Winamp Logo
V sredo Cover
V sredo Profile

V sredo

Slovenian, Sports, 1 season, 147 episodes, 4 days, 21 hours, 28 minutes
About
Športno-pogovorna oddaja, ki vsak teden pred mikrofon Vala 202 pripelje naše najboljše športnice in športnike.
Episode Artwork

Žoga je okrogla: Vedrejši pogled proti novembru

V najnovejši epizodi nogometnega podkasta Žoga je okrogla se posvetimo oktobrskim tekmam lige narodov. Slovenska reprezentanca po zmagi v Kazahstanu ostaja v boju za prvo mesto v skupini. Mož odločitve v Almatyju je bil Jan Mlakar, vnovič je s svojo predstavo v napadu izstopal Benjamin Šeško, za brezhibno obrambo je skrbel stanovitni Jaka Bijol. Valovski novinarji Marko Cirman, Jože Pepevnik, Boštjan Janežič in voditelj Luka Petrič debatirajo še o slovesu Boštjana Cesarja in kako je to vplivalo na izbrano vrsto, več pa tudi o velikem uspehu mlade reprezentance, ki si je zagotovila nastop na evropskem prvenstvu do 21 let.
10/16/202436 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Tour 202: Trojna krona mavričastega kralja

Tadej Pogačar v svetu cestnega kolesarstva podira mejnike. V letošnjem letu je osvojil tritedenski dirki z najdaljšo tradicijo, Giro in Tour, ter odlično sezono kronal z naslovom svetovnega prvaka. Izjemen je bil predvsem način, kako je ugnal vse najboljše kolesarje sveta, od katerih se je odlepil že neverjetnih 100 kilometrov pred ciljem. O tem so se v najnovejši epizodi podkasta Tour 202 pogovarjali valovski športni novinarji Igor Tominec, Luka Dolar in voditelj Luka Petrič, ki zgodovinsko zmago Pogačarja na svetovnem prvenstvu v Švici umeščajo med njegove največje dosežke. Za zgodovinski podvig slovenskega kolesarstva so pohvalili tudi delo preostalih članov reprezentance in vodstva, ki je pripravilo odlično taktiko.
10/2/202442 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Je prva liga močnejša po prestopnem roku?

Ni veliko prestopnih rokov za katere se zdi, da bi lahko bila slovenska liga močnejša kot prej. Ponavadi več zvenečih ime odide kot pa pride, Jože Pepevnik meni, da je Maribor gotovo močnejši kot je bil spomladi, pravi pa, da verjetno to velja za celotno ligo. Kot primer navede Svita Sešlarja, ki je odšel v Celje, pa Daria Vizingerja, nekoč najboljšega strelca Celja, ko je ta klub prvič osvojil naslov prvaka, zdaj pa napadalec Mure. Vizinger je minuli konec tedna dosegel hat trick, na tekmi, na kateri je sin vlagatelja in športnega direktorja Mure Georga Juncaja prvič začel in potem tudi zadel za Prekmurce. Liga prvakov se začenja. Marko Cirman meni, da se ni treba ničesar bati, da je nov tekmovalni sistem morda kompleksen, toda zgolj na prvi pogled, hitro pa se ga bomo navadili, pravi pa, da je super. Več tudi o prihajajočih slovensko-avstrijskih tekmah. Ženska ekipa Mure bo v zadnjem krogu kvalifikacij lige prvakinj igrala z avstrijskim prvakom St. Poltnom, slovenska reprezentanca do 21 let pa bo oktobra igrala z Avstrijo in si skušala zagotoviti preboj na evropsko prvenstvo. Gost je tudi Sandi Škvarč, ki podrobno spremlja ženski in mladinski nogomet. Voditelj podkasta je Luka Petrič.
9/18/202447 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

15 let po krstni etapni zmagi na grand tourih Slovenija dobila vse tri dirke

Borut Božič je leta 2009 dobil šesto etapo Vuelte in tedaj postal prvi Slovenec, ki je dobil etapo na eni od največjih tritedenskih dirk. Le desetletje in pol zatem pa sta slovenska kolesarja slavila v skupnem seštevku na vseh treh grand tourih. Po Pogačarjevih zmagah na Giru in Touru je Vuelto znova dobil Primož Roglič. Božič se je spomnil, kakšen veličasten sprejem so mu pripravili, ko je pred 15 leti prišel domov z dirke po Španiji. Radijski kolesarski reporter Igor Tominec pravi, da je slovensko kolesarstvo odtlej naredilo takšne velike korake naprej, da bi večina letošnjo Vuelto ocenila kot neuspešno, če bi Primož Roglič dobil le eno etapo in ostal brez skupne zmage. Tako pa je poskrbel za nov mejnik. Nihče ni večkrat osvojil te dirke, v zgodovini kolesarstva pa ima le sedem kolesarjev več zmag na tritedenskih dirkah. Božič in Tominec z voditeljem Luko Petričem debatirata tudi o tem, kako pomembna je bila zmaga za ekipo Red Bull-Bora-Hansgrohe, za katero Roglič prvič dirka v tej sezoni, pa tudi o tem, kaj lahko Roglič v svoji karieri še doseže.
9/11/202433 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Denis Popović namesto častnega slovesa dobil košarico

Slovenija bo imela v tej jeseni prvič dva predstavnika v skupinskem oziroma ligaškem delu evropskih tekmovanj. Olimpija je blestela in izločila vse štiri tekmece, Celje pa je imelo razburkano poletje, a ga na koncu uspelo ozaljšati z domačo zmago s 4:1 proti Pjuniku iz Armenije. Prej je zamenjal trenerja. Damirja Krznarja je zamenjal njegov predhodnik Albert Riera, Španec pa je pri prvakih odslovil precej igralcev, ki jih ni več želel imeti v moštvu. Med njimi je bil tudi kapetan Denis Popović. 34-letni Celjan je gost podkasta. Pravi, da sta se z Riero sporazumno in spoštljivo razšla, da mu je žal, da ni mogel zaključiti svoje kariere v svojem matičnem klubu, o Krznarju pa pravi, da je gospod, ki je znal umiriti strasti po velikih zmagah in tudi po težkih porazih. Popović o nogometu debatira s trojico Valovcev, z Markom Cirmanom, Jožetom Pepevnikom in voditeljem Luko Petričem.
9/4/20241 hour, 1 minute, 31 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla: prvenstvo pobarvanih zelenic

V tokratni oddaji ponujamo najnovejšo epizodo nogometnega podkasta Žoga je okrogla. Osrednja tema pogovora valovskih športnih novinarjev Marka Cirmana, Jožeta Pepevnika, Boštjana Janežiča in voditelja Luka Petriča so kvalifikacije evropskih klubskih tekmovanj, v katerih nastopajo trije slovenski predstavniki. Doslej Slovenija še ni imela dveh klubov v skupinskem delu enega od tekmovanj v isti sezoni. Olimpija pred odločilnim kvalifikacijskim kolom deluje najbolj prepričljivo, za evropsko jesen se potegujeta še Celje in Maribor.
8/21/202442 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla: konec osmine finala

V oddaji ponujamo najnovejši del nogometnega podkasta Žoga je okrogla, v kateri so valovski športni novinarji potegnili črto pod boje osmine finala evropskega prvenstva, na katerem ostaja le še osmerica ekip. Pot se je v Nemčiji končala tudi za slovensko reprezentanco, ki je na prvenstvu pustila dober vtis in bila proti Portugalski pred zgodovinskim uspehom, a premalo zbrana pri izvajanju 11-metrovk.
7/3/202436 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla: konec skupinskega dela evropskega prvenstva

V oddaji ponujamo najnovejšo epizodo podkasta Žoga je okrogla, ki je namenjena evropskemu nogometnemu prvenstvu v Nemčiji, kjer se končujejo tekme skupinskega dela tekmovanja. Tega je slovenska reprezentanca sklenila s tekmo proti sloviti reprezentanci Anglije. O nastopih Slovenije, razpletu v preostalih skupinah in nadaljevanju prvenstva s šestnajsterico najboljših moštev so se v podkastu z gosti pogovarjali valovski športni novinarji.
6/26/202450 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

V sredo

Večerni pogovori s športniki.
6/19/202441 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Tretja četrtina: Veliki se med seboj prepoznajo

Medalja je postala naša obsesija. Talent je bilo treba unovčiti, preden bi presahnil, zato odpovedi niso prišle v poštev. Košarkarji so morali igrati. Poletje za poletjem, evropsko, svetovno, pa spet evropsko in tako v nedogled. Kdor ni prišel, smo mu zamerili. Globoko zamerili. Kakor da bi bil nastop za reprezentanco državljanska dolžnost, kakor da bi bili košarkarji državi dolžni podariti vsa svoja poletja. Državi in navijačem, ki tej isti državi še davkov nočejo plačati. Ob tem pa se nikoli nismo vprašali, kaj igranje za reprezentanco za košarkarje v resnici pomeni. Za njihovo zdravje, recimo? Ali pa za njihove družine? Piše in pripoveduje Goran Vojnović. Intervju z Goranom Dragićem je v Miamiju posnela Katja Stojnić. Produkcija: novinarja Luka Hvalc in Gašper Andrinek ter urednik Športnega uredništva Vala 202 Boštjan Reberšak. Tekmo v Carigradu je komentiral Franci Pavšer. Končna zvočna obdelava Vladimir Jovanović. Če imate komentar, pohvalo, kritiko, jih bomo z veseljem prebrali na [email protected]. Podkast Goran je na voljo na spletni strani val202.si in v aplikaciji RTV365. Ostanite v podkastu Goran. Zadnja četrtina sledi kmalu.
6/5/202420 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla: Adam Gnezda Čerin

V oddaji ponujamo najnovejšo epizodo nogometnega podkasta Žoga je okrogla. Ekipa ustvarjalcev se je v Grčiji oglasila pri reprezentantu Adamu Gnezdi Čerinu, igralcu atenskega Panathinaikosa. Idrijčan je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo edini odigral vse minute slovenske reprezentance. Z Luko Petričem in Markom Cirmanom se je pogovarjal o prihajajočem Euru v Nemčiji, kjer je igral pred leti, a mu okolje ni ustrezalo tako dobro kot grško.
5/8/202459 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Zgodba košarkarske družine Andetokumbo

Janis Andetokumbo je eden najboljših košarkarjev na svetu, tekmec Luke Dončića v NBA in reprezentanci Grčije. V Atenah smo raziskovali košarkarsko pot migrantske družine Andetokumbo od betonskega igrišča v četrti Sepolia do bleščečega življenja v ZDA, v kateri so vsi trije bratje že postali prvaki NBA. Srečali smo se z njihovim prvim trenerjem, ki je Janisa prepričal, naj začne igrati košarko in pozna tudi temnejše plati uspeha. Obiskali smo lastnika bara, ki je pomagal Janisu in njegovima bratoma Thanasisu in Kostasu, s spačkom pa se je odpeljal celo na tekme v Slovenijo.Kaj o Janisu menijo mladi, ki danes igrajo na betonskem igrišču z njegovim emblemom, kakšne so podobnosti z Luko Dončićem, kaj o Janisu pravi Goran Dragić? Po grškem košarkarskem derbiju Panathinaikos-Olympiakos je posebej za Val 202 govoril najmlajši izmed bratov, Kostas Andetokumbo.
4/24/202436 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Atene: Zgodba košarkarske družine Andetokumbo

Giannis Andetokumbo je eden najboljših košarkarjev na svetu, tekmec Luke Dončića v NBA in reprezentanci Grčije. V Atenah smo raziskovali košarkarsko pot migrantske družine Andetokumbo od betonskega igrišča v četrti Sepolia do bleščečega življenja v ZDA, kjer so vsi trije bratje že postali prvaki NBA. Srečali smo se z njihovim prvim trenerjem Spirosom Velliniatisom, ki je Giannisa prepričal, naj začne igrati košarko in pozna tudi temnejše plati uspeha. Obiskali smo lastnika bara, ki je pomagal Giannisu in njegovima bratoma Thanasisu in Kostasu, s spačkom pa se je odpeljal celo na tekme v Slovenijo.Kaj o Giannisu menijo mladi, ki danes igrajo na betonskem igrišču z njegovim emblemom, kakšne so podobnosti z Luko Dončićem, kaj o Giannisu pravi Goran Dragić? Po grškem košarkarskem derbiju Panathinaikos-Olympiakos je posebej za Val 202 govoril najmlajši izmed bratov, Kostas Andetokumbo.
4/23/202435 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Tour 202: Sepp Kuss

Zvečer bomo ponudili epizodo podkasta Tour 202 z ameriškim kolesarjem Seppom Kussom, ki je po zaslugi radijskega novinarja Igorja Tominca, Tonija Grudna z Multimedijskega centra RTV Slovenija in zgodovinarja Mihe Šimca spoznal svoje slovenske korenine. Navdušen je nad njimi in se z veseljem spominja obiska Slovenije in pohoda na Triglav iz otroških dni. Kolesar nizozemske ekipe Visma je v pogovoru še dodal, da je vselej rad pomagal Primožu Rogliču, ko je bil ta v igri za zmago na največjih dirkah.
4/17/202454 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Hokejski selektor Edo Terglav

Slovenski hokejski reprezentanci se je na pripravah za svetovno prvenstvo v Bolzanu po opravljenih klubskih obveznostih pridružil tudi Edo Terglav. Nekdaj odlični igralec, ki je močan pečat kot igralec in trener pustil v francoskem prvenstvu, je zdaj selektor Slovenije. Osrednji letošnji cilj ekipe je vrnitev med elito svetovnega hokeja.
4/10/202455 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Portret Petra Prevca

Pri enaintridesetih letih je svojo športno pot sklenil najuspešnejši slovenski smučarski skakalec. Peter Prevc je v svoji karieri osvojil veliki kristalni globus, zlatega orla in dvanajst kolajn z velikih tekmovanj. V petnajstih sezonah na najvišji ravni je doživel veliko zanimivih zgodb in tudi razočaranj. Zanj je bil nesrečen razplet svetovnega pokala leta 2015, a je bilo toliko večje veselje leto pozneje, ko je osvojil kristalni globus. Ob njegovih razmislekih o karieri in življenju v oddaji ujamete še spomina na svetovni rekord v Vikersundu, ko je prvi dosegel magično mejo 250 metrov, in na zmago na novoletni turneji.
4/3/202429 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Tour 202: Andrej Hauptman

V oddaji ponujamo najnovejšo epizodo kolesarskega podkasta Tour 202, v kateri je bil gost Andrej Hauptman. Nekdanji kolesar že vrsto let opravlja vlogo športnega direktorja pri ekipi Emiratov, katere prvo ime je Tadej Pogačar. Slovenski kolesarski zvezdnik je s tekmeci pometel na nedavni enotedenski dirki po Kataloniji, na kateri je dobil kar štiri od sedmih etap. O Pogačarjevi premoči, izjemni pripravljenosti in pristopu za osrednja cilja letošnje sezone, osvojiti dirki po Italiji in Franciji, se je Hauptman pogovarjal z valovskim športnim novinarjem Igorjem Tomincem in voditeljem Luko Petričem.
3/27/202434 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla: Tonči Žlogar

Sredin večer namenjamo nogometu. Gost najnovejše epizode podkasta Žoga je okrogla je bil nekdanji kapetan slovenske reprezentance Tonči Žlogar, ki je pred mesecem dni zasedel trenerski stolček pri Muri. Ta se v letošnji sezoni bojuje za obstanek, Žlogar pa je v pogovoru z valovskimi športnimi novinarji omenil trdno obrambo (ekipa je dobila pet golov v šestih tekmah) in premajhno učinkovitost v napadu ter dodal, da sta zanj pomembni iskrenost in neposrednost igralcev. Ob domačem nogometu je debata tekla tudi o slovenski reprezentanci, ki se pripravlja na junijsko evropsko prvenstvo v Nemčiji. Ta mesec Slovenijo čakata dve prijateljski tekmi, prva že jutri na Malti, nato pa bo 26. v Stožicah gostila Portugalsko s prvim zvezdnikom Cristianom Ronaldom.
3/20/20241 hour, 1 minute, 51 seconds
Episode Artwork

Tour 202

3/13/202448 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla: Matej Poplatnik

V oddaji V sredo ponujamo najnovejšo epizodo podkasta Žoga je okrogla, v kateri je gost Matej Poplatnik. Za nogometašem je zanimiva kariera, ki ga je vodila od Škotske do Indije, pri 31. letih se mu je izpolnila tudi velika želja, da je zaigral za slovensko reprezentanco. Z Matejem Poplatnikom so govorili valovska novinarja Boštjan Janežič in Marko Cirman ter voditelj Luka Petrič.
3/6/202441 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Hokejist Andrej Tavželj

V oddaji gostimo nekdanjega kapetana slovenske hokejske reprezentance Andreja Tavžlja, ki je v ponedeljek naznanil konec svoje športne poti. V svoji karieri je Tržičan igral za oba največja slovenska kluba, Olimpijo in Jesenice, bil je tudi član slovenske reprezentance, ki se je uvrstila na zimske olimpijske igre.
2/28/202452 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Jakov Fak: Veliko vložkov, a nobenih zagotovil v vrhunskem športu

Na Češkem te dni poteka svetovno biatlonsko prvenstvo. Naš najboljši tekmovalec Jakov Fak je na tem prizorišču leta 2013 osvojil bron v sprintu, skupaj pa dosegel dve od svojih osmih posamičnih zmag. Zakaj ima najboljši slovenski biatlonec poseben odnos do Češke, kaj je v biatlonu ključno za uspeh in kako biatlonci preživljajo prosti čas med vrhuncem sezone?
2/14/202430 minutes
Episode Artwork

Žoga je okrogla: Spomladanski del nogometnega prvenstva

Konec tedna prinaša prvi krog spomladanskega dela nogometnega prvenstva. Na vrhu lestvice so prezimili Celjani, ki so tudi osrednji favoriti za državni naslov. Katera izmed ekip se je v zimskem prestopnem roku najbolj okrepila in katera se jim lahko najbolj približa, so z voditeljem Luko Petričem debatirali valovski športni novinarji Boštjan Janežič, Marko Cirman in Jože Pepevnik. Ob domačem nogometu so se posvetili tudi mednarodnemu, in sicer afriškemu ter azijskemu prvenstvu.
2/7/202431 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

V sredo

Večerni pogovori s športniki.
1/31/202452 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Liga prvakov v odbojki

Po zadnji domači tekmi letošnje sezone lige prvakov v odbojki gostimo trenerja in igralce ljubljanskega ACH Volleyja, ki se jim bo pridružil tudi slovenski reprezentant v dresu Trentina Jan Kozamernik.
1/10/202444 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

V sredo

Večerni pogovori s športniki.
1/3/202449 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Tour 202: Tadej Pogačar

V oddaji ponujamo epizodo kolesarskega podkasta Tour 202 o Tadeju Pogačarju, ki ga je Društvo športnih novinarjev Slovenije izbralo za športnika leta 2023. Prvi kolesar sveta ima za prihajajočo sezono povsem nov načrt. Nastopil bo na dveh tritedenskih dirkah, po Franciji in Italiji, ter skušal ponoviti dosežek Marca Pantanija, ki je zadnji osvojil obe dirki v istem letu. O tem, za kako zahteven dosežek gre, razpredata Igor Tominec in Luka Petrič, slišali pa boste tudi Primoža Rogliča, ki se z radostjo spominja vrhuncev letošnje kolesarske sezone.
12/27/202351 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Prireditev Športnik leta 2023

V večeru ponujamo utrinke in pogovore z nagrajenci včerajšnje slavnostne prireditve v Cankarjevem domu v Ljubljani, ki je bila namenjena najboljšim slovenskim športnikom in športnicam.
12/20/202349 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Tour 202: Matej Mohorič

V tokratni oddaji ponujamo epizodo podkasta Tour 202, v kateri je gost kolesar Matej Mohorič. Zmagovalec etap na vseh treh največjih večtedenskih dirkah je letos postal tudi svetovni prvak v kolesarstvu na makadamu. V pogovoru z Luko Petričem in Igorjem Tomincem obrazloži svoj nepozaben govor po zmagi v 19. etapi letošnjega Toura, pove, zakaj so ga tedaj preplavili občutki krivde in sočutja in ne le sreče in veselja. Mohorič tudi razmišlja, kako je izoblikoval svoje znanje na spustih. Meni, da je v tej prvini med najboljšimi na svetu, da je boljši v primerjavi s preostalimi kolesarskimi profesionalci, v kopici drugih prvin pa pravi, da je zelo dober, a ne najboljši. V novi sezoni želi vrhunec doseči na spomladanskih spomenikih.
11/29/20231 hour, 6 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

V sredo

Večerni pogovori s športniki.
11/8/202353 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Stoodstotni oktober za mirnejši november

Nova tekma, nova zmaga za slovensko reprezentanco. Jeseni ostaja stoodstotna in še vedno vodi v svoji skupini. V Belfastu je naredila še en velik korak proti evropskemu prvenstvu, za dokončno uvrstitev potrebuje zmago na Danskem ali pa točko v zadnjem krogu doma proti Kazahstanu. Gostje podkasta so si edini. Igra na Severnem Irskem morda ni bila blesteča, toda najpomembnejše so tri točke. Raje kot lep nogomet gledajo Slovenijo na evropskem prvenstvu. Nekdanji selektor Slaviša Stojanović je poudaril tudi igro Adama Gnezde Čerina, pa sodelovanje udarnega dvojca Šeško–Šporar, ki Sloveniji daje dodatno razsežnost v hitrih protinapadih, tudi takrat, ko se mora braniti. Stojanović je o reprezentanci in tudi o novem trenerju Olimpije, na klop zeleno-belih prihaja Zoran Zeljković, debatiral s štirimi valovci, Boštjanom Janežičem, Markom Cirmanom, Jožetom Pepevnikom in voditeljem Luko Petričem.
10/18/202337 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Tour 202: Bora s pravimi pomočniki in odlično opremo najboljša izbira

Izjemno leto za slovensko kolesarstvo se je končalo z mavrično majico, novo zmago na spomenikih in odmevnim, velikim prestopom.Tadej Pogačar je tretjič zapored dobil Lombardijo, Matej Mohorič je postal svetovni prvak na makadamu, Primož Roglič pa je tedne, mesece, morda leta ugibanj o tem, kje bo nadaljeval kariero, končal z odhodom iz Jumbe k Bori. O tem debatira trojica novinarjev Vala 202. Igor Tominec in Luka Dolar sta prejšnji teden na prizorišču spremljala največjo dirko ob koncu sezone, voditelj podkasta je Luka Petrič. Debata tudi o tem, kako močna ekipa je Bora, ali lahko Primožu Rogliču ponudi dovolj kakovosten kader pomočnikov za naskok na skupno zmago na Touru, pa tudi o Rogličevi zapuščini pri Jumbu.
10/10/202357 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Najboljši slovenski relist Boštjan Avbelj kroji vrh italijanskega prvenstva

Najboljši slovenski relist Boštjan Avbelj zadnja leta navdušuje na italijanskih cestah. V pretekli sezoni je osvojil italijanski reli pokal, v letošnji pa storil še korak naprej in kroji vrh tamkajšnjega absolutnega državnega prvenstva. Po 2.mestu na slovitem reliju San Remo, ki je bil desetletja del svetovnega prvenstva, je dirko pred iztekom sezone že postal prvak v svoji kategoriji. Ob povratku v Slovenijo govori o svojih začetkih, letošnji sezoni in nadaljnjih načrtih v karieri.
10/4/202339 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Nogomet in motokros

Med spremljanjem tekme nogometnega državnega prvenstva med Domžalami in Muro se posvetimo prihajajočemu Pokalu narodov v motokrosu. Gre za najbolj prestižno dirko v sezoni, ki jo tekmovalci imenujejo olimpijske igre motokrosa. Na ekipnem svetovnem prvenstvu v Franciji bo nastopila tudi Slovenija, ki je pred odhodom opravila menjavo v svoji postavi. Ob Timu Gajserju in Janu Pancarju bi moral slovenske barve braniti Jaka Peklaj, ki pa se je poškodoval na zadnji dirki sezone v Veliki Britaniji. Zamenjal ga bo Miha Bubnič, letošnji državni prvak v odprtem razredu. Z motokrosisti in selektorjem Sašem Kragljem se je po treningu o pričakovanjih in ciljih reprezentance, ki želi izboljšati svojo najboljšo uvrstitev doslej, 9.mesto iz leta 1998, pogovarjal Marko Polak.
9/27/202319 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

V sredo

Večerni pogovori s športniki.
9/6/202346 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Gorazd Hren

Gost današnje oddaje je selektor slovenske športno plezalne reprezentance, Gorazd Hren. Z njim se bomo pogovarjali o nedavno končanem svetovnem prvenstvu, prihajajoči domači tekmi svetovnega pokala ter olimpijskih igrah v Parizu. Beseda bo tekla tudi o najuspešnejši plezalki doslej, Janji Garnbret.
8/16/202347 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Mitja Gasparini

Mitja Gasparini je eden najbolj uspešnih in prepoznavnih slovenskih odbojkarjev. Vrsto let je bil sinonim za korektorja in ključni člen pri vseh velikih dosežkih slovenske reprezentance. Priljubljeni Gaspa je slovel po izjemno močnih servisih, soigralci pa ga cenijo tudi zaradi njegove delavnosti in nalezljive dobrovoljnosti. Še preden se bo na četrtkovi tekmi v dvorani Tabor uradno poslovil od reprezentance, bo naš gost v oddaji V sredo. Med drugim bo razkril, kaj bo počel po koncu kariere, v kakšno smer se razvija odbojka in kaj pričakuje od slovenske reprezentance na prihajajočem evropskem prvenstvu.
8/9/202349 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla

V večerni oddaji ponudimo najnovejšo epizodo nogometnega podkasta Žoga je okrogla. V tej podrobneje o novi, že 33. sezoni državnega prvenstva, o nogometaših Olimpije, ki lovijo uvrstitev v elitno ligo prvakov, voditelj Aljaž Golčer pa se je s sogovornikoma iz športnega uredništva Vala 202 Boštjanom Janežičem in Sandijem Škvarčem pogovarjal tudi o slovenski ženski reprezentanci, ki je v odprtem pismu izrazila želje po spremembah.
7/26/202354 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Tour 202

Kolesarji so na dirki po Franciji prikolesarili v drugo polovico dirke. Zanimivosti prepletamo v radijskem podkastu Tour 202, ki mu lahko prisluhnete v sredinem večeru na Valu 202.
7/12/202342 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Odbojka

Večerne minute namenimo slovenski odbojkarski reprezentanci, ki uspešno nastopa v ligi narodov. Po dveh turnirjih je na visokem četrtem mestu med najboljšimi 16. reprezentancami sveta. Slovenijo je na višjo raven dvignil romunski strokovnjak Gheorghe Cretu, v reprezentanci pa ne skrivajo, da je cilj uvrstiti se na največji športni dogodek, na poletne olimpijske igre v Parizu prihodnje leto. Valovska športna novinarja Anja Hlača Ferjančič in Boštjan Reberšak sta na prizorišču v Orleansu spremljala drugi turnir in o napredku ekipe govorila z vodstvom reprezentance in tudi igralcema Janijem Kovačičem in Janom Kozamernikom.
6/28/202347 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

V Sredo: Odbojkarska Liga narodov z Janom, Janijem, Zoranom in Georgejem

V športno pogovorni oddaji V sredo tokrat postavljamo odbojkarsko ligo narodov. Slovenska reprezentanca tretjič igra med 16imi elitnimi ekipami sveta. Po dveh tretjinah tekmovanja zaseda četrto mesto, ima šest zmag in dva poraza. Razkrivamo ozadje uspešnih slovenskih nastopov na turnirjih na Japonskem in v Franciji, slišali boste člana udarne slovenske zasedbe Jana Kozamernika in Janija Kovačiča, ter selektorja Georgeha Cretuja in njegovega pomočnika Zorana Kedačiča.
6/28/202341 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla

V večeru na Valu 202 ponujamo najnovejšo epizodo nogometnega podkasta Žoga je okrogla. V njej se posvetimo slovenski reprezentanci, ki je na junijskih tekmah kvalifikacij za Evro 2024, po porazu s Finsko, osvojila točko proti Danski. Vtis z dvoboja proti favorizirani skandinavski reprezentanci je bil sprva spodbuden, na koncu je Slovenija vzdržala nalete gostov. V napadu nenadomestljiv adut Slovenije postaja Benjamin Šeško, steber obrambe pa Jaka Bijol. Slednjega dobro pozna gost podkasta Dušan Kosić, ki je bil njegov selektor v reprezentanci do 17.leta starosti. Kosić je v podkastu debatiral z valovsko trojico, z Boštjanom Janežičem, Markom Cirmanom in voditeljem Luko Petričem.
6/21/202339 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Če dedek ne bi imel meningitisa, ne bi imeli uspešne kanuistične družine Hočevar

Pred začetkom tekme svetovnega pokala kajakašev in kanuistov v Tacnu gostimo tri generacije kanuistov družine Hočevar, ki so bili uspešni ali pa so še vedno v mednarodni konkurenci.Vse njihove kolajne bi bilo težko prešteti. Na olimpijskih igrah leta 1972 v Münchnu je začel dedek Tone Hočevar, trikrat je nastopil njegov sin Simeon Hočevar, v Tokiu je bila vnukinja Eva Alina predtekmovalka. Petnajstletni Žiga Lin je že kot osnovnošolec postal evropski ekipni prvak v kategoriji do 23 let. S štirimi člani družine Hočevar se pogovarja Franci Pavšer.
6/14/202347 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Pogovor z družino Hočevar

Pred tekmovanji v Tacnu pogovor s kajakaši in kanuisti družine Hočevar različnih generacij.
6/14/202356 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla

V večeru na Valu 202 ponujamo najnovejšo epizodo nogometnega podkasta Žoga je okrogla. V njej se posvetimo prihajajočima reprezentančnima tekmama v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2024. Gost bo član slovenske reprezentance, ki bo debatiral skupaj s člani športnega uredništva Vala 202 Boštjanom Janežičem, Markom Cirmanom in voditeljem Luko Petričem, z Markom Polakom pa podrobneje o finalih evropskih klubskih tekmovanj. Po Sevilli, ki je v dramatičnem finalu evropske lige premagala Romo, bosta v tem tednu znana še zmagovalca konferenčne lige in elitne lige prvakov.
6/7/202352 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Prepovedani dolgi podkast

V večeru ponudimo drugo od štirih epizod novega podkasta, ki je na Valu 202 stalnica med svetovnim prvenstvom elitne skupine v hokeju na ledu. Tekme Slovenije proti Švici, Kanadi in Norveški bosta radijska poročevalca v Latviji, Boštjan Janežič in Marko Pangerc, analizirala z nekdanjim reprezentantom Mitjo Šivicem.
5/17/202345 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

ABA liga in slovenska moštva

Domžale gostijo zaključni turnir najboljše osmerice druge jadranske košarkarske lige. Ob domačem Heliosu se za vstopnico, ki vodi v elitno regionalno tekmovanje, v katerem ima Slovenija samo enega predstavnika, Olimpijo, poteguje še novomeška Krka.
4/12/202355 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Anže Lanišek in Robert Hrgota

V športno pogovorni oddaji gostimo ta hip najbolj vročega slovenskega skakalca in njegovega trenerja. V sredo pogovor z Bergisla z Anžetom Laniškom in Robertom Hrgoto.
1/4/202351 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

V sredo

Slovenski športni vrhunci leta 2022 na enem mestu.
12/28/20221 hour, 59 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Tim Gajser

Gostimo petkratnega svetovnega prvaka v motokrosu. Tim Gajser je imel po končani sezoni izdatnejše medijske obveznosti kot v preteklih letih. Med temi tudi na Japonskem, ogledal si je Hondino tovarno, kjer izdelujejo njegove motorje, obenem se je na dirki z gokarti pomeril z motociklistom Marcom Marquezom in aktualnim svetovnim prvakom v Formuli 1, Maxom Verstappnom. V pogovoru z Markom Polakom je Gajser podoživel peti naslov svetovnega prvaka in govoril o pripravah na novo sezono. Za zdaj potekajo še v telovadnici, nov motor pa bo začel, skupaj z novim moštvenim kolegom, bolje spoznavati januarja na Sardiniji.
12/21/202251 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Rokomet in hokej

V sredinem večeru na Valu 202 bosta v ospredju ligi prvakov, rokometna z domačo tekmo Celja proti Nantesu in hokejska s tekmo Olimpije proti Zugu.
10/5/202221 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla

Večerni pogovori s športniki.
9/21/202229 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Na prvo žogo

Športni podkast Vala 202 v času svetovnega prvenstva v odbojki in evropskega v košarki ponuja novo epizodo pred začetkom košarkarskega prvenstva in ob koncu skupinskega dela odbojkarjev.
8/31/202241 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Na prvo žogo

V večeru predvajamo prvo epiziodo serije oddaj ob svetovnem prvenstvu v odbojki in evropskem v košarki. Preplet najuspešnejših kolektivnih športov zadnjega obdobja boste lahko spremljali ob osrednjih tekmovanjih sezone. Odbojkarji bodo napolnili Stožice, košarkarji poskrbeli za romanje navijačev v Nemčijo.
8/24/202249 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

30 let od prvih olimpijskih medalj za Slovenijo

V veslaškem centru na Bledu so zaznamovali obletnico od prvih olimpijskih medalj za Slovenijo, ki so jih v Barceloni leta 1992 osvojili blejski veslači. Iztok Čop se spominja, kako sta bila z Denisom Žvegljem ob prvi kolajni po osamosvojitvi zaradi brona nekoliko naivno razočarana. Hkrati izpostavlja, da si zaradi mladosti predrzen in si upaš postavljati visoke cilje. Žvegelj dodaja, da so spomini in čustva sveži, da ostajajo v telesu in da naključno privihrajo na plan. Jani Klemenčič, dobitnik medalje v četvercu brez krmarja poudarja, da je veslanje šport, kjer se ekipa pokaže v pravem pomenu besede. Spoznaš, kaj je zaupanje, odgovornost. Pravi, da so se dopolnjevali in so bili pripravljeni dati vse drug za drugega. Četverec so pred tremi desetletji sestavljali še Sadik Mujkić, Milan Janša in Saša Mirjanič.
8/3/202226 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Anže Kopitar

Pogovor z najboljšim slovenskim hokejistom, članom ekipe Los Angeles Kings.
7/27/202220 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Rok Možič

Gost je eden najobetavnejših odbojkarjev na svetu Rok Možič. 20-letni igralec Verone je bil v za Slovenijo že končani ligi narodov najučinkovitejši slovenski igralec. Dopolnjuje napadalni mozaik reprezentance, ki pričakuje domače svetovno prvenstvo. Slišite lahko, kako na življenje profesionalnega športnika gleda slovenski mladenič, zakaj še nima izpita za avto in kje vidi svojo odbojkarsko prihodnost.
7/13/202240 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Primož Roglič

Ob bližajočem se začetku kolesarske dirke po Franciji vam ponujamo nekaj za kolesarska ušesa. S številnimi sogovorniki in s pomočjo arhivskih posnetkov se bomo posvetili dozdajšnji karieri slovenskega kolesarskega zvezdnika Primoža Rogliča, ki bo vnovič začel lov na svojo še neizpolnjeno željo – zmago na dirki vseh dirk. Oddaja je s sogovorniki nastajala od marčne dirke Pariz – Nica, arhivski posnetki Rogličevih uspehov pa segajo nazaj do leta 2015.
6/29/202248 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Plavalka Janja Šegel

V večeru na Valu 202 ujamete pogovor s slovensko plavalko Janjo Šegel, ki je v zadnjem obdobju med opaznejšimi slovenskimi plavalkami. Z izkušnjo novonastale plavalne lige najboljših plavalcev in ena od kandidatk za vidnejše slovenske uvrstitve na za slovenske plavalce osrednjem letošnjem tekmovanju, evropskem prvenstvu v Rimu.
6/22/202235 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla

Precej več optimizma je čutiti v slovenski reprezentanci in nogometni javnosti kot pred tednom dni. Izbrana vrsta je na zadnjih dveh tekmah prikazala boljšo igro, po dveh neodločenih izidih proti Norveški in Srbiji pa je ostala v igri za obstanek v ligi B in za tretje mesto v skupini, ki bi lahko prineslo tudi preboj v dodatne kvalifikacije evropskega prvenstva. V Oslu dober prvi polčas, proti Srbiji pa boljši drugi. Izbrana vrsta je tri polčase odigrala s štirimi igralci v zadnji vrsti, v vseh treh skupaj je dosegla dva zadetka, nobenega pa ni prejela. To so poudarili radijski nogometni reporterji Boštjan Janežič, Marko Cirman, Jože Pepevnik in voditelj Luka Petrič. Debatirali so tudi o vlogi Boštjana Cesarja, ki je na obeh tekmah opravljal vlogo selektorja namesto obolelega Matjaža Keka, ter opozorili na vnovič izstopajočega Benjamina Šeška in na hrabro, pragmatično igro obeh bočnih branilcev v drugem polčasu proti Srbiji. Epizodo ujamete v sredinem večeru na Valu 202.
6/15/202225 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla

V sredino bomo nocoj postavili nogomet. Od 21-ih naprej lahko na Valu 202 ujamete podkast Žoga je okrogla in debato o reprezentančnem uvodu v letošnjo ligo narodov. Razočaranje je občutno. Slovenija je po polovici junijskega reprezentančnega odmora še brez točk, v Beogradu je doživela boleč in visok poraz s 4 : 1. Jan Oblak je bil po dvoboju zelo odkrit. Zatrdil je, da Slovenija ne sme razprodajati ugleda in da tako ne gre več naprej. V oddaji lahko slišite pogovor s kapetanom slovenske reprezentance, četverica radijskih nogometnih novinarjev Boštjan Janežič, Marko Cirman, Jože Pepevnik in voditelj Luka Petrič pa je debatirala o razlogih za vnovično bledo predstavo Slovenije, o prihodnosti selektorja Matjaža Keka, ki je med tekmo pomislil na to, ali ima vsega dovolj, in o zapravljenih priložnostih v luči tega, da bo verjetno tretje mesto v tej skupini dovolj za preboj v dodatne kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2024. Žoga je okrogla: v sredo ob 21-ih na Valu 202.
6/8/202240 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

V sredo

Večerni pogovori s športniki.Večer šampionovV športno pogovorni oddaji V sredo s slovenskimi zimskimi športniki, ki začenjajo priprave na novo sezono, prepletemo pogovore o načrtih, spremembah in izzivih prihajajoče sezone z domačim svetovnim nordijskim prvenstvom v Planici. Smučarski skakalci so že začeli fizične priprave pred vrnitvijo na skakalnice, kjer nadgrajujejo svojo tehniko. Reprezentanti po koncu sezone pregledajo predvsem rezultate, selektor pa dela bolj natančne analize, na podlagi katerih se delajo načrti za naprej. Letos bo veliko sprememb tudi pri opremi, Zoran Zupančič upa predvsem, da to ne bo vplivalo na tehniko skakanja. "Svetovno prvenstvo v Planici je letošnji največji izziv. Domače prvenstvo je precej bolj redko kot olimpijada." – Peter Prevc Novi vodja biatlonske panoge Tomas Globočnik se v zadnjih dneh ukvarja predvsem s posledicami prestopa Anamarije Lampič v njihove vrste. Pravi, da je vse presenetila, da je njeno dejanje glede na prihajajoče domače svetovno prvenstvo hrabro in odločitev pozdravljajo. Poudarja, da je prva biatlonska sezona Lampičeve namenjena predvsem spoznavanju s tekmovanjem v panogi. Dobitnik olimpijske kolajne Tim Mastnak meni, da skupno treniranje deskarjev ni prava pot, upa, da se SZS tega zaveda in bo njihove želje upoštevala. Čeprav delajo vsak zase, pa pozdravlja srečevanje s sotekmovalci na določenih delih sezone, kar bi bilo za vse dobro. "Nisem veliko spreminjal. Celotno sezono sem bil v svetovnem vrhu in ni mi treba iskati tople vode. Držati se moram preverjenega recepta, stremeti k temu, da bom brez poškodb in bom lahko treniral po pripravljenem programu. Verjamem, da bodo rezultati dobri tudi v prihodnjih sezonah." – Tim Mastnak Žan Kranjec si je po koncu sezone vzel prosto, da je spočil telo in glavo, a so kondicijske treninge začeli že v začetku maja. Kljub vzponom in padcem v svetovnem pokalu je bila zanj zaradi medalje na olimpijskih igrah sezona uspešna, si pa želi več konstantnosti. Tudi Ana Bucik je začela treninge, čeprav se vrstijo še medijske obveznosti, ki pa so po njenih besedah prijetne, tako da se tudi med pripravami lahko nekoliko sprostijo. Dodaja, da so kondicijski treningi naporni, a sestavni del dobre podlage za zimo. Cilja na naslednjo stopničko – stopničko na stopničke.
5/18/202254 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

V sredo

Večerni pogovori s športniki.Andreja Slokar se je šele v lanski sezoni prebila v svetovni pokalV športni pogovorni oddaji »V sredo« na Valu 202 je bila tokrat sogovornica najboljša slovenska smučarka zadnje sezone svetovnega pokala Andreja Slokar. 24-letna specialistka za slalom iz Ajdovščine se je šele v lanski sezoni prebila v svetovni pokal in se s samostojno ekipo nekoliko bolj vključila v reprezentančne okvire, v zadnji sezoni pa je že dosegla dve zmagi svetovnega pokala in bila izjemno blizu olimpijski medalji. O njeni karieri, hitrem vzponu in načrtih za prihodnost se je po koncu sezone z njo pogovarjal Igor Tominec. Nova junakinja svetovnega pokala je povedala, da sicer intervjujev ne mara prav preveč, da obožuje predvsem smučanje in tekmovanja, da pa so ji tudi tekme še ne tako davno predstavljale težavo. "Zdaj se s tekmami dobro spopadam. Še pred tremi leti pa sem zmrznila. Ko je bil trening, sem bila super, na tekmi pa slaba. Zdaj je na srečo ravno obratno. Pomagalo mi je delo s psihologi. Poleg tega bi izpostavila Severina Lipovška, mojega kondicijskega trenerja. Ko je on začel delati z mano, nisem bila niti Š od športnice. Če zdaj pogledam za nazaj, me je malo sram, v kakšni pripravljenosti sem bila." Je zelo družabna oseba, zato ji covid časi niso bili ravno pri srcu. Je pa res, da v svetovnem pokalu ni doživela obdobja pred covidom, tako da ji je šele letošnji finale v Meribelu prinesel tudi nekaj spektakularnega vzdušja. "V svetovni pokal sem vstopila že po začetku epidemije covida. Pravzaprav drugačnega svetovnega pokala sploh ne poznam. In ta, ki ga jaz poznam, preveč spominja na tekme nižje ravni, na katerih poleg nas ni nikogar. Zato je bilo prav dobrodošlo, da smo se na olimpijskih igrah in na finalu svetovnega pokala, lahko tudi vsaj malo družili." Že po koncu svetovnega pokala je v tej pomladi investirala v hitre discipline z mislijo, da izboljša svoje predstave na hitro postavljenih veleslalomih. Pozitivni stranski učinek je bil, da je osvojila naslove državne prvakinje v obeh hitrih disciplinah in v kombinaciji. "Smo se odločili z ekipo, da se bom malo bolj vrgla v hitre discipline. Predvsem zato, ker v veleslalomu ne znam pravilno reagirati, kadar je postavljeno naravnost in je proga zelo hitra. To je trenutno moj največji minus. Ne moremo pa govoriti o novi zvezdi v hitrih disciplinah, ker mi predvsem superveleslalom ni prijetna disciplina. Hitrost je visoka, ob tem pa moraš delati zahtevne zavoje. Smuk mi je bolj všeč, sama hitrost mi ustreza, zavoji pa niso tako hudi."
4/20/202254 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Pogovor z Gorijo Kotnik

V večeru na Valu 202 se spomnimo na enega najbolj presenetljivih razpletov olimpijskih iger v Pekingu, ko se je bronaste kolajne na paralelni tekmi deskark razveselila Gloria Kotnik.
2/23/202224 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Zvočni dokumentarni portret Tadeja Pogačarja

Športna pot 23-letnega Tadeja Pogačarja je bogata, čeprav je še vedno skoraj na začetku svoje kariere. V zvočnem dokumentarnem portretu izvemo, da v mlajših kategorijah ni takoj premagoval konkurence, toda že pred vstopom v svetovno serijo je začel nizati zmage, denimo z uspehom na Tour de l'Avenirju, odskočni deski za prihodnje šampione Toura. Tam bi skoraj ostal brez nastopa v zadnji etapi. Na najvišjo sceno je vstopil leta 2019 in že na svoji prvi tritedenski dirki, španski Vuelti, nizal uspeh za uspehom, čeprav je bilo predvideno, da bo nekje na polovici to preizkušnjo zapustil. Osrednji del dokumentarnega portreta je osredotočen na koronsko leto 2020, v katerem je Pogačar uprizoril kar nekaj razburljivih dvobojev s Primožem Rogličem. Na cestni dirki državnega prvenstva 2020 je bil Primož Roglič močnejši, v vožnji na čas na Pokljuki pa je Pogačar z zmago naredil nekakšen nesluteni uvod v poznejši preobrat na dirki po Franciji. Ob začetku predzadnje etape, vožnje na čas, je imel Roglič 57 sekund prednosti pred Pogačarjem, toda 19. september 2020 bo ob epskem zasuku za vedno zapisan v svetovno kolesarsko zgodovino. V oddaji lahko slišite marsikaj o zakulisju te zmage in o tem, kako je Pogačar presenetil tudi svoje najbližje podpornike. Svojo drugo zmago na Touru je Tadej Pogačar osvojil z veliko prednostjo več kot petih minut, po Touru pa je še v isti sapi osvojil tudi bronasto olimpijsko medaljo v Tokiu na cestni dirki, vsega šest dni po koncu v Parizu.
1/12/202236 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Šah

Slovenija je gostila ekipno evropsko prvenstvo v šahu, brez uspeha za slovenske šahiste in šahistke, hkrati poteka dvoboj za naslov svetovnega šahovskega prvaka. V večeru na Valu 202 se v športno pogovorni oddaji V sredo odpravimo na črno-bela polja šahovskih figur.Slovenija je gostila ekipno evropsko prvenstvo v šahuBrez uspeha za slovenske šahiste in šahistke na domačem ekipnem evropskem prvenstvu, hkrati poteka dvoboj za naslov svetovnega šahovskega prvaka. Nimamo vsak dan priložnost govoriti o šahu, konec letošnjega leta pa je za to več kot primeren, da spregovorimo o igri na 64 poljih, ki nam ob koncu novembra in začetku decembra ponuja toliko razlogov za pravzaprav vsakodnevno debato. Spomladi bo Slovenija gostila še posamično prvenstvo. Gostje: - Nina Rob, direktorica evropskega prvenstva - Matej Šebenik, član slovenske reprezentance in član strokovnega sveta - Matjaž Mazzini, predsednik komisije za promocijo šaha pri ŠZS - Luka Lenič, najboljši slovenski šahist in prva šahovnica na zadnjih velikih tekmovanjih
12/1/20211 hour, 19 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Smučarski teki

Konec tedna se začenja sezona svetovnega pokala v smučarskih tekih. V večeru na Valu 202 se posvetimo začetku sezone Anamarije Lampič, ki bo v olimpijski sezoni eden osrednjih slovenskih zimskih likov. Pred začetkom svetovnega pokala v smučarskih tekihKonec tedna se začenja sezona za smučarske tekače, tudi za Anamarijo Lampič, ki bo v olimpijski sezoni eden osrednjih slovenskih zimskih likov. Po nekaj težavah z boleznijo in prehladi je še vedno pozitivna, saj ve, da je poleti in jeseni dobro trenirala. Z ekipo so se letos odločili za višinske priprave z mislijo na Olimpijske igre. "Lani sem bila na visokem nivoju – težko rečem, da bom letos to ponovila ali presegla. Imam željo biti še boljša, telo pa bo pokazalo kaj še lahko naredi, koliko še imam moči. Vsak dan, vsako leto delam na tem, da bi se izboljšala." – Anamarija Lampič Pred kratkim se je skoraj popolnoma spremenila servisna ekipa. Lampičeva upa, da se bo dobro obnesla: "Olimpijska sezona je že pred vrati, jaz pa novih ljudi sploh še nisem spoznala. Tu je velik vprašaj kako bomo zmogli. Počakati moramo na tekme. Menim, da so prepozno šli v to akcijo, ukrepati bi bilo treba takoj po koncu sezone." Svoje občutke pred pričetkom sezone so podali tudi Miha Šimenc, Eva Urevc in trener reprezentance Nejc Brodar. V drugi polovici januarja bo domača tekmo v Planici, nato pa sledi selitev na planjavo nad Pekingom v začetku februarja.
11/24/202142 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla

V športno pogovorni oddaji V sredo zaokrožimo nogometne kvalifikacije za nastop na svetovnem prvenstvu. Slovenija je kvalifikacije končala na četrtem mestu v svoji skupini, zelo zanimivi pa so tudi boji za neposredno uvrstitev na mundial. V sredinem večeru ujamete odzive po koncu slovenskih nastopov in pogled v prihodnost.
11/17/202151 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Prišli, ostali in zmagali

V sredinem večeru na Valu 202 vam ponudimo preplet zgodb slovenskih športnikov, ki so prevzeli slovensko državljanstvo in pustili pečat v slovenskem prostoru. Vladimir Boisa, Marija Šestak, Jakov Fak, Natalija Derepasko, Kliton Bozgo, Zoran Jovačič in Bojan Tokič vzbudijo zanimanje pri širokem spektru ljubiteljev športa, njihove zgodbe prepletemo v športno-pogovorni oddaji V sredo.Zgodbe sedmih športnikov, za katere se je Slovenija iz postojanke sredi kariere spremenila v nov dom.Ob 30. obletnici samostojnosti Slovenije smo prepletli zgodbe nekaterih izpostavljenih športnikov, ki so v Slovenijo iz tujine in iz takšnih ali drugačnih razlogov tu ostali vse do danes, večina je na mednarodnih tekmovanjih tudi zastopala Slovenijo. Denimo namiznoteniški igralec Bojan Tokić, rojen v Bosni in Hercegovini, je za Slovenijo nastopil na poletnih olimpijskih igrah v Pekingu leta 2008, v Londonu leta 2012, v Riu de Janeiru leta 2016 in v Tokiu leta 2021. Za uspeh mora biti prisoten tudi kanček talenta "Kot otroci v Bosni smo se veliko podili po nogometnih igriščih. Mojemu očetu, ki je tudi trener namiznega tenisa, gre zahvala, da me je pripeljal v ta šport. Ne vem, kako bi se vse skupaj zvrstilo, če bi se zares podal v nogomet." - Bojan Tokić Marija Šestak, ena najboljših slovenskih atletinj vseh časov, se je rodila v Kragujevcu, del mladosti preživela onstran Atlantika, ljubezen pa jo je pripeljala v Slovenijo, kjer si je ustvarila dom in družino. Večjo tremo sem imela na intervjuju v slovenščini kot pa pri skakanju na olimpijskih igrah "Slovenija mi je dala veliko, tukaj imam veliko prijateljev, dobro se počutim, blizu je morje, blizu je tudi smučišče. Dala mi je eno novo življenje, s katerim sem zelo zadovoljna." - Marija Šestak Devetinštiridesetletni Kliton Bozgo je v Maribor prišel z 22 leti. Zvezdne trenutke v nogometni ligi prvakov je doživel prav z vijoličastimi. Vmes je igral za Olimpijo, pozneje še v Avstriji. Dvakrat je bil najboljši strelec slovenske lige. Za vsakega nogometaša je čast, da igra za svojo državo  "Odločil sem se za Maribor. Zelo dobra izbira. Prvič sem igral za Maribor, žena je iz Maribora, poročila sva se na ljubljanskem gradu. Ko sva dobila datum za poroko, je prišlo vabilo iz reprezentance za isti dan." - Kliton Bozgo Jakov Fak je za slovensko biatlonsko reprezentanco začel nastopati leta 2010 in takoj začel nizati uspehe. Ko je prišel v Slovenijo, je čutil, da se mora znova dokazati in da kolajne, ki jih je osvojil prej, ne veljajo nič več. Medalje doma nimajo posebnega mesta, športniki vedno stremimo k novim uspehom "Moj dom je zdaj tu, tukaj se počutim dobro. Mislim, da so me ljudje sprejeli in tudi jaz sem sprejel večino dobrih stvari, ki jih Slovenija ponuja." - Jakov Fak Nekdanja rokometašica Nataša Derepasko je doma na polotoku Krim, v Slovenijo pa je prišla zaradi Krima. Svoje življenje je posvetila športu, a nikoli si ni predstavljala, da bo trenerka. Moj cilj je biti najboljši "Ko sem igrala za slovensko reprezentanco sem dobila slovensko državljanstvo. Ukrajina ne dovoli dvojnega državljanstva, zato sem morala ukrajinski potni list vrniti in ostal mi je samo slovenski." - Nataša Derepasko Zoran Jovičić je nekdanji slovenski rokometni reprezentant, zdaj trener državnih prvakov iz Velenja, ki je v Slovenijo v začetku devetdesetih let prišel iz Tuzle na počitnice k stricu in teti v Koper. Počutim se kot Slovenec, a ne zanikam svojih korenin "Slovenijo sem poznal. Mislil sem, da bom ostal petnajst dni, pa sem tu že 29. leto. Leta 1992 sem imel 16 let. V Slovenijo sem prišel ambiciozen, kar ni slabo, potem pa sem doživel, da ni bilo tako, da so bili drugačni časi." - Zoran Jovičić Vladimer Boisa, nekdanji košarkar Olimpije, se je pri 17 letih odločil oditi iz Gruzije in priti v Ljubljano. Danes se ukvarja z vinarstvom in je podpredsednik košarkarske zveze Gruzije. Živim v najlepšem mestu, ki me spominja na Gruzijo "Saj veste, kaj pravijo. Od koder je tvoja žena, od tam si tudi ti. Moja žena pa je iz Ljubljane. Živim v najlepšem mestu, ki me zaradi zelene narave spominja na Gruzijo." - Vladimer Boisa
11/3/202159 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla

V novi epizodi podkasta Žoga je okrogla prečešemo prvo tretjino domačega nogometnega prvenstva, zaustavili smo se pri derbiju med Mariborom in Olimpijo in predstavili težave obeh klubov. Reprezentanca nadaljuje kvalifikacije za svetovno prvenstvo, po slabi predstavi v Splitu bo skušala ohraniti upe na uvrstitev na svetovno prvenstvo na tekmah z Malto in Rusijo.
10/6/202157 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Benjamin Savšek

Slalomisti na divjih vodah so zbrani na svetovnem prvenstvu v Bratislavi, med kandidati za najvišja mesta je tudi olimpijski prvak iz Tokia, s katerim je na prizorišču svetovnega prvenstva poklepetal Tomaž Langerholz.
9/22/202150 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Mina Markovič

V večerni športno pogovorni oddaji V sredo gostimo športno plezalko Mino Markovič, ki je konec tedna v Kranju uradno sklenila svojo bogato športno pot. Trikratna skupna zmagovalka svetovnega pokala je med elito zmagala dvaindvajsetkrat in utirala pot slovenskega športnega plezanja. Triintridesetletna Mina Markovič ostaja v plezanju, naslednji izzivi so povezani s plezanjem v naravi, njeno zgodbo spoznate v večeru na Valu 202.
9/8/202153 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla

Na evropskem prvenstvu v nogometu so končani dvoboji osmine finala. Osem reprezentanc ostaja v boju za naslov prvaka, v večerni pogovorni oddaji pa vam ponudimo vpogled v nogometni Euro. Zanimivosti prepletemo z odzivi dopisnikov in mnenji novinarjev.
6/30/202136 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Slovenski odbojkarji v ligi narodov

V tokratni športno pogovorni oddaji v središče postavljamo slovenske odbojkarje, ki so izjemno odigrali predtekmovanje v ligi narodov. Slovenija bo kot prva debitantka v tem tekmovanju, oziroma predhodnji svetovni ligi, zaigrala v polfinalu. Kako dojemajo slovenski uspeh različne generacije slovenske odbojke, izveste v večeru na Valu 202.Slovenski odbojkarji v polfinalu lige narodovSlovenski odbojkarji so se že v svojem krstnem nastopu v ligi narodov uvrstili na sklepni turnir najboljše četverice. Reprezentanca v Riminiju s svojimi predstavami navdušuje že skoraj en mesec, nanizala je 12 zmag. "Ne samo mi, cela Slovenija je lahko ponosna na te fante, da živijo odbojko 24 ur in so najboljši prijatelji!" – Sebastijan Škorc, pomočnik selektorja Že pred nekaj dnevi je dvestoto tekmo v reprezentančnem dresu odigral Mitja Gasparini, proti Bolgariji je ta jubilej dosegel še kapetan Tine Urnaut. "Zelo sem vesel, da nam je uspelo zmagati na moji 200. tekmi v reprezentanci, je pa pomembna tekma iz več razlogov. Glavni razlog je tudi vrstitev na sklepni turnir. Zelo sem vesel." – Tine Urnaut V polfinalu lige narodov se bo Slovenija v soboto pomerila s Poljsko.
6/23/20211 hour, 2 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla

Evropsko prvenstvo v nogometu je v polnem teku, vse reprezentance so že odigrale vsaj eno tekmo turnirja razpršenega po vsej Evropi. V času športno pogovorne oddaje V sredo ponudimo zanimivosti in vrhunce začetka enega največjih športnih tekmovanj leta.
6/16/202146 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
6/9/202148 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Odbojka

Ob polfinalnih tekmah slovenskega odbojkarskega pokala preverimo, kaj je minula, doslej najkakovostnejša sezona na domačih tleh, prinesla posameznim klubom. Ugotavljali bomo, kakšna je klubska in reprezentančna prihodnost slovenske odbojke, kdo so vzhajajoče zvezde ter kakšen je doseg slovenskih klubov in reprezentanc.Merkur Maribor po 28 letih spet državni prvak v odbojkiS petkovim finalom državnega pokala med ekipama ACH Volley Ljubljana in Calcit Volley se sklepa ena najzanimivejših sezon slovenske odbojke. V domačem prvenstvu je Merkur Maribor prekinil primat kluba iz prestolnice, ko je preprečil 17. zaporedni naslov ljubljanskemu ACH Volleyju. Podpredsednik in izvršni direktor štajerskega kluba Matjaž Strdin je poudaril povezanost, ki se je razvila v ekipi. To v veliki meri pripisuje pretežno domače sestavljeni ekipi, ki tudi manj stane – zaradi česar so lahko parirali finančno močnejšima kluboma iz Ljubljane in Kamnika. "V domačem prvenstvu so Mariborčani pokazali več želje, odločnosti, na koncu verjetno tudi znanja. Seveda mi je žal za državno prvenstvo, a pred nami je še finale pokala - tudi to je za nas pomembno tekmovanje, saj nam odpira pot do evropskih pokalov v prihodnji sezoni, in verjamem, da naši igralci zadnjo tekmo sezone jemljejo resno." - Rasto Oderlap, predsednik ACH Volleyja ACH Volley je sicer spet prejel naziv srednjeevropskih prvakov, a v ligi prvakov ni dosegel želenih uspehov. Ljubljanski klub bo zaprosil za izdajo posebnega povabila za nastopanje v ligi prvakov prihodnjo sezono, še večjo željo po udeležbi pa predstavlja dejstvo, da bo prireditev ob žrebu potekala v Sloveniji, kar še utrjuje položaj slovenske odbojke. Gregor Hribar, predsednik kamniškega Calcita, trdi celo, da smo spremljali najbolj kakovostno odbojko od osamosvojitve. Oderlap se ne strinja, meni, da je bilo sicer bolj razburljivo, a ne bolj kakovostno, saj kakovost kaže uspešnost na mednarodnih tekmovanjih. Z dvigom slovenske odbojke se bo pri vseh omenjenih klubih hitro razvila tekma za novačenje domačih odbojkarjev, čeprav morajo kakovost iskati tudi v tujini. Klubski razcvet pa prinaša dobre napovedi tudi za državno reprezentanco, ki se v nedeljo zbere za nastope v ligi narodov.
4/28/202159 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Kolesarska pomlad

Kolesarska pomlad v vseh pogledih ponuja slovensko navdušenje ob izjemnih predstavah Primoža Rogliča in Tadeja Pogačarja. V športno pogovorni oddaji V sredo Igor Tominec gosti direktorja dirke po Sloveniji Bogdana Finka in slovenskega selektorja in športnega direktorja ekipe Tadeja Pogačarja Andreja Hauptmana. Govorili bodo o pravkar končani dirki po Baskiji, taktiki v kolesarstvu in vlogi pomočnikov, ki jo občasno za zadovoljstvo v ekipi prevzamejo tudi najboljši posamezniki.Andrej Hauptman in Bogdan Fink o kolesarskih podvigih naših najboljših na dirki po Baskiji in o nadaljevanju sezone tudi na domačih tlehPrimož Roglič in Tadej Pogačar sta z medsebojnim dvobojem na dirki po Baskiji poskrbela, da se je kolesarstvo bolj kot po navadi spremljalo že v aprilu. S svojimi nastopi sta dokazala, da sta ta hip številka ena in številka dve na svetu. Večina ljudi je bila osredotočena prav na slovenska asa, sama pa sta poudarjala, da so na dirki še drugi kakovostni kolesarji. Tako meni tudi slovenski selektor in športni direktor ekipe emiratov Andrej Hauptman, ki trdi, da so tudi druge ekipe imele veliko odličnih tekmovalcev. "Prava konkurenca, skoraj vsi tisti, ki so na takih dirkah lahko dobri, so bili tam. Čeprav na vzponu, ko sta Primož in Tadej pritisnila na vso moč, ni bilo tako." – Andrej Hauptman Po dobrem začetku sezone lahko nestrpno pričakujemo prihodnje dirke in etape, ki nas čakajo. Na sporedu je tudi dirka po Sloveniji, ki bo potekala med 9. in 13. junijem. Direktor dirke po Sloveniji Bogdan Fink je razkril, da bodo razen Prekmurja zajeta bolj ali manj vsa območja naše države. Celotna trasa bo predstavljena v začetku maja. "Vožnje na čas ne bo. Bo pet etap, ki so narejene tako, da je vsak dan kot enodnevna dirka. Zadnji dve uri imamo neposredni televizijski prenos in zato je v drugem delu etape tehnično in hribovito najbolj zanimivo." – Bogdan Fink Kot športni direktor ekipe emiratov se bo dirke udeležil tudi Andrej Hauptman. S kakšno zasedbo, še ne ve, vendar upa, da bo v njej tudi Tadej.
4/14/202154 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Nika Križnar

Končana zima je prinesla cel kup podvigov slovenskih športnikov. Najuspešnejše so bile skakalke, Ema Klinec je postala svetovna prvakinja, Nika Križnar pa skupna zmagovalka svetovnega pokala. Po Primožu Peterki in Petru Prevcu je gostja tokratne športno pogovorne oddaje postala prva skakalka z velikim kristalnim globusom. Nika Križnar, sinonim za nasmejanost, tekmovalnost in neustrašnost, razkriva svojo pot do prestola v večernem pogovoru z Daretom Ruparjem.Simpatična in zgovorna Gorenjka Nika Križnar je zaupala želje in cilje, ki so postavljeni najvišje, tako kot se za najboljšo skakalko na svetu tudi spodobiPo nekaj prespanih nočeh v domači postelji so se ji misli že umirile. Lep del doživetega v zadnji sezoni, jubilejni deseti med smučarskimi skakalkami v svetovnem pokalu, je v sredinem večeru z nami delila Nika Križnar. Šele druga Slovenka, ki ji je uspelo osvojiti veliki kristalni globus. Obenem pa peta smučarska skakalka, ki je sezono ob koncu končala na vrhu seštevka zime. Nika je govorila tudi o nepozabnem svetovnem prvenstvu v Oberstdorfu in tudi o tem, da so Slovenke v pokalu narodov za nekaj točk zgrešile zmago. Drugič doslej so sezono končale na 2. mestu. “Ko dosežeš tak rezultat, dobiš dodatno motivacijo. Če je Primožu Peterki uspelo domov prinesti dva globusa, zakaj jih ne bi tudi meni?” pic.twitter.com/xjKsEdjMq7 — Val 202 (@Val202) April 7, 2021 Tudi mimo začetkov njene športne poti ni šlo. Osemmetrska naprava v Žireh je bila dovolj, da se je kot deklica iz Delnic v Poljanski dolini zapisala skokom. Prvo in še vedno zelo pomembno vzornico pa je našla kar v klubu – v Emi Klinec. "Ko dosežeš tak rezultat, dobiš še dodatno motivacijo. Če je Primožu Peterki uspelo domov prinesti dva globusa, zakaj ne bi tudi meni uspelo to? Jaz se bom trudila še naprej. Poleg tega pa so zraven še pomembnejši cilji, kot so olimpijske igre. Tam bi tudi rada osvojila eno medaljo, ni pomembno, katere barve. Manjka pa mi še ena medalja s svetovnega prvenstva, tista najpomembnejša, tista, ki se najbolj sveti. Mogoče mi uspe v Planici, kaj pa vemo." Ob vsem nam je Križnarjeva zaupala tudi, da njenih visokih ciljev in želja še zdaleč ni konec. Predvsem so ti povezani s prihodnjima sezonama, ki prinašata olimpijske igre v Pekingu in domače svetovno prvenstvo klasičnih smučarjev v Planici.
4/7/202156 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla

V novi epizodi nogometnega podkasta Žoga je okrogla vam ponudimo vpogled v člansko in mlado nogometno reprezentanco. Kako so člani zaokrožili prvi sklop tekem v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo in kako se je končal skupinski del domačega evropskega prvenstva reprezentance do 21 let, izveste v večeru na Valu 202.
3/31/202135 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla

Prvaki se borijo za obstanek. Celje je ob Mariboru edini prvoligaš, ki je odigral vseh 30 sezon v prvi slovenski ligi. Lani je bil prvič prvak, letos pa se bori za obstanek. V oddaji boste slišali, kaj so osrednji razlogi za padec kluba, ki se je odločil za številne zamenjave, tudi igralske, predvsem pa v strokovnem štabu. Pod vodstvom novega trenerja Jirija Jarošika je spomladi šestkrat izgubil v osmih krogih. V Mariboru so se razveselili daljšega reprezentančnega odmora, selektor reprezentance do 21. leta Milenko Ačimović za evropsko prvenstvo ni vpoklical nekdanjega kapetana Jana Mlakarja. Več tudi o Cristianu Ronaldu, ki Juventus znova ni popeljal do opaznejšega uspeha v ligi prvakov, in o predvidenem novem tekmovalnem sistemu lige prvakov, ki bi prinesel veliko več tekem, a še večje razlike med velikimi in malo manjšimi.
3/17/202156 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Svetovno prvenstvo v nordijskem smučanju

Svetovno prvenstvo v vnordijskem smučanju je v Oberstdorfu postreglo s kar šestimi slovenskimi kolajnami. Prvenstvo v Nemčiji je bilo zadnje pred Planico 2023. Organizatorji so že prevzeli zastavo svetovnih prvenstev, kako uspešni bodo slovenski športniki čez dve leti pa je odvisno tudi od načrtovanja dela v posameznih reprezentancah. Po koncu prvenstva na Bavarskem o izzivih prihodnosti govorimo s koordinatorjema slovenskih nordijskih reprezentanc in vodjo organizacijskega komiteja Planica 2023.53. svetovno prvenstvo v nordijskem smučanju je v Oberstdorfu postreglo s kar šestimi slovenskimi kolajnamiZa slovensko nordijsko reprezentanco je najuspešnejše svetovno prvenstvo do zdaj. Po prvenstvu slovenskih zimskih športnikov gostimo koordinatorja slovenskih nordijskih reprezentanc. Analizirali bomo opravljeno delo v Oberstdorfu in razmišljali kako se pripraviti na domače svetovno prvenstvo v Planici leta 2023. “Slovenci so v veliki merili dojeli, da je kot rekreativni šport smučarski tek univerzalen šport. Letošnja zima je pokazala, kako so Slovenci navdušeni nad smučarskim tekom, in zelo me veseli, da je veliko ljudi navdušenih nad tem športom. Za vrhunski smučarski tek se odločajo tisti, ki jim to pomeni še nekaj več, predvsem znajo to privzgojiti svojim otrokom.” - Marko Gracer, koordinator reprezentanc v teku na smučeh Slovenski dobitniki kolajn: Ema Klinec - 1. mesto na srednji skakalnici Nika Križnar, Špela Rogelj, Urša Bogataj in Ema Klinec - 2. mesto na ekipni tekmi Anamarija Lampič in Eva Urevc - 3. mesto v sprintu dvojic Anže Lanišek - 3. mesto na srednji skakalnici Anamarija Lampič - 3. mesto v sprintu v klasični tehniki Nika Križnar - 3. mesto na veliki skakalnici “Kolajne nikakor niso samoumevne. Je trdo delo vsakega člena, kamenčka, ki sestavlja mozaik. Nam je cilj, da nismo peti ali šesti, ampak med najboljšimi tremi reprezentancami. Kar pomeni, da potrebujemo izredno močno ekipo.” - Gorazd Pogorelčnik vodja panoge smučarskih skokov in nordijske kombinacije Prvenstvo v Nemčiji je bilo zadnje pred Planico 2023. Organizatorji so že prevzeli zastavo svetovnih prvenstev, kako uspešni bodo slovenski športniki čez dve leti, pa je odvisno tudi od načrtovanja dela v posameznih reprezentancah. “Velikokrat smo si prizadevali, da bi to prvenstvo bilo v Sloveniji. Na kongresu pred tem smo bili nekoliko obupani, saj je Oberstdorf takrat dobil prvenstvo. Če pa danes nekoliko pomislim, je morda celo bolje, da je tako, zaradi okoliščin po svetu.” – Tomaž Šušteršič generalni sekretar organizacijskega komiteja Planica 2023
3/10/202158 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju

Alpski smučarji in smučarke se merijo na svetovnem prvenstvu v Cortini d'Ampezzo. Prvi del prvenstva slovenski reprezentanci ni prinesel zadovoljstva, v nadaljevanju pa bodo uspešnost prvenstva reševali v tehničnih disciplinah. Zanimivosti in zakulisje razkrijemo v večernem klepetu na Valu 202.
2/17/202143 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
2/10/202144 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
1/20/202141 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Svetovno prvenstvo v rokometu

Svetovno rokometno prvenstvo v Egiptu bo osrednji športni dogodek januarja. Slovenska reprezentanca bo na turnirju igrala devetič, zadnjega je izpustila, pred tem pa v Franciji dosegla največji uspeh z bronasto medaljo. Visoko lahko poseže tudi tokrat. Svetovno rokometno prvenstvo bomo s prenosi slovenskih tekem neposredno s prizorišča spremljali tudi na valu 202, po tekmah pa bosta nekdanji reprezentant Jure Natek in reporter Uroš Volk nadaljevala serijo rokometnih podkastov Cepelin. Za popotnico o moči in nemoči slovenske reprezentance, ter prvih tekmecih. Jure Natek se je spomnil tudi svojega prvega stika z Afriko leta 2005, kakšen je bil slišite v Cepelinu.
1/13/202147 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Robert Hrgota

Po koncu novoletne skakalne turneje bomo v športno pogovorni oddaji V sredo gostili glavnega trenerja slovenske skakalne reprezentance Roberta Hrgoto. Reprezentanco je prevzel med domačim svetovnim prvenstvom v poletih v Planici in poskrbel, da je moštvo zadihalo s polnimi pljuči. Nekdanji slovenski reprezentant, zdaj pa eden najmlajših trenerjev v karavani, se bo v sredo zvečer o minuli novoletni turneji in prihodnosti slovenske reprezentance pogovarjal z Boštjanom Reberšakom.Vedno visoki apetiti slovenske skakalne reprezentance na 69. novoletni turneji niso bili potešeni, želja po dokazovanju je odnesla odlične rezultatePo koncu novoletne skakalne turneje smo v športno pogovorni oddaji V sredo gostili glavnega trenerja slovenske skakalne reprezentance Roberta Hrgoto. Reprezentanco je prevzel med domačim svetovnim prvenstvom v poletih v Planici in poskrbel, da je moštvo zadihalo s polnimi pljuči. "Po sposobnosti fantov, ki so jih kazali na treningih pred novoletno turnejo, sem računal, da bi dva fanta lahko imela možnost za prvo deseterico. Eden od teh je Peter Prevc, ki je nakazal formo v vzponu z 9. mestom skupno. Grenak priokus je pri Anžetu, ki je z vsemi težavami pri doskoku v Nemčiji še vedno ostal, ko pogledam na koncu, v igri morda za 4., 5. ali celo tretje mesto. Težko je biti zdaj pameten, kam bi se zavihtel. Zavihtel se je na mesto, na katerem je, a mislim, da sva se oba, tako Anže kot jaz, veliko naučila iz te izkušnje," je novoletno turnejo ocenil glavni trener naše reprezentance. Opravili smo tudi pogovor z najbolj vročim slovenskim skakalcem v letošnji sezoni, Anžetom Laniškom. "V preteklosti bi velikokrat vrgel očala, čelado, smuči, ampak enostavno oprema ni bila nič kriva. Če je bil kdo kriv, sem bil to sam. Tudi lani v Kulmu sem imel kar precejšen izpad, ko se mi je ponesrečila prva serija, potem ko sem bil v kvalifikacijah tretji. Dobro sem se moral razpihati. Včeraj sem to sprejel veliko bolj mirno. Mislim, da je to neka stopnička ali celo dve na poti k uspehu." - Anže Lanišek "Zdi se mi, da se načrtno dela zelo dobro do prvih uspehov, potem pa glava podivja in ta načrt se podre. Zdi se mi, da je tu potrebno bolj ohranjati pristop, način dela z mladimi, ki je dober. Pri preskoku iz mladinske v člansko reprezentanco je potrebno ohraniti isti način, isti nivo dela in potem pri zrelih dvajsetih dosegati vrhunske rezultate, ne pa ugasniti kot sveča." - Robert Hrgota Robert Hrgota je razkril tudi, kako se je znašel v skokih, kako je sprejet na trenerski tribuni kot najmlajši trener in česa si želi pri gradnji strokovnega vodstva ekipe naše reprezentance.
1/6/202150 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Filip Flisar

V večeru na Valu 202 zaokrožimo kariero Filipa Flisarja. Smučarski kros je v njegovnem obdobju v Sloveniji dobil mesto med zimskimi športi. Vselej zanimiv sogovornik in smučar, ki mu ob naslovu svetovnega prvaka manjka le olimpijska kolajna bo v večeru klepetal z Jožetom Pepevnikom.Tik pred iztekom koledarskega leta 2020 je konec svoje profesionalne športne kariere naznanil Filip FlisarNajuspešnejši slovenski smučar prostega sloga - v svoji vitrini ima tudi zlato kolajno s svetovnega prvenstva in kristalni globus svetovnega pokala - je smučarskemu krosu pomahal v slovo pri 33 letih. Vesel predvsem dejstva, da športno pot končuje zdrav. "V svoji karieri se na srečo nisem prehudo poškodoval. Imam telo, ki je funkcionalno in bo takšno še kar nekaj časa. Zato je zdaj pravi trenutek, da rečem bobu bob in grem v naslednje obdobje svojega življenja ter izkoristim svoje športne in atletske sposobnosti za nove vragolije." Z neposredno komunikacijo in pregovorno štajersko zgovornostjo je v zadnjem desetletju z roko v roki z vrhunskimi rezultati ustvaril podobo enega najbolj prepoznavnih slovenskih športnikov. In tistega, ki je dotlej neznano športno disciplino Slovencem najbolj približal. Z njim smo se pogovarjali o spominih, vzponih in padcih, prelomnih trenutkih ter iskanju adrenalina v novih izzivih.
12/30/202031 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.Matjaž Kek, Boštjan Nachbar in Martin Hvastija o športnih dogodkih v letu, ki ga je zaznamovala pandemija koronavirusne bolezniPosebno leto 2020 so v slovenskem prerezu zaznamovali predvsem nogometaši, kolesarji in košarkarji, ki so vsak na svojem področju utirali pot športnim tekmovanjem v spremenjeni realnosti. V ligi NBA sta navduševala Goran Dragić in Luka Dončić, nogometaši so končali tako domače prvenstvo kot mednarodna tekmovanja in imeli za nameček še pestro reprezentančno jesen, kolesarji pa so kljub prestavitvam izpeljali vse tri tritedenske dirke: po Franciji, Italiji in Španiji. Kako so se športi prilagajali in kakšna je prihodnost športnih tekmovanj? Kaj vzeti iz leta 2020 in kako zagristi v novo leto z najobsežnejšim koledarjem športnih tekmovanj doslej? Spomladi se je ves šport znašel v hudem krču. Od marca so tekmovanja odpadala kot po tekočem traku. Številne panoge so predčasno končale sezono brez razglašenega zmagovalca. Nogomet pač ne. “Treba je imeti prave ljudi na odgovornih mestih. Ne glede na to, da je Slovenec na čelu Uefe. Zagovarjal je idejo, naj se nogomet igra. Seveda ob ustreznih protokolih in lahko rečem, da so ti protokoli bili zelo strogi.” – selektor nogometne reprezentance Matjaž Kek V Žogi o ligi narodov, prvem mestu in jesenskem vtisu, razmišljali pa smo tudi o možnih ugodnih tekmecih na žrebu za mundial, pa ugotovili, da je precej več neugodnih. Gostje: Boštjan Janežič, Jože Pepevnik, @AljazGolcer in @MarkoCirman @Val202 https://t.co/0jckH9OEnT — Luka Petric (@PetricLuka) November 19, 2020 Šport je v mlajših kategorijah tako v prvem kot tudi v drugem valu epidemije zastal, izjema so le profesionalni športniki. “Boli me, da v Sloveniji mladim že več mesecev ni omogočeno trenirati. Verjamem, da bi bilo ob strogih protokolih lahko omogočeno mladim, da trenirajo. Predvsem, ker v pogovorih s starši in ljudmi v športu slišim, da mladi po vseh teh mesecih izgubljajo motivacijo za šport. In to nas lahko zelo skrbi.” – direktor sindikata košarkarjev evrolige Boštjan Nachbar Slovensko kolesarstvo je v letošnjem letu zajela evforija. Z zmagama na dveh tritedenskih dirkah so slovenski kolesarji pokazali, da so več kot konkurenčni tudi najboljšim državam. “Težko sledimo evforiji, ki se dogaja okrog kolesarstva v Sloveniji in širše. To nam v kolesarsko bolje razvitih državah zavidajo. Z veseljem sledijo tekmovalnosti Primoža Rogliča in Tadeja Pogačarja in upam, da bomo še nekaj let navijali za njiju.” – kolesarski komentator in nekdanji kolesar Martin Hvastija Prišel, videl, zmagal @TamauPogi #tdf2020Video @LukaD_ @bozic_matic pic.twitter.com/WaSiIqiWo9 — Igor Tominec (@IgorTominec) September 21, 2020
12/23/202058 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
12/16/202051 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Planica 2020

V Planici je vse pripravljeno na začetek svetovnega prvenstva v poletih. Da bi bili pred prvim zimskim vrhuncem sezone pripravljeni tudi vi, vam v večeru na Valu 202 ponujamo vpogled v zakulisje, predstavimo strokovnega komentatorja Jureta Šinkovca in pričakovanja slovenske reprezentance.Pogovor s strokovnim komentatorjem Juretom ŠinkovcemV Planici je vse pripravljeno na začetek svetovnega prvenstva v poletih. Da bi bili pred prvim zimskim vrhuncem sezone pripravljeni tudi vi, vam v tokratni oddaji ponujamo vpogled v zakulisje, predstavimo strokovnega komentatorja Jureta Šinkovca in pričakovanja slovenske reprezentance. "Čustva ob prihodu v Planico so še vedno prisotna. Skakalci smo vedno, ko smo se odpravljali na tekmo že v Ratečah pogledali, kako se obnaša prva zastava ob cesti. Če je plapolala, smo že vedeli koliko je ura in da se nekaj dogaja v zraku." - Jure Šinkovec Matej Hrastar je pripravil pregled slovenskih nastopov in izvrstnih rezultatov na svetovnih prvenstvih. Med njimi je bil tudi uspeh na svetovnem prvenstvu leta 2012, ko je Robert Kranjec osvojil naslov svetovnega prvaka, naslednji dan pa skupaj z Jernejem Damnjanom, Jurijem Tepešem in Juretom Šinkovcem na ekipni tekmi osvojil tretje mesto. "Mi gredo kar kocine pokonci, ko poslušam posnetke s tistega svetovnega prvenstva. Še kako se spomnim teh poletov, že na posamični tekmi se spomnim Robijevih poletov. Takrat smo ga, kot izkušenega letalca, res poslušali in poskušali naslednji dan uprizoriti nekaj podobnega." - Jure Šinkovec o medalji s svetovnega prvenstva Boštjan Reberšak je pred začetkom zbral misli šestih slovenskih tekmovalcev, ki bodo nastopili na prvih dveh treningih in se skušali uvrstiti na kvalifikacije. V kakšnih razmerah bodo nastopili pa je preveril Aleš Smrekar, na pomoč mu je priskočil vodja tekmovanja Jelko Gros.
12/9/202048 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
12/2/202048 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
11/4/202053 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
10/28/202053 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
10/14/20201 hour, 6 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
9/30/202059 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.Poleg pogovora z nosilci prvih slovenskih zlatih olimpijskih kolajn, vam ponujamo še vpogled v delavnik športnikov. Prisluhnite kako športniki skrbijo za prehrano, prihološko pripravo in regeneracijoV oddaji V sredo gostimo zlate olimpijce iz Sydneyja. Iztok Čop, Luka Špik in Rajmond Debevec so na današnji dan pred natanko dvajsetimi leti osvojili prvi slovenski zlati olimpijski kolajni. Kam jih je zapeljalo življenje in kakšni so spomini na zgodovinski dan v Sydneyju, izveste zvečer na Valu 202. Slovenija je sedma država na svetu, ki je v letni koledar praznikov vključila tudi dan športa. Val 202 na današnji dan ponuja vpogled v delavnik športnikov. Njihovo delo, če želite služba ni zgolj nastopanje v soju žarometov. Preden stopijo v športne arene je opravljena večina dela, pa čeprav so merilo uspešnosti tekmovanja. Večkrat je prisotno razočaranje in je še težje začeti nov delavni dan. Dan smo začeli v nogometni družbi, na zajtrku z nogometaši Maribora. Jože Pepevnik je preverjal kakšen je dan nogometaša in koliko prilagajanja potrebujejo športniki pri prehrani. Psihološka priprava je pomemben del priprave vrhunskega športnika, ki vodi tekmovalce do največjih uspehov. Še preden se v plezalno steno uprejo soji žarometov, mora Janja Garnbret s svojim trenerjem Romanom Krajnikom preigrati vse možnosti in poskrbeti da telesna moč sovpada s psihološko pripravljenostjo. Na treningu si je delček tega ogledal Matej Hrastar. V spodnjem prispevku lahko izveste, da športna masaža ni zgolj uživanje na terapevtski mizi. Marko Polak je ugotavljal kako poteka regeneracija pri kolesarjih.
9/23/202043 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Kolesarska dirka po Franciji

V večeru na Valu 202 ponudimo ekskluziven vpogled v kolesarsko dirko po Franciji. Po kraljevski etapi so karte razdeljene, kakšne imata v rokah najboljša slovenska kolesarja izveste v večerni pogovorni oddaji.Primož Roglič deluje v smislu, prišel sem in tu sem zato, da zmagamSredin večer po kraljevski etapi na 107. dirki po Franciji je bil rezerviran za pogovor o tem, kako so razdeljene karte pred zadnjimi štirimi etapami. Gostje so bili Martin Hvastija, Bogdan Fink in športni direktor ekipe Bahrain McLaren Gorazd Štangelj. Iz Courchevela se je javil tudi naš reporter Igor Tominec, svoje mnenje je dodal tudi Jani Brajkovič. "Kar počneta Primož in Tadej, je nepredstavljivo za način razmišljanja, ki smo ga imeli še pred tremi ali štirimi leti. Nihče si ni upal pomisliti, da je to realen domet slovenskega kolesarstva. A smo prišli do tega." – Martin Hvastija "Ko je Primož odhajal iz Adrie Mobil v Lotto Jumbo, je bil njegov cilj, da je v igri za zmago na dirki po Franciji 2020. To je povedal na prvem srečanju z novo ekipo," le eno izmed številnih zanimivosti razkrije Bogdan Fink. "Četrtkova etapa prinaša teoretično zadnjo priložnost za spremembe v skupnem seštevku na samem vrhu, a menim, da so stopničke v večji meri že izklesane." – Gorazd Štangelj Ob koncu oddaje je beseda stekla še o prihodnosti, vezani na preteklost ekip naših kolesarskih asov.
9/16/202057 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Kolesarska dirka po Franciji

Primož Roglič je prvi Slovenec v rumeni majici vodilnega kolesarja dirke po Franciji. Kako se nadaljuje dirka vseh dirk in kakšne možnosti imata najboljša slovenska kolesarja v nadljevanju dirke, izveste v posebni kolesarski oddaji v večeru na Valu 202.Tadej Pogačar je pri rosnih letih že dokazal, da je resen pretendent za skupno zmago na tritedenski dirkiPrimož Roglič je prvi Slovenec v rumeni majici vodilnega kolesarja dirke po Franciji. Kako se nadaljuje dirka vseh dirk in kakšne možnosti imata najboljša slovenska kolesarja v nadaljevanju dirke? V posebni oddaji smo o tem razglabljali z gostoma Martinom Hvastjo, v tem času najbolj poznan kot televizijski komentator Toura, in Gorazdom Penkom, športnim direktorjem ženske ekipe ALE BTC Ljubljana in direktor Maratona Franja. "Lahko si samo želimo, da v tej pravljici uživamo do konca Toura." – Gorazd Penko Kakšna je razlika med našima kolesarjema? "Pogačarju se pozna, da je začel zelo mlad. Ta njegova spretnost, ko ostane sam, tudi v sprintih skupine pride do izraza, pri Rogliču pa se vidi, da je še vedno nekako "trd", ravno zaradi poznega začetka. Tadej je fenomen, je fant z izredno regeneracijo. Mislim, da je bila lanska dirka po Italiji Primožu izredno dobra šola. Tam je vozil kot nekakšen "najhitrejši strelec na divjem zahodu".
9/9/202055 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Vrnitev v prihodnost - Njeno ime je vklesano v stadion Roland Garrosa

V marsikaterem športu težko določimo najboljšega slovenskega posameznika. V tenisu te težave ni. Mima Jaušovec je še vedno edina s posamičnim naslovom enega izmed štirih največjih turnirjev. Radijski športni časovni stroj se bo tokrat zaustavil v letu 1977, ko je zmagala na odprtem teniškem prvenstvu Francije. Še danes se rada vrača na prizorišče svojega največjega uspeha. Jaušovčeva je kar desetkrat igrala vsaj v četrtfinalu največjih štirih turnirjev, svoj zadnji finale pa je odigrala v Parizu leta 1983. Mima Jaušovec je največje slovensko teniško ime, pozneje je sodelovala in pomagala tudi pri razvoju naslednjih generacij, bila kapetanka reprezentance in v Jugoslaviji dvakrat izbrana za športnico leta. V kakšnih razmerah se je razvila v eno najboljših igralk tedanjega obdobja, kako se je vzpenjala po teniški lestvici in kdo so njene naslednice? Odgovore ponuja tokratna epizoda Vrnitve v prihodnost z Luko Petričem, ki je predstavil tudi njeno prvo teniško avanturo v tujini.
9/2/202049 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Kolesarska dirka po Franciji

Vsakoletni vrhunec kolesarske sezone je dirka po Franciji. Letos v neobičajnem terminu, a z večino najboljših kolesarjev. Med favoriti za skupno zmago je tudi Primož Roglič, ki je na generalki pred dobrim tednom dni doživel boleč padec. Vse kar morate vedeti pred začetkom dirke po Franciji izveste v sredinem večeru na Valu 202.
8/26/202048 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
8/19/202049 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
8/12/202050 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.Trener državnih prvakov o prejšnji in prihajajoči sezoni, o Evropi ter o svoji igralski potiGost oddaje V sredo Dušan Kosić je pred dvema tednoma z nogometnim moštvom Celja osvojil prvi naslov državnih prvakov. Časa za počitek ni, saj se prva slovenska liga začne že prihodnji teden, kmalu pa tudi kvalifikacije za ligo prvakov. "Vemo, da je Maribor v preteklosti v Evropi pisal čudovite zgodbe, od tega je veliko imel ves slovenski svet. Smo pogumni in smo v položaju, da tam nekaj naredimo. V mislih ne imeti le Celja, ampak celotno Slovenijo." - Dušan Kosič Ljubljančan je pred trenersko kariero nogomet igral pri številnih klubih. Igralsko pot je začel pri Svobodi, največ nastopov je zbral za Olimpijo. Po koncu obdobja pri zelenih je odšel v četrto avstrijsko ligo, kjer je končal kariero. "Bil sem hvaležen igralec. Kamor so me postavili, tam sem igral. Po navadi tam, kjer je manjkal kakšen igralec. Mogoče mi prav zaradi tega ni uspelo narediti prave mednarodne kariere." - Dušan Kosič
8/5/202057 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Smučarski tek

Čeprav smo v visokem poletju, se tudi zimski športniki že spogledujejo z novimi izzivi, ki se bodo začeli, ko bo pritisnil mraz. Poletni del sezone je namenjen treningom in tekmovanjem. Tudi med smučarskimi tekači. Žal pa letos kaže, da prav veliko tekem na rolkah ne bo. Slovenska vrsta je ostala precej okrnjena, saj sta tekmovalno pot končali Vesna Fabjan in Katja Višnar, Alenka Čebašek pa pričakuje naraščaj. V vlogo koordinatorja reprezentance se vrača Marko Gracer, glavni trener Nejc Brodar pa še čaka na novega pomočnika. Dosedanji olimpijski in svetovni prvak Ola Vigan Hattestad je namreč odšel za trenerja ženske vrste na Norveškem.Po več kot dvajsetih letih se je v tekaški reprezentanci zgodilo, da je več moških kot ženskČeprav smo v visokem poletju, se tudi zimski športniki že spogledujejo z novimi izzivi, ki se bodo začeli, ko bo pritisnil mraz. Poletni del sezone je namenjen treningom in tekmovanjem. Tudi med smučarskimi tekači. Žal pa letos kaže, da prav veliko tekem na rolkah ne bo. Slovenska vrsta je ostala precej okrnjena, saj sta tekmovalno pot končali Vesna Fabjan in Katja Višnar, Alenka Čebašek pa pričakuje naraščaj. "Jaz sem zelo vesela, da sem vztrajala in da mi je uspelo na tem prvenstvu osvojiti kolajno. Verjela sem, da mi bo to enkrat uspelo." - Katja Višnar V vlogo koordinatorja reprezentance se vrača Marko Gracer, glavni trener Nejc Brodar pa še čaka na novega pomočnika. Dosedanji olimpijski in svetovni prvak Ola Vigan Hattestad je namreč odšel za trenerja ženske vrste na Norveškem. "Vedno, ko pogledaš nazaj, se spomniš tistih lepših trenutkov. Prav se mi zdi, da je tako, da to nekako ostane. Kljub tej dolgi karieri se bom vedno spominjala teh najlepših trenutkov." - Vesna Fabjan
7/29/202055 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Vrnitev v prihodnost - Zlati kozmonavt

Najuspešnejši slovenski atlet vseh časov se je leta 2008 v Pekingu zavihtel na olimpijski prestol. Leto pozneje je v Berlinu združil olimpijski naslov z naslovom svetovnega prvaka v metu kladiva. Radijski športni časovni stroj se vrača v leto 2008, ko je Primož Kozmus navdušil z osredotočenostjo in suverenostjo. Tekmecem je nagnal strah v kosti in poskrbel za edino slovensko atletsko olimpijsko zlato. Z Borisom Ličofom, tedanjim reporterjem na nacionalnem olimpijskem stadionu, govoriva o ekipi, s katero se je zavihtel na vrh. Kako je zgradil psihično trdnost in kje je bil ključ do rezultatskega preskoka, ki mu je omogočil boj za kolajne velikih tekmovanj? V novi epizodi Vrnitve v prihodnost tudi o tem, kaj je bil vzrok za razhod obeh glavnih protagonistov največjih atletskih uspehov Primoža Kozmusa in Vladimirja Keva in kakšen potencial ima slovenska atletska šola metov? Vabljeni na atletsko popotovanje v preteklost.
7/15/202047 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla s02e24: Olimpija hiti h kroni, Liverpool jo že ima

Vodilna trojica v prvi ligi ohranja status quo. Olimpija ima še vedno štiri točke prednosti, potem ko je nasula sedem golov Triglavu, trener Maribora Sergej Jakirović pravi, da je treba Marcosu Tavaresu postaviti kip na zahodni tribuni, slovenski Brazilec je znova rešil vijoličaste, gost oddaje pa je bil trener Celja Dušan Kosič. Slišite lahko kaj motivira Celjane, da ohranjajo stik z velikima, več pa tudi o preobrazbi kluba. Pred leti so imeli v knežjem mestu precej težav z nezanesljivimi lastniki, potem pa so z dobro vzgojo in uspešnimi nakupi postali precej stabilnejši klub. Podrobno smo se tudi lotili Liverpoola in prvega ligaškega naslova Rdečih po 30-ih letih. Kdaj je bilo v teh treh desetletju najtežje za navijače tega angleškega velikana in kaj je najbolj botrovalo k vzponu kluba? O tem, navijač kluba in novinar MMC Mitja Lisjak, ob voditelju Luki Petriču pa so se zbrali še člani radijske športne redakcije Boštjan Janežič, Jože Pepevnik in Marko Cirman.
7/8/202054 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
7/1/202048 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla

Mali ljubljanski prvoligaš blesti v nadaljevanju prvenstva, veliki pa je kljub vodstvu na lestvici odpustil svojega trenerja. Bravu uspeva z dolgoročnim, postopnim delom, z ekipo mladih igralcev, ki so bodisi doma vzgojeni bodisi drugje niso dobili priložnosti, Olimpija pa vseskozi išče krajšnice. V oddaji boste slišali več o mladi gardi Brava in kdo je Dino Skender, novi trener Olimpije. Podrobneje tudi o skromnih predstavah sicer obetavnega Celja in o Mariboru, ki mirno koraka proti vrhu, tudi po zaslugi širokega kadra in dobre organizacije. Gostje oddaje so bili Matej Grošelj s časnika Dnevnik ter iz radijske športne redakcije Marko Cirman, Boštjan Janežič in voditelj Luka Petrič.
6/24/202050 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
6/17/202049 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
6/10/202040 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
6/3/202047 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla

Na svoj račun boste prišli ljubitelji kvizov. Kviz oddaje Žoga je okrogla je seveda nogometen, gostje oddaje pa so odgovarjali na vprašanja kot so: Kateri ekipi je Claudio Ranieri vodil pred in po Leicestru, kdo je bil lani norveški prvak in kateri klubi so bili največkrat slovenski podprvaki? V oddaji tudi o prerojenem Kevinu Kamplu, ki je navdušil v obeh krogih nadaljevanja bundeslige in o Safetu Hadžiću, ki je prejšnji teden priznal, da se mu maje stolček, kljub temu, da je Olimpija prva na lestvici s petimi točkami naskoka. Ob voditelju Luki Petriču so se zbrali Aljaž Golčer, Marko Cirman, Jože Pepevnik in Marko Polak.
5/27/202047 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
5/13/202058 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
5/6/202047 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
4/29/202056 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.Športna redakcija že nekaj tednov vestno pripravlja športni kviz. Vsakič eden sestavi 10 vprašanj, preostali odgovarjajo in zbirajo točkeKdo od Slovencev je osvojil medalje na biatlonskih svetovnih prvenstvih? Kateri slovenski košarkarski klubi so igrali v prvi jugoslovanski ligi? Kaj je Ma-Gi-Ca? To je le nekaj vprašanj novega sredinega športnega kviza na Valu 202. Člani športnega uredništva jih pripravljajo na daljavo, prek spletne klepetalnice. Vprašanja in odgovore morajo posneti, pri tem pa ne smejo uporabljati pripomočkov, ki bi jim lahko pomagali pri iskanju odgovorov. Izpraševalec je bil tokrat Uroš Volk.
4/22/202034 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
4/15/202055 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.Kvizi so se v zadnjih tednih dobro prijeli v športnem uredništvu Radia Slovenija, še bolj kot sicerVsako soboto prek spletne klepetalnice na daljavo izpeljejo kviz, ki ga vsakič sestavi nekdo drug. Tokrat je bil to Matej Hrastar, vprašanja pa so med drugim vezana na presenečenja svetovnih prvenstev v nogometu, na najuspešnejši slalom v zgodovini slovenskega smučanja in tudi na prevlado najboljšega odbojkarskega moštva v Sloveniji.
4/8/202028 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
4/1/202054 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.Sredin športni kviz so ustvarili člani športnega uredništva Radia Slovenija. Zabava zagotovljenaSredin športni kviz so ustvarili člani športnega uredništva Radia Slovenija. Vsak je sodeloval od svojega doma in prek spletne klepetalnice pošiljal svoje odgovore. Bilo je enajst tekmovalcev, vprašanj pa deset. Nanašala so se na slovenske olimpijce in državne prvake v rokometu ter na svetovni rekord v smučarskih poletih, na najmanjšo razliko na koncu svetovnega prvenstva formule 1 in še na marsikaj, tudi na Luko Dončića.
3/25/202021 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
3/18/202055 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Meta Hrovat

Večerni pogovori s športniki.Meta Hrovat poleg vzornic iz mladosti tudi o rezultatskih nihanjih v tej sezoni ter tudi o tem, kaj premišljuje pred startom Meta Hrovat, letos najboljša slovenska alpska smučarka, je tokratna gostja Igorja Tominca v oddaji V sredo. Kljub temu, da je pred dnevi praznovala 22. rojstni dan, pravi, da ni največja oboževalka praznovanja rojstnih dni. Je pa velika oboževalka ostalih zimskih športov, še toliko bolj, kjer nastopajo Slovenci. Med drugim govori tudi o tem, kako je s smučanjem povezana že od otroštva. “V otroških letih sem spremljala dvoboje med Anjo Pärson in Janico Kostelić. Vedno se spominjam, kako sem držala pesti za slednjo. Tina Maze pa je v moji mladosti bila oseba, ki sem jo spremljala in mi je dala vedeti, da se da. Res sem lahko srečna, da sem jo gledala v takem obdobju življenja, ker sem to rabila in sem s tem dobila spodbudo.” – Meta Hrovat zvečer ob 21.00 na @Val202 daljši pogovor z Meto Hrovat @SloskiSZS pred koncem letošnje sezone ⛷️tako kot na strminah je vedno boljša tudi v intervjujih ???pogovor je nastal, ko smo novinarji še lahko snemali športnike ? govoriva o isti stvari, ampak vsak v svoj mikrofon pic.twitter.com/yw9qvWZDTW — Igor Tominec (@IgorTominec) March 11, 2020 Kranjskogorčanka je letos doživela nekaj slabših ter tudi dobrih rezultatov, med drugim tudi tretje mesto v Kranjski Gori. Trdi, da ji tako rezultatsko nihanje lahko prinese pomembne izkušnje, s katerimi bo v prihodnje še močnejša. “Letos je ogromno nihanj. Veliko slabih rezultatov, potem nekoliko boljši rezultati in ko mislim, da sem že tam, da sem splezala iz rezultatske krize, dobim nov udarec in zato težko ostanem pozitivna. Potem se spet zgodi en dober rezultat in se mi vrne samozavest. Mislim, da je letos dobra sezona, da se iz nje nekaj naučim in grem lahko v naslednjo še močnejša, z ogromno dobrimi in slabimi izkušnjami, ki me delajo vsak dan močnejšo.” – Meta Hrovat Meta, v nasprotju z ostalimi tekmovalkami, ne potrebuje dretja pri startu, saj to, kot sama pravi, nanjo ne vpliva pozitivno, ampak, da mora vse izbrisati iz glave in se umiriti. “V štartni hišici se moram umiriti, sprazniti glavo. Največji problem je, če imam pod čelado sto in eno stvar, od vsakega zavoja na progi do tega kaj drugi ljudje mislijo o mojem nastopu. Najbolj pomembno je, da vse to izbrišem iz glave.” – Meta Hrovat
3/11/202048 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
3/4/202053 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Anamarija Lampič

Anamarija Lampič je poleg Žana Kranjca letošnja slovenska junakinja zime. Kranjec se bojuje za veleslalomski kristalni globus, najboljša slovenska tekačica zadnjih let pa še upa na mali globus v seštevku sprintov. Letos je zmagala na dveh na novoletni turneji in nanizala nekaj vrhunskih uvrstitev. Kako je lanski svetovni prvakinji ekipnega sprinta uspel preskok med najboljše, boste izvedeli v športnopogovorni oddaji V sredo na Valu 202.Anamarija Lampič o letošnji zimi, velikem številu treningov in rdeči majiciTokratna gostja oddaje V sredo je bila slovenska smučarska tekačica Anamarija Lampič, ki se je pogovarjala z Daretom Ruparjem. Letošnja zima se bliža koncu in ostajajo samo še štirje konci tedna s tekmami svetovnega pokala. Najboljša slovenska smučarska tekačica se za kratek čas vrača domov iz Skandinavije, kjer so tekmovalke končale težko turnejo. Najbolj sem čakala, da pridem domov iz Skandinavije. Ko si utrujen in ti popušča že koncentracija, ti dom pomeni več kot običajno. Veliko ji pomeni družina, s katero je zelo povezana. Brat Janez Lampič prav tako teče na smučeh, oče Janez Lampič pa se je ukvarjal s kolesarstvom in je nastopil tudi na poletnih olimpijskih igrah v Los Angelesu leta 1984. Zagotovo je kolo velik del teka na smučeh, saj poleti veliko prekolesarimo. Ko sem bila mlajša, se nam je velikokrat pridružil tudi oče. Anamarija v letošnji sezoni niza odlične rezultate. Osredotočena je na konec zime, saj z dobrimi uvrstitvami lahko osvoji prvo mesto v sprinterski disciplini in tako rdečo majico.
2/26/202056 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Safet Hadžić

V športno pogovorni oddaji V sredo gostimo trenerja vodilnega moštva domačega nogometnega prvenstva. Safet Hadžić je prvič na klop Olimpije sedel kot dežurni gasilec, zdaj pa se je ustalil na mestu prvega moža stroke. Z Boštjanom Janežičem bo klepetal o razmerjih moči v prvi slovenski ligi, o trenjih v vodstvu kluba in njegovi poti od Slovana prek reprezentance do Olimpije.Trener nogometašev Olimpije Safet Hadžić o razmerjih moči v prvi ligi, gledanosti tekem in svoji karierni potiTrener vodilnega moštva domačega nogometnega prvenstva Safet Hadžić je na klop Olimpije prvič sedel kot dežurni gasilec, zdaj pa se je ustalil na mestu prvega moža stroke. Pojasnjuje, da Olimpija ni osredotočena le na večje tekme, ampak so se pripravljali tudi na manjše, postopno odigrali drugo za drugo in v večini nanizali zmage z manjšimi klubskimi tekmeci. “Če želimo spremeniti gledanost tekem v Sloveniji, da bodo ljudje prihajali na tekme, je treba igrati zanimivo, napadalno in zadeti veliko golov. Preprosto, to je moja filozofija.” V pogovoru z Boštjanom Janežičem tudi o razmerjih moči v prvi slovenski nogometni ligi, o trenerjih, vodstvu kluba in njegovi poti od Slovana prek reprezentance do Olimpije.
2/19/202052 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Gregor Polončič

Gregor Polončič je trener hokejistov Olimpije. Njegovo moštvo začenja končnico alpske lige s prvega mesta. Bil je član reprezentance, ki je na Švedskem pred 18 leti prvič igrala med elito svetovnega hokeja. Z Gregorjem Polončičem se bo pogovarjal Tomaž Langerholz.Gregor Polončič med drugim tudi o igranju za reprezentanco, rivalstvu med Olimpijo in Jesenicami ter svoji trenerski potiGost Tomaža Langerholza v oddaji V sredo je trener hokejskega kluba Olimpija Gregor Polončič. Pri dvajsetih letih je bil član reprezentance, ki je na Švedskem pred 18 leti prvič igrala med elito svetovnega hokeja. Je sin nekdanjega vrhunskega kolesarja, njegova največja ljubezen pa je kmalu postal in ostal hokej. Kljub temu rad spremlja kolesarstvo in uspehe slovenskih tekmovalcev, o čemer rad govori tudi z očetom. “Najin pogovor večinoma poteka o športu, mene zanimajo zgodbe o kolesarstvu, njega o hokeju. Kolektivni in individualni športi so si precej različni, a se najdejo podobnosti pri regeneraciji in prehrani, tukaj mi oče lahko precej svetuje. V hokejske podrobnosti se raje ne spušča, ampak me le posluša.“ V sezoni 2004/05 je iz Olimpije odšel k njenemu največjemu rivalu. V jeseniški klub so takrat prestopili še Jurij Goličič, Luka Žagar in Peter Rožič. “To je bila velika sprememba in veliko ljudi mi je to odločitev zamerilo. Mislim pa, da smo takrat naredili veliko stvar za slovenski hokej. Prebudili in oživeli smo neko stvar, ki je potem tudi trajala kar nekaj časa.”
2/12/202056 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Namizni tenis

Trije namizno teniški mušketirji, Bojan Tokič, Darko Jorgič in Deni Kožul, so na Portugalskem Sloveniji priigrali nastop na olimpijskem ekipnem turnirju v Tokiu. S člani prve naše ekipe, ki si je zagotovila nastop v Tokiu se bo pogovarjal Dare Rupar. V sredo ob devetih zvečer na Valu 202! Slovenska namiznoteniška reprezentanca se je prvič v zgodovini uvrstila na olimpijske igreSlovenski namiznoteniški igralci so si pred dnevi na Portugalskem priigrali olimpijsko vozovnico tudi za moštveni del turnirja v Tokiu. Bojan Tokić ima za sabo že tri olimpijske nastope, zdaj bo najmanj v ekipnem delu na največjem športnem tekmovanju igral še enkrat. “Mislim, da sem postal zrelejši igralec, da so moja najboljša leta prišla po 30. letu. Sem na robu štiridesetletnika, še vedno dejaven in mislim, da tudi konkurenčen v svetovni eliti.” – Bojan Tokić Dva od treh članov reprezentance bosta imela tudi priložnost v posamični konkurenci, v kateri bo zagotovo nastopil ta čas najvišje uvrščeni Slovenec na svetovni lestvici Darko Jorgić. Konec tega tedna se bo 21-letnik prvič pomeril na prestižnem turnirju stare celine Evropa TOP 16: “Vsi pravijo, da je to najlepši turnir, kar jih je. Takoj se igra na izpadanje. Vse bo odvisno od forme, ki je trenutno vrhunska. Upam, da bo zdravje zdržalo in vse je mogoče.” – Darko Jorgić Ključe @Tokyo2020 ima morda že v rokah Darko Jorgić. Še ena partija z boljšim na lestvici. Prvo je Jorga dobil. pic.twitter.com/bTjdSIR6XF — Dare Rupar (@DareRupar) January 24, 2020 Poleg obeh omenjenih se bo med slovenske olimpijce sredi poletja vpisal še Deni Kožul. Z Jorgićem je že v mladosti velikokrat igral dvojice, kar se je nenazadnje videlo tudi ob zmagi na Portugalskem. “Vedela sva, da če bova oba odigrala, tako kot znava, bo ta dvojica zelo nevarna, saj imava oba rada odprto igro.” – Deni Kožul Prva slovenska ekipa za @Tokyo2020. Prvič tudi namiznoteniška vrsta po zmagi z Indijo s 3:1. Toko in druščina v Tok(y)o. Bravo. Čestitke. @Val202 pic.twitter.com/Gnne05haEM — Dare Rupar (@DareRupar) January 24, 2020
2/5/20201 hour, 33 seconds
Episode Artwork

Žan Kranjec

Večerni pogovori s športniki.Žan Kranjec, vodilni veleslalomist svetovnega pokala, je pri sedemindvajsetih vstopil v najboljša leta svoje kariereŽan Kranjec je svojo prvo zmago dosegel v lanski sezoni na veleslalomu v Saalbachu. Sezono je končal na četrtem mestu, v letošnji pa je po eni zmagi, dveh tretjih in enem četrtem mestu vodilni veleslalomist v seštevku svetovnega pokala. Do konca sezone je še pet veleslalomskih tekem, vprašanja o osvojitvi malega kristalnega globusa pa vse pogostejša. “Pomislim tudi kdaj na globus, načeloma pa ne želim preveč razmišljati in sanjariti o tem. Smučarji radi govorimo, da je treba iti od tekme do tekme in pokazati največ, kar lahko.” Kot osnovnošolec se je preizkusil v različnih športih, od juda do atletike, na koncu je zmagalo smučanje. Priznava pa, da je iz vseh športov, ki se jih je lotil, nekaj odnesel tudi v smučanje. “Zagotovo lahko iz vsakega športa potegneš kaj pozitivnega. Pri judu je bil pomemben močen trup, kar sem prenesel na smučanje, kjer moraš biti dovolj stabilen.” Vsako leto ga v “domači” Kranjski Gori pričaka veliko navijačev. Letos ob tako uspešni sezoni lahko pričakujemo še večje število tistih, ki bodo pesti stiskali za smučarja iz Bukovice pri Vodicah. “Že zdaj malo pomislim na tekmo v Kranjski Gori. Ni skrivnost, da bi rad dobro nastopil na domači tekmi. Drugi dejavniki pa me ne smejo preveč motiti. Osredotočiti se moram le na svojo izvedbo in iz tekme iztržiti največ.” Pred naslednjim veleslalomom, ki bo v Garmisch-Partenkirchnu, se je s ta hip najboljšim slovenskim alpskim smučarjem pogovarjal Igor Tominec.
1/29/202053 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

V Sredo

V večeru na Valu 202 zaokrožimo nastop slovenske reprezentance v drugem delu evropskega prvenstva v rokometu. V in na katerem mestu bo končala tekmovanje slovenska reprezentanca? Je izpolnjen glavni cilj z uvrstitvijo v olimpijske kvalifikacije? Odgovore izveste med 21.00 in 22.00 na Valu 202.
1/22/202042 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Ljubomir Vranješ

Po koncu prvega dela evropskega prvenstva v rokometu na prizorišču na Švedskem gostimo slovenskega selektorja Ljubomira Vranješa. Zanimivosti o preporodu slovenske reprezentance in uspešenm začetku prvenstva strnemo v športno pogovorni oddaji V sredo.V Malmöju smo se pogovarjali s selektorjem slovenske rokometne reprezentance Ljubomirjem Vranješem, ki s Slovenijo na evropskem prvenstvu še ne pozna porazaPo predtekmovalnem delu evropskega prvenstva v rokometu, na katerem Slovenija poraza ni doživela, smo se pogovarjali s svežim slovenskim selektorjem Ljubomirjem Vranješem. “Imam neko filozofijo. To je za moštvo, ki bi rado uspelo, zelo pomembno. Vem tudi, da ni lahko v neko ekipo prinesti, kar misliš, da moraš. Posebej v balkanska moštva. Navajena so drugačnega načina vodenja, treniranja, kot sem navajen sam.” Pogovor je potekal med tem, ko je selektor pripravljal videoposnetke in se že pripravljal na nadaljevanje turnirja. Zato pogovor ni bil dolg, selektorja nismo želeli motiti predolgo, saj včasih porabi tudi 20 ur za analizo enega tekmeca. Prisluhite tudi našemu podkastu Cepelin.
1/15/202042 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Odbojka in alpsko smučanje

V sredinem večeru tokrat prepletemo aktualni temi. Postrežemo z odzivi slovenskih odbojkarjev po predtekmovanju olimpijskih kvalifikacij v Berlinu in z razmišljanji pred odločilnima tekmama za Tokio. Slovenci so le še dve stopnici oddaljeni od velikega cilja, prve uvrstitve na olimpijske igre. Alpski smučarji pa bodo vijugali med vratci nočnega slaloma, vrhunce ujamete v sredinem večeru.
1/8/202053 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Pregled športa v letu

Primož Roglič, Janja Garnbret, Luka Dončič, Eva Terčelj, slovenski odbojkarji in še mnogi drugi so nepozabno zaznamovali športno leto 2019. V prvem delu se z Anjo Hlača Ferjančič in Boštjanom Reberšakom spominjamo drugega mesta slovenskih odbojkarjev na letošnjem evropskem prvenstvu in odbojkarske evforije, ki je septembra vladala v Sloveniji. Drugi del pregleda posvečamo kolesarju Primožu Rogliču, Igor Tominec in Dare Rupar sta se sprehodila skozi njegovo kariero in letošnjo zmago na Vuelti. V zadnjem delu pa Aljaž Golčer pregleda še preostale športne dogodke, ki so najbolj zaznamovali leto.
1/1/202058 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Zakulisne zgodbe ob 70-letnici športnega uredništva Radia Slovenija

Z zdajšnjimi in nedkdanjimi ustvarjalci športnega programa Radia Slovenija zaokrožujemo 70 let športnega uredništva. Zgodbe iz zakulisja, zabavni dogodki in zahtevni projekti v nenavadnih okoliščinah. Po prehojeni poti vas popeljeta Luka Petrič in Matej Hrastar.V luči 70-letnice, ki smo jo letos praznovali v športnem uredništvu Radia Slovenija, pa vam ponujamo zbir zanimivih zgodb, ki so del naše bogate zgodovineTo so zakulisne štorije, ki smo si jih pripovedovali znotraj uredništva in vsaj sprva niso bile za v javnost – zdaj, z večje časovne distance, pa so, navsezadnje tudi zaradi tega, ker osrednji akterji lažje o njih govorijo, tudi za širši krog ljudi. O epskih popotovanjih z legendo športnega uredništva Francijem Pavšerjem, o lažnem alarmu podtaknjene bombe med prireditvijo Športnik poletja, o tehniku, ki je sredi olimpijskih iger prevzel vlogo novinarja, tu pa tam pa tudi o kakšnem spodrsljaju. Prijetno poslušanje!
12/25/201957 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Športnik leta

V šporetno pogovorni oddaji V sredo boste slišali najboljše slovenske športnike po izboru društva športnih novinarjev Slovenije.
12/18/201936 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Jani Dvoršak

V športno pogovorni oddaji V sredo gostimo direktorja slovenske protidopinške organizacije Janija Dvoršaka. V pogovoru z Aljažem Golčerjem sta se dotaknila stanja v svetovnem boju proti dopingu, ruskega škandala in stanja v slovenskem športu.Jani Dvoršak, direktor slovenske antidoping organizacijeJani Dvoršak, direktor slovenske antidoping organizacije se je prejšnji mesec na Poljskem udeležil mednarodne konference, na kateri je Svetovna protidopinška agencija dobila novega predsednika in sprejela prenovljen protidopinški kodeks. Kongres v Katowicah je minil tudi v znamenju ruskega dopinškega škandala, ki je najbolj zaznamoval svetovni boj proti dopingu v zadnjem desetletju. “Če bi me vprašali pred desetimi leti ali pred olimpijskimi igrami v Sočiju, ali je možno, da se vzorci urina menjajo v laboratoriju in dela tovrstne stvari, bi rekel, to je scenarij za holidvudski film. Na žalost pa to ni bil scenarij za holivudski film ampak resničnost.” Kako pa deluje Slovenska antidoping organizacija? V dveh desetletjih je bilo v Sloveniji več deset pozitivnih dopinških vzorcev. “Mislim, da smo uspešni, ker smo znali pravila aplicirati na razmere v slovenskem športu. Nismo organ, ki bi preganjal športnike, ampak organizacija, ki skupaj z njimi poskuša narediti korak naprej in narediti slovenski šport bolj čist kot je zdaj. To pravim zato, ker nismo izjema in imamo vsako leto kar nekaj primerov dopinga. Imamo dovolj dela.” Jani Dvoršak pravi, da SLOADO vsako leto opravi okoli 150 dopinških testov izven okvira tekmovanj v kopici športnih disciplin.
12/4/201950 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Selektor slovenske hokejske reprezentance Matjaž Kopitar

Drugi mandat selektorja slovenske hokejske reprezentance je Matjaž Kopitar začel na pripravljalnem turnirju v Liepaji. Dva tedna po nastopu v Latviji bo v oddaji V sredo govoril o načrtih z reprezentanco, ki jo čakajo kvalifikacije za nastop na Zimskih olimpijskih igrah in Svetovno prvenstvo skupine B. V nadaljevanju pogovora z Daretom Ruparjem se bo spomnil tudi svojih igralskih in trenerskih začetkov na Jesenicah. Beseda bo tekla tudi o njegovem slavnem sinu Anžetu Kopitarju.Selektor slovenske hokejske reprezentance tudi o tem, kako je začel igrati hokej na leduDrugi mandat selektorja slovenske hokejske reprezentance je Matjaž Kopitar začel na pripravljalnem turnirju v Liepaji. Dva tedna po nastopu v Latviji je v oddaji V sredo govoril o načrtih z reprezentanco. To poleg kvalifikacij za nastop na zimskih olimpijskih igrah čaka še svetovno prvenstvo skupine B. “Cilj letošnje sezone je jasen. Če želimo na olimpijske kvalifikacije, moramo februarja odigrati brezhiben turnir na Jesenicah. Če želimo priti v skupino A, pa se moramo približati našemu maksimumu. Ne bom gledal predaleč, najprej bom postavil cilj skušati priti v skupino A. Lagal pa bi, če bi rekel, da ne boli, da mi nikoli ni uspelo obstati v skupini A.” V nadaljevanju pogovora se je spomnil tudi svojih igralskih in trenerskih začetkov na Jesenicah. “Imel sem sošolca, ki je tudi sam igral hokej, to je bil Janez Tušar. Po koncu pouka je vsak dan odhajal na trening. Vprašal sem ga kam, kako, zakaj. Potem sem se vpisal tudi jaz in potem je bila zgodba taka, kot je bila. Rad sem hodil na trening. Če je bila potrebna kakšna kazen, je bilo dovolj samo, da so omenili, da ne bom smel na trening. Hitro je bilo vse urejeno. Beseda je tekla tudi o slavnem sinu Anžetu Kopitarju. “Anže je bil najraje z mano v garderobi, najraje je opazoval druge igralce, kaj delajo. Ni bil razbojnik, v garderobi je sedel, kamor sem ga posedel. Čakal je, da sem se uredil in sva šla. Vse je požiral z očmi. Potem pa je prišlo obdobje, ko je začel drsati, to zgodbo pa že vsi poznajo. Ne samo jaz, tudi drugi so videli, da je nekaj posebnega.
11/27/201957 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla

Po koncu kvalifikacij za evropsko nogometno prvenstvo prihodnje leto bodo ustvarjalci pogovorne oddaje Žoga je okrogla zaokrožili nastope slovenske reprezentance, ki je znova ostala brez sklepnega turnirja. Kdo si je v glavnem delu kvalifikacij zagotovil nastop na prvenstvu prihodnje leto in kakšna je prihodnost slovenskega reprezentančnega nogometa. Prisluhnite v večeru na Valu 202.
11/20/201957 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Svetovni prvak v motokrosu Tim Gajser

Marko Polak se bo v večernem športnem intervjuju z dvakratnim svetovnim prvakom v kategoriji MXGP Timom Gajserjem pogovarjal o njegovem letu presežkov, pripravah na novo sezono in spremembah v spremljevalni ekipi.Svetovni prvak v motokrosu o šampionski sezoni, odnosu z očetom in svoji prihodnostiDvakratni svetovni prvak v kategoriji MXGP Tim Gajser je govoril o svojem letu presežkov, pripravah na novo sezono in spremembah v spremljevalni ekipi. “Po dveh težkih sezonah sem spet nazaj na vrhu. Res dober občutek. Veš, da v slabih sezonah, ko so bile poškodbe, ni vse šlo v pravo smer. Najpomembneje je, da uživam v tekmah, da grem na tekme z veseljem.” Na vprašanje, ki je zelo mikavno že od prvega naslova naprej, kdaj na tekmovanja onstran Atlantika, odgovarja: “Ponudb ne manjka. Po naslednji sezoni mi poteče pogodba, naslednjo sezono pa še ostajam v razredu MXGP. Potem pa je še vse odprto. Amerika, to so moje otroške sanje.” Honda mu že pripravlja novo pogodbo, pogajanja bodo kmalu tu. Gajser bo prihodnjo sezono dobil novega, mladega dirkača, o tem, da ekipa nima dveh prevladujočih dirkačev, denimo KTM ali Yamaha, pa razlaga. “Po eni strani bi bilo to dobro. Po drugi strani pa to prinaša tudi trenja znotraj ekipe. Če se dva borita za naslov, je to tako, kot bi imel dve ekipi pod isto streho.” Nedavno je Honda na dogodku po koncu sezone gostila vse svoje voznike. Tam je bil seveda tudi Marc Marquez. “On večino časa preživi na motorju za motokros. A vozi moto GP in nima veliko časa za to. Mislim, da možje pri Hondi iščejo datum, da bi z Marcom lahko skupaj trenirala na stezi za motokros. Pogovori potekajo, morda nam uspe.” Letošnja sezona je bila zagotovo prelomna še na osebno-poslovni ravni, saj je Tim prekinil sodelovanje s svojim očetom Bogomirjem. “Najtežje je bilo začeti ta pogovor. Izraziti željo, kaj si želiš. To sva oba težko sprejela, a je bilo to edino pravilno. Motokros je bil vse, o čemer sva se znala pogovarjati. Včasih sem pogrešal očeta.”
11/13/201946 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.Velika želja sta nastop na olimpijskih igrah in zmaga na katerem koli turnirju serije ATP. Najraje v nam bližnjem Umagu. Zastava na Dunaju ga je zmotilaAljaž Bedene je najboljši slovenski teniški igralec zadnjega obdobja, prvi, ki je lani skoraj celotno sezono preigral na turnirjih najvišjega razreda. Štirikrat je že zaigral tudi v finalu, najbližje zmagi je bil letos v Metzu. “Zaključek sezone je bil zelo dober, še nikoli tako. Po Parizu sem našel prave strune in to se je poznalo tudi pri moji igri. Najboljša dvoboja sezone sem odigral v Wimbledonu in na odprtem prvenstvu ZDA.” V karieri je osvojil 16 turnirjev serije challenger, letos tudi domačega v Portorožu. “Turnir serije ATP bi najraje dobil v Umagu. Je najbližje domu in tam se zbere največ slovenskih navijačev. Če bi se to zgodilo v Umagu, mislim, da bi bilo to vrhunsko za slovenski tenis.” Velika želja je nastop v Tokiu na olimpijskih igrah. To je bil tudi eden izmed glavnih razlogov, da se je iz Velike Britanije vrnil nazaj v Slovenijo: “Na olimpijskih igrah ne želim le igrati, tam želim biti v čim boljši formi. Zdi se mi, da se v tem trenutku vse lepo sestavlja.” Pogovarjali smo se tudi o neljubem dogodku na turnirju na Dunaju, kjer se ob njegovem imenu ni pojavila zastava s pravim grbom, razkril pa je tudi načrte za bližnjo prihodnost. “V Lukovici bomo naredili dodatna igrišča in fitnes. Tega v Sloveniji ni. Želimo dvigniti slovenski tenis na višjo raven. Otrokom bi rad dal nekaj, česar jaz nisem imel.”
11/6/201956 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Luka Žvižej

Gost Uroša Volka v športno pogovorni oddaji V sredo je najboljši strelec v zgodovini slovenske rokometne reprezentance in drugi po številu nastopov zanjo. Sloves vrhunskega rokometaša je pridobil v tujini. Luka Žvižej je z Barcelono leta 2005 postal prvi Slovenec z naslovom evropskega klubskega prvaka na tujem. To, da je bilo njegovo Celje na vrhu Evrope, je znal sprejetiLuka Žvižej je najboljši strelec v zgodovini slovenske rokometne reprezentance in drugi po številu nastopov zanjo. Levokrilni igralec si je zanimivo rokometno ime zgradil v tujini, z Barcelono je leta 2005 postal prvi Slovenec z naslovom evropskega klubskega prvaka na tujem. To, da je bilo leto pred tem njegovo Celje na vrhu Evrope, je znal sprejeti. V reprezentanci je igral tudi z bratom Mihom, ni pa osvojil nobene od medalj. Na domačem evropskem prvenstvu so dobili prednost drugi, pred bronom v Parizu pa je končal reprezentančno kariero.
10/30/201947 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Tina Šutej

Finalistka svetovnega atletskega prvenstva v Dohi Tina Šutej! Slovenska rekorderka v skoku s palico se ukvarja z atraktivno disciplino, ki je lahko tudi nevarna. O študiju v Združenih državah Amerike, nevšečnostih pri transportu palic, hribih in osebnih rekordih se bo s Tino Šutej v oddaji "V sredo" pogovarjal Marko Cirman.
10/9/201941 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Janja Garnbret

V tednu pred domačo tekmo svetovnega pokala v športnem plezanju je gostja športno-pogovorne oddaje V sredo najboljša plezalka na svetu. Janja Garnbret je navdušila na svetovnem prvenstvu in v celotni sezoni svetovnega pokala. Uvrščena je že na olimpijske igre v Tokiu in je trenutno prvo ime športnega plezanja tako v Sloveniji kot v svetu.Včasih si mislim, da sem bila, po domače rečeno, butasta. Mlajši Janji bi svetovala, naj kaj naredi drugačeV tednu pred domačo tekmo svetovnega pokala v športnem plezanju je gostja športno pogovorne oddaje V sredo najboljša plezalka na svetu. Janja Garnbret je navdušila na svetovnem prvenstvu in v celotni sezoni svetovnega pokala. Uvrščena je že na olimpijske igre v Tokiu in je ta hip prvo ime športnega plezanja tako v Sloveniji kot v svetu. Od prvega naslova svetovne prvakinje pred tremi leti se je marsikaj spremenilo. Bolj sem odrasla in psihično zrela za tekme, imam drugačen pristop k treningu in tekmam. Včasih si pogledam svoje plezanje in se sprašujem: “Zakaj si pa to tam naredila?” Spomnim se, kako sem se takrat počutila in kakšen je bil moj pristop. Včasih si mislim, da sem bila, po domače rečeno, butasta. Mlajši Janji bi svetovala, naj kaj naredi drugače. Tudi za tekme, na katerih ste zmagali, se vam zdi, da niste plezali dobro? Ja, tudi. Včasih si jih pogledam in si rečem, da je bilo to obupno plezanje in da bi marsikaj spremenila. Mlajši Janji bi imela kaj povedati. Če bi vas recimo vprašal za plezalne smeri v preteklosti, se jih spomnite? Na primer Arco 2017, polfinale, bi vedeli, kako je bilo? Ja, točno vem! Črna smer na desni strani. Točno se spomnim. Res je bila težka smer. Kaj pa recimo kvalifikacije evropskega prvenstva v Campitellu? Tudi teh se spomnim. Rumena smer na levi strani s skokom na vrhu. Zdaj moram pa paziti, da ne bom vprašal po tekmi, ki je ni bilo. Vudžjang lani, finale? Dež je bil in tekma je bila odpovedana? … Vas kaj moti razmišljanje medijev in navijačev, da ste neuničljivi in nepremagljivi? Letvico ste resda sami dvignili tako visoko, ampak pričakovanja so vse višja. Kako gledate na razmišljanje, da “Janja pač ne more izgubiti”? Vesela sem, da se v medijih veliko govori o plezanju. To mi je zelo všeč. Ne obremenjujem se s pričakovanji drugih. V medijih piše, kar piše. Jaz pridno treniram, seveda si sama želim vse, kar si želijo drugi. To me ne moti, saj sem perfekcionistka in imam visoko postavljene cilje. Vedno rečem, da plezam za sebe, in me preostalo ne zmoti. Tudi če kdaj ne zmagam, kar se seveda mora zgoditi, ni s tem nič narobe. Pogledati je treba, kaj je šlo narobe, v čem se lahko izboljšam. Tudi govor o olimpijski medalji, kajne? Zlati, če smo natančni? Kot vemo, obstaja možnost, da se to ne zgodi, seveda pa merim na olimpijsko medaljo. Pričakovanja drugih me ne motijo. Po takšni sezoni, kot je bila letošnja, bi bilo čudno, če pričakovanja ne bi bila visoka. Ker je to tudi moja želja, se na medije in javnost ne oziram. Ja, tudi jaz si želim tega. Pridno bom trenirala še teh deset mesecev, kolikor je do olimpijskih iger, da to tudi dosežem. Imate obilico tekmovalnih izkušenj. Kaj pa izkušnje z medijskimi obveznostmi? Kako ste se tega navadili? Hja … Že na svoji prvi mladinski tekmi, leta 2013 v Grindelwaldu, sem imela svoj prvi intervju, in ko ga zdaj pogledam, se kar nasmejim … Ga imate shranjenega? Imam. Ne vem točno, kje je, ampak je smešno, tako da ga raje ne bi pokazala nikomur. … Še vedno ste mlada tekmovalka, pa vseeno ste bili letos najstarejši v finalu Briançona. Startno listo sem trikrat preveril, če res drži. Je bilo tudi za vas to presenečenje? Priznam, to je bilo smešno, biti najstarejša tekmovalka v finalu. Vendar šport se mora razvijati, mlajše tekmovalke morajo priti. Včasih pomislim, da je za te mlajše tekmovalke prezgodaj, ker jih države prezgodaj pošljejo na tekme in začnejo pritiskati nanje, da morajo priti do rezultata … … in ni vsaka Janja Garnbret … Včasih potem pomislim, da me je strah, da bodo hitro odnehale zaradi vsega tega pritiska. Všeč pa mi je, da dobim nov izziv. Mlajša tekmovalka lovi mene, jaz lovim njo in to je super.
9/25/201939 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Po prvem delu EP v odbojki

Za slovenske odbojkarje se je zaključil prvi del evropskega prvenstva. Po tekmah z Belorusijo, Rusijo, Severno Makedonijo in Finsko in pred odločilnimi tekmami analiziramo nastope reprezentance.Po skupinskem delu EP v odbojki v Stožicah smo potegnili črto z glavnimi akterji, avtor naslovne izjave je slovenski selektorAlberto Giuliani, selektor Slovenije: “Ekipa je enotna, ima značaj in bo dobro igrala na odločilnih tekmah. V osmino finala gremo s pomočjo odličnih navijačev, ki bodo skupaj z ekipo lahko dosegli zastavljene cilje.” Metod Ropret, predsednik OZS: “Neuvrstitev v četrtfinale zagotovo zame pomeni rezultatski neuspeh.” Alen Pajenk, igralec: “Ne bi bili tukaj, če ne bi šli na medaljo, kar pa si želijo vse reprezentance. Upam, da bomo od zdaj naprej pustili še več srca in krvi na igrišči. Zdaj smo se odločili, da bomo nevarni!”
9/18/201948 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

V Sredo

Večerni pogovori s športniki.
9/11/201941 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

V sredo

Leto pred olimpijskimi igrami je Tokyo prizorišče številnih velikih tekmovanj. V zadnjih dveh tednih sta se v japonski prestolnici končali dve svetovni prvenstvi, v judu in športnem plezanju. V sredo tokrat prepletemo dve prvenstvi, dve tekmovalki in dva trenerja.
9/4/201951 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Žoga je okrogla – nogomet

V evropskih nogometnih pokalih se končujejo kvalifikacije za Ligo prvakov in Evropsko ligo. Med slovenskimi klubi evropsko jesen lovi Maribor, ki pa je sezono v domačem prvenstvu začel zelo skromno. O mariborskem nogometnem poletju, slovenskem prvenstvu in evropskih tekmovanjih je tekla beseda v oddaji Žoga je okrogla.
8/21/201957 minutes, 46 seconds