Winamp Logo
Algorütm | Geenius.ee Cover
Algorütm | Geenius.ee Profile

Algorütm | Geenius.ee

Estonian, News media, 1 season, 235 episodes, 2 days, 16 hours, 29 minutes
About
Priit Liivak, Tiit Paananen, Sergei Anikin igal nädalal arendajalt arendajale jutud.
Episode Artwork

16.05 Algorütm: Eesti keelt toetavad keeletehnoloogia lahendused [Kalle Kuusik / Tilde]

Rääkisime keeletehnoloogiast ja eesti keelt toetavatest lahendustest Tilde näitel. Külas oli Kalle Kuusik, kes varemgi Algorümi väisanud. Vaata ka meie Youtubest subtiitritega versiooni.Jaga meile enda jaoks olulisimat mõtet episoodist meie Discord kanalis: https://discord.gg/8X5JTkDxccEpisoodi veavad Priit Liivak ja Martin KappAlgorütmi toetavad Patchstack, Nortal ja Veriff
5/16/202455 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

09.05 Algorütm: Programmeerijad põllul

Uurisime, kas põllumeestele eAgronomis haldustarkvara kirjutavad arendajad ise ka põllu äärde saavad. Külas oli eAgronom CTO Andres Täht. Jällegi tõdesime, et vahel on head arenduspõhimõtted parem valik kui keeruline arhitektuur.Jaga meile enda jaoks olulisimat mõtet episoodist meie Discord kanalis: https://discord.gg/8X5JTkDxccEpisoodi veavad Priit Liivak ja Tiit PaananenAlgorütmi toetavad Patchstack, Nortal ja Veriff
5/9/20241 hour, 7 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

02.05 Algorütm: Kuidas IT tudengid tulevikuks valmistuvad?

Seekord oli Algorütmil külas Eesti IT tulevik Karlis Saarna, kes räägib erinevatest võimalustest, kuidas tema end kooli kõrvalt paremaks programmeerijaks arendab. Rääkisime nii IT haridusest, üritustel osalemisest kui ka ürituste korraldamisest.Jaga meile enda jaoks olulisimat mõtet episoodist meie Discord kanalis: https://discord.gg/8X5JTkDxccEpisoodi veavad Priit Liivak ja Tiit PaananenAlgorütmi toetavad Patchstack, Nortal ja Veriff
5/2/202449 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

25.04 Algorütm: Kaugtöö valud ja võlud aastal 2024

Seekordse episoodi jaoks oli külla kutsutud Testlio asutaja Kristel Kruustük, kes sageli räägib ja postitab kaugtööst erinevates kanalites. Pole ka ime, Testlios harrastatakse juba aastaid 100% kaugtööd. Kuulsime muuhulgas ka päris mitut põnevat lähenemist, mis kindlasti kaugtööd soosivat kultuuri ehitada aitavad.
4/25/20241 hour, 7 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

18.04 Algorütm: Supersimple annab sulle andmete avastamise supervõime

Supersimple.io ehitab lihtsasti kasutatavat andmeanalüütika platvormi, mis võimaldab hõlpsasti oma andmete kohta keerukaid küsimusi küsida. Hiljuti tõstsid Supersimple asutajad ka 2.2 miljonit dollarit ja nüüd räägib Marko Klopets, Supersimple tegevjuht ja kaasasutaja, kuidas platvorm ehitatud on ja kui tõhusad on peenhäälestatud suured keelemudelid.Jaga meile enda jaoks olulisimat mõtet episoodist meie Discord kanalis: https://discord.gg/8X5JTkDxccEpisoodi veavad Priit Liivak ja Tiit PaananenAlgorütmi toetavad Patchstack, Nortal ja Veriff
4/18/202452 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

11.04 Algorütm: Kõige kuumem valuuta on kiibi insener

Seekordne külaline, Jaan Raik on Taltech Usaldusväärsete arvutisüsteemide keskuse juht ja pikaaegne professor. Ta on pikalt tegelenud kiipide arendusega ja nüüd räägib tehtust ka Algorütmi kuulajatele. Jaga meile enda jaoks olulisimat mõtet episoodist meie Discord kanalis: https://discord.gg/8X5JTkDxccEpisoodi veavad Tiit Paananen ja Martin KappAlgorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff
4/11/20241 hour, 10 seconds
Episode Artwork

04.04 Algorütm: Kuidas on ehitatud üks sidevõrk

Seekord oli külas Telia juhtiv võrgu ja infrastruktuuri arhitekt Tarko Tikan, kellega rääkisime sidevõrkudest ja seal liikuvatest bittidest ja baitidest. Kui oled mõelnud, kuidas telepilt või gigabitine internet sinu koju jõuab, siis see episood on just sulle. Materjal on erakordselt sisutihe.Jaga meile enda jaoks olulisimat mõtet episoodist meie Discord kanalis: https://discord.gg/8X5JTkDxccEpisoodi veavad Tiit Paananen ja Martin KappAlgorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
4/4/20241 hour, 1 minute, 50 seconds
Episode Artwork

28.03 Algorütm: LiTech andmete jälgimise platvorm üllatas meid

Kutsusime külla LiTech kaasasutajad Raiko Limmarti ja Markus Põldmäe, et nad meid hariks andmete jälgitavuse tagamise teemal. Lisaks laiemale teemakäsitlusele tutvusime lähemalt ka nende platvormiga, mis üllatas meid mitmeti oma küpsusega.Jaga meile enda jaoks olulisimat mõtet episoodist meie Discord kanalis: https://discord.gg/8X5JTkDxccEpisoodi veavad Tiit Paananen ja Priit LiivakAlgorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
3/28/202457 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

21.03 Algorütm: Andmekaitse regulatsioonid, millest sa ilmselt ei tea piisavalt

Kas teadsid, et lisaks GDPR-le on Euroopa Liit juba vastu võtnud või peagi vastu võtmas mitmeid regulatsioone, mis puudutavad tarkvara arendusega seotud ettevõtteid. Risto Hübner, advokaadibüroo NordX Legal partner ja vandeadvokaat jagas meiega seda kirjut maailma, mis reguleerib andmete kaitset, küberturvalisust ja peagi ka tehisaru kasutust.Jaga meile enda jaoks olulisimat mõtet episoodist meie Discord kanalis: https://discord.gg/8X5JTkDxccEpisoodi veavad Tiit Paananen, Martin Kapp ja Priit LiivakAlgorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
3/21/20241 hour, 1 minute, 20 seconds
Episode Artwork

14.03 Algorütm: Investeerimisplatvorm, mis on disainitud lihtsaks

Lightyear on kodumaine investeerimisplatvorm, mis oma lihtsa ülesehitusega saatejuhte täitsa üllatas. Ootasime keerulisi tehnoloogiaid ja massiivset arhitektuuri, mis aitab toetada kõrget töökindlust ja suurt jõudlust vajavat finantssüsteemi. Meie külaline, Lightyear CTO, Mihkel Aamer aga rääkis, kuidas just lihtsusega parimaid tulemusi on saavutatud. Jaga meile enda jaoks olulisimat mõtet episoodist meie Discord kanalis: https://discord.gg/8X5JTkDxccEpisoodi veavad Tiit Paananen, Martin Kapp ja Priit LiivakAlgorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
3/14/202458 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

07.03 Algorütm: Coop panka on väga põhimõttekindlalt ehitatud

Külas oli Martin Kuustik, Coop Panga IT juht, kes jagas mitmeid huvitavaid mõtteid nii panga tehnoloogia tiimi juhtimise, selle kasvatamise kui ka kultuuri teemadel. Vestlus oli äärmiselt huvitav ja päris mitu mõtet jäid ka järgmiste episoodide jaoks mõtisklemiseks õhku. Jaga meile enda jaoks olulisimat mõtet episoodist meie Discord kanalis: https://discord.gg/8X5JTkDxccEpisoodi veavad Tiit Paananen, Martin Kapp ja Priit LiivakAlgorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
3/7/20241 hour, 2 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

29.02 Algorütm: Kas ka sinu Wordpress paigaldus on tegelikult auklik

Seekord oli külas Patchstack asutaja Oliver Sild, kellega rääkisime Wordpress paigalduste turvalisusest, sagedastest probleemidest ja lahendustest, millega Patchstack suures mahus Wordpress paigaldusi turvalisemaks muudab. Estonglishit mitte kannatavatel kuulajatel soovitan käesolevale episoodile läheneda ettevaatuse ja avatud meelega.Episoodi veavad Priit Liivak ja Tiit Paananen.Algorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
2/29/20241 hour, 12 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

22.02 Algorütm: Kas pilvekulusid saab vaid musta maagia ja AI abil optimeerida?

Tuleb välja, et jõudluse optimeerimisele lisaks on teisigi võtteid, kuidas pilvekulusid koomale tõmmata. Seekord rääkisime Hykell asutajatega pilvekulude optimeerimisest just FinOps vaatest ja õppisime nii mõndagi uut. Külas olid Ott Salmar ja Meelis Prett.Episoodi veavad Priit Liivak ja Tiit Paananen.Algorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
2/22/20241 hour, 19 seconds
Episode Artwork

15.02 Algorütm: Kuidas teha häid töökuulutusi?

Töökuulutused on üks väga omapärane kommunikatsiooni vorm. Justkui on väljakujunenud parimad praktikad, aga samas tagasiside tsükkel töökuulutuse toimivuse kohta reaalselt ei eksisteeri. Seekord räägime töökuulutuste ambivalentsuse teemal. Millest töökuulutuste kirjutamisel hoiduda ja mida kindlasti tasuks kirja panna?Episoodi veavad Priit Liivak, Tiit Paananen ja Martin Kapp.Algorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
2/15/20241 hour, 12 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

08.02 Algorütm: Cerebrub Hub - kõigist võib saada tarkvara testija

Millised on põhilised tegurid, miks inimesed kaaluvad ümberõpet, et saada tarkvara testijaks? Kui kaua võtab aega, et pangandusest või ka haridussektorist tulnuna leida omale uus töökoht testijana? Kuidas LinkedIn kaudu värvates võib kolmandik kandidaatidest märkamata jääda? Sellest kõigest ja rohkemast veel käis meil seekord rääkimas Andres Gavriljuk, 2023 Ajujahi finaali jõudnud Cerebrum Hub tegevjuht.Episoodi veavad Priit Liivak, Tiit Paananen ja Martin Kapp.Algorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
2/8/20241 hour, 6 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

01.02 Algorütm: Kuidas Martti Kuldma Omnivas kõik pea peale keeras

Seekord oli Algorütmis külas Omniva innovatsiooni- ja tehnoloogiajuht Martti Kuldma, kes jagas kogemusi Omniva organisatsiooni transformatsioonist. Räägitud sai ka lugusid Skype ja Pipedrive ammustest muutustest ning nende pikemast mõjust.Episoodi veavad Tiit Paananen ja Martin Kapp.Algorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
2/1/20241 hour, 1 minute, 42 seconds
Episode Artwork

11.01 Algorütm: Kas Eclipse Dataspace rikub Eesti X-Tee arhitektuuri ära

Kuluaarides sahistatakse, et Eesti X-tee asemele võib millalgi tulevikus tulla Eclipse Dataspace nimeline võrdlemisi uus tehnoloogia. Külas olid Nortali arhitekt ja GovTech guru Allan Bernard ja Digital Nation arhitekt, GovTech ekspert ja endine riigi CTO Kristo Vaher. Rääkisime nii Eclipse Dataspace tehnoloogiast üldiselt kui ka selle rakendamise riskidest ja väärtusest.Episoodi veavad Martin Kapp ja Priit Liivak.Algorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.Episoodis mainitud viited: Soovitatud videod: EDC Conceptual Overview and Architecture: https://youtu.be/IGd4oafLyAg?si=Jz_aDz0dTM-fR3weUnveiling the Dataspace Protocol: https://youtu.be/zZHqH5zN1Ac?si=vNMgY7mbJjFGX8O5X-Road Slack kanaliga liitumise juhis: https://x-road.global/communityInternational Data Spaces: https://internationaldataspaces.org/Gaia-X: https://gaia-x.eu/
1/25/202455 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

18.01 Algorütm: Kolme aasta parimad killud

Seekordne Algorütm on eetris pisut eripärasel kujul. Nimelt noppis Priit viimase kolme aasta episoodide algustest välja suure koguse head ja paremat materjali, mis loodetavasti paljudel keset külma ja pimedat talve mõnusalt tuju tõstab. Järgmine nädal oleme juba eetris oma tavapärasel kujul.Episoodis teevad nalja Tiit Paananen, Martin Kapp, Priit Liivak ja nende külalised.Algorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.Liitu ka meie Discord kanali: https://discord.gg/7Gvx8xJTBh või Facebook grupiga
1/18/202415 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

11.01 Algorütm: Mooncascade arendajad purustavad Priidu unistusi mobiilirakenduste arendusest

Seekord olid meil külas Mooncascade mobiilirakenduste arendajad Ingrid Kaasik (iOS) ja Oliver Vainumäe (Android), kellega rääkisime mobiilirakenduste arendamise trendidest ja uudistest. Juttu tuli volditavatest ekraanidest, superrakendustest kui ka tulevikuplatvormide võimalikkusest. Muuhulgas sai purustatud paar Priidu illusiooni mobiilirakenduste arendamise kohta.Episoodi veavad Tiit Paananen ja Priit Liivak.Algorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
1/11/202448 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

04.01 Algorütm: Veiko Raime, Mobi Lab kogemustest IoT projektidega

Saime Discordi kaudu soovi, et Algorütm räägiks päris maailma IoT projektidest. Kutsusime siis külla Mobi Lab tegevjuhi Veiko Raime, kes meile rääkis oma kogemustest IoT projektidega. Episoodi veavad Martin Kapp ja Priit Liivak.Algorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
1/4/20241 hour, 11 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

28.12 Algorütm: Kõigest, mis aasta jooksul jäi ütlemata

Aasta viimases episoodis kirusime erinevaid tugiteenuseid, filosofeerisime uute ärimudelite teemal, arutasime DORA meetrikate rakendamise üle ja jagasime, mis meile endile töös stressi tekitab ning kuidas me seda maandame. Muuhulgas lugesime tibusid Algorütmi statistika ja kuulajaküsitluse põhjal.Episoodi veavad Martin Kapp, Tiit Paananen ja Priit Liivak.Algorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
12/28/20231 hour, 30 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

21.12 Algorütm: Informaatikaolümpiaadidest Targo Tennisbergiga

Kas oled mõelnud, millised on Informaatikaolümpiaadide ülesanded? Tänasest episoodist saad teada. Rääkisime Targo Tennisbergiga nii Informaatikaolümpiaadidest ja pisut ka dokumendihalduse telgitagustest.Episoodi veavad Martin Kapp, Tiit Paananen ja Priit Liivak.Algorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
12/21/20231 hour, 8 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

14.12 Algorütm: CTF Tech kübervõistlustest koos Eesti parima tiimiga

Mis ettevõte on CTF Tech ja millised on nende korraldatud rahvusvahelist mõõdet omavad küberlahingud? Sellest kõigest käis Algorütmis rääkimas CTF Tech tegevjuht Kätlin Koemets ja parima Eesti tiimi esindajad Miia Isabel Anipai ja Kristjan Variksoo.Episoodi veavad Tiit Paananen ja Priit Liivak. Algorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
12/14/202354 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

07.12 Algorütm: Kubernetese klastri turvalisusest

Ja viimaks jõudsime kauaoodatud Kubernetese teise episoodini. Seekord rääkisime peamiselt Kubernetese turvalisusega seotud teemadest. On üsna selge, et ühe Kubernetese paigalduse haldamise, turvamise ja jälgimisega on tööd kohe mitmele spetsialistile. Külas oli teemat avamas Veriffi arenduskogemuse tiimi juht Siim Tiilen.Episoodi veavad Martin Kapp, Tiit Paananen ja Priit Liivak.Algorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
12/7/20231 hour, 2 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

30.11 Algorütm: Kuidas Tudengivormeli tiimil läheb

Tudengivormelist rääkisime Algorütmis viimati 2021 oktoobris. Kutsusime nad endale taas külla, et rääkida, kuidas tiimil vahepeal läinud on ja mis muutusi Tudengivormeli sari sisse on viinud. Külas olid Tudengivormeli tiimi kapten Kristjan Taimla ja isejuhtiva alamsüsteemi tiimi kapten Anna Sihvart. Tudengivormel sotsiaalmeedias:Instagram: @fsteamtallinnYoutube: @formulastudentteamtallinn8403Episoodi vedasid Priit Liivak ja Martin KappAlgorütmi toetavad Veriff, Pipedrive ja Nortal.
11/30/20231 hour, 47 seconds
Episode Artwork

23.11 Algorütm: Maailma parim Tark Sadam on Tallinnas

Tallinna Sadam sai hiljuti Global Smart Ports Summitil Hamburgis parima targa sadama tiitli. Nortal sai pärjatud parima targa sadama lahenduse pakkuja tiitliga. Kutsusime siis Algorütmi külla asjassepuutuvad ja ajasime juttu tarkadest sadamatest. Külas olid Tallinna Sadama proijektijuht Olari Tammel, Nortali poolne targa sadama projektijuht Kadri Haufe ja Nortali vanemarendaja Tarvo Toomeoja.Episoodi vedas Priit LiivakAlgorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
11/23/202353 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

16.11 Algorütm: Avokaado.io telgitagused

Seekordses episoodis lahkame Avokaado.io telgitaguseid, räägime nii ettevõtte ärimudelist kui tehnilisest lahendusest ja väljakutsetest. Üks mõnus sissevaade iduettevõttesse. Külas olid Avokaado.io tegevjuht Mariana Hagström, tootejuht Johanna Põldsam ja CTO Rainit Vildo.Episoodi veavad Priit Liivak, Tiit Paananen ja Martin KappAlgorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
11/16/20231 hour, 5 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

09.11 Algorütm: Mida kõike ühe Kubernetese keskkonna jaoks vaja on

Ühe keskkonna jaoks Kubernetese kasutamine tundub esmapilgul äärmiselt lihtne. Keerukused ilmnevad sageli alles siis kui keskkond oluliselt kasvab ja Kubernetest on tarvis toodangukõlbulikult hallata. Räägimegi kõigest, millega peaks arvestama ja mida peaks planeerima ühe kestva Kubernetese keskkonna paigaldamisel. Külas on meil Veriffi arenduskogemuse juht Siim Tiilen ja Fyma arendusjuht Kaarel Kivistik.Episoodi veavad Priit Liivak ja Martin KappAlgorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
11/8/20231 hour, 10 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

02.11 Algorütm: e-Riigi lahenduste tänapäev ja tulevik

Seekord arutasime, kuhu on liikumas maailma e-Riigid, kus selle rea peal paikneb Eesti ja millised mõjutajad suunavad lahenduste loomist suuremas pildis. Külas on teemat sisustamas Andres Raieste, kes on juba üle 10 aasta Nortalis keskendunud e-Riigi arendamisele. Episoodi veavad Priit Liivak, Martin Kapp. Algorütmi toetavad Pipedrive, Nortal ja Veriff.
11/2/20231 hour, 2 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

26.10 Algorütm: Erilahendusega GitOps tööriistad

Seekord olid Sympowerist külas Tõnis Ojandu ja Jaak Pruulmann-Vengerfeldt, kellega rääkisime GitOps lahenduste kasutamisest ja ise loomisest. Muuhulgas jõudsime tutvuda ka Renovate nimelise sõltuvuste halduse tööriistaga. Jaga oma arvamust meie Facebook grupis või Discord serveris, kas oma GitOps lahenduste ehitamine on sobiva lahenduse saamiseks vältimatu? Episoodi veavad Priit Liivak, Tiit Paananen Algorütmi toetavad Nortal, Pipedrive ja Veriff.
10/26/20231 hour, 2 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

19.10 Algorütm: e-Residentsuse toote juhtimisest

Seekordses episoodis räägime e-Residentsuse kui toote arendamise väljakutsetest. Kuuleme nii mõndagi huvitavat, e-Residentide hetkeolukorra ja tuleviku kohta. Külas on meil teemat avamas e-Residentsuse juht Liina Vahtras. Episoodi veavad Priit Liivak, Tiit Paananen ja Martin Kapp.  Algorütmi toetavad Nortal, Pipedrive ja Veriff.
10/19/202354 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

12.10 Algorütm: AudioCat audiomängu arendamisest

Algorütmis oleme ka varem rääkinud mängude arendusest, kuid seekord oli teemaks pisut teistsugune mänguplatvorm. Rääkisime AudioCat audiomängudest. Külas olid meil AudioCat asutaja Anette Parviste ja CTO Henry-Gerret Grüning. Algorütmi veavad Priit Liivak, Martin Kapp ja Tiit Paananen. Algorütmi toetavad Nortal, Pipedrive ja Veriff.
10/12/202351 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

05.10 Maailmalõpu kuulutajad

Maailma lõpp on lähedal! Aga kui lähedal ikkagi? Ja kui napilt oleme minevikus digitaalsest apokalüpsisest mööda pääsenud? Külla oleme kutsunud Kalle Volkovi, kellega kõigest sellest räägimegi. Episoodi veavad Tiit Paananen ja Martin Kapp.  Algorütmi toetavad Nortal, Pipedrive ja Veriff.
10/5/20231 hour, 1 minute, 58 seconds
Episode Artwork

28.09 Andmepõhine tootearendus

Episoodis on meil seekord külas Laura Teemägi, kes kirjutas andmete põhjal tootearenduse parendamisest oma magistritöö ja tegi seejuures koostööd erinevate SteelSeries tiimidega. Räägime nii selleks kasutatud tehnoloogiast, andmete hinnast kui ka Taani haridussüsteemi eripäradest. Algorütmi veavad Priit Liivak, Martin Kapp ja Tiit Paananen.  Algorütmi toetavad Nortal, Pipedrive ja Veriff.
9/28/202348 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

21.09 Mida Pactum ChatGPT rakendamisest õppinud on

Meil oli juba kolmandat korda külas Kristjan Korjus, kes jagas enda kogemusi suurte keelemudelite rakendamisel Pactumis. Räägime, milliste ülesannete jaoks keelemudelid sobivad, milliste jaoks ei sobi ja kuhu kategooriasse langeb lepingute läbirääkimine. Algorütmi veavad Priit Liivak, Martin Kapp ja Tiit Paananen. Algorütmi toetavad Nortal, Pipedrive ja Veriff.
9/21/20231 hour, 51 seconds
Episode Artwork

14.09 - Küberturvalisuse disainimisest

21.09 toimuval Digit konverentsil räägib Pipedrive turbetiimi juht Kristian Kivimägi, kuidas luua turvalisi lahendusi. Kutsusime ta ka Algorütmi külla, et teemat pisut meilegi avada. Algorütmi veavad Priit Liivak, Martin Kapp ja Tiit Paananen. Algorütmi toetavad Nortal, Pipedrive ja Veriff.
9/14/202354 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

07.09 Algorütm 200

Algorütm salvestas oma juubeliepisoodi numbriga 200. Kohtusime Põhja Konnas oma fännidega ja rääkisime möödunud sajast episoodist ja järgmisest sajast. Algorütmi veavad Priit Liivak, Martin Kapp ja Tiit Paananen. Algorütmi toetavad Nortal, Pipedrive ja Veriff.
9/7/20231 hour, 2 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

31.08 Algorütm: Monoliidi lammutamine

Kuidas minna edasi siis, kui oled üles ehitanud hea süsteemi, aga sinu äri vahepeal muutub? Kui alguses sai ehitatud monoliitsüsteem, siis kuidas seda tükeldada? Kuidas ehitada monoliit ümber mikroteenusteks? Külas on Neeme Praks Sympowerist. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
8/31/20231 hour, 3 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

24.08 Algorütm: Mis on KOIT ehk programmeerimisõpe noortelt noortele

Tänases saates võtame luubi alla programmeerimisõppe platvormi KOIT, mis aitab noortel õppida programmeerimist ja mida teevad noored ise. Kuidas, miks ja kõik need teised küsimused saavad vastused. Külas on Arto Reinik ja Kevin Akkermann. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
8/25/202345 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

17.08 Algorütm: Mängustamise ehk gamificationi köögipool

Mis on mängustamine ehk gamification? Kuidas ja miks seda on arenduses mõistlik kasutada? Kuidas seda teha õigesti, niimoodi et kasutajaid sellega ära ei koormaks, vaid kasutajad seda naudiksid? Külas on Kalev Kärpuk Adactist. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
8/17/20231 hour, 37 seconds
Episode Artwork

10.08 Algorütm: Kuidas käib küberkuritegude uurimine?

Seekordne saade on eriti kriminaalne, sest juttu tuleb sellest, kuidas käib Eestis küberkuritegude uurimine. Nagu päriselt, mida ja kuidas nad teevad ja milline nende igapäevatöö välja näeb. Räägime ka sellest, kuidas ise sinna tööle saada ja mida ettevõtted saavad teha, et neid ei rünnataks ning rünnaku korral uurimisel abiks olla. Külas on politsei- ja piirivalveameti keskkriminaalpolitsei küberkuritegude büroojuht Ago Ambur. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
8/10/202352 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

03.08 Algorütm: Kuidas on läinud kood/Jõhvi koolil ja millised on uued tuuled?

Täna räägime pikalt ja põhjalikult kood/Jõhvi koolist. Millised huvitavad muudatused seal sügisest toimuvad? Kuidas on käinud õppetöö, millised on olnud lõpetajate võimalused tööle saada ja mis on üldse need praktilised teadmised, mis koolist saab? Külas on meil kood/Jõhvi koolijuht Katrin Künnapas ja kaks kooli vilistlast: Emil Värnomasing ja Viktor Veertee. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
8/3/202353 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

27.07 Algorütm: Kuidas tõsta arendustiimide efektiivsust?

Seekordne saade on samm edasi eelmisest, kus me räägime arendustiimide muudatuste juhtimise asemel nende efektiivsuse tõstmisest. Mis üldse on efektiivne arendustiim? Kuidas seda ära tunda? Kuidas tiimide efektiivsust päriselt tõsta? Kas alati läheb efektiivsuse tõstmisel kõigepoealt halvemaks, enne kui läheb paremaks? Külaliseks on Peeter Tomberg firmast FVST. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
7/27/202358 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

20.07 Algorütm: Arendustiimide muudatuste juhtimisest

Seekordses saates on eriti huvitav ja oluline teema ehk kuidas juhtida arendustiime ja veelgi enam, kuidas juhtida muudatusi arendustiimides? Kuidas defineerida erinevaid rolle. Kas enne tasub muudatuste jaoks küsida mandaati ülevalt poolt ja loota, et see saadakse või tasub ohjad kohe enda kätte haarata? Kus asjad tavaliselt valesti lähevad? Külas on muudatuste võlur Martin Sulg Gliast. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
7/20/202359 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

13.07 Algorütm: Kas DevOps teenusena on üldse võimalik?

Kas DevOpsi saab üldse teenusena pakkuda? Kuidas ja kas on üldse võimalik DevOps mõtteviisi majja sisse osta ja millistel juhtudel seda tasuks teha. Kuidas panna see olemasolevaid tiime täiendama ja kus kohas tekivad peamised takistused? Lisaks võetakse luubi alla ka AWSi Well-Architected Review. Külas on Rein Remmel Entigost. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
7/13/202352 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

06.07 Algorütm: Riistvaraarenduses on patche raskem peale panna

Tänases saates räägime riistvara- ja tarkvaraarenduse suhetest Eesti idufirma Vool näitel. Millised on suurimad väljakutsed, kui sa teed üht tarka laadijat, millega suhtleb paarkümmend erinevat API-t? Mis teeb Tesla API eriliseks? Miks on erinevad arendajad eri tubades? Saatekülaliseks on Voolu peaarhitekt Elar Nellis. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
7/6/202353 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

29.06 Algorütm: Kõik Kubernetese manifestidesse

Seekordses saates räägime pikalt ja põhjalikult Kubernetesest, mis on sellega seotud kasu, aga ka ohud ja väljakutsed. Lisaks ka sellest, mis vahe on lemmikloomal ja karjaloomal. Külas on Lauri Võsandi Outfunnelist. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
6/29/20231 hour, 43 seconds
Episode Artwork

22.06 Algorütm: Suurte keelemudelite rakendamise kogemused Nortalis

Jätkame suurte keelemudelite ehk LLMidega, kui eelmises saates rääkisime Klaus GPT-st, siis tänases Algorütmis uurime, kuidas rakendab tehisintellekti Nortal. Meie on kaks külalist Nortalist: Ken Tilk ja Liis Kolberg. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
6/22/202357 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

15.06 Algorütm: Suurte keelemudelite rakendamise kogemused Klausis

Suured keelemudelid ehk LLMid on mänguasjast vaikselt jõudmas firmade jaoks olulisteks tööriistadeks. Vaatame tänases Algorütmis, kuidas rakendab tehisintellekti üks Eesti idufirma. Meie külaline on Klausi CTO Joonathan Mägi. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
6/9/202356 minutes, 1 second
Episode Artwork

08.06 Algorütm: Filosoofiatund Sergei Anikiniga

Need, kes on Algorütmi algusest peale kuulanud, mäletavad ühena saatejuhtidest Sergei Anikinit, kes töötas toona Pipedrive'is. Vahepeal on Sergei aga jõudnud töötada mitmes huvitavas ettevõttes ja tegeleb täna hoopis natuke ootamatu teemaga. Tänase episoodi pealkirjaks sai "Filosoofiatund Sergeiga", sest natuke sedamoodi asi välja kukkus. Sergei räägib sellest, kuidas vaadata elus kaugemale ainult sellest, mida täna või homme tegema peab ja kuidas tema on leidnud, et kõik asjad on omavahel seotud ja kasulik on neid seoseid osata märgata. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
6/8/20231 hour, 8 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

01.06 Algorütm: Kuidas olla valmis AI sisuplahvatuseks?

Üks nähtus, mis võib suurte keelemudelite ehk LLMide levikuga tekkida, on igasuguse sisu tootmise kulude drastiline langus, kuni lausa nullini välja. Räägime tänases Algorütmis, mis siis saab ja kuidas selleks valmis olla. Külas on Tanel Teemusk, kes hiljuti kirjutas sel teemal ka artikli: https://medium.com/geekculture/the-rise-of-ai-content-tackling-the-content-boom-and-its-implications-2529fa921a85 Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
6/1/202348 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

25.05 Algorütm: Arendusprotsess ja riik

Riigisektor on Eestis paljude arendajate jaoks tähtis tellija, kellele arendatakse suuri ja keerukaid projekte. Kuidas aga erasektor ja avalik sektor panna arendusprotsessis ühte jalga astuma? Tänases Algorütmis on sellest rääkimas Eesti riigi CTO Kristo Vaher. Juttu tuleb sellest, milline on arendusprotsess riigi vaatest, mida nad ootavad või ei oota, mida teenusepakkuja peaks sellest teadma ja kas peaks läbi lugema Eesti infoühiskonna strateegia. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
5/25/20231 hour, 3 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

18.05 Algorütm: Tehnoloogia valimine hübriidtiimidele

See, kui osad inimesed on kontoris, osad kodus ja osad üldse teises riigis kontoris või kodus, on tiimides täna normaalsus. Millised tehnoloogiad, rituaalid ja protsessid peaks ettevõttes sisse seadma, et sellised tiimid hästi töötaksid? Algorütmis on täna külas Grünfini CTO Alvar Lumberg, kes räägib oma kogemustest selliste tiimide juhtimisel. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
5/18/202358 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

11.05 Algorütm: Kas sina oled palgateadlik?

Tänases Algorütmis räägime palgast: kuidas palk määratakse, kuidas oma palka läbi rääkida nii värbamisel kui ka ettevõttes töötades ehk kuidas elada palgateadlikku elu. Külas on Irene Annus, kes avaldas äsja sel teemal raamatu. Kui paljudel ettevõtetel on karjäärimudeliga sätitud palgavahemikud? Millest palk koosneb? Palk vs optsioonid Palgad ja kiirenenud inflatsioon Miks, millal ja kuidas palgaläbirääkimisi pidada Palgalõhe Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
5/11/20231 hour, 2 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

04.05 Algorütm: AI on haibikurvi tipus, mis edasi?

AI tuleb mürinaga ja on praegu ilmselt haibikurvi tipus. Koostatakse nimekirju ametitest, mis kaovad ja algoritmid kujundavad ühiskondlikku arvamust rohkem kui poliitikud või muud asjapulgad üldse suudavad.  Tänases saates võtame jälle korraks helikopterivaate kogu tehisintellekti teemale ja oleme palunud külla Taavi Tammiste Fymast.  Teemad: Käime läbi AI arengu viimase aja suured sammud Kas AI käitub kohati tõepoolest viisil, millest me aru ei saa? Avalik pöördumine AI arendamisel aja maha võtmiseks Internetiga ühendatud LLMid Personaalsed kogemused ChatGPT-ga Millised on praegu kõige raskemad probleemid AI-idufirmat ehitades? Arvutusvõimsused ja seotud kulud Kõige huvitavamad AI startupid täna Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
5/4/20231 hour, 1 minute, 5 seconds
Episode Artwork

27.04 Algorütm: Mis toimub maailma suurima küberõppuse tagatoas?

Tallinnas toimus äsja jälle maailma suurimaks küberkaitseõppuseks nimetatav Locked Shields, kus osales üle 3000 inimese 38 riigist. Me vaatame täna Algorütmis selle õppuse köögipoolele. Saates on külas Küberkaitse Koostöökeskuse ehk CCDCOE küberõppuste juht Carry Kangur ja punase tiimi pealik Taavi Sonets firmast Clarified Security. Teemad: Mis on Locked Shields ja kuidas sinna pääseb? Milline on tüüpiline näide harjutusest? Kas juba on ka AI komponent sees? Millised tööriistad on kasutusel selle 5000 teenuse ja enam kui 8000 ründe haldamiseks? Millise tehnoloogilise pinuga toimetatakse? Kuidas pahavara testitakse ja millist pahavara kasutatakse Kas igas suuremas projektis peaks olemas punane ja sinine meeskond? Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
4/27/20231 hour, 7 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

20.04 Algorütm: Salvi kogemus legacy-integratsioonidega

Paljudes organisatsioonides on legacy ehk nurgas tiksuv vana infrastruktuur suureks probleemiks. Täna räägime Algorütmis sellest, kuidas sellest üle saada ning uut ja vana kokku panna. Külas on Rando Kulla  ja Tarmo Kalling Salvist, kes puutuvad selliste küsimustega iga päev kokku. Teemad: Mis on Salv Bridge? Milliseid integratsioone Salves ette tuleb? API tehnoloogiad, SOAP + XML, REST + JSON Millised on levinud tõkked Dokumentatsiooni puudus, reverse engineeringu käigus dokumentatsiooni loomine Testkeskkondade puudus, oma testkeskkonna loomine, automaattestid Iganenud protokollid või integratsioonilahendused, adapterid Kas arendajate jaoks motiveeriv väljakutse või “kes prügi välja viib” tüüpi ülesanne? Mida peaks tänastes arendustes silmas pidama, et tulevikus integratsioonid hõlpsamad oleksid? Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
4/20/202348 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

13.04 Algorütm: Kosmos, Maa ja suured andmed

Ümber meie planeedi on tiirlemas nii palju satelliite, et varsti tekib orbiidile väidetavalt lausa liiklusummik. Kuidas aga võtta see andmevoog, mida satelliidid näevad ja teha sellest maapealse analüüsiga huvitav teenus? Täna räägime firmast Value.Space, mis täpselt seda teebki: nad tõlgendavad kosmosest tulevaid andmevooge ning jälgivad selle kaudu maapealsete ehitiste ja muude struktuuride pikaajalist käekäiku. Kui näiteks mõni ehitis või sild ohtlikult vajuma hakkab, teab Value.Space seda tükk aega ette. Kuidas sellise ettevõtte tech stack ehitatud on ja kuidas teha kosmosest voogavate andmete analüüsi nii, et sellest midagi kasulikku välja tuleb, räägime meie tänane külaline Value Space kaasasutaja Agu Leinfeld. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
4/13/202359 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

06.04 Algorütm: Juht, käehoidja või kõrgepalgaline assistent?

Mõtle oma ettevõtte peale ja ütle: mis tööd teeb juht? Tänane töökultuur, IT-töötajate nappus, kaugtöö ja muud sellised arengud on pannud paljud juhid tööle hoopis teisiti kui varem. Aga kas see on hea või halb? Meie tänane saatekülaline Tiina Sakkos on oma karjääri jooksul töötanud juhtivatel kohtadel mitmetes ettevõtetes nagu Proekspert, Pocopay, Telia, Eesti Energia ja teised ning viimasel ajal tegutseb konsultandina. Ta ütleb, et paljud juhid on segaduses ega saa päris täpselt aru, mis tööd nad peaksid tegema. Mõned neist on muutunud oma töötajatele coachideks-käehoidjateks ja mõned lausa kõrgestimakstud assistentideks, kes teevad talendi eest ära rutiinsemad tööd, mida neile ei meeldi teha. Kõik selleks, et talent oleks õnnelik ega lahkuks tiimist. Kes siis on täna juht, kuidas on juhtimise mõiste muutunud ja mismoodi oleks õige juhtida? Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
4/5/202355 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

30.03 Algorütm: Andris ehitab e-mailiga tegelevat ühemeheidufirmat

Tänases Algorütmis räägime e-mailist, mille kohta saab öelda, et see mitte ainult pole surnud, vaid areng käib täie hooga. Meie tänane külaline näiteks ehitab e-maili peale järjekordset idufirmat. Saates on külas Andris Reinman, kes ehitab ühemehe-idufirmat Emailengine ja on võtnud nõuks selle tulemustest ka Mastodoni postitada.  Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
3/30/20231 hour, 59 seconds
Episode Artwork

23.03 Algorütm: Asjade interneti turvalisus

Eelmises episoodis rääkisime küberharjutustest ja küberturvalisuse teemaga ka jätkame. Seekord vaatame teemat aga asjade interneti valguses. Tänases saates on külas Kristo Iila, kes juhib arendust Intertrustis. Kuidas Intertrust IoT-võrkude turvalisuse ja autentimisega seotud on? Mis teeb IoT-seadmete turvamise teistsuguseks veebirakendustest? Kui palju tegeletakse seadmete identiteedi verifitseerimisega? Millised on enamlevinud haavatavused IoT-seadmete puhul? Kuidas saaksid seadmete tootjad tagada, et nende tooted on turvalised? Milliseid standardeid täna turul rakendatakse, millega arendajad võiksid kursis olla? Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
3/23/202357 minutes
Episode Artwork

16.03 Algorütm: Mis on küberharjutused ja kuidas neid kelle jaoks tehakse?

Meie tänane teema on ühelt poolt tuttav ja tavapärane: küberturvalisus. Aga vaatame seda nurgast, mis paljude jaoks täiesti tundmatu ehk räägime küberharjutustest.  Mis on küberharjutus? Millistele klientidele see sobiv ja vajalik on? Milline üks stsenaarium välja näeb ja kui kaua küberharjutus tavaliselt kestab? Kas tegu on ühekordsete harjutustega või seatakse sisse midagi püsivamat? Kuidas ühte harjutust üles ehitatakse? Milliseid tarkvarakomponente nö. riiulist võtta annab ja kui palju alati arendada tuleb? Millised on põnevamad custom-lahendused, mida luua on olnud tarvis? Milliseid ebaõnnestumisi harjutuse läbi viimisel ette tuleb? Millised tugevused tulevad selliste projektidega töötamise juures arendajale kasuks? Külas on Nortali süsteemiarhitekt Kristjan Gildemann. Algoütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
3/16/202351 minutes
Episode Artwork

09.03 Algorütm: Enesejuhtimine

Tänases Algorütmi episoodis uurime, kuidas ise paremini hakkama saada kogu (töö)elu keerukusega, teiste inimestega tiimis ja meid ümbritsevas maailmas toimuvaga. Räägime enesejuhtimisest ja selleks on meil külas oma ala spetsialist, psühholoog ja muutuste nõustaja Eva-Maria Kangro Miltonist. Miks on sellistele teemadele viimasel ajal järjest rohkem tähelepanu hakatud pöörama? Miks meie haridussüsteem sellest ei räägi? Või räägib? Millised tehnikad või metoodikad on head proovida? Kas ja kui palju on see kõik seotud vanuse ja kogemusega? Kas on teatud isiksuse tüübid, kellel on eriti raske endaga toime tulla? Sellel teekonnal pole lõppu, aga kas on teatud teetähised? Kas probleemi juurpõhjus on ikkagi ärevus? Algoütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
3/9/202358 minutes, 1 second
Episode Artwork

02.03 Algorütm: Kuidas programmeerida tanki?

Me oleme aastate jooksul Algorütmis vaadanud sisse erinevate valdkondade tarkvaraarenduse eripäradesse ja protsessidesse, aga militarvaldkonnast oleme vähe juttu teinud. Täna selle vea parandame. Räägime sellest, kuidas ehitada tõeliselt robustset ja 100% toimivat lahendust olukorras, kus üks bugi või mahakukkunud ühendus võib tähendadai inimelude ohtuseadmist.  Meil on külas Milremi värske CTO Devid Liik ja Head of Software Development Greg Otsa. Milrem arendab autonoomseid õhu- ja maasõidukeid, millised on nö suured tükid kogu stackist? Kui palju funktsionaalsust on masinas vs pilves? Kui autonoomsed on sõidukid? Riistvarale kehtivad konkreetsed standardid, kas ka tarkvarale? Kuidas näeb välja arendusprotsess ja kuidas see erineb nö tavalise veebis töötava SaaS-tarkvara arendamisest? Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
3/2/202357 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

23.02 Algorütm: Kes peaks mõtlema serverlessi maailma kolimise peale?

Eelmise aasta viimases saates kurtsime, et pole ammu kuulnud, kuidas serverlessi maailmas läheb. Tänases saates me parandame selle vea. Selles oleme saatesse palunud Taavi Rehemägi ja Marek Tihkani Dashbirdist. Taavi oli külaline meie kolmandas episoodis, aastal 2019 ja siis oli Dashbird parajasti raha kaasamas. Kui kaugele nad tänaseks jõudnud on ja millised on olnud arengud serverlessi valdkonnas üldiselt? Teemad: Milleks ta sobib ja milleks mitte Lead time to response Deployment tooling Peamised vead serverlessi juurutamisel Kuidas on arenenud pilveplatvormide toetus serverlessile Milline on serverlessi ja masinõppe kokkupuude Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
2/23/202351 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

16.02 Algorütm: Kosmilised osakesed arendusprotsessis

Tänases Algorütmi saates räägime valdkonnast, kuhu me väga seni oma nina toppinud ei ole: kuidas käib arendus ühes vägagi teadusmahukas deep tech ettevõttes ning milliste küsimuste ja tehnoloogiatega seal tegemist tuleb teha. Meil on külas ettevõtte GScan CTO Mart Mägi ja ta räägib sellest, kuidas nad arendavad välja täiesti uuel tehnoloogial põhinevat niiöelda röntgeniaparaati ning millist rolli mängib kosmoseosakeste kinni püüdmises tarkvara. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
2/16/202347 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

09.02 Algorütm: Kes Eestis praegu IT-inimesi koondavad ja kes milliseid palkavad?

Aasta 2023 pole alanud IT-tööturule hästi. USA tehnoloogiafirmades on koondatud kümneid tuhandeid inimesi ning puutumata pole jäänud ka Eesti ettevõtted. Räägime tänases Algorütmis, milline on IT-tööturg hetkel Eestis, kes meil on inimesi koondanud ja kes palkavad ning milliseid inimesi millistel tingimustel praegu otsitakse. Meil on külas Käthe-Riin Tull ja Reet Kaurit Talenthubist. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
2/9/20231 hour, 2 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

02.02 Algorütm: Taaskülastame jälgitavust ehk observability teemad

Tänases episoodis räägime jälgitavusest ehk observabilityst, millest eelmine kord oli juttu kaks aastat tagasi. Mis vahepeal muutunud on? Teemad: Kas teha observabilityt majas sees või osta mõni SaaS-lahendus sisse? Vabavaralised vs. enterprise-klassi lahendused Kui väga O11Y erineb vanakooli monitooringust? Staatilised lävendid (static thresholds) vs dünaamilised lävendid (dynamic thresholds) vs täismahus AI Erinevad Observability tasemed, millega alustada ja kuhu tavaliselt jõutakse? Külas on Kristjan Hiis, Bondora Head of Engineering Operations. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
2/2/202348 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

26.01 Algorütm: Kas AI aeg on NÜÜD lõpuks käes?

Viimased paar kuud on terve meedia täis olnud teemasid ChatGPT, pildigeneraatorite ja ka koodi genereerimise teemadel. Kõige selle tuuleks tehakse üksteise järel tehakse suuri ennustusi selle kohta, kuidas meie maailm muutub järgmise kümne aasta jooksul igavesti ning millised ametikohad üldse kaovad. Räägitakse, et tööta võivad jääda nii turundajad, analüütikud, õpetajad, kui ka programmeerijad. Arutame tänases Algorütmis, kas meie hulka on tekkinud või tekkimas uut tüüpi olend ehk tõesti suhtlev masin, mitte enam lihtsalt piiratud Alexa või Siri, millised on tehisintellekti võimed ja piirangud ja kuidas asi edasi võiks areneda. Külas on TalTechi professor Tanel Tammet. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
1/26/202357 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

19.01 Algorütm: Päris tore sääsehävitaja teil seal

Maailmas käib hoogne isejuhtivate robotite arendamine, olgu nendeks autod, sõjamasinad või kelnerid. Meie tänase saate külalised märkasid aga, et neil kõigil on üks probleem: robotite silmad on liiga kallid. Nii sündiski deep tech ettevõte LightCode Photonics, mille eesmärk on arendada välja täiesti uus tehnoloogia lidarite asemele, mis võimaldaks autonoomsetel robotitel täpselt enda ümbrust tajuda. Kuidas nad seda teevad, kui hullumeelselt selleks vajalike mõõtmiste täpsus kõlab ja mis on sellel kõigil pistmist sääskede ning põõsakostüümi riietunud Tiit Paananeniga, kuulete saatest. Külas on Jan Bogdanov ja Andreas Valdmann. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
1/19/20231 hour, 9 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

12.01 Algorütm: Modern DevOps/SRE stack, eriti GitOps

Täna räägime DevOpsi stackist ja sellest, mis seal uut on. Kuidas on arenenud  virtualiseerimine, millised uued tööriistad on kasutusel ja kuidas seda teemat võiks ettevõttes korraldada. Jutupunktid: Millised on Modern DevOps stack tunnused? Millised valikud tuleb ära teha enne, kui midagi ehitama hakata? Kubernetes, Helm Kas GitOps on parim asi pärast viilutatud saia? Või milliseid muid meetrikaid SRE tiim jälgib ja optimeerib? Millised spetsialiseerumise valikud on DevOpsi sees? Saate külalised on Priit Pääsukene ja Siim Tiilen Veriffist. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
1/12/20231 hour, 54 seconds
Episode Artwork

05.01 Algorütm: Katana engineeringu arengud

Algorütmi üks esimesi külalisi täpselt kolm aastat tagasi oli Priit Kaasik Katanast. Ta käis meil Katana arengutest ja õppetundidest rääkimas ka poolteist aastat tagasi ning tänases saates küsime ta käest jälle, kuidas Katana oma tehnoloogiat arendanud on. Katana on kasvanud alustavast idufirmast palju suuremaks tegijaks ning sellega koos on muutunud ka organisatsioo, tehnoloogiad ja protsessid. Ka Priit ise on saanud uue ametinimetuse. Kuidas Katana end viimase pooleteise aasta jooksul tehnoloogiliselt arendanud on, mida nad kasutavad ja miks ning millised on õppetunnid, kuuleb saatest. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
1/5/202348 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

29.12 Algorütm: Aasta viimane saade

Käes on Algorütmi aasta viimane saade ja sel puhul teevad kolm saatejuhti kokku oma möödunud aastast ja sellest, mida tulevik nii nende enda kui arendajate jaoks üldse võib-olla toob. Millised episoodid meile 2022. aastast rohkem meelde on jäänud Mida meie külalised meid ise inspireerisid ette võtma ja ära tegema: pilv, video, muusika, Windows 11 Kuidas arenevad edasi Algorütmis 2022 käsitletud teemad nagu lowcode, erinevad frameworkid, testimine, automatiseerimine ja programmeerimine üldse Kas idufirmadel läheb algaval aastal elu raskeks ja kuidas see arendajat võiks mõjutada Kuidas Amazon Priidu vestlusele kutsus Data kui kasvav teema 2023 Head uut aastat! Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
12/29/20221 hour, 28 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

22.12 Algorütm: Miks Jaanus veel ühte chatiäppi teeb?

Täna on Algorütmis külaline, kes on otsustanud teha maailma juurde veel ühe chatiäpi ning me küsime talt, miks ometi? Küsime seda niimoodi, sest vaevalt leidub palju inimesi, kes tunnevad, et täielikust õnnest on puudu vestlusäpp nimega Tact. Meie tänasel külalisel ja Tacti autoril Jaanus Kasel on siiski head põhjused, miks Tact olemas on ja sellest me tänases saates räägimegi. Kes soovib Tacti ise proovida, siis siit saab: https://justtact.com Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
12/22/202256 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

15.12 Algorütm: Low-Code ja No-Code praktilised väljundid

Me oleme Algorütmis poppidest terminitest nagu low-code ja no-code rääkinud enne mitmel korral, aga see jutt ei lõppe otsa. Täna on meil külas Solita Eesti juht Märt Ridalaga, kes oma ettevõttega seda teemat Eestis jõudsalt veab ja proovime teada saada, millised on low-code ja no-code rakendamise praktilised asjaolud ning edukad tulemused. Saate teemad: Sageli eeldab low code, et andmed on olemas, kes andmekihti disainib? Milline on täna sobivaim platvorm suure süsteemi loomiseks? Openblocks, Appsmith, Power Platform (Power Pages), Webflow, Bubble, Hasura Rakendamise näited Läbi lukuaugu arendamine Versioonihaldus Erinevad keskkonnad Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
12/15/202257 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

08.12 Algorütm: Disainisüsteemid

Tänases Algorütmi episoodis räägime sellest, mis asjad on disainisüsteemid ning miks ja kuidas neid ettevõttes kasutada. Saates on külas Helen Kokk, kellel on pikaajaline kogemus mitmete idufirmadega disainivaldkonnas koos töötamisest ning erinevate küsimuste lahendamisest. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
12/8/202246 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

01.12 Algorütm: Keskastmejuhtide läbipõlemine

Igasugustel põhjustel on paljud meist oma tööharjumusi viimase paari aasta jooksul muutnud vaata et rohkem kui kunagi varem elus. Nüüd aga räägitakse, et just keskastmejuhid on selle kõige juures hammasrataste vahele jäänud. Mis toimub? Tänases episoodis räägime juhtimisest, juhiks kasvamisest ja sel teekonnal ette tulevatest takistustest. Meie tänane külaline on koolitaja ja coach Raimo Ülavere. Kas juhiks õptakse või kasvatakse? Millises seisus on täna Eesti IT-sektori juhid? Täna teevad IT-ettevõtted hoopis rohkem kui kunagi varem (coaching, leadership koolitused ja programmid, vaimse tervise tugi, tugev 1:1 kultuur), mis siis veel puudu on, mida veel vaja? Kas üldse oleks õige liikuda spetsialistist juhiks? Kuidas toime tulla kaugtöö ja hajusate organisatsioondiega Kuidas keskastmejuht peaks manageerima ootusi nii ülevalt kui altpoolt ja kõige selle juures veel normaalseks inimeseks jääma? Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
12/1/202258 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

24.11 Algorütm: Analüütika, andmeladu, Snowflake, Databricks

Tänases Algorütmi episoodis räägime andmetest ja platvormidest, mis aitavad toorest andmestikust väärtuse välja tõmmata. Täname kuulajaid, kes sellist saadet meilt küsisid. Sellest teemast on tänases saates rääkimas Bondora Data Platform Team Lead Lauri Koobas. Räägime sellest, milline on temaga kogemus Snowflake ja Databrick platvormidega, mis on andmeladu ja mis on andmejärv ning kuidas Bondoras seda kõike ehitati. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
11/24/202247 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

17.11 Algorütm: Meelis teeb kuus idufirmat kuue kuuga

Mõned meist töötavad idufirmas ja mõned meist on idufirma asutajad, aga meie tänases saates on külas inimene, kes on võtnud asja palju suuremalt ette: tal on süsteemne eesmärk teha kuue kuuga kuus idufirmat. Saate külaliseks on Amazoni ja Pipedrive'i kogemusega Meelis Ojasild, kes koroonaviirusega kodus passides jõudis järeldusele, et võiks mingi suurem eesmärk olla ja hakkaski selle nimel tegutsema. Meelis alustas oma projektiga septembris ning tänaseks on tal juba kaks firmat üleval ja neli ootavad tegemist. Kuula saatest, kust tulevad tal firmade tegemiseks ideed, kuidas ta nende ehitamisele lähenenud on ja kuidas tal seni oma projektiga läinud on. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
11/17/202257 minutes, 1 second
Episode Artwork

10.11 Algorütm: Kuidas ehitatakse suurt andmekeskust?

Paljud meist pole ilmselt eriti mõelnud, kus ikkagi täpselt asub "pilv" ja mis juhtub arendaja tööga, kui see kusagil reaalselt paiknema ja kasutajaid teenindama hakkab. Parandame tänases Algorütmis selle vea ja räägime, kuidas on ehitatud Baltikumi suurim andmekeskus. Selleks on meil külas Kert Evert, kes on GreenErgy andmekeskuse arendusjuht ja kogu keskuse hingeeluga detailideni kursis. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
11/10/202254 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

03.11 Algorütm: Kuidas teada saada, mida kasutaja tegelikult tahab?

IT-maailm on teadagi andmeusku ja veendunud, et kui kasutajat piisavalt jälgida, siis on lõpuks päris selge, mida ta tahab ja kuidas talle seda pakkuma peaks. Aga mi siis, kui tegelikult sellest ei piisa ja tuleb ikkagi minna kasutajaga rääkima? Algorütmis on täna külas Rakendusliku Antropoloogia Keskuse asutaja Keiu Telve. RAKil on viimaste aegadel kogunenud mitmeid huvitavid projekte just IT-valdkonnast ja IT-firmadega, et pakkuda hard/big data kõrvale muud vaadet. Antropoloogid ehk inimese ja inimkäitumise uurijad on tööl ka mitmes Eesti tehnoloogiafirmas, näiteks Pipedrive'is. Räägime sellest, mis vahe on analüütikaandmete ja teistsuguste andmete kogumisel ning kasutamisel ja millised on näited sellest, mida saab kasutajate ning toote kohta teada inimestelt küsides, mitte ainult nende käitumist mõõtes. Vaatlused, süvaintervjuud ja inimeste uurimine neile tavapärases keskkonnas annavad sihtrühmadele uue perspektiivi. Millist süsteemi inimesed vajavad ning miks ekspertide eeldused erinevate e-teenuste loomisel sageli ei tööta? Mis paneb mõnda keskkonda usaldama? Miks luua kliendi- ja kasutajateekondi ja kuidas need annavad süsteemidest tervikvaate? Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
11/3/20221 hour, 8 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

27.10 Algorütm: Eesti kõige tehnoloogilisem teatritükk

Sel nädalal jõudis Algorütm lõpuks nii kaugele, et räägime programmeerimise, süsteemihalduse ja kõige muu selle kõrval hoopis teatrist. Noorsooteatri lavastus "Palle üksi maailmas" on tehnoloogiliselt nii keerukas, et väidetavalt pole sellist asja varem Eesti teatris tehtudki. Priit käis Pallet vaatamas ning saatesse kutsusime tüki kaaslavastaja, helilooja ja videokunstnik Mait Visnapuu, kes räägib, kuidas ta müüs teatrile maha idee sellisest lavastusest ilma, et tal midagi ette näidata oleks olnudki ning kuidas ta seejärel hakkas tehnoloogiamaailmast kokku otsima lahendusi, kuidas oma unistus teoks teha. Tulemus on vägev ja asjaolu, et kõik etendused on pikaks ajaks ette välja müüdud, räägib enda eest. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
10/27/20221 hour, 58 seconds
Episode Artwork

20.10 Algorütm: Kiivriga kuked ja masinõpe

Algorütmi tänane episood on taas masinõppe teemadel, sest nagu meie tänane külaline ka ise ütleb, on see isegi IT-ettevõttes üsna udune teema, mille olemusest saavad aru ainult selle tiimi liikmed, kes sellega iga päev töötavad. Meie tänane külaline on Eurora masinõppe juht Karl-Oskar Masing ning uurime tema käest, miks üks tollivaldkonnas tegutsev firma masinõpet nii tõsiselt võtab ning mida ja kuidas nad sellega teevad. Saatest saab ka teada, mis värk nende kiivreid kandvate kukkedega siis ikkagi on. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
10/20/20221 hour, 2 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

13.10 Algorütm: Kuidas Eestis Amazon S3 konkurenti ehitatakse

Vaevalt on mõni Algorütmi kuulaja, kes pole kokku puutunud Amazoni S3-ga. Meil on tänases saates aga külas inimene, kes otsustas hakata paremat S3 ehitama ning on sellega juba päris kaugele jõudnud. Meie tänane külaline on Tommi Kannisto, kes veab ettevõtet nimega Storadera. Nad on kaasanud raha hulgalt tuntud investoritelt ja ees ootab raske töö internetimaailma suurimatele firmadele konkurentsi pakkuda. Küsime Tommi käest, miks ta otsustas nii konkurentsirohkes ja suuri investeeringuid nõudvas valdkonnas nagu pilvepõhine salvestusmaailm hakata tegutsema ning mis on Storadera eelised Amazoni, Microsofti ja teiste sarnaste tegijate lahenduste ees. Saame ka teada, kuidas tehniliselt ühte sellist süsteemi ehitatakse, millist programmeerimiskeelt nad kasutavad, kas neil on enda serverid ja kus need asuvad ja nii edasi. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
10/13/202255 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

06.10 Algorütm: Kuidas vanad üle 30-aastased arendajad üldse elada saavad?

Kui vana on tarvaraarenduse maailmas vana inimene? Kas üle 50? Või üle 30 nagu Priit oma kogemustest tänases saates räägib? Ja kuidas sellised vanad inimesed üldse tööelus hakkama saavad? Tänase saate teema tuli meie headelt kuulajatelt ning räägimegi sellest, kui vana on vana, kas on olemas vanad ja noored arendajad ning kas nende vahel on tegelikult mingeid erinevusi? Ükskõik kas sa ise pead end nooreks või vanaks arendajaks, saad tänasest Algorütmi saatest kuulda palju huvitavat, mille üle mõelda. Külas on Marek Kusmin Codeborne'ist ja Kalle Volkov Bondorast. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
10/6/20221 hour, 3 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

29.09 Algorütm: Pierre Prantsusmaalt räägib Eesti töökultuurist

Me ise arvame loomulikult, et köikse paremad firmad on meitel, aga kunagi pole halb mõte küsida mõne väljastpoolt vaataja käest, kuidas talle tundub. Täna on meie saates külas Pierre Fouchet Dynatrace'ist, kes kolis Eestisse Prantsusmaalt. Räägime Pierre'iga sellest, kuidas ta Eesti leidis ning kuidas tal siia sisseelamine läinud on. Milline on Eesti töökultuur võrreldes Prantsusmaaga, mida me teeme hästi ja mida võiksime teha teisiti ning, mis ka väga oluline, kas ta ikka juba saunas käinud on. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
9/29/202256 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

22.09 Algorütm: ServiceNow PaaS ja protsesside automatsioon

Täna räägime Algorütmi nähtusest nimega PaaS ja protsesside automatsioonist, ServiceNow näitel. Üks meie tänastest külalistest kirjutas, et Eestis suuremad ettevõtted kasutavad seda ja tegemist üldiselt ITSM tööriistaga, aga mis ta põnevaks teeb, on tema teha protsesside automatsiooni. Saates räägime sellest, mis on PaaS ja mis on ServiceNow ning miks ja kuidas seda kasutada võiks. Külas on Aare Pajuste, kes on ServiceNow insener ja Tarvo Keskküla, kes on tiimijuht Swedbankis. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
9/22/202257 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

15.09 Algorütm: Legacy süsteemide turvalisus

Igasuguseid infosüsteeme on tore ehitada küll, aga millalgi jäävad nad vanaks ja kerkib esile küsimus, kes nende eest hoolitsema hakkab. Tänases saates räägime legacy süsteemide turvalisusest ja tegelikult laiemalt üldse sellest, miks turvaaugud tekivad, kuidas tekitada ja hoida käigus turvalisust tekitavaid protsesse ning millised tehnilised nipid võivad selle juures kasuks tulla. Külas on Andres Kütt ja Peeter Marvet. 22. septembril toimub Tallinnas IT-turvalisuse üritus BSides Tallinn 2022, millega meie tänane saade ka veidi seotud on. Lähemat infot saab BSidesi veebilehelt https://tallinn.bsides.ee Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
9/15/20221 hour, 9 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

08.09 Algorütm: Kas tulevikus kaob ID-kaart ära?

Täna räägime Algorütmis ID-kaardi tulevikust ja sellest, kas see meie e-riigi vundamendiks peetav ese on tulevikus üldse mõttekas. Külas on ID-kaardi entusiast, infoturbespetsialist ja Chief Cyberpunk Martin Paljak, kes on selle teemaga tegelenud juba pikki aastaid. Muuhulgas pidas Martin ID-kaardi tuleviku kohta ettekande suvel Tartu Ülikoolis toimunud küberinnovatsiooni konverentsil ja seda saab järelvaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=9nzWoWx3C_c Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
9/8/20221 hour, 3 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

01.09 Algorütm: Blastronaut

Täna algab kooliaasta, aga meie räägime 1. septembri saates hoopis ühest arvutimängust, millst meie arvates on vaja rääkida. Mäng on Blastronaut ning selle protseduuriliselt genereeritava maailma kirjutas ühe uue mängumootori katsetamise käigus kokku Jaanus Jaggo. Lisaks kõigile muudele tegemistele õpetab Jaanus Tartu Ülikoolis tudengeid ja ka nemad on Blastronauti juures käed külge saanud, nii et päris 1. septembrist mööda me täna ei pane ka. Räägime Jaanusega, kuidas Blastronaut tekkis, millised olid põnevamad tehnilised väljakutsed ning kuidas ühe indie-mängu arendamine üldse protsessina käib. Blastronaut on Steamis saadaval nii tasuta demona kui Early Access mänguna: https://store.steampowered.com/app/1392650/BLASTRONAUT/ Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
9/1/202257 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

25.08 Algorütm: Tõnise täielikult ühendatud kodu

Iga insener on kindlasti viisil või teisel püüdnud midagi kodus teha, et rutiinsed tegevused juhtuks automaatselt või andmed aitaks optimeerida näiteks kulusid. Täna räägimegi saates ühe inimesega, kes on sellel teel väga kaugele jõudnud. Meil on külas Tõnis Tobre Bitwebist ning ta jagab kogemusi oma kodu automatiseerimisest. Tõnise kodus on sadu ühendatud seadmeid ja kogu süsteemi üles ehitamiseks on läinud suurel hulgal töötunde. Millises seisus on täna kodu automatiseerimine, mis töötab ja mis mitte, millised on standardid, millise riist- ja tarkvara peale on mõtet asju teha, seda kuuleb saatest. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
8/25/202259 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

18.08 Algorütm: Mida tootejuht masinõppest teadma peab?

Suvi on nüüd kohe läbi ja Algorütm läheb hobide juurest jälle töölaua taha. Tänases saates räägime masinõppest tooteomaniku seisukohalt. Meil on külas Liisi Soots Veriffist ja räägime sellest, kuidas Veriff masinõpet kasutab, mida masinõppe tooteomanik teeb, mis on raske ja mis lihtne ning kuhu masinõpe liikumas on. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
8/18/202253 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

11.08 Algorütm: Taavi Tänavsuu kingakogu

Selle suve viimane saade sarjast "IT-inimene ja tema hobi" on väga huvitaval teemal: meil on külas arendaja Taavi Tänavsuu, kes on juba pikka aega kogunud meestekingi. Taavi kogust leiab suurel hulgal kõikvõimalikke erilisi teoseid. Saatest kuulete, kuidas ta kingade kogumise juurde sattus, millised on head kingad, kuidas on oma eriliste kingade kandmine tema elu mõjutanud ja palju muudki. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
8/11/202237 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

04.08 Algorütm: Luksuskellade valmistaja Jaanus Lillenberg

Algorütmis jätkub suvine minisari "IT-inimene ja tema hobi". Tänases saates räägime Jaanus Lillenbergiga, kes on hakanud luksuskellade meistriks ning rajanud omanimelise kellabrändi Lillenberg. Kuidas saab elupõlisest IT-inimesest kellameister ja kuidas ühemehefirmal on võimalik ehitada luksuskäekelli, mis maksavad tuhandeid eurosid, kuuleb saatest. Jaanuse kellade kohta leiab lisainfot tema brändi kodulehelt https://lillenberg.ee. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
8/4/202256 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

28.07 Algorütm: Lunar Base ehk suur lauamänguprojekt

Jätkub suvi ning meie saated mitte töistel, vaid arendajate hobide teemadel. Täna on külas Joosep Simm, kes võttis sõpradega koos ette lauamängu tegemise ja selle rahvusvahelise turundamise. Lauamänge on meist igaüks mänginud, aga kuidas käib ühe sellise otsast lõpuni valmis tegemine? Mida peab tegema, et jõuda ideest valmis tuhandete karpideni ning kuidas neid üle maailma turundada ja maha müüa? Lunar Base'i kohta leiab lisainfot mängu kodulehelt https://lunarbasegame.com. NB! Joosep on Algorütmi kuulajatele välja pannud ka sooduskoodi ALGO25, millega saab mängu hinnast 25% alla. Mängu saab osta siit: https://shop.plepic.com. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
7/28/202248 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

21.07 Algorütm: Ex-Skyper tegeleb nüüd graveerimisega

Tänane Algorütm räägib taas IT-inimeste hobidest ning meil on külas Viljo Marrandi, kes kunagi töötas Skype'is, aga tegeleb nüüd graveerimisega kunstiliselt kõrgel tasandil. Viljo tööde hulgast leiab projekte graveeritud relvadest ja kelladest kuni iPhone'ideni. Galerii tema tehtud graveeringutest, kontaktandmed ja muu leiab Viljo kodulehelt http://viljomarrandi.com. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
7/21/202250 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

14.07 Algorütm: Kuidas impro aitas arendajal esinemishirmust üle saada

Järgmiste nädalate Algorütmid on kena suve tõttu mitte väga töised, vaid keskenduvad meie saate kuulajate huvitavatele hobidele. Kutsume igasse saatesse ühe inimese, kes tegeleb süvitsi mõne põneva teemaga. Tänase saate külaline on Anti Veeranna, kes muidu töötab Starshipis, kuid tänases saates räägib ta oma harrastusest, milleks on improteater. Lugu, kuidas Anti improni jõudis, on osadele meie kuulajatele kindlasti tuttav: tal oli suur hirm avaliku esinemise ees ja kui ta sellele lahendusi hakkas otsima, jäi otsingumootoris esimesena ette just impro. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
7/14/202256 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

07.07 Algorütm: Miks on Wise'is mikroteenuseid rohkem kui arendajaid?

Algorütmi tänane teema on mikroteenused ning kes oleks parem sellest teemast rääkima kui Wise, sest nad ise ütlevad, et neil on mikroteenuseid rohkem kui arendajaid. Külas on Erik Kaju, kes on Wise'i Director of Engineering ja räägime sellest, miks neil mikroteenuseid nii palju on, mis selle kõige hind on, kuidas kogu seda asja jälgida ja milliseid praktilisi nõuandeid Erik mikroteenuste osas veel anda oskab. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
7/7/202255 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

30.06 Algorütm: PHP aastal 2022

Juba rohkem kui kümme aastat on PHP ülivõimsalt olnud server-side programmeerimiskeelte niiöelda turuosa liider. Üle kolmveerandi veebisaitidest kasutab selleks just PHPd ning tänases Algorütmis me PHP hetkeseisust räägimegi. Külas on Acty Digitali programmeerija Jaanus Vapper, kes on suur PHP-entusiast ning jagab meile oma pikaajalisi kogemusi PHPga töötamisest. Räägime sellest, kas PHP-d kasutades on Laravel täna ainus mõistlik valik, milline on Jaanuse arvates PHP jaoks parim IDE ja millist stacki ta PHP jaoks soovitab. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
6/30/202248 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

23.06 Algorütm: Kuidas Eestis VR-mänge tehakse ja mida selleks oskama peab

Tänane Algorütm küsib, mis toimub VR-maailmas ja räägime sellest, kuidas eestlased VR-mänge arendavad. Külas on MaruVR loovjuht, Puhata&Mängida taskuhäälingu saatejuht ja mänguarendaja Rein Zobel, kes tegeleb hetkel ka VR-mängu arendamisega. Mängust kuuleb lähemalt saatest, nagu ka sellest, milline nende tehnoloogiate hetkeseis üldse on, milleks VR suuteline on, kuidas käib tehniliselt VR-mängude arendamine, mida selleks oskama peab ja kuidas seda kõike ka Eestis tehakse. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist ja Tiit Paananen Veriffist.
6/23/20221 hour, 5 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

16.06 Algorütm: Tema ongi Eesti IT

Tänases Algorütmi episoodis on meil taas persoonilugu, kuid see lugu sai alguse juba üsna ammu ja seetõttu saame rääkida ehk ka Eesti tarkvaraarenduse ajaloost. Meil on külas legendaarne Priit Raspel, kes täna on andmete peaarhitekt Levercode'is, aga kes on elu jooksul täitnud Eesti IT-s igasuguseid huvitavaid rolle. Räägime Priiduga sellest, kuidas ta IT-sse sattus, millised on olnud huvitavamad episoodid ja õppetunnid tema karjääris ning milliseid nõuandeid ta tänastele arendajatele annaks. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
6/16/20221 hour, 10 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

09.06 Algorütm: Masinõpe puust ja punaseks

Paljud kuulajad on meilt küsinud, kas võiksime kutsuda Algorütmi stuudiosse rääkima kellegi, kes teeks masinõppe algtõed kuulajale puust ja punaseks selgeks. Niisiis me muidugi tegime seda. Saates on külas OCCO masinõppe juht Edward Erelt ja räägimegi sellest, mida täpsemalt ikkagi mõista masinõppe all, millistes projektides ja milliste ülesannete lahendamiseks arendaja seda kasutada võiks ning kuidas masinõppega algust teha. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
6/9/20221 hour, 1 minute, 31 seconds
Episode Artwork

02.06 Algorütm: Me saatsime Jeff Bezose kosmosesse!

Täna on Algorütmis külas üks põnevamaid Eesti tehnoloogiaettevõtteid, kellelt kuuleb siinses meedias intervjuusid üliharva. Meie tänane külaline on Skeleton Technologies ning sealt Ardo Kõiv ja Siim Pille. Juttu tuleb sellest, mis see ikkagi täpsemalt on, mida Skeleton teeb, milleks see hea on ja kui kaugele nad oma asjadega jõudnud on. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
6/2/202259 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

26.05 Algorütm: Developer Experience Wise’is

Tänase Algorütmi saate teema põhineb kuulaja ettepanekul. Nimelt kerkis meie Facebooki-grupis üles küsimus, kuidas korraldada DX juhul, kui on vaja jooksutada võibolla isegi sadu mikroteenuseid. Tundub, et vastus sellele küsimusele võiks huvitada paljusid. Räägime jälle arendaja tööst ja kogemusest ning seda just mikroteenuste kontekstis. Saates on külas Kristo Kuusküll Wise’st. Algorütmi veavad Martin Kapp Pipedrive’ist, Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
5/26/202253 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

19.05 Algorütm: Me polegi varem igamingust rääkinud

Tänases saates räägime igamingust, millest varem pole Algorütmis juttu olnud. See on suur valdkond, aga kuidas seal reaalselt töö käib? Millised on eripärad, milliseid tehnoloogiaid kasutatakse? Selleks on meil külas Kristjan Uba kes on Betsson Groupi “tuuma pealik” aka Head of Core. Kristjan räägib oma valdkonnast ja samuti sellest, kuidas juhtida tiime, mille liikmed on eri riikides laiali. Samuti tuleb juttu sellest, kuidas saab arendusorganisatsioon tegutseda alal, kus riiklik regulatsioon on väga oluline ja nõudmised tootele võivad kiiresti muutuda. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
5/19/202259 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

12.05 Algorütm: Raualähedase koodi kirjutamine

Kuulajad küsisid meilt, et me teeksime saate, kus asjatundlikud inimesed räägiksid sellest, kuidas käib raualähedase koodi kirjutamine. Loomulikult me kuulasime seda soovi ja leidsimegi kaks külalist, kes sellest teemast väga hästi rääkida oskavad. Täna on Algorütmis külas Erki Koplimets ja Arti Zirk Krakulist ning räägimegi sellest, kuidas raud ja kood kokku käivad. Millised tehnoloogiad on kasutusel, kuidas käib testimine ja rollout, kui raud nii lähedal on ning muudest sellistest teemadest. Algorütmi veavad Martin Kapp Pipedrive'ist, Priit Liivak Nortalist ja Tiit Paananen Veriffist.
5/12/202252 minutes, 1 second
Episode Artwork

05.05 Algorütm: Kuidas jõuda puhta koodini

Tänane Algorütmi episood on päriselt arendajatelt arendajatele. Räägime puhtast koodist, millised on parimad praktikad, kuidas sinna jõuda ja mida see üldse tähendab. Saates on külas Jonne Pitk Uptime'ist, kelle jaoks clean code on väga südamelähedane teema. Saates puudutame: Clean code põhimõtted ja arendustöö best practices rakendamine ning organisatsioonis juurutamine Kuidas tagada, et kõik arendajad mõistavad koodikvaliteedi olulisust ning teavad, millele tähelepanu pöörata ja kuidas ohukohti vältida Kui universaalsed on tööriistad läbi erinevate keelte ja raamistike? Protsess ja templiidid pull request reviewga seoses Kuidas keerukus ärile mõjub Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
5/5/202246 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

28.04 Algorütm: Live@Digit2022

Kes Algorütmi laivi eelmisel reedel Tartus Digit 2022 konverentsil ei näinud, saab nüüd selle podcastina järele kuulata. Lisaks Algorütmi tegijatele olid laval vestlusringis Dylan Beattie (Ursatile, muuhulgas Rockstar programmeerimiskeele autor) ning Sven Peters (Manfred, varem töötanud näiteks Atlassianis ja MongoDBs). Jutt keerles selle ümber, kuidas on olla arendaja praegu, milline see oli minevikus ja kuidas arendaja töö tulevikus muutub. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
4/28/20221 hour, 20 seconds
Episode Artwork

21.04 Algorütm: SaaS tech stacki ehitamine

Kui ütled "Eesti idufirma", mõtled kohe "B2B SaaS" ja valdavalt ongi sul õigus. Seega pole midagi imestada, et Eestis on tekkinud palju kogemusi selliste firmade tech stacki ehitamisega. Tänases saates just sel teemal räägimegi: kuidas ehitada B2B (idu)firma tehnoloogiline pool üles nii, et see oleks alguses odav ja mõistlik ning hiljem skaleeruks. Algorütmi külaline on Producement kaasaasutaja Maido Käära, kellel päris mitme startupi tehnilise platvormi koostamine ette näidata. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
4/21/202254 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

14.04 Algorütm: Tuul ehk ratastel sardsüsteemid

Tänases Algorütmis vaatame Comodule'i kööki. Uurime välja, kuidas hoida käigus sadu tuhandeid tõukse ning kuidas töötavad seal kokku tõuksides olev tarkvara ja pilves olev tarkvara. Külas on Tuule kaasasutaja ja tarkvara tehnoloogiajuht Heigo Varik ning sardsüsteemide ehk firmware tehnoloogiajuht Stemo Ojavee. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
4/14/202256 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

07.04 Algorütm: Tarkvara pen-testimine

Täna räägime Algorütmis turvateemadest, täpsemalt tarkvara pen-testimisest. Mis see on, kuidas seda teha ja mitte teha, milline on Eestis seis ja mida kõike peaks sellest kõigest teadma arendaja, kuuleb saatest. Külas on Kaspar Jüristo ja Ronnie Jaanhold Cybersist. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.  
4/7/202258 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

31.03 Algorütm: Juuniorid ja praktikandid organisatsioonis

Kõik teavad, et Eestis on arendajaid üliraske leida ja seetõttu on tavaline, et arendusmeeskondades näeb pidevalt ka juuniore ja praktikante. Tänases Algorütmis küsime, kuidas neid tiimi igapäevatöösse võimalikult edukalt kaasata: millised on praktilised nõuanded ja kogemused, mida teha ja mida mitte teha. Külas on Twilio arendustiimi juht Nele Sergejeva ning SEB Baltikumi personalipartner Merle Raamat. Algorütmi veavad Martin Kapp Pipedrive'ist, Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
3/31/20221 hour, 3 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

24.03 Algorütm: Krüptost arendaja pilguga

Kes see ikka praegu oskab öelda, kas krüpto tõesti muudab maailma või mitte, aga äkki muudabki? Seega on parem krüptovärgiga kursis olla ning tänases saates küsimegi, kuidas kogu sellele teemale vaadata pigem arendaja, mitte niivõrd finantsisti või evangelisti pilguga. Täna stuudios mees, kelle LinkedIni vaadates on tegu inimesega, kes valdab palju erinevaid teemasid ja kellel on väga mitu rauda tules. See on Alvar Laigna Bind Creative’st. Räägime sellest, kuidas Alvari arvates arendajad ja krüpto kokku puutuvad, millised on muutused no-code krüpto arenduses, milline on tööriistakast, kuidas arendamine toimub, kuidas Alvar näeb NFT-de teemat ja kuidas kogu selle värgiga üldse ise pihta hakata. Algorütmi veavad Martin Kapp Pipedrive'ist, Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist. Alvar palus jagada ka häid teemakohaseid linke:   Kasulikke NFT ja krüpto tööriistu   https://www.openlaw.io/   - Õiguslike lepingute loomiseks Ethereum laadsetes võrkudes https://trufflesuite.com/  - Arendajate tööriistade kogumik https://hardhat.org/  - Nagu eelmine, kuid mulle meeldib veidi rohkem, kuidas local arenduses eth contracte arendada https://infura.io/  - Kõige tuntum võrguinfo API pakkuja (Metamaks ja Brave browser kasutavad seda ntx) https://thirdweb.com  - NFT no-code lahendus https://moralis.io/    - Tarkade lepingute no-code lahendus https://fondu.io/  - Lepingute (Smart contracts), lihtsamate tokenite jaoks https://openzeppelin.com/   - Lepingute (Smart contracts) põhjad ja standardid, wizard nende loomiseks ja Defender valideerimise ja koostamise abitamiseks (sj deploy) https://www.alchemy.com/   - Infura analoog aga veidi enam steroididel, rohkem lisateenuseid https://www.blocknative.com/   - Mempool'i kuulamine, muidu, kuid arendajatele nende OnBoard SDK ntx React'i jaoks web3 rahakottide sidumiseks tore   https://www.digitalasset.com/   - Daml Language (mulle meeldib nende definitiivne suund, pisut JetBrains'i MPS'i suunaga aga mitte päris)   Väärtuslikud infokogumid, mille kokku pannud investeerimisfond Andreessen Horowitz https://a16z.com/2018/02/10/crypto-readings-resources/  https://future.a16z.com/nft-canon/    IPFS https://ipfs.io/  https://nft.storage/  https://project-awesome.org/ipfs/awesome-ipfs  - Arendajatele väärustlik kogumik    Eesti põnevad (tasub jälida) plokiahela projektid https://www.saltox.co/  https://koos.ee/   https://supplain.io/  - Infra + NFT mäng https://worldoffreight.xyz/  https://www.parsiq.net/   - If this Then that stiilis mempool'i kuulamine https://stocktreasury.com/   - Eestis arendatav, hetkel USA seadustele kohandatud aktsiaraamat, kel on krütpoga seotud funktsioone   Eestikeeles krüpto uudised nagu ikka FOMOravi https://www.fomoravi.ee/  ;)
3/24/202254 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

17.03 Algorütm TEHIKu infosüsteemid

Koroonapandeemia algusest sai just kaks aastat ning selle aja jooksul on eestlaste teadvusesse vägagi tugevalt kerkinud riigiasutus nimega TEHIK ehk Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus. Täna on Algorütmis külas TEHIKu peaarhitekt Martin Õunap, kellega räägime sellest, millise koormuse alla TEHIK koroona tõttu langes, miks tehti selle aja jooksul üht- või teistsugused tarkvaraalased otsused, mis töötas hästi ja mis ei töötanud ning miks. Veidi puudutame ka seda, kuhu terviseala infosüsteemid riigis üldse välja võiks jõuda. Näiteks kas su käe pealt olevast nutikellast võiksid andmed otse perearstile minna ja kuidas seda korraldada. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Sergei Anikin, kes oli Pipedrive'is, aga hiljuti lahkus sealt.
3/17/202258 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

10.03 Algorütm: Developer Experience Concise'is

Developer Experience teema on Algorütmi kuulajate seas osutunud populaarseks ning me oleme saanud ka mitmeid kirju ettepanekutega, kuidas seda teemat edasi käsitleda. Täna ongi selline saade, kus me räägime sellest jälle ja seekord Concise'i näitel. Meiega koos on täna stuudios Concise'i CTO Mikk Soone, kellel see on juba teine kord meie saates olla ning Principal Engineer Tiit Hansen. Concise ise nimetab seda kõike Developer Productivity Engineeringuks ja ütlevad, et on just viimasel aastal seda endale rohkem teadvustanud ning liikunud sinnapoole, et oleks meeskond, kellel olekski ainult Developer Productivity eesmärgiks. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
3/10/202258 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

03.03 Algorütm: NoEstimates

Kui LHV Panga tarkvaraarenduse juht Rainer Tikk meil esimest korda saates käis, jäi salvestuse ajal jutt, et kindlasti peaks millalgi rääkima teemast nimega NoEstimates. Nüüd on Rainer tagasi ning täpselt seda me teemegi, õigemini proovime teha, sest ka selle saate lõpus jääb kõlama tõdemus, et millalgi peaks rääkima teemast nimega NoEstimates. Aga algus on tehtud ning Tiit ja Sergei proovivad selgust saada, mismoodi ikkagi täpselt selle rakendamine tarkvaraarenduse protsessis peaks käima ja millised on Raineri kogemused. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
3/3/202256 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

24.02 Algorütm: E-riigid maailmanäitusel

Täna räägime Algorütmis e-riigist ning küsime, kuidas paistab Eesti kuulus e-riik maailma teiste kõrval välja. Saates on e-riigi teemadest külas rääkimas Nortali partner Taavi Einaste, kes on veetnud aega Dubai World Expol ning räägib, mida e-riigi mõttes seal vaadata sai. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
2/24/202257 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

17.02 Algorütm: Bürokratt arendajate keeles

Päris oluline osa Eesti e-riigi järgmistest arendustest toetub millelegi, mille nimi on Bürokratt. Ühed arvavad, et see on kõikehõlmav sinimustvalge tehisintellekt, teised jällegi peavad seda lihtsalt üleshaibitud juturobotiks. Mis asi Bürokratt tegelikult on ja kas ta kannatab praeguses faasis välja ka küsimustega tehnilisemaks mineku? Seda kõike üritame tänases Algorütmis teada saada. Külas on MKMi andmete valdkonna juht Ott Velsberg ja Bürokrati IT-arhitekt Rainer Türner. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
2/16/202253 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

10.02 Algorütm: Kas tõesti me teeme retrosid valesti?

Me oleme nüüd mitmes saates retrodest rääkinud ja peale eelmist võttis meiega ühendust kuulaja, kes ütles, et tal on sellele kõigele ka oma vaade lisada. Loomulikult kutsusime ta seepeale saatesse oma mõtteid jagama. See kuulaja, kellest sai rääkija, on Irene Annus Eesti Energiast, kes töötab seal äriteabeteenuste arendustiimi juhina. Oma varasemas tööelus on ta olnud näiteks SMITis Scrum Master kui Telias Agile Coach ning kuna ta on oma sõnade järgi agiilsusest läbiimbunud, siis tegeleb selle teemaga igapäevaselt ka praeguses töökohas. Tänases saates kuuleme, kuidas Irene retrode teemat näeb. Millised on tema kogemuse järgi head retrode praktikad ja millistest tuleks kohe loobuda, samuti milliseid tööriistu tema kasutab ja miks just neid. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
2/10/202252 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

03.02 Algorütm: Eesti kõige suurem tööandja on väga valiv

Iga päev saame lugeda uudiseid sellest, kui mitu tuhat IT-inimest Eestis jälle puudu on. Tänases Algorütmis aga esitame küsimuse: kas ja miks peaks sellistes oludes keegi mõtlema riiki tööle minemise peale. Stuudios on külas SMITi baasteenuste valdkonna arhitekt Siim Vene ja menetlusteenuste osakonna vanemarendaja Aleksei Netšunajev, kes mõlemad on väga huvitava töise taustaga ning on teinud otsuse minna tööle riigiasutusse. Kuidas SMITis töö käib, milliseid projekte tehakse, kui karmid on taustakontrollid ja kui palju palka saab, räägime tänases saates. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
2/3/202257 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

27.01 Algorütm: Mis asi see agile siis ikkagi on

Agile on teema, mida oleme juba päris mitmes episoodis üritanud lahata. Rääkisime Algorütmis number 92 ja siis uuesti saates number 107. Täna on episood 116 ja räägime uuesti, sest meie külaline kirjutas meie Facebooki-lehel, et tema arvates pole me agile'ist ikkagi päris õigesti aru saanud ja ta hea meelega tuleks ja räägiks, kuidas tema seda asja näeb. Heast pakkumisest tuleb muidugi kinni võtta ja seda me ka tegime. Külas on Erik Jõgi Codeborne'ist ning teemaks taas agile. Erik on saates juba teist korda. Eelmisel korral rääkis ta paarisprogrammeerimisest ja seda episoodi saab kuulata siit: https://digipro.geenius.ee/raadiosaade/algorytm/26-03-algorutm-kuidas-teha-paarisprogrammeerimist/. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
1/27/20221 hour, 2 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

20.01 Algorütm: Elu ilma ülemusteta

Kuidas juhtida arendajaid, on lõpmatu teema. Täna räägime Algorütmis ühest selle tahust: kuidas juhtida hoopis ilma juhtideta. Saates on külas Tiina Sakkos, kannab Proeksperdis ametinimetust Chief Culture and People Operations Officer ning räägib sellest, kuidas nende ettevõttes ilma juhtideta juhtimist tehakse. Kõige selle juures tekib terve hulk detailseid küsimusi nagu kes teeb arenguvestlusi, kes inimesi tööle võtab, kes lahendab tülisid, kes tõstab palka ja nii edasi. Nendest me saates räägimegi. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Priit Liivak Nortalist.
1/20/202253 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

13.01 Algorütm: Martin teab, kunas takso tuleb

Täna on Algorütmis külas inimene, kes lisaks paljudele muudele asjadele teab, kunas tellitud Bolti takso või toit sinuni jõuavad. Räägime andmeteaduse ja arenduse vahelistest suhetest ning külas on Bolti andmeteadlane Martin Lumiste. Martini väide on, et andmeteadlane on tegelikult tarkvaraarendaja ning ta on sellest oa blogis ka pikemalt kirjutanud: https://mlumiste.com/a-data-scientist-is-just-a-software-engineer/ Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
1/13/202257 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

05.01 Algorütm: Eliko CTO asukohamääramise tulevikust

Algorütmis on täna külas Eesti tehnoloogiaettevõtte Eliko CTO Sander Ulp ja räägime sellest, kuidas käib asukohamääramine nüüd ja tulevikus. Eliko tegeleb terve rivi põnevate tehnoloogiliste lahendustega ning nende klientideks on muuhulgas näiteks Bosch, Ericsson, Yama, ja Hyundai. Sander räägib meile, kuidas ta natuke veidral kombel Elikosse sattus ja milliste väljakutsete lahendamine tema igapäevase töö hulka kuulub. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
1/6/20221 hour, 5 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

30.12 Algorütm: Saadame vana aasta ära

Kui me eelmisel aastal sama aja saadet salvestasime, ärkas Tiit kell kuus hommikul ja hakkas lugema trendide kohta, mis algavat aastat mõjutada võiksid. Tänavu ta seda ei teinud. Aga aasta viimast Algorütmi teeme ikkagi, võtame vana aasta kokku ja püüame uuele ette vaadata. Räägime oma saateaastast, aga ka tööaastast, mis tõi endaga kaasa kaugtöö suurenemise ja Algorütmi tegijate ettevõtetele ka mitmeid olulisi muutusi. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.  
12/30/202159 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

23.12 Algorütm: Arendaja tööriistakohver

Te arvasite, et kuna on 23. detsember ja jõulud käes, siis me teeme seaprae ja hapukapsaste teemalise saate? Ei tee. Täna räägime Algorütmis arendaja tööriistakohvrist, sest Priidule ei anna rahu, et Docker Desktop on nüüd tasuline teenus. Milliste tööriistadega tegutsevad meie saatejuhid ja miks just nii, kuulebki tänasest Algorütmist. Räägime nii aja planeerimisest kui spetsiifilistest arendaja tööriistadest. Aga järgmises saates võib küll üllatusi tulla. Natuke juba lubame selles saates midagi välja. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
12/23/202159 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

16.12 Algorütm: Retrospektiivid

Tänases Algorütmis räägime sellest, kuidas peaks vaatama tehtud tööle tagasi ning hindama, kas õiged inimesed tegid õigeid asju õiges tempos, õigel ajal ja viisil. Retrospektiivide teema tõi meile Sergei Anikin, kui oli kuulnud sarnast arutelu Leadermorphosis podcasti selles episoodis: https://open.spotify.com/episode/35aMFo31HboKy1QtonucPE?si=OUssUL8_QDO_2tyMNdgQQw Sergei kutsus saatesse kaasa ka oma kolleeg Toomas Kordemetsa, kellel on retrospektiivide alal palju kogemusi. Algorütmi veavad täna Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
12/16/20211 hour, 2 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

09.12 Algorütm: Herzlich Willkommen Benedikt

Me ise teame küll, et Eestis on tore elada ja et Eesti IT-firmades on hea töötada, aga kuidas paistab see välismaale? Algorütmis on täna külas sakslane Benedikt Geiger, kes otsustas teha karjäärimuutuse ning hakata arendajaks. Seejärel otsustas ta teha teise muutuse, kolida Saksamaalt Eestisse ja asuda tööle idufirmas Outfunnel. Kuidas Benedikt jõudis arendajatööni ja sealt Eesti ning Outfunnelini, millised on tema kogemused Eestis elamisest ja töötamisest ning kuidas see kõik talle võrreldes Saksamaaga tundub, kuuleb saatest. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
12/9/202157 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

02.12 Algorütm: Kotlin

Tänases Algorütmis räägime Kotlinist, millest viimati oli põhjalikumalt juttu peaaegu aasta tagasi. Külas on Anton Arhipov Jetbrainsist ja eelmisest episoodist juba tuttav Madis Pink Veriffist. Kuidas on arenenud Java vs Kotlin, mis on Kotlin Foundation ja kuidas Anton ning Madis ise Kotlinit kasutavad ja selle kasutamist projektides ette kujutavad, kuuleb saatest. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
12/2/202154 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

25.11 Algorütm: Arendajalt arendajale ehk developer experience Spotifys

Algorütmis on täna külas Madis Pink, kes töötas mõnda aega tagasi Spotifys ja nüüd on Veriffis. See saade läheb lahtrisse "arendajalt arendajale" ehk juttu tuleb neist asjadest, mis arendajat ilmselt kõige rohkem huvitavad. Räägime erinevatel teemadel nagu Agiilsus arendaja perspektiivist ja mida endast kujutab developer experience team ja developer experience üldse laiemalt. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
11/25/202155 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

18.11 Algorütm: Metaversumit avastamas

Seoses sellega, et Facebook muutus üleöö Metaks ja krüpto muutus web3-ks või midagi sellist, on käibele tulnud neid ühendav termin metaversum. Tänases Algorütmis uurime, mis asi on metaversum praegu ja milline ta tulevikus võiks olla. Millest ta koosneb, milline roll on seal VRil ja muudel tehnoloogiatel ning kui kaugele me praeguseks jõudnud oleme. Stuudios on Wolf3D kaasasutaja ja juht Timmu Tõke. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
11/18/202156 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

11.11 Algorütm: Kas Pactumist on asja saanud?

Algorütmis on külas Pactumi kaasasutaja Kristjan Korjus ning räägime sellest, kui kaugele Pactum on jõudnud oma ambitsioonika ideega panna masinad lepinguid läbi rääkima ning millised tehnoloogiad on selleks kasutusel. Saame teada, et lepinguid on sadu ja sadu ja suuremad neist ulatuvad miljonite eurodeni, aga samas on üleval terve hulk küsimusi, et mida ja kuidas ikkagi teha saab, millist rolli täidab masinõpe, kus on kitsaskohad ning kas see asi käib endiselt Google Sheetsi peal. Kristjan räägib ka, millist tulevikku ta näeb no code / low code tehnoloogiatel ning miks suurte firmade tippjuhid seda kardavad. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
11/11/202152 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

04.11 Algorütm: Kuidas läbida tööintervjuu?

Tänase Algorütmi teema on tööintervjuud. Mõned armastavad neid, mõned vihkavad, aga kandideerimisprotsessis on fakt, et enamjaolt tuleb see läbida. Ja ka teistpidi: töötaja otsija peab tööintervjuu läbi viima. Räägime sellest, millised on olnud erinevad kogemused tööintervjuudel osalemisel ja nende läbi viimisel, milline on hea tööintervjuu ning mida nii intervjueerija kui kandidaat peaksid teadma, et see oleks tulemuslik. Külas on Reet Kaurit TalentHubist ning Priit Pääsukene Veriffist. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Tiit Paananen Veriffist.
11/4/20211 hour, 21 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

28.10 Algorütm: Kas siis nii saab progemist õppida?

Sellest sügisest asus esimene lend inimesi Jõhvis avatud koolis programmeerimist õppima. Aga Jõhvi kool on imelik, seal ei ole ei õpetajaid. Tänases Algorütmis on külas Jõhvi kooli kaasjuht Karin Künnapas ning teiseks kutsusime rääkima Sergei Anikini sellest, kuidas ikkagi täpselt Jõhvis programmeerimise õppimine käib ja kas tõesti saab sellest mingi mõistlik asi, kui tuletõrjujad ja taksojuhid arvuti ning arendusülesandega ilma õpetajata ühte ruumi kinni panna. Sergei oli üks nendest, kes Jõhvis kasutatavat metoodikat aitas niiöelda maale tuua ning räägib, miks talle see meeldis ja miks tema arvates saab niimoodi õppida küll. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
10/26/202158 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

21.10 Algorütm: Tiit vist tahab endale vormelit

Hiljuti kirjutas meile üks Algorütmi kuulaja ja ütles, et me peaksime kutsuma külla Tudengivormeli tegijad, sest see, kuidas nemad riistvara ja tarkvara kokku panevad, et saavutada elektrisõiduki isejuhtimist, on väga äge. Nii tegimegi, tänases saates on külas Tudengivormeli tegijad ja räägime nii elektrist kui isejuhtimisest ning sellest, kuidas vormelites see kõik tarkvaraga üheks tervikuks seotakse. Millised keeled, protokollid ja muud tehnoloogiad on kasutusel ning mis on võimalik ja mis mitte. Külas on meil tänast teemat avamas Tauri Tammaru, kes tegeleb projektis isejuhtimise suunaga ja Morgan Puust, kes on elektrivormeli lainel. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Priit Liivak Nortalist.
10/21/202158 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

14.10 Algorütm: Otse masinasse

Algorütmis on täna külas Fractory kaasasutaja ja CTO Rein Torm ning me räägime sellest, kuidas tarkvara abil inseneride joonised päris toodeteks saavad. Saatest kuuleb, kuidas Fractory tech stack on üles ehitatud, milliseid tehnoloogiaid nad kasutavad ning mis üldse on metallimaailmas tarkvaraga võimalik ja mis mitte. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
10/14/202157 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

07.10 Algorütm: 100. episoodi LIVE!

Algorütm sai täna 100 episoodi vanaks ja sel puhul toimus ainulaadne üritus: salvestasime saadet live publiku ees. Aitäh kõigile, kes kohale tulid ja aitasid meile teha meeldejääva hommiku. Kuna üritus oli väga edukas, võib üsna kindel olla, et live-salvestusi tuleb ka edaspidi. Salvestuse video on nähtav YouTube'is Algorütmi kanalil. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ning Martin Kapp ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
10/7/20211 hour, 56 seconds
Episode Artwork

30.09 Algorütm: Tarkvara, mis teeb su kõhnemaks

Algorütmis on täna külas arendaja, kelle mõtteviis on insenerile kohaselt õige suunaga: kui tuvastad probleemi, asu süstemaatiliselt lahendust otsima ja veel parem, tee see lahendus ise. Jaak Sarve elu oli nagu arendajal ikka: istud laua taga mugavas toolis ja niimoodi päevad läbi. Kui seepeale kehakaal kasvama hakkas, tuli selle küsimusega tegelema hakata. Lahenduseks on idufirma Geneto ja äpp Elisa Elustiil, mida Geneto ja Elisa koostöös teevad. Selle abil saab toitumist jälgida, aga mitte niisama: Geneto pakub ka geeniteste, mis seda kõike personaliseerivad ning siit jõuame kiiresti algoritmide ja suurandmete maailma. Kuidas on omavahel seotud tervis, geenid ja suurandmed ning kuidas terviseteemalist rakendust ehitada, sellest Jaak Algorütmis räägibki. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
9/29/202158 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

23.09 Algorütm: Kuidas õpetada arvuti mõlki ära tundma

Masinnägemine on praeguse aja tehnoloogiamaailma üks poppe sõnasid. Aga mida see tegelikult tähendab ning kuidas õpetatakse masinaid nägema? Mida nad oskavad näha ja mida mitte ning millisel hetkel satub masin segadusse? Kutsusime Algorütmi külla Eesti idufirma Fyma CTO Taavi Tammiste, kes tegeleb nende küsimustega iga päev. Fyma on firma, mis tuvastab masinnägemise abil oma klientide kaamerate videovoogudest mida iganes kliendil tuvastada on vaja: autode või inimeste hulka, liikumisi, ummikuid ja nii edasi. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
9/22/202155 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

16.09 Algorütm: Tarkvara ja elekter

Elektriautod, laadijad ja võrgud moodustavad kokku ühe süsteemi, mille kõik osad suhtlevad üksteisega läbi tarkvara. Auto ja laadija, laadijad omavahel, laadija ja võrk ning kui lõpuks tahta autod panna võrku tasakaalustama, siis ka auto ja võrk. Selge see, et tegemist on ühe huvitava tarkvaraülesandega: panna kõik need erinevate tootjate ja erinevate põlvkondade seadmed tarkvaras üksteisest aru saama. Aga kuidas see reaalselt käib ja kui kaugele me sellega praeguseks jõudnud olema? Algorütmis on külas Eleporti arendajataustaga CTO Rain Neemlaid ja räägib meile elektri ning tarkvara ühendamise põnevast maailmast. Eleport tegeleb laadimisplatvormi arendamisega nii kodus, tööl kui ka teel olles. Lisaks oma laadimistaristu arendamisele võimaldab Eleport kinnisvaraomanikel juba rajatud laadijad ühendada Eleporti platvormiga ning seeläbi oma klientidele ja/või töötajatele laadimisteenust pakkuda. Eleporti laadimisvõrgus on juba 104 avalikku laadimisjaama. Algorütmi veavad Martin Kapp Pipedrive'ist, Priit Liivak Nortalist ja Tiit Paananen Veriffist.
9/15/202155 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

09.09 Algorütm: Professionaalse konverentsikülastaja meelespea

Võib-olla tundub see teema täna imelik käsitleda, sest tükk aega pole keegi kusagile konverentsidele lennanud, aga Priit näiteks on juba kaks nädalat konverentsil ega saagi sealt tulema. Normaalsus hakkab taastuma. Selle nädala Algorütmis võtame ette teema konverentsidest. Kuidas konverentsidel käia nii, et sellest ka võimalikult palju kasu oleks? Põhjalikumalt peatume infoturbekonverentside teemal: millised on maailma parimad sellised ning millised meie kandis vääriksid külastamist? Saates on külas Liisa Tallinn ja Aigar Käis, kes mõlemad löövad kaasa 7. oktoobril Tallinnas toimuva konverentsi BSides korraldamisel. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
9/7/202159 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

02.09 Algorütm: Miks Lembit äpiarendajaks läks

Tänases saates on meil külas mees, kes on siin ka varem käinud, nimelt eelmisel suvel. Toona käis ta siin rääkimas, kuidas on front-end arendaja elu Pipedrive'is ning kuidas ja miks sai Pipedrive'i front-end selliselt tehtud. Täna, aasta hiljem on ta aga jõudnud uude ettevõttesse https://golightyear.com/ ja seda hoopis mobiiliarendajana. Kuidas see juhtus ja kui keeruline või lihtne on hakata veebi asemel mobiilile rakendusi tegema, kuuleb saatest ja sellest räägib meie tänane külaline Lembit Lõpp. Algorütmi veavad Martin Kapp Pipedrive'ist, Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist. Flutteri kursus, mida Lembit soovitab, on siin: https://www.udemy.com/course/flutter-bootcamp-with-dart/
8/31/202156 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

26.08 Algorütm: Maasikate korjamise masin

Suvi on küll läbi, aga meie tänasele saatekülalisele on see just parim aeg rääkida oma projektist, milleks on maasikakorjamisrobot. Külas on Madis Merila, kes on seda robotit ehitanud ja sellega reaalselt maasikaid korjanud ning juttu tuleb sellest, kuidas sa võid alustada robotist ja jõuda kiiresti närvivõrkudeni ja internetist maasikate piltide otsimiseni. Kuidas Madis robotit ehitab, millised on huvitavamad väljakutsed ja kuidas ta neid lahendanud on, kuuleb saatest. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
8/23/202146 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

19.08 Algorütm: Cynefin framework

Tänases Algorütmis on erikülalisena või ehk peaks isegi ütlema neljanda saatejuhina eetris tagasi Sergei Anikin, kellel vahepeal on olnud väga palju tööd, aga see olukord on nüür normaliseeruma hakanud. Sergei räägib, kuidas ta viimasel ajal on tegelenud muuhulgas näiteks Cynefin frameworki uurimisega ning kuidas see aitab tal igapäevaelus keerukaid otsuseid vastu võtta. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ning Martin Kapp ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
8/14/20211 hour, 30 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

12.08 Algorütm: Pärast agile'i tuleb purjetamine

Agile development on täna iseenesestmõistetav ja tihtipeale jaoks ainus viis üldse, kuidas arendust korraldada. Meie aga küsime tänases saates, kas peale agile'i on ka midagi muud silmapiirile kerkinud, millest teada võiks. Algorütmi külaline on Agur Jõgi, kes on töötanud tehnoloogiarollides nii BCSis, Elionis, Skype'is, Bigbankis kui ka mitmes idufirmas, mida on ise ka kaasasutanud. Täna on Agur Deloitte NEXT innovatsioonikeskuse juht Tallinnas. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
8/12/20211 hour, 12 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

05.08 Algorütm: Kuidas tiksuva hobiprojektiga raha teenida

Sa oled arendaja. Sul on õhtuti mõned tunnid vaba aega. Kas sa kulutad need PlayStationiga mängimisele või äkki hoopis paned tiksuma mõne väikese teenuse, mis hiljem sulle raha tooma hakkab? Just nii tegi meie tänase saate külaline Tanel Veisson, kui aastate eest hakkas tegema veebisaiti kalkulaator.ee. Toona küsisid sõbrad ta käest, miks ta ometi sellisele asjale aega kulutab, aga täna enam ei küsi, sest kalkulaator.ee teenib raha ning temaga eriti tegelema ei pea. Kuidas Tanel kalkulaator.ee idee otsa komistas, kuidas ta seda ehitanud on ning kuidas on läinud selle rahvusvaheline laienemine, räägime saates. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
8/5/202157 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

29.07 Algorütm: Edge computing ja Edge AI

Üks viimase aja kuumi IT-teemasid on Edge Computing ja Edge AI. Need võlusõnad on välja roninud spetsialistide kitsast ringist ja nüüd kirjutavad ka laiemale publikule mõeldud meediaväljaanded, et Edge on tulevik. Algorütm kutsus tänaseks saateks külla Mairo Leieri TalTechist, et temaga rääkida, mis on Edge Computing ja Edge AI ning mida nendega tehakse või ei tehta. Saates tuleb jutuks: Miks üldse tehisintellekti äärealadel kasutada? Milline on tänane võimekus Edge AI valdkonnas, mida üldse teha annab? Kas 5G ei vähenda äärealadel arvutamise vajalikkust? Mil viisil täna TalTech nende teemadega tegeleb? Kas tulevikus on kõik arvutused seadmete sees? Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
7/11/202152 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

22.07 Algorütm: Kuidas Ahti ja Rao tööd teevad

Väljas on juulikuu ja paljudel on puhkus, aga Ahti Heinlal ja Rao Pärnpuul ei ole. Nemad on täna Algorütmis külas ja räägivad töö korraldamise viisidest. Ahti ja Rao on välja mõelnud viisi, kuidas Starshipi autonomous driving team tööd korraldada uudsel ja huvitaval moel ning me usume, et see lähenemine võiks ka meie kuulajatele huvi pakkuda. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
7/11/20211 hour, 5 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

15.07 Algorütm: Mõõkhambuline varblane ja teisi lõbusaid lugusid

Miks tembutas ühes populaarses arvutimängus tegelane nimega Mõõkhambuline Varblane? Mida öelda noormehele, kes astub tänavalt su kontorisse sisse ja ütleb, et ta nägi aknast arvutit ning soovib seda nüüd kasutama hakata? Miks ei suuda pea ükski Eesti varase põlvkonna IT-inimestest meenutada, kuidas nad programmeerima õppisid? Tänane Algorütm teeb põike minevikku, 1980ndatesse ja 1990ndatesse ning küsib, miks Eestist sai IT-riik ja meiega sarnases positsioonis olnud mitmest teisest riigist ei saanud? Ja millist rolli võisid siin mängida Soome telekavad? Külas on Andres Kütt, kes on järjekindlalt talletanud Eesti IT-ajalugu Memcpy nimelistesse podcastidesse. Neid saab kuulata siit: https://soundcloud.com/memcpy_podcast Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
7/7/20211 hour, 5 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

08.07 Algorütm: Väga kinnine asutus

Kui me oma tänast salvestust kokku leppisime, tuli külalisega jutuks ka see, kuhu talle mikrofon saata. Ära tee nalja, ütles ta seepeale, ma töötan ju ikkagi pangas ja meie arvutite külge USB-seadmeid ei panda! Sellest tänane saade ongi. Kuidas käib töö asutuses, kus turvalisus on ülitähtis ning kõik osalised peavad sellega arvestama. Kui lukus on riistvara ja tarkvara, millised on protsessid ja kuidas ikkagi on tagatud see, et arendusprotsessis oluline info jalutama ei läheks. Külas on LHV Panga tarkvaraarenduse juht Rainer Tikk. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
7/7/202152 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

01.07 Algorütm: Mängude arendamise eripärad

Ühest küljest on mängude tegemine nagu iga teinegi tarkvaraprojekt, kuid tegelikult on seal palju huvitavaid erinevusi, millest teistelgi arendajatel on õppida. Kui näiteks küsida, millise osa mängust peaks arendama nii kvaliteetselt ja kuulikindlalt kui võimalik, siis mis sa vastuseks pakuksid? Algorütmis on külas Eesti mänguarendaja Ott Madis Ozolit, kes on olnud tegev nii Disco Elysiumi kui mitmete teiste mängude juures ja näinud selles maailmas ka suurte korporatsioonide hingeelu üsna lähedalt. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
7/1/202155 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

24.06 Algorütm: Kuidas plokiahel korda teha

Tänases saates lahkame plokiahela probleeme ja vaatame alternatiivseid lahendusi. Räägime, kuidas MEV (Miner Extractable Value) tõttu ei sobi DeFi üldse plokiahela peale. Meie külaline väidab, et krüptoraha platvormi DeFi ja nii-öelda detsentraliseeritud globaalset-arvutit saab teha ka ilma kaevuriteta ja elektri raiskamiseta. Külaliseks on Tarmo Annus Obyte’ist, kes kirjutas meile nii: Eesti keeles olen DeFi teemal aidanud kirjutada selliseid artikleid: https://www.kryptoraha.ee/obyte-tuli-valja-mitmemootmelise-sidumiskoveral-pohinevate-stabiilsusrahadega/ https://www.kryptoraha.ee/obyte-tuli-valja-mitmemootmelise-sidumiskoveral-pohinevate-stabiilsusrahadega https://www.aripaev.ee/arvamused/2020/11/27/asse-sauga-kuidas-siduda-liiklustrahvid-kruptorahaga" Minu ingliskeelse blogi leiab https://medium.com/@tarmo888 Lisaks teen ühe teise arendajaga (Alvar Laigna) krüptoraha teemal iganädalast eestikeelset taskuhäälingut, võime mõlemad tulla ka külaliseks teie saatesse mõne teise teema https://open.spotify.com/show/6prEQmIKJKoxC0XnJtjxW0 Aitäh Tarmo, et meile kirjutasid ja end saatesse külaliseks pakkusid. Võtke teisedki meiega ühendust ja pakkuge teemasid. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Priit Liivak Nortalist.
6/22/20211 hour, 8 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

17.06 Algorütm: Lexus kortsus, kõrvarõngad läinud koos tüdrukuga

Tänases Algorütmis võtsime eesmärgiks anda nõu arendajatele, kes peavad tööläbirääkimisi. Kuidas peaks mõtlema optsioonidest, palgast ja investeerimisest? Saates on külas TransferWise'i taustaga Triin Hertmann ja Alvar Lumberg, kes praegu teevad oma idufirmat Grünfin. Kuna aga nii Triinul kui Alvaril on tulnud nii ise töötamise kui värbamise käigus kokku puutuda optsioonide teemaga, kutsusime nad appi seda valdkonda lahti seletama. Mis on optsioonid ja kuidas nendesse suhtuma peaks? Kas tööläbirääkimistel eelistada pigem rohkem optsioone või rohkem palka? Millised on optsioonide tehnilised nüansid ja mida selle juures peaks teadma? Ning saate lõpuks jõuame rääkida ka sellest, et kui lähebki hästi ja optsioonid on ühel päeval palju väärt, siis kuidas saabunud rahalaevaga mõistlik käituda oleks. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
6/17/202157 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

10.06 Algorütm: Jevgeni Kabanovi läbipõlemine

Idufirmaasutaja, tarkvaraarendaja ja arvutiteaduste doktor Jevgeni Kabanov on viimaste nädalate jooksul mitmel pool rääkinud Eesti kohta haruldaselt avalikult oma läbipõlemistest ja sellest, kuidas stressiga toime tulla. Jevgeni on täna Algorütmil külas ja me räägime, millised tehnikad tema on enda jaoks kasutusele võtnud, et selliseid probleeme tulevikus ennetada ning kuidas arendajad peaksid nendele teemadele mõtlema. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
6/10/202149 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

03.06 Algorütm: Jüri Tarkpea ja Fleet Complete platvorm

Algorütmis on täna külas Fleet Complete'i VP of Platform Engineering ja räägime sellest, kuidas kasvatada platvormi nii äriliselt, tehnoloogiliselt kui läbi inimeste. Jüri räägib, milline on olnud tema teekond selles maailmas läbi mitmete ühinemiste ja üha suuremaks ettevõtteks kasvades. Millised on sellise teekonna juures väljakutsed ja millised on olnud lahendused. Algorütmi veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
6/3/202155 minutes
Episode Artwork

27.05 Algorütm: Kuidas progeda päikeseautot?

Hulk Eesti arendajaid, insenere ja muid tehnoloogiainimesi on tulnud kokku, et ehitada täiesti päikese jõul sõitev auto ning minna sellega ülemaailmsele võistlusele. Algorütmis on täna teemaks see, milline on sellise auto tarkvarakomponent ja kuidas seda arendatakse. Mis tehnoloogiad on kasutusel, milline on arhitektuur, millised on autosse tarkvara arendamise eripärad? Stuudios on Solaride'i tiimi kaks liiget, tarkvara mentor Siim Ilves ja tarkvaraarenduse juht Sander Tammer. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Martin Kapp Pipedrive'ist ja Priit Liivak Nortalist.
5/27/202153 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

20.05 Algorütm: Progeja – pane end põlema!

Me kõik oleme mõnikord mõnda lahendust nähes mõelnud, mis küll liikus selle inimese peas, kes niisuguse lolluse läbi lasi. Kas ta siis ei näinud, et see on idiootne? Kas ta ei vaevunud kaht sekunditki mõtlema enne, kui sundis kasutajaid oma loodud monstrumiga suhtlema? Algorütmis on täna jutuks suuremad ja väiksemad idiootsused, mida kõikjal IT-maailmas aeg-ajalt ikka kohtab. Miks need tekivad? Kes neid teevad? Kuidas neid ära hoida? Saates on külas järjest populaarsust koguva Facebooki-grupi "Progeja – pane end põlema!" looja, arendaja Joosep-Georg Järvemaa. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
5/20/202150 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

13.05 Algorütm: Selle külalise nägu kõlab tuttavalt

Tänases Algorütmis ei olegi külalist, aga samas on ka. Tuleb välja, et külaline on meie vana sõber, keda on rõõm üle pika aja taas stuudios tervitada. Sel nädalal räägime, milliste projektide ja väljakutsetega me ise parajasti rinda pistame. Priit ühendab üle maailma arendusorganisatsioone kokku, Tiit mõõdab teenuste küpsust ja tegeleb skaleerimisküsimustega. Meie sõber ja tänane niiöelda külaline Sergei aga navigeerib uue omaniku saanud Pipedrive'i, proovib mõõta, kes ja kuidas väärtust loob ning kui palju aega erinevate tegevuste peale kulub. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist, Martin Kapp ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
5/13/202146 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

06.05 Algorütm: Järgmine meie mees USAs

Meli oli hiljuti põnev saade eestlasega, kes USAs töötab ja sealset elu arendaja vaatevinklist valgustas. Nagu te ilmselt teate, ei läinud selle saatega meil kõik hästi. Täna on uus katse uue inimesega. Täna on meil külas Robert Väljur Nortalist, kes on juba kolm aastat Seattle'is arendustiime juhtinud ja vahel ka ise koodi kirjutanud. Räägime sellest, kuidas Robert eestlasena USAs töötamist näeb, mismoodi seal asju tehakse, miks just nii ja kuidas see erineb Eestist. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
5/4/202154 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

29.04 Algorütm: No code / Low code väikeettevõttes

Tänases Algorütmis räägime jälle no code / low code teemal, aga me teeme sellest kõige põhjalikuma käsitluse, mis eesti keeles ilmselt iial tehtud on. Meil on külas Indrek Peenmaa, kes on töötanud muuhulgas ka Oracle'is, aga viimastel aastatel on vedanud paari turismialast väikeettevõtet. Kuna aasta otsa on olnud koroonaviirusest tingitud seisak ja turiste ei ole, tekkis Indrekul korraga palju vaba aega oma ettevõtete IT-poole peale mõtlemiseks. Süsteemse inimesena võttis ta ette Google'i ja YouTube'i ning aukartustäratava rivi no code / low code teenuseid ja hekseldas need kõik läbi, püüdes IT- ja arenduskulusid oma firma jaoks võimalikult madalale viia ja saavutada samal ajal töötavaid lahendusi. Mida Indrek oma suure uurimistöö käigus leidis, millised lahendused ja teenused kasutusele jäid ja millised mitte, kuuled saatest. Algorütmi veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
4/29/202152 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

22.04 Algorütm: Kuidas kahe aastaga 11 miljonit kulutada

Mida teeksid sina siis, kui ükspäev selgus, et sa pead arendustiime nüüd niimoodi laiendama, et järgmise kahe aasta jooksul kulutada ära 11 miljonit? Meie tänane saatekülaline seisab sellise küsimuse ees. Külaliseks on Priit Kaasik Katanast, mis kaasas hiljuti investoritelt raha ja Priidu ülesandeks on suurem osa sellest produktiivselt ehk arendusele ära kulutada. Tuletame meelde, millega Katana tegeleb, kas nad on endiselt Heroku peal, kas aasta eest plaanitud arendused on praeguseks valmis saanud ja nii edasi. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
4/22/20211 hour, 1 minute, 9 seconds
Episode Artwork

15.04 Algorütm: Küberajateenistus

Tänases Algorütmis räägime teemal, millest varem saates juttu pole olnud: see on küberajateenistus. Mis on küberajateenistus ja millega tegeleb küberväejuhatus? Mida nad arendavad, milliste platvormide ja tööriistadega ning millised on seejuures kaitseväelised eripärad ehk kuidas metsas serverikeskus püsti panna? Sellest teemast on saates rääkimas Tarmo Aia ja Raimond Lume. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
4/15/202150 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

08.04 Algorütm: Kas MacBook M1 sobib arendajale?

Apple'i enda M1 protsessoritega arvutid on nüüd juba mitu head kuud väljas olnud ja testitulemused räägivad enda eest. Kohati on nad uskumatult kiired ja samas uskumatult energiasäästlikud. Tänases saates küsime aga, kas M1 on nii valmis, et sobib ka arendajale kriitilisteks töödeks. Kas ta on arendaja jaoks ka igapäevatöödes tõesti nii palju kiirem ja parem nagu Apple väidab? Kas tarkvara ühildub ehk mis töötab ja mis ei tööta? Mida peab arendaja M1 ostu kaaludes silmas pidama? Saate külalne on Snowhoundi kaasasutaja Kait Kasak. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
4/8/202150 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

01.04 Algorütm: Raha otsas, viimane episood

Kahjuks ei saa tänast saadet alustada heade uudistega. Eelmise episoodi pidime juba maha võtma (saates selgitame, miks) ja nüüd peame teatama, et kuna meil on raha ära põletatud ja runway otsas, peame saate kinni panema. See siin on viimane episood, välja arvatud juhul, kui meil nädala ajaga kusagilt ei õnnestu paar Honda Civicut tõsta. Viimase episoodiga saadame Algorütmi ära igati saate vääriliselt. Meil on külas Kain Kalju, kes tegeleb Boltis pilveressursside ja serveritega ning jutuks tuleb Ansible. Räägime Kainiga sellest, mis Anisble on, kuidas ja milleks tema seda Boltis kasutab ning milliseid näpunäiteid ta võiks anda neile, kes ka Ansible'i kasutajateks on mõelnud hakata. Saates kõlab ka koodiluulet, sellega saab iga huviline lähemalt tutvuda siin: https://www.sourcecodepoetry.com/?pgid=jl4tl4ne-d88ca483-0550-4cef-9b46-85e7be6296c6.
4/1/202158 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

18.03 Algorütm: Arendusorganisatsiooni kasvatamine

Täna räägime taas veidi pehmemal aga jätkuvalt arendajatele olulisel teemal. Teemaks on arendusorganisatsiooni kasvamine ja kasvatamine. Tänases episoodis on meil külas Deiwin Sarjas, kes juhib arendusorganisatsiooni Glias.  Glia eesmärk on veel selle aasta jooksul oma arendusorganisatsioon kahekordseks kasvatada ning me räägime, kuidas nad kavatsevad seda teha, samal ajal kvaliteeti ja taset hoides. Deiwin räägib meile, kuidas Glias nende asjade peale mõeldakse ja kuidas on võimalik juba palju varem hakata mõtlema selle peale, et ühel hetkel on vaja arendajate hulka skaleerida. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
3/18/202155 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

11.03 Algorütm: Kuidas ise pilve ehitada

Algorütmis on täna jutuks pilveteemad. Küsime, kuidas ehitada pilveplatvormi, milliseid tehnoloogiaid selleks kasutada, milline on arhitektuur APIde ja muu säärasega ja kas riistvara peab ka endal olema või tuleks see rentida. Ning muidugi on jutuks ja see, kes, kustkohast ja kuidas sellisele teenusele kliendid leiab ehk miks on üldse mõtet hakata maailma veel ühte pilveteenust looma. Stuudios on Tarmo Katmuk Eesti pilveteenuse Pilw.io juurest ning Ridango arendusjuht Vadim Lositski. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Martin Kapp Pipedrive'ist.
3/11/202152 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

04.03 Algorütm: Krüptol on kaheksa kohta pärast koma

Skype'i kõrval oli Eestis omal ajal veel üks legendaarne IT-keskus, kust on välja võrsunud palju Eesti tehnoloogiamaailma jaoks olulisi inimesi, firmasid ja tehnoloogiaid. See oli Swedbanki IT-osakond, mille üheks ülesandeks oli arendada ka internetipanka. Just sellest osakonnast on välja kasvanud firma Icefire ning Icefire'ist omakorda hiljuti tootefirma Modularbank. Täna ongi Algorütmis külas Vilve Vene ja Ove Kreison Modularbankist ning nad räägivad, miks ja kuidas otsustasid nad pärast aastaid nn rätsepalahenduste tegemist tulla välja tootega. Ühtlasi saame põneva ja detailse sissevaate sellesse, kuidas toimib üks pangandusplatvorm, sest just seda Modularbank pakubki: pangandusplatvormi valmislahendust klientidele üle maailma. Milliseid tehnoloogiaid nad pangandusplatvormi kirjutamisel kasutavad? Kas see on kõik pilves ja kui, siis millises pilves? Kuidas on lahendatud turvalisus ja monitooring? Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
3/4/202147 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

25.02 Algorütm: Kuidas Roland kvantarvutit ehitab

Kvantarvutid on olnud pikka aega "kohe millalgi tulemas". Nende kohta liigub ringi igasuguseid jutte ja unistusi kuni selleni välja, et nad teevad krüpto katki ja internet meile teadaoleval kujul lakkab olemast. Algorütmis on täna külas inimene, kes tegeleb kvantarvutite uurimise ja ehitamisega: Roland Matt ETH Zürichi ülikoolist. Räägime Rolandiga, kuidas ta Tartus Ülikoolis füüsikat õppinuna Šveitsi sattus, millega ta täpsemalt seal tegeleb ning muidugi pikemalt ja põhjalikumalt sellest, mis asjad kvantarvutid on, mis nad ei ole ja milline nende tulevik on. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ning Martin Kapp Pipedrive'ist.
2/25/20211 hour, 4 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

18.02 Algorütm: Kethmar on YouTube'is

Nagu ütleb meie saatejuht Sergei Anikin: arendus on tänapäeval läinud nii keeruliseks, et pole just palju valdkondi, kus üks arendaja ise suudab midagi otsast lõpuni valmis teha. See on tiimitöö ja laiemalt kogukonnatöö. Tänases saates räägimegi ühe arendajaga, kes on kogukonda panustamise võtnud omale üheks eesmärgiks. Ta teeb seda läbi YouTube'i-kanali, kus räägib oma projektidest ja arendaja tööelust. Meil on külas Sentinelis töötav Kethmar Salumets. Kethmari YouTube'i-kanal kannab nime Developer Habits ja selle leiab siit: https://www.youtube.com/channel/UCJLZwePkNHps5Bv7VwISyTA/featured. Miks ja kuidas Kethmar seda teeb, kas YouTube'iga saab raha ka teenida ja millised on tema plaanid edasiseks? Saadet veavad Sergei Anikin Pipedrive'ist, Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
2/18/202149 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

11.02 Algorütm: Kuidas Ahti Heinla tööintervjuust läbi saada

Algorütmi külaline on täna Ahti Heinla, kes on nüüd uuesti ise Starshipi tegevjuhiks hakanud ja räägib, mis firmas toimub. Kuuleme sellest, kuidas Ahti inimesi palkab, milliseid testülesandeid annab ning miks Starshipi standardid nii kõrged on, et isegi kogemustega arendajad ei pruugi testidest läbi saada. Ahti räägib ka, kuidas Starshipi robotite arendus edeneb, mis on valmis ja mis on veel tegemisel ning millistel tehnoloogiatel see kõik püsti seisab. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist, Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Priit Liivak Nortalist.
2/11/20211 hour, 1 minute, 19 seconds
Episode Artwork

04.02 Algorütm: Masinõpe Eesti riigis

Sõnu "tehisintellekt" ja "masinõpe" kuuleme me söögi alla ja söögi peale ja mõnikord tundub, et iga väiksemgi koodijupp on suudetud mõne sellise peene terminiga varustada. Meie aga räägime täna päris masinõppest ja mitte lihtsalt, vaid Eesti riigilahendustes: kas e-riik kasutab masinõpet, kus ja kuidas ta seda teeb, kes seda riigile pakuvad ning kuhu on plaanis edasi areneda. Saates on külas Markus Lippus Mindtitanist, kes on ka ise riigile masinõppelahendusi ehitanud ning ühtlasi saame teada, mida ja kuidas Mindtitan selles valdkonnas teeb. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist, Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Priit Liivak Nortalist.  
2/4/202154 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

28.01 Algorütm: Kuidas panna arendaja toote juures kaasa rääkima

Tänases Algorütmis räägime, kuidas toimetab tehnoloogiafirmas tootejuht ning kuidas ta saab teha nii, et terve ettevõte tahab toote arendamises kaasa rääkida. Külas on mitmes eri valdkonnas tootejuhtimise kogemust saanud Kalev Rundu, kes praegu töötab Veriffis.  Kalev räägib ka, kuidas tema kogemuste järgi erineb tootejuhtimine erinevates sektoris, näiteks finantssektoris ja tehnoloogiafirmas ning milliseid erinevusi toob see, kes on sinu klient: kas firma lõppklient või firmasisene klient. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
1/28/20211 hour, 11 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

21.01 Algorütm: Tehniline tugi

Tänases Algorütmis räägime rollist, mis on tehnoloogiaettevõttes väga olulisel kohal, aga mis võib-olla firmas nii väga iga päev silma ei torkagi. Me räägime tehnilisest toest. Võrdleme saates tehnilise toe rolli kahes ettevõttes: Veriffis ja Fortumos, kus need on natuke erinevalt lahendatud ja erinevate ülesannetega. Räägime sellest, millised inimesed tehnilises toes töötavad, kuidas sinna inimesi leitakse ja kuhu inimesed sealt edasi liiguvad ning muidugi ka sellest, millised tööriistad tehnilise toe inimestel kasutada on Saates on külas Anni Pähna Fortumost ja Ott Ristikivi Veriffist. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Tiit Paananen Veriffist.
1/21/202158 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

14.01 Algorütm: Mis on uut andmekaevanduses?

Tänane Algorütm on andmekaevanduse viimastest trendidest, ja selleks me oleme kutsunud meie stuudiosse tuntud andmekaevuri Tarmo Tali. Juttu tuleb klassikalistest andmeladude arhitektuuridest, nende plussidest ja miinustest ning uutest trendidest. Tarmo räägib, milliste tehnoloogiatega võiks väiksemas ettevõttes alustada ja samas kuidas teha nii, et firma kasvades ka tehnoloogia skaleeruks. Lõpuks jõuame data meshini välja. Saadet veavad Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
1/14/202159 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

07.01 Algorütm: Arendaja hobid

Igaühel meist on praegu või olnud hobisid. Tänases saates küsime, millised on arendaja hobid ja mis saab siis, kui arendaja hobiks on arendamine. Meil on stuudios külas Marten Meikop, kes oma töö kõrvalt on juba aastaid arendanud online-mängukeskkonda vint.ee. Milline on vint.ee lugu, kuidas Marten seda arendama sattus ning kuidas ühendada tööd ja hobisid? Saadet veavad Sergei Anikin Pipedrive'ist, Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
1/7/202157 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

31.12 Algorütm: Mida toob 2021?

Aasta viimane päev on käes ja juhuslikult on see neljapäev, mis tähendab, et on Algorütmi päev. Tänases saates vaatame oma aasta aega tagasi tehtud ennustused üle ja teeme julgelt uusi. Jutuks tulevad Docker, Kubernetes, Python, digitaalne prügi, andmebaasid, tiimide juhtimine ja nii edasi. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
12/31/20201 hour, 9 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

24.12 Algorütm: Kui sa teeks täna idufirmat, siis millist stacki sa kasutaks?

Idufirmad: see on inglid, founderid, pitchimised ja lõpuks kullamägedega exit. Algorütm aga keskendub täna kogu ettevõtmise tehnilisele poolele: kuidas on olla arendaja sellises väga varajase faasi ettevõttes? Meil on külas MeetFranki CTO Anton Narusberg, kellega täpselt sellest räägimegi. Kui oled esimene tehniline inimene alles alustavas tiimis, siis millest sa peaksid alustama. Kuidas otsustada, mida teha ise ja mida osta sisse, millised tehnoloogiad kasutusele võtta, kuidas teha arhitektuurivalikuid ja nii edasi. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
12/24/20201 hour, 6 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

17.12 Algorütm: Arendaja alustavas idufirmas

Täna räägime jälle elust startupi-maailmas ja sellest, kuidas tehnilise asutaja või kaasasutaja elu välja näeb kui võrrelda arendaja tööga küpses ettevõttes. Igal alustaval ettevõttel läheb ühel hetkel vaja tehnilist meeskonda ja viise, kuidas seda meeskonda ehitada, on mitmeid. Seda teemat lahti rääkima oleme palunud Jordan Valdma Producementist. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
12/17/20201 hour, 3 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

10.12 Algorütm: Kuidas teha avatud lähtekoodiga tarkvara?

Tänases episoodis räägime avatud lähtekoodiga projektidest. Kuidas alustada, mis kasu sellest on, miks ja kuidas suured firmad palkavad avatud lähtekoodi panustajaid, mis on avatud lähtekoodiga projektide juures probleemid.  Selleks on meil stuudios Nikita Salnikov-Tarnovski Splunkist, kes on meie püsikuulajatele juba tuttav ühest meie varasemast episoodist, kus rääkisime süsteemide jälgimisest ehk observabilityst. Saadet veavad Sergei Anikin Pipedrive'ist, Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
12/10/202059 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

03.12 Algorütm: Kuidas SMIT oma pilve arendab

Tänases Algorütmis räägime siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse ehk SMIT tegemistest ja väljakutsetest. Meil on külas SMITi identiteediteenuste osakonna juhataja Kalle Kuusik ja platvormiteenuste osakonna süsteemiarhitekt Mart Järvi. Nad räägivad sellest, kuidas SMIT oma pilve arendas, milline on SMITi teenuste arhitektuur ning milliseid tehnoloogiaid nad kasutavad. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
12/3/202056 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

26.11 Algorütm: Trunk Based Development, Sergei pole müüdud

Tänases Algorütmis sukeldume sügavale arendusprotsesside maailma ja jutuks on trunk based development. Kas tõesti on võimalik niimoodi arendusprotsessi juhtida ilma, et tagajärjeks oleks tohutu segadus? Saates on külas arendusfirma Concise CTO Mikk Soone, kes räägib, kuidas nemad trunk based developmenti kasutavad ning proovib saatejuhtidele selgitada, et niimoodi saab asju teha küll, isegi kui sul on miljoneid kliente. Aga saatejuhid, eriti Sergei, tunduvad üpris skeptilised olevat. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ja Sergei Anikin PIpedrive'ist.
11/26/20201 hour, 1 minute, 38 seconds
Episode Artwork

19.11 Algorütm: Suhtekorraldajast arendajaks

Tänane Algorütmi saade on järjekordne episood kogemata tekkinud seeriast "ühe arendaja lugu". Räägime inimesega, kes jättis oma senise ning arendajatööst väga erineva karjääri ja õppiski arendajaks ning töötab praegu sel alal. Oleme stuudiosse palunud Piret Seemani Codeborne'istst kellel on rääkida vahva lugu, kuidas ta karjääri vahetas ning hakkas suhtekorraldajast arendajaks. Kuidas sünnib otsus oma senine edukas karjäär õhku lasta ja vahetada millegi täiesti uue vastu, mida sa isegi ei oska? Miks ta seda tegi ja mida ta sõbrad-tuttavad sellest arvasid? Ning, mis kõige tähtsam, kui rahul Piret ise praegu oma karjäärivahetusega on? Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist, Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Priit Liivak Nortalist.
11/19/20201 hour, 2 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

12.11 Algorütm: Ega su tarkvara seadust ei riku?

Tänases Algorütmis räägime taas kord privaatsusest aga võtame vaatluse alla laiema pildi ehk küsime, mis on privaatsus, mis on andmekaitse ja milliste seadustega vastavuses peab meie toodetud tarkvara olema. Sel teemal oleme stuudiosse rääkima palunud Martin Ojala, kes on Pipedrive’i DPO ehk Data Protection Officer. Saadet veavad Sergei Anikin Pipedrive'ist, Priit Liivak Nortalist ja Tiit Paananen Veriffist.
11/12/20201 hour, 9 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

05.11 Algorütm: aasta tagasi, aasta edasi

Algorütm on saanud üheaastaseks, hakkab jalgu alla võtma ja seetõttu on tänane saade veidi teistsugune kui tavaliselt. Räägime sellest, mida me saatejuhtidena aasta jooksul õppinud oleme, teeme tagasivaate eetris olnud episoodidele ning muidugi räägime ka, mis saab edasi. Meil on plaane, kuidas Algorütmi veelgi paremini teha, aga selleks oleks vaja kuulajate-vabatahtlike abi, nii et kui sa kuulad saadet ja tunned, et sa saad mõnes kohas kaasa lüüa, võta meiega ühendust aadressil [email protected]. Aitäh kõigile, kes on meiega selle aasta jooksul olnud. Just tänu teile oleme me kasvanud nullist Eesti arendajate jaoks oluliseks kuulamiseks ja kui numbreid vaadata, siis on selge, et see kasv jätkub. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
11/5/20201 hour, 7 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

29.10 Algorütm: Privaatsus mobiiliäppides

Tänases saates räägime privaatsusest eelkõige mobiilirakenduste vaatest ja kuidas arenduses privaatsust tagada. Räägime ka teada-tuntud HOIA äppist ja sellest, kuidas HOIA tegijad sellisel skaalal kasutajate privaatsust tagasid. Külas on Dan Bogdanov ja Harri Kirik. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Tiit Paananen Veriffist.
10/29/20201 hour, 6 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

22.10 Algorütm: Kuidas käib töö Microsoftis ja Facebookis?

Eestis on kõvad tarkvarafirmad, selge see. Me teeme maailmatasemel idufirmasid ja maailmatasemel e-riiki, aga tänases saates vaatame korra maailmas ringi ja küsime, kuidas käib töö firmades, mille teenuseid tarbib vaata et iga maailma internetikasutaja: Microsoftis ja Facebookis. Algorütmis on külas Gunnar Kudrjavets, kes on juba pikka aega töötanud USAs just nendes kahes mainitud suurfirmas erinevates arendustiimides. Räägime sellest, kuidas ta sinna tööle läks, milliseid katseid selleks pidi läbima, kuidas arendusprotsess neis ettevõtetes tegelikult välja näeb, mitu inimest töötab Windowsi tuuma kallal ning milline on üleüldse töökultuur sellist laadi firmades. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
10/22/202057 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

15.10 Algorütm: Kas kellelgi contract testing töötab ka või?

Tänases saates on teemaks contract testing. Räägime sellest, mis see on, milleks seda kasutatakse ning muidugi ka sellest, kuidas sellega ise algust teha, kui on huvi tekkinud. Saates on külas arendaja Indrek Ots ettevõttest Concise Systems, kes on contract testingu teemaga juba mõnda aega tegelenud ja jagab lahkelt meiega oma kogemusi sel alal. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
10/14/202050 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

08.10 Algorütm: Kõik on nii noored, mis toimub

Tänases Algorütmis kuuleme lugu teadlasest, kellel oli vaja lahendada andmeanalüüsi ülesanne ning kuidas see kõik lõppes sellega, et meil pole enam teadlast, kuid on arendaja. Saates on külas Andrus Seiman, kellega rääkisime ka 17.09 episoodis missioonitiimidest, aga täna räägib ta omaenda karjääriloo. Miks ja kuidas temast arendaja sai ning mis olid need asjad, mis pärast kooli tööle minnes talle esimesena silma jäid? Saaded veavad Priit Liivak Nortalist, Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
10/8/202053 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

01.10 Algorütm: Ethereum ja DeFI

Igaüks on kuulnud Bitcoinist ja ilmselt iga meie saate kuulaja ka Ethereumist. Tänases saates aga räägime krüptorahade ja laiemalt DeFi ehk detsentraliseeritud finantsteenuste hetkeseisust, tulevikust ning tehnilistest aspektidest. Selleks oleme külla kutsunud Topia CPO Sten Tamkivi, kes on viimasel ajal DeFi teemadega intensiivselt tegelenud. Teiseks külaliseks on arendaja Jaanek Oja, kellele need tehnoloogiad on juba pikemat aega huvi pakkunud. Omaette alamteema tänases saates on targad lepingud ehk Smart Contracts. Mis need on ja kuidas neid arendatakse ehk kuidas targa lepingu koodi kirjutada? Milliseid tarku lepinguid maailmas olemas on ja mida nad teevad? Saadet veavad Sergei Anikin PIpedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
10/1/20201 hour, 7 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

24.09 Algorütm: Sentinel

Mida sa mõtled siis, kui sa teed teleri lahti ja seal räägib Jüri Ratas, kuidas me oleme Valgevenele sõja kuulutanud ning parasjagu veerevad meie üksused läbi Läti ja Leedu nende piiri poole? Kas üks su esimesi mõtteid võib olla, et tegemist on võltsinguga? Et rääkiv Jüri Ratas on tegelikult deep fake klipp, millel pole tegelikkusega mingit pistmist? Algorütmi tänane saatekülaline Johannes Tammekänd oma uues ettevõttes Sentinel täpselt selliste probleemide lahendamisega tegelebki. Sentinel arendab välja tarkvara, mis peaks deep fake teoseid ära tundma ning meie kõigi elu tulevikus turvalisemaks tegema. Hiljuti said nad Eesti investoritelt 1,35 miljoni dollari suuruse investeeringu. Kuidas Sentinel deep fake klippe ära tunneb, mida nad teevad teistmoodi kui maailma suurimatest tehnoloogiafirmadest konkurendid ning millised on kaitsevaldkonnas firma tegemise kummalised eripärad, sellest Algorütmi tänases saates räägime. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Sergei Anikin Pipedrive’ist.
9/24/202058 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

17.09 Algorütm: Missioonitiimid

Tänases Algorütmis räägime sellest, kuidas arendusmeeskonnas tööd organiseerida ja täpsemalt missioonitiimidest. Neid kasutab näiteks Spotify, aga siinsamas Eestis ka Pipedrive ja Nortal. Teatud olukordades on just missioonitiimid väga efektiivne vahend asjade ära tegemiseks. Mis asjad on missioonitiimid, miks ja kuidas neid tehakse, kuidas missioonitiimi juhtida ja kuidas selles töötada ning kuidas selles mitte läbi põleda? Saates on külas Martti Kuldma, kes juurutas missioonitiime Pipedrive'is ning Andrus Seiman, kes Nortalis missioonitiimideks jaotatud projektis team leadi ja mission leadi rolle täitnud. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Tiit Paananen Veriffist.
9/17/202059 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

10.09 Algorütm: Ma ei taha teile lihtsalt progejaks tulla

Algorütmis räägime täna sellest, kuidas IT-d õppida ja kuidas seda Eestis õpetatakse või kuidas peaks õpetama. Saates on külas Tartu Ülikooli Arvutiteaduse instituudi juhataja Jaak Vilo ja TalTechi IT-teaduskonna dekaan Gert Jervan. Küsime, kas pandeemia ajal oli IT õppimine kuidagi eelisseisundis, kas ettevõtete ootused ülikoolidele on IT õpetamise osas realistlikud, kui hea on meie kõrgkoolides antav IT-haridus tegelikult ja kuidas seda mõõta. Tuleb ka välja, et uue trendina tahavad paljud IT-d õppivad tudengid juba ise varakult koolis spetsialiseeruda IT tegemisele mingis tööstusharus, mis ei ole tingimata klassikaline arendus või IT. Mõnda huvitab IT meditsiinis, mõnda mäetööstuses ja nii edasi. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
9/10/20201 hour, 3 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

03.09 Algorütm: Teatud kliente teenindatakse käeraudade abil

Algorütmis on täna külas Eesti e-riigi arhitektuuri ehitanud Andres Kütt, kellega just sel teemal räägimegi. Miks on Eesti e-riigi arhitektuur üles ehitatud just nii nagu ta on? Kas see on hea või halb? Millised on praegu Andrese arvates Eesti e-riigi ees seisvad suuremad probleemid, kuidas neid lahendada ja kui kiiresti me viimaste aastate jooksul heade lahenduste poole liikunud oleme. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
9/3/20201 hour, 33 seconds
Episode Artwork

27.08 Algorütm: Arendaja läbipõlemine

Mida teha siis, kui sa ei taha ega jaksa enam tööd teha? Või hoopis siis, kui sa oled harjunud töötama nii, et teed 16-tunniseid arendusmaratone ja pärast puhkad PlayStationiga mängides? Arendus on loominguline ja pingeline töö ning see jätab inimestele oma jälje. Tänases saates räägime psühholoogiast, inimeste tunnetest ning sellest, kuidas ise oma vaimset heaolu parandada ning millisel hetkel tuleks panna kirja aeg psühhiaatri juurde. Räägime ka sellest, kas, kuidas ja mida peaksid oma töötajate puhul jälgima team leadid või ettevõtte juhid? Külas on Jorgen Matsi, kes töötab PipeDrive'is just sellega, et inimeste vaimse tervise heaolule tähelepanu pöörata. Saadet veavad Sergei Anikin Pipedrive'ist, Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
8/27/20201 hour, 14 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

20.08 Algorütm: Täna läheme GPT-3 sisse

Tänane Algorütmi saade on teemal, millest me kõigest paar nädalat tagasi rääkisime: GPT-3. Ainult et täna kutsusime me külla kaks teadlast ja läheme kohe sügavale GPT-3 sisse nagu Vanamehe multikas internetti mindi. Saates on külas Tanel Alumäe TalTechist ja Tambet Matiisen Tartu Ülikoolist ning me võtame GPT-3 olemuse, ehituse, võimalused ja piirid väga põhjalikult ette. Tanel ja Tambet räägivad tehniliselt lahti, mis on GPT-3, kuidas teda treeniti, miks ta oskab seda, mida ta oskab ning mida ta ei oska. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
8/20/20201 hour, 7 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

13.08 Algorütm: Kuidas Realeyes jälgib seda, kuhu kasutajad vaatavad

Algorütmis on täna külas Martin Salo firmast Realeyes, mis tegeleb kasutajate silmade jälgimisega ehk uurib seda, mis inimesi ekraanil tegelikult huvitab ja kuhu nad vaatavad. Mis asi Realeyes täpsemalt on, kuidas ta tehniliselt töötab ning kuidas nad hoolitsevad selle eest, et kasutajate privaatsust kaitsta? Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist, Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Priit Liivak Nortalist. Saates mainitud case study asub siin: https://datatonic.com/case-studies/realeyes-ai-mlops-kubeflow/
8/12/20201 hour, 1 minute, 11 seconds
Episode Artwork

06.08 Algorütm: Kuidas Pactum Viljandis Walmartiga kohtus

Algorütmi külaliseks on täna idufirma Pactum kaasasutaja Kristjan Korjus, kellega räägime nii sellest, mis asi Pactum üldse on kui ka sellest, kuidas Pactumi tehniline pool on üles ehitatud ja miks just nii. Kristjanilt kuuleme, miks ta Starshipist töölt ära tuli, kuidas alguses inimesed üldse ei uskunud, et arvuti võib ka ärilepingute läbirääkimisel inimesi asendada ning kui kaugele nad praeguseks oma tarkvara arendamisega jõudnud on. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
8/6/20201 hour, 3 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

30.07 Algorütm: Low-Code No-Code

Me oleme kaua aega tahtnud seda saadet teha ja otsinud külalist, kes teab teemast palju ja oskab sellest hästi rääkida. Lõpuks me ta ka leidsime: meie tänane külaline on Mateja Sponza Microsoftist. Miks me now-code ja low-code teemast üldse räägime? Miks see on viimasel ajal trendikaks muutunud ning mida see endaga kaasa toob? Milline on AI roll selle teema arengus ning millised teenused on low-code ja no-code arenduseks praegu saadaval? Viskame pilgu peale ka mõningatele demorakendustele. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist. Saates jutuks tulnud mõned lingid on siin: No Code - why it mattershttps://sponza-blog.azurewebsites.net/blog/2020/07/23/no-code/ Location Tracking using No Code platformshttps://sponza-blog.azurewebsites.net/blog/2020/05/17/garmin-location-tracking-using-power-platform/ Creating a powerful server app in 72 mouse clickshttps://sponza-blog.azurewebsites.net/blog/2020/05/17/data-processing-pipeline-power-automate-and-logic-apps/
7/24/20201 hour, 2 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

23.07 Algorütm: Jaan Tallinn ja GPT-3

Tundub, justkui oleks kogu internet viimase nädala jooksul rääkinud ainult ühest tehnoloogiateemast ja see on GPT-3. Me kutsusime stuudiosse Jaan Tallinna, et ta aitaks meil aru saada, mis asi täpsemalt GPT-3 on, millest see suur haip ning kas tehisintellekt on nüüd sellega seoses teinud suure sammu edasi või on endiselt kõik nagu varem oli. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
7/23/202048 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

16.07 Algorütm: Miks on Bolti tiimides seitse liiget?

Veebiteenuse püstipanek on tänapäeval lihtne, nagu me kõik teame. Aga mis saab siis, kui sul on vaja üles ehitada poolt maailma kattev mitme erineva ärisuunaga reaalajakriitiline teenus ning teha seda 20 korda vähema arvu inimestega kui samas valdkonnas tegutsevad konkurendid? Tänases saates vaatame Bolti kulisside taha. Kuidas Bolti arhitektuur on üles ehitatud? Mis tehnoloogiaid nad kasutavad ja miks just neid? Kuidas nad aja jooksul oma süsteeme arendanud on ja kuhu on praeguseks tekkinud kitsaskohad? Milline on Bolti organisatsioon: millised tiimid teevad mida ja miks peaks tiimis olema just täpselt seitse liiget? Saates on külas Bolti senior VP on engineering Rain Johanson. Saadet veavad Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Priit Liivak Nortalist.
7/16/20201 hour, 59 seconds
Episode Artwork

09.07 Algorütm: Elastic fantastik

Tänase Algorütmi teema on Elastic Search ning räägime sellest, kuidas lisaks tavapärasele funktsionaalsusele on võimalik Elasticut ka äriraportite tegemiseks kasutada. Mis on ELK stack, milleks seda tavapäraselt kasutatakse ning kuidas konkreetsemalt Elastic kasutusele võtta? Meie külaliseks on täna Kristjan Jürisoo Pipedrive’ist, kes on just muuhulgas ka raportite tegemiseks Elasticut kasutanud. Saadet veavad Sergei Anikin Pipedrive'ist, Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
7/9/20201 hour, 1 minute, 21 seconds
Episode Artwork

02.07 Algorütm: Mida Skype'i majas tehakse?

Tänases Algorütmis on külas Skype Eesti arenduskeskuse juht Tanel Erm. Kuna mõlemad saatejuhid on Skype'i taustaga, vestlemegi sellest, mida praegu Skype Eestis tehakse. Kuuleme, kuidas mõjus koroonakriis Skype'ile ja siinsele kontorile ning kuidas töötajad pidid maa alt ja maa pealt otsima bandwithi, et hüppeliselt tõusnud videokonverentside nõudlusele järele jõuda. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ning Sergei Anikin Pipedrive'ist.
7/2/202055 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

25.06 Algorütm: Kuidas hallata kasutajaid?

Tänase Algorütmi teemaks on kasutajahaldus ehk küsime, kuidas hallata kasutajate indentiteeti ning ligipääsuõigusi. Kas seda peaks ise ehitama või pigem teenusena sisse ostma? Millised lahendused, teenused ja tarkvara on kasutajate haldamiseks saadaval, mida võiks kasutada? Algorütmi külaliseks on Martin Valler, kes töötab firmas Icefire tarkvaraarhitektina. Saadet veavad Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
6/25/20201 hour, 7 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

18.06 Algorütm: Gigabait logisid sekundis

Nagu meie tänane saatekülaline ütleb, on logidega kaks probleemi: neid on liiga palju ja neid on liiga vähe. Ehk mida teha siis, kui sul on süsteem ja sul tuleb gigabait või enam logisid sekundis? Kuidas sealt üldse midagi üles leida? Aga tegelikult on tänase saate teema veel laiem ja selle saab kokku võtta sõnaga observability. Mis see on ja kuidas peaksid arendajad ning tehnoloogiaettevõtted üldse oma ehitatud süsteeme jälgima? Saates on külas Webmedia, Nortali ja Plumbri kogemusega Nikita Salnikov-Tarnovski, kes praegu töötab Splunkis. Saadet veavad Sergei Anikin Pipedrive'ist, Priit Liivak Nortalist ja Tiit Paananen Veriffist.
6/18/20201 hour, 2 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

11.06 Algorütm: Saage iseendaga tuttavaks

Mõned nädalad tagasi korraldasime Algorütmi suure kuulajaküsitluse, et teada saada, kes te, meie kuulajad, olete ja mida te meie saatest arvate. Täna on aeg teha kokkuvõtteid. Saates on külas Henrik Roonemaa Algorütmi saade tootvast Geeniuse portaalist, kelle abiga võtame küsitluse ette ning tutvustame tulemusi. Saate teises pooles toob iga saatejuht ühe näite viimasest arendusest, kus nad ise ka näpud mustaks tegid ja koodi kirjutasid. Tiit räägib, kuidas ta koroonakriisi ajal õllepoele analüütika tekitas ning selleks Google Apps Scripti kasutas. Priit tutvustab, kuidas mikroteenustes Gradle ehitusskripte taaskasutada (link 1 ja link 2). Sergei räägib, kuidas ta ühe näpukaga oleks äärepealt Pipedrive'i hävitanud ja miks ta enam ise koodi väga kirjutada ei taha. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
6/11/20201 hour, 16 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

04.06 Algorütm: Pange oma kehad valmis

Tänase Algorütmi saate teemaks on front-end arenduse üks populaarsemaid raamistikke React ja meie saate külaliseks on inimene kes elab lihtsa arendaja elu: Pipedrive'i lead engineer Lembit Lõpp. Lembit räägib meile, kuidas Pipedrive'i front-end on üles ehitatud ja miks just nii. Kus, miks ja kuidas tema Reacti kasutab ja kus ei kasuta ning miks. Samuti tuleb juttu erinevatest tööriistadest, mida ta Reacti kõrval ja asemel kasutanud on. Saadet veavad Sergei Anikin Pipedrive'ist, Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
6/4/20201 hour, 1 minute, 8 seconds
Episode Artwork

28.05 Algorütm: Eesti riigi CTO

Eesti on e-riik, aga kui palju me teame sellest, mis tehniliselt riigi kõhus üldse toimub? Kuidas riik oma teenuseid arendab, milliseid tehnoloogiaid kasutab ja miks? Algorütmis on sel nädalal külas Eesti riigi CTO Kristo Vaher, kes räägib muuhulgas ka põnevaid lugusid sellest, mis riigis üldse arendamisel on ning kui tulevikkuvaatavaid plaane tema oma ametis teeb. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
5/28/20201 hour, 5 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

21.05 Algorütm: Masinõpe kõneleva sõna kallal

TÄHELEPANU: Enne, kui saate juurde lähed, palume kuulajate abi küsitluse täitmisel. Oleme Algorütmi nüüd juba pool aastat teinud ning tahaksime teada, kes meid kuulavad ja kuidas teile saade meeldib. Palume võtta mõned minutid ja täita meie anonüümne tagasisideküsitlus, mille leiad siit:  https://forms.gle/ytzo56LwaJFrsjfr7 Täna räägime Algorütmis teemal, mille viimasel ajal vist vaata et iga arendaja kirjutab CV-s oma huvialade hulka: masinõpe. Mis asi see ikkagi on ja kuidas seda praktilises elus ära kasutada? Mida masinõppega saab teha, kust alustada ja milliseid tehnoloogiaid kasutada? Külas on Ottokar Tilk ja Alexander Tkachenko Snackable.ai-st ehk Eesti idufirmast, mis proovib kõneldud sõna suurel skaalal otsitavaks muuta.
5/21/20201 hour, 2 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

14.05 Algorütm: Mitu terabaiti kaalub Lingvist?

Täida Algorütmi kuulajaküsitlus siin: https://forms.gle/ytzo56LwaJFrsjfr7   Tänases Algorütmis vaatame Eesti keeleõppeäpi Lingvist kõhtu ja saame teada, mis seal täpselt toimub. Saatekülaline on Lingvisti kaasasutaja ja CTO Tanel Hiir, kellega vestleme sellest, kuidas ehitada Lingvisti-sugusele äpile backendi ja frontendi, milliseid arhitektuuriotsuseid ta on pidanud Lingvisti ehitades tegema ning miks on asjad seal just nii tehtud nagu nad on. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
5/14/20201 hour, 9 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

07.05 Algorütm: Hakkaks ise mängu tegema?

Tänases episoodis on külas üks arvutimängu "Death and Taxes” loojatest Leene Künnap, kellega räägime mängude arendusest. Muuhulgas saame teada, et mängu lähtekood on avalik ja indiemängude maailmas polegi see erakordselt tavapäratu. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist. Koodi leiad GitHubist (https://github.com/oakwarrior/DeathAndTaxes). Tööde planeerimiseks kasutas Death and Taxes tiim HacknPlan lahendust (https://hacknplan.com/) ja narratiivi kirjutamisel oli abiks Articy (https://www.articy.com/en/). Mängumootorina kasutati laialtlevinud Unity (https://unity.com/) platvormi. Saime ka soovitusi algajale mänguarendajale alustamiseks. Alusta väikselt ja proovi midagi võimalikult lihtsat luua. Enne, kui Unity paljudesse võimalustesse süvened, uuri lihtsamaid mootoreid nagu Construct (https://www.construct.net/en) ja GameMaker (https://www.yoyogames.com/gamemaker). Lugemissoovitusena rääkisime raamatust “The Art of Game Design: A Book of Lenses” (https://www.amazon.com/Art-Game-Design-Book-Lenses/dp/0123694965), millest on kahtlemata õppida ka arendustiimidel, kes ei loo mänge. Kui episoodis oli sinu jaoks koodi veidi liiga vähe, siis soovitame end proovile panna CodinGame keskkonnas (https://www.codingame.com/home).
5/7/202053 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

30.04 Algorütm: Mis arendajate töökohtadest kriisis saab?

Mis toimub Eestis arendajate tööturul? Kas ja kelle palku on juba vähendatud ning mis ootab ees? Milliseid positsioone koondatakse ja milliste oskustega inimesi palgatakse hoopis juurde? Mida peaks arendaja praegu tegema, et lähemas tulevikus endale hea töö kindlustada? Tänases Algorütmis on külas Julia Jolkin talendiotsingufirmast IT Talent Estonia ning väga põhjalikult tuleb juttu kõigest sellest, mis arendajate töökohti käimasolevas majanduskriisis puudutab. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ning Sergei Anikin Pipedrive'ist.
4/30/202053 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

23.04 Algorütm: Rust ajas juhtme kokku

Täna maadleme Algorütmis teemaga, mis kohati tundub täitsa okei, aga siis järgmisel hetkel ajab pea täiesti sassi. Me räägime sellest, mis on Rust ja milleks see hea on. Saates on külas Andres Vahter Starshipist ning Elina Shakhnovich Kübertaimest, kes teevad meile pika ja lõpuks vist isegi liiga põhjaliku ekskursiooni Rusti imelisse maailma ning proovivad selgitada, mis Rustis toimub ja millistes aspektides see meile paremini tuntud programmeerimiskeeltest täielikult erineb. Saatejuhid Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist.
4/23/20201 hour, 17 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

16.04 Algorütm: Kuidas arendaja ja disainer koos töötada saavad?

Varem või hiljem puutub iga arendaja kokku nähtusega nimega disainer. Mida see tähendab ja kuidas siis käituma peaks? Tänases Algorütmis on külas Brett Astrid Võmma Katanast ja Helen Kokk Nortalist ning teema on kasutajakogemuse disain. Mida teeb tänapäevases tehnoloogiafirmas disainer? Kas nii ei saaks, et meil on hulk valmis "disainiklotse" ning arendaja lihtsalt valib sealt vastavalt olukorrale õige lahenduse ning disainerit kui sellist polekski vaja? Kuidas disainerid töötavad ja kuidas saaksid disainerid ning arendajad koos töötada nii, et kõik oleksid rahul ja asjad läheksid hästi? Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ning Sergei Anikin Pipedrive'ist.
4/16/20201 hour, 6 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

09.04 Algorütm: Mis asi on bioinformaatika?

Mis saab siis, kui ühendada arstiteadus ja arvutiteadus? Tulemuseks võib olla näiteks bioinformaatika, mis ongi meie tänase saate teema. Mis asi on bioinformaatika? Kuidas progemist ja inimkeha ühendada? Milliseid tööriistu selleks kasutatakse ja mida programmeerijatel sellest õppida võiks olla? Kuidas tulla toime väga suurte andmemahtudega? Saates on külas Tartu Ülikooli terviseinformaatika teadur Sulev Reisberg. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
4/9/202053 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

01.04 Algorütm: Arütmia on uus saade projektijuhtidele

Täna on eetris viimane arendajatele mõeldud Algorütmi episood ning järgmisest nädalast on saate nimi Arütmia ning see on mõeldud projektijuhtidele. Või vähemalt nii meie saatejuhid väidavad. Igatahes, täna on veel Algorütm ja saates on külas Martin Jeret Nevercode'ist, kellega räägime Continuous Integration teemadest ja seda eelkõige mobiiliarenduse vaatest. Saates on ka koht, kus külaline avab telgitaguseid. Stuudios saadet vedamas Tiit Paananen Veriffist, Priit Liivak Nortalist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
4/1/20201 hour, 1 second
Episode Artwork

26.03 Algorütm: Kuidas teha paarisprogrammeerimist?

Tänases Algorütmis räägime teemal, mida kuulajad on meilt juba ammu küsinud: paarisprogrammeerimine. Mis see on? Mille poolest on paarisprogrammeerimine parem kui niiöelda tavaline programmeerimine? Mida tähendab see juhtide jaoks, kui ühte ja sama asja teevad kaks inimest korraga ning kuidas see üleüldse saab olla firma jaoks efektiivne, kui ühe töö peale pannakse korraga poole rohkem ressurssi? Paarisprogrammeerimist on stuudios abiks lahti seletamas selle ala tõelised eksperdid Erik Jõgi ja Anton Keks Codeborne'ist, sest just Codeborne'is on paarisprogrammeerimist pikalt kasutatud ja selle kohta palju õpitud. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
3/26/20201 hour, 7 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

19.03 Algorütm: Kaugtöö parimad praktikad

Tänases Algorütmis oleme samal lainel nagu ilmselt enamus meie kuulajaid: ootamatult avastasime end kõik kodutöölt. Kuidas kodust tööd teha, millised on parimad praktikad ja tööriistad ja kuidas kodust töötamine võimalikult efektiivseks teha? Kaugtööst on meil abiks rääkimas Toggli juht ja asutaja Alari Aho. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ja Priit Liivak Nortalist. Mõned saates räägitud asjade lingid siin: GitLab handbook: https://about.gitlab.com/handbook/communication Basecamp (endine 37 Signals) remote töö materjalid: https://basecamp.com/books/remote Notion https://jackboxgames.com/fibbage-xl/ https://jackboxgames.com/drawful/ https://jackboxgames.com/word-spud/ https://jackboxgames.com/lie-swatter/ https://kahoot.com/
3/19/202055 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

12.03 Algorütm: Kogu tõde Kafkast

Tänase Algorütmi saate teema on Kafka. Mis see on, mida sellega tehakse, mille asemel seda kasutada saab ja mida selle asemel kasutada saab? Kafka-ekspedina on stuudios külas Magnus Hiie Sixfoldist. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
3/12/20201 hour, 35 seconds
Episode Artwork

05.03 Algorütm: Kihutasime vigasele satelliidile järele

Mis saab siis, kui eestlased hakkavad satelliiti ehitama ja seda kosmosesse saatma? Ja siis, kui sellele on tarkvara vaja ning projektiga liitub Madis Kaal, kes ka meie saates täna külas on? Tänasest Algorütmist kuuled, kuidas maapealsete süsteemidega harjunud arendaja peab korraga hakkama kirjutama koodi, mis läheb kuhugi väga kaugele. Kuidas ehitada riistvara ja tarkvara siis, kui sa tead, et sa ei saa enam mitte kunagi seadmele füüsiliselt ligi, et kaabel külge panna või reset-nuppu vajutada? Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
3/5/202057 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

27.02 Algorütm: Arendaja ja turvalisus

Algorütmi stuudios on täna külas idufirma RangeForce tehnoloogiajuht Margus Ernits, kellega räägime sellest, mida arendaja peaks turvalisusest teadma, kuidas RangeForce sellega aidata saab ja milline olukord turvalisuse maailmas praegu üldse on. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Sergein Anikin Pipedrive'ist.
2/27/202053 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

20.02 Algorütm: Selles vanuses tehakse idufirmat juba rahulikult

Algorütmil on külas Taavi Tamkivi ja Sergei Rumjantsev eelmisel aastal suure pauguga alustanud idufirmast Salv, mis aitab pankadel lahendada rahapesu tõkestamise probleemi. Taavi ja Sergei räägivad, mis asi on Salv ja kuidas nad tohutult suure tehingute mahu seest tarkvara abil need probleemsed üles leiavad. Kuna saade on Algorütm, siis muidugi räägivad nad ka sellest, milliseid tehnoloogiaid nad oma firma ehitamiseks kasutavad, mille juurest nad alustasid ja kuhu edasi plaanivad liikuda. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
2/20/20201 hour, 10 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

13.02 Algorütm: Mitu Honda Civicut kuus Starship pilve eest maksab?

Tänases Algorütmis on teemaks pilveteenuste kulud ning see, kuidas ikkagi aru saada, kui palju sa mille eest maksad ja kuidas seda kontrolli all hoida. Külas on Kalle Volkov ja Martin Pihlak Starshipist, kelle käest kuuleme muuhulgas, kui mitme Honda Civicu jagu raha nad iga kuu Jeff Bezosele pilveteenuste eest annavad, kuidas nad selles järge peavad ning kuidas nad neid kulusid aja jooksul väiksemaks on saanud. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Tiit Paananen Veriffist.
2/14/202056 minutes, 1 second
Episode Artwork

06.02 Algorütm: Kopsime oma peakuju GraalVMist aru saama

Algorütmis on täna külas Oleg Šelajev, kes tegeleb Oracle Labsis uut tüüpi virtuaalmasina ehk polüglotiga GraalVM. Mis asi see on ning kes ja miks seda kasutama peaks? Kas polügloti kasutuselevõtt eeldab arendajatelt oma mõttemaailma põhjalikku muutmist ja mis saab siis, kui Oleg saates teatab, et tegelikult võib koodi ka andmebaasis jooksutada. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Tiit Paananen Veriffist.
2/6/20201 hour, 15 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

30.01 Algorütm: Kuidas ehitada andmeladu ja kuidas seda mitte teha?

Tänases Algorütmis on külas Tarmo Tali, keda mõned teist tunnevad kui Lehe pruulikoja ülesehitajat, mõned jällegi kui Pipedrive'i Data Team Leadi. Tarmo räägib meile oma väga pikast kogemusest andmeladude ja andmeanalüüsiga Pipedrive'is, Skype'is ja mujal. Mis on andmeladu, kuidas tema neid ehitab, milline peaks olema tiim andmeladude ja andmeanalüüsi ümber ning mis kasu kõigest sellest ettevõttele tõuseb? Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ja Sergei Anikin Pipedrive'ist.
1/30/20201 hour, 6 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

23.01 Algorütm: Siit saab siseinfot!

Tänases Algorütmis on külas Anton Keks Codeborne'ist kellega räägime Kotlinist. Mis see on, milleks seda hea kasutada on ning mida Anton ja Codeborn selles vallas teevad Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Sergein Anikin Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
1/23/202058 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

16.01 Algorütm: Korrutasin tööintervjuul, et ma ei tea midagi, ärge mind palgake

Algorütmi saates on külas Ampleri arendaja Helen Habakuk, kes räägib, kuidas ta nelja kuuga arendajaks õppis ning siis Pipedrive'is töötades aru sai, mida see töö tegelikult tähendab. Milline on ühe inimese teekond nullist arendajaks ning millised oskused peaksid olemas olema enne, kui kuhugi tööle kandideerida? Kas firma palkab oskusi või suhtumist ja milline sellisel juhul peab see suhtumine olema? Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Tiit Paananen Veriffist.
1/16/20201 hour, 8 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

09.01 Algorütm: Priit on Jõgevalt ja kasutab Herokut

Kui sul on majatäis arendajaid, võid oma ettevõtte jaoks igasugused vajalikud pilveteenused ise teha, aga mis siis, kui sa oled väike firma ja sul on vaja kiiresti ning lihtsalt liikuma saada? Algorütmis on külas Priit Kaasik idufirmast Katana MRP, kes on Eestis üks peamisi Heroku propageerijaid ning kasutab seda Katana töös väga palju. Mis asi on Heroku, millised on Priidu kogemused sellega ning milliseid nõuandeid ta annab selle kasutamiseks? Kellele Heroku sobib ja kellele mitte? Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ning Sergei Anikin Pipedrive'ist.
1/9/202046 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

02.01 Algorütm: Mida toob alanud aasta arendajale?

Head uut aastat! Priit, Sergei ja Tiit on stuudios, et rääkida sellest, mida nende arvates toob arendajatele kaasa aasta 2020. Kuidas muutuvad erinevad arendajale vajalikud tehnoloogiad, kuidas muutub arendaja töö üldse ning kuidas peaks muutuma arendajate juhtimine?
1/2/20201 hour, 30 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

19.12 Algorütm: Meie kokkuvõte aastast 2019

Algorütm teeb täna kokkuvõtte nii saatejuhtide kui arendajate elust aastal 2019. Mis toimus olulist? Mida tänavu me tegime ja õppisime? Millised tehnoloogiad liikusid edasi ja millised tagasi ning millega me järgmisesse aastasse edasi läheme? Saadet veavad Priit Liivak Nortalist, Tiit Paananen Veriffist ning Sergei Anikin Pipedrive'ist.
12/19/20191 hour, 30 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

12.12 Algorütm: Milleks meil testijaid üldse vaja on?

Mida teeb tarkvaraarenduse protsessis testija? Kas teda on üldse vaja? Kas on võimalik, et varsti asendatakse testija masinaga ja mida kõik testijad siis tegema hakkavad? Mida ootab testija arendajalt ja arendaja testijalt? Testimise maailma aitab Algorütmi tegijatel ust avada Helena Jeret-Mäe Nevercode'ist. Saadet veavad Tiit Paananen Veriffist ning Priit Liivak Nortalist.
12/12/20191 hour, 4 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

05.12 Algorütm: Kubernetes on eesti keeles Priit

Tänases Algorütmis teeme pikema sissevaate Kubernetese maailma. Mis see on, milleks seda kasutatakse, kuidas seda hästi kasutada ja milleks seda mitte kasutada? Saates on külas kaks selle ala kõvemat eksperti Eestist, Joonathan Mägi Klausist ja Priit Pääsukene Veriffist. Saadet veavad Sergei Anikin Pipedrive'ist ja Tiit Paananen Veriffist.
12/5/201955 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

28.11 Algorütm: Kuidas Transferwise'i arhitektuur on üles ehitatud?

Selle nädala Algorütmis on külas Alvar Lumberg Transferwise'ist, kellega räägime pikemalt sellest, kuidas kogu Transferwise on üles ehitatud, miks just nii. Saatejuhid Tiit Paananen Veriffist ning Sergei Anikin Pipedrive'ist. Head kuulajad, ootame ikka teie tagasisidet, ideid, kommentaare ja soovitusi aadressile [email protected].
11/28/201945 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

21.11 Algorütm: Kas tõesti on aeg serverlessi peale kolida?

Algorütmis on täna külas Taavi Rehemägi, kes firmas Dashbird tegeleb serverlessi teemaga. Kas ja miks ning millised oma rakendused peaksid sinagi serverlessi peale kolima, mis seal töötab ja mis mitte ning kas serverless jääb meiega kauemaks või on ainult hetkeline moeröögatus? Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ning Tiit Paananen Veriffist. Lisaks tuletame meelde, et: meie saate leiab nüüd igast podcastiäpist, nii et otsi meid üles ja subscribe, sest ainult nii saad igal nädalal uued Algorütmid automaatselt kätte ootame endiselt tagasisidet, kriitikat, ideid ja julgustavaid sõnu, meiega saab ühendust aadressil [email protected]. Head kuulamist!
11/21/201952 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

14.11 Algorütm: Kuidas Pipedrive'i arendus töötab

Uus nädal, uus Algorütm. Tänases saates on külas Pipedrive'i hinnatud tarkvaraarhitekt Martin Kapp, kellega räägime sellest, kuidas Pipedrive'i arendus üles on ehitatud, milliseid tehnoloogiaid nad kasutavad, kuidas vajadusel kolida kogu arendus ühest masinast teise paari tunniga ning kuidas nad on üha kasvavas organisatsioonis lahendanud dokumentatsiooni kirjutamise, kaasaegsena hoidmise ning üleüldise infoliikumise tarkvaratiimide vahel. Saadet veavad Priit Liivak Nortalist ja Tiit Paananen Veriffist. NB! Algorütm peaks nüüd olema kättesaadav ka kõigis podcastiäppides, nii et tee oma äpp lahti, otsi meid üles ja subscribe'i. Aitäh!
11/14/20191 hour, 2 minutes, 53 seconds