Winamp Logo
Aplaus – Eesti Kontserdi uudised Cover
Aplaus – Eesti Kontserdi uudised Profile

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised

Estonian, Arts, 1 seasons, 115 episodes
About
Eesti Kontserdi uudistega on eetris Lauri Aav. Ajame juttu tegijatega, käime sündmuspaikadel ja kutsume stuudiosse külalisi.
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Jõulueelsed kontserdid

Detsember on teadupärast aasta kõige kontserditihedam kuu. Seega jõuame pistelise ülevaate teha jõulukuu esimese poole sündmustest. Saatekülaliseks on dirigent Andres Kaljuste.
29/11/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 01-11-2023

01/11/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Raschèr ja Rahvusmeeskoor / U:20

Selline pisut krüptiline pealkiri saatel, mis on tutvustamas järgmise kahe nädala olulisemaid kontserte. Rahvusmeeskoor on laval legendaarse Raschér Saksofonikvartetiga, Ansambel U tähistab oma 20 aasta juubelit, ning oma esimese ühiskontserdi annavad ansamblid Estonian Voices ja Latvian Voices. Külas on Rahvusmeeskoori peadirigent Mikk Üleoja ja lavastaja Mart Kangro. Saatejuht on Lauri Aav.
18/10/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Rein Rannapi juubel

1953. aastal sündinud poistest klassikaaslased Tõnu Kaljuste, Andres Mustonen, Paul Mägi, Madis Kolk ja Rein Rannap on olulise märgi jätnud meie muusikaellu. Tänavu sügisel on nad kõik järjekorras oma juubeleid tähistamas. Rein Rannap tuleb kontsertidega "Minu Muusika" kus laval orkester ja koorid, kokku 100 muusikut, Kristjan Järvi kõike dirigeerimas. Rein Rannap on saatekülaliseks, aga räägime ka Johan Johanssoni "Droonimissast". Saatejuht on Lauri Aav.
04/10/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Sevilla habemeajaja ja Festival TubIN

Oleme erakorraliselt eetris tihedama graafikuga kui tavaliselt ja põhjuse selleks annab kontserditihe nädalavahetus. Ain Anger koos sõpradega toob lavale kompaktse versiooni Rossini ooperist pealkirjaga "Mängime Sevilla habemeajajat". Tartus ja ka Tallinnas sisustab nädalavahetust festival TubIN. Saatekülalised on Ain Anger ja lavastaja Kaili Viidas. Saatejuht on Lauri Aav.
27/09/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Mahleri teine

Eesti Kontserdi hooaja alguse vaieldamatuks suursündmuseks on Mahleri teise sümfoonia suurejooneline ettekanne Tallinnas ja Pärnus. Saatekülaliseks on maestro Neeme Järvi. Saate paneb kokku Lauri Aav.
20/09/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Uus kontserdihooaeg

Sel nädalal saab alguse Eesti Kontserdi uus kontserdihooaeg. Räägime avakontsertidest nii Tartus, kui ka Tallinnas Jõhvi ja Pärnus. Külas on Eesti Kontserdi juht Kertu Orro, meenutame festivale täis suve ja räägime mis kontserdimaailmas ees ootamas. Saadet juhib Lauri Aav.
06/09/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Festival "Kratt"

"Aplaus" jätkab, pärast lühikest suvepuhkust. Täna ei räägi me veel algavast hooajast, vaid keskendume just praegu toimuvale noorte muusikafestivalile Kratt. Saates räägivad festivali algatajad ja korraldajad Siiri Siimer ning Aet Bergmann, ning klarnetist ja helilooja Selvadore Rähni, kes on festivalil lapsevanemana kuid tegelikult Islandi ühe muusikakooli direktor. Saadet juhib Lauri Aav.
23/08/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised

26/07/20230
Episode Artwork

Aplaus — Eesti Kontserdi uudised: Saaremaa ooperipäevad I

Eesti Kontserdi suve suurim festival "Saaremaa ooperipäevad" läheneb vääramatu kiirusega. Tänavuseks küalisteatriks Maria Bieșu nimeline Moldova Rahvusooper ja ballett. Räägime Moldova Rahvusooperist teatri peakunstniku Iurie Mateiga Saaremaale toodavatest lavastustest ja teatrikunstniku tööst. Saadet juhib Lauri Aav.
12/07/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: aplaus-eesti-kontserdi-uudised_2023-06-28

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: aplaus-eesti-kontserdi-uudised_2023-06-28
28/06/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Haapsalu Valgete Ööde Festival

Homme, 15. juunil algava festivali suurim sündmus on kahtlemata reede õhtul Piiskopilinnuse hoovis toimuv suurkontsert, kus laval Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Eesti Rahvusmeeskoor. Dirigendiks Neeme Järvi, kelle jaoks on see elu esimene kord Haapsalus kontserti anda. Kõigest sellest räägime Maestro Järviga, kes on tänase saate külaline. Saadet juhib Lauri Aav.
14/06/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Komorebi

ERSO on pikemal tuuril Suurbritannias, kohe suundub sinna ka Eesti Rahvusmeeskoor, seega kodus on külas välisesinejad. Trio Peltomaa-Fraanje-Perkola toob neljapäevasel Öökontserdil Estonia kontserdisaalis publikuni keskaegsetest meloodiatest inspireeritud unenäolised helimaastikud, saatjaks klaver, keskaegne harf, viola da gamba ja näpuotsaga elektroonikat. Lood uuelt albumilt pealkirjaga Komorebi. Külas on trio juht Aino Peltomaa. Saadet juhib Lauri Aav.
17/05/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 03-05-2023

03/05/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Nädalalõpp Eesti Kontserdis

Seekord jõuame rääkida ainult lähemate päevade kontsertidest, sest nädalalõpp on tihe ja mitmekesine. Klaveriduo Johan-Randvere - Justas Šervenikas annab kaks kontserti kavaga, mis pühendatud Sergei Rahmaninovile. ERSO ees on solistiks viiuldaja Hugo Ticciati, dirigendiks Andres Kaljuste, veebruaris toimunud menukas ETV lastelaulude kontsert „Telepoiss“ tuleb Lapäeval kordamisele. Saatekülalised on Johan Randvere ja Hugo Ticciati. Saatejuht on Lauri Aav.
19/04/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Verdi Reekviem

Ülestõusmisnädala saates pole põhjust rääkida palju muust kui just sellega seonduvatest kontsertidest. Verdi Reekviemi suursugused ja ülisuure koosseisuga ettekanded Pärnus, Tallinnas ja Tartus. Külas on nende kontsertide dirigent Risto Joost. Saadet juhib Lauri Aav.
05/04/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Kontserdid märtsi lõpus

Eesti Rahvusmeeskooril seisavad ees kannatusaja kontserdid pealkirjaga Stabat Mater, Kalle Randalu tuleb soolokontserdiga, kus kavas Beethoveni kolm monumentaalset klaverisonaati. Saatekülalisteks on Kalle Randalu ja Eesti Rahvusmeeskoori peadirigent Mikk Üleoja. Saate paneb kokku Lauri Aav.
22/03/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Estonian Voices, Vaiko Eplik ja Eliit

Estonian Voices, Vaiko Eplik ja Eliit. See ühine kontsert on osalistel juba pikki aastaid mõtteis mõlkunud unistus. Epliku ja Eliidi tuntuimad lood saavad seni kuulmata vokaaltausta elavas ja elusas esituses. Lisaks on Estonian Voicesil plaanis omanägemuslikud a cappella versioonid Epliku lugudest. Saatekülaliseks Vaiko Eplik. Veel räägime Monteverdi "kadunud ooperi" taastamisest, mis nüüd Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Floridante barokkorkestri ettekandel publikuni jõuab, samuti Annely Peebo soolokontsertidest. Saadet juhib Lauri Aav.
08/03/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Märtsikuu kontserdid

Et veebruari lõpp on kontsertide poolest pisut hõredam, teeme ettevaate märtsis toimuvale. Estonian Voices, Vaiko Eplik ja Eliit liituvad kolmeks ühiseks suurkontserdiks, Annely Peebo tuleb Mustlaslauludega, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Floridante barokkorkester toovad lavale Monteverdi taastatud ooperi "Ariadne". Sellest räägivad täpsemalt ooperi taastaja ja dirigent Andrew Lawrence-King ning Floridante juht Saale Fischer. Saadet juhib Lauri Aav.
22/02/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Veebruarikuu kontserdid

Räägime mitmetest veebruari esimesel poolel asetleidvatest kontsertidest ja peatume pikemalt ETV lastelaulude kontserdil pealkirjaga "Telepoiss". Külas on "Telepoisi" idee autor, laulja Kelli Uustani. Saadet juhib Lauri Aav.
08/02/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: MustonenFest 2023

Räägime homme algavast festivalist, mis Andres Mustoneni visioone järgides toob 34. korda järjest Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Laulasmaal lavale ajastu närvi tunnetavaid kõnekaid kontserte. Andres Mustonen on ka saatekülaliseks. Saadet juhib Lauri Aav.
25/01/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: The King’s Singers

Aasta algab mainekaima briti vokaalseksteti külaskäiguga, kes toob seekord kaasa oma uusima kava “Northern Light”. Aga räägime ka Mustonenfestist ja saatekülaliseks on Kristjan Randalu. Saadet juhib Lauri Aav.
11/01/20230
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Aasta lõpp Eesti Kontserdis

Alates tänasest kuni 1. jaanuari Uusaastakontserdini on ees ootamas veel 11 suurepärast muusikasündmust. Teeme neist ülevaate. Külas on Hans Christian Aavik. Saadet juhib Lauri Aav. Meeleolukat aastavahetust!
28/12/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Detsembrikuu kontserdikalender

Teeme kokkuvõtte lõppevast aastast ja räägime kontserdipiletitest, mis võiksid olla iga korraliku Jõuluvana kingikotis. Külas on Eesti Kontserdi juht Kertu Orro ja Vaiko Eplik. Saadet juhib Lauri Aav.
14/12/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Pärnu Kontserdimaja 20

Detsembrikuu algus toob meieni suure hulga põnevaid kontserte, millest püüame ülevaate teha. Pärnu Kontserdimaja juubelikontsert, maailma kontserdilavade oodatuimaid pianiste Sir Andras Schiff, Ivo Linna ja Tallinna Politseiorkestri Big Band, Ansambel Rüüt ja Sander Mölder, Sümfooniline Duke Ellington Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja New Wind Orchestra ühisel ettekandel. Saatekülalisteks on Sten Lassmann ja Sander Mölder. Saadet juhib Lauri Aav.
30/11/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Keelpillifookus

Eesti Kontserdi selle hooaja uudis. Mitte küll festival, vaid nädalavahetus viie kontserdiga, kus solistideks rahvusvaheliselt tunnustatud keelpillimängijad. Idee räägib täpsemalt lahti Keelpillifookuse produtsent Tuuli Metsoja. Lisaks räägime paari sõnaga, mis toimus Kiek in de Kökis laupäeval 12. novembril 50 aastat tagasi ja mis saab seal toimuma seekord. Saadet juhib Lauri Aav.
02/11/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Festival KLAVER

Keskendume saates reede õhtul algavale Rahvusvahelisele pianistide festivalile KLAVER. Külas on festivali kunstiline juht Sten Lassmann. Saadet juhib Lauri Aav.
19/10/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Lapseks olemise rõõm

Tartus lõppes just palju kiitust saanud festival “TubIN”, Tallinnas on nädala pärast algamas pika ajalooga festival “KLAVER”. Sinna vahele mahuvad aga sel nädalavahetusel vahvad perekontserdid “Lapseks olemise rõõm”. Käisime konstertide proove kuulamas ja rääkisime asjaosalistega – Politseiorkestri dirigent Riivo Jõgi ja kontserdi erikülaline Stefan! Saatejuht on Lauri Aav.
12/10/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Baltic Sea Philharmonic

Kristjan Järvi toob täna õhtul Estonia kontserdisaali lavale oma orkestri pärast edukaid kontserte Saksamaal. Kristjan ise on ka saatekülaliseks.
21/09/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: "Kratt"

Suvine festvalide hooaeg on suuremalt jaolt lõppenud, uus hooaeg pole veel alanud. Siiski on just nüüd ja praegu toimumas palju olulist. Laste ja noorte muusikafestival “Kratt” sel nädalavahetusel ning Eesti Festivaliorkestri kontsert järgmisel teisipäeval, dirigendiks Paavo Järvi. Saadet juhib Lauri Aav.
24/08/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Saaremaa Ooperipäevad

Aplaus läheb eetrisse Kuressaarest, otse Saaremaa Ooperipäevade epitsentrist. Saatejuht on Lauri Aav.
20/07/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Haapsalu Valgete Ööde festival

Räägime romantilisest muusikast ja suvituslinna atmosfäärist inspiratsiooni ammutavast festivalist, mis toob 30. juulist 3. juulini publikuni eesti kutseliste muusikute paremiku ning külalised Lätist – tippsegakoori Latvija ja „klassikalise muusika huligaanideks“ tituleeritud Dagamba. Külas on festivalil Tallinna Kammerorkestri solistina üles astuv tšellist Marcel Johannes Kits. Saadet juhib Lauri Aav.
29/06/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Jüri Alperten 65

Neljapäeval Pärnu kontserdimajas toimuvast Jüri Alperteni mälestuskontserdist räägime kontserdi solisti ja Jüri klassivenna, pianist Kalle Randaluga. Lisaks põgus ülevaade suvel ees ootavatest festivalidest. Saatejuht on Lauri Aav.
15/06/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Saaremaa Ooperpäevad

Kontserdihooaeg on nüüdseks lõppenud ja jätkame suvefestivalide tutvustamisega. Seekord peateemaks Saaremaa Ooperpäevad, mille külalisteatriks tänavu Sileesia Ooperiteater Bytomis, saatekülaliseks lavastja Michal Znaniecki. Saatejuht on Lauri Aav.
01/06/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Haapsalu Valgete Ööde Festival

Et kevadine kontserdihooaeg on sisuliselt otsa saamas räägime suvistest festivalidest. Tänases saates on teemaks muusikasündmus, mis siiani kandis nimetust Haapsalu Tšaikovski Festival, kuid on nüüd ja edaspidi Haapsalu Valgete Ööde festival. Külas on festivali produtsent Tuuli Metsoja. Saadet juhib Lauri Aav.
18/05/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Pärnu Ooperipäevad

Märtsi keskel toimus Pärnu kontserdimajas tänavuste Pärnu Ooperipäevade esitlus, kus osalesid sellesuvise festivali külalised Poola Kuninglikust Ooperist. Räägime teatri meediajuhi Wojciech Parchemiga teatrist ja saabuvast festivalist. Lisaks teeme ülevaate lähimate päevade kontsertidest. Saatejuht on Lauri Aav.
04/05/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Kammerorkester “Kiievi solistid”

Ukraina juhtiva kammerorkestri Kiievi Solistid lugu on erakordne. Nende kontsertreis Itaalias algas 23. veebruaril, päev enne Ukraina sõda. Koju tagasi nad enam ei pääsenud ning muusikud pole sellest alates oma lähedasi näinud. Nii on orkester otsekui kodutuna reisinud mööda Euroopa kontserdilavu, jutustades läbi muusika oma kodumaa lugu. Alates 24 aprillist annavad nad Eestis 5 kontserti. Saates saavad sõna orkestri kunstiline juht Anatoli Vassõlkivskõi ning nende Euroopa tuuri üks initsiaatoreid, dirigent Erki Pehk. Saadet juhib Lauri Aav.
20/04/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Kaks vaadet Bachile

Tänavuses kevadhooajas moodustavad omaette suuruse Johann Sebastian Bachi loominguga seotud kontserdid. Saates on külas jazzkitarrist Jaak Sooäär, kes oma juubelil käib ära “Bachiga kosmoses” ning Saale Fischer, kes räägib imaginaarsest Bachi viiendast ja kaotsi läinud passioonist, mis tuleb ettekandele Helsingi Barokkorkesteri ja Budapesti Purcell koori poolt. Saadet juhib Lauri Aav.
06/04/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Kontsertide tulv märtsi viimastel päevadel

Tänasesse saatesse mahub ainult osa kõigest sellest, mis märtsi lõpul publikut ees ootamas: Pärnu Ooperipäevade esitluskontsert, Triinu Piirsalu Klassikatähtede auhinnakontserdid, Marianne Leiburi Öökontsert, Jüri Reinvere uue teose esiettekanne ERSOga, Rahvusmeeskoori kava Tenebrae, kus kõrvuti Carlos Gesualdo ja Pärt Uusbergi koorimuusika. Saatekülalisteks on Triinu Piirsalu, Mikk Üleoja ja Pärt Uusberg. Saatejuht Lauri Aav.
23/03/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: B4CH neli klaverit

B4CH neli klaverit. See on 17. märtsil ees ootav kontsert, kus tulevad nelja pianisti ja Tallinna Kammerorkestri esituses ettekandele kõik Bachi kahe, kolme ja nelja klaveri kontserdid. Kontserdist räägivad kaks pianisti neljast - Sten Lassmann ja Sten Heinoja. Saadet juhib Lauri Aav.
09/03/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Märtsikuu esimese poole kontserdid

Märtsikuu esimese poole kontserdid.. on seekordses saates vaatluse all: Tim Kliphuis Trio ja Tallinna Kammerorkester kavaga Astor Piazolla 101, Inglismaa-Austraalia pianist Stephen Hough oma soolokavaga ning Valter Soosalu harpejjil koos Estonian Cello Enesmblega, kus osaleb ka saatekülaline, tšellist Andreas Lend. Saatejuht on Lauri Aav.
23/02/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Lähimate päevade kontserdid

Seekord on nii, et kaugemale vaatamiseks pole aega. Räägime kontsertidest, mis kohe nüüd - täna, homme. Külas on Mingo Rajandi ja Pärnu linnaorkestri peadirigent Kaspar Mänd. Saadet juhib Lauri Aav.
09/02/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: MustonenFest 2022

Et neljapäeval algab järjekordne MustonenFest on külas Andres Mustonen isiklikult. Räägime Eesti ühest vanimast festivalist ning külalistest. Lisaks viiuldaja Vadim Repinile astub festivalil publiku ette ukraina tipp-pianist Aleksei Botvinov, itaalia mainekas barokkorkester I Virtuosi Italiani ja Läti õigeusu kiriku meeskoor. Saadet juhib Lauri Aav.
26/01/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Külas Kristjan Randalu ja Trygve Seim

Aasta esimeses saates teeme lühiülevaate jaanuari kontsertidest. Külas on Kristjan Randalu, kes omakorda rääkis Saksamaal oma ansamblikaaslase Trygve Seimiga. Peatume pikemalt nende ühisel kontserdil Trygve Seim Quartet “Helsinki songs”. Saadet juhib Lauri Aav.
12/01/20220
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Aastalõpp ja Rita Ray

Aasta viimases saates teeme lühiülevaate detsembri lõpu arvukatest kontsertidest, külas on Rita Ray. Saadet juhib Lauri Aav.
15/12/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Ellerhein 70, Vox Clamantis 25

Kaks juubilari, üks juubelikontsert. Külas on Ellerheina peadirigent Ingrid Kõrvits ja Vox Clamantise juht Jaan-Eik Tulve. Saadet juhib Lauri Aav.
01/12/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Maailmakuulus tenor Jose Cura on Eestis ja annab koos ERSOga kaks konsterti

Maailmakuulus tenor Jose Cura on Eestis ja annab koos ERSOga kaks konsterti: neljapäeval Pärnus, Reedel Tallinnas. Jose Cura on ka tänase saate külaline. Saadet juhib Lauri Aav.
17/11/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Alice Sara Ott ja digiajastu klassikakontsert

Kontserdid toimuvad! Ja veel millised! Alates homsest annab Eesti erinevais paigus 4 kontserti unikaalse kõlaga Vene Sarveorkester. Hortus Musicus teeb kummarduse Josquin des Prez’le. Saatekülaliseks on Jaapani-Saksa juurtega pianist Alice Sara Ott, kes annab soolokontserdi Tallinnas 13. novembril. Saadet juhib Lauri Aav.
03/11/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Tallinn A Cappella Festival

22.–25. oktoobrini kõlab Tallinnas vaimustav vokaalmuusika, esimesel Tallinn A Cappella festivalil astub publiku ette neli maailma tippvokaalansamblit. Eesti Kontserdi uue festivali kunstiline juht on ansambel Estonian Voices. Saatekülaliseks on Kadri Voorand. Saadet juhib Lauri Aav.
20/10/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised: Eesti Kontserdi juubelinädal

On Eesti Kontserdi juubelikontsertide nädal. Tänavu kaks korda edasi lükatud pidulikud juubelikontserdid “Eesti Kontsert 80” tulevad neljapäeval Pärnus ning reedel Tallinnas. Käisime eile proovide ajal lava taga ja rääkisime kontsertide kolme dirigendiga. Sõna saavad Risto Joost, Mikk Üleoja ja Andres Mustonen. Saatejuht on Lauri Aav.
06/10/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised

Räägime nagu ikka Eesti kontserdi lähematest ja kaugematest plaanidest ning täna ehk enamgi kui tavaliselt sellest, mis kultuurivaldkonnas laiemalt toimumas. Külas on Eesti Kontserdi juht Kertu Orro ja kommunikatsioonijuht Andri Maimets, kel seisab ees koos teiste kultuurivaldkonna juhtidega kohtumine Riigikoguga teemal: Eesti kultuuri(tööstuse) hetkeseisust, strateegilistest arengusuundadest ning koostöövajadustest. Muusikast räägime muidugi ka! Saadet juhib Lauri Aav.
22/09/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 08-09-2021

Räägime hooaja avakontsertidest ning saatekülalisel, avakontsertide dirigendil Risto Joostil on nii häid kui halbu uudiseid. Keskendume headele! Saadet juhib Lauri Aav.
08/09/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2021-07-13

Saates räägime mõistagi Saaremaa Ooperipäevadest, külas on Arne Mikk. Saadet juhib Lauri Aav.
13/07/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2021-06-29

Juttu tuleb juulikuistest suvefestivalidest: Haapsalu Tšaikovski festival, Seitsme linna muusika, In Horto Regis. Uustulnukana alustab festival O/Padise, mille raames toimuvast kontserdist RockBarock räägime Valter Soosaluga. Saaremaa Ooperipäevad on aga juba järgmise saate peateemaks. Saadet juhib Lauri Aav.
29/06/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2021-06-15

Nii veider ja imelik! Pikka aega ei olnud kohe mitte midagi ja nüüd äkki on kõik jälle peaaegu nagu vanasti. Vähemalt see mis kontserttegevust puudutab. Lähipäevadel on tulemas kontserdid, mis talvel piirangute tõttu olemata jäid. Kadri Voorand Chamber Ensemble kontserdid Jõhvis ja Pärnus ning Sven Grünbergi “Hingus 2021” Tallinnas. Külas on Hinguse kontserdi idee autor Taavi Kerikmäe, kes aitab lahti muukida “Grünbergi koodi”. Saadet juhib Lauri Aav.
15/06/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2021-05-18

Kontserdielu piirangud, aga tegelikult nende piirangute leevendamine on viinud sinnani, et Eesti Kontsert pikendab oma tänavust kontserdihooaega, ning juunikuu tuleb sündmusterikkam kui varasematel aastatel. Räägime Eesti Kontserdi juhi Kertu Orroga saabuvatest kontsertidest, koostööst muusikavaldkonnas aga ka näiteks Kaitseväe orkestrist. Saadet juhib Lauri Aav.
18/05/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2021-05-04

Saadet juhib Lauri Aav.
04/05/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2021-04-20

Kontserdielu on pausil, kuid just sellest tingitud ümberkorraldused ning erinevate tulevikustsenaariumide väljatöötamised hoiavad muusikaelu korraldajaid pidevalt töös. Räägime Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuhi Andri Maimetsaga Eesti Kontserdi pidevast proaktiivsest suhtlemisest nii Terviseameti kui valitsusringkondadega, et piirangute lõppedes kontserdielu võimalikult kiirelt taastuks. Saadet juhib Lauri Aav.
20/04/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2021-04-06

Tuleb täiesti teistsugune saade ja kontserdielu ajutise puudumise tõttu on teemaks Kodukontserdid! Kontserdid, mis salvestatud Estonia konttserdisaalis ja järelkuulatavad nüüd Eesti Kontserdi FB lehel. Saatejuht Lauri Aav tegi kontsertidest valiku ja taustaks jutukatked kunagi saates kõlanud intervjuudest. Retrospektiivse galerii külalisteks Martin Kuuskmann, Kristjan Randalu, Teet Kask, Sten Lassmann, Sten Heinoja ja Sven Grünberg.
06/04/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2021-03-23

Eesti Kontsert on pausil kuni 11 aprillini. Seetõttu räägime kontsertide ümberpaigutumisest aprilli teise poolde ning juunikuusse. Eesti Kontserdi loomenõukogu juht Toomas Velmet räägib Eesti Kontserdi juubelikontserdist, mille toimumist ootame mai viimastel päevadel. Saadet juhib Lauri Aav.
23/03/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2021-03-09

Praeguses viiruslikus olukorras on palju segast, kuid üks on selge - märtsikuus on Eesti Kontsert pausil. Täpselt sama, mis aasta tagasi, täpselt sama, mis kõigil teistel kultuurikorraldajatel. Vaatleme märtsis ära jäänud kontserte ja pakume välja neile esialgu leitud uued kuupäevad. Tegeleme ennustamisega, loodame, et mõistate! Saadet juhib Lauri Aav.
09/03/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2021-02-23

Märtsi alul jõuab esmakordselt kontserdilaval publikuni Sven Grünbergi legendaarse plaadi “Hingus” materjal, seekord Eesti elektroonilise muusika seltsi ansambli esituses. Sven räägib plaadi salvestusloost 1980. aastal Moskvas ja Tallinnas. Korraks astub saatest läbi ka Kadri Voorand, kelle kontsert Tallinnas juba olnud, kuid ees ootavad kontsedid Pärnus ja Jõhvis. Saadet juhib Lauri Aav.
23/02/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2021-02-09

Täna on hoopis teistmoodi saade - 4. veebruaril täitus Eesti Kontserdil 80 tegevusaastat. Õnnitleme juubilari ning teeme tagasivaate aastakümnete taha koos prof. Toomas Velmetiga ja räägime tänasest päevast EK juhatuse liikme Kertu Orroga. Saadet juhib Lauri Aav.
09/02/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2021-01-26

Tuleb tunnistada, et tegeleme ennustamisega - millised kontserdid saavad kahe järgmise nädala jooksul toimuma, millised langevad kehtestatud piirangute ohvriks? Üsna kindel paistab aga olema nädala lõpul Vanemuise kontserdimajas toimuv Veljo Tormise “Eesti ballaadide” suurejooneline ettekanne. Sellest räägib dirigent Risto Joost. Saadet juhib Lauri Aav.
26/01/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2021-01-12

Algab Eesti Kontserdi juubliaasta – 4. veebruaril saab Eesti suurim kontserdikorraldaja 80 aastaseks. Teeme ülevaate kevadhooajast ja külas on Johann Randvere, kel teisel katsel Estonia kontserdisaalis tulemas novembris ära jäänud soolokontsert. Saadet juhib Lauri Aav.
12/01/20210
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-12-15

Viimane saade sel kummalisel muusika-aastal 2020. Teadmata isegi lähipäevade olukorda, räägime siiski lootusrikkalt kontsertidest detsembrikuu teisel poolel kuni aasta lõpuni. Tegelikult isegi järgmise aasta esimese jaanuarini. Külas on helilooja Tõnu Kõrvits ja dirigent Kristjan Järvi. Saadet juhib Lauri Aav.
15/12/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-12-01

Detsembrikuu esimese poole kontserdid on teie ees, sealhulgas orkester Kremerata Baltica ning Gidon Kremer isiklikult, kel Kontsert juba sel laupäeval. Saatekülalisteks on Tallinn Accordion Trio liikmed: Momir Novaković, Henri Zibo, Mikk Langeproon. Saadet juhib Lauri Aav.
01/12/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-11-17

Klassikatähed 2020 kauaoodatud Galakontsert koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja konkursi esikolmikuga seisab ees sel reedel Estonia kontserdisaalis. Urmas Sisask tähistab oma 60 aasta juubelit kontsertidega Tallinnas ja Pärnus. Saates on külas Martin Kuuskmann ja Kristjan Randalu, kes toovad publikuni oma, pisut džässiliku versiooni Schuberti vokaaltsüklist “Talvine teekond”. Saadet juhib Lauri Aav.
17/11/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-11-03

Festival KLAVER2020 on edukalt ajalooks saanud, aga klaverikontserdid jätkuvad. Külas on pianist Johan Randvere, kel ees sooloõhtud Pärnu kontserdimajas ja Estonia kontserdisaalis. Saadet juhib Lauri Aav.
03/11/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-10-20

Saadet juhib Lauri Aav.
20/10/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-10-06

XII rahvusvaheline festival KLAVER on tänase ja tõenäoliselt ka järgmise saate peateemaks. KLAVER vallutab Estonia kontserdisaali 16.-23. oktoobrini. Täna on saatekülaliseks Rein Rannap, kes esitleb festivali erikülalisena oma uut plaati “Ever and forever”. Saadet juhib Lauri Aav.
06/10/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-09-22

Sel nädalal avab Eesti Kontsert oma 79 kontserdihooaja kahe järjestikuse avakontserdiga neljapäeval ja reedel. Et eelmises saates oli külas Tormise muusikalavastuse “Ringlemisi” lavastaja Teet Kask, on täna külaliseks teise kontserdi dirigent Andres Mustonen. Saate salvestuse jooksul tulid ilmseks kontserdikavas toimunud dramaatilised muudatused… Saadet juhib Lauri Aav.
22/09/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-09-15

Uus kontserdihooaeg on algamas ja nii on juba sel nädalal ees ootamas põnevad kontserdid pea iga päev. Hooaja avakontserte on tänavu kaks. Tänases saates räägime neist esimesest – Veljo Tormise juubelile pühendatud muusikalavastusest “Ringlemisi”. Külaliseks on selle lavastaja Teet Kask. Saadet juhib Lauri Aav.
15/09/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-08-18

Sügishooaeg on ukse ees, kuid täna räägime veel augustikuistest kontsertidest: “Serenaad ja Merelaulud” Haapsalus, “Arvo Pärt 85 ja Gia Kantšeli 85 “ Nigulistes ning Eesti Kontserdi lava ´”Klassika@Kai” TMW raames. Saatekülaliseks on Tõnu Kaljuste. Saadet juhib Lauri Aav.
18/08/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-07-14

14/07/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-06-30

Pärast ligemale kolm kuud kestnud pausi algavad Eesti Kontserdi korraldatud kontserdid alates 1 juulist. Kontserte tuleb palju, nii Tallinnas kui Ida-Virumaal, räägimegi nendest. Lisaks uudisena augusti alul toimuv suursündmus, saatekülaliseks ansambli Metsatöll juhtfiguur Lauri Õunapuu. Saadet juhib Lauri Aav.
30/06/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-06-09

Vaheaeg on läbi palume saali! Ehk nagu meie eilne pressiteade ütles: “Pärast kolm kuud kestnud pausi avab Eesti Kontsert esmaspäeval, 8. juunil jälle kontserdimajade uksed ning algab suvekontsertide piletimüük. Tavapärasest erinevas suvekavas on uus kammermuusikasari Tallinnas, siseturismile kutsuvad kontserdid Ida-Virumaal ning erilised kontserdiõhtud Kuressaares ja Haapsalus pühendusega Saaremaa ooperipäevade ja Tšaikovski festivali austajatele.” Sellest kõigest räägimegi. Saadet juhib Lauri Aav.
09/06/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-05-19

Eriolukord on läbi ja põhjust mõelda suvel eesseisvatele kontsertidele. Muusikasuvi 2020 tuleb kindlasti teistsugune kui paljud varasemad suved, kuid praegu paistab, et siiski palju sisukam, kui veel aprilli keskpaigas kartsime. Suvistest kontsertidest räägivad Eesti Kontserdi juht Kertu Orro ja Jõhvi kontserdimaja juht Piia Tamm. Saadet juhib Lauri Aav.
19/05/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-05-05

Tänane saade on otsekui “klaveri-eri”. Joel Remmeli Trio kontsert “Jazzkovsky”, kus kavas Tšaikovski “Lastealbumi” dzässilikud töötlused nihkub juunikuust septembrisse. Rein Rannap kolib oma uue plaadi “Ikka ja alati” esitluskontsertidega aprillist oktoobrisse. Joel Remmel ja Rein Rannap on saatekülalised. Saadet juhib Lauri Aav.
05/05/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-04-21

Olukorras, kus lähema aja kontsertidest pole suurt miskit rääkida, ei ole elu Eesti Kontserdis sugugi peatunud, käib tästuuridel järgmise hooaja ettevalmistus. Saatejuht Lauri Aav räägib Eesti Kontserdi produtsendi Heili-Vaus Tammega, kes osales läinud nädalal London Performing Academy of Music - Opera Co-Pro rahvusvahelisel veebikonverentsil, mis keskendus muushulgas muusikat ja tehnoloogiat ühendavatel projektidel. Marko Veisson räägib ansambli Puuluup kogemustest koolikontsertide andmisel.
21/04/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-04-07

29. märtsil lahkus meie hulgast muusikaelu suurkuju helilooja Krzystof Penderecki. Nii ei ole tänane saade mitte niivõrd uudistesaade, kuivõrd austusavaldus heliloojale, kel ka Eestiga olid väga pikaajalised soojad ja loomingulised suhted. Saatejuht Lauri Aav käis külas Andres Mustonenil, Penderecki kauaaegsel sõbral ja koostööpartneril.
07/04/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-03-24

Karantiin on surunud muusikaelu kontserdilavaldelt digitaalmaailma. Räägime koos Eesti Kontserdi juhi Kertu Orroga kontserdiorganisatsiooni kohandumisvõimekusest praeguses olukorras, tulevikuplaanidest ja kuulutame juba välja praegu ärajäänud kontsertide uued kuupäevad. Saadet juhib Lauri Aav.
24/03/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-03-10

Sel nädalavahetusel annab Tallinnas ja Tartus kaks kontserti souli ja džässidiiva Madeline Bell koos Concertgebouw Jazz Orchestraga. Madeline teeb kontsertidega kummarduse oma kunagistele lavapartneritele Ray Charlesile ja Stevie Wonderile. Saate teises pooles räägime Entel tenteli 50 aasta juubelist ja külas on kunagine laululaps Kadri Hunt. Saatejuht on Lauri Aav.
10/03/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-02-25

Läinud nädalal sai alguse noorte telekonkurss Klassikatähed 2020. Käisime avasaate salvestusel ETV-s ning rääkisime saatejuht Johan Randvere ja Klassikatähtede muusikatoimetaja Timo Steineriga. Saatejuht on Lauri Aav.
25/02/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-02-11

Tänane saade on otsekui löökpilli-eri! Juttu tuleb klassikamaailma suurimast löökpillistaarist Evelyn Glenniest, kes jõuab seekord Eestisse koos Šoti eksperimentaaltrioga HLK. Saatekülaliseks Reigo Ahven, kes jutustab, mida lapsed läbi trummimängu tegelikult õpivad. Saatejuht on Lauri Aav.
11/02/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-01-28

Algamas on aasta esimene suurem festival - traditsiooniline MustonenFest. Otse loomulikult on saate külaliseks Andres Mustonen ise, kes täpsemalt kõigest ülevaate annab. Saatejuht on Lauri Aav.
28/01/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2020-01-14

Aasta esimeses Apalusis on paslik teha tagasivaade lõppenud kontserdiaastale, räägime Eesti Kontserdi juhi Kertu Orroga ja teeme linnulennulise ülevaate alanud kevad-talvise hooaja märgilisematest kontsertidest. Saadet juhib Lauri Aav.
14/01/20200
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-12-17

Eesti Kontserdi Aplaus, kuulajate ees viimast korda 2019 aastal. Seega keskendume aasta viimastele kontsertidele enne ja pärast jõule ning saatekülaliseks on Valter Soosalu, kes räägib 27. detsembril Alexela kontserdimajas toimuvast suurkontserdist “Inspereeritud Tüürist”, kus laval Põhja konn, Estonian Cello Ensemble, Vox Clamantis jpt. Saadet juhib Lauri Aav.
17/12/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-12-03

Aplaus on jõudnud järjega detsembri, kui aasta tihedaima kontserdieluga kuu sündmuste juurde. Külas on Hanna-Liina Võsa, kes räägib “Pühademuuskalist”, kus ta ise laval koos Heldur-Harry Põlda ja endanimelise muusikalikooli kasvandikega. Saatejuht on Lauri Aav.
03/12/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-11-19

19/11/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-11-05

05/11/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-10-22

22/10/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-10-08

08/10/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-07-23

23/07/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-07-16

16/07/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-06-25

25/06/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-06-11

11/06/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-05-28

28/05/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-05-14

14/05/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-04-23

25/04/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-04-09

09/04/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-03-12

12/03/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-02-26

26/02/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-02-12

12/02/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-01-29

29/01/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2019-01-15

15/01/20190
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2018-12-18

18/12/20180
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2018-12-04

04/12/20180
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2018-11-20

20/11/20180
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2018-11-06

06/11/20180
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2018-10-23

23/10/20180
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2018-10-09

09/10/20180
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2018-09-25

25/09/20180
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2018-09-11

11/09/20180
Episode Artwork

Aplaus – Eesti Kontserdi uudised 2018-07-17

17/07/20180