Winamp Logo
Töö Elu Ohutus podcast Cover
Töö Elu Ohutus podcast Profile

Töö Elu Ohutus podcast

Estonian, Finance, 1 season, 14 episodes, 11 hours, 42 minutes
About
Podcasti tutvustus Tere tulemast kuulama Eesti esimest töötervishoiu ja tööohutuse teemalist podcasti TÖÖ ELU OHUTUS! OHUTUSkäitumine TÖÖl mõjutab meie tervist ja produktiivsust, tervis omakorda ELU ja produktiivsus ärikasumit. Podcast on loodud kõikidele, kes on juht, ettevõtte omanik, vastutab ohutuse korraldamise eest ettevõttes või on ise töötaja rollis ning soovib enda teadmisi laiendada. Tutvu meie saatekülalistega, ammuta teadmisi ja motivatsiooni nende teekonnast ja kogemustest! Saated on kättesaadavad kodulehel ja iTunesis. Telli saade! Kommenteeri! Jaga! Küsi!
Episode Artwork

Protect - tööohutuse podcast - Helen Hilkja

Helen on juhtimiskonsultant ja nõustaja, mentor ja koolitaja. Ennekõike pideva parenduse entusiast, seda nii ettevõtete kui ka inimeste osas.  Ta on tegutsenud strateegilise juhtimise valdkonnas ligi 7 aastat, keskendudes juhtimissüsteemide arendamisele ja protsessijuhtimisele, sealhulgas ka kvaliteedi-, keskkonna- ja tööohutuse juhtimisele. Tema jaoks on oluline, et juhtimissüsteemid oleksid lihtsad ning väärtust lisavad.  Helen omab laiapõhjalist kogemust, tehes tööd paljude Eesti TOP ettevõtetega, leidmaks viise nende äriprotsesside kaardistamiseks, lihtsustamiseks ja parendamiseks. Lisaks teeb koostööd Äripäeva Akadeemiaga ja olen Eesti Kvaliteediühingu kollektiivliige. Ta on võitnud innovatsiooni tunnustuse juhtimissüsteemide vallas ning aina enam on samadele põhimõtetele tuginevaid juhtimissüsteeme juurutatud erinevates ettevõtetes üle Eesti. Lisaks erasektori nõustamisele, omab ta kogemust ka avalikus sektoris, sealhulgas riigikaitses, läbi mille olen omandanud mitmekülgse ülevaate erinevate sektorite juhtimiskvaliteedist ning enim levinud väljakutsetest.
9/17/202149 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Protect - tööohutuse podcast - Tõnis Tuuder

Hea otsus tuleneb kogemusest, kogemuse saame halvast otsusest! Olen erineval tasemel otsuseid teinud ja kogemusi kogunud Estanc-is juba üle 20 aasta. Kui ülikooli lõpupäevil alustasin Estanc-is projekteerijana, siis nüüdseks olen läbi tootmisjuhi, kvaliteedijuhi ja arendusjuhi rollide jõudnud operatsioonide superviisori nime kandvale väljakutsele. Olen ettevõtte arengut ja kasvamist näinud piisavalt lähedalt, et aru saada, kuidas ja kui palju on Estanci-s inimesi ja ohutut töökeskkonda läbi nende aastate väärtustatud. Ettevõtte 4 olulist tänaseks väljakujunenud väärtust on erinevatest sõnastustes saatnud meie tegemisi läbi aastakümnete. Meie jaoks need olulised sõnad ehk PPPP, mida järgides tehakse otsuseid ja komplekteeritakse meeskonda on: People, Purpose, Process ja Passion. Minu üks roll ettevõtte tänases faasis on vastutada protsesside kirjeldamise ja toimimise eest. Tiimide ülene kaasav koostöö aitab meil ühiselt protsessidest aru saada ja neid vastavalt vajadusele ajas muuta. Teised olulised vastutused on kvaliteedijuhtimissüsteemide, töökeskkonna ja keskkonna toimimine ja nendega seotud uuenduste ja muudatuste haldamine. Kõik need valdkonnad on omavahel tihedalt seotud ja esitavad igapäevaselt piisavalt põnevaid väljakutseid inimeste mõistmisel ja kaasamisel ettevõtte erinevatel tasanditel.   Ettevõtte esindajana olen aktiivselt kaasas ka MTÜ Eesti Keevitusühingu tegemistes ning toetan jõu ja nõuga standardimiskomitee EVS/TK 41 keevitusvaldkonnaga kaasnevate standardite eestikeelde tõlkimist.  Läbi aastate on aina rohkem selgeks saanud, et pere on kõige olulisem ja oma otsused ning tegevused tuleb ikkagi nii palju kui võimalik läbi oma armastava pere vaatenurga teha. Naine ja lapsed on need, kes on alati sinu kõrval ja sind toetavad ja kelle jaoks tuleb olemas olla just siis, kui nad sind vajavad.  Ning selleks, et oma vaimu ka virgena hoida olen Hunt Kriimsilmana aktiivselt kombineerinud oma töö- ja pereelu nii, et kõik õpitu ja kogetu minu inimesi jätkusuutlikult edasi viiks. Toimetan aktiivselt oma külakogukonna elu edendamisel külavanema, külaseltsi juhatuseliikme ja valla volikogu liikmena. Lisaks pakun fotograafina pildistamisteenust perefirmas Reduut OÜ, korraldan aeg-ajalt väljasõite koos sõpradega Retrotrip Baltic OÜ-s ning valmistan koos vahva seltskonnaga mahedat käsitööviina RÜÜBE Surakas OÜ-s. ...
9/17/202145 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Protect - tööohutuse podcast - Aet Sooääre

Minu teekond tööohutuse alal sai alguse 2013, kui ettevõttest lahkus endine töökeskkonnaspetsialist ja otsiti asendust. Kuna olin silma jäänud oma aktiivsusega just töötajate õiguste nõudmisega, pakuti seda väljakutset mulle. 8a tagasi kui läbisin esimese Väikeettevõtte töökeskkonnaspetsialisti koolituse sain nn päranduseks vana, ajast maha jäänud süsteemi, mida oli vaja uuendada. Olles ise väga palju erinevaid ameteid pidanud alates andmesisestajast- kvaliteedispetsialistini ning tundes protsesse ja tarneahelat, tundus asi lihtne ja mõistetav. Sellel hetkel ma veel ei teadnud, kui lai ja palju hõlmav, tööohutus tegelikult on. Isikukaitsevahendid on üks pisike osa kogu sellest ohu ennetusest ja riskide maandamisest. Selleks, et töötaja ennast ka tegelikult ohutult ja hoitult tunneks, on vaja alustada juba ohutu mõtteviisi viimisest nendeni. Arusaam, et KÕIK SEE on nende endi turvalisuse kaitseks...seda mõistes, saab igast töötajast oluline lüli töökeskkonna ohutumaks muutmisel.  Olles nüüd tegevjuhi rollis, mõistan ma oma inimeste soove turvalisema ja ohutuma töökeskkonna loomiseks, ilma suurema pingutuseta. 
9/17/202148 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Tööohutuse podcast - Kristjan Rotenberg

Kristjan on mentor ja koolitaja, spordi- ja muusikamees ning väsimatu enesearendaja. Ta väärtustab endas ja teisteis avatud hoiakut uutele ideedele ja julgust neid ideid järele proovida. Peale mentori ja koolitaja ameti on Kristjan tööd teinud juhtimise ja ka kvaliteedi teemadel sellistes tööstus-ettevõtetes nagu Stoneridge, Marat ja Elcoteq. Kuni 2019. a sügiseni juhtis ta Harju Elekter Elektotehnikas tehasejuhina 200-liikmelist meeskonda. ​Kristjanit iseloomustab pühendumus organisatsioonide pidevale arengule, eelkõige meeskondade ja protsesside töö täiustamise läbi. Ta usub, et suurepäraseid tulemusi äris on võimalik teha võttes eeskuju edasijõudnud tööstusharude ja edukate ettevõtete juhtimisstiilidest ja parimaitest praktikatest. Seejuures ennast ja oma meeskonda mitte läbi põletades. Magistrikraadi Cum Laude sai Kristjan EBSis rahvusvahelise ärijuhtimise erialal. Teadmised psühholoogias ja enesejuhtimise teemades on ta omandatud Mare Porgi, Anni Kuusiku ja Eva-Maria Kangro käe all ning läbi pideva tehnikate praktiseerimise. Koolitaja oskused on Kristjan saanud https://innowise.ee/ (Innowise )täiskasvanute koolitaja väljaõppe programmis Katrin Karu, Marin Johnsoni, Sigrid Aruväli ja teiste andragoogika tippude suunamisel. Lisaks on täiendanud ennast Peep Vainu, Dean Graziosi ja Tony Robbinsi koolitaja koolitustel. Kristjan elab Tallinnas, aga teeb koostööd juhtide ja firmadega üle kogu Eesti, Skandinaavia ja Baltikumi.
9/17/202158 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

EPISOOD 10 - Tiina Sakkos - Proekspert

Tiina on seda tüüpi inimene, kellele meeldivad inimesed, süsteemid, organisatsioonid ja keerulist tüüpi probleemid. Ta on ka elukestev õppija, kelle jaoks on loomulik minna tudeerima midagi uut ning selle ajal või tagajärjel ka tööalaselt eriala vahetada. Teeninduse juhtimisest IT juhtimisse ja nüüd inimeste ja organisatsioon kui tervikuga töötavaks eestvedajaks - läbi erinevate organisatsioonide ja mitmete koolide lõpetamisega samaaegselt – see pole kindlasti väga standardne arengutee, kuid võib olla kindel, et kõik muutused, õpingud ja valikud on tehtud oma südant kuulates.  Viimastel aastatel on Tiina seotud ettevõttega Proekspert, milles kasvades on temast saanud Kultuuri ja Inimeste valdkonna eestvedaja. Selle töö tegemine ei tähenda ainult inimestega tegelemist, vaid pidevat organisatsiooni arengule kaasa aitamist. Organisatsioonid on Tiina arvates huvitavad elusorganismid, mis vajavad tervikuna energiat ja hoolt, et nad oma teel edasi kasvaks. Justnagu inimesedki. Kõige olulisem on teadvustada, millised on su mõtted, sõnad ja teod. “Sa lood seda, kuhu läheb su energia, aeg ja tähelepanu”: kui tegeled pidevalt probleemidega, ongi su elu probleeme täis. Kui tegeled pidevalt uute võimaluste loomisega, tekitad endale võimaluse olla oma elus looja! Elus üldiselt on Tiinal mitmeid rolle nagu ikka – naine oma mehele, ema pojale, sõber ja töökaaslane paljudele toredatele inimestele. Iseendale õpib ta samuti olema ajas järjest parem ja toetavam sõber. Podcastis tuleb juttu: ·  Proeksperdi töökultuurist ·  Kaugtöö tegemisest ·  Vaimse tervise käsitlemisest ·  Juhivabast organisatsioonist ·  Inimeste võimustamisest, vastutuse võtmisest, usaldusest ja koostööst
6/17/20211 hour, 8 seconds
Episode Artwork

Episood 4 - Mario Käära - Orkla Eesti töökeskkonnajuht

2:15 Mida teeb Orkla Eesti töökeskkonnajuht?  3:05 Miks ohutust ei saa ettevõtted ikkagi tulemuslikult päris üksi juhtida?  4:23 Kuidas jõuti sinna, et valdkonnajuhid oleks kaasatud ohutusalasesst töösse? Mille eest nad sisuliselt vastutavad?  8:34 Mis on läbivad teemad, millega tuleb Orkla Eestis ohutusalaselt tegeleda? Milliseid kulutusi eelarvestatakse?  12:09 Kuidas tehakse Orkla Eestis sisekontrolli (Orkla Eesti mõistes töökeskkonna auditeid)?  19:06 Millised on peamised auditite leiud?  22:27 Mis on riskikäitumised? Millest need tingitud on?  26:45 Juhendamised on olulised AGA....  30:02 Kuidas panna töötajat rohkem kaasa mõtlema?  32:41 Ohutusalaste kõrvalekallete registreerimine   35:32 Töökultuuri loomine – Bradley kõver ja mis kell algab päris töökultuur  37:02 Räägime kutsehaigustest  39:23 Miks on riskianalüüsi tegemine tähtis ja kes seda Orkla Eestis koostab?  43:23 Millised on need 3 põhjust, miks töötervishoiu ja tööohutusega siiski tegeleda? 
12/14/202049 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Episood 3 - Katrin Meos - töökeskkonnapraktik

Katrin ütleb, et töises vaates kirjeldab teda kõige paremini märksõna #töökeskkonnapraktik. Ta hoolib väga inimestest ja teadmistest, on avatud uuele ja soovib väga professionaalselt areneda. Katrini isiklik tööalane eesmärk on olla töötervishoiu- ja tööohutuse valdkonna saadik. Ta on õppinud TTÜ keemiateaduskonnas ja magistrikraadi tegin Bergeni Ülikoolis meditsiiniteaduskonnas, tööhügieeni alal. Oma erialal on Katrin töötanud nii riigiametites õigusloome kui ka järelevalve poolel. Kuid peamine kogemus on tulnud erasektorist- 10 aastat ülemaailmses tehnikavaldkonna ettevõttes ABB, kus viimaseks ametiks oli Balti riikide tööohutuse ja keskkonna juht. Sealt sai kaasa suurepärase praktika tööohutuse parimatest lahendustest tootmisettevõttes. Viimased kolm aastat on ta panustanud vaimse töö tegijate tööheaolu hoidmisesse Eesti suurimas pangas, Swedbankis. Tänased peamised teemad Katrini töölaual ongi töötajate vaimse tervise hoidmine, liikumine ja tööheaolu. Lisaks sisustavad tööpäevi ka uued töökeskkonnaalased ohutegurid, töödisain, kuid ka kriisijuhtimine. Katrin panustab valdkonna arendamisse läbi hea praktika jagamise artiklite ja esinemiste kaudu kui ka õpilastele #TagasiKooli tunde andes ning külalislektorina üliõpilastele loenguid lugedes. Vabal ajal võib Katrinit leida jooksurajal, joogasaalis, aga ka teatrist ja kontserditult ning erinevatest raamatuklubidest 😊   4:12 Millised kogemused sai Katrin ABB-s töötamise ajal? 7:40 Mis muutus ohutuse valdkonnas Swedbankis, kui Katrin sinna tööle asus? 14:40 Kuidas motiveerida töötajal olema töökeskkonnavolinik? 16:00 Kuidas juhitakse Swedbankis tööohutust? 17:45 Kuidas on Swedbankis ohutusalanae juhendamine korraldatud? 21:05 Millised on olnud Katrini jaoks suurimad ohutusalased väljakutsed? 23:35 Kuidas Swedbankis lahendati kaugtööle suunamine? 27:41 Räägime psühhosostsiaalsete riskide juhtimisest 30:10 Mis edasi, kui selgub, et keegi on COVID-19 positiivne? 32:00 Kuidas tullakse toime nii paljude erinevate inimeste juhtimisega? 35:45 Millised on Katrini praktilised märkamised ohutusvaldkonna juhtimisel? 40:47 Kas ohutuse juhtimiseks on siis ikkagi „palju“ raha vaja?
11/30/202043 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Episood 2 - Maret Maripuu Tööinspektsiooni peadirektor

Saates kuuled: Miks on kohe ettevõtet luues vajalik ohutusega tegeleda? 3:15 Miks see töötervishoid ja -ohutus tähtis siiski on? 3:58 Kuidas jõuab ettevõtjani teadmine, et on vajalik ohutuse valdkonnaga tegeleda? 5:49 Millele peaks juht mõtlema? 8:50 Miks olla Tööinspektsiooni peadirektor? 10:11 Millised on need ohutusalased teemad, millele tähelpanu pöörata? 12:43 Millele pöörata tähelepanu riskianalüüsi koostamisel? 16:20 Kas riskianalüüsis toodud risk võib olla ka äririsk? 22:12 Kuhu liigub psühhosotsiaalsete ohutegurite käsitlemine? 22:55 Mida tööandja võib kaotada, kui töökohal esinevaid riske ei hinda? 25:23 Milline on üks hea ohutusalane juhendamine? 25:56 Millele pöörata tähelepanu ohutusjuhendite juures? 30:06 Räägime sisekontrolli läbiviimisest 31:13 Meil ei ole aega ohutusega tegeleda? 33:34 Millised on tööandjale kõige kulukamad rikkumised ja õnnetused? 35:34 Räägime trahvidest 38:30 Kus ja miks tööõnnetused peamiselt juhtuvad? 40:36 Kas on tööõnnetuses süüdi? 42:54 Kuhu liigub õigusloome? 44:44 Ohutuskultuur ettevõttes ja millest ohutuskultuur alguse saab 46:20 Märka enda kolleegi 51:51 Maret Maripuu sõnum tööandjale ja töötajale 54:07
11/9/202056 minutes, 5 seconds