Winamp Logo
Partnerki Produktywności Cover
Partnerki Produktywności Profile

Partnerki Produktywności

Polish, Education, 1 season, 52 episodes, 1 day, 1 hour, 25 minutes
About
W podcaście Partnerki Produktywności rozmawiamy o realizowaniu swoich planów, usprawnianiu działań i wprowadzaniu w życie pomysłów. Opowiadamy o tym jak zachowujemy równowagę między pracą a życiem prywatnym. Obie od lat mamy swoje biznesy i mimo, że jesteśmy z różnych branż, od 2021 roku co tydzień spotykamy się w ramach partnerstwa produktywności, dzięki czemu pracujemy mądrzej i mamy więcej czasu na życie. Zrealizowałyśmy długo odkładane plany, usprawniłyśmy naszą pracę, a nowe rutyny dają nam więcej energii. Dzięki partnerstwu produktywności dokonałyśmy zmian, o których długo marzyłyśmy. Edyta, radczyni prawna, zdecydowała się na zmianę kariery o 180 stopni, a Sylwia, ekspertka od roślin egzotycznych postanowiła po 15 latach zamknąć popularny sklep z bambusami i ruszyć w nowym kierunku. Łączy nas dążenie do tego, by dzięki mądrej pracy mieć więcej czasu na życie. By praca dawała satysfakcję i była polem do rozwoju. Wiemy, że to właśnie partnerstwo produktywności pomogło nam podjąć trudne decyzje i odważyć się na zmiany. Dlatego dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby być partnerkami produktywności również dla Ciebie. Zapraszamy do słuchania i subskrybowania! Edyta Jania-Kwiatkowska & Sylwia Hennek, czyli Partnerki Produktywności partnerkiproduktywnosci.pl (https://partnerkiproduktywnosci.pl/)
Episode Artwork

51: Produktywność nie jest najważniejsza - ostatni odcinek

✨ To już ostatni odcinek podcastu Partnerki Produktywności! 🎧💬 Rozmawiamy o tym, dlaczego produktywność nie jest najważniejsza, i co w takim razie stawiamy na pierwszym miejscu. 🌱💡Podjęłyśmy też decyzję o zakończeniu nagrywania naszych audycji – decyzja, która i dla nas była dość niespodziewana. W tym odcinku wyjaśniamy, skąd się wzięła i jak przebiegały nasze rozmowy na ten temat. 💬🤝Z całego serca dziękujemy ponad 1 500 subskrybentom, którzy byli z nami przez ten czas! 💛To było dla nas niezwykłe doświadczenie i mamy nadzieję, że nasze odcinki były dla Was inspirujące i pomocne. 🙏Chcesz pozostać z nami w kontakcie?Oto, gdzie możesz nas znaleźć:👉 Edytę znajdziesz na na LinkedIn – porozmawiajmy o przebranżowieniu 💼 👉 a Sylwię złap na [email protected], jeśli interesują Cię roślinne tematy 🌿@theblondaura, jeśli ciekawi Cię Human Design 🌀Zapraszamy na stronę tego odcinka.Znajdziesz na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.
9/30/202422 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

50: Zmień nieśmiałość w supermoc - Zlot Ludzi Nieśmiałych 2024

W tym wyjątkowym odcinku, nagranym na żywo podczas Zlotu Ludzi Nieśmiałych, odkrywamy, jak zmienić nieśmiałość w swoją supermoc. Rozmawiamy o tym, co tak naprawdę kryje się za nieśmiałością i jak ją rozpoznać, by przestała nas blokować.Podpowiadamy, jak zbudować pewność siebie, wykorzystać moc słuchania, stawiać sobie małe wyzwania i znaleźć w nieśmiałości siłę. Praktyczne wskazówki, inspirujące historie i wspólne odkrywanie, jak nasza "nieśmiałość" może stać się kluczem do odkrycia naszej unikalnej natury.Zapraszamy na stronę tego odcinka. Znajdziecie na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.Odwiedź nas w mediach społecznościowych:FB InstagramThreadsYouTubeA tu zapiszesz się do Newslettera PP.
9/16/20241 hour, 25 seconds
Episode Artwork

49: Zapraszamy na Zlot Ludzi Nieśmiałych!

Już niebawem możemy się spotkać na Zlocie Ludzi Nieśmiałych w Kasince Małej. Poprowadzimy tam swego rodzaju podcast na żywo - mamy nadzieję z Twoim udziałem!  Na temat zlotowego odcinka wybrałyśmy hasło “zamień nieśmiałość w supermoc”. Wspólnie z uczestnikami eventu będziemy chciały się zastanowić, czy nieśmiałość to rzeczywiście nieśmiałość, a może coś innego - brak pewności siebie, introwertyczna natura, a może blokujące przekonania? Porozmawiamy o tym, co możemy zrobić, by wykorzystać to, co nieśmiałość ma dobrego i jak poradzić sobie, jeśli nas nie wspiera, a hamuje. Już teraz zapraszamy Cię serdecznie do wysłuchania odcinka i obejrzenia tego krótkiego filmiku z zeszłorocznego Zlotu, być może przekona Cię do udziału! Pełny Lineup, informacje o warsztatach, koncertach, noclegu czy biletach znajdziesz na stronie zlotludziniesmialych.pl Odwiedź nas w mediach społecznościowych:FB InstagramThreadsYouTubeA tu zapiszesz się do Newslettera PP.
7/29/20245 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

48: Czy rodzina to projekt? Produktywność w kontekście rodziny

Tematem tego odcinka jest produktywność w kontekście posiadania rodziny👨‍👩‍👦 Naszym gościem jest Jakub Ślusarek, specjalista SEO, który od ponad 20 lat pracuje zdalnie 🖥️ Uwielbia podróże z nastoletnim synem i żoną, która opisuje je na blogu zdzieckiemdo.pl. ✈️Zobacz kilka wątków z tego odcinka:Czy życie rodzinne to projekt? 🏠Planowanie vs spontaniczność przy różnych preferencjach 🗓️Jakubowe podejście do produktywności na przestrzeni lat 📊Metody i narzędzia dla rodzinnej produktywności 🛠️ADHD a produktywność osobista 🧠Upraszczanie codziennego życia i edukacja domowa 🎒Rozmowy z dziećmi i partnerem jako klucz do zmian 🗣️Na koniec odcinka Jakub dzieli się swoją wskazówką dla osób, które chciałyby pogodzić życie rodzinne z zawodowym, pierwszymi krokami, które warto podjąć.Zapraszamy na stronę tego odcinka. Znajdziecie na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.Odwiedź nas w mediach społecznościowych:FB InstagramThreadsYouTubeA tu zapiszesz się do Newslettera PP.
7/1/202436 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

47: Społeczne przekonania, które sabotują Twój rozwój

Wiesz, czym jest pułapka kosztów utopionych? To pułapka, w którą możemy wpaść, kiedy trudno nam odpuścić jakiś temat: myślimy, że poświęciliśmy na niego już tak dużo czasu, że trudno z niego zrezygnować, mimo że nie przynosi żadnych rezultatów. Ta pułapka związana jest z przekonaniem, żeby się nigdy nie poddawać. W tym odcinku rozmawiamy o nim i innych społecznych przekonaniach, wśród których wzrastamy, które przyjmujemy z różnych stron i środowisk i które często na nas niezbyt dobrze wpływają. Dopiero kiedy zastanowimy się dlaczego trudno nam się rozwijać, osiągać cele, zarabiać więcej, czy podjąć działania w kierunku przebranżowienia okazuje się, że bardzo często hamują nas właśnie społeczne przekonania, które krążą wokół tych tematów. Przyjmując je z automatu za swoje bez refleksji, mogą nam bardzo utrudniać działanie i wpływać na naszą pewność siebie i wiarę w swoją sprawczość. O jakich społecznych przekonaniach usłyszysz w tym odcinku?NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ i pułapka kosztów utopionychZMIENIANIE ZDANIA TO SŁABOŚĆMUSISZ BYĆ ZAWSZE MIŁALUDZIE SIĘ NIE ZMIENIAJĄKażde pokrótce omawiamy i wspominamy też o kilku inspirujących historiach (z Abrahamem Lincolnem, Szymonem Hołownią, Robertem Downey JR), które pokazują, jak warto wychodzić poza schematy. Zapraszamy na stronę tego odcinka. Znajdziecie na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.Odwiedź nas w mediach społecznościowych:FB InstagramThreadsYouTubeA tu zapiszesz się do Newslettera PP.
6/17/202423 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

46: Książka: Nowa psychologia sukcesu, czyli nastaw się na rozwój

W tym odcinku przedstawiamy książkę, która bardzo mocno wpłynęła na nasze nastawienie do działań, zadań, zmian. Zaczynamy od krótkiego testu, który możesz zrobić razem z nami słuchając odcinka. Wynik pokaże Ci, czy kieruje Tobą bardziej nastawienie na trwałość, czy nastawienie na rozwój. O tych dwóch typach nastawienia opowiada Carol Dweck w książce “Nowa psychologia sukcesu”.W skrócie - bardzo często jesteśmy nastawieni na trwałość. To rodzaj nastawienia, w którym przyjmujemy, że to, jacy jesteśmy, nasz poziom inteligencji, nasze możliwości, są czymś stałym. Możemy tu powtarzać sobie, że jesteśmy dobrzy z matmy, ale słabi z polskiego, dlatego nie ma sensu, by brać się za pisanie książki, nawet jeśli w środku mamy dużą potrzebę to zrobić.Z kolei nastawienie na rozwój bardzo skupionym na procesie, a mniej na wyniku. Na ciekawości, na podejmowaniu prób i chęci uczenia się po drodze. Kiedy z nastawienia na trwałość przejdziemy w nastawienie na rozwój, zaczynamy pozwolić sobie na błędy, nie przejmujemy się nimi tak bardzo, że aż nas blokują, tylko bierzemy je za coś przydatnego do rozwoju. Z nastawieniem na rozwój odpada nam naprawdę sporo napięć i blokad.Wspominamy też o największej pułapce trwania w nastawieniu na trwałość: przekonania, że nasze rezultaty nas definiują. Jeśli doznamy porażki, jesteśmy porażką. A to sprawia, że trudno nam często wytrwać w swoich dążeniach do osiągania celów czy w zmianie.Jeśli ciekawi Cię temat tych dwóch nastawień, opowiadamy o nich więcej w odcinku. Serdecznie zapraszamy do posłuchania!Możesz też sprawdzić kwietniowy newsletter, w którym Sylwia dzieli się przykładem ze swojego życia, jak (mocno) doświadczyła nieprzyjemnych skutków nastawienia na trwałość ostatnio. Chcesz otrzymywać nasz Newsletter? Zapisz się tutaj. Trafi do Twojej w pierwszy wtorek każdego miesiąca.Zapraszamy na stronę tego odcinka. Znajdziecie na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.Odwiedź nas w mediach społecznościowych:FB InstagramThreadsYouTubeA tu zapiszesz się do Newslettera PP.
6/3/202434 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

45: 3 sprawdzone ćwiczenia, które rozwiną twój talent Gallupa

Tym razem dzielimy się z Tobą 3 super ćwiczeniami, które pomogą Ci rozwijać swoje talenty Gallupa🌟1️⃣ Pierwsze ćwiczenie dotyczy domen - czyli 4 grup (wykonywanie, strategiczne myślenie, budowanie relacji i wpływanie), do których są przypisywane talenty. Pozwoli Ci ono spojrzeć z lotu ptaka na obszary, gdzie masz najwięcej talentów 🦅2️⃣ W drugim zadaniu pokażemy, jak możesz określić wartości, które wnosisz do życia i pracy innych dzięki swoim talentom oraz jakie warunki muszą być spełnione, by te wartości mogły się realizować.💡3️⃣ Trzecie ćwiczenie składa się z 3 elementów:Zastanów się, jak możesz praktycznie wykorzystać dany talent.Pomyśl, jak możesz zmaksymalizować jego potencjał.Wypisz konkretne działania, które możesz podjąć, by to osiągnąć.Zapraszamy na stronę tego odcinka. Znajdziesz na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.Odwiedź nas w mediach społecznościowych:FB InstagramThreadsYouTubeA tu zapiszesz się do Newslettera PP.
5/20/202418 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

44: 14 tipów na zarządzanie swoją energią

Zszokowało nas, gdy przeczytałyśmy, że co 4 pracujący Polak czuje się wypalony zawodowo. Tyle mówi się o wypaleniu, a mimo to nadal tak wiele z nas zdaje się zmierzać w tym kierunku... Dlatego w nowym odcinku poruszamy temat zarządzania swoją energią🔋, bo wierzymy, że jest to jeden z najważniejszych aspektów do uwzględnienia, by wypalenie nas nie dotknęło🪫. W odcinku mamy dla Ciebie 14 praktycznych wskazówek, jak zadbać o swoją energię zarówno w pracy, jak i poza nią. Zapraszamy na stronę tego odcinka. Znajdziecie na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.Odwiedź nas w mediach społecznościowych:FB InstagramThreadsYouTubeA tu zapiszesz się do Newslettera PP.
4/22/202426 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

43: Pracoholizm czy frajda z pracy

Ten odcinek poświęciłyśmy dyskusji na temat różnicy pomiędzy frajdą z pracy a pracoholizmem. Zastanawiamy się, gdzie przebiega granica oddzielająca jedno od drugiego, jakie symptomy mogą wskazywać na to, że stajemy się od pracy w jakiś sposób uzależnieni. Rozmawiamy też o tym, jakie mogą być przyczyny pracoholizmu - czasami to pewnego rodzaju konieczność, czasami ogromne wymagania, które sami sobie stawiamy, a czasami ucieczka od tego, co dzieje się w naszym życiu w pozapracowych obszarach.Czy w weekend pracują tylko pracoholicy? A może można wybrać, by popracować w wolnym czasie, bo mamy poczucie satysfakcji z tego? Czy frajda z pracy może przerodzić się w pracoholizm? Posłuchaj nowego odcinka i daj nam koniecznie znać, jakie są Twoje przemyślenia na ten temat.Zapraszamy na stronę tego odcinka. Znajdziecie na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.Odwiedź nas w mediach społecznościowych:FB InstagramThreadsYouTubeA tu zapiszesz się do Newslettera PP.
4/8/202421 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

42: Wewnętrzni sabotażyści - rozpoznaj i pokonaj

Dziś poruszamy temat wewnętrznych sabotażystów. To głosy w naszej głowie, które utrudniają nam działanie, poddają w wątpliwość nasze umiejętności, komplikują relacje z innymi czy szukają dziury w całym. Generalnie - nie pomagają. Rok temu trafiłyśmy na ciekawy “test na wewnętrznych sabotażystów” i ich typologię opracowana przez Shirzada Chamine’a, coacha, trenera, przewodniczącego Coaches Training Institute, wykładowcę Uniwersytetu Stanforda oraz autora książki “Positive Intelligence”. Chamine wytypował 9 sabotażystów na podstawie rozmów z prezesami największych światowych firm. Okazuje się, że w ich głowach także się czają.Sabotażyści kształtowali się w naszych głowach w dzieciństwie i mieli szlachetnie zadanie chronienia nas przed nieprzyjemnościami. Jako dorosłe osoby już ich nie potrzebujemy, jednak bardzo często ich głosy są w naszych głowach bardzo głośne. I blokują nasz rozwój. Aby sobie z nimi poradzić potrzebujemy dawać jak najczęściej głos naszemu wewnętrznemu Mędrcowi (Sage), jak określa go Chamine. Wewnętrznego Mędrca też każdy z nas ma.Możesz tutaj wykonać test na sabotażystów i sprawdzić, który z poniższych typów dokucza Ci najbardziej:PERFEKCJONISTA, SticklerZADOWALACZ, PleaserSUPER-OSIĄGACZ, Hyper-AchieverOFIARA, VictimHIPER-RACJONALISTA, Hyper-RationalHIPER-CZUJNY, Hyper-VigilantNIESPOKOJNY, RestlessKONTROLER, ControllerUNIKACZ, AvoiderW odcinku podcastu opowiadamy jakie były nasze wrażenia po zrobieniu testu po raz pierwszy, oraz co nas zaskoczyło, kiedy po prawie roku zrobiłyśmy go po raz drugi. Wnioski są bardzo ciekawe :)Zapraszamy na stronę tego odcinka. Znajdziecie na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.Odwiedź nas w mediach społecznościowych:FB InstagramThreadsYouTubeA tu zapiszesz się do Newslettera PP.LINKI ODCINKA:Test na wewnętrznych sabotażystów - test opracowany przez Shirzada Chamine’aTest Gallupa – od czego zacząć pracę z talentami? - odcinek 14 podcastu Test Gallupa – jak poznanie talentów pomogło nam w pracy - odcinek 13 podcastuKnow your inner saboteurs - prelekcja Shirzada Chamine’a na TEDxStanford
3/25/202423 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

41: O (trudnej) odwadze bycia sobą wbrew przypiętym etykietom

Do nagrania tego odcinka zainspirowała nas odpowiedź jednej z naszych Słuchaczek na pytania zadane w ankiecie na temat naszego podcastu.Pytanie brzmiało: Czy chcesz nam jeszcze coś powiedzieć?A odpowiedź:Odważniej, dziewczyny! Te podkasty, które są naprawdę wasze są najciekawsze. Nie recenzujcie tych książek i gadżetów, które zrecenzowali już wszyscy. Przecież Ci którzy liznęli tematu produktywności już dawno je znają. Pokażcie więcej kobiecej strony produktywności. Naprawdę dużo nam ona zrobiła (dalej robi :)Tym odcinkiem chcemy dodać Ci odwagi do bycia sobą i przełamywania różnych etykiet, które są Ci przypisywane, czy które sam czy sama sobie nadajesz. Do odwagi bycia nielubianą albo nielubianym. Pewnie każdy z nas ma takie doświadczenie, gdy robimy coś wbrew sobie, ale decydujemy się na to, żeby nas (dalej) lubiano. Obawiamy się, że stawiając na siebie - spotkamy się z brakiem zrozumienia, z odrzuceniem, czy z niezadowoleniem jakiegoś klienta. Momenty, w których pozwalamy sobie na bycie sobą, tak naprawdę bardzo nas rozwijają, czasem nawet nasz rozwój przyspieszają. Robią nam dużo dobrego, bo wynikają z akceptacji siebie i z szacunku do siebie. W ten sposób możemy też wzmacniać poczucie własnej wartości. Nie zabieramy sobie, by dać komuś.Bycie sobą oznacza też sprawdzanie na ile w danym momencie pasują nam różne etykiety, wizerunek, który mamy, a na ile nas on ogranicza. Gdzie może nas blokować wstyd, czy strach przed oceną, które pojawiają się, by nas chronić, ale mogą zrobić dużo złego.Zapraszamy na stronę tego odcinka. Znajdziesz na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy.Odwiedź nas w mediach społecznościowych:FB InstagramThreadsYouTubeA tu zapiszesz się do Newslettera PP.
3/11/202428 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

40: 6 tipów na wyzwania po przebranżowieniu

Tym razem zagłębiamy się w temat życia po zmianie zawodowej. Czy nasze oczekiwania (że gdy dostaniesz już pracę w nowej roli, to potem już bułka z masłem🧈) spotkały się z rzeczywistością? Spoiler: nadal mamy wiele do nauki! 💡Aby było nam w tej nowej rzeczywistości łatwiej, pomyślałyśmy o 6 tipach, które mogą ułatwić nam wdrożenie się w nowe wyzwania zawodowe 🚀 Od utrzymywania "umysłu początkującego" po proaktywne poszukiwanie feedbacku - omawiamy to wszystko w odcinku 40. Już teraz posłuchaj i przygotuj się na rozwijającą podróż w nowym kierunku 💼 Zapraszamy na stronę tego odcinka. Odwiedź nas w mediach społecznościowych:FB InstagramThreadsYouTubeA tu zapiszesz się do Newslettera PP.
2/26/202429 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

39: O oporze jako blokadzie i drogowskazie

Opór może być bardzo subtelny, albo wręcz przeciwnie. Może jak kameleon przybierać postać prokrastynacji, autosabotażu, strachu. W sumie opór chce dla nas dobrze bo zależy mu na tym, by było bezpiecznie, ale... to jednocześnie często oznacza stanie w miejscu.O tym czym jest opór, jak działa i jak sobie z nim poradzić rozmawiamy w 39 odcinku podcastu Partnertki Produktywności.Zapraszamy na stronę tego odcinka.Znajdziecie na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.Odwiedź nas w mediach społecznościowych:FB InstagramThreadsYouTubeA tu zapiszesz się do Newslettera PP.
2/12/202429 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

38: Emocjonalny cykl zmiany, czyli gdy trafiasz do doliny rozpaczy

Dziś o emocjonalnym cyklu zmiany. To taka krzywa nastrojów, przez którą przechodzisz, gdy wprowadzasz jakąś dużą zmianę w swoim życiu zawodowym albo wprowadzasz nowy nawyk do swojego życia. Dlaczego to ważne? Bo jak już rozumiesz, w jakim etapie tego cyklu jesteś, łatwiej sobie radzisz w chwilach, które będą trudniejsze - a które z pewnością nadejdą.Najtrudniejsza z tych faz jest "Dolina rozpaczy". To ten czas, kiedy zaczynasz się zastanawiać, po co Ci to w ogóle było. Zwątpienie, zniechęcenie, ciężkość - to wszystko tutaj gromadzi się w jednym miejscu (w Twojej głowie).A ten moment na ścieżce zmiany czy wprowadzania nowych nawyków jest zupełnie naturalnym etapem, który mija i na który można się też przygotować. I już sama świadomość istnienia fazy doliny rozpaczy może zrobić ogromną różnicę i pomóc nam ten czas przetrzymać.Jeśli czujesz, że brzmi to ciekawie, to posłuchaj koniecznie tego odcinka! Warto wiedzieć, co może cię spotkać na drodze wprowadzania różnych zmian w swoim życiu i jak sobie z tym radzić.Zapraszamy na stronę tego odcinka. Znajdziecie na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.Odwiedź nas w mediach społecznościowych:FB InstagramThreadsYouTubeA tu zapiszesz się do Newslettera PP.
1/29/202414 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

37: Przebranżowienie w 5 krokach - odcinek taktyczny

W tym odcinku prezentujemy przepis na przebranżowienie w 5 krokach. Na bazie naszych doświadczeń wyróżniłyśmy 5 prostych kroków, które można łatwo zastosować samemu, gdy chcesz się przebranżowić. To odcinek szczególnie dla tych, którzy czują się tematem przytłoczeni i nie wiedzą, od czego zacząć.Zapraszamy na stronę tego odcinka.Znajdziecie na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.Odwiedź nas w mediach społecznościowych:FB InstagramThreadsYouTubeA tu zapiszesz się do Newslettera PP.
1/15/202431 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

36: Roczne podsumowanie podcastu: liczby, wnioski, zaskoczenia

W ostatnim odcinku podcastu kończymy rok 2023 podsumowaniem naszych doświadczeń z podcastowaniem. Rozpoczynamy od zaskakujących statystyk dotyczących liczby słuchaczy, czy Waszych ulubionych odcinków.Dzielimy się tajemnicą zza kulis, ujawniając kompozytora naszej wyjątkowej muzyki. Opowiadamy o zaskoczeniach i trudnościach podczas projektu podcastowego, w tym o momentach... utraty motywacji. Tak, był czas, gdy nie miałyśmy ochoty nagrywać :)W finale ogłaszamy plany na 2024 rok, z główną zmianą – odcinki będą się pojawiać co 2 tygodnie, z myślą o lepszej jakości treści i wygospodarowania czasu na budowanie silniejszej społeczności.Dziękujemy wszystkim słuchaczom za słuchanie, za wsparcie i zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety, aby lepiej poznać Wasze potrzeby ♥️Ankieta jest tutaj:https://tally.so/r/mY4yj5Będziemy za Wasze odpowiedzi bardzo wdzięczne!Zapraszamy na stronę tego odcinka. Znajdziecie na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.Wpadnijcie na media społecznościowe:FB InstagramThreadsYouTube
12/18/202320 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

35. Nasze historie zmian cz. 2 - aktualizacja po 7 miesiącach

W najnowszym odcinku podcastu przedstawiamy aktualizację dotyczącą naszych życiowych zmian od czasu nagrania odcinków 3 i 4, czyli odcinków, w których o tych dużych zmianach opowiadałyśmy. Edyta zdecydowała się opuścić świata prawa i szukać pracy jako Scrum Master, podczas gdy Sylwia zamknęła swój świetnie prosperujący sklep internetowy, by rozwijać się jako konsultantka i edukatorka. W odcinku przyglądamy się momentom kryzysowym i wątpliwościom, jakie towarzyszyły nam w trakcie procesu zmian.Rozmawiamy również o blokadach, takich jak strach przed utratą prestiżu czy o dylemacie: praca na etacie czy własna działalność. Zapraszamy słuchaczy do refleksji nad własnymi ścieżkami zawodowymi, dzieląc się emocjonalnym podsumowaniem naszych postępów i zastanawiając się, czy miejsce, w którym,jesteśmy obecnie przynosi nam satysfakcję.Zapraszamy na stronę tego odcinka. Znajdziecie na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy.Wpadnijcie na media społecznościowe:FB InstagramYouTube
12/11/202327 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

34: Czy każdy może przejść zmianę zawodową - rozmowa z Anną Dukowską i Anną Miler

To odcinek dla osób, które chciałaby coś zmienić albo już są w trakcie zmiany, ale mają obawy. Nasze rozmówczynie Anna Dukowska i Anna Miler, które od lat pomagają ludziom w przebranżowieniu, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W tym odcinku znajdziesz masę praktycznych wskazówek, pomocnych ćwiczeń i technik, które będą Twoim wsparciem w procesie zmiany. Z tego odcinka dowiesz się m.in.:jakie cechy pomagają zrealizować zmianę,jakie są najczęstsze obawy i przeszkody oraz jak sobie z nimi radzićco można zrobić na własną rękę, aby wprowadzić zmianęZapraszamy na stronę tego odcinka. Wpadnijcie też na media społecznościowe:Grupa na Facebooku FB InstagramYouTube
12/4/202353 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

33: Powrót do równowagi - odkryj siłę ciszy i odpuszczania

W tym odcinku podcastu dzielimy się naszym tegorocznym odkryciem – sztuką powrotu do równowagi. Zatrzymałyśmy się, aby naładować baterie, ale tym razem nie pod wpływem zewnętrznych okoliczności. Opowiadamy o tym co sprawiło, że ten powrót był nie tylko skuteczny, ale także wartościowy.W odcinku:Poznasz ewolucję naszego podejścia do równowagi.Odkryjesz subtelne sygnały, które wskazywały, że teraz potrzebujemy tego powrotu.Zanurzysz się w procesie powrotu do równowagi.Dostaniesz odpowiedź na pytanie, ile czasu warto na to poświęcić.Poznasz kluczowe elementy udanego powrotu do równowagi.Zobaczysz, jakie korzyści przynosi wprowadzenie równowagi do życia.Zapraszamy na stronę tego odcinka. Znajdziecie na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.Wpadnijcie na media społecznościowe:FB InstagramYouTube
11/20/202324 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

32: Short: Co zrobić, gdy nie chce Ci się pracować

W najnowszym odcinku podcastu przedstawiamy 11 prostych i skutecznych sposobów na te chwile, gdy kompletnie brakuje Wam motywacji do pracy. Dzielimy się praktycznymi tipami do zastosowania zarówno z rana, jak i w ciągu dnia czy na jego zakończenie.Zapraszamy do odsłuchania i zainspirowania się prostymi trikami na poprawę produktywności!Zapraszamy na stronę tego odcinka.Znajdziecie na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.Wpadnijcie na media społecznościowe:Grupa na Facebooku FB InstagramYouTube
11/13/202310 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

31: Partnerstwo Produktywności - klucz do skutecznych spotkań - rozmowa z Justyną Barańską

W dzisiejszym odcinku podcastu wchodzimy w fascynujący świat partnerstwa produktywności. Nasza rozmówczyni, Justyna Barańska, dzieli się swoim bogatym doświadczeniem w zakresie partnerstw produktywności. Zrealizowała aż trzy udane partnerstwa i dzięki temu wie, co jest kluczem do ich sukcesu.Podczas naszej rozmowy odkrywamy, czym tak naprawdę jest partnerstwo produktywności i co wpływa na jego skuteczność. Justyna opowiada o narzędziach, które warto wykorzystywać, takich jak kontrakt na początku współpracy czy wyznaczanie konkretnych celów. Zdradza nam autorskie narzędzia "Sweet Spot" i "Bitter Spot," które pomagają skupić się na tym, co działa, a co warto zmienić. Mówimy też o Gallupie i co jest kluczem do udanego partnerstwa produktywności. To odcinek pełen inspiracji i praktycznych wskazówek na temat udanego partnerstwa produktywności. Zapraszamy do słuchania!Zapraszamy na stronę tego odcinka. Znajdziecie na niej linki polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy.Wpadnijcie na media społecznościowe:Grupa na Facebooku FB InstagramYouTube
11/6/202339 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

30: Jak wykorzystać emocje do produktywności

W tym odcinku skupiamy się na roli emocji w naszej produktywności, podkreślając, że są one cennymi informacjami. Emocje, zarówno przyjemne, jak i nieprzyjemne, mogą nam pomóc, jeśli nauczymy się je rozumieć.Podczas odcinka podzielimy się kilkoma przykładami z naszego emocjonalnego podwórka (zazdrość, frustracja, rezygnacja, satysfakcja, ulga), a Edyta dzieli się inspirującą historią o zamianie niepokoju i niepewności w ciekawość. Przekonamy Was, że samopoznanie jest kluczem do budowania osobistej produktywności i satysfakcjonującego życia.Na koniec, polecamy trzy książki, które pomogą zgłębić temat emocji.Zapraszamy na stronę tego odcinka.Znajdziecie na niej linki książek, polecajek i innych powiązanych odcinków, o których wspominamy, a także zadanie poodcinkowe.Wpadnijcie na media społecznościowe:Grupa na Facebooku FB InstagramYouTube
10/23/202333 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

29: Po co nam w ogóle produktywność

W dzisiejszym odcinku podcastu, skupiamy się na kluczowym temacie tego programu: produktywności. Jednak zamiast koncentrować się na technikach i narzędziach, zachęcamy do rewizji fundamentów naszej produktywności. Czyli zadajemy sobie pytanie, które stanowczo za często pomijamy. Brzmi ono: "Po co jest mi produktywność?"Zastanawiamy się nad indywidualną motywacją do bycia produktywnym. Dlaczego Ty konkretnie chcesz być bardziej produktywny lub produktywna? Sylwia dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami i przyznaje, że gdyby wcześniej zadała sobie to pytanie, mogłaby znaleźć swój własny skuteczny sposób na produktywność szybciej, opierając się na tym, do czego ma jej służyć i w czym ma jej pomóc.W sieci znajdziemy mnóstwo materiałów na temat produktywności, ale często pomijamy etap autorefleksji. Brakuje nam zrozumienia, dlaczego chcemy być produktywni. A bez tego klarownego celu trudno jest dobrać odpowiednie narzędzia, techniki czy podejście. W rezultacie, wiele z nas marnuje czas, mimo że produktywność powinna być przeciwwagą dla marnowania czasu.Podczas odcinka przywołujemy przykłady narzędzi związanych z produktywnością, które nie sprawdziły się u nas. Sylwia dzieli się swoim doświadczeniem z bullet journal, podczas gdy Edyta opowiada o różnych aplikacjach do tworzenia nawyków, które nie spełniły oczekiwań. Przedstawiamy również, na co je zamieniłyśmy.Odcinek dotyka również kwestii przeciwieństwa produktywności, czyli bezrefleksyjnego działania. Często działamy automatycznie, bez zastanowienia się nad tym, dlaczego tak naprawdę coś robimy. Przyglądamy się też temu, czy nasza produktywność i podejście do niej ewoluowały w ciągu czasu. Na koniec eksplorujemy, jak produktywność może mieć wpływ na nasze życie poza pracą. Czy możemy być produktywni w innych obszarach naszego życia, jak zdrowie, rozwijanie pasji czy relacje?Podsumowując, odcinek kończymy odniesieniem do zadania poodcinkowego, które pozwoli słuchaczom na zastanowienie się nad własnymi motywacjami do bycia produktywnym i nad tym, jak mogą dostosować swoje podejście i narzędzia do własnych potrzeb.Przyłącz się do nas w dzisiejszym odcinku i zastanów się razem z nami, dlaczego chcesz być produktywny lub produktywna. Zobaczysz, że zaczniesz z większą łatwością tworzyć swój własny system produktywności.Zapraszamy na stronę odcinka, na której znajdziecie rzeczy, o których wspominamy oraz opis zadania poodcinkowego.Wpadnij też na nasze media społecznościowe:Grupa na Facebooku FB InstagramYouTube
10/16/202326 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

28: Short: Co nam utrudnia produktywność - 6 typów przeszkód

Niektóre dni przynoszą pełen potencjał, a inne stawiają przeszkody na drodze efektywności. Zastanawiasz się, dlaczego? W tym odcinku omawiamy 6 kluczowych obszarów, które wpływają na naszą wydajność. Naszym celem jest skłonienie Cię do zastanowienia się, jak te obszary wpływają na Twoją codzienną produktywność. Dołącz do naszego odcinka i zastanów się, jak możesz pokonać te przeszkody, aby osiągnąć większą efektywność w swoim życiu. Zapraszamy do słuchania!Jeżeli zainteresował Cię ten temat, to posłuchaj odcinka 19, w którym mówimy co nam ułatwia produktywność. Wpadnijcie na media społecznościowe:Grupa na Facebooku FB Instagram
10/9/202312 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

27: short: planowanie kwartału w 5 krokach

00:00:00 intro00:00:29 planowanie 12-tygodniowe00:01:31 określenie celu jest kluczowe00:07:10 mapa działań, które doprowadzą nas do celu00:08:20 wstępne oszacowanie czasu00:09:00 wypisanie zadań na dany miesiąc00:09:45 realizowanie zadań, czyli monitorowanie postępu i podsumowanie00:11:19 ile czasu zajmują nam poszczególne krokiSzukasz metody na skuteczne planowanie? Posłuchaj o naszej autorskiej metodzie, inspirowanej książką "12-tygodniowy rok" autorstwa M. Lennington, B.P. Morana.W tym odcinku wyjaśniamy 5 kroków, które pomogą Ci skutecznie zaplanować realizację swojego celu. Jeżeli interesuje Cię temat planowania, sprawdź odcinek 26, w którym opowiadamy o książce "12-tygodniowy rok", a także odcinek 17, gdzie posłuchasz jak zrobić podsumowanie kwartału w 5 krokach. Zapraszamy do słuchania. Sprawdź naszą stronę po więcej informacji: partnerkiproduktywnosci.plWpadnij na nasze social media:Grupa na Facebooku FB Instagram
9/25/202315 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

26: Książka “12 tygodniowy rok” czyli przepis na osiąganie celów bez presji

Czy można zrealizować cały roczny plan w zaledwie 12 tygodni, bez presji i stresu?Odkryłyśmy, że to możliwe, dzięki koncepcji "12-tygodniowego roku" z książki autorstwa Briana P. Morana i Michaela Lenningtona. Tradycyjne podejście do planowania często traci na aktualności, a my tracimy motywację. Koncepcja ta oferuje gotowy przepis na skuteczne osiąganie celów w krótkim czasie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to działa, zapraszamy do słuchania!Zapraszamy na stronę odcinka, na której znajdziecie rzeczy, o których wspominamy oraz opis zadania.Wpadnijcie na media społecznościowe:Grupa na Facebooku FB Instagram
9/18/202330 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

25: Jak (i po co) odkryć swój własny sposób na produktywność - rozmowa z Natalią Dołżycką

W najnowszym odcinku podcastu, Sylwia przedstawia Natalię Dołżycką z Lifegeek.pl, specjalistkę od produktywności i twórczynię pierwszego wirtualnego coworkingu w Polsce. Natalia dzieli się swoją filozofią produktywności, opowiadając o podejściu "no hurry, no pause" i podkreślając, że nie ma jednej uniwersalnej formuły produktywności. Fundamenty jej podejścia to wizja, priorytety i skupienie.W odcinku rozwijamy koncepcję "celu maksymalnego". Wskazujemy też, że to analiza i refleksja są kluczowe na drodze do osiągania swoich celów, a nadal są tak często zaniedbywane. Natalia zdradza, ile godzin pracuje dziennie i dlaczego tworzenie biznesu powinno wspierać nasz styl życia, a nie go dominować. Wirtualny coworking, który stworzyła, to przestrzeń, która jest zewnętrznym motywatorem produktywności, gdy motywacja wewnętrzna bywa zbyt słaba i nieskuteczna. W wywiadzie Natalia podkreśla też, że nie istnieje jedna definicja produktywności ani jedna technika, która działa dla wszystkich. Warto posłuchać, aby zrozumieć, że produktywność to nie tylko unikanie ciśnięcia, ale przede wszystkim taka organizacja pracy, która pomaga nam spełniać marzenia. Zapraszamy na stronę odcinka, na której znajdziecie linki i książki, o których wspominamy.Wpadnijcie na media społecznościowe:FBInstagramYouTube
9/11/202347 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

24: 5 błędów w pracy, które najwięcej nas nauczyły

Fajnie się mówi o sukcesach, orzeczach, które przychodzą łatwo i idą gładko, ale ogrom wartości niosą również te doświadczenia, które nie były takie przyjemne, a z których możemy wyciągnąć cenne wnioski na przyszłość. W tym odcinku podcastu skupiłyśmy się na błędach, które popełniłyśmy na naszych zawodowych ścieżkach oraz na cennych wnioskach, jakie na ich podstawie wyciągnęłyśmy.Przedstawiamy pięć kluczowych błędów, zarówno takich popełnionych na początku kariery, jak i w późniejszych etapach rozwoju.Tak jak zaznaczyłyśmy już na wstępie - błędy są dla nas (bez)cennym źródłem wiedzy. Wnioski z nich zamieniłyśmy w nasze zasady pracy i korzystamy z nich do dziś. Na stronie www.partnerkiproduktywnosci.pl/pp24 znajdziecie opis tego odcinka i listę narzędzi, o których wspominamy.Dołączcie do grupy na Facebooku https://www.facebook.com/groups/703573074651609 FB: https://www.facebook.com/partnerkiproduktywnosciInstagram: https://www.instagram.com/partnerkiproduktywnosci/
9/4/202330 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

23: Short: Start po urlopie czyli powrót do pracy bez stresu

Czy kojarzysz uczucie, gdy wracasz po pracy po urlopie i na koniec dnia już nie pamiętasz, że w ogóle był jakiś urlop? Zdarzyło Ci się stresować na samą myśl o powrocie do pracy po urlopie? Jeżeli tak, to ten odcinek jest właśnie dla Ciebie - pełen wskazówek jak uczynić powrót do pracy lekkim i przyjemnym.W tym odcinku mówimy o sposobach na płynne i bezstresowe wejście z trybu odpoczynku w tryb pracy. Dajemy wskazówki co zrobić przed urlopem, aby powrót był prostszy oraz jak ułożyć swój pierwszy dzień w pracy. Stworzyłyśmy harmonogram kolejnych działań, które które pomogą Ci uniknąć przytłaczającego stresu i chaosu zaraz po powrocie.Sprawdź stronę odcinkaDołączcie do na na:grupie na Facebooku FBInstagramie
8/28/20237 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

22: Wywiad - odpoczynek jest fundamentem produktywności - rozmowa z Mavą Targosz

Wakacyjny odcinek o całorocznym, a w zasadzie o całożyciowym temacie - o odpoczynku. W rozmowie z Mavą Targosz, reżyserką i przedsiębiorczynią, znaną jako Lisia Matka, poruszamy temat kultury produktywności (nie tylko w Polsce, ale też np. w Tajlandii czy Wietnamie), słuchania sygnałów swojego ciała, czy lenistwa. Mava opowiada o tym, jak jej spychanie odpoczynku na wieczne później zatrzymało lotnisko w Londynie. Mówimy o rewolucji odpoczynku, która jest nam wszystkim bardzo potrzebna. Także po to, by być prawdziwie produktywnym. Posłuchacie też o mocy jogi nidry, którą odkryła i której uczy Mava. To w niej znalazła sposób na to by mieć ciastko i zjeść ciastko, czyli by i odpoczywać i czerpać z życia garściami - jako reżyserka, przedsiębiorczyni, matka, przyjaciółka. “Joga nidra jest tak naprawdę o powrocie do siebie i o puszczeniu - i ciała, i głowy.” - mówi Mava, “I ona w ogóle nie jest o asanach, matach i legginsach. I każdy ją umie.” Posłuchaj rozmowy, jeśli chcesz wiedzieć więcej.Zapraszamy na stronę odcinka, na której znajdziecie rzeczy, o których wspominamy oraz opis zadania.Wpadnijcie na media społecznościowe:Grupa na Facebooku FB Instagram
8/14/202348 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

21: Jak zregenerować się, gdy nie możesz jechać na urlop

Jak zregenerować się, gdy nie możesz w tym momencie jechać na urlop? Jak odpocząć, gdy nie masz na to dużo czasu? Po co w ogóle dbać o regeneracje? Kilka lat temu odkryłyśmy, że regeneracja wspomaga produktywność. Dlatego na co dzień stosujemy mikroodpoczynek, czyli cykliczne krótkie chwile skierowane na aktywności, które dodają nam energii. W tym odcinku wspominamy o trzech sferach, które z naszych obserwacji, pomagają w odzyskaniu energii tj. sfera fizyczna, duchowa (mentalna, emocjonalna) oraz relacyjna. Opowiadamy o naszych sposobach na ich zaspokojenie. Dzielimy się również krótkimi pomysłami jak na co dzień szybko zregenerować się. Zapraszamy na stronę odcinka, na której znajdziecie rzeczy, o których wspominamy oraz opis zadania.Wpadnijcie na media społecznościowe:Grupa na Facebooku FB Instagram
7/31/202332 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

20: Co zrobić przed urlopem, by pełniej odpocząć i gładko wejść w pracę po powrocie

Nie ma nic gorszego, niż urlop, na którym nie odpoczywamy, bo myślimy o pracy. Na dodatek po powrocie po jednym dniu w pracy nieraz zapominamy, że w ogóle był jakiś urlop. A do tego złościmy się na siebie, że znów to samo, a przecież tym razem miało być inaczej. A to sprawia, że odczucia pourlopowe są jeszcze gorsze.Oczywiście, że taka sytuacja nie jest ani przyjemna, ani produktywna.W tym odcinku dzielimy się naszymi sposobami na przedurlopowe przygotowanie pracy w taki sposób, by sam urlop mógł być regenerującym wypoczynkiem.Na stronie www.partnerkiproduktywnosci.pl/pp20 znajdziecie opis tego odcinka i listę narzędzi, o których wspominamy.Dołączcie do grupy na Facebooku https://www.facebook.com/groups/703573074651609 FB: https://www.facebook.com/partnerkiproduktywnosciInstagram: https://www.instagram.com/partnerkiproduktywnosci/
7/17/202323 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

19: Short: Co nam ułatwia produktywną pracę

7/10/202311 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

18: Wywiad: motywacja w dorosłym życiu - rozmowa z Magdaleną Kochmańską

Jak utrzymać motywacje w przypadku przeciwności? Czy każda motywacja jest dobra? Czy bez motywacji też sobie poradzimy? Co powoduje, że ludzie rezygnują z tego czego się podjęli? W dzisiejszym odcinku odpowiemy na te pytania. W rozmowie z Magdaleną Kochmańską, właścicielką studia tańca, trenerką taneczną i mentalną, oglądamy motywacje z każdej strony. Przy okazji, Magda obala kilka popularnych mitów na temat motywacji.Na stronie podcastu znajdziecie wszystkie rzeczy, o których mówimy w tym odcinku oraz karty motywacji.Znajdziecie nas na:FB Instagram
7/3/202342 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

17: Short: Refleksja - 5 pytań na podsumowanie kwartału

W tym krótkim odcinku znajdziesz 5 pytań, które pomogą Ci podsumować kwartał i zastanowić się, jak wnioski z tej refleksji wykorzystać w kwartale nadchodzącym. Pytania są ogólne, ale mają moc wzbudzania ciekawych przemyśleń. Polecamy, same z nich korzystamy. W odcinku komentujemy pokrótce każde z nich.Jak oceniasz ten kwartał?Co fajnego było w tym kwartale?Jakie były trudności w tym kwartale?Czego chciałbyś/chciałabyś więcej w swoim życiu?Czego chciałbyś/chciałabyś mniej w swoim życiu?Na stronie www.partnerkiproduktywnosci.pl/pp17 znajdziesz opis tego odcinka i listę narzędzi, o których wspominamy.Dołącz do grupy na Facebooku https://www.facebook.com/groups/703573074651609FB: https://www.facebook.com/partnerkiproduktywnosciInstagram: https://www.instagram.com/partnerkiproduktywnosci/
6/26/20237 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

16: Książka: Taka praca nie ma sensu, czyli 4 rodzaje energii zwiększające produktywność

"Taka praca nie ma sensu" to książka Tony'ego Schwartza, która zmienia podejście do produktywności. Opowiada o 4 energiach, które warto mieć w równowadze, aby nasze życie było spełnione, a praca dawała satysfakcję. W tym odcinku mówimy o energii fizycznej, emocjonalnej, umysłowej i duchowej. O tym dlaczego są ważne i jak możemy nimi zarządzać w życiu zawodowym. Zadajemy pytania, które pomogą dokonać autodiagnozy.Link do testu, o którym mówimy na końcu odcinka: https://theenergyproject.com/the-energy-audit-overview/ Na naszej stronie znajdziecie polskie tłumaczenie testu: www.partnerkiproduktywnosci.pl/pp16 Znajdziecie nas na:Grupa na FBFB Instagram
6/19/202339 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

15: Co Ci da zdefiniowanie swoich wartości i jak to zrobić

“Gdy działamy w zgodzie z naszymi wartościami, to podejmowane przez nas decyzje zawsze są dobre”. Poznanie swoich wartości połączone z świadomością mocnych stron (dzięki testowi Gallupa) pomogło Edycie podjąć decyzję o zmianie ścieżki kariery. Już to pokazuje, jaką wartości mają moc. Obecnie zdefiniowane TOP 5 wartości pomaga jej na co dzień i to nawet jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu. W tym odcinku rozmawiamy o tym, po co warto odkryć swoje wartości i jak się za to zabrać. Wspominamy też o wartościach, którymi możemy się nieświadomie kierować, a które mogą nam nie służyć (i też warto do nich dotrzeć, żeby to zmienić). Poznacie 2 ćwiczenia, które pomogą dotrzeć do swoich wartości łatwiej i prawdziwiej, niż gdybyśmy usiedli z kartką papieru i chcieli je wypisać z głowy.O tym wspominamy w odcinku: Klasyfikaca potrzeb wg Marshalla RosenbergaPorozumienie bez przemocy, Marshall Rosenberg - książka o skutecznej komunikacji wynikającej ze zrozumienia ludzkich potrzebCzas na Twoje mocne strony, Malwina Angerman-Kowalska, Dominik Juszczyk - kurso-książka, która przybliża temat testu Gallupa, ale również pomaga odkryć Twoje wartości Odcinek 5: Sposoby na kryzysowe momentyNa stronie www.partnerkiproduktywnosci.pl/pp15 znajdziecie opis tego odcinka i listę narzędzi, o których wspominamy.Dołączcie do grupy na Facebooku https://www.facebook.com/groups/703573074651609 FB: https://www.facebook.com/partnerkiproduktywnosciInstagram: https://www.instagram.com/partnerkiproduktywnosci/
6/12/202334 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

14: Test Gallupa - od czego zacząć pracę z talentami

Po wykonaniu testu Gallupa często nie wiemy, co dalej zrobić. Informacji i źródeł jest wiele, co wcale nie pomaga w zrobieniu pierwszego kroku. Dlatego w tym odcinku dajemy Wam wskazówki od czego najlepiej zacząć. Opowiadamy też o technikach, z których same korzystałyśmy rozwijając nasze talenty Gallupa. Dzisiejszy odcinek jest kontynuacją serii poświęconej testowi ClifthonStrenghts. W 13 odcinku opowiadałyśmy o tym co nam dało zrobienie testu Gallupa, czego się dowiedziałyśmy i jak to wykorzystałyśmy nie tylko w życiu zawodowym, ale też prywatnym. Na stronie www.partnerkiproduktywnosci.pl/pp14 znajdziecie opis tego odcinka i listę narzędzi, o których wspominamy.Dołączcie do grupy na Facebooku https://www.facebook.com/groups/703573074651609 FB: https://www.facebook.com/partnerkiproduktywnosciInstagram: https://www.instagram.com/partnerkiproduktywnosci/
6/5/202334 minutes, 1 second
Episode Artwork

13: Test Gallupa, czyli jak poznanie talentów pomogło nam w pracy

Zrobienie testu Gallupa pozwoliło nam poznać swoje mocne strony i świadomie wykorzystywać je i rozwijać po to, by pracowało nam się lepiej. Do tego bardzo pomogło nam przenieść punkt ciężkości z ciągłej pracy nad naszymi słabymi stronami, by w końcu zacząć wykorzystywać te mocne i przestać kopać się z koniem. W tym odcinku opowiadamy czym jest test Gallupa, jakie stoi za nim podejście do mocnych i słabych stron. A konkretnymi przykładami z własnych doświadczeń chcemy zachęcić Was do zainteresowania się tym testem psychometrycznym. To pierwszy z dwóch odcinków dotyczących testu Gallupa. Kolejny odcinek 14 poświęcony będzie temu, co warto zrobić po wykonaniu testu i otrzymaniu wyników. Bo to tam dopiero zaczyna dziać się magia.Na stronie www.partnerkiproduktywnosci.pl/pp13 znajdziecie opis tego odcinka i listę narzędzi, o których wspominamy.Dołączcie do grupy na Facebooku https://www.facebook.com/groups/703573074651609 FB: https://www.facebook.com/partnerkiproduktywnosciInstagram: https://www.instagram.com/partnerkiproduktywnosci/
5/29/202339 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

12: Błędne przekonania, które blokowały nasz rozwój

Błędne przekonania potrafią nas skutecznie zniechęcić do działania. Na pewno kojarzysz sytuację, że chcesz coś zrobić, ale przekonanie jakie masz na ten temat hamuje Cię w działaniu. To jeden z przykładów błędnych przekonań, które nas blokują.W tym odcinku opowiadamy o przekonaniach, które najbardziej hamowały nasz rozwój. Powodowały, że byłyśmy zmęczone, często sfrustrowane, odkładałyśmy na później rzeczy, na których nam zależało. Rozmawiamy o tym, jak je pokonałyśmy i o tym, że “świat się nie zawalił” mimo, że tego się obawiałyśmy. Wiele zyskałyśmy dzięki pozbyciu się przekonań, które nam nie służą. Tym odcinkiem chcemy Was zachęcić do zastanowienia się nad przekonaniami, które Was blokują.Na stronie www.partnerkiproduktywnosci.pl/pp12 znajdziecie zadanie na koniec odcinka i polecenia, o których wspominamy.Dołączcie do nas na:FB: https://www.facebook.com/partnerkiproduktywnosciInstagram: https://www.instagram.com/partnerkiproduktywnosci/
5/22/202347 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

11: Jak zdefiniować, co chcesz zmienić w życiu

Zauważenie, że potrzebujemy zmiany, to już duży krok. Ale jak określić, co dalej? Co możesz zrobić, by kierunek zmiany stał się klarowniejszy? W tym odcinku opowiadamy o narzędziach “wewnętrznych” i “zewnętrznych”, które mogą pomóc Ci w zdefiniowaniu kierunku Twojej zmiany. Tak, jak pomogły nam.Polecamy też dwie książki, z których jedna będzie dobrym przewodnikiem krok po kroku, jeśli chcesz na przykład zmienić branżę (choć nie tylko to), a druga doda Ci odwagi do działania, spokoju i motywacji.Na stronie www.partnerkiproduktywnosci.pl/pp11 znajdziecie opis tego odcinka i listę narzędzi, o których wspominamy.Dołączcie do grupy na Facebooku https://www.facebook.com/groups/703573074651609 FB: https://www.facebook.com/partnerkiproduktywnosciInstagram: https://www.instagram.com/partnerkiproduktywnosci/
5/15/202333 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

10: Jak rozpoznać, że potrzebujesz zmiany

Będąc w pędzie ciężko ocenić czy potrzebujemy zmiany. Często dopiero problemy zdrowotne skłaniają nas do zatrzymania się i zastanowienia nad swoim życiem. Tym odcinkiem zachęcamy do przyjrzenia się temu już teraz. W tym odcinku rozmawiamy o najczęstszych symptomach fizycznych i psychicznych, które dają nam sygnał, że potrzebujemy zmiany. Bazujemy na swoich doświadczeniach i historiach bliskich nam osób. Dzięki temu stworzyłyśmy listę, która pomoże wykonać audyt wewnętrzny. Dołączcie do grupy na Facebooku https://www.facebook.com/groups/703573074651609 FB: https://www.facebook.com/partnerkiproduktywnosciInstagram: https://www.instagram.com/partnerkiproduktywnosci/
5/8/202324 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

9: Jakie narzędzia usprawniają naszą pracę

Bycie produktywnym to mądre zarządzanie swoimi działaniami. W tym właśnie pomagają narzędzia, które ściągają nam rzeczy z głowy, redukują czas i wprowadzają więcej spokoju. W tym odcinku rozmawiamy o naszych ulubionych narzędziach, które usprawniają naszą pracę. Mówimy o narzędziach do planowania, zarządzania czasem i zadaniami. Dzielimy się wskazówkami czym się kierować przy wyborze swoich narzędzi.Jest to kolejny praktyczny odcinek, który opowiada o małych usprawnieniach poprawiających jakość życia. W odcinku 7 opowiadałyśmy o słowie roku, które nadaje kierunek naszemu działaniu. Z kolei w odcinku 8 mówiłyśmy o naszych nawykach.Na stronie www.partnerkiproduktywnosci.pl/pp9 znajdziecie opis tego odcinka i listę narzędzi, o których wspominamy.Dołączcie do grupy na Facebooku https://www.facebook.com/groups/703573074651609 FB: https://www.facebook.com/partnerkiproduktywnosciInstagram: https://www.instagram.com/partnerkiproduktywnosci/
5/1/202333 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

8: 3 nawyki, które odmieniły nasze życie

Na początku nasze podejście do budowania nawyków było sceptyczne. Edyta kojarzyła posiadanie nawyków z czymś monotonnym, co odbiera życiu kolorów. Z kolei dla Sylwii, budowanie nawyków to było dodatkowe zadanie, co ją zniechęcało. Dlaczego w takim razie pokochałyśmy budowanie nawyków? O tym będzie ten odcinek. Opowiadamy w nim o najważniejszych nawykach, które wspierają nasze życie. Dzięki nim mamy więcej energii, lepiej funkcjonujemy fizycznie i psychicznie. Omówimy 3 najważniejsze i opowiemy, o tym co nam dało zbudowanie właśnie tych nawyków. Jest to kolejny praktyczny odcinek, który opowiada o małych usprawnieniach poprawiających jakość życia.W poprzednim 7. odcinku opowiadałyśmy o słowie roku, które nadaje kierunek naszemu działaniu.Na stronie www.partnerkiproduktywnosci.pl/pp8 znajdziecie opis tego odcinka i listę narzędzi, o których wspominamy.
4/24/202332 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

7: Jak słowo roku może pomóc w działaniu

Wiesz co łączy odwagę, rozwój, otwartość oraz system, porządek, doświadczanie? Ta sama koncepcja, czyli słowo roku. Każde z tych haseł było naszym słowem roku przez ostatnie 3 lata. Słowo roku pomaga wprowadzić coś czego chcesz więcej w swoim życiu. Wyznacza kierunek naszych działań, przypomina co jest dla nas ważne, pomaga podejmować decyzje.Co więcej, czasami nieświadomie stwarzamy sobie okazje, które realizują słowo roko.Dlatego w tym odcinku opowiemy o tym:czym się kierować przy wyborze słowa rokujakie korzyści daje wybór słowa rokujak wprowadzić tę koncepcję na mniejszą skalęjak wybrać swoje słowo rokuLinki i zadanie odcinkowe znajdziesz na stronie odcinka 7 na blogu PartnerkiProduktywnosci.pl
4/17/202325 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

6: Jak mądrze wspierać w zmianie siebie i innych?

Samotne przechodzenie przez zmianę jest trudne. W najgorszym wypadku możemy zrezygnować z obranej ścieżki. Dlatego warto mieć wokół siebie osoby, które będą nam kibicować i dodawać energii. W dzisiejszym odcinku opowiemy o takich relacjach z dwóch perspektyw: osoby, która jest wspierana i osoby wspierającej. Opowiemy o tym, gdzie szukać osób, które mogą być naszym wsparciem. Będziemy też mówić o tym jak wspierać, ponieważ wbrew pozorom mądre wspieranie nie jest łatwe, ani intuicyjne. Dzisiejszy odcinek to kolejny odcinek mówiący o zmianie. W poprzednim, piątym odcinku opowiadałyśmy o sposobach na kryzysowe momenty. Z kolei, w trzecim i czwartym opowiadałyśmy swoje historie zmian zawodowych. Zajrzyj na stronę dzisiejszego odcinka https://partnerkiproduktywnosci.pl/pp6/. Znajdziesz tam zadanie, o którym mówimy na koniec odcinka oraz wszystkie narzędzia, o których wspominamy w tym podcaście.Do usłyszenia!
4/10/202349 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

5: Sposoby na kryzysowe momenty

Czy słyszałeś/aś kiedyś o “dolinie rozpaczy”? To jeden z etapów związanych z emocjonalnym cyklem zmiany, czyli naszą reakcją na próbę wprowadzenia czegoś nowego do życia. To moment, gdy mamy ochotę wszystko rzucić i wrócić do punktu startowego.To jest właśnie jeden z kryzysowych momentów. Takich ciężkich sytuacji może być więcej, gdy spotykasz się z odrzuceniem, niepowodzeniem lub trudnymi emocjami. W tym odcinku dzielimy się naszymi sposobami na kryzysowe momenty. Zastanawiamy się jak rozpoznać, że jesteśmy właśnie w takim momencie swojego życia? Jak sobie pomóc w tym czasie? Po jakie narzędzia i techniki możemy sięgnąć? Na te pytania będziemy odpowiadać w dzisiejszym odcinku.Linki i zadanie odcinkowe znajdziesz na stronie odcinka 5 na blogu PartnerkiProduktywnosci.pl
4/3/202343 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

4: Czy porzucenie stabilnego biznesu to szaleństwo

Czy porzucenie stabilnego biznesu to szaleństwo? A może szaleństwem jest pozostanie w miejscu, które już nie jest z nami zgodne? W tym odcinku Sylwia podzieli się swoją drogą, która doprowadziła ją do podjęcia decyzji o zamknięciu po 15 latach prężnie działającego sklepu z roślinami egzotycznymi i ruszeniu w zupełnie nowym kierunku. Sylwia opowie m.in. o tym:jak narodził się ten pomysł,skąd wiedziała, że to dobra decyzja,czy żałuje podjętej decyzji,co dodaje jej odwagi w chwilach zwątpienia.Ten odcinek to jeden z dwóch, w których przybliżamy nasze historie i opowiadamy czemu zdecydowałyśmy się zmienić swoje życie o 180 stopni. W poprzednim 3. odcinku Edyta opowiadała o swoim przebranżowieniu z zawodu radczyni prawnej na rolę Scrum Mastera. Linki i zadanie odcinkowe znajdziesz na stronie odcinka 4 na blogu PartnerkiProduktywnosci.pl
3/27/202330 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

3: Od prawniczki do scrum masterki - co zapoczątkowało rewolucję

Jak poznać, że chce się coś zmienić w życiu? Kiedy jest najlepszy czas na zmiany? Jak znaleźć w sobie odwagę do wprowadzania zmian w życiu? W tym odcinku odpowiemy na te pytania na przykładzie historii Edyty, która zdecydowała się porzucić karierę radczyni prawnej i zaczęła budować swoją zawodową historię od nowa. Edyta jest w trakcie przebranżowienia na rolę Scrum Mastera w branży IT. W tym odcinku opowiada o tym:czemu zdecydowała się na tak diametralną zmianę,co pomogło jej lepiej siebie poznać i określić czym chce się zajmować,skąd wiedziała, że kierunek, który obrała jest właściwy,jak przebiega jej przebranżowienie.Ten odcinek to jeden z dwóch, w których przybliżamy nasze historie i opowiadamy czemu zdecydowałyśmy się zmienić swoje życie o 180 stopni.W odcinku 4. poznasz historię Sylwii, która zdecydowała się porzucić stabilną firmę, którą prowadziła 15 lat.Linki i zadanie odcinkowe znajdziesz na stronie odcinka 3 na blogu PartnerkiProduktywnosci.pl
3/20/202329 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

0: Pilot - o podcaście

W podcaście Partnerki Produktywności rozmawiamy o realizowaniu swoich planów, usprawnianiu działań i wprowadzaniu w życie pomysłów. Opowiadamy o tym jak zachowujemy równowagę między pracą a życiem prywatnym. Obie od lat mamy swoje biznesy i mimo, że jesteśmy z różnych branż, od 2021 roku co tydzień spotykamy się w ramach partnerstwa produktywności, dzięki czemu pracujemy mądrzej i mamy więcej czasu na życie. Zrealizowałyśmy długo odkładane plany, usprawniłyśmy naszą pracę, a nowe rutyny dają nam więcej energii. Dzięki partnerstwu produktywności dokonałyśmy zmian, o których długo marzyłyśmy.Edyta, radczyni prawna, zdecydowała się na zmianę kariery o 180 stopni, a Sylwia, ekspertka od roślin egzotycznych postanowiła po 15 latach zamknąć popularny sklep z bambusami i ruszyć w nowym kierunku.Łączy nas dążenie do tego, by dzięki mądrej pracy mieć więcej czasu na życie. By praca dawała satysfakcję i była polem do rozwoju. Wiemy, że to właśnie partnerstwo produktywności pomogło nam podjąć trudne decyzje i odważyć się na zmiany. Dlatego dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby być partnerkami produktywności również dla Ciebie!Zapraszamy do słuchania i subskrybowaniaEdyta Jania-Kwiatkowska & Sylwia Hennek, czyli Partnerki Produktywnościpartnerkiproduktywności.pl
3/13/20231 minute, 35 seconds
Episode Artwork

2: Czym jest partnerstwo produktywności

Partnerstwo produktywności odmieniło nasze życie - to fakt. Początki nie były jednak łatwe. Edyta sceptycznie podchodziła do tego pomysłu. Uważała, że świetnie daje sobie radę z planowaniem i realizowaniem zadań. Sylwia obawiała się, że to kolejne zadanie na jej liście, które zamiast pomóc będzie ją tylko dodatkowo stresować. Pierwsze spotkania w ramach partnerstwa produktywności całkowicie rozwiały te obawy. Zaczęłyśmy realizować marzenia, o których wcześniej nie mówiłyśmy na głos. Wzajemnie się inspirowałyśmy i motywowałyśmy. Podsumowując zrobiłyśmy niesamowity przeskok w realizowaniu zadań, a co najważniejsze: zachowałyśmy balans między pracą a życiem prywatnym. Dlatego w tym odcinku opowiemy Ci czym jest partnerstwo produktywności i jak może odmienić życie. Co istotne, partnerstwo produktywności możesz stosować w każdym obszarze życia od pracy po życie prywatne.Linki i zadanie odcinkowe znajdziesz na stronie odcinka 2 na blogu PartnerkiProduktywnosci.pl
3/13/202334 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

1: Koniec z drukarką na urlopie, czyli jak produktywność zmienia życie

Jak od urlopu z drukarką i dokumentami Edyta doszła do momentu, gdy kończy pracę przed czasem? Jak od wypalenia i sfrustrowania Sylwia doszła do momentu, gdy praca daje jej frajdę?Odpowiedzią na te pytania jest magiczne słowo “produktywność”. W tym odcinku odczarowujemy popularne przekonanie, że produktywność oznacza: więcej, szybciej, bardziej. Opowiemy o tym jak produktywność odmieniła nasze życie, nauczyła nas mądrej pracy i pozwoliła znaleźć czas na pasje.Jak przejść od zawalenia pracą, nawet na urlopie do momentu, gdy kończysz pracę przed czasem, a po wakacjach nie masz zaległości? Jak pracować efektywniej i mieć czas na swoje pasje? Jak realizować swoje długo odkładane marzenia? Posłuchaj tego odcinka.Linki i zadanie odcinkowe znajdziesz na stronie odcinka 1 na blogu PartnerkiProduktywnosci.pl
3/13/202338 minutes, 40 seconds