Winamp Logo
Nimetu Digisaade: Roonemaa ja Lõugas | Geenius.ee Cover
Nimetu Digisaade: Roonemaa ja Lõugas | Geenius.ee Profile

Nimetu Digisaade: Roonemaa ja Lõugas | Geenius.ee

Estonian, Technology, 1 season, 175 episodes, 6 days, 7 hours, 42 minutes
About
Saatejuhid Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas. Tehnoloogiauudised ja kommentaar inimkeeles.
Episode Artwork

16.09 Geeniuse digisaade: DJI tegi odava ja hea selfidrooni

Tänases saates räägib Glen pikemalt oma kogemustest DJI uusima minidrooniga Neo. Lisaks jagame muljeid Google’I Pixel Watch 3 kohta. Räägime ka veidi hiljuti välja kuulutatud uutest iPhone’idest ning sellest, et RIA kutsub vabatahtlikke uut riigiäppi testima. Saate teemad:• Algab eesti.ee mobiilirakenduse avalik testimine. • DJI Neo on hea hinnaga mitmekülgne minidroon. • iPhone 16 seeria on avalik, aga Apple Intelligence veel meile ei tule. • Google’i Pixel Watch 3 on korralik ja kallis nutikell. • PlayStation 5 Pro on väga kallis mängukonsool. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
9/16/20241 hour, 4 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

9.09 Geeniuse digisaade: Tehnikamess IFA pidas suurt juubelit

Tänases saates võtame luubi alla saja aastaseks saanud Euroopa suurima tehnikamessi IFA ja vahendame kohapealseid emotsioone Berliinist. Kõigepealt räägime aga sellest, et Facebook Messengeri ja WhatsAppi vahel saab peagi sõnumeid saata ning millist sõnumside teenust üldse kasutada tasub. Saate teemad: ·       WhatsAppi ja FB Messengeri kasutajad saavad peagi üksteisele sõnumeid saata. ·       IFA messi saja-aastase ajaloo säravamad hetked ·       Mida uut, põnevat ja jaburat sel aastal IFA-l näidati?   Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile:[email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
9/9/202455 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

2.09 Geeniuse digisaade: Kas Gemini AI oskab eesti keelt?

Tänases saates selgitame veelkord lahti segaseks jäänud Google Pixel telefonide ja Smart-ID teema. Arutame ka seda, miks sel aastal uute iPhone’ide kohta nii vähe kõlakaid on. Samuti räägime Telegrami juhi Pavel Durovi arreteerimise taustal sellest, kas ja kui privaatsed on sõnumiäpid. Uue Pixel 9 valguses võtame luubi alla Google Assistant'i ja Gemini Advanced (keele)võimekuse ja Google'i segadust tekitavad regioonivalikud. Lõpetuseks vastame taas paarile lugejakirjale. Saate teemad: • Uued iPhone'id saabuvad, peagi, aga nende kohta on üllatavalt vähe lekkeid. • Privaatseks peetud sõnumiäpp Telegram ei ole seda tegelikult üldse. • Google Gemini Advanced + Google Assistant + eesti keel = suur segadus • Kuulajakiri: Mida arvata kaubanduskeskuste koridorides pakutavatest Schbot robottolmuimejatest? • Kuulajakiri: Mida pidada silmas toaantenni valimisel? Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
9/1/202446 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

26.08 Geeniuse digisaade: Kas nüüd ametlikult Eestis müüdavad Google’i Pixelid on ka päriselt head?

Tänases saates võtame pikema vaatluse alla Google’i uusimad Pixel 9 seeria telefonid. Räägime sellest, mida põnevat saab teha Google’i AI-põhise fototöötlusega. Alustuseks aga kajastame paari olulist uudist Apple’i ja Google’i maailmast. Lõpetuseks vastame paarile huvitava küsimusega lugejakirjale. Saate teemad: • Apple annab EU survel iPhone’i kasutajatele valikuvabadust • Wear OS kellad saavad võrguühenduste kaardid • Jagame Pixel 9 seeria telefonide esmaseid muljeid • Kuulajakiri: kas ekraani värskendussagedus on teleri valikul tähtis? • Kuulajakiri: millist nutikella soovitada 1. klassi lapsele? Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
8/26/202449 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

19.08 Geeniuse digisaade: suur sülearvutite test ja ülemeelik AI

Tänases saates räägime Facebookis laialt levivast petuskeemist, milles kasutatakse Eesti tuntud kauplusekettide ja sideoperaatorite nimesid. Samuti heidame pilgu Elon Muski firma loodud pildigeneraatorile Grok AI, mille leebed piirangud on viimastel päevadel internetis tekitanud minitormi. Võtame luubi alla erinevate protsessoritega sülearvutid sarnases hinnaklassis. Meelis jagab muljeid ühe Garmini soodsa spordikella kasutuskogemusest.  Saate teemad: • Pahalased levitavad Facebookis Eesti ettevõtete nimel ahvatlevaid pakkumisi • X-i Grok AI avaldas pildigeneraatori, mis loob provotseerivaid fotorealistlikke pilte, millest konkureerivad teenused keelduvad  • Septembrikuu Digi suures sülearvutite võrdlustestis võistlevad uued Snapdragon protsessoriga arvutid Inteli ja Apple'ga • Garmin Forerunner 165 on suhteliselt soodne spordikell, mis on aga parema hinna nimel saanud kummalisi piiranguid Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
8/18/202451 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

14.08 Geeniuse digisaade: Google Pixelid on nüüd ametlikult Eestis

Tänases saates räägime loomulikult Google’i uutest nutiseadmetest ning loomulikult ka sellest, mis ja kas muutub, kui Google oma Pixeli tooteseeria ametlikult Eestisse tõi.  Lisaks räägime uues suurest õngitsussõnumite lainest ning jagame muljeid testis olnud  Samsungi Galaxy Buds 3 Pro kõrvaklappide kohta. Saate teemad: • Google avalikustas uued Pixel seeria nutiseadmed ja need on nüüd esmakordselt ametlikult Eestis saadaval • Pahalased saadavad Omniva nime alt ohtlikke SMS-sõnumeid. • Kuulasime Samsungi uusi ja vastuolulisi Galaxy Buds 3 Pro kõrvaklappe ning meil on nende kohta palju öelda  Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
8/14/202458 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

5.08 Geeniuse digisaade: Kas Samsungi uued volditavad telefonid on kõrget hinda väärt?

Tänases saates heidame pilgu uuringule, mis väidab, et et Eestis on küberkiusamisega lood üsna halvad. Kasutasime päriselt Samsungi uusi volditavad telefone Flip ja Fold 6 ning jagame muljeid. Lisaks räägime paarist huvitavast AI-maailma uudisest. Saate teemad: •    Värskest Eurostati uuringust selgub, et Eesti juhib netikiusu edetabelit •    Samsungi uued volditavad telefonid on kohal ja meie jagama kasutuskogemusi •    Tarbijad ei taha enam osta tooteid, mille nimes on viide AI-le •    AI-põhine muusika loomise teenus Suno tunnistab, et õpetab oma mudelit autoriõigustega kaitstud muusikaga, ent ei näe selles probleemi Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
8/5/202451 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

29.07 Geeniuse digisaade: Apple Mapsi suured uudised ja üks eriline elektriauto

Tänases saates kajastame mitut uudist Apple Maps kaardirakenduse uuenduste kohta. Lisaks arutame, kas ja mida uut võiks pakkuda OpenAI SearchGPT nimeline otsingumootor. Glen sõitis ühe omapärase elektriautoga ning jagab muljeid. Saate teemad: • Apple Maps sai veebiliidese • Apple Maps'i autod sõidavad mööda Eestit ringi ja pildistavad meie tänavaid • OpenAI tegi SearchGPT nimelise otsingumootori ja asub sellega teistele konkurentsi pakkuma • Glen proovis sisepõlemismootoriga autot teesklevat Hyundai Ionic 5 N-i Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
7/28/202449 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

22.07 Geeniuse digisaade: küberturvafirma suur käkk ja elektriliste linnarataste test

Tänases saates kajastame nädalavahetusel ülemaailmse kaose põhjustanud küberturvafirma Crowdsrtrike’i tarkvaraviga ja heidame pilgu peale Dysoni kummalistele kõrvaklappidele. Glen võrdles elektrilisi linnarattaid ja räägib muljetest. Saate teemad: • Crowdstrike’i tarkvaraviga viis rivist välja 8,5 miljonit ärikriitilist Windowsiga arvutit. • Dyson tegi omapärased mürasummutavad kõrvaklapid. • Augustikuu Digi suures võrdlustestis võtavad mõõtu elektrilised linnarattad. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
7/22/202443 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

15. 07 Geeniuse digisaade: Samsungi uued nutiseadmed ja leidliku disainiga säästutelefon

Tänases saates arutame taas seda, miks internetiühendus Eestis nii aeglane ja kallis on. Oleme oma silmadega näinud ja kätega katsunud Sasmungi uusi nutiseadmeid ning jagame muljeid. Telefonitootja Nothing tegi CMF kaubamärki kandva odava ja väga erilise telefoni, lisaks kõrvaklapid ja kella. Saate teemad: • Eesti telekomifirmad teenivad hiigelkasumeid  ja tõstavad hindu, aga internetiühenduse kiiruste poolest oleme endiselt Euroopas viimaste hulgas.  • Samsung näitas Pariisis uusi volditavaid telefone, nutikelli ja kõrvaklappe ning meie jagame oma esimest käed-küljes kogemust. • CMF Phone 1 on erilise disainiga ja väga soodne nutitelefon. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
7/15/202454 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

8.07 Geeniuse digisaade: Kaks omapärast Samsungi kõlarit ja nunnu Hiina elektriauto

Tänases saates jagame muljeid Samsungi tippklassi ribakõlari ja omapärase nutikõlari kohta. Proovime aru saada, miks üks nutitelefoni välimusega e-luger järsku igal pool laineid lööb ning arutame ka selle üle, milliseid elamusi pakkus erilise disainiga ja väga soodne Hiina elektriauto GWM ORA 03. Saate teemad: • Samsung Q990D ribakõlar maksab meeldivalt vähe • Samsung Music Frame on üks eriline nutikõlar, millel on kummalised puudused • Boox Palma nutitelefoni meenutav e-luger tekitab vastakaid arvamusi • GWM ORA 03 on soodne ja omapärase disainiga elektriauto, mis üllatab mitut moodi Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
7/8/20241 hour, 43 seconds
Episode Artwork

1.07 Geeniuse digisaade: suures müra summutavate kõrvaklappide testis selgus üllatav võitja

Tänases saates kajastame mitut olulist uudist AI-maailmast. Samuti peame taas rääkima Apple’i ja Euroopa Liidu vahelisest kemplemisest. Meelis kuulas suurt hulka tasemel suuri mürasummutavaid kõrvaklappe ja selgitas välja üllatava võitja.  Saate teemad: • Apple Intelligence ilmselt sel aastal Euroopasse ei jõua • Plaadifirmad kaebasid AI muusikageneraatorid kohtusse • AI eksis eksamitulemuste kontrollimisel • Testis on kuus paari uuemaid mürasummutavaid kõrvaklappe Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
7/1/202456 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

24.06 Geeniuse digisaade: Suur elektritõukside test

Tänase saate põhiteema on suvine. Glen testis kaheksat erinevat uut elektritõukeratast ja räägib muljetest. Vaatame seadusemuudatusi, mis puudutavad kergliikuritega liiklemist, kindlustamist ja kategoriseerimist. Lisaks räägime sellest, et Elisa kõnekaartide kasutajad "lasti" 5G võrku ning Starlink tegi väikese kaasaskantava antenni. Lõpuks nendime kurba uudist, et üks suur Eesti elektroonikapoodide kett läks pankrotti. Saate teemad: 
• 01:05 Elisa kõnekaartide kasutajad saavad nüüd nautida 5G kiiruseid • 05:15 Starlink tegi kompaktse antenni, mida saab matkale kaasa võtta • 09:43 juulikuuu Digi suures testis on 8 elektrilist linnatõuksi erinevale maitsele ja rahakotile • 34:05 segased seadusemuutused, mis puudutavad kergliikureid • 50:09 populaarne Eestis elektroonikapoodide kett Expert läks pankrotti Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected].
Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.
Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
6/24/202457 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

17.06 Geeniuse digisaade: Apple Intelligence ja palju muud Apple'i WWDC konverentsilt

Tänase saate läbivaks teemaks on Apple WWDC 2024 arendajate konverents ja sealsed uudised. Räägime ka sellest, et nüüd saavad need paarsada tuhat õnnelikku, kes Geenivaramule oma verd annetasid, oma geenidega lähemalt tutvust teha. Lõpetuseks vaatame üht päris fotot, mis fotokonkursil AI-pildiga segamini aeti. Saate teemad: Geenivaramu avas geenidoornoritele ligipääsu oma geenide infole Apple näitas WWDC konverentsil oma nägemust AI-st ja palju muudki Kaameraga tehtud pilt võitis Ai-fotode konkursi Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.  .
6/17/202451 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

10.06 Geeniuse digisaade: Sonos Ace kõrvaklapid ja suur telefonikaamerate test pakuvad palju üllatusi

Tänases saates räägime Instagrami tüütutest reklaamidest ja sellest, kui pika aja vältel nutitelefonid turvauuendusi saavad. Proovisime  Sonose kauaoodatud esimesi kõrvaklappe ja jagame muljeid. Glen testis tipptasemel kaameratega nutitelefone ja žürii pani need pingeritta. Saate teemad • 00:56 Instagram katsetab uute reklaamidega, mida ei saa vahele jätta • 11:48 Apple lubab ametlikult pakkuda iPhone’ile vähemalt viis aastat turvauuendusi • 18:07 Kauaoodatud Sonos Ace kõrvaklapid on kohal ja kuulatud • 39:01 Digi juunikuises suures mobiiltestis võtsid mõõtu kuus tipptasemel nutitelefoni ja tulemus oli kõigi jaoks üllatav Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
6/9/202455 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

3.06 Geeniuse digisaade: Tühja kasseti tasu poolt ja vastu

Tänases saates võtame emotsionaalselt teemaks erakopeerimise tasu ehk rahvakeeli tühja kasseti maksu, mida plaanitakse tõsta. Meelis testis pisikesi ja odavaid kõrvaklappe. Loomulikult ei saa me mööda ka AI teemadest ja seekord arutame ühe hiljutise uuringu valguses, miks AI-d üllatavalt vähe kasutatakse ja vaatame, mille poolest on kasulik ChatGPT Maci äpp. Lõpetuseks vastame kahele olulisele kuulajate poolt saadetud küsimusele. Saate teemad • 00:52 Erakopeerimise tasud kütavad kirgi • 15:47 Jlabi pisikesed kõrvaklapid JBuds Mini käivad võtmehoidja külge • 22:51 OpenAI tegi Macile ChatGPT äpi • 28:11 Tehisintellekti kasutab arvatust palju vähem inimesi • 40:04 Kuulajakiri – Allan küsib, kas tasub osta telefoni, millele enam tarkvarauuendusi ei pakuta • 44:36 Kuulajakiri – Tanel ja Sten-Patrick soovivad teada, milline ruuter tasub osta operaatori oma asemele Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
6/2/202454 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

27.05 Geeniuse digisaade: väle droon ja väledad sülearvutid

Tänases saates vaatame veelkord üle, mis on Google’i uus kadunud asjade leidmise võrgustik, mida peagi ka Eestis kasutada saab. Glen proovis DJI uut mänguasja ning jagab muljeid. Google'i tehisarukas otsing soovitab juust pitsa külge kinni liimida. Scarlett Johansson süüdistab OpenAI-d oma hääle kopeerimises. Arutame ka, kas uue protsessoriga Windowsiga sülearvutid suudavad MacBookidele konkurentsi pakkuda. Saate teemad: • 01:01 Google’i uuendatud Find My Device võrgustik tuleb Eestisse. • 07:48 Mida põnevat pakub DJI Avata 2 FPV droon? • 25:12 Google'i tehisarukas otsing viskab tõsise näoga ohtlikke nalju • 32:18 Kas OpenAI varastas Scarlett Johanssoni hääle? • 39:12 Qualcomm Snapdragon X Elite protsessoriga sülearvutid võivad jõudluse ja aku kestvuse poolest MacBookidele vastus saada.   Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.  Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
5/27/202450 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

20.05 Geeniuse digisaade: AI ja aurutid

Tänases saates tuleb taas palju juttu tehisaru arengutest. OpenAi tutvustas uut ja väga muljetavaldavat multimodaalset ChatGPT versiooni 4o. Google pidas traditsioonilist I/O arendajate konverentsi ning ka see kulges suuresti AI lahenduste tutvustamises. Saate teises pooles räägime triikimisest ja aurutamisest maikuu Digi riideaurutite testi valguses Saate teemad: • 00:52 Uus ChatGPT 4o tundub hirmutavalt uskumatu • 16:00 Google rääkis I/O konverentsil samuti enamasti tehisintellektist ja üllatavalt palju ka nutikodust • 26:55 Suures riideaurutite testis selgusid parimad Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
5/20/202450 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

13.05 Geeniuse digisaade: Ülihead ja hinnalised iPadid tulevad

Tänases saates arutame ajakirja Digi kaasautori Andres Kostiviga seda, mida pakuvad Apple’i uued iPadid. Kas nüüd peaks ostma M4 protsessoriga hüper-iPadi või siiski M3 protsessoriga MacBooki? Andres proovis viimast ning jagab muljeid. Riigikogu kiitis heaks Smart-ID-ga hääletamise, aga nutitelefonis me siiski niipea hääli anda ei saa. Vastame ka ühele praktilisele kuulajaküsimusele. Saate teemad: • 00:50 Peagi saame valimistel oma hääle kinnitada Smart-ID abil, aga telefonis hääletada veel ei saa • 07:36 Räägime Apple’i skandaalsest reklaamist ja uutest iPadidest • 30:26 Kas 15“ MacBook Air M3 on sülearvutite Püha Graal? • 41:27 Kuulajakiri: Sten küsib, kas Telia koduinternetiga saab kasutada ruuterit, mis ei ole pärit Teliast Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Külas Andres Kostiv. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
5/12/202447 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

6.05 Geeniuse digisaade: Taylor Swift, striimingud ja Kati karu

Tänases saates uurime, miks järjekordne AI-vidin testijatelt hävitava hinnangu sai. Üks kellaga maksmise teenus lõpetab töö, aga seekord tuleb asemele parem alternatiiv. Euroopa liit kulutas ka iPadi pääsuvalitsejaks ja meie proovime selgitada, mida see kummaline sõna üleüldse tähendab. Pikemalt räägime muusikast ja striimingteenustest. Meil on taas külas ajakirja Digi meelelahutuse rubriigi toimetaja Victoria Maripuu, kes selgitab, miks fännid Taylor Swifti jäägitult armastavad ning aitab avada ka muusika striimimise teenuste segast maailma. Saate lõpus räägib Glen, kuidas tal õnnestus kõigest mõne õhtuga teha peaaegu sama mahukas plaat kui Taylor Swifti topelt-album. Saate teemad: • 00:56 Fitbit Pay kaob ära ja asemele tuleb Google Wallet. • 04:58 Rabbit R1 on järjekordne Ai-vidin, mis kuhugi ei kõlba. • 11:57 Euroopa Liit ja Apple kitkuvad kana iPadOS’i üle. • 18:20 Milles seisneb Taylor Swifti fenomen? • 29:42 Millist muusika striimimise teenust võiks eelistada? • 42:53 Kas vinüülimuusika on tõesti parem kui striimingutes olev? • 48:20 Glen võttis AI appi ja tegi 30 lugu Kati karust erinevates muusikastiilides. Kas need võiks juba täna pakkuda konkurentsi inimloomingule, saab kuulata siit.  Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
5/6/202455 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

29.04 Geeniuse digisaade: Suur multiruum-helisüsteemide test

Tänases saates jagame nippi, kuidas lülitada välja reklaamid, mis meid peagi Windows 11 Start-menüüsse segama tulevad. Teeme kokkuvõtte sellest, mida arvatakse Humane Ai Pin nimelisest futuristlikust vidinast ning heidame pilgu Samsungi uutele ülinutikatele teleritele. Meelis võrdles erinevaid multiruum-helisüsteeme ja valis neist välja parima. Saate teemad: • 01:00 Windows 11 Start-menüüsse trügivad äppide reklaamid, aga neist saab lihtsalt lahti • 05:59 Tulevikuline Humane’i Ai Pin on nüüd päriselt müügil – ent kas tegelikkus vastab ootustele? • 16:02 Samsung esitles üliarukaid telereid ja üht omapärast toodet • 22:11 Milline on parim multiruum- ehk kogu-kodu-helisüsteem ja mida selle valikul silmas pidada? Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
4/28/202457 minutes, 1 second
Episode Artwork

22.04 Geeniuse digisaade: Samsung jookseb erineval viisil lati alt läbi

Tänases saates arutame selle üle, kuidas protsessoritootjate võitlus AI pärast jõuab järgmisena sülearvutitesse ja mida see tähendab. Meelis testis ülisoodsaid Redmi kõrvaklappe ja avastas, et tootja kasutab omapäraseid trikke. Testis olid Samsungi uued rahvatelefonid  ja üllatasid tavapärasest erinevalt. Politseioperatsiooni tulemusena suleti üks omapärane ja mitte just legaalne veebiteenus. Kontrolli üle: Samsungi kadunud asjade leidmise vidin SmartTag võib sul hoopiski kasutult taskus olla. Saate teemad: • 00:58 Võitlus AI pärast jõuab sülearvutitesse ja teeb need ilmselt palju paremaks • 08:54 Redmi Buds 5 Pro on hea heli ja korraliku mürasummutusega odavad nööpkuularid, aga kõlavatel turundussõnumitel ei maksa ennast siiski lasta eksitada • 23:24 Samsungi Galaxy A35 ja A55 rahvatelefonid on kohal, aga kas need saavad kiita või laita? • 43:42 Teenuseplatvorm LabHost, mis pakkus erinevaid võimalusi netipettusteks, suleti ning hulk inimesi arreteeriti • 46:38 Samsungi Galaxy SmartTag träkkeri patarei võib tühjeneda ootamatult ja hoiatuseta Kui Sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
4/22/202452 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

15.04 Geeniuse digisaade: Kuidas põrandad diivanilt tõusmata puhtaks saada?

Tänases saates võtame vaatluse alla lõpuks Apple’i pantvangist pääsenud Google’i kadunud asjade leidmise võrgustiku. Arutame, miks järgmine Eesti mobiilioperaator oma 3G võrgu kinni paneb ja uurime, millised on Apple’i plaanid AI toomisel oma seadmetesse. Glen testis mitut erinevat täisautomaatset puhastusrobotit ning jagab muljeid. Võtame ette ka mõned kuulajate poolt saadetud kirjad. Saate teemad: • 00:53 Google kadunud asjade leidmise võrgustik sai rohelise tule • 11:11 Elisa paneb samuti 3G võrgu kinni • 16:01 Apple teeb oma tehisaru • 22:53 Ülevaade suurest tippklassi robotpuhastite testist • 46:39 Kuulajakirjad: Indrek kurdab Samsungi telefoni aku üle, Janek jagab mõtteid IKEA nutikodu ja ja Sony kõrvaklappide kohta ning Agu soovitab WiFi 7 seadmeid Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
4/14/202456 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

8.04 Geeniuse digisaade: Eestis toimus taas tohutu andmeleke

Tänases saates vaatame otsa Apotheka ja PetCity kliendiandmete erakordselt suurele vargusele. Meil on külas ajakirja Digi meelelahututuse rubriigi toimetaja Victoria Maripuu, kes räägib sellest, mida tasub praegu erinevatest striimingteenustest vaadata ja voogedastustest laiemalt. Lisaks vastame ka paarile kuulajakirjale. Saate teemad: • 01:00 Apotheka ja PetCity kliendiandmeid haldavast OÜ-st Allium UPI varastati meeletu hulk Eesti inimeste isikuandmeid. • 15:08 Kuhu liigub striimingeenuste turg ja mida tasub praegu üldse vaadata? • 38:25 Lugejakirjad: Tarmo jagab kogemusi Splitwise konkurendiga ning Kristo küsib nõu nutikoduga alustamise kohta.  Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
4/7/202453 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

1.04 Geeniuse digisaade: Kas hea hinnaga Nothing Phone on ka muidu hea?

Tänases saates võtame pikema vaatluse alla soodsa hinnaga ja omapärase disainiga uue nutitelefoni Nothing Phone 2a. Vaatasime ja kuulasime küllalt ebatavalisi Huawei FreeClip nuppkuulareid ja räägime muljetest. Proovime, kas Hume’i tehisaru, mis saab aru ka hääle toonist, suudab tõesti pakkuda lubatud emotsionaalset intelligentsi. Kuidas jagada seltskonna kulusid reisil või mujal nii, et keegi kellelegi võlgu ei jääks? Saate lõpus võtame arutusele ka paar lugejakirja.  Saate teemad: • 01:00 Kas Nothingu soodsaim telefon on ilus või hea? • 16:46 Huawei FreeClip on üks väga erilise disainiga kuularipaar, aga milline on heli? • 33:08 Hume AI arendab emotsioone tajuva tehisaruga juturobotit. • 42:00 Äpp nimega Splitwise • 46:45 Lugejakirjad: Arne kommenteerib Apple’i seadmete eesti keele tuge ja Arthur avaldab arvamust Google’i eesti keele toe kohta. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
4/1/202454 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

25.03 Geeniuse digisaade. Kas USA valitsus paneb  Apple’ile päitsed pähe?

Tänases saates räägime sellest, miks USA justiitsministeerium Apple’I kohtusse kaevas ja kuidas see aasta suurim kohtuasi meid kõiki mõjutada võib. Teeme ülevaate Soomes tehtud Suunto Vertical kellast ning saame teada, kas see on nuti- või spordikell või hoopsiki nutikas spordikell.  Lisaks vastame taas mitmele lugejakirjale. Saate teemad:  • 00:55 Suur ja oluline kohtuasi - USA justiitsministeerium süüdistab Apple’it konkurentsi kahjustamises.  • 10:58 Kas kallis Suunto Vertical on ka hea nutikell? • 32:02 Lugejakiri: Aare otsib vaikset Windowsiga sülearvutit • 34:52 Lugejakiri: Lembit kurdab, etAndroid Autoga ei saa eesti keeles rääkida • 27:29 Lugejakiri: Raimo jagab muljeid ja nippe luuedastusega kõrvaklappide kohta. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
3/25/202443 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

18.02 Geeniuse digisaade: OnePlus Watch 2 on korraga triumf ja põrumine

Saates arutleme selle üle, kas värskelt vastu võetud Euroopa Liidu tehisintellekti määrus on meile vajalik või pigem on seatud piirid liiast. Või mis või kus on üleüldse piirid. Glenil on uus AI-sõber, kes jääb ellu ka ilma netiühenduseta telefonis. Testis on OnePlusi esimene päris nutikell, mis on meedias palju kiita saanud, aga kas see on ka tegelikult nii hea? Samuti heidame pilgu Xiaomi säästubrändi Redmi värsketele Note 13 seeria nutitelefonidele, mida sel aastal on lausa viis erinevat, ning aitame nende hulgast valida kõige mõistlikuma. Saate teemad: • 00:58 Euroopa Liit võttis vastu tehisaru määruse. Mida see endaga kaasa toob? • 16:36 Kas AI-sõber saab hakkama ka ilma netiühenduseta? • 21:54 OnePlus Wach 2 on teistest erinev Wear OS-ga nutikell, aga kas sellest piisab ostusoovituse saamiseks? • 38:50 Redmi Note 13 seerias on lausa viis väga erinevat mudelit. Millist neist tasub osta ja kuidas on lood konkutentidega? Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
3/18/202451 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

11.03 Geeniuse digisaade: kas OnePlus 12 on parim mõistliku hinnaga tipptasemel nutitelefon?

Tänases saates võtame arutusele palju paanikat külvanud Facebooki, Instagrami ja teiste Meta teenuste katkestuse. Räägime testis olnud OnePlus 12 nutitelefonist ja Suunto omapärastest kõrvaklappidest ning võtame ette ka paar kasulikku lugejakirja. Saate teemad: • 00:56 Facebook ja teised Meta teenused olid päris pikalt maas.  •11:34 Kas OnePlus 12 ongi parim nutitelefon alla 1000 euro? • 31:44 Miks on Suunto Wing kõrvaklappide komplektis kõrvatropid? • 44:40 Lugejakiri: Allar annab väärt soovituse autorendi äppide kasutajatele. Saates jutuks olnud fotosid saab vaadata siit: https://shorturl.at/AGIU2 Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
3/11/202454 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

4.03 Geeniuse digisaade: Miks on olemas kallid tahvelarvutid?

Tänases saates räägime kallima hinnaklassi tahvelarvutite võrdlustestist, mis ilmus märtsikuu Digis. Vaatame huvitavaid uudiseid Barcelonas toimunud suure mobiilsidemessilt MWC 20024. Samuti räägime Eestisse saabunud uuest äpipõhisest autorenditeenusest GoMore. Saate teemad: • 00:56 Autorenditeenust vahendav Taani ettevõte GoMore saabus suurte plaanidega Eestisse • 17:12 Glen tegi üle 400 eurot maksvate tahvelarvutite võrdlustesti • 37:38 MWC 2024 messil näidati mitut uut nutikella, lennukaid ideesid kandvaid prototüüpe ja palju muud põnevat Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja
3/4/202452 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

26.02 Geeniuse digisaade: kas Galaxy S24 Ultra on kallist hinda väärt?

Tänases saates räägime pikemalt Samsung Galaxy S24 Ultrast, mida Meelis ja Glen on kauem proovida saanud. Arutame selle üle, kas või mis muutub videomaailmas nüüd, kus OpenAI Sora tekstipõhine AI videogeneraator on näidanud teed tulevikku. Lisaks vastame mitmele kuulajakirjale. Saate teemad: • Kas Samsung Galaxy S24 Ultra on hea ost? • OpenAI Sora AI videogeneraator näitab teed tulevikku, ent millisesse? • Kuulajakiri: Joonas ja Agu avaldavad arvamust ekraanidest autos. • Kuulajakiri: Tambet kommenteerib Telia hinnapoliitikat. • Kuulajakiri: Heidi küsib Mirko toega e-lugerite kohta. • Kuulajakiri: Indrek tunneb huvi telerite lihtsa seadistamise vastu. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
2/25/202456 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

19.02 Geeniuse digisaade: Külas on Telia juhatuse esimees Holger Haljand

Tänase erisaate külaliseks on Telia Eesti AS-i juht Holger Haljand, kes vastab meie küsimustele hinnatõusu ja Telia uute andmesidepakettide kohta. Samuti küsime Holgerilt Telia teenuste tuleviku ja klientidele pakutavate seadmete kohta ning muidugi ei jää puutumata ka Eesti interneti kiirused ja maapiirkondades elavate klientide internetiühenduste tuleviku küsimused. Saate teemad: ·         Mis on viimase aja suurte hinnatõusude põhjuseks ja mida kliendid nüüd rohkem saavad? ·         Miks on seis erinevate tootjate VoLTE, VoWiFi ja 5G toega nii keeruline ja kas see võiks tulevikus paraneda? ·         Kas eSIM-i kasutamine muutub mugavamaks kui see praegu on? ·         Mis saab klientidest, kes ikka veel "istuvad vaskkaabli otsas"? ·         Milline on seis kiire interneti viimisega maapiirkondadesse ?   ·         Miks on Eestis netiühendus tunduvalt kallim kui meie lõunanaabritel? ·         Milline on olukord Telia poolt pakutava voogedastuse sisuga, kas seal on näha valiku laienemist ning kas Go3 spordikanaleid saavad ka Telia kliendid vaadata? ·         Kas on tulemas uus ja Netflixi toega digibox ja millal saavad kliendid valida WiFi 6 toega ruuteri? ·         Kas Samsungi ja LG telerite ning Apple TV kasutajad saavad Telia äpi? ·         Lisaks veel teisi teemasid.   Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
2/19/202439 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

12.02 Geeniuse digisaade: Isiklikud kogemused Apple Vision Pro-ga

Tänases saates jagab Hans oma värskeid muljeid Apple Vision Pro-st ja Glen räägib, kuidas ta ühe omapärase vidinaga autos Apple Carplay kaudu "televiisorit" vaatas. Arutame, kas uue nime saanud Google'i tehisintelligentne juturobot on varasemast targem. Lisaks jagame muljeid ühe uue elektri-BMW üllatavalt mõistva häälassistendi kasutamisest ning vastame kuulaja kirjale seoses teleritega. Saate teemad: ·       00:59 Hans proovis Apple Vision Pro liitreaalsusprille ·       19:18 Glen tegi ühe vidinaga autoekraanist android-tahvli ja andis väga halba eeskuju, mida kindlasti ei tohi järgida ·       40:07 Google Bard muutus Geminiks ja pakub nüüd uut ja veel targemat tasulist keelemudelit Gemini Advanced ·       35:12 Kas autoga saab lõpuks tõepoolest rääkida? ·       46:23 Kuulaja küsib: kas nutitelerid vananevad liiga kiiresti?   Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected].   Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
2/11/202455 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

5.2 Geeniuse digisaade: Kas Google’i AI-juturobot on nüüd valmis?

Tänases saates räägime Euroopa Liidu ja Apple’i vahelisest kemplemisest ja teeme ülevaate Google’i Gemini Pro keelemudeli peale üle läinud Bard-juturoboti oskustest. Arutame seda, kuidas sideoperaatorid kliente parema pakkumise saamiseks endiselt jalgadega hääletama sunnivad. Lisaks vastame üle mõned mitte nii rõõmustavad tehnikauudised ja vastame paarile kuulajakirjale. Saate teemad: •    14:39 Euroopa komisjon sunnib Apple’i oma liivakasti avama ja Apple vastab uute ebameeldivate tingimustega. •    01:30 Sideoperaatorid ei taha teha küsimise peale konkurentsivõimelisi pakkumisi ja sunnivad kliente numbrit liigutama. •    23:39 Google’ I Bard AI-juturobot kasutab nüüd palju paremat Gemini Pro keelemudelit. •    38:06 Fossil lõpetab Wear OS nutikellade tootmise. •    29:07 Amazon loobub plaanist osta Roomba robottolmuimejate tootja iRobot. •    43:37 Kuulaja annab teada: SEB Pank ei paku varsti enam oma äpiga viipemaksete tegemise võimalust. •    46:30 Kuulaja küsib: Miks on nutitelerid nii reklaami täis? Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Glen Pilvre, Meelis Väljamäe ja Martin Mets  Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
2/5/202451 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

29.01 Geeniuse digisaade: suurte OLED-telerite aeg on käes

29.01 Geeniuse digisaade: suurte OLED-telerite aeg on käes Tänases saates räägime Telia ning Netflixi teenuste hinnatõusudest ja hoiatame uute Facebookis levivate petuskeemide eest. Samuti arutame, mida tähendab Euroopa Komisjoni poolt Apple’ile peale surutud NFC-kiibi avamine konkureerivatele makselahendustele. Pikas teemas räägib Glen, millise mulje jätsid talle hiljuti testitud suured  OLED-telerid ja annab nõu, mida sellise teleri ostmisel silmas pidada tasub. Saate teemad: •    00:56 Telia tõstab mitmete teenuste hinda tuntavalt. •    11:00 Netflix kaotab ära soodsaima reklaamivaba paketi. •    16:15 Ole tähelepanelik: nende uute trikkidega püüavad petturid Facebookis sinu raha ja tundlikke andmeid varastada. •    20:21 Apple avab Euroopas iPhone’i NFC kiibi konkurentidele. •    30:34 OLED-telerite hinnad on muutunud päris heaks, aga kuidas valida endale sobivat? Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
1/29/202457 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

22.01 Geeniuse digisaade: Samsungi uued telefonid on tehisintellektsed

Tänase saate staar on Samsung Galaxy uus mudeliseeria: S24, S24+ ja S24 Ultra ning Galaxy AI. Vaatame üle, mida uued telefonid endast kujutavad ja arutame selle üle, kas kõikvõimalikud AI-abilised ongi nutitelefonide uus olevik ja tulevik.  Uudiste rubriigis võtame vaatluse alla Euroopa Liidu soovi, et muusikaplatvormid artistidele rohkem maksaksid ja räägime ka uutest arengutest Apple Watchi patendivaidluses. Saate teemad: * 01:01 Samsungi uued nutitelefonid tulevad rohkete AI-tööriistadega. * 35:11 Euroopa Liit soovib, et populaarsed muusikateenused artistidele rohkem maksaksid. * 43:00 Uued Apple Watchi mudelid kaotavad pulssoksümeetria toe. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
1/22/202448 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

15.01 Geeniuse digisaade: põnevad uudised tehnikamessilt CES 2024

Las Vegases toimus järjekordne maailma suurim tehnikamess CES. Vaatame üle mõned huvitavad uued vidinad ja visioonid, mis põhjusel või teisel silma jäid. Meelis teeb ülevaate ühest üsna tundmatu tootja soodsa hinnaga telefonist ja anname nõu, kas seda tasub ka Eestis osta. Saate teemad: • 01:39 Läbipistvad ja suure ekraaniga telerid olid CES-i trendideks. • 09:48 AI-abiline Rabbit R1 oskab kasutada äppe sinu eest. • 15:11 Samsung Ballie on tehisintellektne projektoriga robot • 18:03 WiFi 7 on nüüd ametlikult välja kuulutatud. • 22:38 Tuntud juutuuberid tegi iPhone’ile füüsilise klaviatuuri • 24:46 Nutiuks sinu neljajalgsele lemmikule • 27:22 E-ink-ekraan telefoni tagaküljel võimaldab selle väljanägemist ise kujundada. • 30:12 VAG grupp plaanib ChatGPT abil muuta autod rääkivaks • 36:05 Kas soodne ja omapärane Infinix Note 30 Pro on telefon, mida Eestis osta tasub? Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
1/15/202444 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

8.01 Geeniuse digisaade: Milline on tegelikult elektriauto kasutamise kogemus krõbedate talvekülmadega?

Saate teemad: Glen räägib pika kogemuse põhjal, mida tähendab elektriauto kasutamine väga külmade talveilmadega. Räägime ka sellest, kuidas Eesti sidefirma on jätnud kiire interneti eest maksnud kliendid ilma kaablita ja arutame, mida kujutab endast arvutiklaviatuuridele lisanduv uus AI-nupp. Lisaks vastame mitmele kuulajate poolt saadetud küsimusele. • 01:00 Sideettevõte võttis klientidelt ettemaksu, aga internetikaablini pole seni jõudnud • 05:55 Windowsiga arvutite klaviatuurid saavad AI-nupu. • 11:48 Milline on tegelikult elektriauto sõidu- ja laadimiskogemus krõbedama talvekülmaga ja kas nende omanikud on autoabi püsikliendid? • 28:00 Vastame mitmele kuulajakirjale, sealhulgas küsimustele e-lugerite, videotöötluseks sobivate sülearvutite ja nutitelefonide kohta. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Digisaadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
1/8/202452 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

1.01  Geeniuse digisaade: aasta alguse erisaade põnevate külalistega

Uue aasta esimeses saates on meil külas oma ala tunnustatud eksperdid, kes aitavad heita pilku alanud aasta trendidele. Telekomimaastikust räägib Mailiis Ploomann, tehisintellekti tagamaid avab Kristjan Port ning virtuaal- ja liitreaalsuse olevikust ja tulevikust pajatab Märt Lume.   Saate teemad: • 01:05 Mailiis Ploomann räägib sellest, mida toob alanud aasta nii mobiilse kui kaabliga interneti kasutajatele ning mis on hetkel suur mure nii kasutajate kui teenusepakkujate jaoks. • 23:47 Kristjan Port lahkab tehisintellekti arengusuundi ning aitab arutada, kas AI toob meile kasu või peaksime seda hoopis kartma? • 46:30 Märt Lume räägib sellest, mida põnevat on uuel aastal oodata VR-seadmetelt ja selgitab, kas peagi müügile jõudev Apple’i Vision Pro muudab mängu.   Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
12/29/20231 hour, 10 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

25.12 Geeniuse digisaade: Kas Google Pixel telefone tasub nüüd Eestis osta?

Instagrami tiimi poolt loodud Threads on nüüd Euroopa kasutajatele avatud ja meil on selle osas erinevad kogemused ja arvamused. Lõuna-Eestis on optiline sidekaabel veetud, aga teenust ei ole. Jagame ka kahte head uudist: Tele2 tõi esimesena Eestis 5G toe kõnekaartidele ja Eesti valitsus ikkagi ei nõua kõnekaartide isikustamist. Testisime põhjalikult uusi Google’i Pixel telefone ja kella ning jagame muljeid. Saate teemad: • 01:02 Instagrami tekstipõhine sotsiaalvõrgustik Threads on nüüd Eestis, aga mida seal jagada? • 12:28 Enefit Connect ehitas lõuna-Eestisse kiire optilise andmeside võrgu, aga teenust seal kasutada ei saa. • 16:46 Tele2 toob esimesena Eestis 5G kiirused kõnekaartidele. Valitsus otsustas, et ei nõua kõnekaartide isikustamist. • 20:10 Nutikell Google Pixel Watch 2 • 37:12 Telefonid Google Pixel 8 ja Pixel 8 Pro Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
12/25/202358 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

18.12 Geeniuse digisaade: Raadiot saab nüüd tagasi kerida

Tänases saates tutvustame Inteli murrangulisi sülearvutiprotsessoreid ja räägime sellest, kuidas Epic kohtus Google’I selja korralikult prügiseks tegi. Testis on Huawei GT4 sportlik nutikell. Vastame mitmele lugejakirjale ning parandame muuhulgas ühe eelmises saates tehtud vea. Saate teemad: • 01:08 Kas Inteli uued Core Ultra protsessorid saavad Apple’i poolt pakutavale vastu • 09:46 Miks kuulutas USA vandekohus Google’i Play poe monopoliks ja mida see meile tähendab? • 16:24 Kas Huawei Watch GT4 on soodsast hinnast hoolimata hea kell? • 34:00 Lugejate tagasiside: ERR’i eesti raadio äpis saab eetris olevaid saateid tagasi kerida • 39:33 Lugejakiri: Kas luujuhtivusega kõrvaklapid on hea ja turvalisem alternatiiv tavalisele spordiklappidele? • 46:30 Lugejakiri: Kas Elisa eSIM’i saab kasutada Apple Watchiga? Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Glen Pilvre, Paul Oja.
12/18/202349 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

11.12 Geeniuse digisaade: Kas Bose tegi legendaarsetele klappidele väärilise järglase?

Tänases saates vaatame üle ERR.i uue Eesti Raadio äpi ning teeme komakohani selgeks, mida teevad Eesti sideoperaatorid käibemaksu tõusu puhul hindadega. Arutame ka seda, mida kujutavad endast kaks uut Euroopas klientide püüdmist alustavat sotsiaalmeediateenust. Glen proovis Bose QC Ultra suuri mürasummutavaid kõrvaklappe. Räägime ka sellest, kuidas Playstation ühe nädala jooksul kaks korda põhjalikult ümbrisse astus. Saate teemad: • 00:55 Mida kujutab endast uus Eesti Raadio äpp?  • 11:52 Meta sotsiaalvõrgustik Threads tuleb enne jõule Euroopasse.  • 12:31 Prantslaste ID püüab aga teha sotsiaalmeediat hoopis teist moodi teha.  • 13:38 Eesti sideoperaatorid käituvad tulevase käibemaksu tõusuga erinevalt. • 23:17 Kas Bose QC Ultra on legendaarsetele mürasummutavatele klappidele vääriline järglane? •  39:40 Sony PlayStation suutis ühe nädala jooksul teha eriti  kliendivaenuliku otsuse ja ka väga suure tehnilise apsu. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.  Tunnusmuusika Glen Pilvre, Paul Oja.
12/11/202342 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

4.12 Geeniuse digisaade: Kas seni parimat volditavat telefoni tasub osta?

Tänases saates teeme põhjaliku ülevaate OnePlusi esimesest volditavast telefonist ja Sony keskmise hinnaklassi suurest telerist, mis on tegelikult päris kallis. Lisaks arutame OpenAI sündmuste tuules, kas AI on hea või halb ning tutvustame tehisintellekti, mis oskab arvutit kasutada. Saate teemad: * 01:03 Kas OnePlus Open on see suureks volditav telefon, mille peaks ostma? * 19:53 Millega üllatab Sony 65“ X90L teler? * 33:10 Tehisarukas HyperWrite otsustab sinu eest, kuhu arvuti ekraanil klikkida. * 45:55 Kuulaja küsib, milline nutikell võiks sobida vanemale inimesele. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile:  [email protected].  Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.   Tunnusmuusika Glen Pilvre, Paul Oja.
12/4/202349 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

27.11 Geeniuse digisaade: Põnevate ja kasulike kingiideede erisaade

Kellele kaunis, kellele tüütu, aga see aeg on taaskord käes ning jõulukinkide valimine täies hoos. Nii anname tänases saates nõu, kuidas valida neid kõige õigemaid jõulukingitusi tehnikamaailmast. Vaatame üle meie lemmikud nutitelefonide, nutikellade, kõrvaklappide, nutikodu seadmete ning paljude teiste vidinate hulgast, mis võiksid kingikotti mahtuda. Saate teemad: 02:00 Head nutitelefonid erinevas hinnaklassis. 14:40 Head nutikellad 22:12 Parimad kõrvaklapid. 12:01 Mõned ideed mänguritele 30:05 ...ja nutikoduga alustamiseks 32:50 Robotimurid 38:03 Telerite asemel 42:28 Ribakõlarid ehk soundbarid 47:22 Midagi väikest ja kasulikku 49:13 Lapsele, autosse ja naisele Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.  Tunnusmuusika Glen Pilvre, Paul Oja
11/27/20231 hour, 4 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

20.11 Geeniuse digisaade: Kas Apple’i uus lubadus võiks kajastuda mobiiliarvel?

  Tänases saates teeb Glen põhjaliku ülevaate Meta Quest 3 liitreaalsuse peakomplektist. Samuti uurime, kas Apple’I lubadus uuel aastal hakata toetama RCS standardil sõnumeid võiks tähendada meile vähem üllatusi mobiilside arvel. Räägime paarist Windows 11 uudisest. Lisaks oleme testinud parima mürasummutusega pisikesi kõrvaklappe: Glen proovis Bose uusimat QuietComfort Ultra mudelit ja Meelis kasutas sony WF-1000XM5 TWS klappe. Saate teemad: • 2:00 Meta Quest 3 VR-komplekt • 20:32 Apple saab uuel aastal RSC-i toe. • 30:08 Windows 11 on nüüd äpp sinu nutiseadmetes. • 34:03 Microsoft teeb Euroopa Liidu survel Windowsis mitu head muudatust. • 38:09 Testis Bose'i ja Sony pisikesed mürasummutavad kõrvaklapid. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected].  Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.  Tunnusmuusika Glen Pilvre, Paul Oja
11/20/202357 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

13.11 Geeniuse digisaade: Kas endiste Apple’i töötajate omapärane AI-vidin võiks asendada nutitelefone?

Tänases saates selgitame, mida kujutab endast Telia turistisõbralik virtuaalne kõnekaart, imestame Google’i otsuse üle eemaldada Fitbiti tooted enam kui kahekümne riigi lettidelt ja uurime, mida kujutab endast endiste Apple’i töötajate tehtud tehisintellektiga kummaline vidin. Räägime ka Ikea nutikodu seadmetest ning testime kahte paari üllatavaid nuppkuulareid. Saate teemad:  • 01:02 Esimesena Eestis: Telia Super kõnekaart on nüüd saadaval eSIM-ina. • 05:50 Fitbit lõpetas Eestis ja mitmes teises Euroopa riigis ametlikult oma seadmete müügi. • 10:42 Humane’i AI Pin püüab asendada nutitelefoni. • 19:01 Ikea laiendab vaikselt oma nutikodu seadmete valikut. • 24:26 Testisime Huawei Freebuds 3 Pro ja (40:10) Technicsi AZ60N2 kuulareid. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected]. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Glen Pilvre, Paul Oja
11/13/202354 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

6.11 Geeniuse digisaade: Ekspert selgitab: kas me peame nüüd Facebooki ja Instagrami eest maksma hakkama?

Tänases saates on külas reklaamiekspert Brit Mesipuu. Otsime vastust küsimusele, kas hiljuti välja kuulutatud Facebooki ja Instagrami tasulised paketid tähendavad, et peame nüüd nende teenuste eest maksma hakkama või vaatame vanaviisi reklaame edasi ja midagi ei muutu?  Räägime sellest, mida põnevat toovad kaasa Apple’i uued arvutid.  Vaatame üle, millist õhuniisutit tasub talviseks kütteperioodiks koju osta. Saate teemad: • 01:05 Facebooki ja Instagrami tasulised tellimused on peagi kohal, mida see meile tähendab? • 18:12 Apple näitas „Scary Fast“ tooteesitlusel uusi kiireid ja säästlikke M3 kiipe ja neid kasutavaid arvuteid. • 31:46 Glen testis 12 erinevat õhuniisutit ja räägib oma muljetest pikemalt. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Külas on Brit Mesipuu reklaamiagentuurist Milos   Tunnusmuusika Glen Pilvre, Paul Oja
11/6/202359 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

30.10 Geeniuse digisaade: Kas liitreaalsus on nüüd päriselt kohal?

Tänases saates jagame esimesi emotsioone Meta Quest 3 liitreaalsusprillide kasutamisel ja teeme kiire sissevaate Apple'i saabuvale tooteesitlusele. Pääsu pole ka Xiaomi uutest nutitelefonidest. Glen käis vaatamas moodsat digikunsti Samsungi The Wall MicroLED üliekraanilt ja kuulas Jabra Elite 10 kõrvaklappe. Kuulajakiri jagab kogemuslikke näpunäiteid avarii.ee teenuse kasutamisest. Saate teemad: • 01:21 Meta Quest 3 esimesed muljed • 07:01 Mida põnevat näitab Apple „Scary fast“ tooteesitlusel? • 09:13 Xiaomi tõi oma uued tippklassi nutitelefonid müügile tavapärasest varem • 29:00 Kas Jabra Elite 10 kõrvaklapid on veel paremad kui eelmised mudelid? • 17:53 Poco muuseum Tallinnas näitab Samsungi kallilt tulevikuekraanilt digitaalset kunsti • 44:20 Lugeja kirjutab: kasulikud näpunäited avarii.ee veebiteenuse kasutamiseks Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: [email protected] Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe
10/30/202347 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

23.10 Geeniuse digisaade: Kuidas muuta liiklusõnnetus stressivabamaks

Selle nädala saates räägime OnePlusi uuest volditavast telefonist ja GoPro seikluskaamerast. Jagame ka kogemusi Smart ID kasutamisega Apple Watchil ning teeme selgeks, kas Xiaomi üsna odav Wear OS nutikell on ka hea. Lõpetuseks proovime e-teenust, mida te loodetavasti kunagi proovima ei pea. Saate teemad: 01:12 Meelis proovis hea hinnaga Android Wear nutikella Xiaomi Watch 2 Pro 09:51 Oneplus tõi volditavate telefonide turule oodatud konkurentsi 18:51 Kuulaja küsib: kas Xiaomi Smart Band 8 andmeid saab sünkroniseerida Google Fitiga? 15:19 Apple Watch sai Smart ID äpi 21:44 GoPro uus seikluskaamera Hero 12 Black 36:52 teenus nimega avarii.ee Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe
10/23/202345 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

16.10 Geeniuse digisaade: Kas Samsungi pisike projektor vahetab välja koduse teleri?

Seekordses saates räägime internetiühenduse kindlusest ja uurime, mida kujutab endast uuendatud PlayStation 5 Konsool. Anname hinnangu testis olnud Samsungi miniprojektorile ja vastame kuulaja küsimusele. Uurime ka, mida kujutab endast Artifact uudiste agregaator ja heidame pilgu Microsofti mänguimpeeriumile. Lisaks tulevad arutusele mitmed teised põnevad ja päevakajalised teemad. Saate teemad: • Kui kindel on meie internetiühendus, kui merekaablid on ohus? • Kas Samsungi Freestyle 2 projektor piisavalt hea teleri alternatiiv? • Kuulaja küsib – kas Xiaomi Smart Band 8 lubab teha viipemakseid? • Mida uut pakub Sony väiksem PlayStation 5 konsool? • Kas või mis muutub mängumaailmas, kui Microsoft sure mängukirjastaja Activision Blizzardi ära ostis? • Kas Artifact on konkurentidest parem uudiste äpp? • Miks Soulmate AI kinni pandi ja kasutajad ootamatult oma virtuaalkaaslasest ilma jäeti? Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe
10/16/202345 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

09.10 Geeniuse digisaade: Kuidas ausa näoga raha "välja pommida".

Tänases digisaates jagame muljeid mitme põneva vidina kohta, mida oleme hiljuti kasutanud. Nendeks on iPhone 15 Pro, Google Pixel Fold ning Xiaomi Mi Band 8 aktiivsusmonitor. Imestame, kuidas endine sideoperaator poolteist aastat peale tegevuse lõpetamist kunagistele klientidele arveid asus saatma ning arutame Meta plaani hakata eurooplastelt reklaamivaba teenuse eest raha küsima. 05:01 Kas iPhone 15 Pro Maxi uus kaamera on hea ja kas telefon läheb päriselt liiga kuumaks? 01:00 Miks Levikomi õigusjärglane "pommib" raha välja? 14:12 Millise mulje jättis meile Google Pixel Fold? 24:45 Kas Pixel 8 seeria telefonid on kallimat hinda väärt ja kuidas on nende olukord Eestis? 34:18 Facebook ja Instagram lubavad Euroopas hakta pakkuma tasulist reklaamivaba paketti 28:36 Kas odav Xiaomi Band 8 on hea aktiivsusmonitor? 44:05 Kui hästi teeb tehisintellekt neid asju, milleks ta tegelikult pole mõeldud? Saadet teevad Hans Lõugas, Meelis Väljamäe ja Glen Pilvre
10/9/202350 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

2.10 Geeniuse digisaade: Facebook peidab ennast Ray-Bani prillide taha

Räägime sellest, millised on Meta uued nutiprillid ning kauaoodatud Quest 3 VR-seade. Uurime, miks Google Podcasts tegevuse lõpetab ja miks võiks see üldse kedagi puudutada. Jagame uudiseid AI maailmast. Testisime uusi Xiaomi telefoni ning Samsungi kallist varstolmuimejat ning jagame muljeid.  Saate teemad: 00:50 Mida pakuvad Meta uued VR-prillid ja Ray-Ban'i nutiprillid? 15:33 Mida kujutavad endast uued ja väga sarnased Xiaomi telefonid ning kas nende ostmine on üldse eetiline?
 26:20 Kas see võiks kedagi huvitada, et Google Podcasts tegevuse lõpetab?
 32:20 Tehisintellekt kirjutab raamatuid kiiremini, kui Amazon neid avaldada tahab. 39:20 Kas keelemudelid on inimestest loomingulisemad? 43:42 Kas väga kallis ja stiilne Samsungi AI-varstolmuimeja on oma hinda väärt?
10/2/202353 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

25.09 Geeniuse digisaade: Miks riik meie digiraadiod klassikalainele lülitas?

Seekordses saates räägime Motorola odavamast volditavast telefonist ja arutame, kas see suudab Samsungile piisavalt konkurentsi pakkuda. Teeme selgeks, miks riik tahab mõnikord meie digiraadiote kanalit vahetada. Meelis proovis Samsungi kauaoodatud 27“ 5k monitori. See toob suure resolutsiooniga profimonitoride turule valikuvabaduse, kuid kuidas see tegelikult töötab? Glen testis suurt hulka keskmise hinnaklassi nutitelefone ja vaidleme, kas peaks ostma uue  soodsama mudeli või hoopis eelistama veidi vanemat tippklassi telefoni. Teemad: 02:10 Kas Motorola Razr 40 suudab pakkuda volditavate telefonide turule soodsat konkurentsi? 14:30 Riik testis DAB+ digiraadio kaudu ohuteavituste edastamist. 20:26 Samsungi ViewFinity S9 5K monitor on Apple Studio Display konkurent, aga kas see on ka piisavalt hea? 30:58 Suur test: millist keskmise hinnaklassi telefoni tasub osta? Saates osalevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe
9/25/202356 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

18.09 Geeniuse digisaade: Mis päriselt uues iPhone’is uut on?

18.09 Geeniuse digisaade: Wonderlust Apple’i iPhone 15 seeria sai USB-C pesa ning 11 aastat kasutusel olnud Lightning laadimispesa kaob ajalukku – aga kas midagi veel? Vaatame, mis on Apple Watch 9 eriline sõrmeliigutus ja kui ere on Apple Watch Ultra 2 superekraan. Ja unustada ei saa ka seda, kuidas ja millal kavatseb Apple planeeti päästa. Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Erikülaliseks Andres Kostiv.
9/18/202351 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

11.09 Geeniuse digisaade: Kui kiire on internet Eestis võrreldes teiste Euroopa riikidega?

Tänases saates heidame pilgu Euroopa internetiühenduste kiirustele ja arutame, miks on Eesti seis selline nagu see täpselt on. Vaatame, mida oodata homselt Apple’i esitluselt ning mida uut võib pakkuda uus iPhone 15 seeria. Meelis proovis Xiomi Pad 6 tahvlikomplekti koos klaviatuuriga ümbrise ja puutepliiatsiga, Glen testis Motorola soodsa hinnaklassi nutitelefoni G73. Saate teemad • 00:52 Mis ja miks on juhtunud Eesti netikiirustega? • 12:07 Mida uut võiks pakkuda iPhone 15 seeria? • 16:49 Xiaomi Pad 6 üllatab, aga kuidas? • 33:10 Motorola G73 hea hinnaga nutitelefon, aga kas ka omadustelt? Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe
9/11/202341 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

4.09 Geeniuse digisaade: Mida põnevat näidati IFAl ja miks vähemusele ei meeldi elektritõuksid?

Tänases saates teeme ülevaate Euroopa suurima tehnikamessi IFA põnevamatest uudistest. Lisaks räägime muutustest renditõuksidega sõitmisel nii Tallinnas kui Pariisis. Samuti uurime, mida kujutab endast kummaline pihukonsool PlayStation Portal. Saate teemad: • Pariisis keelati elektriliste tõukerataste lühirent ja Tallinn tegi kesklinna renditõukside parkimistsoonid. • Euroopa suurimal tehnikamessil IFA 2023 näidati uusi telefone, kõrvaklappe ja palju muud põnevat. • Sony PlayStation Portal on pihukonsool vaid PlayStation 5 omanikele. Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.
9/4/202345 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

28.08 Geeniuse digisaade: Kas järgmistel valimistel saame anda hääle telefoniga?

Tänases saates heidame pilgu peagi Berliinis algaval IFA tehnikamessil näidatavatele uutele nutikatele kodumasinatele. Räägime sellest, millises seisus on mobiiliga e-hääletamine ning jagame muljeid Samsungi suure volditava telefoni ning ratastel nutiseadme ehk Hyundai uusima elektriauto kohta.   Saate teemad: • 06:09 Peatselt algaval IFA-l näeme uusi nutikodu seadmeid  • 00:51 Kas järgmistel valimistel saame hääletada telefoniga? • 18:09 Samsungi Galaxy Fold 5 on eelmisest parem volditav telefon, aga kellele? • 33:10 Hyundai Ionic 6 on üllatusi täis elektriauto Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.
8/28/202343 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

21.08 Geeniuse digisaade: Nutisõltuvus ja täisautomaatsed espressomasinad

Miks ja kas lühivideod tekitavad sõltuvust. Huawei mahutas kella sisse kõrvaklapid – proovisime, kas see on hea mõte. Tehnikaseadmete garantiitingimusi tasub teada. Septembrikuu Digis on pikemaks teemaks täisautomaatsed espressomasinad ja Glen jagab värskeid kohvimuljeid.  Saate teemad: • 1:23 kas igasugune nutisõltuvus on halb? • 10:20 Huawei Watch Buds nutikell • 23:34 kui Facebooki konto on üle võetud • 28.03 OLED telerid ja garantii • 30:01 täisautomaatsed espressomasinad
8/21/202352 minutes, 1 second
Episode Artwork

14.08 Geeniuse Digisaade: Miks peaks hot.ee meiliaadressi eest maksma?

Telia müüs oma legendaarse e-maili teenuse norrakatele ja üleminek tõi kaasa suuri muutuseid. Proovisime Samsungi kallist väikest volditavat telefoni ja LG tippklassi OLED-telerit ning jagame muljeid.  Saate teemad: • 1:20 Samsungi Galaxy Flip5 on tuttavate puudustega, aga ka headustega •  20:23 online.ee ja hot.ee on saanud uue omaniku, kes küsib raha kasutajatelt • 29:35 LG 65-tolline G3 OLED teler on väga kallis, aga kas ka hea?
8/14/202342 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

7.08 Geeniuse digisaade: Milline sülearvuti osta kooli alguseks?

Twitterist on nüüd saanud ametlikult X.  Mida see tähendab ja kuidas me nüüd peaksime nimetama säutse? Oleme proovinud väga hea hinnaga ja spordikella ambitsioonidega aktiivsusmonitori ning sotsiaalmeedias palju kiitust koguvat Nothing Phone (2) nutitelefoni. Võrdlesime üheksat keskmise hinnaga sülearvutit ja anname vihjeid, mida osta ja mida poodi jätta Saate Teemad: • Twitteri nimi on kadunud ajalukku ja uueks nimeks on nüüd ametlikult X. • Redmi Watch 3 on GPS-iga aktiivsusmonitor mis maksab alla 100 euro. • Paljukiidetud Nothing Phone (2) on küll põnev, aga vist liiga kallis nutitelefon. • Glen räägib augustikuisest Digi suurest testist, milles olid teemaks kooliks sobivad sülearvutid Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Paul Oja.
8/7/202350 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

31.07 Geeniuse digisaade: Kas Samsungi uued volditavad telefonid on ägedad või igavad?

Teeme otselülituse Riiast, kus jagame koos külalistega verivärskeid muljeid Samsungi uutest nutikatest seadmetest. Seejärel analüüsime neid seadmeid veidi pikemalt. Veel räägime sellest, miks tahetakse Eestis ära keelata anonüümsed  kõnekaardid ja uurime, miks  Euroopa suurriikidele krüpteeritud sideteenused ei meeldi ja miks nende keelamine ärritab nii tootjaid kui kasutajaid. Saate teemad: • Esimene käed-küljes kogenus Samsungi uute volditavate telefonide ja nutikelladega otse Riiast. • Kas Samsungi uued telefonid ja kellad on liiga igavad ja vanamoodsad või on need hoopis väga head? • Siseministeerium plaanib Eestis keelata isikustamata kõnekaardid. • Suurbritannia ja Prantsusmaa tahavad taas krüpteeritud suhtluse ära keelata.   Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Külas Marko Habicht Arvutimaailmast ning Indrek Jakobson Acceleristast. Tunnusmuusika: Paul Oja.
7/31/202339 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

24.07 Geeniuse digisaade: Kas nutikas miniprojektor sobib teleri asemele?

Tänases digisaates räägime sellest, miks Netflixi ja teised voogedastusteenuste pakkujad meile väga reklaame näidata tahavad. Uurime, mida kujutab endast Nothing Phone (2) nutitelefon ja arutame, miks ChatGPT ei tundu enam nii tark kui varem. Jagame ka muljeid mitme põneva vidina kohta, mida oleme proovinud. Saate teemad: * Netflixi odavaim pakett on nüüd reklaamidega. * Nothing Phone 2 on eelmise mudeliga sarnase välimuse ja palju parema sisuga. * ChatGPT on muutunud nii rumalamaks kui targemaks, aga selle kasutus kukub. * Glen testis kahte XGIMI nutikat miniprojektorit. * Meelis proovis muljetavaldava disainiga rahvatelefoni OnePlus Nord 3. Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Paul Oja
7/24/202349 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

17.07 Geeniuse digisaade: Kas värvilise ekraaniga e-lugeritel on tulevikku?

Proovime järgi, mida oskab Google’i Bard juturobot ja milliseid soovitusi ta jagab. Teeme tutvust värvilise ekraaniga e-lugeriga, milles saab kasutada ka Eesti raamatuäppe. Amazfit GTS4 spordikell pakub tuntud tegijatele tõhusat konkurentsi. Saate teemad: • Google’i tehisintellektne juturobot Bard jõudis Euroopasse ning suhtleb vabalt ka eesti keeles • Onyx Boox Nova C on värvilise e-ink ekraani ja Androidiga e-luger • Amazfit GTS 4 on üllatav spordikell Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Paul Oja
7/17/202347 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

10.07 Geeniuse digisaade: Twitteri kloon Threads on hitt, aga Eestis seda veel kasutada ei saa

Meta tehtud Twitteri kloon nimega Threads sai paari päevaga 100 miljonit kasutajat, Eurooplastele uut teenust aga veel ei pakuta. Mida pakub uuenenud Eesti raamatukoguäpp ja milline on seis audioraamatute turul? Saate teemad: • Threads on väga populaarne, aga praegu veel poolik teenus, millele ligipääsu peavad eurooplased veel ootama. • Rahvusraamatukogu äpp MIRKO sai põhjaliku uuenduse ja nüüd saab sealt laenutada ka audioraamatuid • Eestis pakuvad audioraamatuid nüüd lausa 4 tegijat, aga raamatuvalik pole kiita ja arendus veel lapsekingades. Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Paul Oja
7/10/202347 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

03.07 Geeniuse Digisaade: Kas päikesepaneel ja akupank on head kaaslased suvistel seiklustel?

Testis Xiaomi Google TV-ga QLED teler, päikesepaneelid ja akupangad. Saate teemad: •    Xiaomi L55M7-Q2EU on mõistliku hinna ja nutika tarkvaraga QLED-teler. •    Uurime, miks vanemad Androidiga nutitelerid mõnikord enam toimida ei taha ja anname nõu, mida sellisel juhul teha. •    Glen proovis päikeselt energiat ammutavad akusüsteeme ja jagab muljeid. Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
7/3/202350 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

26.06 Geeniuse Digisaade: kas Xiaomi kallis robottolmuimeja ja Mobvoi kahe ekraaniga kell on ostmist väärt?

Räägime sellest, mida tähendab Euroopa Liidu uus plaan nõuda seadmetootjatelt  lihtsalt vahetatavate akude kasutamist. Heidame  pilgu Spotify plaanidele pakkuda kõrgema hinna ja kvaliteediga tellimust. Xiaomi robottolmuimeja imeb, peseb, tühjendab ja kuivatab - kui hästi see tal õnnestub? Mobvoi TicWatch 5 Pro on Wear OS-ga nutikell, millel on kaks ekraani, võimas sisu ja hea aku. Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.   Tunnusmuusika Paul Oja
6/26/20231 hour, 6 minutes, 1 second
Episode Artwork

19.06 Geeniuse digisaade: Milline keskmise hinnaklassi soundbar on parim?

Glen testis soundbare ehk ribakõlareid 500 € -1000€ hinnaklassis ning jagab muljeid.  Proovisime Cati uusimat ja eriti karmidesse oludesse mõeldud telefoni S75. Saate teemad: • Keskmise hinnaklassi ribakõlarid testis • Cat S75 suhtleb satelliitidega • Paljud nutikodu seadmed kaotavad Google Assistanti häälkäskluste toe Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.   Tunnusmusika Paul Oja.
6/19/202351 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

12.06 Digisaade: Kas Apple muukis lõpuks VRi saladuse lahti?

Apple tõi lõpuks välja oma kauaoodatud VR-peakomplekti nimega Vision Pro ja kuigi selle 3500-dollariline hind on hirmutav, küsime siiski, kas niiöelda uus iPhone on sündinud. Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
6/12/202355 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

05.06 Digisaade: Kaasaskantavad kõlarid suveks

Suve alguse puhul teeme tänases Digisaates pikema ülevaate, milline kaasaskantav kõlar suveks osta. Veel räägime Garmini uutest kelladest ja Motorola volditavast telefonist. Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
6/5/202354 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

29.05 Digisaade: Ülikiire 5G testvõrk Eestis

Telia näitas Eestis avalikult 26 GHz sagedusel toimivat testvõrku, mille kiiruserekordid on ülivõimsad. Räägime tänases Digisaates 5G tulevikust nii Eestis kui maailmas. Telia näitas 26 GHz 5G testvõrku Hands-on: 2 väga erinevat telefoni: Huawei P60 Pro ja Xiaomi Redmi 12 Pro+ Pisike ja võimas laadija on tore, aga ettevaatust Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
5/28/20231 hour, 18 seconds
Episode Artwork

22.05 Digisaade: Ka Google hakkab kadunud asju otsima

Apple'i AirTagsid on tuntud nii hea kui halva poolest, kuid nüüd hakkab oma sarnast teenust pakkuma ka Google. Mida see tähendab ja milliseid võimalusi veel olemas on? Saate teemad: Google’i Find My võrgustik ja Trackerid OpenAi tegi oma ChatGPT äpi Malematš ChatGPT vs Bard Kui Facebook blokeerib su konto Bluesky Twitteri-klooni kogemused Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
5/22/202353 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

15.05 Digisaade: Proovime Eesti e-riigi uut äppi

Eesti on välja toomas uut e-riigi mobiiliäppi ning me oleme saanud seda juba ise proovida. Tänases saates räägime, mis see on ja kuidas hetkel tundub. Saate teemad: mRiigi äpi beta Eesti.ee meiliaadressid pannakse kinni Huawei P60 Pro, Mate X3 ja uued kellad  Glen leidis viisis e-lugeriga Ellu kasutamiseks Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
5/15/202352 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

08.05 Digisaade: Millised uutest väikestest klappidest on head?

Viimasel ajal on välja tulnud kolmed uued kõrvasisesed kõrvaklapid ja me räägime tänases saates, millised nendest on head ja kas väga odavad võivad saada ka ostusoovituse. Saate teemad: Google Pixel Fold Samsungi A-seeria telefonide hinnad kukkusid korralikult Google tõi välja Passkey autentimise toe OnePlus Nord Buds 2 hands-On Nothing Ear 2 Huawei Freebuds 5 Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
5/8/20231 hour, 8 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

01.05 Digisaade: Suur ülevaade nutikelladest

Garmin, Apple, Huawei, Samsung või veel midagi muud? Suvi on tulemas, inimesed liiguvad rohkem ja liikumist aitab mõõta nutikell. Räägime tänases saates, milline on parim. Saate teemad: Voogedastusplatvormide maksult ootab riik tulu üle miljoni euro Boltil uued kiirused ja Tuulel uued hinnad Suur ülevaade nutikelladest Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
5/1/202359 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

24.04 Digisaade: Kas Samsung Galaxy A54 on liiga kallis või liiga hea?

Samsungi uus keskklassi telefon A54 on viimaste aegade üks paremaid telefone, selgub tänasest saatest. Ainult et meie ekspert ei suuda otsustada, kas see telefon on liiga kallis või hoopis liiga hea. Saate teemad: Telli nüüd uuesti ID-kaart Selverisse Samsung Galaxy A54 E-lugerite ülevaade Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
4/24/202350 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

17.04 Digisaade: Mis saab siis, kui AI on sõbra või armukese eest

AI-vestlusrobotid on assistentidest kiiresti kasvamas millekski palju enamaks: juba on väljas esimesed teenused, kus tehisintellekt on sõbra, armukese või psühholoogi eest. Kas emotsioonitu masinmõistus võib seda tõesti olla? Pühendame sellele teemale terve tänase saate ning meil on külas psühholoog ja terapeut Kätlin Konstabel. Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
4/17/202344 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

10.04 Digisaade: Uus valitsus lubab digivaldkonnas teha ära vanad asjad ja uutest ei räägi midagi

Uus valitsus hakkab paika saama ja meie vaatame tänases saates, mis on koalitsioonilepingus kirjas digiteemade kohta. Leidsime mitu vajalikku asja, aga mitu olulist on ka puudu. Saate teemad: Digiteemad uues valitsuses Google Nearby Share Samsungi uus teleripult võtab elektrit otse õhust Amazon avas Sidewalk võrgu, mida see tähendab? Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
4/10/202353 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

03.04 Digisaade: Maailma odavaim elektriauto

Elektriauto võib olla kallis või väga kallis, aga nüüd tuleb välja, et võib olla ka päris odav. Proovisime väga odavat uut elektriautot ja jagame saates selle kohta muljeid. Saate teemad: Mida oskab ChatGPT 4? Kui palju teenib tipp e-sportlane? Microsoft Teams läheb varsti poole paremaks Uus Zelda-seiklus tuleb kohe varsti Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
4/3/202350 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

27.03 Digisaade: Suur tolmuimejate test

Meie kolleeg Glen Pilvre testis hiljuti suurt hulka akudega tolmuimejaid, millest mõned oskavad põrandaid ka lausa pesta. Tänases Digisaates teeb ta oma leidudest kokkuvõtte. Saate teemad: Bolti tõuksiga ei saa enam kahekesi sõita? DPReview läks kinni - 25 aastat ajalugu Seiklused kümne väikese patareiga Suur tolmuimejate test Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
3/27/202358 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

20.03 Digisaade: Eesti päikeseauto on nüüd palju parem ja läheb teisele katsele

Pärast eelmise aasta ebaõnnestumist läheb Eesti päikeseauto Solaride nüüd Austraaliasse uuele katsele võistlust võita ning selle tegijad räägivad, et uus auto on varasemaga võrreldes väga palju parem. Saate teemad: Samsung Galaxy A34 ja A54 ChatGPT4 erutab kõiki Kuidas Solaride'i tiim auto paremaks tegi Külas on Mart Erik Kermes ja Peter Kipp Solaride'ist. Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
3/20/202342 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

13.03 Digisaade: Miks e-hääletamine vajab tiivakestega ümbrikke

Kas ja kuidas oleks võimalik e-hääletamisega seotud poliitilist tormi vaigistada ja kui palju kasu oleks sellest, kui teha e-hääletamise ja häälte kokku lugemise protsess inimestele visuaalselt arusaadavamaks? Saate teemad: E-hääletamine Xiaomi 13 Lite hands-on Sony Inzone PSi kõrvaklapid Spotify uus “Kodu” Uus Spotify AI DJ Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
3/13/20231 hour, 3 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

06.03 Digisaade: Telefonide laadimiskiiruse võidujooks on muutunud jaburaks

Kui kiiresti peaks telefoni saama täis laadida? Kas ühe ööga? Ühe tunniga? Ühe minutiga? Vastuseid pakuvad peamisel Hiina telefonitootjad ja need vastused lähevad üha huvitavamaks. Saate teemad: Windows 11 uuendus toob tehisintellekti ja mitu teist kasulikku lisa Xiaomi uued telefonid on väga kallid Telefonide laadimiskiiruse võidujooks jätkub Motorola Defy Satellite Link on odav vidin satelliitside jaoks Garmini AMOLED-ekraaniga jooksukellad Tegime ära: GoPro Mini suusareisil Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
3/6/202359 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

27.02 Digisaade: AI-robotid ja kuumaõhufritüürid

Tänases Digisaates räägime kahest trendist, mis meid ümbritsevat maailma kujundavad: esiteks hakkab tehismõistus ChatGPT varsti päris roboteid juhtima ning teiseks soetavad inimesed endale muudkui kuumaõhufritüüre. Mis toimub? Saate teemad: Miks ei saa viimase poole aasta jooksul välja antud mobiil-ID-ga luua Smart-ID kontot? Eestis on nüüd kolm lonkavat digitaalset identiteeti varasema kolme toimiva asemel Microsoft mängib võimalustega panna ChatGPT jutumootor päris roboteid juhtima ning see on lihtsam kui oleks võinud arvata. Kas ka hirmsam? Barcelonas algab täna Mobile World Congress mess, milliseid uudiseid me sealt ootame? Miks ühe saatejuhi teler teda juba mitu korda keset ööd üles on ajanud Glen testis kuumaõhufritüüre ja me saame nüüd arutada, kas selline asi on tegelikult ka vajalik Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
2/25/20231 hour, 18 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

20.02 Digisaade: Juturobotil on pisarad silmis ja rusikas taskus

Viimase nädala jooksul on osa internetikasutajad proovinud leida üles tehisintellektil põhinevate juturobotite piirid ja see on neil üle ootuste hästi õnnestunud. Tänases saates teeme juttu sellest, milline veider pilt avaneb juturobotite taga, mida robotid arvavad endast, kasutajatest ja sellest, kuidas maailmas asjad peaksid käima ning kas me peaksime muretsema, et AI-l on rusikas taskus ja ta haub inimkonnale hirmsat kättemaksu. Saate teemad: Selverist väljastatud ID-kaardid tühistakse, PPA-l polnud luba Proovime OnePlus 11 Ja proovime Samsung S23 Ultra Bing AI chat sai 5 küsimuse piirangu, sest enne hakkas tal katus sõitma Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
2/20/20231 hour, 8 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

13.02 Digisaade: Suurem ülevaade AI-st

Viimastel kuudel on tehisintellekti valdkonnas toimunud tõeline plahvatus. Iga nädal toob meieni uusi teenuseid, mis kõik lubavad AI abil meie elu lihtsamaks teha. Teeme tänases Digisaates ülevaate, millised need on, mida kohe kasutama saaks hakata. Saate teemad: Samsung S23 meil käes ja jagame muljeid Eesti riik toob jälle kiire interneti kaablit kodudeni Praktilised näited: mis on AI-plahvatus ja kuidas tehisintellekt juba täna sinu elu lihtsamaks võib teha Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
2/13/202354 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

06.02 Digisaade: Samsungi uutes S23 telefonides on eurooplastele üllatus

Samsung tõi välja oma uued S23 telefonid, mida võib ilmselt pidada Androidi-maailma lipulaevadeks ning me teeme neist ülevaate. Saate teemad: Samsung S23 seeria GoPro Hero11 Mini Huawei hi-res kõrvaklapid ehk kuidas ühendada omavahel striiminguteenused, Bluetooth ja tajutav helikvaliteet Hans tegi uue mobiil-ID ja see ei olegi niiii ebamugav Selveri saab nüüd ID-kaarti - 7,2€ Tromboonijutt Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
2/6/20231 hour, 2 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

30.01 Digisaade: E-valimistega on seekord suur jama

Märtsi alguses on Eestis parlamendivalimised ja nagu ikka, saab hääletada ka interneti teel, kuid esimest korda ajaloos on seekord e-hääletamise ajakavaga möödapanek, mis teeb paljudele inimestele hääletamise päris raskeks. Saate teemad: Mida peab teadma e-hääletamisest 2023. aasta valimistel M-tasku ja Partnerkaart NVIDIA Eye Contact Orba 2 ehk veider muusikainstrument Kas male on uus fidget spinner? Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
1/30/202354 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

30.01 Digisaade: E-valimistega on seekord suur jama

Märtsi alguses on Eestis parlamendivalimised ja nagu ikka, saab hääletada ka interneti teel, kuid esimest korda ajaloos on seekord e-hääletamise ajakavaga möödapanek, mis teeb paljudele inimestele hääletamise päris raskeks. Saate teemad: Mida peab teadma e-hääletamisest 2023. aasta valimistel M-tasku ja Partnerkaart NVIDIA Eye Contact Orba 2 ehk veider muusikainstrument Kas male on uus fidget spinner? Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
1/30/20230
Episode Artwork

23.01 Digisaade: Google tapab Fitbiti, aga miks?

Tänases saates räägime sellest, kuidas Google tegeleb aktiivselt Fitbiti tooteseeria nudimisega ning keegi ei saa aru, miks nad seda teevad ning kuidas peaksid olema seotud Fitbiti ning Google'i enda tooted. Saate teemad: mRiik äpp M2 kiipidega Mac Mini ja Macbook Prod Uus Apple HomePod Google tapab aktiivselt Fitbiti kelli JBL Tour Pro 2 klapid Google Pixel kell Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
1/23/20231 hour, 1 minute, 57 seconds
Episode Artwork

16.01 Digisaade: CESi uudised ning mis ikkagi WiFistja 5Gst saab?

Tänases Digisaates teeme ülevaate USA suurima tehnoloogiamessi CES uudistest ning saate teises pooles räägime WiFi ja 5G tulevikust. Saate teemad: Mitme ekraaniga sülearvutid Telerimaailma uuendused CESil Tervisetehnoloogiad CESil Kas 5G asendab WiFi? Kuidas WiFi edasi areneb? Mida toovad meile kosmoseinternet ja UWB ning kunas? Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Meelis Väljamäe. Külas Toomas Kadarpik 3KGroupist. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
1/16/202357 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

09.01 Digisaade: Telia Eesti uue juhi sõnul kaob kontori-WiFi peagi ära

Kui me eelmises Digisaates ennustasime tulevikku ise, siis täna intervjueerime Telia Eesti uut juhti, kes teeb tänases saates mitmeid lähitulevikku puudutavaid huvitavaid tähelepanekuid. Üheks neist on tema ennustus, et 5G tulekuga kaob vajadus kontori-WiFi järele, sest 5G seob ükskõik kus laiali paiknevad erinevad seadmed üheks turvaliseks võrguks kokku. Sisuliselt jääb sellega ära vajadus VPNi kasutada, ütleb ta. Saates räägime ka meelelahutuse ja televisiooni arengutest, küberturvalisusest ja muudest teemadest. Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
1/9/202351 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

31.12 Digisaade: Aasta viimane saade

Muidugi ei saada me vana aastat ära ilma, et Digisaate tegijad vaataksid üle, mida nad selle kohta õigesti ja mida valesti ennustasid ning milline on asjade seis tehnoloogiamaailmas tegelikult. Räägime nii Eesti kui maailma asjadest, sotsiaalmeediast, telefonidest, arvutitest, tõuksidest, elektriautodest, vinüülplaatidest ning paljudest muudest teemadest, mis nende vahele jäävad. Head uut aastat kõigile meie kuulajatele ja kohtume juba nädala aja pärast nagu ikka. Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
12/31/20221 hour, 16 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

26.12 Digisaade: Milline Mastodoni server valida?

Paljud inimesed küsivad, kuidas Mastodon erineb Twitterist ja kui sellega liituda, siis milline server tuleks valida. Tänasest Digisaatest saab vastuseid. Veel kaks meie saatejuhti lahkus Twitterist Mis toimub Mastodonis ja kuidas sellega ikkagi liituda? Mis asi on Fediverse ehk Födeversum ja kuidas see sotsiaalmeedia tulevikku võib muuta? Meid üllatab, et mängimiseks sobivad sülearvutid on nii head ja selle juures nii odavad Go3 teleteenus IKKAGI osutus probleemseks SEB sai Google Pay maksed Proovime Google Pixel Buds Pro Ja ka Google Pixel 7 Pro, kust leiame juba esimesed bugid Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
12/26/20221 hour, 12 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

19.12 Digisaade: Tunnike virtuaalmaailmas

Facebook matab VRi väidetavalt iga kuu miljardi. Apple'i peakomplekt on väidetavalt kohe-kohe tulemas. Kogu maailm loobub tulevikus ekraanidest ja suhtlus arvutiga lähebki virtuaalreaalsusesse, väidetavalt. Pühendame terve tänase Digisaate VRi ja ARi teemale ning arutame selle üle, mis seisus need tehnoloogiad täna on ja mis järgmisel aastal selles valdkonnas juhtuma hakkab. Hans ja Glen proovisid sel puhul Facebooki uut kallist VR-peakomplekti ning jagavad sellest oma muljeid. Külas on VR-entusiast Märt Lume, kes tegutseb nii Eesti Virtuaal- ja Liitreaalsuse Assotsiatsioonis kui Futuclassis. Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
12/19/20221 hour, 3 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

12.12 Digisaade: Polüestrist tehtud uudised

Räägime tänases Digisaates sellest, mis saab siis, kui tehisintellekti abiga on igaühel võimalik vaid sekunditega genereerida artikleid, raamatuid, teadustöid, muusikat, filme, maale ja kõike muud. Selge see, et tehisintellekti võimas tulek muudab maailma, aga kuidas? Kas mingid praegu olulised oskused muutuvad ebaolulisteks? Ja millised uued oskused võivad nende asemele tulla? Saate teemad: Kiirmood meil juba on, kas tehisintellektiga koos tuleb ka kehvasti tehtud, aga see-eest odav sisu ja kultuur? Lensa AI ehk miks pool maailma sellele vene taustaga firmale oma näopilte saadab? Apple hakkab sinu varukoopiaid krüptima, mida see tähendab ja miks see nii suur uudis on? Huawei Watchbuds ehk kuidas kella sisse saab kõrvaklapid panna Aasta avastus ehk kui tore on elada vaikse hiirega Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
12/12/202254 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

05.12 Digisaade: Suhtleme ülimalt targa AI-ga

Eelmisel nädalal käis tehnoloogiamaailmast üle torm nimega ChatGPT ehk uus tehisintellektil põhinev juturobot, mis on nii tark, et ajab hirmu peale. Ta oskab suhelda inglise keeles, aga ka eesti keeles. Ta oskab vastata küsimustele, kirjutada artikleid, esseesid, näidendeid ja luuletusi, aga ka koodi. Mis on ChatGPT, kuidas ta töötab, millised on tema võimed ja millised on nende võimete piirid, kuuleb saatest. Digisaate teemad: Euroopa Komisjon: Eestis on aeglane internetiühendus Eestis saab nüüd kuulata õhu kaudu levivat digiraadiot ChatGPT Glen räägib Sennheiseri klappidest Hääli tegevad karbid Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
12/5/202248 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

28.11 Digisaade: Vererõhku mõõtev nutikell

Tänases Digisaates proovime viimase aja üht innovaatilisemat nutiseadet: Huawei uut nutikella Watch D, mis lisaks sammudele, unele ja pulsile mõõdab ka vererõhku. Saate teemad: Kas Eesti kõigi aegade rahaliselt suurim kuritegu? Miks ei ole hea, kui garaažiuks käib lahti äpiga? Pakikappidest autoekraanideni: kuidas tarkvara võtab meie elu üle ka seal, kus seda üldse vaja pole ja teeb kõik halvemaks Huawei Watch D nutikell Henrik andis alla ja ostis Apple Watchi Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Meelis Väljamäe, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
11/28/202258 minutes
Episode Artwork

21.11 Digisaade: Audentese kivipallurid nuhivad õpilaste telefonides

Audentese koolis läks õpilaste ja õpetajate konflikt nii kaugele, et õpilased pandi aulasse kinni ja õpetajad kontrollisid kõigi laste telefonidest, milliseid sotsiaalmeediakontosid nad jälgivad. Miski ei õigusta seda, et lapsed oma kooli suhtes austuseta käituvad, kuid kaugelt veel uskumatum tundub see, kui arusaamatult ja laste privaatsust austamata hoopis täiskasvanud selles situatsioonis käituda otsustasid. Saate teemad: Twitter ei kukkunud reedeks kokku, aga kas ta siis varsti ikka kukub või puhkeb hoopis õitsele? Mis toimub Mastodonis? Audentese kooli kivipallurid õpilasi kiusamas Kaks niiöelda digiboksi: Chromecast 4K with Google TV vs Fire Stick GoPro-l on jälle uus kaamera ja sellest on isegi põhjust rääkida Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Meelis Väljamäe, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
11/21/202259 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

14.11 Digisaade: Kumb saab enne klientidest lahti, kas Elon Musk või Luminori pank?

Tänases Digisaates võtame lõpuks ometi ette Twitteris toimuva segaduse ja küsime, kui palju vaeva peab nägema Elon Musk kasutajate ja reklaamiklientide kiusamisega selleks, et inimesed Twitterist ära läheks. Saate teemad: Mis toimub Twitteris ja miks seal enam kirjutajaid usaldada ei saa Miks Alexa ja teised häälassistendid on koondamisohus Bose uued kõrvasisesed klapid on nii head, et seda on isegi raske kirjeldada Kia EV6 kogemused ehk kas see on pigem arvuti või pigem auto Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Meelis Väljamäe, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
11/14/202249 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

07.11 Digisaade: Euroopa Liit keelab 8K-telerid?!

Kas tõesti on asjad nüüd nii kaugel, et Euroopa Liit on asunud keelama 8K-telereid, sest need võtavad liiga palju energiat? Räägime tänases Digisaates igasugustest elektriteemadest. Saate teemad: 8K-telerite keelamine ja kas see on tõsi või mitte Starlink kehtestab andmemahu piirangud Kui palju elektrit kuluks, kui homsest oleks kõik autod  Eestis elektriautod? Ennustame, et varsti hakkad iPhone'i laadija eest kordades rohkem maksma Proovime järele, kas Apple AirPods Pro 2 mürasummutus on tõesti eelmistest kaks korda parem Huawei Mate 50 ehk miks Huawei ikka veel siin on Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Meelis Väljamäe, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
11/7/202254 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

31.10 Digisaade: Täiesti kohutav nädal

Möödunud nädal läheb ajalukku kui viimase aja üks sündmusterohkemaid ja paraku kehvemaid tehnoloogiamaailma jaoks, sest üksteise järel ilmus ebameeldivaid uudiseid. Teeme neist tänases Digisaates ülevaate. Saate teemad: 7 suurt tehnoloogiafirmat on kaotanud oma väärtusest 3 triljonit dollarit Pea kõigi suurte tegijate majandustulemused on languses Kas isejuhtivate autodega on nüüd kõik ja mull on lõhkenud? Tesla on kriminaaluurimise all Elon Musk sai Twitteri omanikuks Microsofti HoloLensi projekt on kehvas seisus Kas tõesti iPhone ei saagi USB C, vaid laadimisjuhe kaob üldse ära? Glen on raevus Eesti rumalate rehviuudiste pärast Euroopas pandi paika tärmin sisepõlemismootoritega autode müügi keelustamiseks, mida see endaga kaasa toob? Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Meelis Väljamäe, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
10/31/202252 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

24.10 Digisaade: Eesti internetikiirused on maailma kõige kehvemate seas

Internetiühenduste kiiruseid mõõtev Speedtest andis välja oma uusima uuringu, mille kohaselt on Eesti püsiühenduste kiirused maailma kõige kehvemate seas ja ka mobiilse andmeside kiirustega meil väga kelkida pole mõtet. Tänases Digisaates räägime, kuhu me netikiiruste pooles maailmas paigutume ja mis meie kehva esinemise põhjused võivad olla. Saate teemad: Uute iPadidega on väga palju segadust. Milliseid osta ja milliseid pigem vältida? Apple tõstis Eestis iPadide hindu nii palju, et valus hakkab iPhone 14 Plus muljed, kas see on liiga suur? Eesti internetikiirused on maailma kõige kehvemate seas Microsoft Surface uuendused ja miks need arvutid teatud inimeste hulgas nii populaarsed on Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
10/24/202248 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

17.10 Digisaade: Mis on Tesla uus nimi?

Saate teemad: Google Pixel 7 ja Pixel 7 Pro Google Pixel Watch LG telekas nüüd Jupiter Meta Quest Pro, $1499 Meta metaversumiga on väga kurvad lood Ukrainal on probleeme Starlinki internetiga Kas keegi saab aru, mida Elon Musk teeb ja räägib? Milline on parima kaameraga odav telefon? Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
10/17/202257 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

10.10 Digisaade: Suur ülevaade 5G seisust Eestis

Kutsusime tänasesse Digisaatesse külla kõigi kolme Eesti suure mobiilioperaatori tehnoloogiajuhid eesmärgiga teha selgeks, mis seisus on 5G täna Eestis ja kas see peaks tarbijat huvitama. Saate teemad: Kas kõigil operaatoritel on 5g avatud? Millistel on ta ka telefonides saadaval ja millistel ainult koduruuteriga? Kui palju loevad erinevad sagedused? Kas täna telefoni valides peaks ostma 5G-telefoni ja miks? 3G-võrgud pannakse Eestis varsti kinni, aga kui kauaks jäävad püsti 4G-võrgud ja mis neist edasi saab? Mida toob meile uus 5G-oksjon, kus müüki pannakse madalamad sagedused? Külas on Telia tehnoloogiajuht Andre Visse, Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli ja Tele2 tehnoloogiaüksuse juht Tanel Sarri. Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
10/10/202245 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

03.10 Digisaade: Suur telerite võrdlus ja kui hea on Telia uus digiboks?

Tänases Digisaates avab Glen Pilvre telerite maailma telgitaguseid: ta võrdles suuremate tootjate erinevaid telereid ja ütleb nüüd, mille poolest need erinevad. Samuti teeme juttu Telia uuest Androidiga digiboksist, mis on muidu hea, aga leidsime sellelt ühe suure puuduse. Saate teemad: Glen proovis Samsung Flip 4 volditavat telefoni Telia Androidiga digiboks on saadaval Henrik ei oska valida Androidi-telefoni Glen: suur televiisorite võrdlus Optimus – Tesla AI robot Google Stadia on surnud Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
10/3/20221 hour, 9 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

26.09 Digisaade: Proovime Nothing Phone 1

Tänavuse aasta uus tegija telefonide turul on Nothing, kelle esimene telefon nimega Nothing Phone (1) on nüüd ka Eestis ja me räägime oma kasutuskogemustest tänases saates. Saate teemad: Kui hea on Nothing Phone (1)? BeReal ehk maailma kõige igavam sotsiaalvõrgustik Millal ERR annab webOSile normaalsed äpid? Kuidas muudab elu see, kui digiboksist loobuda? Kas on vahet, millise teleteenuse pakkuja kaupa osta? Glen räägib Huawei sülearvutist, mis talle meeldib ekraani 3:2 küljesuhte tõttu Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
9/26/20221 hour, 9 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

19.09 Digisaade: iOS 16 muljed, mis on Matter, anneta kõnet

Tänases saates vaatame otsa hulgale uudistele, mis viimase nädala jooksul tehnoloogiamaailmas välja tulnud on: iOS 16 muljed, asjade interneti aregud ja palju muud. Saate teemad: iOS 16 esmamuljed: mõned päris suured ja mõnusad uuendused Mis on Matter ja kuidas see nutikodu seadmete tulevikku muudab? Virtuaalne eSIM on parim mobiiliteenus viimaste aegade jooksul Eesti riik kogub annetusi: annetakonet.ee 18-aastane häkkis Uberi ära Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
9/19/202249 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

12.09 Digisaade: Uued iPhone'id, AirPodsid ja Apple Watchid

Tänane Digisaade on pühendatud Apple'i selle sügise tooteuuenduste üritusele: uued telefonid, kellad ja kõrvaklapid. Saate teemad: iPhone 14 ja 14 Plus, kas on aeg suurema peale kolida? Uued iPhone 14 Pro ja Pro Max tulid ka, mis seal uut? Kas Apple'i uus tõsiste tegijate spordikell tapab Garmini? Mis on uut Apple Watch 8-s ja uues Apple Watch SE-s? AirPods Pro versioon 2 toob poole parema mürasummutuse Kas oli veel muid uudiseid Apple'ist? Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Andres Kostiv. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
9/12/20221 hour, 11 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

05.09 Digisaade: IFA 2022 ehk kodune energiatootmine ja muud uued asjad

Üle kahe aasta toimub jälle Berliinis suur kodutehnikamess IFA ning me räägime täna pikemalt sellest, mis tunduvad olevat selle valdkonna kõige olulisemad teemad ja uuendused, mida messil välja on pandud. Saate teemad: IFA 2022 muljed: päikesepaneelid ja tuulegeneraatorid, tark kodu, nutiseadmed, ekraanid ja palju muud Glen teeb kokkuvõtte rattakompuutrite seisust ja otsime vastust küsimusele, kes ja miks peaks endale sellise seadme ostma Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
9/5/20221 hour, 8 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

29.08 Digisaade: Kui hea on Elon Muski kosmoseinternet Eestis?

Tänases Digisaates intervjueerime inimest, kes on oma Eestis asuvasse maakodusse pannud püsti Starlinki internetiühenduse ja räägib oma kogemustest. Kuidas käis Starlinki seadmete tellimine ja üles panemine? Kui kiire on ühendus ja kui stabiilne see on? Seda kuuleb tänasest Digisaatest. Saate teemad: Meta metaversumi-boss lahkus ootamatult ametist LastPassi tabas rünnak Mida oodata: Apple'i üritus 7. septembril Starlinki internet Eestis Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Mihkel Selgal. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
8/29/202258 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

22.08 Digisaade: elektrit saab tasuta!

Räägime Eesti idufirma Gridio juhiga sellest, kuidas äpi abiga mitte osta kallist elektrit ja osta odavat või tasuta elektrit. Kui esialgu on see abiks ennekõike elektriautode laadijatele, siis kas ühel hetkel peaksime me kogu oma kodust elektritarbimist mingite äppidega juhtima hakkama? Eriti kui elekter tuleb börsihinnaga, mis vahel on ülikõrge. Saate teemad: 15 a suurimad küberrünnakud, mis ei mõjutanud pea midagi Hüvasti televisioon? Disney juhib Netflixi ees, mõlemad juhivad tele ees Miks elekter kallis on ja kuidas äpiga odavamat elektrit saaks Saates Hans Lõugas, Meelis Väljamäe, Glen Pilvre ja Konrad Hanschmidt Gridiost. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
8/22/202253 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

15.08 Digisaade: Samsung voldib jälle

Samsung kuulutas äsja välja uued volditavad telefonid ning me käisime neid vaatamas ja nendega tutvumas. Saates räägime, mis on neil võrreldes eelmistega uut ja kas võiks juba osta. Saate teemad: Elon Muski kosmoseinternet jõudis Eestisse Samsungi uued telefonid Google proovib Apple’i sõnumimaailma meelitada Bolt alandab tõukerataste piirkiirust Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Meelis Väljamäe, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
8/15/202246 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

08.08 Digisaade: Uus Eesti äpp jõusaalihuntidele

Igasuguseid spordiäppe on maailmas sadade kaupa, aga sellest hoolimata leidsid kaks eestlast, et see päris õige on veel puudu. Nüüd on valmis ja kõigile kasutamiseks saadaval äpp nimega Hardy ning tänases saates räägime ühe äpi autoriga, mis see on. Saate teemad: Amazon ostab iRoboti, miks? USA võimud süüdistavad Teslat autopiloodi kohta avalikkusele valetamises Toyota esimesel elektriautol ei lähe hästi Apple Continuity Camera ehk iPhone'ist saab teha ülihea veebikaamera TP Link Deco E4 vs M4 Peedu Tuisk räägib, miks ta tegi jõusaaliäpi Hardy Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
8/8/202251 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

08.08 Digisaade: Uus Eesti äpp j

8/8/20220
Episode Artwork

01.08 Digisaade: Miks kinkisid leedukad Tele2-le miljoneid eurosid?

5G-litsentside oksjon on nüüd Eestis selleks korraks läbi ning tulemused üllatavad. Elisa ja Telia kumbki maksid oma litsentside eest kõrget hinda, kuid Tele2 sai selle sisuliselt alghinnaga, sest leedukate operaator Bite loobus äkitselt konkureerimast. Saate teemad: 5G-oksjoni lõpp Pixel 6a huvitavad probleemid Fitbit Charge 5 muljed Sony WH1000XM5 klappide muljed BMW CE 04 elektrimotikas Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
8/1/20221 hour, 1 minute, 22 seconds
Episode Artwork

25.07 Digisaade: Jälle hinnatõus

Alles see oli, kui Elisa tõstis internetiteenuste hindu, nüüd siis on kord Telia käes. Koos selle hinnatõusuga aga muutusid ka internetiühenduste kiirused pakettides. Saate teemad: M-valimiste iOSi ja Androidi äppide esialgne disain sai valmis Eesti digiretseptiga saab nüüd ravimeid osta Portugalis, Soomes ja Horvaatias 5G teise sagedusloa oksjoni võitis Telia Telia tõstab alates septembrist mitmete tele- ja internetiteenuste hinda Google Pixel 6A väljas Apple Arcade ja What the Golf Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
7/25/202243 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

18.07 Digisaade: Järjekordne suur Eesti toidupood tegi oma äpi

Hiljuti rääkisime Digisaates, milline on ostlemiskogemus erinevates Eesti suurtes toidupoodides nende iseteeninduskassades. Nüüd on oma äpiga välja tulnud Selver, mis teeb nende kauplustes ostlemise täiesti teistsuguseks. Saate teemad: Nothing Phone testid väljas MacBook Air M2 testid väljas Partnerkaardil on nüüd oma äpp, millega saab poes tooteid skaneerida ja ka maksta Huawei Freebuds 2 Pro Mikrofonide test ehk kuidas veebikoosolekul, striimides ja miks ka mitte podcasti tehes hästi kõlada Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
7/18/20221 hour, 16 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

11.07 Digisaade: Kus on tõuksi kodu?

Eesti elektriliste tõukerataste tootja Äike või müügile oma uue mudeli, mis on nende sõnul maailma esimene USB C kaudu laetav tõuks ja see toimib ka akupangana. Meie aga küsime täna, kus in elektritõuksi kodu ja milline on selle sõiduriista võimalik tulevik. Saate teemad: Äike tõi müügile maailma esimese USB-C kaudu laetava ja kokkuklapitava tõukeratta Elon Musk ei taha Twitterit osta iPhone’il uus Lockdown Mode Äpisoovitus: Guide Michelin Netflixil suur helialane uuendus Jaapani mobiilivõrk oli 86 tundi maas PC ostmise või ehitamise juhend Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Meelis Väjamäe Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
7/11/20221 hour, 1 minute, 36 seconds
Episode Artwork

04.07 Digisaade: Kuhu peab puhuma ventilaator?

Tänane Digisaade tuleb kuulajateni juba veidi jahtunud Eestimaalt, aga möödunud nädalal valitsenud kuumalaine on oma jälje jätnud meilegi. Ühel on hääl ära ja kaks oskavad rääkida konditsioneeridest ning ventilaatoritest. Saate teemad: Mobiilsed konditsioneerid Kas ventilaator peaks puhuma aknast sisse või välja? MacBook Pro M2 baasmudelit ilmselt ei peaks ostma Huawei painduv telefon Mate Xs 2 Suur graafikakaartide puudus on vist läbi Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
7/4/202249 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

27.06 Digisaade: Kas Eimidagi uus telefon on Hiina haip või päris asi?

Kohe varsti tuleb välja uus ja paljuhaibitud nutitelefon firmalt Nothing. Meie küsime tänases Digisaates, kas see on tõsine asi või on tegemist lihtsalt suure haibiga? Saate teemad: Nothing Phone (1) Amazon Alexa räägib surnud vanaema häälega Chrome'i oluline uuendus iPhone'i-kasutajatele LG DualUP monitor Kuidas Henrik lapsele iPadi-kontot tegi ja mis sellest sai Instagram teeb alaealistele video-selfie kontrolli Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
6/27/202250 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

20.06 Digisaade: 5G on nüüd Eestis väljas, aga tegelikult ei ole

Esimese uute 5G-sageduste litsentsi omanik Elisa tõi oma teenuse eelmise nädala lõpus ka turule, kuid tegelikult võib ka öelda, et päris nagu ei toonud. Mida Elisa 5G-teenus tegelikult tähendab ja miks me ütleme, et nad oma 5G-võrku ikkagi ei avanud, kuuled saatest. Saate teemad: Elisa 5G Suur tüli ehk millisel Eesti operaatoril on kiireim võrk Kuidas mobiilse ruuteri valik võib internetikiirust rohkem kui 10x mõjutada Disney+ on nüüd Eestis, mida sealt vaadata saab ja kas peaks ostma? Glen räägib elektrilistest mootorratastest. Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
6/20/20221 hour, 9 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

13.06 Digisaade: Kõik Apple'i sellesuvised uudised

Tänane Digisaade keskendub Apple'i sellesuvisele suurele üritusele, kus nad avalikustasid hulga uut tarkvara ja ka uue MacBook Airi. Saate teemad: Mis on uut iOS 16-s Mis on uut MacOS Venturas Mis on uut iPad OS-is Mis on uut MacBook Airis Mis on uut MacBook Pro-s Mis on uut Apple CarPlays Euroopa Liit sunnibki Apple'it telefonides USB C kasutusele võtma LHVl on nüüd iPhone'is kasutusel ka näotuvastus Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
6/13/202257 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

06.06 Digisaade: esimene 5G-litsents olemas, kaabliinterneti turul uus tegija

Väljas on küll juba suvi, aga samal ajal toimuvad huvitavad sündmused Eesti sideturul: esimene 5G-litsents sai jagatud ning kaabliinterneti turul on uus tegija, kes pakub teistest palju odavamaid hindu. Saate teemad: Apollo TV gigabitine internet 33 €/kuus 5G esimese sagedusloa oksjoni võitis Elisa Kogemused koerajälgijaga Kas Google Meet on ainus Google’i õnnestunud suhtlusäpp? WWDC tuleb täna (esmaspäeva) õhtul Saates Hans Lõugas, Henrik Roonemaa Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
6/6/202245 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

30.05 Digisaade: kas me tahame päriselt ilma müüjateta poode?

Eestis on avanemas esimene Amazoni stiilis pood, kus pole ühtegi müüjat – mine ainult sisse, võta kaup ja jaluta minema, sest raha võetakse su kontolt maha automaatselt. Tegelikult on meie arvates paljudes poodides mitmete tehnoloogialahendustega asjad vildakil, mis tuleks enne müüjate koondamist ära teha. Saate teemad: R-Kiosk avab Amazon Go stiilis poe Levikomi lõpu algus? Windows 11 saab nüüd mugavalt pilvest taastada Kas Sony VR2 on oluline asi Proovisime nüüd ise Sony Linkbuds S järele ja meil on üllatusi Saates Hans Lõugas, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
5/30/20221 hour, 3 minutes, 1 second
Episode Artwork

23.05 Digisaade: Kas need klapid on paremad kui AirPods Pro?

Sony uued LinkBuds S klapid äratavad maailmas palju tähelepanu, sest need on aktiivse mürasummutusega, ülikerged ja -mugavad kasvõi terve päev kõrvas kanda ning odavamad kui Apple'i kuulsad AirPods Pro klapid. Saate teemad: Esimese 5G sagedusloa hind on enampakkumisel tõusnud 5,2 miljoni euroni Sony Linkbuds S, kas tõesti paremad kui AirPods Pro? Väidetavalt said Apple’i juhid proovida ettevõtte liitreaalsuse prille Mark Levinsoni üüberklapid Huawei uus üüberkell Saates Henrik Roonemaa, Hans Lõugas, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
5/23/20221 hour, 18 seconds
Episode Artwork

16.05 Digisaade: Kas see oled sina seal videos?

Eestis levib järjekordne Facebooki-viirus, mis on pannud tuhanded eestlased küsima, kas seal videos võivad tõesti olla nemad. Sajad, kui mitte tuhanded on video lingile ka klikkinud. Mis viirus see selline on ja mis pärast klikkimist edasi saab? Saate teemad: Kas see seal videos oled tõesti sina? Elon Musk ei ostagi Twitterit? Mobiil-ID siiski jätkub Starlink laienes poole Lätini, aga mitte veel Eestisse Google IO uudised: uued telefonid, kell, tahvel, võimalikud nutiprillid Kas Sony WH1000-XM5 klapid valmistavad pettumuse? Miks inimesed Londoni lähistelt Facebookis tegelikult meie vana kola osta tahavad Saates Henrik Roonemaa, Hans Lõugas, Meelis Väljamäe. Tunusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
5/16/20221 hour, 42 seconds
Episode Artwork

09.05 Digisaade: Facebook pani eestlaste lemmikkasutaja kinni

Tuhanded eestlased teevad hommikul ärgates esimese asjana lahti Facebooki ning loevad sealt Igor Taro kirjutatud ülevaadet sellest, mis eelmisel päevad Ukraina sõjas toimus. Mingil põhjusel pani aga Facebook Taro konto mai alguses piirangu alla ja see pani meid küsima, kui palju me ikkagi saame usaldada Facebooki kui infokanalit ning miks meil pole võimalik aru saada, kes ja millistel alustel seal otsuseid teeb. Saate teemad: Facebook vs Igor Taro Kiire interneti maale viimiseks on jälle uued reeglid Nintendo Switchile on olemas üliväike dokk-laadija Facebook Marketplace'i probleemid Apple, Google ja Microsoft lõpetavad parooliajastu Milline elektritõuks osta ja kas üldse osta? Saates Henrik Roonemaa, Hans Lõugas, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
5/9/20221 hour, 23 seconds
Episode Artwork

02.05 Digisaade: Ühiskaart telefonis kaob, autojuhid said uued e-teenused

Tänases Digisaates on mitu olulist Eesti uudist. Telia teenus mTasku vahetab omanikku, mis saab Ühiskaardist, Selveri Partnerkaardist ja muudest seal olevatest asjadest? Saate teemad: Elon Musk ostabki Twitteri mTasku vahetab omanikku Uus Nintendo Switch Sports Snap Pixy droon Uusimaid e-teenuseid autojuhtidele: avarii täitmise ankeet ja tankimine autonumbri põhiselt Edge'i brauser saab tasuta VPNi Saates Henrik Roonemaa, Hans Lõugas, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
5/2/202251 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

25.04 Digisaade: Elektrijalgrataste ülevaade, kas Ampler on parem kui konkurendid?

Lumi on läinud ja nüüd võib jalgrattad keldrist ning kuurist välja ajada. Aga mis oleks, kui sel kevadel ei oleks see mitte lihtsalt ratas, vaid elektrijalgratas? Millist valida ja millised on erinevused? Tänases saates räägib Glen Pilvre pikemalt enda läbi viidud võrdlusest, kuhu olid kaasatud nii eestimaine Ampler kui välismaised konkurendid. Millised on elektrijalgrataste peamised erinevused, kas mõned neist on paremad kui teised ja miks on mõned neist üle 1000 euro odavamad kui teised? Saate teemad: Telia paneb 3G-võrgu Eestis kinni, mida see tähendab? Miks Netflixis vesi ahjus on Kuidas Zoom teab, et “You’re muted!”? UK lubab autodes nüüd juhil telekat vaadata Glen: suur elektrijalgrataste test Saates Henrik Roonemaa, Hans Lõugas, Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
4/25/202259 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

18.04 Digisaade: Elon Musk tahab Twitterit üleni ära osta

Tesla asutaja Elon Musk on teinud pakkumise osta 43 miljardi dollari eest ära terve sotsiaalvõrgustik Twitter. Miks ta seda teha tahab ja millised võiksid selle asja tagajärjed olla? Saate teemad: Elon Musk tahab Twitterit osta RIA äpp teeb veebis surfamise turvalisemaks Miks Google ei võiks pakkuda “peredomeeniga” emaile? Covid jätkab tarneahela kriisiga Lennukiinternet 2022 Saatejuhid Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
4/18/202251 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

11.04 Digisaade: 5G-konkurss Eestis kisub põnevaks

Lõpuks ometi on Eestis käimas 5G-litsentside konkurss ja see kisub põnevaks, sest lisaks kolmele Eesti operaatorile on osalemas ka leedukad. Varsti selgub, kas me saame leedukaid lihtsalt tänada litsentsihindade ülesviimisega Eesti riigieelarve täitmise eest või võibki juhtuda, et mõni kolmest Eesti operaatorist jääb litsentsist ilma. Saates räägime, mida see endaga kaasa tuua võiks. Mis saab siis, kui üks Eesti mobiilioperaator 5G-litsentsist ilma jääb? Ja mida üldse 5G-st ikkagi praegusel hetkel arvata? SEB Panga kliendid saavad nüüd kasutada Apple Pay viipemakseid Miks ei näe poes kellaga maksjaid? Toidupoes telefoniga kauba skännimine on ülimõnus 4K-kuvarite probleemid Windowsis Glen testis telefonikaameraid: Apple iPhone 13 Pro, Google Pixel 6 Pro, Huawei P50 Pro, Samsung Galaxy S22 Ultra, Sony Xperia PRO-i, Xiaomi 12 Pro Saates Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
4/11/202258 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

04.04 Digisaade: Lukus Facebooki-konto saab lahti küll, kui sa neile kõvasti maksad

Meie poole pöörduvad iga natukese aja tagant inimesed, kes küsivad, mida teha siis, kui Facebooki-kontoga on mingi probleem. Tänases saates räägime ühest sellisest juhtumist. Meie saate külaline kaotas ära oma telefoni ning sellest sai alguse sündmuste jada, mille jooksul ta pidi Facebooki otsima maa alt ja maa pealt ning kaalus korra isegi häkkerite poole pöördumist, et konto tagasi saada. Lõpuks päästis ta asjaolu, et ta on Facebooki jaoks ka äriklient, kes viib firmale iga kuu suure hulga reklaamiraha. Aga mida peaks tegema tavainimene? Saate teemad: Yandexiga enam Eestis sõita ei saa Dysonilt maskiga kõrvaklapid Apple parandas akuprobleemi Bolt tutvustas uut tõukerattamudelit Brit Mesipuu õnneliku lõpuga kurb lugu Facebooki otsimisest. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
4/4/202243 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

28.03 Digisaade: Sõnumiäppe ootab sunniviisiline avanemine

  Kuidas Euroopa Liit hakkab sõnumiäppide paljususe jama lõpetama Kukepoks selle üle, kes siis ikkagi on Eesti kõige suurem mobiilioperaator Lapsus grupp möllab: häkkis ära Microsofti, Okta, kätte saadi ninamees, kes ei olegi tegelikult nagu eriti mees Asus ZenBook Fold ehk volditavate sülearvutite tulevik tundub täitsa mõttekas Glen räägib aknapesurobotitest Saates Henrik Roonemaa, Hans Lõugas ja Glen Pilvre. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
3/28/202257 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

21.03 Digisaade: iPhone'i saab nüüd ka maskis avada

Kõigile iPhone'i-kasutajatele on hea uudis: nüüdsest saab näotuvastusega telefone avada ka siis, kui sul on mask ees. Raporteerime saates, kui hästi see uus võimalus töötab ja kuidas see ka oma telefoni saada. Saate teemad: iPhone avaneb maskiga Universal Control Väike Apple’i-nipp veel: Pure Paste Mac Studio ja Studio Display testid väljas, on häid ja halbu uudiseid ID-tarkvara värske versioon sai uuendusliku Web eID liidese Netflix hakkab parooli-jagamise vastu võitlema, leebelt Kas seoses sõjaga tuleb tehnoloogiline iseseisvumine/võidurelvastumine? Samsung avalikustas kaks keskklassi 5G telefoni: Galaxy A53 ja A33 Saatejuhid Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas, külas Tõnis Reimo RIAst. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
3/21/202252 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

14.03 Digisaade: Apple'i märtsiüritus, kas käsi kullas või midagi muud?

Uus iPhone, uus ülikiire lauaarvuti, uus kuvar, uued iPadid. Tänases Digisaates lahkame Apple'i kevadise tootetutvustuse uudiseid ja küsime, kas midagi sellest, mida nad välja kuulutasid, kannatab ka osta. Saate teemad: iPhone SE 2022 Mac Studio Apple Studio Display iPad Air M1 Roheline iPhone Facebook otsustas lubada Ida-Euroopa riikides vene sõdurite aadressil vihakõne edastada Meelis võtab kokku Mobile World Congressi 2022 uudised: kas 150W laadimine on tõesti normaalne asi? Glen teeb kokkuvõtte robottolmuimejate testist Saates Henrik Roonemaa, Hans Lõugas, Meelis Väljamäe, Glen Pilvre. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
3/14/20221 hour, 1 minute, 17 seconds
Episode Artwork

07.03 Digisaade: Ukraina sõda küberturvaja pilgu läbi

Teist nädalat järjest räägime suurema osa oma saatest Ukraina sõjast läbi digiteemade vaatevinkli. Täna võtame jutuks küberturvalisuse. Mis pilguga jälgib sõda elukutseline küberturvaja? Mida tema näeb, kas ja milliseid kübersõja ilminguid paistab, millised on reaalselt olnud erinevate häkkerirühmituste tegevused ja milline on olnud nende edu või ebaedu. Räägime ka sellest, kuidas ja mida peaksid eestlased praegu küberturva alal tegema. Viimaste päevade jooksul on drastiliselt kasvanud turvalise küberturbeäpiga Signal liitujate hulk, aga ka selle äpi puhul tuleb korraliku turvalisuse saavutamiseks ise üks lisaliigutus teha. Külas on Telia Eesti küberturbe juht Aigar Käis. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas.
3/7/202246 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

28.02 Digisaade: Kuidas Ukraina sõda internetis välja paistab

Ukraina ja Venemaa vaheline sõda käib täie hooga ning mitte ainult maa peal, vaid ka internetis. Räägime tänases Digisaates, millised on lahingud internetis ning kuivõrd targalt ja kavalalt ukrainlased seal on toimetanud, et absoluutne ülekaal saavutada. Millist rolli on selles kõiges mänginud Twitter, TikTok, nutitelefonid, Elon Musk ja Google, ning mida Eestil sellest õppida võiks olla, kuuled saatest. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas, külas Priit Talv. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
2/27/202250 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

21.02 Digisaade: Internet on katki

Miks on järjest suurenev hulk nutikaid inimesi pöördumas maailma, kus valitsevad võlusõnad nagu krüpto, NFT, Web3 ja muud sellised, mida siiamaani on tihti seostatud pigem aferistide ja petistega? Tänases Digisaates räägime pikemalt sellest, kuidas meie armastatud internet on katki tehtud ja lukku pandud ning kuidas innovatsioonile avatud kõigi võimaluste maast on saanud suurfirmade vahel ära jagatud kaubanduskeskus. Selle kõige taustal on vägagi arusaadav, miks nii paljudel inimestel on soov ehitada uus internet, mida ei oleks korporatsioonidel võimalik niimoodi omavahel ära jagada, kus kasutajad oleksid vabad ja nende andmed tõesti nende enda omad. Saate teemad: SMITis läks kaduma “IRDSEADE” Samsung S22 kasutuskogemused ja hinnang, Geeniuse digiportaali vastutav toimetaja Kristjan Ats Mägi Eestlased kulutasid eelmisel aastal raha nende äppide peale Internet on katki Google'i otsing on allakäiguteel Wordle'i järjed Kas Chrome OS Flex teeb su vanast arvutist uue? Euroopa Liit ehitab oma kosmoseinternetti Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
2/21/20221 hour, 1 minute, 16 seconds
Episode Artwork

14.02 Digisaade: Samsungi uued tippmudelid meil käes

Samsung kuulutas välja oma uued tipptelefonid Galaxy S22, S22+ ja S22 Ultra ning mõned neist on meil juba isegi käes. Tänases Digisaates räägime selles, mis nendes telefonides uut on, millised on uute mudelite hinnad ja kas tegelikult tarbijal on üldse peale nende veel midagi osta või on Samsungil tekkinud Androidi-maailmas peaaegu monopoolne seisund. Saate teemad: Samsungi uued telefonid Mis on Wifi 6E, mida uus Samsung Galaxy S22+ toetab? Oura nutisõrmuse kasutuskogemused Saates Henrik Roonemaa, Hans Lõugas, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
2/14/202259 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

07.02 Digisaade: kas Facbooki lõpu algus on käes?

Kätte on jõudnud ajalooline hetk Facebooki loos, kus esimest korda on igapäevaselt sotsiaalmeediaplatvormi kasutanud inimeste hulk vähenema hakanud.   18 aasta jooksul on iga päeva Facebookis aega viitvate inimeste hulk kasvanud peaaegu 2 miljardini, aga kui see pöördepunkt on püsiv, siis võime rääkida Facebooki lõpu algusest.   Saate teemad:   Facebooki kasutajate arv väheneb Elroni piletiautomaadid said lõpuks kaardimakse, aga see on kõik väga keeruline Popp sõnamäng Wordle osteti ära, aga ühe trikiga saad selle endale igaveseks tasuta Proovisime uut Huawei painduvat telefoni, mis on parem kui Samsungi oma, peaaegu Kas Jabra klappidega lähed sa koolipeolt koju üksi või kahekesi? Meil on selle kohta teooria Saatejuht Hans Lõugas, Meelis Väljamäe ja Glen Pilvre. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
2/7/202256 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

31.01 Digisaade: Sina ja elekter

Elektri kõrge hind on meid juba pikalt ärevil hoidnud. Tänases Digisaates uurime, millised on nutikad võimalused odava elektri salvestamiseks, oma koduste seadmete juhtimiseks ning kas seda on rahaliselt mõtet üldse ette võtta. Räägime sellest, millised kodused suured akud on olemas ja kui palju need maksavad, kuidas on muutunud päikesepaneelide tasuvusaeg, kas ja kuidas oma pesumasinat, boilerit ja põrandakütet juhtida ja nii edasi. Külas on päikesekatuseid tootva Eesti ettevõtte Roofit.Solar kaasasutaja Andres Anijalg. Saate teemad: Disney+ tuleb suvel Eestisse Artistid eemaldavad oma muusikat Spotifyst protestiks Joe Rogani podcasti vastu Apple’i telefonid hakkavad maskis nägusid tuvastama Elekter Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
1/31/202253 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

24.01 Digisaade: ID-kaart vastu telefoni

Tudengid panid ID-kaardid tööle nutitelefonidega nii, et kaarti pole vaja kuhugi sisestada ja piisab vaid selle vastu telefoni asetamisest. Miks selline lahendus hea võiks olla ja kas on lootust, et see reaalselt kasutusele ka tuleb? Kuula saatest. Tudengiprojekt: ID kaart töötab Androidi telefoniga Riiklike e-teenuste vahel saab hakata liikuma ilma PIN-koode korduvalt sisestamata Läti telekom ehitab Eestisse 10 Tbit/s ühenduse Wordle eestikeelne variant tiksub Glen kuulas B&O 800-euroseid kõrvaklappe Microsoft Activision $69mld tehing Pixel 6 probleemid Saates Henrik Roonemaa, Hans Lõugas, Glen Pilvre. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.  
1/24/202259 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

17.01 Geeniuse Digisaade: Klappideta klapid ja klappidega klapid

Geeniuse Nimetu Digisaade hakkab vaikselt nime saama. Sel nädalal proovime, kuidas kõlaks, kui me nimetaksime selle lihtsalt Geeniuse Digisaateks. Teemadest ka. Rehitseme veelkord CESi uudistes, kust leidsime ukrainlaste tehtud ülilaheda näomaski, kahe ekraaniga arvuti, ilma klappideta kõrvaklapid ja muud huvitavat. Glen aga teeb ülevaate oma hiljutisest klappidega kõrvaklappide testist. Saate teemad: Uus kuum mäng: Wordle Qudi mask Asuse painduv arvuti  Lenovo kahe ekraaniga arvuti Ilma kõrvaklappideta klapid Kõrvaklappide võrdlus Kas Apple'i AirTagid peaks ära keelama? Saates Henrik Roonemaa, Hans Lõugas ja Glen Pilvre. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
1/17/20221 hour, 4 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

10.01 Nimetu Digisaade: Üllatuspauk telerimaailmast

Iga-aastaselt suurelt tarbijaelektroonika messilt Las Vegases tuli üllatus sealt, kust seda väga ei osanud oodata: telerimaailmast. Kui seni oli OLED-telerite paneele valmistanud vaid LG, siis nüüd tõi Samsung välja omaenda tehtud OLED-paneelid. Uue QD OLED tehnoloogiaga varustatud telerid peaksid olema mitmes mõttes paremad kui senised tavalised OLEDid. Selle nädala Digisaates räägime põhjalikult lahti, mida see uus tehnoloogia endast kujutab ja kas see tähendab, et peaksid oma praeguse teleri välja vahetama või plaanitud uue OLEDi ostmata jätma. Saate teemad: QD OLED Samsungi muud hullud uuendused, näiteks õhust laadiv pult Mida uut LG näitas? Sony teeb jälle autosid BMW tegi värvi muutva auto AMD uued protsessorid ja mida teeb Intel Garmini nutikella uuendused Karbist välja: Samsung Galaxy S21 FE nutitelefon ja miks see nii kallis on Saates Henrik Roonemaa, Hans Lõugas ja Meelis Väljamäe. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
1/10/20221 hour, 2 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

03.01 Nimetu Digisaade: Alanud aasta ennustused

Käes on uus aasta ja meie, kes me tegime aastaid Digitunni saadet, alustame seda aastat uutmoodi. Muutunud on saade ja eetrisoleku koht, muutuma peab saate nimi, aga tegijad jäävad samaks. Nüüdsest peale kuuleb Henrik Roonemaa ja Hans Lõugase juhtimisel iganädalast digiteemadele keskendunud saadet Geeniuses ja Delfi Taskust, samuti oleme saadaval podcastiäppides, Spotifys, ja Soundcloudis. Järgmiseks nädalaks katsume oma saatele nime ka välja mõelda. Selle nädala saade on aga valmis ja me räägime loomulikult algavast aastast. Mis hakkab toimuma telefonide, telerite, interneti, virtuaalreaalsuse, 5G ja muude meile oluliste tehnoloogiate vallas, kuuleb saatest. Virtuaalses stuudios kohtusid Henrik Roonemaa, Hans Lõugas, Meelis Väljamäe, Glen Pilvre ja Andre Visse. Nimetu digisaate toob teieni Telia.
1/3/20221 hour, 14 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

13.12 Digitund: Ajaloo suurim turvaauk

  Log4j: Suur turvaviga puudutab pea kõiki suuri ja väikseid internetis EL pikendas mobiilside tasuta rändlusteenust 2032. aastani Instagram toob kronoloogilise uudisvoo tagasi Mercedes-Benz sai loa isesõitmise tehnoloogiaks Teslas saab sõitmise ajal mänge mängida Kas osta Eestist või Amazonist? Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
12/13/202143 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

06.12 Digitund: Kõrvaklappide eri

Tänases Digitunnis räägib Glen Pilvre kahtedest klappidest, mida ta hiljuti proovinud on. Ühed on Apple ja teised on Nothing. Saate teemad: Elisa juht vahetus Euroopa (?) survestab Eestit 5G avama Facebook on jätkuvalt pulbitsev lahinguväli Apple Airpod Max Nothing ear klapid Saates Henrik Roonemaa, Hans Lõugas ja Glen Pilvre. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
12/6/202144 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

29.11 Digitund: Diivanilt juhitud autod meie tänavatel

Täielikult isejuhtiv auto on veel kauge tulevik, kuid kaugjuhitud autod sõidavad meie tänavatel juba ringi. Mis toimub ja kas tõesti võib autot diivanilt juhtida, kuuleb saates. Tänase saate teemad: Miks jälle on juttu ID-kaardi turvaaugust? IPhone saab vinge uuenduse. Kuidas püüdsime internetist tenniseturniiri vaadata Kuulaja soovitus: kuidas koju kiire internet saada? Pikem teema: 5G Eestis ja kaugjuhitav auto tänaval Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Enn Laansoo ELMO Rendist ja Andre Visse Telia Eestist.
11/29/202144 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

22.11 Digitund: Kuidas ise oma maakodu valvata

Talv on tulekul ja maakodud jäävad tühjaks. Tänases Digitunnis räägime, kuidas üks saatejuht oma talu valvamiseks kaamerad ise üles panid, millised olid võimalused ja miks ta valis just sellise tee. Saate teemad: Järgmisest aastast saab hakata iPhone 12 ja 13 mudeleid ise parandama Apple’i ilma roolita auto 2025 Eesti e-eduloo näitus on avatud Hans ostis maakodu valvamiseks veebikaamera Oma koodijupp Twitteri postituste kustutamiseks Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
11/22/202142 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

15.11 Digitund: Uus GoPro 10 ja uus DJI Mavic 3

GoPro tõi välja uue versiooni oma kaamerast ja DJI uue versiooni oma droonist. Tänases Digitunnis räägime, millised uuendused neis on ja arutame, kas anda ostusoovitus või mitte. Saate teemad: Operatorineutraalne võrk tõigi Eestis konkurentsi, kes oleks osanud arvata Interneti maale viimine saab jälle lisaraha GoPro 10 DJI Mavic 3 Maskiga inimene on kaamera arvates loom Netflix või välja oma mängud, mis need on ja miks? Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas, külas Glen Pilvre. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
11/15/202145 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

08.11 Digitund: Mida üldse jõuludeks saab?

Jõulud on varsti ukse ees, aga kurb tõde on see, et maailmas möllab endiselt kiibikriis ning on vägagi tõenäoline, et kingikotid on tänavu PlayStationite ja muude seadmete võrra õhemad. Räägime saates, millised on uuemad uudised kiibirindelt, kunas olukorrale lahendust oodatakse ning mida üldse poes saada on. Saate teemad: Kaheastmeline autentimine on osutunud auklikuks, möllavad butiikpettused Mida jõuludeks saab ja ei saa Uus Mac OS Monterey on väljas, kas installida ja mis seal uut on? Millised on Eesti noorte naiste sotsiaalmeediakasutamise harjumused 2021? Windows 11 peale ja siis varsti jälle maha. Miks nii? Kaalusime MacBook Airi vahetamist uue Pro vastu, aga loobusime. Miks? Saates Henrik Roonemaa, Hans Lõugas ja Meelis Väljamäe. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
11/8/202143 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

01.11 Digitund: Facebook on Meta

Eelmise nädala suurim tehnoloogiauudis oli kahtlemata see, et Facebook muutis on nime Metaks. Mida see tähendab ja mis tegelikult toimub, kuuleb Digitunni saatest. Digitunni teemad: Facebook on Meta Huawei Nova 9 Miks Nikon üleb, et nende uus kaamera muudab kõike? Sony tegi kaamera mille külge on kinnitatud telefon Uuring: eestlasi küberturvalisus eriti ei huvita Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas, külas Meelis Väljamäe ja Glen Pilvre.
11/1/202144 minutes, 1 second
Episode Artwork

25.10 Digitund: Uued Macid ongi väga PRO

Apple tõi välja aastaid oodatud uued Macid ja need on lühidalt kokku võttes väga profiseadmed. Mis on uut ja mida neist arvata? Saate teemad: Miks uusi Airpodi kõrvaklappe osta pole mõtet? Lahkame uute Macbook Prode võimsust ja väärtust Räägime Telia turvajuhiga petukõnedest, küberrünnakutest ja turvaaukudest. Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Aigar Käis Teliast.
10/25/202142 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

18.10 Digitund: E-valimistest lennuõnnetuseni

Valimised on selleks korraks jälle läbi ja tulemuseks kõigi aegade rekordiline e-hääletajate hulk. Valimisi saatis aga terve hulk veidraid apsakaid, mis kogu protsessile inetu jälje jätsid. Räägime tänases Digitunnis, mis juhtus ning analüüsime põhjuseid, mis võisid selliste probleemideni viia. Saate teises pooles räägime pikemalt sellest, kuidas eesti keele kõnesüntesaatorid ja kõnetuvastus on viimaste aastate jooksul suure hüppe teinud. Mis selleni viis, kui hästi arvutid eesti keelt kõnelevad ja mõistavad ning mis saab edasi, kuuleb saatest. Külalised on Tartu Ülikooli rakendusliku keeletehnoloogia juht Liisa Rätsep ja Feelingstreami tehnoloogiajuht Lauri Ilison. Kõnesüntesaatorit saab proovida aadressil https://neurokone.ee ja kõnetuvastust https://speaker.feelingstream.com/realtime/et. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas.
10/18/202144 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

11.10 Digitund: APPI, FACEBOOK OLI MAAS?!?!?!

Eelmise nädala suurim tehnoloogiauudis oli kahtlemata see, et Facebook, Instagram ja WhatsApp olid üle kuue tunni kättesaamatud. Mis juhtus, miks kõik sellest nii elevile läksid ja mida me sellest sündmusest järeldama peaksime? Saate teemad: Facebook oli maas Windows 11 tuli välja ja ei tulnud ka Telia vs Elisa nägemused digiboksidest ja televisiooni olevikust-tulevikust, külas Karl Anton ja Silver Soomre. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas.
10/11/202143 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

04.10 Digitund: Testisime telefonikaameraid

Me muidu räägime kogu aeg, et telefonid on valmis, aga tegelikult tuleb välja, et ega ikka ei ole küll. Räägime telefonikaameratest, kus endiselt suured kvaliteedihüpped on võimalikud. Saate teemad: Suur telefonikaamerate test Kuidas robotiga toitu tellida, meie kogemused iPhone 13 Pro tundub tegelikult päris suur uuendus Glen ostis Xboxi ja Flight Simulatori Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
10/4/202144 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

27.09 Digitund: Külas on kiibiga inimene

See, et meil on käe peal seade, mis mõõdab liikumist, südame tööd või vere hapnikusisaldust, pole enam eriline uudis. Aga naha sisse käiv kiip, mis mõõdab veresuhkru taset ja võimaldab seda telefoniäpiga jälgida? Digitunnis on külas inimene, kes sellist kiipi kannab ja mitte meditsiinilisest vajadusest, vaid pigem tehnoloogiahuvist. Saate teemad: Leedukad: visake Hiina telefonid ära Euroopa Liit tahab, et telefonidel oleks ainult USB-C laadijad iOS 15 uuendused Siim Teller kannab veresuhkrumõõtjat E-valimiste karikatuur põhjustas pahameelt Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
9/27/202144 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

20.09 Digitund: Milline on iPhone 13?

Apple kuulutas välja uued iPhone'id, uue kella ja uue iPadi. Mis neis uut on ja kui palju nad võrreldes eelmistega muutunud on, kuuleb saatest. Saate teises pooles on külas Eesti VR/AR assotsiatsiooni juhatuse esimees Märt Lume ja räägime sellest, kui kaugele on aastatega arenenud VR/AR teemad, mis asi on metaversum ja milline selle valdkonna lähitulevik on. Saate teemad: Uued iPhoned’id 13 Uus Apple Watch 7 Uus iPad Mini Microsoft toetab nüüd ilma paroolita kontosid, mida see tähendab? Kui kaugel on virtuaalreaalsuse ja liitreaalsuse asjad? Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
9/20/202146 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

13.09 Digitund: Miks mu digiboksis Netflixi ei ole?

Kui me eelmistes Digitundides kiitsime Elisa digiboksi, kirjutas seepeale meile mitu kuulajat ja küsis, miks boksis Netflixi äppi ei ole ja miks seda isegi Google'i äpipoest installida ei saa. Uurisime asja ja selgub, et tegu on huvitava küsimusega. Saate teemad: Google Pay äpp on ametlikult Eestis ja Wear OS on ka toetatud Apple iPhone 13 sündmus toimub 14. septembril, mida oodata? Microsoft Teams nüüd ka autos Tavalised päikeseprillidega inimesed võivad sind nüüd filmida: Facebook Rayban Glasses Huawei → Harmony OS Digiboksid ja Netflix, mis toimub? Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas, külas Meelis Väljamäe ja Glen Pilvre Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
9/13/202145 minutes
Episode Artwork

06.09 Digitund: Kuidas Eesti kaudu miljoneid inimesi peteti

Tänases Digitunnis on stuudios külas Delfi ajakirjanik Martin Laine, kes räägib oma suurest uurivast artiklist, kus paljastas ka muuhulgas läbi Eesti käinud suure internetipettuse võrgstiku. Saate teemad: Eestlased toimetavad lõpuks ka Covid-rakendustega Twitter plaanib sul lubada oma vanu säutse peitma hakata Hiina keelab alaealistel online arvutimängud Kas Eesti ILM+ on kasulik või ei? Uus Eesti äpp: MARU Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
9/6/202145 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

30.08 Digitund: Milline odav telefon on hea?

Kohe on käes september ning lapsed saavad jälle kooli minna. Paljud saavad sel puhul telefoni ning tavaliselt tahavad vanemad, et see telefon oleks pigem soodne. Aga milline on hea? Teeme tänases Digitunnis ülevaate soodsamatest nutitelefonidest ning anname nõu, millist lapsele osta ja millist mitte. Saate teemad: Proovisime Windows 11 Millist Androidi telefoni osta kuni 400 euro eest? Elisa uus TV-lahendus, Henriku kogemused Kuulajakiri: miks interneti eest tuleb kaks korda maksta? Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas, külas Meelis Väljamäe. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
8/31/202137 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

23.08 Digitund: Kui tööandja paneb su magamistuppa kaamera

Kaugtöö on tore küll, aga mida enam see levib, seda enam peame kokku puutuma huvitavate küsimustega. Mida teha siis, kui tööandja nõuab õigust su korterisse kaamera panna, et jälgida, kas sa ikka tööd teed? Või kas sa peaksid neil lubama oma arvutis iga hiireliigutust ja klahvivajutust jälgida? Selle moraalse skaala peal ajab oma asju ka veel Mark Zuckerberg, kes loob metaversumit ja ütleb, et viie aasta pärast on see kõik normaalsus. Mis asi on metaversus, kuidas seal täna juba kaugtööd tehakse ja kas sellest võib saada Järgmine Suur Asi? Saate teemad: Elisal on uus digiboks, mis on näitajate järgi ülihea Ja neil on ka teleriäpid, nii et digiboksi pole vajagi Kuidas piiksutada tuhandeid koroonapassigai inimesi läbi? Meil on nüüd näide Ülemaailmne kiipide puudus kestab veel vähemalt terve järgmise aasta Facebooki metaversum Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
8/23/202138 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

16.08 Digitund: Kas su järgmine telefon on volditav?

Volditavad telefonid on üks selliseid teemasid, mida telefonitootjad on üritanud kõvasti avalikkuse silmis üles upitada, aga tarbijate huviga on lood olnud natuke kesised. Nüüd on Samsung tulnud välja kahe uue volditava telefoniga, hinnad on tunduvalt langenud ning tulevik paistab ehk ilusam? Meelis ja Glen on neid telefone ise lähemalt vaadata saanud ja ütlevad, et asi on nüüd nii kaugel, et su järgmine telefon võib vabalt juba volditav olla. Saate teemad: Millega skännida koroonatõendit? Politsei sai uued telefonid, aga ei hakka ikkagi tõendeid kontrollima Ostuhoiatus: soodushinnaga Macbook Airid Hansul on kuuris nüüd kiire internet Samsung Galaxy Flip 3 ja Galaxy Fold 3 Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas, külas Meelis Väljamäe ja Glen Pilvre. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
8/16/202138 minutes, 1 second
Episode Artwork

09.08 Digitund: ID-kaart kui vaktsineerimistõend?

Sel nädalal mõtleb Eesti sellele, kuidas kohvikute, kinode, näitusesaalide ja spordiklubide ustel koroonatõendeid kontrollima hakata. Kas tõendiks võiks piisata ID-kaardist? Mis on selle head ja halvad küljed? Saate teemad: ID-kaart kui vaktsineerimistõend Google Pixel 6 ja 6 Pro Äpid, millest peaks rääkima: Covid Cert, AmiGO ja ILM+ Huawei uued nutikellad on kehvemad kui vanad, väidab Glen Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
8/9/202139 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

02.08 Digitund: Kuidas riik digitaalse koroonatõendi mõttetuks tegi

Seoses uudistega, et varsti tuleb võib-olla restorani, kinno ja mujale pääsemiseks uksel koroonatõendit näidata, hakkasid paljud inimesed rõõmsalt tõendit oma telefoni lisama. Aga tuleb välja, et see on mõttetu tegevus. Räägime tänases Digitunnis, miks ei peaks koroonatõendit Apple Walletisse lisama, kuidas e-riik on sellega seoses teinud müstilisi ja saamatuid otsuseid ning kuidas ja mida peaks kodanik siis digitaalse vaktsineerimistõendiga õigupoolest tegema. Saate teemad: Küberründaja laadis alla ligi 300 000 dokumendifotot Eesti e-riik tegi digitaalse Covid-passi mõttetuks Hirmus nuhkvara ründab ajakirjanikke ja vilepuhujaid. Aga miks see asi pole tegelikult nii traagiline? Kui palju mobiilse andmeside mahtu ühe kuu jooksul kulub? Eestlaste Äike avas esimese esinduspoe Pariisi tuiksoonel Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
8/2/202137 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

26.07 Digitund: Ühendame iga Eesti maja ülikiire internetiga

Internetiühendus tundub Eestis olevat juba igal pool, aga tegelikult vaevab väga paljusid inimesi aeglane, kehv või katkendlik ühendus. Samas oleme Euroopas endale eesmärgiks võtnud ühendada kõik kodud 100 Mbit/s ühendusega nelja aasta pärast. Arutame Digitunni suvises erisaates pikemalt selle üle, kas üldse 100 Mbit/s kiirus on tuleviku jaoks piisav või peaksime sihtima 1 Gbit/s kiiruseid, kui paljud Eesti majad on juba üha sellise ühendusega varustatud ning miks väga paljud ikka veel pole. Saatekülaline Telia tehnoloogiajuht Andre Visse räägib praegustest tehnoloogiatest kiire püsiühenduse loomisel ja mille taha võib jääda see, et mõnes kodus saabki ainult 20 Mbit/s ühendust. Teine külaline Höhle tegevjuht Toomas Koobas räägib sellest, kuidas operaatorineutraalne ühendusvõrk tuleks ehitada üleriigilise ja üldrahvaliku projekti korras, kuna Eesti kodude selliste ühendustega varustamine võib ühiskonnale hoopis uusi võimalusi. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas.
7/26/202138 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

19.07 Digitund: Professionaalse arvutimängija elu Eestis

Arvutimängude mängimine võib olla hobi, ajaviide või paljude arvates hoopis ajaraisk, aga sellest on saanud ka töö. Professionaalse arvutimängija ehk e-sportlase jaoks on mäng igapäevane kohustus ja vabu päevi on vähe. Räägimegi Digitunnis ühe Eesti parima e-sportlase Kristjan "shokz" Jakobsoniga, kelle tööks on mängida rahvusvahelises meeskonnas CS:GO-d. Saame teada, milline on e-sportlase trenn ja võistlus, kuidas saab hobist töö ning kas e-spordiga on võimalik tõesti ära elada. Samuti võtame saate teise külalise Kadi Kuusmanniga jutuks selle, kas e-sport on ainult poistele ja meestele või tegelevad sellega ainult tüdrukud. Arutame selle üle, kuidas selgitada mängimist neile, kes peavad mängimist kahjulikuks või ebatervislikuks. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
7/19/202136 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

12.07 Digitund: Eesti haridus läheb masinloetavaks

Haridus võib olla sajandeid sarnane, aga viimase aastaga pealesunnitud uuendused koolides on loonud ootuse, et vanal moel enam edasi ei saa ning tehnoloogia lubab õpetamist paljuski muuta. Tuleb välja, et Eestis on küpsenud revolutsiooniline lähenemine haridusele, mille käigus võetakse õppekava – ehk see, mida ja miks õpetada – lahti kõige väiksemateks algosadeks ehk knobitideks. Masinloetava õppekava peale saaks haridustehnoloogiate loojad ja äppide arendajad ehitada uut haridust, mis kaasaegsele ühiskonnale vastab. Saates on külas Margus Püüa haridus- ja noorteametist ja Märt Aro ettevõttest DreamApply. Saatejuhid on Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
7/12/202140 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

05.07 Digitund: Paariks sekundiks 20 miljonit laenu

Kuidas võtta paariks sekundiks 20 miljonit laenu Veel parem küsimus on, miks võtta paariks sekundiks 20 miljonit laenu? Aga ometi on see üks nendest uuendustest, mida krüptoraha evolutsioon on kaasa toonud. Digitunni suvine fookussaade räägibki pikemalt sellest, kuidas krüptorahanduse valdkond on tavapärase Bitcoini kursi vaatamisest edasi arenenud. Teemat aitavad lahata krüptoraha entusiast Edgar Aronov ja LHV panga juhatuse liige Andres Kitter. Saatejuhid on Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
7/5/202138 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

28.06 Digitund: Mida tähendab Windows 11 ilmumine sinule?

Microsoft kuulutas Windows 11 välja ja näitas, mis seal uut on. Miks nad seda just praegu tegid ja mida Windows 11 ilmumine sinu kui tarbija jaoks tähendab? Saate teemad: Windows 11 Läti teeb oma Tiigrihüpet, miks ja mida? Vaata, et sul poleks vana internetti ühendatud kasti Palju siis tegelikult internet energiat kasutab? Saates Henrik Roonemaa, Hans Lõugas, Meelis Väljamäe. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
6/28/202138 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

21.06 Digitund: Osta.ee nõudis pettuse ohvrilt veel rahagi

Tänases Digitunnis räägib Glen Pilvre, kuidas Osta.ee keskkonnas petturid teda tüssata püüdsid, kuidas ta nende e-postkasti lahti häkkis ja kuidas Osta.ee kogu selle jama jooksul äärmiselt ebaprofessionaalselt käitus ja temalt isegi pettuse ohvriks langemise eest raha nõudis. Saate teemad: Windows 11 tuleb, mis on uut? Amazon viskas hulga populaarseid brände välja Biden andis Putinile nimekirja Osta.ee jama Saatejuhid Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas, külas Glen Pilvre. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
6/21/202140 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

14.06 Digitund: Kuhu sülearvutid jäid?

Tänasest Digitunnist pühendame osa loomulikult Apple'i eelmise nädala suurüritusele, kus nad tõid avalikkuse ette igasugu tarkvaralisi imevidinaid. Aga kuhu jäid sülearvutid, mida me nii kangesti ootasime ja millega me isegi arvestasime? Saate teemad: Eestis on nüüd kaks Covid-vaktsineerimise tõendit, vali kindlasti see õige Apple WWDC 2021: MacOS ja iOS uuendused Facebook teeb nutikella, aga miks ometi? Kas vabalevist kaovad või ei kao ära SD kanalid? Swedbanki internetioste saab nüüd kinnitada biomeetriaga Saates Henrik Roonemaa, Hans Lõugas, Meelis Väljamäe. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
6/14/202139 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

07.06 Digitund: Ära täna arvutit ostma mine

Tänases Digitunnis ennustame, mida Apple õhtusel üritusel välja kuulutab: kas tulevad täiesti uued sülearvutid, uus ja veel võimsam protsessor, uued lauaarvutid ja uus monitor? Saate teemad: Apple'i ürituse ennustused Huaweil oma OS, aga asi on keerulisem Kassetitasu esimene avalik ohver Telia tegi 5G iPhone'idele lahti Kui hea on Telia pakutav 4G sagedustel toimib 5G? Mida muutis ja mida mitte? Saatejuhid Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas, külas Andres Visse Teliast.
6/7/202139 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

31.05 Digitund: Miks Telia mobiilivõrgu kinni paneb?

Telia teatas, et sulgeb paari aasta pärast Eestis oma 3G-võrgu, mis on pärast NMT sulgemist 1990ndatel esimene suurema mobiilivõrgu sulgemine siin üldse. Tänases Digitunnis selgitame, miks nad seda teevad, kes ja mida sellest kasu saab ning mida peavad tarbijad võrgu sulgemisest teadma. Saate teemad: Telia 3G sulgemine Digitaalne identimine oli 2 päeva rivist väljas (JÄLLE!) USB-C saab 240W Uus OnePlus 9 Üherattaliste uuendused: Glen proovis kõige hullemaid masinaid Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas, külas Glen Pilvre. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
5/31/202138 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

24.05 Digitund: Sissejuhatus Bitcoini

Krüptorahade teemad on päev-päevalt järjest rohkem kõneaineks ning meie teeme Digitunnis täna ekskursiooni Bitcoini ning teiste krüptorahade turvalisuse ja anonüümsuse teemasse. Küsime, kuidas ise krüptoraha turvaliselt hoida, millised on erinevad teenused ja nende turvatase. Samuti uurime, kuivõrd on tõepõhi all väitel, et krüptoraha on anonüümne ning mis kurjategijad just Bitcoini ning teisi krüptorahasid kasutavad. Saate teemad: Google vestles Pluuto ja paberlennukiga Apple Music Lossless: kellele ja milleks Seikleme Eesti avaliku sektori veebilehtede rägastikus ja eksime ära Sissejuhatus krüptoraha turvalisuse ja anonüümsuse teemasse Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas, külas Aigar Käis Telia Eestist.
5/24/202139 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

17.05 Digitund: Kui hea on Elon Muski satelliidiinternet?

Mitu kuulajat on meile kirjutanud, et neil on suured lootused Elon Muski satelliidiinternetil, mitte niivõrd Eesti kaabeldamisel. Kui hea aga satelliidiinternet tegelikult on? Saate teemad: Vaktsineerimise infosüsteemi veider ülesehitus Starlinki interneti kvaliteet ja kasutuskogemused Henrik täiendab kaasaskantava kõlari teemat Kuidas vene häkkerid USA idaranniku bensiinijaamad tühjaks jätsid ja mis niimoodi maailmast üldse saab Saatejuhid Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas, külas Lauri Tankler RIAst. Digitunni, tulevikulahendused ja 5G toob Sinuni Telia.
5/17/202139 minutes, 13 seconds