Winamp Logo
7 metrów pod ziemią Cover
7 metrów pod ziemią Profile

7 metrów pod ziemią

Polish, Education, 1 season, 195 episodes, 4 days, 18 hours, 20 minutes
About
„7 metrów pod ziemią” to internetowy talk-show o tematyce społecznej. Rafał Gębura zabiera swoich gości na minus trzecie piętro (7 metrów pod ziemią) jednego z warszawskich biurowców. Zaciszna atmosfera podziemnego garażu sprawia, że rozmówcy wyznają prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu.
Episode Artwork

Plaga otyłości. Tu nie chodzi o estetykę. Otyłość skraca życie!

O leczeniu otyłości opowiada chirurg naczyniowy, bariatra - Rafał Mulek. W razie potrzeby (oby nigdy nie wystąpiła), z doktorem Mulkiem możesz skontaktować się poprzez stronę: https://baria3.pl/ --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
6/11/20241 hour, 9 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Uważaj na narcyza! Te trzy zachowania świadczą o tym, że możesz mieć do czynienia z narcyzem

Gościem odcinka jest Jarosław Gibas, socjolog, autor książki „Narcyz. Jak nie dać się skrzywdzić i jak nie krzywdzić innych”. Link do książki: https://www.empik.com/narcyz-jak-nie-dac-sie-skrzywdzic-i-jak-nie-krzywdzic-innych-gibas-jaroslaw,p1401645171,ksiazka-p?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19772055296&utm_id=19772055296&utm_term=empik_ksiazka_search&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwpNuyBhCuARIsANJqL9ME-Glz_2Oaggrtlq1dd-Od07lskRBfRLxzWQU1Wyq9bgDfOyVY4hEaAsyTEALw_wcB&gclsrc=aw.ds --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
5/29/202440 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Byłam stewardessą szejka. Odeszłam, kiedy zaproponował mi operację biustu

O pracy stewardessy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i nie tylko opowiada Ania Kolasińska. Ania prowadzi własny podcast z wywiadami: „Rozmowy w dresie”. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
5/23/202457 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Byłam adoptowana. Jak wyglądało moje spotkanie z biologiczną matką?

O adopcji z perspektywy osoby dorosłej opowiada Małgorzata. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
5/16/202440 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

„Nigdy nie mówię o zdradzie ani śmierci”. Czego jeszcze nie powie Ci wróżka?

Gościem odcinka jest tarocistka Anna Kempisty. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
4/24/202443 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Kara śmierci. Jak wyglądały okoliczności ostatniej egzekucji w Polsce (1988)?

Gościem odcinka jest dr Zbigniew Nowak - specjalista do spraw prawa karnego i kryminologii, wykładowca Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
4/18/20241 hour, 1 minute
Episode Artwork

Gorączka złota. Jeszcze nigdy nie było tak drogie. Uważaj na oszustów!

Gościem odcinka jest Jacek Jakubiuk, autor kanału na YT Finansowy Preppers.
4/11/202436 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Tajemnicza choroba. Większość lekarzy nie potrafi jej zdiagnozować

O endometriozie opowiada dr n. med. Piotr Rubisz - specjalista ginekologii, ekspert chirurgii miednicy mniejszej i leczenia endometriozy. W razie potrzeby (oby nigdy nie wystąpiła), z dr. Rubiszem możesz skontaktować się poprzez stronę: https://www.drrubisz.pl lub za pośrednictwem Instytutu Endometriozy: https://instytutendometriozy.pl Jeśli chcesz jeszcze bardziej poszerzyć wiedzę na temat endometriozy, sięgnij po książkę współautorstwa dr. Rubisza „Endometrioza. Nie taka Twoja uroda”. Link do książki: https://www.empik.com/endometrioza-nie-taka-twoja-uroda-anna-paluszak-piotr-rubisz-dorota-olanin,p1456823399,ksiazka-p --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
4/4/202447 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Współczesne niewolnictwo. „Trafiłam do polskiego obozu pracy we Włoszech”

Gościem odcinka jest Katarzyna Małek, która spędziła trzy miesiące w polskim obozie pracy w pobliżu włoskiej miejscowości Orta Nova. O polskich obozach pracy w regionie Apulii zrobiło się głośno w 2006 roku, kiedy niedaleko miejscowości Foggia włoscy karabinierzy uwolnili około stu przetrzymywanych w prymitywnym obozowisku Polaków. „Dochodziło tam do zgwałceń, zmuszania do prostytucji, maltretowania metalowymi prętami na oczach innych pracowników. Kilka osób popełniło samobójstwo, nie wykluczamy, że dochodziło tam także do zabójstw” – tak o obozach pracy mówił wówczas ówczesny Komendant Główny Policji Marek Bieńkowski. Podczas wspólnej operacji polskich policjantów i włoskich karabinierów, w obu państwach zatrzymano 25 osób zamieszanych w proceder. Wśród zatrzymanych członków grupy przestępczej, oprócz Polaków, byli również Ukraińcy, Algierczycy oraz jeden Włoch, właściciel farmy, gdzie dochodziło do łamania prawa. Zatrzymanym postawiono zarzuty przynależności do grupy przestępczej, zajmującej się handlem ludźmi i zmuszającej ich do pracy niewolniczej. W 2008 rok sąd w Bari skazał 16 Polaków na kary od czterech do dziesięciu lat pozbawienia wolności. W 2013 roku sąd w Krakowie skazał 22 osoby zaangażowane w proceder. Najwyższa kara, jaką przyznał sąd, to osiem lat pozbawienia wolności. 📨 Jeśli doświadczyłaś/eś pracy w podobnym miejscu, odezwij się 👉 [email protected] --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
3/28/20241 hour, 3 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Pracuję z pedofilami. Rodzicu, posłuchaj tego materiału!

O sprawcach przestępstw seksualnych opowiada Ewa Hamerla - psycholożka, seksuolożka, biegła sądowa z zakresu przestępstw przeciwko wolności o obyczajności seksualnej. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
3/21/202444 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Jak przygotować się do wojny?

Gościem odcinka jest Grzegorz Adamczyk - sportowiec i przedsiębiorca, mistrz świata wagi ciężkiej w Kick-Boxingu – K1. Grzegorz Adamczyk ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną TWP w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Od 1994 do 2007 roku pracował w Policji, gdzie zajmował stanowisko specjalisty ds. szkolenia oraz taktyki i techniki interwencji policyjnych i samoobrony. Obecnie udziela się jako konsultant ds. bezpieczeństwa osobistego i korporacyjnego. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
3/14/202453 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

5 przebadanych patentów na szczęście

Gościem odcinka jest dr hab. Piotr Michoń, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Piotr Michoń jest autorem książki pt. „Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane”. Znajdziesz ją tutaj: https://www.empik.com/zycze-szczescia-paradoksy-dzieki-ktorym-zastanowisz-sie-co-w-zyciu-wazne-i-pozadane-michon-piotr,p1397418634,ksiazka-p?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19740637883&utm_id=19740637883&utm_term=empik_ksiazka&gad_source=1&gclid=CjwKCAiA6KWvBhAREiwAFPZM7jjZ4IY8wYAC7eDNilKwl3lhc10f7OGIxL8k336Cbia8ngXgXZJiRRoCd50QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds Piotr prowadzi także podcast o nazwie „Ekonomia Szczęścia”. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
3/7/202457 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Piekielny ból nie pozwala się umyć ani ubrać

Gościem odcinka jest lek. Przemysław Kapała - specjalista chorób wewnętrznych i medycyny paliatywnej. Materiał powstał w ramach kampanii edukacyjnej „Półpasiec stop”. Celem kampanii jest budowanie świadomości na temat półpaśca, jego objawów i konsekwencji, a także możliwości ochrony przed chorobą za pomocą szczepień. Więcej informacji na temat półpaśca oraz neuralgii popółpaścowej znajdziesz się na stronie: https://polpasiecstop.pl Organizatorem kampanii jest firma GSK. #materiałsponsorowany --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
2/29/202429 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Strata ciąży. „Przestań histeryzować! Nic się takiego nie stało”

O doświadczeniach własnych oraz innych kobiet, które poroniły ciąże, opowiada Joanna Frejus - psycholożka, psychoterapeutka i założycielka Fundacji Czułość.
2/22/202449 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Najtrudniejszy zawód świata. „Kiedyś po prostu się rozpłakałam”

O leczeniu dziecięcych nowotworów opowiada prof. Anna Raciborska, szefowa Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka. Więcej na temat dziecięcych nowotworów: https://pokazserce.pl --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
2/15/20241 hour, 6 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

6 objawów, które świadczą o tym, że możesz mieć problem z uzależnieniem

Gościem odcinka jest terapeuta uzależnień Tomasz Janiczek, który sam przez 11 lat zmagał się z uzależnieniem od amfetaminy. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
2/8/202439 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Byłem księdzem. Przez pół roku żyłem z kobietą

Gościem odcinka jest były ksiądz diecezji opolskiej Marcin Adamiec.
2/1/20241 hour, 14 minutes, 1 second
Episode Artwork

„Spadłem na tory, prosto pod koła nadjeżdżającego pociągu”. Życie osoby niewidomej

Gościem odcinka jest Sebastian Grzywacz, który 15 lat temu uległ wypadkowi komunikacyjnemu, na skutek którego stracił wzrok. Więcej informacji na temat kampanii Fundacji Avalon „Teraz mnie widzisz?” znajdziesz tutaj: https://www.fundacjaavalon.pl/teraz-mnie-widzisz/ #FundacjaAvalon #NiepełnosprawnośćNasNieOgranicza #MateriałSponsorowany --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
1/25/202443 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Spowiedź striptizerki. Cel? Wyczyścić klienta do ostatniej złotówki

O pracy w krakowskim klubie ze striptizem opowiada Paulina Wysoczańska. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
1/18/20241 hour, 1 minute, 13 seconds
Episode Artwork

Rozwód to wojna atomowa. Nie ma świństwa, jakiego nie wyrządziliby sobie rozwodzący się ludzie

Gościem odcinka jest Wojciech Malicki, dziennikarz, prawnik, autor książki „Rozwód - poradnik dla mężczyzn”. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi - konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
1/4/202446 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

O UFO na poważnie. Amerykańskie raporty, przełomowe doniesienia i wnioski

Gościem odcinka jest Bartosz Migas - pasjonat badań nad fenomenem UFO i paleoastronautyki, koneser teorii spiskowych. Bartosz jest autorem kanału Z Archiwum XD, a także współautorem podcastu o UFO na kanale Sekielski Brothers Studio. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
12/29/20231 hour, 4 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Śmierć ukochanej osoby. Jak wytłumaczyć dzieciom, że mamy już nie ma?

Gościem odcinka jest Tomasz Kania, tata Dominika i Hani. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
12/22/20231 hour, 42 seconds
Episode Artwork

Michał Figurski: Lekarz zażądał 3 tys. zł łapówki za miejsce na oddziale

Gościem odcinka jest dziennikarz Michał Figurski. Książkę Michała pt. „Najsłodszy” znajdziesz tutaj: https://www.empik.com/najslodszy-autobiografia-michal-figurski,p1416294148,ksiazka-p --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
12/14/202346 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Męska depresja. „Najgorszy był wstyd. Depresja jest taka niemęska”

Gościem odcinka jest Szymon Żyśko, 33-latek po dwóch epizodach depresji. Szymon jest dziennikarzem i współautorem książki „Męska depresja. Jak rozbić pancerz”. To obszerny zapis rozmów z psychiatrą prof. Krzysztofem Krajewskim-Siudą. Książkę możesz ją dostać tutaj: https://www.empik.com/meska-depresja-krajewski-siuda-krzysztof-zysko-szymon,p1358221677,ksiazka-p --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
11/30/202337 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Psychiatra: Depresja to współczesna plaga

Gościem odcinka jest psychiatra prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki. Poprzednie rozmowy z cyklu „Powrót z depresji” możesz obejrzeć tutaj: – Część I: https://www.youtube.com/watch?v=wwlk0h4Q328&t=2s – Część II: https://www.youtube.com/watch?v=-MmaZDkvsjM&t=14s Podcast zawiera lokowanie kampanii „Powrót z depresji”. Więcej na: powrotzdepresji.pl --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
11/23/202349 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

„Uratowała mnie biała bielizna”. Tej choroby Polacy obawiają się najbardziej. Czy słusznie?

Gościem podcastu jest Anna Kupiecka, założycielka Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej. Więcej na temat kampanii „Tylko dwa słowa”: https://tylkodwaslowa.pl Dane statystyczne przytaczane podczas rozmowy pochodzą z badania opinii społecznej, które zostało przeprowadzone przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat na reprezentatywnej próbie 1000 respondentów przy wykorzystaniu metody badawczej CATI w sierpniu 2022 roku. Z wynikami badania można zapoznać się tutaj: https://tylkodwaslowa.pl/wp-content/uploads/2023/01/Infografika_Co-wiemy-o-nowotworach.pdf Lista organizacji pozarządowych, będących źródłem rzetelnej wiedzy na temat leczenia nowotworów: – Fundacja „Gwiazda Nadziei" – Polskie Amazonki Ruch Społeczny – Fundacja Onkologiczna Nadzieja – Fundacja OnkoCafe – Razem Lepiej – Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma – Fundacja Życie – Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie! Materiał zawiera lokowanie kampanii „Tylko Dwa Słowa”. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
11/14/202350 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Z wizytą u psychologa. Dlaczego „to zawsze wina rodziców”?

Gościem odcinka jest psychoterapeutka Anna Mochnaczewska. Rozmowa jest częścią cyklu podcastów „Te końce świata” powered by ING Bank Śląski. O co chodzi w tej akcji? Wszystko zaczęło się od filmu dokumentalnego „Te końca świata. To nasze 5 minut” z udziałem braci Kacperczyk. Przy okazji premiery filmu, bank ING zadał młodym następujące pytanie: Co wydawało Ci się końcem świata, a jednak nim nie było? Odpowiedzi, których udzielono, stały się inspiracją do stworzenia serii podcastów „Te końce świata”. Wszystkie odcinki tej serii znajdziesz tutaj: https://open.spotify.com/playlist/06RvgefsI5hoJPaaQnBelb?si=b6c2aea17e2a4b90&nd=1 Film dokumentalny „Te końca świata. To nasze 5 minut” z udziałem braci Kacperczyk możesz obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=b8j63KQb5g8&t=0s – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Jeśli jesteś w kryzysie i potrzebujesz wsparcia, pamiętaj, że możesz otrzymać pomoc w jednym ze 170 ośrodków interwencji kryzysowej zlokalizowanych w całej Polsce, również w mniejszych miejscowościach. Na pomoc możesz również liczyć tutaj: - 116 111 całodobowy bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - (22) 594 91 00 Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - (22) 484 88 01 Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA - 800 70 22 22 całodobowe, bezpłatne Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym - 116 123 bezpłatny Kryzysowy Telefon Zaufania - 22 270 11 65 Telefon Wsparcia dla osób doświadczających zaburzeń lękowych - 22 635 09 54 Telefon Zaufania dla osób starszych - 800 108 108 bezpłatny telefon wsparcia dla osób po stracie i w żałobie - 800 08 02 22 całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli
11/9/202340 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Zakład pogrzebowy. Największe wyzwanie? Ciało w rozkładzie

Gościem odcinka jest Artur Uziębło, właściciel zakładu pogrzebowego. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
10/31/202335 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Rodzina zastępcza. 5-7 tys. zł na jedno dziecko?

O realiach życia rodziny zastępczej w Polsce opowiada Aleksandra Michalak-Jaroszewicz, która wraz z mężem Marcinem opiekuje się 9-letnim Bartkiem i 4-letnią Amelią.
10/24/202336 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Życie w zamkniętym zakonie. Całodniowe milczenie, nocne modlitwy i wąskie łóżka

O życiu w zakonie sióstr karmelitanek bosych opowiada Aleksandra Wojciechowicz, która w zamkniętym klasztorze spędziła niespełna 8 lat. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
10/12/202353 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Stwardnienie rozsiane. „Zaczęło się od mrowienia i drętwienia rąk. Zignorowałam pierwsze objawy”

O stwardnieniu rozsianym opowiada Joanna Dronka - Skrzypczak. Więcej na temat kampanii „Zapytaj o SM”: https://zapytajosm.pl Partnerem odcinka jest Novartis. PL2307281868 --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
8/10/202354 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Damian Kordas o życiu z cukrzycą: „Mój okres buntu skończył się kilkudniową śpiączką”

Gościem odcinka jest Damian Kordas, który od 6. roku życia choruje na cukrzycę typu 1. Partnerem odcinka jest FreeStyle Libre 2 👉 https://www.freestyle.abbott/pl-pl/home.html * FreeStyle Libre 2 system monitorowania glikemii flash (czujnik), wyrób medyczny używany wraz ze zgodnym czytnikiem lub aplikacją do monitorowania poziomu glukozy w płynie śródtkankowym u osób z cukrzycą i zaprojektowany, aby zastąpić oznaczenie stężenia glukozy we krwi w samodzielnym kontrolowaniu cukrzycy, w tym w dawkowaniu insuliny. Producent: Abbott Diabetes Care Ltd., Upoważniony przedstawiciel: Abbott B.V., Reklamodawca: Abbott Laboratories Poland sp. z o.o. To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. ADC-78701 v.1.0 --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
8/3/202332 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

UFO TO FAKT. Robert Bernatowicz: „Doświadczyłem rzeczy niezwykłych”

Gościem odcinka jest Robert Bernatowicz – dziennikarz, pasjonat UFO, współzałożyciel i prezes Fundacji Nautilus, badającej niewyjaśnione zjawiska. Prowadził audycje w Radiu Zet, TOK FM, obecnie związany jest z telewizją Polsat News. Był także pomysłodawcą i współtwórcą kultowego programu TVN „Nie do wiary”.
7/20/20231 hour, 6 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Uzależniony od pisania. Remigiusz Mróz

Gościem odcinka jest Remigiusz Mróz. Najnowsza książka Remigiusza – „Widmo Brockenu” to 8. część serii o komisarzu Forście. Można ją kupić tutaj: https://www.empik.com/widmo-brockenu-mroz-remigiusz,p1372095324,ksiazka-p Jeśli chciałbyś/chciałabyś połapać się w książkach Remigiusza (która z jakiej serii i o czym), najlepiej odwiedzić stronę Remigiusza: https://remigiuszmroz.pl --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
7/6/202345 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Obfite miesiączki, wypadające włosy, łamliwe paznokcie. „Taki Twój urok”. CZY NA PEWNO?

O rzadkiej i uciążliwej chorobie von Willebranda oraz innych skazach krwotocznych opowiada hematolog dr n. med. Joanna Zdziarska.
6/29/202342 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Operuję szejków w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. „Zarobki są oszałamiające”

O pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz nowinkach w leczeniu schorzeń ortopedycznych opowiada ortopeda dr Konrad Wasylewski. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
6/23/202354 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Życie z autyzmem. „WF był największą traumą. Przestałam chodzić do szkoły”

O życiu w spektrum autyzmu opowiada Karolina Szarosen. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
6/15/202343 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Badam ludzkie szczątki. Jakie tajemnice skrywają kości?

O pracy antropologa opowiada Monika Głąbińska. Jeśli zainteresował Cię ten temat, sięgnij po książkę Moniki pod tytułem: „Zbrodnie odczytane z kości. Tajemnice antropologii sądowej”. Link do książki: https://www.empik.com/antropologicznie-mowiac-monika-glabinska,p1369048496,ksiazka-p Co dzieje się za drzwiami krematorium? Zobacz rozmowę z Aleksandrem Stąporem: https://www.youtube.com/watch?v=YLLHF2r6_6Y --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
6/8/202355 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Kredyt 2 procent. HIT czy KIT? O pułapkach i mankamentach rządowego programu „Pierwsze Mieszkanie”

Treść
6/1/202354 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Transpłciowy mężczyzna. Dlaczego pozwał rodziców?

Gościem odcinka jest Konrad Braciak, transpłciowy mężczyzna. Więcej informacji na temat raportu „Młode Głowy” znajdziesz tutaj: https://mlodeglowy.pl --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
5/27/202345 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

„Chirurżka”, „psycholożka”, „adwokatka”. Żeńskie końcówki - polityka czy gramatyka?

BookBeat przez 30 dni za darmo: https://www.bookbeat.pl/siedemmetrow?utm_source=spotify&utm_medium=podcast&utm_campaign=PL-siedem-metrow-action-11715&utm_content=textlink-spot-epi-description-2305-30db&utm_term=deal3 Promocyjna oferta dotyczy pakietu BookBeat Basic, który umożliwia słuchanie audiobooków przez 20 godzin w okresie 30 dni. O feminatywach i ich roli w języku opowiada Martyna F. Zachorska, badaczka języka polskiego, znana na Instagramie jako „Pani od feminatywów”: https://www.instagram.com/paniodfeminatywow/?hl=pl --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
5/18/202342 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Jak się robi serial? Rozmowa z reżyserem Bartłomiejem Ignaciukiem

Gościem odcinka jest Bartłomiej Ignaciuk, który opowiada o pracy reżysera na przykładzie swojego najnowszego dzieła – serialu „Pati”. Serial „Pati” z Olą Adamską w roli głównej możesz oglądać tutaj: https://player.pl/seriale-online/pati-odcinki,40888?saids=58700006152329538_p55619816587&gclid=CjwKCAjwrpOiBhBVEiwA_473dLZFwqJl2ray9iqs0E9GiFlZkZPEhtah2Iv4qMM-EBSPPOL--KbBdhoCI_AQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
4/28/202346 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Piotr z Warszawy zostawił rodzinę, zawiesił biznes i pojechał na wojnę wspierać Ukraińców w walce z Rosjanami

Gościem odcinka jest Piotr Mitkiewicz, właściciel restauracji na Saskiej Kępie, który od niespełna roku wspiera Ukraińców w walce z Rosjanami. Wesprzyj polskich ochotników na froncie: 1. Zbiórka Fundacji Otwarty Dialog: https://zrzutka.pl/ochotnicy 2. Prywatna zbiórka Piotra: https://zrzutka.pl/sae3tu --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
4/24/202351 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

BITCOIN. Jak inwestować? Czy wciąż warto? Jakich błędów nie popełniać?

Gościem odcinka jest Sławek Zawadzki, CEO @KangaExchange ☝️ 1. Pamiętaj, że każda inwestycja w kryptowaluty wiąże się z dużym ryzykiem. ☝️ 2. Inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić. ☝️ 3. Przechowywanie kryptowalut na giełdzie wiąże się z dodatkowym ryzykiem. ☝️ 4. Opinie przedstawione w wywiadzie nie są poradą inwestycyjną. Blog o alternatywnej formie oszczędzania na emeryturę, o którym wspomina Sławek: http://bitfilar.pl Spot Urządu Komisji Nadzoru Finansowego, przestrzegający przed inwestowaniem m.in. w kryptowaluty: https://www.youtube.com/watch?v=JJz6XjjC9Jo --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
4/18/202355 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Ten wywiad został wylicytowany na aukcji charytatywnej na rzecz WOŚP za kwotę 25 544 zł

Gościem odcinka jest Przemysław Słomski, założyciel mennicy 79 Element, który wylicytował możliwość udzielenia wywiadu na aukcji charytatywnej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za kwotę 25 544 zł. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
4/15/202327 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Siostra Małgorzata Chmielewska: Czasem odmawiam pomocy

O mniej znanych obliczach bezdomności opowiada siostra Małgorzata Chmielewska, szefowa Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia. Zobacz, jak wygląda dom dla osób w kryzysie bezdomności, który powstał na ul. Foliałowej w Warszawie: https://www.fundacjabiedronki.pl/Na-dobrych-fundamentach Chcesz przekazać 1,5 proc. podatku na rzecz Fundacji Dom Wspólnoty Chleb Życia? Wejdź tutaj: https://siostramalgorzata.chlebzycia.org/Blog/ --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
4/6/202358 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Rzeź wołyńska. Co naprawdę wydarzyło się na Wołyniu 80 lat temu?

Gościem odcinka jest Piotr Zychowicz, historyk, publicysta, autor kanału „Historia Realna”.   Książka „Ukraińcy”: https://www.empik.com/ukraincy-zychowicz-piotr,p1337024583,ksiazka-p?qa=ukrai%C5%84cy&ac=true --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
3/15/202356 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Margaret i Magdalena Wieczorek o tym, jak naprawdę wyglądają pierwsze kroki w show-biznesie

Sprawdź, kiedy i gdzie obejrzeć film „Zadra”: https://zadrafilm.pl Materiał powstał w ramach współpracy reklamowej. --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
3/9/202337 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Fala bankructw nadeszła. Wysokie raty, podwyżki prądu i gazu, galopująca inflacja… Co teraz?

Gościem odcinka jest Marcin Ostaszewski, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny.   Link do kancelarii mojego Gościa: https://morestrukturyzacje.pl „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
2/2/202333 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Jak manipulują media? Młode Polki (25-34 lat) szczególnie narażone na dezinformację

Rozmawiam z dr Pauliną Sobiesiak-Penszko, socjolożką Instytutu Nauk Publicznych, współautorką raportów: „Szaleńcy spod szyldu agend klimatycznych. Dezinformacja i propaganda w sprawach zmiany klimatu i polityki klimatycznej” oraz „Dezinformacja wokół klimatu i polityki klimatycznej. Opinie Polek i Polaków".   🗒 Zapoznaj się z raportami:   1. https://www.isp.org.pl/pl/publikacje/szalen-cy-spod-szyldu-agend-klimatycznych-dezinformacja-i-propaganda-w-sprawach-zmiany-klimatu-i-polityki-klimatycznej-raport-z-monitoringu-medio-w 2. https://www.isp.org.pl/pl/publikacje/dezinformacja-wokol-klimatu-i-polityki-klimatycznej-opinie-polek-i-polakow Skąd warto czerpać rzetelne informacje na temat klimatu? 🟢 https://klimatycznabazawiedzy.org 🟢 https://naukaoklimacie.pl Zaufane organizacje fact-checkingowe to między innymi: 🟢 https://demagog.org.pl 🟢 https://wojownicyklawiatury.pl
1/19/202329 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Przełom w leczeniu otyłości. Specjalista: „Nie wierzyłem, że to się może dokonać na moich oczach”

Gościem odcinka jest dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości oraz Kierownik Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie.    Rozmowa z Emilią Modrzyńską – pacjentką, która leczy się z otyłości do obejrzenia tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Yaihg-jjvRQ&t=1s Materiał powstał w ramach kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”. Więcej na: https://ootylosci.pl/kalkulator-bmi-wskaznik-prawidlowej-wagi/ „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej.    Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
12/29/202259 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Coming out dziecka. „Temat LGBT był mi obcy. To był szok”

Gościem odcinka jest Monika Koguciuk-Florkiewicz, mama biseksualnej Sylwii. --- Już ponad 30 tys. słuchaczy podcastu „7 metrów pod ziemią” sięgnęło po książkę „Otwórz Oczy”.  Zamów swój egzemplarz 👉 http://altenberg.pl/oczy Znajdziesz w niej 20 bohaterów i ich niezwykłych historii: 👤 Rzeźnik o sekretach zakładów mięsnych 👤 „Klawisz” o zaskakujących realiach polskich więzień 👤 Policjant o bezsilność organów ścigania wobec internetowych oszustów ...i wiele, wiele więcej.   💙 Kupując egzemplarz książki „Otwórz Oczy” fundujesz obiad niedożywionym dzieciom w ramach akcji „Pajacyk". --- „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
12/22/202226 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Masz problem ze spłatą hipoteki? Sprawdź umowę kredytową. Wiele z nich można unieważnić

Gościem odcinka jest Marek Kubiak, specjalizujący się w pomocy osobom, które posiadają lub posiadały kredyty hipoteczne.  Kontakt do Marka Kubiaka: https://mkczarnonabialym.pl/kontakt/ – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –   📘 Już ponad 30 tys. widzów „7 metrów pod ziemią” sięgnęło po książkę „Otwórz Oczy”.  Zamów swój egzemplarz 👉 http://altenberg.pl/oczy Znajdziesz w niej 20 bohaterów i ich niezwykłych historii: 👤 Rzeźnik o sekretach zakładów mięsnych 👤 „Klawisz” o zaskakujących realiach polskich więzień 👤 Policjant o bezsilność organów ścigania wobec internetowych oszustów ...i wiele, wiele więcej.   💙 Kupując egzemplarz książki „Otwórz Oczy” fundujesz obiad niedożywionym dzieciom w ramach akcji „Pajacyk".    – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –   „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej.   Rozmawiam z ciekawymi ludźmi – konkretnie i bez zbędnych dygresji. Mój cel? Wydobyć z rozmówców prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rafał Gębura.
12/13/202232 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Polska buduje elektrownię jądrową. „Bez atomu za kilkanaście lat gasimy światło”

Gościem odcinka jest Maciej Lipka, kierownik Działu Analiz i Pomiarów Reaktorowych w Narodowym Centrum Badań Jądrowych. Zgodnie z Programem Polskiej Energetyki Jądrowej, Polska planuje budowę nowoczesnych reaktorów jądrowych typu PWR. Harmonogram zakłada budowę i oddanie do eksploatacji dwóch elektrowni jądrowych po trzy reaktory każda. Rozpoczęcie budowy pierwszego reaktora planowane jest w 2026 roku, a jego uruchomienie w roku 2033. Oddanie do eksploatacji ostatniego reaktora w drugiej elektrowni ma nastąpić w 2043 roku. Więcej informacji na temat budowy polskiej elektrowni jądrowej znajdziesz tutaj: https://www.gov.pl/web/polski-atom/po... Budowę polskiej elektrowni jądrowej możesz śledzić również w mediach społecznościowych:FB: https://www.facebook.com/polskiatom.g...IG: https://www.instagram.com/polski_atom/YT: https://www.youtube.com/c/PolskiAtom
11/24/202237 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Ola Adamska: „Plan zdjęciowy to 12 godzin ciężkiej pracy”

Gościem odcinka jest aktorka Ola Adamska, serialowa Pati w „Skazanej”. Drugi sezon „Skazanej” do obejrzenia w Player.pl: https://player.pl/seriale-online/skazana-odcinki,31908
11/17/202247 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Apostazja. Jak wygląda odejście z Kościoła?

Gościem odcinka jest Damian Maliszewski.
11/14/202235 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Polski ochotnik na wojnie. Kim są „szamani pola walki”?

Gościem odcinka jest Damian Duda, wykładowca akademicki na lubelskim UMCS. Wesprzyj polskich ochotników na froncie: 1. Skarbonka na zrzutce: https://zrzutka.pl/vx8u4a/s/namedyka2. Subkonto Fundacji Liga Proobronna BNP Paribas 35 2030 0045 1110 0000 0410 7910 Wsparcie medykow na froncie.3. Wsparcie spoza naszego kraju: https://ligaproobronna.pl/wspieraj-nas/
11/9/202248 minutes
Episode Artwork

Kiedy flirt staje się molestowaniem?

Gościem odcinka jest Joanna Gzyra-Iskandar, rzeczniczka Centrum Praw Kobiet – najstarszej w Polsce organizacji broniącą praw kobiet. Poznaj metodę 5D, która wskaże Ci jak zachować się w chwili molestowania ulicznego. Wykonaj 10-minutowe szkolenie i reaguj: https://bit.ly/3g1xHSA
11/1/202234 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

84 proc. Polek doświadczyło różnych form molestowania seksualnego

Poznaj metodę 5D, która wskaże Ci jak zachować się w chwili molestowania ulicznego. Wykonaj 10-minutowe szkolenie i reaguj: https://bit.ly/3g1xHSACzy wiesz, że 84 proc. Polek doświadczyło molestowania seksualnego. Niestety tylko 31 proc. osób w ogóle zareagowało i ruszyło z pomocą. To zdecydowanie za mało! Ten problem dotyczy również mężczyzn, dlatego tak ważne jest, abyśmy nauczyli się, jak reagować. Nigdy nie stój obojętnie, gdy jesteś świadkiem molestowania. Reaguj:• dekoncentruj• dołącz innych• dokumentuj• daj wsparcie po• dojdź do głosuKażda reakcja pomaga!#WeStandUp #StandUpPoland #wspolpracaplatna #LorealParis
10/18/202227 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Maria Peszek o wyjątkowej relacji z ojcem

Wypróbuj BookBeat przez 30 dni za darmo: https://www.bookbeat.pl/siedemmetrow?utm_source=spotify&utm_medium=podcast&utm_campaign=7metrow+30+days&utm_content=epi+description
10/12/202223 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

„Szukam dawcy dla córki”. Przeszczep komórek macierzystych to jedyna szansa na ratunek

Zostań dawcą komórek macierzystych: https://www.dkms.pl/dzialaj/zostan-dawcaGościem odcinka jest Katarzyna Wilk, mama 14-letniej Amelii, chorującej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.
10/6/20221 hour, 11 seconds
Episode Artwork

Szczerze o otyłości. „Żyłam z poczuciem winy”

Gościem odcinka jest Emilia Modrzyńska. Materiał powstał w ramach kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”. Więcej na: http://www.ootylosci.pl#SzczerzeoOtyłości #PorozmawiajmyoOtyłości #współpraca #novonordisk
9/1/202225 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Kiedy psychoterapia? Kiedy szpital psychiatryczny? Psychiatra o leczeniu depresji

Gościem odcinka jest dr n. med. Piotr Wierzbiński. Materiał powstał w ramach kampanii „Powrót z depresji”. Więcej na: powrotzdepresji.plPierwszą część wywiadu z dr. Wierzbińskim znajdziesz tutaj: https://youtu.be/wwlk0h4Q328
7/21/202252 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Jak powiedzieć pacjentowi, że choruje na nowotwór? Lekarz od białaczek, chłoniaków i szpiczaków

Gościem odcinka jest dr Paweł Steckiewicz, specjalista chorób wewnętrznych i hematolog, pracownik Kliniki Hematologii w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Materiał powstał we współpracy z Roche Polska.
7/14/202245 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Polak szeryfem w USA. Dlaczego nie chciałby pracować w polskiej policji?

Gościem odcinka jest Maciej Stebel, zastępca szeryfa w stanie Nevada.
7/1/202240 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Jak zhakować system edukacji? Liceum w dwa lata i ani jednego dnia w szkole

Gościem odcinka jest Michał Kuryłek – student medycyny, twórca internetowy i działacz społeczny, który pokazuje, jak zhakować system edukacji. Przeskoczył klasę w liceum, otrzymał indeks na wszystkie uniwersytety w Polsce, a to wszystko nie będąc na ani jednej lekcji w szkole. Jest prezesem fundacji Wyciskarka Potencjału, w ramach której promuje stypendia i inne możliwości rozwoju dla młodzieży.Ten wywiad to element cyklu #ktobypomyślał – podcasty, który powstaje wspólnie z ING Bankiem Śląskim oraz Patronite. Pozostałe rozmowy cyklu znajdziesz tutaj: https://patronite.pl/ktobypomyslal
6/23/202228 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Jak ćpają Polacy? „Marihuana może uzależnić i nawet najlepszy raper tego nie zmieni”

Demonizowanie marihuany nie ma sensu, a karanie za posiadanie trawki na własny użytek to nonsens. Ale marihuana może uzależnić i nawet najlepszy raper tego nie zmieni – mówi Maria Banaszak, psychoterapeutka uzależnień. Jeśli zainteresował Cię ten temat, sięgnij po książkę Marii Banaszak i Agaty Jankowskiej „Hajland. Jak ćpają nasze dzieci”: https://bit.ly/3Q0JNsvMaria Banaszak to certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Freie Universitat Berlin. Pracuje w Ośrodku Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Monar w Głoskowie.Mój Instagram: https://www.instagram.com/rafal_gebura/Moja książka: https://oczy.alt.pl
6/4/20221 hour, 5 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Spowiedź narkomana. Narkotyki sprawiły, że nie byłem w stanie się wysławiać. Robiłem pod siebie

Gościem odcinka jest Dawid Glac, trzeźwy narkoman.Mój Instagram: https://www.instagram.com/rafal_gebura/Moja książka: https://oczy.alt.pl
5/26/202256 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

„Zamiast psa zobaczyłem szkielet pokryty skórą”. Inspektor ds. ochrony zwierząt o tym, jak ludzie „dbają” o swoje zwierzęta

Gościem odcinka jest Łukasz Nagrodzki, inspektor ds. ochrony zwierząt z ramienia Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt. Inspektorzy OTOZ każdego dnia przeprowadzają interwencje w sprawach niehumanitarnego traktowania zwierząt. W sytuacjach skrajnych, działając na mocy Ustawy o ochronie zwierząt, odbierają właścicielom zwierzęta, a następnie szukają dla nich domów adopcyjnych. Ten odcinek powstał dzięki wsparciu widzów. Dołącz do społeczności Patronite 👉 https://patronite.pl/7MPZMoja książka: https://oczy.alt.pl
5/12/202232 minutes
Episode Artwork

Wojna oczami korespondenta. Skąd to bestialstwo rosyjskich żołnierzy?

Gościem odcinka jest były korespondent wojenny Marcin Ogdowski. Marcin Ogdowski jest autorem wielu książek o tematyce wojennej: „zAfganistanu.pl. Alfabet polskiej misji” (2011 r.)”, „Ostatni świadek” (2013 r.), „(Nie)potrzebni” (2014 r.). Jest również autorem powieści z gatunku political/war fiction: „(Dez)Informacja”, „Międzyrzecze. Cena przetrwania”, „Stan wyjątkowy”. Prowadzi również bloga: https://bezkamuflazu.pl
4/14/20221 hour, 4 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Więzienie za pomoc w aborcji? „Grożą mi 3 lata więzienia. Niczego nie żałuję”

Justyna Wydrzyńska to aktywistka „Aborcyjnego Dream Team”. Jest oskarżona o pomoc w aborcji, ponieważ przekazała nieznajomej kobiecie własny zestaw tabletek, które umożliwiają przeprowadzenie aborcji farmakologicznej. 8 kwietnia Justyna stanie przed warszawskim sądem, grożą jej trzy lata więzienia. Ten odcinek powstał dzięki wsparciu widzów. Dołącz do społeczności Patronite 👉 https://patronite.pl/7MPZ
4/7/202246 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Jak pić z głową? Alkohol jest dla ludzi. Jak nie sprawić, by stał się problemem?

Gościem odcinka jest Ewa Woydyłło-Osiatyńska - dr psychologii, terapeuta uzależnień.Wywiad powstał w ramach kampanii „Alkohol. Zawsze odpowiedzialnie”: https://pijodpowiedzialnie.plInstagram: rafal_geburaMail: [email protected]
4/2/202234 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Za kulisami opery. „Zdarzyło mi się zapomnieć tekstu. Przeżyłam chwile grozy”

Gościem odcinka jest Iwona Hossa, śpiewaczka operowa, sopranistka.Instagram: rafal_geburaMail: [email protected]
4/1/202252 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Czy Polska obroniłaby się przed Rosją?

Gościem odcinka jest Juliusz Sabak, ekspert ds. techniki wojskowej i bezpieczeństwa, redaktor portalu Defence24.pl.Wywiad powstał dzięki wsparciu społeczności Patronite. Dołącz: https://patronite.pl/7MPZInstagram: rafal_geburaMail: [email protected]
3/27/202247 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Wolontariuszka w hospicjum. „Ludzie śmieją się, że pracuję za darmo. Robię to już 22 lata”

Gościem odcinka jest Ewa Szczepańska, od 22 lat wolontariuszka w otwockim hospicjum im. Św. Patryka. Wywiad jest elementem kampanii: „Jesteśmy piękni, czyniąc dobro” 👉 https://bit.ly/3ihzzEI#PerfumerieDouglasPolska #JestesmyPiekniCzyniacDobro #LetsDoBeautifulInstagram: rafal_geburaMail: [email protected]
3/16/202223 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

„Zabiłem swojego oprawcę. Byłem bity i zastraszany. Odebrano mi godność”

Gościem odcinka jest Sławomir Sikora. W 1994 roku, wraz ze wspólnikiem, dopuścił się podwójnego morderstwa. W roku 1997 roku został skazany na 25 lat więzienia. W 2005 roku został ułaskawiony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Pod wnioskiem o ułaskawienie podpisało się 37 tys. Polaków.Instagram: rafal_geburaMail: [email protected]
2/25/202246 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

35 lat i zawał serca. „Paradoksalnie uratował mi życie”

Gościem odcinka jest Joanna Hilińska, która w wieku 35 lat przeszła zawał serca. Wywiad powstał dzięki wsparciu społeczności Patronite. Dołącz: https://patronite.pl/7MPZInstagram: rafal_geburaMail: [email protected]
2/19/202225 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Nadchodzi III wojna światowa?

Gościem odcinka jest Piotr Zychowicz, historyk, publicysta, współautor książki „Nadchodzi III wojna światowa”.
2/9/202248 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

TELEFON ZAUFANIA. Jak rozmawiać z nastolatką, która właśnie podcięła sobie żyły?

Gościem odcinka jest Michalina Kulczykowska, konsultantka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.Wywiad powstał dzięki wsparciu społeczności Patronite. Dołącz: https://patronite.pl/7MPZInstagram: rafal_geburaMail: [email protected]
2/5/202235 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

PSYCHIATRA: 15 proc. pacjentów z DEPRESJĄ popełni samobójstwo

Gościem odcinka jest dr n. med. Piotr Wierzbiński.
1/14/202245 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

SEKS NA WÓZKU. Jak wygląda? I czym się rożni?

Gościem odcinka jest Artur Świercz, który od urodzenia porusza się przy pomocy wózka.
1/8/202239 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

UMRZEĆ PO LUDZKU. A Ty czego boisz się, myśląc o swojej śmierci?

Gościem odcinka jest Kasia Oliwa, pielęgniarka hospicjum domowego.
1/3/202242 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

SZEF AGENCJI WYWIADU. Jak rządzący wykorzystują służby specjalne do celów politycznych?

Gościem odcinka jest płk Grzegorz Małecki, od 25 lat związany ze służbami specjalnymi, w latach 2015-2016 szef Agencji Wywiadu, współautor książki „W cieniu. Kulisy wywiadu III RP”.
12/19/202144 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

ORTODOKSYJNA ŻYDÓWKA. „Miłość” przez prześcieradło z dziurką?

Gościem odcinka jest Miriam Synger, ortodoksyjna Żydówka.
12/13/202144 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

CENA OLIMPIJSKIEGO MEDALU? Ataki paniki, depresja, bezsenność...

Gościem odcinka jest Agnieszka Kobus-Zawojska – multimedalistka olimpijska w wioślarstwie. Agnieszka Kobus-Zawojska w 2016 roku (razem z Marią Springwald, Joanną Leszczyńską i Moniką Ciaciuch) wywalczyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w rywalizacji czwórek podwójnych. W 2021 roku (razem z Martą Wieliczko, Marią Sajdak i Katarzyną Zillmann) zdobyła z kolei srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio.
12/8/202134 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Spowiedź polonistki. Pierwsza pensja? 800 zł na rękę

Gościem odcinka jest Katarzyna Dammicco, polonistka z Wrocławia, autorka bloga Trudny Język Polski.
11/22/202143 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

IN VITRO. „Byłam fizycznie wykończona”. Co z zamrożonymi zarodkami?

Gościem odcinka jest Karolina Klimowicz, mama 3-letniej Kiary. Karolina opowiada o doświadczeniach związanych z leczeniem niepłodności oraz o zapłodnieniu metodą in vitro.
11/14/202135 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

LEKARZ KONTRA SYSTEM. „Są dni kiedy wracam do domu i mam ochotę walić głową o ścianę”

Gościem odcinka jest Anna Wardęga, lekarka w trakcie specjalizacji z psychiatrii. Kilka miesięcy temu jedna z pacjentek opublikowała na FB post, w którym bardzo krytycznie oceniła lekarkę. Zarzuciła jej m.in. brak profesjonalizmu, protekcjonalne traktowanie i znęcanie się psychiczne. Post został udostępniony przez około 10 tys. osób, Wardęgę zalała fala hejtu.
11/6/202138 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

SZEFOWA WIĘZIENIA. Dlaczego RECYDYWIŚCI z najcięższymi wyrokami to moja ULUBIONA grupa więźniów?

Gościem odcinka jest Danuta Augustyniak, emerytowana dyrektorka największego więzienia w Polsce – Aresztu Śledczego w Warszawie-Białołęce.
10/23/202156 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

JESTEM CHIRURGIEM. Trudniej wyciąć guza czy przekazać informację o zgonie pacjenta?

Gościem odcinka jest dr Paweł Kabata – chirurg onkolog, autor debiutanckiej książki „O chirurgii inaczej”.
10/23/202154 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

NIEZNANY OBRAZ OBOZÓW ZAGŁADY. Tego nie dowiesz się ze szkolnych podręczników

Gościem odcinka jest Karolina Sulej – antropolożka kultury, reporterka, autorka książki „Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady”.
10/7/202145 minutes, 1 second
Episode Artwork

RATOWNIK WODNY – Jak wygląda „typowe” utonięcie na Mazurach?

Gościem odcinka jest Tomasz Kurowicki, ratownik w Mazurskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.
9/28/202128 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

RATOWNIK MEDYCZNY: „Jestem ratownikiem, nie niewolnikiem”

Gościem odcinka jest Grzegorz Choroszkiewicz – ratownik medyczny.
9/20/202132 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

ONKOLOGICZNE TSUNAMI. Co czwarty Polak zachoruje na nowotwór. Lepiej działać niż omijać temat rakiem

Według szacunków Fundacji Alivia, nawet co czwarty Polak może w ciągu swojego życia zachorować na nowotwór. Odpowiedzią na tę szokującą statystykę jest kampania Nationale-Nederlanden „Lepiej działać niż omijać temat rakiem”. Kampania powstała po to, aby przełamywać onkologiczne tabu, zwiększyć świadomość i zachęcać do profilaktyki. Jednym z elementów „onkologicznego tabu” jest fakt, że rak nierzadko rujnuje domowy budżet. Nationale-Nederlanden to firma ubezpieczeniowa, która wychodząc naprzeciw koszmarnym statystykom przygotowała ofertę ubezpieczenia na wypadek nowotworu. W razie diagnozy, polisa oferuje chorym nie tylko pieniądze, ale również wsparcie psychologiczne, merytoryczne i organizacyjne. Gościem odcinka jest Aleksandra Wiederek-Barańska.
9/2/202140 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

„Retuszowałam zdjęcia, manipulowałam wizerunkiem”. Natalia Szymaniec o drodze do CIAŁOPOZYTYWNOŚCI

Gościem odcinka jest Natalia Szymaniec z kanału „Szparagi”.
7/29/202127 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Czy jest sens szczepić najmłodszych Polaków? | FAKTY I MITY na temat szczepień

Gościem odcinka jest dr Tadeusz Dereziński, specjalista chorób wewnętrznych.
7/3/202132 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

KWIAT JABŁONI – Czy można być eko, sprzedając tysiące plastikowych płyt?

„7 metrów dla Ziemi” to nowy cykl rozmów, poświęcony zagadnieniom związanym z ekologią. Gościem trzeciego odcinka jest Kwiat Jabłoni.
6/27/202126 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

MACIEJ ORŁOŚ – „Spędziłem pół roku na detoksie od plastiku”

„7 metrów dla Ziemi” to nowy cykl rozmów, poświęcony zagadnieniom związanym z ekologią. Gościem drugiego odcinka jest dziennikarz Maciej Orłoś.
5/29/202137 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

KASIA GANDOR – Randka z chłopakiem, który NIE segreguje śmieci?

7 metrów dla Ziemi” to nowy cykl rozmów, poświęcony zagadnieniom związanym z ekologią. Gościem pierwszego odcinka jest Kasia Gandor – youtuberka i chodząca encyklopedia w jednym.
5/14/202130 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

OFICER KONTRWYWIADU PRL: „Otwierałem sejfy CIA”

Gościem odcinka jest były oficer kontrwywiadu PRL, pracownik tajemniczego Wydziału IX, którego członkowie pod osłoną nocy wchodzili do zagranicznych ambasad i konsulatów, a następnie włamywali się do tamtejszych sejfów, aby skopiować znajdujące się w środku dokumenty.
5/6/202134 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

ZAWÓD LEKTOR. „Byłem głosem LOTTO”

Gościem odcinka jest Mateusz Drozda, profesjonalny lektor.
4/29/202124 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

PROFILER KRYMINALNY – Czy zabójcy naprawdę wracają na miejsce zbrodni?

Gościem odcinka jest Dariusz Piotrowicz – w przeszłości policyjny psycholog w Komendzie Stołecznej Policji, obecnie biegły sądowy z zakresu profilowania kryminalnego nieznanych sprawców przestępstw.
4/6/202133 minutes, 1 second
Episode Artwork

KARA ŚMIERCI? W przypadku Trynkiewicza nie miałam wątpliwości

Gościem odcinka jest prokurator Małgorzata Ronc.
3/25/202118 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Zespół TOURETTE'A

Gościem odcinka jest Weronika Świtalska.
3/11/202119 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Jak to jest urodzić w Polsce nieuleczalnie chore dziecko?

Gościem odcinka jest Agata Morawska, która ostatnie 2,5 roku poświęciła walce o godne życie swojego nieuleczalnie chorego syna.
2/25/202133 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

„Przecież ja nie miałam się zestarzeć...”

Tym razem zapraszam do wysłuchania reportażu. Jego bohaterką jest 80-letnia Elżbieta Bobrowicz, mieszkanka warszawskiego Mokotowa, która w niezwykle szczery i otwarty sposób opowiada o najważniejszych i najtrudniejszych wydarzeniach swojego życia.
1/25/202122 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

SEKCJE ZWŁOK – Co można wyczytać z ludzkiego ciała?

Gościem odcinka jest dr Łukasz Szleszkowski, medyk sądowy.
12/3/202028 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

PRACUJĘ NA SOR „System ochrony zdrowia całkowicie się załamał”

Gościem odcinka jest Janek Świtała, ratownik medyczny, pracownik SOR jednego z wrocławskich szpitali.
11/19/202027 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

20 lat za NIEWINNOŚĆ? Sprawa Arkadiusza Kraski

Gościem odcinka jest Arkadiusz Kraska. W 2001 roku Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał go na dożywocie za podwójne morderstwo z 1999 roku. W 2019 Sąd Najwyższy podjął decyzję o wstrzymaniu wykonywania kary, skutkiem czego Kraska, po niespełna 20 latach za kratkami, wyszedł na wolność. Obrońca Kraski wnioskował o umorzenie sprawy, jednak Sąd Okręgowy w Poznaniu odrzucił ten wniosek. Sprawa dotycząca podwójnego zabójstwa z 1999 roku ma zostać rozpatrzona ponownie.
11/12/202029 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Pracowałem u „Króla Tygrysów” z Oklahomy

ościem odcinka jest Mateusz Gugałka, który przez 3 lata pracował w słynnym na cały świat zoo Joe Exotica w Oklahomie.
11/7/202026 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

„Ludzie gapią się albo próbują nie dostrzegać". Jak wygląda życie z AZS?

Gościem odcinka jest Krzysztof Maciejewski, który od ponad 20 lat zmaga się z AZS – chorobą, która odebrała mu komfort życia, stałą pracę, marzenia, z czasem również chęci do życia.
10/22/202031 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Skąd pochodzi nazwa „Pawełka” i jak powstaje „Ptasie Mleczko”?

Gościem odcinka jest Janusz Profus, maestro czekolady w wedlowskiej fabryce czekolady.
10/16/202054 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

DORADCA UBEZPIECZEŃ – Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach?

Gościem odcinka jest Bartłomiej Całka, doradca ubezpieczeń.
10/2/202027 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

SAMOBÓJSTWO DZIECKA. „Czuję wielki żal. Do nauczycieli, lekarzy, do całego społeczeństwa”

Gościem odcinka jest Justyna, mama transpłciowego Wiktora, który 17 kwietnia 2019 roku wskoczył pod pociąg metra.
9/18/202049 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

PRODUCENTKA SERIALI. Czego nie wiedzą widzowie TV?

Gościem odcinka jest Oriana Kujawska, producentka seriali w TVN, m.in. najnowszego sezonu serialu „Usta Usta”.
9/10/202033 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Słoneczny Patrol a RZECZYWISTOŚĆ. Jakie są największe bolączki WOPR?

Gościem wakacyjnego odcinka (prosto z gdańskiej plaży) jest Maciej Dziubich, szef sopockiego WOPR.
8/27/202033 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Przerwana służba w POLICJI

Gościem odcinka jest Rafał Waśko – policjant, który w 2019 roku zachorował na białaczkę. Jego życie uratował przeszczep komórek macierzystych.
8/20/202028 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

LEKARZ WETERYNARII. Czy ma prawo odmówić EUTANAZJI?

Gościem odcinka jest lekarz weterynarii Natalia Strokowska.
6/18/202031 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

SPOWIEDŹ SNAJPERA. O czym myśli zanim pociągnie za spust?

Gościem odcinka jest Michał, emerytowany żołnierz GROM-u, uczestnik trzech misji wojskowych w Afganistanie oraz jednej misji w Iraku.
6/11/202031 minutes
Episode Artwork

DZIECIĘCE HOSPICJUM. Najtrudniejsza praca świata

Gościem odcinka jest Anetta Hanuszkiewicz, pielęgniarka w hospicjum domowym Fundacji Gajusz.
6/4/202029 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

„Dłużnikiem można zostać BEZ ZACIĄGANIA kredytu”

Gościem odcinka jest antywindykator Piotr Soboń.
5/28/202024 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Dziecko z zespołem DOWNA

Gościem odcinka jest dr Olga Komorowska, mama 17-letniej Agaty z zespołem Downa. Pani Olga podzieliła się swoimi doświadczeniami za zgodą i aprobatą Agaty.
5/21/202030 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Korespondentka wojenna. TEGO nie dowiesz się z TV

Gościem odcinka jest Anna Wojtacha – korespondentka wojenna, która relacjonowała konflikty zbrojne m.in. w Iraku, Afganistanie, Gruzji czy Strefie Gazy.
5/14/202041 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Jak żyją uchodźcy na Samos?

Gościem odcinka jest Ewa Bućko - lekarka, która zaraz po studiach poleciała na grecką wyspę Samos, by pracować w przyobozowej klinice dla uchodźców.
4/3/202021 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Jak wygląda przemysłowa hodowla zwierząt?

Gościem odcinka jest Bogna Wiltowska, aktywistka stowarzyszenia Otwarte Klatki.
3/26/202018 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

9 MLN za życie dziecka?

Gościem odcinka jest Natalia Papierz - mama 8-miesięcznej Mii, u której w styczniu zdiagnozowano SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni.
3/12/202022 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Adwokat. Czy broniłbym zabójcy?

Tym razem moim gościem jest mec. Piotr Zemła - adwokat specjalizujący się w sprawach karnych.
3/5/202025 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Ile zarabia kierowca TIR-a?

Pierwszym gościem nowego sezonu „7 metrów pod ziemią” jest Iwona Blecharczyk, która od 10 lat pracuje za kółkiem ciężarówek. Opowiada o trudnościach, z jakimi spotyka się na co dzień, ale też o tym co sprawia, że pomimo licznych niedogodności wciąż kocha swoją pracę.
2/20/202025 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Jak wygląda proces spopielenia ciała?

W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Aleksander Stąpór, od ponad 20 lat związany z branżą funeralną. Opowiada o tym, jak wygląda praca w krematorium.
1/16/202028 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Co wydarzyło się w zeszłym roku na Giewoncie? – RATOWNIK TOPR

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Andrzej Maciata - ratownik i instruktor TOPR. Andrzej opowiada o najtrudniejszych akcjach, w jakich brał udział podczas swojej 30-letniej służby, oraz o tym, jak na co dzień wygląda praca w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.
1/2/202042 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

22 dni w bydlęcym wagonie – PRZEŻYŁAM SYBIR

W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Pani Kazimiera Jurewicz, która w wieku 24 lat przeżyła wywózkę na Syberię.
12/12/201925 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Ile zarabia żołnierz LEGII CUDZOZIEMSKIEJ?

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Waldek Ozga, który przez 17 lat służył we francuskiej Legii Cudzoziemskiej. Waldek opowiada o tym, jak wygląda rekrutacja i służba w tej elitarnej jednostce.
12/5/201923 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Czy można się tym zarazić? – MAM ŁUSZCZYCĘ

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Alicja, która jako dziecko zachorowała na łuszczycę. Alicja opowiada, na czym polega ta choroba i jak wpływa na jej codzienne życie.
11/28/201915 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Męska płeć POMAGA czy PRZESZKADZA w pracy? – ZAWÓD GINEKOLOG

W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest dr n. med. Piotr Marianowski - ginekolog, położnik, specjalista w dziedzinie leczenia niepłodności.
11/14/201923 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

„Musisz się bać. Gdybyś się nie bał, popełniłbyś błąd” – JESTEM STRAŻAKIEM

W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Piotr „Maku” Makowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Łódzkim. Piotr opowiada o tym, dlaczego zdecydował się wstąpić do Straży oraz jakie akcje są dla niego najtrudniejsze.
11/7/201926 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Po czym poznać, że zmarły był dobrym człowiekiem? – MISTRZYNI CEREMONII POGRZEBOWEJ

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Aneta Dobroch, mistrzyni świeckiej ceremonii pogrzebowej. Opowiada o tym, jak wygląda alternatywna – świecka wersja pogrzebu.
10/31/201918 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Po której jesteś stronie? MUSIMY POGADAĆ

Wejdź na OCZY.ALTENBERG.PL i zamów swój egzemplarz książki.
10/28/201911 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

SEX COACH – Po co komu edukacja seksualna?

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” będzie Marta Niedźwiecka - sex coach. Marta opowie o tym, z jakimi problemami przychodzą do niej Polacy i jak wygląda terapia w gabinecie sex coacha.
10/17/201929 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

MAM DEPRESJĘ – „Wyobrażałam sobie, że stoję na moście.”

W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Adrianna Zalewska, u której rok temu zdiagnozowano depresję. Adrianna opowiada o tym, jak wyglądały pierwsze objawy jej choroby i dlaczego zdecydowała się skorzystać z pomocy specjalisty.
10/10/201923 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

TANIEC EROTYCZNY – „Proponowano mi kolację ze śniadaniem”

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Hubert Szyburski, który od 15 lat pracuje jako tancerz erotyczny. Opowiada o tym, jak przygotowuje się do pokazów, jakie zlecenia dostaje najczęściej i jak przez lata zmieniło się jego podejście do pracy w tym zawodzie.
10/3/201929 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

KATASTROFA KLIMATYCZNA – Jaką cenę zapłacimy? [ODCINEK Z PUBLICZNOŚCIĄ]

Gościem drugiej części odcinka z udziałem publiczności jest fizyk i ekspert ds. zmian klimatycznych Marcin Popkiewicz.
8/29/201929 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

PRYWATNY DETEKTYW – Jakiego zlecenia nigdy by nie przyjął? [ODCINEK Z PUBLICZNOŚCIĄ]

Gościem pierwszej części odcinka z udziałem publiczności jest prywatny detektyw Tomasz Wilk. Druga część odcinka specjalnego już za 2 tygodnie!
8/15/201920 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

POWSTANIE WARSZAWSKIE – „Marzyliśmy o tym, żeby Powstanie się zaczęło”

1 sierpnia, w dzień 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, gościem „7 metrów pod ziemią” jest p. Eleonora Galica-Zaremba, uczestniczka warszawskiego zrywu. Opowiada o tym, co działo się w Warszawie zanim wybiła godzina „W”, jak wyglądało życie codzienne w ogarniętym wojną mieście oraz w jaki sposób Powstanie Warszawskie zmieniło jego uczestników.
8/1/201931 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Czy garaż jest prawdziwy? – Q&A cz. II

Zapraszam na kolejną odsłonę Q&A!
7/19/201915 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Czy płacę swoim gościom? – Q&A

W związku z wakacyjną przerwą nadrabiam zaległości. Zapraszam na pierwsze w historii kanału Q&A!
7/4/201918 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

JESTEM STEWARDEM – Dlaczego załoga samolotu prosi o odsłanianie okien na czas startu i lądowania?

W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Jakub, który od 13 lat pracuje jako steward. Jakub opowiada o tym, jak na co dzień wygląda praca na pokładzie samolotu i jak przez te lata radził sobie z niespodziewanymi sytuacjami w powietrzu.
6/21/201925 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

ZAWÓD MASZYNISTA – „Sytuacje, w których robi się gorąco, zdarzają się codziennie”

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Marcin, który od 3 lat pracuje jako maszynista. Marcin opowiada o tym, jak zrodziła się jego miłość do pociągów, jak na co dzień wygląda praca na kolei i z jakimi niebezpiecznymi sytuacjami musi się w niej mierzyć.
6/13/201923 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

HINDUS W POLSCE – „Gdyby Bóg dał mi wybór, wybrałbym biały kolor skóry”

Tym razem gościem „7mpz” jest Viren Bhandari - Hindus, który od 19 lat mieszka w Polsce. Viren opowiada o tym, jak wyglądały jego początki w kraju nad Wisłą oraz jak on i jego rodzina czują się w Polsce dzisiaj.
6/6/201921 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

JESTEM POŁOŻNĄ – Pot, krew, łzy. Czy poród to „najpiękniejsza chwila w życiu kobiety”?

W tym tygodniu spotkałem się z Kasią, która pracuje jako położna. W najnowszym odcinku „7mpz” rozmawiamy o tym, czy poród to faktycznie „najpiękniejsza chwila w życiu kobiety” i dlaczego już niemal co drugie dziecko w Polsce rodzi się poprzez cesarskie cięcie.
6/1/201919 minutes, 1 second
Episode Artwork

OFICER OCHRONY STATKÓW – Kim są i jak działają współcześni piraci?

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Stanisław Sadkiewicz, który w swojej pracy broni statki przed atakami piratów. Stanisław opowiada o tym, kim są współcześni piraci, jak działają i jak się przed nimi bronić.
5/24/201919 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

KOSZMAR BALETNICY – „Balet sam w sobie jest piękny, to ludzie zrobili z niego coś strasznego”

W tym tygodniu w „7 metrów pod ziemią” rozmowa z Natalią, która jako dziecko była uczennicą szkoły baletowej. Natalia opowiada o tym, jak wygląda nieznane, brutalne oblicze baletu.
5/11/201921 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

JESTEM SZCZUROŁAPEM – Najtrudniejsza interwencja? „Tam szczury można było liczyć w setkach”

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Jarosław, który od 10 lat zawodowo zajmuje się łapaniem i zwalczaniem szczurów. Opowiada o tym, dlaczego wybrał taki zawód i jak na co dzień wygląda praca szczurołapa.
4/27/201914 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

OPIEKUJĘ SIĘ NIEMIECKIMI SENIORAMI – „Nie można się wstydzić ani brzydzić”.

W tym tygodniu gościem Rafała Gębury jest Emilia, która pracuje jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Opowiada o tym, dlaczego zdecydowała się zarabiać na życie w ten sposób, a także o tym, co w pracy z seniorami jest dla niej najtrudniejsze.
4/13/201918 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

BYŁEM KOMANDOSEM – „Wtedy przestałem się modlić”. Opowieść medyka pola walki

Tym razem gościem Rafała Gębury jest st. sierż. Krzysztof Pluta „Wir”, żołnierz Jednostki Wojskowej Komandosów i medyk pola walki. Podczas misji w Afganistanie wykonywał dyżurne loty amerykańskim śmigłowcem ratunkowym Medevac. Uratował życie co najmniej kilkudziesięciu osób.
4/6/201928 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

PRZEMOC DOMOWA – Dlaczego tak trudno odejść od męża oprawcy?

Tym razem Rafał Gębura spotkał się z Kamilą, która przez trzy lata była bita i poniżana przez męża. Kamila opowiada o tym, jak w jej domu pojawiła się przemoc i jak wyglądała droga do wyjścia z destrukcyjnego związku.
3/30/201922 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

SPRZĄTAM POLSKIE DOMY – Czego można dowiedzieć się o ludziach, sprzątając ich domy?

W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Sebastian, który od 8 lat zarabia na życie sprzątając. Opowiada o tym, dlaczego zdecydował się na taką pracę, co w niej lubi i kim są jego klienci.
3/23/201916 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

ZŁAPAŁEM PEDOFILA – „Teraz zagrasz w moją grę”

W tym tygodniu Rafał Gębura rozmawia z Krzysztofem, który odkrył, że jego 12-letnia córka wymienia erotyczne wiadomości z 26-latkiem. Krzysztof opowiada o tym, jak wraz z policją udało mu się zorganizować zasadzkę i złapać mężczyznę.
3/16/201915 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

MAM 128 CM WZROSTU – „Chciałbym wtopić się w tłum”. Jak wygląda życie osób niskorosłych?

Gościem tego odcinka „7 metrów pod ziemią” jest Arek, osoba niskorosła. Opowiada, z jakimi reakcjami na swój niski wzrost spotyka się w codziennym życiu, jakie czynności sprawiają mu najwięcej trudności, a także o tym, jak udało mu się przemienić swój największy kompleks w atut.
3/9/201924 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

KURATOR SĄDOWY – „Tam, gdzie policja wchodzi z bronią, my wchodzimy z notesem i długopisem”

W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Aleksandra Szewera-Nalewajek, która od 13 lat pracuje jako kurator sądowy. Opowiada o tym, jak na co dzień wygląda jej praca i z jakimi sytuacjami musi się w niej mierzyć.
3/2/201924 minutes
Episode Artwork

JESTEM HAKEREM – Jak zabezpieczyć się przed atakiem hakera?

Tym razem Rafał Gębura rozmawia z Damianem - hakerem z kilkuletnim doświadczeniem. Damian opowiada o tym, jak działają hakerzy i jak bronić się przed ich atakami.
2/23/201918 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

„TĘCZOWA RODZINA” – Jak wygląda życie tęczowych rodzin w Polsce?

W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Alicja, która wraz ze swoją partnerką wychowuje dwójkę dzieci. Alicja opowiada o tym, jak na co dzień wygląda ich wspólne życie i z jakimi reakcjami reszty społeczeństwa spotykają się jako tęczowa rodzina.
2/16/201927 minutes
Episode Artwork

SPOWIEDŹ DILERA – „Stawiałem, byłem Panem, miałem przyjaciół. Do czasu”

W tym tygodniu Rafał Gębura rozmawia z Adamem, który zarabiał na życie sprzedając narkotyki. Adam opowiada o tym, dlaczego zdecydował się na taki krok i jak od środka wygląda narkobiznes.
2/9/201931 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

NIE WIDZĘ OD URODZENIA – „Najbardziej chciałabym zobaczyć swoje odbicie w lustrze”

Tym razem gościem Rafała Gębury jest Katarzyna Zawodnik, która przez uszkodzony nerw wzrokowy nie widzi od urodzenia. Opowiada o tym, jak wygląda świat osoby niewidomej i jakie czynności w codziennym życiu przysparzają jej najwięcej trudności.
2/2/201924 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

JESTEM PIELEGNIARKĄ – „Kiedy moje koleżanki robiły kurs paznokci, ja pakowałam zwłoki”

W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Weronika Nawara, która pracuje jako pielęgniarka na oddziale intensywnej terapii. Opowiada o tym, dlaczego wybrała taki zawód, za co go lubi i co jest dla niej najtrudniejsze w codziennej pracy.
1/26/201930 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

ZAWÓD „JACHTIE” – Jak wygląda praca na luksusowych jachtach?

Tym razem Rafał Gębura spotkał się z Klaudią Szydło, która pracowała jako stewardessa na luksusowych jachtach. Klaudia opowiada o tym, jak udało jej się dostać pracę jako „yachtie” i z jakimi wyzwaniami wiąże się ten zawód.
1/12/201921 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

SENIOR LGBT – „Jestem dowodem na to, że orientacji seksualnej nie da się zmienić”

W pierwszym odcinku 2019 roku gościem „7 metrów pod ziemią” będzie Jan Reszka - senior LGBT. Opowie o tym, jak odkrywał swoją orientację w czasach, w których o gejach i lesbijkach nie mówiło się wiele.
1/5/201919 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

OFIARA PEDOFILA – Co czuje molestowane dziecko?

W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Dorota, która przez większość dzieciństwa była molestowana przez tzw. przyjaciela rodziny.
12/22/201827 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

BYŁEM GROMOWCEM – „Szkolimy się, by zwyciężać, a nie ginąć”

W tym tygodniu gościem Rafała Gębury jest Naval - były żołnierz GROM-u. Opowiada o tym, jak wygląda selekcja do tej jednostki, jak szkoli się przyszłych komandosów i z czym muszą mierzyć się podczas codziennej pracy.
12/16/201828 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

DZIECKO ALKOHOLIKA – Jak dzieciństwo u boku alkoholika wpływa na dorosłe życie?

Tym razem Rafał Gębura rozmawia z Dominiką Jaworską, która dorastała u boku ojca alkoholika. Dominika opowiada o tym, jak wyglądało jej dzieciństwo i jak doświadczenia sprzed lat przekładają się na jej dorosłe życie.
12/8/201827 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

JESTEM NA DOPINGU – Ginekomastia, trądzik, stany depresyjne... Jaka jest cena dopingu?

W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Michał Mostowik, który od niemal 2 lat stosuje doping. W rozmowie z Rafałem Gęburą opowiada o tym, dlaczego zdecydował się na taki krok, z jakimi skutkami ubocznymi musiał się zmierzyć i dlaczego do dziś nie potrafi z tego zrezygnować.
12/1/201818 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

“ZAWÓD” KSIĄDZ – Ile zarabia i na co idą pieniądze z tacy?

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest ks. Piotr Śliżewski, który 3 lata temu przyjął święcenia kapłańskie. W rozmowie z Rafałem Gęburą opowiada o tym, jak wygląda codzienne życie księdza, na co idą pieniądze od wiernych i jak zareagował na „Kler” Wojciecha Smarzowskiego.
11/24/201834 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

UZALEŻNIENIE OD GIER KOMPUTEROWYCH – „Tysiące godzin i tysiące złotych na gry”

W tym odcinku gościem „7 metrów pod ziemią” jest Krzysiek, który jako nastolatek uzależnił się od gier komputerowych.
11/17/201822 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

TERROR WOJNY – Jak znalazłem drugi dom i zakochałem się w Polsce?

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Elsi Adajew, który 18 lat temu wraz z rodziną uciekł z ogarniętej wojną Czeczenii. Opowiada o tym, jak zapamiętał ostatnie dni w ojczyźnie, jak przyjęła go Polska i co sprawiło, że po latach poczuł się tu jak u siebie.
11/10/201827 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

SPRZĄTAM PO ZGONACH – „Najgorszy jest zapach”. Jak wygląda sprzątanie pomieszczeń po zgonach?

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Mateusz, który od 8 lat prowadzi firmę specjalizującą się w sprzątaniu po zgonach i pożarach. W rozmowie z Rafałem Gęburą opowiada o tym, dlaczego zdecydował się zarabiać w ten sposób i jak na co dzień wygląda jego praca.
11/3/201821 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

HANDLOWAŁEM AUTAMI Z NIEMIEC – Miód w silniku, trociny w skrzyni biegów. Jak naciągają handlarze aut?

Tym razem Rafał Gębura spotkał się z Łukaszem, który przez 6 lat handlował autami sprowadzanymi z Niemiec. Łukasz opowiada o tym, jak wygląda brutalne oblicze tego biznesu i jak daleko potrafią posunąć się handlarze, by sprzedać auto.
10/29/201830 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

MOJA ANOREKSJA – Dlaczego przestałam jeść?

Gościem tego odcinka „7 metrów pod ziemią” jest Angelika Friedrich, która w wieku 11 lat zachorowała na anoreksję.
10/25/201813 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

BYŁAM ŚWIADKIEM JEHOWY – Jak wygląda życie Świadków Jehowy?

W tym odcinku „7 metrów pod ziemią” gościem Rafała Gębury jest Agata Szudzik - były Świadek Jehowy.
10/25/201816 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

ŻYCIE NA WÓZKU – Jak wózek zmienia życie?

W tym odcinku „7 metrów pod ziemią” gościem jest Alan Surajewski, który 8 lat temu uległ poważnemu wypadkowi i od tego czasu porusza się na wózku. W rozmowie z Rafałem Gęburą opowiada o tym, jak zmieniło się jego życie.
10/25/201815 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

BYŁEM KSIĘDZEM – Jaki jest największy grzech Kościoła?

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest były ksiądz Marcin Kuśmirek.
10/25/201829 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

ŚMIERĆ DZIECKA – Jak przeżyć śmierć własnego dziecka?

Tym razem gościem Rafała Gębury jest Joanna Gdańska, która 6 lat temu straciła syna. W poruszającej rozmowie opowiada o tym, jak wyglądała walka o życie jej dziecka.
10/25/201823 minutes
Episode Artwork

ZAWÓD KOMORNIK – Jak wygląda praca komornika?

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Monika Janus, która od 12 lat pracuje jako komornik przy Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu. W rozmowie z Rafałem Gęburą opowiada o tym, z jakimi trudnościami musi się mierzyć na co dzień i czy pracę komornika da się polubić.
10/25/201821 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

OPERATOR NUMERU 112 – „Są telefony, których nie zapomnę do końca życia”

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Roman, który od 5 lat pracuje jako operator numeru 112. W rozmowie z Rafałem Gęburą opowiada, jak wygląda jego praca oraz z jakimi trudnościami mierzy się na co dzień.
10/25/201823 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

PRACA NA SEKSKAMERKACH – „10 tokenów za klapsy, 25 za pokazanie piersi”

W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Karolina, która od 17. roku życia pracuje na sekskamerkach. Opowiada o tym, jak zaczęła się jej przygoda z rozbieranym wideoczatem i dlaczego wybrała sobie taki sposób na zarobek.
10/25/201820 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

BYŁEM GANGSTEREM – „Biliśmy, porywaliśmy, okaleczaliśmy”. Wyznanie byłego gangstera

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest „Grek” – były gangster, jeden z najgroźniejszych przestępców lat 90. Opowiada o tym, jak wyglądały początki przestępczości zorganizowanej w Polsce, jak wspinał się po szczeblach gangsterskiej hierarchii i jaką zapłacił za to cenę.
10/25/201833 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

OSTATNI ŚWIADEK AUSCHWITZ – „Tak musi wyglądać piekło”. Opowieść o Auschwitz

W tym odcinku „7 metrów pod ziemią” Rafał Gębura rozmawia z panią Aliną Dąbrowską (z d. Bartoszek) – jednym z ostatnich żyjących świadków historii obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
10/25/201828 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

JESTEM ASEKSUALNA – Jak wygląda świat bez seksu?

W tym odcinku Rafał Gębura rozmawia z Ewą Kostanecką, która definiuje się jako osoba aseksualna. Ewa opowiada, jak odkryła, że jest aseksualna i czy łatwo jest być „AS-em” w Polsce.
10/25/201820 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

SPOWIEDŹ HAZARDZISTY – „To był amok”. Jak uzależnienie od hazardu zmienia życie?

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest uzależniony od hazardu Mariusz Chyb. W rozmowie z Rafałem Gęburą opowiada o tym, jak wpadł w sidła nałogu i jak udało mu się z nich wyrwać.
10/25/201818 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

ZAWÓD MARYNARZ – Ile zarabia marynarz i jak wygląda życie na morzu?

Tym razem gościem Rafała Gębury jest Nikodem, który pracuje jako marynarz wachtowy. Opowiada o plusach i minusach swojego zawodu oraz o tym, jak naprawdę wygląda życie na morzu.
10/25/201830 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

ŻYCIE Z ALKOHOLIKIEM – Dlaczego żona alkoholika kupuje mu alkohol?

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Angelika Jarosz, która w wieku 19 lat związała się z osobą z problemem alkoholowym. Opowiada o tym, jak alkohol zmienił ich dom i na czym polega współuzależnienie.
10/25/201824 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

BEZDOMNOŚĆ – Jak przeżyć na ulicy?

W tym odcinku gościem „7 metrów pod ziemią” jest Paweł Ilecki, który od ponad 20 lat znajduje się w kryzysie bezdomności. Obecnie jest mieszkańcem Pensjonatu Św. Łazarza, prowadzonego przez Kamiliańską Misję Pomocy Społecznej. W rozmowie z Rafałem Gęburą opowiada o tym, jak trafił na ulicę oraz jak wygląda codzienność osób bezdomnych w Polsce.
10/25/201832 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

NUREK STRAŻY POŻARNEJ – W wakacje utonęło kilkaset osób. To oni wyławiają ich ciała

W tym odcinku gościem „7 metrów pod ziemią” jest Bartłomiej, który od 11 lat pracuje jako nurek w Państwowej Straży Pożarnej. W rozmowie z Rafałem Gęburą opowiada o tym, na czym polega jego praca oraz z jakimi niedogodnościami się wiąże.
10/25/201827 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

ATAKI PANIKI – „Czułam się jak w MATRIXIE”. Czym są ataki paniki?

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Magda, która jeszcze dwa lata temu doświadczała stanów lękowych i ataków paniki. Opowiada o tym, na czym polegał jej problem i jak udało jej się go pokonać.
10/25/201821 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

TAJEMNICE KLUBU GO-GO – Ile zarabia striptizerka?

W tym odcinku „7 metrów pod ziemią” gościem jest Klaudia, która mając 20 lat zaczęła pracować jako striptizerka. W rozmowie z Rafałem Gęburą opowiada, jak wygląda jej praca od kuchni.
10/25/201818 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

BYŁAM ZAKONNICĄ – Jak wyglądało życie w zakonie?

Gościem tego odcinka „7 metrów pod ziemią” jest Katarzyna Kilian, która przez prawie 9 lat była siostrą zakonną. W rozmowie z Rafałem Gęburą opowiada o tym, jak wyglądało życie w zgromadzeniu i dlaczego zdecydowała się je opuścić.
10/25/201824 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

ŻYCIE Z PADACZKĄ – Jak naprawdę wygląda życie z padaczką?

Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Jakub, który w wieku 17 lat zachorował na padaczkę. Opowiada o tym, jak choroba zmieniła jego życie.
10/25/201817 minutes, 7 seconds