Winamp Logo
Akademik Psikoloji Cover
Akademik Psikoloji Profile

Akademik Psikoloji

Turkish, Sciences, 2 seasons, 24 episodes, 3 hours, 14 minutes
About
Podcast by Uzman Klinik Psikolog Ömer Faruk Güzelgöz
Episode Artwork

Kişilik Bozuklukları

Bu podcastte kişilik bozukluklarını nasıl geliştikleriyle beraber tek tek inceleyerek konuşuyoruz. Videolar için instagram hesabını takip edebilirsiniz.
2/16/202413 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Narsisizm

Bu podcastte narsisizm konusunu tüm detaylarıyla konuşuyoruz. Videolar için instagram hesabını takip edebilirsiniz.
2/16/20248 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Öfke Kontrol Yöntemleri

Bu podcastte öfke kontrol konusunu konuşuyoruz. Videolar için instagram hesabını takip edebilirsiniz.
2/16/20246 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

İlişkiler

Bu podcastte ilişkileri aşk mı sevgi mi ? Eş seçimi ve zor kişilerle birlikte olmak konuları üzerinden konuşuyoruz. Videolar için instagram hesabını takip edebilirsiniz.
2/16/20241 minute, 55 seconds
Episode Artwork

Hayır Diyebilmek

Bu podcastte hayır diyebilme meselesini neden hayır dememiz gerektiği ve neden hayır demekte zorlandığımız konuları üzerinden konuşuyoruz. Videolar için instagram hesabını takip edebilirsiniz.
2/16/20242 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Finansal Stres Ve Finansal Çatışma

Bu podcastte finansal stres konusunu finansal stres nedir ? Neden finansal stres yaşarız ? Finansal stresle nasıl başa çıkabiliriz ? Finansal çatışma nedir ? Finansal çatışmada duygusal meseleler ? Finansal çatışmada beklentiler ? soruları üzerinden konuşuyoruz. Videolar için instagram hesabını takip edebilirsiniz.
2/16/20246 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Eşcinsellik

Bu podcastte eşcinsellik konusunu eşcinsellik bir hastalık mıdır ? Eşcinsellik hakkında doğru bilinen yanlışlar, eşcinsellere uygulanan tedaviler konuları üzerinden konuşuyoruz. Videolar için instagram hesabını takip edebilirsiniz.
2/16/20242 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Duygusal Yeme Ve Kilo Kontrolü

Bu podcastte kilo kontrol konusunu; kilo vermeye başlamak ama sürdürememek, kilo vermek hakkındaki işlevsiz düşüncelerimiz, kilo vermeye çalışan yakınlarımıza yönelik doğru yaklaşımlar, kilo kontrol konusunun neden önemli olduğu, fazla kilolarımıza dair akademik çalışmaları konuşuyoruz. Videolar için instagram hesabını takip edebilirsiniz.
2/16/20247 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Depresyonda Mıyım ?

Bu podcastte depresyon tanısını Psikoloğa mı gitmeliyim psikiyatriste mi ? Depresyonda mıyım ?Yakınımız depresyondayken nasıl yaklaşmalıyız ? Depresyona vitamin ve hormon değerleri, Depresyon ne değildir? Depresyona yakalanmamak için bir günüm nasıl olmalı ? Depresyon tedavisinde hangi yöntem kullanılır ? soruları üzerinden konuşuyoruz. Videolar için instagram hesabını takip edebilirsiniz.
2/16/20244 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Afet Olaylarında Psikolojik Dayanıklılık

Afet Olaylarında Psikolojik Dayanıklılık by Uzman Klinik Psikolog Ömer Faruk Güzelgöz
2/16/20246 minutes, 1 second
Episode Artwork

Erteleme

‘Ertesi gün sendromu’ olarak da bilinen bu alışkanlığı ‘daha sonra daha iyi’ düşüncesi tetikler. Kişi ertesi gün geldiğinde de başka bir zamana ertelediğinden kronik bir hal alır ve bu tutum yaşamın diğer alanlarını da etkilemeye başlayınca yardım arayışına girer.
3/21/20219 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Erişkinlerde Dikkat Eksikliği

Erişkinlerde dikkat eksikliği kişinin kendi için önemli konulara gereken ilgiyi verememesi nedeniyle yaşamında çeşitli sorunlara sebep olan nörolojik bir bozukluktur.
3/21/20216 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Uyku

Uykusuzluk üretkenliği azaltır, öğrenmeyi engeller, ilişkileri bozar, yaratıcı fikirlerin önünü keser, otokontrolü yok eder. Bağışıklık sisteminin güçlü kalması için, öğrenme ve bellek için uyku gereklidir.
3/21/202111 minutes, 1 second
Episode Artwork

Yeme Bozuklukları

Bozulmuş yeme davranışlarını ifade etmek için bulimia nervoza, anoreksiya nervoza, pika, geviş getirme gibi alt başlıkları kapsayan tanı grubudur.
3/21/20216 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Kararsızlık Problemi

Kararsızlık kaygıyla ilişkilidir. Kaygı düzeyi yüksek bireyler bir karar verebilmek için gerçek olamayacak kadar fazla kanıt toplamaya çalışır. Bu nedenle çözüm süresi olabildiğince uzar.
3/21/20214 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Depresyon

Depresyon bir psikolojik çökkünlük durumu olup bireyin yaşamak için hevesli hissetmediği, dünyaya ilgi duymadığı, güçlü sıkıntı hissettiği bir rahatsızlıktır.
3/20/20213 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Anksiyete Bozuklukları

Anksiyete bozukluğu kişinin anlam veremediği, çeşitli içsel çatışmalara dayanan, tehdit edilmişlik hissine benzeyen bir tür bunaltı olarak tanımlanmaktadır.
3/20/20212 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Somatizasyon

Yaşanılan duygusal gerilimlerin beden yoluyla aktarılmasıdır. Birey yargılanma, anlaşılmama, kabul edilmeme gibi nedenlerden duygularını sözel olarak ifade edemediğinde bedensel semptomlar ortaya çıkabilmektedir.
3/20/20214 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Öfke

Sinirli hissetmek hepimizin gün içinde yaşadığı bir duyguyken bu hissin sık tekrarlaması uzun sürmesi ve ilişkilerimizi bozacak seviyeye ulaşması artık konuya müdahale edilmesi gerektiği anlamına geliyor olabilir.
3/20/202111 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Özgüven

Özgüven bireyin herhangi bir şeyin iyi gideceğine, herhangi bir konuyu istediği şekilde sonuçlandırmak için gücüne, kararına yeteneğine ve yargısının yeterli olduğuna inanmasıdır.
3/17/202113 minutes, 28 seconds