Winamp Logo
Restart. Roonemaa ja Kotka | Geenius.ee Cover
Restart. Roonemaa ja Kotka | Geenius.ee Profile

Restart. Roonemaa ja Kotka | Geenius.ee

Ests, Technology, 1 seizoen, 110 afleveringen, 3 dagen, 14 uur, 19 minuten
Over
Saade tehnoloogiaärist ja IT-firmadest. Saatejuhid Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
Episode Artwork

14.06 Restart: Kas homsed ükssarvikud tulevad koolist, huviringist või YouTube'ist?

Eesti on oma väikesest rahvaarvust hoolimata andnud maailmale palju ükssarvikuid. Tänases Restardis küsime, mida ja kuidas me lastele õpetama peaksime, et Eesti ka tulevikus maailmas liidrite seas oleks. Meie tänase saate aluseks on hiljuti valminud uuring "Tuleviku tegija teekond: kas homsed oskused tulevad koolist, huviringist või YouTube'ist?", mille tellis Startup Estonia ja tegid Rakendusliku Antropoloogia Keskus ning Eesti Uuringukeskus. Oma oluline osa on selles ka lastel ja noortel endil, kes rääkisid, mis neile koolis erinevate ainete puhul meeldib ja ei meeldi, milliseid valdkondi nad armastavad ja milliseid kardavad ning mismoodi nad ise arvavad, et asju peaks õpetama. Külas on Ede Schank Tamkivi Rakendusliku Antropoloogia Keskusest ja Noorte Vabamust. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
14-6-202356 minuten, 8 seconden
Episode Artwork

07.06 Restart: Avar One ja 3D-kaksikud

Metaversum, 3D-kaksikud ja füüsilise maailma digitaliseerimine on kõik märksõnad, mis on viimaste aastate jooksul olnud rohkem või vähem haibitud. Täna räägime Restardis Eesti idufirmaga, mis nende teemadega tegeleb. Külas on Avar One'i asutaja Madis Kirsman. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
7-6-202341 minuten, 50 seconden
Episode Artwork

31.05 Restart: Kuidas müüa konverentsidel ja õhtusöökidel

Tänases Restardis räägime müügist suurtele konservatiivsetele klientidele nagu seda on maailma suurimad pangad. Finantsidu Salv jagab oma kogemusi, kuidas sellistele klientidele läheneda ja oma toodet müüa. Külas on Salvi kaasasutaja Taavi Tamkivi ja äsja palgatud Chief Growth Officer Lauri Haav, kes enne juhtis Eesti e-residentsuse programmi. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
31-5-202344 minuten, 59 seconden
Episode Artwork

24.05 Restart: Ragnar Sass optsioonidest, vaimsest tervisest ja Ukrainast

Ragnar Sass on Eesti idufirmade maailmas üks olulisi inimesi, kes pole veel Restardi saates käinud. Täna parandame selle vea ja räägime Ragnari uuest startupist, aga ka paljust muust. Rangari idufirma Salto X tegeleb töötajatele optsioonide andmise ja nende haldamise lihtsustamisega ning avab varsti oma teenuse ka laiemale publikule. Räägime, kuidas see toimib ning miks ja kellele vajalik on. Salto X-i tiimist suur osa on Ukrainast ning samuti on Ragnar tegelenud palju Ukraina abistamisega ja sinna näiteks sõjaväele mõeldud autode hankimise ja saatmisega. Ta räägib, milline olukord Ukrainas hetkel on ja kuidas on võimalik pidada idufirma tiimi riigis, mis tegelikult on sõjas. Samuti puudutame natuke idufirmade ümber toimuvat laiemalt. Ragnar ennustab, et osadel ettevõtetel läheb varsti raskeks, raha on keerulisem leida kui varem ning see teeb asutajate elu varasemast veel stressirohkemaks. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
24-5-202345 minuten, 48 seconden
Episode Artwork

17.05 Restart: Mida AI minust teab ja kuidas seda muuta?

Praeguseks on välja tulnud mitu erinevat AI-otsingumootorit ja paljud kasutavad neid juba oma igapäevatöös. Räägime täna Restardis sellest, kuidas kontrollida, mida robot sinu kohta teab ja kuidas seda infot optimeerida. Külas on Silver Keskküla, kes on püsti pannud kaks AI-juturobotite alast tööriista või häkki. Juttu tuleb ka sellest, kas inimkond on nüüd siis huku äärel ning kuidas AI-valdkond lähitulevikus edasi võib areneda. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
17-5-202347 minuten, 55 seconden
Episode Artwork

10.05 Restart: Eesti idufirmade elu on praegu raske, aga AI muudab kohe kogu mängu

Praegu on väga õige aeg idudesse investeerida, aga fonde on varasemast keerulisem kokku saada ning turgudel toimuv on jätnud sügava jälje ka idufirmade väärtusesse, räägivad tänase Restardi külalised. Andrus Oks ja Stanislav Ivanov on Tera Venturesi partnerid, kellel on idufirmadesse investeerimise ja nendega lõpuni mineku alal väga pikk kogemus. Nad räägivad Restardis, mis toimub VC-turul nende vaatest, kuidas peaksid täna käituma idufirmad raha kaasamise ja kulutamisega ning kuidas nad usuvad, et generative AI muudab kogu sektorit väga põhjalikult. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
10-5-202340 minuten, 39 seconden
Episode Artwork

03.05 Restart: Kuhu kõik raha kulub?

Erinevaid teenuseid ja äppe kulude kontrolli alla saamiseks on sadade kaupa, aga Bilance'i tegijad ütlevad, et nende oma on kõige parem. Mille poolest? Bilance on äpp, mis aitab inimestel saada ülevaate oma kulutustest toidule, transpordile ja muule igapäevasele ning erinevalt paljudest teistest teeb seda peaaegu täiesti automaatselt. Kuidas Bilance töötab ja kui kaugele nad oma ettevõtte arendamisega jõudnud on, räägib ettevõtte kaasasutaja ja tegevjuht Mihkel Vetemaa. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
3-5-202344 minuten, 48 seconden
Episode Artwork

26.04 Restart: "2021 tundus, et raha ainult tekib juurde."

Eestimaine saunarevolutsiooni tegev Saunum oli üks buumitsükli lõpus börsile tulnud ettevõtteid, mille aktsia hind lendas kõrgustesse ja on sealt nüüd jupi maad alla tulnud. Kuidas aga läheb Saunumil tegelikult? Restardis on täna külas Lauri Meidla ja Henri Lindal Saunumist, kes  räägivad, millistel turgudel Saunum praegu tegutseb, kuidas on üles ehitatud müük, kuidas toode on arenenud ja millised on plaanid. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
26-4-202343 minuten, 32 seconden
Episode Artwork

19.04 Restart: Vaikusevabriku direktor

Tänases Restardis räägime asjast, mis on väga oluline, aga millele paljud meist piisavalt tähelepanu ei pööra ja selleks on vaikus. Külas on Silen, mille niiöelda vaikusekastid on maailma parimate hulgas. Eesti päritolu Silen on vaid mõne aastaga suutnud kasvada nullist maailma ühtede kvaliteetseimate avatud kontorisse mõeldud telefonikõnede ja kaugkoosolekute pidamise ruumide tootjaks. Samas tuleb välja, et nii suur hulk tootmist kui suhet lõppkliendiga on neil firmast välja antud ja nad ise tegelevad peamiselt tootearenduse ning brändinguga. Kuidas Eestis tootearendust ja rahvusvahelist müüki teha ja mida on vaja, et üks tootmisettevõte saaks maailmas oma brändi all tuntuks, räägib meie külaline, Sileni kaasasutaja ja tegevjuht Endrus Arge. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
19-4-202349 minuten, 57 seconden
Episode Artwork

12.04 Restart: Voolu geniaalselt lihtne toode

Tänases Restardis räägime elektrist ja täpsemalt sellest, kuidas elektriautode lisandumisega koduseid elektrisüsteeme nutikalt juhtida nii, et nad ülekoormuse all kokku ei kukuks. Üks ägedamaid selle valdkonna idufirmasid Eestis on Vool, mis teebki just seda: tasakaalustab kodust elektrisüsteemi ja kasutab selleks elektriauto nutikat laadimist. Aasta alguses kaasasid nad investoritelt 1,7 miljonit eurot, et oma tootega Euroopa turule minna ja täna kuuleme, kuidas nad sellega algust on teinud ja kui suured plaanid neil on. Külas on Voolu tegevjuht ja kaasasutaja Juhan Härm. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
12-4-202345 minuten, 33 seconden
Episode Artwork

05.04 Restart: Toidu tulevikus ootavad juba ükssarvikud

Tänases Restardis räägime toidu tulevikust. Miks on põhjust uskuda, et selles väga suures valdkonnas toimuvad suured muutused? Mis on juba juhtunud ja mis kohe juhtumas? Kes on suured tegijad ja kuidas toidu tulevikku täna investeerida? Saates on külas USAs tegutseva investeerimisfondi Sustainable Food Ventures kaasasutaja ja tegevjuht Mariliis Holm, kes on ise toidutehnoloogi haridusega ja viimaste aastate jooksul lähedalt näinud toidumaailma innovatsiooni ning ükssarvikute sündi. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
5-4-202345 minuten, 29 seconden
Episode Artwork

29.03 Restart: Kuidas väike idufirma väheste töötajate ja nutikate tööriistadega suurtele turgudele läheb

Kuidas minna suurtele ja isegi väga suurtele turgudele nii, et sul ei ole väga suurt organisatsiooni, suuri investeeringuid ega praktiliselt üldse kohapealset esindust? Restardi tänasel külalisel on sellega huvitavaid kogemusi. Me räägime tänases saates lastele mõeldud õppimise äppidest, mille tegija ALPA Kids on lisaks Eestile jõudnud laieneda üle maailma, kaasa arvatud Indiasse. Külas on firma kaasasutaja ja tegevjuht Kelly Lilles. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
29-3-202341 minuten, 58 seconden
Episode Artwork

22.03 Restart: Kuidas Kõu Amplerit ostis ja mis edasi saab

Kuu aega tagasi teatas Kõu Mobility Group ehk Tuule, Äikese ja Comodule'i emafirma, et nad liidavad endaga Eesti elektrirataste tootja Ampleri. Tänases Restardis räägime, kuidas ja miks see toimus ning millised on Kõu plaanid edasiseks laienemiseks Külas on firma kaasasutaja ja tegevjuht Kristjan Maruste. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
22-3-202344 minuten, 34 seconden
Episode Artwork

15.03 Restart: KWOTA on järjekordne Eesti idufirma, mis süsinikukrediitidega raha tahab teha

Eestis on terve rida idufirmasid, mis proovivad süsiniku ja bitid kuidagi niimoodi kokku panna, et sellest tuleks välja suur ja skaleeritav äri. Sama mõte on meie tänasel külalisel. Restardi selle nädala saate külaline on idufirma KWOTA, mis ehitab süsinikukrediidi turuplatsi Eestis ja veel mitmes muus riigis. Räägime paberivabrikutest, autorendifirmadest, odavamatest ja kallimatest süsinikukrediitidest ja muust, mis selles maailmas toimub. Külas on KWOTA kaasasutaja ja tegevjuht Rain Vääna. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
15-3-202342 minuten, 27 seconden
Episode Artwork

08.03 Restart: Mis on GrowthOps ja kuidas seda õigesti teha

Kui tavaliselt on meil Restardis külas mõni idufirma ja tutvustab oma suur plaane, siis tänane saade on eriline: me võtame vaatluse alla ühe ametikoha, millest paljud on ehk kuulnud, aga samas ei tea päris täpselt, mis see ikkagi on ja kuidas seda tuleks täita. Meil on täna külas Klausi GrowthOps Manager Kätlyn Nõmm ning ta teeb hea ülevaate, mida tema roll täpselt ikkagi tähendab, kuidas ta ettevõttes oma tööd teeb, mis on selle tulemused ja kuidas seda mõõta. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
8-3-202346 minuten, 7 seconden
Episode Artwork

01.03 Restart: Miks Minudocist sai Siffi ja mis edasi saab

Tänases Restardis räägime idufirmast Minudoc, mis on spetsialiseerunud inimeste vaimse tervise muredele, müüb oma teenust läbi tööandjate ning liigub Siffi brändi all välisturgudele. Külas on firma kaasasutaja ja tegevjuht Tarmo Pihl. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja.
1-3-202340 minuten, 3 seconden
Episode Artwork

22.02 Restart: Grünfini roheliste investeeringute tõus on alles alguses

Restardis räägime täna sellest, kuidas saada osa rohevaldkonda ees ootavast kasvust ning kuidas idufirma Grünfin oma praegusi ja tulevasi kliente veenab, et seda valdkonda ootab ees suur tulevik. Stuudios on külas Grünfini kaasasutaja ja juht Triin Hertmann. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
22-2-202354 minuten, 35 seconden
Episode Artwork

15.02 Restart: Kuidas kasvatada firmat ja vahetada inimesi

Kui idufirma jõuab oma kasvus niiöelda täiskasvanud ettevõtte faasi, muutuvad paljud asjad: tekivad kindlamad protsessid, inimesi tuleb juurde, paljud suhted muutuvad. Räägime tänases Restardis, kuidas on üleminekut väikesest idufirmast kindlaks idufirmaks teinud Katana. Firma juht ja kaasasutaja Kristjan Vilosius jagab oma kogemusi tiimide ehitamise, välismaane laianemise, raha kaasamise ja õigel hetkel inimeste vahetamise kohta. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
15-2-202347 minuten, 41 seconden
Episode Artwork

08.02 Restart: Kuidas õhust maagilist pulbrit teha ja sellest idufirma ehitada?

Restardi tänane külaline on Eesti deep tech idufirma UP Catalyst, mis võtab õhust CO2 ja teeb sellest tööstusele kasulikke materjale. UP Catalysti tegevjuht ning kaasasutaja Gary Urb räägib, kui kaugele nad selle tehnoloogia arendamisega jõudnud on, kellel CO2-st tehtud pulbrit nüüd ja tulevikus vaja läheb ning kui suureks on lootust firma tegevust kasvatada. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
8-2-202345 minuten, 30 seconden
Episode Artwork

01.02 Restart: Eesti web3 sotsiaalvõrgustik tahab Aafrika abil Facebooki-suuruseks saada

Eestlased ehitavad maailma täiesti uut sotsiaalvõrgustikku, mis oma olemuselt on sarnane Facebooki ja Instagramiga, kuid erineb selle poolest, et kuulub kõigile kasutajatele. Nende siht on olla lõpuks sama suur kui Facebook. Selle võrgustiku nimi on PopSpot ning nad lähevad turule Aafrika kaudu, olles juba sisuloojatena kaasanud mõningaid Aafrikas tuntud staare. Mis on PopSpoti idee, millega nad proovivad enda juurde meelitada staare Instagramist ja TikTokist ning kui suured plaanid neil on, räägib saates PopSpoti asutaja Erki Koldits. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
1-2-202343 minuten, 45 seconden
Episode Artwork

25.01 Restart: Change'i juht usub krüpto peatset tõusu, mis ka firma tagasi kõrgustesse aitaks

Eesti krüptofirma Change jaoks on viimased kuud olnud rasked: ülemaailmne krüptotalv sundis neid töötajaid koondama, tulud kahanesid ning kõige lõpuks rääkis üks rahulolematu investor meediale, et firma on tema arvates valesti juhitud. Restardis on täna külas Change'i kaasasutaja ning juht Kristjan Kangro, kellega räägime, kuidas Change'il läheb, milline on krüpto seis maailmas üldse ning millal on oodata nii krüpto kui Change'i järgmist tõusu. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
25-1-202356 minuten, 34 seconden
Episode Artwork

18.01 Restart: 18.01 Restart: Minu sõbrad, minu pere ja igasugu aferistid

Idufirmadesse saab investeerida üksi ja sõpradega, läbi fondide ja ühisrahastuse ning paljudel muudel viisidel, kuid meie tänase saate külaline on otsustanud pakkuda veidi erinevat võimalust. Tutvustame investorite võrgustikku FFF.vc, mis küll ametlikult tähendab "Fund Fellow Founders", kuid idufirmade maailmas on see täheühend palju rohkem tuntud kui "friends, fools and family". FFFi paarisaja liikmega nimekirjast leiab hulga Eestis tuntud selle ala inimesi nagu Martin Villig, Alvar Lumberg, Ivo Remmelg, Jan Andresoo, Kristjan Vilosius, Sergei Anikin, Siim Sikkut ja palju teisi. Mis on FFF, kuidas see toimib ning milliseid investeeringuid nende kaudu teha saab, räägib Restardis FFFi kaasasutaja Tim Vaino. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
18-1-202347 minuten, 1 seconde
Episode Artwork

11.01 Restart: Miks me olemas oleme?

Uue aasta alguse puhul ei ole meil saates külalist, vaid vaatame enda sisse ja küsime, kuidas meil läheb ja mis meie plaanid on. Taavi räägib oma vahepeal aastaseks saanud idufirma Koos väljakutsetest ning Henrik sellest, kuidas ta proovib aru saada, kes ja miks Restarti kuulates endale väärtust leiavad. Ühtlasi tekib saate käigus Restardile ärimudel, mida kahjuks (vist) ei saa rakendada. Kuula saadet ja aita meil sellega targemana edasi minna, tasuks Koosi tokenid. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
11-1-202347 minuten, 17 seconden
Episode Artwork

04.01 Restart: Yera teeb rutiinsest tööst mängu

Restardi uue aasta esimese saate külaline on idufirma Yera, mis on kaasanud nimekatelt investoritelt raha ja plaanib teha rutiinset tööd mängustamise huvitavamaks. Yera abil saavad töötajad teenida punkte tööülesannete täitmise eest ning need vahetada omale meelepäraste hüvede vastu. Firma investorite hulka kuuluvad Specialist VC, Alvar Lumberg, Kaarel Kotkas ning Alar Ojastu. Saates on külas Yera kaasasutaja Veiko Aunapuu. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
4-1-202339 minuten, 30 seconden
Episode Artwork

28.12 Restart: Aasta parimad idufirmad

Aasta oodatuim Restardi saade on siin. Täna selguvad Eesti investorite arvates aasta parimad ning kehvemas seisus olevad idufirmad. Iga aasta detsembris korraldame investorite seas küsitluse, kus nad toovad välja enda arvates paljulubavamad ja ka kehvemad idufirmad, samuti Eesti kõige parema idufirmajuhi. Tänavu on küsitluse tulemusi abiks kommenteerimas investor Kärt Siilats. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
28-12-20221 uur, 5 minuten, 54 seconden
Episode Artwork

21.12 Restart: Markus Villig näeb Boltis veel 10 kuni 100 korda kasvu

Restardi selle aasta viimase tavapärase saate külaline on Bolti kaasasutaja ning juht Markus Villig, kes annab põhjaliku ülevaate sellest, kui kaugele Bolt jõudnud on ja kuhu veel minna on. Räägime sellest, kui suur ettevõte Bolt maailma mõttes on, kuidas intresside tõus, langus börsidel ja investorite ettevaatlikkus on neid mõjutanud, kuidas läheb autorendi- ja tõukerattaäril ning mis Bolti jaoks järgmistel aastatel veel tulemas on. Järgmise nädala Restart on aasta viimane saade, kus teeme kokkuvõte iga-aastasest investorite küsitlusest ning selguvad paremas ja kehvemas seisus olevad idufirmad. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
21-12-202251 minuten, 40 seconden
Episode Artwork

14.12 Restart: Kuidas Lightyear kasvab

Kui esialgne toode on turule toodud, kliendid saadud ja korralik raha kaasatud, on vaja hakata ehitama ja skaleerima. Täna räägime Restardis, kuidas selles faasis otsuseid teha ja eristada, mis on oluline ja mis mitte. Endiste Wise'i tipptöötajate tehtud Lightyear plaanib teha väärtpaberite ostmisega sama, mida Wise tegi rahvusvaheliste rahaülekannetega: tuua teenustasud palju madalamale ja kaotada ära peidetud kulud nagu liiga kallid valuutakursid. Külas on Lightyeari kaasasutaja ja tegevjuht Martin Sokk, kes räägib, kuidas nad firmas otsuseid teevad, milliseid näitajaid oluliseks peavad ja kuidas Lightyeari järgmist kasvufaasi läbi viivad. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
14-12-202250 minuten, 16 seconden
Episode Artwork

07.12 Restart: Moticheck küsib su töötajatelt, kuidas neil läheb

Kui su ettevõtte kõige tähtsam ressurss on su head töötajad, siis on ju selge, et neil peab olema su juures hea töötada. Restardi tänane külaline tegeleb töötajate rahulolu uurimisega uudsel ja kõiki vähe segaval moel. Tänases saates on külas idufirma Moticheck tegevjuht ja kaasasutaja Martin Rajasalu, kes koos kolleegidega on välja töötanud lihtsa viisi töötajate rahulolu mõõtmiseks: neilt tuleb lihtsalt küsida, kuidas neil läheb. Töötajate küsitlusi tehakse muidugi paljudes ettevõtetes, aga tihti on see kord aastas ja suure kampaania korras ning tulemuste selgumise hetkeks on kõik juba liiga väsinud, et midagi muutma hakata. Moticheck aga uurib töötajate rahulolu kord päevas, mis teeb ka tööolude parandamise juhtide jaoks palju lihtsamaks. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
7-12-202246 minuten, 26 seconden
Episode Artwork

30.11 Restart: Blurbay tekitab maksumüüri igale sisuloojale

Uus Eesti idufirma Blurbay tuleb vastu kõigile sisuloojatele, kes on soovinud oma toodangu eest publikult raha küsida, sest selle jaoks pole nende arvates seni head teenust olnud. Blurbay keskkonda saab üles laadida nii pilte kui videosisu, Blurbay paneb selle ette maksumüüri ning tekitab lihtsad maksevõimalused. Tundub lihtne, aga Blurbay kaasasutaja ja tegevjuht Mihkel Stint räägib, et sellist teenust seni tema hinnangul maailmas polnud ja asi on nii edukalt käima läinud, et järgmise aasta alguses sõidab Blurbay tiim USAsse suuremate sisutootjatega läbirääkimisi pidama. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
30-11-202250 minuten, 12 seconden
Episode Artwork

23.11 Restart: Toidu operatsioonisüsteem

Restardis on täna külas idufirma Yummy, mis on kaasanud investoritelt pre-seed faasis mitu miljonit eurot ning lisaks toidupakkide saatmisele plaanib nüüd ehitada tehisintellektil põhinevat niiöelda toidu operatsioonisüsteemi. Mis imeasi see on, kuidas on see seotud Clean Kitcheniga ning kuidas nad plaanivad kõik tarbija toiduküsimused ühte superäppi kokku koondada, räägivad Yummy kaasasutajad Karl Paadam ja Martin Salo. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
23-11-202244 minuten, 48 seconden
Episode Artwork

16.11 Restart: Nad teevadki internetipanka

Seda, et Eesti idufirmadest pakub internetipankadele platvormi Tuum, teavad ilmselt kõik meie saate kuulajad, aga täna on Restardis külas veel üks kodumaine finantsplatvormi pakkuja. Räägime firmaga Fintech Market, mis pole küll väga suur, aga nad teevad oma väikese tiimiga finantsteenuste SaaS-platvormi, mis firma juhi sõnul võiks vabalt ka suuremaid panku teenindada ja millel on juba täna ette näidata tuntud kliente. Restardi külaliseks on Fintech Marketi kaasasutaja ning tegevjuht Siim-Erik Paju. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
16-11-202241 minuten, 33 seconden
Episode Artwork

09.11 Restart: SensusQ teeb tarkvara luurajatele

Mis tunne sul sõdurina on siis, kui su juhitud üksus satub varitsuse ohvriks, üks su kaaslane sureb ning sa saad pärast teada, et tegelikult oli teistel üksustel info selle varitsuse kohta olemas, aga see ei jõudnud sinuni? Restardis on täna külas idufirma SensusQ, mis tegeleb just selliste olukordade ära hoidmiseks mõeldud tarkvara tegemisega erinevate riikide sõjavägedele. Kuidas sõjaväele tarkvara tehakse ja müüakse ning millised on SensusQ plaanid ka teistesse sektoritesse laieneda, sellest kuuleb saates. Külas on SensusQ tegevjuht ja kaasasutaja Marko Kaseleht. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
9-11-202255 minuten, 44 seconden
Episode Artwork

02.11 Restart: Veel üks Eesti idufirma, mis tegeleb suunamudijatega

Idufirma nimega Promoty on oma valdkonnas Eestis üsna hästi tuntud, aga meil tegeleb suunamudijatega veel teinegi firma, mille oleme täna Restardi stuudiosse kutsunud. Selleks idufirmaks on Modash, mis on juba kaasanud raha nimekatelt investoritelt, saab uhkustada korraliku käibe ja kiire laienemisega. Mis firma on Modash ning kuidas nad aitavad turundajatel suunamudijatega koostööd teha, kuuleb tänasest Restardist. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
2-11-202238 minuten, 35 seconden
Episode Artwork

26.10 Restart: Kui palju Gridio äpiga raha säästab?

Elektrihind on teatavasti kuum teema ning seetõttu on Restardi tänane külaline idufirma Gridio, mis võimaldab oma klientidel elektriarvetelt säästa. Saame teada, et Gridio tegi oma arengus pivoti ning kaasas hiljuti ka miljon eurot, et oma uus kontseptsioon ellu viia. Mis see on ning kuidas ja kui palju Gridio võimaldab oma klientidel elektriarvetelt säästa, kuuleb saatest. Külas on Gridio kaasasutaja ning juht Konrad Hanschmidt. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
26-10-202246 minuten, 55 seconden
Episode Artwork

19.10 Restart: Keskpärasel rendifirmal Hispaanias on 80 000 autot

Restardis on täna külas Eesti idufirma Liigu, mis tahab muuta normaalsemaks auto rentimise nii puhkusel olles kui pikema perioodi jaoks. Kui veebis rendiauto reserveerimine ja enamjaolt ka selle tagastamine on juba enamvähem talutava tarbijakogemusega, siis auto kättesaamine on tihti pikk ja tüütu protsess, kus tuleb seista järjekordades, täita kõikvõimalikke pabereid ja vastata küsimusele, kas sa soovid osta kallist lisakindlustust. Liigu auto saab kätte hoopis lihtsamini ja kiiremini, kuid oma plaani teostamiseks on neil vaja hankida enda rendiautod. Kui palju? Väga, väga palju, sest rendifirmade autopargid on märkimisväärselt suuremad kui me arvatagi oskame. Külas on Liigu kaasasutajad Indrek Uibo ja Annemari Muru. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
19-10-202244 minuten, 12 seconden
Episode Artwork

12.10 Restart: Klausi 12 miljonit

Klienditoe teenuse paremaks tegemise eest seisev Eesti SaaS-idufirma Klaus kaasas hiljuti investoritelt 12 miljonit eurot. Küsime tänases Restardis neilt, kui kaugele Klaus oma nelja eluaastaga jõudnud on. Kuuleme saatest, milline on Klausi lugu ning kuidas nad leiavad üles need ettevõtted, kes usuvad klienditeeninduse kvaliteedi tähtsust. Teistsuguseid firmasid nad oma klientidena üldse ei näegi, räägivad nad ise. Restardis on külas Klausi kaasasutajad Kair Käsper ja Martin Kõiva. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
12-10-202245 minuten, 50 seconden
Episode Artwork

05.10 Restart: Arbonics ehk istuta mets ja teeni 50 aastat jooksvat tulu

Kas sul on maatükk, millele võiks ehk istutada metsa? Kui jah, siis võib juhtuda, et uus Eesti idufirma Arbonics maksab sulle igal aastal tuhandeid eurosid, et sa seda metsa seal kasvataksid. Nii räägib meie tänane külaline, Arbonicsi kaasasutaja Kristjan Lepik, kes koos Lisett Luigega tegeleb nüüd süsiniku sidumisega pikkadeks aastakümneteks. Mis täpselt Arbonicsi idee on, kes ja kui suurt tulu oma maale metsa istutades nende kaudu teenida võiks ja kes selle kõige eest maksab, kuuled saatest. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
5-10-202245 minuten, 55 seconden
Episode Artwork

28.09 Restart: NFTPort ehk kas igavlevad ahvid on igaveseks kadunud?

NFT-de maailmas käis laine üles ja nüüd on see laine täitsa selgelt taandunud, tõmmates endaga kaasa enamuse sellest, mis selle laine harjal varem surfas. Me küsime tänases Restardi saates, kas igavlevad ahvid ja muu säärane vahepeal kuulsaks saanud ja miljonite eest müüdud digitaalne kunst oli suur mull, mis lõhkes ja millest enam midagi järele ei jäänud ja kustkohast tuleb NFT-maailma rahulik produktiivne aeg. Saates on külas idufirma NFTPort kaasasutaja ja juht Johannes Tammekänd. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
28-9-202244 minuten, 33 seconden
Episode Artwork

21.09 Restart: Kirsi Altjõe ja Andrei Korobeinik tegid uue idufirma

Restardis on täna külas uue idufirma Smallsfashion kaasasutaja Kirsi Altjõe, kes on koos Rate.ee asutaja Andrei Korobeinikuga asutanud uue idufirma, mis tegeleb kallite brändide kasutatud lasteriiete müügiga. Smallsfashioni idee on teha turuplats inimestele, kes tahavad osta ja müüa kasutatud luksuslasteriideid, sest selle valdkonnaga sellisel kujul maailmas keegi praegu ei tegele. Kirsi Altjõe räägib, kuidas tänu ühele tema Instagrami-postitusele tekkis Smallsfashioni projekti vastu suur huvi nii USAst, Itaaliast kui Skandinaaviast ja kuidas nad nüüd teevad plaane kiirendites osalemiseks ja investoritelt raha kaasamiseks. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
21-9-202247 minuten, 13 seconden
Episode Artwork

14.09 Restart: Kuidas ära tunda raskete otsuste tegemise õige hetk?

Me hakkasime seda saadet tegema Jobbaticali äsjasest raha kaasamise uudisest, aga välja tuli hoopis midagi muud ja põnevamat. Räägime tänases saates sellest, kuidas ikkagi ära tunda need hetked, kui su ettevõttel ei lähe nii nagu peaks minema, kui kasv ei ole piisavalt kiire ja kui turg tegelikult ei taha su toodet piisavalt kirglikult. Millise hetkeni tuleks endale öelda, et hoian fookust, ajan oma asja, ei lase klientidel erinevate soovidega end segadusse ajada ja kunas tuleks siiski öelda, et välispidistel vaatlejatel oli õigus ja su firma vajab muutusi või isegi pivotit? Ühel hetkel peaksid kõik idufirmad selleni jõudma, et egoprojektist saab toimiv ettevõte, aga milline on selleks hea ja õige tee? Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
14-9-202259 minuten, 33 seconden
Episode Artwork

07.09 Restart: Miks Barking juba kinni pole pandud?

Üks Eesti idufirmade probleeme on see, et nad on liiga jonnakad ja tegutsevad ikka edasi ka siis, kui kõrvaltvaatajatele tundub, et ammu oleks pidanud kinni panema ja selle tiimiga mingit muud ideed proovima. Täna on Restardis külas Barking, mis on tegusenud juba pikki aastaid ning kõrvalt vaadates tundub tõesti, et ehk võiksid need inimesed midagi muud teha. Miks Barking ikka veel tegutseb ja kuidas neil tegelikult läheb, kuuleb saatest. Etteruttavalt võib öelda, et nad ise ütlevad, et neil läheb tegelikult uskumatult hästi ja tulevik on väga helge. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
7-9-202247 minuten, 55 seconden
Episode Artwork

31.08 Restart: Kliimamuutus seab suured ehitised kokku kukkumise ohtu

Kliimamuutus põhjustab muudatusi ka pinnases ja ehitistes, nii et tulevikus hakkame nägema senisest palju enam suurte ehitiste vigastusi ja isegi kokku kukkumisi, usuvad Restardi saate tänased külalised, kes oma idufirmaga on sellise tuleviku osas juba positsiooni sisse võtnud. Meil on külas idufirma Value Space kaasasutajad Agu Leinfeld ja Reijo Põld, kes tegelevad just suurte infrastruktuuriobjektide olukorra satelliidi pealt mõõtmisega kindlustusfirmade tarbeks ja suudavad seda oma väitel tea lausa millimeetri täpsusega ja minna ajas isegi aastaid tagasi. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Eleen Änilane. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
31-8-202248 minuten, 14 seconden
Episode Artwork

24.08 Restart: Taavi ja Henrik räägivad metaversumist

Seoses sellega, et Ready Player Me suure investeeringu kaasas, on metaversumi teema hetkel väga üleval. Isegi mitte-IT firmadel on tekkinud küsimus, mis asi see on ja kas nad peaksid ka seal olema, et uue interneti saabumist mitte maha magada. Tänane Restart on salvestus Taavi Kotka ja Henrik Roonemaa vahel toimunud vestlusest Paides Arvamusfestivalil 13. augustil 2022 Telia Digitarkuse alal. Rääkisime metaversumist nii nagu meie sellest aru saame või ei saa ja tuleb öelda, et ka vestluse lõpuks oli küsimusi õhus rohkem kui neid vastatud sai. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
24-8-20221 uur, 30 minuten, 5 seconden
Episode Artwork

17.08 Restart: Ready Player Me kaasas Andreessen Horowitzilt suure investeeringu

Eesti idufirma Ready Player Me kaasas metaversumis avataride arendamiseks üle 50 miljoni euro, kusjuures üks rahastajatest on USA üks tuntumaid riskikapitalifirmasid Andreessen Horowitz. Restardi tänane külaline on idufirma kaasasutaja Timmu Tõke ning me räägime temaga sellest, mis asi täpsemalt metaversum on, kuidas see arenenud on ja mis seda valdkonda ees ootab. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
18-8-202246 minuten, 29 seconden
Episode Artwork

03.08 Restart: Uus logistikatarkvara idu otsib investoritelt miljonit

Logistikaäri on üks selliseid suuri valdkondi, mis meeleheitlikult ootab kaasajastamist, aga samas pole seal ette näidata just palju idufirmasid, mis midagi saavutanud oleks. Täna on Restardis külas üks Eesti idufirma, mis tahab logistikat muuta. Selleks ettevõtteks on endiste logistika suurfirmade töötajate loodud Cargoson, mis tegutseb juba paar aastat ning mille eesmärgiks on kaubaveoteenuste hinnavõrdlused ning tellimine kliendile senisest palju lihtsamaks teha. Cargoson on praegu esimeses avalikus raha kaasamise protsessis ning saatest kuuleb ka, mida nad investoritelt küsitava miljoniga plaanivad ära teha. Külas on Cargosoni kaasasutaja Ülari Kalamees. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Fractory: pilvepõhine platvorm metallitöödeks.
3-8-202245 minuten, 36 seconden
Episode Artwork

27.07 Restart: Miks eestlased kõiki EL-i digiotsuseid teha ei võiks?

Kuidas sünnib Eesti seisukoht erinevate Euroopa Liidu digipoliitika algatuste suhtes? Olgu selleks siis EL digitaalne identiteet või EL digitaalne suveräänsus. Kuidas üldisemalt hoida ära kaheldavaid ideid EL-s digivallas? Ja miks tehakse Euroopa Liidus näiteks selliseid otsuseid nagu küpsiste kasutamine jms? Saade on salvestus 6. juunil 2022 Tallinnas toimunud Eesti Interneti Sihtasutuse korraldatud Interneti Päeva ühest paneelvestlusest, mida juhtis Henrik Roonemaa. Täpsema info ning teiste paneelide salvestused leiab aadressilt https://päev.internet.ee/2022. Saate tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.  
27-7-202251 minuten, 25 seconden
Episode Artwork

20.07 Restart: Kuidas Igor Taro ja Rainer Saks Ukraina sõda kajastavad

Tänane Restart ei ole idufirmadest, vaid hoopis teisel teemal: räägime sellest, kuidas Igor Taro ja Rainer Saks oma igapäevaseid sõjaülevaateid kirjutavad. Millised on nende allikad, kuidas nad ise hindavad erinevate väidete tõe või vale potentsiaali, kuidas ära tunda ühe ja teise poole propagandat ning kui kaua ühe sellise postituse tegemine aega võtab? Saade on salvestus 6. juunil 2022 Tallinnas toimunud Eesti Interneti Sihtasutuse korraldatud Interneti Päeva ühest paneelvestlusest, mida juhtis Henrik Roonemaa. Täpsema info ning teiste paneelide salvestused leiab aadressilt https://päev.internet.ee/2022. Saate tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
20-7-202257 minuten, 4 seconden
Episode Artwork

13.07 Restart: FleetGuru kaasab raha

Paar aastat tagasi asutatud idufirma FleetGuru tegeleb sõidukipargi haldamise viimisega Excelist pilve. Kas nende lugu on piisavalt paljulubav, et käimasolevas investeerimisringis osaleda? FleetGuru tegutseb praegu Eestis ning mitmel lähemal välisturul, nad haldavad juba täna kokku mitut tuhandet sõidukit ning silmapiiril on selle arvu mitmekordne kasv. Restardis on täna külas FleetGuru kaasasutaja Toomas Loik. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
13-7-202246 minuten, 47 seconden
Episode Artwork

06.07 Restart: Mis saab idufirmast pärast müüki?

Kui me tavaliselt kajastame oma saates idufirmasid, mis on alles oma teekonna alguses, siis täna räägime sellest, mis juhtub idufirmas, kui keegi nad ära ostab. Stuudiosse on Perforce Estonia juht Hannes Linno, kelle käe all on nüüd näiteks endine Eesti idufirma ZeroTurnaround. Perforce'i äri ongi osta kokku idufirmasid, panna tiimid tööle ja müüa arendajatele mõeldud SaaS-tooteid korraliku müügimasina kaudu. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
6-7-202237 minuten, 49 seconden
Episode Artwork

29.06 Restart: Pakendite päästmine on tegelikult suur äri

Selge see, et rohemajandus on moes ja ideid ning ettevõtmisi jagub Eestis selles valdkonnas pilliroost tuumajaamadeni. Restardis on täna külas firma, mis proovib idufirmalikku hokikeppi välja võluda pakendite taaskasutamisest. Ringo Eco arendab korduspakendite platvormi ehk mõneti sarnast süsteemi nagu praegu kehtib Eestis pudelitega: õlle või limonaadi hinnale on lisatud pudeli pandimakse ja kui pudeli tagasi viid, saad ka raha tagasi. Kuidas see asi täpsemalt töötab ning millised on Ringo võimalused pakenditega suureks saada, räägib firma kaasasutaja ja tegevjuht Janek Balõnski. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
29-6-202241 minuten, 6 seconden
Episode Artwork

22.06 Restart: Kas tarkvaraga saab hoone kuludest saab neljandiku alla tuua?

Eestlased on kõvad kinnisvarahalduse, hooneautomaatika, elektrivõrkude tasakaalustamise ja muude selliste suurte valdkondade idufirmade tegijad. Restardis on täna külas järgmine selline, millel nimeks R8 Technologies. Räägime sellest, kuidas nad ainult tarkvara kasutades hoonete kütet, jahutust ja muid kulusid juhivad ning suurte ärihoonete omanikele kõva kokkuhoidu teevad. Külas on R8 tegevjuht ja kaasasutaja Siim Täkker. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
23-6-202243 minuten, 41 seconden
Episode Artwork

15.06 Restart: Milleks minna jälle sama probleemi lahendama

2015. aastal asutasid kaks endist Hansapanga IT-osakonna ja Skype'i töötajat küberturvafirma SpectX, mille eelmisel aastal ostis ära suur börsifirma Dynatrace. Eestlaste unikaalne tehnoloogia elab nüüd palju suurema ettevõtte sees ning Dynatrace peab Eestis harukontorit. Restardis tänased külalised on SpectX asutajad, praegused Dynatrace'i töötajat Renee Trisberg ja Jüri Shamov-Liiver. Räägime sellest, kuidas käib ühe süvatehnoloogiaga tegeleva firma ehitamine ning milliseid muutusid tuleb firmas ette võtta siis, kui tehnoloogia arendamise kõrval tuleb hakata tegelema harukontorite, müügi ja klientidega. Kui valik on selle vahel, kas minna ise edasi ja proovida end maailma suurte kõrval kehtestada või müüa oma tehnoloogia mõnele suurele maha, siis millised on ühe või teise valiku plussid ja miinused ning miks otsustasid SpectX-i asutajad Dynatrace'iga liituda. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
15-6-202254 minuten, 14 seconden
Episode Artwork

08.06 Restart: Miks Cleveron Mobility endasse nii väga usub?

Pakikappide tootjana tuntuks saanud Cleveron jagas oma äri pooleks ning uuem pool ehk Cleveron Mobility on minemas börsile. Tänases Restardis räägime sellest, mida Cleveron Mobility täpselt ikkagi teha üritab ning mis paneb neid arvama, et nad saavad vaid paari aastaga ära teha midagi, mida Apple, Google, Uber, Tesla, Ford ja teised suurfirmad pole vaatama miljardite dollarite suurustele investeeringutele teha suutnud. Ühtlasi kuuleb ka, mis seisus on Cleveroni pakikapiäri ning kuidas koroonaviiruse kriis ning Walmarti kui suurkliendi lahkumine seda mõjutas. Külas on Cleveron Mobility juht Arno Kütt. Saatejuht on Henrik Roonemaa. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
8-6-202246 minuten, 29 seconden
Episode Artwork

01.06 Restart: Mis seisus on Cachet?

Kui hiljuti oli meil stuudios Eesti kindlustusidu Rendin, siis täna on käes järgmise kord: selle nädala teema on Cachet. Algselt nn sõidujagamisteenuste juhtide paindlikuks kindlustamiseks mõeldud teenus on kõvasti edasi arenenud ning hiljuti kaasasid nad investoritelt 5,5 miljonit eurot. Mida Cachet tänaseks saavutanud on, kas algsest ideest on firma tegevusala õnnestunud ka laiendada, millistel turgudel nad tegutsevad ning mida järgmise aasta-pooleteise jooksul saavutada plaanivad? Saates on külas Cachet' kaasasutajad Hedi Mardisoo ja Kalle Palling. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
1-6-202252 minuten
Episode Artwork

25.05 Restart: Miks nii paljud ettevõtted ja inimesed sellesse idusse 700 000 panid?

Mai keskel avaldas alles alustanud idufirma Praktikal, et on kaasanud investoritelt 700 000 eurot ja hakkab sellega uueks muutma koolides reaal- ja loodusainete õpetamist. Firma asutajad on Füüsikaõppe edendajad Omari Loid ja Kaido Reivelt ning ettevõtjad Eva Pedjak ja Oleg Shvaikovsky. Investorite hulgas on aga näiteks Eesti Energia, ABB, LHV, Metrosert, Nordecon ja Fermi Energia, Heateo Haridusfond kui ka ingelinvestorid nagu Martin Villig ja teised. Mis on Praktikali plaan ja kas see 700 000 on tõesti investeering rahvusvaheliselt kasvavasse idufirmasse kui ärisse või pigem nagu toetus, et lapsed reaalainete vastu rohkem huvi üles näitaksid? Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
25-5-202246 minuten, 14 seconden
Episode Artwork

18.05 Restart: Mida teeb Certific pärast koroonaviiruse taandumist?

Kuri koroonaviirus on praeguseks õnneks taandunud ja kuigi keegi ei tea, kas see tuleb sügisel uue hooga tagasi või mitte, on vähemalt praegu pidev testimine drastiliselt langenud. Restardis on täna külas koroonaviiruse tippajal asutatud idufirma Certific, mis pakkus inimestele kodus sertifitseeritud testide tegemise võimalust. Nüüd on neil aga lisaks koroonatestidele väljas uus toode ning selge plaan tulevikuks, millega edaspidi tegeleda. Stuudios on Certificu kaasasutaja Liis Narusk. Saatejuht on Henrik Roonemaa. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
18-5-202243 minuten, 9 seconden
Episode Artwork

11.05 Restart: Rasketehnika Pipedrive-Scoro-Tinderi moodi asi

Eestlased on kõvad SaaS-idufirmade tegijad ja täna on meil stuudios uus selline ettevõtmine. Machineric on rasketehnika müügiks mõeldud platvorm, mis ühendab selle ala tegijaid üle maailma ning teeb müügiinimeste elu senisest palju lihtsamaks. Saates on külas firma asutaja ja juht Annika Amenberg, kes on ise rasketehnika valdkonnas pikalt töötanud ja räägib meile, miks ja kuidas ta oma idufirma asutamiseni jõudis. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
11-5-202239 minuten, 30 seconden
Episode Artwork

04.05 Restart: WiseDrive ja HotelBuddy raha kaasamas

Tänases Restardis on külas kaks Eesti idufirmat, mis mõlemad tegelevad hetkel raha kaasamisega, et hoogsalt välismaal laienema asuda. WiseDrive ehitab platvormi, mille kaudu autoomanikud saavad leida usaldusväärse autotöökoja ning endale seal aja broneerida. HotelBuddy digitaliseerib külastaja teekonda hotellis ehk tegeleb sellega, kuidas sa ilma vastuvõtulauda külastamata oma sisse ja välja registreerida saad, oma tuppa pääsed ning hotellis olemise ajal ka sealseid teenuseid tarbid. Külas on WiseDrive'i kaasasutaja Norman Kolk ja HotelBuddy kaasasutaja Kadi Saadlo. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
4-5-202249 minuten, 41 seconden
Episode Artwork

27.04 Restart: Neli miljonit seemneringist

Tavaliselt Restardi saatejuhina tegutsev Taavi Kotka on täna hoopis Restardi külaline, sest tema idufirma Koos kaasas seemneringis investoritelt hulga raha ja asub nüüd kiiresti välisturge otsima. Kaasatud neli miljonit eurot on Eesti idufirmade jaoks seemneringis suur raha, tavaliselt on investorite panus selles faasis kordades väiksem. Räägime Taaviga, mis on tema idufirmas sellist, mille peale investorid hulganisti rahaga kohale ilmusid ja ringi isegi üle märkisid. Pikemalt puudutame tänases saates ka krüpto, plokiahela ja web3 maailma laiemalt. Mis seisus see kõik praegu on? Kas on mingeid edasiminekuid olnud selles, et tekiks laiemale publikule huvi pakkuvaid tooteid? Kas web3 on interneti arengu mõistes aastas 1993, 1997 või juba veelgi hilisemas ajas? Saates Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
27-4-20221 uur, 3 minuten, 1 seconde
Episode Artwork

20.04 Restart: Rendin on teel kindlustusfirmaks ja vajab palju raha

Korterite üürileandjaid kaitsev idufirma Rendin on tegutsenud umbes aasta aega ning täna räägime, millistele järeldustele nad selle aja jooksul jõudnud on. Algne plaan oli minna Poola turule ja kasvada suureks tegijaks: kuidas selle osaga läinud on ja kas raske või lihtne on sellisel ettevõttel haarata välisturgu. Rendini kaasasutaja Alain Aun räägib, kuidas neil on plaan muutuda ise kindlustusfirmaks, kui hästi nad olemasolevate andmete pealt seda teha saaksid ning miks kaasneb sellega suur kapitalivajadus, mida nad nüüd turult otsima lähevad. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
20-4-202239 minuten, 13 seconden
Episode Artwork

13.04 Restart: Rõvedad palmidega ujumispüksid

2000ndate teisel poolel asutatud ja riideroboteid arendanud idufirma Fits.me oli Eestis üks esimesi omasuguseid ning on siiamaani paljudele nime poolest hästi tuntud. Nüüd on Fits.me tegijad tagasi uue moevaldkonna idufirmaga. Fits.me asutajate uus idufirma kannab nime FIND.Fashion ning tegeleb visuaalse otsingu tehnoloogia loomisega. Mida see tähendab ja kuidas juba praegu saavad nende tehnoloogiat kasutada nii online-rõivapoed kui miks mitte mööblipoed ja paljud muud ettevõtted, räägime saates. Külas on FIND.Fashioni kaasasutaja Paul Pällin. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
13-4-202242 minuten, 7 seconden
Episode Artwork

06.04 Restart: Kuidas päästa maailma ja sellega kasumit teenida

Kui eelmisel nädalal oli Restardis külas Wise'ist välja kasvanud idufirma Lightyear, siis nüüd oleme ette võtnud järgmise Wise'i võsu nimega Grünfin. Grünfin võimaldab igaühel panustada tulevikule ning maailma rohelisemaks muutmisele omaenda raha läbi. Kui investeerida järjepidavalt kasvõi väikeseid summasid jätkusuutlikesse firmadesse, mõjutab see maailma loodussõbralikku arengut rohkem kui näiteks kodus lambipirnide vahetamine või vähemate pakendite tarbimine. Kuidas panna ühte ettevõttesse kokku maailma päästmist ja kasumlikku investeerimist, räägib Grünfini kaasasutaja Triin Hertmann. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
6-4-202247 minuten, 34 seconden
Episode Artwork

30.03 Restart: Wise'ist välja kasvanud Lightyear

Hiljuti börsile läinud Wise'ist on viimasel ajal välja kasvanud mitmeid idufirmasid. Grünfin on Eestis ilmselt paremini tuntud, aga tänane Restardi külaline on samuti investeerimisega tegelev Lightyear. Lightyeari idee on teha investeerimisega sama, mida Wise tegi rahvusvaheliste rahaülekannertega: juhtida inimeste tähelepanu sellele, et see iseenesest lihtne teenus on praegu liiga kallis ja pakkuda odavamat alternatiivi. Lightyear on investeerimiskeskkond, kus saab väärtpabereid soetada ja hoida ning seda märkimisväärselt väiksema raha eest kui näiteks panga teenuseid kasutades. Lightyeari kaasasutaja Martin Sokk räägib tänases saates, kuidas nad firmat ehitavad, kui kaugele nad tänaseks jõudnud on ja millised on plaanid tulevikuks. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
30-3-202251 minuten, 54 seconden
Episode Artwork

23.03 Restart: eAgronomist kasvas välja krüptoäri

Viljakasvatajatele teenuseid pakkuvast Eesti idufirmast eAgronom on välja kasvanud süsinikukvootidega tegelev järjekordne idufirma Solid World. Kuidas Solid World plaanib ühendada kokku põllumehed, plokiahela, DAO ning eAgronomi, räägib Restardis eAgronomi ja Solid Worldi kaasasutaja Stenver Jerkku. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
23-3-202245 minuten, 17 seconden
Episode Artwork

16.03 Restart: Ära jama, annan sulle ainult ühe võimaluse veel

Üks huvitavamaid ja ilmselt ambitsioonikamaid praeguseid Eesti idufirmasid on Pactum, mille eesmärk on panna arvutid inimeste asemel äriläbirääkimisi pidama. Restardis on täna külas Pactumi kaasasutaja, Eesti e-residentsuse programmi endine juht Kaspar Korjus ja ta räägib, kui kaugele nad praeguseks jõudnud on. Pikemalt teeme juttu ka sellest, kuidas Pactumi masin ikkagi täpsemalt töötab. Kui see räägib läbi näiteks Walmarti poeketis banaanide hinda, siis kuidas antakse talle ette piirid, kuidas see kõik näeb välja banaanide maaletooja jaoks, millisel hetkel arvuti niiöelda solvub ning läbirääkimised lõpetab ja nii edasi. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
16-3-202245 minuten, 49 seconden
Episode Artwork

09.03 Restart: E-residentsuse endine juht ehitab uut riiki

Kui tavaliselt me räägime Restardis sellest, kuidas ehitatakse uusi firmasid, siis täna teeme suure sammu edasi ja räägime mitte enam firma, vaid uue riigi ehitamisest idufirmalikul moel. Selleks uueks riigiks (või vähemalt linnaks) on Hondurases asuv Próspera, mida rahastavad väga tuntud riskikapitalistid nii USAst kui mujalt. Selle uue riigi digitaalsete teenuste poolt ehitab üles eestlane, meie tänane saatekülaline Ott Vatter, kes oma eelmises ametis oli Eesti e-residentsuse programmi juht. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
9-3-202245 minuten, 12 seconden
Episode Artwork

02.03 Restart: Miljardit oleks imelik küsida

Restardis on täna külas firma, keda me oleks pidanud ammu saatesse kutsuma, sest esiteks teevad nad maailmas suuri tegusid ja teiseks on nende lugu olnud idufirmade maailmas üsna ebatüüpiline. Jutt käib Ridangost, mis on oma eluea jooksul vahetanud omanikke ja teinud isegi exiti, samas justkui kasvab edasi natuke nagu idufirmana, haarab maailmas aina suuremaid turge ja ostab ära konkurente. Neil on eesmärk vaid mõne aastaga saada oma valdkonnas maailma juhtivaks ettevõtteks, mis võrreldes praegusega tähendaks väga tugevat kasvu. Kuidas Ridango piletisüsteemide ja muu transporditehnoloogia valdkonnas tegutseb ning miks neil praegu suurlinnade käest miljardiprojekte imelik küsida on, kuuleb saatest. Stuudios on Ridango juht Erki Lipre. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
1-3-202247 minuten, 5 seconden
Episode Artwork

23.02 Restart: Plokiahel NFT logistika misasi?

Vaikselt, aga kindlalt imbub plokiahela teema Restardi saatesse. Täna räägime sellest, kuidas Eesti idufirma Supplain proovib plokiahela, NFTd, suured logistikaettevõtted ning Hiina rulluisutootjad kokku üheks kasulikuks tervikuks. Külas on Sander Gansen ja Andre Veskimeister, kes proovivad logistikaahelat plokiahelaga ühendada ja räägivad, miks see kõik nii ettevõtetele kui lõpuks tarbijatele kasulik võiks olla. Nende plaan on tegelikult Supplainist ehitada baastehnoloogia ja ettevõttest moodne DAO, nii et juttu jagub. Lisaks mainime 6. aprillil Tallinnas toimuvat NFT Tallinn 2022 konverentsi, mille tiimis nii Gansen kui Veskimeister toimetavad. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
22-2-202245 minuten, 1 seconde
Episode Artwork

16.02 Restart: Idufirma Euroopa sisearhitektidele

Restardis on külas täna idufirma OCCO asutaja Ander Sõõrumaa, kes on eesmärgiks võtnud oma rajatava platvormiga siduda suure hulga Euroopa sisearhitekte. OCCO kaasas äsja investeeringuna 750 000 eurot ja on teel oma eesmärke täitma. Saates räägime sellest, kuidas on omavahel seotud suured jalgpallistaadionid, kraanikausid, masinõpe ja tehisintellekt ning miks OCCO tegijad usuvad, et nad suudavad ühe siiamaani paberite ja PDFidega toimetava valdkonna 21. sajandisse aidata. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
16-2-202240 minuten, 21 seconden
Episode Artwork

09.02 Restart: Kas nemad ongi Eesti Nokia?

Sellest on nüüd juba jupp aega möödas, kui me president Lennart Meri eestvõttel Eesti Nokiat otsisime, aga Restardis on täna külas firma, kellest asjaolude hea kokkulangemise puhul võibki saada just midagi Eesti Nokia taolist. Räägime suhteliselt hiljuti laiemalt avalikkusele kättesaadavaks muutunud raadiosidetehnoloogiast UWB ehk ultra-wideband, mis võimaldab objektide ülitäpset positsioneerimist ruumis ja mida lisaks arvukatele idufirmadele arendavad ka suurfirmad nagu Apple oma toodete jaoks. Eestis tegeleb UWB arendamisega ettevõte nimega Eliko, mille juhid Liisa Parv ja Indrek Ruiso on tänased Restardi külalised. Neil on juba ette näidata hulk lepinguid maailma suurte tööstusfirmadega, aga nad ei taha siin peatuda, vaid UWB arenedes saada selle valdkonna tipptegijaks maailmas. See tähendab uute võrguseadmete ja lausa tervete võrkude ehitamist. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
9-2-202247 minuten, 5 seconden
Episode Artwork

02.02 Restart: Eesti number üks idufirma

Restardis on külas Katana, kes võitis tänavu meie saate küsitluses esikoha. Eesti investorid arvavad, et just Katana on praegu see firma, millel silma peal hoida ja kuhu tasuks juurde investeerida. Millega Katana praegu tegeleb, miks nad ise arvavad, et nad investoritele nii väga meeldivad ja kui suured on nende tulevikuplaanid, kuuleb saatest. Külas on Katana juht ja kaasasutaja Kristjan Vilosius. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
2-2-202251 minuten, 32 seconden
Episode Artwork

26.01 Restart: Teeme töösuhte Eestis moodsaks

Aasta on 2022 ja meil on kaugtöö, tööampsud, osaajaga töö, mitmel kohal töötamine, välistöötajad, välismaal töötamine, välismaale töötamine ja kõigi nende hübriidvariandid, aga Eesti tööseadused tunduvad endiselt arvavat, et aasta on 1920 ja reguleerida tuleb tehasetööliste õigusi kapitalistide ees. Täna avalikustas Eesti personalijuhte koondav organisatsioon PARE oma 22 ettepanekut tööelu edendamiseks, mis viiks Eesti tööelu digiriigile väärilisele tasemele. Restardis on külas paljude edukate idufirmade köögipoolt üles ehitanud Riina Einberg, kes vaatab tööturu reguleerimisele otsa startupperi pilguga ning leiab sealt ridamisi asju, mis kõlavad selles maailmas absurdselt. Kuidas Eesti täna töötamist reguleerib ning millised seadusepunktid on jäänud ajale jalgu, kuuleb Restardist. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
26-1-20221 uur, 2 minuten, 36 seconden
Episode Artwork

19.01 Restart: Praktiline teejuht krüptomaailmas alustajale

Mitmes Restardi saates järjest on üles kerkinud mure, et ühel saatejuhil ei olegi veel krüptorahakotti. Tänases saates räägimegi sellest, kuidas krüptomaailmas esimesed sammud teha, kuidas osta-müüa, milliseid teenuseid kasutada ja mis selle kõige mõte on. Külas on ettevõtte Piixpay asutaja ja juht Evald-Hannes Kree, kes räägib ka sellest, mis asi on Piixpay, mida nemad krüptomaailmas pakuvad ja kuidas ettevõte viimasel ajal kõvasti kasvama on hakanud. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.19.01 Restart: Praktiline teejuht krüptomaailmas alustajale
19-1-202251 minuten, 16 seconden
Episode Artwork

12.01 Restart: Miks askRobin läbi kukkus?

Eelmisel nädalal kirjutasid väljaanded Eestis, et mitte just väga ammu nimekatelt investoritelt 1,6 miljonit eurot kaasanud idufirma askRobin on otsustanud uksed kinni panna, sest Mehhiko turu vallutamine ei tulnud välja. Mis juhtus, millised ootused või eeldused valeks osutusid ja mida sellest kõigest õppida? Restardis on külas askRobini kaasasutaja Rain Sepp. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
12-1-202250 minuten, 19 seconden
Episode Artwork

05.01 Restart: Aasta parimate idufirmade küsitlus

Tänases Restardis avaldame iga-aastase suure idufirmaküsitluse tulemused ja selgub, milliseid ettevõtteid peavad Eesti investorid paljulubavateks ja millistes on nad pettunud. Küsimused, mille Eesti investoritele ja äriinglitele esitasime, olid järgmised: Nimeta kolm Eesti idufirmat, mida silmas pidada ja kuhu investeeriksid, kui oleks võimalus ja vahendeid Nimeta üks kuni mitu hetkel aktiivselt tegutsevat Eesti idufirmat, mis omal ajal tundusid väga paljulubavad, aga mis praegu tunduvad sulle probleemsed Kes on sinu arvates Eestis praegu kõige kõvem idufirma juht ja miks? Nimeta mõned paljulubavad uued tehnoloogiad või valdkonnad, mida tasub idufirmadesse investeerimise mõttes silmas pidada Nii küsimustele vastajaid kui erinevaid ettevõtteid, mida vastajad meile välja pakkusid, oli tänavu rekordarv. Stuudios on meil tulemusi abiks kommenteerimas Sten Tamkivi. Restarti juhivad Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
5-1-20221 uur, 21 minuten, 40 seconden
Episode Artwork

15.12 Restart: Võimatud idufirmad

Restardis räägime täna idufirmadest, mida on üritatud nii Eestis kui mujal pikalt teha ja kus suur edulugu on veel puudu. Ehk me räägime teenustest, mis aitavad sul leida remondimeest, lapsehoidjat, koristajat ja muid selliseid teenuseid. Külas on PocketPro kaasasutaja ja tegevjuht Kärt Viltrop ning idufirma Handies kaasasutajad Kaspar Triebstock ja Tavi Maastik. Saatejuht on Henrik Roonemaa.
15-12-202142 minuten, 32 seconden
Episode Artwork

08.12 Restart: Kotka teeb uut idufirmat

Tänase Restardi saatejuht Taavi Kotka on ühtlasi saate külaline. Nimelt on ta juba mõnda aega arendanud oma uut idufirmat, kus on tegev asutaja, mitte investorina. Räägime sellest, mida ta teha plaanib ja kuidas on sellega seotud plokiahel, oma esimeste klientide ja fännide premeerimine ning tulevikulubadused. Teine saatejuht on Henrik Roonemaa.
8-12-202145 minuten, 17 seconden
Episode Artwork

12.01 Restart: Eesti firma aitab kunstliha kasvatada

Inimesed üle kogu maailma tarbivad üha enam liha ning looduse seisukohalt ei ole selline asi jätkusuutlik. Üheks võimaluseks olukorda muuta on kunstliha ehk laboriliha tegemine, kus on oluline roll mängida ka meie tänasel külalisel. Restardis on sel nädalal külas Eesti idufirma Gelatex kaasasutaja ja juht Märt-Erik Martens. Räägime sellest, kuidas äsja rohkem kui miljon eurot kaasanud Gelatex hiljuti pivoti tegi, milline on kunstliha tootmise seis maailmas üldse, kuidas seda tehakse, kuidas see maitseb, millised on ohud ja võimalused. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
1-12-202145 minuten, 11 seconden
Episode Artwork

24.11 Restart: Arved automaatseks

Restardis on külas alustava idufirma Keep kaasasutajad Kristjan Maalt ja Rasmus Raspel ning nad räägivad, kuidas plaanivad väikeettevõtetel sissetulevate arvete voogu automatiseerida. Keep plaanib aasta alguses raha kaasata ja hakata parandama valdkonda, mida on enne neid proovinud parandada veel terve rivi firmasid. Aga miks usuvad Keepi asutajad, et just nemad õnnestuvad, kuuleb saatest. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
26-11-202145 minuten, 32 seconden
Episode Artwork

17.11 Restart: Milleks riigile appi minna?

Selle nädala Restart toimus meie esimesel avalikul salvestusel Kultuurikatlas Telia Digital Hub üritusel. Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka külaliseks olid IT-minister Andres Sutt ja ettevõtja Tõnu Runnel ning rääkisime sellest, milline on meie e-riigi tervis, mida riik peab ise tegema ning kas mõte minna ka kriisiolukorras riigile e-asjadega abi pakkuma on hea mõte või tuleks kohe unustada.
17-11-202145 minuten, 52 seconden
Episode Artwork

10.11 Restart: Miks riik krüptot keelata tahab?

Eestis on viimasel ajal ilmunud mitmeid artikleid sellest, et riik plaanib krüptovaluutade ja üldse krüptotehnoloogia levikut Eestis tugevalt piirama hakata, vaata et ära keelama. Kriitikud ütlevad, et see plaan takistab innovatsiooni ega võimalda Eestil saada eestkõnelejaks järgmiste tulevikutehnoloogiate alal nagu me seda paarkümmend aastat tagasi e-riiki ehitades saime. Mis Eestis krüptoga toimub, kas, mida ja miks riik keelama hakkab ja mis saab edasi, kuuleb tänasest Restardi saatest. Restardis on külas rahapesu andmebüroo juht Matis Mäeker ja räägime sellest, kas krüpto ning sellega seonduv innovatsioon on Eestile võimalus või oht ning kuidas me peaksime sellesse suhtuma: kas keelama või lubama. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
10-11-202144 minuten, 35 seconden
Episode Artwork

03.11 Restart: Mis firma on kohe börsile tulev TextMagic?

Eesti omanike tehnoloogiafirma TextMagic tuleb novembri lõpus börsile ning plaanib hakata tegema suuri tegusid USA turul. Tegelikult on nad USA turul juba ammu tugev tegija ja firma isegi korraliku käibe ning väga hea kasumimarginaaliga. Millega on tegu? Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
3-11-202142 minuten, 8 seconden
Episode Artwork

27.10 Restart: Kas kohvikus varitseb viirus?

Restardis on külas idufirma Thinnect juht Jürgo Preden ning räägime, kuidas veel üks Defendecist välja kasvanud idu proovib uue tootega tähelepanu äratada ja asub raha kaasama. Thinnect on nüüd sihikule võtnud ruumide sisekliima nutika jälgimise, sest inimesi on vaja viiruseohust teavitada ja seda saab nende sõnul edukalt teha tehnoloogia abiga. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
27-10-202146 minuten, 12 seconden
Episode Artwork

20.10 Restart: Meie eesmärk on 10 miljardit!

Restardi tänane külaline on Eesti idufirmade maastikul veidi eriline firma. Esiteks lahendab see probleemi, mida on väga keeruline isegi ühe lausega selgitada, aga mis on ka nende klientide jaoks üle mõistuse keeruline ise ära lahendada. Teiseks on selle firma juhtkond oma alal väga kogenud ja tuntud inimesed. Nad on juhtinud suuri Eesti ettevõtteid, riigiasutusi ning olnud oma ala kõige hinnatumad tegijad. Kolmandaks on nende eesmärk väga kõrgel: teha idufirma, mis oleks väärt sama palju või rohkem kui Eesti senised edulood nagu näiteks Wise. Meil on külas Eurora ning selle juhid Jaanus Vihand (endine Coopi juht) ja Margus Vaino (endine Elisa juhatuse liige). Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
20-10-202143 minuten, 45 seconden
Episode Artwork

13.10 Restart: Idufirma USA automüüjatele

Restardis on külas Eesti-USA idufirma BiigVault, mis on leidnud omale nišituru USA automüüjate näol ning teeb toodet, mis nende elu kõvasti lihtsustab. Kuigi toodet ennast veel olemas pole, on BiigVaultil 1,7 miljoni dollari eest eelkokkuleppeid ning nüüd on nad kaasamas raha, et oma äriplaan teoks teha. Külas on BiigVaulti kaasasutajad Janno Stern ja Jaan Viru. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
14-10-202143 minuten, 54 seconden
Episode Artwork

06.10 Restart: Põrandaalune ükssarvik

Eestis on üks idufirma, mis on oma väärtuselt kasvanud peaagu ükssarvikuks ilma, et avalikkus temast väga palju teaks. See firma on Glia ning Restardis räägimegi täna nendega sellest, mida Glia teeb ja miks neist Eestis nii vähe teatakse. Külas on Kätlin Lepp ja Andreas Sisask. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
6-10-202145 minuten, 38 seconden
Episode Artwork

29.09 Restart: Kosmiline detektor

Restardis räägime täna Eestis arendatavast süvatehnoloogiast.   Külas on Hannes Plinte ja Andi Hektor idufirmast GScan, kes arendavad välja maailmas ainulaadseid ja uuenduslikke tollikontrollimasinaid.   Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
29-9-202147 minuten, 8 seconden
Episode Artwork

22.09 Restart: Monese ootamatu käik

Eesti päritolu fintech-idufirma Monese teatas sel nädalal, et avas täiesti uue ärisuuna ning asub nii pankadele kui teistele ettevõtetele kõikjal maailmas hoopis ise pangandusplatvormi pakkuma. Mida see tähendab, kuidas see läheb kokku Monese eesmärgiga ise 100 miljonit klienti saada ja miks just selline otsus, räägime Monese asutaja Norris Koppeliga. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
22-9-202143 minuten, 32 seconden
Episode Artwork

16.09 Restart: Ladina-Ameerika on meist mõneski mõttes arenenum

Restardis räägime täna Ladina-Ameerikast ja sellest, kas ning kuidas võiks idufirmad ja muud Eesti tehnoloogiaettevõtted neile turgudele minna. Meil on külas Kristi Rosenberg, kes elab juba mõnda aega Tšiilis ning juhib seal ühte kiirelt kasvavat idufirmat.  Räägime Kristiga nii Tšiilist kui sealse kandi suurriikidest nagu Brasiilia, Argentiina ja Mehhiko. Kui arenenud on seal tehnoloogiamaailm, milline on idufirmade maastik ja milliste eripäradega peab arvestama, kui soovid seal oma äri ajada. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja  Taavi Kotka.
15-9-202145 minuten, 14 seconden
Episode Artwork

08.09 Restart: Uus standard kindlustuses

Restardi tänane külaline on idufirma DriveX kaasasutaja Rauno Sigur, kes ütleb, et kõigest aastaga on nad suutnud Eestis ja mujalgi tuua turule teenuse, mis on kindlustuses uueks standardiks muutunud. Mis asi see on, mida nad teevad ja kuidas nad jõudsid ulmeliselt lahedast ning keerukast ideest palju lihtsamani, räägib Rauno selle nädala Restardi saates. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
8-9-202144 minuten, 42 seconden
Episode Artwork

01.09 Restart: Eesti tee rikkuse ja õnneni

Restardil hakkab mõtteliselt uus hooaeg, sest käes on september. Sel puhul kutsusime külla Sten Tamkivi ja vaatame kolmekesi koos ette, millist rolli idufirmad Eesti majanduses täna mängivad ja kuidas see lähemate aastate jooksul muutuda võiks. Räägime sellest, mis kasu on mitte idusektoris töötavatel inimestel startupimajandusest, kas IT-sektori kõrgepalgalised töötajad ajavad kogu ühiskonnas hindu üles ja tekitavad hõõrumist ja kuidas jõuda suure eesmärgini, et tehnoloogiasektorist tuleks 30 protsenti Eesti SKP-st. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
2-9-202143 minuten, 4 seconden
Episode Artwork

28.08 Restart: Kaitsevaldkond on üle mõistuse keeruline äri

Restardis on külas kaitsevaldkonna idufirmast Defendec välja kasvanud Reconeyez. Selle asutaja Tauri Tuubel räägib, kuidas nad üle Euroopa nutikaid valvekaameraid müüvad ja miks see on lihtsam kui kaitsevaldkonnas äri teha. Saatest kuuleb, kuidas Reconeyez pole mitte juhusliku mõttevälgatuse, vaid teadliku töö tulemus ning milline on kaitsevaldkonnas tehnoloogiaäri tegemise karm reaalsus. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Saadet toetab Katana: tootjate parim abiline.
30-8-202144 minuten, 42 seconden
Episode Artwork

21.08 Restart: Kuidas haridusala idufirma raha teenib?

Restardis on külas idufirma Edumus asutaja Maria Rahamägi ning firma mentor Jaanika Merilo. Nad räägivad, kas on võimalik haridusvaldkonnas teha ühiskondlikult kasulikku, aga samas majanduslikult mõistlikku idufirmat ning kuidas sellega lisaks Eestile mitukümmend korda suuremale Ukraina turule minna. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Saadet toetab Katana: tootjate parim abiline.
22-8-202143 minuten, 47 seconden
Episode Artwork

14.08 Restart: Kus mu pakk on?

Kas sul on oma e-pood või sa plaanid tulevikus olla poeomanik? Kas sa oled mõelnud, kes, kuidas, millise süsteemi kaudu klientidele ostud pakiga teele paneb? Kuidas kliendid teavad, kus pakid on? Restardis on külas idufirma Outvio kaasasutaja Kaidi Tiitson, kes räägib, kuidas äsja investoritelt raha kaasanud ettevõte e-kaupmeeste elu väga palju kergemaks teeb. Ta ütleb, et Outvio teenus vähendab klientide pöördumisi klienditoe poole drastiliselt ning see omakorda tähendab, et üks suur kuluallikas on kaupmehe jaoks juba kadunud. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Saadet toetab Katana: tootjate parim abiline.
14-8-202142 minuten, 55 seconden
Episode Artwork

07.08 Restart: Nii suur valu Montonio juurde joosta

Restardis on külas idufirma Montonio, mis on kõigest poole aastaga saanud endale kliendiks tuhat Eesti e-kaupmeest ja hakkab nüüd kiiresti välismaal laienema. See tähendab, et e-kaupmehed Eestis on olnud ülimalt valmis kiiresti-kiiresti uue idufirma teenuseid kasutama hakkama. Nüüd loodab Montonio, et sama edukalt läheb neil ka järgmistes riikides, kuhu nad äsja kaasatud 2,5 miljoni euro eest laienema hakkavad. Millega nad tegelevad ja miks kaupmehed on valmis nii kiiresti pardale hüppama, kuuleb saatest. Restarti juhivad Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Saadet toetab Katana: tootjate parim abiline.
7-8-202142 minuten, 55 seconden
Episode Artwork

31.07 Restart: Väike vale, suur vale, interneti vale?

Tänane Restart on veidi eriline. Tegemist on salvestusega maikuus toimunud konverentsilt “Interneti päev 2021”, kus Henrik Roonemaa juhtis paneeli, mille teemaks oli valeinfo levik internetis. Kes valeinfot levitab, miks, kes ja kuidas peaks sellele käe ette panema ja kas ta saab seda teha? Teema üle arutlesid Karmen Turk Advokaadibüroost Triniti, Katrin Tiidenberg Tallinna Ülikoolist, veebikonstaabel Andero Sepp ja ajakirjanik ning Delfi faktikontrollija Martin Laine. Saadet toetab Katana: tootjate parim abiline.
31-7-202150 minuten, 21 seconden
Episode Artwork

24.07 Restart: Idufirma, mis keeldub suremast

Kui vaadata idufirma Upsteam hinda Funderbeamis, võib teha järelduse, et investorid on selle firma mõttes maha kandnud. Upsteam aga ei sure, vaid tuleb jälle, targema ja huvitavamana, kinnitab firma kaasasutaja. Restardil on külas Martin Kristerson, kes räägib lahti, miks Upsteami äri pikalt käima ei läinud, kus olid probleemid ja milliseid järeldusi asutajad pidid sellest tegema. Kuidas saada üle paljudest edu teel seisvatest asjadest? Kristerson ütleb, et Upsteam on seda teinud ning valmis nende kogemuste ja muutuste pealt jälle raha kaasama. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Saadet toetab Katana: tootjate parim abiline.
24-7-202142 minuten, 28 seconden
Episode Artwork

17.07 Restart: Kus kõik arendajad on?

Selle nädala Restardis küsime, mis toimub Eestis tööturul. Kui palju IT-ettevõtteid Eestisse veel mahub, kuidas sinna töötajaid leida, kui palju arendajad palgaks ootavad ja kuidas neid tööle saab või ei saa. Saates on külas värbamisagentuuri TalentHub asutajad Käthe-Riin Tull ja Reet Kaurit. Kes soovib värbamismaailma kohta rohkem teada, võib kuulata ka meie saatekülaliste enda podcasti, kus nad neil teemadel detailsemalt räägivad. TalentHub Podcast ilmub iga kahe nädala tagant ja on suunatud eelkõige neile, kes töötavad inimestega või ehitavad ettevõtteid. Restarti juhivad Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Saadet toetab Katana: tootjate parim abiline.
18-7-202143 minuten, 44 seconden
Episode Artwork

10.07 Restart: Mida Kristo Käärmann Wise'i tegemisest õppis?

Kui Eestis üldse on võimalik välja tuua käesoleva nädala tegijat, siis on need kahtlemata idufirma Wise asutajad, sest Wise läks börsile ja osutus vägagi väärtuslikuks kaubaks. Restardis on külas Wise’i tegevjuht ning kaasasutaja Kristo Käärmann, kellega räägime, kuidas kasvada nullist miljarditeni ja mida Wise’i teekonnast õppida on. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
10-7-202143 minuten, 46 seconden
Episode Artwork

03.07 Restart: Inbankerite uus idufirma läheb 45-miljardilise hiiglase vastu

Jan Andresoo ja Priit Põldoja asutatud Inbank on aastatega kasvanud suureks ja leidnud oma koha Balti riikide ning Poola turul. Nüüd on Andresoo ja Põldoja otsustanud proovida uue äriga, aga seekord üle-Euroopaliselt ning minna konkureerima maailma edukaima selle ala firmaga. Restardis on külas Jan Andresoo ning nende uue idufirma nimi on Paywerk. Mis nende plaan on ja kuidas nad roostlaste 45-miljardilise väärtusega Klarna vastu plaanivad astuda, sellest Andresoo Restardis räägib. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
3-7-202144 minuten, 41 seconden
Episode Artwork

26.06 Restart: Miks IT-superstaar Eestisse tagasi kolis

Restardis on täna külas eestlane, keda ajakirjandus on hellitanud tiitlitega nagu "IT-maailma superstaar" ja muud säärased. Ta on Skype'i ning Twilio taustaga Ott Kaukver, kes on pikalt välismaal elanud, aga nüüd Eestis tagasi. Kaukver töötab nüüd maksete vahendamisega tegelevas idufirmas Checkout.com, mille suuruselt teine arenduskeskus asub nüüdsest Tallinnas, kuna Checkout.com ostis ära tuntud Eesti IT-firma Icefire ja mida Kaukver firma CTOI-na juhatab. Miks ja kuidas see kõik toimus ning millised on nii Checkout.com'i, Icefire'i kui Kaukveri edasised plaanid, kuuleb saatest. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
26-6-202144 minuten, 27 seconden
Episode Artwork

19.06 Restart: Kus rohes raha on?

Erinevaid roheteemadega seotud idufirmasid tekib ka Eestisse juurde nagu seeni pärast vihma. Aga mis selles valdkonnas tegelikult toimub ja kuidas rohevaldkonnas idusid eristada? Restardis on täna külas Pipedrive'i taustaga Martin Henk, kes viimasel ajal on teinud mitmeid investeeringuid Eesti roheteemade idufirmadesse. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
19-6-202139 minuten, 15 seconden
Episode Artwork

12.06 Restart: Liiklussurmad nulli

Restardis on külas idufirma Bercman Technologies kaasasutaja ja tegevjuht Mart Suurkask. Räägime sellest, kuidas Bercman proovib jõuda oma suure eesmärgini viia liiklussurmade arvud vähemasti ülekäiguradade nulli ja milliseid tehnoloogiaid nad selleks kasutavad. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
14-6-202144 minuten, 31 seconden
Episode Artwork

05.06 Restart: Kuidas Bolt väiksemate jaoks tee lahti lükkab

Restardis on külas 1oT kaasasutaja ja juht Märt Kroodo ja räägime sellest, kuidas asjade interneti areng on tema hinnangul alles väga alguses ja kuidas suuremad Eesti idufirmad väiksematele maailmas teed lahti lükkavad. Millised on tema nõuanded, kuidas sellest osa saada? Saatejuht on Henrik Roonemaa. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
5-6-202144 minuten, 52 seconden
Episode Artwork

29.05 Restart: Kui palju peab teadma Nutella kohta?

Restarti tehes imestame me tihti, kuivõrd palju võib teada saada, kui vaatad mõne teise valdkonna ärisse sisse. Meie tänane saatekülaline vaatas näiteks sisse toidupoodide ärisse ja sai aru, et vaja on teha idufirma. Restardis on täna külas idufirma Lexi.Market kaasasutaja Kari Maripuu. Lexi.Market kaasas hiljuti Funderbeamis privaatse kampaania raames 800 000 eurot ja osa soovijaid pidid nad rahaga lausa tagasi saatma. Mida Lexi.Market teeb ja millisena nad oma tulevikku näevad, räägime tänases Restardis. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
29-5-202144 minuten, 31 seconden
Episode Artwork

22.05 Restart: Yaga ja valitse (Aafrikat)

Vaikselt, aga järjekindlalt tekib juurde eestlaste idufirmasid, mis tegutsevad Aafrika turul ja on seal edukad. Täna on meil stuudios järjekordne selline: Yaga. Aune Aunapuu alustas Yaga tegemist lapsega kodus olles ja keskendus esmalt Eesti turule, aga üks juhuslik sündmus viis selleni, et Yaga teine turg on Lõuna-Aafrika Vabariik ja nad on seal juba päris suureks kasvanud. Kuidas ja miks tulla turule teenusega, mille sarnaseid on tegelikult mitmeid ja kuidas leida oma lähenemisnurk kõigi konkurentide pakkumiste vahel? Kuidas sellist asja inimestele nii Eestis kui Aafrikas turundada ja kas Aafrikas saab äri teha ka nii, et sa seal ei ole ega isegi eriti ei käi? Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
22-5-202141 minuten, 14 seconden
Episode Artwork

15.05 Restart: Ainult Bolt saab asju nii odavalt teha

Sel kevadel tõi idufirma Bolt tänavatele oma esimesed rendiautod. Restardis on külas Bolti kaasasutaja Markus Villig. Räägime sellest, kas ja kuidas autode ja tõukside kiirlaenutuse kasumlikuks saab, milliseid otsuseid tegi Bolt, et eelmisest kevadest väldanud eriolukord üle elada, kuidas neil läheb maailmas suurtel turgudel ja millised on firma plaanid edasiseks. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
17-5-202143 minuten, 59 seconden
Episode Artwork

08.05 Restart: Funderbeami metsik sügis

Restardi saatejuhtidel on olnud juba mõnda aega tunne, et Funderbeam on täie hooga käima läinud ja toimivad nii turg kui järelturg. Tuleb välja, et me pole ainsad. Vaid tundidega täis ja üle märgitud esmased pakkumised on üks märk Funderbeamis tärganud aktiivsusest. Terve hulk firmasid teeb ka järelturul pidevalt uusi rekordeid ning kauplemine on aktiivne. Kutsusime selle nädala Restarti külla Funderbeami asutaja Kaidi Ruusalepa, et temalt küsida, mis toimub. Vastuseks saame suuri ja huvitavaid numbreid. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
9-5-202145 minuten, 17 seconden
Episode Artwork

01.05 Restart: Koroonajama kestab veel aastaid, usub Indrek Neivelt

Restardis on täna külas Indrek Neivelt, kes on viimasel ajal kulutanud päris palju oma aega sellele, et aidata turule tuua Respiray nimeline kõrgtehnoloogiline koroonaviirusega võitlev kaelavõru. Kuidas Respirayl esimesed nädalad turul läinud on ning millisena näeb Neivelt ise ette tulevikku lähiaastatel, kuuleb saatest. Restarti juhivad Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
1-5-202143 minuten, 29 seconden
Episode Artwork

24.04 Restart: Nii tarka arvutit, kui mina ei ole olemas

Üks eestlaste retsepte idufirmade tegemiseks on talupojatarkuse moodi optimeerimine. Me võime astuda su firmasse, vaadata veidi ringi ja küsida siiralt, miks sa mõnda osa oma ärist nii veidral, vananenud ja kohmakal meetodil teed. Me optimeerime ära. Selle nädala Restardis on külas idufirma Fractory, mis on samuti üks selline idufirma. Kui sa oled tootmisettevõte, siis lae insenerjoonis Fractorysse üles ja nende automatika kalkuleerib selle jaoks vajalike osade hinna ning leiab tootja ka. Saates on külas Fractory kaasasutaja ja tegevjuht Martin Vares. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.
26-4-202146 minuten, 40 seconden