Winamp Logo
Абетка для медитуючих Cover
Абетка для медитуючих Profile

Абетка для медитуючих

Ukrainian, Fitness / Keep-fit, 1 season, 20 episodes, 4 hours, 38 minutes
About
подкаст для тих, хто хоче розпочати або продовжити практику медитації, не зламавши при цьому ноги.
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 20. Підсумки - шлях до себе

Цього разу нагадую про важливі речі, які допоможуть йти на власному шляху самопізнання. Мова не лише про медитацію у її "технічному" чи "інструментальному" значенні, а про наші цінності, підходи, мудрість, яка може виростати у процесі. Цей підсумковий випуск може бути регулярним нагадуванням для мене і для усіх, хто слухатиме: ми живі люди, які вчаться впродовж життя. Дякую усім причетним.
10/23/202223 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 19. Відповіді на питання

Відповіді на питання: 1) що таке метта-бгавана? 2) як медитують діти? чи є шанс, що в дитинстві ми часто медитували несвідомо? 3) як поводитися із мудаками (із допомогою практики медитації)?
10/15/202221 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 18. Про практики для живого серця

Якщо ви це слухаєте, якщо читаєте - тоді у вас живе серце і цей випуск якраз про те, як ми із цим усім можемо бути у практиках медитації. Про брагмавігари, про палітру емоцій, про допомогу собі, а потім може й іншим живим серцям.
10/1/202216 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 17. Медитації на перфораторі

У кожного із нас є сусіди. Іноді вони далі від нас, іноді ближче, але зазвичай вони створюють цілу палітру звуків, на які ми реагуємо. Для практики медитації можна використовувати будь-що, що ми переживаємо як досвіди, а тому і звуки можуть стати джерелом інсайтів щодо власних реакцій, емоцій, напружень і травм. У подкасті розповідаю трохи більше про те, чому абетка звуків може бути у нагоді для самопізнання, а також чому навіть звуки перфоратора чи дрельки можуть розповісти багато про нас самих.
9/24/202213 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 16. Про уяву

Розповідаю про ще одну мову, яку варто вивчати часто, багато, постійно, впродовж життя - це мова нашої уяви. Значна частина нашого внутрішнього світу розповідає про себе у формі уявних образів і символів. Навіть якщо у нас немає вже готового словника, то ми можемо його собі підготувати власноруч, практикуючи візуалізації.
8/20/202212 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 15. Пробудись (моє тіло)!

Практика медитації - це не лише про статику і сидіння із заплющеними очима. Це також переведення тих якостей і станів, які ми плекаємо у сидячій позі, у повсякденне життя. Побут, робота, біганина - це ті сфери, де ми можемо проживати кращі досвіди. А тіло - особливе місце, в яке може повернутися відчуття тепла, спокою та енергії.
8/11/202211 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 14. Медитація як експеримент

Одна із ключових проблем у будь-якій практиці - це опора на певний авторитет, досвід, традицію, у якій збережено попередні успіхи та невдачі. Ми усі потребуємо певного "мануалу" для навчання новому.Експериментальний підхід, схему якого описую у цьому записі, має показати нам, що навіть власний досвід і досвід людей, з якими у нас спільні медитативні інтереси, можуть бути фундаментом, надійнішим, ніж будь-які книги чи інституції.
8/5/202213 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 13. Практики із тілом

Розповідь про три способи практики із тілом. Від простіших до складніших, залежно від людини і її особливостей. Загальні рекомендації, які разом із загальними заувагами з попередніх випусків можуть лягти в основу тривалої практики, що веде до самопізнання.
7/29/202213 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 12. Про важливість живого тіла

Тіло - це особливий простір нашого життя. Усі події, переживання, досвіди, спогади розгортаються саме у тілесних координатах. Ми можемо або обрати традиційну практику ігнорування тіла, або шлях до самозцілення і знайомства із тілесним всесвітом відчуттів. 12 випуск про важливість довіри і відкритості до тілесної мови, яка відбувається постійно, засвідчуючи наш живий статус.
7/22/202212 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 11. Погана, погана медитація!

Про важливість прийняття себе, про милосердя, доброту і прощення. Без цих кроків ми будемо постійно воювати із собою, внутрішнім трибуналом і, замість розвиватися, плекати власне щастя, боротися із собою. Цей випуск актуальний постійно, доки ми живі, як нагадування.
5/26/202212 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 10. Медитація із диханням

Випуск про дихання буде експериментальним. Записував у формі розмови із власним диханням, вербалізуючи ті досвіди, із якими перебуваю щодня. Після тривалої перерви зібрати думки у якусь чітку наукову структуру не дуже вдається, але дихання завжди зі мною.
4/27/202214 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 9. Повага до дихання

Про дихання, довіру і повагу.
2/18/20226 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 8. Фізика медитації - Допоміжні засоби

Коротка розповідь про засоби, які можуть стати у нагоді і полегшити початки практики: світло, запахи, подушки, крісла, лавочки для медитації.
2/9/202212 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 7. Фізика медитації - Поза

У цьому випуску детальніше відповідаю на питання і розповідаю про позу, тіло та налаштовування на практику через нагадування собі про гідність, прийняття, довіру і доброту до себе.
2/3/202219 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 6. Фізика медитації - простір

Ідея наступних кількох випусків виникла у процесі розмови із другом щодо музики. Ми зазвичай слухаємо вже готовий продукт, вмикаємо якийсь програвач, колонки або навушники і здається, що вже все працює достатньо. Однак музика і звучання залежать від дуже багатьох факторів, які пов’язані між собою у палітрі подій. Це і налаштування інструментів, їхнє визвучення, запис, комбінація із іншими інструментами, створення мелодії, канви, а згодом відтворення – через налаштовані пристрої і важливо розуміти, що усі ці процеси є дуже фізичними, підпорядковуються певним законам природи. Це не означає, що магії не існує, метафізика не має значення, а езотеричне знання – повна дурня. Це означає, що магію можна знайти у процесі там, де ми зазвичай не підозрюємо про її існування. У нашому із другом випадку магія звуку проявилася внаслідок змін у подачі струму на прилади. Можливо рекомендації щодо фізики медитації допоможуть побачити, пережити магію, яку я спостерігаю на власному досвіді і не втомлююся дивуватися.
1/25/202220 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 5. Не зламайся, будь ласка

Запис робився у лісі, тому дещо шумить вітер у вухах. Це про наші власні пригоди і подорожі. Про союзників і монстрів.
1/20/202210 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 4. Усмішка

Сила усмішки, яка рятує, повертає теплий спектр емоцій і нічого не просить у відповідь.
1/18/202212 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 3 - Маленькі філософи

е одна суперсила - інтерес, цікавість до себе і світу навколо. Здатність маленьких філософів і філософинь.
12/24/202111 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 2 - Про турботу

Про суперсилу, без якої ми можемо зламатися, навіть не розпочавши практики медитації.
12/20/202110 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Абетка для медитуючих. Випуск 1 - Важливі питання

як справжні дослідники ми ставимо фундаментальні питання - для чого ми медитуємо? Що хочемо розвивати і пізнавати? Із чим хочемо навчитися бути?
12/15/20218 minutes, 40 seconds