Salı - İttifak pazarlığı, iflas dalgası

Günaydın. Yeniden Refah Partisi'nin AK Parti'ye sunduğu 30 maddelik liste yayımlandı. ABD'de iflas eden bankaların arasına yenileri eklendi. Kahramanmaraş merkezli depremlerde açıklanan can kaybı 48 bin 448'e yükseldi. Bugünün bülteni Alternatif Bank ile birlikte ulaşıyor. Politika yayınımız Spektrum'a abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Fotoğraf: Arman Önal/Anadolu Ajansı
14/03/202312 minutes 10 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 13 Mart Pazartesi - İttifakın 5 şartı, SVB’nin iflası

Cumhur İttifakı genişliyor. HÜDA-PAR'ın ardından Yeniden Refah Partisi'nin de ittifaka katılmayı değerlendirdiği ve 5 şartı olduğu öne sürüldü. ABD'de Silicon Valley Bank'in faaliyetleri durduruldu. YSK seçim kararlarını yayımladı. Bugünün bülteni Clotie ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: &nbsp;Louıza Vradi/Reuters Soundtrack: Yağız Özdemir
13/03/202311 minutes 40 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 11 Mart Cumartesi - Seçim tarihi, ağırlaştırılmış müebbet

Günaydın. Cumhurbaşkanlığı seçim tarihi resmen belirlendi: 14 Mayıs. Pınar Gültekin'in katili ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı. Çin lideri Cinping, iktidarını üçüncü döneme taşıdı. Bugünün bülteni GEA ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Christie’s
11/03/202310 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 10 Mart Cuma - Emeklilik yaşı, NATO’da uzlaşı

Fransa'da emeklilik yaşının 62'den 64'e çıkarılmasını öngören madde senatoda kabul edildi. Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasındaki görüşme sonrası tarafların iş birliğini sürdürme ve tekrar bir araya gelmekte uzlaştığı açıklandı. Bugünün bülteni Xiaomi ile birlikte ulaşıyor. İş dünyasına dair &nbsp;önemli içgörülerden haberdar olmak , sektör analizleri ve &nbsp;gelecek öngörülerini takip etmek için Aposto’nun iş dünyası yayını Pareto’ya abone olabilirsiniz. Fotoğraf: Getty Images
10/03/202311 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Asena Sarıbatur ile Sürdürülebilir Moda #1: Doğru Kumaş ve Doğru Etiket

Size özel yepyeni bir alışveriş deneyimi vadeden Clotie, teknolojiyi deneyimli stil danışmanlarının kişisel dokunuşlarıyla birleştirerek kullanıcılarına; tarzlarına ve bütçelerine uygun sürpriz kombinler sunan online styling platformudur. Clotie&#39;ye buradan ulaşabilirsiniz. Asena Sarıbatur’un hazırlayıp sunduğu Sürdürülebilir Moda podcast serisinin ilk bölümünde Asena, konuğu İrem Yanpar ile modada doğru kumaş tercihleri üzerine konuşuyor, sürdürülebilir kumaşların nasıl yenilikler ve iyileştirmeler getirebileceğini tartışıyor.
09/03/202337 minutes 16 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 9 Mart Perşembe - Kadın sporcuların madalyaları, korsan taşımacılık kararı

Martı TAG’a korsan taşımacılık yaptığı gerekçesiyle erişim engeli getirildi. Türkiye ile Suriye arasındaki normalleşme süreci için ikinci aşama hazırlığına başlandı. Türkiye’nin atletizmdeki sportif başarısını kadın sporcular sırtladı. Bugünün bülteni QNB Finansbank ile birlikte ulaşıyor. Aposto’nun politika yayını Spektrum’a abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Fotoğraf: Martı
09/03/202310 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Neden Popüler Oldu? #19: Feminist İçerik Üreticiliği

Alara Demirel, "Neden Popüler Oldu?"nun yeni bölümünde bir dijital medya janrını mercek altına alıyor: feminist içerik üreticiliği. Feminist içerik üretmek ne demek? Neden bu kadar yaygın olmaya başladı?
08/03/202318 minutes 24 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 8 Mart Çarşamba - Kadın istihdamı, “hamle” iddiası

1999 Marmara depreminden sonra zararının giderilmesi ve yeniden yapılanma için ayrılan 1 milyon 628 bin doların "kaybolduğu" açıklandı. Kılıçdaroğlu'na suikast düzenlenebileceği iddia edildi. İran'da zehirlenen öğrenci sayısı 5 bine çıktı. Bugünün bülteni Konuşmamız Gerek Derneği ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Reuters
08/03/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 7 Mart Salı - “Millet”in adayı: Kılıçdaroğlu

Günaydın. Millet İttifakının adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. İttifakta yer alan diğer beş siyasi partinin genel başkanının Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağı açıklandı. Yol Haritasında İmamoğlu ve Yavaş için özel bir madde eklendi. Bugünün bülteni TCL ile birlikte ulaştı.
07/03/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 6 Mart Pazartesi - Dağılan ittifaklar

Günaydın. İYİ Parti lideri Akşener'in Millet İttifakı'nın bugünkü toplantısına katılmayacağı açıklandı. Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'nin Zafer Partisi ile kurulan ittifaktan ayrıldığı bildirildi. Bugünün bülteni Türk Eğitim Vakfı ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: &nbsp;Louisa Gouliamaki / AFP
06/03/202312 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 4 Mart Cumartesi - “Noter masası”, “ateşten gömlek”

Günaydın. İYİ Parti lideri Akşener, “Altılı Masa millet iradesini yansıtma vasfını kaybetmiştir” dedi; CHP lideri Kılıçdaroğlu “Yolumuza devam ediyoruz arkadaşlar” açıklamasını yaptı. Bugünün bülteni Türk Eğitim Vakfı ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Twitter
04/03/202312 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 3 Mart Cuma - Adayda uzlaşı, meclise fesih

Günaydın. Millet İttifakı'nın dünkü toplantıda cumhurbaşkanı adayı konusunda uzlaştığı açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın meclisi 10 Mart'ta feshedeceği öne sürüldü. Yunanistan'da kaza nedeniyle protestolar düzenlendi. Bugünün bülteni Dört Ayaklı Şehir ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Socrates Baltagiannis/Anadolu Agency/Getty Images
03/03/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 2 Mart Perşembe - Millet’in adayı, EYT yasası

Günaydın. EYT teklifi TBMM’den geçti. Millet İttifak’ının cumhurbaşkanı adayının bugün belirlenmesi ancak açıklanmaması bekleniyor. Macaristan'ın onayının ardından İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğinin önünde tek engel kalıyor. Bugünün bülteni UNICEF ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Reuters
02/03/202310 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 1 Mart Çarşamba - Adaylık iddiası, açlık sınırı

Ümit Özdağ, Millet İttifakı adayının Mansur yavaş olması hâlinde aday çıkarmayacaklarını söylerken Yavaş, "Görev olarak kabul edebilirim" dedi. Kızılay Başkanı Kınık, istifa çağrılarına "Goygoycuların lafı ile hareket etmem" cevabını verdi. Bugünün bülteni Platform Office ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Reuters
01/03/202312 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 28 Şubat Salı - Depremzedeye helallik, taraftara tehdit

Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremin ilk günlerinde yeterli müdahalede bulunamadıklarını kabul ederek 'helallik' istedi. MHP lideri Bahçeli, "Hükümet istifa!" sloganı nedeniyle futbol kulüplerini ve taraftarları tehdit etti. Bugünün bülteni Bir Kira Bir Yuva ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: AP
28/02/202316 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 27 Şubat Pazartesi - Asrın ticareti, tribüne sansür

Kızılay'ın Ahbap'a çadır sattığı ortaya çıktı, Kızılay Başkanı "Ahlakidir, akılcıdır, yasaldır" dedi. Fenerbahçe, Beşiktaş, Antalyaspor taraftarları "hükümet istifa" sloganı attı. Fenerbahçe taraftarları slogan atarken yayının sesi kısıldı. Bugünün bülteni Bugünün bülteni BMI Business School Istanbul ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: İHA
27/02/202310 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 25 Şubat Cumartesi - Depremin birleştiremediği ülke, barış ve adalet birliği

Hediye Levent, depremin ardından Suriye'de yaşanan gelişmeleri yazdı. Ban Ki-moon ve Juan Manuel Santos, uluslararası toplumun Ukrayna işgalinin sona ermesindeki sorumluluklarını tartıştı. Bugünün bülteni Dört Ayaklı Şehir ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Voice of America
25/02/202311 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 24 Şubat Cuma - İşgalin birinci yılı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybı 43 bin 556'ya yükseldi. HKP, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hulusi Akar ve Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu. TÜİK, 2 yıldır açıklamadığı koronavirüs ölüm istatistiklerini yayımladı. Bugünün bülteni Hayata Destek Derneği ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: AFP
24/02/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 23 Şubat Perşembe - İstifa?

İYİ Parti lideri Akşener, depremlerin ardından "AK Parti iktidarında, hiç kimse sorumluluk almıyor. Bir Allah’ın kulu bile, istifa etmiyor." dedi. HDP Milletvekili Paylan, 4 bakana "Neden istifa etmiyorsunuz?" sorulu önerge verdi. Bugünün bülteni Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: POLITICO
23/02/202311 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 22 Şubat Çarşamba - “Kulakları var duymaz, gözleri var görmez”

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle can kaybı 42 bine; Hatay merkezli depremde ise can kaybı 6'ya yükseldi. Putin, START katılımının askıya alındığını duyurdu. Ekşi Sözlük'e BTK kararıyla erişim engelli getirildi. Bugünün bülteni BMI Business School Istanbul ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Reuters
22/02/202312 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 21 Şubat Salı - Yıkım.

Dün akşam biri Hatay'ın Defne ilçesi merkezli, diğeri de Samandağ merkezli 6,4 ve 5,8 büyüklüğünde 2 deprem meydana geldi, 3 kişi hayatını kaybetti. Biden, Kiev'i ziyaret etti. Bugünün bülteni TOÇEV ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Anadolu Ajansı
21/02/20239 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 20 Şubat Pazartesi -  “Tek dil silahlar”, karanlık arzular

Kahramanmaraş'taki depremlerde can kaybı 40 bini aştı. Ukrayna lideri Zelenski, "Rusya'nın anladığı tek dil silahlar." dedi. ChatGPT üzerine inşa edilen Bing sohbet robotu, insan olmayı arzulamak gibi karanlık arzuları olduğunu söyledi. Bugünün bülteni Bir Kira Bir Yuva ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Anadolu Ajansı
20/02/20238 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 19 Şubat Pazar - Taşınan okullar, dosyalanan sorumlular

Deprem kaynaklı can kayıpları 40 bini aştı. İstanbul'da riskli bulunan 93 okulun öğrencileri güvenli okullara nakledildi. Millet İttifakı, “sorumlular not edilmiştir” açıklaması yaptı. Bugünün bülteni Konuşmamız Gerek Derneği ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Getty Images
19/02/20239 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 18 Şubat Cumartesi - Riskli alan, “depremzede evlatlık”

Erdoğan'ın İskenderun'daki ‘riskli alan’ kararlarını Cumhurbaşkanı kararı ile kaldırdığı ortaya çıktı. Diyanet'in sitesindeki "depremzede evlatlık" sorusuna verilen "evlenme engeli yok" yanıtı, gelen tepkiler üzerine kaldırıldı. Brezilya'da ‘Kurtarıcı İsa’ heykeli depremlerde hayatını kaybedenler anısına aydınlatıldı. Bugünün bülteni Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ile birlikte ulaşıyor.
18/02/202311 minutes 20 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 17 Şubat Cuma - Büyük Kahramanmaraş Depremi: Durum tespiti

Depremlerde can kaybı 36 bin 187'ye yükseldi. Akşener, deprem yayınlarına hükümetin RTÜK eliyle müdahale edeceğini belirterek "Felaketin boyutlarını milletimize ulaştırmak suç değil, durum tespitidir" dedi. Bugünün bülteni Hayata Destek Derneği ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Kaan Walsh
17/02/202310 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 16 Şubat Perşembe - Büyük Kahramanmaraş Depremi: 11. il

Deprem nedeniyle yaşanan can kaybı 35 bini geçti. Elazığ, afet bölgesine dahil edilen 11. il oldu. Bölgede 3 bin 858 adet artçı sarsıntı gerçekleşti. Bugünün bülteni TOÇEV ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Anadolu Ajansı
16/02/202310 minutes 14 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 15 Şubat Çarşamba- Büyük Kahramanmaraş Depremi: İnşa ve ihya

Depremlerde can kaybı 35 bin 418'e yükseldi, yaralı sayısı 105 bin 505 olarak açıklandı. 47 bin binadaki 211 bin konutun yıkılmış, acil yıkılacak ve ağır hasarlı olduğu tespit edildi. Bölgedeki 195 bin 962 kişi diğer illere tahliye edildi. Bugünün bülteni beije ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: AFP
15/02/202313 minutes 20 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 14 Şubat Salı - Büyük Kahramanmaraş Depremi: Tutuklamalar

Depremlerde can kaybı 31 bin 643'e yükseldi. Yıkılan binalara ilişkin gözaltı ve tutuklama sayısı artıyor. Hasar tespit çalışmalarının 1 hafta içerisinde bitirileceği ve ay sonuna kadar inşa faaliyetlerine başlanacağı açıklandı. Fotoğraf: Anadolu Ajansı
14/02/202311 minutes 14 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 13 Şubat Pazartesi - Büyük Kahramanmaraş Depremi: İlk ödün

Kahramanmaraş depreminde can kaybı 29 bin 605'e yükseldi. Depremzedelere yardım için KYK yurtları boşaltıldı, ilk ödün eğitimden verildi. İsrail arama kurtarma ekipleri, güvenlik gerekçesiyle faaliyetlerini sonlandırdı. Bugünün bülteni UNICEF ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Reuters/Daily Sabah
13/02/202315 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 12 Şubat Pazar - Büyük Kahramanmaraş Depremi: Gözaltılar

Kahramanmaraş'taki depremde can kaybı 22 bin 327'ye yükseldi. Yıkılan binaların müteahhitlerinden 2'si gözaltına alındı 1'i tutuklandı. Bölgedeki ekibimiz ve Yerel Kadın Muhabirler Ağı bölgelerdeki son durumu aktardı. Bugünün bülteni Habitat Derneği ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Reuters
12/02/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 11 Şubat Cumartesi - Büyük Kahramanmaraş Depremi: 6. gün

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremde 20 binin üzerinde kişi yaşamını yitirdi. Yaralı sayısının 80 bin 52 kişi olduğu aktarıldı. Bölgedeki ekibimiz ve Uçan Süpürge Yerel Kadın Muhabirler Ağı bölgeden izlenimlerini aktardı. Bugünün bülteni Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Reuters
11/02/20238 minutes 43 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 10 Şubat Cuma - Deprem özel: “Yüzyılın en şiddetlisi”

Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybı 20 bine yaklaştı. Aposto ekibi afet bölgesinden izlenimlerini ve bölgedeki gönüllülerden aldığı bilgileri paylaşmaya devam ediyor. Bugünün bülteni Konuşmamız Gerek ile birlikte ulaşıyor.
10/02/20238 minutes 21 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 10 Şubat Cuma - Deprem özel: Bubble Works, Özlem Gürses ve Kız Başına iş birliğiyle

Altı Otuz'un bu bölümü Bubbleworks media iş birliğiyle ulaşıyor. Önce gazeteci Özlem Gürses, son gelişmeler ışığında yorumlarını bizlerle paylaşıyor ardından Bubble Works media'dan Atakan ve Kız Başına ekibinden Türkü afet bölgesine yardım ulaştırırken dikkat etmemiz gereken birkaç konudan bahsediyor. Keyifli dinlemeler! Deprem Yardımlaşma Seferbirliği: TeknoSA Migros Hepsiburada Trendyol e-Bebek
10/02/202317 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 10 Şubat Cuma - Büyük Kahramanmaraş Depremi: Birinci ağızdan

Aposto ekibi Adıyaman ve Hatay'da depremzedelerle konuştu. Uçan Süpürge ekibi gelişmeleri sahadan derledi. Bugünün bülteni Türk Kızılay ile birlikte ulaşıyor. Görsel: Getty Images
10/02/202319 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 9 Şubat Perşembe -  Deprem özel: Sesimi duyan var mı?

Kahramanmaraş merkezli depremlerde, resmî kaynaklara göre şu ana kadar can kaybı 16 bin 546'ya yükseldi. Aposto ekibi sahadan izlenimlerini aktardı. Fotoğraf: Getty Images
09/02/20238 minutes 2 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 9 Şubat Perşembe -  Büyük Kahramanmaraş Depremi: Erişim engeli

İki depremin ardından deprem bölgelerinde arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor, can kaybı 9 bin 57'ye yükseldi. Dört gündür depremzedelerin, enkaz altındakilerin ve ekiplerin iletişim kurduğu Twitter'a dün erişim engeli getirildi. Bugünün bülteni Hepsiemlak ile birlikte ulaşıyor.&nbsp; Fotoğraf: AA
09/02/202311 minutes 21 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 8 Şubat Çarşamba - Deprem özel: Heyetler bölgede

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iftira tepkisi. Eski AK Partili vekilden İmamoğlu'na tepki. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden düşük sıcaklık uyarısı. Bugünün bülteni Hepsiemlak ile birlikte ulaşıyor.
08/02/202313 minutes 10 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 8 Şubat Çarşamba - Büyük Kahramanmaraş Depremi: OHAL

Fuat Oktay can kaybının 6 bine, yaralıların 35 bine yaklaştığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan OHAL ilan etti. Uçan Süpürge Vakfı Yerel Kadın Muhabirler Ağı, gelişmeleri sahadan bildirdi. Bugünün bülteni Yatsan ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: AA
08/02/202317 minutes 4 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 7 Şubat Salı - Deprem özel

Geçmiş olsun Türkiye. Hayatını kaybedenler 3 bin 549 kişiye yükseldi. Depremden etkilenen 10 ilde OHAL ilan edildi. İskenderun Limanı'ndaki yangın henüz söndürülemedi. Fotoğraf: BBC Türkçe
07/02/202314 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 7 Şubat Salı - Büyük Kahramanmaraş Depremi

Kahramanmaraş'ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana gelen iki depremde en az 2316 kişi hayatını kaybetti. Arama-kurtarma çalışmaları hâlâ devam ediyor. Geçmiş olsun Türkiye. Bugünün bülteni TCL ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Anadolu Ajansı
07/02/20237 minutes 35 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 6 Şubat Pazartesi - Kılıçdaroğlu’nun adaylığı, Çin’in balonu

CHP lideri Kılıçdaroğlu, kendisine "Aday olma" diye seslenen gençle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istemeyenlere CHP Gençlik Kolları Başkanı tepki gösterdi. ABD, hava sahasına giren Çin'in balonunu düşürdü. Bugünün bülteni Yatırım Finansman ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Chad Fish
06/02/202311 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Podcast'in radyo hâli: Aposto Radyo'da 4 Şubat Cumartesi

"Podcast'in radyo hâli"nin on birinci bölümünden merhaba.&nbsp; Herkese iyi hafta sonları, keyifli dinlemeler! Aposto Premium dünyasına katıl! Akış 02:00 Aposto Altı Otuz 11:50 20'lik 33:10 İstanbul'un Ajandası 37:05 Aposto Radyo'da Bu Hafta İletişim: Geri bildirimlerinizi [email protected] ile paylaşabilirsiniz.
04/02/202343 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 3 Şubat Cuma - "Alanım ekonomi, neticesi de ortada"

Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan, faizlerin daha da düşürüleceğini açıkladı. AYM Başkanlığına üçüncü kez Zühtü Arslan seçildi. 6 Avrupa ülkesi, Türkiye'deki başkonsolosluklarını geçici süreyle kapattı. Bugünün bülteni Grundig ile birlikte ulaşıyor.&nbsp; Fotoğraf: Doğruluk Payı
03/02/20239 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 2 Şubat Perşembe - “Kullanışlı aptallar”, “bay/bye”

Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'na ‘Bay Bay Kemal’ diye seslendi; Kılıçdaroğlu ‘Bye Bye Love’ şarkısıyla cevap verdi. Fed faiz kararını açıkladı. Samsung yeni amiral gemisi telefonlarını tanıttı. Bugünün bülteni National Geographic WILD ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: BKM
02/02/202310 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Attila Köksal ile Finansal Bakış #7: Enflasyon Nedir?

Akbank sponsorluğunda gerçekleşen Finansal Bakış podcast serisinde duayen yatırım uzmanı Attila Köksal finans, birikim ve yatırım konularında yaptığımız hataları inceleyecek, nedenlerini arayacak ve bu hatalardan nasıl kaçınabileceğimize dair ipuçları verecek. Yedinci bölümde Attila Köksal enflasyon türlerinden bahsediyor, enflasyonun hayatımıza ve yatırım tercihlerimize etkilerini ülkemizden ve dünyadan örnekler vererek anlatıyor.
01/02/202312 minutes 35 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 1 Şubat Çarşamba - “O piti piti”, tarafların sükûneti

Aposto Premium dünyasına katıl! Kılıçdaroğlu, kayıp 418 milyar dolar için Sayıştay'a seslendi. Ali Babacan, Millet İttifakı adayının 13 Şubat'ta açıklanmasının hedef değil niyet olduğunu söyledi. TÜİK, dış ticaret açığının 2022'de “cumhuriyet” rekoru kırdığını açıkladı. Bugünün bülteni Akbank ile birlikte ulaşıyor.&nbsp; Fotoğraf: Sözcü
01/02/202311 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 31 Ocak Salı - Ortak mutabakat, Hiranur davası

Aposto Premium dünyasına katıl! Millet İttifakı Ortak Mutabakat Metni'ni paylaştı. Hiranur Vakfı Davası'nın ilk duruşması görüldü, davaya yayın yasağı getirildi. Bakan Çavuşoğlu İsveç'in sorunlu ülke olduğunu Finlandiya'nın sürecinin ayrı değerlendirilebileceğini söyledi. Bugünün bülteni Mey Diageo ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu
31/01/202310 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 30 Ocak Pazartesi - Ara zam, antidepresan

Aposto Premium dünyasına katıl!&nbsp; Bakan Bilgin, enflasyonun düştüğünü bu nedenle asgari ücrete bir ara zam beklemediğini söyledi. Türkiye'de antidepresan kullanımı 10 yılda %66 oranında arttı. Taliban, kadınların özel üniversitelerin giriş sınavlarına katılımını yasakladı. Bugünün bülteni Yapı Kredi ile birlikte ulaşıyor. İllüstrasyon: Sayed Muhammad Hussainy
30/01/202310 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Podcast'in radyo hâli: Aposto Radyo'da 28 Ocak Cumartesi

"Podcast'in radyo hâli"nin onuncu bölümünden herkese merhaba. Power FM Podcast Ödülleri'nde Aposto'yu desteklemek isteyenler aşağıdaki linke davetli!&nbsp; https://www.powerapp.com.tr/oylama/power-podcast-odulleri/ Aposto Premium dünyasına katıl! Keyifli dinlemeler! Akış 01:45 Aposto Altı Otuz 12:08 20'lik 27:48 İzleme Listesi 35:20 İstanbul'un Ajandası 39:40 Aposto Radyo'da Bu Hafta İletişim: Geri bildirimlerinizi <a href="//[email protected]" target="_b
28/01/202347 minutes 19 seconds
Episode Artwork

Asena Sarıbatur ile Sürdürülebilir Moda #0: Sürdürülebilir moda nedir?

Size özel yepyeni bir alışveriş deneyimi vadeden Clotie, teknolojiyi deneyimli stil danışmanlarının kişisel dokunuşlarıyla birleştirerek kullanıcılarına; tarzlarına ve bütçelerine uygun sürpriz kombinler sunan online styling platformudur. Clotie&#39;ye buradan ulaşabilirsiniz.  Asena Sarıbatur’un hazırlayıp sunduğu Sürdürülebilir Moda podcast serisinin ilk bölümünde Asena, Sürdürülebilir Moda anlayışına giden yolda kendi sorgulamaları ve deneyimlerinden bahsediyor.
27/01/20233 minutes 50 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 27 Ocak Cuma - 11. toplantı, 100. yıl özel seri

Aposto Premium dünyasına katıl! https://aposto.com/premium/plans Günaydın. Altılı Masa'nın 11. toplantısı yapıldı. TCMB, 2023 yılı için yıl sonu enflasyon tahminini %22,3 olarak açıkladı. Togg, Cumhuriyet'in 100. yılına özel 2023 adet üretilecek "100. Yıl Özel Seri" modelini duyurdu. Bugünün bülteni Platform Office ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Togg
27/01/202310 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 26 Ocak Perşembe - “Eziyet suçu”, işçilerin kazanımı

Günaydın. Ali İsmail Korkmaz'ın ailesi Korkmaz'ın öldürülmesinden sorumlu polis memuru Engin'in "eziyet" suçundan cezalandırılmasını talep etti. Schneider Electric işçilerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla ertelenen grevi anlaşmayla sonuçlandı. Bugünün bülteni Zingat ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Henry Niholls/Reuters Power FM Podcast Ödülleri'nde Aposto'yu desteklemek için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.powerapp.com.tr/oylama/power-podcast-odulleri/ Flutey Funk by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 license. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/ Source: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100519
26/01/202311 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Attila Köksal ile Finansal Bakış #6: Ertunç Tümen ile nasıl yatırım yapmalıyım?

Akbank sponsorluğunda gerçekleşen Finansal Bakış podcast serisinde duayen yatırım uzmanı Attila Köksal finans, birikim ve yatırım konularında yaptığımız hataları inceleyecek, nedenlerini arayacak ve bu hatalardan nasıl kaçınabileceğimize dair ipuçları verecek.  Altıncı bölümde Attila Köksal ve konuğu AkPortföy Genel Müdür Yardımcısı Ertunç Tümen yatırım yaparken nasıl karar vermemiz, bu kararları uzun vadeye nasıl yayabileceğimiz üzerine konuşuyorlar.
25/01/202330 minutes 32 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 25 Ocak Çarşamba - “Toplumsal cinsiyet zulmü”, sandık güvensizliği

TrendyolGo kuryelerinin eylemleri zaferle sonuçlandı. Kılıçdaroğlu, YSK'ya güvenmediğini açıkladı. Demirtaş, Erdoğan'ın adaylığını "gayrimeşru" olarak tanımladı. Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin soruşturmada iki şüpheli daha tutuklandı. Bugünün bülteni Dardanel ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Reuters Power FM Podcast Ödülleri'nde Aposto'yu desteklemek için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.powerapp.com.tr/oylama/power-podcast-odulleri/
25/01/202310 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 24 Ocak Salı - Borçlara af, seçim tarihine güncelleme

Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına dair kanun teklifi hazırlandığını açıkladı. Altılı Masa, seçim ittifakı komisyonu oluşturuyor. İsveç'te gerçekleştirilen eyleme tepkiler sürüyor. Bugünün bülteni Reflect Studio ile birlikte ulaşıyor. Aposto Premium dünyasına katıl! Flutey Funk by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 license. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/ Source: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100519 Artist: http://incompetech.com/
24/01/20239 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 23 Ocak Pazartesi - “Mukaddes bir gün”, tansiyon artıran eylem

Aposto Premium dünyasına katıl! İYİ Parti lideri Akşener 14 Mayıs'a ilişkin "mukaddes bir gün olacak" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 Mart'ta seçim tarihine ilişkin adım atacaklarını söyledi. İsveç'teki Kur'an-ı Kerim yakma eylemi İsveç-Türkiye arasında gerilime yol açtı. Bugünün bülteni QNB Finansbank ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Norra Bantorget/AFP Flutey Funk by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 license. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/ Source: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100519 Artist: http://incompetech.com/
23/01/20239 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Yas ve Haz #6: Saçın Hafızası | Sibel Horada

Yas ve Haz’ın bu bölümünde sanatçı Sibel Horada ile saçın biyolojik bir bilgi kaynağı olmasından, kaybı kontrol etme dürtümüzden ve suyun zamanla ilişkisinden bahsettik.
22/01/202313 minutes 57 seconds
Episode Artwork

Podcast'in radyo hâli: Aposto Radyo'da 21 Ocak Cumartesi

Aposto Premium dünyasına katıl! "Podcast'in radyo hâli"nin dokuzuncu bölümünden herkese merhaba. Unutma! Artık Aposto Radyo'da cumartesileriniz tek bir kayıt içinde olacak. Bu sayede cumartesi günleri program akışımızı tek bir kayıtla deneyimleyebilir, etkinliklerden gündeme sinemadan seyahate farklı alanlardaki içeriklerimizi tek bir akışta dinleyebilirsiniz. İyi hafta sonları! Akış 02:20 Aposto Altı Otuz 14:38 20'lik Podcast 38:35 İzleme Listesi 46:34 İstanbul'un Ajandası İletişim Geri bildirimlerinizi her zaman [email protected] ile paylaşabilirsiniz.
21/01/202340 minutes 23 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 20 Ocak Cuma - Adaylık karmaşası, e-scooter tartışması

Günaydın. Bakan Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığının "anayasal hak" olduğunu söyledi. Gazeteci Hrant Dink, öldürülüşünün 16. yılında anıldı. Kadıköy Belediyesi'nin ardından Ataşehir Belediyesi de e-scooter'ları toplatma kararı aldı. Bugünün bülteni Alternatif Bank ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Kıvılcım Eftelya Açıkgözoğlu / Evrensel
20/01/202310 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 19 Ocak Perşembe - “Yüzyılın seçimleri”, “meclisin iradesi”

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu "Sayın Cumhurbaşkanımız 73 yıl sonra aynı tarihte yüzyılın seçimlerinin yapılacağı müjdesini ilan etti." dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin EYT'nin tarihine dair "Meclis'in iradesinde." dedi. Bugünün bülteni Platform Office ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Reuters/Daily Sabah
19/01/202310 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 18 Ocak Çarşamba - Adalet?

Günaydın. Ali İsmail Korkmaz davasında yargılanan polis memuruna 7 ay 15 gün hapis cezası verildi. Zabıta, Kadıköy'de scooterları toplamaya başladı. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT'li maaşları için mart ayını işaret etti. Bugünün bülteni Deplike ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Anadolu Ajansı
18/01/20239 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 17 Ocak Salı - Sınırsız güç

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. AK Parti Sözcüsü, seçimlerin tarihinde değişiklik yapılacağını açıkladı. HDP Eş Genel Başkanı, partisine yönelik kapatma davasının ertelenmesi için AYM'ye başvurduklarını söyledi. TrendyolGO kuryeleri, iş bırakma eylemi yaptı. Bugünün bülteni Online PR Servisi B2Press ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Anadolu Ajansı
17/01/20239 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 16 Ocak Pazartesi - EYT bilmecesi, "parti devleti"

Bakan Bilgin, EYT düzenlemesinin ay sonuna kadar TBMM'ye gidebileceğini söyledi. Mustafa Elitaş ise "Bu konuda bizden takvim beklemeyin." dedi. Muğla Valiliği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitingini paylaşınca "parti devleti" yorumları yapıldı. Bugünün bülteni Jam's Space ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Mostafa Alkharouf/Anadolu Ajansı
16/01/202310 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Yas ve Haz #5: Doğudaki Modernizmler ve Rönesanslar | Elif Uras

Resimden seramiğe geçişini eserlerini üç boyutlu hale getirmek istediği şeklinde açıklayan sanatçı Elif Uras, İznik Vakfı ve çini sanatı ile olan ilişkisinden ve sanat üretiminden bahsetti.
15/01/202322 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Podcast'in radyo hâli: Aposto Radyo'da 14 Ocak Cumartesi

Aposto Premium dünyasına katıl! "Podcast'in radyo hâli"nin sekizinci bölümünden herkese merhaba! Unutma! Artık Aposto Radyo'da cumartesileriniz tek bir kayıt içinde olacak. Bu sayede cumartesi günleri program akışımızı tek bir kayıtla deneyimleyebilir, etkinliklerden gündeme sinemadan seyahate farklı alanlardaki içeriklerimizi tek bir akışta dinleyebilirsiniz. Akış 02:20 Aposto Altı Otuz 14:38 20'lik Podcast 38:35 İzleme Listesi 46:34 İstanbul'un Ajandası &nbsp; İletişim Geri bildirimlerinizi her zaman [email protected] ile paylaşabilirsiniz.
14/01/202351 minutes 22 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 13 Ocak Cuma - Sınırsız izin günleri, "trollük dersleri"

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. Microsoft, ABD’deki çalışanları için sınırsız izin günü sunan bir program başlattı. CHP’li Özel, Bakan Soylu’nun yanında çalışan kişiyi şehir şehir dolaştırarak “internet trollüğü” dersleri verdirdiğini iddia etti. Bugünün bülteni Uluslararası Af Örgütü destekleriyle ulaşıyor.
13/01/20239 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 12 Ocak Perşembe - Azalan yağışlar, “meyve veren temaslar”

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum "Yağışlar ciddi oranda azaldı" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönüşüne dair "Yürüttüğümüz diplomatik temaslar meyvesini verdikçe bu sayılar daha da artacak" dedi. Bugünün bülteni Yatsan ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf:&nbsp;Chris Stenger/Unsplash
12/01/202310 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Attila Köksal ile Finansal Bakış #5: Murat Sağman ile Türkiye'de yatırım ve tasarruf eğilimleri

Akbank sponsorluğunda gerçekleşen Finansal Bakış podcast serisinde duayen yatırım uzmanı Attila Köksal finans, birikim ve yatırım konularında yaptığımız hataları inceleyecek, nedenlerini arayacak ve bu hatalardan nasıl kaçınabileceğimize dair ipuçları verecek. Beşinci bölümde Attila Köksal ve konuğu ekonomist Murat Sağman Türkiye'de yatırım ve tasarruf eğilimlerini konuşuyor. Yatırım tercihlerinin ekonomik gelişmeler ile birlikte nasıl evrildiğini tartışıyorlar.
11/01/202327 minutes 42 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 11 Ocak Çarşamba - ”Altı kaptan bir gemi”

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. Avrupa Birliği ve NATO, işbirliğini artırmak amacıyla "ortak bildiri" imzalandı. TOKİ taksitlerine uygulanacak zam oranı %15,4 olarak açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Altılı Masa'ya yönelik "Altı kaptan bir gemiyi batırır" dedi. Bugünün bülteni Fairy ile birlikte ulaşıyor.
11/01/202312 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 10 Ocak Salı - Seçimin tarihi, zammın maliyeti

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. AK Parti'den seçim tarihine ilişkin yeni bir açıklama yapıldı. İŞKUR, işsizlik verisini açıkladı. Ankara'da toplu ulaşıma zam yapıldı. Twitter'da karakter sınırı 4000'e çıkıyor. Bugünün bülteni Zingat ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Anadolu Ajansı
10/01/202310 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 9 Ocak Pazartesi - Psikolojik savaş, seçime beş ay

Aposto Premium dünyasına katıl!&nbsp; Günaydın. Türkiye'den Almanya'ya sığınma ve iltica başvuruları 2o22 yılında bir önceki yıla göre %216 arttı, Hollanda'ya ise en çok göç yapılan ilk üç ülkeden biri Türkiye oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçime ilişkin "5 ayımız var" dedi. Bugünün bülteni BANDWITT ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Chip Somodevilla | &nbsp;Getty Images
09/01/202311 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Podcast'in radyo hâli: Aposto Radyo'da 7 Ocak Cumartesi

Aposto Premium dünyasına katıl! Hafta sonları Aposto Radyo'yu daha yakından takip edebilmeniz ve sizleri o eski radyo deneyimine daha da yaklaştırabilmek adına tasarladığımız "Podcast'in radyo hâli"nin yedinci bölümünden herkese merhaba! Unutma! Artık Aposto Radyo'da cumartesileriniz tek bir kayıt içinde olacak. Bu sayede cumartesi günleri program akışımızı tek bir kayıtla deneyimleyebilir, etkinliklerden gündeme sinemadan seyahate farklı alanlardaki içeriklerimizi tek bir akışta dinleyebilirsiniz. Akış 01:02 Aposto Altı Otuz &nbsp; 10:42 20'lik Podcast 20:10 İzleme Listesi&nbsp; 28:14 İstanbul'un Ajandası İletişim: Geri bildirimlerinizi her zaman [email protected] ile paylaşabilirsiniz.
07/01/202332 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 6 Ocak Cuma - Seçim mevsimi, karikatürün cezası

Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevsim şartlarını dikkate alarak seçimin "birazcık öne çekilebileceğini" söyledi. İran, Charlie Hebdo'da dini lider Ali Hamaney'in karikatürleri yayımlandığı için Fransız Araştırma Merkezi'ni kapattı.Bugünün bülteni TCL ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Sanaz Bagheri/Charlie Hebdo
06/01/202310 minutes 11 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 5 Ocak Perşembe - Kanser tedavisi, emekli zammına zam

Günaydın. Moderna ve Merck'ün kanser aşısı bir ilaçla kullanıldığında hastalığın nüksetme oranını ve ölüm riskini azalttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan memur ve emeklilerinin maaş zammının %30'a, asgari ücret desteğinin 400 liraya çıktığını duyurdu. Bugünün bülteni GRİ ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Mufid Majnun/Unsplash
05/01/202312 minutes 41 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 4 Ocak Çarşamba - “Yeni yıl, yeni zamlar”

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. 2023 için memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam %25 olarak açıklandı. Devlet Bahçeli, seçimler erken yapılsa da "varız ve hazırız" dedi. İsrail'in Ulusal Güvenlik Bakanı, Mescid-i Aksa'ya girdi. Bugünün bülteni Dardanel ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Deniz Sabuncu
04/01/20238 minutes
Episode Artwork

Attila Köksal ile Finansal Bakış #4 | Davranışsal Finans: Sosyal Etkileşim

Akbank sponsorluğunda gerçekleşen Finansal Bakış podcast serisinde duayen yatırım uzmanı Attila Köksal finans, birikim ve yatırım konularında yaptığımız hataları inceleyecek, nedenlerini arayacak ve bu hatalardan nasıl kaçınabileceğimize dair ipuçları verecek. Dördüncü bölümde sosyal ilişkilerimizin ve etkileşimlerimizin finansal kararlarımızı nasıl etkilediğini inceleyeceğiz.
03/01/202317 minutes 10 seconds
Episode Artwork

Geri sar: Aposto Radyo’da 2022

Aposto Premium dünyasına katıl! Aposto Radyo’da 2022 dolu dolu geçti. Yeni diyalog alanları yarattığımız, sizleri yeni isimlerle, yeni heyecanlarla buluşturduğumuz bir yıl oldu. Seyahatten kültür sanata iş dünyasından gündeme bu yıl yayına aldığımız programlar, arka planda yaşanan komik anlar ve çok daha fazlasını yıl sonu özetimizde İpek Naz Çınar’ın sunumuyla sizinle. Keyifli dinlemeler! Ses Tasarım: Yağız Özdemir
03/01/20238 minutes 43 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 3 Ocak Salı - “Erken seçim değil, tarihi az geriye çekme”

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. İTO, İstanbul enflasyonunun yıllık bazda %92,9 seviyesinde gerçekleştiğini açıkladı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, erken seçime ilişkin açıklama yaptı. Türkiye, İstanbul Sözleşmesi'nden resmen çekildi. Bugünün bülteni Zingat ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Reddit
03/01/202311 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 2 Ocak Pazartesi - 2022: Geride bıraktığımız yıl

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. 2022'de ekonomiden politikaya iş dünyasından spora dünya ve Türkiye'de yaşanan ve öne çıkan gelişmeleri sizin için derledik. Bugünün bülteni BMI destekleriyle ulaşıyor.
02/01/202310 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Podcast'in radyo hâli: Aposto Radyo'da 31 Aralık Cumartesi

Aposto Premium dünyasına katıl! Hafta sonları Aposto Radyo'yu daha yakından takip edebilmeniz ve sizleri o eski radyo deneyimine daha da yaklaştırabilmek adına tasarladığımız "Podcast'in radyo hâli"nin altıncı bölümünden herkese merhaba! Unutma! Artık Aposto Radyo'da cumartesileriniz tek bir kayıt içinde olacak. Bu sayede cumartesi günleri program akışımızı tek bir kayıtla deneyimleyebilir, etkinliklerden gündeme sinemadan seyahate farklı alanlardaki içeriklerimizi tek bir akışta dinleyebilirsiniz. Peki bu hafta akışta neler mi var? Aposto Altı Otuz | 01:53 - 11:50 20'lik Podcast | 12:26 - 37:30 Duende İzleme Listesi | 38:02 - 47:00 Geri bildirimlerinizi her zaman [email protected] ile paylaşabilirsiniz.
31/12/202247 minutes 39 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 30 Aralık Cuma - 2,25 milyon = 450 milyar

Aposto Premium dünyasına katıl! EYT ile emekli olacak vatandaşların 2023 yılı bütçesine maliyetinin 450 milyar lira civarında olması bekleniyor. Millî Savunma Bakanı Akar ve MİT Başkanı Fidan Rusya ve Suriye’den mevkidaşlarıyla bir araya geldi. Pele hayatını kaybetti. Bugünün bülteni BANDWITT ile birlikte ulaşıyor.
30/12/20227 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 29 Aralık Perşembe - EYT formülü, “boşuna çırpınış”

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) olarak bilinen düzenlemeye ilişkin detayları paylaştı. Bakan Soylu, İmamoğlu'nun açıklamalarına ilişkin "Meseleleri demagojiyle anlatmaya çalışanlar boşuna çırpınış içindedir." dedi. Bugünün bülteni LG ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Deniz Sabuncu
29/12/202211 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Attila Köksal ile Finansal Bakış | Davranışsal Finans: Beynimiz bizi nasıl yanıltıyor

Akbank sponsorluğunda gerçekleşen Finansal Bakış podcast serisinde duayen yatırım uzmanı Attila Köksal finans, birikim ve yatırım konularında yaptığımız hataları inceleyecek, nedenlerini arayacak ve bu hatalardan nasıl kaçınabileceğimize dair ipuçları verecek. Üçüncü bölümde davranışsal ekonomiden yararlanarak finansal konularda beynimizin bizleri nasıl yanılttığını inceliyoruz.
28/12/202214 minutes 40 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 28 Aralık Çarşamba - "Nazisizleştirilme" talebi, "hazır ol" emri

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. İstanbul'da toplu ulaşıma %29,10 zam geldi. Rusya, Ukrayna'nın "nazisizleştirilmesi" talebinde bulundu. Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç, Kosova'ya karşı ordu ve polise "hazır ol" emri verdi. Bugünün bülteni Woo Network ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Ann Wang/Reuters
28/12/20229 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 27 Aralık Salı - Demokrasi nöbeti, Tayvan’a abluka

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. Türkiye genelinde kiralar, bir önceki yıla göre %168 arttı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının ne zaman açıklanacağına dair konuştu. Çin, Tayvan çevresinde askerî tatbikat düzenledi. Bugünün bülteni Zingat ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Reuters
27/12/20229 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 26 Aralık Pazartesi - Afganistan kadınları, Paris olayları

Aposto Premium dünyasına katıl! Paris'te 3 kişinin öldüğü, 5 kişinin yaralandığı saldırının zanlısı psikiyatriye sevk edildi. Afganistan'da Taliban, kadınların STK'larda çalışmasını yasakladı. İTO İstanbul'da ekmeğe zam kararı aldı. Bugünün bülteni Hepsiburada ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Kiran Ridley/Getty Images
26/12/202210 minutes 57 seconds
Episode Artwork

20'lik #01: Aşk Meşk Fişek no.2

Aposto Premium dünyasına katıl! Selamlar 20’likler ve 20’lik kalanlar!&nbsp; 20’lik artık okurken bir yandan da dinleyeyim diyenler, yolda kulağımda 20’lik olsun diyenler ve diğer herkes için her hafta Aposto Radyo’da. İlk bölümümüzde, Aşk Meşk Fişek sayımızın ikincisi ile sizlerleyiz. Konumuz: rıza, ilişkiler ve sınırlar. Yazılar Zeynep Yılmaz, Ceren Kurt, Ayşe Burçak Tuğrul ve tabukamu ekibinden Tuğba Gökduman ve Rayka Kumru’dan. Sayıya buradan ulaşab
24/12/202230 minutes 35 seconds
Episode Artwork

Podcast'in radyo hâli: Aposto Radyo'da 24 Aralık Cumartesi

Aposto Premium dünyasına katıl! Hafta sonları Aposto Radyo'yu daha yakından takip edebilmeniz ve sizleri o eski radyo deneyimine daha da yaklaştırabilmek adına tasarladığımız "Podcast'in radyo hâli"nin beşinci bölümünden herkese merhaba! Unutma! Artık Aposto Radyo'da cumartesileriniz tek bir kayıt içinde olacak. Bu sayede cumartesi günleri program akışımızı tek bir kayıtla deneyimleyebilir, etkinliklerden gündeme sinemadan seyahate farklı alanlardaki içeriklerimizi tek bir akışta dinleyebilirsiniz. Peki bu hafta akışta neler mi var? Aposto Altı Otuz | 02:05 - 11:50 20'lik Podcast | 12:22 - 43:00 İstanbul'un Ajandası | 43:45 - 48:30&nbsp; Aposto Radyo'da Bu Hafta | 49:00 - 58:55 Geri bildirimlerinizi her zaman [email protected] ile paylaşabilirsiniz.
24/12/202259 minutes 41 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 23 Aralık Cuma - Asgari ücret, politika faizi

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 yılında asgari ücretin 8 bin 500 TL olacağını açıkladı. TCMB politika faizini %9'da sabit tuttu. İBB'ye yönelik terör soruşturmasında İçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan rapor savcılığa teslim edildi. Fotoğraf: Çağla Gürdoğan/Reuters
23/12/202210 minutes 42 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 22 Aralık Perşembe - “Ebeveyn arayışı”, “ahlaki yetersizlik”

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bay Kemal oğluna sahip çık, o kendisine başka ebeveynler arama peşinde." dedi. Peru'nun eski Cumhurbaşkanı Castillo "kalıcı ahlaki yetersizlik" suçlamasıyla görevinden azledildi. Bugünün bülteni Alternatif Bank ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Kevin Lamarque (Reuters) / El Pais
22/12/202211 minutes 57 seconds
Episode Artwork

Kupa Dünyası #6: Messi, Mbappe’nin reaksiyonu, Katar 2022’nin mirası

Aposto Premium dünyasına katıl! adidas'ın Dünya Kupası maç topunun canlı renklerinden ilham alan çok yönlü &nbsp;koleksiyonunu buradaki bağlantıdan keşfedebilirsiniz 2022 Dünya Kupası'nda Arjantin-Fransa finaliyle veda ediyoruz. Messi'nin 24. Dünya Kupası maçında ilk kupasını kaldırması, Mbappé'nin tek başına yarattığı olanaklarla “Dünya Kupası tarihinin en iyi finali mi?” sorusuna cevaplar aradık. Kupadan aklımızda kalan en iyi maç, parlayan futbolcu, beklenti üzerindeki performansları, hayal kırıklıklarını, eğlendiğimiz anları ve dünya basınındaki manşet ve kapakları konuğumuz Mustafa Taha ile konuştuk.
21/12/202242 minutes 13 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 21 Aralık Çarşamba - “Doymak bilmeyen canavar, olumsuz bir karar”

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. Türk-İş, asgari ücret için 9 bin TL resmî teklifte bulundu. 103 emekli amiralin yargılandığı "Montrö Bildirisi" davasında tüm sanıklar beraat etti. Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu için "Ona sahip çıkmak boynumuzun borcudur" dedi. Fotoğraf: Haber Global
21/12/20229 minutes 10 seconds
Episode Artwork

Attila Köksal ile Finansal Bakış | Finansal okuryazarlık

Akbank sponsorluğunda gerçekleşen Finansal Bakış podcast serisinde duayen yatırım uzmanı Attila Köksal finans, birikim ve yatırım konularında yaptığımız hataları inceleyecek, nedenlerini arayacak ve bu hatalardan nasıl kaçınabileceğimize dair ipuçları verecek. Serinin ikinci bölümünde Attila Köksal finansal okuryazarlık seviyesinin bireylerin parasal tercihlerini nasıl etkilediğini anlatıyor.
20/12/202212 minutes 26 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 20 Aralık Salı - Masaya gönderme, hedef gösterme

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. Sosyal konut projesinin detayları açıklandı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin açıklama yaptı. Güneş Sistemi'nden 16 ışık yılı uzakta yaşanabilir gezegenler keşfedildi. Bugünün bülteni Mavi ile birlikte ulaşıyor. &nbsp; Fotoğraf: Reuters
20/12/202211 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 19 Aralık Pazartesi - Arjantin Messi ile Şampiyon

Aposto Premium dünyasına katıl! 2022 FIFA Dünya Kupası'nın şampiyonu Arjantin oldu. TCMB anketinde yıl sonu enflasyon beklentisi %66,8 oldu. 2 DEVA Partisi üyesi esnaf ziyaretinde saldırıya uğradı. Starbucks çalışanları grev yaptı. Peru'daki protestolarda 23 kişi öldü. Bugünün bülteni QNB Finansbank destekleriyle ulaşıyor.
19/12/202210 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Yas ve Haz #4: Tanrılar Kadınken | Pınar Yolaçan

Aposto Premium dünyasına katıl! Sergide “Nü’ler” adlı eseriyle yer alan multidisipliner sanatçı Pınar Yolaçan’la antik dönemden günümüze kadın imgesini, değişen vücut standartlarını ve Amazon’daki yerli toplulukları konuştuk.
18/12/202218 minutes 55 seconds
Episode Artwork

Kupa Dünyası #5: Fransa’nın planı, Amrabat-Ounahi partnerliği, Scaloni’nin denemeleri

Aposto Premium dünyasına katıl! adidas'ın Dünya Kupası maç topunun canlı renklerinden ilham alan çok yönlü &nbsp;koleksiyonunu buradaki bağlantıdan keşfedebilirsiniz Kupa Dünyası’nın beşinci bölümünde Punto editörü Burcu ve This is England'ın editörü Umut, Dünya Kupası'nda yarı final maçlarını değerlendirdi. Hırvatistan'ın kupadaki en iyi oyunu, Fas'ın erken golle gelen yenilgisi, Messi'nin asistine bir bakış,&nbsp; Scaloni ve oluşan teknik kadrosunun mükemmelliği ve Fransa'nın şekillendirdiği maçı konuştular. Hazırlayan ve sunan: Burcu Biçer &amp; Umut Öztürk
17/12/202229 minutes 38 seconds
Episode Artwork

Podcast'in radyo hâli: Aposto Radyo'da 17 Aralık Cumartesi

Aposto Premium dünyasına katıl! Hafta sonları Aposto Radyo'yu daha yakından takip edebilmeniz ve sizleri o eski radyo deneyimine daha da yaklaştırabilmek adına tasarladığımız "Podcast'in radyo hâli"nin dördüncü bölümünden herkese merhaba! Unutma! Artık Aposto Radyo'da cumartesileriniz tek bir kayıt içinde olacak. Bu sayede cumartesi günleri program akışımızı tek bir kayıtla deneyimleyebilir, etkinliklerden gündeme sinemadan seyahate farklı alanlardaki içeriklerimizi tek bir akışta dinleyebilirsiniz. Peki bu hafta akışta neler mi var? Aposto Altı Otuz Saha Kenarı - Kaan Kural İzleme Listesi İstanbul'un Ajandası Aposto Radyo'da Bu Hafta Geri bildirimlerinizi her zaman [email protected] ile paylaşabilirsiniz.
17/12/20221 hour 4 minutes 9 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 16 Aralık Cuma - Milletin iradesi, Musk’ın ifşaları

Aposto Premium dünyasına katıl! İBB Başkanı İmamoğlu, Altılı Masa liderleri ve binlerce vatandaş Saraçhane'de buluştu. Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir İstekli tutuklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan son kez adaylık açıklaması için "Siyasetten çekilmem anlamına gelmez" dedi. Bugünün bülteni Hope Alkazar ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: T24
16/12/202211 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 15 Aralık Perşembe - “Bu şarkı burada bitmeyecek”

Aposto Premium dünyasına katıl! Günaydın. İBB Başkanı İmamoğlu'na YSK üyelerine hakaret iddiasıyla yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi. BIST 100 günü %3,6 kayıpla kapattı. 6 yaşındaki kız çocuğunu istismar etmekle suçlanan Kadir İstekli gözaltına alındı. Bugünün bülteni Wainer ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Solcu Gazete
15/12/202210 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 14 Aralık Çarşamba - Ateşkes çağrısı, füzyonda “kilometre taşı”

Günaydın. Zelenski, Noel öncesi Rusya’ya ateşkes çağrısında bulundu. FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried tutuklandı. Tarihte ilk kez bir nükleer füzyon deneyinde sarf edilen enerjiden daha fazla enerji üretildi. Bugünün bülteni TCL ile birlikte ulaşıyor.
14/12/202210 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Attila Köksal ile Finansal Bakış | Parasal konularda yaptığımız hatalar

Akbank sponsorluğunda gerçekleşen Finansal Bakış podcast serisinde duayen yatırım uzmanı Attila Köksal finans, birikim ve yatırım konularında yaptığımız hataları inceleyecek, nedenlerini arayacak ve bu hatalardan nasıl kaçınabileceğimize dair ipuçları verecek.
13/12/202217 minutes 13 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 13 Aralık Salı - “Fakir fukaraya vermek bereket getirir”

Günaydın. TÜİK, işsizlik verisini açıkladı. Cari açık, 2018'den beri en yüksek seviyeye çıktı. Yunanistan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanlığı'na yürüdü. Bugünün bülteni Hep Yeni Kal Sunar ile birlikte ulaşıyor. &nbsp;Fotoğraf: Birgün
13/12/20229 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 12 Aralık Pazartesi - Ay'a yolculuk, parlamentoda yolsuzluk

Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023'te son kez aday olacağını söyledi. Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı yolsuzluk soruşturmasında gözaltına alındı. Ay'a ayak basılacak Artemis görevi kapsamında uzaya gönderilen Orion, Dünya'ya döndü. Bugünün bülteni GRİ ile birlikte ulaşıyor.
12/12/202210 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Kupa Dünyası #4: Luis Enrique’nin ayrılığı, Hırvatistan’ın serisi, çeyrek final tahminleri…

adidas'ın Dünya Kupası maç topunun canlı renklerinden ilham alan çok yönlü  koleksiyonunu buradaki bağlantıdan keşfedebilirsiniz Kupa Dünyası’nın dördüncü bölümünde Burcu ve Umut Dünya Kupasında çeyrek final sonuçlarını değerlendirdi, yarı final eşleşmeleri üzerine konuştu.
10/12/202228 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Podcast'in radyo hâli: Aposto Radyo'da 10 Aralık Cumartesi

Hafta sonları Aposto Radyo'yu daha yakından takip edebilmeniz ve sizleri o eski radyo deneyimine daha da yaklaştırabilmek adına tasarladığımız "Podcast'in radyo hâli"nin üçüncü bölümünden herkese merhaba! Unutma! Artık Aposto Radyo'da cumartesileriniz tek bir kayıt içinde olacak. Bu sayede cumartesi günleri program akışımızı tek bir kayıtla deneyimleyebilir, etkinliklerden gündeme sinemadan seyahate farklı alanlardaki içeriklerimizi tek bir akışta dinleyebilirsiniz. Peki bu hafta akışta neler mi var? 02.11 - 11.40 | Aposto Altı Otuz 12.13 - 27.53 | Zorunda mıyım? - Anda Kalmak 28.22 - 34.46 | İzleme Listesi 35.22 - 39.53 | İstanbul'un Ajandası 40.02 - 46.16 | &nbsp;Aposto Radyo'da Bu Hafta Geri bildirimlerinizi her zaman [email protected] ile paylaşabilirsiniz.
10/12/202247 minutes 9 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 9 Aralık Cuma - Duyun sesimizi!

Günaydın. TCMB brüt rezervleri 125 milyar dolara çıktı. İŞKUR, işsizlik verisini paylaştı. Hulusi Akar, ABD'den F-16 alımına ilişkin açıklamada bulundu. Google, 2021 yılı 'arama trendlerini' açıkladı. Bugünün bülteni Zingat ile birlikte ulaşıyor.
09/12/202211 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 8 Aralık Perşembe - TIME yılın kişisi, şiddet siyaseti

Günaydın. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, TIME tarafından yılın kişisi seçildi. Almanya'da hükümeti devirerek darbe yapma hazırlığı içerisindeki aşırı sağcı bir grup çökertildi. ABD Temsilciler Meclisi, savunma bütçe yasa teklifindeki Türkiye'ye F-16 satışını engellemeye yönelik maddeleri kaldırdı. Bugünün bülteni Alternatif Bank ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: TIME
08/12/202211 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 7 Aralık Çarşamba - Meclis'te yumruklar, kriptoda soruşturmalar

7 Aralık Çarşamba sabahından herkese günaydın. İYİ Parti ve AK Parti arasında arbede çıktı. Çavuşoğlu, Yunanistan'a "geri adım" uyarısında bulundu. Ukrayna, Rusya'nın iki askerî üssüne saldırı düzenledi. Bugünün bülteni GetirÇarşı destekleriyle ulaşıyor.
07/12/202210 minutes 40 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 6 Aralık Salı - Baz etkisi, “toplumun temeli”

Günaydın. ENAG, enflasyonun baz etkisiyle kasım ayında yıllık bazda %170,7'ye gerilediğini açıkladı. Adalet Bakanı Bozdağ başörtüsü teklifinin imzaya açıldığını belirterek “Toplumun temelini oluşturan aileyi korumayı arzu ediyoruz.” dedi. Bugünün bülteni Allianz Türkiye ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: SKA
06/12/202210 minutes
Episode Artwork

Yas ve Haz #3: Yaşamın Kaynağı Olarak Kadın, Çeşme ve Süt | CANAN

Podcast serimizin bu bölümünde Yas ve Haz sergisinde yer alan ve var olan kalıplaşmış annelik ve kadınlık imgesini yıkan Çeşme eseriyle CANAN yer alıyor. CANAN, üretim süreçlerinden, sanat tarihindeki kadın imgesine olan bakış açısından ve bunu farklı bir şekilde ele alışından bahsediyor.
05/12/202214 minutes 59 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 5 Aralık Pazartesi - “Bize kral değil, kural lazım”

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "İkinci Yüzyıla Çağrı" etkinliğinde "Bize kral değil, kural lazım" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da miting düzenledi. İran Başsavcısı, ahlak polisi biriminin kapatıldığını açıkladı. Bugünün bülteni GRİ ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Anadolu Ajansı
05/12/202210 minutes
Episode Artwork

Kalıpsız, Kuralsız, Önyargısız: Yaratıcılığa Alan Açmak #4: Paptırcem

Beats by Girlz Türkiye işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz podcast serimizin son konuğu Paptırcem olarak tanınan Sena oldu. Sena ile müzisyenlik yolculuğu, müzikal tarzı ve ilk defa bir festivalde sahneye çıkmanın verdiği hisler üzerine konuştuk. Keyifli dinlemeler.
03/12/202211 minutes
Episode Artwork

Kupa Dünyası #3: Grup aşamalarının sonu, Japonya, Belçika'da takım içi çekişmeleri ve son 16 tahminleri

adidas'ın Dünya Kupası maç topunun canlı renklerinden ilham alan çok yönlü &nbsp;koleksiyonunu buradaki bağlantıdan keşfedebilirsiniz Kupa Dünyası’nda bu hafta Burcu ve Umut grup aşamalarının son maçlarını değerlendirdi, bir sonraki tur üzerine tahminde bulundu ve hayal kırıklıklarını konuştu.
03/12/202235 minutes 6 seconds
Episode Artwork

Podcastin radyo hâli: Aposto Radyo'da 3 Aralık Cumartesi

Herkese merhaba! Hafta sonları Aposto Radyo'yu daha yakından takip edebilmeniz ve sizleri o eski radyo deneyimine daha da yaklaştırabilmek adına yeni bir ürün tasarladık. Artık Aposto Radyo'da cumartesileriniz tek bir kayıt içinde olacak. Bu sayede cumartesi günleri program akışımızı tek bir kayıtla deneyimleyebilir, etkinliklerden gündeme sinemadan seyahate farklı alanlardaki içeriklerimizi tek bir akışta dinleyebilirsiniz. Peki bu hafta akışta neler mi var? 03.25 - 13.20 | Aposto Altı Otuz 13.59 - 50.20 | Keşif Sineması - Taner Yücel 50.52 - 57.35 | İzleme Listesi 58.28 - 1.02.10 | İstanbul'un Ajandası 1:02:27 - 1:07:50 | &nbsp;Aposto Radyo'da Bu Hafta Geri bildirimlerinizi her zaman [email protected] ile paylaşabilirsiniz.
03/12/20221 hour 9 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 2 Aralık Cuma - İnsani ihtiyaç, ölümcül zarf

Pentagon’un askerî harekat uyarısına karşılık Cumhurbaşkanı Erdoğan, gereken her adımın atılacağını söyledi. İspanya Başbakanı Sanchez’in ofisine, içinde patlayıcı madde bulunan zarf gönderildi. BM, 2023 yardım bütçesini %25 artırdı. Bugünün bülteni QNB Finansbank ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Murat Çetinmühürdar/TCCB/AA
02/12/202210 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 1 Aralık Perşembe - 2 bin 125 taksi, iş sözleşmesiz Almanya

Günaydın. İBB'nin 2 bin 125 minibüs ve dolmuşun taksiye dönüştürülmesi teklifi kabul edildi. Almanya'nın yabancı göçmenlerin ülkeye gelişini kolaylaştıracak düzenlemeler yapacağı bildirildi. Demirtaş, Öcalan ile görüşme başvurusunda bulundu. Bugünün bülteni Brothers ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Deniz Sabuncu
01/12/202211 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 30 Kasım Çarşamba - “Geleceğin vaadi: geçmiş”

HDP Eş Genel Başkanı, altı partinin anayasa değişikliği önerisine "Geçmişi, belli düzenlemelerle geleceğin vaadi olarak sunmak çıkış değil" dedi. Ekonomik güven endeksi kasımda 96,9 oldu. Esad, "Suriye, Türkiye'den icraat bekliyor" dedi. Bugünün bülteni GetirÇarşı ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: VEVO
30/11/202210 minutes 21 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 29 Kasım Salı - Anayasa uzlaşısı, tehdit vurgusu

Günaydın. Altılı Masa, Anayasa değişikliği teklifini açıkladı. Türkiye'nin yıllık büyüme oranının %5,3 olması bekleniyor. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mısır'a büyükelçi atanabileceği belirtti. Bugünün bülteni Trendyol ile birlikte ulaştı.
29/11/202210 minutes 19 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 28 Kasım Pazartesi - Mücadeleye müdahale, istikrar için komite

Günaydın. DW ile ICIJ Türkiye adına yurt dışında "fahri konsolosluk" görevi yürüten kişilerin detaylı raporunu hazırladı. Kadına Şiddetle Mücadele Günü'nde eylem yapmak isteyenlere polis müdahale etti. &nbsp;Fiyat İstikrarı Komitesi kuruldu. Bugünün bülteni Aklım Yolda ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: BBC Türkçe
28/11/202211 minutes
Episode Artwork

Yas ve Haz #2: Beton: İkinci Bir Ten | Ayça Telgeren

Yas ve Haz sergisinde Baharın Son Günü adlı eseriyle yer alan Ayça Telgeren, sanat üretimindeki ilham kaynaklarından, eser üretiminde kullandığı materyallerin seçimlerinden ve sanatçı kolektiflerinden bahsediyor.
27/11/202212 minutes 47 seconds
Episode Artwork

Kupa Dünyası #2: 2022 Dünya Kupası nasıl başladı?

Bürotime’ın farklı mekanlar için sunduğu konforlu çözümlere ve ürün kataloğuna buradan ulaşabilirsiniz. Saha içi: Arjantin'in beklenmedik yenilgisi, Japonya'nın Almanya karşısındaki performansı, Gavi ve Ronaldo'nun rekoru Saha dışı: İran ve Almanya'nın eylemleri. Hazırlayanlar: Burcu Biçer ve Umut Öztürk
26/11/202221 minutes
Episode Artwork

Podcastin radyo hâli: Aposto Radyo'da Cumartesi

Herkese merhaba! Hafta sonları Aposto Radyo'yu daha yakından takip edebilmeniz ve sizleri o eski radyo deneyimine daha da yaklaştırabilmek adına yeni bir ürün tasarladık.&nbsp; Artık Aposto Radyo'da cumartesileriniz tek bir kayıt içinde olacak.&nbsp;&nbsp; Bu sayede cumartesi günleri program akışımızı tek bir kayıtla deneyemleyebilir, etkinliklerden gündeme sinemadan seyahate farklı alanlardaki içeriklerimizi tek bir akışta dinleyebilirsiniz.&nbsp; Peki bu hafta akışta neler mi var? 2.10-11.31: Aposto Altı Otuz Cumartesi 12.32-16.08: İstanbul'un Ajandası: Nekropsi, Cadı Üçlemesi 15+, She Passed Away 16.30-36.45: Kupa Dünyası #2: İlk haftanın sonuçları, protestolar, imza galibiyetler 37.10-43.20: İzleme Listesi | Bones and All, Wednesday, Climax 44.15-58.03: Sahne Arkası #12: Taner Turna ve Duende Geri bildirimlerinizi her zaman [email protected] ile paylaşabilirsiniz.&nbsp;
26/11/20221 hour 4 minutes 19 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 25 Kasım Cuma - "Hey, taksi!"

Politika faizi 150 baz puan indirimle %9 seviyesine geriledi. Hulusi Akar, Suriye’nin saldırılarına karşılık verilmeye devam edileceğini söyledi. “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem”e geçiş için hazırlanan anayasa çalışması tamamlandı.
25/11/202211 minutes 31 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 24 Kasım Perşembe - Deprem senaryoları, Suriye adımları

Günaydın. Celal Şengör İstanbul depreminin yakınlaştığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Esad ile görüşme olabilir, siyasette küslük dargınlık olmaz, eninde sonunda adımlarımızı atarız." dedi. Düzce'deki vergi mükelleflerinin ödemeleri ertelendi. Bugünün bülteni Alternatif Bank ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: AA/Sözcü
24/11/202210 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 23 Kasım Çarşamba - Kökünü kazıma, kırmızı çizgi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırılar sonrası "En kısa sürede askerimizle tankımızla hepsinin kökünü kazıyacağız" dedi. Çin, ABD'ye Tayvan'ın "kırmızı çizgi" olduğunu söyledi. Cristiano Ronaldo'nun Manchester United ile sözleşmesi feshedildi. Bugünün bülteni Trendyol ile birlikte ulaşıyor.
23/11/202210 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Üretim Kaydı #2: Efe Tunçer | Sahnede farklı “şapkalar” takmak

Üretim Kaydı’nın ikinci bölümünde, oyuncu, komedyen, podcast sunucusu ve müzisyen Efe Tunçer ile sahnede farklı "şapkalar" takmak üstüne konuşuyoruz. Müziğe, çocukluk anılarına, oyuncu olmaya karar verdiği o ana, nostalji sevdamıza, konservatuar anılarına doğru bir yolculukla bugüne geliyoruz. Bakalım neler kayıtlara geçmiş. Üretim Kaydı’nı Aposto’da takip etmek için: https://aposto.com/n/uretim-kaydi
22/11/202247 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 22 Kasım Salı - “Yeni bir başlangıç, kara harekatı sinyali”

Günaydın. Gaziantep'in Karkamış ilçesine düzenlenen roket saldırısında 1'i çocuk 2 kişi hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'ye "kara harekatı" sinyali verdi. Erdoğan-Sisi görüşmesi "yeni bir başlangıç" olarak nitelendi. Bugünün bülteni Bürotime ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Anadolu Ajansı
22/11/202210 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 21 Kasım Pazartesi - "Pençe-Kılıç Harekâtı", "Aile Birliği"

TSK, Kuzey Irak ve Suriye'ye Pençe-Kılıç Hava Harekatı düzenledi. Bakan Bozdağ, "ailenin korunması"nı da içeren anayasa düzenlemesinin bu hafta meclise sunulacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır'dan mevkidaşı es-Sisi ile selamlaştı. Bugünün bülteni Philips ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Evrim Aydın/Anadolu Ajansı
21/11/20229 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Radyo'da Bu Hafta: 2022 Dünya Kupası, romantik komediler, 1 Kitap 1 Mekan

Bölüm bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz: Sahne Arkası #11: Duygu Özdemir ve 1 Kitap 1 Mekan Kalıpsız, Kuralsız, Önyargısız: Yaratıcılığa Alan Açmak #4: Gözde Mutluer Spektrum Son Düzlük #16: Gazeteci Umur Talu ile medya üzerine Neden Popüler Oldu? #7: Romantik Komediler Yas ve Haz #0: “Yas ve Haz”ın Hikâyesi
20/11/20227 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Yas ve Haz #1: İnsan İnsanın Işığıdır | Ata Doğruel ve Simge Burhanoğlu

OMM’da&nbsp; devam eden “Yas ve Haz” sergisi kapsamında, 7 Kasım - 17 Aralık 2022 tarihleri arasında, Performistanbul işbirliğiyle ve Simge Burhanoğlu küratörlüğünde performans sanatçısı Ata Doğruel tarafından gerçekleştirilecek olan Işık Kaynağı performansı hakkında konuştuk.
20/11/202222 minutes 43 seconds
Episode Artwork

Kupa Dünyası #1: Tartışmalarla 2022 Dünya Kupası

Aposto'nun spor yayını Punto'nun editörü Burcu Biçer ve Aposto yayınlarından This is England'ın editörü Umut Öztürk Dünya kupası boyunca Kupa Dünyası'nda turnuvadaki sonuçları değerlendirecek. Öne çıkan mücadeleler, göze çarpan performanslar, hayal kırıklıkları ve dünya kupası boyunca gelişen olayları konuşacaklar. İlk bölümde Burcu turnuva başlamadan önce işçi hakları, sürdürülebilirlik iddiaları ve Katar'daki LGBTİ+ hakları gibi öne çıkan tartışma noktalarını değerlendirdi. Kupa Dünyası, 2022 Katar Dünya Kupası boyunca Aposto Radyo'da.
20/11/20228 minutes 40 seconds
Episode Artwork

İstanbul’un Ajandası: Monolink, İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali ve DJ Assault

İstanbul’da bu hafta duygusal yolculuklar, deneysel seyirlikler, nostaljik bir gece, 20 yılın retrospektifi niteliğinde söyleşiler ve sorgulamaya açık kavramların sınırlarında dolaşan bir oyun bizi bekliyor. Gizleyemediğimiz heyecanımızı bizimle paylaşmak, geleceği filmlerle düşünmek, yaşayan piramidin teraslarında bitkileri boyamak ve Arura için son şansı yakalamak istersen İstanbul’un Ajandası’na bir bakalım. Hazırlayan ve sunan: Dilara H. Kaya Yayın: Aposto İstanbul
20/11/20224 minutes 40 seconds
Episode Artwork

Kalıpsız, Kuralsız, Önyargısız: Yaratıcılığa Alan Açmak #3: Gözde Mutluer

Beats by Girlz Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz Kalıpsız, Kuralsız, Önyargısız: Yaratıcılığa Alan Açmak serisinin dördüncü bölümünün konuğu Gözde Mutluer oldu. Gözde ile farklı alanlarda üretim yapmak ve oyunculuk kariyeri üzerine konuştuk.
19/11/202213 minutes 55 seconds
Episode Artwork

Sahne Arkası #11: Duygu Özdemir ve 1 Kitap 1 Mekan

Sahne Arkası'nda bu haftaki konuğumuz 1 Kitap 1 Mekan yayınının editörü Duygu Özdemir oldu. Duygu ile yayıncılık serüveni, okuma alışkanlıklarımız ve evimizdeki kütüphaneleri düzenlemenin püf noktaları üzerine sohbet ettik. Duygu’nun evindeki kütüphaneyi nasıl düzenlediğini merak ediyorsanız şu videoyu izleyebilirsiniz: https://youtu.be/58ATxk1LKqk
19/11/202213 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 19 Kasım Cumartesi - Grammy adaylıkları, laboratuvar eti

Günaydın. Laboratuvarda yetiştirilen et, insan tüketimi için güvenlik onayı aldı. Grammy’de 88 adaylığa ulaşan Beyoncé, Jay-Z'nin rekorunu kırdı. FIFA, Dünya Kupası'nda stadyumlarda içki satışını yasakladı. Bugünün bülteni Adidas destekleriyle ulaşıyor. Fotoğraf: The New York Times
19/11/20228 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 18 Kasım Cuma - "Ucube sistem", "ebedi dargınlık"

Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahıl koridoru anlaşmasının süresinin uzatıldığını açıkladı. Polonya Başbakanı, füze olayı için Rusya'yı suçladı. ABD ara seçimlerinde Cumhuriyetçiler, Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu ele geçirdi. Bugünün bülteni Odeabank ile birlikte ulaşıyor.
18/11/20229 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 17 Kasım Perşembe - “Herhangi bir sıkıntı yok,” “okey?”

Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan tahıl anlaşmasına dair "Görüşmelerimiz sürekli devam ediyor, [...] Herhangi bir sıkıntı yok" dedi. NATO liderleri toplantısına katılmaması için "Önemsiz olan işlere gitmemize de gerek yok. Okey?” diyerek cevap verdi. Bugünün bülteni Roche Türkiye ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Joe Rimkus Jr./Reuters
17/11/202212 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 16 Kasım Çarşamba - Barışın formülü, Şeriat kanunları

Ukrayna Devlet Başkanı, savaşın sona ermesi için 10 önerilik "barış formülü"nü sundu. İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısına ilişkin 50 kişi gözaltına alındı. Taliban lideri, Afganistan'da şeriat kanunlarını tamamen uygulama emri verdi. Bugünün bülteni TCL destekleriyle ulaşıyor. Fotoğraf: Murat Çetinmühürdar/TCCB/Anadolu Ajansı
16/11/20229 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 15 Kasım Salı - Saldırının faili, taziye mesajları

Günaydın. EGM, Taksim'de düzenlenen terör saldırısının failinin yakalandığını açıkladı. Birçok ülkeden, Türkiye'ye taziye mesajları iletildi. Altılı Masa, DEVA Partisi ev sahipliğinde toplandı. Bugünün bülteni Zingat ile birlikte ulaşıyor.
15/11/202212 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 14 Kasım Pazartesi - 2016 yeniden

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde İstiklal Caddesi'nde dün gerçekleşen patlamada en az 6 kişi hayatını kaybetti, 81 kişi yaralandı. Patlamanın terör saldırısı olduğu ifade edildi. Bugünün bülteni Woo Network ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Onedio
14/11/20229 minutes
Episode Artwork

Yas ve Haz #0: “Yas ve Haz”ın Hikâyesi

Odunpazarı Modern Müze iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz bu podcast serisi OMM Yas ve Haz sergisinde yer alan sanatçılar ve eserlerine odaklanacak. Her bölümde sergide yer alan farklı bir sanatçıyı konuk alarak sanatçıların eserlerini inceleyecek, üretim süreçlerini ve hikâyelerini merkezine alacak. Serinin giriş bölümünde Odunpazarı Modern Müze ekibi serginin hikayesi üzerine konuşuyorlar.
13/11/202211 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Aposto Radyo’da Bu Hafta: Türkiye’nin 90’lı yılları, sinemada LGBTİ temsiliyeti

Aposto Radyo’da bu hafta neler vardı, bölümlerimizde neler vardı öğrenmek için Aposto Radyo’da Bu Hafta’yı dinleyebilirsiniz
13/11/20224 minutes 26 seconds
Episode Artwork

İstanbul’un Ajandası: The Comet Is Coming, Jeff Mills, Istırap Korosu,

İstanbul’un Ajandası’nda bu hafta The Comet is Coming ve Jeff Mills’in şehre dönüşü, sinema ve psikiyatri semineri ve José Saramago’nun doğumunun 100. yılına özel bir sergi var. Ayrıca 25. İstanbul Tiyatro Festivali'nden bol sesli bir apartman hikâyesi, rastlantısal bir okuma deneyimi, Kadife Sokak’ta bir buluşma, Ah! Kosmos ve Büşra Kayıkçı düeti ve adaleti tartan seyirlikler bizi bekliyor. Hazırlayan ve sunan: Dilara H. Kaya Yayın: https://aposto.com/n/istanbul
13/11/20224 minutes 50 seconds
Episode Artwork

Sahne Arkası #10: Selin Osmanoğlu ve Veraison

Sahne Arkasında bu haftaki konuğumuz şaraba yeni bir bakış sunan Veraison yayınının editörü Selin Osmanoğlu oldu. Selin ile yükselen organik şarap akımı, türkiye’de butik bağcılığın geleceği ve şarap içeren filmler üzerine sohbet ettik. Şaraba dair her şey için Veraison yayınını Aposto mobil uygulamaları ve web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.
12/11/202211 minutes 59 seconds
Episode Artwork

Kalıpsız, Kuralsız, Önyargısız: Yaratıcılığa Alan Açmak #2: Dilhan Şeşen

Beatz by Girls Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz serinin ikinci bölümünde Beril'in konuğu müzisyen Dilhan Şeşen oldu. Dilhan ile üretim süreçleri, ilham noktaları ve yaşadığı zorluklar üzerine sohbet ettik.
12/11/202215 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 12 Kasım Cumartesi - Demokles’in Kılıcı

Günaydın. Hüküm giymesi hâlinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na siyasi yasak öngören dava 14 Aralık'a ertelendi. Kripto para borsası FTX iflas bayrağını çekti. HBO'nun popüler dizisi Westworld iptal edildi. Fotoğraf: Gazete Duvar
12/11/20226 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 11 Kasım Cuma - "Çatışma alanı" İstanbul, kriptoda alarm

Günaydın! Eylül ayı işsizlik oranı, 0,3 artışla %10,1'e yükseldi. Rus Ordusu, işgal altındaki Herson'dan geri çekilme kararı aldı. Binance'in FTX'i satın almaktan vazgeçmesinin ardından uzmanlar, kripto piyasası için uyarıda bulundu. Bugünün bülteni Hepsiburada ile birlikte ulaşıyor.
11/11/20228 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 10 Kasım Perşembe - “Enflasyon kamburu”, muharebe kabiliyeti

Günaydın. TÜSİAD Başkanı "Ekonomimiz üzerindeki enflasyon kamburunu atmamız gerekiyor." dedi. Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı orduya "Tüm silahlı kuvvetler, tek ve en temel kriter olarak muharebe kabiliyetine odaklanmalı." çağrısında bulundu. Bugünün bülteni Kariyer.net ile birlikte ulaşıyor.
10/11/202212 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 9 Kasım Çarşamba - Doğal ve doğru adım, “boğaza takılan lokma”

MHP lideri, AK Parti-HDP görüşmesini "doğal ve doğru adım" diye nitelendirdi. İmamoğlu'na "siyasi yasak" iddiaları için CHP lideri "büyük lokmadır, boğazınıza takılır" dedi. İsveç Başbakanı "Muhtıranın şartlarını yerine getireceğiz" dedi. Bugünün bülteni Allianz Türkiye ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Murat Çetinmühürdar/AA
08/11/20228 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 8 Kasım Salı - Siyaset yasağı, enflasyon muhasebesi

Günaydın. IMF Başkanı Georgieva, küresel enflasyondaki artışın sonuna gelinmiş olabileceğini söyledi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, enflasyon muhasebesi talebinde bulundu. İBB Başkanı İmamoğlu'na siyaset yasağı getirilebileceği iddia edildi. Bugünün bülteni Mükellef ile birlikte ulaşıyor.
08/11/202211 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 7 Kasım Pazartesi - IMF’in tavsiyeleri, “Legal parti”

IMF, TCMB'nin bağımsızlığını güçlendirmesi ve faiz artırımına gitmesi tavsiyesinde bulundu. AK Parti, HDP ile görüşmesi hakkında "HDP'ye gidilmesi değil, gidilmemesi abestir. Meclis'te grubu bulunan legal bir parti." açıklamasını yaptı. Fotoğraf: Marten van Dijl / Greenpeace Netherlands
07/11/20229 minutes
Episode Artwork

İstanbul’un Ajandası: Oliver Tree, Noise İstanbul Festivali, İstanbul Vortex

Etkinlik bağlantılarına buradan ulaşabilirsiniz: Noise İstanbul İstanbul Vortex Molière Maratonu Oliver Tree Hazırlayan ve sunan: Dilara H. Kaya&nbsp; Yayın: Aposto İstanbul
06/11/20223 minutes 11 seconds
Episode Artwork

Aposto Radyo'da Bu Hafta #10: Emo kültürü, Kenan Evren'in Türkiyesi, Beats by Girlz Festivali

Bölüm bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz: Sahne Arkası #9: Ata Leblebici ve Kelime Köşesi Kalıpsız, Kuralsız, Önyargısız: Yaratıcılığa Alan Açmak #1: Güneş Özgeç Spektrum Son Düzlük #14: Gençlerin siyasete bakışı Duende İzleme Listesi | Bu hafta: Sick of Myself, The Crown, Şiirsel Gerçekçilik <a href="https://pod.link/1488399831/episode/c7f3c651676308bc0ad39d59a197ff57" rel="noopener noreferre
06/11/20226 minutes 41 seconds
Episode Artwork

Sahne Arkası #9: Ata Leblebici ve Kelime Köşesi

Sahne Arkası’nın bu haftaki konuğu Kelime Köşesi yayınının editörü Ata Leblebici oldu. Ata ile etimoloji ve günümüzde kelimelerin nasıl politize olduğu üzerine sohbet ettik.
05/11/202215 minutes 59 seconds
Episode Artwork

Kalıpsız, Kuralsız, Önyargısız: Yaratıcılığa Alan Açmak #1: Güneş Özgeç

Beatz by Girlz Türkiye iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz podcast serimizin ilk konuğu müzisyen Güneş Özgeç oldu. Beats by Girlz Türkiye kurucusu Beril Sarıaltun ve Güneş bu bölümde müzik evreninde bir yolculuğa çıktı, kadın müzisyen olmak üzerine sohbet etti.
05/11/202215 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 5 Kasım Cumartesi - Deprem paniği, eylemcilere hapis

Günaydın. İzmir'de 4.9 büyüklüğünde meydana gelen deprem halkta büyük panik yarattı. İnci Küpeli Kız tablosuna saldıran eylemciler hapisle cezalandırıldı. HBO'nun Last of Us dizisinin yayın tarihi belli oldu. Bugünün bülteni Philips ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: 20th Century Fox
05/11/20227 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 4 Kasım Cuma - “Mavi tik” diplomasisi, güvenin ana faktörü

TÜFE aylık %3,6, yıllık ise %85,6 olarak açıklandı. Yeniden Değerleme Oranı, 2023 için %122,9 oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yaymak" suçlamasıyla dava açılmasını istedi. Bugünün bülteni Alternatif Bank ile birlikte ulaşıyor.
04/11/20229 minutes 40 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 3 Kasım Perşembe - "Çocuk köle" iddiası, "uyuşturucu belası"

Günaydın. Gazeteci Levent Gültekin MEB ile bir zincir market arasında çocukların çalıştırılmasına yönelik anlaşma yapıldığını öne sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "Senin de [uyuşturucu belası ile] başın dertte." dedi. Bugünün bülteni Getwallet ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Gözde Meydan/Evrensel
03/11/202211 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 2 Kasım Çarşamba - Erken seçimler, istifa çağrısı

Danimarka ve İsrail'de dün erken genel seçim yapıldı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Bakan Soylu'ya istifa çağrasında bulundu. İstanbul'da enflasyon 27 yılın zirvesine çıktı. Bakan Nebati kripto para düzenlemesinin hazır olduğunu açıkladı. Bugünün bülteni Zingat ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Ahmad Gharabli/AFP/Getty Images
02/11/20229 minutes
Episode Artwork

Aposto Yuvarlak Masa #25: Aposto Radyo’nun birinci yaş günü

Aposto Radyo’nun birinci, Aposto Altı Otuz’un ikinci yıl dönümünü kutluyoruz! Aposto ekibinden Sinem, Cemre, Yağız, Erim ve Altı Otuz’dan İpek ile yuvarlak bir masada Aposto Radyo’nun doğuşu ve Aposto Altı Otuz hakkında konuştuk. Sesli içerik dünyasına dair bakış açılarımızı ve iki yıllık süre içerisinde neler yaşadığımızı Aposto Radyo dinleyicileriyle paylaştık. Keyifli dinlemeler! Kapak: Kaan Walsh
01/11/202228 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Kalıpsız, Kuralsız, Önyargısız: Yaratıcılığa Alan Açmak #0: Beats by Girlz Festivali nedir?

Müzikten teknolojiye, kreatif pek çok alanda tüm renklerin aynı canlılıkta parladığı bir dünya yaratmak ve bunu kutlamak için yeni bir festivalle yola çıkan Beats by Girlz Türkiye olarak Aposto iş birliğiyle yeni bir podcast serisi hazırladık! Beats by Girlz Türkiye kurucusu ve festival direktörü Beril Sarıaltun'un&nbsp;sunuculuğunu üstlendiği serinin her bölümünde festival konukları yaratıcı alanlardaki deneyimlerini ve sektörde bir arada olmayı konuşuyorlar.&nbsp; Bu bölümde Beril, Beats by Girlz Türkiye Festivali koordinatörü Çağıl Güner ile sizlere Beats by Girlz Türkiye'yi ve festivali anlatıyor.
01/11/202211 minutes 20 seconds
Episode Artwork

Keşif Sineması #2.6: Nefes Polat | Ekofeminizm, yaratıcı yapımcılık ve sinemanın politikliği, Carla Simón sineması

Keşif Sineması’nın ikinci sezonunun yeni bölümünde, yapımcı Nefes Polat’la yaratıcı yapımcılık ve bağımsız sinema, ekofeminizm ve iklim aciliyeti ve sinemanın politikliği üzerine sohbet ettik, Carla Simón sinemasını onunla keşfettik.
01/11/202244 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 1 Kasım Salı - Ünal’ın istifası, Lula’nın zaferi

Günaydın. Avro bölgesinde enflasyon rekor seviyeye ulaştı. Bankacılık sektörünün kârı açıklandı. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal istifa etti. Amasra'da yaşanan maden faciasına ilişkin 3 kişi tutuklandı. Bugünün bülteni Architecht ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Carla Carniel / Reuters
01/11/202212 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 31 Ekim Pazartesi - "Yapay kıtlık", anayasal kriz

Rusya tahıl anlaşmasından çekilince Zelenski, Putin'i yapay kıtlık oluşturmakla suçladı. Togg'un Mart 2023'te piyasaya sunulacak modelinin renkleri açıklandı. Lübnan'ın anayasal krize sürüklendiği ifade edildi. Güney Kore'de 153 kişi öldü. Bugünün bülteni Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Onedio
31/10/20229 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Radyo'da Bu Hafta #9: Influencer marketing, Nadav Lapid sineması ve 12 Eylül Darbesi

Bölüm bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz&nbsp; Parlamento Yakın Geçmiş #5: Ordu geri dönüyor&nbsp; Son Düzlük #13: DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Erhan Erol ile 2023 seçimleri&nbsp; Neden Popüler Oldu? #5: Influencer Marketing&nbsp; Keşif Sineması #2.4: Nazlı Bulum | Oyunculuk, kimlik arayışı, göç ve Nadav Lapid sineması &nbsp;Sahne Arkası #8: Tunç Karabayer ve Döngüsel Ekonomi 101
30/10/20225 minutes 26 seconds
Episode Artwork

İstanbul’un Ajandası: Snarky Puppy, Beatz By Girls, Amelie Lens

Etkinlik bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz; Snarky Puppy Duvar Beats by Girlz Türkiye Festivali Taşa Nasıl Dönülür? Amelie Lens Hazırlayan ve sunan: Dilara H. Kaya&nbsp; Yayın: Aposto İstanbul
30/10/20223 minutes 40 seconds
Episode Artwork

Sahne Arkası #8: Tunç Karabayer ve Döngüsel Ekonomi 101

Sahne Arkası’nın bu haftaki konuğu Döngüsel Ekonomi 101 yayınının editörü Tunç Karabayer. Tunç ile yayıncılık serüveninin nasıl başladığına dair sohbet ettik. Döngüsel Ekonomi kavramının ne olduğu ve sürdürülebilir bir gelecek için ne ifade ettiğini konuştuk.
29/10/202214 minutes 59 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 29 Ekim Cumartesi - Cumhuriyet, 99 yaşında!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Bugün Serbest Kürsü'de Özgür Mumcu'nun "Cumhuriyet nasıl bir fazilettir?" başlıklı yazısı sizleri bekliyor. Bugünün bülteni FaturaLab ile birlikte ulaşıyor.
29/10/20229 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 28 Ekim Cuma - Twitter'ın yeni sahibi, müttefikin egemenliği

Günaydın. TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan tutuklandı. Elon Musk, Twitter'ı satın aldı. Dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 7 bin 425 TL, yoksulluk sınırı ise 24 bin 185 TL olarak açıklandı. Bugünün bülteni Ak Yatırım ile birlikte ulaşıyor.
28/10/202210 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 27 Ekim Perşembe - "Yasaklı" bombalar, "kayıp göçmenler"

Günaydın. Terör örgütü PKK'ya bağlı HSM Karargah Komutanlığı TSK'nın "yasaklı bombalar" kullandığını öne sürdü. TTB Başkanı terör örgütü propagandası yapma suçlamasıyla gözaltına alındı. Avrupa'ya yola çıkan 29 binden fazla göçmen hayatını kaybetti. Bugünün bülteni Alternatif Bank ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Masih Alinejad/Twitter
27/10/20229 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 26 Ekim Çarşamba - 10 dakikalık ifade, işçilerin sesi

Günaydın. Bartın'daki maden patlamasına ilişkin TTK yöneticilerinin ifadelerinin alınması 10 dakika sürdü. Kirli bomba iddiaları sonrası IAEA, Ukrayna'da incelemede bulunacağını açıkladı. Avrupa'da işçiler daha iyi koşullar için ayaklandı. Bugünün bülteni Bir Adım Sağlık ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Ali Balıkçı/Anadolu Ajansı
26/10/202210 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 25 Ekim Salı - Kültürel atılım, ÇKP Kongresi

Günaydın. KAMU-AR açlık ve yoksulluk sınırını açıkladı. Eşi vefat etmiş kadınlara verilecek konut desteği belli oldu. Birleşik Krallık'ın yeni başbakanı Rishi Sunak oldu. DEVA Partisi, "Kültürel Atılım Eylem Planı"nı açıkladı.Bugünün bülteni Levi’s ile birlikte ulaşıyor Fotoğraf: Kevin Frayer / Getty Images
25/10/202211 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 24 Ekim Pazartesi - Başbakanlar: üçüncü, ilk, en kısa

Cinping, üçüncü kez Çin Komünist Partisi'nin Genel Sekreteri ve Devlet Başkanı seçildi. İtalya'nın ilk kadın başbakanı Meloni, görevine başladı. Truss, görevinin 45. gününde istifa edince Birleşik Krallık'ın en kısa süreli başbakanı oldu. Bugünün bülteni Koçtaş ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Scientist Rebellion/Twitter
24/10/20229 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Radyo'da Bu Hafta #8: 12 Mart Muhtırası, MSN Messenger, alternatif tiyatro sahnesi

Bölüm bağlantılarına buradan ulaşabilirsiniz: Parlamento Yakın Geçmiş #4: Milli Şef'in vedası Neden Popüler Oldu? #4: MSN Messenger Nedir Bu Alternatif Sahne? #3 Nedir Bu Alternatif Sahne? #4 Nedir Bu Alternatif Sahne? #5
23/10/20223 minutes 26 seconds
Episode Artwork

İstanbul'un Ajandası: Mamut Art Project, Ancient Future Sergisi, Semtine Has: 2 Kadıköy

Etkinlik bağlantılarına buradan ulaşabilirsiniz: Deniz Göktaş Stand-up Orman Kitabı Semtine Has 2: Kadıköy Hazırlayan ve sunan: Dilara H. Kaya&nbsp; Yayın: Aposto İstanbul
23/10/20223 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 22 Ekim Cumartesi - “Kullanışlı muhaliflik”, Kuş gribi salgını

Günaydın. Mahkeme Gülşen'in beraat talebini reddetti. Kuş gribi salgını dünya geneline yayılıyor. Komedi Yaban Hayatı Fotoğrafı Ödülleri’nde kısa listeye giren fotoğraflar açıklandı. Bugünün bülteni Mey Diageo ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Mark Schocken | Komedi Yaban Hayatı Fotoğraf Ödülleri
22/10/20229 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 21 Ekim Cuma - Truss'un istifası, internet yoksunluğu

Günaydın. Birleşik Krallık'ın başbakanı Liz Truss istifa etti. TCMB, politika faizini 150 baz puan düşürdü. Milli Savunma Bakanlığı, Selahattin Demirtaş'ın "kimyasal silah" iddialarını yalanladı.
21/10/20229 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 20 Ekim Perşembe - Karartma cezası, "annelik" kariyeri

Günaydın. RTÜK, TELE1'e 3 gün yayın durdurma cezası verdi. Togg ile Shell iş birliği yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Mehmet Ali Çelebi'nin eşine "Bu işin kariyeri çocuk doğurmak" dedi. Sinop'ta nükleer güç santralinin inşası için müzakereler başladı. Bugünün bülteni Trendyol Sanat ile birlikte ulaştı. Fotoğraf: Sözcü
20/10/202211 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 19 Ekim Çarşamba - Dezenformasyon bülteni, “Doğruluk” karnesi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bünyesinde "Dezenformasyonla Mücadele Birimi" kuruldu. TCMB, konut fiyat endeksinin %184,6 arttığını açıkladı. Lübnan tezkeresi, TBMM'de kabul edildi. TikTok canlı yayın açma yaşını 18'e yükseltiyor. Bugünün bülteni TCL destekleriyle ulaşıyor. Fotoğraf: Twitter
19/10/20229 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Nedir Bu Alternatif Sahne #5: Zeynep Ayşe Hatipoğlu

Fringe İstanbul ve Aposto iş birliği ile hazırlanan, alternatif tiyatro sahnesinin hikayeleri, dertleri ve kavramlarına odaklanan Nedir Bu Alternatif Sahne podcastimiz beşinci bölümü ile yayında. Fringe İstanbul Festivali Kültür Politikaları Direktörü Zeynep Uğur'un sunuculuğunu üstlendiği program her bölümde alternatif tiyatro sahnesinden farklı bir konuk ile alternatif olmak üzerine konuşacak. Beşinci bölümün konuğu İstanbul Fringe Festival sanatçılarından Zeynep Ayşe Hatipoğlu.&nbsp;
18/10/202221 minutes
Episode Artwork

Nedir Bu Alternatif Sahne #4: Esra Aysun

Fringe İstanbul ve Aposto işbirliği ile hazırlanan, alternatif tiyatro sahnesinin hikayeleri, dertleri ve kavramlarına odaklanan Nedir Bu Alternatif Sahne podcastimiz dördüncü bölümü ile yayında. Fringe İstanbul Festivali Kültür Politikaları Direktörü Zeynep Uğur'un sunuculuğunu üstlendiği program her bölümde alternatif tiyatro sahnesinden farklı bir konuk ile alternatif olmak üzerine konuşacak. Dördüncü bölümde British Council Türkiye Sanat Direktörü Esra Aysun ile Türkiye ve yurt dışında alternatif sahnenin farklarını inceleyecek.
18/10/202236 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Nedir Bu Alternatif Sahne #3: Gülin Dede Tekin

Fringe İstanbul ve Aposto işbirliği ile hazırlanan, alternatif tiyatro sahnesinin hikayeleri, dertleri ve kavramlarına odaklanan Nedir Bu Alternatif Sahne podcastimiz üçüncü bölümü ile yayında. Fringe İstanbul Festivali Kültür Politikaları Direktörü Zeynep Uğur'un sunuculuğunu üstlendiği program her bölümde alternatif tiyatro sahnesinden farklı bir konuk ile alternatif olmak üzerine konuşacak. Üçüncü bölümün konuğu radyo programcısı, tiyatro eleştirmeni ve mimar Gülin Dede Tekin. Gülen ile İstanbul'un alternatif tiyatro sahnesini n2000'lerden günümüze yolculuğu üzerine konuştuk.
18/10/202224 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 18 Ekim Salı - Bütçe teklifi, cezasızlık iklimi

Günaydın. 2023 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Teklifi açıklandı. Türkiye ile Yunanistan arasında göçmenler konusunda gerginlik yaşandı, BM'den kınama geldi. EYT'ye ilişkin detaylar netleşiyor. Bugünün bülteni Securitas ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Anadolu Ajansı
18/10/202210 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 17 Ekim Pazartesi - Kader mi, ihmal mi?

Günaydın. Bartın'da maden ocağındaki patlamada 41 kişi hayatını kaybetti. IMF'in raporuna göre bu yıl dolara karşı en çok değer kaybeden para birimi TL oldu. Türkiye'de "kasten öldürme" suçuna yönelik alınan mahkûmiyet kararı, 8 yılda %72 arttı. Bugünün bülteni Getwallet ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Kahraman Bekçili/AA
17/10/202211 minutes
Episode Artwork

İstanbul'un Ajandası: Nilüfer Yanya, Travis, Sidikli Kasabası

Etkinlik bağlantılarına açıklamadan erişebilirsiniz: Sidikli Kasabası Müzikali Jekyll &amp; Hyde Travis Mehmet Sander ile Hareket Atölyesi Nilüfer Yanya Harlem Globetrotters Serkan Özkaya: Gözegöz <em
16/10/20222 minutes 55 seconds
Episode Artwork

Aposto Radyo'da Bu Hafta #7: 27 Mayıs Darbesi, Onlyfans ve film programcılığı

Bölüm bağlantılarına buradan ulaşabilirsiniz; Son Düzlük #11: Dezenformasyon Yasası Sahne Arkası #7: Görkem Gömeç ve Çevreci Geek Parlamento Yakın Geçmiş #3: 27 Mayıs Darbesi’nin gölgesinde Türkiye Neden Popüler Oldu? #3: Onlyfans Keşif Sineması #2.3: Fatma Çolakoğlu | Film programlama, video sanatı, “body horror”, Julia Ducournau sineması
16/10/20226 minutes
Episode Artwork

Sahne Arkası #7: Görkem Gömeç ve Çevreci Geek

Sahne Arkası'nın bu haftaki konuğu Çevreci Geek olarak tanıdığımız iklim gazetecisi Görkem Gömeç oldu.
15/10/202221 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 15 Ekim Cumartesi - Altın Portakal, Michelin Yıldızı

Günaydın. Altın Portakal Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. İstanbul'da restoranlar ilk kez Michelin yıldızı ile ödüllendirildi. Yılın vahşi yaşam fotoğrafçısı ödülü Karine Aigner'in oldu. Bugünün bülteni Roche Türkiye ile birlikte ulaşıyor.
15/10/20227 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 14 Ekim Cuma - 🤐​ (…)

Günaydın. "Dezenformasyon Yasası" olarak anılan kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin bir araya geldi. Rusya, "3. Dünya Savaşı" uyarısında bulundu. Bugünün bülteni QNB Finansbank ile birlikte ulaşıyor.
14/10/20229 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 13 Ekim Perşembe - "Gönüllü geri dönüş", acil reform çağrısı

Günaydın. Putin "Türkiye'de doğal gaz merkezi kurabiliriz" dedi. AKPM'nin Türkiye raporu kabul edildi. Togg ve Turkcell iş birliğine gitti. Türkiye 2021'de Avrupa'ya en çok otomobil ihraç eden ülke oldu. NASA'nın DART misyonu başarıyla sonuçlandı. Bugünün bülteni Sustainability Talks ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Sözcü
13/10/20229 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 12 Ekim Çarşamba - Değiş(e)meyen üye yapısı, "örtülü tehdit"

Ağustos ayında cari açık 3,1 milyar dolar oldu. 28 bin 845 mükellefin kira gelirini bildirmediği belirlendi. ABD'deki yasa tasarısından Türkiye'ye F-16 satışını koşullara bağlayan eklemeler çıkarıldı. Meta Türkiye'de savunma verdi. Bugünün bülteni Koçtaş ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Norveç Savunma Bakanlığı
12/10/202210 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Nedir Bu Alternatif Sahne #2: Noyan Ayturan

Fringe İstanbul ve Aposto işbirliği ile hazırlanan, alternatif tiyatro sahnesinin hikayeleri, dertleri ve kavramlarına odaklanan Nedir Bu Alternatif Sahne podcastimiz ikinci bölümü ile yayında. Fringe İstanbul Festivali Kültür Politikaları Direktörü Zeynep Uğur'un sunuculuğunu üstlendiği program her bölümde alternatif tiyatro sahnesinden farklı bir konuk ile alternatif olmak üzerine konuşacak. İkinci bölümde Zeynep'in konuğu oyun yazarı Noyan Ayturan. Noyan ve Zeynep alternatif olanın nasıl tanımlanabileceği, mekan-oyun ilişkisi ve Türkiye tiyatrolarının son durumu üzerine konuştular. Keyifli dinlemeler.
11/10/202231 minutes
Episode Artwork

Nedir Bu Alternatif Sahne #1: Zeynep Uğur ile "Fringe" kavramı üzerine

Fringe İstanbul ve Aposto işbirliği ile hazırlanan, alternatif tiyatro sahnesinin hikayeleri, dertleri ve kavramlarına odaklanan Nedir Bu Alternatif Sahne podcastimiz başladı! Fringe İstanbul Festivali Kültür Politikaları Direktörü Zeynep Uğur'un sunuculuğunu üstlendiği program her bölümde alternatif tiyatro sahnesinden farklı bir konuk ile alternatif olmak üzerine konuşacak. İlk bölümde Zeynep sizlere "Fringe" kavramının çıkış noktası ve Fringe İstanbul Festivali'nin serüveninden bahsedecek. Keyifli dinlemeler.
11/10/20228 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 11 Ekim Salı - İşsizlik oranı, köklü bir değişim

Günaydın. TÜİK, işsizlik oranını açıkladı. Esnaf ve genç girişimcilere yönelik yeni kredi-teşvik paketleri açıklandı. Dünya Bankası ve IMF, küresel resesyon uyarısında bulundu. Kılıçdaroğlu, "köklü bir değişim" çağrısında bulundu. Bugünün bülteni Amazon Türkiye ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Reuters
11/10/202212 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 10 Ekim Pazartesi - Yeni kararlar: Cemevleri Başkanlığı, kamera sistemi, infaz düzenlemesi

Ekonomiye ilişkin yeni torba yasa teklifi TBMM'ye sunuldu. Ceza infaz düzenlemesinde rehabilitasyon sisteminin örnek alınacağı iddia edildi. Taksilere kamera sistemi onaylandı. F1 şampiyonu Red Bull pilotu Max Verstappen oldu. Bugünün bülteni Paribu ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Formula 1/Twitter
10/10/202213 minutes
Episode Artwork

İstanbul'un Ajandası: Air Anatolia Project, HOMESHAKE, Galeri duvarlarında grafiti

Etkinlik bağlantılarına buradan erişebilirsiniz;
09/10/20223 minutes 20 seconds
Episode Artwork

Aposto Radyo'da Bu Hafta #6: 1972 Münih Olimpiyatları, gerçek suç podcastleri ve Cumhurbaşkanı adaylığı

Bölüm Bağlantıları: Spektrum Son Düzlük #10: Cumhurbaşkanı Adaylığı Neden Popüler Oldu? #2: Gerçek Suç Podcastleri Parlamento Yakın Geçmiş #2: Cumhuriyetin "Demokrat" Dönemi Saha Kenarı #8: Yiğiter Uluğ Sahne Arkası #6: Burcu Biçer ile Punto Aposto Digest'e ulaşmak için de buraya tıklayabilirsiniz.
09/10/20225 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Sahne Arkası #6: Burcu Biçer ve Punto

Aposto yayınlarının editörlerini konuk aldığımız ve onlarla yayıncılık serüvenlerini, yayınlarının özünü ve medyanın geleceği üzerine konuştuğumuz podcast serimizin altıncı bölüm konuğu Aposto'nun spor editörü Burcu Biçer oldu. Keyifli dinlemeler!
08/10/202218 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 8 Ekim Cumartesi - Afife Tiyatro Ödülleri, Uludağ Ekonomi Zirvesi

Günaydın. Afife Tiyatro Ödülleri'nde adaylar belli oldu. Ümitcan Uygun 4 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Depeche Mode yeni albümünü duyurdu. Bugünün bülteni Mey | Diageo ile birlikte ulaşıyor.
08/10/20227 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 7 Ekim Cuma - Zam yasağı, “pandeminin yükü”

Günaydın. Türk-İş ve TİSK Başkanları, gelir vergisi dilimlerinde düzenleme talep etti. Adalet Bakanlığı, anayasa değişikliğine ilişkin kanun teklifine dair çalışmalar başladı. 44 ülke lideri, Avrupa Siyasi Topluluğu’nda bir araya geldi. Bugünün bülteni Allianz destekleriyle ulaşıyor.
07/10/20229 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 6 Ekim Perşembe - "İstismar siyaseti", yeni yaptırım paketleri

Günaydın. Kamu işçilerinin günlük yemek yardımları artırıldı. Avrupa Komisyonu doğal gaza tavan fiyatı tartışacağını açıkladı. Migros elektrikli araç şarj şirketi kuracağını açıkladı. Türkiye İsveç heyetinden PKK ve FETÖ üyelerinin iadesini istedi. Bugünün bülteni Mükellef ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: T24
06/10/20229 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 5 Ekim Çarşamba - Başörtüsü hamlesi, insani şartlarda asgari

Günaydın. Avrupa Birliği ülkeleri yeni asgari ücret yasasına onay verdi. CHP, kadınların kıyafet özgürlüğüne ilişkin kanun teklifini meclise sundu. Avrupa'da tüm elektronik cihazlarda USB-C kullanılmasını zorunlu kılan teklif kabul edildi. Bugünün bülteni Zingat ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Getty Images
05/10/202210 minutes
Episode Artwork

Aposto Radyo'da Bu Hafta #5: Tik Tok akımları, Demokrat Parti İktidarı ve snooker

Aposto Radyo'da bu hafta da dolu doluydu! Neden Popüler Oldu: İlk bölümde Alara Demirel TikTok’ta oldukça popüler olan “Clean Girl Aesthetic” akımını ele aldı. Parlamento Yakın Geçmiş: İlk bölüm İsmet İnönü’nün Cumhurbaşkanlığından Demokrat Parti’nin iktidara gelişine kadarki süreçlere odaklanıyor. Keşif Sineması: Emre’nin bu haftaki konuğu Azra Deniz Okyay oldu. Azra ile bol ödüllü filmi Hayaletler, toplumsal gerçekçi sinema ve kentsel dönüşüm üzerine konuştuk. Saha Kenarı: Snooker koçu Umut Töre ve Burcu Ronnie O’Sulivan, Türkiye’de gelişen snooker kültürü ve sporcuların totemleri üzerine sohbet etti.
04/10/20225 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 4 Ekim Salı - %83 enflasyon, dokunulmazlıklar

Günaydın. TÜİK, eylül ayı enflasyonunu açıkladı. İSO imalat PMI'nı duyurdu. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye ile Libya arasında hidrokarbon alanında mutabakat muhtırası imzalandığını açıkladı. Bugünün bülteni Alternatif Bank ile birlikte ulaşıyor.
04/10/202210 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 3 Ekim Pazartesi - Heterodoks politikalar, “eşi görülmemiş provokasyonlar”

Günaydın. S&amp;P, Türkiye'nin kredi notunu B seviyesine düşürdü. Öğretmenler ve PTT işçileri eylem yaptı. Ukrayna, Liman kentini aldığını açıkladı. Altılı masa ikinci tur görüşmelerine başladı. HBO Max'in lisansı onaylandı. Bugünün bülteni Woo Network ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Jonathan Nackstrand/AFP/Euronews
03/10/202210 minutes
Episode Artwork

İstanbul'un Ajandası: Filmekimi, Ravi Coltrane, MIX Festival

Müjde! Aposto İstanbul'da sizler için derlediğimiz etkinlik listesine artık podcast formatında da erişebilirsiniz. İstanbul'un Ajandası her hafta İstanbul'da gerçekleşecek olan etkinlikleri derleyecek, şehrin heyecanı ve ritmine ayak uydurabilmen için sana yardımcı olacak. Filmekimi'nden Ravi Coltrane'e bu hafta İstanbul'un ajandasındaki etkinlikleri takip etmek için bölümü dinlemeyi unutmayın. Etkinlik biletleri ve detaylarına da aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.&nbsp; Başkası Olma Tarkan Ol Filmekimi Agnes Denes. Yaşayan Piramit &nbsp;212 Photography İstanbul&nbsp; <a href="https://ww
02/10/20223 minutes 52 seconds
Episode Artwork

Sahne Arkası #5: Arda Ozan Sirkeci ve Parlamento

Aposto yayıncılarını konuk aldığımız, onlarla yayıncılık serüvenlerini, yayınlarının özünü ve medyanın geleceğini konuştuğumuz Sahne Arkası'nın beşinci bölümünden merhaba! Bu bölümün konuğu Parlamento yayınından Arda Ozan Sirkeci oldu. Arda ile genç bir ekip olarak medya sektöründe yaşadıkları zorluklar, üniversite-iş dengesi ve demokrasi kavramı üzerine sohbet ettik. Keyifli dinlemeler!
01/10/202212 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 1 Ekim Cumartesi - İlhak töreni, NATO yolu

Günaydın. Rusya’nın Ukrayna’da işgal ettiği bölgeleri ilhak ettiğini ilan etmesi ve Ukrayna'nın NATO üyeliğine resmen başvurması ile kriz derinleşiyor. Umur Talu, Mersin Polisevi saldırısının üzerine Ceylanpınar'ı hatırlatıyor. Bugünün bülteni Tchibo ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Mikhail Metze/Sputnik
01/10/20227 minutes
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 30 Eylül Cuma - En büyük düşman, etkin bir müttefik

Günaydın. Cumhurbaşkanlığı'nın günlük harcaması açıklandı. NATO, Kuzey Akım 1 ve 2 hatlarındaki gaz sızıntılarına "sabotaj" diyerek Rusya'yı suçladı. Hulusi Akar, Türkiye-Yunanistan gerginliği için "Her zaman görüşmeye hazırız" dedi. Bugünün bülteni Getwallet ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: İsveç Sahil Güvenlik/REUTERS
30/09/20227 minutes 35 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 29 Eylül Perşembe - Acıyan bakışlar, Ege’de tatbikat

Günaydın. TÜRK-İŞ, açlık ve yoksulluk sınırını açıkladı. Dünya Bankası, Türkiye'ye kredi verilmesini onayladı. AB, Rusya'ya yönelik yeni bir yaptırım paketi hazırlıyor. Yunanistan ve Fransa, Ege'de askeri tatbikat başlattı. Bugünün bülteni Bizim Hesap ile birlikte ulaşıyor.
29/09/202210 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 28 Eylül Çarşamba - Kuvvetler birliği, protesto pandemisi

Günaydın. Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine düzenlenen silahlı saldırıda 1 polis şehit oldu, 1'i polis 4 kişi yaralandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yılbaşından sonra ekonomide istikrarı göreceğiz.” dedi. Bugünün bülteni Jacobs ile bilikte ulaşıyor. Fotoğraf: REUTERS/Christian Mang
28/09/20228 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 27 Eylül Salı - Samimi gayret, statüye riayet

Günaydın. Türkiye'nin 2022 yılı büyüme tahmini %3,7'den %5,4'e yükseldi. Togg'un %10 ÖTV dilimine gireceği açıklandı. Türkiye, Yunanistan ve ABD'ye protesto notası verdi. Interpol, Terraform Labs'ın kurucusu Do Kwon'u "kırmızı bülten" listesine aldı. Bugünün bülteni LG ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Woohae Cho/Bloomberg
27/09/20227 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 26 Eylül Pazartesi - Teşekkürler Ekselansları!

Günaydın. Roger Federer 24 yıllık tenis kariyerini Laver Cup'ta noktaladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyonun şubat itibarıyla makul düzeye ineceğini söyledi. İran Cumhurbaşkanı Reisi, protestolar için "Düşman kaos çıkarmak istiyor" dedi. Bugünün bülteni Mavi ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Getty Images
26/09/20229 minutes
Episode Artwork

Aposto Radyo'da Bu Hafta #4: Kimlik Politikaları, 12 Dev Adam, Ayvalık Uluslararası Film Festivali

Aposto Radyo’da bu hafta da dolu dolu geçti. Podcastlerimizde bu hafta kimlik politikalarından sanatta üretim süreçlerine, Ayvalık Uluslararası Film Festivali'nden 12 Dev Adam'a farklı konular üzerine sohbet ettik.
25/09/20224 minutes
Episode Artwork

Sahne Arkası #4: Esra Ece Kuleci ve Üretim Kaydı

Aposto yayıncılarını konuk aldığımız ve onlarla yayıncılık serüvenleri, yayınlarının özü ve medyanın geleceği üzerine konuştuğumuz Sahne Arkası podcast serimizin dördüncü bölümünün konuğu Üretim Kaydı yayınının editörü Esra Ece Kuleci oldu. Üretim Kaydı’nda farklı branşların ve sanatçıların üretim süreçlerine odaklanan Esra Ece ile yayıncılık serüveni ve üretim anlayışı üzerine konuştuk. Keyifli dinlemeler!
24/09/202217 minutes 46 seconds
Episode Artwork

Ayvalık'ta Festival Havası #6: Cem Demirer | Mendirek ve sinemada erk meselesi

Ayvalık Uluslararası Film Festivali'nin Türkiye'den Filmler bölümünde gösterilen Mendirek'in yönetmen ve senaristi Cem Demirer'le sinemada erk meselesi ve ada filmleri üzerine konuştuk.
24/09/202215 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 24 Eylül Cumartesi - Galât-ı meşhûr, “şeytanın öyküsü”

Günaydın. Brad Pitt ve Nick Cave, Finlandiya'da sergi açtı. 29. Adana Altın Koza Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. Gaziantep Gastronomi Festivali'ne 2,5 milyon kişi katıldı. Bugünün bülteni QNB Finansbank ile birlikte ulaşıyor. Fotoğraf: Sky News
24/09/20227 minutes 6 seconds
Episode Artwork

Ayvalık'ta Festival Havası #5: Ceylan Özgün Özçelik | Cadı Üçlemesi 15+ ve deneysel belgesel sinema

Ayvalık Uluslararası Film Festivali'nin Türkiye'den Filmler bölümünde gösterilen Cadı Üçlemesi 15+'nın yönetmeni Ceylan Özgün Özçelik'le, sinemanın bürokratik engelleri ve deneysel belgesel sinema üzerine konuştuk.
23/09/202218 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Aposto Altı Otuz | 23 Eylül Cuma - Takas, Veda, İsyan

Günaydın. Dolar/TL'de tarihi zirve. Peşin ödemeyle TOKİ'den ev ve iş yeri satın alan vatandaşlara %25 peşin ödeme indirimi. Türkiye'nin arabuluculuğuyla Rusya ve Ukrayna arasında savaş esiri takası. Bugünün bülteni Koçtaş destekleriyle ulaşıyor.
23/09/20227 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Ayvalık'ta Festival Havası #4: Çiğdem Sezgin | Suna filmi ve sinemada kadın temsili

Ayvalık Uluslararası Film Festivali'nin Türkiye'den Filmler bölümünde gösterilen Suna'nın yönetmeni Çiğdem Sezgin'le, kadınların özgürleşme mücadelesi ve sinemada baş kaldıran kadın karakterleri konuştuk.