Winamp Logo
ADC*talks Cover
ADC*talks Profile

ADC*talks

Lithuanian, Social, 1 season, 45 episodes, 1 day, 9 hours, 46 minutes
About
Tinklalaidė ADC*Talks skirta nagrinėti kūrybiškumo temas, reklamos, dizaino, rinkodaros aktualijas, pažinti industrijos asmenybes bei aptarti aktualius projektus. Laidos vedėjas - ADC*LT bendražygis, MILK kūrybos vadovas ir partneris Rimantas Stanevičius. Tinklalaides kurti mums padeda garso įrašų studija Dropaudio.
Episode Artwork

S4E3: IDD - International Design Day

Šeštadienį praleidome bibliotekoje. Su visa Lietuvos dizaino asociacija ir virtualia užsienio auditorija iš International Council of Design Martyno Mažvydo bibliotekos erdvėje šventėme tarptautinę dizaino dieną. Rytą pradėjome LDA forumu, tuomet turėjome konferenciją tema „Is it kind?“ ir edukacinę dalį baigėme dirbtuvėmis ir diskusijomis. Dar prieš išsiskirstant svečiam pakalbinau pranešėją Martyną Vitkų apie prieinamumą dizaine. Aptarėme regos negalią turinčių žmonių iššūkius ir naujausių technologijų įrankius, kurie Martynui padėjo baigti bakalaurą, magistrą ir įsidarbinti prieinamumo ekspertu banke. Pareflektavome į tai, ką girdėjome pranešimų metu, ir su LDA valdybos pirmininku Algirdu Orantu bei ICoD pirmininku Jonu Liugaila. Na o tada dar išgirdome visą renginį organizuoti padėjusios Elenos Lašaitės įspūdžius bei trumpą būsimų renginių anonsą. P.S. Viršelyje matote festivalio plakatos iliustraciją, kurtą nuostabiosios Eglės Žvirblytės 🙌👏
4/29/202435 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

S4E2: Jaunieji Kanų liūtai

S4E2: Jaunieji Kanų liūtai by ADC*LT
4/23/202425 minutes, 1 second
Episode Artwork

S401: Šokoladas ir „woke“ mėsa

Labai ilgai lauktas pirmasis ketvirto sezono ADC*Talks epizodas jau eteryje. Pokalbis su Etiquette dizaino strategu ir partneriu Edvardu Kavarsku apie šokoladą, mėsą, brandus geriečius ir blogiečius, Z kartos pamėgtas vaikiškas tyreles ir kodėl „woke“ produktai nusivelka „woke“ dizaino rūbą. Kaip visada, ačiū Drop Audio už studiją ir mikrofoną.
4/11/202452 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

S3E16: Silent Pound

Lapkričio gale Drop Audio studijoje kalbinome Silent Pound bendraįkūrėją Audrių Balčiūną. Šis pokalbis buvo įdomus ir kolegoms iš studijos, nes aptarinėjome ypatingas Audriaus kurtas garso kolonėles, kurių skambesys parodose priverčia suklusti audiofilus iš viso pasaulio. Audrius pasakojo apie muzikos ir inžinerijos terpę, kurioje užaugo, apie bandymus pasidaryti sau geras kolonėles, apie žmonos palaikymą ir apie tai, kaip “aistros projektas” po truputį virsta pagrindine veikla. Bet daugiausia kalbėjome apie garsą. Net apie tą, kurio iš tikrųjų negirdime, kurio funkcija tėra padėti mūsų smegenims lokalizuoti garso šaltinį. Sužinosite apie tonalinį balansą bei kambario rezonansą, ir kitame pokalbyje prie kavos puodelio būsite labai sofistikuotais pašnekovais.
12/20/202336 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

S3E15: ADCE and Executive Creative Summit in Barcelona

Barcelona was a blast with Executive Creative Summit being the biggest highlight. It was the first in person festival after the pandemic and the first event organised after Art Directors Club of Europe partnered with The One Club for Creativity. Thus the incredible line-up and an incredible opportunity to mingle with some of the brightest minds and biggest names in the industry. In this episode we had the privilege of talking to Kevin Swanepoel (the CEO of The One Club) Pum Lefebure (the co-founder and chief creative of Design Army), and Glenn Cole (the founder and creative chair of 72andSunny). Their insights were nothing short of inspiring while this short interview serves as a sneak peek into what’s next and an invitation to mark your calendars for 2024.
12/11/202326 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

S3E14: Growing Yourself and Helping Others Grow - part 2

Spalio viduryje vykusiame ADC*Lietuva festivalyje turėjome ypatingų svečių tiek dizaino, tiek reklamos kategorijų komisijose. Į Drop Audio studiją jų pasikviesti negalėjom, bet būtų buvusi nuodemė jų nepakalbiti, todėl medžiojom po vieną ir po du konferencijos metu. Vienus kalbinome tarp pranešimų, kitiems neleidome ramiai pietauti, tačiau nei vienas pašnekovas dėl to labai nesipiktino. Atvirkščiai, nuoširdžiai pasakojo apie savo profesinę karjerą, apie tai, kas jiems padėjo augti, kas trukdė ir kaip jie stengiasi padėti augti kitiems dabar, kai patys jau užaugo. Gavosi net du epizodai. Tai antrasis epizodas, kuriame kalbamės su Folker Wolfgang Wrage (Wrage/Antwort įkūrėju iš Šveicarijos, dirbusiu Ogilvy, McCann, Havas, Leavingstone ir k.t.). Kadangi jį pričiupome per pietų pertrauką, kankinome ilgiausiai. Faktas, kad Folker pažįstame dar iš Berlin School of Creative Leadership taip pat galimai susijęs su tuo, kad jis gavo savo privatų tinklalaidės epizodą. Tačiau redakcija dievagojasi, kad čia visai ne nepotizmas, o viso labo simbolinė kompensacija už tai, kad skrisdamas į Vilnių Folker prarado savo bagažą.
11/14/202334 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

S3E13: Growing Yourself and Helping Others Grow - part 1

Spalio viduryje vykusiame ADC*Lietuva festivalyje turėjome ypatingų svečių tiek dizaino, tiek reklamos kategorijų komisijose. Į Drop Audio studiją jų pasikviesti negalėjom, bet būtų buvusi nuodėmė jų nepakalbiti, todėl medžiojom po vieną (ir po du) konferencijos metu. Vienus kalbinome tarp pranešimų, kitiems neleidome ramiai pietauti, tačiau nei vienas pašnekovas dėl to labai nesipiktino. Atvirkščiai, nuoširdžiai pasakojo apie savo profesinę karjerą, apie tai, kas jiems padėjo augti, kas trukdė ir kaip jie stengiasi padėti augti kitiems dabar, kai patys jau užaugo. Gavosi net du epizodai. Pirmame kalbame su Cat How (How&How ženklodaros agentūrų Losandžele, Londone ir Lisabonoje įkūrėja, vadove ir kūrybos direktore), Ricky Solano - peruviečiu dirbačiu agentūroje David Madride, šiemet Kanuose skynusio laurus su garsiąja Second Best kampanija Ikėjai), Nurya Doorembos (TK.Lab stratege Ogilvy Social.Lab Brussels kuriančia unikalius TikTok sprendimus), Leo Porto ir Felipe Rocha (garsiosios Porta Rocha studijos Niujorke įkūrėjais ir kūrybos vadovais) bei James Kape (australu, gyvenusiu Švedijoje, o po to Londone įkūrusiu studiją Omse).
11/14/202337 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

S3E12: Reklamos teisės ir pareigos

Nuo rugpjūčio vidurio stalčiu.. tinklalaidžių brandinimo rūsyje saugotas ir taupytas, DROPAUDIO studijoje įrašytas pokalbis su vieninteliu praktikuojančiu advokatu, apgynusiu teisės mokslų daktaro disertaciją reklamos teisės srityje, asocijuotu Triniti Jurex partneriu Mantu Rimkevičiumi. Atvirai apie įžeidžiančią, klaidinančią, netinkamai lyginančią reklamą, prekės ženklų registravimus, intelektinę nuosavybę ir kitas mūsų industrijos banano žieves. Mantas tikrai negąsdina. Atvirkščiai - skatina įsteigti savireguliacijos instituciją ir būti mažiau paranojiškais.
10/9/202350 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

S3E11: Seule apie Kyjivą

Eilė prie keltuvų į Seulo televizijos bokšto kalną kol kas yra oficialiai keisčiausia vieta, kur išsitraukėme mikrofonus. To priežastis - Svitlana Stepanenko iš Kyjiivo, su kuria apžiūrėinėdami Seulą šnekučiavomės ne apie ką kitą, o apie darbą… Apie reklamą ir rinkodarą ir kaip ji pasikeitė Ukrainoje per daugiau nei pusantrų metų nuo karo pradžios. Optimistiška, bet ne naivi, įžvelgianti pozityvumo net tamsiausioj situacijoj ir drąsi kaip pati Ukraina. Beje, “Spasibi”, nors pagal Google yra vienas iš galimų “ačiū” vertimų, ukrainiečiams - rusiškas. Reikia dėkoti sakant dėkoju - “dyakuju”.
9/20/202325 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

S3E10: Akrum ir jo "Visual Twist"

Antrasis pokalbis su Akrum iš Bangladešo. Jame jis pasakoja apie save ir savo sugalvotas kūrybines technikas “Visual Twist”. Taip taip, visi žinom Mario Pricken knygą. Bet kiek iš mūsų sąmoningai naudoja joje aprašytas technikas? Man visuomet atrodė, kad yra šioks toks šuolis nuo teorijos į gražius pasaulinius pavyzdžius. Pažiūri, palinksi galva, bet pačiam taip neišeina. Tuo tarpu Akrum turi 38 būdus padaryti vaizdą įdomesniu. Labiausiai jo metode, išbandytame su nieko bendro su reklama neturinčiais ir net neraštingais žmonėmis, sužavėjo paprastumas. Na ir, aišku, jo paties kelio nuo arbatos berniuko iki pranešėjo Kanuose istorija skamba kaip iš filmo.
9/18/202330 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

S3E9: Akrum ir Bangladešo liūtai

Vienas įdomiausių žmonių, kuriuos pasisekė sutikti Korėjoj buvo Akrum. Mohammad Akrum Hossain iš Asiatic Marketing Communications Dakoje, Bangladeše. Su juo “įrašyti” paspaudėme ne vieną, o net kelis kartus. Pirmame pokalbyje jis dalinasi Bangladešo liūtų receptu. Iš pažiūros kuklus ir tylus, Akrum yra vienintelis kūrybininkas Bangladešui laimėjęs liūtų (taip, daugiskaita) ir atstovavęs savo šalį Kanų žiuri. Akrum sako, kad jam pavyko, nes turi metodą. Mums pasirodė, kad jis turi dar kai ką. Aistrą ir užsispyrimą.
9/12/202327 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

S3E8: Mad Stars festivalis

Šįkart su jumis sveikinamės iš Korėjos. Taip, tai toliausiai nuo Lietuvos darytas įrašas. Įrašai - daugiskaita, nes Mad Stars festivalyje, kelionę į kurį iš dalies finansavo Kultūros Taryba, sutikome daugybę įdomių pašnekovų: Gabriel Lora iš Meksikos, Jesse Wong iš Kanados/Hongkongo, Becky McOwen Banks iš JK, festivalio organiztorių Ray Kim, Mohammad Akrum Hossain iš Bangladešo ir Svitlana Stepanenko iš Ukrainos. Šiame epizode išgirsite pirmus keturis. Sužinosime apie jų patirtį komisijoje, apie patikusius darbus ir šiek tiek daugiau apie patį Mad Stars festivalį. Beje, tie "tarakonai", apie kuriuos kalba Gabriel, pasirodo yra cikados…
9/8/20231 hour, 10 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

S3E7: Berlin School

Antras epizodas iš Berlyno, o tiksliau iš Franklinštrasės, kur įsikūrusi Berlin School of Creative Leadership. Taip patogiai sutapo, kad tris metus atidėliota diplomų ceremonija įvyko kaip tik dabar, kai pasiraitoję rankoves ruošiamės ADC*LT festivaliui, kurio tema “Augti ir auginti” ir yra apie lyderystę šioje industrijoje. Šiame epizode pavyko trumpai pakalbinti dvi alumnes ir vieną dėstytoją. Pirmoji pašnekovė - Karolien Koolhof, buvusi žurnalistė, publikuota autorė ir konsultantė, nagrinėjusi intravertišką lyderystę. Antroji - Jihan Fadel, pasakojusi apie savo mokslinį darbą, kuriame dažniausiai vartotas žodis buvo “hell”. Na ir paskutinį šnekinome Solvay verslo mokyklos profesorių ir valdybos narį bei Harvardo vyr. mokslinį bendradarbį Paul Verdin.
8/17/202334 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

S3E6: Milda iš Klarnos

Pasivaikščiojimas po Berlyną su Milda Gražyte, buvusia kolege Milk, dabar dribančia Klarnoje. U-Bahn'as, gatvės triukšmai ir smagūs prisiminimai čepsint. Aptarėme Mildos kelią, agentūrų ir startuolių skirtumus, rinkodaros rolę ir net priėmimo bei atleidimo niuansus.
8/17/202335 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

S3E5: Nuo Oslo iki Austino

Šis tinkalaidės ADC*Talks epizodas įrašytas Munch’o muziejuje, Oslo oro uoste ir Sapiegų parke. O kalbinom atitinkamai Hando Sinisalu (Marketing Parrot ir Blaticbest), Rasą Misiūnaitę (Milk) ir Paulių Senūtą (Not Perfect). Pagal planą viskas turėjo suktis apie Hando organizuotą reklamišių kelionę į Oslą, kur lankėmės agnetūroje TRY (norvegiška pavardė, kuri tariasi per vidurį tarp [tri:] ir [triu:]) ir naujame Munch’o muziejuje (pigus pasiteisinimas naudoti Šauksmo motyvą viršelyje). O gavosi taip, kad didžiausią laiko dalį prapliurpėm apie SXSW festivalį Austine, Teksase, kaip galimą kitų metų maršrutą kelionei su Hando ir tai, kad penkis kartus ten buvęs Paulius būtų puikiausias mūsų gidas.
6/20/202356 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

S3E4: Reklamos efektyvumas

Reklamos ir rinkodaros efektyvumo festivalis Password jau praėjo, bet temos aktualumas niekur nedingo. Todėl Drop Audio studijoje kalbinome dvi šių metų konkurso teisėjas: Ogilvy strategę ir tyrėją Daivą Plauškaitę-Camacho Andrade ir Milk strategę Rasą Misūnaitę. Aptarėme kategorijas, mažus ir didelius projektus, pakalbėjome apie įvaizdį ir pardavimus, tikslus, rezultatus ir apie tai ar tikrai efektyvumo festivalyje nieko nereiškia kūrybiškumas. Neabejojame, kad be sunkiai išvengiamų anglicizmų išgirsite ir dalykų, kurie padės geriau festivalyje pasirodyti kitais metais.
5/30/20231 hour, 18 seconds
Episode Artwork

S3E3: David Slocum on Creative Leadership

We got a chance to talk to the ex academic director and the now academic advisor to the Berlin School of Creative Leadership David Slocum. It happened so that Aidis Dalikas invited David to Vilnius to record several video lectures on creative leadership for their new adventure called C School (stay tuned for more), the online education platform that focuses on this topic. It also happened so that Aidis needed an audience for the shoot and invited some friends to attend the lectures and one of them happened to have the mic that he had borrowed from Drop Audio and forgot to return… Here’s a short interview David gave us after a long day of talking to the camera.
3/20/202318 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

S3E2: Garsinė ženklodara

Seniai planuotas pokalbis su Drop Audio vadu Robertu Maliauka. Vis atidėliotas, na, kad nebūtų visai Balto katino svetainės užsakomoji reklama, bet galiausiai įvyko. Stengėmės reklamuoti ne Drop Audio, o bendrai visą garsinę ženklodarą (audio/sonic branding). Tinklalaidės formatui tai itin dėkinga tema, kuria, beje, Robertas yra perskaitęs viską, kas negausiai parašyta (o tada ir pats šiek tiek parašęs).
3/7/202355 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

S3E1: Ne ADC, o labiau Good Brand ar Atomic talk

Teoriškai, tai ne ADC*Talks, o labiau Good Brand arba Atomic talks, tačiau pašnekovai ir tema yra pakankamas pagrindas šiam įrašui atsirasti čia. Dalinamės pokalbiu, vykusiu vasario mėnesį Atomic Garden. Clare McNally, kurso “Good Brand” vadovė, pristatydama kursą, kalbino Algirdą Orantą (LDA valdybos pirmininką ir Critical vadovą) ir Rimantą Stanevičių (Milk kūrybos vadovą, LDA ir ADCE valdybos narį ir Atomic Garden dėstytoją) apie gerus, blogus prekės ženklus ir dar daug ką.
3/7/202349 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

S2E13: Baby Booming

Kai kolegos išeina pas konkurentus, gali būti pikta. Kai išeina į startuolį - pavydu. Bet va, kai išeina į motinystę, reikia džiaugtis :). Apie pačius svarbiausius “kūrybinius projektus” Drop Audio studijoje šnekučiavomės net su trim mamom: jau grįžusia į darbą, besiruošiančia grįžti ir ką tik išėjusia, dar laukiančia ir laikas nuo laiko slapta paskaitančia darbinį paštą. Rimantas Stanevičius kalbina “Pleiades” vienetinių šviestuvų kūrėją Justę Radzevičę, “Imagine” partnerę, ženklodaros konsultantę ir lektorę Aistę Jakimavičiūtę-Bikauskę ir “Milk” projektų direktorę Julianą Pranauskienę.
12/22/202255 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

S2E12: Jury Talks

Paskutinė kompiliacija iš Barselonos. Joje Rimantas Stanevičius su mikrofonu neleidžia koridoriuje praeiti festivalio komisijos nariams. Kalbiname Richard Brim iš adam&eveDDB (taip taip, ta agentūra Londone atsakinga už John Lewis reklamą), Beqa Meparishvili iš Windfors (Sakartvelas), jaunąjį žiuri narį Matěj Sebastián Kostruh iš Prahos, Melanie Pfaffstaller (mel p filmproductions, Austrija) ir Slava Denys (Cheil, Ukraina). O desertui - penktą ryto orouoste įrašytas pokalbis su Migle Rudaityte (Boy, 15min). Su visa liftų, oro uosto pranešimų ir prodiuserių iškveitimų autentika fone. Pokalbiuose linksniuojamų darbų ieškokite čia: https://www.adceurope.org/awards/annual/
12/16/202228 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

S2E11: Tapas Bar Talks

Tai pokalbis, įrašytas triukšmingame tapas bare, Drop Audio kokybės standartų neatitinka nė iš tolo ir yra skirtas tik itin kantrioms ausims, tačiau būtent tokiais pokalbiais labiausiai ir norisi dalintis. Dėl tokių vakarinių pafilosofavimų ir norisi važiuoti į festivalius ir valdybos posėdžius, o dėl tokių pažinčių - burtis į klubus ir asociacijas. Šįkart Rimantui Stanevičiui pasisekė atsisėsti šalia Janez Rakušček (Luna\TBWA kūrybos vadovas, Slovėnija), Martin Spillmann (Leo Burnett Šveicarijoje bendraįkūrėjas ir kūrybos vadovas Vakarų Euoropai) ir Juraj Kováč (THIS IS LOCCO kūrybos vadovas, Slovakia). Martin dirba reklamoje jau daugiau nei 50 metų. Šitas stalo galas bendrai - virš šimto metų industrijoje. Kai Rimantas atsargiai paklausė, ar galėtų tarp jamo serrano ir buvlių tortilijos padėti mikrofoną, Martin reikšmingai susiraukė ir pasakė: “Never ask for permission!”, o tada pasidalino istorija apie gatvės fotografą Niujorke. Sulig antra istorija į mikrofoną niekas nebekreipė dėmesio...
12/13/202238 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

S2E10: Board Talks

Pradedame nedidelę seriją, įrašytą lapkričio pabaigoje Barselonoje. Pirmame importuotame epizode kalbamės su ilgamečiu Art Directors Club of Europe valdybos nariu Renos Demetrious iš Kipro (ReD brand design įkūrėju) ir klubo prezidentu Alex Schill iš Vokietijos (Serviceplan Group kūrybos vadas). Kalbamės iškart po ilgo valdybos posėdžio, kuriame visą dieną 20+ šalių atstovai aptarinėjo klubo vykdomas programas, vertino specialiųjų kategorijų (Green star, Equal Star ir Young Star) dalyvius bei aptarinėjo planus kitiems metams. Apie pastaruosius į mikrofoną abu pašnekovai kalbėjo gan diplomatiškai, tačiau savo atsidavimo Europos ir multikultūriškumo idėjai nei vienas neslėpė.
12/8/202212 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

S2E9: Ilgai lauktos Kalėdų reklamos

Kalėdinių TV ir ne tik klipų apžvalga su Mantu Velykiu iš TV ir ne tik. Audio formatu apie pasaulį ir Lietuvą, apie madas pasirenkant žinutes, mūsų favoritus, užkulisius ir t.t.
12/2/202240 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

S2E8: Vesper

S2E8: Vesper by ADC*LT
10/26/202240 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

S2E7: Perdegimas

Šiame ADC*Talks tinklalaidės epizode dalinamės diskusija, įrašyta Kaune, Romuvos kino teatre vykusiame ADC*LT festivalyje. Diskusijos tema: “Kaip degti idėja, bet neperdegti pačiam” Diskusijos dalyviai: LDA valdybos narė, interjero dizainerė Diana Pečiuliavičienė Dizaino strategas ir skaitmeninių produktų vadovas Aleksas Drozdovskis Autorius ir Not Perfect companies įkūrėjas bei vadovas Paulius Senūta Critical ir Etiquette bendraįkūrėjas, LDA valdybos pirmininkas ir NKiKIA valdybos narys Algirdas Orantas Moderatorius: Milk kūrybos vadovas Rimantas Stanevičius Ačiū Ramintai Masiulytei, kad suorganizavo paskutinės minutės įraša, o Dropaudio kad taip operatyviai sudėliojo garso takelius.
10/13/202249 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

S2E6: Dirbtinis intelektas duoda vaizdų

Su dizaineriais Rapolu Vosyliumi ir Vyčiu Gruzdžiu Drop Audio studijoje plepėjome apie dirbtinio intelekto generuojamus vaizdus. Šįkart ne tik plepėjom, bet ir įdarbinom tą intelektą sugeneruoti mums fotorealistinį viršelį. Kiek nefokuse pašnekovai, bet prašau. Daugiausiai aptarinėjome Midjourney, kuriame visuomet esi kūrimo ir atradimo kelionės vidury. Kalbėjome apie jo valdymą per Discord botą, rašant užklausas, kurios prasideda “/imagine…”, autorystės dilemą ir apie sugeneruotų vaizdų pritaikymą kuriant menus ir atliekant klientų užsakymus.
9/28/202250 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

S2E5: The One Show ir D&AD užkulisiai

Norime suspėti pasidalinti Niujorke ir Londone vykusių festivalių įspūdžiais kol visų mintys (ir kai kurių laimingųjų kūnai) nenukeliavo į Kanus. Drop Audio studijoje D&AD laikraščių ir žurnalų dizaino kategorijos teisėja Miglė Rudaitytė ir The One Show kūrybinio efektyvumo kategorijos teisėjas Rimantas Stanevičius klausinėjo vienas kitą apie garbę, darbą ir atsakomybę vertinant garsius darbus pasauliniuose festivaliuose. Beje, jau galime pasigirti, kad Miglę matysime ir spalį vyksiančio ADC*LT festivalio komisijoje. O netrukus nutekinsime ir kitų komisijos narių vardus - sekite spaudą :).
6/18/202248 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

S2E3-4: Ukrainian Creatives

Our longest episode that has been in the making since Easter. Conversations with creatives from Ukraine. And a Pole. And a Lithuanian too. Only one of them was properly recorded in the studio where we talked with Olga Degtiarova, an illustrator from Ukraine, and the chairman of Lithuanian Design Association Algirdas Orantas. Then there’s a little email back and forth with the head of communication of the All-Ukrainian Advertising Association Elena Runets and a call with Filip Tofil who’s working on the adaid.eu platform. And, finally (although it was the first one to be recorded), a zoom call with Kostiantyn Sen, a creative who had to put down his laptop and pick up a kalashnikov. Glory to Ukraine and the heroes of this episode!
5/19/20221 hour, 37 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

S2E2: Reklama reklamai (2 dalis)

Pernai su Aiste ir Mantu kalbėjomės apie reklamos reklamavimą festivaliuose, kur tikslinė auditorija - reklamos kūrėjai. Kita, net svarbesnė, reklama reklamai yra tada, kai mes dar pristatiinėjam savo reklamos idėjas klientui. Jei šita reklama reklamai nesuveikia, nėra ką reklamuoti ir festivaliuose. Apie tai, ar geros idėjos parsiduoda pačios, ar jas vis tik reikia supakuoti į PPT vyniojamą popierių, kokie triukai veikia, o kokie ne, dar vasario viduryje kalbėjomės su Truth strategu, dėstytoju ir alaus bibliotekininku Tomu Bartninku bei jo kolega Kumpiu. Tiesa, pastarasis buvo kiek intravertiškesnis - susisukęs į kamuoliuką miegojo po studijos kėde. Tai buvo pirma laida įrašyta šiemet, tačiau prasidėjus karui nekilo ranka ją publikuoti. Dabar, paklausę dar kartą, nebegalim nepublikuoti.
3/30/202249 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

S2E1: Nebe Super Bowl reklamų apžvalga

Dar prieš vasario 14 d., kai vyko amerikietiškojo futbolo supertraurė, buvau sutaręs su dviem sporto ir juokingų reklamų fanais apžvelgti įspūdingiausius šių metų didžiojo žaidimo klipus. Bet, kol prisiruošėme su Sons & Daughters kūrybos vadovu Arnu Aukštikalniu ir Telia prekės ženklo vadove Jurgita Kojenets įrašyti laidą, prasidėjo karas, ir tema pasidarė, švelniai tariant, neaktuali. Pirma mintis buvo visai atšaukti laidą, tačiau visi unisonu kartoja, kad reikia nepanikuoti ir tęsti kasdieninius darbus, todėl susitikome pakalbėti apie tai, kas darosi tokiu metu reklamos ir rinkodaros žmonių galvose. Ne, tai nebus dar viena instrukcija ar atmintinė, kaip elgtis eksptremalioje situacijoje. Tiesiog trijų emocinių sutvėrimų pokalbis apie tai, kaip ir ar išvis sugebam kažką kurti ir susikaupti darbui. “Keep calm and carry on”. Lengva sau pasakyti, bet kaip sekasi savęs klausyti?
3/4/20221 hour, 1 minute, 52 seconds
Episode Artwork

Importinis epizodas: Barselona

Komandiruotinis epizodas, įrašytas Disseny Hub Barcelona, kur paprastai vyksta dizainerių mėgstamas “Offf”. Su Art Directors Club of Europe mama (a.k.a. ilgamete vadove) Merce Segu kalbamės apie festivalį, konferenciją, klubo trisdešimtmetį ir net politiką.
12/29/202128 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

E12 ADC*E festivalio užkulisiai

Dvyliktas epizodas, kuriame keturi lietuviai, dirbę ADC*E komisijoje, atskleidžia festivalio užkulisius ir dalinasi savo patirtimi. Aistė Jūrė šiame festivalyje vertino interaktyvių ir mobilių sprendimų kategoriją, Vilius Gostevičius - audio ir video, Rimantas Stanevičius - jaunųjų talentų ir specialiąsias kategorijas, o Martynui Birškiui teko garbė ir atsakomybė būti dizaino komisijos prezidentu, gyvai vertinusiu fizinius dizaino objektus Barselonoje.
12/28/202154 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Importinis epizodas: Lisabona

Komandiruotės. Jose neišvengiamai sutinki naujų žmonių. Bent dalis jų - neišvengiamai įdomūs. Taigi, apginkluotas kelioniniu Drop Audio mikrofonu raportuoju iš Lisabonos, kur kalbinau įdomųjį Jamshid Alamuti, platformos Neural Jam įkūrėją ir ten vykusio kūrybinio inkubatoriaus organizatorių.
12/19/202120 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

E11 Reklama reklamai

Artėjant ADC*E festivalio Barselonoje darbų pridavimo terminui kalbamės apie komunikaciją su auditorija, kuriai sunkiausiai įtikti. T.y. su visko mačiusiais reklamos kūrėjais, sėdinčiais ne pačiose minkščiausiose komisijos kėdėse. Į Drop Audio studiją prisiviliojome New! kūrybos vadovę Aistę Jūrę, kuri Europos festivalyje teisėjaus integruotų kampanijų ir mobilių sprendimų kategorijose, ir Clicin212 kūrybos vadeivą Mantą Velykį, susukusį ne vieną raudonuoti neverčiantį “case study” filmuką.
10/18/202159 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

E10 Apie reklamą ir gyvenimą reklamoje

Dešimtoji ADC*Talks tinklalaidė, kurią iš tikrųjų įrašėme dar rugsėjo pradžioje ir tyčia laikėme kišenėje. Pabrandintas, bet neapipelijęs pokalbis su Clare McNally (Danija, Pietų Afrika) ir Giorgi Avaliani (Sakartvelas). Abu - mūsų šių metų ADC*LT 2021 festivalio svečiai (Clare ir Giorgi buvo žiuri nariais, o taip pat Giorgi ir skaitė pranešimą ADC*LT konferencijoje), tačiau apie festivalį nekalbėjom. Irgi tyčia. Visą valandą prapliurpėm apie gyvenimą, reklamą ir gyvenimą reklamoje.
9/30/20211 hour, 2 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

E09 Karšti įspūdžiai iš šaltos Palangos

9-asis ADC*Talks tinklalaidės epizodas, kuriame kalbame apie neeilinę kolaboraciją, todėl DropAudio studijoje turėjomis tris neeilinius svečius: Vinted tvarumo vadovę Sigitą Žvirblytę, Creative Brief Contest viršininkę Sandrą Gerdauskaitę iš The Atomic Garden ir ADC*LT jaunųjų talentų kuratorių Augustiną Paukštę iš Andstudio. Dalinomės avantiūros Palangoje (a.k.a. keturių dienų reklamos hakatonas pagal Vinted bryfą) įspūdžiais, kalbėjomės apie lietuviškojo vienaragio lūkesčios bendradarbiaujant su kūrybinėmis industrijomis, žaliąjį smegenų plovimą ir jaunų ir talentingų žmonių aktualijas.
9/2/202144 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

E08 Kanai: su Mantu ir taure rosé

Yra Kanų liūtų laimėtojai. Yra tie, kurie sprendžia, kas bus Kanų liūtų laimėtojais. Ir yra tie, kurie sprendžia, ar gerai nusprendė Kanų komisija. Tą daro visa industrija, bet kai kurie - pavyzdžiui, Rimantas Stanevičius ir Mantas Velykis, tai daro į mikrofoną Drop Audio studijoje. Štai toks šis Kanams skirtas ADC*Talks epizodas 🦁.
7/21/202156 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

E07 „Bee Loop“ pakuotės degustacija

Šiame epizode šnekučiuojamės su pernai metų ADC*LT komisijos nariu, šių metų festivalio vizualinio identiteto autoriumi, bitininku ir daugkartiniu D&AD pieštukininku Aurimu Kadzevičiumi 🐝🍯 Kalbame apie tvarumą, apie juokingas ir rimtas idėjas. Apie tai, kiek laiko inkubuojasi ir kiek iteracijų reikalauja pirmasis geltonas (t.y. auksinį) pieštukas Baltijos šalyse ✏️ Tinklalaidę mums padeda kurti DROPAUDIO 💛
6/23/20211 hour, 7 minutes
Episode Artwork

E06 Atsargiai, trupa! Gaidelis x labàdienà kolaboracija

Šį kartą ADC*Talks svečiuojasi „Vilniaus Pergalė" marketingo vadovas Justas Razmus. Kalbame apie daugelio Lietuvoje jau apkalbėtą Gaidelis KLASIKA x labàdienà kolaboracija. Justas papasakojo kaip gimė idėja ir kiek laiko kampaniją teko laikyti užantyje, o taip pat diskutuojame ir apie kūrybiškus marketingistus bei... Romos imperiją. Skanaus! 🍪 Tinklalaidė kurta kartu su mūsų draugų DROPAUDIO pagalba. ⭐
6/2/202149 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

E05 Apie ADC*LT 2021 festivalį!

Šis ADC*Talks toks kitoks... Jis ne podcast’as, o labiau press-cast’as arba podkonferencija, nes jame kalbamės su keturiais skirtingais svečiais apie būsimą ADC*Lietuva festivalį. ⭐️ Martynas Birškys papasakojo apie festivalio partnerį ir temą, Aistė Bikauskė ir Gabija Platūkytė - apie konferenciją, o Antonio apie šių metų komisiją ir jų pasiekimus. Dalinomės tuo, ką šiai dienai (tai yra įrašo akimirkai) žinome. Pasakojame, ką planuojame ir ko tikimės nežinodami, ar viskas taip ir pavyks, bet vildamiesi, kad vien kalbėdami apie tai padidinsime sėkmės tikimybę. Tai kad “Stay tuned”! Šviežias epizodas, kaip visuomet, iš mūsų draugų DROPAUDIO orkaitės! 🔥
5/27/202151 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

E04 Fokus grupės

Ketvirtas ADCtalks epizodas pilnas emocijų 🤣😭🤐😤🥺. Jame bus liūdesio, kalbant apie focus grupėse skrodžiamas idėjas... Tačiau ir nuostabos, kaip lengvai galima daryti neuro tyrimus, kuriuos išbandėme savo kailiu! Už visas jas dėkojame socialinių mokslų daktarei, rinkodaros bei vartotojų elgsenos tyrėjai, KOG instituto vadovei Eleonorai Šeimienei 🙏. Kaip visuomet, jūsų klausymui tiesiai iš Drop Audio orkaitės 🔥.
4/12/202156 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

E03 Burger King vs. McDonalds: kas gražiau persirengė?

Trečiąjame tinklalaidės ADC*Talks epizode kalbiname pakuočių dizaino agentūros Etiquette dizaino strategę Kotryną Čalovą. Su Parsono dizaino mokyklos alumne apkalbinėjam dviejų greitmaisčių Burger King ir McDonalds išvaizdos pokyčius 🍔🍟. Tune in!
3/22/202129 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

E02 Įspūdžiai po Super Bowl

Štai ir antrasis tinklalaidės ADC*Talks epizodas, kuriame kalbame apie brangiausią pasaulio eterį ir ką jame ryžtasi išdarinėti prekės ženklai. Apžvelgti Super Bowl reklamas mums padėjo sporto entuziastas, laisvalaikiu einantis DDB kūrybos vadovo pareigas - Arnas Aukštikalnis. Neapsiėjome ir be skambučio Super Bowl insaideriui, Saatchi&Saatchi New York Chief Creative pareigūnui Danieliui Lobatonui, sukūrusiam kelias Big Game kampanijas Tide prekės ženklui... Ir ne šiaip kampanijas, bet kampanijas, kurios po to nusineša Kanų Grand Prix. Jūsų klausymui tiesiai iš Drop Audio orkaitės 🔥
3/4/202155 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

E01 Išpakuojame ADC*E nugalėtojus

Džiaugdamiesi pristatome naująją mūsų tinklalaidę ADC*Talks, kurioje nagrinėsime kūrybiškumo temas, reklamos, dizaino, rinkodaros aktualijas, pažinsime industrijos asmenybes bei aptarsime aktualius projektus. Laidos vedėjas - ADC*LT bendražygis, MILK kūrybos vadovas ir partneris Rimantas Stanevičius. Tinklalaides kurti mums padeda garso įrašų studija Dropaudio. Pirmojo epizodo svečias - kūrybininkas, reklamos ekspertas, Bechtle&Milzarajs partneris, The Atomic Garden dekanas Antonio Bechtle. Laidoje Rimantas ir Antonio aptaria ADC Europe apdovanojimus, įsimintiniausius projektus, dominuojančias tendencijas.
2/15/202153 minutes, 9 seconds