Winamp Logo
Az én kutyám podcast Cover
Az én kutyám podcast Profile

Az én kutyám podcast

Hungarian, Children-Kids, 7 seasons, 51 episodes, 1 day, 6 hours, 39 minutes
About
Az én kutyám portál podcast csatornája: vendégeinkkel a kutyatartás legfontosabb kérdéseiről beszélgetünk. Megszólalnak a kutyás társadalom szaktekintélyei és lelkes gazdiként is ismert közszereplők, művészek. Tarts velünk, ha szeretnél még tudatosabb állattartóvá válni!
Episode Artwork

Ez a teendőd, ha megszökött a kutyád

Minden gazda legnagyobb félelme, hogy szeretett kutyája egyszer elveszik, vagy megszökik. A DOGZ Podcast 7. évadának záró adásában annak jártunk utána Szabó Trixi, a szökött kutyák nyomába eredő CHIPet Csapat vezetője, és Angyal Zsolt kutyaoktató segítségével, hogy miként tudjuk otthonunkat szökésbiztossá tenni, és mik azok az alapvető teendők, amiket nem szabad kihagynunk, ha megtörténne a legrosszabb, és eltűnne kedvencünk. Min bukik el a legtöbb keresési kísérlet, és hogyan viselkednek a természetben a kutyák? Hallgasd meg!
10/3/202446 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Minden kistestű kutya agresszív?

Egy nagy, és egyre gyorsuló világban aprónak lenni nem egyszerű, hiszen minden nagyobb nálunk. Vajon mit érezhetnek városi környezetben az igazán kistestű kutyusok, akikből egyre több van, hiszen ideális lakásban, velünk élő társak lehetnek testméretük okán? Tényleg eleve agresszívebbek, vagy csak a körülmények teszik őket azzá? A DOGZ Podcast 7. évadának 9. adásában arról kérdeztük Vass Viktória kinológus, kutyaoktatót, és Tóth Ancsa rehabilitációs trénert kérdeztük arról, hogy tényleg minden kistestű kutya agresszív-e.
9/26/202431 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Nem csak vakoknak segítenek - ennyi mindenre képeznek segítőkutyát

Számtalan helyzetben dolgozhatnak az emberek mellett segítőkutyák. A DOGZ podcast 7. évadának 8. részéből kiderül, miben más egy terápiás- és egy segítőkutya kiképzése, hogyan tenyésztik és szelektálják már kölyökkorban a segítő tevékenységeket végző ebeket. A vakvezető, riasztó-, mozgássérülteket, cukorbetegeket, vagy idegrendszeri eltérésekkel élő embereket segítő kutyák kiképzéséről Látrányi Orsolyával, a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola kiképzőjével, és Kovács-Czirják Helgával, a NEO Magyar Segítőkutya Közhasznú Egyesület oktatójával beszélgettünk.
9/19/202434 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Így derítheted ki, hogy csak szaglászik a kutyád, vagy nyomon van

A kutyák orra jobb, mint az emberé. Hogy mennyire, és hogyan is szagolnak, mit éreznek négylábú társaink, arról Ujhelyi Tamás kinológussal, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem szagláskutatójával, illetve Janovszky Gergely keresőkutya kiképzővel, a K9 Keresőkutyás Egyesület vezetőjével beszélgettünk. A DOGZ Podcast legújabb részéből az is kiderül, hogyan képesek az emberek nyomát felkutatni, miként zajlik a keresőkutyák kiválasztása és tréningje.
9/12/202435 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Ezek a sportok segítenek, hogy közelebb kerülj a kutyádhoz

Az életkörülmények gyökeres átalakulása, a kutyák munkafeladatainak elvesztése egyre több sportágat hív életre, hiszen kedvenceink lételeme az, hogy ösztöneiket megélhessék. A kutyás sportok jelentős része azonban nagy eszközigényű. A DOGZ Podcast legújabb adásában két olyan tevékenységet veszünk górcső alá, amit kezdő gazdik és kezdő kutyusok is örömmel végezhetnek, s akár a világbajnokságig is eljuthatnak Illés Tímea dog dancing trénerrel és Kozák Enikő treibball oktatóval kerestük a választ arra, mi mindent adhat a testmozgás a kétlábúaknak és négylábú kedvenceikek.
9/5/202432 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Így maradhat hosszú ideig egészséges a kutyád

Állatorvos és biológus-kutyakiképző vendégeink a DOGZ Podcast 7. évadának 5 epizódjában a kutyák egészségügyi problémáit járták körül igazán különleges szemszögből. Nem csak arról beszélgettünk, hogy miként érdemes állatorvost választani, hogyan kell felkészülni az egyes vizsgálatokra, és mik a leginkább jellemző, fajtaspecifikus megbetegedések, de szóba kerültek a sokak által elmulasztott, ám komoly bajokat okozó problémák is. Körbejártuk a tenyésztés és a túltenyésztés, és a szaporítás által bekövetkezett egészségügyi változásokat is. Miként befolyásolja a kutyák egészségét az, hogy milyen körülmények között tartjuk őket? Hogyan lehet megelőzni egy-egy komollyá váló bajt? Milyen kutyát válasszunk, ha keveset találkoznánk az állatorvossal? Tényleg egészségesebbek a keverék kutyák, mint a fajtatiszta példányok? Na és mi az, amitől a modern világban minőségi kutya életet élhet egy kutya? Hallgasd meg legújabb adásunkat, hogy megtudd! Dr. Balatonyi Lillával, és Udvarhelyi-Tóth Katával beszélgettünk. 
8/29/202437 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Ezek a magyar kutyafajták vannak a legnagyobb veszélyben

Bár mind büszkék vagyunk a magyar kutyafajtákra, hiszen világszinten is megállják a helyüket, rögös út vezetett oda, hogy ismertté válhattak. Egyes magyar fajták megtalálták a helyüket a modern világban, míg mások, például a komondorok és az erdélyi kopók alkalmazási területeiket és igényeiket nézve is hátrányban vannak. A DOGZ Podcast 7. évadának 4. részéből kiderül, mi az oka annak, hogy a komondorok s az erdélyi kopók léte veszélybe került, miként állják meg a helyüket a modern kutyatartás által kialakított környezetben. A fajták szakértői, Kovács Attila, a Magyar Komondor és Kuvasz Egylet elnöke, illetve Bödők Gergely történész, a kopovilag.hu megalkotója nem csak a régmúlt eseményeibe és a jelenkor kihívásaiba avat be, de kiderül, hogyan lehet vadászni ma, Magyarországon kutyákkal, miként alakul ki a látványos, komondorokra jellemző szőrzet, és miként vélekedik a nagyvilág nemzeti kincseinkről. 
8/22/202439 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Ez az alapja annak, hogy a kutyád városban is jól éljen

Egészen másra van szüksège egy kutyának a mai, urbanizált környezetben, mint koràbban bármikor. Hogy mely környezeti tényezők okozzák a kutyák eltérő igényeit, milyen hatással vannak ezek az állatok egészségére, s miként tudjuk megkönnyíteni nekik a városi környezetet, abban Zalka Szilvia, a Liget Budapest Projekt kommunikàciós munkatársa és Csörgő Balázs kutyaoktató, a Dog Solution vezetője volt segítségünkre. A DOGZ podcast 7. évadának legújabb részéből kiderül, hogyan nevelhetsz boldog, városi kutyát. Hallgasd meg, hogyan tanítsd kedvenced pórázon, és póráz nélkül sétálni, miként használhatjàtok jól a kutyafuttatókat, és hogyan élhet együtt konfliktusmentesen más kutyákkal.
8/15/202432 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Így alakult át a kutyatartás Magyarországon az évszázadok során

A magyarság nem csak lovas, de kutyás nemzet is volt a kezdetektől. A Kárpát-medence kutyás lelet anyagáról, a magyarok kutyázási szokásairól beszélgettünk a DOGZ Podcast 7. évadának 2. epizódjában Makó Jánossal, a Nemzeti Régészeti Intézet kurátorával és Czéher György pásztorkutya-kutatóval. A honfoglalás időszakától barangoljuk be a nemesség és a parasztság, illetve a kutyák kapcsolatát. A beszélgetés során kiderül, milyen sokféle, már kihalt kutyafajtát tartottak egykor a magyarok, miként alakult a ma ismert hungarikum típusok fajtaszelekciója, és hogyan változtak az élet- és munkakörülményeik az elmúlt ezer év során.
8/8/202434 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Miért fontosak a gyerekek az állatvédőknek?

Az állatvédelem motorjai Magyarország-szerte az alapítványok, a DOGZ Podcast 7. évadának 1. epizódjában a REX Kutyaotthon Alapítvány és a NOÉ Állatotthon Alapítvány képviselőivel járjuk körbe a magyar állatmentők helyzetét. Szóba kerül az örökbefogadás gyakorlati háttere, az önkéntesekre nehezedő nyomás, a felelős állattartás, illetve a menhelyek és alapítványok számára nyújtott civil segítők lehetőségei is. A beszélgetés során kiderül, hogy mi a teendő, ha a mindennapokban állatkínzást tapasztalunk, s miként segíthetünk a hőségben vagy katasztrófahelyzetben az állatokon hatékonyan. 
8/1/202436 minutes, 48 seconds