Winamp Logo
257 podcast Cover
257 podcast Profile

257 podcast

Bulgarian, Finance, 1 season, 156 episodes, 1 day, 4 hours, 47 minutes
About
257 podcast e подкастът за личностно и кариерно развитие на БНР, отличен с две награди PR Приз за 2021 и 2022 година. Автори са журналистът от Радио София Катя Василева и международният консултант по бизнес етикет, протокол и поведенчески коуч Кристина Крънчева. Всички знаем, че хората на високи позиции, а и не само, имат поведенчески дефицити. Най-актуалните качества, които развиват днес успешните лидери, са кураж, дързост, доверие, принадлежност и благодарност. Затова говорим за промяна в поведението, което ще спомогне за личностното и кариерното развитие.
Episode Artwork

Вилиана Станева: разпределяне на личната отдаденост

В този брой на 257 гостува Вилиана Станева, която ни споделя защо е важно всеки да избира как да разпределя процентите на своята отдаденост.   Вилиана Станева - експерт по комуникации, employer branding и социална отговорност с 15-годишен опит, е ководещ на Катя Василева в новия епизод на 257. През годините Вилиана отговаря за изграждането и утвърждаването на имиджа на два от водещите телекоми в страната, както и на редица международни технологични компании.   И макар да въплъщава профила на съвременната заета, работеща жена, тя е и майка е на две деца ⁠— дъщеря на 12 години и син на 7. ✅ Какво вълнува и как се информират новите поколения - променят ли се каналите за комуникация? ✅ Кой и как комуникира успешно? ✅ Какво е характерно за комуникационните подходи на световните технологични компании? ✅ Все повече се говори за People&Culture, за таланти – не за служители. Появиха се позиции като „Мениджър на щастие“. Но реално как се изпълва със смисъл? ✅ Как да повишаваме медийната си грамотност на фона на устремното развитие на технологиите? ✅ Възможен ли е баланс между личен и професионален живот?   Отговорите са в отличената с две награди ПР Приз от БДВО, както и с приза на TimeHeroes 2023 аудио-поредица 257.  
5/14/202418 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Мъжкият стил

В това издание на 257  на фокус е мъжкият стил.   Ако дамите по подразбиране е важно да са красиви, елегантни, впечатляващи, защото така е прието, според бизнес етикета мъжете не правят изключение. Миро Григоров, style mentor, е ководещ на Катя Василева в този епизод и разкрива тайните, свързани с темата.   ✅ Кои са задължителните детайли за представителност на един мъж? ✅ Какви са пропорциите по отношение на дължината на сакото и панталона? А за дължината на ръкава, широчината на ревера и дължината на вратовръзката? ✅ Какви са дрескодовете и защо е важно да ги спазваме?   Мъжкият стил в детайли – в 257, отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022, както и с приза TimeHeroes 2023 аудиопоредица!
5/7/202416 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Предприемачеството като страст и страстта в лидерството

В 257 този път темата е предприемачеството като страст и страстта в лидерството.   По нея ще говори Борислав Велков – експерт с дългогодишен опит в областта на събитийната дейност и управлението на мащабни инфраструктури.   Ководещият на Катя Василева дава своите отговори на въпроси като: ✅ Как една зала да се превърне от обикновена инфраструктура в пълноценен предприемачески проект? ✅ Колко е важен диалогът между политиката и изкуството? ✅ Какво представлява 360-градусовото комуникационно изживяване?   Страст е необходима във всяка човешка дейност, а това важи с особена сила за сфери като предприемачеството – чуйте  в 257, отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022, както и с приза TimeHeroes 2023 аудиопоредица, защо това е така!
4/30/202415 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Креативността като мощен инструмент в бизнеса

В 257 си говорим за креативността и всичко около нея...   Ководещ на Катя Василева в епизода е Ангел Искрев – творчески директор в комуникационна агенция, спортен коментатор и човек с оригинален подход към всяка творческа задача.   ✅ Какво ще направи изкуственият интелект в креативните професии? ✅ Какво е общото между спорта и криейтива? ✅ Кой е един от добрите методи за организация на времето? ✅ Какво прави един творчески директор и какъв е ключът към добре свършената работа? ✅ Как се променят посланията в креативната индустрия?   Какво обаче никога няма да се промени в сферата на креативността – чуйте в 257, отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022, както и с приза TimeHeroes 2023 аудиопоредица.
4/23/202416 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Как актьорските умения помагат в бизнеса

В 257 ще разберете как актьорските умения помагат в бизнеса, а ваш гид ще бъде Илия Йорданов, ководещ на Катя Василева в този епизод.   Илия е съосновател и изпълнителен директор на компания в сферата на агри тех бизнеса. Тя предлага решение за автоматизирано напояване, прецизното торене и климат контрола на открити площи и оранжерии. ю   Натрупал богат опит в сферата на софтуерното инженерство, преди девет години Илия решава да направи първите си стъпки в актьорското майсторство.   Чуйте: ✅ Защо за него преминаването в актьорската сфера не е завой, а разширяване на лентите? ✅ Какви са личните предизвикателства, пред които се изправя в това начинание? ✅ Какво би посъветвал младите хора, които биха искали да развиват собствен бизнес? ✅ Отворено ли е земеделието към новите технологии? ✅ Кои са най-големите предразсъдъци у инвеститорите спрямо земеделския сектор?   Къде още са полезни актьорските умения – научете от 257, отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 аудиопоредица.
4/16/202418 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

От намерения към действия

В този епизод 257 отново ви среща с впечатляващи млади хора, които от ранна възраст уверено превръщат своите намерения в действия.   Йоан Георгиев и Никола Димитров са ученици в НПМГ "Акад. Любомир Чакалов" и са създали платформата EthiCitizen, която подпомага и насърчава активното устойчиво и отговорно потребление.   Двамата са ководещи на Катя Василева и разказват: ✅ Какво представлява платформата, откъде е дошла идеята за нея и каква е целта ѝ? ✅ Какви качества е важно да притежава човек, който иска да реализира подобен проект? ✅ Има ли вече отзиви и какви са те?  И какви са следващите им цели? ✅ Какво му липсва на българското образование според тях? ✅ Какво може да се надгради в така наречените елитни училища у нас?   Вдъхновението да извървите пътя от намерения към действия, ви очаква в 257, отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 аудиопоредица.
4/9/202414 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Как да сме по-добри в това, което правим

В този епизод на 257 търсим отговор на въпроса: "Как да сме по-добри в това, което правим?". Ководещ на Катя Василева е Дойчин Кършовски – един от най-успешните персонални инструктори по здравословен стил и начин на живот в Съединените щати. От разговора с българина, който учи американците на дълголетие, ще разберете: ✅ Какво включва работата на пърформънс коуча? ✅ Какво е Медицина 3.0 и защо трябва да се опитаме да надградим до нея? ✅ Защо ДНК анализът е важен? ✅ Защо дълголетието е само една от целите на коучинга и кои са другите? Дойчин Кършовски дава ориентирите не само как да сме по-добри, но и как да се чувстваме по-добре – в 257, отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 аудиопоредица.
4/2/202414 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Как да мотивираш хора, които могат и да не работят

В този епизод на 257 се питаме: "Как да мотивираш хора, които могат и да не работят?". Събеседник и ководещ на Катя Василева е Ивайло Кунев – човек с впечатляващ опит в управлението, търговията и обученията. Той е един от най-добрите разказвачи на истории в България и автор на четири книги, които бързо се превръщат в бестселъри. Особено място сред тях заемат аудио книгата „Забравените истории на България. 7 урока за лидерството“ и „STRETCH – система за продуктивност и баланс в живота“.  Той е автор и основен водещ на формата #BookTalks. ✅ Какво гласят две от най-добрите определения за лидерството и мениджмънта? ✅ Без какво не може един лидер и как да преодолеем поведенческите си дефицити? ✅ Какво е характерно за Поколението Z и по какъв начин се променят стимулите за него? ✅ На какво може да ни научи стоицизмът? А ситуационността? ✅ Какво представлява ефектът на Врум? ✅ Защо е особено важно да се справим с нихилизма и неоправдания песимизъм? Отговори на тези и други въпроси, свързани с централното питане "Как да мотивираш хора"– чуйте в 257, отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 аудиопоредица.
3/26/202428 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Любомир Аламанов за развитието на комуникациите

Любомир Аламанов - световнопризнат комуникационен експерт и лидер, е ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021/22 аудио-поредица 257. Проектите и кампаниите, в които е участвал, са спечелили повече от 100 български и международни награди. През 2016 г. е посочен за един от най-влиятелните комуникационни специалисти в сферата на Community Relations. PR News - една от най-авторитетните световни медии за комуникации, го включи в своя ежегоден списък с професионалисти-иноватори. The Holmes Report го посочи в престижния списък Innovator 25 EMEA 2018. Най-голямата световна организация на ПР-агенции и национални асоциации International Communications Consultancy Organization го номинира четири години поред за PR Leader в престижните Global Awards. PR News го номинира за CEO of the Year 2019. Включен е в списъка PR People of the Year 2020. Печели приза PR Professional of the Year и е номиниран за PR Team Leader of the Year на Platinum PR Awards 2021. В разговора поставяме следните въпроси: 👉 Какъв е пътят от влечението към фантастиката и английската гимназия до света на комуникациите и световното признание? 👉 Какво трябва да прави или да не прави един специалист, за да може да продължи да е в крак с тенденциите? 👉 Защо е важна математиката в комуникациите? 👉 Чие признание е ценно? 🎧▶️ И още: как се гради доверието, доброто име, репутацията. И не на последно място - какво е ефективното работно време - слушайте в 257.
3/19/202422 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Мария Конакчиева: "Етикетът е избор на живот"

Впечатляващата Мария Конакчиева – пример за класа, стил, интелект и безупречен вкус – ководещ в този брой на 257.   Формално тя отговаря за връзките с обществеността и е почетен PR на Френския институт в София, но в действителност е вдъхновение и пример за поколения. Носител е на Националния орден за заслуги на Франция. Отличена е за работата си и с ордена "Кавалер на академичните палми". ✅ Какъв е пътят до тези житейски и професионални върхове? ✅ Как се става забележима и забележителна личност? ✅ Как да разбудим апетита към живота? ✅ Как се говори на езика на дипломацията? А също и: какъв е красивият финал на разговора между Катя Василева и Мария Конакчиева– чуйте в 257, отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 аудиопоредица.
3/12/202414 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Какво е "Училище за работа"

В този епизод на 257 темата е инициативата "Училище за работа" – кауза на фондация "Подарете книга" в подкрепа на младежи в неравностойно положение. Нейната цел е да ги подготви за реалната работна среда, така че не само да бъдат конкурентоспособни на пазара на труда, но и да могат да открият и постигнат мечтите си. Лора Андонова и Йоанна Джоканова, които са сред основните двигатели на инциативата, са ководещи на Катя Василева и разказват: ✅ Какво означава да мислиш отвъд себе си и как се прави това? ✅ Каква философия се крие зад името на сайта на фондацията – "Подари време"? ✅ Кои са отделните стъпки от "Училище за работа"? ✅ Какво представлява Мотивационната вечер и защо е особено важна? ✅ Всеки ли може да посещава "Училище за работа"? ✅ За какво не стига времето, когато човек е отдаден на подобна кауза? Отговорите, както и примери от "Училище за работа" – в 257, отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 аудиопоредица.
3/5/202418 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Смяната на професионалната сфера

В този епизод на 257 обсъждаме как да сменим професионалната си сфера, ако търсим ново кариерно предизвикателство – и не само. Ководещ на Катя Василева е Гергана Раковска – председател на Фондация за бизнеса и образованието и директор на Националния борд на сертифицираните кариерни консултанти в България ✅ Как да добием увереност, за да направим промяна? ✅ Кога е моментът за смяна на посоката? ✅ Може ли да се избегне смяната, ако човек няма желание за това? Как? ✅ Кои са най-важните неща за едно CV? И кои са някои от креативните начини да се представим пред работодателите? Отговорите по темата за смяната на професионалната сфера – в 257, отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 аудиопоредица.
2/27/202411 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Какъв е пътят към Харвард?

В този брой на 257 ще разберем как се прокарва пътят към Харвард и останалите университети от Бръшляновата лига. Двама са ководещите на Катя Василева в интригуващия епизод: 🟠 Йордан Цанев – директор на проекта "Млад учен 3" 🟠 Михаил Шекерджиев – част от екипа на проекта в организацията за младежко развитие Vox Tua И двамата са ученици в Софийската математическа гимназия, а общото помежду им е устремът към най-престижните висши учебни заведения в света. ✅ Защо са толкова важни природните науки? ✅ Как вълнуващата страна на науката може да бъде интересно представена пред децата и тийнейджърите? ✅ Какви са разнообразните активности на младите лидери? И още: как пътят към Харвард може би впоследствие води обратно към България – в 257, отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 аудиопоредица.
2/20/202415 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Никол Делчева - премиер на България в симулация на ЕС

Никол Делчева – председател на клуба по Европеистика към СУ Св. Климент Охридски ще бъде министър-председател на България през април. Това ще се случи в симулация на Европейския съвет (ConSIMuim 2024 Brussels). 👉 Как и защо точно Никол Делчева ще бъде премиер на България в симулация на Европейския съвет през април в Брюксел? 👉 Как е сформиран българският отбор за това участие? 👉 Какви са темите и важните проблеми, които ще бъдат част от симулацията? 👉 От кои политици се вдъхновява Никол? 🎧 Отговорите са в новия епизод на 257.
2/13/202418 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Лора Фучеджиева: как да подадеш ръка

Лора Фучеджиева – заместник–председател на Българския младежки червен кръст e ководещ на Катя Василева в новия епизод от отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 аудио-поредица 257. 👉 На какво учи доброволчеството? 👉 Как БМЧК приобщава децата и младите хора към хуманитарните ценности и принципи? 👉 Какво е важно да знае всеки, за да може да окаже първа помощ? 👉 Какво означава на практика да подадеш ръка? 👉 Кой и как може да стане доброволец в БМЧК? 🎧 Отговорите с в новия епизод на 257.
2/6/202417 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Ирена Цакова и жените в минната индустрия

Ирена Цакова е ководещ на Катя Василева в първия епизод от 4-ия сезон на 257 podcast   Ирена Цакова е от ръководния екип, управляващ първия нов златодобивен рудник в България за последните 40г. “Ада тепе“. Тя отговаря и за управлението на сложните взаимоотношения със заинтересованите страни на местно и национално ниво.   Качествата на Ирена Цакова не остават незабелязани и в международен мащаб – името й е сред това на 100-те вдъхновяващи жени в световната минна индустрия.   Ето какво разказва тя в епизода на 257 podcast: ✅ Какво се оказва ключът в разработването на първия и най-стар рудник в Европа по нов начин? ✅ Важно ли е фокусът да е върху устойчивото развитие, дигитализацията, нисковъглеродните и зелени практики? ✅ Как се случва визионерството и готовността за промяна в минния сектор? ✅ От какво значение е осигуряването на условия, в които служителите се чувстват мотивирани да дават идеи? ✅ Какво е да си жена в минната индустрия?     🎧 Отговорите на тези въпроси чуйте в епизода с ко-водещ Ирена Цакова на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022. 257 podcast
1/30/202416 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

"Отборът на надеждата" и мотивацията на неговите играчи

Навръх третия рожден ден на 257 podcast под светлините на прожекторите излиза "Отборът на надеждата"  Той е създаден през 2011 г. от Виктор Кирков, спортен мениджър и социален предприемач, и представя България на световни първенства по футбол за хора в неравностойно положение. През 2023 г. тимът влезе в Топ 6 на Световния шампионат за бездомни, който се проведе в Сакраменто, САЩ. В епизода Виктор Кирков, ководещ на Катя Василева, разказва: ✅ Как футболната топка може да бъде двигател за промяна на съдби? ✅ По какъв начин се побеждават предразсъдъците и негативните обществени нагласи? ✅ Как всяко нещо, което ни се случва, независимо добро или лошо, ни помага да се себенадграждаме? "Отборът на надеждата" и неговата вдъхновяваща история – в епизод 140 на 257 podcast, отличен с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022.
1/23/202418 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Образование, лидерство и връзката наука - бизнес

В този епизод на 257 podcast говорим за образование и лидерство в контекста на връзката наука - бизнес. Ководещ на Катя Василева е доц. д-р Атанас Георгиев, декан на Стопанския факултет на СУ "Св. Климент Охридски" и енергиен икономист с международeн авторитет. ✅ Как и защо един успешен човек в бизнеса се насочва обратно към науката? ✅ Какво означава да имаш добър екип и какви са стъпките за формиране на качествени екипи? ✅ Колко важно е да овладеем новите технологии, свързани с изкуствения интелект? ✅ Какви са тенденциите в енергийната икономика? И още: как продължаващото образование е обвързано с увереното лидерство  – в 257 podcast, отличен с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022.
1/16/202418 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Философията и умението да предаваш нататък

257 podcast представя епизода „Философията и умението да предаваш нататък“. Ваня Ананиева – една от успешните жени - лидери в образованието и бизнеса е ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast. От 23 години тя работи в сферата на чуждоезиковото обучение. Председател е на ескейп стаите в България – сдружение “Емоушън”. Един от създателите на “Училище за Бъдеще” – иницитива, която съвместно с Жюстин Томс разработват в подкрепа и помощ на училищната общност в България. А от 2020 г. категорично предава нататък заедно с Георги Малчев. Резултатът - Фондация “Предай Нататък” – в помощ на възрастните хора и хората с увреждания, настанени в общински домове. Към момента организацията се грижи ежемесечно за 15 дома в цяла България, с около 2000 човека. 👉 Как се говори на един език с хората? 👉 Как се създава успешен образователен и бизнес модел? 👉 Ти колко езика говориш? 👉 Каква е личната ти философия като човек? 👉 Колко голям трябва да станеш, за да предаваш нататък? 🎧 За провалите, вдъхновението, мотивацията и успехите разказват Катя Василева и Ваня Аниева.
1/9/202412 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Reminder - Благодаря!

В този епизод на 257 podcast се питаме защо понякога ни е нужно напомняне, или reminder, за да казваме по-често "Благодаря!" Ководещ на Катя Василева е Кристина Крънчева – международен консултант по бизнес, етикет, протокол и поведенчески коуч. В разгара на пандемията именно те двете стартират 257 podcast. Оттогава насам поредицата се стреми да дава вдъхновение за личностно развитие и промяна към по-добро. ✅ Успяваме ли да достигнем до емпатия? ✅ Какво липсва на съвременните лидери, за да се справят с поляризацията в обществото? ✅ Доколко е възможно човек да се затвори в собствен балон и всъщност има ли полза от това? ✅ Към кои предишни епизоди на подкаста си струва да се обърнем днес? И още: как да се научим да казваме "Благодаря!" без необходимост от reminder – в 257 podcast, отличен с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022.
1/2/202411 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Как да сме по-ефективни

257 podcast представя епизода „Как да сме по-ефективни“   Декември обичайно е най-забързаният месец в годината. Времето сякаш не лети, а направо се топи между пръстите ни и не стига за нищо. И колкото и чудеса да се случват по Коледа декември остава с 31 дни и с нито час повече.   Как да сме по-ефективни във всичко, което правим?   След като не можем да спрем времето, нито да го разпънем – можем да подобрим себе си и собствената си ефективност. Механизмите за това разясняват в последния за 2023 година епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast Катя Василева и нейният ководещ Наталия Цветанова – магистър-психолог по организационна и трудова психология.   Как да приоритизираме задачите си? Как да минимизираме разсейващите елементи? Има ли техники за подобряване на концентрацията? Как да се организираме така, че да не пропуснем нещо или дублираме две срещи? Как да управляваме времето си ефективно и да планираме успешно? Работи ли мултитаскингът? Как да се предпазим от прегаряне, докато борим задачите? Нормално ли е да мислим за работа в личното си време? Как да се изключваме? Колко дълъг е здравословният отпуск?   Отговорите са в 257 podcast.
12/26/202311 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Проф. Асена Сербезова: лидерство и дефицити в обществото

Проф. Асена Сербезова – преподавател, фармацевт, политик, психолог, но и писател – това е днешният ководещ на Катя Василева в новия епизод на 257 podcast  Проф. Асена Сербезова е с над 20-годишен опит в лекарствения сектор, заемайки различни позиции. Професор е във Факултета по обществено здраве на МУ-София. Била е изпълнителен директор на Изпълнителната агенция по лекарствата към Министерството на здравеопазването. Членувала е в управителния борд на Европейската агенция по лекарствата и е била член на Комисията за оценка на здравните технологии. Освен това е била и председател на Българския фармацевтичен съюз. От декември 2021 г. до август 2022 г. е министър на здравеопазването в правителството на Кирил Петков. Освен това проф. Сербезова е дипломиран психолог, както и автор на художествена литература. Вече е факт и дебютната й книга “Четвърт приказки за Клара и Кристо“, свързана с различни аспекти от живота. ✅ Кои са Клара и Кристо? ✅ С какво не трябва да прави компромис съвременният лидер? От какво е важно да се интересува и какво трябва да знае за погледа отвисоко? ✅ Защо в здравеопазването, въпреки че това е една от най-прагматичните сфери, сякаш емоционалният тон, а не рационалността са мотиваторите на политиците? ✅ Свидетели ли сме на края на експертността за сметка на политическите тези? ✅ Кой е най-големият дефицит на обществото ни днес и какъв е начинът да се справим с него? ✅ Как да излезем победители в маратона със собствената си същност или по-скоро какво не трябва да правим, за да финишираме успешно в това състезание? 🎧▶️ За всичко това говорят Катя Василева и проф. Асена Сербезова в 257 podcast.
12/19/202317 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Бизнес средата у нас - как да я подобрим?

В този епизод на 257 podcast търсим пътя към подобряване на бизнес средата у нас през стимулиране на индивидуалния, но и общностен стремеж за самоусъвършенстване. Гид и ководещ на Катя Василева в това начинание е Илиян Бойчев. Той е предприемач, обучител и водещ експерт в областта на развитието на хора и екипи. Дълги години Илиян Бойчев е част от корпоративния свят. През 2017 г. обаче решава да вземе нещата в свои ръце и се фокусира върху трейнингите. Също така е автор на книгата "Финансовите уроци на Марти". ✅ Къде е мястото на финансовата грамотност по пътя към личностното израстване и развитие? ✅ Какво означава да си богат? И още: Не само за развитието на бизнес средата, но и на обществото ни – в 257 podcast, отличен с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022.
12/12/202313 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Функционалната грамотност и AI определят пазара на труда

257 podcast представя епизода „Функционалната грамотност и AI определят пазара на труда“  Как се вписва изкуственият интелект в пазара на труда? Каква е ролята на функционалната грамотност? Как младите хора да изберат подходящ път за себе си за личностно и кариерно развитие предвид свръх динамичното развитие на технологиите – на това е посветен новият епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast.   Ководещ на Катя Василева е Гергана Раковска – председател на Фондация за бизнеса и образованието и директор на Националния борд на сертифицираните кариерни консултанти в България. Коя е подходящата възраст за кариерното ориентиране? Как младите хора да изберат подходящо училище след 7 клас? Как могат да се ориентират за професионалното си развитие и да изберат подходящата специалност в университета? Проблемът с кадрите е повсеместен. Къде е мястото на кариерното ориентиране в решаването му? За всичко това разказват заедно Гергана Раковска и Катя Василева в 257 podcast 
12/5/202312 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Успехът е в доброто, което правим всеки ден

В този епизод на 257 podcast темата е успехът, а ководещ на Катя Василева е един вдъхновяващ млад човек – Теньо Георгиев. Теньо не е публична личност, нито някой, когото ще познаете по името. Срещата с него обаче е сила, мотивация и успех. Със сигурност един от най-позитивните хора, които някога сте срещали, въпреки предизвикателствата, които му поднася животът. ✅ За трудностите, които е преодолял в своя път досега ✅ За помощта, която получава от програмата "Готови за успех" на фондация "BCause" ✅ За начина да предаде нататък доброто И още: В какво се състои успехът и как да се подготвим за него – в 257 podcast, отличен с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022.
11/28/202314 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Писателката Катя Антонова за лидерството и ценностите

В този епизод на 257 podcast ководещ на Катя Василева е писателката Катя Антонова – един от най-четените съвременни български автори на детска литература. Двете разговарят за лидерство и ценностите през личните истории и личния пример, както и през игра с думи от книгите на създателката и вдъхновителка на издателство "Рибка". ✅ Какво значи красотата и съвместима ли е тя със силата? ✅ Откъде идва мотивацията и примерите, които да следваме? ✅ Защо грешките могат да бъдат нещо прекрасно? ✅ По колко пъти благодари на ден Катя Антонова и на кого? И какво е извинението за нея? ✅ Какво е удоволствието от вървенето към целта? ✅ Какво предстои за Ванилия, феята от захарницата? И още: За какво мечтае писателката Катя Антонова – в 257 podcast, отличен с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022.
11/21/202313 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Цената на свободата в изкуството и бизнеса

Камелия Величкова – свободен човек, отстояващ свободния избор в изкуството и на културната сцена вече повече от 11 години – тя е ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast. Камелия от години работи в подкрепа на културния сектор, организира различни инициативи в подкрепа на творците. Пише и разказва за тях. Дава им своята сцена. През 2020 година беше отличена със Специалната награда на журито на Наградите на Столичната община за ярки постижения в областта на културата за социална ангажираност към града и неговите хора по време на пандемията за инициативата "Виж! Изолацията". Създател е на независимата и разпознаваема платформа, свързваща творческата общност и нейната публика “Виж!“ 🎯Какво видя Камелия преди 11 години в културния сектор и нишата, в която е избрала да се развива и какво вижда днес? 🎯 Какво означава да си социално ангажиран, освен да виждаш отвъд себе си? 🎯 Каква е цената на свободата и независимостта? 🎯 Съществува ли рецепта за време, каквото ни липсва днес? 🎧▶️ Отговорите са в 257 podcast 
11/15/202315 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Комуникацията на лидерите

Този епизод на 257 podcast е посветен на уменията, чрез които лидерите оформят комуникацията си.  Ководещ на Катя Василева по тази интересна и важна тема е доц. д-р Александър Христов – университетски преподавател и комуникационен експерт с международен авторитет. В разговора двамата дават своите отговори на въпроси като: ✅ Какъв е минимумът от комуникационни умения, за да си успешен лидер? ✅ Какво е признанието и каква част от успеха е то? ✅ С какво можем да сравним днес силата на комуникациите? ✅ На какво се дължи световното качество на комуникационните кампании, разработвани у нас? ✅ Какво ни липсва в днешното общуване? ✅ Колко важно е да умеем да благодарим и да се извиняваме? И още: Дали харизмата може да се "присади" –  чуйте гледните точки на доц. д-р Александър Христов и Катя Василева в епизода за комуникацията на лидерите в 257 podcast, отличен с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022.
11/7/202316 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

За насладата от лютото в бизнеса

Александър Кюркиев  - Сандо – човекът, който знае колко люто може да е най-лютото на вкус и усет, но и каква е насладата от него. Той е ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast.  Сандо e от хората, с които свързваме скейт културата в България. Живял е в Малта и Англия. Връщайки се в България като много млади хора избира спокойствието и живота на село заедно със семейството си. А любимия си вкус към лютото Сандо превръща в тренд и бизнес. Благодарение на него тази година в с. Лозен отвори врати и първият в Европа “Музей на Лютото“ с над 70 вида люти чушки, разнообразни факти и инсталации, както и откритото пространство за работилници и събития. 🌶 Какво е общото между вкуса към скейт културата и вкуса към лютото? 🌶 Как Сандо открива лютият връх  и го превръща в свой? 🌶 Как лютото се превръща в наслада? 🌶 Колко лют може да бъде бизнесът? 🌶 Да превърнеш хобито си в бизнес, но и в култура, която да развиваш – какви са стъпките? 🎧▶️ За всичко това говорят Александър Кюркиев – Сандо и Катя Василева в  257 podcast 
10/31/202316 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Георги Ненов за увереността

В този епизод на 257 podcast с Катя Василева ководещ е Георги Ненов, създател на подкаста "Свръхчовекът". Всеки вторник той представя историите на успешни хора, иноватори, предприемачи, творци и мотиватори, а този път е тук със своята лична история. ✅ Какво е увереността за него? ✅ Как да си вярваш, без да се самозабравяш? ✅ Как да се изправиш в тежките моменти? ✅ Защо е важно да благодарим на себе си? И още: върху кой навик от книгата "Седемте навика на високоефективните хора" от Стивън Кови е базирал подкаста си –  разберете от разговора с Георги Ненов в 257 podcast, отличен с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022.
10/24/202318 minutes, 1 second
Episode Artwork

Кариерното ориентиране - какъв път да изберем

Септември бавно, но сигурно разгърна динамиката на професионалния живот, а октомври дава нова скорост. Развитието на технологиите ни изправя пред нови предизвикателства, но и пред нови възможности за кариерно развитие. Каква е точно ролята на кариерните консултанти, кога и какви отговори могат да ни дадат  - ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast e Елена Гигова – кариерен консултант с дългогодишен опит в корпоративния свят в сферата на управлението на човешките ресурси и маркетинга.   В Китай кариерното ориентиране започва на 5 години, а в САЩ - на 65 - посочва Елена Гигова.  ✅ Кои са важните моменти, когато решим да предприемем нова стъпка в кариерното си развитие? ✅ Как да открием силните си страни? ✅ Какво пише в блестящата автобиография? Кои са задължителните компоненти? ✅ Какво трябва да бъде представянето ни по време на интервю за работа?   🎧▶️ Това са само част от акцентите в новия епизод на  257 podcast
10/17/202316 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Кулинарният блогър Даниела Ламбова за избора да превърнеш хобито си в успешен бизнес

Кулинарният фотограф и блогър Даниела Ламбова е ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast От човек с успешно развитие в корпоративния свят и мениджър на отдел в международна компания от над 50 човека, през 2020 г. Дани избира да стане кулинарен фотограф и блогър на пълен работен ден. Близо 6000 ученици от цял свят са преминали през онлайн обученията й. ✅ Какво й дава кураж, сили и мотивация да завърти волана в друга посока? ✅ Какви са рисковете и предизвикателствата пред нея и как ги бори? ✅ На какво разчита от предишния си опит? ✅ Какво взе от предишния си опит? ✅ Как един блогър  печели пари? 🎧▶️ За изборите – кариерните и професионалните, предизвикателствата, успехите и стратегиите да превърнем хобито си в успешен бизнес – слушайте в 257 podcast.
10/10/202311 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Нетуъркингът – гориво за кариерния растеж

Какви са ползите от нетуъркинга за кариерата ни и как да подобрим нетуъркинг уменията си – на това е посветен новият епизод на 257 podcast. Ководещ на Катя Василева в новия епизод на  отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast аудипоредица е Таня Терзийска – кариерен консултант, нетуъркинг трейнър и коуч. Тя притежава магистърска степен по Кариерно консултиране и международен сертификат за кариерни консултанти GCDF. Има специализации в Швейцария, Германия, Гърция и Швеция. Участва в международни проекти за стимулиране на кариерното развитие, но това, което прави впечатление от пръв поглед е, че човек веднага може да усети в контакта с нея усмивката и създаването на спокойна и непринудена атмосфера в общуването. Таня Терзийска вярва, че чрез нетуъркинг можем да управляваме и моделираме кариерата си и разработва обучителни програми за развитие на умения за свързване и изграждане на пълноценни отношения. ✅ Нетуркингът естествен процес ли е, или изисква нашата намеса и управление? ✅ С какво са свързани уменията за изграждане на мрежа от контакти? Какви качества са необходими за да бъдем добри в нетуъкинга? ✅ Колко и какви ресурси са необходими за създаването и поддържането на ефективен нетуъркинг? ✅ Живеем в свят на технологии, а знаем, че няма нищо по-добро от личния контакт. Каква е формулата за успешната, трайна и ефективна свързаност между хората днес? ✅ Как нетуъркингът може да се превърне в гориво за кариерен растеж? ✅ Какво не трябва да правим, за да не объркаме посоката на развитие на нетуъркинга? 🎧▶️Отговорите са в новия епизод на 257 podcast   
10/3/202316 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Елица Виденова – главен лингвист на Google за България

Главният лингвист на Google за България Елица Виденова е ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast. Тя определя себе си като една най-обикновена отличничка, но с повече характер. Започнала професионалната си кариера в БНР през 2000-та година, днес името на Елица стои зад много стойностни проекти, най-вече в сферата на изкуството и културата, включително на някои от най-популярните филми през последната година, като “Рибена кост” на Драго Шолев, “Януари” на Андрей Паунов, “Записки по едно предателство” на проф. Георги Дюлгеров. Завършила е английска филология в СУ “Св. Климент Охридски”, учила e Право в НБУ. Стипендиант е на проф. Александър Шурбанов в Университета Роухемптън в Лондон и е част от така наречения Роухемптън клуб. Днес е Елица е и главен лингвист на Google за България. ✅ Какво означава това и защо е важно? ✅ Защо толкова държат на чистота на езика световните технологични гиганти? ✅ Къде ще остане лингвистиката при наличието и скорострелното развитие на ChatGPT? И още: 🎯 как отличниците организират времето си, за да са винаги успешни и какво най-много ценят като личностни качества световните компании - лидери? 🎧▶️Отговорите са в новия епизод на257 podcast.
9/26/202316 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Александър Чакмаков - най-младият училищен директор в България

В този епизод на 257 podcast Катя Василева разговаря с Александър Чакмаков – най-младия училищен директор в България. Завършил специалността „Европейско международно право“ в Нидерландия, той избира да се върне в България и да стане учител, а в момента е на 29 години и ръководи 129 ОУ „Антим I“ в София. ✅ Колко време би било необходимо според него, за да се осъществят съществени реформи в образованието? ✅ Какво смята, че е важно в общуването с учениците? ✅ Кое оценява като предимство на традиционните методи в преподаването? ✅ Откъде черпи мотивацията си? И още: какво се крие зад избора му да се завърне у нас и какви са вижданията му за съвременните образователни тенденции – в интригуващия разговор с Александър Чакмаков в 257 podcast, отличен с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022,
9/19/202314 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Теди Рафаилова за LinkedIn в България

От букстаграмърството до това да бъдеш най-младият партньор в първата в България агенция за LinkedIn маркетинг. Теди Рафаилова успешно чертае стъпките пред бизнеса за ефективно присъствие в социалните мрежи и своите до Forbes Women at the Top и още нагоре. Тя е ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast . "Аз възприемам LInkedIn като една голяма конференция, която се случва постоянно и е навсякъде, казва Теди Рафаилова. В нашия годишен доклад през месец май отчетохме милион и 200 хиляди потребители само в България. Сега са още повече. По-голямата част от тези потребители са на вързаст между 25 и 32 години. Тоест ние имаме най-интересният форум с млади хора, които искат да се развиват професионално", отбелязва още Теди.   ✅ От какво зависи успехът в LinkedIn? ✅ Има ли точна формула в използването на професионалната платформа? 🎧▶️Отговорите са в новия епизод на257 podcast 
9/12/202313 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Християна Стоименова и днешните деца на времето

Християна Стоименова – актриса, непознаваща граници, с широка усмивка, любопитство, дълбочина, упоритост и знания сбъдващ света, даваща пример. Неслучайно беше сред 10-те най-изявени млади личности за 2021 и тича все така устремно напред. Тя днес е ководещ на Катя Василева в отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast от позицията на своите 30 за своите 5 културни прийома. ✅ Какви са те? ✅ Какво мотивира Хриси, освен да развива себе си, да дава обратно и на другите чрез създадената от нея платформа за развитие на дебютанти – артисти или пък чрез работата с деца, които правят първите си опити в киното? ✅ Как означава да завършиш Leistungsklasse (Успешен клас) в 91 Немска езикова гимназия и как това ти помага и напред в развитието? 🎧▶️ И още – в новия епизод на на 257 podcast.
9/5/202315 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Световната банка отвътре

В отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast разширяваме хоризонта и влизаме в Световната банка заедно с Денис Кяшиф  - софтуерен архитект, част от екипа на авторитетната организация в България. Той е завършил компютърна лингвистика в СУ „Св. Климент Охридски“, а в свободното си време развива свой блог за наука и технологии. ✅ Какъв е пътят на Денис до ръководител на част от разработките на системите на Световната банка? ✅ Какво е естеството на работата му и как тя помага на обществото? ✅ С какви лични истории го среща животът в организацията и как хора, тръгнали от крайна бедност в своите страни, днес помагат за възстановяването на своите региони, като управляват проекти за тях? ✅ Каква е връзката между естествените и компютърните езици и как се управлява интернационален екип? 🎧▶️Отговорите са в новия епизод на 257 podcast с водещ Катя Василева.
8/29/202316 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Публичният имидж и социалният му аспект

В този брой на 257 podcast публичният имидж отново е интересна тема за разговор, като този път го разглеждаме в неговия социален аспект. Ководещ в епизода е Магдалена Сотирова – експерт по изграждане на публичен имидж. Тя е работила с групи като "Те", "Мастило", "Каффе", а също така и с Графа. Организирала е концерти на световни звезди като Джордж Майкъл и Seal. От разговора с нея ще разберете: ✅ Какви са приликите и разликите в изпитанията пред чуждестранните и пред българските артисти? ✅ Колко тежи успехът и как се задържа? ✅ Каква е точната доза присъствие в социалните мрежи за една звезда? Публичният имидж на личността не трябва да се отдалечава от самата личност – в 257 podcast, отличен с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022, ще научите защо това е така и върху каква основа би трябвало да се гради присъствието в интернет.
8/22/202313 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Националите по лингвистика - най-добрите в света

В този брой на 257 podcast специални ководещи са националите по лингвистика на България. След 20-тата Международна олимпиада по лингвистика, която се проведе в Банско, те изкачиха страната ни на първото място във вечната ранглиста на надпреварата. Сега сребърните медалисти Теодор Малчев и Рами Хенауи, както и един от ръководителите им – Любомир Златков, разговарят с Катя Василева. Във вдъхновяващия разговор: ✅ Как се играе отборно и как се гради отборен дух? ✅ Как се достигат върховете в дадена област? ✅ Какви умения и личностни качества развива лингвистиката? ✅ Как изглежда една лингвистична задача? Националите по лингвистика са наистина впечатляващи млади личности и 257 podcast, отличен с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022, ще ви разкаже повече за формулата на техните големи успехи.
8/15/202316 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Александър Кръстев: Не бягайте от емоциите си в LinkedIn

Александър Кръстев – експерт и преподавател по LinkedIn е ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast. Той се занимава с комуникации от 15 години, като през последните 10 от тях фокусът му е върху социалните мрежи и най-вече LinkedIn. Създател на дигитална агенция BookMark, както и на “Блогът за LinkedIn”. От няколко години преподава LinkedIn в Нов български университет и е консултант на различни бизнес издания. Създател на сайта AzCheta.com. ✅ Място за какво е LinkedIn ✅ “Горд съм да споделя, че…“, “Щастлив съм, че имах възможността да…“ са фрази, които често четем в LinkedIn. Това ли е точният модел за споделяне на успех? И още: ✅ За storytelling-а в професионалната мрежа и мястото на благодарността. ✅ Как работят алгоритмите на LinkedIn ✅ Какви грешки да избягваме при споделяне на съдържание в професионалната мрежа.  ✅ Каква е най-голямата опасност за споделяне на съдържание през бизнес платформата, за да не заприлича то на това в другите социални мрежи.
8/8/202318 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Позитивният дух и неговата сила

В този брой на 257 podcast говорим за силата, която ни носи позитивният дух. Ководещ на Катя Василева е Денис Никифоров – магистър по позитивна психология, който ръководи позитивни психотренинги и групи за личностно и творческо развитие. Освен това той се занимава с изкуство, а в началото на професионалния си път е бил радиожурналист. Денис е реализирал и редица общественозначими проекти. ✅ На какво са го научили журналистиката, театърът и психологията? ✅ Как може да се осъществи личностното развитие през творчеството? ✅ Какво е важно да знаем за позитивното мислене? ✅ Защо страхът от публичното говорене е толкова разпространен? Позитивният дух е мощно средство, чрез което човек да развие силните си страни – и 257 podcast, отличен с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022, ще ви разкаже как би могъл да послужи и на вас.
8/1/202310 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Дейл Карнеги за лидерството

В този епизод на 257 podcast говорим за принципите на Дейл Карнеги за лидерство и успех. Ководещ в броя е Мария Шишкова – управляващ партньор в екипа на "Дейл Карнеги – България", който организира тренинги и курсове, базирани на въпросните принципи от американския модерен класик по темата за личностното развитие.  ✅ Как философията на Дейл Карнеги помага на днешните лидери? ✅ Какво не трябва да правим при изграждането на доверие? ✅ Какъв е правилният отговор на въпроса "Как си"? ✅ Изграждат ли се или се раждат лидерите? ✅ Откъде истинските лидери черпят силата и мотивацията си? Отговорите ще разберете в епизода, посветен на Дейл Карнеги и неговата философия – в отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022, 257 podcast с Катя Василева 
7/24/202319 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Платформата "Сам постигам"

В 257 podcast представяме платформата "Сам постигам" и нейния създател – Ралица Коларова.  Ралица остава кръгъл сирак в 9. клас и оттогава живее само с дядо си. Тази година завършва с почти пълно отличие НПМГ "Акад. Любомир Чакалов", а вече е и студентка по регионално развитие и политика. Силата, енергията и куража, които има, решава да инвестира, като помага на други деца като нея. Това тя върши чрез сайта sampostigam.org, който събира на едно място информацията, необходима за всеки в нейното положение да получи възможности и подкрепа за развитие. От разговора с Ралица Коларова ще разберете: ✅ Коя е най-голямата ценност за нея и най-голямото богатство? ✅ Как е реализирала проекта "Сам постигам"? ✅ Лесно ли е намерила съмишленици? ✅ Какво я мотивира да помага на другите въпреки трудностите? Платформата "Сам постигам", създадена от Ралица Коларова – вдъхновяващ пример в 257 podcast за човешката воля, за която няма невъзможни неща.
7/18/202315 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

257 podcast - НАТО отвътре

В 257 podcast ще разберем как изглежда отвътре една от най-важните организации в света – НАТО. Ководещ на Катя Василева в епизода е Борислав Банков – координатор на участието на Института за върхови постижения GATE в органа на НАТО за стимулиране на иновациите в отбраната. Двамата отговарят на въпроси като: ✅ Защо НАТО не е просто политически и военен съюз, а форум за размяна на добри практики? ✅ Какво е DIANA? ✅ Какъв е начинът на мислене в НАТО? ✅ Какви качества и умения са необходими, за да попаднеш в екипа на подобна организация? ✅ Как езикът променя начина, по който работи нашият мозък? Разглеждаме НАТО отвътре в новото издание на 257 podcast с Катя Василева - отличен с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022.
7/11/202314 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Лятото - време за самоусъвършенстване

В 257 podcast този път ще обсъдим как колкото и да ни е лятно, слънчевите месеци са време за самоусъвършенстване, а не за мързелуване. Ководещ на Катя Василева в епизода е Наталия Цветанова - мениджър подбор на персонал в JobTiger. Двете отговарят на въпроси като: ✅ Кои са качествата и уменията на бъдещето? ✅ Какви са възможностите за развитие в рамките на едно лято? ✅ Имат ли тежест сертификатите при наемането на работа? ✅ Как да се мотивираме, за да преборим мързела? Време е за лятно самоусъвършенстване, а вашият гид в това начинание ще бъде 257 podcast с Катя Василева - отличен с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022.
7/4/202311 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Йоанна Темелкова: Важно е да открием към какво е насочено нашето щастие

“Много думи могат да бъдат изречени, но е важно да се обръщаме към себе си и към това към което са насочени нашата любов и обич и най-вече да открием към какво е насочено нашето щастие“. Това казва актрисата Йоанна Темелкова, която вълнува и пленява, както със сценичното, така и с екранното си присъствие, но преди всичко с това какъв човек е. Тя е ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast. Йоанна е сред отличените в селекцията на фондация BCause и Forbes „Известните помагат“, заради участието си в много и различни благотворителни кампании и акции като лице, посланик, водещ, организатор. Участва в предоставянето на топъл обяд за възрастни хора, Шаро фест в подкрепа на бездомни кучета, Щедрият Вторник, опазването на околната среда, акции срещу домашното насилие и в подкрепа на жените с рак на гърдата.  👉 Колко голям трябва да е човек, за да може да мисли освен за себе и за другите и да помага? 👉 Чувства ли се Йоанна Темелкова лидер в това, което прави? 👉 Кои лидерски роли и срещи са й помогнали в развитието на нейния собствен образ като личност? 👉 Какво е куражът за нея? 🎧▶️Отговорите са в новия епизод на 257 podcast. 
6/27/202314 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Личният бранд

Комуникационният експерт и вдъхновител на идеята за името на  257 podcast, Даниел Киряков, e ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022  аудио-поредица за личностно и кариерно развитие.  🎯Двамата поставят фокус върху личния бранд и основните принципи за неговото изграждане и развитие - онлайн и в реалния живот. Обръщат внимание на основните лидерски качества и умения, но и на преобладаващите поведенчески дефицити. 👉Продължава ли натрупаният опит да бъде важен за съвременните лидери и експерти в дадена област? 👉Кои са точните съставки на успеха? 👉Къде е мястото на егото в тази формула? 👉И в крайна сметка каква е тайната на непоклатимия имидж и силната репутация? 🎧▶️ За всичко това разказват Даниел Киряков и Катя Василева.
6/20/202314 minutes
Episode Artwork

257 podcast - Виенски балове и бизнес лидерство

В 257 podcast този път ще говорим за виенски балове и как те са свързани с бизнес лидерството.   Ководещ на Катя Василева в епизода е Филип Купфер - търговски съветник към Посолството на Австрия в България.   С валсова стъпка двамата "танцуват" покрай въпроси като: ✅ Как виенските балове днес допринасят за създаване на контакти, за решаване на казуси и бизнес развитие? ✅ Защо сезонът на виенските балове е петият в Австрия? ✅ Кога и как се провеждат те? ✅ Какъв е етикетът и дрескодът по време на виенски бал? ✅ Какво е добре да знаем, ако получим покана за такова събитие? ✅ Трябва ли непременно да можеш да танцуваш виенски валс, за да си добър бизнес лидер в Австрия или пък да правиш добър бизнес с Австрия?   И още по темата "виенски балове" - в отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022, 257 podcast с Катя Василева.
6/13/202312 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Как благотворителността ускорява успеха

Елица Баракова – жена с голямо сърце и усмивка, която знае как да вдъхнови и мотивира и да привлече още като нея, за да ускори успеха в промяната в живота на хора и общности чрез развитие на дарителството и социалните инвестиции. Това е ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast. Елица Баракова ръководи екипа на фондация „Помощ за благотворителността в България“ от 1998 г. с убеденост, че благотворителността е поле не само за утвърдени традиционни дейности, но и за социални иновации. Успешно бори митове като: хората и бизнесът не даряват или фондациите са виновни по рождение. Гледа с оптимизъм към деня, когато ще даряваме на училището, университета или неправителствената организация не защото някой иначе ще умре, а защото това е част от пълноценния начин на живот на всеки гражданин. 🎧▶️Колко трябва да си голям, за да даваш от себе си - слушайте в 257 podcast.   Ако имате въпроси, свързани с личностното и кариерното развитие, не се колебайте и пишете на [email protected] да потърсим отговорите заедно. Ако пък имате интригуваща история за проявен кураж, преживявания, предизвикателства и решения, които ви движат напред, заповядайте и бъдете следващият ководещ на Катя Василева. Пишете и заповядайте!
6/5/202313 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Мирела Петкова: Аз съм учител географ и бъдещето на България е в класната ми стая

"Учителят е бил и ще бъде творец, изследовател, вдъхновител, ментор - пример за децата и огледало за тяхната душа. Той е сценаристът, който превръща часовете в приключения, увлича ги в света на науката и предмета, който преподава“. Това казва  Мирела Петкова  - Учител на годината 2023, вдъхновяващ преподавател в столичното 19 СУ "Елин Пелин", ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast. Мирела Петкова ще бъде българският представител в 16-ото издание на Проекта за сътрудничество между училищата в рамките на ASEF Classroom Network. Темата е "Водеща промяна: Цифрова трансформация на образованието в ерата на изкуствения интелект". В него ще бъдат представени по 25 страни от Европа и Азия. ✅ Каква е нейната визия за това? ✅ Каква е личната й мотивация да бъде учител – вдъхновител и ментор? ✅ Кои са най-актуалните лидерски качества, които се стремят да развият с колегите в училището по бизнес и предприемачество, където работи. 🎧▶️Отговорите са в 257 podcast.
5/29/202315 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Какво изразяваме чрез бижутата

Даниела Драндарова – автор на бижута, разпознаваеми като стил и изисканост,  е ко-водещият на Катя Василева в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast. Вместо високата мениджърска позиция, до която е достигнала Даниела избира несигурният път към собственото си аз и любовта към това, което обича да прави и иска да развива, а именно създаването на впечатляващи бижута. ✅ Какви смелост, кураж и решителност се изискват да се отдадеш изцяло на хобито си и да го превърнеш в професия? ✅ Как променя това представата й за самата нея? Дава ли й допълнителна увереност? ✅ Как изразява себе си чрез бижутата и какво изразяват те? 🎧▶️Отговорите са в 257 podcast.
5/22/20239 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Какво стои зад успеха

В 257 podcast – 19-годишният Теодор Малчев, съвременен лидер с успеха, който вече е постигнал, и каузите, зад които застава.   Той е на финалната права от последната си учебна година в Софийската математическа гимназия, но вече е приет в три от най-добрите университети в света – Харвард, Йейл и Колумбийския университет.   Ководещ на Катя Василева в новия епизод, Теди е категорично доказателство, че мечтите се сбъдват и че всеки успех зависи от теб самия.   ✅ Какви са личните му ценности и примерът, който следва? ✅ Кои са важните качества, без които успехът е немислим? ✅ В какво вярва? ✅ Как бори върховете? ✅ Има ли стратегия за справяне с предизвикателствата? ✅ Откъде идва личната му мотивация?   🎧▶️ Разпределете времето си (ако не знаете как – Теди също има работещо решение) и чуйте отговорите от Теодор Малчев за успеха – в  отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022, 257 podcast с Катя Василева.
5/15/202310 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Да бъдеш добър оратор

Да можеш да водиш дебати, да защитаваш тезата си и да си добър оратор е изключително умение, необходимо на съвременните лидери. Ководещи на Катя Василева по темата в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast са част от финалистите по дебати в Лисабон. Това са Атанас Маринов от ЧСУ „Рьорих“ и Румен Кънев от ЧАГ „Проф. Иван Апостолов“, които заедно с Кристина Стоянова от училище „Ерих Кестнер“ станаха финалисти в международен турнир по дебати в Лисабон. Епизодът е с участието и на двама от ръководителите им - Радка Карагьозова и Алина Маринова-Банева. ✅ Какво означава да си добър дебатьор? ✅ Как да преизчисляваш емоциите си и да вземаш рационални решения? ✅ Какво е важно да знаеш за опонента си, за да защитиш тезата си и то за определено време, докато минутите се изплъзват като пясък между пръстите? ✅ Какво е куражът? ✅ За какво се изисква смелост и уязвимост? ✅ Как се измерва успехът? 🎧▶️ Отговорите дават Катя Василева и нейните ководещи в 257 podcast.
5/9/202323 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Етикетът на цветята

Водещите този път са три за щастие, както обичаме да казваме, когато редим букет по български.   Сестрите Анита и Ралица Борисови се присъединяват към Катя Василева, за да разговарят по темата: Какви са неписаните правила при поднасянето на цветя и спецификата на техния аромат?    Двете сестри, които са ководещи в епизода, са откривателки и експериментаторки в Lusso by Borissovi - магическо място, което ухае на цветя и естетика.   Трите дами дават отговори на въпросите: ✅ Какъв е характерът на цветята и как те взаимодействат с хората и събитията? ✅ На какво ухае удовлетворението? ✅ Как се аранжира вдъхновяващ букет? ✅ Каква е разликата в букетите според поводите? ✅ Трябва ли ни непременно повод, за да подарим цвете?   Всичко това и още - в новия епизод, в който на фокус са етикетът на цветята и емоциите, които създаваме с тяхна помощ.   Слушайте отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022, 257 podcast - с Катя Василева и Анита и Ралица Борисови.
5/2/202312 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Гласът на изкуствения интелект

„Всяка достатъчно напреднала технология е неразличима от магията“, казва британският писател и изобретател Артър Кларк. И наистина, една от „магиите“ на новото време е, че технологиите в наши дни водят до все по-силното ни срастване с тях. Все по-често се замисляме какво представлява интегрирането и живеенето в технологията, какъв е човекът, повлиян от изкуствения интелект. Дали постепенно способностите ни да мислим и да чувстваме стават технологично базирани? Знаем колко съвършен инструмент е човешкия глас. Превръща ли се в такъв и този на изкуствения интелект? Ководещ на на Катя Василева по темата в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast е Радомира Михова - - професионалист в областта на техниката на говора, основател на "Успешен глас". И още: Човешкият ум, който изразяваме с човешкия глас, има еволюционно зададена позиция – да успее да развие самосъзнание. Човешката памет не е само трупане и складиране на информация, изкуственият интелект е многократно по-бърз. Но без това не съществува човешка идентичност. Технологиите са неизбежни, те стават част от системата ни на мислене, чувстване и възприемане на света, но е нужно да осъзнаваме как и доколко това ни променя. ✅ Няма съмнение, че съществува огромна разлика между човешкия ум и изкуствения интелект, а също между човешкия глас и този на изкуствения интелект – как влияят те на този етап? ✅ Какво можем да постигнем с човешкия глас и какво да използваме в наша полза умно от постижения при развитието на този на изкуствения интелект? 🎧▶️Отговорите са в 257 podcast.
4/24/202313 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Как да не сме самотни на върха на успеха

Ако искаме да сме здрави и във форма дълго време, трябва да спортуваме, категоричен е Дойчин Кършовски - един от най-успешните персонални инструктори по здравословен стил и начин на живот в Съединените щати. Той е ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast . За да спортуваме редовно и отговорно обаче трябва да намираме време за това. ✅ Какъв е ключът в забързаното ежедневие и във водовъртежа за оцеляване да намираме редовно време за физическа активност? ✅ Възможно ли е да живеем дълго, без да остаряваме? Оказва се, че е отговорът е положителен. Какво можем да направим още днес, за да удължим живота си? ✅ Как да сме здрави и щастливи до последния си ден? ✅ Щастлив означава и да не си сам. Как да общуваме ефективно и да преодолеем самотата, дори и на най-високото стъпало на успеха? 🎧▶️Отговорите дават заедно Катя Василева и Дойчин Кършовски.
4/18/202312 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Предприемчивият дух и изкуственият интелект

На предприемчивият дух, смелостта да сбъдваш желанията си, да прекосяваш границите и в иновациите, компромисите и търпението в стремежа и смисъла да създаваш - на това е посветен новият епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast. Ководещ на Катя Василева е Михаил Дурчев – председател на Асоциацията на независимите пивовари и човекът, който стои зад първата българска крафт бира, създадена изцяло с изкуствен интелект. Михаил завършва 91-а Немска гимназия в София, след това Право в СУ „Свети Климент Охридски“, живее известно време в Германия, докато един ден решава да се посвети на хобито си и да го превърне в своя работа. Казва, че крафт пивоварството му дава свобода. ✅ Колко смелост и кураж се изисква да се захванеш с нещо, което те тегли отвътре? ✅ А колко компромис и постоянство трябва, за да развиваш това, което си създал? ✅ Какви други личностни качества и умения са необходими, за да развиваш свой собствен бизнес? ✅ Страхува ли се от провал? ✅ Как се изправя, когато падне? 🎧▶️Отговорите са в 257 podcast.
4/10/202313 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Как да инвестираме в себе си

Как да инвестираме в себе си - в 257 podcast: Здравият ни външен вид е изключително важен и зависи от здравето отвътре. Но как да се грижим за здравето си в дългосрочен план? По темата говорят Катя Василева и нейният ководещ в новия епизод на подкаста - Дойчин Кършовски. "С малки "суми" трябва да инвестираме в себе си всеки ден", смята Дойчин, който е уелнес перформънс коуч, предприемач и ментор. И още: ✅ Как това мъничко нещо, за което все не ни достига време, да стане устойчиво в нашия живот?✅ Бицепси, плочки на корема - какъв е сигурният начин за постигане на целта "Дълголетие"?✅ Можем ли смело да говорим за възраст от 100 години, в която сме щастливи? Ключовете към устойчивата инвестиция в себе си - в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast - с Катя Василева и Дойчин Кършовски.
4/4/202311 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Поетите се раждат, ораторите се създават

Ораторите се създават - реториката и силата ѝ, като основни теми в новия епизод на 257 podcast:   „Не можеш да претендираш да бъдеш елит, ако не можеш да говориш добре публично“, категорична е проф. Иванка Мавродиева. Тя водещ специалист по реторика, бизнес комуникация, комуникационни изследвания и ководещ на Катя Василева.   Как да преодолеем страха от публично говорене? 🟢 Познаване на областта, в която ще говорим 🟢 Медийна, комуникативна и реторична подготовка 🟢 Гласът, гласът, гласът 🟢 Психологическата подготовка   Оратоската треска съществува, но не бива да надделява и да пречи на изявата. „Реториката възниква като елитарна наука в Античността, за да се обучат децата на заможните хора и да участват във вземането на решения на Агората. В днешно време. ако тя може да слезе на равнище училище, това би било добре“. Според нея има добри практики в скандинавските страни, Германия, Любляна. У нас публична реч се изучава в СУ „Св. Климент Охридски“ и в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“, но по думите й това не е достатъчно.   Речите не се четат, а се произнасят спрямо аудиторията и ситуацията. Важно е да се знае къде са акцентите, ударенията, паузите, в какви условия ще се произнасят, по какъв начин биха имали втори живот във виртуалното пространство.   Според проф. Мавродиева в днешно време е доста по-сложно да се подготвиш за една реч. „Разбира се, има комуникационни експерти, но трябва да я има индивидуалността на оратора.“   Динамиката на ежедневието, кампаниите с бързото темпо предполагат „зипване“ на времето. Налага се много бързо преоптимизиране, за да се подготвиш и да влезеш веднага в ситуацията. Но няма успех без подготовка и най-добрата импровизация е подготвената.   И още: ✅ Продължава ли публичното говорене да има тази тежест и важност пред обществото и днес ✅ Колко време отнема подготовката за една реч
3/31/202313 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Сънят - един от петте ключа към успеха

"Сънят е съвършеният инструмент за здраве, с който се раждаме", смята Дойчин Кършовски. Самият той е уелнес перформънс коуч, предприемач и ментор. В него двамата говорят за формулата да използваме съня оптимално за ежедневната си кондиция. ✅ Колко време да спим и защо "утрото е по-мъдро от вечерта"? ✅ Коя част от съня ни е най-важна? ✅ Сова, чучулига или гълъб – как влияе хронотипът и защо трябва да се съобразяват с това екипите, управляващи човешките ресурси? ✅ Къде и как вече се случва това?
3/19/202312 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Павел Памукчиев и коктейлите на лидерството

Павел Памукчиев – създател на първия в България каравана  коктейл бар e ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличения с  две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022257 podcast . През  2018 г. Павел класира България в Топ 20 на най-добрите бармани в целия  свят на най-големия бармански конкурс World Class 2018. Идеята за  „пътуващи коктейли“ се ражда в главата му, докато си лежи на плажа и  търси без резултат нещо разхлаждащо за пиене. А първото събитие, на което се озовава със своята коктейлна каравана, е фестивал за електронна музика в Родопите. И  така започва неговият път от традицията и приказната природа, с която  свързваме този край на България, с новаторството в лицето на неговото  ново предизвикателство, което вече 7 години е не само хоби, а и работа. „Необходими  са много дисциплина, отдаденост, постоянство и търпение“, казва Павел  за съставките на своя личен професионален коктейл. И още: ✔️  какви са съставките на куража, страха, срама, уязвимостта, доверието,  решителността – все качества, характерни за съвременните лидери ✔️ може ли да се познае човекът по коктейлите, които харесва ✔️ и какъв коктейл забърка Павел Памукчиев на Катя Василева
3/13/202312 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

257 podcast - 5-те ключа към успеха

5-те ключа към успеха в новия епизод на 257 podcast. Ко-водещ на Катя Василева е Дойчин Кършовски – уелнес перформънс коуч, автор, предприемач и ментор. Неговата над 40 годишна кариера в България и САЩ следва дълбокия му интерес в оптимизиране на здраве, перформънс и дълголетие. През последните 20 години Дойчин и екипът му предлагат конкретни, приложими съвети за холистична грижа и интеграция на фундаментите на нашето здраве (дишане, сън, движения, хранене, осъзнатост) и постигане на хармония и благоденствие. За всеки от нас, независимо в професионална сфера, в която се развива, е важно да бъде в добра физическа, емоционална и интелектуална форма, да взема оптимални решения, да демонстрира най-доброто от възможностите си в комплексни ситуации. В няколко епизода Дойчин Кършовски и Катя Василева ще обърнат внимание на всеки от 5-те ключа към успеха: ➡️ Първият е посветен на дишането в различни ситуации: ✅ Ако дишаме през носа бавно, дълго и леко – това ще ни държи спокойни. ✅ Плиткото, бързо и повърхностно дишане през устата е израз на напрежение, но има своето подходящо приложение в моменти, в които това е необходимо Добрата новина е, че всеки може да контролира дишането си. 🎧▶️ Научете още за дишането в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast – с Катя Василева и Дойчин Кършовски
3/6/202311 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Работодателите търсят личностни качества, а не идеалния кандидат

Не трябва да търсим сигурност и да следваме клишета, ако искаме да се развиваме. Не е необходимо и всички да са екипни, за да са добри на всяка позиция. Има достатъчно много професии, които не го изискват“. Това разяснява HR експертът Георги Първанов – ководещ на Катя Василева в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 - 257 podcast. ✔️ Кои са отличителните и ценни качества на един лидер? ✔️ До колко трябва да си изявен лидер в един екип? И още: ✔️ как се променя пазарът на труда и как се обръща моделът в търсенето и предлагането на работа с навлизането на милениълите в процеса ✔️ защо е нужно да имате поне още една професия, различна от основната днес. Отговорите на всички тези въпроси ще чуете в подкаста за личностно и кариерно развитие. 🎧▶️ Как отговори на горещите въпроси при интервю за работа Катя Василева и добър радиоводещ ли е Георги Първанов – един е начинът да разберете.
2/19/202320 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Менторството и рисковете на успеха

Ко-водещ на Катя Василева е Иван Пантелеев - експерт и преподавател по дигитален маркетинг, ментор, съдружник и директор „Процеси и динамика“ в една от водещите дигитални агенции у нас. Двамата обръщат внимание на добрите подходи и принципи за всеки, който търси кариерен път. „Всеки успех има върхове и спадове“, смята Иван Пантелеев. - Целта е да си възможно най-горе и да държиш линията нагоре или успоредна, за да не се стига до падане надолу.“ Как успехът създава предпоставки за неуспех и как в период на рецесия да се смени формулата, за да може да се поддържа успешен ритъм на бизнес - с еднакъв ресурс да правиш повечеq са още от акцентите в епизода.
2/10/202315 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Какво не е успехът

Енея Георгиева – журналист, отразяващ успеха на българските предприемачи, е ководещ в 257 Podcast. През целия си досегашен професионален път тя се занимава с финансова и бизнес журналистика и седи авторитетно от висотата на своите 23 години сред редакторите на Forbes Bulgaria. Кои са думите на успеха и мотивацията, как се разказват успешни истории, какво е кураж, какво не трябва да правят лидерите, какви са границите, които не трябва да преминаваме в името на успеха, учи ли се лидерството, какви упражнения са необходими за развитието на личността – са само част от въпросите, чиито отговори търсят и дават заедно двете водещи.
2/4/202313 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Вокалният имидж

Гласът като себеизразяване – на това е посветен новият епизод на на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast - този път с Катя Василева и Радомира Михова - професионалист в областта на техниката на говора, основател на "Успешен глас" и автор на подкаста "Това е моят глас". Често отделяме много време и енергия, за да подготвяме силни презентации, гръмки речи, но невинаги си даваме сметка за начина, по който ги представяме. Необходим е и убедителен глас, съответстващ на онова, което се опитваме да изразим – глас, който знае как да въздейства. 🎧 За тънкостите в себеизразяването чрез гласа и как да работим над вокалния си имидж - слушайте в подкаста.
1/28/202317 minutes, 1 second
Episode Artwork

257 podcast - Как да получим желаната позиция

Имаме перфектната автобиография и мотивационно писмо. Предстои ни интервю за работа. Как да получим желаната позиция? ✔️ Какво е онова, което би грабнало работодателя? ✔️ Кои са въпросите, за които да се подготвим? Има ли въпроси-капани? ✔️ Как говорим за неуспехите си? ✔️ Как отговаряме и поставяме въпросите за възнаграждението? 🎧Чуйте в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast - този път с Катя Василева  и Наталия Цветанова, мениджър подбор на персонал в JobTiger.
1/20/202310 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Какво и как е подходящо да публикуваме в социалните мрежи

Все повече социалните мрежи са социални медии, лични вестници, собствено шоу, сцена за моноспектакъл. Всеки сам ръководи телевизионната програма на стената си, в профила си, в канала си. Социалните медии днес са задължителен инструмент за маркетинг и брандинг на всеки бизнес. Много обществени фигури, хора на изкуството, науката, спорта, бизнеса превръщат личните си страници в собствена безплатна PR територия. Някои успяват да бъдат харесвани и интересни, други се давят сами в капка коментар.
1/13/202312 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Ослепителни и стилни в Новогодишната нощ

В сезона на празничните и бляскави събития поглеждаме към поканите за тях. Как да ги разчетем? ✔️Какво да облечем, какви аксесоари да изберем? ✔️За къде е подходяща папийонката? ✔️Какво означава, ако на поканата за Новогодишната нощ пише дрескод „Great Gatsby“? ✔️До каква степен е важно да се спазва дрескодът? ✔️Подходящо ли е да се ходи с боти и ботуши на официални събития? 🎧▶️Отговорите на всички тези въпроси са в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast - този път с Катя Василева и стилиста и имидж консултант Силвия Маркова.
12/22/20229 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Празниците и подаръците според етикета

Коледа идва. А декември като че ли е най-добрият месец в годината, най-щедрият и най-усмихнатият. През другото време сякаш делникът променя изражението на лицата ни. Може би Коледа е сравнима само с очакването за морската отпуска. Декември обаче е и месецът, в който като че ли времето се забързва още повече, като че ли на Коледа или на 31 декември ще спре и всичко ще свърши. ✔️Как да спрем времето? Можем ли? ✔️Как да се справим навреме с избирането на подаръците? Как да подходим? Колко време да отделим? ✔️Кои са подходящите коледни подаръци за близките ни хора? ✔️А за бизнес партньорите ни? ✔️Задължително ли е компаниите и организациите да поднасят подаръци на своите бизнес партньори по Коледа според бизнес етикета? Какви са правилата? ✔️Кога се изпращат подаръците? ✔️А ако получим подарък и не сме изпратили, какво да направим?
12/12/20229 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Интригите на работното място

Интригите на работното място са сред често посочваните проблеми и предизвикателства от слушателите на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast с водещи Катя Василева и Кристина Крънчева. Можем ли да се справим с тях и какъв е начинът – отговорите ще научите в новия епизод на подкаста за личностно и кариерно развитие: ✔️ Могат ли интригите да ни направят толкова добри, колкото тези, които оплитаме в тях? ✔️ Каква е ползата от тях? ✔️Какъв е профилът на интриганта? ✔️На кого как действат интригите? ✔️Можем ли да се опазим от тях? ✔️Какво трябва да е отношение на мениджмънта към интригите и интригантите? ✔️ Вие от кои герои в сценария сте? 🎧 Има само един доказан начин да разберете и разпознаете себе си и да намерите своето решение по темата, като слушате 257 podcast.
12/5/20228 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Валери Йорданов: Каквото и да стане, небосклонът няма да падне

Едно момче, което стои под една липа и гледа своята жълта плувка във водоема пред него. "Това се опитвам да бъда постоянно в спокойните и неспокойните си моменти. "Да намеря релакс някъде далеч от хората“, казва за себе си актьорът, режисьорът, човекът Валери Йорданов, с чийто личен пример за проявен кураж, уязвимост и решителност ще се срещнете в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 "257 podcast“ с водещи Катя Василева и Кристина Крънчева. Десет години след режисьорския си дебют в киното с филма "Кецове", новият филм на Валери Йорданов „Шекспир като улично куче“ вече е с 6 награди „Златна роза“ и това е само началото. В книжарниците е първата му книга - сборникът от кратки разкази "Гризачи". "Това, в което се вглеждам най-често са чешитите. Виждаш, че са неразбрани и в ъгъла на живота. А на мен са ми много симпатични, защото носят тяхната си естественост, която днес рядко виждаме“, казва още Валери Йорданов и добавя: 'Предполагам, че и аз съм чешит“. Вярва в истинската връзка между хората и в децата, които могат да го разсмеят и разплачат, и само заради които е готов на компромис. Определя куража като нещо много симпатично, което го връща точно към онова хлапе с плувката. Казва, че може да се счупи от несправедливост и загуба.
11/28/202218 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Да търсим ли логика, където няма такава?

Хубаво нещо е позитивният дух, който носим вътре себе и излъчваме навън във всичко, което правим или онова, което Маршал Гордсмит нарича "Моджо". Какво става обаче, когато се появят фактори, които стрелят по него? Стана дума за спасителните "залъгалки" на свръхангажираността и това дали можем да променим фактите, ако те не се променят, докога да чакаме, да чакаме ли?! ✔️Да търсим ли логика там, където няма такава? Може би, има логика и в този въпрос. Вероятно всеки ще се съгласи, че светът не е особено разумно място. И ние хората сме доста нелогични. ✔️В много случаи се надяваме, че логиката ще надделее и ще покаже на останалите, че сме прави. Но прави за кого? ✔️А не е ли по-добре да помислим за плюсовете, които можем да извлечем на фона обективността и справедливостта, която за всеки е различна?
11/14/20224 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Да чакаме светът да се промени или да променим своя?

Да чакаме фактите да се променят или да действаме? Въпросът е направо като Шекспировия да бъдеш или да не бъдеш, особено, ако си се пуснал по инерцията и след всяко нещо, което те дразни и демотивира си казваш „Спокойно, нещата ще се наредят…“. А те не се нареждат. Когато се появи някакво затруднение, много хора чакат фактите да се променят, за да реагират, вместо да се занимаят с тях, такива каквито са. А да чакаш нещата да станат по-приемливи си е чиста проба залъгване. Обратното на свръхангажираността, защото води до недостатъчна инициативност и почти никакво действие. Но също толкова силно, за да съсипе професионалното ни Моджо. Задавайте и пишете смело и вашите въпроси, предложения за теми, споделен личен опит и вдъхновяващи истории за лидерство, а защо не и за провала като стъпка към успеха на [email protected]. Разкажете ни ги и бъдете гост и ководещ в 257 podcast.
11/7/20224 minutes, 1 second
Episode Artwork

257 podcast - Свръхангажираността

Чували сте поговорката „Ако искаш нещо да бъде свършено,  помоли заетия човек“. И в това наистина има смисъл, защото заетият е  винаги добре организиран и не си губи времето с незначителни неща. Има  обаче една тънка граница между това да поемаш много работа и да поемаш  твърде много работа. 🎧 Какво се случва тогава – отговорите са в  новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и  2022 257 podcast с водещи Катя Василева и Кристина Крънчева, част и от  първата у нас книга за подкасти „Подкастите – гласът на Интернет“.
11/1/20227 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Приоритетите

Представете, че сте сред късметлиите постигнали много в професионален план, в бизнеса и личната си кариера и днес разполагате с ресурси, връзки и познания, които хората търсят.  Дотук добре. Истински щастливци. Оказва се обаче, че и точно такива щастливци имат проблеми. Какви? Като това да не разполагат нито с времето, нито с емоционалната сила, за да се погрижат за всичко и всички. Сигурно ви звучи познато да имаш чувството, че се задъхваш от ангажименти и накрая се оказва, че са останали още повече. ✅ Как да избавим от този капан? ✅ Кое е важно, кое е спешно, кое не може да се отложи? ✅ И казано просто - как да подредим приоритетите си
10/18/20228 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Кажи ми искам ли да те слушам

Начинът, по който изглеждаме и това, което излъчваме са именно онова, което създава първото впечатление за нас самите. Иначе казано онези седем секунди, в които дори нямаш време да проговориш, а отсрещната страна вече знае дали иска да те слуша или не. Седемте секунди включват: 55% външен вид и език на тялото, 38% глас – тембър, интонация, диалект и 7% думи. Факти от живота – хора с по две висши образования, изключителни професионалисти в своята област, когато заговорят на диалект, не могат да успеят в кариерата така, както други, които нямат чак толкова силни страни, но не говорят на диалект. За езика на тялото най-важна от всичко е усмивката, израз на нашата приветливост. Много хора, вероятно го правят несъзнателно, но поддържат сериозно изражение на лицето си, сякаш имат лукче в устата. И тук подсъзнанието ни ни предупреждава как да подхождаме с такива хора и дали изобщо да се занимаваме с тях. Според психолозите, за да се промени първото впечатление са необходими две години. Двете години, прекарани вкъщи по време на COVID- 19 промениха възприятията ни и начина ни на мислене и това е още едно доказателство. Непълноценното общуване, седенето пред компютрите и телефоните, забавеното вземане на решения се отразиха и на поведението ни. 🎧 И още за елементите на доброто впечатление, жокерите за тяхното използване и защо не трябва да ги подценяваме, слушайте в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast с водещи Катя Василева и Кристина Крънчева.
10/11/202210 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Доверието

Доверието може да бъде описано като вяра в действията на другиго и в това, че ще положи старание да запази нашия общ интерес ненакърнен. В нашата народопсихология кредитът на доверие се третира като очакване за справедливост по подразбиране, уважение и лоялност. 💡Доверието се гради. Стъпка по стъпка. За днешните лидери доверието между тях и екипите им е най-важният елемент. ✅ Дали това е въпрос на ценности? Достатъчно ли е? ✅ Каква е ролята на комуникацията, за да съществува доверието? Колко директна и прозрачна е необходимо да е тя? ✅ Какви са грешките, които най-често допускат лидерите? ✅ Кои са ключовите елементи на успешното лидерство и как то насърчава развитието на всички? 🎧 Отговорите са в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 257 podcast с водещи Катя Василева и Кристина Крънчева.
10/3/20227 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Величествен старт на новия сезон

Кралицата си отиде, да живее Кралят. Изключителна жена, съпруга, майка на 4 деца, обединител, най-световният лидер между световните лидери. 70 години в служба на народа, кралицата на света – ето това е и такава ще остане кралица Елизабет II в историята. Вечерта преди коронясването й през 1956 г. в Уестминстърското абатство в радио обръщение към Британската общност тя казва: "През целия ми живот и със цялото си сърце аз ще се стремя да заслужа Вашето доверие". Доверието на милиони хора. И не само. 70 години всяка сутрин гайдар е свирил 15 минути под прозорците на спалнята на Елизабет II. Сякаш е бил нейния будилник. Ден след смъртта й кралският пчелар трябва да каже на пчелите, че Кралицата вече я няма. В духа на стара традиция, Джон Чапъл уведомява обитателите на кошерите в Бъкингамския дворец и Кларънс хаус, че стопанката им си е отишла от този свят. И още - за операцията "London Bridge", перлите и диамантите в кралския протокол, какво изобразява конската подкова на 7-годишната Шарлот, подарък от прабаба й кралица Елизабет II – за всичко това разказват в първия епизод от новия сезон на 257 podcast журналистът от радио София Катя Василева и международният консултант по бизнес етикет и протокол Кристина Крънчева.
9/25/20228 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Георги Малчев: Успехът зависи от ценностите

"Да съм за пример означава и като давам обратно и споделям опита си, както със студентите ми, така и в общността на стартъпите, в бизнес средите“, казва Георги Малчев – експерт по дигитален маркетиг, ментор и мотиватор, когато пожелахте да чуете в 257 podcast. Той е ководещ на Катя Василева в новия епизод на подкаста за личностно и кариерно развитие. Задължително трябва да си уязвим, ако искаш да си лидер, да помагаш на хората, на общността, част от която си, смята Георги Малчев. „Хората трябва да те възприeмат като човек като тях и в същото време като човек, който е успял да си намачка егото“, казва още той. Двамата с Катя Василева говорят и за ролята на куража, решителността и увереността, провала. 🎧 Всичко това е в новия епизод на отличения с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 "257 podcast“.
7/25/202215 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Елица Стоилова: Да позволим на технологиите да ни върнат обратно времето да бъдем хора

В „257 podcast" посрещаме лятото с нови предизвикателства и нови и интересни ководещи със своите лични истории за успехите и провалите, които ги движат напред в личностното и кариерното развитие. Ководещ на Катя Василева в новия епизод на подкаста за личностно и кариерно развитие е чатбот кралицата с няколко Ротари огърлици Елица Стоилова. Тя е съосновател и управител на Umni.bg, платформа, даваща възможност на бизнесите сами, без технически знания и умения, да направят, управляват и обучават чатбот за сайта с изкуствен интелект. Елица има зад гърба си 22-годишна кариера в хотелиерството в Северна Африка и на Марианските острови в Тихия океан – от аниматор до директор „Маркетинг“ и генерален директор на хотел там. Била е дългогодишен председател и консултант на маркетинг комитет към Туристическата организация на Марианските острови (ТОМО). Елица има 2 правителствени отличия от ТОМО за приноса й в развитието на тропическата дестинация. Тя е дългогодишен член на American Hotels & Lodging Association, Ротари, SKAL. В "257 podcast" Елица идва със своята история за успехите и провалите, които я движат напред, както и като ководещ на Катя Василева, която отговаря на въпросите й.
7/11/20228 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Перфектното не съществува, а лятото е на хоризонта

Лятото е тук и е време да помислим за истинска зареждаща почивка. Можем ли да се откъснем и за колко време от бизнес делата си? Необходимо ли е да контролираме всичко, независимо от позицията, на която сме? Правилата, по които се случват нещата, са сложни, трудно обозрими и в голяма част – абсолютно неподатливи на контрол. Въпреки това, не сме съвсем с вързани ръце. Напротив – колкото и малко да зависи от нас, точно тези неща определят в най-голяма степен какво ще е качеството ни на живот, как ще се чувстваме и в каква посока ще се развиваме. Взeмаме хиляди решения всеки ден, и колкото и незначителни да са те, всяко от тях в определена степен променя пътя, по който се движим. 🎧 Как да подходим към света и към себе си, за да не стигаме до маниакалното чувство да контролираме всичко? Можем ли да се отървем от него и как да убедим себе си, че перфектното не съществува - слушайте в новия епизод на отличения вече с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 "257 podcast“ с водещи Катя Василева и Кристина Крънчева.
7/4/20226 minutes
Episode Artwork

257 podcast - Виктория Блажева: „Аз съм скала, но и душа“

Виктория В. Блажева гостува в 257 podcast със своята лична история за успеха, както и с примери за трудностите и предизвикателствата, които я движат напред към върха. Коя е Виктория В. Блажева - първи вицепрезидент, директор „Стратегия и бизнес“ в УниКредит Булбанк. Преди това ръководи комуникациите над 10 години. Виктория има MBA от Warwick Business School. Тя е в борда на директорите на Тръст за социална алтернатива и в борда на Harvard Club of Bulgaria. Член е на Съвета на жените в бизнеса и на Европейската асоциация на комуникационните директори. Води курса за „Корпоративни комуникации“ в българското представителство на London School of PR. 💡Виктория В. Блажева говори за: ✅ Проявяването на кураж и уязвимост – две от най-характерните качества за съвременните бизнес лидери ✅ Как се постига организираност, гъвкавост, точност, отговорност ✅ Приоритетното подреждане на приоритетите – възможно ли е, как ✅ Добре ли е да отлагаме и до какво води това
6/27/202213 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Репутацията или какво мислят другите за нас

Често вярваме, че притежаваме „характер“, различен от репутацията. И го дефинираме като „този който наистина съм“, а репутацията си като „този, за когото ме мислят хората“. Ако тяхната оценка се различава от нашата, със сигурност бихме я определили като „погрешна“. Нужна е много смелост и кураж, за да осъзнаем, че в някои случаи чуждото виждане за нас може да се окаже също толкова вярно, колкото нашето собствено – а дори и по-вярно. 💡 И тогава идва въпросът трябва ли да плащаме данък обществено мнение, ако използваме този популярен израз? И колко струва то? 🎧 Отговорите са в новия епизод на отличения вече с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022 "257 podcast“ с водещи Катя Василева и Кристина Крънчева.
6/17/20227 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Да променим другите или да променим себе си?

✅ Знаете ли колко тежи наполовина пълна чаша с вода? Може отговорът да не изглежда еднозначен, но е един – чашата тежи толкова, колкото време я държим в ръка. Ако я държим дълго, тя ни изморява. Спира да тежи, когато я оставам настрани. ✅ И тогава идва въпросът можем ли да променим другите? Или е по-лесно и ефективно да променим себе си и да се обърнем към нашата създадена самоличност? Как изглежда тя? На практика, ако искаме да променим нещо в себе си е важно да се обърнем към нашата създадена самоличност – тази, която сами решаваме да изградим. Тя не се контролира нито от миналото, нито от другите хора. ✅ Как да го направим? Отговорите на всичките тези въпроси дават Катя Василева и Кристина Крънчева в новия епизод на "257 podcast“.
6/12/20226 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Колко "струваме" в очите на другите и нашите собствени

Кой каква представа гради за себе си и как работи тя за личностното му развитие – върху това поставят фокус Катя Василева и Кристина Крънчева в новия епизод на "257 podcast“. ✅ Запомнена или отразена самоличност – какво се крие зад тези две определения? ✅ Къде във времето ни позиционира запомнената самоличност? ✅ Защо отразената самоличност има нужда от доза скептицизъм? ✅И в крайна сметка как влияе възприятието ни за себе си върху това какво излъчваме към другите – отговорите можете да чуете ето тук.
6/3/20225 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

257 podcast - „Ключът към щастието не е ключ. Тирбушон е“

Двойно повече са водещите, впечатлението и времето в този епизод. Отива му, защото вече има и две награди ПР Приз от ВДВО – през 2021 и 2022. А гости на Катя Василева и Кристина Крънчева през май са телевизионните водещи Мария Константинова и Мирослав Димитров със своите истории за проявен кураж, уязвимост и решителност. А те се оказаха толкова различни по отношение на нагласите си, провалите и успехите, колкото едва ли можете да си представите, докато гледате брилянтния им дует в „България сутрин“. „Мария е вечно усмихнатата и гладната – в буквален смисъл всеки път е много гладна след ефир, гладна и за знания и всичко да бъде перфектно“, дефинира Миро. „Той е душата на екипа. Вечно ни кара да се смеем и винаги е готов с виц“, отвръща на свой ред Мария, а Миро разказа виц и в контекста на 257 podcast. 👉 Дали ги е страх от публично говорене и как го преодоляват? 👉 Как се справят в извънредни ситуации? 👉 За кого от двамата уязвимостта е слабост и за кого глупост? 👉 Защо куражът е безплатен?
5/27/202220 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Самоличността: кой според вас сте вие?

Достатъчно силно и мощно ли е нашето „Моджо“ (позитивният дух, който носим в себе си и който излъчваме към останалите)? За да разберем това е важно да знаем кои сме и каква е нашата самоличност. Това е и един от градивните елементи на „Моджо“. За да определят себе си, доста хора се втурват в миналото – забележителни събития, големи победи или болезнени нещастия най-често изплуват в съзнанието им. Други пък разчитат на чужди свидетелства – добри отзиви от шефове или учители. Трети - се проектират в бъдещето, дефинирайки се като това, което биха искали да са, а не като това което са в момента. Как си взаимодействат нашето минало и бъдещето ни, от една страна, и това което мислим ние самите за себе си и другите за нас? Как влияе това на нашата самоличност, слушайте в новия епизод на отличения с PR Приз 2021 „257 podcast“ с водещи Катя Василева и Кристина Крънчева.
5/19/20224 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Ноджо: духът на отегчените и недоволните

Ако се замислим всеки от нас със сигурност познава не един, за съжаление, отегчен и недоволен от работата си човек, мрънкащ, а може би просто объркан и мислещ, че кариерата му е пропаднала и винаги на драго сърце е готов да разкаже за своите огорчения на останалите. Ето за този тип хора става дума в новия епизод на "257 podcast". Маршал Голдсмит нарича това състояние "Ноджо", което идва от английски "no joy" или в превод безрадостен. ✅ По какъв начин "Ноджо" контрастира на "Моджо" (позитивният дух към това, което правим в момента) и как можем да сме полезни на хора с такъв дух, а и те сами на себе? ✅ Как да измерим своите "Ноджо" и "Моджо" и защо е важно? Отговорите са в 257 podcast.
5/12/20226 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Усмивката и скритите ѝ козове

💡 Помните ли епизода с „Моджо“, в който Маршал Голдсмит определя позитивния дух към това, което правим, който се заражда вътре в нас и се излъчва към света? Помислете си сега как изглеждате, когато правите нещо позитивно и мощно и останалата част от света го припознава като такова. Усмихвате ли се? Ето за тази усмивка дума става дума в новия епизод на "257 podcast": ✅ Какво означава усмивката в личен и професионален план, в бизнеса? ✅ Как изглежда тя, ако се усмихнеш с 5 или 53 мускула на лицето? ✅ По какво личат искрената и дежурната усмивки? ✅ Как с усмивката идват всевъзможни решения и как само с една усмивка можем да се почувстваме и изглеждаме по-уверени? 👉 Усмихнете се и натиснете “Play” на "257 podcast", за да научите отговорите.
5/5/20227 minutes
Episode Artwork

257 podcast - Закъсненията и златните правила на етикета

Пристигането навреме за среща, спазването на поетите ангажименти са сред важните характеристики на отговорния бизнес лидер и не само. Те са част от доверието. Пандемията и работата от дистанция, наред с всички удобства за онлайн срещи разми още повече представите за време и точност. Но златното правило на етикета да бъдем точни продължава да е все така валидно. Да бъдеш точен е част от живота на практичния, отговорен и зрял човек. Защо обаче хората закъсняват и как да планираме и организираме времето си, така че да сме винаги точни – слушайте в новия епизод "257 podcast" с водещи Катя Василева и Кристина Крънчева.
4/28/20227 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Куражът е като надеждата - бялата лястовица, за която трябва винаги да се грижим

Вярата в теб самия, безусловният труд и оня горе да ти удари едно рамо е Светата троица, която сбъдва мечтите“, смята д-р Елена Стефанова, гостът през април в отличения с PR Приз 2021 „257 podcast“. Тя определя себе си като непримирима.  Оставайки кръгъл сирак на 11 години, Елена се вкопчва в живота и в търсене на неговия смисъл. Извървявайки пътя на родителите си, д-р Стефанова завършва медицина, но сблъсъкът й със здравната система, я отклонява от лекарската професия и я поставя на кръстопът. „Ние трябва да оставим нещо изключително красиво след себе си, за да има смисъл от цялото страдание, с което сме се сблъскали. Важно е да откриеш границите на възможностите си и да дадеш най-доброто от себе си“, казва д-р Стефанова по повод лекарската професия. За непримиримостта в нея, какво си казва в трудни моменти, откъде идва вътрешната й сила и смелост в „живота, даден ни назаем“, по думите й, за какво е благодарна - слушайте емоционалното и спиращо дъха участие на д-р Елена Стефанова в „257 podcast“ с водещи - Катя Василева и Кристина Крънчева.
4/21/202210 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Как да изберем куража вместо удобството

В синонимния речник с думата доверие са свързани увереност, уважение, добро име. Въпросът е как се стига до там. Наред с надеждността, отговорността, поставянето на граници, дискретността, интегритетът, неосъждането и великодушието са 7-те важни елемента на доверието. Хората често като че ли забравят за дискретността. Когато става дума за тайни, много разбираема е нашата импулсивност - мислим си, че споделянето на клюки ни прави по-близки с човека, с когото ги споделяме. Но дали е така? В днешния свят, в който всички се стремим да правим нещата лесно, бързо и приятно, всъщност непрекъснато съзнателно или не се отдалечаваме от „интегритета“. Много по-лесно е да използваме кратките пътеки, нали? Защото сме по-експедитивни... Но интегритетът не работи по този начин. Какво още не трябва да правим, за да не сриваме доверието в нас, слушайте в епизода на отличения с PR Приз 2021 „257 podcast“ с водещи международния консултант по бизнес етикет и протокол Кристина Крънчева и журналиста Катя Василева.
4/14/20227 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Как се гради силен екип

Ценности, култура, талант, кой как си тежи на мястото са сред важните характеристики на добрия екип, но това, което посочват като най-важно и значимо единодушно и мениджъри, и служители, и HR експерти е доверието. То предхожда всичко останало. Когато обаче някой съвсем повърхностно засегне или спомене думата „лоялност“ или „доверие“ се получава мигновен локдаун на уязвимостта в действие. Няма човек, който да не иска да бъде възприеман като лоялен или на когото да му се няма доверие, нали? А и повечето хора категорично вярват за себе си, че са лоялни и много честни. В същото време вярват само на 1 или 2-ма души от екипа. А и това ние да смятаме за себе си, че сме такива, е различно от това дали и другите ни възприемат така. Кои са основните елементи на доверието, слушайте в това издание на подкаста.
4/7/20226 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Киното ни учи да общуваме на много нива

„Неслучайно актьорското майсторство се изучава като дисциплина във все повече специалности в университети в САЩ. Хората смятат, че това е много важно и необходимо социално умение, каквото и да работиш след това“, казва режисьорът Иглика Трифонова, която е гост в този епизод на подкаста. Каква е личната история за проявени уязвимост и смелост на Иглика Трифонова? Какво мисли за куража? За нея и житейските уроци, провалите и това как те могат да се превърнат в движеща сила филмовата режисьорка разказва в „257 podcast“.
3/31/202210 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Дрескодът

Точно 7 секунди е времето за нашето първо впечатление пред другите. Не е случайна българската поговорка "По дрехите посрещат, по ума изпращат". Защото преди да проговорим, облеклото и външният ни вид вече говорят за нас. ✅ Как е подходящо да се обличаме за едно или друго събитие, ситуация, място, на една или друга позиция? ✅ Как е добре да изглежда един изпълнителен директор, мениджър, ръководител? Може ли да се ходи по дънки и кецове в офиса? ✅ Научиха ли се депутатите, че трябва да закопчават сакото си на трибуната в НС? ✅ Каква трябва да е дължината на вратовръзката, а също и на крачолите на панталоните? ✅ Колко къса може да е роклята на жените в корпоративния свят? Кое докъде е позволено за бизнес дамите? 💡  Отговорите на всички тези въпроси дават международният консултант по бизнес етикет и протокол Кристина Крънчева и журналистът Катя Василева в новия епизод на "257 podcast".
3/24/20228 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Какъв е e-mail етикетът

Електронната комуникация промени културата на работното място още преди 20 години. Повечето хора гледат на имейла като на нещо средно между професионално общуване и приятелско бъбрене. Да не забравяме обаче, че в зависимост от начина на писане получателите могат да ни преценят като човек, който умее или не умее да общува. А едно от най-важните неща в бизнеса е тъкмо това умение. Има ли правила кога да изпращаме имейли или друг вид съобщения, какво впечатление създаваме, ако изпратим съобщение през нощта, колко дълги трябва да са имейлите и достатъчен ли е само автоматичният подпис? Отговорите слушайте в новия епизод на "257 podcast". 
3/17/20228 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Не изключвайте камерата си при онлайн среща

Онлайн срещите от неизбежна необходимост по време на пандемията, се оказаха голямо удобство във всяка сфера. С развитието на технологиите можем да се срещнем и да развиваме всевъзможни бизнеси с партньори от различни точки на света. Как обаче присъстваме на тези срещи? Преминавайки към работа от разстояние, много хора се изкушават да пренебрегнат строгите дрескод правила на корпоративната среда. 💡 Добрият външен вид е важен и при онлайн среща. Необходимо е той да бъде такъв, какъвто е и реално в офиса или на присъствена среща. ✅ Ако носите очила, постарайте се стъклата им да бъдат антирефлексни ✅ Обърнете внимание на светлината ✅ При онлайн среща много голяма част от езика на тялото реално отсъства, тъй като виждаме само горната част на тялото. Тогава е необходимо това да се компенсира с очите и погледа. Което автоматично означава, че камерата по време на онлайн среща трябва да бъде включена. Нещо повече - изключената камера означава, че сте обърнали гръб на присъстващите
3/10/202210 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Поведението ни говори “силно” за нас, така както силно звъни телефонът ни

💡 Когато използваме телефона си, често забравяме добрите маниери и уважението към другите. Навсякъде (в ресторанта, в киното, в театъра, в метрото…) чуваме звънящи телефони. Да не говорим, че ставаме свидетели на хорските разговори, на проблемите им и без да искаме ги “подслушваме”. Макар  да е продукт на модерните технологии и времена, при ползването на мобилния телефон важи доброто старо правило: уважавайте другите! Дръжте се с тях така, както бихте искали те да се държат с вас. Когато използваме мобилния си телефон, е важно да бъдем учтиви, дискретни, да не вдигаме шум. Да го правим не заради добрите маниери, а заради отношението ни към другите. ✅ Какъв е етикетът при използването на мобилния телефон? ✅ Колко често той звъни на неподходящото място и как да реагираме във всяка ситуация, за да не правим лошо впечатление и да не излагаме себе си? ✅ Къде и защо не трябва да говорим, колкото и да не можем да отказваме обаждането? ✅ Каква да бъде мелодията ни?
3/3/20228 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

257 podcast - В моменти отвъд обикновения живот мисленето спира

Актьорът и 100 % буден всяка делнична сутрин - Стефан Щерев, е първият гост в новия сезон на „257 podcast“. Двете водещи - Катя Василева и Кристина Крънчева, му хвърлиха ръкавицата на живо в телевизионния ефир, а той пък се оказа посветен слушател на подкаста още от началото му и веднага прие предизвикателството да сподели първи своята лична история за проявен кураж, уязвимост и смелост.
2/24/202212 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Щастието и радостта са още две от силите на уязвимостта

Според проучване на Ipsos, цитирано от Световния икономически форум, 75% от хората смятат, че 2022 година ще бъде по-добра от 2021-ва. Оптимизмът естествено доминира в началото на всяка нова година. От всички новогодишни пожелания най-повтарящите се са да сме живи и здрави (абсолютно разбираемо), щастливи, да имаме много радости, да сме успешни. Това провокира водещите на отличения с наградата PR Приз 2021 "257 podcast" Катя Василева и Кристина Крънчева да посветят 49-ия епизод на щастието и радостта. Да спрем да се страхуваме и да виждаме повече отрицателните неща. Да търсим навсякъде хубавото и да го оценяваме. Да бъдем радостни и щастливи са още две от силите на уязвимостта. Защо и как, слушайте в новия епизод на "257 podcast". 
1/6/20226 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Умеем ли да благодарим

БЛАГОДАРЯ е дума-душа, дума-сърце, дума-надежда. Дума, в която можеш да събереш много послания, дума, с която можеш да заместиш дълги излияния, дума, с която можеш да залепиш счупени парченца. БЛАГОДАРЯ не е просто дума, а магия, която може да преобразява състояния за миг, да трансформира отношения и да оставя следи. Роберт Емонс, професор по психология в университета на Калифорния, смята че "благодарността ни позволява да усещаме живота. Чрез нея всъщност ние забелязваме повече положителното в живота си и това увеличава многократно удоволствието, което получаваме от него. Вместо да се адаптираме към добрините, ние празнуваме доброто". Всички сме чували фрази като "спомни си дните, в които си се молил да имаш това, което е днес". „Бъди благодарен за това, което си и имаш“. Да се адаптираш към доброто, т.е. да го приемаш за нормално, без да изпитваш благодарност е функция на недостига – все нещо да не е както трябва и винаги да може и още и още. Благодарността е в умението да ценим това, което имаме – хората, възможностите, малките неща в живота. Силата й е в споделените моменти. Да кажем "Благодаря" тук и сега на онези, които го заслужават. Как се учи и практикува благодарността, слушайте в 257 podcast с Катя Василева и Кристина Крънчева. 
12/30/20217 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

257 podcast - Добрите маниери на масата

Макар пандемията да се настани в живота ни, правилата на масата по един или друг повод остават същите. В днешната глобална икономика  атмосферата е изключително конкурентна и усъвършенстването на маниерите на маса е абсолютна необходимост, независимо дали правим  бизнес тук или по света.  Добрите маниери са най-важната квалификация на днешните професионалисти. Съществена част от тях е поведението на масата. Какво е важно да знаем: ако сме поканени на коктейл или пък на официална делова вечеря – като например това, че коктейлите са с продължителност два часа и да, можем да отидем първи, но не и да си тръгнем последни, колкото и да ни е приятно; на официална делова вечеря пък домакинът е този, който определя продължителността й. До края на вечерята обаче има много време. Как да разберем кога тя е приключила, кой първи си тръгва, къде се слага салфетката и къде е мястото на мобилния ни телефон, който иначе вече е като продължение на ръката ни? За всичко това разказват журналистът Катя Василева и международният консултант по бизнес етикет, протокол и поведенчески коуч Кристина Крънчева в 47-ия епизод на отличения с наградата PR Приз 2021 "257 podcast". 
12/23/20218 minutes, 9 seconds